3 günde 3 kilo verdiren üzmeyen diyet

3 Günde 3 Kilo Verdiren Diyet

3 günde 3 kilo verdiren üzmeyen diyet

Günde yaklaşık olarak 1100-1200 kalori içeren bu diyet ile 3 günde 3 kilo vermeniz mümkün. Bu diyet programını şok diyetler kategorisine sokabiliriz. 3 gün uygulayacağınız bu diyet ile hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Çok az kilo fazlası olanlar için uygun bir zayıflama yöntemidir.

Eğer hızlı bir şekilde fazlalığınız olan 3-4 kiloyu vermek istiyorsanız bu diyeti uygulamanızı önerebiliriz. Fakat bu diyeti sadece 3 gün uygulayın daha fazla uygulamayın. En az 2 hafta ara verdikten sonra tekrar uygulayabilirsiniz.

Eğer kilo verme konusunda sizlerde etkili bir diyet arıyorsanız hemen bu diyeti uygulayabilirsiniz.

1.GünSabah: 1 adet yağsız tost, 1 çay kaşığı kadar tereyağı, şekersiz çay, yarım greyfurt, suÖğle: Yarım porsiyon ton balığı, 1 adet yağsız tost, yarım elme, şekersiz kahve, su

Akşam: 100 gr tavuk sote, yarım kase haşlanmış bezelye, 1 bardak greyfurt suyu, 1 adet elma, 1 adet greyfurt, 1 fincan şekersiz kahve, su

2.GünSabah: 1 adet haşlanmış yumurta, 1 dilim kepek ekmek, yarım muz, şekersiz çay veya kahve, suÖğle: 1 kase light yoğurt, 3 adet bisküvi, şekersiz kahve, su

Akşam: 1 porsiyon haşlanmış sebze, 1 adet sosis, 1 bardak greyfurt suyu, 1 adet elma, 1 top vanilyalı dondurma, şekersiz çay veya kahve, su

3.GünSabah: 30 gr yağsız beyaz peynir, 1 adet bisküvi, 1 adet meyve, şekersiz çay veya kahve, suÖğle: 1 adet yağsız tost, 1 adet haşlanmış yumurta, şekersiz kahve, su

Akşam: 1 porsiyon haşlanmış sebze, yarım porsiyon ton balığı, 1 adet greyfurt, 1 adet elma, şekersiz kahve, su

Bir önceki yazımız olan 3 Günlük Şok Diyet başlıklı makalemizde 3 Günlük Şok Diyet Listesi, hızlı kilo verdiren diyet ve hızlı zayıflama hakkında bilgiler verilmektedir.

Birkaç kilo fazlalığı olanlar kısa sürede bu fazlalıkları vermek isteyebilirler. Bunun için kısa süreli çeşitli diyetler vardır. Şimdi sizler ile 3 günlük bir diyet listesini paylaşacağız. Bu diyet listesi günlük yaklaşık olarak 1200 kalori içermektedir.

3 gün sonunda planlanan zayıflama miktarı ise 3 kilodur. Yani 3 günde 3 kilo zayıflamak isteyenler için oldukça ideal bir diyet listesidir. Bu diyet listesini bir uzman kontrolünde uygulamanızda yarar vardır. Hastalığı olanların ve ilaç kullananların yapmasını önermemekteyiz.

Hemen diyet listesine geçelim.

3 Günde 3 Kilo Verdiren Diyet Listesi

1.

Gün
Sabah:Kepek ekmek ile hazırlanmış tost, 1 çay kaşığı tereyağı, 1 fincan çay veya kahve
Öğle:Kepek ekmek ile hazırlanmış tost, 40 gr ton balığı, yarım muz, 1 fincan çay veya kahve
Akşam: 100 gr tavuk ızgara, 100 gram haşlanmış bezelye, 1 adet elma, 1 bardak greyfurt suyu, 1 top vanilyalı dondurma, 1 fincan çay veya kahve

2.Gün
Sabah:Kepek ekmek ile hazırlanmış tost, 1 adet haşlanmış yumurta, yarım muz, 1 fincan çay veya kahve
Öğle:1 kase yoğurt, 2 adet bisküvi, 1 fincan çay veya kahve
Akşam: 1 porsiyon haşlanmış brokoli, 1 adet sosis, 1 dilim kepek ekmek, 1 bardak greyfurt suyu, 1 fincan çay veya kahve

3.Gün
Sabah:1 dilim yağsız peynir, 1 dilim kepek ekmek, 1 adet elma, 1 fincan çay veya kahve
Öğle:Kepek ekmek ile hazırlanmış tost, 1 adet haşlanmış yumurta, 1 adet elma, 1 fincan çay veya kahve
Akşam: 1 porsiyon karnabahar haşlaması, 80 gr ton balığı, 1 adet muz, 1 bardak greyfurt suyu, 1 fincan çay veya kahve

Bir önceki yazımız olan 1 Haftada 4 Kilo Verdiren Diyet Listesi başlıklı makalemizde 1 haftada 4 kilo verdiren diyet, 1 haftada kilo verdiren diyet ve haftalık zayıflatan diyet listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Page 3

Sizler için 1 haftalık bir diyet programı önereceğiz. Bu diyet programı ile 1 haftada yaklaşık olarak 12 kilo verebilirsiniz. Diyet listesi aşağıda verilmiştir. Elinizde olmayan malzemelerin yerine mevcut olanları kullanabilirsiniz. Bu diyet programını uygularken günde 2 lt su içmelisiniz.

1.GünKahvaltı: Şekersiz doğal sıkılmış 1 bardak meyve suyu, 1 dilim kızartılmış kepek ekmek, küçük bir parça yağsız beyaz peynir, domates ve salatalıkÖğle: 2 dilim kepek ekmek, 1 porsiyon tavuk söğüş, 1 su bardağı az tuzlu ayran, yağsız mevsim salata

Akşam: 1 kase çorba, yarım porsiyon ızgara köfte, yarım kase light yoğurt ve salata

2.GünKahvaltı: 1 adet yumurta, 1 dilim light ekmek, domates, salatalık, şekersiz çay veya kahveÖğle: Sossuz sosisli veya salamlı sandviç, 1 adet portakal, yağsız salata

Akşam: 1 porsiyon sebze yemeği, yarım porsiyon çok az yağlı pilav, yarım kase light yoğurt

3.GünKahvaltı: Yağsız tost, domates, salatalık, 1 adet meyve, şekersiz çayÖğle: Light hamburger, yağsız salata

Akşam: 1 adet haşlanmış tavuk but, yarım tabak yağsız makarna, yağsız salata

4.GünKahvaltı: Çok az yağlı omlet, 1 dilim kepek ekmek, domates, şekersiz çay veya kahveÖğle: Sebze yemeği, 1 bardak ayran, yağsız salata

Akşam: Sebze yemeği, 1 kase light yoğurt, yağsız salata

5.GünKahvaltı: 2 adet haşlanmış sosis, 1 dilim tam tahıl ekmeği, domates, salatalık, şekersiz çayÖğle: 100 gr dana jambon, yağsız salata

Akşam: Sebze yemeği, yağsız salata

6.GünKahvaltı: 1 adet haşlanmış yumurta, 1 dilim kepek ekmek, şekersiz limonataÖğle: Yağsız beyaz peynir, 1 adet meyve, yağsız salata

Akşam: 100 gr haşlanmış beyaz et, 1 su bardağı ayran, yağsız salata

7.GünKahvaltı: Yağsız beyaz peynir (50 gr), domates, salatalık, şekersiz limonataÖğle: Sebze yemeği, 1 kase light yoğurt, yağsız salata

Akşam: Sebze yemeği, yağsız salata, 1 adet meyve

Bir önceki yazımız olan 3 Günlük Şok Diyet başlıklı makalemizde 3 Günlük Şok Diyet Listesi, hızlı kilo verdiren diyet ve hızlı zayıflama hakkında bilgiler verilmektedir.

Источник: //www.kiloverdirirmi.com/3-gunde-3-kilo-verdiren-diyet/

Hızlı Çözüm: 3 Günde 3 Kilo Verdiren Şok Diyet Listesi

3 günde 3 kilo verdiren üzmeyen diyet

Bahar gelince, yaz yaklaşınca, hele de içine mutlaka girilmesi gereken bir elbise ya da mezuniyet, düğün gibi pek yakında gerçekleşecek bir organizasyon varsa hızlı kilo verme isteğine kapılmamak neredeyse imkansız hale geliyor.

İşte tam bu noktada da devreye şok diyetler giriyor. Yumurta diyetinden hurma diyetine, patates diyetinden yoğurt diyetine, birbirinden farklı ama hepsi kısa sürede çok kilo verdirmeyi vadeden şok diyetler bir yana, tek tip beslenmeye, tek bir gıdaya ağırlık vermek istemeyenler için de şok diyet listeleri mevcut aslında.

Sözün kısası, “Ben yumurta yiyemem.” diyenleri, “Her gün 3 öğün aynı besinle beslenemem.” diye düşünenleri böyle alalım, onlara da örnek bir şok diyet listesiyle aslında menüyü çeşitlendirmenin mümkün olduğunu gösterelim diyoruz.

O zaman şok diyet nedir, ne değildir öğrenelim, örnek bir şok diyet listesi ile şok diyet nasıl yapılır, bir yan etkisi, bir zararı var mıdır hep birlikte öğrenelim.

Şok diyet nedir?

fightingforwellness

Şok diyet, hızlı kilo verdirmeyi hedefleyen diyetler için kullanılan genel bir isim aslında. Yani tek bir şok diyet yok, birbirinden farklı birçok şok diyet listesi var.

Bunlardan bazıları yukarıda da söylediğimiz gibi yoğurt diyeti, yumurta diyeti şeklinde anılan ve tek bir besin maddesinin ön plana çıktığı, belirli bir süre boyunca tek tip beslenmeye neden olan diyetler.

Bu şekilde beslenmek istemeyenler için tabii ki farklı şok diyetler de mevcut.

Besin çeşitliliği görece daha çok olan bu şok diyetler, genel olarak daha çok tercih edilse de aslında tüm şok diyetlerin bir ortak amacı var: En kısa sürece en çok kiloyu verdirmek.

Tam da bu amaçla şok diyetlerin hemen hemen hepsi 500 ila 1000 kalori arasında değişen, çok düşük kalorili bir beslenme programına sahip oluyor.

Bu sayede gün içinde harcanan kalori, alınan kaloriden hep daha fazla oluyor ve kilo verme hızı artıyor.

Son olarak “7 günde 9 kilo verdiren diyet”, “3 günde 5 kilo verdiren diyet” gibi isimlerle anılan bu şok diyetlerin asla uzun süreli olarak yapılmaması ve bir uzman gözetiminde uygulanması da büyük önem taşıyor, söylemeden geçmek olmaz diyor ve örnek bir şok diyet listesi görmek isteyenleri hemen aşağıya doğru alıyoruz.

Şok diyet nasıl yapılır: 3 günde 3 kilo verdiren şok diyet listesi

thecheesecakefactory

Hızlı kilo verdirmeyi hedefleyen bir çok diyetin uygulayacak kişinin yaşına, kilosuna, cinsiyetine, gün içindeki aktivitelerine, alerjisi ve intoleransı bulunan yiyeceklere ve daha birçok değişkene uygun olarak kişiye özel şekilde hazırlanması en doğrusu ama siz, yine de örnek bir şok diyet listesi görmek isterseniz aşağıdaki 3 günde 3 kilo verdiyen şok diyet listesine göz atabilirsiniz.

1. gün

Sabah: 1 dilim tam buğday ekmeği, 1 adet haşlanmış yumurta, 1 bardak şekersiz çay

Öğlen: 1 porsiyon az yağlı ya da yağsız sebze yemeği, 1 kase yoğurt

Akşam: 1 kase sebze çorbası (kremasız), 1 büyük kase bol yeşillikli salata (bol yağ içeren malzemelerle hazırlanan salata sosları kullanılmamalı)

2. gün

Sabah: 1 dilim tam buğday ekmeği, 2 dilim beyaz peynir, 1 bardak şekersiz çay

Öğlen: 100 gram kırmızı et, 1 büyük kase bol yeşillikli salata

Akşam: 1 porsiyon haşlanmış sebze

3. gün

Sabah: 1 su bardağı az yağlı süt, 1 adet haşlanmış yumurta, 1 bardak şekersiz çay

Öğlen: 1 kase sebze çorbası, 1 büyük kase bol yeşillikli salata

Akşam: 200 gram ızgara balık, 1 büyük kase bol yeşillikli salata

Tüm bunlara ek olarak 3 gün sürecek diyet boyunca ara öğünlerde bol bol ayran ve bitki çayı içebilir, kendinizi zor durumda kalacak kadar aç hissettiğiniz anlarda işlem görmemiş ceviz içi, fındık, badem gibi kuru yemişlerden çok az miktarda yiyebilirsiniz. Yine diyet boyunca gün içinde bol bol su içmeyi de asla ihmal etmemelisiniz.

Şok diyetle ilgili dikkat edilmesi gerekenler var: Şok diyetin zararları

healthline

Şok diyet nedir öğrendik, örnek şok diyet listesini de hep birlikte gördük. Sıra geldi şok diyetleri uygulamadan önce bilmeniz gereken en önemli noktalardan birine: Şok diyetin zararları.

 • Öncelikle şok diyet, uzun süreli olarak yapılırsa vücutta ciddi ölçüde besin eksikliğine neden olabilir. Düşük kalorili ve sınırları çok katı olan bu diyetleri 1 haftadan uzun süre yapmak tavsiye edilmez.
 • Şok diyetler kısa süre içinde çok kilo vermenizi sağlasa da normal bir beslenme düzenine döndüğünüzde kilo almanız da aynı ölçüde hızlanabilir.
 • Kalp ya da şeker hastalığı gibi kronik ve ciddi bir rahatsızlığı bulunanların, bünyesi hassas olanların, alerjik reaksiyonlar yaşayanların, hamilelik ve emzirme dönemlerindeki kadınların şok diyet yapması ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olabileceğinden önerilmez.
 • Bunlara ek olarak şok diyetler, fiziksel değişimlerin yanı sıra ruhsal değişimler yaşamanıza da neden olabilir. Bu dönemlerde az kalori aldığınız için kendinizi sürekli yorgun, halsiz, sinirli ya da stresli hissedebilirsiniz.
 • Son olarak yeniden uyarmış olalım, herhangi bir şok diyet de dahil olmak üzere katı bir beslenme programına başlamaya karar vermeden önce mutlaka bir beslenme uzmanından ya da diyetisyenden yardım almalı, kendiniz için en doğru diyet listesini oluşturmalı, doktorunuza da danışarak onun önerileri doğrultusunda hareket etmelisiniz.

  Источник: //yemek.com/sok-diyet/

  Поделиться:
  Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.

  ×
  Рекомендуем посмотреть
  Diyet Kolada Göbek Yağlanması ve Yaşlanmayı Hızlandırıcı Etkiler
  Diyet Kolada Göbek Yağlanması ve Yaşlanmayı Hızlandırıcı Etkiler
  Yaz Meyveleri Diyeti . Yaza fit ve sağlıklı girin
  Yaz Meyveleri Diyeti . Yaza fit ve sağlıklı girin