Bedenlerine Elektrik Süpürgesi Kadar Değer Vermeyenler…

içerik

Elektrik Süpürgesi Tavsiyesi | Hangi Elektrik Süpürgesini Almalıyım?

Bedenlerine Elektrik Süpürgesi Kadar Değer Vermeyenler…

Bir elektrik süpürgesi almaya karar verdiğinizde kafanızı karıştıracak bir sürü teknik terim havada uçuşuyor.

Aslında bir elektrik süpürgesi satın almak o kadar zor bir konu değil.

Şimdi sizlere kısaca “Elektrik Süpürgesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim? Hangi Elektrik Süpürgesini Almalıyım? Elektrik Süpürgesi Tavsiyeniz Nedir?” Sorularına –kısaca- cevap vermeye çalışayım.

Elektrik Süpürgesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Hemen hemen bir çoğumuzun elektrik süpürgesi alırken veya incelerken ilk fark ettiği şeylerden biri Watt. Bu süpürgenin üzerinde ve kutusunda büyük harflerle yazılmış olan 750, 800, 900, 1000, 1200, 2000 Watt gibi sayılardan oluşuyor. Bu sayılar aslında bizim için nerdeyse hiçbir önemi yok.

Muhtemelen satış stratejisi gereği yazılan bu sayılar cihazın ne kadar elektrik tükettiğini gösteren bir değer olduğunu söyleyelim. Watt yani Motor Gücü süpürgesinin harcadığı elektrik enerjisini veriyor.

Bir çok kişi süpürge alırken Watt değeri yüksek olan süpürgenin daha iyi olduğunu düşünsede aslında hiçbir ilgisi yok.

Bir çok kişinin adını ilk kez duyduğu Air Watt yani Emiş Gücü bir süpürge alırken dikkat etmeniz gereken en önemli özellik. Bu özellik süpürgenin ne kadar iyi çektiğini gösterir. Standart olarak 350-600 arasında ki bir süpürge idealdir.

Ancak unutulmamalıdır ki çok yüksek emiş gücüne sahip olan bir süpürgeyi aldığınızda evdeki halı ile boğuşmanız kaçınılmaz olabilir.

Yüksek emiş gücüne sahip süpürgelerde ayarlama butonu olmayanları kullandığınızda halıya yapışıp kalabiliyor.

Bu arada Air Watt yani Emiş Gücü ile Watt (Motor Gücü) arasında herhangi bir bağlantı/orantı yok.

Hava debisi diye bir kavram daha var. Bu kavram süpürgenin ne kadar hava çektiğini gösteren değerdir ve Litre/Saniye cinsinden gösterilir. İyi bir süpürgede hava debisi kullanılan hortum ucunda 40 Litre/ saniye ve üzerinde olması tavsiye edilir.

Halılarda derinlemesine (halıların diplerindeki saç, kıl tüy v.s.) temizlik yapacak bir ürün arıyorsanız o zaman güçlü ve turbo başlıklı ürünlere bakmanızda fayda var. Fırçası dönen bir “turbo başlık” süpürgenin yürümesini daha rahat sağlar.

Son zamanlarda kullanımız artan turbo başlıklı süpürgeler kendi etrafında dönebilen bazı başlıklar hava gücü ile hareketi sağlandığından emiş gücü yüksek bir süpürgenin halıya yapışmasını engelliyor.

Bir çok marka ve modellere uyabilen “Universal Turbo Başlıklar” piyasada bulunmaktadır.

Gecenin bir vakti evi süpürmeyi düşündüğünüzde aklımıza gelen ilk soru gürültü/ses sorunu. Bundan dolayı alternatifleriniz arasında ses düzeyi düşük bir süpürge almanız hem sizi hemde komşularınızı rahatsız etmeyecektir.

Standart bir elektrikli süpürgenin ses seviyesi genellikle 78 desibelken, en sessiz olanınki ise normal konuşma düzeyi olan 60 desibel civarındadır.

Gürültünün her 3 desibelde iki kat arttığını düşünürsek 68 ile 78 desibel arasında ciddi bir fark bulunmaktadır! Bazı firmalar kendi elektrikli süpürgelerinin ölçümünü uluslararası standartlara göre yapar. Bu nedenle elektrik süpürgesi alımında ses seviyesi (desibel) bir diğer kriterdir.

Aktif Karbon Filtre “gaz moleküllerini yakalama ve tutma özelliği” bulunmaktadır. Aktif karbon filtrenin yüzeyi milyonlarca ufak gözenekten meydana gelmiştir. Bu gözenekler aracılığı ile bir çok koku yayan zehirli gazlar yakalanır. Aktif karbon filtre kullanılan süpürgeler ortamdaki kokuyu da arındırabilmektedir.

Emiş gücünden sonra en önemli özellik kuşkusuz Hepa Filtre özelliğidir. Filtre olayı gerçek temizlik yapmanızı sağlayacak öncelikli bir değerdir. Hepa  İngilizce “High Efficiency Particulate Arrestin” kelimelerinin kısaltmasıdır.

Türkçeye çevirdiğimizde “Yüksek Düzeyde Partikül Yakalayıcı Filtre”  anlamına gelmektedir. Burada ki partikül sözcüğü mümkün olan en küçük parçacık demektir. Hepa filtreler partiküllerin  -başka bir ifade ile süpürgeden kaçabilecek tozların- % 85 ile % 99,99 una kadarını  yakalayabilir.

Hepa filtreler “Hepa 10, Hepa 11, Hepa 12, Hepa 13, Hepa 14” gibi tozu tutma seviyelerine göre sıralanır. Bunların özelliklerini şöyle sıralayabiliriz.

Hepa 14 filtrelerden daha iyi olanlar Ulpa filtrelerdir. Yaklaşık 0,3 mikrona kadar tozları “Hepa Filtreler” havadan arındırırken 0,3 mikrondan küçük olanları ise “Ulpa Filtreler” arıtabilmektedir. Ulpa filtrelerin sadece daha çok sağlık alanında (ameliyathane, streril oda vb.) kullanıldığını söyleyelim.

 • HEPA 10: 100 bin adet partikülün 15.000’ni çıkartır. Yaklaşık % 85’ini tutmaktadır.
 • HEPA 11: 100 bin adet partikülün 5.000’ni çıkartır. Yaklaşık %95’ini tutmaktadır.
 • HEPA 12: 100 bin adet partikülün 500’ünü çıkartır. Yaklaşık % 99,5’ini tutmaktadır.
 • HEPA 13: 100 bin adet partikülün 50’sini çıkartır. Yaklaşık %99,95′ni tutmaktadır.
 • HEPA 14: 100 bin adet partikülün 5’ini çıkartır. Yaklaşık %99,995’ini tutmaktadır.

Bir süpürgenin Toz Torbalı veya Torbasız olması tartışılagelen bir konudur. Torbasız süpürgeler, torbalı süpürgelere göre daha iyi performans gösterirler şeklinde genel bir kural yoktur.

  Torbasız süpürgelerin torba ihtiyacı olmadığından ilave masrafı yoktur. Torbasız süpürgeler, ne kadar tozun çekildiğini görmenize olanak sağlar ve hazne görüldüğünden doluluk oranı anlaşılır.

Bununla birlikte günümüzde üretilen çoğu torbalı süpürgede torba doluluk göstergeside bu imkanı sağlamaktadır. Torbasız süpürgelerde kullanıcı tozun boşaltılması esnasında bir miktar toza maruz kalabilir.

Bu nedenle alerji, astım gibi rahatsızlığı olan kişilere tavsiye edilmez. Toz torbalı süpürgeler daha hijyeniktirler ve torba kolayca değiştirilebilir.

Uzun yıllardır üretilen bu “Su Filtreli Elektrik Süpürgeleri” ülkemizde son 10-15 yılın modası olduğunu hatırlatalım. Arnica Bora’nın piyasaya fırtına gibi girişi ile iyice yaygınlaşan su filtreli süpürgelerin en önemli özelliği psikolojik faydalarıdır.

Temizlikten sonra ortamdan çıkan kiri gören kullanıcının ciddi bir rahatlama yaşamasını sağlayan su filtreli süpürgeler aynı zamanda halı yıkama veya ıslak zeminden çekim gibi özelliklere de sahiptir.

Ancak suların boşaltılması ve parçaların temizlenmesi gibi ek külfetler nedeniyle bu tip süpürgeleri tek cihaz olarak önermek zordur. Su filtreli süpürge kullanılan evlerde genellikle bir de mini süpürge bulundurulması bu sebeptendir.

Ayrıca su filtreli süpürgelerin oldukça gürültülü çalıştıklarını da söyleyelim.

Toz torbalı mı yoksa su filtrelimi sorusunu şahsen bana sorarsanız toz torbalı derim. Toz torbalı elektrik süpürgesi işiniz bittiğinde kenara koyuyorsunuz. Bunlar su filtreliye göre daha sessiz çalışıyor.

Ayrıca diğer bir avantajı torbalarını uzun süre kullanabiliyorsunuz. Torbanız bittiğinde paket halinde (6-12 adet) istediğiniz bir çok yerden ucuza satın alabiliyorsunuz. Su filtreliler daha sağlıklı gibi görünüyor ama –sıklıkla- gürültülü çalışması ve cihazın temizliği ayrı bir sorun.

Cihazla işiniz bittiğinde oturup bu cihazı temizlemeniz gerekiyor.

Piyasada “hem torbasız hem susuz” olarak bilinen siklonlu elektrik süpürgesi tipi, içeriye giren havayı siklon denen odacıklarda döndürerek çalışır. Havadaki tozlar merkezkaç kuvveti nedeniyle odacıkların duvarlarına çarparak düşerler.

Dyson’ın icadı olan bu sistem bugün başka markalar tarafından da kullanılmaktadır. Siklonlu süpürgelerin avantajları arasında çok yüksek ve asla düşmeyen emiş gücü ilk sırada yer alıyor.

Bu tip süpürgelerin “alerji-astım hastaları için” veya “evcil hayvan besleyenler için” şeklinde satılmaları da bu sebepten kaynaklanıyor.

Ancak siklonlu süpürgelerin toz haznelerini boşaltmanın zahmetli ve rahatsız edici bir iş olması ve bu tip süpürgelerin yüksek fiyatları da dezavantajlar arasında.

Not: Evde bulunan priz durumuna göre kablo uzunluğuna dikkat edin.

Elektrik Süpürgesi Tavsiyeniz Nedir?

Bütçeniz tam olarak nedir bilmiyorum. Yorum kısmına süpürge almak için ayırdığım bütçe şu derseniz –boş zamanımızda- cevap vermeye çalışacağız.

Süpürge almak istediğinizde bütçeden sonra toz torbalı veya su filtreli gibi bir seçeneği belirlemeniz gerekiyor. Ardından uygun olduğunu düşündüğünüz cihazı alabilirsiniz.

Başta dediğim gibi bir süpürgenin kalitesi belirleyen ana özellikler emiş gücü, hepa filtre, hava debisi ve desibel (ses düzeyi) değerleridir.

2- Philips FC9924/07 Marathon Ultimate Elektrikli Süpürge > Yaklaşık 1260 TL

Philips FC9924/07 Marathon Ultimate Elektrikli Süpürge Hali-hazırsa şu anda en çok tavsiye edilen, en çok satın alınan ve en olumlu yorum yapılan süpürge modeli.

Altta 675 kişinin verdiği yorum ortada. Bütçeniz daha az ise “Philips Marathon Ultimate FC9919/07 650 W Toz Torbasız Süpürge” alabilirsiniz.

Bu torbasız isteyenler için ideal bir süpürge olduğunu söyleyebilirim.

Philips FC9924/07 Marathon Ultimate Elektrikli Süpürge’nin teknik özelliklerine kısaca baktığımızda 

 • Filtre Filtre Tipi: Hepa 13 Filtre
 • Toz Kapasitesi:2 Litre Toz Kapasitesi
 • Motor Gücü (Watt): Giriş gücü (IEC) 650W
 • Ses Seviyesi: 75 dB Ses Seviyesi
 • Toz Torbası: Toz Torbasız
 • Kablo Uzunluğu: 8 m

5- Fakir Hygien 2600 H2O Su Filtreli Islak Kuru Vakum Süpürgesi > Yaklaşık 600 TL

2017, 2018, arçelik hepa filtreli süpürge, elektrik süpürgesi, elektrik süpürgesi alırken nelere dikkat etmeliyiz, elektrik süpürgesi almalı, elektrik süpürgesi en yüksek emiş gücü kaç olmalı, elektrik süpürgesi tavsiye kadınlar kulübü, elektrik süpürgesi tavsiyesi, elektrikli süpürge tavsiye 2018, elektrikli süpürge tavsiye donanımhaber, emiş gücü 600 watt elektrikli süpürgesi, en çok tavsiye edilen elektrik süpürgesi, en iyi elektrik süpürgesi 2018, en iyi elektrik süpürgesi hangisi 2018, en iyi elektrik süpürgesi markası, en iyi elektrikli süpürge hangisi, en iyi toz torbalı elektrik süpürgesi hangisi, hangi elektrik süpürgesi almalıyım, hangi elektrik süpürgesini almalıyım, nilfisk elektrikli süpürge, nilfisk power special, philips 9256 süpürge

Источник: https://www.tech-worm.com/elektrik-supurgesi-tavsiyesi-hangi-elektrik-supurgesini-almaliyim/

En İyi Elektrikli Süpürgeler – En Çok Tercih Edilen Elektrik Süpürgeleri

Bedenlerine Elektrik Süpürgesi Kadar Değer Vermeyenler…
 

Evimizde en çok kullandığımız aletlerin başında elektrik süpürgeleri gelmektedir. Elektrikli süpürgeler hayatımızın  bir vazgeçilmezi ve her evde mutlaka bulunan bir teknolojik alet. İşte bu sebeple elektrikli süpürge alırken kafamızda pek çok soru işareti kalabiliyor.

En İyi elektrikli süpürge hangisi, en iyi çekim gücü olan süpürge, en iyi toz torbasız süpürge en kullanışlı süpürge gibi pek çok özelliği doğal olarak merak edebiliyoruz.

Bu nedenle bu yazımızda süpürge alırken dikkat etmeniz gereken şeyler, en iyi süpürge marka ve modelleri, en uygun elektrik süpürgesi gibi pek çok konuya değineceğiz.

Elektrik Süpürgesi Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

Elektrik süpürgesi alırken dikkat etmeniz gereken bir kaç husus bulunuyor. Bunlardan birisi ise hiç kuşkusuz elektrik süpürgesinin  watt değeridir. Watt elektrik süpürgesinin ne kadar enerji harcadığını ifade eder. Aynı zaman da da elektrik süpürgesinin emiş gücüne yani performansına da etki eder. İdeal bir süpürgenin emiş gücü 350-600 arasında olmalıdır.

Çok yüksek emiş gücü veya çok düşük emiş gücüne sahip makineler aldığınızda ileride sıkıntı yaşama ihtimaliniz oldukça olasıdır. Örneğin yüksek emiş gücü olan bir elektrik süpürgesi aldığınızda başta kendinizi avantajlı olarak görseniz de süpürgenin halılara yapışması oldukça muhtemeldir.

Bu nedenle emiş gücüne dikkat etmelisiniz, ve ayarlanabilir emiş gücüne sahip makineler almalı veya ideal emiş gücü olan bir makine almalısınız.

Elektrik süpürgenizin ne kadar elektrik tükettiği de oldukça önemlidir. Çünkü cihazın elektrik tüketimi ay sonu faturanıza  oldukça kabarık yansımasına sebep olabilir.

Elektrik süpürgeleri her ne kadar saatlerce kullanılmasa da yine de yüksek watt elektrik tüketen makineleri almaktan kaçınmalısınız. İdeal elektrik süpürgesi ortalama 750-1500W aralığında olmalıdır.

Daha yüksek wattlı makineler daha iyi performans göstereceği düşünülse de aslında hiçte öyle değildir.

İyi bir elektrik süpürgesi almadan önce dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise elektrik süpürgesinin dB yani ses değeridir. dB değer yüksek makineler oldukça gürültü yapmakta ve eğer evde yaşlı, bebek veya hasta varsa oldukça sorun olabilmektedir.

Elektrik süpürgeleri ilk alındıklarında çok ses yapmaz iken zamanla oldukça gürültülü hale gelebilmektedir. Elektrik süpürgesi alırken dB değeri çok önemlidir. 60 dB bir değere sahip elektrik süpürgesi oldukça idealdir. Ancak ufak dB oynamalarının büyük farklılıklar yaratacağını kesinlikle unutmayın.

Örneğin her 3 desibel de bir ses seviyesi 2 kat artar. Bu nedenle 60 dB ile 63 dB elektrik süpürgesi arasında 2 kat ses farkı vardır.

Süpürgenizin ne kadar iyi hava çektiğini gösteren Hava debisi diye adlandırılan bir değer vardır. Bu değer süpürgeniz için oldukça önemlidir. Saniyede 40 litre ve üzeri hava debisi olan süpürgeler en ideal süpürgelerdir.

Ayrıca son teknolojiyle üretilen Hepa Filtre (bkz:HEPA Filtre Nedir? Ne İşe Yarar? ) adı verilen değerlerde elektrik süpürgeleriniz için oldukça önemli bir değerdir. Hepa filtreler elektrik süpürgesi kullanım esnasında ortaya çıkan toz parçacıklarını yakalayıp %99.99’a kadar temizleyebilmektedir.

Bu özellikle toz alerjisi olanlar için belki de dikkat etmeleri geren en önemli husustur. Hepa filtreler toz tutma seviyelerine göre Hepa 10, Hepa 11, Hepa 12, Hepa 13, Hepa 14 şeklinde adlandırılırlar. Hepa filtreler seviyelerine göre tozların %95 ile %99.99 a kadar temizleyebilmektedirler.

Bu nedenle elektrikli süpürge alırken Hepa Filtre değerlerine dikkat etmeli ve Hepa Filtre 14 değerinde bir Elektrik Süpürgesi alınmalıdır.

Elektrikli Süpürge Çeşitleri Nelerdir?

Elektrik süpürgeleri toz torbalı,toz torbasız sulu ve slikonlu elektrik süpürgesi olarak 4 farklı şekilde satılmaktadır. Çeşitliliğin fazla olması pek çok kişinin kafasını karıştırabilmektedir.Torbalı süpürgeler ucuz da olsa ilave torba masrafı olmaktadır.

Su filtreli elektrik süpürgeleri de oldukça popüler bütün toz ve parçacıklar suya akıyor, böylelikle suyu süpürme işleminden sonra döküp temizleyerek kullanabiliyorsunuz. Ancak su filtreli süpürgeler oldukça gürültü yapmaktadır.Bu nedenle slikonlu süpürgeler daha çok tercih edilmektedir.

Slikonlu elektrik süpürgeleri alerjik rahatsızlıklar, astım, gibi rahatsızlıkları bulunanlarda, evcil hayvan besleyen kişilerde oldukça sık kullanılmaktadır. Fiyatlarının diğer süpürgeleri göre yüksek olması dezavantajlarındandır.

    

Dyson DC33C Allergy Elektrikli Süpürge

750 Watt elektrik tüketimine sahip toz torbasız bir elektrik süpürgesidir. Dyson Ball teknolojisiyle üretilmiştir. 259 Watt emiş gücü 77 dB ses seviyesi, 29.8 litre/saniye hava debisi 2 litre haznesi 6.

5 m kablo uzunluğu Hijyenik ve kolay hazne boşaltımı, 5 yılık işçilik ve yedek parça garantisi, Hepa Filtre özelliği, ses yalıtımlı malzemeler ile en düşük ses seviyesi gibi birbirinden harika özellikleri vardır.

Fiyatı da oldukça uygun olan  elektrik süpürgesi pek çok kişi tarafından olumlu yorum almış ve tercih edilmiştir. Fiyatı yaklaşık 1700 TL civarındadır.

Philips FC9924/07 Marathon Ultimate Elektrikli Süpürge

2400 W eneri tüketimi, A enerji sınıfı,sert zeminlerde üstün performans, Etrafı kirletmeden kolayca toz boşaltma kolaylığı sağlamaktadır. Uzaktan kumandası sayesinde istediğiniz zaman süpürgenizi kapatabilir gücünü artırabilir veya azaltabilirsiniz.

Hepa 13 Filtre özelliği bulunan makinede havadaki partikülleri %99.95 oranında temizler. 75 dB ses seviyesine sahip 2.2 lt toz kapasitesi, ve 8 m kablo uzunluğu bulunmaktadır. Oldukça geniş bir servis ağına sahip olması nedeniyle oldukça tercih edilmektedir.

Fiyatı ise yaklaşık 1300 TL civarındadır.

Rowenta RO6221 X-Trem Power 750 W Cyclonic Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

Gelişmiş slikon sayesinde 3 kat daha üstün performans sağlamaktadır. Hepa 12 Filtre özelliği ile havadaki partikülleri %99.5 kadar temizlemektedir. 2.

75 litre toz kapasitesi 2000 W güç ve 79 dBa Ses değeri bulunmaktadır. A sınıfı enerji tüketimi ile toz torbasız elektrik süpürgesidir.

Pek çok olumlu yorum alan ve oldukça çok tercih edilen ve kullanılan bir makinedir. Fiyatı yaklaşık 500-600 TL arasındadır.

Fakir Hygien 2600 H2O Su Filtreli Islak Kuru Vakum Süpürgesi

Fakir Hygien 2600 H2O Su Filtreli Islak Kuru Vakum Süpürgesi görseli

Islak ve kuru vakumlama özelliği sayesinde oldukça tercih edilmektedir. 1600 W motor güvü 86 dB
ses seviyesi, Hepa 13 Filtresi 6 metre kablo uzunluğu,  1.5 litre toz haznesi bulunmaktadır.

4 aşamalı filtreleme özelliği de ekstra bulunan özelliklerindendir. 2 yıl garanti veren ve yetkili servis ağının oldukça geniş olması ile oldukça iyi bir elektrik süpürgesidir. Çok ses yaptığından oldukça fazla şikayet alsa da uygun fiyatıyla tercih sebebidir. Yaklaşık 550-600 TL’ye satılmaktadır.

   

Источник: https://www.3eniyi.com/en-iyi-elektrik-supurgeleri/

Elektrikli Aletler Kaç Watt Harcar? Tüketim Bilgileri

Bedenlerine Elektrik Süpürgesi Kadar Değer Vermeyenler…

Elektrikli aletler kaç watt harcar? ne kadar elektrik harcar?

Elektrikli aletler kaç watt harcar? ne kadar elektrik harcar? Bu yazımızda elektrikli aletler için ortalama güç tüketimleri ve tüketim tablosu bilgilerine yer vereceğiz. Daha çok güneş enerjisi sistemleri için güç hesaplamaları dahilinde dikkate alınan elektrikli ev aletleri güç bilgilerine yer verdik.

Aşağıya oluşturduğumuz tablo, daha çok kaynak olma niteliği taşımaktadır. Güneş enerjisi hesaplamaları için kullanılabilecek elektriksel güç bilgileri yer almaktadır.

Ayrıca tüm elektrikli cihazların güç / watt tüketim bilgileri ve kaç liralık tüketim yaptıklarının bilgileri için ilgili sayfamıza bakabilirsiniz.

Elektrik Tüketim Tablosu

Elektrikli Ev Aletleri Kaç Watt Tüketir? Watt Değerleri Ne Kadar?

Elektrikli ev aletlerinin elektriksel güç tablosunu oluştururken, bir kaç başlık altında toplayacağız. Bu başlıklar; banyo, mutfak, ev için genel elektrikli aletler ve bahçe’dir. Ayrıca, hayvancılık ile uğraşan arkadaşlarımız için de süt sağma makinesi, yayık makinesi gibi önemli elektrikli tüketim aletlerine de yer verdik.

Buzdolabı kaç watt tüketir?

Buzdolapları mini,orta ve büyük boy olmak üzere 3 çeşittir. Ayrıca bunların A+ sınıfı dediğimiz az elektrik tüketen modelleri de bulunmaktadır. Piyasadaki buzdolaplarının yaklaşık tüketimleri şunlardır;

 • Mini buzdolabı 480 watt / 24 saat elektrik harcar (A+ sınıfı)
 • Orta Boy buzdolabı 608 watt / 24 saat elektrik harcar (A+ sınıfı)
 • Büyük Boy buzdolabı 962 watt / 24 saat elektrik harcar (A+ sınıfı)

Bu değerler buzdolaplarının iç hacimlerine göre değişmektedir.

Çamaşır makinesi kaç watt tüketir?

Çamaşır makineleri de çok çeşitlidir. Bunlar bazı ek özelliklere göre elektriksel tüketimleri değişmektedir. Burada normal çamaşır makinesi ile A+ çamaşır makinesi güç tüketimlerini yazacağız;

 • Çamaşır makinesi 800 watt / saat elektrik harcar (A+ sınıfı ve 5 kg yıkama kapasiteli)

Elektrik süpürgesi kaç watt harcar?

Elektrik süpürgeleri toz ve kirleri çekme gücüne göre tüketim güçleri artar. Bunlarında A+ sınıfı modelleri vardır.

 • Elektrik süpürgesi 1.450 watt / saat elektrik harcar

Daha yüksek kapasiteli ve özellikli elektrik süpürgelerinin güç tüketimleri de değişmektedir.

Bulaşık makinesi kaç watt tüketir?

Bulaşık makinelerinin piyasada ki ortalama güç tüketimleri şunlardır;

 • Bulaşık makinesi 1.800 watt / saat elektrik tüketir (A+ sınıfı)

Ayrıca bulaşık makineleri kapalı modda olduklarında da 0,1 watt kadar enerji tüketebilirler. Güneş enerjisi için sistem tasarımı yaparken her detaya bakmakta fayda var. Aksi halde hiç hesaba dahil edilmeyen noktalar yüzünden güneş enerji sistemi arıza verebilir. Kullanıcılar bu bilgileri bilmeli.

Elektrikli ütü kaç watt harcar?

Elektrikli ütülerin piyasadaki tüketim güçleri şunlardır;

 • Elektrikli ütü 2.800 watt/saat elektrik harcar

Evde kullanılan buharlı ütülerin kalitesi arttıkça enerji tüketimleri azalır. Yani kaliteli ev tipi ütüler her zaman daha az elektrik harcar.

Saç kurutma makinesi kaç watt tüketir?

Piyasada satılan saç kurutma makinelerinin güç tüketimleri şunlardır;

 • Saç kurutma makinesi 2.200 watt / saat elektrik harcar

Derin dondurucu kaç watt harcar?

Derin dondurucular hacimleri doğrultusunda tüketim miktarları değişmektedir. Piyasada bulunan derin dondurucular ve tükettikleri güç miktarları şunlardır;

 • 102 litre derin dondurucu 1.200 watt / 24 saat elektrik tüketir (A+ sınıfı)
 • 240 litre derin dondurucu 700 watt / 24 saat elektrik harcar (A+ sınıfı)
 • 312 litre derin dondurucu 900 watt / 24 saat elektrik tüketir (A+ sınıfı)

Derin dondurucu çeşitleri çok fazladır. Hatta özel olarak yaptırabilecekleriniz bile vardır. Güneş enerjisi sisteminde derin dondurucu kullanılacak ise güç değerleri bilinmeli ve dikkat edilmelidir.

Klima kaç watt elektrik tüketir?

Klimalar büyüklüklerine ve soğutma ile ısıtma kapasitesine göre güç tüketimleri değişmektedir;

 • 9.000 Btu Klima soğutma modunda 900 watt ile 3.700 watt / saat elektrik harcar
 • 22.000 Btu Klima soğutma modunda 900 watt ile 6.800 watt / saat elektrik harcar
 • 44.000 Btu Klima soğutma modunda 13.000 watt / saat elektrik tüketir

Klimalar soğutma ve ısıtma kapasitelerine göre BTU olarak sınıflandırılır. Btu değer bir güç / watt değeri değildir. Güç tüketimleri klimaların teknik kataloglarında yazar. Güneş enerjisi için klima kullanıacaksa muhakkak tam sinüs inverter tercih edilmeli. Ve sistem voltajı en az 24 Volt yapılmalı.

Elektrikli ısıtıcı kaç watt harcar?

Elektrikli ısıtıcıların elektrik güç tüketimleri saatte 1.300 watt ile 2.600 watt arasında değişmektedir. Ancak evlerde kullanılan Ufo ısıtıcılar genelde 2.000 watt/saat elektrik harcar.

Eğer güneş enerjisi sisteminde elektrikli ısıtıcı kullanılacaksa, akülerin ömürlerinin çok uzun olmayacağını da bilmelisiniz.

Elektrikli radyatör kaç watt harcar?

Elektrikli radyatörler de Ufo ısıtıcıları kadar elektrik tüketmektedir. Piyasada ki elektrikli radyatörler yaklaşık 1.000 watt ile 2.000 watt / saat elektrik harcar.

Piyasada 50-60 TL’ye satılan Elektrikli ocak saatte 1.500 watt elektrik harcar.

Fırın kaç watt harcar?

Fırınlar yaklaşık 2.000 watt/saat elektrik tüketir. Bazen fırının çalışma ayarına göre güç tüketimi 3.000 watt/saat ‘e kadar çıkabilmektedir.

Termosifon ne kadar elektrik tüketir?

Termosifon 1.800 watt / saat elektrik harcar. Termosifonların güç tüketimleri su kapasitelerine göre değişmektedir. Bizim verdiğimiz bu değer 50 Lt’lik bir termosifon içindir.

Mikrodalga kaç watt elektrik tüketir?

Mikrodalga fırınlar 600 watt ile 1.000 arasında güç tüketir. Özelliklerine göre güç tüketimleri değişmektedir.

Dizüstü (laptop) bilgisayar kaç watt harcar?

Dizüstü yani laptop bilgisayarlar 90 watt / saat elektrik harcar. Aslında dizüstü bilgisayarın kendisi bu gücü çekmez. Şarj ederken kullanılan adaptör bu gücü çeker. Eğer laptop’un adaptöründeki watt değerine bakarsanız, yaklaşık tüketeceği gücü bulabilirsiniz.

Kombi ne kadar elektrik harcar? Kaç watt tüketir?

Kombi kış aylarında çok yoğun kullanılmaktadır. Yaz aylarında ise genelde yemek pişirmek ve sıcak su elde etmek için kullanılır. Peki kombi ne kadar elektrik tüketir ve saatte kaç watt harcar.

 • Hermetik kombi saatte 150 watt elektrik harcar.

Kullanılan kombinin büyüklüğü ve tipine göre güç tüketim değerleri de değişmektedir.

Elektrikli battaniye kaç watt yakar? Kaç watt elektrik harcar?

Elektrik battaniye elektrik tüketimi çok olan bir ısınma cihazıdır. Ayrıca elektrikli battaniye çok tehli olup, kış aylarında evlerde yangın çıkartabiliyor. Bu yüzden çok dikkatli kullanmak gereklidir. Peki elektrikli battaniye kaç watt harcar.

 • Elektrikli battaniye 65 watt harcar. Piyasada saatte 35 watt tüketen elektrikli battaniyeler de vardır.

Fanlı ısıtıcı kaç watt harcar? Ne kadar elektrik tüketir?

Fanlı ısıtıcılar genelde kış aylarında ayakları ısıtmak için tercih edilir. Piyasada çok fazla ısıtıcılı fan markası vardır. Bu kapsamda fiyatları ve güç tüketimleride değikenlik göstermektedir. Peki fanlı ısıtıcı elektrik tüketimi kaç watt?

 • Kumtel fanlı ısıtıcı 2000 watt / saat elektrik tüketir,
 • DeLonghi fanlı ısıtıcı 1000 watt / saat elektrik yakar. Ayrıca bu ısıtıcının ikinci kademesi ise saatte 2000 watt elektrik harcar.

 Bahçedeki Elektrikli Aletler Kaç Watt Tüketir? 

Bahçe işleri için genelde kullanılan elektrikli tüketim cihazları bellidir. Bunlar su pompaları, elektrikli çim biçme makineleri,v.b… Bu cihazlar için yaklaşık elektrik tüketim bilgileri şunlardır.

Su pompası (su motoru) kaç watt harcar?

Su pompaları kuyunun derinliğine, kuyu ile depo arasındaki yatay ve dikey mesafeye , kuyudan saatlik ve günlük çekilecek su miktarına göre çeşitlenmektedir. Bu özelliklere göre, piyasada ki su pompalarının güçleri saatte 200 watt ile 20-30 bin watt’a kadar değişebilmektedir. Su pompasının teknik kataloğunda bu güç tüketimleri yazmaktadır.

Elektrikli çim biçme makinesi ne kadar elektrik tüketir?

Elektrikli çim biçme makineleri 1.000 watt/saat elektrik harcar.

Yalnız elektrikli çim biçme makinelerinin güçleri 2.000 watt’a kadar çıkabilmektedir.

 Hayvancılık için Elektrikli Aletlerin Tüketim Bilgileri Nelerdir? 

Hayvancılık ile uğraşanlar bazı elektrikli cihazlar kullanmaktadır. Bunlar genellikle süt sağma makinesi, yayık makinesi,v.b.. Bu cihazların güç tüketimleri şunlardır.

Süt sağma makinesi kaç watt harcar?

Süt sağma makineleri sağım adedine göre güçleri değişmektedir. Genelde 2,4 ve 8 sağımlı süt sağma makineleri vardır.

Süt sağım makineleri 600 watt/saat elektrik harcar.

Yayık makinesi kaç watt tüketir?

Yayık makinesi 200 watt/saat elektrik tüketir. Yayık makinesinin özelliklerine ve kapasitesine göre bu miktar artar.

Kuluçka makinesi kaç watt elektrik harcar?

Kuluçka makineleri yaklaşık 100 watt/saat elektrik tüketir.

Genelde en çok tercih edilen elektrikli aletler ve güç tüketimleri bu şekildedir. Aşağıdaki bağlantıdan daha detaylı olarak kaç watt güç tükettiklerini ve elektrik faturasına karşılık gelen bedelleri görebilirsiniz.

Elektrikli aletler ve güç tüketim tablosu

Источник: https://www.enerjibes.com/elektrikli-aletler-kac-watt-harcar/

Elektrikli Aletler Ne Kadar Elektrik Harcar

Bedenlerine Elektrik Süpürgesi Kadar Değer Vermeyenler…

Bu yazımızda elektrikli aletlerin ne kadar elektrik harcadığını açıklayacağız.

İnternette en çok aranan elektrikli aletlerin elektrikli aletler ne kadar elektrik harcar, televizyon kaç watt harcar, led tv elektrik tüketimi, klima elektrik tüketimi,buzdolabı kaç watt, buzdolabı kaç watt elektrik tüketir, elektrik tüketim tablosu, elektrikli aletler kaç watt, elektrikli battaniye kaç watt,kaç watt,klima kaç watt,süt sağma makinesi kaç watt,yayık makinesi kaç watt,televizyon kaç watt harcar

Ev Aletleri Ne Kadar Enerji Harcar ?

Yenilenebilir enerji sistemi kullanıyorsanız çalıştırdığınız cihazın ne kadar güç tükettiğini bilmek çok önemlidir.

Güneş enerjisi ve rüzgar türbini sistemleri şebeke elektriği gibi sınırsız bir kaynak olmadığından dolayı, günlük enerji hesabı yapabilmeniz için size aşağıdaki tabloyu hazırladık.

Aşağıda ki tabloyu inceleyerek sizde evinizde günlük kaç kw enerjiye ihtiyacınız olduğunu hesaplayabilirsiniz.

Televizyon ne kadar enerji harcar ?

Televizyonun enerji sarfiyatı özelliklerine ve büyüklüğüne göre farklılık gösterir. Aşağıda ki örneklerde ortalama televizyon enerji tüketimleri verilmiştir.

 • 52 inç LCD Ekran – 240 Watt
 • 47 inç LCD Ekran – 190 Watt
 • 32 inç LCD Ekran – 90 Watt
 • 55 inç LED Ekran – 190 Watt
 • 47 inç LED Ekran – 90 Watt

Buzdolabı ne kadar enerji harcar ?

Evimizde kullandığımız buzdolapları mini boy, orta boy ve büyük boy olarak üçe ayrılırlar. Beyaz eşya üreticileri son yıllarda tasarruflu enerji tüketimine ağırlık vermişlerdir. Biz yaygın olarak kullanılan A+ buzdolabı için değerleri vereceğiz.

 • Orta Boy buzdolabı 24 saatte 650 watt elektrik harcar (A+ sınıfı)
 • Büyük Boy buzdolabı 24 saatte 1050 watt elektrik harcar (A+ sınıfı)
 • Mini buzdolabı 24 saatte 500 watt elektrik harcar (A+ sınıfı)

Çamaşır makinesi ne kadar enerji harcar ?

Çamaşır makinelerinin güç tüketimleri özelliklerine göre değişiklik gösterirler. A+ çamaşır makinesi için ortalama güç tüketimi saatte 800 watt’tır.

Elektrik süpürgesi ne kadar enerji harcar ?

Elektrik süpürgeleri farklı güçlerde üretilmektedir. Elektrikli süpürgelerin alırken mutlaka etiket değerleri kontrol edilmelidir. Ortalama güçte elektrik süpürgesinin harcadığı elektrik saatte 1.500 watt’tır.

Bulaşık makinesi ne kadar enerji harcar ?

Bulaşık makinelerinin güç tüketimi enerji sınıfına göre değişiklik göstermektedir. A+ bulaşık makineleri saatte ortalama 1.800 watt elektrik tüketirler.

Elektrikli ütü ne kadar enerji harcar ?

Evde kullanılan ütüler içerisinde ısıtıcı içerdiği için çok yüksek enerji harcarlar. Buharlı ütülerde, ütünün kalitesi arttıkça harcadığı enerji düşmektedir. Ortalama kalitede ütü saatte 2.

500 watt enerji harcamaktadır. Güneş enerjisi veya rüzgar türbini sistemlerinde ütü kullanılırken sürekli prize takıp çıkartmak sağlıklı değildir.

Ütünün tabanının soğuması ve yeniden ısınması güç sarfiyatını arttıracaktır.

Saç kurutma makinesi ne kadar enerji harcar ?

Saç kurutma makinesinin tükettiği güç modeline göre değişiklik gösterecektir. Ortalama bir saç kurutma makinesi 2.200 watt elektrik harcar.

Güneş enerjisi sistemlerinde saç kurutma makinesi kullanılması için inverter seçimi önemlidir.

Saç kurutma makinesi uzun süre çalışmadığından akülerden çok fazla elektrik harcamaz fakat inverter saç kurutma makinesinin kullandığı anlık gücü kaldıracak güçte olmalıdır.

Derin dondurucu ne kadar enerji harcar ?

Derin dondurucular harcadıkları enerji iç hacimlerine göre değişiklik göstermektedir. A+ derin dondurucuların ortalama tükettikleri güç miktarları aşağıdaki gibidir.

 • 102 litre derin dondurucu 24 saatte 1.200 watt elektrik tüketir (A+ sınıfı)
 • 240 litre derin dondurucu 24 saatte 700 watt elektrik harcar (A+ sınıfı)
 • 312 litre derin dondurucu 24 saatte 900 watt elektrik tüketir (A+ sınıfı)

Klima ne kadar enerji tüketir ?

Klimaların tükettiği enerji miktarı Btu’larına göre değişiklik gösterir. Yeni nesil klimalar güç tüketimleri bakımından oldukça avantajlıdır. Güneş enerjisi ve rüzgar türbini sistemlerinde klima kullanmayı düşünüyorsanız her modelin ve markanın tüketimini incelemenizi tavsiye ederiz.

 • 9.000 Btu Klima soğutma özelliğinde saat 900 watt ile 3.700 watt elektrik harcar
 • 22.000 Btu Klima soğutma özelliğinde saatte 900 watt ile 6.800 watt elektrik harcar
 • 44.000 Btu Klima soğutma özelliğinde saatte 13.000 watt elektrik tüketir harcar

Elektrikli ısıtıcı kaç watt elektrik harcar ?

Elektikli ısıtıcıların harcadığı elektrik saatte 1.300 watt ile 2.600 watt arasında değişmektedir.  Ancak güneş enerjisi sisteminde elektrikli ısıtıcı kullanılacaksa aküler uzun süre dayanamazlar. Güneşin en az olduğu kış aylarında, elektrikli ısıtıcılar sistemde çok yüksek güç sarfiyatında bulunurlar. Bu yüzden güneş enerjisi sistemlerinde elektrikli ısıtıcı pek tavsiye edilmez.

Fırın ne kadar enerji harcar ?

Fırınların harcadığı elektrik miktarı modellerine göre değişiklik gösterir. Fırınlar yaklaşık saatte 2.000 watt elektrik tüketir. Bazen fırınların çalışma sıcaklığına göre güç tüketimi saatte 3.000 watt’a kadar çıkabilmektedir.

Termosifon ne kadar enerji harcar ?

Termosifonların enerji tüketimi depolama kapasitesine göre değişiklik göstermektedir. 50 litrelik bir termosifon saatte ortalama 1.800 watt elektrik harcar.

Mikrodalga ne kadar enerji harcar ?

Mikrodalga fırınların güç tüketimi modellerine göre değişiklik göstermektedir. Mikrodalga fırınlar ortalama 600 watt ile 1.000 arasında güç tüketir.

Dizüstü (laptop) bilgisayar kaç watt harcar ?

Dizüstü bilgisayarlar saatte yaklaşık 90 watt elektrik harcar. Laptop’ta gücü adaptör çektiği için en iyi bilgiyi adaptörün üzerinde yazan watt değerine bakarak anlayabilirsiniz.

Kombi ne kadar enerji harcar ?

Kombi ağırlıklı olarak kış aylarında kullanılmaktadır. Yaz aylarında kombi sadece sıcak su elde etmek için kullanılır. Kombinin markasına, modeline göre güç tüketimi farklılık gösterir. Ortalama bir kombi saatte 150 watt güç tüketmektedir.

50 Hp (Beygir) Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Sistemi ( Güneş Paneli İle Çalışan Dalgıç Pompa)

-Suyun çıktığı kuyu derinliği,-Var ise deponun büyüklüğü depo yoksa günlük su ihtiyacının ne kadar olduğu,– Sulama sıklığı (Kaç günde bir sulama yapıldığı)-Kuyu ile depo arasındaki kot farkı-Yatayda suyun taşınacağı mesafe-Sistemin kullanılacağı aylar

-Sistemin kurulacağı şehir

Günes Enerjili Tarımsal Sistemlerin Avantajları:
• Sadece ilk yatırım maliyeti vardır.• İsletme maliyeti hemen hemen sıfırdır. (gerekli durumlardaki bakım maliyetleri hariç)• Yüksek verimlidir ve elektriksel kayıplar azdır.• Kolay montaj imkanı vardır.

• Şebekeye bağımlılık yoktur.

Bu Ürünü Neden Bizden Satın Almalısınız?

POWER ENERJİ olarak Güneş Enerjisi Solar sektöründe akla gelen, güvenilir ilk firmalardanız. Bu güveni oluşturmamız kolay olmadı dolayısı ile kalitesiz ürünler (ucuz ürünler) satarak bize olan güveni zedeleyemeyiz. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli hususları aşağıda belirttik. Bizi tanımak ve  daha önce yaptığımız işleri incelemek isterseniz REFERANSLARIMIZ için tıklayın.

– Satışa sunduğumuz ürünlerin, Garantili Ürünler olduğunu,
– Ürün veya hizmet satışı sonrasında Teknik konularda MUHATAP bulabileceğinizi,
– Kurulum dahil Satışlarda Ürün Montajları, Alanında DENEYİMLİ Teknik Personelimiz tarafından yapılacağını,
– Kurulum dahil Satışlarda Ürün Garantileri ile beraber 2 YIL SERVİS GARANTİSİ verdiğimizi,

bilmenizi isteriz.

Sosyal Medyada POWER ENERJİ

Kanalımız

Sayfamız

İnstagram Hesabımız

Hesabımız

GooglePlus Hesabımız

E-Mağazamızdaki Ürünler

Güneş Panelleri (165 Watt, 250 Watt, 275 Watt,300 Watt Solar Paneller)

Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Sistemleri ( On Grid /Şebekeye Bağlı Sistemler)

Ev Tipi Güneş Enerjisi Paketleri ( Off – Grid/ Akülü Sistemler)

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri (Dalgıç Pompa Çalıştırma)

UPS Güç Kaynakları( Online Ups 3kVa- 20 kVa)

Rüzgar Türbinleri

İnverterler (Ongrid İnverter – Off Grid İnverter)

Jel Aküler

Dalgıç Pompa ve Motorlar

Источник: https://www.powerenerji.com/elektrikli-aletler-ne-kadar-elektrik-harcar.html

En İyi Elektrikli Süpürge Tavsiye | 2019 En İyi Tavsiye Sitesi

Bedenlerine Elektrik Süpürgesi Kadar Değer Vermeyenler…

Hepimizin dikkat ettiği ilk şeylerden birisi hiç kuşkusuz watt oranı yani emiş gücü performansıdır. Bu özellik süpürme açısından oldukça önem arz eden bir unsurdur. Elektrik süpürgesinin emiş gücünün yüksek olması süpürgenin ne kadar iyi çektiğini gösterir. İdeal bir süpürge 350-600 arasında emiş gücüne sahip olan süpürgedir.

Çok yüksek emiş gücüne sahip ve emiş gücü ayarlama butonu da olmayan bir süpürgeyi tercih etmek süpürürken bazı sıkıntılar yaşamanıza neden olabilir. Mesela süpürme sırasında süpürgenin halıya yapışması ya da ince halılarınızı yerinden kaldırması gibi sorunlarla süpürme işlemi sırasında zorluk çekebilirsiniz.

Bu yüzden ayarlanabilir emiş gücüne sahip elektrik süpürgelerini tercih etmelisiniz.

Cihazınızın ne kadar elektrik tükettiği de faturanız açısından çok önemlidir. 750,800,1000,1200,1600, 2000 watt gibi motor gücü ile harcadığı elektrik enerjisine mutlaka bakmalısınız. Watt değeri yüksek elektrik süpürgesinin çok iyi süpürgeler olduğu düşünülse de öyle değildir. Önemli olan emiş gücü watt değeridir. Emiş gücü ile motor gücü arasında bir bağlantı yoktur.

elektrikli-supurge-tavsiye

İyi bir süpürgeyi tercih ederken dikkat etmeniz gereken bir diğer unsurda gürültü yani ses seviyesidir. Gece ve gündüz komşuları rahatsız etmeden evi süpürmek için ses seviyesi düşük olan bir süpürge tercih etmelisiniz.

Süpürgeler genelde ilk çalıştırma aşamasında fazla ses çıkarmazken ilerleyen zaman içinde ses seviyesi yükselerek artmaktadır. Desibel oranı 60 civarında olanlar en sessiz süpürgelerdir.

Şu an piyasa da bulunan çoğu süpürge 65-78 desibel oranları arasındadır.

Hava debisi diye adlandırılan süpürgenizin ne kadar hava çektiğini gösteren bu değer de önemli bir etkendir. 40 litre/saniye ve üzeri ideal olan hava debisi oranıdır.

Son teknolojiye göre üretilen Hepa filtre özelliği de hassas temizlik açısından öncelikli bir diğer unsurdur.

En küçük parçacıkları dahi alan tozların %99,99 una kadar temizleyebilen ve tozu tutma seviyelerine göre Hepa 10, 11, 12, 13, 14 diye sıralanan özelliklerdendir.

Hepa 14 “Ulpa Filtreler” en iyi olanlardır. Sağlık açısından ve bebekler için en hassas derecede hijyenik temizlik hizmeti sunar.

En İyi Süpürge Çeşidi Hangisidir?

Elektrik süpürgeleri toz torbalı, torbasız, sulu ve siklonlu en iyi elektrikli süpürge olarak piyasa 4 şekilde bulunmaktadır. Torbalı süpürgeler ara ara tora alımları ile ilave masraf olmaktadır.

Bu yüzde pek fazla önermiyoruz. Torbasız süpürgeler haznelerinde ne kadar fazla tozun biriktirdiğinin görülmesi imkanı sağlamaktadır.

Ancak bu tozu hazneden boşaltma esnasında temizliği biraz zordur.

En iyi elektrik süpürgesi tavsiye

Su filtreli elektrik süpürgeleri siklonlu elektrik süpürgeleri çıkana kadar oldukça modaydı.

Halı yıkama, ıslak zeminde çekim gibi özeliklere sahip olan bu süpürge haznesinde biriktirdiği kirli su ile kullanıcıların içine rahatlatmaktadır.

Ancak temizlik aşamasında suların boşaltılması, parçaların yıkanması gibi ek külfetler vardır. Ayrıca su filtreli süpürgeler diğerlerine oranla çok fazla gürültü çıkarmaktadır.

Siklonlu elektrik süpürgeleri çok yüksek e düşmeyen emiş gücü ile tercihlerin ilk sırasında yer almaktadır.

Bu tip süpürgeler alerji, astım gibi rahatsızlığı olanlara ve evcil hayvan besleyenlere önerilebilecek en iyi elektrik süpürgelerindendir.

Siklonlu süpürgeler içine çektiği havayı siklon odacıklarında döndürerek çalıştırır. Fiyatlarının diğer süpürgelere göre yüksek olması dezavantajlarındandır.

En İyi Elektrik Süpürgesi Marka ve Modelleri

Alacağınız süpürgenin kalitesini belirleyen emiş gücü ve ana temel özelliklerini göz önünde bulundurarak fiyatlarıyla listeledik.

Dyson DC33C Allergy Elektrikli Süpürge

750 Watt toz torbasız elektrikli süpürge Dyson Ball teknolojisi ile üretilmiştir. Yıkanabilir motor öncesi filtre, 259 alir watt sabit emiş gücü, 77 db ses seviyesi, 29.8 litre/saniye hava akımı, 2 litre hazne kapasitesi, 6.5 m kablo uzunluğu, çift modlu zemin aparatı mevcuttur. Hijyenik ve kolay hazne boşaltımı mevcuttur. 5 yıl işçilik ve yedek parça garantilidir.

Üstün performanslı hava akımı teknolojisi ile en ufak tozu ve kiri temizler. Diğer süpürgelere göre çok rahat hareket etmekte ve her yöne kolaylıkla dönmektedir. Ses yalıtımlı malzemeden üretilerek ses seviyesi en aza indirgenmiştir. Tek tuşla hazne boşaltılmaktadır. Kullanıcılarından tam not amış fiyatına değer en iyi elektrik süpürgelerindendir. (Fiyatı: 1.

200 1600 TL civarında)

Philips FC9924/07 Marathon Ultimate Elektrikli Süpürge

2400 W gücünde, A enerji sınıfı, sert zeminlerde üst düzey performans, Powercyclone 7 teknolojisi ile 3 etkili adımda üstün performans emiş gücü sunmaktadır. Etrafı kirletmeden Nanoclean toz boşaltma hizmeti sunan elektrik süpürgesi, ergonomik tasarımı ile de kullanımı oldukça kolaydır.

Entegre uzaktan kumandası ile istediğiniz zaman gücünü artırabilir ya da süpürgenizi çok kolay kapatabilirsiniz. Hepa 13 filtre ile tozların %99,95 ini temizlemektedir. Ses seviyesi 75 db olup, 2.2 lt toz kapasitesi, 8 m kablo uzunluğu bulunmaktadır.

Kullanıcıların servis ağının yaygın olması ile tercih ettiği çok satılan elektrik süpürgelerindendir. (Fiyatı: 1.100 TL civarında)

Bir diğer model olan  kullanışlı Philips FC8726/09 Performer Exper Elektrik Süpürgesi ‘ni inceleyebilirsiniz.

Rowenta RO6221 X-Trem Power 750 W Cyclonıc Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

Gelişmiş siklon teknolojisi ile 3 kata kadar daha iyi performans hizmeti sunan, Hepa 12 filtre ile daha iyi temizlik hizmeti sunmaktadır. İkili filtreleme sistemi, 2.

75 lt toz hazne kapasitesi, kolay ve ergonomik tasarım, 2000 W güç, 79 db ses seviyesi bulunmaktadır. A sınıfı enerji tüketimli toz torbasız elektrik süpürgelerindendir.

Çok sayıda olumlu yorumlar alan cihaz fiyatına göre yüksek emiş gücündedir.(Fiyatı: 490 TL civarında)

Fakir Hygien 2600 H2O Su Filtreli Islak Kuru Vakum Süpürgesi

Hem ıslak hem kuru vakumlama ve dayanıklı hortumu, 1600 W motor gücü, 86 db ses seviyesi, Hepa 13, 6 m kablo uzunluğudadır. 1.5 litre toz haznesi bulunmaktadır. 4 aşamalı filtreleme özelliği vardır.

  Çeşitli aparatları ile evinizin her köşesini kolaylıkla süpürebilirsiniz. 2 yıl garantili olan ürünün servis ağı da oldukça bulunmaktadır.

Kullanıcılar tarafından biraz fazla yüksek sesi olması yönünde olumsuz yorumlar alsa da önerebileceğimiz ideal süpürgelerdendir. (Fiyatı:530 TL civarında)

En iyi elektrikli süpürge tavsiyelerimizi marka ve modelleriyle tanıtarak özellikleriyle listeledik. Sizler de edindiğiniz tecrübelerinizle memnun kalmadığınız ya da oldukça hoşunuza giden markaları bizlerle paylaşabilir, tüketicilere fikir verebilirsiniz.

Etiketler: en iyi elektrikli süpürge, elektrikli süpürge tavsiye, sessiz elektrik süpürgesi, en iyi süpürge, toz torbasız elektrikli süpürge tavsiye

Источник: https://www.uzmantavsiyesi.net/en-iyi-elektrik-supurgesi-2018/

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.