Ameliyatsız Yüz Germe ve Meme Estetiği

içerik

Yüz Germe

Ameliyatsız Yüz Germe ve Meme Estetiği

           Yüz germe ameliyatı (rhytidectomy) yüz ve boyun derisindeki sarkıkları ve varsa çene altı yağlanmayı ortadan kaldırır.

Burun ve göz kapakları estetiği, alın germe, kaş kaldırma, lazer ile cilt soyma, yüz germe ameliyatı ile birlikte yapılarak hastanın daha güzel, canlı ve genç görünmesine yardımcı olunabilir. Ayrıca beraberinde dolgu maddelerinin enjeksiyonu veya peeling uygulayarak ince kırışıklıklar da giderilebilir.

Ameliyathastane koşullarında, anestezi uzmanının gözetiminde ameliyathanede yapılmalıdır. Ortalama 2-2.5 saat sürer. Aynı gün eve çıkmak mümkündür. Dikişler 5-7 günde alınır.

Yüz Germe  Operasyonu:

          Yüz germe ameliyatı (rhytidectomy) yüz ve boyun derisindeki sarkıkları ve varsa çene altı yağlanmayı ortadan kaldırılması üzere estetik cerrahlar tarafından uygulanan yöntemlerden biridir. Deri altı dokusu desteklenir. Cildin elastikiyeti tam kaybolmamışsa yüz germe ameliyatı daha iyi sonuç vermektedir.

Bu operasyon yanında burun estetiği, göz kapakları estetiği, alın germe, kaş kaldırma, lazer ile cilt soyma, yüz germe ameliyatı ile birlikte yapılarak hastanın daha güzel, canlı ve genç görünmesine yardımcı olunabilir.

Ayrıca beraberinde dolgu maddelerinin enjeksiyonu veya peeling uygulayarak ince kırışıklıklarda giderilebilir.

Yüz Germe Operasyon Öncesi:

  Ameliyattan beklentilerinizi cerrahınızla tartışın. Sigara kullanımına ameliyattan 10 gün önce bırakılmalıdır. Güneşleme ve cilt bakımı ile ilgili alışkanlıklarınızı anlatın, ameliyat sonrası yapılması gerekenleri dikkatle dinleyin.

Ameliyat hastane koşullarında, anestezi uzmanının gözetiminde ameliyathanede yapılmalıdır. Genellikle genel anestezi ile yapılan bu ameliyat sedasyon desteği ile lokal anestezi altında da yapılabilir. Ortalama 2-2.5 saat süren bu ameliyattan sonra aynı gün eve çıkmak mümkündür.

Yapılacak kombine ameliyatlar ameliyat süresini uzatıp, hastanede bir gün kalmayı gerektirebilir. Yüz germe ameliyatının izi mutlaka kalır, ancak belirgin bir iz değildir ve şakak bölgesinde saçlı deri içinde, kulak önü ve arkasında gizlenecek şekilde yapılır. Çene altı bölgesindeki yağların alınması için karşıdan görünmeyecek şekilde 3-5 mm boyunda iz kalır.

Ek olarak ameliyat yapılırsa, yapılan ameliyata göre ek iz kalır. Bu izlerin gizlenecek ve belirgin olmayacak şekilde olması beklenen bir sonuçtur.

[rule_top]

Yüz Germe Operasyonu Sonrası:

              Ameliyat sonrası komplikasyon azdır; yüzde şişlik, morluk, uyuşukluk ve gerginlik hissi olabilir. Bazen yüz sinirleri anesteziden etkilenebilir, bu hastalarda yüzde hafif asimetriler görülebilir, ancak geçicidir.

Gözler, burun ve ağız açık kalacak şekilde pansuman yapılıp, sarılır. İçeride birikimleri engellemek için, dren denen lastik borular konulabilir ve en geç 2 gün içinde alınır. Pansuman değişimleri ile takip edilip, 2-3.günlerde pansuman açılınca saçlar yıkanabilir.

Dikişler ortalama 5-7.günlerde alınır.

         Genellikle ikincil ameliyata ihtiyaç olmamasına karşın seyrek olarak ikinci bir düzeltme gerektirebilir. Bir hafta sonra hasta işe dönebilir ve makyaj yapabilir.

İki ay boynuca ağır egzersizler ve güneş ışığından kaçınma ve dış darbelerden korunma tavsiye edilir. Erkeklerde ameliyat sonrası kulak arkası ile saçlı deri arasındaki mesafe azalır, bu da daha dikkatli traş olmalarını gerektirir.

Gerekirse, bu alana epilasyon yapılabilir. Erkek hastalara ameliyat sonrası 2-3 hafta sakal traşı olmamaları önerilir.

Bu bilgiler tıp literatüründen alınmış ve tamamiyle bilgilendirme amaçlı verilmiş olup bir estetik cerrah ile karşılıklı konuşarak tüm ayrıntılar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

13 Aralık 2018

G5 masajı hızlı titreşimler halinde ittirme be sıkıştırma yöntemiyle yapılmaktadır. G5 Masajı Faydaları Yağ Yakımı Selülitli bölgeyi düzeltmek Bölgesel sıkılaşma…

12 Aralık 2018

HIZLI VE ETKİLİ LAZER DESTEKLİ CİLT BAKIMI CDS (Kozmesötik Salım Sistemi) canlandırıcı bileşikleri cildin derinlerine dağıtarak yaşlanan ve hasar gören…

20 Temmuz 2018

Cildin yeniden yapılanmasını sağlayan aktif içeriklerle formüle edilmiş Kollajen cilt bakım ürünleri ve maskesi ile yapılan bir cilt bakımıdır. Solgun…

Источник: https://www.doktoribrahimaskar.com/yuz-germe.html

Meme Estetiği ve Jinekomasti

Ameliyatsız Yüz Germe ve Meme Estetiği

Dolgun, dik ve uygun boyuttaki göğüs, kadın güzelliğinin en önemli öğelerinden biridir. Yapısal olarak veya gelişimsel faktörler nedeniyle göğüslerin arzu edilenden daha küçük, daha büyük veya sarkmış olması; kişinin yaşam kalitesini düşüren psikolojik problemlere neden olabilir.

Yaşlanmaya bağlı olarak göğüs dokusunun yer çekimine yenik düşmesi sonucunda göğüslerin sarkması neredeyse kaçınılmazdır.

Kadın hayatının çeşitli dönemlerinde etkisini gösteren hormonal değişiklikler, genetik faktörler, kilo alma ya da verme, hamilelik ve emzirme göğüs dokusunun formunu kaybetmesine ve göğüslerde aşırı büyüme ya da sarkmaya yol açabilir.

Göğüslerin istenilen formda olmaması utanma, özgüven eksikliği, kıyafet seçiminde zorluk hatta depresyon gibi psikolojik; duruş bozukluğu, kamburluk, boyun ve bel bölgelerinde fıtığa kadar gidebilen ağrılar, omuz bölgesinde el ve kol sinirlerinin sıkışmasına bağlı uyuşma, güç kaybı ve spor yapma isteğinin zayıflaması nedeniyle kilo alma gibi fiziksel bir takım problemlere yol açabilir. Göğüs kanseri nedeni ile göğüslerin tamamının veya bir kısmının alınması ve erkeklerde göğüs büyümesi (jinekomasti) de estetik ve sosyal sorunlara neden olabilir.

Göğüs Estetiği Operasyonları Nelerdir?

Göğüs estetiği operasyonları, göğüs dokusundaki istenmeyen değişikliklerin ve form bozukluklarının ortadan kaldırılmasını ve göğüslerin istenen forma kavuşturulmasını amaçlar. Göğüs dokusunun formunu kaybetmesi, bazen göğüs ucunun da genişlemesine yol açabilir. Bu durumda operasyon esnasında göğüs ucu boyutları da küçültülür.

Göğüs estetiği operasyonları, birçok kadın için son derece tatmin edici bir deneyimdir. Göğüs estetiği operasyonları her yaşta kolayca uygulanabilen, iz bırakmayan, yenilikçi ve modern tekniklerle uygulanmaktadır.

Operasyondan sonra kısa sürede iyileşme sağlanmakta, elde edilen yeni göğüs boyutu ve formu yıllarca korunabilmektedir. Sadece ABD’de yılda yaklaşık 600.

000 kadın göğüs büyütme, küçültme ya da dikleştirme operasyonu yaptırmaktadır.

Meme Büyütme Operasyonları

Göğüs büyütme operasyonlarında silikon yapıdaki göğüs protezleri aracılığıyla göğüslerin hacmi artırılır. Göğüs büyütme operasyonları tüm dünyada en hızlı artış gösteren estetik operasyondur. 2010 yılında sadece ABD’de 300.

000 kadın göğüs büyütme operasyonu geçirmiştir. Yapılan anketler, göğüs büyütme operasyonlarının, hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu cerrahi işlemler olduğunu ortaya koymuştur.

Göğüs büyütme operasyonlarında amaç, sadece göğüsü büyütmek değil, aynı zamanda şekillendirmektir. Uygulanacak protezin seçiminde, konuğumuzun beklentilerinin yanı sıra; vücudun ve göğüs kafesinin anatomik yapısı ile cilt yapısı gibi faktörler de göz önüne alınır.

Yeni kuşak göğüs protezleri; farklı hacimleri, boyutları ve şekilleriyle çok geniş bir çözüm yelpazesi sunmaktadır.

Meme Dikleştirme Operasyonları

Sarkmış göğüslerin tekrar dik bir konuma getirilmesi için yapılan cerrahi işlemdir. Göğüs (meme) dikleştirme operasyonlarında; göğüs başları olması gereken yere taşınır, göğüs dokusu şekillendirilir ve deri fazlası çıkartılır.

Göğüsler büyükse göğüs dokusunun fazlası çıkartılır, küçükse silikon protezlerle desteklenir.

Göğüs dikleştirme operasyonları büyük ve sarkmış göğüsü olanlar için küçültme ile birlikte, doğumlar ya da kilo verme sonrası içi boşalmış ve sarkmış kişilerde ise büyütme işlemi ile birlikte gerçekleştirilir.

Göğüs Küçültme Operasyonları

Büyük göğüsler, yer çekiminin etkisi ile şeklini kaybeder ve sarkar. Kilo alıp verme, hamilelik ve emzirme de göğüslerin daha da büyüyüp sarkmasına neden olur. Büyük göğüsler daha iri, hantal ve yaşlı bir görünüme yol açar. Büyük göğüsler boyun, sırt ve omuz ağrılarına, zamanla omurgalarda kalıcı bozukluklara neden olur.

Göğüslerin alt tarafı sürekli terli ve havasız kaldığından zamanla tahriş olur, cilt problemleri ortaya çıkar. Göğüs küçültme operasyonlarında amaç, göğüslerin vücuda orantılı bir şekilde küçültülmesidir. Bu operasyonlarda göğüs aynı zamanda dikleştirilir ve konik bir şekle kavuşturulur.

Göğüs küçültme operasyonlarında süt bezleri çıkarılmadığı için operasyon ilerleyen yıllardaki emzirmeyi etkilemez.

Kanser Sonrası Göğüs Onarımı

Göğüs kanseri, deri kanserlerinden sonra kadınlarda en sık görülen kanser türüdür. Amerikan Kanser Derneği’nin verilerine göre dünyada her yıl 1,3 milyon kadına göğüs kanseri tanısı konmakta ve her yıl 465.

000 kadın göğüs kanseri nedeniyle hayatını kaybetmektedir. Erken tanının yaygınlaşması ile göğüs kanserine bağlı ölüm oranları giderek düşmekte ve hastaların beklenen yaşam süreleri uzamaktadır.

Bu nedenle, kanser tedavisinden sonra hastanın yaşam kalitesini yükseltmek gün geçtikçe daha çok önem kazanmaktadır. Göğüs kaybı fiziksel, sosyal ve ruhsal açıdan hastaları kötü yönde etkilemektedir.

Göğüs onarımları ise, yaşam kalitesini yükseltmekte, ruhen ve bedenen iyileşme sağlamaktadır. Göğüs onarımları artık tüm dünyada göğüs kanseri tedavisinin bir parçası olarak kabul edilmektedir.

Göğüs estetiği operasyonları her yaşta kolayca uygulanabilir, elde edilen yeni göğüs boyutu ve formu yıllarca korunur.

Göğüs estetiği operasyonlarından sonra, 3 hafta süre ile spor sütyenine benzeyen ve alttan balenli olmayan ortadan kopçalı bir sütyen giyilir.

Operasyondan sonra 1-2 günlük istirahatin ardından sosyal yaşama dönülebilir. Yara izleri çok çabuk iyileşir ve en fazla bir yıl içerisinde neredeyse görünmez hale gelir.

Operasyondan Ne Kadar Zaman Sonra Hamile Kalınabilir? Doğum Yaptıktan Ne Kadar Zaman Sonra Operasyon Uygulanabilir?

Göğüs estetiği operasyonlarından sonra hamile kalınmasında herhangi bir sakınca yoktur. Doğum yapıldıysa, emzirme bittikten üç ay sonra göğüs estetiği operasyonu yapılabilir.

Jinekomasti

Jinekomasti erkek göğüsünün büyüyerek kadın göğüsüne benzer bir görünüm almasıdır. Jinekomasti erkek nüfusunun hemen hemen yarısında gözlenen bir sorundur.

Erkeklerin vücutlarını kadınsılaştırdığı için ruhsal durumlarını kötü yönde etkiler, özellikle yaz aylarında rahatsızlığa yol açar.

Jinekomasti sebepsiz yere oluşabileceği gibi bazı hormonal bozukluklar sonucu olarak ya da bazı ilaçların yan etkisi şeklinde de ortaya çıkabilir.

Jinekomastisi olan konuklarımızın büyük bölümünde tek başına liposuction ile yeterli sonuç alınabilmektedir. Daha büyük jinekomastilerde, göğüs başının çevresinden yapılan küçük bir cerrahi kesi ile fazla göğüs dokusu çıkarılır.

Источник: https://estethica.com.tr/gogus-estetigi

Göğüs Estetiği Ameliyatları

Ameliyatsız Yüz Germe ve Meme Estetiği

Estetik meme ameliyatları tüm dünyada sıklıkla yapılan ve özellikle kadınların tercih ettiği estetik operasyonlardır. Meme ameliyatları amacına göre çeşitlere ayrılır. Bunlar ; 

 • Meme küçültme ameliyatları 
 • Meme büyütme ameliyatları
 • Meme toparlama (dikleştirme) ameliyatları
 • Meme ucu estetiği

Meme ameliyatları kişinin isteğine göre kombine olarak ta yapılabilir.

Örnek vermek gerekirse meme büyütme ameliyatı aynı anda dikleştirme ile birlikte, veya küçültme ameliyatı da gene dikleştirme veya göğüs ucu estetiği ile birlikte yapılabilir.

Meme ameliyatları kişinin görsel olarak iyileştiren ameliyatlar olmasına karşın aynı zamanda sağlık açısından da yapıldığı durumlar vardır. 

Bu konuya örnek vermek gerekirse hastanın göğüsleri aşırı büyük ise bu sırt ağrılarına meme altında mantarlaşmaya neden olabilir. Bu tür hastalarımız için meme küçültme ameliyatı bir estetik ameliyattan farklı olarak kişinin ağrılarının ve şikayetlerini gidermek için yapılır.

Meme ameliyatları sadece şekil vermek veya bir rahatsızlığı gidermek için değil, meme başında ki çöküklüğü ve meme ucundaki areola denilen kahve rengi kısmın aşırı büyük olmasından dolayı küçültmek için de yapılabilir. Meme ucunda ki kahverengi alanın aşırı büyüklüğü hem psikolojik anlamda hemde cinsel yaşantıda kadına oldukça zarar verebilir.

Estetik meme ameliyatları kişinin sütyen numarasını küçültebilir. bedeni forma girer ve daha diri bir meme oluşturulabilir. Meme ameliyatlarına girmeden dikat edilmesi gereken hususlar vardır.

Meme ameliyatlarına girmeden doktorunuza aklınıza takılan tüm soruların sorulması şarttır. Bu ameliyat sonrasında kişinin nasıl bir şekil alacağını ve ameliyat sonrasında hasta için bir süpriz durum oluşmasının önüne geçer. Ameliyat öncesinde göğüsünüzün ne boyutta olacağını estetik cerrahınıza iyi bir şekilde anlatmanız gereklidir. 

Meme ameliyatlarının başarılı bir şekilde geçtiğini ameliyat sonrası memenizin doğal kalması belirler. Çünkü ameliyat sonrasında meme bir estetik cerrah dışında fark edilmemesi gereklidir. memenin vücut da uyumu ve doğallığı çok önemlidir.

Meme ameliyatlarına girmeden kişinin ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası fotoğrafları çekilir. Bu fotoğraflar ameliyatın ne kadar başarılı olduğunu bir nebzede olsun anlatır.

Estetik meme ameliyatları sonrasında mutlaka hastalar bir gün süre ile hastanede kalması gerekir.

Bu süre sonunda doktorunuzun belirlediği süre içerisinde mutlaka kontrole gelinmesi hastanın sağlığı için değer taşır.

Estetik meme ameliyatlarını estetik cerrah tarafından yapılması gereklidir. Göğüs estetiğinde pratiği olan , bu ameliyatı defalarca tecrübe etmiş doktorlardan daha fazla verim alabilirsiniz. 

Doğal Görünümlü Göğüs Estetiği

Doğal görünümlü göğüs estetiği dediğimizde bir otla bir bitki şifalı içecek gibi bir tarif vermemizi beklemeyin. Tabi ki göğüsler sadece ameliyat ile şekil alabilir. Büyütülür ve küçültülür hiç fark etmez.

Hepsi için ameliyat gereklidir.

Biz burada bu ameliyatlar sonrasın da başkaları tarafından fark edilmeyen ve tamamen eskiden beri zaten siz ile beraber imiş gibi doğal estetik görünümü yakalamak için yapılması gerekenleri anlatmaya çalışacağım. 

Doğal demek zaten vücut yapısına boyunuza kilonuza omurganıza hatta yaşınıza en uygun göğüs ölçülerini yakalamaktır. Bu nasıl olacak tabi ki muayene ile. Hasta muayene olmadan hiçbir hasta için hiçbir şey söylemek pek doğru değil. 

Eğer göğüslerinizi estetik açıdan yeterli bulmuyor ör küçük buluyorsanız büyütme ameliyatı için kullanacağınız silikon tipini belirlerken zaten küçük olmasının psikolojisi ile çok büyük yaptırmanız ilerde pişmanlıktan başka bir şey değildir.

Yapınıza ve yukarı da belirttiğim özellikleriniz sonucunda bir silikon protez seçilmeli bunu da vücuda göre çok abartmadan çok fazla dikkat çekmeyecek şekilde ayarlamakta fayda var. 

Aynı şekilde bir küçültme ameliyatı yaptırmak istiyorsunuz göğüsleriniz çok büyük ve birazda normalden kilolusunuz. Böyle bir durumda da gögusüm zaten çok büyüktü iyice küçültelim doktor bey demenin bir anlamı yoktur.

Kilonuzu meme küçültürken göz ardı edemeyiz. Sadece kilo değil boyun ve göğüs kafesinizin genişliği bir bir asimetri içinde olması lazım.

Bu yüzden meme ameliyatlarında genelde estetik cerraha bu boyutlandırmayı bırakmak hasta için çok daha faydalı olacaktır. 

Doğal kelime anlamı ile eskiden süre gelen karışımsız gibi anlamlar yüklü olduğundan siz memelerin için normalden fazla büyük veya küçük olmasını beklerseniz ister istemez doğallıktan çıkacaktır. 

Doğal estetik ameliyatlar ancak bu şekilde olacaktır. yoksa bir bitki bir krem v.s gibi şeyler ile göğüsler ne büyür nede küçülür. Göğüs ameliyatların dan başka kalıcı bir çözüm şuan için yoktur. Tabi ki tıptaki gelişmeler ve gelişen teknoloji bize ne getirir bilemeyiz. Fakat şuan için doğallıktan kasıt sadece ameliyat olmak ve olmamış gibi estetik açıdan ameliyatı düzgün yapmaktır. 

Ameliyatlarda tabi ki doktor her şeyi planlayamaz. Hastanın da yapması gereken birçok şey vardır.

Özellikle ameliyat sonrasında göğüsün muhafazası ve verilen talimat ve ilaçlara birebir uymak ameliyat başarısını etkileyen en önemli faktörlerden biridir.

Siz ne kadar iyi bir estetik cerrahi uzmanı olsanız da, hastanın kendine bakmaması veya önemsememesi, ameliyat sonrasında ki başarıyı etkileyebilir. 

Bu yüzden bu göğüs ameliyatlarında hasta ve doktor ortak bir çalışma içine girerek, en doğal en başarılı ve en kalıcı çözümü bulmalıdır. Ancak bu şekilde istenilen sonuçlara ulaşılabilir.

Meme Estetiği Fiyatları

Makalemiz de bahsettiğimiz gibi çeşitli göğüs estetiği ameliyatları mevcut. Bu göğüs estetiği operasyonları ile ilgili maalesef ortalama bir fiyat bilgisi vermemiz mümkün değil. Ayrıca makalelerde fiyat bilgisi yazmak da sağlık bakanlığınca yasaklanmıştır. En doğru fiyat bilgisini muayene bulgularınız sonrası alabilirsiniz.

Meme (Göğüs) Silikonları fark Edilir mi

Meme büyütme ameliyatlarında mutlaka silikon protezler kullanılır. Bu silikon protezler hakkında hastalarımdan bana çok fazla soru gelmektedir. Silikon protezler kansere neden olur mu?Ameliyat sonrasında emzirmede soruna neden olur mu? gibi.

Meme büyütme ameliyatında kullanılan silikon protezin ameliyat sonrasında fark edilip edilmeyeceği hastalarım arasında büyük merak konusu olmuştur. İyi ve kurallarına uygun yapılmış olan bir meme büyütme ameliyatı sonrasında meme de farklılık hissedilmemesi gerekir.

Meme büyütme ameliyatında çoğunlukla silikon protezler göğüs bölgesindeki kas dokusu altına yerleştirilir.Dolayısıyla silikon protezin üzerinde kas dokusu, az da olsa meme dokusu ve deri dokusu yer alır.

Tüm bunların altındayken silikon protezin fark edilme olasılığı neredeyse sıfırdır diyebiliriz.

Bazı durumlarda ise silikon protezi kas üzerine yerleştirmek gerekir.Bu durum genelde hastanın yeterli meme dokusu varsa tercih ettiğimiz uygulamadır.

Çünkü yeterli meme dokusu varken protez kas altına yerleştirilirse ‘Double Bubble’ olarak adlandırılan komplikasyon ortaya çıkar.

Bunu engellemek içim meme dokusu yeterli olan hastalarda kas dokusu üzerine yerleştirilir ve bu hastalarda da protez dışarıdan fark edilemez.

Doğum Öncesi mi Sonrasında mı Göğüs Estetiği

Göğüs ameliyatlarının en uygun zamanı aslında doğum yapmak düşünen hastalarımız için doğum sonrasıdır. Bunun birçok nedeni vardır. Fakat bu nedenler arasında süt vermeyi engellediğini için meme estetiği olmamanız gerektiği yoktur. Göğüs estetikleri emzirmeyi engelleyen bir ameliyat değildir. 

Göğüs estetik ameliyalarını doğum öncesinde yaptırdığınızda doğum sonrası oluşacak aşırı kilo alıp verme veya deri genişlemesi ile oluşan sarkmalar nüksedebilir. Bunları ortadan kaldırmanın en iyi yöntemi çocuk doğurmayı düşünen hastalarımız için ameliyatın doğum sonrası yapılmasıdır. 

Hiç bu ameliyatları düşünmeseniz bile doğum sonrasında oluşacak deformasyonlar sarkmalar ve bunun gibi göğüsü bollaştırıp gevşetecek durumlar için meme ameliyatları olunabilir. Gebelik sonrasında göğüs ister istemez genleşecek esnicek ve deri fazlası oluşacaktır. 

İkinci kez göğüs estetiği olmak istemeyen hastalarımız için, göğüs estetiği ameliyatlarını doğum sonrası yapmalarını tavsiye ediyorum. Bu hem hastayı daha az yoracak , ve ameliyat sonrası herhangi bir deformite olmayacağı için ömür boyu kalıcılık gösterecektir.

Doğum öncesi silikon protez takılır mı

Doğum yapmak isteyen henüz çocuğu olmayan hastalarımızın sıklıkla sorduğu bir sorudur bu. Genelde yıllarca doğum beklenmesi yönünde bir telkin hakimdi. Fakat bu tabu artık yıkılmaya başlamıştır.

Kadınlar bazı nedenlerden ötürü genetik veya doğum sonrasında aşırı küçülen göğüsleri için silikon protez takma ihtiyacı hissedebilirler. Meme Dişiliği simgeleyen bir organ olduğu için genelde kadınlar küçük göğüsleri için silikon protez düşünebilirler. Tereddütler olabilir. Ama silikon taktıran bir kadın çocuk emzirebilir. 

Meme büyütme yani silikon protez yerleştirme ameliyatlarında kadının süt kanallarına dokunulmaz. Bu ne demek, meme yi besleyen süt kanallar bu operasyonun dışındadır. Yani silikon konarken o kısıma ellenmez ameliyat dışındadır. Bu yüzden emzirmeyi silikon protezler etkilemezler. 

Doğum Öncesi Silikon Protez Takılmalı Mı

Genel olarak tavsiyem şu yöndedir ki, bu silikonun takılmasında sağlık açısından bir yan etki olmasa da, kısa süre içerisinde doğum yapmayı planlayan bir kadın bence doğum sonrasını beklemelidir.

bunun nedeni gebelik ve sonrasında göğüsler ister istemez şişecektir. Ve silikonla beraber aşırı büyüme gösterebilir. Ayrıca doğum sonrasında göğüslerinde küçüklük problemi yaşayan birçok hasta da, doğum sonrasında göğüslerinin hacim kazandığını belirtmiştir.

Bu yüzden ameliyat için acele edilmemesi kişinin karına olacaktır. 

Bunun dışında bir çocuk beklentisi olmayan veya kısa vadede böyle bir planı olmayan kadınların da bu ameliyatı korkmadan yaptırabileceklerini söylemeliyim. Süt kanallarına bir zararı yoktur. Çocuk planı yapmasa da kadın için bu problem olmaz sağlık açısından da bir zararı yoktur.

Makalemizi Değerlendirin

(4 votes, average: 5,00 5)
Loading…

Источник: https://www.ztysaglik.com/meme-estetigi/

Meme Büyütme Ameliyatı (Slikon Protez), Kayseri

Ameliyatsız Yüz Germe ve Meme Estetiği

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Memeler kadının beden görünümde fiziği tamamlayan yapılardır .Omuz genişliği, göğüs çevresi, bel ve kalça çevresi ölçümlerinde meme hacmi önemli bir yer tutar . Bu ölçümler içinde meme hacmi küçük olduğu zaman vücut kontur görünümü eksik kalır . Memeler, yapısal olarak değişik nedenlerle küçük olabilir .

Biri diğerinden daha küçük, asimetrik olabilir .Doğumsal olarak bir tanesi hiç olmayabilir . Her iki memenin eşit hale getirilmesi yada hacminin arttırılması için, günümüzde en geçerli yöntem silikon protezler (implant) dir. Kişinin kendi dokuları ile meme büyütme ameliyatları denenmiş, ancak limitli sonuçlar vermiştir.

Örneğin kişiden yağ dokusu alınarak memelerin kısmen büyütülmesi sağlanabilir. Ancak yağ dolgusu tamamen kalıcı bir yöntem değildir. Meme protezlerinde esas madde protezin dış yüzeyinde yer alan silikondur. İçindeki dolgu maddesi farklı olabilir. Her protezin kendine göre avantaj ve dezavantajları mevcuttur .

Bunlar ameliyattan önce detaylı olarak konuşulmalı ve hangisinin kullanılacağına birlikte karar verilmelidir

Silikon meme protezi (implantı) nedir?

Silikon içeren ürünler kozmetik sanayide ve tıpta başka amaçlarla da kullanılmaktadır. Meme protezleri, meme şeklinde hazırlanmış balona benzer yapılardır. Yuvarlak ve anatomik denilen damla şeklinde olanları mevcuttur. Kadının memesindeki duruma uygun olarak bunlardan biri seçilir .

Balon kısmı silikondan yapılmıştır; vücuttaki dokulara uyum sağlaması için protezin yüzeyi pürtüklü olarak üretilmiştir. Balonun içini dolduran maddeler farkı olabilir. Günümüzde kullanılan meme protezleri şöyle adlandırılabilir: a. Dış yüzeyi silikon olan balonun içinde yine silikon orijinli jel vardır .

Bunlar çeşitli boyutlarda kullanıma hazır halde üretilmiştir. ABD'lerinde FDA (Food and Drug Administration ) tarafından 2006 yılı kasım ayında tekrar FDA onayı almıştır.b. Silikon balonun içi boştur.

Jel dolu (Gel-filled) : Serum fizyoljikle doldurulanlar (Saline-filIed) : Ameliyat esnasında halk arasında tuzlu su diye bilinen serum fizyolojik ile istenilen hacim elde edilinceye kadar doldurulur. Son zamanlarda kullanıma hazır şekilde olanlarının imal edildiği bildirilmiştir . c.

PVP : Aynı şekilde silikon balonun içi PVP (polyvinyl pyrrolidone povidon) adı verilen kimyasal madde ile doludur. Jel kıvamında ve kullanıma hazır haldedir. Soya Yağı : Silikon balonun içi soya yağı ile doldurulmuş, kullanıma hazır protezlerdir. Kullanım alanı henüz yenidir. Uzak sonuçları hakkında fazla bilgi yoktur.

Göğüs büyütme ameliyatı öncesi bilmeniz gerekenler nelerdir?

Protez konulacak hasta 40 yaş üzerinde ise ameliyattan önce mamografi ve gerekirse ultrasonografi adı verilen radyolojik tetkikler yapılır. Her ameliyatın genel veya kendine özel riskleri vardır. Meme bölgesinde ödem ve ağrı ameliyat sonrası görülen yakınmalardır.

Ameliyata bağlı kanama ve enfeksiyon nadir görülen durumlardır.Bazı hastalar ameliyattan sonra meme başlarında artan veya azalan duyarlılıktan ya da kesi çevresinde hissizlikten şikayet ederler. Bu genellikle geçicidir.

Bir yabancı cisim olan proteze karşı vücutta bazı bağ dokusu hastalıklarının geliştiği (konnektif doku hastalığı) , bebeğe süt vermenin zorlaştığı, protezin kansere neden olduğu ileri sürülmüştür. Ancak bunların hiçbiri bilimsel olarak kanıtlanmamıştır .

Meme büyütme ameliyatında, memenin büyütülmesi vücut için yabancı bir madde ile sağlanabildiğinden, proteze ait sorunlar olabilir. Protez çevresinde kapsül adı verilen bir zarın gelişmesine bağlı sertleşme ve daralmalar olabilir.

İnce zar herhangi bir probleme yol açmaz,orta kalınlıkta bir zar oluşması halinde memelerde hafif bir sertlik ve meme tabanında belirginlik fark edilebilir.

Nadir durumlarda vücut bu yabancı maddeyi kabul etmeyebilir, protez etrafında kalın bir zar oluşturup (kapsül), sıkıştırıp hapsetmeğe bazen de vücut dışına atmağa çalışır. Kalın kapsül oluşması halinde memelerde sertlik ve bazen asimetri görülebilir. Hafif ve orta kapsüler kontraktür durumunda, protez etrafındaki kapsülün giderilmesi için dıştan masaj ve gereğinde ek ameliyatlar yapılabilir Ağır kapsül kontraktürü ortaya çıktığında protezi çıkarmaktan başka seçenek yoktur.

Silikon protezlerin dış yüzeyi çok ince olmakla birlikte dış darbelere oldukça dayanıklıdır. Normal ve orta dereceli masajlar zarar vermez. Kişi ameliyattan 2 ay sonra yüzü koyun yatabilir. Bazan , protez içeriğinin balon dışına sızması görülebilir.

Eğer gel-filled protez kullanılmışsa, doku aralıklarına sızan bu maddeler kitle oluşmasına neden olabilir. Soya yağının nasıl etki ettiği henüz bilinmemektedir.

Serumla dolu protez kullanılmışsa, protez içine doldurulan serum fizyolojik protez dışına, doku aralıklarına sızabilir, bu takdirde dışarı sızan serum vücuda herhangi bir zarar vermeden dokular tarafından hızla emilir. Aslında damar yolu ile verilebilen ve başka tedavi amaçları ile kullanılan bu maddenin hiçbir zararı yoktur .

Protezi yırtılması nadir bir durumdur, araç içi trafik kazalarında olduğu gibi sıkışmalarla, yüksekten düşmelerle ve delici alet yaralanmaları ile ortaya çıkabilir. Protez konmuş memelerde daha sonra yapılacak mamografi ve cerrahi muayene problem oluşturmaz. Protez mamografide bir boşluk olarak görülür.

Silikon meme protezli bir memede kanser gelişmesi riski artmaz, normal meme dokusu ile aynıdır. Böyle bir durum oluştuğunda protezli memede de kansere yönelik ameliyat ve diğer tedavi şekilleri standartlar doğrultusunda uygulanır.

Meme büyütme ameliyatına karar vermeden önce , sizi rahatsız eden kusurunuzu ve ameliyattan beklentinizi açıkça doktorunuza söylemeniz,seçilecek protezi,protezin hangi kesiden konacağını, anestezi tipini, ameliyatın erken ve geç sonuçlarını tartışmanız gereklidir.

Göğüs büyütme ameliyatı

Ameliyat genel anestezi ile hastane koşullarında ameliyathanede yapılır.1-2 saat sürer. Protezin konabilmesi için 4-5 cm lik bir iz açılır. Bu izin yerleşimi şunlardan biri olabilir:

 • Meme altı kıvrımı (Submammarian)
 • Meme baş alt kısmı (Sirkumareolar)
 • Koltukaltı (aksiller)

Son zamanlarda göbek çevresinden girilerek endoskopik olarak protez konabilmektedir. Ancak bu yöntem henüz yaygın olarak kabul görmemiştir. Giriş yeri neresi olursa olsun bir iz akalacaktır.

Bunlar başlangıçta belirgin, zamanla belli belirsiz hale gelen izlerdir. Protez hastanın meme yapısına göre meme dokusu arkasına yada göğüs kasının (pektoral) arkasına yerleştirilebilir.

Her uygulamanın da avantaj ve dezavantajları vardır, bu ayrıntı da ameliyattan önce değerlendirilmelidir .

Meme büyütme ameliyatı sonrası

Ameliyat sonrası genellikle rahat geçer. Ağrı minimaldir. Protez göğüs kası arkasına konmuşsa birkaç gün kol hareketlerinde kısıtlılık olabilir. Ameliyat sonrası memeye sütyen veya sargı uygulanır. Erimeyen dikişler varsa 10-12. gün alınabilir.

Eriyen dikişlerde dikiş alınmasına gerek yoktur. Erken dönemde şişlik olabilir , meme başında hissizlik ve deri üzerinde morumsu renk değişimi olabilir. Bunlar kısa sürede kendiliğinden kaybolur. Hasta 3-4 gün içinde işine dönebilir.

3 haftadan sonra protez yerine yerleşir ve meme normal olarak işlevini kazanır.

Hastaya 2 ay ağır sporlardan (zıplama-koşma gerektiren) uzak durması önerilir. Protezle meme büyütme ameliyatı, genel olarak iyi ve kalıcı sonuç veren, kişinin ruh sağlığını ve psikososyal yapısını düzelten, onları yaşama daha bağlı hale getiren bir ameliyattır.

Günümüzde en yaygın olarak içi silikon jel dolu, üzeri pürtüklü (textured) yuvarlak protezler kullanılmaktadır. Protez seçimi ve yerleştirilmesi hastaya, memenin durumuna ve cerrahın tercihine göre değişebilecektir.

Источник: https://www.simetriestetik.com.tr/meme-estetigi-kayseri

Ameliyatsız Yüz Germe – Ameliyatsız Yüz Gerdirme Uygulamaları – Ankara

Ameliyatsız Yüz Germe ve Meme Estetiği

Belirli bir yaştan sonra hem iç hem de dış faktörler nedeniyle cilt üzerinde aşağıya doğru sarkmalar meydana gelmektedir. Özellikle yüz bölgesinde bu etkiler çok daha sık görülmektedir. Bu tür sorunları ortadan kaldırmak için birçok yüz germe yöntemi uygulanmaktadır. Hatta bu yöntemler arasında son zamanlarda oldukça popüler olan, ameliyatsız yüz germe işlemleri de bulunmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Gerdirme

Ameliyatsız yüz germe, elastikiyetini kaybeden ve yer çekimi, hayat şartları, yaş almanın getirmiş olduğu süreçler ile baş edemeyip sarkmalara uğrayan cildi eski haline getirmek için kullanılan bir yöntemdir. Birçok farklı teknik ile karşınıza çıkan ameliyatsız yüz germe, örümcek ağı estetiği, fraksiyonel radyo frekans (altın iğne) ve fokus ultrason hifu gibi yöntemler ile uygulanmaktadır.

Ameliyatsız yüz gerdirme, yüzde oluşan sarkmaların giderilmesi, yüz yapısının eski haline geri dönmesi, ince kırışıklıkların ortadan kaldırılması, cildin eski elastikiyetini geri kazanması ve daha birçok olumlu etkiye sahiptir.

Yüzde eksilmiş olan kolajen bağların yeniden yapılanması ve yaşlı ifadeden insanı kurtarması da ameliyatsız yüz germenin etkileri arasında yer almaktadır. Cildin daha genç ve daha gergin görünmesini sağlayan ameliyatsız yüz germe işlemleri, uzun yıllardır uygulanan teknikler arasındadır.

Bu işlemlerin kaşları da kaldırıcı bir etkisi bulunmaktadır.

Ameliyatsız yüz germe işlemleri tamamen risksiz uygulamalardır. İşlem sırasında yüzde kesi, hasar ya da çürük gibi sorunların oluşması mümkün olmamaktadır. Uygulamalardan sonra ciltte geçici kızarıklıkları oluşması ise normaldir.

Ameliyatsız yüz gerdirme, yüzünde ince kırışıklıklar, düşük ve sarkmalar olan kadın ve erkeklerin tamamında işe yaramaktadır.

Yaş itibariyle ya da çevresel faktörlerden dolayı bu tür sorunlar yaşayan herkeste etkili olan ameliyatsız yüz germe, kanser hastaları, gebe ve emzirmekte olan annelere uygulanması tercih edilmeyen yöntemlerdir.

Bununla birlikte uygulama bölgesinde açık yarası bulunan kişiler için de uygun değildir.

Fokus Ultrason Hifu

Ultrason hifu cihazı ile yüz bölgesine ısı enerjisi yaymakta olan ses dalgaları iletilmektedir. Bu işlem için fokus ultrason cihazının yüz bölgesi ile teması sağlanmakta, ses dalgalarının cildin en derinlerine nüfuz etmesi işlemi gerçekleştirilmektedir.

Örümcek Ağı Estetiği

Bu yöntemde cilt ile uyumlu ameliyat iplikleri kullanılmaktadır. İnsan vücudu ile uyumlu iplikler yüz bölgesindeki sarkmaların giderilmesi için yüzün altına işlenmektedir. Bir süre sonra örümcek ağı estetiği ipleri vücutta kaybolmaktadır.

Uygulama esnasında herhangi bir acı oluşmamaktadır. Örümcek ağı yönteminde ise uygulama yapılacak alana anestezik uygulamalar yapılmaktadır. Bu sayede sıfır acı hissi yaşanmaktadır.

Bu tür işlemlerde tek seans yeterli gelmektedir. Tek bir seansın 2 ile 3 yıl kadar etkisi sürmektedir. Ameliyatsız yüz germe işlemlerinde etki hemen görülmektedir.

Daha iyi sonuçlar için ise 2 ay beklemek gerekecektir.

Altın İğne

Altın iğne yönteminde, ucunda altından yapılmış mikro iğneler bulunan cihaz kullanılmaktadır. Bu iğneler sayesinde yüzdeki cildin sorunlu tabakalarına onarıcı etki yapan radyo frekansları gönderilmektedir. Bu sayede yüz daha gergin ve dinamik bir yapı kazanmaktadır.

Yüz gerdirme estetik operasyonlarından bir diğeri de cerrahi operasyona gerek duyulmayan (Fraksiyonel Radyo Frekans Altın İğne) yöntemidir. Mikro altın iğneler cilt alt yapısına etki eder.

Vücudun savunma mekanizmasını tetikleyen bu ısınma ile cilt dokusu kendini yenilemeye başlar. Cildin esnekliği artar, cilt daha parlaklığı artar ve hücresel düzeyde yenileme artar.

Yüz daha genç bir görünüşe kavuşur.

Yüz germe estetik müdahalesinin yöntem ve şekline hasta talepleri ve doktorun profesyonel görüşleri ortak değerlendirilerek karar verilmesi gerekir.

Ameliyatsız yüz germe olarak tanımlama bu estetik müdahale çok kısa sürede birkaç seansta genç ve taze görünüme sağlanma amaçlanır.

Ameliyattan çekinen, kısa sürede sonuç almak isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Yüz gerdirme ameliyatında yapılan değişikliklere göre daha kısıtlı bir estetik müdahale söz konusudur.

Cildin esnekliği, parlaklığı artar ve hücresel düzeyde yenileme hızlanır. Yüz daha genç bir görünüşe kavuşur.

Fraksiyonel radyo frekans altın iğne uygulaması sonrası hasta aynı gün eski hayatına hiçbir kısıtlama olmaksızın geri dönebilir. Etkisi ile 3 yıl arasında sürmektedir. Bu süre yaşa, cildin elastikiyetine ve kişinin yaşam biçimine göre değişmektedir. Kanserli hastalarda kesinlikle uygulanmaz.

Ameliyatsız Yüz Germe Hakkında Sorulan Sorular

Yüzümün neresini ve hangi yöntemle gerdirmeliyim?

Tecrübe ve hasta ile kurduğu iletişime güvendiğini bir estetik cerraha danışarak görüşlerini almanız en iyi başlangıç olacaktır.

Yüz germe hangi yaştaki kişilere yapılır?

Yüzde görülen yaşlanma etkilerine göre 30-85 yaş arası kadın –erkek herkese yapılabilir.

Yüz Germe ameliyatı ile kavuştuğum yeni görünümüm ne kadar sürer?

Hastanın yaşam biçimi, alkol, sigara kullanımı vb. etkenlere bağlı olarak 7-10 yıl arasında ameliyatın etkileri korunur. Yaşlanmayı da unutmamak gerekir.

Ameliyat sonrası işime ve günlük hayatıma ne zaman dönebilirim.Ameliyatın niteliğine göre 10 içinde normal hayatınıza dönebilirsiniz ancak yaklaşık bir yıl yüzünüze her zamankinden fazla özen göstermeniz. Estetik operasyonun etkilerini çok daha uzun süre koruyabilirsiniz. Doktorunuzu tavsiyelerine mutlaka uyun.
Bu ameliyatın maliyeti ne kadar ve sigorta ödüyor mu?

Ameliyatın maliyetini operasyonun yöntemi ve içeriği belirleyecektir. Yüz gerdirme ameliyatları devlet ve özel sağlık sigortalarının kapsamı dışındadır.

Источник: https://www.hlc.com.tr/ameliyatsiz-yuz-germe/

Yüz germe ameliyatında ne yapıyoruz?

Yüz bir bütündür. Bu benim için bir slogan gibi. Hiçbir zaman tek bölgeyi değerlendirmem. Tüm yüz bir arada uyumlu olduğunda göze hoş görünür.

Yüz germe ameliyatı sırasında yaptığımız işlemi basitçe tarif edersek; yüzümüzün kas, yağ ve sinir dokusunu oluşturan Smass denilen yapı asılarak yüzdeki sarkma düzeltilir ve bolluk oluşturan deri de uygun ölçüde alınır.

Aynı anda alt ve üst göz kapağında oluşan yaşlılık belirtileri de düzeltilebilir. Bu bölgeden deri alımı ve yer değiştirmiş yağların uygun yere taşınması ve fazla olanların alınması yapılır. Ayrıca 60’lı yaşlardan sonra boyun bölgesinde sarkma oluşur.

Yine yüz germe ameliyatı sırasında boyun kası da bir iç korse giymişcesine toplanabilir. Sarkan deri uygun ölçüde uzaklaştırılabilir. Kilosu fazla olan hastalarda boyundan yağ alınması da gerekebilir.

Yüz germe ameliyatı öncesi nelere dikkat edilmelidir?

Yüz germe ameliyatı öncesi kanamayı arttırma ihtimali olan aspirin, E vitamini benzeri ilaçlar , bitki çayı kesilmelidir. Sigara özellikle yüz germede yara iyileşmesini oldukça geciktirir.

Sigara kullanımı ameliyattan 3 hafta önce kesilmelidir.  Saçlar ameliyat sonrası 1 ay boyanamayacağı için 1 hafta önceden boyatılabilir.

Saçların uzun tutulması ameliyat sonrası kullanılan pansumanları gizlemek açısından yarar sağlar.

Yüz germe ameliyatının ayrıntıları

Kulak üzeri saçlı deriden başlayıp kulak önünden aşağı uzayarak kulak arkasından kulak arkası saçlı deriye dek devam cerrahi kesi ile yüz derisi kaldırılır. Yüzde sarkma oluşturan yüz kaslarını içeren yumuşak doku özel dikişler ile asılır. Derinin fazlalık yapan kısmı uzaklaştırılır.

 Böylelikle şakak, yanak ve çene bölgesindeki deri bollukları ortadan kalkar. Ağız kenarındaki gülme çizgilerin derinliği azalır. Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Yüz germe esnasında göz kapağı estetiği ve boyun germe de yapılabilir.

 Bu nedenle ameliyat süresi 4 ile 7 saat arasında değişebilir.

Yüz germe ameliyatı sonrası belirgin iz kalır mı?

Genellikle kullanılan özel dikiş ve pansuman malzemeleri ile oluşacak izler en aza indirilir. İz en üst ve en alt kısmı saçlı deri arasında olduğundan görünmez.

Kulak çevresindeki iz de kulak yüz birleşme hattında olduğunda pek belli olmaz.

Eğer aşağıda anlatılan komplikasyonlar (Kanama, enfeksiyon, sıklıkla sigara kullananlarda görülen deri kayıpları) gelişirse yara iyileşmesi gecikeceğinden tedavi gerektiren izler kalabilir.

Yüz germe ameliyatı sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Ameliyattan 1 gün sonra kulak arkasından alandaki sıvıların toplanmasını önlemek üzere konulan dren alınır. Ameliyat sonrası buz uygulaması iyileşme sürecini hızlandırır. Ameliyatı 2. günü taburcu olunur. Taburcu olurken giymek üzere bir güneş gözlüğü getirilebilir.

1 haftada yüz ve göz kapaklarındaki dikişler alınır. 10. günde saç içindeki metal dikişler alınır. Ameliyattan 2 gün sonra banyo yapılabilir. Yüzde yaklaşık birkaç hafta içinde düzelen bir hissizlik olması normaldir. Makyaj yaparken, saçlarınızı tararken kibar hareketler kullanın.

En azından iki hafta seks ve ağır ev işleri gibi ağır egzersizlerden kaçınmalı, birkaç ay için alkol, buhar banyosu ve sauna gibi aktivitelerden uzak durulmalıdır. Güneş koruyucu kremlerin 6 aya dek düzenli olarak kullanılması gerekir. Şişlik ve morluklar 3 haftada ortadan kalkar. Genellikle 2.

haftada işe dönüş yapılabilir.

Yüz germe ameliyatı etkinliğini arttırmak için başka neler yapılabilir?

 • Göz çevresi ve alına yapılacak Botox ile bakışlar canlandırılabilir.
 • Ameliyattan 3 hafta sonra başlayacak 4-6 seanslık kimyasal peeling ve yüz mezoterapisi ile yüz derisi canlandırılabilir.
 • Ağız çevresi ve dudaklara yapılan dolgu işlemi ile ağız çevresi çizgiler azaltılabilir.

Mini yüz germe nedir?

Yapılan cerrahi kesi eğer sadece kulak önünde yapılırsa ve germe işlemi azaltılırsa buna mini yüz germe ameliyatı diyoruz.

Bu ameliyatın avantajı yapılan izi azaltmak ve daha küçük bir ameliyat yaparak iyileşmeyi hızlandırmaktır. Bu girişim 40 ile 50 yaş arası çene bölgesinde deri bolluğu fazla olamayan hastalarda tercih edilir.

Ama artık endoskopik orta yüz cerrahi ameliyatları ile bu işleme olan gereksinim de azalmıştır.

Yüz germe ameliyatının riskleri nelerdir?

 • Kanama: Ameliyatı bölgeye enekte ettiğimiz özel ilaçlar ile kanamasız ortamda yaptığımızdan genellikle ameliyat sonrası kanama riskimiz de az oluyor. Ayrıca bu bölgeye yerleştirdiğimiz ince dren de bu riski azaltıyor. Ancak hipertensiyonu olan hastalarda az da olsa bu risk söz konusudur.

  Deri altı biriken kan kolaylıkla uzaklaştırılabilir.  Deri altına kanama, iyileşmeyi geciktirebilir ve kötü iz kalmasına neden olabilir. Bu nedenle tansiyonunun  kontrollü olması ve kanamayı arttıran aspirin benzeri ilaçların 1 hafta önceden bırakılması çok önemlidir.

 • Enfeksiyon: Yüz çok iyi kanlanan bir bölgedir.

  Bu nedenle enfeksiyon riski çok azdır. Ameliyat önce ve sonrasında uyguladığımız koruyucu antibiyoterapi ile bu risk daha da aza indirilmiş olur. Nadiren de olsa, enfeksiyon gelişecek olursa, ek antibiyotik tedavisi ve pansuman gerekebilir.

 • Kötü iz kalması: Genetik özellikler, enfeksiyon ya da sigara kullananlarda rastladığımız deri kayıpları nedeniyle izler oluşabilir. Bu izler için ek tedaviler gerekebilir.
 • Sinir hasarı: Yüz germe operasyonu sırasında motor ve duyu sinirleri hasar görebilir.

  Yüz germe operasyonu sonrasında yüz hareketlerinde zayıflık veya kayıp olabilir. Sinir hasarı, yüzdeki hareketlerde ve duyuda, geçici veya kalıcı kayba neden olabilir. Bu tip hasarlar zamanla iyileşebilir. Yüzün, boynun ve kulak bölgesinin duyu sinirlerinin hasarı geçici veya kalıcı uyuşukluğa neden olabilir.

  Ağrılı sinir çok nadirdir.

 • Saç kaybı: Yüz germe estetiği sırasında derinin yukarı çekildiği bölgelerde saç kaybı olabilir. Bunun olup olmayacağı önceden bilinemez.
 • 6 Uzun süreli etkiler: Yaşlılık, kilo alımı veya kaybı, güneşte kalma ve diğer bazı şartların sonucu olarak, yüzde bunları izleyen değişikler olabilir.

  Yüz germe ameliyatı yaşlanmayı durdurmaz, ya da yüzün ve boynun gerginliğini sürekli olarak sağlamaz. Yüz germe ameliyatının sonuçlarını koruyabilmek için gelecekte yeni ameliyatlar ve tedaviler gerekebilir.

Tekrar yüz germe ameliyatı olmam gerekir mi?

Yüz germe ameliyatı olmak yaşlanmayı durdurmaz. Ameliyatla oluşan gerginlik sürekli kalıcı değildir. Yüz deriniz yaşlanmaya devam edecektir. 5 -10 yıl sonra belki bir daha yüz germe ameliyatı olmak isteyebilirsiniz. Ama diğer taraftan, yüz germe ameliyatının etkileri devam eder; yıllar sonra, yüz germe ameliyatı olmamış halinizden daha iyi görünmeye devam edersiniz.

Yüz germe ameliyatı fiyatları

Yüz germe ameliyatı fiyatları ve yüz estetiği ile ilgili detaylı bilgi için bizi arayın.

Источник: https://www.defneerkara.com/yuz-estetigi/yuz-germe.html

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.