Ameliyatsız Meme Büyütme

içerik

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Yöntemleri

Ameliyatsız Meme Büyütme

Herkesin yıllardan beri sorduğu fakat net bir cevap alamadığı soruların başında ameliyat olmadan göğüs büyütme yöntemlerinin neler olduğudur. Memeye silikon protez yerleştirilmeden de meme büyütülebilir.

Home » Göğüs Estetiği » Ameliyatsız Göğüs Büyütme Yöntemleri

Silikon protez kullanmadan meme büyütme işleminde iki alternatif bulunmaktadır. Bunların birincisi Yağ Enjeksiyonu ikincisi ise Sentetik Materyal kullanımıdır.

Göğüs Büyütme Yöntemleri – Video

Bu tekniğin diğer bir adı Lipivage tekniği dir. Vücudun bazı yerlerinde bulunan istenmeyen yağların meme dokusuna enjekte edilmesi ile memeye bir dolgunluk kazandırılabilir. Burada önemli olan diğer bir nokta ise hastanın muayene bulgularıdır.Hastanın vücudunda enjekte edebilmek için alacağımız yeterli miktarda yağ dokusunun da olması gerekmektedir.

Yağ enjeksiyonu tekniğini vücudun her bölgesinde kullanabiliriz. Enjekte edilen materyalin bir kısmının eriyeceğini öngörerek uygulama yapılır,sonrasında kalan kısım ise ömür boyu bizim olacaktır.Yağ enjeksiyonu uygulamasının bir diğer avantajı ise aynı zamanda vücudumuzdaki anormal yerleşimli yağ fazlalığından kurtulmamız dır.

Hatta bir taşla iki kuş vurmak şeklinde bile tarif edebiliriz.

Yine de şunu belirtmek gerekir:meme büyütme ameliyatında altın standart silikon protez kullanımıdır.Ancak vücudunda silikon protez bulunmasını istemeyen çok fazla bayanda bulunmaktadır.Dolayısıyla bu hastalara önerim yağ enjeksiyonu metodu olacaktır. Yağ enjeksiyonu ile güvenilir bir şekilde göğüs büyütme elde edilebilir.

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Fiyatları 

Göğüs estetiği ile ilgili ortalama bir  fiyat olmadığını düşündüğümüz için ve sağlık bakanlığınca da internette belirmek yasak olduğu için makalemize yazamıyoruz. Fiyat bilgisi için muayeneye gelebilir veya mail, telefon yolu ile bize ulaşabilirsiniz.

Göğüs Nasıl Büyütülür?

Büyük göğüslere sahip olmak için silikon kullanmamız şarttır. Bazı ender durumlarda ise, hastanın kendi yağı kullanılarak denemeler yapılmıştır ama slikon kadar performans veren bir göğüs büyütme tekniği şuan da piyasada yoktur. 

Meme büyütmek için meme altı kıvrımında 4-5 cm lik bir kesi açılarak protez oradan yerleştirilir. Bunun dışında koltuk altında da meme protezi yerleştirilebilir. Buradan da meme altında açılan bölgeye silikon ulaştırılabilir. Bu yöntem ile koltuk altında bir belli belirsiz iz kalacaktır.

Meme altı kıvrımından yapılan göğüs büyütmek için yapılan göğüs büyütme ameliyatlarında da aynı şekilde 4-5 cm  bir iz kalacaktır. Bu izler 1 sene sonra belli bile olmayacak kadar küçülür. Esmer tenli hastalarımız için bu iz daha görünmez olacaktır. Beyaz tenli hastalarda biraz belirgin olması kaçınılmazdır.

Bu da doğal bir durumdur.

Meme büyütmek için meme altında ki kasın üstünde protezi yerleştirecek kadar bir yer açılır. Bazı zayıf hastalarda bu yer açılamazsa kasın altına da bu protezler yerleşebilir.

Aslında meme büyütme ameliyatı kişinin anatomik yapısı ile alakalı bir durumdur. Her hasta için aynı protez kullanılmaz. Her hasta için kesi yeri aynı olmaz.

Bazı hastalarda meme başı etrafından da kesi açılabilir. 

Meme büyütme ameliyatı için kişinin kilosu yapısı çok önemlidir. Yöntemler ve ameliyatın şekli kesinlikle doktor muayenesinden sonra belirlenir. Bu yüzden meme büyütmek için ilk başta bir estetik ve plastik cerrahi doktoruna muayene olmanız gerekir.

Yukarıda da belirtiğimiz gibi hastanın kendi yapını kullanarak da meme büyütülebilir. Fakat bu pek kullanılan bir durum değildir. kısıtlı grup hastalar için bu işlem yapılabilir. İşlem temelde hastanın fazla yağlarını emerek yani liposuction yöntemi ile bir şekilde alınıp, hastanın meme kısmına dolgunluk vermesi için o bölgeye enjekte etme durumudur. 

Burada peşin söylenmesi gereken şey, bu yağların hepsinin meme de tutma ihtimali yüzde yüz değildir. Yarısı tutabilir veya hepside tutabilir. Bu hasta ile alakalı bir durumdur.

Şunu da belirtmek isterim ki, meme büyütmek isteyen bir kişi zaten zayıf veya minyon tipli hastalardır. Bu yüzden onlardan yağ emmek ve meme ye eklemek çok kısıtlı hasta grubu için başarılı sonuçlar verebilir. Ancak kullanılan bir yöntemdir.

Fakat başarı oranı olarak silikon protezlerin kesinlikle şuan için en azından yerini alamamıştır.

Küçük Göğüsler Nasıl Büyür?

Birçok hastamızın sorunu olan küçük göğüsler cerrahi olarak rahatlıkla tedavi edilebilir. Kadınlar küçük göğüslerinden kurtulmak için sıklıkla başvurmaktadırlar.

Süt kanalları açısından da bu ameliyatlar tercih edilmektedir. Göğüs büyütme o kadar büyütüldüğü gibi zorlu bir işlem de değildir.

Bunun dışında kullanılan yöntemlerin performansı ve güvenilirliği açısından kısa bilgiler vermeye çalışacağım. 

Genelde minyon tipli ve zayıf nadiren etli bayanlarda görülen bu küçük meme durumu, meme büyütme ameliyatları ile rahatlıkla giderilebilir. Bunun yanında piyasada satılan bitkisel ilaçlar, kremler v.s gibi tedavi yöntemleri sıkça görüyorsunuzdur. Fakat bunlar kalıcı bir tedavisi yoktur. Ayrıca bazı kremler de ise hormonel karışımlar olması bizi biraz korkutuyor. 

Meme Silikon takarak, cerrahi bir şekilde ancak büyütülebilir. Bu yöntem dünyada kullanılan en kalıcı ve en sağlıklı yöntemdir.

Koltuk altından veya meme başı altından kesiler ile, silikon güvenli bir şekilde yerleştirilir. Ayrıca silikonların da çeşitleri mevcuttur.

Bunlar damla silikon veya solisyon ile sonradan serum vererek yaptığımız silikonlar vardır. Bu tamamen hastanın muayene bulgularına göre belirlenen şeyler. 

Küçük diye üzüldüğünüz, psikolojik olarak sorun ettiğiniz ve daha diri ve dolgun göğüslere sahip olmanız düşündüğünüz kadar zor değil. Göğüs ameliyatı için karar verirken alanında uzman bir doktora görünülmelidir.

Bu işlem cerrahi olarak 1 saatte biter. Hatta daha kısa da sürebilir. Aynı gün taburcu ettiğimiz hastalarda oldu fakat bir gün kalınması hastanede gene sağlıklı olacaktır. 1 ay içinde daha diri ve dolgun memeleriniz ile hayatınıza devam edebilirsiniz.

Küçük göğüslü olmak genetik genelde bir sorun.

kremler ile veya haplar masajlar gibi uygulamaların yerine 1 saatlik bir ameliyat ile silikon protez takılması ile göğüslerin büyümesinde kalıcılık elde edebilirsiniz.

Göğüsler ancak bu şekilde sağlıklı ve kalıcı bir şekilde büyür. Küçük göğüslü bayanlar için değişik boylarda değişik büyüklüklerde vücuda uygun bir şekilde küçük olan meme sağlıklı bir şekilde büyütülebilir.

Etiket

ameliyatsız meme büyütme yöntemleri, ameliyatsız göğüs büyütme yöntemleri, ameliyatsız meme büyütme 2019, meme büyütme fiyatları 2019, göğüs büyütme fiyatları İstanbul, meme büyütme öncesi sonrası, göğüs büyütme after before, büyük göğüslere sahip olmak için ne yapmalı, göğüs estetiği sonrası iz kalır mı, meme estetiği yaptıranların yorumlar

Makalemizi Değerlendirin

(2 votes, average: 5,00 5)
Loading…

Источник: https://www.ztysaglik.com/ameliyatsiz-gogus-buyutme-yontemleri/

Ameliyatsız Meme Büyütme Rehber

Ameliyatsız Meme Büyütme

Ameliyatsız Meme Büyütme Nedir?

Ameliyatsız Meme Büyütme; cerrahi uygulamalar kullanılmaksızın meme doku hacminin yağ ve dolgu maddeleri ile arttırılması işlemine verilen addır. Ameliyatsız Meme Büyütme yağ enjeksiyonu ile kişinin kendisinden elde edilen dolgu maddesinin transferi ya da poliamid dolgu maddesi uygulanması şeklinde 2 farklı yöntemle uygulanır.

Ülkemizde Sağlık Bakanlığı onaylı tek bir lineer poliamid dolgu malzemesi vardır. “Aquafilling” isimli bu dolgu maddesi, ilk ve tek olması nedeniyle “Ameliyatsız Meme Büyütme yöntemi” çoğu zaman “Aquafilling” adıyla da anılır.

Ameliyatsız Meme Büyütme Fiyatları Ne Kadardır?

Ameliyatsız meme büyütme işlemleri ortalama 4000 TL ile 10000 TL fiyat aralığında yapılmaktadır. Yağ transferi söz konusu olduğunda işlem yağ toplama (Liposuction) yöntemi ile birlikte fiyatlandırılır. Aquafilling yönteminde fiyata etki eden dolgu malzemesinin fiyatıdır.

Her iki işlem için de tek noktadan giriş yapılır ve dolgu enjeksiyonu sağlanır.

Ameliyatsız Meme Büyütme işlemine etki eden unsurların başında, uygulamanın yapılacağı klinik ya da hastane, doktor, uyulamanın yapılacağı il, ilçe, kullanılan anestezi, dolgu maddesi gibi detaylara bağlı olarak fark gösterir.

Ameliyatsız Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız Meme Büyütme yağ enjeksiyonu ve poliamid dolgu maddesi uygulanması şeklinde 2 farklı yöntemle uygulanır.

Yağ Enjeksiyonu ile Ameliyatsız Meme Büyütme İşlemi; Ortalama 45 dakika ile 1,5 saat arasında, lokal anestezi altında, hastane ortamında yapılır.

Kişinin yağ dokusu yoğun bölgelerinden alınan yağ hücrelerinin (genellikle karın, kalça, sırt bölgelerinden liposuction yöntemi ile toplanır) ince kanül ya da enjeksiyon yardımıyla meme bölgesine enjekte edilmesiyle memelerin istenilen şekle kavuşması sağlanır. Ağrı ve acı hissedilmez. Kişi aynı gün normal hayatına dönebilir.

Poliamid Dolgu Malzemesi (Aquafilling) ile Meme Büyütme İşlemi; Ortalama 30 dakika ile 1 saat arasında, lokal anestezi altında yapılır. Klinik ya da hastane ortamında uygulanabilir. İşlem memelerin lokal anestezi ile uyuşturulmasıyla başlar.

Ardından tek bir noktadan incecik bir kanül ya da iğneyle tüm memeye Aquafilling isimli dolgu maddesi verilmesiyle memelerin istenilen şekle kavuşması sağlanır. Aquafilling temeline su olan bir jeldir. Uygulama sırasında ve sonrasında ağrı hissedilmez.

Sonucu hemen görülebilen bir uygulamadır.  

Poliamid dolgu malzemesi (Aquafilling) ile meme büyütme işlemi, yağ enjeksiyonu ile ameliyatsız meme büyütme işlemine oranla daha uzun kalıcılık süresine sahip bir uygulamadır.

Aquafilling ortalama 8 seneye kadar kalıcılık sağlarken, yağ dokusu transferi  ile ortalama 2-3 yıla kadar kalıcı sonuç elde edilebilir, transfer edilen yağ dokusunun belli bir bölümü yok olurken bir kısım yağ dokusu da varlığını daha uzun süre sürdürebilir.  

Ameliyatsız Meme Büyütme Benim için Doğru İşlem mi?

Ameliyatsız meme büyütme 18 yaş üzeri, hamile ve emzirme sürecini tamamlamış sağlık durumunda herhangi bir sorun olmayan (alerjik bünye, kalp ve tansiyon hastalığı gibi) meme hacminden rahatsız herkese uygulanabilir.

  • Meme hacim ve boyutundan hoşnut olmayan kişiler,
  • Memelerinde hafif bir dolgunluk oluşturmak isteyen kişiler,
  • Memelerini 1-2 beden büyütmek isteyen kişiler,
  • Memelerinde hafif sarkma olan ve daha diri bir görünüm hayali kuran kişiler,

Ameliyatsız Meme Büyütme için doğru adaylardır.

Ameliyatsız Meme Büyütme Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Ameliyatsız Meme Büyütme sonrası kişi günlük yaşantısına hemen dönebilir.

Ameliyatsız Meme Büyütme (Aquafilling) sonrası ortalama 1 hafta süreyle memelerde ve meme bölgesinde şişlik gözlemlenebilir. Bu normal bir süreçtir genellikle 1 haftanın sonunda ortadan kaybolur.

Ameliyatsız Meme Büyütme (Aquafilling) sonrası sıkı bir sütyen kullanmak, istenmeyen yaz etkilerin şişlik, enjeksiyon yerlerinde morarma gibi sonuçları en düşük seviyeye çekecektir.

Ameliyatsız Meme Büyütme (Aquafilling) sonrası hafif egzersizler yapılabilir ancak daha yoğun egzersiz ve spor aktiviteleri için en az 1 hafta beklemek gerekir.

Ameliyatsız Meme Büyütme İşleminin Yan Etkileri Nelerdir?

Ameliyatsız Meme Büyütme ya kişinin kendi dokusundan elde edilen dolgu maddesi ile ya da sağlık bakanlığı onaylı “Aquafilling” isimli dolgu maddesi ile yapılmaktadır. Kişinin kendi yağ dokusundan elde edilen dolgu maddesinin vücut tarafından reddi söz konusu değildir, dokular birbiri ile uyumlu ve kendi içinden türetilmiştir.

Aquafilling ise 2004 yılından bu yana kullanılmakta olan su bazlı bir dolgu maddesidir. Geçen yıllar içinde Aquafilling dolgusu yapılan kişilerde herhangi bir karsinojenik ve teratojenik etki ile karşılaşılmamış olup, maddenin vücut ile tam uyumlu hareket ettiği kaydedilmiştir.

Ameliyatsız Meme Büyütme İşleminin Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Ameliyatsız Meme Büyütme isimli dolgu maddesi ortalama 5 ile 8 yıl aralığında kalıcılık süresine sahiptir. Bu diğer dolgu maddeleri ve yağ transferi ile dolgu yöntemine oranla oldukça uzun bir süredir.

Aquafilling etkisini kaybetme sürecine girdiğinde yavaş yavaş yıkılarak meme dokusundan uzaklaşır ve vücuttan atılır.

Aquafilling ile Ameliyatsız Meme Büyütmenin en önemli avantajı bir çok defa tekrar edilebilir bir uygulama oluşudur.

Yağ dokusu transferi ile yapılan dolgular ortalama 2 senenin sonunda etkisini kaybetmeye başlar. Yağ dokusu dolgusunda transfer edilen yağ hücrelerinin bir kısmı meme ile uyumlu şekilde uzun seneler yaşamaya devam eder ancak 2 yıldan sonra yeniden tekrar edilmesi gerekir.

Doğal Yöntemlerle Ameliyatsız Meme Büyütme Yapılabilir mi?

Cerrahi ya da dolgu harici doğal yöntemlerle de Ameliyatsız Meme Büyütme sağlanabilir. Ama elbette sonuç cerrahi ve dolgu uygulamaları ile kıyas kabul etmeyecek oranda düşüktür.  

Özel beslenme programı, egzersiz ve masajlarla ameliyatsız meme büyütmek mümkündür.

Meme, yapısı gereği yağ ve kaslardan oluşur. Kas sistemini güçlendirici egzersiz ve masajlar, meme bölgesinde yağ dokusunu destekleyici gıdalarla memelerin mevcut görüntüsü üzerinde fark yaratılabilir. Elbette hiç bir beslenme ve egzersiz sizi iki beden büyük memelere kavuşturmaz. Bu nedenle hedef meme ölçüsüne en uygun çözüm ile yol almak, vakit ve enerji kaybını önleyecektir.

Ameliyatsız meme büyüten egzersizlerde prektoral kas grubunun çalıştırılması esastır. Çeşitli şınav teknikleri ile (wall up, asansör şınav gibi…) her gün düzenli bir çalışma programıyla 1 aynın sonunda meme ve göğüs bölgesinde gelişme gözlemlenebilir. Memeler ölçü açısından büyümese de görüntü itibariyle önceye oranla büyümüş hissi taşır.

Ameliyatsız meme büyüten masajlar, memelerin büyümesini sağlayan prolaktin hormonunu aktive eder. Düzenli masaj yanı sıra östrojen ve fitoöstrojen içerikli besinlerin tüketilmesiyle normalden daha hacimli memelere kavuşulabilir. Meme büyüten masajlar kan dolaşımını hızlandırır ve meme dokularının hacim kazanmasını sağlar.

Ameliyatsız meme büyüten beslenme programı ile memelere hacim kazandırmak mümkündür. İçeriğinde östrojen, fitoöstrojen hormon destekleyici bulunan gıdaların tüketildiği bir diyet programı ile Ameliyatsız Meme Büyütme sağlayabilirsiniz.

Bu üç yöntem sıkı bir çalışma ve sabır ister. Hiçbiri tek başına yeterli olmadığı gibi hiç bir zaman ameliyatsız meme büyütme yöntemi olan dolgu ile meme büyütme kadar etkili bir sonuç sağlamaz.

Источник: https://yeniben.com/tr/ameliyatsiz-meme-buyutme

Meme Büyütme Estetik International

Ameliyatsız Meme Büyütme

Meme dokusundaki form kaybı, kilo alıp vermeye, hamilelik sonrası yaşanan problemlere bağlı olarak gelişebilir veya doğuştan göğüslerde küçüklük problemi yaşanabilir.

Zaman içerisinde tüm bu saydıklarımıza ek olarak bir de yaş alma ve yerçekimi faktörü eklenince, göğüslerde gözle görülür bir küçülme ve sarkma meydana gelir.

Tüm bu olası sorunları çözümlemek amacıyla meme büyütme operasyonu yaptırabilir ve arzuladığınız meme büyüklüğüne kavuşabilirsiniz. Meme büyütme için çoğunlukla implant kullanılır veya Memeye Yağ Transferi başlığında inceleyebileceğiniz, yağ enjeksiyonu yapılabilir.

Göğüs Büyütme ameliyatı ile silikon implant ile mümkün olabildiği gibi Yağ Transferi ile de mümkün olabilmekte ve oldukça doğal bir görünüme kavuşabilmektedir. Bu operasyon esnasında en dikkat edilmesi gereken göğüslerdeki simetri ve kişiye uygun görünümüdür.

Kişiye özel 3D simülasyon ile hastaya göğüs büyütme sonrası nasıl bir görünüme sahip olacağı gösterilir ve hasta ile birlikte doktor nasıl bir strateji oluşturacağının kararını verir. Hasta kendini göğüs büyütme ameliyatı olduktan sonra nasıl görüneceğini kendi gözleri ile öncesinde görebilir. Sonrasında doktor oluşturduğu strateji ile operasyonu planlar.

Buradaki en önemli şey hastanın göğüs büyütme ameliyatı sonrası doğal, simetrik ve diri görünümlü bir görüntüye sahip olmasının sağlanmasıdır.

Meme Büyütme Ameliyatları hastaların en çok memnun oldukları estetik operasyonların başında gelmektedir.

Gelişen son teknoloji sayesinde ameliyat öncesi 3D simülasyon görüntüleri ile kendisini gördüğü şekilde doğal ve simetrik yeni ve başarılı bir şekilde büyütülmüş göğüsleri ile gördüğünde oldukça memnun olmaktadırlar.

 

Tecrübeli doktorlarımızın ve Estetik International’ın son teknolojik imkanları ile mükemmel sonuçları yakalamak artık çok kolay.

Kimler meme büyütme operasyonu yaptırabilir?

• Göğüslerinin büyüklüğünden memnun olmayanlar • Göğüslerinde dolgunluk ve form kaybı yaşayanlar • Göğüslerinde simetrik bozukluk olanlar • Göğüslerinin boyutu sebebiyle özgüven sorunu yaşayanlar

• Farklı hastalıklar sebebiyle göğsünü ya da göğüslerini kaybetmiş olan hastalar

Göğüs Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır?

 Göğüs büyütme ameliyatları yapılmadan önce doğru şekilde planlanmalıdır. Bu noktada doktor tecrübesi ve son Teknolojiyi kullanmak oldukça önemlidir. İleri teknolojiyi kullanarak doktorlarımız titizlikle hangi hastaya nasıl bir yöntem ile hangi işlemlerin yapılacağı operasyonu planlar.

  Sonrasında göğüs büyütme silikon implant ile mi yoksa Cihantimur Yağ Transferi ile mi işlem yapılmasının daha uygun olacağını ve nasıl bir görünüm kazanılacağı konusunun netleşmesi sonrası hasta ameliyata alınır.   Eğer göğüs büyütme ameliyatı silikon implant kullanılarak yapılacak ise hangi yöntem ile bu işlemin yapılacağına karar verilir.

Bizim tercihimiz meme altından ince bir kesi ile işlemin gerçekleştirilmesidir. Böylece çok daha kolay hatasız kas altına ya da kas üstüne silikon implant yerleştirilmesi mümkün olabilir.   Meme altında doğal olarak oluşan çizgi üzerinden bir kesi ile bu işlemin yapılması izin gözükmesine doğal bir engel olur.

Bunun dışında koltuk altından, göbek deliğinden ya da meme ucundan da işlem yapılabilir fakat çok daha sorunsuz olacağı için meme altından ince ufak bir kesi ile işlemin yapılması her zaman bizim tercihimiz olur.

Göğüs Büyütme Ameliyat Fiyatları Hakkında Neler Söylenebilir?
 

Göğüs Büyütme Ameliyat Fiyatları yasal sebepler ile internet sitemiz üzerinden açıklamamız mümkün olamamaktadır. Bu konu ile alakalı bize hemen ulaşırsanız size detaylı bilgi verilecektir.

Meme Büyütme Protezlerinin Yerleştirilme Yöntemleri Kaç Çeşittir?

Meme büyütme protezleri birkaç çeşit yöntem ile yerine yerleştirilebilir. Bunlar içerisinde bizim tercih ettiğimiz ve en sorunsuz olanı, meme altında bulunan doğal çizgi üzerinden ince ve ufak bir kesi ile işlemin yapılmasıdır. Bu yöntem ile sorunsuz şekilde operasyon kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

  Bu yöntem dışında koltuk altından protezin takılması mümkün olabilir. Bu yöntem sonrası meme çevresinde herhangi bir kesi olmayacaktır, kesi koltuk altında kalacaktır.   Bir diğer yöntem ise göbek deliğinden girilerek silikonlarının takılması işlemidir.

Bu operasyonlar sonrası kesiler az miktarda kızarıklık oluşabilir fakat zaman içerisinde bu kızarıklık solgunlaşır ve doğal rengini alır.   Göğüs Büyütme Protezi Büyüklüğüne Karar Verirken Simetri ve Doğallık Ön Planda Tutulmalı Her zaman hastalarımıza söylediğimiz gibi güzel olan doğallıktır. Kişiye özel uygulamalar yapılmalıdır.

Bir kişiye uygun olan ölçüler bir diğer kişiye uygun olmayabilir. Bunun için öncelikli olarak sizin için en uygun ölçülerin belirlenmesi gerekir. Artık bunu ileri teknoloji ile 3D görüntüleme sistemleri ile yaparak ameliyat öncesi hastanın kendisini önceden görmesini sağlayabiliyoruz.

  Kişiye özel ölçüler belirlenirken doğallığı ön planda tutuyoruz. Hastanın istekleri doğrultusunda hangi boyutta olacağına karar verdikten sonra meme büyütme ameliyatı için gerekli planlamalar yapılmaktadır.

Göğüs Silikonları Kaç Yıl Dayanır?

 Göğüs Büyütme Silikon implantların dayanma süreleri kişiye göre değişiklik gösterir. Uygulama yapılan hasta memnun ise görünümünde bir değişiklik yok ise kullanmaya devam edebilir.

Yeni gelişen teknoloji sayesinde üreticiler oldukça uzun kullanım süreleri paylaşıyorlar bu ömür boyu da olabiliyor. Burada en önemli konu hastanın dış görünüşündeki memnuniyettir.

  Eğer hasta dış görünümünden memnun ise silikon içeride gayet sağlıklı ve sağlam duruyordur bundan emin olabilir.

Eğer yapılan spor ya da yaşam tarzına göre çok hareketlilik var ise buna bağlı görünüm sorunları 10-15 yıl içerisinde çıkabilir bu tür durumlarda müdahale edilerek gerekli işlemler yapılır ve hasta memnuniyeti devam ettirilebilir. Bu tür sekonder ameliyatları eskisi kadar çok yapılmasa da gerekli görüldüğü zaman yapılabilir.

Tüm Meme Estetiği Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Yolları Nelerdir?

 Cihantimur Yağ Transferi ile ameliyatsız meme büyütme oldukça doğal sonuçlar vermesi ile bilinen bir yöntemdir. Op. Dr.

Bülent Cihantimur’un geliştirdiği Cihantimur Yağ Transferi ile yapmayı tercih ettiğimiz ameliyatsız göğüs büyütme operasyonu ile silikon implantlar kullanmadan oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Bazı durumlarda hem yağ transferi hem de silikon implantlar aynı zamanda da kullanılabilir bu, doktorun nasıl bir strateji izleyeceği ile de alakalıdır.  

Eğer silikon kullanmadan, tamamen doğal bir görünüm olsun istiyorsanız bu yöntemi tercih edebilirsiniz.

Avantajları içerisinde göğüs büyütme yöntemlerinde oluşan kesiler olmadan bu işlem uygulanabilir. Böylece uzmanların bile zorlukla anlayabileceği göğüs büyütme mümkün olabilir. Lütfen Ameliyatsız Meme Büyütme yöntemleri için bizim ile irtibata geçin.

Источник: https://www.estetikinternational.com.tr/meme-buyutme

Hızlı doğal göğüs büyütme yöntemlerini sıraladık

Ameliyatsız Meme Büyütme

Memesinin görünümünü beğenmeyen kadınlar için hızlı doğal göğüs büyütme yöntemleri ve doğal ameliyatsız meme büyütme konuları sağlık yayınları tarafından çokça işlenmektedir.

Günümüz kadınlarının en çok müzdarip olduğu sorunlardan biri olan, küçük göğüsler ya da göğüs büyütme olayı hakkında halen birçok araştırma devam etmektedir.

Göğüs büyütme ameliyatları, göğüs büyütme egzersizleri ve çeşitli doğal yöntemler bugüne kadar en popüler uygulamalar olarak küçük göğüslü kadınların çözümü olmaktadır. Tüm bunların dışında göğüslerinizde ağrı çekiyorsanız, “Göğüs ağrısı nasıl geçer?” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bilindiği gibi memelerinizin boyutuna genleriniz çoktan karar vermiştir. Zamanla yaşınız ilerlerken genleriniz aktif olarak görevini yerine getirir ve göğüslerinizin doğal olarak şekline etki eder. Tabi ek olarak dış etmenleri de bu nokta da saymamak olmayacaktır. Örneğin hamilelik, çeşitli salgılanan hormanlar gibi birçok etmen de ise göğüslerin görüşüne etki edecektir.

Göğüs büyütme yöntemleri ve ameliyatsız meme büyütme

Göğüs veya meme bilindiği gibi erojen bir organdır. Yani erotik durumları uyandıran, sevişme hissini arttıran ve önemli tahrik edici bölgelerden biridir. Kadın estetiğinde önemli bir yere sahip olan meme, boyutuyla ve duruşuyla birçok kadının psikolojik durumuna etki etmektedir.

Küçük memeler kadınların çoğunda problem olarak algılandığı gibi kimi kadınlarda büyük memelerde problemlere sebep olabilmektedir. Hatta göğüs, meme büyütme yöntemleri ve ameliyatları bulunduğu gibi aynı şekilde meme küçültme, göğüs küçültme ameliyatları da oldukça yaygın bir şekilde kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Göğüs, meme büyütme tekniklerinin yanı sıra meme uçlarının yönleri, sarkık ya da dik oluşu da bir çok kadının ilgisini çekmekte ve psikolojisini etkilemektedir.

Doğal Göğüs Büyültme Masajları Yazımıza Göz Atmak İçin Lütfen Tıklayınız.

Peki Meme, göğüs büyültme nedir?

Göğüs büyütme, kadınlarda meme denilen organın doğal ya da yapay yöntemlerle daha büyük bir boyuta kavuşmasını sağlama çalışmalarına verilen genel bir isimdir.

Doğal yöntemler ve çeşitli egzersizlerle yapılabildiği gibi genellikle çeşitli silikon implant olarak bilinen protezler yardımı ve bunların yanı sıra yağ enjeksiyonu kullanılarak yapılmasıdır.

Göğüs büyültme ameliyatı nedir?

Göğüs büyütme ameliyatları bilindiği gibi kısa süre içerisinde tamamlanan, kadınları yormayan ve küçük memeli kadınlar tarafından

yoğunlukla tercih edilen bir estetik operasyonudur. Göğüs büyütme ameliyatlarında genellikle kadınların meme bölgelerine silikon implantlar ve yağ enjeksiyonları kullanılmaktadır.

Göğüs büyütmek için doğal yöntemler nelerdir?

Meme büyütmenin doğal yöntemleri de bulunmaktadır. Meme büyültme doğal yöntemleri ise genellikle alternatif tıbbın bolca yararlandığı bitki çayları ve masaj teknikleri kullanılmaktadır.

Genellikle kadınlık hormonu salgılatmasıyla bilinen adaçayı, papatya çayı gibi bitki çaylarının yanı sıra, halk arasında yoğurma olarak bilinen ve memelere uygulanan bir nevi masaj tekniklerinin de işe yaradığı bilinmektedir.

Göğüs büyütme ameliyatı genellikle hangi durumlarda uygulanmaktadır?

Genellikle göğüslerinin, memelerinin vücutlarına oranla küçük olduğunu düşünen kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

İkinci bir sebep olarak doğum sonrası göğüslerin tahriş olması, sarkması gibi çeşitli durumlarda memelerin toplanma amacıyla göğüs büyütme, göğüs sıklaştırma ameliyatları uygulanmaktadır.

Göğüs büyütme ya da meme büyütme estetiği ameliyatları sağlık problemi yaşayan kadınlar tarafından da oldukça tercih edilmektedir.

Memelerin çoğu kadında simetrik olmaması, memelerin gelişiminin orantısız olması gibi durumlarda göğüs büyütme ya da göğüs sıklaştırma gibi çeşitli ameliyatlar meme bölgelerine sıkça uygulanmaktadır.

Tıbbı ya da benzeri nedenler ile geçmişte yerleştirilen meme implantlarının, göğüs silikonlarının eskimesi nedeni ile daha sonradan bu implantların değişmesi

gerekmesinden dolayı ameliyatlar dönem dönem tekrarlanabilmektedir.

Doğal meme büyütme yöntemleri nelerdir ?

Doğal meme büyütme yöntemleri günümüzde en çok araştırılan ve denenen konulardan biridir. Çünkü ameliyat, estetik gibi halk arasında ki tabirle bıçak altına yatmayı gerektirmez ve kadınları daha da rahat hissettirir.

Doğal meme büyütme tekniklerinden en çok tercih edilenleri;

Meme masajı tekniği; Göğüslerinizi günlük düzenli olarak ovalamak ve halk arasında ki tabirle yoğurmakla uygulanmaktadır.

Doğal masaj yağları, bitkisel yağlar, nemlendirici vücut losyonlarını meme bölgenize uygulayıp yumuşattıktan sonra düzenli olarak göğüslerin alt kısmından başlayarak yavaş yavaş baskı uygulamadan ovalanmasıyla meydana gelmektedir.

Dikkatli uygulanması gereken bir tekniktir çünkü ilerleyen zamanlarda, genellikle orta yaşlarda memelerin sarkmasına sebep olabilmektedir. Bu durum birçok noktada kadından kadına göre değişmektedir. Memelerinizin boyutu bu teknikte çok önemlidir.

Örneğin zaten yaşınıza ve durumunuza göre ideal göğüslere sahipseniz zaten bu tür teknikler size olumlu değil, olumsuz yansıyacaktır. Sebebi ise göğüsleriniz bu teknikle yoğrulmasında sarkmalar meydana gelebilir. Bu yüzden genellikle masaj tekniği küçük memeli kadınlar tarafınca tercih edilmektedir.

Öyle ki göğüslerini diğer kadınlara göre iri olduğu halde bundan memnun olmayan kadınların sayısı oldukça fazladır, o yüzden belirtmekte fayda var

Источник: https://www.agrisinaiyigelen.com/hizli-dogal-gogus-buyutme-yontemlerini-siraladik/

Meme Büyütme Ameliyatı

Ameliyatsız Meme Büyütme

Meme büyütme ameliyatları genel anestezi altında yoğun bakımı olan hastane şartlarında yapılır. Ameliyat öncesinde gerekli testlerin ve ameliyata hastanın uygun olup olmadığı belirlenmelidir. Ameliyat meme altında veya meme başı etrafından girilerek yapılabilir. Ayrıca koltuk altında da meme büyütme ameliyatları yapılabilir.

Eğer meme dikleştirme ameliyatı ise aradığınız, linkimize tıklayınız.

Ana Sayfa » Göğüs Estetiği » Meme Büyütme Ameliyatı

Videolu Anlatma

Ameliyat süresi ortalama olarak 1,5 ile 2 saat arasında hastanın durumuna göre değişir. Ameliyat esnasında hasta bir şey hissetmez. Meme başı altında da da meme kıvrımında da yapılsa işlem, ortalama bir sene sonra ameliyat izi belli belirsiz bir şekil alır.

Lipivage Tekniği (Yağ enjeksiyonu ) ile Meme Büyütme

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme ameliyatları da yapılabilir. Yani hiç silikon protez kullanılmadan meme büyütme ameliyatı olacağından bahsediyoruz. Bu teknik son zamanlarda oldukça kullandığımız bir teknik.

Kişinin kendi yağ ve dokusundan alınarak meme kısmına aktarılması ile meme büyütülür. Yanlı herkes bu teknik için uygun değildir. Vücudundan yağ olan hastalarda bu işlem yapılabilir. Ayrıca alınan yağların da hepsi meme kısımda yaşamayabilir.

Yağ tutması için iyi hesap ve detay işlemler gerektirir.

Ayrıca memebüyütme ameliyatlarını genelde zayıf ve vücudunda yağ bulunmayan hastaların tercih ettiği de bir gerçektir. Bu yüzden minik bir hasta grubu için bu teknik uygulanabilir. Ayrıca biz estetik cerrahlar olarak meme protezlerini kullanmak daha garanti ve kalıcı bir yöntem olduğunu düşünüyoruz.

Silikonsuz meme büyütme ameliyatı da yapıldığını bilmenizi isterim. Silikonsuz bir meme büyütme isteyen hasta grubu için rahatlıkla yaptığımızı söylemek istiyoruz. Ayrıca ameliyat kalıcı ve başarı oranı da oldukça yüksektir.

Doğal Göğüs büyütme

Meme silikonlarını memeye yerleştirilirken birçok şeye dikkat etmek gerekir.

bunların en başında meme silikonu ne kadar büyük olmalı ? Şimdi gelen hastalarımız genelde küçük göğüslü oldukları için büyük memelere heves duyarlar. Bu da doğaldır. Büyük silikonlar isterler. Ama biz onları uyarırız.

Çünkü bir hevesle büyük göğüs isteyen hastalarımızın sonradan çok pişman olduklarını gördük. Bu yüzden kadına uygun olacak bir meme silikonu seçilmelidir.

Yani abartmadan göğüs genişliğine uygun meme silikonu sırıtmaz ve dışarıdan bakan bir kişi için anormal gelmez. Bu yüzden en doğal görünecek şekilde büyüklüğü belirleriz. ne çok büyük ne de çok küçük ayarlanmalı ve ameliyat geçirdiği belli olmayacak şekilde kişinin hayatına devam etmesi lazımdır. Bu da doğal bir göğüs büyütme ameliyatının tek yoludur.

Koltuk altından (İzsiz) meme büyütme Ameliyatı

Koltuk altı dediğimizi alanda bir 2-3 cm lik bir kesi açılarak silikon jel yerleştirilir. Bu silikon memenin altına kadar itilerek ya meme kası altına yada üstüne olacak şekilde yerleştirilir. Meme kası altına koyduğumuz hastalarımız genelde kilolu olmayan yani zayıf hastalarda yapılır. Vücutta ki yağ dokusu yeterli olan kadınlarda kas üstüne yerleştirilerek ameliyat yapılır.

İzsiz Meme Büyütme Ameliyatı ;

Koltuk altından yapılan bu meme büyütme ameliyatında sonra ameliyat izi kalmaz. İz bırakmadan yapılan göğüs büyütme ameliyatları da ancak bu teknik ile yapılabilir. Ayrıca karın germe ile kombine yapılan ameliyatlar da da, göbek deliğinden silikonun yerleştirilerek de meme büyütme yapılabileceğini bilmenizi isterim.

Meme büyütme sonrası ameliyat izi ciltte ne kadar olur ?

Meme büyütme ameliyatları sonrasında karşılaştığımız sorunların en başında meme de ne kadar iz kalır sorusu gelir. Meme büyütme ameliyatları 4-5 cm kesiler ile yapılır. Ya meme altında ki çizgiden yada meme başı etrafında ki o kahverengi yerin başladığı aradan yapılır ki, izler belli belirsiz kalsın.

Koltuk altından meme büyütme sonrasında da, koltuk altı çizgisi kullanılacağı için orada da iz görünmez. Fark edilmez bir yapıda kalır. Zaten ortalama olarak bir sene sona bu izler kaybolma derecesine gelir. Ayrıca esmer tenli kadınlarda ameliyat izi daha az fark edilir. Beyaz tenli kadınlar burada biraz dezavantaj yaşasalar da, sonuç olarak iki grupta mutsuz olmaz.

Ameliyatsız göğüs büyütme

Ameliyat olmadan memelerine hacim kazandırmak isteyen kadınlar birçok yollar dener. Bu yolların en bilindik olanı hormon ilaçları ile meme yapısını bozarak büyüme gerçekleştirmektir. Bu yöntem çok riskli ve vücudu tamamen dengesini bozan işlemlerdir.

Ameliyat olmadan meme büyütme teknik olarak mümkün değildir. İllaki bir operasyon gerekir. Bu operasyonları da silikon kullanarak memeyi büyütme veya vücuttan kişinin kendi yağlarını toplayarak meme kısmına enjekte edilerek yapılan meme büyütme işlemleri olabilir. Bunun dışından ilaçla hapla veya kremlerle meme büyütme şansı yoktur.

Meme büyütme Ameliyatları riski ve zor bir ameliyat mıdır ?

Meme büyütme ameliyatları hasta için zor ameliyatlar değildir. İşinde uzman hekimler içinde oldukça basit ve sonuçları çok başarılı olan ameliyat grubundadır. Meme silikonları yerleştirilirken kişinin alerjik durumu belirlenmesi gerekir. Anesteziye duyarlı bir vücut yapısı var ise, buna göre önlemler alınarak ameliyata başlanması gerekir.

Az da olsa karşılaşılan risk kapsül kontraktürü olayıdır. Bu da vücuda yerleştirilen silikona karşı vücudun tepki vermesidir.

Bazı vücutlar bu silikonu algılayıp yabancı cisim olarak görmesi durumunda, onu yok etmek isteyecektir. Bu da mümkün olmadığı için silikon etrafından bir doku oluşturmaya başlar.

bu da hastaya ağrı ve sızı olarak geri dönecektir. Tedavisi olan bir durumdur.

Meme Büyütme sonrası Meme başında (ucunda) hissizlik olur mu ?

Meme büyütme ameliyatı sonrasında çok rastladığımız bir durum değildir. Bazen bu komplikasyon gerçekleşebilir. Bunun sebebi de, meme silikonunu yerleştirirken kas dokusu kesilir. Bu kesme işlemi esnasında meme ucuna giden sinirlerin kesilmesi ile olur. Tabi ki kalıcı olmaz. Ortalama bir sene sonra bu hissizlik durumu gider. Ama gitmeyen hastalarda mevcuttur.

Gögüs büyütme doktorları

Göğüs büyütme ameliyatlarını estetik ve plastik cerrahi uzmanları yapar. Bunun dışından bu ameliyatların hiç kimse tarafından yapılması doğru değildir. En iyi meme büyütme doktoru arayan hastaların dikkat etmesi gereken en önemli husus, ameliyatı bu doktorun ne kadar yaptığı ve bu ameliyatta ne kadar araştırma ve geliştirme içerisinde bulunduğu önem taşır.

Her estetik cerrahi doktoru bu ameliyatı yapabilir. Teorik olarak bilmesinin yanında ameliyatı da gerçekleştirebilir. Ama burada bu işi yapabiliyor olmak, çok iyi sonuçlar olmak anlamına gelmez. Bu yüzden iyi araştırma yapmak referansları iyi dinlemek ve ameliyatı olmuş hastaların tecrübeleri ve önerilerini dinlemek lazım.

Meme Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Meme büyütme ameliyatının fiyatını belirlemek aslında hastanın elindedir. Yani kullanılmak istenene silikon damla protez mi, veya sonradan solisyon kullanılarak içeride iken şişirilen silikonlardan mı hasta kullanmak ister buna göre ücret ortaya çıkar. Birde ameliyatın yapılacağı hastanenin seçimi konforu ve lüksü de bu ameliyatın fiyatını etkiler.

Aslında net fiyat vermek gerçekten çok zordur. Muayene olmadan bu ameliyat hakkında fiyat vermek oldukça zordur. 

küçük göğüsler nasıl büyür

Meme büyütme ameliyatlarında birçok teknik mevcuttur. bunların en başında silikon protezler gelir. Silikon protezler ömür boyu bile kullanabileceğiniz değişik türleri vardır. Bunların seçimi muayene esnasında doktor ile beraber en uygununu seçerek işe başlanır.

silikon protez kullanılmadan meme büyümez. ilaçlar ve kullanılan bitkisel ürünler horman yapısında bozulmalara neden olabilir. meme protezleri de bir kaç kısımdan oluşur.

Temel olarak silikon protezler 2 türlüdür. 1. içerisinde silikon jel olan protezler diğeri ise, bildiğimiz serum fizyolojik ile içi dolu olan protezlerdir.

Bu protezlerden hangisinin kullanılacağı veya tercih edileceği muayene bulgularına göre belirlenir. Ayrıca damla silikon protezler ve yuvarlak silikon protezler olarak sınıflandırabiliriz.

Dış yüzeyleri ise, düz veya pürtüklü olacak şekilde de gruplara ayrılırlar.

Bu birçok seçimi silikon protez türlerinin özelliklerimi anlatarak hatta demo ürünleri de kendilerine göstererek bu ameliyatta kullanılacak olan proteze biz beraber karar vereceğiz. Tabi ki her protez her hastaya uygun değildir. Muayene bulgularınıza göre burada ben doktorunuz olarak size en doğru protezi önereceğimden hiç şüpheniz olmasın.

Meme büyütme ameliyatların kullanılan tekniklerden bir diğeri ise, yağ enjeksiyonudur. Buna da kısaca lipivage tekniği denmektedir. Bu teknik ile de memeler büyütülebilir.

Bu da kolay ve keyifli bir tekniktir. Aslında bir anda 2 sıkıntıdan da kurtulma da denilebilir.

Hastamızın yağ fazlası olan bölgeden alınan yağların memelere enjekte edilmesi ile yapıldığından 2 farklı pozitif etkisi vardır. 

Burada yağ enjekte ederken bir kısım yağ erir. Bunu öngörerek biz biraz daha fazla yağ enjekte ediyoruz. Bunun oranı da yüzde 50 civarında dır. Yani hasta bir ay sonra final neticesine geldiği zaman bir kısım yağ erimiş olacağından istenilen ebata bir müddet sonra varılacaktır. 

Teknikte silikon protez yoktur. Tamamen doğal sizden alınan yağların eksik olan kısma aktarımı ile işlem yapılır. İlerleyen zamanlarda 2. vaya 3 seansa da gerek duyulabilir.

Bu da yağların anormak durumda erimesi olması halinde olacaktır.

Tabi ki herkes için aynı şey konuşulmuyor bazı hastalar da yağ erimesi olmuyor bazısında oluyor böyle bir durum ile karşılaşıldığında diğer seanslara geçilebilir.

Поделиться:
Нет комментариев

    Bir cevap yazın

    Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.