Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Yöntemleri

Yüz Gençleştirme

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Yöntemleri

Yazar: Prof. Dr. Cengiz Açıkel
Yüz Estetiği

Yüz cildi, cilt altı yağ dokusu, mimik kasları, yağ yastıkçıkları, yüz cildini derin dokulara bağlayan ligamanlar ve kemik dokusunun her birinde yıllar içerisinde genetik ve yerçekimi, sigara, alkol, makyaj, düzensiz yaşam, hastalıklar vb. çevresel faktörlerin etkisi ile yaşlanma yönünde birçok değişim söz konusudur.

Yüz Yaşlanmasının Belirtileri Nelerdir?

Yüz cildi homojen rengini kaybeder, lekeler oluşur, daha pürüzlü ve sert bir hal alır. Cilt rengi soluklaşır ve matlaşır. Yüz derisi incelir, elastikiyeti azalır, gevşemeler ve üzerinde ince kırışıklıklar, damarlanmalar oluşmaya başlar. Alın, her iki kaş arası ve göz çevrelerinde kırışıklıklar belirginleşir. Kaşlar aşağıya doğru yer değiştirir.

Alın olması gerektiğinden daha geniş bir görünüm kazanır. Kaşların aşağıya doğru düşmesi kişide yorgun ve üzüntülü bir ifadeye yol açar. Göz torbaları belirginleşir. Elmacık kemiklerinin dolgun görünümü kaybolur ve burundan ağız köşesine uzanan oluklar belirginleşir. Gözlerin altında çukurlar oluşur. Burun ucu aşağıya sarkar. Dudaklar üzerinde kırışıklıklar belirginleşir.

Dudaklar incelir ve aşağıya doğru sarkar. Genç insanlarda üst dişler görülürken yaşlandıkça üst dudaklar dişleri tamamen örter, artık alt dişler görülmeye başlar. Ağız köşeleri aşağıya doğru sarkar; karamsar bir ifadeye yol açar. Ağız köşelerinden aşağıya doğru uzanan oluklar belirginleşir. Alt çene ucunun her iki yanında çene kenarlarında sarkmalar, torbalanmalar dikkat çekmeye başlar.

Boyun derisinde sarkmalar, kırışıklıklar belirginleşir.

Deri fazlalığı ve deri altındaki dokuların aşağıya doğru yer değiştirmesi yanında deri altındaki yağ dokusunda ve hatta kemik doku hacim kaybı da söz konusudur.

Yüz Gençleştirme

Yüz Gençleştirme Yöntemleri

Yukarıdaki nedenler ve belirtilerden anlaşılacağı gibi yaşlı bir yüzün yüzeyden derine doğru her katmanında farklı değişiklikler olduğu gibi yüzün farklı bölgelerinde de farklı yaşlanma belirtileri görülür.

Tüm bu yaşlanma belirtilerinin tamamını çözecek sihirli bir formül maalesef yoktur. Yüz gençleştirme amacıyla birçok cerrahi ve cerrahi olmayan işlemin kombine kullanımı ile istenilen sonuç elde edilmeye çalışılmaktadır.

Hangi yüze hangi işlemin yapılması gerektiğine kişi ve plastik cerrah birlikte karar vermelidirler.

Bu karar alınırken kişinin beklentileri, ameliyat ve diğer işlemlere olan yaklaşımı, plastik cerrahın deneyimi ve tercihleri, yapılacak olan işlemlerin hastaya vereceği sıkıntılar, olası riskleri ve maliyeti gibi birçok faktör birlikte değerlendirilir.

Yüz cildinin kendisinde olan yaşlanma belirtilerinin giderilmesi için değişik cilt gençleştirme yöntemleri uygulanır. Alın, kaşların arası ve göz çevresindeki derin kırışıklıkların giderilmesinde dolgu sık kullanılmaktadır. Göz altlarında ve ağız çevresindeki derin oluklar dolgu yöntemleri ile hafifletilir.

Yüzün özellikle elmacık kemikleri ve yanak bölgesinde belirgin bir hacim kaybı varsa yine yağ enjeksiyonu gibi dolgu yöntemleri kullanılır. Alındaki açıklık ve kaşlardaki düşme alın germe ve kaş kaldırma ameliyatları ile giderilir.

Özellikle kaşların dış kısımlarındaki düşme göz çevresindeki kırışıklıkları ve üst göz kapağındaki torbalanmayı artırdığından bu bölgelere yapılacak müdahalelerde kaş kaldırma işlemi da yapılır. Üst ve alt göz kapaklarındaki torbalanmalar blefaroplasti denilen göz kapağı estetiği ameliyatı ile giderilir.

Elmacık kemiklerinden aşağıya doğru yanağın sarkması orta yüz kaldırma (midface lift) yöntemleri ile giderilir. Yüz ve boyundaki deri ve yumuşak doku sarkmaları mini yüz germe, tam yüz germe ve boyun germe yöntemleri ile giderilir. Dudak ve çevresi, yaşlanma belirtilerinin en göze çarptığı alanlardan bir tanesidir.

Bu yörede cilt gençleştirme, dudak kalınlaştırma ve kaldırma gibi yöntemler birlikte kullanılır.

Genellikle yüze yağ enjeksiyonu, göz kapağı estetiği ve kaş kaldırma işlemleri yüz gençleştirme amacıyla en sık yapılan ameliyatlardır.

Çok ileri olmayan olgularda klasik yüz germeye göre daha kısa izlerin bırakıldığı mini yüz germe teknikleri kullanılır.

İleri olgularda ise kaş kaldırma, göz kapağı estetiği, yüze yağ dolgusu ve yüz ve boyun germe ameliyatları aynı veya ayrı seanslarda yapılır.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Ameliyatsız yüz gençleştirme amacıyla en sık dolgu ve cilt gençleştirme yöntemleri kullanılır.

Hangi yüze hangi yöntemlerin gerekli olduğu ve hangi sıra ile yapılacağı hastane plastik cerrahın görüşmeleri sonucu belirlenir.

Yüz Gençleştirme konusunda bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurunuz.

Prof.Dr. Cengiz Açıkel’in yüz gençleştirme konulu  videosunu izlemek için tıklayınız.

Yüz Gençleştirme Fiyatı

Yüz Gençleştirme Fiyatı muayene olmadan belirlenmez, muayene olmak için form doldurabilir, online randevu alabilir ya da iletişim bilgilerimizden bize hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Источник: https://www.cengizacikel.com/yuz-estetigi/yuz-genclestirme/

Cilt Gençleştirme Yöntemleri

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Yöntemleri

Cilt gençleştirme yöntemleri, insanlar yüzyıllardır genç kalmanın sırlarını bulmaya çalışıyor. Yıllar geçtikçe, yaşlanma belirtileri olan kırışıklıklar ve sarkma ortaya çıkıyor. Bunların sebepleri ise dengesiz beslenme, çevre kirliliği, uykusuzluk, stres, sigara ve alkol kullanımı gibi etkiler bu süreci hızlandırmaktadır.

Gelişmekte olan teknolojilerin yardımı ile cilt tarafından kaybedilen kolajeni arttırarak kırışıklıkları ve sarkmayı azaltıp cildin esnekliğini arttırmayı amaçlıyor. Cilt gençleşmesinin en etkili yöntemleri şunlardır:

Yüz Gençleştirmede En Son Teknikler

ULTRASONLA CİLT GENÇLEŞTİRME

Ultrason kullanarak yüzün ovalliği toparlanır ve yüzdeki ve gıdıdaki sarkmalar giderilir. Cildin gözenekleri sıkılaştırılarak daha düzgün kırışıklıksız ve elastikiyet kazandırılmış bir cilt kazanılır.

Bu yöntemde, ultrason dalgaları hedef dokuya odaklanır. Sürtünme ısısı enerjisine, kas üzerindeki fasya ve derin dermişte kaogülasyona(pıhtılaşma) neden olur.

Vücut bu alanda yara olduğunu düşünerek tamir mekanizmaları harekete geçer ve yoğun kollajen aktivasyonu başlar.

cilt gençleştirme yöntemleri

LAZER UYGULAMASI

Yeni nesil ticari CO2 lazerler deride mikroskopik kanallar açar. Kollajen, kan damarları ve keratin hücreleri uygulama alanında hasar görür. Vücut onu tamir etmek için acil harekete geçer.

Yapıcı hücreler termal hasar gören bölgeye göç ederler ve onarım mekanizmasını orada etkinleştirirler. Yeni kollajen sentezi cilt altında başlar.

Bu yeni nesil cihazlar cildin üst katına az zarar verdiklerinden, hastalar yakında sosyal yaşamlarına dönebilirler.

Bu yöntemde, derinin derin katmanları radyo dalgaları ile ısıtıldığında cildin üst yüzeyi korunur. Rahat kollajen ısı etkisi ile sıkılaştırılır, yeni kollajen üretimi başlar. Sinirsiz iğne radyofrekans yöntemi en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Başlıkta ignelerin ucu altın iğne uçlarındandır.

Altının tercih edilmesinin nedeni ise daha fazla iletken olmasıdır. İğnelerin girme derinliği, cihaz üzerinde 0,5 mm ila 3,5 mm arasında ayarlanır. Cilt dört farklı derinlik enerjisi ile emprenye edilir. Cildin yüzeyine yaklaştıkça, enerji seviyesi azaltılır.

Buradaki amaç, retiküler dermişte yeni, kırılmaz, oksijensiz yanabilen bir kollajen oluşturmaktır.

Tabii ki, cilt seviyesi hala korunmuş ve kişi sosyal hayatına kısa sürede geri dönebilir. Hem radyo frekansına bağlı hem de iğnelemeyle uyarılan uyarılma, vücuttaki kollajeni arttırmayı hedefliyor. Yeni kollajen üretimi 90.

günde başlar ve 6 aya kadar sürer. Deride tam olarak oturmadan bir kırık yapmak gelecekteki bir yatırım olarak düşünülmelidir. 1.5 ay boyunca 3 oturumda yapılır. Boyama olasılığı çok düşüktür.

Aksine, ince kılcal damarları tahrip ederek lekelere neden olabilir.

PLATELET RICH PLASMA (PRP)

Bir hastadan küçük bir kan miktarı elde ederek özel bir tüp içine yerleştirerek santrifüj edin ve elde edilen trombosit açısından zengin plazmayı hastaya enjekte edin. Trombositler kan pıhtılaşmasını sağlayan hücrelerdir. Amacı, yaşlanmış, hasarlı cildi uyarmak ve cildi yenilerek yenmektir.

KÖK HÜCRE (FIBROCELL) UYGULAMASI

Hastanın dokudaki fibrost hücresi laboratuar ortamında üretilir ve hastaya geri gönderilir.

MESOTERAPİ

Hiyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, aminoasitler ve gelişme faktörleri subkütan enjekte edilir. Kolajen sentezini arttırır, kırışıklıkların oluşmasını yavaşlatır, derideki lekeleri azaltır. Böylece cilt daha sağlam olmasının yanında daha canlı ve daha parlak olur.

GENÇLİK AŞISI

Hiyalüronik asit, kollajen yapı altında cilde enjekte edilir. Üç ya da dört seans bir yıllık tedavi olarak kabul edilir. Tabii ki, bu da derinin dokusuna göre değişebilir.

KİMYASAL TEMİZLİK

Cildin üst katmanını asit uygulayarak deriden soyun. Daha canlı, sağlıklı bir cilt aşağıda görülür. Genellikle leke olasılığı nedeniyle kışın yapılması önerilir. Kesinlikle güneş kremi kullanılmalıdır. 1-3 hafta boyunca 6-10 seans yapılabilir.

DERMATERAPHY

Dermarol veya dermapen ile mikro iğnelerle deride travma oluşur. İyileşme süreci başlatılır. Ciltte artmış kollajen, fibrin elastin üretimi. İnce kırışıklıkların ve çizgilerin giderilmesinde son derece etkilidir. Aynı zamanda sivilce izlerini azaltmaya yardımcı olur.

PDO İPLİKLERLE YÜZ ASMA

Bu iplikler yani PDD cerrahi tedavilerinde oldukça sık kullanılmaktadır. Cilt altına konulan bu iplikler sayesinde kolajen üretimi artar ve harekete geçmektedir. Böylece cildin daha esnek olması sağlanır. Ve cildi yukarı kaldırarak kırışıklıklar yok olmaya başlar. Bu yöntemin etkisi 3ay içerisinde görüle bilirken 2 boyunca devam eder.

SILHOUETTE SOFT İPLE YÜZ GERME

Çoğunlukla yüzün alt ve orta bölümleri için kullanılan hacmi azalan ve kırışıklık ve sarkmaları ortadan kaldırmak için uygulanan bir yöntemdir. Sılhouette soft ip Uzmanlar tarafından geliştirilmiştir.

Konili askı ipi cildin alt kısmını tutarak sarkma oluşumunu engellemektedir. Cildin sarkan kısımları kulağın kenarına doğru itilir ve cilt sarkmaları ve kırışıklıklar engellenir.

Bu işlem yarım saat kadar sürede tamamlanmaktadır.

Cilt genleştirme kremi ve leke kremleri ile ilgili yazımız Sinoz leke kremini okuyabilirsiniz.

Источник: https://www.ciltbakimi.biz/cilt-genclestirme-yontemleri/

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Yöntemleri

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

”Ameliyatsız yüz germe teknikleri cerrahi işlem olmadan yüzdeki sarkma ve kırışıklıkları gideren yöntemlerdir”.

Yüz gerdirme ve gençleştirme yöntemleri ile günümüzde artan anatomik bilgiler ve teknikler sayesinde doğru hasta seçimlerinde ameliyat yapmadan da ameliyata yakın sonuçlar alınabilmektedir. Bu tekniklerin avantajı hemen günlük sosyal ve iş yaşamına geri dönülebilmesidir.

Ayrıca ameliyatın getirdiği yan etkilere sahip değildir. Genel anestezi gerektirmez.  Ayrıca, yapılan işlemlerin çoğu cilt ve cilt altı dokuları onardığı için yaşlanmaya karşı önlem alınmış olur.

ameliyatsız yüz gençleştirme

En Etkili ve En Çok Uygulanan 5 Tane Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemi

PRP, mezolift, hyaluronik asit aşı,  somon DNA ile yüz germe: Cilde minik zerkler halinde faydalı maddelerin verilmesine dayanan yöntemlerdir. PRP kişinin kendi kanından elde edilen büyüme faktörlerinden zengin plasmadır.

  Somon ise önemli bir yapı taşı olan cilt onarımı sağlayan polinükleotid maddesi içerir. Mezolift vitamin, antioksidan, mineral benzeri çok sayıda faydalı madde içeren bir kokteyldir. Hyaluronik asit aşı ise cildimizde bulunan besleyici ve nemlendirici özelliği olan bir tür şekerdir.

  Ameliyatsız yüz germelerde  PRP sarkma ve lekede, somon elastikiyet kaybında ve nem vermede, mezolift bakım amaçlı, hyaluronik asit nemlendirmek ve bakım amaçlı kullanılabilir. Tüm bu yöntemleri lazerlift ile birlikte uygulamak ameliyatsız yüz germelerin çok daha etkili olmasını sağlar.

Ameliyatsız yüz germe (gençleştirme) yöntemlerinin aşağıda detaylarını okuyabilirsiniz.

Lazerlift ile Yüz Germe

Cilt ve cilt altı dokuları lazer sistemleri ile ısıtarak etkili olan lazerle yüz germe yöntemidir.  Kollajen 50-60 derece ısıtıldığında kısalır. Cilt ve cilt altı dokusu lazerlift ile ısıtıldığında kollajenler kısaldığı için cilt gerilir. Daha sonra ciltte kısalan kollajen alanında tekrar yeniden kollajen üretimi başlar.

Böylece uygulama alanında cilt ve cilt altında yenilenme gerçekleşmiş olur.  Lazerlift  PRP, somonDNA, hyaluronik asit aşı,  mezoliftle birlikte uygulandığında ameliyatsız yüz germe işlemi etkinliği 2 katına çıkar. Lazerlift sonrası iş ve sosyal yaşama dönülebilir. Ortalama 2-4 seans uygulanmalıdır. Etkisi 1-1,5 sene devam eder.

Lazerlift Detaylı Bilgi

Mikro Fokuslu Ultrason (Ultraskin) ile Yüz Germe

Ses dalgaları ile cilt ve cilt altı dokuları etkileyerek ameliyatsız yüz germe yapan bir yöntemdir. Özellikle  yanak sarkmaları, çene netliği kaybı, hafif gıdılarda tercih edilebilecek bir uygulamadır. Ses dalgaları cildi yaralamadan cilt altı dokulara ulaşabilek özelliğine sahiptir.

  Dozlarını ayarlayarak cilt altında istenilen dokuya ulaşabilmek mümkündür. Böylece, ameliyatlarda yüz germede kullanılan,  cilt altı SMAS  dokusuna ulaşabilen ses dalgaları bu dokuyu etkileyerek yüzü gerer.  Yüz germe özelliği işlemden hemen sonra ortaya  çıkan fokuslu ultrasonun etkisi  üçüncü ayda maksimuma çıkar.

Fokuslu ultrasonu, yüz yağları boşalmış ya da kaymış hastalarda dolgu ile birlikte, cildi gevşemiş hastalarda ise lazerlift  ile birlikte, gıdısı olan hastalarda iple birlikte  uygulamak en etkili sonuçları sağlar. Fokuslu ultrasonun ameliyatsız yüz germe etkisi 1-1,5 yıl devam eder. Tek seans uygulanır.

 Ultraskin Detaylı Bilgi

Fraksiyonel Radyofrekans (Scarlet, Altın İğne, Altın Frekans) ile Yüz Germe

Mikroiğneli radyofrekans yöntemi iğnelerin mekanik etkisi ve radyofrekansın ısıtıcı özelliği ile cildi gerer. Mikroiğneler sayesinde gözenekleri küçültür, radyofrekans ise cildi sıkılaştırır.

Gözenek, kırışıklık problemli elastikiyet kaybı olan, sarkmaya eğilimli kişilerde tercih edilmelidir.  Geçmişte aknelenen ve akne izleri olan kişilerde özellikle uygulanabilir. Ortalama üç seans yapılmalıdır. Seans aralıkları 3-5 haftadır.

Yüz sarkmadaki etkinliğini arttırmak için PRP  ve lazerliftle birlikte uygulama yapılmalıdır. Scarlet Detaylı Bilgi

İple Yüz Germe  (İp Askı, Örümcek Ağı Estetiği)

İple yüz germe yöntemi ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden  biridir. İplerin  zamanla vücuttan eriyip atılanları ve kalıcı olanları vardır. Kalıcı ipler biraz daha etkili olsalar da kalıcı olmaları nedeniyle  cerrahi işlem olarak kabul edilebilir. Zamanla eriyip atılan ipler çok daha yaygın olarak kullanılmaktadır.

  Özellikle alt yüzde çene hattının bozulduğu durumlarda, fazla büyük olmayan gıdılarda etkilidir. Mikrofokuslu ultrason, dolgu yöntemlerine eklendiğinde yüz germe etkisi çok daha belirgin olur.  İp yöntemi zayıf, yağ dokusu az kişilere uygun değildir. Daha çok alt yüz bölgesinde tercih edilmelidir.

 İple Germe Detaylı Bilgi

Dolgu ile Yüz Germe

Yüzde sarkma sadece cilt gevşemesi ile değil cilt altı bağlarında zayıflama, yağ ve kemik kayıpları ile olur. Ailesel olarak yanakları zayıf kişilerde erken yaşta  göz altı çukuru, torbalanmaya eğilim, yanakta düzleşme veya çöküklük olur.

Bu tür  şikayetlerde dolgu ile yanak ve gözaltı desteği sağlamak  şarttır. Ayrıca yaşla beraber yanaklarda ve şakaklarda yağ ve kemik kaybı gerçekleşir. Bu tür durumlarda yine eksilen hacmi yerine koymadan diğer yöntemlerin etkisi ortaya çıkmaz.

Ayrıca yüzü geren yüz bağları ve cilt altı bağ dokusuna dolgu uygulamak lifting etkisi yapar. Ameliyatsız yüz germelerde 40-45 yaş sonrası dolgu eklenerek  yapılan işlemlerden en iyi sonuçlar alınır. Doğru alanlara dolgu konulursa şişme yerine yüze gençlik ifadesi veren daralma ve toparlanma olur.

İşlemlerimizin 2019 Fiyatları için iletişim sekmesinden bizlere ulaşabilirsiniz. Dolgu Detaylı Bilgi

Ameliyatsız Yüz Germe (Cilt Gençleştirme) & Uzm. Dr. Güneş Ertürk

Источник: https://www.mddermatoloji.com/cilt-genclestirme/ameliyatsiz-yuz-germe-s/

Ameliyatsız Cilt yenileme Gençleştirme Yöntemleri

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Yöntemleri

Ameliyatsız cilt yenileme yöntemleri bir çok uygulama ile gerçekleşebilir… Bu uygulamaları teker teker size anlatmaya çalışayım. Uygulamaların hemen hemen hepsi acısız ve ameliyat gerektirmeyen ayrıca ameliyat sonrası nekahat dönemi olmayan işlemlerdir…

1.) Fokuslu Ultrason

Fokuslu ultrason nedir?

Gün geçtikçe tıp ilerlemekte ve ilerleyen tıpla birlikte hem birçok hastalığa tedavi hem de yeni mucizevî yöntemler ortaya çıkmaktadır. Yeni mucizevî yöntem olan Fokuslu ultrason yöntemi ile yaşınızı geriye doğru götürülebiliyor.

Oldukça etkin bir yöntem olan Fokuslu ultrason, uygulama esnasında ağrı ve sızı yaşamayacağınız ve sonrasında rutin günlük hayatınıza geri dönebilmenizi sağlıyor.

Tıbbi bir uygulama olmanın yanında, cildin alt tabakalarında bulunmakta olan taşıyıcı dokularda odaklanmış ses dalgaları kullanılır ve bu ses dalgaları sayesinde kollejen üretimi harekete geçer sonrasında cilt sıkılaşır ve toparlanır.

İşlem esnasında anestezi uygulanmaz ya da ciltte kesi olayı olmaz. Gençleşmenin ağısız, sızısız olmasının mümkün olduğu bu sistem gençleşme yöntemleri arasında en az risk taşıyandır.

Ultraformer olarak adlandırılan bu yöntem;

Ameliyatsız, ağrısız bir cilt sıkılaştırma yöntemidir. Zamanın cilde vermiş olduğu sarkmalar bu yöntem ile rahatlıkla tedavi edilir. Fokuslu ultrason ile cilt germe; odaklanmış ses dalgaları kullanılarak cildin 1,5-3-4,5 mm altındaki dokularda kollajen üretiminin tetiklenmesiyle yapılan bir tedavidir. Deriye zarar verme söz konusu değildir.

Çünkü derinin altına işlem yapılmaktadır. Cilt birebir temas görmemektedir. Güçlü bir sıkılaşma etkisi sayesinde cilt germe işlemi gerçekleştirilir. Tek seanslık bir uygulama ile bu işlem yapılır. İşlem sonrasında ciltte yara, leke, yanık gibi bir yan etki görülmez. Kişi günlük aktivitelerine hemen dönebilir.

Bazı ciltlerde kızarıklık oluşabilir fakat cilt birkaç saat içerisinde normale dönecektir.

2.)  Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek ağı estetiği, ameliyatsız cilt yenileme, canlandırma ve form kazandırma yöntemidir. Yüzümüz pek çok nedenden dolayı kırışıp sarkmalar oluşabilmektedir. Özellikle de ilerleyen yaşla birlikte yer çekimine karşı koyamayan cildimiz elastikiyetini kaybederek yıpranmaktadır.

Eskiden estetik ameliyatla yapılabilen yüz germe ve toparlama yöntemine karşılık ise günümüzün gelişen teknolojisi ile ameliyatsız yüz germe uygulamaları icat olunmuştur. Örümcek ağı estetiği önemli merkezlerde oldukça mükemmel bir şekilde uygulanabilmektedir.

30’lu yaşlardan sonra yüzümüzde yer çekimi, kötü hava koşulları, sağlıksız beslenme, düzensiz uyku, sık sık kilo alıp verme gibi durumlardan dolayı çizgiler oluşabilmekte ve eğer gerekli önlemler alınmazsa daha da derinleşmektedir.

Özellikle de alın, kaşlar arası, yanaklar ve gıdı bölgesinde oluşan çizgiler ve sarkmalar, yüzün giderek ovalleşmesine ve olduğumuzdan daha da yaşlı görünmemize neden olmaktadır. Tüm bu problemler özellikle de bayanların psikolojik açıdan sıkıntı yaşamalarına ve stres altında bulunmalarına yol açmaktadır

Örümcek ağı  estetiğinde uygulanan estetik yöntemlerinde cerrahide kullanılan polidiaksanon ipler ve bu ipleri cilt altına yerleştirmek için ince uçlu iğneler kullanılmaktadır.

Vücuda hiçbir yan etkisi ya da kötü sonuçları olmayan bu medikal ipler, ince uçlu küçük iğneler vasıtasıyla cilt alt dokusuna aynen örümcek ağı gibi işlenmektedir. Ameliyatsız iple yüz germe uygulamasında azalan kolajen yerine vücudun tekrar kolajen üretmesine teşvik edici bir mekanizma yaratılmaktadır.

Yerleştirilen ipler ciltte lifting etkisi yaratmaktadır. Bu lifting etkisi ile de vücut reaksiyon vererek biyolojik fibroplast, kolajen ve elastin üretmektedir. .

Cilt yapısının düzelmesini ve problemlerin ortadan kaldırılmasını sağlayan yöntemlerin en başında gelen estetik uygulama cerrahi olarak gerçekleştirilen ameliyattır. Ancak estetik konusunda ameliyat olmak pek çok insanın gözünü korkutmakta ve tereddüde neden olmaktadır.

Bu nedenle insanlar ameliyata alternatif uygulamalar aramaktadırlar. Aslında ameliyatla cilt problemlerine son verilmesi uygulamalarına alternatif olan örümcek ağı yöntemi her yaştan bayan ve erkeklerin rahatça kullanabileceği bir uygulamadır.

Günümüzde bayanlar kadar erkekler de cilt güzelliklerine özen göstermekte ve çeşitli uygulamalardan faydalanarak güzellik ve bakım sağlamaktadırlar.

Cilt uygulamalarında örümcek ağı yönteminin tercih edilmesinin en önemli nedeni yüzdeki kırışıklıklar geçerken en az 5 yaş kadar daha genç görünme sağlanmaktadır.

Ayrıca tekrarlanarak yapılan uygulamalar ile kolajen üretimi sağlanması desteklenmekte ve kaybedilen genç görünüm yeniden kazanılmaktadır.

Bu nedenle örümcek ağı estetiği uygulaması tekrarlanabilen bir uygulama olması sebebiyle oldukça ideal bir uygulama yöntemidir.

3.)  PRP AMELİYATSIZ CİLT GENÇLEŞTİRME

Yaşın ilerlemesine bağlı olarak cilt üzerinde birçok deformasyon meydana gelir. Bu deformasyon çoğu kişi için neredeyse bir utanç kaynağı haline gelir. Ancak günümüzde uygulanan birçok yöntem yüz bölgesinde yaşanan bu tür sorunlara karşı gerçek tedaviyi sunarak kişilerin bu estetik kaygılarını yok etmektedir.

Birçok kişi tarafından tercih edilen PRP cilt tedavisi ile çoğu kişi neredeyse bebek cildine sahip olmaktadır. Yapılan uygulama sayesinde cildinde sorun yaşayan kişi bu sorunları gerisinde bırakmaktadır.

Cilt üzerinde oluşan sorunların genel nedeni genetik yapının dışında kişinin yaşının ilerlemesidir. Bunun yanında düzensiz hayat yaşamak, dengesiz ve düzensiz beslenmek, sigara ve alkol kullanılması bu nedenleri daha da ilerletir.

PRP cilt tedavisi nasıl uygulanır?

İlk önce kişinin kanından örnek alınarak kan bileşenlerine ayrılır. Bileşenlerine ayrılan kan yüksek yoğunluklu trombosit plazmadır. Alınan bu maddenin içine herhangi bir katkı maddesi kullanılmaz. Bu yüzden herhangi bir alerjik reaksiyon göstermez.

PRP cilt tedavisi için sorunlu olan bölgeye küçük iğneler yardımıyla cilt altına ve içine enjekte edilir. Fraksiyonel radyofrekans, mikroiğneleme, fraksiyonel lazer işlemleri uygulanır. Bu işlemlerin ardından gözenekler açılmış olur.

PRP’de işlemlerin ardından açılan gözeneklerden kolayca emilmiş olur.

PRP cilt tedavisi acı verir mi?

PRP saç tedavisi uygulanırken uygulamaya yapılacak bölgeye anestezik krem uygulanır. Bu uygulamanın ardından küçük iğneler yardımıyla PRP uygulaması yapılır.

PRP cilt tedavisi etkilerini ne zaman gösterir?

PRP cilt tedavisi ile cildin yenilenmesi başlar. Ancak bu yenilenme çok çabuk görülmez. Yaklaşık üçüncü ya da dördüncü seansta tam etkileri görülmeye başlar. Bu etkiler kendini ciltte sıkılaşma, parlaklık, ciltte eğer iz varsa bu izlerin yok olması şeklinde gösterir.

PRP cilt tedavisini kimler yaptıramaz?

Kan hastalığı olanlar, hamile ve emziren anneler, uygulama yapılacak alanda herhangi bir şekilde iltihabı bulunanlar, kan sulandırıcı ilaç kullananlar, kanser hastaları PRP cilt tedavisini yaptıramazlar.

PRP cilt tedavisinde iyileşme süreci ne kadar sürer?

PRP cilt tedavisinde öyle hastanede yatacak ya da evde kalıp dinlenilecek gibi bir iyileşme süreci yoktur. Uygulama yaptıran kişi normal hayatına hemen dönebilir. Sadece yan etki olarak geçici morluklar oluşabilir. Bu morluklar da buz kompresi ya da doktorun önereceği vitaminli kremlerle hafifletilir.

Источник: https://www.drmehmetakgun.com/ameliyatsiz-cilt-yenileme-genclestirme-yontemleri/

Cilt Gençleştirme ve Yenileme Programları

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Yöntemleri

Cilt kırışıklıkları ve ciltte meydana gelen çökmelerin giderilmesi için kullanılan tekniklerden birisi de estetik dolgu uygulamasıdır.

Bu uygulamalar ile özellikle burun dudak arası olukta (nazolabial oluk) varolan kırışıklığın ve derinliğin giderilmesi, iki kaş arasında oluşan çukurluğun giderilmesi, dudak dolgunluğunun ve kontürünün düzeltilmesi, elmacık kemiği çıkıklığının sağlanması ve çene kontürünün düzenlenmesi amaçlanmaktadır.

Uygulamalrda en çok Hyaluronik asit maddesi içeren dolgu maddeleri tercih edilmektedir. Günümizde cilt gençleştirme tedavilerinde yeni trend “ışık dolgusu” uygulamalarıdır. Dolgu maddelerinin cilde enjeksiyonuyla cildi parlaklığı artar, dolgunluğu ve elastikiyeti tekrar yerine gelir.

Uygulama alanları;

Gülme çizgileri(nazolabial çizgiler)

  • Dudak çizgileri
  • Kaz ayağı çizgileri
  • Çökük yara izleri
  • Yanak ve elmacık kemikleri dolgunlaştırma
  • Kaş arasında dolgu
  • Burun dolgusu

PRP (Platelet Rich Plasma)

Trombositten zengin plasma uygulamaları son yıllarda oldukça popüler ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir. Kırışıklıkların giderilmesi, cilt yenileme ve gençleştirme amecıyla, yara/sivilce izleirnin tedavisinde, saç ekiminde ve yağ enjeksiyonlarında ise başarının arttırılması amacıygla uygulanmaktadır.

PRP vücutta enjekte edildiği bölgelerde kök hücreleri uyarıp aktif hale geçirip dokuların yenilenmesine yardımcı olan bir sistemdir. Uygulama yaklaşık 20-30 dk sürmektedir.

Bu yöntemin en önemli avantajı hastanın kendi kanından elde edilmiş olması vealerji riski taşımamasıdır. Uygulamadan hemen sonra ciltte sağlıklı bir parlaklık ortaya çıkar. 3 veya 4 uygulamadan sonra kalıcı bir belirgin etki görülür.

Saç ekimi uygulamaları ile kombine PRP tedavileri oldukça iyi sonuçlar vermektedir.

Dermoterapi

Dermaroller denilen özel bir alet kullanılarak cilde uygulanır.Yeni hücre oluşumunu artırırken, cilt altındaki kollajen üretimini hızlandırır.

Ciltteki kök hücrelerin çoğalmasına yardımcı ekstre, taze ve yeni cilt gelişimini tetikler,çatlak ve yanık tedavisinde de kullanılır.

Ayrıca dermaterapi cildin elastikiyetini geliştirir, kırışıklıkların ve çizgilerin görünümünü azaltır, yüzde gerginlik ve ciltteki lekelerin açılmasını sağlar aynı zamanda gözenek genişliğinin yok olmasını sağlar.

Mezoterapi

Mezoterapi planlanan tedaviye göre hazırlanmış özel ilaçların orta deriye enjekte edilmesidir. Selülit ve bölgesel zayıflama amacıyla yan bacak, karın, kalça, diz, çevresi, mide, sırt bölgesi gibi bölgelere ince uçlu bir iğne ile ilaç enjekte edilir. Karboksiterapi ve pasif jimnastik uygulamaları ile kombine edilerek programlar planlanır.

Estetik kullanım alanları:

Selülit, bölgesel zayıflama, saç dökülmesi ve canlandırma, yüz gençleştirme,çatlak yara izleridir.

Tıbbi kullanım alanları:

Romatoloji,eklem ağrıları,spor yaralanmalarıdır.

Yerçekimi ve yaşlanmayla yüzdeki yağ dokusunun azalması ve derinin elastikiyetini kaybetmesi sonucu ellili yaşlarda yüz derisi sarkar. Klasik yüz germe ameliyatı, kulak önünden başlayarak kulak memesi altından arkaya dönen ve yukarı kıvrılarak saçlı deri içinde ilerleyip sonlanan bir kesiyle çalışılarak bollaşmış…

Devamını Oku Erkekler için en önemli sorunlardan bir tanesi penis boyunun uzunluğu, kalınlığı ve işlevselliğidir. Günümüzde erkekler penislerindeki çeşitli şekil bozukluklarından, inceliklerden, eğriliklerden şikayetçi olabilmekte ve bu nedenle penis estetiği ameliyatını tercih etmektedirler
Devamını Oku

Vajinanın normalden geniş ya da bol olması çiftler arasında ortaya çıkabilen önemli cinsel problemlerden biridir. Vajina daraltma ameliyatı, bu durumun düzeltilmesi için yapılan estetik ameliyattır.

Devamını Oku

Son saç ekimi tekniği olan Folliculer Unit Ekstraksiyonu (FUE), hem saçı alırken hem de alınan saçı ekerken doğal sonuçlar elde etmemizi sağlayan bir saç ekimi tekniğidir. FUE ile tüm saç ekimi girişimlerinde olduğu gibi saçlı bölgeden tek tek alınan canlı saç köklerinin saçsız olan bölgeye…

Devamını Oku

Brezilyalı ünlü kadınların ortak özelliği popolarının dik, dolgun ve estetik görünümüdür. Jennifer Lopez, Eva Longoria, Salma Hayek bu konuda örnek gösterilecekler listesinin başında gelir dersek yanlış olmaz. Dik, dolgunluğunu koruyan ancak aşırı büyük de olmayan güzel bir popo, genellikle genetik bir mirastır.

Devamını Oku

Migren ameliyatı deri altına yapılan bir işlemdir. Ameliyat saçlı deriden yapılan küçük kesilerle endoskopik kameralı (kapalı) teknikle yapıldığı için, herhangi bir iz kalmaz. Ameliyatın başarı oranı %90’ın üzerindedir.

Devamını Oku

Kulak kepçesi kişinin genetik özelliklerine bağlı olarak çok değişik boyut ve şekil farklılığı gösterebilmektedir. Kulak gelişiminin %80-90'lık kısmını 5-6 yaşlara kadar tamamlamaktadır. Kulak gelişimi erken yaşlarda büyük ölçüde tamamlandığı için kulak şekil bozuklukları da erken yaşlarda kendini belli etmektedir.

Devamını Oku

Zamanla yaşlanma, yerçekimi ve genetik faktörlerin de etkisiyle alt ve üst göz kapaklarında kişiyi daha yaşlı, yorgun ve uykulu gösteren bir takım değişiklikler ortaya çıkar. Oysa bakışlar hayatın her alanında büyük önem taşır. Kimse karşısındakine kim olursa olsun yorgun ve uykulu bakmak istemez.

Devamını Oku

Erişkin insan vücudundaki yağ hücresi sayısı sabittir. Ergenlikten sonra yağ hücresi sayısı artmaz, ancak yağ hücrelerinin hacmi artar Bu da kilo artışı ile sonuçlanır. Fazla kilolardan kurtulmak için uygun diyet ve egzersiz ve düzenli bir yaşam tarzı şarttır.

Devamını Oku Erkek hastalarda, meme bölgesinde kadın tipinde büyümesi durumudur. Bazı ilaçların etkisiyle ya da hormonal dengesizlik sonucu ortaya çıkabilir. Kitle sadece yağ dokusundan oluşuyorsa, sadece liposuction uygulanabilir…
Devamını Oku

Doğumsal anomaliler,Yarık Dudak,Yapışık parmak,Fazla Parmak,Yara izlerinin tedavisi, Yanık ve yanık sonrası tedavisi,Dövme Silinmesi, Cilt benlerinin alınması, Yağ bezelerinin alınması,El cerrahisi Cilt kanserleri

Devamını Oku

Sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da cildimizin temizliğine ve bakımına özen göstermek yaş ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından oldukça yararlıdır. Aksi takdirde UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, hava değişimleri…

Devamını Oku

Ciltteki düzensizlikleri ve lekeleri gidermek için kullanılan bir diğer yöntemdir. Meyve asitleri ile uygulanır. Seanslar yaklaşık 15-20 dakika sürer ve 3 haftada bir uygulanır. Uygulama sonrasında hafif kızarıklık ve yanma olabilir. Günlük aktivitelerinizi ve çalışma yaşantınızı etkilemez.

Devamını Oku

Cilt kırışıklıkları ve ciltte meydana gelen çökmelerin giderilmesi için kullanılan tekniklerden birisi de estetik dolgu uygulamasıdır. Bu uygulamalar ile özellikle burun dudak arası olukta (nazolabial oluk) varolan kırışıklığın ve derinliğin giderilmesi, iki kaş arasında oluşan çukurluğun giderilmesi, dudak dolgunluğunun ve kontürünün düzeltilmesi…

Devamını Oku

Son yıllarda çok rağbet gören kalıcı makyaj uygulaması uzak doğu kökenli bir uygulama olup, aslında 500 yılı aşan bir Uzakdoğu kültürüdür. Kalıcı Makyaj cilt altına girerek pigmentleri renklendirme sanatı olarakta tanımlanabilir. En sık kaş, göz ve dudak bölgelerinde uygulamalar yapılır…

Devamını Oku

Lenfatik dolaşım sistemindeki bozukluk nedeniyle proteinden zengin içerikli sıvının dokuda birikmesi sonucu oluşan klinik tablodur. Etkilenen bölgede şişlik, ağırlık, sıkılık hissi, ağrı ve enfeksiyonlara yatkınlık belirtileri ortaya çıkar…

Devamını Oku

Mikrocerrahi teknikler kullanılarak lenfatik damarların yüzeyel toplar damarlara yönlendirilmesi işleminin gerçekleştirildiği cerrahi uygulamadır.Mikrocerrahi teknikler kullanılarak lenfatik damarların yüzeyel toplar damarlara yönlendirilmesi işleminin gerçekleştirildiği cerrahi uygulamadır…

Devamını Oku Lenfödemli bölgede toplayıcı lenf düğümlerinin yeniden oluşturulması amacıyla gerçekleştirilen cerrahi işlemdir. Lenf nodüllerinin çıkarılması yada yapısal olarak bozulması sonucunda oluşan drenaj bozukluğunun bu sisitemin yeniden tamamlanması…
Devamını Oku

Fizik tedavi ve rehabilitasyon doğrultusunda uygulanan boşaltıcı fizyoterapi işlemleri cerrahi dışı tedavi yöntemleri'nin başında gelir. Manuel lenf drenajı, kompleks boşaltıcı fizyoterapinin en önemli aşamasıdır…

Devamını Oku

Günümüzde lenfödem tedavisinde öncelikli tercih edilen yöntemler bozulmuş mekanizmayı düzenlemeye yönelik fizyolojik ameliyatlardır. Bu öncelikli seçeneğin uygulanamadığı hastalarda hacim küçültmeye yönelik cerrahi işlemler…

Devamını Oku

Burun kemiklerinin çekiç ve kesici ile kırılması işlemi günümüzde artık motor sistemleri kullanılarak yapılmaya başlandı. Bu yöntem yani ultrasonik kemik kesme ve şekillendirme yöntemidir…

Devamını Oku

Memeler değişik nedenlerle sarkık hale gelebilir. Meme dokusunu yerinde tutan bağlar zamanla gevşeyebilir. Kilo değişikliklerine, emzirmeye ve yerçekimi etkisine bağlı olarak meme dokusu ile etrafını saran deri zarfı arasında uyumsuzluk olabilir. Sonuçta adeta içi boş görünümlü sarkık meme ortaya çıkabilir.

Devamını Oku

Hem kadın hem de erkeklere uygulanan bu ameliyata genelde diyet ve egzersize cevap vermeyen karın derisi sarkıklığı olanlar adaydır. Hamilelik ve kilo verme planı olanlarda bu ameliyat ertelenmelidir. Kullanılan tüm ilaç-bitkisel ürünler ve sigara kullanımı paylaşılmalıdır. Abdominoplasti bir kilo verme yöntemi değildir.

Devamını Oku

Güzel insanlarda yanakların üst kısmında, elmacık kemiklerinin üzerinde hafif bir çıkıntı ve onun hemenaltında hafif bir girinti oluyor. Bu çeneyle birlikte yüze oval ve hoş bir şekil veriyor. Ancak zamanla birlikte yer çekimi, yüzdeki oluşumları aşağı çekmeye başlıyor. Ayrıca yüzdeki deri ve deri altı oluşumları kullanıla kullanıla eskiyor.

Devamını Oku

Источник: http://www.ekolkbb.com/cilt-genclestirme-ve-yenileme-programlari

Поделиться:
Нет комментариев

    Bir cevap yazın

    Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.