Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Yöntemleri Nelerdir?

Cilt Gençleştirme Yöntemleri

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Yöntemleri Nelerdir?

Cilt gençleştirme yöntemleri, insanlar yüzyıllardır genç kalmanın sırlarını bulmaya çalışıyor. Yıllar geçtikçe, yaşlanma belirtileri olan kırışıklıklar ve sarkma ortaya çıkıyor. Bunların sebepleri ise dengesiz beslenme, çevre kirliliği, uykusuzluk, stres, sigara ve alkol kullanımı gibi etkiler bu süreci hızlandırmaktadır.

Gelişmekte olan teknolojilerin yardımı ile cilt tarafından kaybedilen kolajeni arttırarak kırışıklıkları ve sarkmayı azaltıp cildin esnekliğini arttırmayı amaçlıyor. Cilt gençleşmesinin en etkili yöntemleri şunlardır:

Yüz Gençleştirmede En Son Teknikler

ULTRASONLA CİLT GENÇLEŞTİRME

Ultrason kullanarak yüzün ovalliği toparlanır ve yüzdeki ve gıdıdaki sarkmalar giderilir. Cildin gözenekleri sıkılaştırılarak daha düzgün kırışıklıksız ve elastikiyet kazandırılmış bir cilt kazanılır.

Bu yöntemde, ultrason dalgaları hedef dokuya odaklanır. Sürtünme ısısı enerjisine, kas üzerindeki fasya ve derin dermişte kaogülasyona(pıhtılaşma) neden olur.

Vücut bu alanda yara olduğunu düşünerek tamir mekanizmaları harekete geçer ve yoğun kollajen aktivasyonu başlar.

cilt gençleştirme yöntemleri

LAZER UYGULAMASI

Yeni nesil ticari CO2 lazerler deride mikroskopik kanallar açar. Kollajen, kan damarları ve keratin hücreleri uygulama alanında hasar görür. Vücut onu tamir etmek için acil harekete geçer.

Yapıcı hücreler termal hasar gören bölgeye göç ederler ve onarım mekanizmasını orada etkinleştirirler. Yeni kollajen sentezi cilt altında başlar.

Bu yeni nesil cihazlar cildin üst katına az zarar verdiklerinden, hastalar yakında sosyal yaşamlarına dönebilirler.

Bu yöntemde, derinin derin katmanları radyo dalgaları ile ısıtıldığında cildin üst yüzeyi korunur. Rahat kollajen ısı etkisi ile sıkılaştırılır, yeni kollajen üretimi başlar. Sinirsiz iğne radyofrekans yöntemi en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Başlıkta ignelerin ucu altın iğne uçlarındandır.

Altının tercih edilmesinin nedeni ise daha fazla iletken olmasıdır. İğnelerin girme derinliği, cihaz üzerinde 0,5 mm ila 3,5 mm arasında ayarlanır. Cilt dört farklı derinlik enerjisi ile emprenye edilir. Cildin yüzeyine yaklaştıkça, enerji seviyesi azaltılır.

Buradaki amaç, retiküler dermişte yeni, kırılmaz, oksijensiz yanabilen bir kollajen oluşturmaktır.

Tabii ki, cilt seviyesi hala korunmuş ve kişi sosyal hayatına kısa sürede geri dönebilir. Hem radyo frekansına bağlı hem de iğnelemeyle uyarılan uyarılma, vücuttaki kollajeni arttırmayı hedefliyor. Yeni kollajen üretimi 90.

günde başlar ve 6 aya kadar sürer. Deride tam olarak oturmadan bir kırık yapmak gelecekteki bir yatırım olarak düşünülmelidir. 1.5 ay boyunca 3 oturumda yapılır. Boyama olasılığı çok düşüktür.

Aksine, ince kılcal damarları tahrip ederek lekelere neden olabilir.

PLATELET RICH PLASMA (PRP)

Bir hastadan küçük bir kan miktarı elde ederek özel bir tüp içine yerleştirerek santrifüj edin ve elde edilen trombosit açısından zengin plazmayı hastaya enjekte edin. Trombositler kan pıhtılaşmasını sağlayan hücrelerdir. Amacı, yaşlanmış, hasarlı cildi uyarmak ve cildi yenilerek yenmektir.

KÖK HÜCRE (FIBROCELL) UYGULAMASI

Hastanın dokudaki fibrost hücresi laboratuar ortamında üretilir ve hastaya geri gönderilir.

MESOTERAPİ

Hiyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, aminoasitler ve gelişme faktörleri subkütan enjekte edilir. Kolajen sentezini arttırır, kırışıklıkların oluşmasını yavaşlatır, derideki lekeleri azaltır. Böylece cilt daha sağlam olmasının yanında daha canlı ve daha parlak olur.

GENÇLİK AŞISI

Hiyalüronik asit, kollajen yapı altında cilde enjekte edilir. Üç ya da dört seans bir yıllık tedavi olarak kabul edilir. Tabii ki, bu da derinin dokusuna göre değişebilir.

KİMYASAL TEMİZLİK

Cildin üst katmanını asit uygulayarak deriden soyun. Daha canlı, sağlıklı bir cilt aşağıda görülür. Genellikle leke olasılığı nedeniyle kışın yapılması önerilir. Kesinlikle güneş kremi kullanılmalıdır. 1-3 hafta boyunca 6-10 seans yapılabilir.

DERMATERAPHY

Dermarol veya dermapen ile mikro iğnelerle deride travma oluşur. İyileşme süreci başlatılır. Ciltte artmış kollajen, fibrin elastin üretimi. İnce kırışıklıkların ve çizgilerin giderilmesinde son derece etkilidir. Aynı zamanda sivilce izlerini azaltmaya yardımcı olur.

PDO İPLİKLERLE YÜZ ASMA

Bu iplikler yani PDD cerrahi tedavilerinde oldukça sık kullanılmaktadır. Cilt altına konulan bu iplikler sayesinde kolajen üretimi artar ve harekete geçmektedir. Böylece cildin daha esnek olması sağlanır. Ve cildi yukarı kaldırarak kırışıklıklar yok olmaya başlar. Bu yöntemin etkisi 3ay içerisinde görüle bilirken 2 boyunca devam eder.

SILHOUETTE SOFT İPLE YÜZ GERME

Çoğunlukla yüzün alt ve orta bölümleri için kullanılan hacmi azalan ve kırışıklık ve sarkmaları ortadan kaldırmak için uygulanan bir yöntemdir. Sılhouette soft ip Uzmanlar tarafından geliştirilmiştir.

Konili askı ipi cildin alt kısmını tutarak sarkma oluşumunu engellemektedir. Cildin sarkan kısımları kulağın kenarına doğru itilir ve cilt sarkmaları ve kırışıklıklar engellenir.

Bu işlem yarım saat kadar sürede tamamlanmaktadır.

Cilt genleştirme kremi ve leke kremleri ile ilgili yazımız Sinoz leke kremini okuyabilirsiniz.

Источник: https://www.ciltbakimi.biz/cilt-genclestirme-yontemleri/

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Yöntemleri Nelerdir?

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

”Ameliyatsız yüz germe teknikleri cerrahi işlem olmadan yüzdeki sarkma ve kırışıklıkları gideren yöntemlerdir”.

Yüz gerdirme ve gençleştirme yöntemleri ile günümüzde artan anatomik bilgiler ve teknikler sayesinde doğru hasta seçimlerinde ameliyat yapmadan da ameliyata yakın sonuçlar alınabilmektedir. Bu tekniklerin avantajı hemen günlük sosyal ve iş yaşamına geri dönülebilmesidir.

Ayrıca ameliyatın getirdiği yan etkilere sahip değildir. Genel anestezi gerektirmez.  Ayrıca, yapılan işlemlerin çoğu cilt ve cilt altı dokuları onardığı için yaşlanmaya karşı önlem alınmış olur.

ameliyatsız yüz gençleştirme

En Etkili ve En Çok Uygulanan 5 Tane Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemi

PRP, mezolift, hyaluronik asit aşı,  somon DNA ile yüz germe: Cilde minik zerkler halinde faydalı maddelerin verilmesine dayanan yöntemlerdir. PRP kişinin kendi kanından elde edilen büyüme faktörlerinden zengin plasmadır.

  Somon ise önemli bir yapı taşı olan cilt onarımı sağlayan polinükleotid maddesi içerir. Mezolift vitamin, antioksidan, mineral benzeri çok sayıda faydalı madde içeren bir kokteyldir. Hyaluronik asit aşı ise cildimizde bulunan besleyici ve nemlendirici özelliği olan bir tür şekerdir.

  Ameliyatsız yüz germelerde  PRP sarkma ve lekede, somon elastikiyet kaybında ve nem vermede, mezolift bakım amaçlı, hyaluronik asit nemlendirmek ve bakım amaçlı kullanılabilir. Tüm bu yöntemleri lazerlift ile birlikte uygulamak ameliyatsız yüz germelerin çok daha etkili olmasını sağlar.

Ameliyatsız yüz germe (gençleştirme) yöntemlerinin aşağıda detaylarını okuyabilirsiniz.

Lazerlift ile Yüz Germe

Cilt ve cilt altı dokuları lazer sistemleri ile ısıtarak etkili olan lazerle yüz germe yöntemidir.  Kollajen 50-60 derece ısıtıldığında kısalır. Cilt ve cilt altı dokusu lazerlift ile ısıtıldığında kollajenler kısaldığı için cilt gerilir. Daha sonra ciltte kısalan kollajen alanında tekrar yeniden kollajen üretimi başlar.

Böylece uygulama alanında cilt ve cilt altında yenilenme gerçekleşmiş olur.  Lazerlift  PRP, somonDNA, hyaluronik asit aşı,  mezoliftle birlikte uygulandığında ameliyatsız yüz germe işlemi etkinliği 2 katına çıkar. Lazerlift sonrası iş ve sosyal yaşama dönülebilir. Ortalama 2-4 seans uygulanmalıdır. Etkisi 1-1,5 sene devam eder.

Lazerlift Detaylı Bilgi

Mikro Fokuslu Ultrason (Ultraskin) ile Yüz Germe

Ses dalgaları ile cilt ve cilt altı dokuları etkileyerek ameliyatsız yüz germe yapan bir yöntemdir. Özellikle  yanak sarkmaları, çene netliği kaybı, hafif gıdılarda tercih edilebilecek bir uygulamadır. Ses dalgaları cildi yaralamadan cilt altı dokulara ulaşabilek özelliğine sahiptir.

  Dozlarını ayarlayarak cilt altında istenilen dokuya ulaşabilmek mümkündür. Böylece, ameliyatlarda yüz germede kullanılan,  cilt altı SMAS  dokusuna ulaşabilen ses dalgaları bu dokuyu etkileyerek yüzü gerer.  Yüz germe özelliği işlemden hemen sonra ortaya  çıkan fokuslu ultrasonun etkisi  üçüncü ayda maksimuma çıkar.

Fokuslu ultrasonu, yüz yağları boşalmış ya da kaymış hastalarda dolgu ile birlikte, cildi gevşemiş hastalarda ise lazerlift  ile birlikte, gıdısı olan hastalarda iple birlikte  uygulamak en etkili sonuçları sağlar. Fokuslu ultrasonun ameliyatsız yüz germe etkisi 1-1,5 yıl devam eder. Tek seans uygulanır.

 Ultraskin Detaylı Bilgi

Fraksiyonel Radyofrekans (Scarlet, Altın İğne, Altın Frekans) ile Yüz Germe

Mikroiğneli radyofrekans yöntemi iğnelerin mekanik etkisi ve radyofrekansın ısıtıcı özelliği ile cildi gerer. Mikroiğneler sayesinde gözenekleri küçültür, radyofrekans ise cildi sıkılaştırır.

Gözenek, kırışıklık problemli elastikiyet kaybı olan, sarkmaya eğilimli kişilerde tercih edilmelidir.  Geçmişte aknelenen ve akne izleri olan kişilerde özellikle uygulanabilir. Ortalama üç seans yapılmalıdır. Seans aralıkları 3-5 haftadır.

Yüz sarkmadaki etkinliğini arttırmak için PRP  ve lazerliftle birlikte uygulama yapılmalıdır. Scarlet Detaylı Bilgi

İple Yüz Germe  (İp Askı, Örümcek Ağı Estetiği)

İple yüz germe yöntemi ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden  biridir. İplerin  zamanla vücuttan eriyip atılanları ve kalıcı olanları vardır. Kalıcı ipler biraz daha etkili olsalar da kalıcı olmaları nedeniyle  cerrahi işlem olarak kabul edilebilir. Zamanla eriyip atılan ipler çok daha yaygın olarak kullanılmaktadır.

  Özellikle alt yüzde çene hattının bozulduğu durumlarda, fazla büyük olmayan gıdılarda etkilidir. Mikrofokuslu ultrason, dolgu yöntemlerine eklendiğinde yüz germe etkisi çok daha belirgin olur.  İp yöntemi zayıf, yağ dokusu az kişilere uygun değildir. Daha çok alt yüz bölgesinde tercih edilmelidir.

 İple Germe Detaylı Bilgi

Dolgu ile Yüz Germe

Yüzde sarkma sadece cilt gevşemesi ile değil cilt altı bağlarında zayıflama, yağ ve kemik kayıpları ile olur. Ailesel olarak yanakları zayıf kişilerde erken yaşta  göz altı çukuru, torbalanmaya eğilim, yanakta düzleşme veya çöküklük olur.

Bu tür  şikayetlerde dolgu ile yanak ve gözaltı desteği sağlamak  şarttır. Ayrıca yaşla beraber yanaklarda ve şakaklarda yağ ve kemik kaybı gerçekleşir. Bu tür durumlarda yine eksilen hacmi yerine koymadan diğer yöntemlerin etkisi ortaya çıkmaz.

Ayrıca yüzü geren yüz bağları ve cilt altı bağ dokusuna dolgu uygulamak lifting etkisi yapar. Ameliyatsız yüz germelerde 40-45 yaş sonrası dolgu eklenerek  yapılan işlemlerden en iyi sonuçlar alınır. Doğru alanlara dolgu konulursa şişme yerine yüze gençlik ifadesi veren daralma ve toparlanma olur.

İşlemlerimizin 2019 Fiyatları için iletişim sekmesinden bizlere ulaşabilirsiniz. Dolgu Detaylı Bilgi

Ameliyatsız Yüz Germe (Cilt Gençleştirme) & Uzm. Dr. Güneş Ertürk

Источник: https://www.mddermatoloji.com/cilt-genclestirme/ameliyatsiz-yuz-germe-s/

Ameliyatsız Şekilde Yüz Gerdirmek İsteyen Kişiler Ne Yapmalıdır?

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Yöntemleri Nelerdir?

Ameliyatsız yüz gerdirme işlemleri kapsamında Dolgu yüz, Mezolifting-Vitamin Enjeksiyonları, Ulthera, Scarlet, VShape, ClearLift ve Thermage yöntemleri uygulanır.

Ameliyatsız Yüz Germe Teknikleri

Ameliyatsız yüz germe operasyonları ciddi düzeyde cerrahi uygulamaya hazır olmayan kişiler için uygulanmaktadır. Sarkmaları ve yaşlanma izlerini ortadan kaldıracaktır.

 • Dolgu yüz,
 • Mezolifting-Vitamin Enjeksiyonları,
 • Ulthera,
 • Scarlet,
 • VShape,
 • ClearLift
 • Thermage

yöntemleri ile cerrahi işlem uygulanmadan yapılır. Ameliyatsız yüz germe operasyonları ile kısa süre içinde genç bir görünüm kazanmak, cildin sıkılaştırılmasını sağlamak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkündür.

Gençleştirme uygulamaları ya da yüz gerdirme uygulamaları organik işlemler dâhilinde yapılmaktadır. Yalnız unutulmamalıdır ki, yer çekimine karşı koyan tek yöntem günümüzde halen ameliyat ile yapılan yüz, boyun ve diğer bölgelerin estetiği olarak karşımıza çıkar.

Cerrahi uygulama yaptırmak istemeyen birçok kişi bu işlemler tercih etmektedir.

Bu işlemler oldukça basit olan uygulamaları kapsar. Zaten günümüzde de git gide cerrahi uygulamalar gerektirmeyen bu işlemler her geçen gün daha popüler bir hale gelmektedir. Etkileri kısa süre içinde meydana çıkar, özellikle yüz ile boyun bölgesindeki derin kırışıklıkların yok olmasını sağar.

Hyalüronik asitten faydalanılarak yapılacaktır. Gelişen teknoloji desteği sayesinde ameliyatsız yüz gerdirme, ameliyatsız boyun estetiği gibi uygulamalarda alternatifler çoğalacak ve çözüm olacak gibi durmaktadır.

Ameliyatsız yüz germe işlemleri genelde Antalya, Ankara ve İstanbul gibi bölgelerde sık şekilde yapılır.

Özellikle bu illerde birçok merkez hizmet verdiği için, uygulama yaptırmadan önce boyun ve yüz işlemleri ile alakalı deneyimleri, örnekleri ve fiyatları araştırılmalıdır.

Ameliyatsız Yüz Gerdirme İçin Yapılan Uygulamalar

Dolgu desteği; dolgu işlemleri yüz bölgesinde hacim kaybı yaşayan ve kırışıklık olan alanların istenilen düzeye gelmesini sağlamaktadır.

Ameliyatsız gençleştirme ile kırışıklar düzeltilebilir, dudaklar kalınlaştırılabilir, gözün altında bulunan hacim kaybı yok edilir, burun kenar çizgileri yok edilebilir, elmacık kemikleri dirileştirilir ve küçük çaplı çeneler dolgun hale getirilebilir. Dolgu işlemleri 6 aydan 2 seneye kadar etkisini göstermektedir.

Ultherapy Yüzde Gerdirme

Bu uygulamalarda ultrason teknikleri kullanılır. Kişilerin cilt yüzeylerinde etki göstermeden taşıyıcı tabakada meydana gelen ses dalgaları hasar oluşturur. Hasarın meydana gelmesi ile büzüşme, küçülme ve yenilenme yaşanır.

Bu işlem ile ciltte küçük toparlanmalar meydana gelir. Gençleşen dokular dışarıdan bakıldığında hemen fark edilir. Hatta birçok kişinin olumlu yorumları ile karşılaşmakta mümkündür. Uygulama için tek seans yeterli gelecektir.

Hemen hemen 1 sene boyunca etkisi kaybolmaz.

Yüz Mezoterapisi

Dekolte bölgesine ve yüzün belli alanlarına yapılan mikro enjeksiyon tekniğidir. Hücrelerin yenilenmesini ve elastikiyetini sağlayacak olan maddelerin üretimlerini destekleyen, kan dolaşımını düzenli hale getiren ve lekeler açılmasını sağlayan ürünler bu sistemde uygulanır.

Thermage yüz germe

Anti- Aging tedavileri içinde yer alır. Radyo frekans dalgaları sayesinde deri altında bağ dokusu meydana getiren kollajen bantların ısınması sağlanır. Bir seanslık uygulama uzun seneler boyunca etkisini devam ettirir. Seansı tamamlanan kişi hemen günlük yaşamına geri dönebilir.

VShape

Ciltte bulunan kolajen liflerin ısıtılarak cildin dış kısmını gözle görünebilir şekilde gençleştirmektedir. Özellikle etkili olması adına 4 seans uzmanlar tarafından önerilir. Bir seans hemen hemen 20 dakika içinde tamamlanır.

ClearLift Lazer İle Gençleştirme

Bu uygulamada cildin iyileştirilmesi esnasında kolajen üretiminde arttırılır, cilt oldukça pürüzsüz, genç ve parlak bir görünüm kazanır. 2 ila 3 haftalık ara ile kişinin ihtiyacı da göz önüne alınarak 3 ila 6 kez uygulama yapılır.

Scarlet S Fraksiyonel Radyofrekans

Mikro iğnelerin yardımı ile deri altında ve deri üstünde sorunların ortadan kaldırılması adına yapılır. İlk uygulamadan önce cilt dokusunda gözle görünür farkı yakalamak mümkündür. Uygulama için lokal anestezi işlemi yapılır. Kişinin cildinin durumuna göre 1 ay dinlenme süresi verilir ve 4 seansa kadar uygulanabilir.

İple Germe

İşlemlerde ameliyat ipine benze ürünler kullanılır. Sarkma ve kırışıklıkların önüne iplerle geçilir. İğneler yardımı ile yüze ipler takılır ve sorunlar ortadan kaldırılır.

(1 votes, average: 5,00 5)
Loading…

Источник: https://estetikhayat.com/ameliyatsiz-yuz-germe

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.