Bacaklara Yağ Transferiyle Çözüm

Bacak Sıkılaştırmak İçin Bitkisel Yağlar |

Bacaklara Yağ Transferiyle Çözüm

Bacak sarkmalarının oluşumu genelde aşırı şekilde yaşanan kilo değişimleri ve hareketsiz bir yaşam tarzı neticesinde görülür. Bacak sarkmalarının çözümünde, daha çok beslenme ve egzersizin yeterli olmadığı durumlarda bitkisel yağlara başvurulmaktadır.

Bitkisel yağların önemi yapısal bilimsel testler ile her geçen gün biraz daha ön plana çıkmaktadır. Yüzyıllardır kadınların kullandığı güzellik formüllerinin kaynağını, doğal yöntemlerle üretilen bitkisel yağlardan oluşturmaktadır.

Bacaklarınıza, anlatacağımız bakım kürleri ile düzenli olarak bakım yaptığınız takdirde kısa zamanda pürüzsüz ve sıkı bacaklara kavuşabilirsiniz.

Özellikle bacaklardaki sarkmalara karşı etkili olan bitkisel yağlar, aynı zamanda ciddi boyutta olmayan renk bozukluğu ve değişikliklerine de etki edecektir. Tabi etkili sonuçlara ulaşmak için yapacağınız sadece yağı sürmek değil, nasıl sürüleceğini de bilmeniz gerekir.

Sarkık ve yumuşayan bacaklar için belirli masaj teknikleri ve bitkisel yağları kullanarak sıkılaşma sağlayabilirsiniz. Fakat sadece bitkisel yağ kullanmanızın yanında etkili bacak egzersizleri de yapmanızı öneriyoruz ki bacak kaslarının gelişimi ve sıkılaşma da spor, önemli bir faktördür.

Keten Tohumu Yağı

Bacaklarınızı formda gösterecek olan bu yağ ile özellikle spor yapanlar haşır neşirdir. Her hafta 2-3 kere kullanabilirsiniz.

Lavanta Yağı

Bacak sarkmasına iyi gelen bitkisel bir yağ olan lavanta yağını da her duştan sonra düzenli olarak yine masaj yaparak uygulayınız.

Biberiye yağı

Biberiye bitkisinin sindirim konusunda da faydası olduğu yaygın olarak bilinen bir durumdur ve Biberiye yağı da etkili bir sıkılaştırıcıdır. Sıkılaşmanın yanında bacakların incelmesine de yardımcı olur. Burada dikkat etmeniz gereken az miktarda kullanmaya özen göstermenizdir.

Kakao Yağı

Kakao ve kakaolu yiyeceklerin, doğrudan ateşe konularak değil de kaynar suya oturtarak eritilmesi ve masaj yaparak bacaklara uygulanması gerekmektedir. Çatlakları da azaltan bu formül, bacaklarınızı da sıkılaştırır. Haftada 2-3 kere uygulayabilirsiniz.

Kayısı Çekirdeği Yağı

Kayısı birçok güzellik alanında ve peeling yapmada kullanılmaktadır. Kayısı çekirdeği yağı bacak sarkma probleminizi gidermede, sıkılaşmada faydalı olan bir bitkisel yağdır.

Kekik Yağı

Özellikle bacakların toplanmasında faydalı olan kekik yağının etkisini ilk kullanımdan itibaren hissedeceksiniz. Duştan sonra ayaklarınıza ve bacaklarınıza bu bitkisel yağdan az miktarda uygulamanız sıkılaşma ve rahatlama için yeterlidir.

Yosun Yağı

Selülit tedavisi konusunda sıklıkla başvurulan bir bitkisel ve doğal çözüm olan yosun yağı, masaj yapılarak bacaklara uygulandığında etkili bir sıkılaşma sağlayıcıdır.

Greyfurt Yağı

Bacakları inceltmede de etkili olan greyfurt yağı, içerdiği elementlerle de yağ yakmada da etkili bir maddedir.

Portakal Yağı

Portakal yağını, temizlenmiş bacaklara yavaşça masaj yaparak düzenli olarak uyguladığınızda bacaklarınızın sıkılaştığını göreceksiniz.

Çilek Yağı

Çilek yağıda bacak sıkılaştırıcı özelliğe sahiptir. Bacakların kadifemsi görünüm kazanmasına da yardımcı olur.

Bacak Sarkması Nasıl Düzelir?

Bacak sarkması belirli egzersizler, beslenme ve anlattığımız vücut sıkıştırmada kullanılan bitkisel yağ karışımlarıyla düzeltilebilir.

Bacak Sıkılaştırıcı Yağ Karışımı

Bacak sıkılaştırıcı ürünlere yüksek meblağlar ödemeden önce mutlaka bacak sıkılaştırıcı yağ karışımı önerilerimizi denemelisiniz. Bu yağ karışımlarıyla bacaklar incelir, sıkılaşır ve daha güzel bir görünüme kavuşurlar.

Bitkisel Yağ Karışımı

Yosun Yağı    : 25 ml

Kakao Yağı    : 25 ml

Lahana Yağı   : 50 ml

Bu yağları bir kapta iyice karıştırdıktan sonra bacaklarınıza masaj yaparak uygulayın. Uygulama yapılan bölgeyi streç ile sararak aşağı yukarı 2 saat kalmasını sağlayın. Bu sürenin sonunda ılık su yardımıyla vücudunuzda kalan yağları temizleyin. Uygulamaların sonuç vermesi için düzenli olarak yapılması gereklidir.

Bacak Sıkıştırma İçin Yumurta Kullanın

Yumurta akı, vücuttaki gözeneklerin küçülüp daralmasını sağlar ve pürüzsüz bir görünüm verir. Yumurta akını çırptıktan sonra bacaklarınıza sürerek ortalama 20 dk beklettikten sonra temiz su ile yıkayınız. Her hafta uygulanabilecek bu yöntem de bacak sarkmalarını engellemektedir.

Bacak Sıkılaştırıcı Bitkisel Yağ Karışımı

Çilek Yağı      : 2 Yemek Kaşığı

Avokado Yağı : 2 Çay Kaşığı

Kantaron Yağı            : 1 Tatlı Kaşığı

Portakal Yağı  : 2 Yemek Kaşığı

Greyfurt Yağı : 1 Tatlı Kaşığı

Kayısı Yağı    : 2 Tatlı Kaşığı

Susam Yağı    : 2 Çay Kaşığı

Verilen miktarda bir karışım hazırlayarak günlük olarak bacaklarınıza masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda selülitlere de çözüm üreten bu bitkisel karışım, bacaklarınızı da sıkılaştıracaktır.

Источник: https://www.alemikadin.com/bacak-sikilastirmak-icin-bitkisel-yaglar/

Bacak Estetiği

Bacaklara Yağ Transferiyle Çözüm
6 Kişi oy verdiOrtalama puan: 4,17.


Bu yazıya oy vermek ister misiniz?                                                          

Bacak bölgesinde bacaklardan alınan veya verilen kilolar sebebiyle oluşan çıkıntılar, sarkmalar, aşırı zayıflıktan dolayı oluşan bazı orantısızlıklar ve doğuştan alt bacakların çarpık görünümü gibi rahatsızlıklar bacak estetiği ameliyatları konusunda en sık gördüğümüz sıkıntılardır.

Kadınlarda vücut güzelliğinin en önemli unsurlarından biri de bacaklardır. Çok kalın, çok ince, çarpık veya asimetrik bacaklara sahip olan kadınlar özgüven kaybına uğramaktadır.

Bacak estetiği neden gerekir?

Bacaklarındaki eğrilik ve estetik sorun sebebiyle hiçbir şekilde etek giyemeyen kadınlar bile vardır. Bazı kadınlar sadece etek değil, tayt gibi bacakları saran kıyafetler dahi giyemezler. Özellikle yaz mevsiminde, hava çok sıcak olduğu zamanlarda kısa kıyafetler giyilmeye başlandığı dönemlerde bacaktaki sorunları gizlemek imkansız hale gelir.

Giymek istedikleri kıyafetleri özgürce seçememek kişileri ciddi anlamda mutsuz edebilir. Kişilerin seçimlerini bu derece etkileyebilen bacak sorunlarının tedavi edilmesi önemlidir. Günümüzde sadece kadınlar değil; erkekler de artık vücut görünümlerine özen göstermeye başladı. Dolayısıyla erkekler de bacak estetiği yaptırmaktalar.

Estetik operasyon gerektiren bacak sorunları çarpık bacak, iki bacağın birbirinden farklı kalınlıkta olduğu asimetrik bacak, X bacak, çok ince veya kalın bacak şeklinde sıralanabilir. Bazen bacağın tamamında değilde belli bölgelerinde estetik sorunlar olabilir. Örneğin sadece ayak bileğinde aşırı incelik veya dizde çıkıntılar olabilir.

Düzgün bir bacak sadece güzellik ve zerafetin değil sağlığın da önemli bir göstergesidir. Çünkü pek çok sağlık sorunu bacak şeklini bozabilmektedir.

Çocukluk döneminde yeterli miktarda D vitamini almamış, güneşe çıkmamış bireylerde eksikliğin derecesine göre çarpık bacak gibi çeşitli bacak deformiteleri ortaya çıkabilir.

Doğuştan olan ‘club foot’ adı verilen ve ayak-bacak eğriliği ile belli olan bacak rahatsızlığı olan çocuklarda mutlaka estetik olarak tedaviye gereksinim vardır. Yine çocuk felci geçirilmesi bacaklarda şekil bozukluğuna sebep olmaktadır.

Bazı kişiler ise genetik olarak çok ince veya kalın bacaklara sahip olabilirler.
Bacak estetiği yaptırmayı düşünüyorsanız öncelikle bir plastik cerrahi uzmanına görünüp ayrıntılı bir değerlendirme talep etmelisiniz. Bacağınızdaki sorun doktorunuz tarafından ayrıntılı olarak ele alınarak sizin için en uygun tedavi seçenekleri belirlenecektir.

Örneğin alınan veya verilen kilolardan kaynaklı diz kapaklarında çıkıntılar oluşabiliyor. Bu da en fazla etek giyerken sorun çıkarıyor. Çıkıntı olan bölgedeki çıkıntıya sebep olan yağ dokusu kolaylıkla alınıp kişi bu sorundan kurtarılabilir. Yatış gerektirmez, lokal anestezi kullanılarak çözülebilir.

Çarpık Bacak Estetiği

Zaman zaman bacaklarda eğrilik görebiliyoruz. Halk arasında bu duruma çarpık bacak denir. Bu eğriliği kamufle etmek için silikonlardan yararlanılmıştır. Uygun seçilmiş kıyafetler bu sorun için geçici çözüm olabilir.

Fakat eğer kişi bu sorunu kalıcı olarak çözmek isterse, biz eğer yeteri kadar yağ varsa karın ya da bel bölgesindeki yağları alarak bu bölgede bir düzenleme yapabiliyoruz. Eğer yeteri kadar yağ yoksa bir takım dolguları kullanarak bölgede eğrilik oluşturan kısmı dolduruyoruz. Eğer dolgu kullanılacaksa lokal anestezi ile yapılabilir.

Yağ kullanılacaksa bir de yağ alma işlemi olduğu için genel anestezi tercih edilir. İşlem 1 saat içinde biter. Gece yatış gerektirmez.

Çarpık bacak genellikle bacaklarda yağ birikimlerinin orantısız dağılımı sebebiyle ortaya çıkmaktadır. Çocukluk döneminde hafif düzeyde D vitamini eksikliği yaşayanlarda da kemik eğriliğine bağlı çarpık bacak ortaya çıkabilir. Çarpık bacak, belirlenen bölgelere yağ transferi yapılarak tedavi edilir. Kemikteki eğriliğe müdahale edilmez.

Bacaklardaki fazla yağ birikimleri ise alınır. Fazla yağlar liposuction yöntemi ile alınıp ihtiyaç duyulan bölgelere enjekte edilir. Genellikle yağ transferi ile yapılan tedavi ömür boyu kalıcıdır. Vücutta transfer için yeterli yağ dokusu bulunmayan bireylerde ise 5 yıl kadar kalıcılığı olan, hiyalüronik asit içeren sentetik dolgular kullanılır.

Aşırı zayıflıktan kaynaklı bacaklardaki boşluğu gidermek için 5 ila 10 yıl kadar giden bir takım dolgular uygulanır. Böylece daha düzgün, daha estetik, çarpık görünmeyen bacaklar elde edilir. Bu işlem de 1 saat içinde biter, lokal anestezi kullanılarak yapılır.

Çarpık bacak

Uyluk Germe Ameliyatı

Kesi ve iz bölgeleri

Birden kilo veren kişilerde üst bacağın iç kısımlarında sarkma oluşabilir.Bu sarkmalar genellikle uyluk iç tarafında ortaya çıkar. Bazen uyluğun tamamı da sarkmış olabilir. Bunun için ise uyluk germe dediğimiz bir ameliyat uygulanır.

Fazla ve sarkmış deri kesilip çıkarılır, fazla yağ dokusu varsa bunlar da alınır. Kesi yerleri yan yana getirilip dikilir. ( Kesi yapılan ve iz kalan bölgeleri yandaki resimde görebilirsiniz.

) Bu ameliyat fazla kolay bir ameliyat değildir, ancak elde edilen sonuç kişiyi tatmin eder.

Ameliyatın izleri kilotun tam kenarında kalır. Alttaki deri bolluğunu almak için bacağın arka kısmında kalan bir çizgiyi mecburen kabul etmek durumunda kalırız. Bu çizgi önden görülmez. Sadece bacaklar açılınca görebilir. Eğer yağ fazlalığı kalmamışsa, sadece deri bolluğu varsa, sadece deri alımı yaparız. Yaklaşık iki buçuk saat sürer.

1 gece yatış gerektirir. Ertesi gün hasta rahatlıkla hastaneden çıkabilir. Ancak en önemli noktalar, tuvalet temizliğine dikkat edilmesi ve içerde havasız kalan bölgenin temizliği ve pansumanıdır. Böyle bir ameliyat için serin mevsimler tercih edilir. Ciddi kilo verenlerde istenen spor yapılsa da bu sorun çözülmez.

Bu sarkmaların tek çözümü uyluk germe ameliyatıdır.

Diz Estetiği

Diz bacak güzelliğinin en kilit bölümlerinden biridir. Dizde şekil bozukluğu olması durumunda tüm bacakta göze hoş gelmeyen bir görünüm ortaya çıkar. Diz bölgesinde bacak estetiğini bozan şekil bozuklukları yağ birikimlerinden kaynaklanabilir.

Dizin herhangi bir yerine aşırı yağ toplanmışsa bunlar liposuction yöntemi ile alınabilir. Bazen de sık sık kilo alıp vermeler yüzünden dizdeki deride sarkma ve kırışıklıklar olabilir, dizin yan taraflarında çıkıntılar ortaya çıkabilir. Bu da bacak güzelliğinin zarar görmesi demektir.

Bu çıkıntılar cerrahi olarak çıkarılarak tedavi edilir. Sarkma varsa fazla deri de cerrahi olarak kesilip çıkartılır.

Çöp Bacak Estetiği

Bacakların aşırı derecede ince olması durumuna çöp bacak denir. Çöp bacak ameliyatı bacakların protez kullanarak dolgunlaştırılmasını içerir. Protezin boyutları kişinin ihtiyacına göre belirlenir. Protez alt bacağa, dizle ayak bileği arasına yerleştirilir.

Bacak estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayınız: 0 212 2967878

Konu ile ilgili videomuzu izlemek için:

Источник: https://www.defneerkara.com/bacak-estetigi.html

Pürüzsüz Bacaklar İçin Ne Yapılmalı? Maskeler ve Öneriler | Cilt Bakımı

Bacaklara Yağ Transferiyle Çözüm

Pürüzsüz bacaklara sahip olmak her kadının neredeyse ortak hayalidir. Daha güzel görünen pürüzsüz bacaklar yaz aylarında daha önem arz eden bir konu haline gelmektedir. Tabi sadece bacaktaki tüyleri almakla güzel bacaklara sahip olamazsınız.

Pürüzsüz bacaklara sahip olmak için yapılan yanlış uygulamalar sonucunda oluşan batık, morluk, kızarıklık canınızı sıkabilir. Sizlere bu yazımızda pürüzsüz bacaklara sahip olmak için merak edilen sorulara ayrıntılı cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağım.

Pürüzsüz bacaklar için ne yapmalı, bacaklar nasıl pürüzsüz olur hakkında merak ettikleriniz yazımızın devamında.

Pürüzsüz bacaklara sahip olmak için sizlere vereceğim öneriler sayesinde pürüzsüz bacaklara sahip olmak mümkündür.  Harika bacaklara sahip olmanın ilk kuralı pürüzsüz bacaklar için peeling uygulamaktır.

Ölü deriyi soyup canlı deriyi ortaya çıkarmak bacaklarınızda harika değişim ilk adımı olacaktır. Bacak peelingi için kozmetik ürünlerden destek alabileceğiniz gibi hamama gidip güzel bir keselenmek ölü derinin atılmasını sağlayacaktır.

Bacak Tıraşı Yaparken Dikkatli Olun

Bacak tıraşı yaparken pek çok bayan özensiz ve dikkatsiz davranması sonucu bacaklar pürüzlü görünür. Asla ama asla kuru bacaklara jilet vurmayın genelde bacak kıllarını mümkün oldukça banyodan sonra uygulayınız.

Bacakların kıvrımlı ve olması kesik olma olasılığını artıracağından dolayı çok dikkatli olunmalıdır. Tabi tercih sizin olmakla beraber gerekmedikçe bacaklarınızı jiletle almayın.

Unutmayın ki tüyleri jiletle almak tüyleri daha sertleştirir ve kalınlaştırır ve bacaklarda tahriş oluşur.

Pürüzsüz Bacaklar İçin Ağda Yapın

Biraz zahmetli ve zaman alan ağda aslında pürüzsüz bacaklara sahip olmak için çok etkilidir. Ayrıca ağda bacaklardaki ölü deriyi uzaklaştırarak pürüzsüz deriyi ortaya çıkarır. Gerekmedikçe sıcak ağda yerine ılık ağda ile bacak tüylerini alın. Sıcak ağda bacaklarınızı yakacağından bacaklarınızda bölgesel kızarıklıklar oluşacaktır.

Bacaklarınızı ağda yapmadan önce buz uygulayarak acıyı azaltabilirsiniz. Ayrıca acı hissetmenizi önleyen emla kremi kullanabilirsiniz. Emla krem bölgesel uyuşma sağlayarak acı çekmenizi önleyecektir. Ağda yapmadan yarım saat önce emla krem sürün bacaklarınız uyuştuğunda ağdayı acı çekmeden yapabilirsiniz.

Daima Tüyleri Çıkış Yönünde Alın

Batık oluşmasının en büyük sebebi tüylerin rastgele alınmasıdır. İster ağda olsun isterse tıraş mutlaka kılların çıkış yönüne göre almaya özen gösterin. Kılların ters yönünde alınması bacakların kanamasına, batık ve sivilce oluşmasına neden olur.

Pürüzsüz Bacaklar İçin Lazer Epilasyon

Kalıcı çözüm önerileri arasında yer lan lazer epilasyon kesin sonuç veren bir yöntemdir. Tüylerden kurtulmak çoğu zaman zahmetli bir iştir. Tabi kızarıklıklar, isilik, acıda cabası. Birde beyaz tene sahip iseniz ağda yada tıraş sonra oluşan görüntü neredeyse keyif çıkarak durumdadır.Tüylerde kalıcı şekilde kurtulmak istiyorsanız kış aylarında lazer epilasyon deneyebilirsiniz.

Eldivenle Bacak Tüylerini Alma

Kadınların ortak sırlarından biri diyebiliriz. Eğer acıya dayanıklı iseniz doktor eldiveni ile bacak tüylerinizi alabilirsiniz.

İlk denemede bir acı çekersiniz ama hem tüyleriniz daha geç çıkar hemde ağdadaki gibi kızarıklık, yanma gibi durumlar oluşmaz. Çok hızlı yaparsanız fazla acı çekmezsiniz.

Her defasında tüyleriniz daha ince çıkar. Pürüzsüz bacaklar için deneyebilirsiniz.

Eldivenle bacak tüyleri yolma işleminde acı çekmeden ağda yapmak için acısız ağda nasıl yapılır adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Batıkları Asla Çıkarmaya Çalışmayın

Batıkları çıkarmaya çalışmak özellikle elle zorlayarak çıkarmak hem yara oluşmasına neden olacak hemde tırnak izlerinin görünmesine neden olur. Düş alırken orta sertlikte kese ile fazla baskı yapmadan keselemek ölü deriyi attığı gibi hemde batıkları yok eder.

Pürüzsüz Bacaklar İçin Bacaklarınızı Nemlendirin

Sadece bacaklar değil cildimizi daima nemli tutmak gerekli. Nemli bacaklar daima hem yumuşak hemde daha pürüzsüz görünür. Yüzünüze sürdüğünüz nemlendiricileri bacaklarınıza sürebilirsiniz.

Banyo Sırasında Lif yada Kese Kullanın

Ölü deriden kurtulmak için banyo sırasında bacaklarınıza kese yapmak bacaklarınız daha güzel olmasını sağlayacaktır.

Pürüzsüz Bacaklar İçin Peeling Yapın

Belli aralıklarla bacaklarınıza peeling uygulayın. A vitamini içeren peelingler bacakların hem canlı hemde pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır.

Kuru fırçalama yöntemi ile banyoya girmeden önce bacakları fırçalayarak ölü deriyi uzaklatırabilirsiz. Bacak peelingi için kahve peelingi uygulayabilirsiniz.

Kahve peelingi tarifleri için kahve telvesi maskesi adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bacaklarınıza Soğuk Su İle Durulayın

Sadece banyodan sonra değil belli aralıklarla ayakları soğuk suyu tutmak yada bacaklara buz küpleri sürmek kan dolaşımını hızlandıracaktır. Bu sayede bacaklarda görülen damar şişmelerinin görünümü azalacaktır.

Selülitlerinizden Kurtulun

Kötü görünen bacakların en büyük sebebi selülitlerdir. Yürüyüş yapmak, krem kullanmak selülit giderici bitkisel kürler ve masajlardan yararlanarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Fit bacaklar için yürüyüş yapmanın yanında egzersizler yapmak, bacaklara gerdiren egzersizler etkili sonuç almanızı sağlayacaktır.

Baacakları uaran hareketler kan akışını hızlandırdığından selülit sorunu ortadan kalkacaktır.

Bol Bol Su İçin

Sadece bacaklar için değil cildinizin nemli kalması için su içmek çok önemlidir. Ayrıca bitkisel çaylarıda tüketebilirsiniz.

Pürüzsüz Bacaklar İçin Bitkisel Çözüm

Daha sıkı, pürüzsüz ve bakımlı bacaklara sahip olmak için sizlere verdiğim önerilerin yanında pürüzsüz bacaklar için bitkisel yağlar bacaklarınız daha harika görünmesini sağlayacaktır. İşte pürüzsüz bacaklar için bitkisel yağlar;

 • Lavanta yağı
 • Yosun yağı
 • Kakao yağı
 • Kayısı çekirdeği yağı
 • Keten tohumu yağı
 • Biberiye yağı
 • Hindistan çevizi yağı
 • Zeytin yağı

Sizlere verdiğim bacak sıkılaştırıcı ve pürüzsüz bacaklar için bitkisel yağları belli aralıklarla bacaklarınıza sürmeniz yeterlidir. Etkisini kısa sürede gösteren bu bitkisel yağlar bacaklarınızı hem yumuşacık ve nemli yapacak hemde canlı, bakımlı, pürüzsüz bir görüntü kazandıracaktır.

Pürüzsüz Bacaklar İçin Maske

Yüz güzelliğinden sonra en önemli kısım bacak güzelliğidir.

Yüzümüzün daha canlı ve güzel görünmesi için maske uyguluyor peki ya bacaklarımız ? Pürüzsüz bacaklar için maske yapmak bacakların bakımlı olmasını sağlarken pürüzsüzlüğünü ve güzelliğini ön plana çıkaracaktır.

 Sizlere pürüzsüz bacaklar için etkili öneriler vermeden önce mutlaka maskeyi uygulamadan önce bacaklardaki tüyler kesinlikle alınmalıdır ve maskeli banyodan sonra temiz bacaklara uygulamalısınız. Ayrıca banyoda bacaklara kese yapmak gözeneklerin açılmasını sağlayacaktır.

Pürüzsüz bacak maskesi

Hazırlanışı ve uygulanışı

Yukarıda saydığımız malzemeleri bir kabın içerisinde karıştırın ve bacaklarınız her yerine sürerek ortalama 20 dakika kadar bekleyin. İşlemi bitirmek için ılık su ile durulamanız yeterlidir. Haftada 2 defa uygulamanız yeterlidir. Mutlaka en son nemlendirici krem sürmeyi unutmayın.

Kolay bacak maskesi

 • 4 yemek kaşığı karbonat
 • 1 çay bardağı sıcak su

Hazırlanış ve uygulanışı

Karbonatı bir kabın içerisine ekleyin ve üzerine sıcak su ilave ederek karıştırın. Hazır hale getirdiğimiz karışımı bacaklarınıza masaj yaparak iyice sürün.Ortalama 30 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın ve ayaklarınızı kurutun. Bu maske batık ve kıl dönmesini önlediği gibi bacaklarınızın pürüzsüz ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

Pürüzsüz Bacaklar İçin Krem

Pürüzsüz bacaklar için krem kullanarak bacaklarınızın daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için banyodan sonra bebek yağı kullanabilirsiniz. Günlük olarak ise vazelin ve yoğun nemlendirici özelliğine sahip kremler büyük etki sağlamaktadır.

Kalite bacak kremleri alarak hem banyodan sonra kullanabilirsiniz. Özellikle madecassol krem ve bepanthen krem bacakların bakamın için çok etkilidir.

Bacakları nemlendiren bakımını yapan, onaran, yenilen bu kremleri mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

Sizlere bu yazımızda pürüzsüz bacakları için ne yapılmalı hakkında bilgiler ve öneriler vermeye çalıştım. Sizlerde kou hakkında görüş. öneri ve sorularınızı yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

Источник: https://www.ciltguzellik.com/puruzsuz-bacak-icin-ne-yapilmali/

Bacak inceltmenin hızlı ve kolay 5 yolu

Bacaklara Yağ Transferiyle Çözüm

Bacak inceltmek ve basen eritmek istiyorsanız, “Yüksek Topuklar” olarak bizde, tam size göre çözüm yolları var! Bitkisel bacak eritme çayından, resimli bacak inceltme hareketlerine kadar denenmiş ve işe yarar yöntemlerimizi dikkatle okuyun ve hayalinizdeki bacaklara sahip olmak için hemen, şimdi harekete geçin!

Öncelikle basen ve bacaklardaki kalınlaşma ve yağlanmanın nedenine değinelim, sonrasında çözüm yollarına geçelim. Şekerli, yağlı ve tuzlu gıdaları aşırı miktarda tüketmek, hareketsiz bir yaşam sürmek, yeterli miktarda su içmemek, yaktığından çok daha fazla kalori almak bacaklarda yağlanma, kalınlaşmaya sebep olur.

Bitkisel bacak inceltme çayı için!

Metabolizmayı hızlandırıp vücudun daha fazla yağ ve kalori yakmasını sağlamak için, doğanın sunduğu mucizevi bitkilerden faydalanabilirsiniz. Biz, “Yüksek Topuklar” editörleri olarak formumuzu korumak, basen ve bacak inceltmek, selülitlerden kurtulmak için aşağıda tarifini verdiğimiz çayı kullanıyoruz; size de tavsiye ederiz.

Bacak inceltme çayını her gün taze olarak ve istediğiniz kilo inene kadar yapıp içeceksiniz. Tam önerdiğimiz şekilde malzemeleri kullanmalı, ekleme veya çıkarma yapmamalısınız. Bu çay ayrıca, ödem söktürücü ve tatlı isteğini kesmeye yardımcıdır.

Malzemeler,

 • 1 yemek kaşığı hibiskus çayı
 • 1 adet elma
 • 1 adet limon
 • 1 adet çubuk tarçın
 • 1 yemek kaşığı kuru nane
 • 1 yemek kaşığı karanfil
 • 1 tatlı kaşığı tane karabiber
 • 1 tatlı kaşığı taze zencefil
 • Eğer taze zencefil yoksa, 1 çay kaşığı toz zencefil
 • 1 litre kaynamış ve birkaç dakika dinlenmiş su

Hazırlanışı ve kullanımı:

Bu bitkisel çay geceden hazırlanmakta, sabaha kadar demlenmesi için bekletilmektedir. Alışkanlık kazanmak için her gece dişlerinizi fırçaladıktan sonra bu çayı hazırlayabilirsiniz veya unutmamak için telefonunuza alarm kurabilirsiniz.

Elma ve limonun kabuklarını soymadan dilimleyin. Tencere veya cam sürahide çay için verilen tüm malzemeleri bir litre sıcak suyla karıştırın. Kapağını kapatıp sabaha kadar bekletin.

Ertesi sabah çayı süzün. Günde 3 öğün, yemeklerden önce birer bardak için. O gün çayı mutlaka bitirin, ertesi sabah taze olarak hazırlayın.

Bacak inceltme için denenmiş yoğurt kürü

Biz, “Yüksek Topuklar” ekibi olarak tamamen doğal yoğurt kürüne bayılıyoruz çünkü hem yağ yakıyor hem ödem atıyor hem bacak eritiyor! Sadece üç malzemeyle hazırlanan, ekonomik ve pratik bu kür sayesinde kilo vermek ve bacak inceltmek çok kolay olacak, bize güvenin!

Yoğurt kürü gece uyumadan 3-4 saat önce tüketiliyor, bu sayede gece boyunca vücudun yağ yakması sağlanıyor. Ancak dikkatli olmalısınız: Yoğurt kürü haftada sadece 2 kez yapılmalıdır, daha fazla değil!

Malzemeler,

 • 1 kase yoğurt (tam veya yarım yağlı olabilir fark etmez)
 • Yarım çay kaşığı toz tarçın
 • Yarım çay kaşığı toz zencefil
 • Yarım çay kaşığı toz zerdeçal

Hazırlanışı ve kullanımı,

Tüm malzemeleri kasede karıştırın. Uyumadan 3-4 saat önce yiyin. Sabah uyandığınızda karnınızdaki şişkinliğin azaldığını, tartıda yarım kiloya kadar eksildiğinizi göreceksiniz. Yoğurt kürünü haftada sadece 2 kez yapmalısınız, daha fazlası yan etkiye sebep olur.

Su içerek bacak inceltin!

Kilo vermek isteyenlerin ilk duyduğu tavsiyelerden biri günde 12 bardak içmeleridir buna eminiz ama fazla kilo sorunu olan insanların su içmediğinden daha eminiz! Eğer siz, hem kilo vermek hem bacak inceltmek istiyorsanız günde en az 12 bardak su içmelisiniz. Bu tavsiye size çok basit görünüyor olabilir ama mucize faydalarını ancak su içtikten sonra anlayıp şok olabilirsiniz! Çünkü su içmenin faydaları, zannettiğinizden çok fazladır.

Resimli bacak inceltme hareketleri

Şimdiye kadar size bacak inceltme için istediklerinizi verdik, sıra spor geldi! Şu konuda anlaşalım: Spor yapmadan basen, bacak, göbek eritemezsiniz! Spordan kaçmak yerine size vereceği mutluluk, süper görüntü ve sağlık için daha fazla yapın.

Resimli bacak inceltme hareketlerinden birini seçip ilk gün 10 adet tekrar yapın. İkinci gün yeni bir hareket ekleyin, üçüncü gün bir başka hareket derken vücudunuzu spora alıştırın, her gün en az 20 dakika boyunca bu hareketleri yapın.

Bacak inceltmek için yürüyüş yapın!

Evde veya spor salonunda veya dışarıda yürüyüş yapmak hem kilo vermenizi hem bacak inceltmenizi sağlayacaktır. Yürümenin faydaları haberimizde anlattığımız gibi, sağlıklı yaşamak ve harika görünmek için her gün 45 dakika yürümeyi alışkanlık edinmelisiniz.

Yürümek için dışarı çıkmanız veya spor salonuna yazılmanız şart değil, evinizin salonunda tur atarak yürüyebilirsiniz veya evinize bir spor aleti alabilirsiniz. Siz yeter ki spor yapmak isteyin, pratik çözümleri kendiliğinizden bulacaksınız!

Bacak inceltmenin hızlı ve kolay yollarını öğrendiniz.

Источник: https://www.yuksektopuklar.com/kolay-ve-hizli-bacak-inceltme-36676

Bacaktaki Kılcal Damarlar İçin Hazırlanan Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Bacaklara Yağ Transferiyle Çözüm

Hem kadınlarda hemde erkeklerde oluşabilen kılcal damarların tedavisinde tıbbi yöntemler kadar bitkisel yöntemlerde ve bitkisel tedaviler de başarılı sonuçlar vermektedir.

Bacaklardaki Kılcal Damarlar İçin Bitkisel Çözümler

Günümüzde bilhassa bacaklarda varis adı verilen kılcal damarlar genel olarak kadınların sorunu olarak bilinse de erkeklerde oldukça sık rastlanılan bir sağlık sorunu olmaktadır.

Neredeyse altı kişiden birinde rastlanılan bacaklarda kılcal damarlar beraberinde farklı sorunlar oluşmasına da neden olabilmektedir. Ağrılar, kramplar ödem ve şişkinlikler sürekli yorgunluk hissi bu sorunlardan en belirgin olanlardır.

Hiçbir şikayet olmasa bile bu sağlık sorunu kadınlar açısından estetik olarak korkulu bir rüya nedeni olmaktadır.

Bacaklarda bulunan kılcal damarlar ana nedeni kirli ve oksijeni azalmış bulunan kanı akciğer ve kalbe taşımakla görevli olan toplardamarlarda meydana gelen genişleme ve kıvrılmalarla veya yine toplardamarların kapaklarından oluşan sıkıntılar nedeniyle olmaktadır.

Farklı tıbbi tedavi seçenekleri de olan bacaklarda bulunan kılcal damarların bitkisel tedavi yöntemleri de günümüzde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Alternatif bir tedavi uygulaması olan bitkisel tedavi pek çok hastalıklara olduğu kadar kılcal damar sorunlarında da olumlu sonuçlara imza atmaktadır.

Tedaviye yardımcı olan özel bitki kürleri, bitkisel kremler ve losyonlarla yapılan masajlar bacakta bulunan kılcal damar sorunlarına tedavide büyük destek vermektedir.

Bitkisel Kürler

Bacakta bulunan kılcal damarlara bitkisel çözüm yöntemlerinden en önemlileri bitki kürleridir.

Bu bitki kürlerinden bazılarını çay olarak demleyip içebilir, bazılarını direk cilde uygulayarak masaj yaparak veya banyo uygulaması şeklinde kullanabilirsiniz.

 Bacaktaki kılcal damar tedavisinde bitki kürlerini uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız oldukça önemli bir ayrıntı olmaktadır. Bu konuda uygulanan kürlere örnek olarak şunları verebiliriz:

Krem olarak hazırlanan bu kürde ilk olarak on civarı at kestanesini alıp kabuklarını soyarak ince bir şekilde rendeleyin. Cam bir kavanozun içine koyduğunuz rendelenmiş at kestanelerinin üzerine gelecek şekilde saf olarak zeytinyağı ekleyin.

Yaklaşık olarak üç hafta boyunca güneşte fermente edeceğiniz bu kürü daha sonra her akşam aksatmadan bacaklarınızda kılcal damarların bulunduğu alana sürerek iyice yedirecek şekilde masaj yapın.

Sorunlu olan bölgeyi sararak veya bir çorap giyerek yatın.

Elma sirkesi ayaklarınızda meydana gelen bu toplardamar sorunun tedavisinde oldukça etkili olmaktadır.  Bu sağlık sorunun tedavisinde elma sirkesini iki şekilde kullanabilirsiniz.

İlk şekli ılık suyla bir fincan kadar dökerek bacakları içinde bekletmek daha sonra masaj yaparak veya elma sirkesini direk olarak bacağa bir pamuk yardımıyla sürüp masaj yaparak olmaktadır. Burada önemli olan sirkeyi bacaktan sabaha kadar yıkamamanın temiz bir bezle sarıp uymanızdır.

İkinci kullanım şekli ise bir bardak suya bir kaşık kadar koyarak direk içmeniz şeklindedir. İki yöntemde bu toplardamar sorunun tedavisinde başarılı sonuçlar vermektedir.

Kılcal Damar Tedavisi Elma Sirkesi

Beş veya altı adet lahana yaprağını ayırarak yaklaşık olarak yirmi dakika boyunca kaynar suda haşlatıp soğutmanızdır. Daha sonra soğuyan lahana yapraklarını bacaklarınızda bulunan sorunlu alanın üzerine koyarak üstünü bir tülbent veya bele sarıp sabaha kadar bekletmeniz şeklinde olmaktadır. Bu kür düzenli olarak her gece uygulamalıdır.

Yaklaşık olarak iki çay kaşığı civarında iyice dövülmüş veya ezilmiş zencefili kaynar suyun içinde yaklaşık olarak on dakika kadar demleyin. Hazırlanan bu kürü günde iki kez düzenli olarak için.

Kaynayan bir bardak suyun içersine iki veya üç yaprak civarında biberiye yaprağı koyarak yaklaşık on dakika civarında demleyerek dinlendirin. Hazırlanan bu kürü sabahları ve akşamları düzenli olarak iki fincan olarak aksatmadan için.

Bitkisel Tedavi

Bacaklarda bulunan kılcal damar sorununu tedavide kullanılan ve oldukça yararlı bulunan bir takım bitkiler bulunmaktadır. Bilhassa kırmızı ve mor renkte olan bitki ve meyveler bu sağlık sorunun tedavisinde şaşırtılan başarılar göstermektedir. Özellikle E ve C vitamini açısından zengin olan bitkiler düzenli olarak tüketilmelidir.

Mevsiminde her gün yenilen bir iki avuç kiraz, iki üç kivinin tedavi konusunda yarattığı başarı oldukça net olarak gözlemlenebilmektedir.  Bunu dışında hayatınızdan tuzu, şekeri, karbon hidratları, doymuş yağları, hazır gıdaları, kızartmaları çıkarıp sağlıklı bir beslenme şekli uyguladığınızda oluşan mucizevi sonuçlara inanamayacaksınız.

Bol miktarda lifli meyve ve sebzeler, balık ve her öğünde bol miktarda salata bacaklarda oluşan kılcal damarların tedavisinde oldukça etkili olmaktadır. Bunun dışında bu konuda tedaviye yardımcı olan sebzeler ve meyveler arasında en önemlilerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Gotu kola bitkisi
 • Üzüm tohumu
 • Zencefil
 • Çam kabuğunun özü
 • Çemen otu
 • Zerdeçal
 • Biberiye
 • Alıç Bitkisi
 • Yaban mersini
 • Kırmızıbiber
 • Greyfurt
 • Kasap Süpürgesi
 • At kestanesi tohumu Enginar
 • At kuyruğu
 • Limon
 • Elma sirkesi
 • lahana
 • Sarımsak
 • Çoban çantası
 • Kivi
 • Kiraz
 • Soğan

Kullanıcı Yorumları ve Oyları (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading…

Источник: https://damarlari.com/bacaktaki-kilcal-damarlar-icin-bitkisel-cozum.html

Çarpık Bacak Estetiği Tedavisi Nasıl Yapılır, Hangi Yöntemler

Bacaklara Yağ Transferiyle Çözüm

Dış görüntüsüne önem veren kadınların, kendini rahat hissetmesinin tek şartı küçük estetik operasyonlar ile vücudundaki kusurları yok etmekten geçer. Çarpık bacak estetiği ve tedavisi de bunlardan birine çözüm olabilir.

Kemik sağlığı söz konusu olan bacaklarda çarpıklık durumu diğer estetik ameliyatlardan biraz farklılık göstermekte idi. Burun veya yüz de yapılan estetiklere göre kemik ameliyatı daha zorlayıcı olabiliyor.

Yıllardır her türlü estetik müdahaleye yenilikler getirilirken, çarpık bacaklardaki kusurlar için kemik düzeltme ameliyatları dışında çare bulunamamıştı.

Oysa son birkaç yılda çarpık bacakları düzeltmek için, kemiklere müdahale edilmeden yağ dokusunda yapılan değişiklikler ile çarpık bacaklar birkaç saat içinde düzeltilmektedir.

Uzun yıllar bacaklarındaki eğrilik sebebi ile kısa etek, dar pantolon ve şort giyinmekten kaçınan kadınlar için çözüm olan bu operasyon, bacakların eğrilik olan bölümlerine, yağ fazlası olan bölümlerden yağ transfer edilerek veya bacaklara silikon yerleştirilerek gerçekleştirilir.

Uzman bir doktor tarafından yapılması önerilen ve oldukça başarılı sonuçlar veren bu operasyon, vücudunda yağ bulunmayan kadınlar için dayanıklı silikon jeller kullanılarak ta yapılabilir.

Bacaklarından memnun olmayan ve bazı değişiklikler yapılması gerektiğini düşünen kadınların hangi yöntem ile bacaklarının düzetileceğine ise doktor karar vermelidir.

Bazı vakalarda hem yağ transferi hem silikon jel birlikte de kullanılabilir.

Çarpık Bacak Estetiği Hangi Şikâyeti Olan Hastalara Uygulanır?

Genetik olarak çarpık bacaklı olarak dünyaya gelen, yetersiz beslenme sonucunda kemiklerinde yamukluk olan, bir bacağında diğerine göre incelik bulunan veya bacaklarının tamamında aşırı incelik bulunan hastalar için çarpık bacaklara uygulanan yağ transferi veya silikon dolgular uygulanmaktadır.

Ayrıca kalçadan itibaren sarkan, yamulan tüm bacak dokusu bu operasyon sayesinde kısa süre içinde düzeltilmektedir. Bu operasyon ile küçük olan kaslar büyütülebilir, şişkin kaslar inceltilebilir veya kalın bacaklardaki yağ alınabilir.

Estetik cerrah tarafından gerçekleştirilen bu operasyon, bacakların bazı bölgelerinden yağ alınarak, bazı bölgelerine ise yağ transfer edilerek gerçekleştirilir. Operasyon sonrasında, deri gerilir, çukurlaşan bölgeler doldurulur ve bacaklardaki yamuk bölgeler tamamen düzeltilir. Operasyona kara vermek için hastanın 18 yaşını geçmiş ve vücut gelişimini tamamlamış olması önerilmektedir.

Operasyon öncesinde sigarayı bırakmak, bol su tüketmek yaraların daha kısa süre içinde iyileşmesini sağlayacaktır. Ayrıca aspirin ve bitkisel ilaçlar kanamayı artırabileceğinden, ameliyattan bir süre önce kullanımı kesilmelidir.

çarpık bacak tedavisi

Çarpık Bacak Tedavisi

Doğuştan bir bacağı kısa, boyu kısa veya kemik eğriliği bulunan hastalara uygulanan ilizarov yöntemi, çarpık bacaklar içinde çözüm olmaktadır. Fakat zor ve iyileşme süresi oldukça uzun olan ilizarov ameliyatı, aylarca hastayı yatağa bağımlı kılmaktadır.

Bu sebeple sadece bacak yağ dokusunda değişiklik yapılarak düzeltilen operasyonlar, kadınlar tarafından daha fazla tercih edilir. Bazı kadınların, bacaklarına transfer edilen yağ erime gösterir. Böyle durumlarda, birkaç ay ara ile tekrar bacaklara yağ transfer edilebilmektedir.

Her seferinde eriyen yağ dokusunda ise göğüslere uygulanan silikon jellerin kalça ve bacaklar için olan çeşitleri, ameliyatın sık tekrar edilmesini önleyecek ve hastanın tek seferde çarpık bacaklardan kurtulmasını sağlayacaktır.

Kolaylıkla ilizarov yöntemini düşünmeyen hastalar için yağ transferi veya silikon yerleştirme konusunda seçilen doktorun tavsiyesi dikkate alınmalı ve bacak düzeltme yöntemine birlikte karar verilmelidir.

Çarpık Bacaklara Yağ Dokusu Nasıl Uygulanır?

Bacaklarındaki yamukluktan şikâyet eden kadınların, uzun araştırmalar sonucunda seçtiği deneyimli doktor, ilk olarak bacakların kemik dokusunu gösteren film çektirecek ve hangi bölgelerde yamukluk olduğunu belirleyecektir.

Hasta ile birlikte değerlendirilen filmler neticesinde, yamukluk olan bölgeye silikon jel veya yağ transferine karar verilir. Diz altındaki yağ dokusu eksikliklerinde, diz arkasından açılan küçük kesiler ile operasyon tamamlanır. Yağ transfer edilecek bölge ilk olarak kalem ile çizilerek belirlenerek, hasta ameliyata alınır.

Yarım saat ile iki saat arası süren bu operasyon sınırlı uyuşturma veya gerekli durumlarda genel anestezi ile gerçekleştirilmektedir. Genellikle aynı gün hastanın evine dönme ve birkaç gün içinde işine başlama olanağı bulunur. Birkaç gün vücudun alışma süreci olduğundan, küçük şikâyetler oluşabilmektedir.

İlk bir haftanın sonunda şikâyetler oldukça azalacak ve iki haftanın sonunda tamamen sona erecektir. Bacaklara yapılan ilk yağ transferinde erime olup olmadığı hasta tarafından kontrol edilmeli ve gerekli durumlarda yağ transferi tekrar edilmelidir.

Göbek bölgesindeki yağlar daha az eridiği için genellikle göbek yağları, bacak estetiğinde kullanılmaktadır. Hasta çok zayıfsa ve transfer edilecek yağ, hastanın vücudunda bulunmuyorsa, bir süre hastanın kilo alması için beslenme programı düzenlenir ve ameliyat tarihi bir süre uzatılabilir.

Böylelikle hastanın vücudunda transfer edilebilecek oranda yağlanma olması sağlanabilir. Silikon jelleri kullanmak istemeyen ve doğallıktan yana olan kadınların tercih ettiği yağ transferi, kişinin tamamen kendi yağı kullanılarak çeşitli komplikasyonların ortaya çıkmasını önleyecektir.

Çarpık Bacak Estetiği için Silikon Kullanımı

Çarpık bacakları sebebi ile birkaç defa yağ transferi geçiren ve transfer edilen yağlarda erime olan hastalara, vücudunda transfer edecek yağ bulunmayan hastalara ve tek seferde çarpık bacaklardan kurtulmak isteyen hastalara önerilen silikon jeller, daha kesin sonuç vermektedir.

Kalça da dâhil tüm bacak bölgesine uygulanabilen silikon jeller, oldukça dayanıklıdır ve bir kez yerleştirilerek uzun yıllar, çarpık bacaklardan kurtulma olanağı verir. Dış darbelere karşı dayanıklı olan bu jeller, diz arkasından, kas altına yerleştirildiği için dikkat çekmez.

Hastanın ihtiyacına göre, jellerin şekil ve ebatları doktor tarafından belirlenecektir. 2-3 dikiş ile yarım saat içinde baldır bölgesine yerleştirilir. İzler kısa süre içinde tamamen kaybolacaktır. Bu operasyonda, uzman bir doktorun elinde kısa süre içinde tamamlanır.

Hasta aynı gün evine döner ve birkaç günlük dinlenme sonucunda işine ve sosyal hayatına devam edebilir. Yaklaşık 15 gün kadar, jellerin yerinden oynamaması ve kasların altına iyice yerleşmesi için kompresyon çorabı kullanılmalıdır.

Kullanılan bu çoraplar bacakları sabit tutacağı için ağrı oluşmasını da engelleyecektir. Oluşabilecek ufak ağrılar ise doktorun önerdiği, ağrı kesici ilaçlar ile minimuma indirilir.

Çarpıklık Ameliyatı Sonrası Hastanın Hayatı Nasıl Etkilenir?

Görselliğine önem veren ve vücut kusurları sebebi ile duygusal hayatı, hatta iş hayatı olumsuz etkilenen kadınların kendine güveni çarpık bacak estetiğinden sonra yerine gelecektir.

Yıllarca bacaklarındaki kusurları kapatmak için giyim tarzını değiştiren hastaların operasyon sonrasında, gardırobu tamamen değişir. Kendine ve bacaklarına güveni yerine gelen kadınlar, korkusuzca kısa etek ve şortlar giyinir.

Karşı cins ile ilişkileri de etkileyen vücuda duyulan güven, kişiye yeni başlangıçlar yaratacaktır.

Çarpık Bacak Estetiği Sonrası

Çarpık bacak estetiği, kolay bir operasyon olmasına rağmen, hastanın ilk birkaç ay dikkat etmesi önerilmektedir. Düzenli olarak spor yapan kadınların operasyon sonrasında iki ay spora ara vermesi ve bacaklara alınacak darbelere karşı dikkatli hareket edilmesi önerilir.

Özellikle ağırlık ile yapılan spor faaliyetleri, operasyon sonrasında en az üç ay yapılmamalıdır. Operasyonda kullanılan silikon jeller, günümüzde oldukça uzun yıllar dayanabilecek özellikte üretilmiştir.

Bacaklara yerleştirilen silikon jeller, çoğunlukla ebatlarında yapılabilecek değişiklik için çıkartılır, bunun dışında ömür boyu dayanacaktır. Operasyonun, gelecekteki hayata, hamileliğe veya emzirmeye engel olacak her hangi bir yan etkisi bulunmaz.

Kalıcı olan bu operasyonu, tek bir defa yaptırmak ve hayatın devamında gönül rahatlığı ile kullanmak mümkündür.

Источник: https://yasamloji.net/saglik/carpik-bacak-estetigi-tedavisi-nasil-yapilir-hangi-yontemler.html

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.