Altın İğne Radyofrekans Tedavisi

Altın İğne Fraksiyonel Radyofrekans Nedir ?

Altın İğne Radyofrekans Tedavisi

Radyofrekans; tıpta uzun yıllar gerek estetik alanında gerekse diğer alanlarda güvenilir olarak kullanılan bir yöntendir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte daha önceden de cilt gençleştirmek, izleri düzeltmek ve deriyi sıkılaştırmak amacıyla kullanılan bu radyofrekans yöntemi çeşitli gelişmeler göstermiştir. 

Öncelikli olarak fraksiyonel radyofrekans nedir bunu tanımlamaya çalışalım. 

Fraksiyonel uygulama genelde lazer yöntemlerinde kullanılan bir teknolojidir. Yani atış yapılırken derinin zarar görmemesi için güç küçük noktasal alanlara bölünür, dolayısıyla cildin zarar görmesi ve etkilenmesi en aza indirilmiş olur.

Yani bir lazer atışında cilt soyulabilecekken fraksiyonel lazer atışında cilt genel olarak korunur ve soyulmaz. İşte fraksiyonel radyofrekansda aynı mantıkla çalışır.

Enerjiyi bir bütün olarak değil küçük noktalardan ve yollardan cilt altına iletir. 

Peki altın iğneli fraksiyonel radyofrekans nasıl çalışır sorusuna gelince. 

Altın iğneler sayesinde atış direk olarak dermise yani cilt altı dokulara yapılır. Bu sayede derinin üzerinde gereksiz bir enerji kaybı olmadığı gibi deride oluşabilecek yan etkiler ortadan kaldırılmış olur. Altın iğne tedavisinde radyofrekans enerjisi direk olarak altın iğnelerdeki iletkenlik sayesinde hedeflenen alana verilir. 

Altın İğneli Radyofrekans Uygulaması

Radyofrekans cihazının altın iğneli başlığı cilde temas ettirildiğinde mikro iğneler otomatik olarak ayarlanan derinlikte cilt içerisine ani bir giriş yapar.

Çok sayıdaki altın uçlu mikro iğnelerle cilt üstünde fraksiyonel mikro delikler oluşturur ve sadece iğne ucundan gönderilen cilt üstüne temas etmeyen radyo frekans ile dermiste kollajen ve elastin üretimi tetiklenirken, epidermis ve yüzeyel cilt tabakalarına potansiyel termal hasar verilmez. Amaç verilebilecek en yüksek enerjileri deriye bir zarar vermeden doğrudan cilt altına ulaştırmaktır. 

İnfini Altın İğne Radyo Frekans Hangi Amaçla Kullanılır ?

Cilt Gençleştirmek ve Kırışıklık Tedavisi 

Altın iğneli radyofrekans uygulaması özellikle yüzde, alın, kaş arası, göz çevresi, dudak üstü, yanakdaki kırışıklıkları tedavi etmekde oldukça sık kullanılmaktadır. Yine radyo frekansın yüzde gerginliğe yol açan ve sarkmayı toparlayıcı bir etkiside bulunmkatadır. 

Boyun ve Dekolte Bölgesini Toparlama 

İnfini altın iğne yöntemi, boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmede ve sarkmaları düzeltmede oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. 

İz Tedavisinde 

Özellikle izlerin direk olarak içine yapıldıkları için oldukça etkili olmakta ve izleri daha iyi daha kabul edilebilir bir hale getirmektedir. 

Sivilce İzi Tedavisinde 

Altın iğneli radyofrekans yönteminin en sık kullanıldığı alanlardan bir tanesi yüzdeki sivilce izlerinin tedavisidir. Bu izlerin çapları küçülür, derinlikleri azalır, derin olan sivilce izleri hafifler hafif olanlar geçer, gözenekler daralır, cilt daha canlı berrak bir hale gelir. Bu amaçlı fraksiyonel CO2 lazerle kombine edilerek kullanmak tedavinin verimliliğini arttırmaktadır. 

Çatlak Tedavisinde 

Çatlaklarda bir çeşit iz olduğu için deri ve deri altı yırtıklarının tedavisinde fraksiyonel radyofrekans oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Çatlakların tamamen yok olması mümkün değildir, ancak daha iyi hale getirilebilir, rengi düzelir, çatlakların çapları daralır, der, daha pürüzsüz bir hale gelerek çatlakların görünürlülüğü azaltılır.

Altın iğne radyofrekans tedavisi çatlaklarda 3-4 hafta aralıklarla en az 3 seans yapılmaktadır. Çatlak tedavisi arzu edilirse fraksiyonel karbondioksit lazerlede kombine edilmektedir. 

Kol ve Bacaklardaki Sarkmaların Tedavisinde 

Özellikle kilo alıp vermeden kaynaklanan deri sarkma ve gevşekliğinin tedavisinde İnfini altın iğne RF başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Uygulama kolların iç yüzeylerine, bacak içlerine yapılabilmektedir. Uygulama son derece konforlu bir şekilde yapılmaktadır. 1 ay aralıklarla 3 seans yapılması gerekmektedir.

Ortalama kol ve bacak bölgesinde 1 ay sonra derinizin gerginleştiğini ve sarkmanızın azaldığını göreceksiniz. Bu sayede deri altı ve derideki gevşeklik ve sarkma ameliyatsız olarak asgariye inecektir.

Zaten ameliyat olmadan radyofrekans haricinde bu bölgelerde deri sıkılaştırmasını başarıyla yapabilen başka bir tedavi bulunmamaktadır. 

Gözenek Sıkılaştırma 

Aktif Akne Tedavisi 

Hiper Hidrozis Aşırı Terleme Tedavisi 

Altın İğne Radyofrekans tedavisinin kullanıldığı bir diğer alan, koltuk altı aşırı terlemesi tedavisidir. Bu uygulamada radyofrekans ter bezlerini kalıcı olarak tahrip eder ve bu bölgeden ter salınımını durdurur. Uygulamada ter bezleri kalıcı olarak azaldığından sonuçlar kalıcı olmaktadır.  

Uygulama koltuk altı bölgesine krem ile uyuşturularak yapılmaktadır. Tedavi sonrasında 1 gün süren bir kızarıklık meydana gelir. Uygulama sonrasında tamamen normal hayatınıza devam edebilirsiniz.   

Terleme tedavisi 3-4 hafta aralıklarla 3 seans yapılmaktadır. Bunun sonucunda terlemede belirgin ve kalıcı bir azalma mümkün olmaktadır. 

İnfini Altın İğneli Fraksiyonel Radyofrekans Kaç Seans Uygulanmaktadır?

Tedavi uygulamaları 15 gün aralıklarla ortalama 3 seans olacak şekilde yapılmaktadır. Probleminize ve nedene göre daha fazla uygulama yapılabilir. Bunun için doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir.

Uygulama sırasında lokal anestezik krem uygulanır ve bu sayede ağrı hissedilmez. Gerek görülürse lokal anestezi de uygulanabilir.

Sonuçları ilk seans sonrasında farkedersiniz, sonraki seanslarda etkinlik dahada belirgin hale gelecektir. 

Altın İğne Uygulaması Sonrasında Neler Yaşanır?

Altın iğne RF uygulamasının en büyük özelliği fraksiyonel lazerde yaşanan kızarıklık, pullanma ve soyulmanın olmamasıdır.

Hastada 3-5 saat kadar hafif bir pembelik oluşacak, pembelik bu sürenin sonunda tamamen normale dönülecektir. Dolayısıyla hastanın günlük yaşantısında bir kısıtlama yapmayan bir tedavi çeşididir.

Uygulama sonrasında belli belirsiz bir ödem olur, buda kısa sürede geçecektir. 

İnfini Altın İğne En Büyük Avantajı Nedir ?

Bu tedavinin lazer tedavisine en önemli avantajı yazın yapılabilmesi, kızarıklık, soyma, yan etki yaratmamasıdır. Dolayısıyla yaz döneminde tedaviye ara vermeye gerek kalmaz. Diğer tedavilerle de kombine edilebilmektedir. 

İnfini Altın İğnenin Diğer Fraksiyonel Radyofrekanslardan Farkı Nedir?

İnfini 2 ayrı fraksiyonel rf teknolojisini içermektedir

Uygulamaya göre tedavi derinliğini (0-3.5 mm arasında) ayarlayabilme olanağı bulunmaktadır

Özel iğneleme yöntemi sayesinde daha az ağrı ve noktasal kanama oluşur

İsteğe göre 49-69 mikro iğne içermesi

Ayarlanabilir msn özelliği(10msn-1sn) 50 watt yüksek güç ile oldukça yüksek bir etkinliğe sahiptir 

Dalgalı İğneleme (flow needling) Teknolojisi

İğneleme kısa süre içerisinde satır satır yapılır. Diğer sistemlerden farklı olarak, tüm mikro iğneler aynı anda deri içine girmediği için, hasta mikro iğneleme işlemi sırasında ağrı hissetmez.

İğnelerin yumuşak hareketi, alın gibi kemikli alanlarda, cildin ince derili alanlarında güçlü darbe etkisini azaltır.

Yine dalgalı iğneleme teknolojisi mikro iğne insersiyonunun daha zarif bir şekilde uygulanmasına olanak sağlayarak cildin doğal bir şekilde gerilmesini sağlar. 

Ağrı ve kanamada belirgin şekilde azalma 

İnfini neredeyse diğer cihazların 2 katı yüksekliğindeki 50 W'a kadar çıkan gücüyle yeterli koagülasyon bölgesi ve kısaltılmış atış süresi oluşturarak vasküler yapıda olası ikincil termal hasarı en aza indirger. 

Yalıtım kaplı mikro iğneler 

RF emisyonu yalnızca mikro iğnelerin uçlarıyla (0,3 mm) yayılır, böylelikle özellikle epidermisteki diğer normal dokulara etki etmez 

İnfini Altın İğne Uygulamasının Fiyatları Ücretleri Nasıldır?

Altın iğneli radyofrekans tedavisi 2019 fiyatları, ücretleri öncelikli olarak hangi tedavinin yapılacağına bağlı olarak değişmektedir. Yine altın iğne fiyatı tedavinizin kaç seans yapılacağına bağlı olarak değişir.

Tedavinin paket ya da seanslık olup olmaması ücreti etkileyen faktörlerdendir. Yine diğer fraksiyonel lazer ve benzeri tedavilerle kombine edilip edilmemesi fiyatları etkiler.

Altın iğne tedavi ücretleri için muayene olabilir, 212 2967442 numaradan kliniğimizden bilgi alabilirsiniz.

Источник: http://www.miaplastestetik.com/altin-igne-radyofrekans-fiyatlari.php

Altın İğne | İğneli Radyofrekans (RF)

Altın İğne Radyofrekans Tedavisi

Mikro iğneli fraksiyonel radyofrekans sistemi son yıllarda geliştirilmiş yeni bir teknolojidir. Bu sistemde ucunda küçük altın iğnelerden oluşan bir başlık ve bu başlığın bağlı olduğu bir radyofrekans ünitesi bulunur.

Radyofrekans enerjisi altın iğneler yardımıyla derinin alt tabakalarına iletilir. İletilen bu enerji dokuları ısıtır. Bu enerji deri altındaki dokularda yeni kollajen yapımını ve hasarlı kollajenin onarılmasını sağlar.

Böylece ciltte yenilenme, hasarlı dokuların onarımı, parlak ve gergin bir cilt oluşumu gözlenir.

İğneli radyofrekansın etki mekanizması nedir?

Altın iğne radyofrekans uygulamasında radyofrekans cihazının altın iğneli başlığı cilde temas ettirildiğinde mikro iğneler otomatik olarak ayarlanan derinlikte cilt içerisine ani bir giriş yapar. Kullanılan iğnelerin uzunlukları 0.5 ile 2.0 mm arasında değişmektedir.

Burada kullanılan iğneler altından yapıldığı için bu yöntem “Altın İğne” olarak da adlandırılmaktadır. Mikro-iğneler ile donatılmış olan radyofrekans cihazının akım çıkışı sağlayan ünitesi derinin üst tabakası olan epidermisi atlayıp, dermis adı verilen orta tabakaya ulaşmaktadır.

Bu yöntemle iğneler cilt altına ilettiği radyofrekans dalgaları ile ısıyı 60 dereceye kadar çıkartabilmektedir.

Çok sayıdaki altın uçlu mikro iğnelerle cilt üstünde fraksiyonel mikro delikler oluşturulur ve sadece iğne ucundan gönderilen cilt üstüne temas etmeyen radyo frekans ile dermiste kollajen ve elastin üretimi tetiklenirken, epidermis ve yüzeyel cilt tabakalarına potansiyel termal hasar verilmez. Amaç verilebilecek en yüksek enerjiyi derinin üst tabakalarına zarar vermeden doğrudan cilt altına ulaştırmaktır.

İğneli radyofrekans nasıl uygulanmaktadır?

Mikro iğneli fraksiyonel radyofrekans (Altın İğne) sistemi uygulaması öncesi cilt temizlenir, ağrıyı minimize etmek amacı ile topikal anestezik kremler ile anestezi yapılmaktadır. Kişiye özel başlık sisteme takılır ve uygun dozlar belirlenir. Uygulama ortalama 30 dakika sürmektedir.

Uygulama sonrası ilk 5-6 saat içerisinde cildinizde yoğun kızarıklıklar oluşacaktır. Takip eden 24 saat – 72 saat arasında ise kızarıklıklar geçerek pembeleşmeye başlamaktadır. Seans yapıldığı gün yüz yıkanmamalı, seanstan sonra makyaj yapılmamalıdır.

Uygulamadan sonra hafif kızarıklık, şişlik, ciltte kuruluk ve gerginlik görülebilir. Cilde nem veren kremler ve antibiyotik kremler seanstan sonra 3 gün süreyle uygulanmalıdır. Seans yapıldığı gün güneşten kaçınılmalı ve güneş banyosu ya da solaryum yapılmamalıdır.

Uygulama sonrası ciltte minik kabuklanmalar olabilir, bu kabuklanmalar seanstan 3-4 gün sonra kendiliğinden geriler.

Fraksiyonel radyofrekans uygulamasının kullanım alanları nelerdir?

 • Cilt kırışıklıklarının tedavisi
 • Cilt yenilenmesi ve kalitesinin arttırılması
 • Yüz, boyun, dekolte bölgesi sarkmaları
 • Yara izi (skar) tedavisi
 • Sivilce izlerinin tedavisi
 • Cilt lekelerinin tedavisi
 • Gebelik çatlaklarının tedavisi
 • Kilo alıp verme gibi çeşitli nedenlere bağlı oluşan çatlakların tedavisi
 • Kol ve bacaklardaki sarkmaların tedavisi
 • Gözeneklerin sıkıştırılması

Altın İğne sistemi kaç seans uygulanmaktadır?

Mikro iğneli fraksiyonel radyofrekans sistemi ayda bir seanslar şeklinde uygulanır. Cilt yenileme ve sivilce izi tedavisinde 3-5 seans uygulama yeterlidir. Cilt çatlaklarında ise 5-6 seans tedavi gereklidir.

İğneli radyofrekans hangi bölgelere uygulanmaktadır?

Cilt gençleştirme amacıyla fraksiyonel radyofrekans sistemi tüm yüz, boyun bölgesi ve dekolteye uygulanabilir. Göz çevresi gençleştirme ve el bölgesine de uygulama yapılabilir. Ciltte parlaklık, gerginlik, yüz ovalinde toparlanma ve cildin yapısında düzelme görülür. Fraksiyonel radyofrekans tedavisinin diğer uygulamalar ile birlikte uygulanması etkiyi daha da artırmaktadır.

İğneli radyofrekans kimlere uygulanmamaktadır?

Fraksiyonel radyofrekans ile kanama bozukluğu olan hastalar, kanser hastaları ve aktif enfeksiyonu olan hastalara uygulama yapılmamalıdır.

İğneli radyofrekansın avantajları nelerdir?

Altın iğne radyofrekans uygulamasının en büyük avantajı uygulama sonrası fraksiyonel lazerde yaşanan uzun süreli kızarıklık, pullanma ve soyulmanın daha az olmasıdır.

Hastada 1-2 gün kadar hafif bir pembelik oluşacak, pembelik bu sürenin sonunda tamamen gerileyecektir. Dolayısıyla hastanın günlük yaşantısında uzun süreli kısıtlama yapmayan bir tedavi çeşididir.

Uygulama sonrasında belli belirsiz bir ödem oluşabilir, bu da kısa süre içerisinde gerileyecektir.

Altın iğne yöntemi her mevsim uygulanabilmekte, ayrıca ifadenizde bir bozukluk oluşturmayarak diğer yöntemlerden kendisini ayırmaktadır.

Источник: https://derimdermatoloji.com/igneli-radyofrekans-rf/

Altın İğne Zararları ve Faydaları Yaptıranların Yorumları

Altın İğne Radyofrekans Tedavisi

Teknoloji alanında özellikle de teknolojinin estetik ve cilt bakım işlemiyle buluştuğu alanda yapılan yenilikler giderek artış göstermekte. Cilt gençleştirmede sınırları kaldıran en yeni ve en çok tercih edilen estetik yöntemlerinden bir tanesi de ”altın iğne” adını verdiğimiz estetik uygulamasıdır. Peki nedir bu altın iğne?

Altın iğne olarak adlandırdığımız uygulama fraksiyonel radyofrekansı içeren bir uygulamadır. Cilt tamamen temizlendikten sonra işlem başlatılmaktadır. Estetik alanında kullanılan cihazımızın içine 49 adet iğne koyularak cilt yapısına hiçbir şekilde zarar vermeyerek uygulanır ve cihaz cildin 4 mm kadar alt tabakasına inebilmektedir.

Sadece cildimizi gençleştirmeye yönelik etkisi olmayan bu uygulama yöntemimiz aynı zamanda leke açma ve akne izlerini giderme gibi bir çok alanda da oldukça etkilidir. Cildinize uygulama yapılmadan önce bir krem sürülerek uyuşturulma sağlanmaktadır. Bu sebebiyetle altın iğne uygulamasının ağrısız acısız bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

Uygulama esnasında kullanılanlar tek kullanımlık ve kişiye özeldir. Cilt gençleştirme işlemi yapılırken cildimiz adeta tomografik bir alet gibi katmanlar halinde taranmaktadır. İşlem süresi ortalama olarak 30 dakika kadar sürmektedir.

Cilt yapısında bulunan küçük akne izlerini gidermek isteyenler, cildini gençleştirmek isteyenler veya hamilelik dönemlerinde de olduğu üzere cilt yapısında lekeler oluşan sağlıklı kişilere uygulanabilmektedir.

16 yaşının üzerinde olan herkes altın iğne uygulamasına tabi olabilir.

 • Epilepsi hastaları
 • Hamile bireyler
 • Kalp pili olanlar ve kalp hastaları
 • Kanda pıhtılaşma sorunu olan kişilere uygulanmamaktadır.
 • Altın iğne uygulamasında ilk seans sonrasında gözle görünür bir şekilde etkili sonuca ulaşabilirsiniz
 • Seanslar devam ettikçe uzun süreli ve kalıcı bir başarı söz konusu olur
 • Sadece cilt gençleştirme değil cilt renklerinde ve lekelerinde de tedavi edici niteliktedir
 • Seans sonrası 1 gün içerisinde kişi normal yaşantısına dönebilir
 • İnce kırışıkların dahi giderilmesine katkı sağlanmaktadır
 • Cilt gençleştirme yöntemi sayesinde gözeneklerde sıkılaşma, göz altı halkalarının giderilmesi, çukurlukları ve yara izlerinin giderilmesi sağlanmaktadır
 • Boyun ve dekolte bölgelerinde toparlama yapma adına da altın iğne yöntemi fayda sağlamaktadır.
 • Seans sonrasında ciltte ödem oluşması
 • Cilt yapısı üzerinde oluşan kızarıklıklar ve çalışılan bölgede damara rast gelinmesi üzerine morluklar
 • Vücut direnci düşük olan kişilerde uçuk oluşumu

Altın iğne seansı öncesinde bu tarz durumlar göz önünde bulundurulmakta ve işlem öncesinde ilaçla bu tarz yan etkilerin önüne geçilebilmektedir.

 • Uygulamaya girmeden yaklaşık olarak 2 gün öncesinde kan sulandırıcı ilaçlar dahil olmak üzere tüm ilaçlar kesilmeli
 • Vücut direnci düşük olan bireyler uçuk çıkma ihtimali doğrultusunda antiviral haplar kullanmalıdır.
 • Seans sonrasında sağlıklı bir sonuca ulaşmak için muhakkak ki dermaloğunuz önerilerini dikkate almalısınız
 • Spor yapılmamalı
 • 3-4 gün kadar sürekli olarak nemlendiriciler ile minik kabuklanmalar olan bölgeleri cilt bakımı uygulamalısınız
 • Havuza ve denize girilmemelidir

Cilt gençleştirme alanında gözle görülür bir etki oluşmasından dolayı uygulama yöntemini tercih edenlerin paylaştığı yorumlar olumlu sonuç vermektedir. Öyle ki yapılan uygulamalar sonucunda kişinin kısa süre sonra normal hayat dönmesi hem iş hem de normal yaşantısını etkilememesi üzerine pozitif etki yaratmaktadır.

Bunun yanı sıra kadınların özellikle büyük sorunu olan hamilelik döneminde meydana gelen lekelerin giderilmesi ve sivilce izlerinin gözle görülebilir bir şekilde yok olması büyük bir avantaj diyebiliriz. Lakin bu işlem her  ne kadar cerrahi bir operasyon gerektirmeyen bir işlem olmuş olsa da muhakkak ki seçeceğiniz doktor işinin ehli biri olmalıdır.

Aksi takdirde cildinizin iyileşme sürecinden uygulama öncesi ve sonrası bakım işlemlerine kadar bir çok noktada sağlık açısından sıkıntılı süreçler geçirebilirsiniz. Sağlığınız açısından estetik uygulamaları alanında profesyonel kurum olan kliniğimizi tercih edebilirsiniz. Böylelikle daha sağlıklı ve daha güzel bir cilt yapısına çok kısa süre içerisinde kavuşabilirsiniz.

Altın iğne uygulaması öncesinde bireye yapılacak olan uygulama hakkında bilgi verilmektedir. Sonrasında cilt analiz işlemi yapılır ve cilt yapısında oluşan cilt probleminin kaç seansta giderilebileceği saptanarak bilgilendirme yapılır.

Seans öncesi ve sonrasında yaşanacak problemler bunun öncesinde yapılması gereken işlemler dikkat edilmesi gereken (ilaç kullanımı kesilmesi) gibi durumlarda göz önünde bulundurularak kişi seansa hazırlanır. Sonucunda önerilerde bulunarak bu sürecin en sağlıklı şekilde geçirilmesi sağlanarak profesyonel bir çalışma kliniğimiz kapsamında gerçekleştirilmektedir.

Altın İğne Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

Источник: https://www.esmerlife.net/altin-igne-zararlari-ve-faydalari-yaptiranlarin-yorumlari.html

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.