Anne Sütü Bankası Nedir?

Anne Sütü Tadını Nereden Arıyor?

Anne Sütü Bankası Nedir?

Bir insanı emziren biri olarak (koku, doku ve daha fazlası) Açık, oğlum oldu), insanların anne sütüne “sıvı altın” olarak baktıklarını görebiliyorum. Emzirme, hem anne hem de bebeğin hayat boyu yararlarına sahiptir. Örneğin emziren annelerde en azından meme kanseri görülme sıklığı daha az

Anne sütünün büyümekte olan bebeğe birçok yararı olduğu gösterilmiştir:

 • Bağışıklığı artırma
 • Bilişsel gelişim üzerinde en iyi beslenme sağlayarak

Fakat bu faydalar bebekler içindir Yetişkinler, anne sütüne gerçekten neyin tadını çıkarır gibi sorular sorabilirler mi? İçki içmek daha mı güvenli? Bazı Sıkça Sorulan Meme Sütü Sorularına cevaplar (FABMQ): > Taste Anne sütü tadı nasıldır?

Anne sütü, süt gibi, ama muhtemelen kullandığınız mağazadan daha farklı bir tada sahiptir En popüler açıklama “ağır şekerlendirilmiş badem sütü” dir. “Tat, her bir annenin yediğinden ve günün saatinden etkilenir.

Tadımı yapan bazı anneler de şöyle diyor:salatalık

 • şeker suyu
 • kantalopi
 • eritilmiş dondurma
 • bal

Bebekler konuşamıyor (3 Aralık sabahı insansız hamile bir kadın için tuhaf biçimde komik olan “Bak Kim Kime Konuşuyor” u izliyorsanız,

) Anne sütünün tadına baktığını ya da emzirene kadar emziklerini hatırlayan çocuklar, “gerçekten tatlı, tatlandırılmış süt gibi” tadı olduğunu söylüyorlardı. ” Daha fazla tanımlayıcıya (ve yüz reaksiyonlarına) mı ihtiyacınız var? Yetişkinlerin anne sütünü denediği Buzzfeed videosunu izleyin:

Koku Nasıl bir koku buluyor?

Çoğu anneler anne sütü, tadı olduğu gibi kokuyor – inek sütü gibi, ama daha yumuşak ve tatlı olduğunu söylüyor. Bazıları sütlerinin bazen “sabunlu” bir kokusu olduğunu söylüyor.

Dondurulmuş ve buz çözülmüş anne sütü biraz ekşi kokusu alabilir, bu da normaldir. Gerçekten ekşi anne sütü – pompalanan ve sonra düzgün şekilde depolanmayan sütten kaynaklanır – tıpkı inek sütü ekşiğe dönüştüğü zaman olduğu gibi “kapalı” bir kokuya sahip olacak.

Tutarlılık Anne sütünün inek sütüne benzer tutarlılığı var mı?

Gökkuşakları ve sihir gibi gelebilir ama gerçekten, insan sütü, bebeklerin büyümesi gereken su, yağ, proteinler ve besin maddelerini içerir.Julie Bouchet-Horwitz, FNP-BC, IBCLC, New York Süt Bankasının İcra Direktörüdür. Anne sütünün “beynin gelişimi için büyüme hormonu ve savunmasız bebeği çocuğun karşısına çıkan hastalıklardan korumak için de anti-enfektif özelliklere sahip olduğunu açıklıyor.

Bir anne sütü ayrıca biyoaktif molekülleri de içerir:

enfeksiyon ve enflamasyona karşı koruma

 • bağışıklık sisteminin olgunlaşmasına yardımcı olur
 • organ gelişimini teşvik eder
 • sağlıklı mikrobik kolonileşmeyi teşvik eder
 • sütten kesildikten sonra süt ve süt ürünleri içmeye devam eden türler “diye hatırlatıyor Bouchet-Horwitz. “Tabii, insan sütü insanlar içindir, ancak insan

bebek içindir. ” Yetişkinler için mi? Bir erişkin anne sütü içebilir mi?

Yapabilirsiniz, ancak anne sütü vücut sıvısıdır, dolayısıyla bilmediğiniz birisinden anne sütü içmek istemezsiniz. Anne sütü bir yetişkin

(yani kahve içmek için koyduğum inek sütü değil mi?) tarafından tüketildi. Bazı vücut geliştiriciler anne sütüne “süper gıdalar” şeklinde dönmüşlerdir, ancak spor salonunda performansı artırdığı konusunda hiçbir kanıt bulunmamaktadır.

The Seattle Times tarafından bildirilen bazı vakalar, kanser, sindirim sistemi rahatsızlıkları ve bağışıklık sistemi bozukluğu olan ve anne sütü bankasındaki sütleri kullanarak hastalıklarıyla mücadele etmeye yardımcı olmaktadır. Ancak yine araştırmaya ihtiyaç vardır. Bouchet-Horwitz, “Bazı yetişkinler bunu kanser terapisi için kullanıyor.

Apoptozise neden olan bir tümör nekroz faktör vardır – bu bir hücrenin parçalanması anlamına gelir. “Fakat antikanser yararlarının arkasındaki araştırma genellikle hücresel bir seviyededir. Bu özellikler insanların kanserle aktif şekilde mücadele edebileceğini göstermek için, anti kanser aktivitesine odaklanan insan araştırması ya da klinik çalışmalar yolunda çok az şey var.

Bouchet-Horwitz, araştırmacıların, tümör hücrelerinin ölmesine neden olan HAMLET (insan alfa-laktamaz bumu tümör hücrelerine öldürücü olarak) olarak bilinen sutta bileşen sentezlemeye çalıştığını da ekliyor.

Süt bankasından alınan anne sütü elenir ve pastörize edilir, bu nedenle zararlı bir şey içermez. Bununla birlikte, bazı hastalıklar (HIV ve hepatit dahil) anne sütüyle bulaşabilir. Bir yudum için emziren bir arkadaşınıza sormayın (

için çok zekice değil ) veya internette süt almayı deneyin. İnternetten herhangi bir bedensel sıvı almak hiç iyi bir fikir değildir. Anne sütü, enfeksiyonu azaltmak ve iyileşmeye yardımcı olmak için yanıklar, pembe göz, bebek bezi döküntüleri ve yaralar gibi göz enfeksiyonlarında topikal olarak kullanılır. Nereden satın alınır Anne sütü alabilirim?

Yakın zamanda yerel Starbucks'da bir anne sütü latte'si bulunmayacak (her ne kadar hangi sıradan tanıtım stuntlarından sonra geleceklerini bilen). Ancak insanlar peynir ve dondurma da dahil olmak üzere anne sütünden yapılan gıdaları hazırladı ve sattı. Ama onu tanımış olsanız bile anne sütü ile emziren bir kadına sormayın.

Cidden, sadece

anne sütü bebeklere bırakıyor

. Sağlıklı yetişkinlerin insan sütüne ihtiyacı yoktur.Anne sütününe ihtiyacı olan bir bebeğiniz varsa, bağışlanmış süt için güvenli bir kaynak için Kuzey Amerika İnsan Süt Bankacılığı Derneğine göz atın. Banka size bağış sütü vermeden önce doktorunuzdan bir reçete ister.

Sonuçta, insanlar göğsünün en iyi olduğunu söylüyor – ama bu durumda, sütün doğru testlerden geçtiğinden emin olun! Janine Annett, resim kitapları, mizah parçaları ve kişisel denemeleri yazmaya odaklanan, New York merkezli bir yazardır.

Ebeveynlikten politikaya, ciddilerden aptalca a kadar değişen konular hakkında yazıyor.

Источник: https://tr.medic-life.com/what-does-breast-milk-taste-like-10291

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.