Ameliyatsız Gözaltı Torbası Estetiği

Gözaltı Torbası İçin Uygulanacak

Ameliyatsız Gözaltı Torbası Estetiği

Gözlerin altında bulunan torbaların ortadan kaldırılması adına ameliyat işlemleri oldukça başarılı çözümler sunar. Bu çözümlerin uzman ve konusunda tecrübeli doktorlar tarafından yapılması gerekir.

Gözaltı Torba Ameliyatı Nedir?

Alt göz kapağının altında bulunan göz kapaklarının gevşek cildi ile sarkıklığını gidermek adına yapılan uygulamadır. Alt göz kapağı sıkıntıları halk arasında göz torbaları ameliyatı olarak bilinir.

Konusunda uzman olan bir cerrahın alt göz kapaklarını gençleştirmek adına kullanabileceği çeşitli cerrahi teknikler bulunur.

Bu konudaki genel yaklaşım genelde yağın olduğu alandan alınmasını ( yağın ya da septumun parçalanması, yeniden dağıtılması) ve cilt ile sarkma kasının çıkarılmasını içermektedir. Kullanılacak tekniğe bağlı olarak ameliyat süresi değişkenlik gösterir.

Gözaltı torbaları sorunları çoğunlukla yaşın ilerlemesi ve genetik nedenlerden kaynaklı olarak meydana gelir. Bu sorunun diğer nedenleri arasında sigara ve alkol kullanımı, sık ağlaması, düzensiz uyku ve yer çekimi bulunur. Gözaltı torbasının ameliyatı olmadan önce hasta uzman tarafından detaylı şekilde muayene edilir.

Alt göz kapağında dış insizyon

Cerrah genelde deri yolu ile transkütanöz insizyon olarak adlandırılan daha düşük blefaroplasti gerçekleştirmesi yaparlar. Kirpiklerin hemen alt kısmından harici bir kesi yapılır. Ciltte sarkma ve  göz kapağını destekleyen kas varsa, bu yaklaşım oldukça avantajlıdır.

Tam iyileşmede kesi neredeyse görünmez hale gelir. Daha koyu cilde sahip olan kişilerde kesi hattında koyu pigmentasyon yaşanabilir. Bu yaklaşım sık şekilde göz kasının kesilerini ve fleplerini içermektedir. Bu uygulamada kas çok oldukça önemlidir.

Çünkü gözdeki kapağı bir hamak misali destekler. Kas bütünlüğünde teh meydana gelirse, gözlerin şeklinde değişimler olabilir.

Genelde uzmanlaşmamış veya gözaltı torbası ameliyatı konusunda yeterli tecrübeye sahip cerrahlar tarafından sık şekilde kullanılır.

Bu uygulama  genelde yuvarlama, skleral gösteri veya alt göz kapaklarının retraksiyonu olarak adlandırılır. Bu tarz estetik ameliyatlar, gözlerin doğal şeklini korumak adına diğer göz kapağı işlemlerinde dikkate alınarak uygulanır.

Göz kapağının içindeki insizyon

Göze yakın olan hassas yapıların bilgilerinin bilinmesini gerektiren estetik bir yaklaşım türüdür. Bundan dolayı kesinlikle konusunda uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Alt göz kapağı estetik uygulaması yapılırken transkonjonktival yaklaşım yani göz kapağının iç kısmından hiçbir kesi uygulaması yapılır. Bu yaklaşımın birçok faydası bulunur;

Dış kesi yoktur, bundan dolayı ameliyat kesileri dışarıdan bakıldığında kesinlikle göze çarpmaz. Yakın göz muayenesinde  bile estetikte ile alakalı  bulgular açığa çıkmaz.  Uygulama gözlerin kas bütünlüğü korumanın yanında gözün şeklini normalde daha iyi şekilde korur.  Göz kapağı ağrılarının  kırılgan destek ağında bile minimum düzeyde travma yaratır.

Estetik Fiyatları ve Ameliyat Sonrası

Gözlerde yapılacak olan estetik Ameliyatın fiyatlarını cerrahi seçimi, estetik yapılacak hastane, kullanılacak yöntem ve sorunların bütünü etkilemektedir. Fiyatlar en uygun 2 bin TL’den başlamaktadır.

Yalnız her hasta birbirinden farklı olduğundan dolayı tamamen bireysel bir şekilde her bir kişi için ayrı ayrı muamele edilir. Bundan dolayı yukarıda verilen fiyat en düşük tamamı içermektedir.

Göz üstü ve altı için yapılacak estetik uygulamalarda kesin bir fiyat belirlemesi bulunmaz.

İşlem yaptırmak isteyen kişilerin kendileri için fiyat alabilmeleri adına uzman hekime başvurması gerekir. Yapılacak detaylı klinik muayene sonrasında gözlerin üstü ve altı konusunda fiyatlar ile alakalı belirlemeler yapılır. Uygulama yapan merkezler verecekleri fiyatın içine prosedürün kendisini, geceleme masrafını ve bakım randevularına kadar her türlü detayı eklerler.

Ameliyat Sonrası 

Estetik ameliyat sonrası iyileşme süreci oldukça önemlidir. Bu dönemde yapılması gerekenler konusunda uzmanlar hastalarına gerekli bilgileri aktarır. Öncelikli olarak ameliyat sonrasında pansumanlara düzenli bir şekilde gidilmesi gerekir. Uygulamanın bitmesinden sonraki ilk gece morlukların ve şişliklerin olmaması için başın yukarıda tutularak uyunması gerekir.

Bunun içinde 2 adet yastık kullanımı yapılmalıdır. İyileşme süreci içinde kesinlikle ağır kaldırmaktan kaçınmak gerekir. Ani şekilde eğilmek ve vücudu kasmak gözlerde kanlanmaya sebep olur. Ameliyatın bitmesinden sonraki ilk 2 gün soğuk uygulama yapılması gerekir. İyileşme süreci hemen hemen 15 günü bulur.

İlk bir hafta içinde kesinlikle araç kullanımı yapılmaması gerekir. İyileşme dönemi içinde güneş gözlüğü kullanımı kesinlikle unutulmamalıdır. Saçların yıkanması için 3 gün beklemek gerekmektedir. Banyo yapmak içinde 5 gün boyunca beklenilmelidir.

Banyo yaparken saçların arakaya doğru atılması ve olabildiğince göz bölgesine su gelmemesine dikkat edilmesi gerekir.

Lens kullanımı yapan kişilerin 8. günden sonra kullanıma başlaması gerekir. Kitap okuma, bilgisayar kullanma ve diğer gözleri yorucu aktivitelere birkaç gün boyunca ara verilmelidir. İyileşme süreci içinde herhangi bir olumsuz durum meydana gelirse hemen uzman hekime başvurmak gerekir. Ameliyatın olumlu etkileri 7. günden sonra yavaş yavaş kendini göstermeye başlar.

Bu dönemde sabırlı olmak ve uzmanın söylediği kuralların dışına çıkmamak çok önemlidir. Bu sayede sağlıklı şekilde yaşama devam etmek mümkün hale gelir.

Kaynaklar

(Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading…

Источник: https://gozebak.com/goz-alti-torbalari-ameliyati.html

Göz Altı TorbalarıNI Doğal Yollar İle Yok Etmek İçin Neler Yapılması Gerekir?

Ameliyatsız Gözaltı Torbası Estetiği

Gözaltı torbaları sorunu ortadan kaldırmak için kişilerin yaşam tarzlarını değiştirmeleri gerekmektedir. Sorun ciddi düzeyde ise estetik anlamda cerrahi işlem yapılması gerekir.

Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer?

Sabah kalkıp aynaya baktığınızda yorgunlukla ve şişmiş gözler ile karşılamak kimse istemez. Genelde bu sorunları yaşayan kişiler makyaj ile görüntüyü değiştirmek isterler. Makyaj ile kapatmak yerine yaşam tarzınızı değiştirerek bu sorundan kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Gözaltı torbaları sorunu ortadan kaldırmak için;

 • Tuzu azaltmaya başlayın.
 • Alerjiniz mevcutsa bunun farkında olun. Mevsimsel alerjiler ya da yüksek ateş göz altı torbalarının oluşmasına neden olur. Alerji olan kişilerin tedavilerini aksatmaması gerekir. Bu sayede göz altı torbası sorunu geçer.
 • Soğuk algınlığı da bu soruna neden olur. Bundan dolayı dikkatli olunmalıdır.
 • Özellikle eski dönemde kullanılan buharlama sistemlerini kullanabilirsiniz. Kaynamış olan suyun içine biraz karbonat ve biraz kaya tuzu katın. Başınızın üzerinden bir örtü örtün ve burnunuzdan bu karışı çekerek burnunuzu iyice yıkayın. Bu sayede sinüsler tamamen açılacağı için gözlerdeki torbalanmalar ve şişliklerde yok olur.
 • Uyuma esnasındaki pozisyonunuzu değiştirin. Yüz üstü yatıyorsanız sorunun olmasına destek oluyorsunuz demektir. Bunun yerine sırt üstü yatmayı deneyin. Ayrıca sırtınıza birkaç yastık koyarak yatarsanız daha etkili olacaktır.
 • Uykuya yatmadan önce mutlaka makyajınızı temizlemeniz gerekir. Silinmemiş olan makyaj gözlerde şişmeye sebep olur. Makyajınızı temizleme sütlerini ile temizleyerek yatmanız fayda sağlar.
 • Gözler muhakkak güneşten korunmalıdır.
 • Alkolden uzak durmaya özen gösterin. Alkol insan vücudunda susuzluğun yaşanmasına sebep olur. Susuzluk torbalanmalara ve morarmalara neden olacaktır. Ayrıca alkol alımı yaptığınız günlerde yüzünüze ve gözlerinize mutlaka nemlendirici sürün.
 • Sigaradan uzak durun. Sigara genel sağlık açısından da oldukça zararlıdır.
 • Göz bölgesine soğuk kompres uygulaması yapın.

Çay

Çay gözler için kullanılan oldukça eski bir uygulamadır. Bu uygulama için he yeşil hem de siyah çay kullanımı yapabilirsiniz. Bu çayların her ikisi de göz altı torbaları ve şişlikleri konusunda etkilidir. Çayın gözaltına uygulanması için;

Yeşil ya da siyah 2 poşet çayı sıcak suyun içinde 2 dakika boyunca bekletin. Sonrasında soğuması için kenara bırakın. Soğumasından sonra torbalar ile birlikte göz altı torbası bölgesine uygulayın. Uygulama 10 ila 15 dakika boyunca yapılmalıdır.

Salatalık

Salatalık kremlerde de kullanılan ciddi düzeyde etkili olan bir sebzedir. Toparlama ve dinlendirme özelliği bulunur. Cildin ihtiyacı olan nemin kazanılmasına, göz altında var olan morlukların geçmesine, torbalarını azaltmaya, kırışıklıkları azaltmaya ve daha birçok sorun için etkilidir. Gözler için;

Salatalıkları dilimleyin ve buzdolabının içine koyun. 10 dakika boyunca bu şekilde bekletin. Sonra birkaç dilim alarak gözün alt kısımlarına koyun. 5 dakika sonra salatalık dilimleri ısınır. Bu sırada yenilerini almalı ve tekrar uygulama yapmalısınız. Aşırı düzeyde soğuk uygulaması yapılmaz. Ayrıca toplamda 15 dakikadan fazla da uygulama yapılmamalıdır.

Soğuk Kaşık Uygulaması

Gözlerin alt kısımındaki torbaları ve şişlikleri azaltmak için soğuk kaşık uygulaması sık şekilde tercih edilir. Özellikle sabah kalkıldığında şiş olan bölgedeki sorunlar için etkilidir. Uygulama için;

2 tane yemek kaşığını buzdolabına koyun ve 10 dakika boyunca bekletin. Sonrasında gözün alt kısmına kaşığı değdirin ve 5 dakika boyunca bu şekilde bekletin. Gerekirse işlemi tekrarlayın. Yalnız 10 dakikadan daha fazla yapılmaması gerekmektedir.

Yumurta Beyazı Maskesi

Yumurta beyaz kırışıklıkların önüne geçerken cildin gerginliğinin tamamlanmasına olanak sağlar. Uygulama için;

Buzdolabından soğuk bir yumurta alın. Yumurtadan beyazını ayırın ve derin bir kasenin içinde çırpın. Parmaklarınızın yardımı ile gözün alt kısımlarına sürün. Yalnız bu uygulamada göze yumurtanın kaçmamasına dikkat edin. 15 dakika boyunca bekletin ve soğuk su ile durulayın.

Göz Altı Torbaları Estetik Ameliyatı Operasyonu

Gözaltında bulunan sorunlar konusunda operasyon yapılmadan önce şekil bozuklukları ile alakalı olarak uzman tarafından değerlendirmeler yapılır. Torbalanmayı meydana getiren deri fazlalıkları, sarkmalar, yağ fazlalığı, ne kadar alınacakları ve kaslardaki gevşemelerde değerlendirilerek ameliyat planlaması yapılır.

Göz tansiyonu olan kişilerin ise önceden göz doktoruna muayene olması gerekmektedir. Hatta hastaların ciddi düzeyde kronik bir sorunu olup olmadığı ile alakalı da muayene yapılması gerekmektedir. Yapılacak olan operasyon günübirlik bir işlemden oluşur. Çoğunlukla lokal anestezi altında yapılan işlemdir.

Bu ameliyatta sıklıkla üst göz kapağı deformasyonu işlemleri de yapılmaktadır. Cerrahi işlem 1 ila 3 saat içinde tamamlanır. Kirpiklerin alt kısmından ya da göz kapağının içinden açılacak olan kesilerden içeri girilir. Gözün alt kısmındaki yağ dokusu, kaslardaki yıpranmalara lazer desteği ile müdahaleler yapılır.

Kalitesiz ve gevşemiş olan fazla derilerin dokusu alınır. Sonrasında gözün altında gerdirme işlemi yapılır. İzlerin belli olmaması için özel dikişlerin uygulaması yapılır. Yapılan ameliyattan 7 gün sonra estetik işlemlerin doğru olan sonuçları gözlemlenmeye başlar.

Operasyon sonrasındaki şişlikler 10 günün sonunda kaybolmuştur. 15 gün geçmesi ile hasta kişiler tamamı ile iyileşmiş olur. Göz altı ameliyatı senelerce devam eden, güzelleşen ve gençleşen göz altlarına sahip olmaya olanak sağlar.

Yapılacak olan estetik işlemlerin kesinlikle uzman ve tecrübeli cerrahlar tarafından yapılması gerekir. Bu sayede kalıcı, estetik, kendini güzel hissettiren ve güzel sonuçlar elde edilecektir.

(Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading…

Источник: https://estetikhayat.com/goz-alti-torbalari-nasil-gecer

Göz Altı Torbaları Ameliyatı

Ameliyatsız Gözaltı Torbası Estetiği

Yazar: Prof. Dr. Cengiz Açıkel
Yüz Estetiği

Alt ve üst göz kapaklarındaki torbalanmaların giderilmesine yönelik gerçekleştirilen ameliyat, Göz Altı Torbası Ameliyatı (blefaroplasti) olarak adlandırılır.

Diğer ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de en sık yapılan estetik ameliyatlardan biri olan göz kapağı estetiği ile üst göz kapaklarında göz kapağının açılmasını dahi engelleyebilen deri fazlalıkları ve torbalanmalar giderilmektedir.

Böylelikle hem dinamik ve genç bir görünüm hem de göz kapağı fonksiyonu yönünden başarılı sonuçlar elde etmek mümkündür.

Göz Kapakları Neden Düşer?

Göz kapakları dıştan içe doğru cilt, kas ve yağ tabakalarından oluşur. Genetik faktörler, yaş ve güneş ışını gibi çevresel faktörlerin etkisi ile göz kapağı cildi elastikiyetini kaybeder ve gevşer.

Cilt altındaki kas tabakası da gevşer ve yer çekimi etkisi ile düşmeye ve sarkmaya başlar. Daha derin planda olan ve normalde göz kapaklarına dolgun ve canlı bir görünüm katan yağ yastıkçıkları da öne fıtıklaşmaya başlar.

Böylelikle göz kapaklarında sarkma ve torbalanmalar oluşur.

Kaşlarda düşme varsa üst göz kapaklarındaki deri fazlalığı daha da belirginleşir. Göz kapağına yapılan makyaj fazla deri katlantısının altında kaybolur. İleri olgularda üst göz kapağındaki fazlalık görmeyi zorlaştıracak boyutlara varabilir.

Alt göz kapağı sorunları halk arasında göz altı torbası olarak bilinir. Göz altı torbaları, daha çok genetik ya da yaşlanma sebebiyle gerçekleşir.

Genetik olarak aileden geçen göz altı torbası 30’lu yaşlarda kendisini gösterirken, yaşlanma nedeniyle gerçekleşen göz altı torbasının ortaya çıkması 40’lı yaşları bulmaktadır. Diğer göz altı torbasının nedenleri arasında alkol ve sigara kullanımı, düzensiz uyku, sık ağlama durumları ve yer çekimi sayılabilir.

Kişiyi sosyal hayatıyla birlikte psikolojik olarak da etkileyen bu belirtiler göz altı torbası estetiği ya da bir diğer adıyla göz kapağı estetiği ile giderilir.

Göz Altı Torbaları Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı esnasında veya sonrasında kanama komplikasyonundan kaçınmak için en az 10 gün öncesinden kanın pıhtılaşmasını azaltın aspirin, E-Vitamini, bazı ağrı kesiciler veya bitkisel preparatların kullanımı kesilmelidir. En iyisi dengeli beslenme dışında ilaç veya ek destek hapları kullanmamaktır.
Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Yüksek tansiyonu olanların tansiyonu ilaçlarla kontrol altına alınmış olmalıdır.

Göz Altı Torbaları (Göz Kapağı Estetiği) Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Hasta, göz altı torbası ameliyatı öncesinde doktor tarafından muayene edilmelidir. Bu detaylı muayene sırasında göz bölgesinde bulunan derideki sarkma, deri fazlalığı, deri altı yağ miktarı, bunun ne kadarının alınacağı ve kaslardaki olası gevşeme gibi belirtiler incelenir.

İnceleme sonucunda göz altı torbası ameliyatının hangi teknikle yapılacağına plastik cerrah tarafından karar verilir. Bu aşamada gerek gözle ilgili (kronik göz kuruluğu gibi) gerekse genel sağlık durumuyla ilgili (hipertansiyon, kan sulandırıcı kullanma gibi) mevcut hastalıklar konusunda plastik cerrah bilgilendirilmelidir.

Ortalama olarak 1 saat süren göz altı torbası estetik ameliyatı damardan verilen sakinleştirici ve lokal anestezi altında yapılır. Üst göz kapağı düzenlemelerinin de yapılması durumunda bu süre daha da artar.

Ameliyat sırasında kirpik ya da göz kapağı içinden açılan kesilerle göz altında oluşan yağ dokusu ve kas yıpranmalarına müdahale edilir. Fazlalık yaratan deri alınır ve göz altı gerdirilir.

 • Göz kapaklarında ödem ve morluk oluşabilir; soğuk uygulama ve yüksek yastıkta yatma önerilir.
 • Ameliyat sonrası ciddi ağrı olmaz, ciddi ağrı oluyorsa kanama belirtisi olabilir; doktor haberdar edilmelidir.
 • Gözlerde yaşarma, yanma hissi, kuruluk olabilir. Göz kapakları hafif açık kalabilir; ödem geriledikçe düzelmesi beklenir.
 • Dikişler 3-5 gün içerisinde tamamen alınır.
 • Bir hafta sonra hasta işine dönebilir ancak göz kapaklarındaki minimal ödemin tamamen gerilemesi 3-4 haftayı bulabilir.
 • Bir hafta sonra kontak lens kullanılabilir.
 • Ameliyat izleri ilk haftalar makyajla gizlenebilir. İlk haftalar pembe renkli olan izler genellikle aylar içerisinde gittikçe solar ve dikkat çekmeyecek ince ve ten rengi bir hal alır.
 • Ameliyat sonrası en önemli komplikasyonlardan bir tanesi göz kapaklarında kan birikmesi (hematom)dir. Kanamadan kaçınmak için:
 • Ameliyat sonrasında yüksek yastıkta yatılmalı,
 • Soğuk uygulama yapılmalı,
 • Kan basıncı takip edilmeli ve tansiyon yüksek ise düşürülmeli,
 • Şiddetli öksürük veya hapşırıktan kaçınılmalı,
 • Tuvalette aşırı ıkınılmamalı,
 • Ağır kaldırılmamalı, 2 hafta süre ile ağır sporlar yapılmamalı ve kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır.

Göz kapakları yeni şeklini yıllarca muhafaza eder. Göz kapaklarında tekrar gevşeme olursa ikinci bir ameliyat yapmak her zaman mümkündür. Bir önceki ameliyatta istenmeyen bir sonuç ile karşılaşılmış ise ikinci kez ameliyat olmak gerekebilir.

Gözaltı torbası ameliyatı fiyatı almak için iletişime geçebilir ve muayene randevusu oluşturabilirsiniz.

Ameliyat için gerçekleştirilecek detaylı muayenede hasta durumu anlaşılır ve uygulanacak tedavi yöntemine göre ameliyat fiyatı belirlenir. Fiyat bu sebeple kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

En sağlıklı fiyat aralığı için form doldurabilir, whatsapp’tan bize yazabilir ya da telefon numaralarımızdan bizi

Diğer estetik ameliyat çeşitlerimizden olan meme estetiği ve jinekomasti tedavisi ile ilgili detaylı bilgi almak için ilgili sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Источник: https://www.cengizacikel.com/yuz-estetigi/goz-alti-torbalari-ameliyati/

Göz Kapağı Estetiği Estetik International

Ameliyatsız Gözaltı Torbası Estetiği

Gözlerimiz en önemli organlarımızdan bir tanesi. Göz ve çevresi ise, bu önemli organımızı korumayla görevli bir yapıya sahip.

Mutluluğumuz, üzüntümüz ve gündelik sıradan hayatımızda bile yaptığımız ufacık bir mimik hareketiyle bile, günde milyonlarca kez göz çevresi hareketleniyor ve göz kapaklarımızı açıp kapatıyoruz.

 Bu denli hareketli bir alan olmasının yanı sıra, göz çevresi aynı zamanda en hassas dokuya sahip ve güneş ışığına da en etkili şekilde maruz kalıyor. Tüm bunlara ek olarak bir de yaş almaya bağlı gelişen sorunlar eklenince, göz çevresinde, göz kapaklarında, alın ve gözaltlarında birtakım problemler yaşanmaya başlıyor.

Göz kapağı estetiği neden gereklidir?

Göz ve göz çevresi yaygın olarak insanın konuşurken karşısındakine odaklandığı bölgedir. Bu sepele günlük yaşantı rutinimiz içerisinde belki de aynaya baktığımızda en fazla gözlemlediğimiz alanların da başında geliyor.

Yaşlanma belirtilerini ilk göz çevremizde fark ederiz ve yaşa bağlı gelişen yoğun, üzgün ve uykulu görüntüden dolayı mutsuzluk hissetmeye başlarız.

Göz kapaklarının form kaybetmesine bağlı gelişen bu durum, görüntünün değişimi, yorgun ve mutsuz ifade yüzün estetik görünümünü azalttığı gibi, karşımızdakilere de yanlış bir mesaj vermemize de neden olur. Cinsiyet, ırk ve yaş ve göz çevresi anatomisinin değişkenlik göstermesine neden olur.

Göz çevresindeki yapılar farklı cinsiyette ve ırklardan insanlar arasında önemli ölçüde farklılık gösterir. Göz çevresi boyutları erkeklerde ve kadınlarda da farklılık gösterir. Kadınlarda, kaş ve göz kapağı daha yüksek ve daha kemerli olup, göz kapağı kat hattı erkeklere nazaran daha az belirgindir.

Erkeklerde ise kaş daha çıkıntılı ve göz kapağı hat hattı göz kapağı marjına daha yakındır. Irksal olarak da Asyalı ve Uzakdoğu kişilerde ise, tamamen farklı bir göz ve gözkapağı şekli belirgindir. Tüm bu bilgiler ışığında anatomiye uygun göz ve çevresi hattı oluşturulması için göz kapağı çevresi cerrahisi dolayısıyla konusunda uzman cerrahlar tarafından yapılmalıdır.

Göz kapağı estetiği neleri kapsar?

Estetik International kliniklerimizde göz kapağı estetiğine bir bütün olarak bakıyoruz. Göz ve çevresindeki olası sorunlar, sadece bir noktanın düzeltilmesiyle değil, oluşan tüm yıpranma ve sorunların giderilmesi şeklinde yapılmalıdır.

Ancak bu şekilde arzulanan canlı ve taze bakışlara sahip olunabilir. Göz çevresi estetiğinde en fazla karşılaşılan sorunlar göz kapağı düşüklüğü, kaz ayakları, kaş düşüklüğü, gözaltı torbaları, yanakla gözaltı arasında çökme şekillinde özetlenebilir.

Göz çevresi estetiğinde tüm bu sorunlar giderilir. Tüm bu saydıklarımız sadece estetik bir bakış için değil, aynı zamanda sağlık açısından da fayda sağlayan uygulamalardır.

Göz kapağındaki sarkma ya da gözaltı torbalanmasından kaynaklanan düşüklük sebebiyle, görme açısı bozulabilir ve bu da baş ağrısı gibi ikincil bir sağlık sorununu tetikleyebilir. 

Kimler Gözkapağı estetiği yaptırabilir?

Üst ve alt göz kapağı yaşlanmaya bağlı olarak gevşeyen ve yağ uzantısı doğrultusunda sarkan derinin deformasyonuyla oluşur.

Göz kapağı estetiğinin bu denli yaygın bir biçimde yapılıyor olmasının sebebi, özellikle yüz gençleştirme uygulamaları dahilinde, hastaya yorgunluk ve göz torbaları görünümünü sağlayan bu sorunun giderilmesidir. Üst göz kapaklarında oluşan “kapüşonlu” görünüm göz kapağı derisinin esnemesinden kaynaklanır.

Alt göz kapağında rastlanılan en sık şikayet ise şişlik veya göz torbalarıdır. Tüm bu sorunlar Blefaroplasti yani göz kapağı estetiği kapsamında çözümlenebilir. Tüm bu sorunlara sahip olanlar gözkağaı estetiği olabilirler.

Bazı hastalarda, birincil sorunu yaşı olmamasına rağmen, henüz orta yaşlarda ve hatta genç olmasına rağmen, genetik sebeplerden dolayı bu göz kapağı kusurları oluşabilir. Genç veya orta yaşlı hastalara da gözkapağı estetiği yapılarak, rahatlamış ve canlı bir göz çevresi formu oluşturulabilir.

Göz çevresi estetiği nasıl yapılır?

Göz çevresi estetiği içerisinde öncelikle hastanın görüş açısını bozan sarkmış üst gözkapağına lazer teknolojisi ile müdahale edilir, hastanın görme sorununa yol açan deri uzaklaştırılır. Aynı zamanda bu sayede yorgun ve asık suratlı ifadenin yerini daha genç ve taze bir görüntü alır.

Gözaltı torbaları alt göz kapağını aşağı doğru çekerek hem sağlık açısından görme sorununa yol açar, hem de olduğundan daha yaşlı ve mutsuz bir ifadeye sebep olur. Gözaltı torbalarının alınması dünya üzerinde yapılan en zor ve en çok dikkat edilmesi gereken operasyonlardan bir tanesidir.

 Estetik International kliniklerimizde bu sebeple alt göz kapağı kirpik dibinden mikro girişlerle, lazer teknolojisinden faydalanarak, mevcut yağ bezelerini buharlaştırarak yok ediyoruz. Bu sayede hastalarımız son derece konforlu, morluk ve kızarıklık sorunu yaşamadan iyileşme süreci geçiriyorlar.

Göz çevresi estetiğinin bir başka konusu ise, kaş düşüklüğüdür.

Kaşlar hem göz kapaklarının sarkmasından kaynaklanan bir çekimle ve alnın zaman içinde form kaybetmesi sebebiyle düşmeye başlar. 

Ayrıca yerçekimine bağlı olarak aşağı düşen yanaklar sebebiyle oluşan ve alt göz kapağının yanaktan ayrılmasıyla sonuçlanan çökük hatta da, Cihantimur Yağ Transferi uygulaması yapıyoruz. 

Tüm Yüz Estetiği Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

Göz kapağı estetiği sonrası

Operasyon sonrası hasta 3-4 gün içinde toparlanıyor ve göz çevresindeki genç görüntüyle hayata daha taze ve özgüven içinde bakmaya başlıyor.

Göz kapağı estetiğinin avantajları

• Lazer teknolojisi kullanılır
• Sarkan deri sebebiyle oluşan görüş açısı kaybı düzelir
• Baş ağrısına neden olan sarkık üst gözkapağı forma sokulur
• Taze ve genç bir görüntü sağlanır
• Çabuk iyileşme
• Komplikasyon riski minimal

Gözaltı torbalarının alınma avantajları

• Mikro girişlerle yağ torbacıkları buharlaştırılır
• Minimal morarma ve kızarıklık yaşanır
• Çabuk iyileşme
• Genç ve taze görünüm

Источник: https://www.estetikinternational.com.tr/goz-kapagi-estetigi

Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer Bitkisel Çözüm Tedavisi

Ameliyatsız Gözaltı Torbası Estetiği

göz altı torbaları nasıl geçer

Sağlıklı, gülen bir yüze, rengarenk gözlere sahip olsanız da; göz çevrenizdeki siyah halkalar, göz altı torbaları her zaman sizin için sorun teşkil edecektir.

Akşamdan kalma görüntüsü veren, sanki hastalıktan yeni çıkmış bir yüz izlenimi veren göz altı çevresi problemleri için en pratik çözüm yollarını sizin için araştırdık.

Göz altı torbaları nasıl geçer, göz altı torbaları tedavisi, göz altı torbaları için bitkisel tedavi yöntemleri aşağıdaki yazımızda ayrıntılı olarak yer alıyor.

Göz Altı Torbalarına Bitkisel Çözüm

Göz altı torbaları, göz altında meydana gelen siyahlıklar, şişkinlik bizleri yaşlı ve yorgun hatta hasta gibi göstermektedir. Göz altı torbaları nasıl geçer konulu yazımızda, göz altı torbalarının giderilmesi için, siyahlıkların yok edilmesi için bitkisel yöntemlerin yanında beslenme ve yaşam biçiminize ilişkin ipuçlarından da bahsetmeliyiz öncelikle.

Göz altı torbaları neden olur?

Göz altı torbaları neden olur diye düşünürsek, en çok yorgunluk, stres nedeniyle ve de genetik faktörlerin sebep olduğu yaşlanma belirtileri cevap olarak karşımıza çıkar. Yorgunluk, akşamdan kalma, düzensiz bir hayat en büyük sebebi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Örneğin uzun saatler bilgisayar başında olmak, tv seyretmek, uykusuz kalmak, göz altı torbalarını tetikleyen sebeplerdendir.

Göz altı torbaları, göz altında bulunan yağ keseciklerinin fıtıklaşmasından dolayı oluşur. Aslında bu yağ kesecikleri göz çevresinde bulunan bir çok kasın arasında bir tampon görevi görmektedir. Zaman içinde bağ dokusu ve deri gevşerse, kaslar uzun süre kasılı kaldığından dolayı bu göz torbalarında fıtıklaşmalar meydana gelir.

Stresli bir yaşam, kaslarda kasılmayı arttıracağından dolayı, keseciklerin üzerine basınç yaparak bunların fıtıklaşmasına sebep olur.

Diğer bir etken de genetik faktörlerdir. Eğer ki annemizde, onun annesinde bu şekilde bir göz torbası oluşumları var ise, bizimde böyle bir durumla karşılaşmamız çok büyük bir olasılıktır.

Göz altı torbaları bazı hastalıkların belirtisi olabilir

Göz altı torbaları, göz çevresindeki siyahlaşmalar, bir hastalığın nedeni de olabilir.

Çünkü göz altı torbaları, doktorları böbrek hastalığının varlığı konusunda uyaran etkenlerden birisidir.

Göz altı torbaları aşırı tuz tüketimi sonucunda vücutta sıvı birikmesine sebep olup, böbreklerin aşırı yorulmasına sebep olacak bir takım hastalıkların belirtisi olabilir.

Göz altı torbalarına bitkisel tedavi

Göz altı torbalarını tedavisi için yaşam biçimimizde de değişiklikler yapmamız gerekir.

 • İlk olarak yiyeceklerinizde kullandığınız tuzuazaltmalısınız. Çünkü tuz aslında göz altı şişkinliklerinin en önemli sebeplerinden birisidir. Tuz aynı zamanda yüksek tansiyon nedenlerinin de başında gelir. Gün içinde eğer tuzlu gıdaları çok tüketirseniz, hele ki bu bir günden daha fazla sürerse, ertesi gün sabah kalktığınızda belirgin bir şişkinlik göreceksiniz. Göz altı şişkinliği, yorgun görüntüyü azaltmak istiyorsanız gün içinde tükettiğiniz tuzu azaltmalısınız.
 • Alerjiniz var ise, alerjenlerden uzak durmaya çalışın. Eğer kronik alerjik bir bünyeye sahipseniz, bu konuda dikkat de etmiyorsanız, ilk etkilenecek organlarınız gözleriniz olacaktır. Sulanmış, şişmiş gözler, göz torbaları istemiyorsanız alerjenlerden uzak durmalı ve doktorunuzun verdiği alerji ilaçlarını düzgün kullanmalısınız.
 • Sinüsleri tıkalı olan insanların sinüsleri açması da göz altı şişliğini gideren diğer bir yöntem olarak önerilebilir. Sinüzitten muzdaripseniz, göz altlarınızın, göz ve kaş çevrenizin dolması, şişmesi, siyahlaşması mümkündür. Tuzlu su solüsyonları kullanarak burun ve geniz bölgenizi temizlemek, göz altı torbalarının, siyahlıkların önlenmesine yardımcı olacaktır. Sürekli burnu tıkalı insanların göz altı torbalarının daha belirgin olduğunu gözlemleyeceksiniz.
 • Rahat bir uyku almaya çalışın. Yatmaşeklinizden, yastığınızın yüksekliğine kadar bir dizi sizin rahat uyku çekmenizi sağlayacak önlemler alın. Göz altı torbaları ile uyanmak istemiyorsanız,yüzükoyun yatmaktan vazgeçin.
 • Yatmadan önce makyajınızı mutlaka temizlemeye özen gösterin. Özellikle göz çevresi makyajıyla uyumayın. Cilt tipinize uygun bir yüz temizleyici kullanarak göz makyajınızı çıkarıp, uyuyun. Makyajla uyumak başlı başına cildi erken yaşlandıran bir etkendir, bunu unutmayın.
 • Özellikle alkolden (ve sigaradan da uzak durmalısınız ) uzak durmaya çalışın, gün içinde çok geç saatlerde alkol alıp, yorgun bir halde uyursanız, ertesi sabah vücudun bu yorgunlukla başa çıkamadığını ilk olarak göz altı torbalarından anlayacaksınız. İçmek zorunda kalırsanız, çok geç saatlerde yatmadan önce mutlaka içmeyi kesin, bol su alın yatmadan önce ve yatağa o şekilde girin. Ayrıca bir önlem olarak da makyajınızı temizledikten sonra koruyucu bir nemlendiriciyi gözlerinizin çevresine sürmelisiniz.
 • Göz çevrenizi korumak için güneşinzararlı ışınlarından mutlaka korunun. Güneş kremi için kaliteli bir yüz güneş koruyucusu edinin. Göz çevresi vücudumuzda en çabuk kırışan bölgedir, bunu unutmayın. Her gün dışarı çıkmadan mutlaka göz çevreniz ve yüzünüz için güneş koruyucu bir krem kullanmayı kural haline getirin. Ayrıca kullandığınız güneş gözlüğünüz gözlerinizin etrafını tam kapatacak genişlikte olmalı.
 • Beslenme biçiminde mutlaka bol kalojen arttırıcı gıdalar tüketin. Çünkü kolojen proteinli gıdalar vücudumuza, cildimize elastikiyet vermektedir. Ölü hücrelerden arınmamızı sağlamaktadır. Yaşlandıkça kalojen oranı vücudumuzda gittikçe azalmaktadır. Bu nedenle cildimizin elastikiyeti azalmaktadır yaşla birlikte. Bu nedenle kalojen depolayacak gıdalara yönelmeli, bu gıdaları sürekli bir biçimde vücudumuza almalıyız.  Böylece cildimiz daha dayanıklı, elastik ve gergin olacaktır. Bunun için, tavuk suyu, sarımsak, ıspanak, portakal, somon gibi kalojen artırmaya yardımcı gıdaları soframızdan eksik etmemeliyiz.

Aşırı su tüketmek de göz altı torbalarına sebep olur bunu unutmayın. Ayıca aşırı yağlı kremleri göz çevrenize asla sürmeyin.

Göz altı torbaları için evde göz maskesi uygulaması yapabiliriz. Soğuk ve buz içeren bu maskeleri yaklaşık on dk. kadar gözlerimizde tutmak, göz altı dokusunu sıkılaştırmaya göz altlarımızda rahatlamaya yardımcı olacaktır.

Soğuk patates dilimleri, salatalık dilimleri de maske şeklinde gözlerimizde tutulabilir.

Soğuk çay maskesi de göz altı torbalarının giderilmesi için diğer bir yöntemdir. Bir miktar pamuğa batırılmış demlenmiş siyah çay ile gözlerin yaklaşık on onbeş dk. kadar dinlendirilmesi faydalı olacaktır.

Göz altı torbalarının bitkisel çözüm tedavisi

Göz altı torbaları için bitkisel tedavi, doğal tedaviler de bulunmaktadır. Örneğin patates halkaları salatalık halkaları ile soğuk kompres uygulamak bir  çözümdür.

1 yemek kaşığı kadar badem yağı, bir yemek kaşığı kadar soya yağı ve bir yemek kaşığı kadar avokado yağını karıştırın bir kapta. Sonra bunu haftada üç kez yatmadan önce göz çevrenize dairesel hareketler ile masaj ile yedirin. Sabah ise ılık bir su ile yüzünüzü yıkayın, yumuşak bir havlu ile güzelce kurulayın.

Göz altı torbaları ibrahim saraçoğlu kürü

Göz altı torbaları ibrahim saraçoğlu kürü uygulayabilirsiniz. Bir su bardağı suyu kaynatalım, bir tatlı kaşığı lavanta bitkisi ilave ediyoruz. On dakika kısık ateşte kaynatıyoruz, sonra ateşten alıp süzüyoruz. Süzdükten sonra ılınmaya bırakıyoruz. Akşam yemeklerinden iki saat sonra bir çay bardağı içiyoruz.

Göz altı torbaları ibrahim saraçoğlu kürü olarak ikinci bir önerimiz de, üzüm çekirdeği yağı soğuk pres; her akşam yatmadan önce bir miktar soğuk pres üzüm çekirdeği yağını parmak uçlarımıza alarak, göz çevremize masaj yapıyoruz.

Göz altı torbaları nasıl tedavi edilir

Eğer göz altı torbalarınız, düzensiz yaşama, alkol, bilgisayar kullanmak, beslenme gibi sebeplerden kaynaklanıyorsa, tedavi olarak genellikle düzenli yaşam, iyi uyku, kremler, göz maskeleri, bakım ürünleriyle tedavi edilebilir.

Eğer göz torbalarınız genetik faktörlerle ilgili ise, yaşlanma sonucu artık kaçınılmaz ise bunun için basit cerrahi yöntemler uygulanabilir. Plastik cerraha başvurularak, göz çevresi estetiği ile göz torbalarının neden olduğu görüntüden kurtulmak mümkündür.

Источник: http://saglikloji.com/goz-alti-torbalari-nasil-gecer-bitkisel-cozum-tedavisi/

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.