Ameliyatlı ve Ameliyatsız Gençleştiren Yöntemler

içerik

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

Ameliyatlı ve Ameliyatsız Gençleştiren Yöntemler

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

”Ameliyatsız yüz germe teknikleri cerrahi işlem olmadan yüzdeki sarkma ve kırışıklıkları gideren yöntemlerdir”.

Yüz gerdirme ve gençleştirme yöntemleri ile günümüzde artan anatomik bilgiler ve teknikler sayesinde doğru hasta seçimlerinde ameliyat yapmadan da ameliyata yakın sonuçlar alınabilmektedir. Bu tekniklerin avantajı hemen günlük sosyal ve iş yaşamına geri dönülebilmesidir.

Ayrıca ameliyatın getirdiği yan etkilere sahip değildir. Genel anestezi gerektirmez.  Ayrıca, yapılan işlemlerin çoğu cilt ve cilt altı dokuları onardığı için yaşlanmaya karşı önlem alınmış olur.

ameliyatsız yüz gençleştirme

En Etkili ve En Çok Uygulanan 5 Tane Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemi

PRP, mezolift, hyaluronik asit aşı,  somon DNA ile yüz germe: Cilde minik zerkler halinde faydalı maddelerin verilmesine dayanan yöntemlerdir. PRP kişinin kendi kanından elde edilen büyüme faktörlerinden zengin plasmadır.

  Somon ise önemli bir yapı taşı olan cilt onarımı sağlayan polinükleotid maddesi içerir. Mezolift vitamin, antioksidan, mineral benzeri çok sayıda faydalı madde içeren bir kokteyldir. Hyaluronik asit aşı ise cildimizde bulunan besleyici ve nemlendirici özelliği olan bir tür şekerdir.

  Ameliyatsız yüz germelerde  PRP sarkma ve lekede, somon elastikiyet kaybında ve nem vermede, mezolift bakım amaçlı, hyaluronik asit nemlendirmek ve bakım amaçlı kullanılabilir. Tüm bu yöntemleri lazerlift ile birlikte uygulamak ameliyatsız yüz germelerin çok daha etkili olmasını sağlar.

Ameliyatsız yüz germe (gençleştirme) yöntemlerinin aşağıda detaylarını okuyabilirsiniz.

Lazerlift ile Yüz Germe

Cilt ve cilt altı dokuları lazer sistemleri ile ısıtarak etkili olan lazerle yüz germe yöntemidir.  Kollajen 50-60 derece ısıtıldığında kısalır. Cilt ve cilt altı dokusu lazerlift ile ısıtıldığında kollajenler kısaldığı için cilt gerilir. Daha sonra ciltte kısalan kollajen alanında tekrar yeniden kollajen üretimi başlar.

Böylece uygulama alanında cilt ve cilt altında yenilenme gerçekleşmiş olur.  Lazerlift  PRP, somonDNA, hyaluronik asit aşı,  mezoliftle birlikte uygulandığında ameliyatsız yüz germe işlemi etkinliği 2 katına çıkar. Lazerlift sonrası iş ve sosyal yaşama dönülebilir. Ortalama 2-4 seans uygulanmalıdır. Etkisi 1-1,5 sene devam eder.

Lazerlift Detaylı Bilgi

Mikro Fokuslu Ultrason (Ultraskin) ile Yüz Germe

Ses dalgaları ile cilt ve cilt altı dokuları etkileyerek ameliyatsız yüz germe yapan bir yöntemdir. Özellikle  yanak sarkmaları, çene netliği kaybı, hafif gıdılarda tercih edilebilecek bir uygulamadır. Ses dalgaları cildi yaralamadan cilt altı dokulara ulaşabilek özelliğine sahiptir.

  Dozlarını ayarlayarak cilt altında istenilen dokuya ulaşabilmek mümkündür. Böylece, ameliyatlarda yüz germede kullanılan,  cilt altı SMAS  dokusuna ulaşabilen ses dalgaları bu dokuyu etkileyerek yüzü gerer.  Yüz germe özelliği işlemden hemen sonra ortaya  çıkan fokuslu ultrasonun etkisi  üçüncü ayda maksimuma çıkar.

Fokuslu ultrasonu, yüz yağları boşalmış ya da kaymış hastalarda dolgu ile birlikte, cildi gevşemiş hastalarda ise lazerlift  ile birlikte, gıdısı olan hastalarda iple birlikte  uygulamak en etkili sonuçları sağlar. Fokuslu ultrasonun ameliyatsız yüz germe etkisi 1-1,5 yıl devam eder. Tek seans uygulanır.

 Ultraskin Detaylı Bilgi

Fraksiyonel Radyofrekans (Scarlet, Altın İğne, Altın Frekans) ile Yüz Germe

Mikroiğneli radyofrekans yöntemi iğnelerin mekanik etkisi ve radyofrekansın ısıtıcı özelliği ile cildi gerer. Mikroiğneler sayesinde gözenekleri küçültür, radyofrekans ise cildi sıkılaştırır.

Gözenek, kırışıklık problemli elastikiyet kaybı olan, sarkmaya eğilimli kişilerde tercih edilmelidir.  Geçmişte aknelenen ve akne izleri olan kişilerde özellikle uygulanabilir. Ortalama üç seans yapılmalıdır. Seans aralıkları 3-5 haftadır.

Yüz sarkmadaki etkinliğini arttırmak için PRP  ve lazerliftle birlikte uygulama yapılmalıdır. Scarlet Detaylı Bilgi

İple Yüz Germe  (İp Askı, Örümcek Ağı Estetiği)

İple yüz germe yöntemi ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden  biridir. İplerin  zamanla vücuttan eriyip atılanları ve kalıcı olanları vardır. Kalıcı ipler biraz daha etkili olsalar da kalıcı olmaları nedeniyle  cerrahi işlem olarak kabul edilebilir. Zamanla eriyip atılan ipler çok daha yaygın olarak kullanılmaktadır.

  Özellikle alt yüzde çene hattının bozulduğu durumlarda, fazla büyük olmayan gıdılarda etkilidir. Mikrofokuslu ultrason, dolgu yöntemlerine eklendiğinde yüz germe etkisi çok daha belirgin olur.  İp yöntemi zayıf, yağ dokusu az kişilere uygun değildir. Daha çok alt yüz bölgesinde tercih edilmelidir.

 İple Germe Detaylı Bilgi

Dolgu ile Yüz Germe

Yüzde sarkma sadece cilt gevşemesi ile değil cilt altı bağlarında zayıflama, yağ ve kemik kayıpları ile olur. Ailesel olarak yanakları zayıf kişilerde erken yaşta  göz altı çukuru, torbalanmaya eğilim, yanakta düzleşme veya çöküklük olur.

Bu tür  şikayetlerde dolgu ile yanak ve gözaltı desteği sağlamak  şarttır. Ayrıca yaşla beraber yanaklarda ve şakaklarda yağ ve kemik kaybı gerçekleşir. Bu tür durumlarda yine eksilen hacmi yerine koymadan diğer yöntemlerin etkisi ortaya çıkmaz.

Ayrıca yüzü geren yüz bağları ve cilt altı bağ dokusuna dolgu uygulamak lifting etkisi yapar. Ameliyatsız yüz germelerde 40-45 yaş sonrası dolgu eklenerek  yapılan işlemlerden en iyi sonuçlar alınır. Doğru alanlara dolgu konulursa şişme yerine yüze gençlik ifadesi veren daralma ve toparlanma olur.

İşlemlerimizin 2019 Fiyatları için iletişim sekmesinden bizlere ulaşabilirsiniz. Dolgu Detaylı Bilgi

Ameliyatsız Yüz Germe (Cilt Gençleştirme) & Uzm. Dr. Güneş Ertürk

Источник: //www.mddermatoloji.com/cilt-genclestirme/ameliyatsiz-yuz-germe-s/

Ameliyatsız Şekilde Yüz Gerdirmek İsteyen Kişiler Ne Yapmalıdır?

Ameliyatlı ve Ameliyatsız Gençleştiren Yöntemler

Ameliyatsız yüz gerdirme işlemleri kapsamında Dolgu yüz, Mezolifting-Vitamin Enjeksiyonları, Ulthera, Scarlet, VShape, ClearLift ve Thermage yöntemleri uygulanır.

Ameliyatsız Yüz Germe Teknikleri

Ameliyatsız yüz germe operasyonları ciddi düzeyde cerrahi uygulamaya hazır olmayan kişiler için uygulanmaktadır. Sarkmaları ve yaşlanma izlerini ortadan kaldıracaktır.

 • Dolgu yüz,
 • Mezolifting-Vitamin Enjeksiyonları,
 • Ulthera,
 • Scarlet,
 • VShape,
 • ClearLift
 • Thermage

yöntemleri ile cerrahi işlem uygulanmadan yapılır. Ameliyatsız yüz germe operasyonları ile kısa süre içinde genç bir görünüm kazanmak, cildin sıkılaştırılmasını sağlamak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkündür.

Gençleştirme uygulamaları ya da yüz gerdirme uygulamaları organik işlemler dâhilinde yapılmaktadır. Yalnız unutulmamalıdır ki, yer çekimine karşı koyan tek yöntem günümüzde halen ameliyat ile yapılan yüz, boyun ve diğer bölgelerin estetiği olarak karşımıza çıkar.

Cerrahi uygulama yaptırmak istemeyen birçok kişi bu işlemler tercih etmektedir.

Bu işlemler oldukça basit olan uygulamaları kapsar. Zaten günümüzde de git gide cerrahi uygulamalar gerektirmeyen bu işlemler her geçen gün daha popüler bir hale gelmektedir. Etkileri kısa süre içinde meydana çıkar, özellikle yüz ile boyun bölgesindeki derin kırışıklıkların yok olmasını sağar.

Hyalüronik asitten faydalanılarak yapılacaktır. Gelişen teknoloji desteği sayesinde ameliyatsız yüz gerdirme, ameliyatsız boyun estetiği gibi uygulamalarda alternatifler çoğalacak ve çözüm olacak gibi durmaktadır.

Ameliyatsız yüz germe işlemleri genelde Antalya, Ankara ve İstanbul gibi bölgelerde sık şekilde yapılır.

Özellikle bu illerde birçok merkez hizmet verdiği için, uygulama yaptırmadan önce boyun ve yüz işlemleri ile alakalı deneyimleri, örnekleri ve fiyatları araştırılmalıdır.

Ameliyatsız Yüz Gerdirme İçin Yapılan Uygulamalar

Dolgu desteği; dolgu işlemleri yüz bölgesinde hacim kaybı yaşayan ve kırışıklık olan alanların istenilen düzeye gelmesini sağlamaktadır.

Ameliyatsız gençleştirme ile kırışıklar düzeltilebilir, dudaklar kalınlaştırılabilir, gözün altında bulunan hacim kaybı yok edilir, burun kenar çizgileri yok edilebilir, elmacık kemikleri dirileştirilir ve küçük çaplı çeneler dolgun hale getirilebilir. Dolgu işlemleri 6 aydan 2 seneye kadar etkisini göstermektedir.

Ultherapy Yüzde Gerdirme

Bu uygulamalarda ultrason teknikleri kullanılır. Kişilerin cilt yüzeylerinde etki göstermeden taşıyıcı tabakada meydana gelen ses dalgaları hasar oluşturur. Hasarın meydana gelmesi ile büzüşme, küçülme ve yenilenme yaşanır.

Bu işlem ile ciltte küçük toparlanmalar meydana gelir. Gençleşen dokular dışarıdan bakıldığında hemen fark edilir. Hatta birçok kişinin olumlu yorumları ile karşılaşmakta mümkündür. Uygulama için tek seans yeterli gelecektir.

Hemen hemen 1 sene boyunca etkisi kaybolmaz.

Yüz Mezoterapisi

Dekolte bölgesine ve yüzün belli alanlarına yapılan mikro enjeksiyon tekniğidir. Hücrelerin yenilenmesini ve elastikiyetini sağlayacak olan maddelerin üretimlerini destekleyen, kan dolaşımını düzenli hale getiren ve lekeler açılmasını sağlayan ürünler bu sistemde uygulanır.

Thermage yüz germe

Anti- Aging tedavileri içinde yer alır. Radyo frekans dalgaları sayesinde deri altında bağ dokusu meydana getiren kollajen bantların ısınması sağlanır. Bir seanslık uygulama uzun seneler boyunca etkisini devam ettirir. Seansı tamamlanan kişi hemen günlük yaşamına geri dönebilir.

VShape

Ciltte bulunan kolajen liflerin ısıtılarak cildin dış kısmını gözle görünebilir şekilde gençleştirmektedir. Özellikle etkili olması adına 4 seans uzmanlar tarafından önerilir. Bir seans hemen hemen 20 dakika içinde tamamlanır.

ClearLift Lazer İle Gençleştirme

Bu uygulamada cildin iyileştirilmesi esnasında kolajen üretiminde arttırılır, cilt oldukça pürüzsüz, genç ve parlak bir görünüm kazanır. 2 ila 3 haftalık ara ile kişinin ihtiyacı da göz önüne alınarak 3 ila 6 kez uygulama yapılır.

Scarlet S Fraksiyonel Radyofrekans

Mikro iğnelerin yardımı ile deri altında ve deri üstünde sorunların ortadan kaldırılması adına yapılır. İlk uygulamadan önce cilt dokusunda gözle görünür farkı yakalamak mümkündür. Uygulama için lokal anestezi işlemi yapılır. Kişinin cildinin durumuna göre 1 ay dinlenme süresi verilir ve 4 seansa kadar uygulanabilir.

İple Germe

İşlemlerde ameliyat ipine benze ürünler kullanılır. Sarkma ve kırışıklıkların önüne iplerle geçilir. İğneler yardımı ile yüze ipler takılır ve sorunlar ortadan kaldırılır.

(1 votes, average: 5,00 5)
Loading…

Источник: //estetikhayat.com/ameliyatsiz-yuz-germe

Ameliyatsız Yüz Germe | 2019 Fiyatı

Ameliyatlı ve Ameliyatsız Gençleştiren Yöntemler

İleri teknoloji lazer sistemlerinden dolgu enjeksiyonlarına kadar yüzünüzden yılların izlerini silecek pek çok tedavi var. Ameliyatsız yüz germe yöntemleri hakkında bilmeniz gereken her şey…

Ameliyatsız yüz germe işlemleri, henüz ciddi bir operasyona hazır olmayanlar için yaşlanma belirtilerini hafifletecek, cilde daha genç, daha sıkı bir görünüm verecek invazif olmayan tedavilerdir.

Thermage, VShape, ClearLift, Ulthera, Scarlet, Forma gibi lazer sistemleri, mezolifting-vitamin enjeksiyonları ve dolgu enjeksiyonları yüzde daha pürüzsüz, genç bir görünüm yaratmaya, cildin elastikiyetini artırmaya yardımcı olur. 

Her ne kadar hala yer çekimine karşı uygulanan yöntemlerde neşter önceliğini korusa da, artık birçok kişi cerrahi yöntemlerin yerini tutacak basit uygulamaları tercih ediyor. Cerrahi müdahale gerektirmeyen medikal uygulamalar her geçen gün daha popüler oluyor.

Anti-aging dünyası etkisini kısa sürede görebileceğiniz, yüzdeki yaşlanma belirtilerini gözle görünür bir şekilde hafifleten lazer sistemlerinden derin kırışıklıkları yok eden, yüze hacim veren hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonlarına kadar pek çok etkili silaha sahip.

Cerrahi Müdahale Gerektirmeyen Ameliyatsız Uygulamalar

Dolgu Uygulamaları ile Yüz Germe 
Dolgu enjeksiyonları, kırışıklıkların, çizgilerin içini doldurmak, yaşla beraber kaybolan hacmi yüze geri kazandırmak, yüzde gölgeli ve yorgun bir görünüm yaratan çöküklükleri pürüzsüzleştirmek, dudaklara daha dolgun bir görünüm vermek için kullanılır.

Hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerinin daha pek çok kullanım alanı vardır.

Gözaltındaki hacim kaybını gidermek, morlukları kamufle etmek, yüzde daha simetrik, çekici hatlar yaratmak, elmacık kemiklerini belirginleştirmek, yapısal olarak küçük ve geride duran çene hattını düzeltmek, hatta kemerli burunlara daha düz bir görünüm vermekte elimizdeki en etkili malzemelerden biri dolgu maddeleridir.

Yüzün üst bölgelerine uygulanan dolgu işlemlerinin cildi toparlamak, yüzde lift etkisi yaratmak gibi bir etkisi de vardır. Dolgu maddeleri kaş kaldırmada da başarılı sonuçlar vermektedir hastanın ihtiyaçlarına yönelik olarak botoks ile ya da tek başına kullanılabilirler. Aktif maddesi doğal olarak vücutta bulunan hyalüronik asit olan dolgu maddelerinin kalıcılığı 6 aydan 2 yıla kadar değişmektedir.

Yüz Mezoterapisi
Cildin yapıtaşı olan vitamin, mineral ve amino-asitlerden oluşan zengin bir formülün yüz, dekolte gibi yaşlanma belirtilerinin gözlendiği yerlere mikro-enjeksiyon tekniği ile verilmesidir.

Bu anti-aging tedavi ciltteki kan dolaşımını düzenler, cildin sıkılığını sağlayan elastin ve kolajen üretimini artırır, lekelerin rengini açılmasını, ciltteki ton farklılıklarının düzelmesini sağlar.

Cilde daha taze ve canlı bir görünüm veren mezoterapi, sadece yaşlanma belirtilerini geri döndürmekle kalmaz aynı zamanda cildi daha dirençli bir hale getirir. Gözaltı morlukları, pigmentasyon lekeleri ve elastikiyet kaybı gibi cilt problemlerinde etkili bir tedavidir.

Ameliyatsız Yüz Germede Ultherapy

Ultrason teknolojisi ile etki eden Ultherapy  sistemi, cildin üst katmanını etkilemeden, derinin astar tabakası dediğimiz taşıyıcı katmanına kadar inen odaklı ses dalgaları gönderir. Bu enerji cilt altında hasar yaratarak cildin yapılanma sürecini tetikler.

Cildin derin katmanında meydana gelen bu hasar, ciltte sıkılaşma ve toparlanmaya neden olur. Cilt daha genç bir cilt gibi davranmaya başlar. Bu tedavinin en büyük özelliği tek bir seansın yeterli olmasıdır.

Ancak eğer uygulama yapılan hasta ileri yaşlardaysa, arzu edilen sonuçların elde edilebilmesi için 6 ay ya da 1 sene sonra bir seans daha yapılması gerekebilir.

Thermage ile Yüz Germe

Son on yılda anti-aging tedaviler içinde oldukça popüler bir yer edinen Thermage, radyo frekans dalgaları ile etki eden bir teknolojidir. Radyo frekans enerjisi ile deri altı bağ dokusunu oluşturan kolajen ve elastin bantların ısınarak sıkılaşmasını sağlıyor.

Tedavi tek bir seans uygulanıyor ve etkisi birkaç sene sürüyor. İşlemin olumlu sonuçları bir hafta içinde gözlenmeye başlansa bile, nihai halini alması için birkaç ay geçmesi gerekiyor.

Her mevsim uygulanabilen Thermage tedavisinden hemen sonra gündelik yaşamanıza geri dönebiliyorsunuz.

Yüz Gençleştirmede VShape
VShape cerrahisiz yüz gençleştirme teknolojileri arasında en iyilerden biri olarak gösteriliyor.

Cildin derin tabakalarındaki kolajen liflerini ısıtarak cildin belirgin bir şekilde gerginleşmesini, sıkılaşmasını sağlayan VShape, destek dokuların yeniden yapılanma sürecini tetikleyerek elastikiyet kaybıyla savaşıyor. Etkili sonuçlar için 20 dakika süren 4 seanslık bir kür öneriliyor.

ClearLift Lazerle Yüz Gençleştirme
ClearLift teknolojisinin cilt gençleştirme, ince çizgiler, kırışıklıklar ve cilt rengindeki ton farklılıkları ile etkili mücadelesinin sırrı, cildin en üst tabakasına yani epidermise hiç zarar vermeden, dermisin derin tabakalarına kontrollü atış yapabilmesi.

Cilt iyileşirken kolajen üretimi artıyor ve cilt çok daha pürüzsüz, parlak ve genç görünümlü bir hal alıyor. Uygulama, fraksiyonel lazer teknolojisinin faydalarından ve cildi yapılandırıcı etkilerinden faydalanırken, tüm işlem üst derinin koruyucu tabakası altında gerçekleşiyor.

Tedavinin olumlu etkilerini gözlemleyebilmek için 2-3 hafta arayla, cildin ihtiyacına göre minimum 3, maksimum 6 seans uygulanması gerekiyor.

Scarlet S Fraksiyonel Radyofrekans ile Yüz Germe 
Scarlet S, radyo frekans dalgaları ile etki eden bir sistemdir. Cildin alt tabakalarına gönderilen enerji cildin elastikiyetini artırırken yüzde ameliyatsız bir lift etkisi yaratmak üzere tasarlanmıştır.

Scarlet S sistemini diğer teknolojilerden ayıran en önemli özellik radyo frekans enerjisinin altın mikro- iğnelerle cilt altına iletilmesi. Cilt sıkılaştırmadan gözeneklerin, çizgilerin ve yara izlerinin görünümünü hafifletmeye kadar pek çok cilt sorununda etkili olan tedavinin olumlu etkileri ilk seanstan itibaren belirgin bir şekilde gözlenebiliyor. 25 adet mikro-iğnenin cildin 3.

5 mm derinliğine yerleştirilmesi ile iletilen ısı enerjisi kolajen liflerini uyararak ciltte bir yeniden yapılanma sürecinin başlamasını tetikliyor. Tedavinin konforlu geçmesi için işlemden 30 dakika önce cilde lokal anestezik krem uygulanıyor. İşlem yaklaşık 40-60 dakika kadar sürüyor.

Ciltte açılan mikro-kanallar sayesinde işlem sonrasında topikal olarak uygulanan somon DNA’sı ekstresi, vitamin ve antioksidanlar cildin derin tabakalarına kadar nüfuz ediyor. Cildin durumuna göre birer ay arayla 3-4 seans öneriliyor.

İple Yüz Germe

Yüzde ameliyatsız lift etkisi yaratan bu teknikte çok ince iğneler içine yerleştirilmiş PDO (polydioxanone) isimli ameliyat ipine benzer yapıdaki iplikler kullanılır. Bu iplikler iğneler yardımıyla cilt altına, kırışıklık ve sarkma olan bölgelere yerleştirilir.

 PDO iplikler herhangi bir istenmeyen reaksiyona yol açmadan, uygulanan bölgede mikro kan dolaşımını artırarak, cildin tamir mekanizmalarını ve kolajen üretimini tetikler. Zaman içinde bu iplikler eriyerek yok olsa da, cildin iplikler çevresinde oluşturduğu doku yüzdeki sarkmayı toparlayan, lift etkisi yaratan bir ağ vazifesi görür.

İşlemin etkileri bu bağ dokusunun oluşum süreciyle birlikte bir-iki ay içinde optimum halini alır.

Источник: //www.drmustafakaratas.com/ameliyatsiz-yuz-germe.html

Yüzün ameliyat olmadan 60 yıl sonra gençleştirilmesi: yöntemler ve araçlar

Ameliyatlı ve Ameliyatsız Gençleştiren Yöntemler

Ameliyatsız 60 yıl sonra yüz gençleştirmeKadın özellikle cilde dikkat ederse müdahale etkilidir. Epidermisin tonunu ve elastikiyetini geliştirmek için kozmetik kullanmak zorunludur. Ayrıca, doğal malzemelerle hazırlanan salon bakımları ve ev maskeleri özellikle popülerdir.

60 yaşından sonra yüz gençleştirmenin etkili yöntemlerini bulmaya çalışalım.

sınıflandırma

Pratik kozmetoloji, 3 temel gençleştirme yöntemini ayırt eder:

 1. Enjeksiyon.
 2. Donanım.
 3. Güzellik.

Enjeksiyon tekniği, ilk işlemden sonra belirgin olan belirgin etkisi ile ünlüdür. Bu nedenle, 60 yaşından sonra ameliyatsız yüzün yeniden canlandırılması, yaşları arasındaki bayanlar arasında oldukça popülerdir.

İlk 2 yöntem, bir özel girişe dayanmaktadır.cilt altında hazırlık. Dermişimizin doğal bir bileşeni olan ve elastikiyetinden ve esnekliğinden sorumlu olan hiyaluronik aside dayanan madde en çok kullanılan maddelerdir. Enjeksiyonların seyri gençleri uzatacak ve kalıcı bir etki bırakacaktır.

Ancak, benzer yöntemler hatırlamakta fayda var60 yaşından sonra bir kişinin gençleşmesi sadece deneyimli doktorlar tarafından ve sadece estetik tıp kliniklerinin duvarları içinde yapılmalıdır. Bu uzmanlar sadece uygun eğitimi almamışlar, aynı zamanda yüzün anatomisinde pratik bilgiye de sahipler.

Enjeksiyon düzeltmenin özellikleri ve çeşitleri: Mezoterapi

Gençleştirme için en yaygın prosedürenjeksiyon ile. Mezoterapi sırasında, biyolojik olarak aktif madde hastanın derisine 6 mm derinliğe enjekte edilir. Uyarıcı ilaç bir anti-enflamatuar etkiye sahiptir ve amino asitler ve vitaminlerin varlığı bakımından zengindir.

Kesirli gençleşmenin doğru tekniğiBunun sonucu olarak, büyüme faktöründen sorumlu bir hormonun üretimini stimüle eden ve cildin yapısal bileşenlerinin sentezini tetikleyen aseptik iltihaplanmaya yol açacaktır. Yüzlerce gençleştirme sonrası bu yöntemle ameliyatsız, esneklik, hidrasyon, kan alımı ve dermisin esnekliği artar.

Botoks

Dünya çapında etkili bir yöntem,Yüz kaslarının tonunu enjekte ederek normalleştirin. Bu ilaç, estetik ameliyat olmadan cildi daha genç yapar. Rusya'da ve dünyanın 57 ülkesinde Botoks kullanımına izin verilmektedir.

DysportTM saflaştırılmış tip butolotoksine dayanırDermise enjekte edildiğinde, yüzdeki kasları hareketsiz kılar. Motor aktivitesinin zayıflaması, derinin ve yüzün derisinin yumuşatılması da dahil olmak üzere kırışıklıkların yumuşatılmasına yol açar.

Enjeksiyon dozu minimal olduğundan, ilaç kesinlikle güvenlidir. Ancak yanlış bir giriş ile komplikasyonlar var:

 • yüzün asimetrisi;
 • gözlerin köşelerinin ihmal edilmesi;
 • sürpriz ifadesinde donmuş bir yüz.

Uzun süreli bir etki için, 8 aya kadar aralıklarla yaklaşık 4 prosedür uygulanması önerilir.

Kontur plastik

Gençleşmenin başka bir yoluAmeliyatsız 60 yıl sonra. Kontur plastikleri prosedürleri, yüzün dış hatlarını yumuşatmak ve dokulara ek hacim kazandırmak için özel dolgu maddeli bir dizi enjeksiyon içerir.

Kontur plastikler için aşağıdaki jeller kullanılır:

 • kolajen;
 • hiyalüronik asit ile;
 • Kombine.

Etkinliği ve ilaç uygulamasının ilk prosedüründen sonraki belirgin sonuç nedeniyle, kontur plastiği gençleştirme için en iyi yöntem olarak kabul edilmektedir.

Enjeksiyonlara kontrendikasyonlar

Bir kişinin ameliyatsız 60 yıl sonra gençleşmesi aşağıdaki durumlarda kategorik olarak kontrendikedir:

 • viral hastalıklar;
 • Enjeksiyonun uygulandığı yerde patolojik inflamasyon;
 • akut bulaşıcı hastalık;
 • epilepsi;
 • Merkezi sinir sisteminin yenilgisi.

Donanım kozmetolojisi

Operasyonel olmayan bir kraliçe olarak kabul edilir.müdahale. Eğer enjeksiyon korkan panik insanlar arasında iseniz, o zaman en acısız ve sağlığa az riskle olan bu işlemde, dikkat edin.

Donanım gençleştirme temel alan bir prosedürdürRadyo ve ışık aralığının kullanımı. Gençleştirmeye ek olarak, cilt ile ilgili birçok problemi çözmeye yardımcı olan belirgin bir terapötik etki vardır.

Elos gençleştirme

Bu teknolojinin bayanlar arasında birçok hayranı var50 yaş ve üstü, yanı sıra profesyoneller. Prosedür sırasında dermisin en derin tabakası etkilenir, ancak cildin bütünlüğü tehye girmez.

Ameliyat olmadan 60 yıl sonra yüzün Elos gençleştirme yaşlılık lekeleri, kırışıklıklar, örümcek damarları ortadan kaldırır ve cildin eşitler (kadınlar teyit değerlendirmeleri).

Yöntemin güvenliği aşağıdaki faktörlere dayanmaktadır:

 • ekipman, cilt özelliklerine dair uzun süreli klinik çalışmalarla ilgilenen bir İsrailli şirket olan Syneron Medical tarafından oluşturuldu;
 • Elos aparatında, epidermisin soğumasının gerçekleştiği özel bir etkili sistem vardır.

Lazer gençleştirme

Prosedürün özü, elastikliğini yitirmiş, yanmış ve canlı hücreler elastik ve doğal kollajene yoğun bir şekilde üretilen dermişin üst tabakasının olmasıdır.

Cerrahi olmadan 60 yıl sonra fraksiyonel lazer yüz gençleşmesi travmatik prosedürlerden biridir, bu nedenle prosedürden sonra dermişin ön hazırlığı ve dikkatli bakımı gerekir.

Lazer eylemi cildin her yerine uzanır ve ayrı bölgelere uzanmaz. Sonuç olarak, hasta aşağıdaki etkiyi alır:

 • ince kırışıklıkların tamamen ortadan kalkması;
 • akne izlerinin ortadan kaldırılması;
 • yüzün konturlarının keskinliği.

masaj

Ne yazık ki, bu en popüler prosedür değil. Ancak, bu yöntem cildin gençliğini 10 yıla uzatmanıza izin verir. Masaj sırasında bal veya esansiyel yağları kullanabilirsiniz.

Acupressure kan dolaşımını artırır ve yüzdeki kasları güçlendirir.

Klasik kozmetoloji masajı aşağıdaki tekniklere dayanmaktadır:

 • okşayarak;
 • karıncalanma;
 • sürtünme.

Prosedür sırasında yağlı kozmetik veya masaj kremi, esansiyel yağlar ve çiçek balı kullanmalısınız.

İlk sonuçlara ulaşmak için, en az 40 dakikalık en az 6 prosedür gereklidir.

Collamask ve Bonatoks

Ameliyatsız 60 yıl sonra bu iki yüz yenileme yöntemi en etkili olduğunu kanıtladı.

Collamaskhoş bir kokusu olan açık gri bir krem ​​maske. Bileşim esas olarak doğal içeriklere dayanmaktadır:

 1. Kolajen. Yaşlanmayı yavaşlatır, ph dengesini geri yükler, yüzün gölgelerini yumuşatır ve ince kırışıklıkları yumuşatır.
 2. Palmarosa'nın uçucu yağı. İçeriğin antimikrobiyal özellikleri vardır ve hücresel yenilenme sürecini uyarır.
 3. Betain. Bileşen bir metabolizma kurar ve cildi çevrenin agresif etkisinden korur. Onun sayesinde, tüm yararlı maddeler vücut tarafından mümkün olduğunca absorbe edilebilir ve dermise derinlemesine nüfuz edebilir. Betaine uzun süre maruz kalmak yüzdeki ödemleri ve dermatolojik sorunları ortadan kaldırır.
 4. Bir amino asit kompleksi doğal kollajen üretimine yardımcı olur. Bu nedenle, kırışıklıklar doldurulur ve epidermisin esnekliği artar.
 5. Mavi kil tonları ve gözenekleri daraltır. Ayrıca antibakteriyel özellikleri vardır. Clay rejenerasyon sürecini başlatır ve yüzün tonunu iyileştirir.
 6. Bitkisel yağlar (soya, badem ve üzüm çekirdeği) kompleksi cildi doyurur ve ayrıca hücrelerde gerekli olan nemi kapatır.
 7. Alginat sodyum deniz yosundan çıkarılır. Yukarıdaki bileşenlerin etkilerini arttırır ve kremin viskoz kıvamından sorumludur.

Ürün daha önce bir ovma ile fırçalanan bir yüze uygulanır. Cildi önceden buharlaştırmak gereksizdir. Krem-maske, 20 dakika bekletilen ve ılık su ile durulanan ince bir tabaka ile masaj hatlarına uygulanır.

Bonatoks, aşağıdaki özelliklere sahip bir serumdur:

 • ince kırışıklıkları pürüzsüzleştirir;
 • dermiyi nemlendirir;
 • Cildi yeniler;
 • iltihabı hafifletir;
 • Cildin elastikiyetini sıkılaştırır ve arttırır;
 • doğal kollajen üretme sürecini güçlendirir;
 • yapılandırılmış oval yüz, yani, açık hale getirir.

Aktif serum bileşenlerinin sayısı içerir: vahşi yam, melatonin, doğal proteinleri, aloe vera, E vitamini, yulaf özleri, ayçiçeği, pirinç kepeği, biberiye ve zeytin yağı.

Temizlenmiş bir cilde nazik bir masaj uygulayarak serum uygulanır. Kursun süresi 28 gündür.

Yüz cerrahisi olmadan 60 yıl sonra gençleştirme: maskeler

Maskeler yapmak için en popüler bileşen jelatin. Bileşen, bir kaldırma etkisi sağlayan büyük miktarda organik protein içerir.

Yani, 60 yıl sonra yüz gençleştirmek için, aşağıdaki bileşenleri almak gereklidir:

 • mineral soğuk su – 35 ml;
 • süt – 25 mi;
 • jelatin – 5 g;
 • tereyağı – 10 g;
 • Neroli uçucu yağ – 2-3 damla.

Jelatinli maden suyu ile dökün veşişme. Karışımı bir su banyosunda eritin ve iki çeşit yağ ekleyin. Yüze kalın bir tabaka ile maske sürün ve uygulayın. 20 dakika sonra, bileşim ılık süt içine batırılmış bir pamuk yünü kullanılarak çıkarılmalıdır.

Sıkılmış cilt için maske:

 • kırmızı havyar – 1/2 çorba kaşığı;
 • bitkisel yağ 7 ml.

Tereyağı havyar ve masaj hareketleriyle karıştırınyüzüne maske uygulayın. 25 dakika sonra yıkayın. Bitkisel yağ yerine badem ve zeytin karışımı kullanabilirsiniz ve havyar yerine balık yağı konulabilir.

Kaldırma etkisi için:

 • yumurta akı;
 • çuha çiçeği yağı 5 ml;
 • un bezelye – 3 çay kaşığı;
 • Mısır sardunya esansiyel yağı – 7 damla.

Proteini stabil bir köpükte çırpın ve karıştırın.diğer bileşenler. Sadece yüzünde değil, aynı zamanda göz, boyun çizgisi ve boyun çevresindeki hassas bölgede ince bir tabakaya kalın bir kitle uygulanabilir.

Formülasyon kuruduktan sonra, bir sonraki tabakayı uygulayın. 20 dakika sonra yıkayın. Bir tonik veya nemlendirici uyguladıktan sonra. 3 gün sonra prosedürü tekrarlayın. Sonuç 10 maskeden sonra farkedilebilir.

Ameliyatsız 60 yıl sonra yüz gençleşmesi olabilir.daha erişilebilir bir şekilde. Bunun için, 1/4 st ile birkaç yemek kaşığı beyaz kil (kaolin) karıştırmak gereklidir. ekşi krema Çırpılmış proteini ve bir kaşık hardal tohumu balını ekleyin. Sonunda, 2 ml aloe suyu ekleyin. Maskeyi en az 20 dakika boyunca yüzünüzde tutun. Ilık su ile yıkayınız.

Ameliyatsız 60 yıl sonra yüz gençleştirme: kremler

 1. Ginseng. Ünlü Rus markası “Nevskaya Cosmetics” den besleyici krem. Bütçeye rağmen, kadın yorumları, çare hücrelerini canlandırır ve yüzün derisini mükemmel bir şekilde besler. Ürünün düzenli kullanımı, ince kırışıklıkların düzeltilmesine yardımcı olacaktır.
 2. Roc Komple Asansör.

  Modern kozmetolojide, ürün nispeten yakın bir zamanda ortaya çıkmış, ancak kendisini iyi bir şekilde kanıtlamıştır – yüksek verimlilik ve uygun maliyet. Krem iki yönde çalışır: elastini oluşturur ve kolay bir kaldırma etkisine sahiptir. Cildin sağlıklı hale gelmesinden dolayı, elastik ve kaldırma etkisi gözlenir.

 3. Lierac Arkeskin. Hormonal yaşlanma için uygun bireysel ilaç.

  Bildiğiniz gibi, cildin görünümü östrojene bağlıdır, eğer gelişiminde bir ihlal varsa, o zaman her şeyden önce yüzünde fark edilir. Çare hormonal arka plan dengesini dengelemek için tasarlanmıştır.

 4. Avon Yenileyici Krem. Çözümün avantajı, her türlü cilt için uygun olmasıdır. Bileşim, cilt yenilenmesini destekleyen doğal maddelere (vitaminler ve eser elementler) dayanır.

  Ayrıca, kozmetik preparat dermisin derinlemesine nemlenmesini sağlar.

 5. Vichy. Yaşlanma karşıtı kozmetik ürünlerinin üretiminde ünlü bir Fransız markasıdır. Müşterilere göre, kremin hızlı bir etkisi vardır, bu yüzden genç ciltler için mücadelede en iyi biri olarak kabul edilir.

  Büyük bir ürün yelpazesi, kırışıklıkları yumuşatacak, dermiyi nemlendirecek ve hücrelerdeki doğal kollajenleri iyileştirecek herhangi bir cilt türü için bir çare seçmeye yardımcı olacaktır.

Источник: //tr.ellas-cookies.com/krasota/63982-omolozhenie-lica-posle-60-let-bez-operacii-metodiki-i-sredstva.html

Ameliyat Olmaya Korkuyorsanız İşte Size Amelliyatsız Yüz Germe Yöntemleri- Kadin.com

Ameliyatlı ve Ameliyatsız Gençleştiren Yöntemler

Yıllar içerisinde deri ve deri altı dokularda kollajen, elastik doku, yağ dokusu ve kemiklerde oluşan kayıplar nedeniyle yüzdeki hacim, elastikiyet kaybolur.

Deri altıdaki yüzeysel yağ yastıkçıkları yer değiştirir ve tüm bu sistemleri tutan incecik bir zarsı kas katmanı olan SMAS gevşer.

Bu durumda yüze oluşan yaşlanma değişiklikleri için bilinen en etkili tedavi yöntemi cerrahi yüz germe operasyonudur.

Yüz germe operasyonu ile yüzde var olan damar yapıları etkilendiği gibi kalıcı izleri olması ve operasyon sonrası geri dönüşümsüz değişiklikler nedeniyle çok tercih edilmeyen bir teknik olmaya başladı.

Bu durumda ameliyatsız çözüm talepleri biz hekimlerin yeni tedavi seçenekleri geliştirmemizi sağladı. Ameliyatsız yüz germe teknikleri ile elde edilen sonuçlar cerrahi yüz germe tekniklerindekiyle kıyaslanabilecek düzeye ulaştı.

Aşağıda ameliyatsız yüz gençleştirme tekniklerinden ayrıntılarıyla bahsedeceğim.

Günümüzde Sıklıkla Kullanılan Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Yöntemleri

 • Odaklı yüksek frekanslı ultrason
 • Monopolar Radyofrekkans
 • Odaklı radyofrekans
 • İple yüz germe teknikleri
 • Dolgu uygulamaları olarak sıralanabilir.

Odaklı Ultrason ile Ameliyatsız Yüz Germe Uygulaması

Odaklanmış yüksek frekanslı ultrason ( High Frequency Focused Ultrasoun-HIFU) uygulaması uzun yıllardır farklı tıp alanlarında kullanılagelen bir tedavi yöntemidir. Örneğin karaciğer tümörleri ya da prostat tümörlerinin ameliyatsız tedavisinde HIFU yöntemi yaygın olarak tüm dünyada kullanılmaktadır.

HIFU adından da anlaşılacağı gibi yüksek frekanslı sabit bir derinliğe odaklanmış kulağımızın duyamayacağı titreşimde bir ses dalgası üretir. Bu ses dalgaları hedef derinliğe ininceye kadar deri yüzeyi ve katlarında herhangi bir hasara neden olmadan alttaki hedefte birleşirler.

Yüksek frekanslı bu ses dalgaları ile etkileşime giren dokuda bir titreşim artışı olur. Bu etkileşim dokuda ısı artışına neden olur. Yani hedef doku ısıtılır. Isınma düzeyi yaklaşık 65 C derecedir. Bu ısıya doku yanıtı öncelikle büzüşme, ardından yeni kollajen doku üretilmesi ile yeniden yapılanma olacaktır.

Deride uygulana ameliyatsız yüz germe amaçlı HIFU cihazlarında 4.5, 3 mm gibi derinliklere inilir. Derinin

HIFU teknolojisi ilk olarak Ulthera marka adı ile kullanıma çıkmıştır ve Ultherapy adıyla anılan ameliyatsız ultrasonla yüz germe yöntemi olarak uygulanmaktadır. Günümüzde medikal markette birçok farklı HIFU cihazı bulunuyor ve hemen hepsi ile belli bir iyileşme düzeyine erişiliyorsa da Ulthera hala en fazla bilinen marka olarak yerini koruyor.

HIFU Yönteminin Uygulandığı Başlıca Alanlar

 • Yanaklardaki sarkmaları giderme
 • Ameliyatsız çene sarkmalarının düzeltilmesi
 • Kaş kaldırma
 • Yüzdeki aşırı yağ katmanlarının inceltilerek yüze üçgen şekil vermek
 • Cildi sıkılaştırmak

HIFU uygulaması yaklaşık 30 dakikada tamamlanan bir tedavidir. İşlem sırasında derin dokuda bir ısınma elde edilir. Bu nedenle uygulama sırasında ağrı olma şansı yüksektir. Çoğu vakada gerekmese de bazı aşırı hassas vakalarda uyku anestezi ile işlem konforu arttırılarak arısız uygulama temin edilebilir.

Uygulamadan hemen sonra bir düzelme elde edilmektedir. Fakat asıl düzelme 3-6 ayda oturur. Bu süreçte 2-3 ay sonra vaka tekrar değerlendirilerek gerekirse rötuş seansı ile tedavi tamamlanır.

HIFU yöntemi ile elde edilen düzelmeler yaklaşık 15-18 ay kalıcıdır. Diğer tedavi yöntemleri ile birlikte uygulanarak elde edilen başarı arttırılabilir.

Ben kliniğimde yaklaşık üç yıldır HIFU yöntemini başarı ile uyguluyorum. Elde edilen sonuçların çok yüz güldürücü olduğunu belirtmek isterim.

HIFU yöntemi 18 yaş üzerindeki sağlıklı her bireye uygulanabilir.

Genç yaşlarda daha çok etli yüzlerde yağ yastıkçıklarını azaltarak yüze şekil vermek, 30’lu yaşlardan itibaren yüzdeki sarkmaları engellemek amaçlı kullandığımızı söyleyebilirim.

60 yaş üzeri aşırı sarkma olan vakalarda yüz germe ameliyatı öneriyorum. HIFU ile alınacak sonuçlar ileri yaşlı vakalarda sınırlı kalacaktır.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ : Ameliyatsız Estetik Artık Mümkün

Yüze yakın geçmişte yüze dolgu uygulatan ya da ip ile yüz germe işlemi yaptıranlar, hamileler, kan sulandırıcı ilaç kullananlar, aktif kanser sorunu olanlar HIFU ile tedaviye alınmazlar.

Источник: //kadin.com/ameliyatsiz-yuz-germe-yontemleri

Hemanjiom Ameliyatı Riskleri ve Ameliyat Esnasında Yapılan İşlemler

Ameliyatlı ve Ameliyatsız Gençleştiren Yöntemler

Hemanjiom hastalığı deri yüzeyinde oluşan kırmızı renkli damar birikintisi olmakta. Hastalığın tedavi edilmesi kimi zaman ameliyat işlemi ile gerçekleştirilirken kimi zaman ameliyatsız yöntemler ile de hemanjiom tedavisi gerçekleştirilmektedir.

Hemanjiom hastalığı

Genel olarak doğuştan olan ve zaman içerisinde de patolojik bir tanımlama sonucunda damar beninin veya benin damarların üzerinde yoğun bir şekilde yumak oluşturması sonucunda ortaya çıkan sağlık problemine hemanjiom adını vermekteyiz. Bazen bu durum bebeklerde zaman içerisinde gerileme gösterirken bazen ise hiç değişkenlik göstermeden büyümeye devam etmektedir.

Bunun için ilk tanı konulduğu an itibari ile kişinin sağlık durumu gözlemlenmeli ve hemen tedaviye karar verilmemelidir. Eğer izlemler sonucunda bu toparlanmalarda gerileme söz konusu ise tedaviye ihtiyaç duyulmadan hasta takibe alınır. Lakin büyüme durmadıysa ve hastalığın belirtileri ilerlemeye devam ediyorsa o zaman da daha etkili olacak şekilde bir tedavi yöntemine başvurulur.

Ameliyatlı ve ameliyatsız hemanjiomun birden fazla tedavi süreci bulunmaktadır. Lazer, radyo frekans, köpük tedavisi, skleroterapi ameliyatsız tedavi seçeneklerindendir. Ameliyatsız tedavi sürecinde her zaman için profesyonel doktorlara yönelmelisiniz.

Kalp damar cerrahisi alanında uzman kişilere görünmenizi öneririz. Genel olarak hastanelerde bu alanda plastik cerrahi uzmanları ameliyata girmektedir.

Lakin bu alanda damar cerrahilerinin ameliyata karar verme aşamasındaki değerlendirmeleri alanı ve bilgi birikimi konusunda daha temkinli bir karar oluşturacaktır.

Hemanjiomun Ameliyatı

Ameliyat gerektiren durumlar ise daha ciddi bir işlem uygulamasına gidilmesi ön görüldüğündendir. Tedavi esnasında damar yumağı olabildiğince geniş olacak şekilde kesilir ve bu ameliyat uygulamasında kişi aşırı miktarda kanamalı bir tedavi süreci geçirmektedir.

Bunun için ameliyat öncesinde hastanın kan grubuna uygun kan işlem öncesi hazırda bulundurulmaktadır. Uygulamada bulunacak yere göre risk oranı artış göstermektedir. Hemanjiomun ameliyatı esnasında olabildiğince dokunun çıkarılması hedeflenir. Bazen bu hemen mümkün olmayabilir.

Çünkü kesi gerektiren tedavi uygulamalarında aşırı kanama meydana geldiğinden sıkça geride doku kalma durumu kontrol edilmektedir. Bu durum giderildikten sonrasında da tekrarlayabilir.

Ameliyatın Riskleri ve Sonrası

Genel olarak bebeklerde açığa çıkan bu hastalığımız boyun ve omurilik bölgesini hedef almaktadır. Henüz küçük boyutlarda meydana gelen sağlık probleminin ilerleme durumu kontrol altına alınmadığı sürede gelişim göstererek ilerleme kaydedebilmektedir.

Ameliyatın uygulanma süreci hastalığın ilerleme durumuna göre ciddiyet taşımaktadır. Öyle ki ilerleme kaydetmesine rağmen henüz çok yayılmamış olan hastalık etkilerinin ameliyatı biraz daha kolay geçerken ilerleme kaydetmiş hastalarda ise ciddi sorunlar teşkil etmektedir.

Damar yumağı neşter veya lazer ile kesilmektedir.

Küçük yapılı bir hemanjiom mevcut ise bu kısa sürede ameliyat ile toparlanabilir. Lakin büyük bir hemanjiom var ise bu oldukça riskli olmakla beraber kan kaybının aşırı düzeyde olmasına etki etmektedir.

Buna bağlı olarak da halsizlik, yüksek ateş, nefes darlığı ve benzeri durumlar uygulanan işlem sonrasında ortaya çıkacak olumsuz etkilerdir.

Ameliyatın sonrasında kişi sonrasında sağlığı açısından mikrobik alanlardan uzak durmalı ve doktorunun belirttiği ürünleri kullanmamalı.

Ameliyat sonrası kişi çok fazla hareket ettirilmemeli, beslenmesine dikkat edilmeli, ameliyat olan kişi bebek ise doktorun tavsiyesi üzerine danışılarak besin değeri yüksek ek gıdalar ile beslenmelidir. Bu sayede ameliyat sonrası riskleri ortadan kaldırmış olabilirsiniz.

Ameliyat Olanlar ve Değerlendirmeler

Hemanjiom ameliyatı olanlar açısından değerlendirecek olursak ameliyat uygulaması çok gerekmedikçe uygulanması ön görülmemektedir.

Çünkü bu uygulama kapsamında yukarıda da bahsettiğimiz üzere kesi işlemi uygulanarak tedavi uygulamasında bulunulduğu betimlenmektedir.

Buda normalde lazer ve benzeri ameliyatsız uygulamalarla yapılabilecek tedavi uygulamasına göre daha zorlu bir tedavi süreci olduğunu ortaya sermektedir.

Hemanjiom ameliyatı izle

Her ne kadar ameliyat uygulaması sonrasında hastalıklı bölgenin tamamen yok edilmesi ön görülse de cilt yapısı bakımından bu konuda kesin memnuniyet duyulduğu söylenemez.

Hemanjiom ameliyatı olanlar ve belirttikleri olumsuzluklar neticesinde yüz bölgesinde uygulanan bir ameliyat sonucunda ameliyat izini uzun yıllarca taşıdığını öne sürmekte.

Buda görünürde olmayan bir bölgenizde çok fazla rahatsız edici bir görünüm oluşturmasa da yüz ve benzeri bölgeler için sizi hem fiziki olarak hem de psikolojik olarak etkileyen bir durumu açığa çıkarmaktadır. Bunun için her zaman profesyonel doktorlara yönelmeli ve doğru kararlar vermelisiniz.

(1 votes, average: 5,00 5)
Loading…

Источник: //damarlari.com/hemanjiom-ameliyati.html

Поделиться:
Нет комментариев

  Leave a Reply

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.