Bel Çevresindeki Yağlar Hastalık Nedeni

Bel Çevresindeki Yağlar Nasıl Eritilir

Bel Çevresindeki Yağlar Hastalık Nedeni

Her Yaş’dan Her İnsanın Karşılaştığı Sorun Olan
Bel Bölgesindeki Yağlardan Kurtulmanın Yolları Şunlardır

Bel bölgesindeki yağlar hepimizin (en azından çoğunluğun) sorunu. Belirli bir yaşa geldikten sonra bel bölgesindeki yağlardan kurtulmak iyice zorlaşıyor.

insan bu noktada bir karar vermek durumunda kalabilir.

Hayatımın sonuna kadar vücudumda belimin çevresinde bulunan yağlarla mı yaşayacağım yada bunun için ne gerekiyorsa yapıp bu bölgedeki yağlardan sonunda kurtulacak mıyım.

vücut tipinize göre bir kaç kilo yağınız olması gayet bence normal. ideal kiloda olmak için illa ipince olmaya gerek bulunmaz eğer manken olmaya çalışmıyorsanız.

eğer gerçekten bel bölgesindeki yağlardan kurtulmaya tamamen karar verdiyseniz ben her ne kadar profesyonel olmasam da işe yarabileceğine inandığım ayrıntıları bir araya getirdim.

öncelik olarak bel bölgesindeki yağlardan kurtulmak isteyenlerin iki farklı ana kategoriye ayrılması gerektiğine savunuyorum ve inanıyorum.

Birinci kategori bel çevremizdeki fazla yağlanmadan kurtulup normal seviyelerde bir bel ölçüsüne kavuşup sahip olmak isteyenler ve öteki kategori ise karın bölgesindeki yağlardan kurtulup ve karın kası yapmak isteyenler. ikinci kategorinin egzersizleri daha sistemli zorlu ve uzun, beslenme programları ile daha çok ön planda olabilir.

Bel bölgesinde Yağlanma

Vücudumuzun Bel bölgesi vücudumuzun yağlanmaya en müsait yerleri içinde yer alıyor. Yaşlar ilerledikçe bu bölge daha kolay yağlanıyor.

bayanlarda menopoz dönemi sonrası kol ve bacaklardaki yağlanma bel alanında toplanmaya başlıyor.

yine bayanların hamilelik dönemi sonrası bu bölgedeki yağlar için beslenmelerine daha çok aşırı özen göstermeleri ve düzenli şekilde egzersiz yapmaları koşul.

Bel alanında Yağlanmanın Zararları Olumsuz Yanları

Bel çevrenizde yağlanma varsa kıyafetlerinizin içine rahat girememekten daha mühim sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu alanda yapılan araştırmalar bel bölgesindeki yağlanmanın;

vücudumuzda yürek ve damar hastalıkları yaşama riskini artırdığınıDiyabet olma olasılığını yükselttiğini

Belirli kanser türlerini tetiklediğini görülmüştür.

Ortaya koyuyor.

Bel Bölgesindeki Yağlanmadan Kurtulmanın yöntemleri

Beslenme ile
Bel bölgesindeki yağlardan kurtulmak için yapmanız gereken ilk şey kendinize sıkı bir beslenme düzeni ve programı hazırlamanızdır.

Yağlı yiyeceklerden, şekerli içeceklerden, hazır gıdanın her türünden irak durarak işe başlayabilirsiniz.

Bel bölgesindeki yağlar için özellikle yemeniz yahut yememeniz bir şey söylemek olası değil fakat siz genel şekilde kilo vermeye başladıkça bel bölgenizdeki yağlarda yavaş yavaş erimeye başlayacaktır. Hatta bu bölgedeki yağlar daha hızlı yakılacaktır.

gündelik beslenme listenize sebze, bol taze meyve ekleyin. Tam tahıllı ürünler tüketmeniz ve haftada bir iki kez yağsız et ve balıkla protein ihtiyacınızı gidermeniz size yağlardan daha çabuk kurtulmanız için avantaj sağlayacaktır.

işlenmiş gıdalar
Beyaz ekmek ve patates kızartması ile her çeşitli fastfood ürün, şekerlemeler ve çikolata bu gibi işlenmiş gıdalar kilo alma üstünde yoğun şekilde etkili.

Bu tip gıdalar bedenin insülin düzeyinde değişikliklere yol açarak kan şekeri seviyesinin yükselmesine neden oluyor. Bu halde vücut alınan yağı depolamaya daha hazır bir duruma geliyor.

Lif nedeni ile zengin gıdalar ise tam tersi bir etkiye neden şekilde yağın depolanma oranını azaltıyor. bununla beraber tahıllı gıdaların daha uzun süren tokluk hissine yol açtığı bilinmekte.

Egzersizler
Düzenli egzersiz yalnızca bel bölgesindeki yağlardan kurtulmak için değil neredeyse kemik ve kaslarımız başta olmak üzere bünyenin düzgün çalışabilmesi açısından da mühim. Kilo vermenin kolay kuralı “yediğinden fazlasını yakacaksın”ı unutmadan, düzenli şekilde egzersiz yapmak koşul.

Düzenli egzersiz derken spor salonuna gidip saatlerce spor yapıp 4 gün her yeri tutulmuş olarak gezmekten kesinlikle bahsetmiyorum. Kendinize göre haftada 4-5 gün, sizi fazla zorlamayacak fakat terletecek kadar efor sarf etmenizi sağlayacak programlar oluşturabilirsiniz.

Emin olun bu spor zaman geçtikçe sizde alışkanlık biçimine gelecek ve sonunda spor yapmadığınız her gün bir eksiklik hissedeceksiniz.

Yukarıda saydıklarıma dikkat eder ve düzenli bir beslenme sistemi programı ile egzersizi bıkmadan yaparsanız bir zaman zarfı sonra bel sahasında gözle görülmektedir bir zayıflama yaşayabilir ve kendinizi daha dinç hissedebilirsiniz.

bel bölgesindeki yağlar nasıl eritilir video

Источник: https://diyetsaglikliyasam.com/bel-cevresindeki-yaglar-nasil-eritilir/

bel çevresi yağları

Bel Çevresindeki Yağlar Hastalık Nedeni

Kategori: Zayıflama – 837Yorum Yazın

Bel çevresi yağları modern yaşamın bize kötübir armağanıdır. Çünkü bel çevresi yağları özellikle yüksek kalori içeren hazıryemek ve hızlı yemek alışkanlıklarının bir sonucu olarak ortaya çıkıyor.Hareketsiz yaşam bel çevresi yağları oluşumunu tetikliyor. Bel çevresi yağları beraberindesağlık sorunlarını da getiriyor.

Eğer siz de bel çevresi yağları konusundaşikayetçi iseniz yapabileceklerinizin farkında mısınız? Bu yazıda bel çevresiyağları nasıl eritilir, bel çevresi yağlanma sorunu için neler yapılabilir, belçevresi eritme diyeti nedir, bel çevresi inceltme egzersizleri nelerdir, belçevresi ölçümü nasıl yapılır, bel çevresi kaç cm olmalı başlıklarınıbulabilirsiniz.

Bel çevresi yağları

Bel çevresi yağları veya bel çevresi yağlanmamodern yaşamın en büyük problemlerinden biridir. Çok yaygın olarak görülmekteolup etkili bir diyet tedavisi gerektirmektedir.

Bel çevresi yağlanması neden olur? Bel çevresiyağlanmasının altında yatan nedenler herkeste farklı olabilir. Bununla birliktebel çevresi yağları erkek ve kadın fark etmeksizin oluşabilmektedir.

 • Dengesiz gıda alımı
 • Yüksek karbonhidratlı ve şekerlibeslenme
 • Menopoz dönemi
 • Hareketsiz yaşam
 • Yüksek kalorili yaşam şekli
 • Fazla alkol tüketimi
 • Kronik stres
 • Altta yatan bir sağlık sorunu(Hipotiroidi, insülin direnci, kortizol fazlalığı, Cushing vb)

Bel çevresi yağlanma

Bel çevresi yağlanma sorununuz varsa birkaçadımda kurtulabilirsiniz. Öncelikle karın ve bel çevresi yağlarından nasılkurtulabilirsiniz sorusuna cevap olarak gerekli testlerin yaptırılmasıgerekiyor. Eğer hormonal bir bozukluk varsa ilaç tedavisi yapılmalıdır.

Yağlanma bel çevresi obezite öncüsübelirtidir. Özellikle yüksek yağ birikmiş bel ve karın bölgesine sahip olanlarobezite sorunu ile karşı karşıyadır.

Altta yatan bir sağlık problemi yoksa karın vebel çevresi yağlarından nasıl kurtulabilirsiniz?

 • Bel çevresi inceltme egzersizleri
 • Bel çevresi liposuction, lipofiz, mezoterapi gibi yöntemler
 • Bel çevresi diyeti
 • Dengeli beslenme ve hareketli yaşam
 • Aromatik yağlarla masaj
 • Alkolden uzak durmak
 • Karbonhidrat ve şeker alımını sınırlandırmak

bel çevresi eritme diyeti

Bel çevresi eritme diyeti

Bel çevresi yağlanması için etkili bir yöntembel çevresi eritme diyeti uygulamaktır. Bu konuda bir diyetisyen ileçalışmanızı öneriyoruz.

Bel çevresi için diyet olarak göbek eritendiyet listesi ve 1 haftada göbek eritme yollarını okuyabilirsiniz.

Bel çevresi diyeti olarak bizim önerimiz üstbölge zayıflama diyeti uygulamanızdır. Üst bölge zayıflatma diyeti ile vücutyağlarında bölgesel olarak kurtulmak mümkün olabilir.

Bel çevresi inceltme diyeti, bel çevresinieriten diyet olarak bilinen üst bölge diyetinin nasıl yapıldığını ilgili linkitakip ederek inceleyebilirsiniz.

Bel çevresini eriten diyet bel çevresi kiloverme beslenme düzeni gerektiriyor.

Bel çevresini eriten diyet

Bel çevresi inceltme için daha fazla proteinve lif tüketin. Proteinli yemekler yerseniz daha az yiyeceksiniz, çünkü sizidaha tok hissettiriyorlar. Özellikle yüksek proteinli bir kahvaltıyaptığınızdan emin olmalısınız. Kahvaltıyı atlama. Yüksek proteinli bir diyetegeçerseniz kilo verme oranınızı yüzde 25 artırabilirsiniz.

Kilo vermenin yüzde 80’inin (bel çevrenizdahil) egzersizden değil, diyetten gelmesi gerektiğini unutmayın.

Yumurtalar, ton balığı, sebzeler, salatalar,bademler, elmalar ve yağsız etler iyi seçeneklerdir. Diyetinizi temizlemeninzor olduğunu düşünüyorsanız, bel yağlanmasının kalp hastalığı, diyabet veyüksek tansiyon gibi bir dizi hastalık için daha yüksek risk altında olduğunuzugösterir. Ve sadece düzgün bir diyet olmadan belinizi dramatik şekildeküçültmeyeceksiniz.

Ne kadar süt yediğinizi sınırlamaya çalışın.Diyetinizi doldurmanız gereken yiyecekler arasında derisiz tavuk, kahverengipirinç ve brokoli sayılabilir. Bunlar bel için iyidir.

Bel ve çevresini inceltme hareketleri

Bel ve çevresini eritmek içinyapabilecekleriniz arasında egzersiz, hareketle yaşam ilk sırada geliyor.Günlük en az 10 bin adım atmalısınız. Hayatınızda hareket yoksa pek çokhastalığın pençesinde olabilirsiniz.

Bel ve çevresini inceltme hareketleri, belçevresi yağları egzersizleri için mutlaka zaman ayırın. Aşağıdaki videoda belçevresi için egzersiz örneklerini izleyebilirsiniz. Bel çevresi ve göbek eritmeegzersizleri her yaşta uygulanabilecek hareketlerdir. Bu nedenle bel çevresi vegöbek eritme egzersizleri için geç kalmış sayılmazsınız.

Yaşla birlikte bel çevresinde adeta bir simitşeklinde yağ depolanıyor. Çünkü vücut harcayamadığı yağları burada depoluyor.Yediğimiz şekerli veya yüksek karbonhidratlı gıdalar ise önce yağa dönüşüyorsonra da depolanıyor.

 Göbekve bel çevresi eritme için ilk yapılması gereken uygulama hatalı davranışkalıplarından uzaklaşmaktır. Bunlar arasında ilk sırada hareketsiz yaşamgeliyor. Göbek ve bel çevresi eritme konusunda kararlı iseniz ilk yapmanızgereken şey bel çevresi zayıflama hareketleri antrenman programı hazırlamaktır.

Bel çevresi zayıflama hareketleri, belçevresini eriten hareketler beraberinde daha aktif bir yaşamın kapılarınıaralayacaktır. Aşağıdaki videoda bel çevresi eritme hareketleri resimli olarakdetaylarıyla yer alıyor.

Göbek ve bel çevresi nasıl eritilir?

Medikal estetik uygulamalar ile göbek ve belçevresi nasıl eritilir? Hangi uygulamalarla bel çevresi simit nasıl erir?

 • Kavitasyon. Ses dalgaları ile belçevresi ve göbek eritme tekniğidir.
 • Liposuction. Bel çevresiliposuction ile yağlardan kurtulabilirsiniz. Liposuction cilt sıkılaştırmatekniğidir.
 • Lipofiz. Özel ilaçların çok inceiğneler kullanılarak bölgesel zayıflama amacıyla bel çevresi ve göbek eritmeiçin uygulanmasıdır. Amaç metabolizmayı hızlandırmak ve dolaşımı artırmaktır.
 • Mezoterapi. Mezoterapi, tıbbi birtekniktir, özel olarak hazırlanmış vitamin, amino asit ve ilaç karışımlarınınmikro-enjeksiyonunu, problemli bir alandaki mezoderm içine (yani deri altındasadece milimetre ) enjekte edilmesiyle yapılıyor.

Aromatik yağlarla bel çevresi nasıl zayıflar?

Yağ yakıcı aromatik masaj yağları bel çevresinasıl zayıflar sorusuna doğal bir cevap oluşturabilir.

masaj terapisindekullanıldığında metabolizmayı arttırdığı ve toksinleri çıkardığıgösterildiğinden dolaylı olarak bir dereceye kadar yardımcı olabilirler.

Yağyakma masaj yağının aslında yağ yakmaya yardımcı olmayacağını, bunun yerinevücudunuzun bu kiloları daha hızlı dökmesine yardımcı olabileceğini unutmayın.

Göbek ve bel çevresi yağları nasıl eritilirsorusu kadar masaj tekniğinde hangi yağların kullanılacağı da önem taşıyor.İşte yağ yakan yağlar!

 • Tarçın
 • Zencefil
 • Limon
 • Greyfurt
 • Tatlı portakalı
 • Adaçayı
 • Rezene
 • Nane

Bel çevresi ölçümü nasıl yapılır?

Bel çevresi ölçüsü için kalça kemiğinizinüstünden başlayın, ardından şerit metreyi vücudunuzun her yerine göbekdeliğinizle aynı seviyeye getirin.

Çok sıkı olmadığından ve arkada bile düzolduğundan emin olun. Ölçüm yaparken nefesini tutmayın.

Teneffüs ettikten hemen sonra şerit metre üzerindeki rakamı kontrol edin.

 1. Kıyafetleri bel hattından çıkarın.
 2. Ayakların omuz genişliğinibirbirinden ayırın (25 – 30 cm veya 10 – 12 inç) ve düz bir şekilde durun.
 3. Kalça kemiğinin üstünü bulun. Bukalça kemiğinin, vücudun ön tarafında değil, bel tarafındaki kısmıdır. Beltarafındaki kalça kemiğini hissetmek için başparmak ile işaret parmağıarasındaki alanı kullanın.
 4. Ölçüm bandının alt kenarını kalçakemiğinin üst kısmıyla hizalayın. Mezurayı tamamen bel çevresine sarın.Mezuraların yere paralel olduğundan ve bükülmediğinden emin olun.
 5. İki normal nefes alın ve ikincinefesin soluk alması, şerit ölçüyü sıkın, böylece rahatça ama cildin içindekalmayacak şekilde sıkın.
 6. Bel ölçüsünü en yakın 0,5 cm’ye(1/4 inç) kadar alın.

Bel çevresi ölçümü

Yağınızın vücudunuzda olması, devam edensağlık sorunlarına yakalanma riskinizin önemli bir işareti olabilir. Aşırımiktarda vücut yağının bel ve göbek çevresine taşınması, kalçalarınız veuyluklarınızdaki ağırlıktan daha fazla bir sağlık riskidir.

Boyunuza veya yapınıza bakılmaksızın, çoğu yetişkin için, erkekler için 94 cm’den büyük ve kadınlar için 80 cm’den büyük bir bel ölçümü, kalbi, böbrekleri, karaciğeri, sindirim organlarını ve pankreasını kaplayan iç yağ birikintilerinin seviyesinin bir göstergesidir. Bu kalp hastalığı ve felç riskini artırabilir.

ideal bel çevresi hesaplama

İdeal bel çevresi hesaplama

Bel ölçümü, orta bölgenizde taşınan yağmiktarını ölçerek riski değerlendirmenize yardımcı olur. Vücut kitle indeksi(BMI) ölçmekle birlikte kullanılabilir. Birlikte, bu araçlar aşırı vücut yağınabağlı risklerinizin bir göstergesidir.

Aşağıdaki bel ölçümünüzü kontrol edin ve riskaltında olduğunuzu düşünüyorsanız, yapabilecekleriniz hakkında doktorunuz veyadiyetisyeninizle konuşun.

Bel çevresi kaç cm olmalı?

Erkeklerde 102 santimetre (40 inç) veya dahafazla veya kadınlarda 88 santimetre (35 inç) veya daha fazla olan bir belçevresi, tip 2 diyabet, kalp hastalığı ve yüksek tansiyon gibi sağlık sorunlarıile ilişkilidir.

Dolayısıyla bel çevresi kaç cm olmalı sorusuyukarıdaki değerlerden kesinlikle düşük, küçük olmalıdır. Tekrar edersek belçevresi kaç cm olmalı erkek için en fazla 102 cm, kadın için bel çevresikalınlığı en fazla 88 cm olmalıdır.

Etiketler: bel çevresi yağlarıBu Yazıyı Paylaş!Paylaş!Tweetle!!Pinterest!

Источник: http://www.diyetforever.com/bel-cevresi-yaglari/

Bel Çevresi Yağları Nasıl Eritilir

Bel Çevresindeki Yağlar Hastalık Nedeni

Bel Çevresi Yağları Nasıl Eritilir Bel Çevresindeki Yağlar Nasıl Eritilir – Bu makaledeki notlar: karın yağları nasıl erir bel çevresi..

Göbek NasıL Erir..

Göbeği eritmenin yolları

• Yaz geldi! Siz hâlâ göbeğinizi eritemediğinizi düşünüp, bikini giymeye cesaret edemiyor musunuz?..
• Hemen uygulamaya başlayacağınız basit önerilerle, birkaç gün içinde göbeğinizi kontrol altına alabilir ve tatil günlerinizde kendinize daha çok güven duyabilirsiniz.

İşe az yemekten başlayın

• Akşam yemeklerini bol mineral alabileceğiniz sebze ağırlıklı mönülerle oluşturun. Böylelikle vücudunuz depoladığınız yağları yakmaya başlar. • Sık sık küçük öğünler yiyin. Şekeri mümkün olduğunca kesin. Vücudunuzun şeker ihtiyacını meyvelerle karşılayın.

• Ancak meyveyi mutlaka bir proteinle birlikte alın ki hemen kana karışıp daha sonra da yağa çevrilmesin!

Egzersizleri ihmal etmeyin

• Egzersizlerinizi sabah kahvaltısından önce yaparsanız gece boyu harcayamadığınız enerji açığını kapatacak ve depolandığınız yağı eriteceksiniz.
• Akşam yemeği sonrası yapacağınız egzersiz ise bütün gün boyunca biriktirdiğiniz şekeri eritecek. Hatta uyuduğunuz sırada da vücuttaki yağ depolarından yakmaya başlayacak.

İp atlayın

• Bacaklar, kasların en çok biriktiği yerdir. Onları güçlendirmek, kalorileri daha iyi yakabilmek ve metabolizmayı hızlandırmak anlamına gelecektir. • Kalça kaslarınızı güçlendirecek egzersiz yapmak da yararınıza. Hiçbir şey yapamıyorsanız, günde en az 15 dakika ip atlayın. Böylelikle 100 kaloriden fazlasını harcayacaksınız!

• Tüm bunları kendinizi sıkmadan yapın. Unutmayın uzmanlar haftada bir kilo ve 6 haftada bir beden incelmenin ideal olduğunu söylüyor.

2. Kaba tuzla banyo

• Kaba tuz terletir ve vücuttaki fazla suyun vücut dışına atılmasına, derinin metabolizmasının hızlanmasına yardımcı olur.
• Süpermarketten veya bakkaldan birkaç torba kaba tuz alıp, banyodan önce bir bardak kaba tuzu biraz sıcak suyla karıştırarak, karnınızın üstüne sürün. 10 dakika ellerinizle masaj yapın. Daha sonra sıcak suyla durulayıp banyonuzu yapın.

1. Ev işleri

• Yerleri temizlerken elektrikli süpürge yerine bez veya normal süpürgeyi tercih edin. Hava sıcaklığının arttığı öğle saatlerinde çamaşır yıkamayı ve ütü yapın.
• Acıktığınızda, kendinize bir diet yemek hazırlayın. “Aşçı” genellikle kendi pişirdiği yemekleri yemeyi sevmez, böylece az yemek yemiş olacaksınız.

3. Masaj

• Masaj, karın bölgesini eritmek için en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Masaj kremiyle karnınızı ovalayın. Bu uygulama, karın bölgesindeki yağın giderilmesi için etkilidir.

• Masaj, derinin ısısını yükselterek enerji tüketimini artırmanın yanı sıra bağırsakların hareketlerini de hızlandırır. Kan dolaşımını hızlandıran masaj fazla suyun da vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Her gün bir masaj yapmayı ihmal etmeyin.

4. Diyet

Normal öğünden önce biraz atıştırın. Bu uygulama iştahınızı kapatarak normal öğünde daha az yemek yemenizi sağlar. Ayrıca her gün 15-20 mililitre sirke içerseniz, bir ay içinde sevindirici bir sonuç görebilirsiniz.

5. Beyni çalıştırma

• Eski Sovyetler Birliği’nden bir fizyolog, beyin ne kadar çok çalışıyorsa, vücudun o kadar çok enerji tükettiğini öne sürdü.
• Bu teoriye dayanarak, beyni çalıştırma yoluyla zayıflama yöntemi ortaya çıktı. Bu yöntemde, şişman insanlara kitap okumak, resim yapmak, yazı yazmak, matematik soruları çözmek ve teknik beceri öğrenmek gibi çalışmalar yapmaları öneriliyor.

Otomobil kullanırken de göbek eritebilirsiniz

• Herkes otururken, otomobil kullanırken karın kaslarını sıkılı tutup bırakabilir… Sıkmak, beklemek ve gevşemek önemli.

• Oturduğunuz yerden çapraz karın kaslarını çalıştırmak adına çapraz yönde sağ elinizi sol dizinizi geçecek yönde çevirerek ve sonra aksi yönde tekrarlayarak kasları sıkıp bırakarak çalıştırabilirsiniz.

• Üst karın kaslarını otururken çalıştırmak zordur, otururken en fazla yapabileceğiniz boynunuzu iyice öne doğru eğip çenenizi göğsünüze yaslayıp bir miktar çalıştırmaktır. Karın kasları gerçekten çok önemlidir; insanın duruşunu, bel sağlığını ve bütün olarak da omurga sağlığını etkiler.

• O nedenle mutlaka gerekli özen gösterilmelidir. Oturduğunuz yerde bu egzersizleri yapmayı bir alışkanlık haline getirin. Böylece ‘spora zamanım yok’ diye bahaneniz de kalmaz.

Göbek eritmek için soya sütü

• Göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak isteyenlere müjde.

Amerikalı bilim adamları her gün düzenli olarak soya sütü içeren içeçekler tüketmenin, göbek bölgesindeki yağlanmayı ortadan kaldırdığını ortaya çıkardı.

• Alabama Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre, soya sütü fazla şekerin yağa dönüşmesini engelleyerek günlük olarak alındığında karın bölgesindeki yağların erimesini sağlıyor.

• Araştırmayı yürüten uzmanlardan Dr. Daniel Christie, soya sütlü içeceklerin karın bölgesindeki yağları engellemesine bağlı olarak kadınların kalp ve diyabet gibi rahatsızlıklara yakalanma riskini de azalttığını belirtti.

Karın Yağları Nasıl Eritilir

Karın Yağları Nasıl Eritilir
karın yağlarından nasıl kurtuluruz – bel inceltme – bel nasıl inceltileri – karın nasıl inceltilir

Karın yağları nasıl eritilir…
Karın yağlarını eritmek zordur bu yüzden sistemli bir zayıflama sürecine girmek gerekir. Günlük düzenli ve doğru hareketlerle yapılan spor başarı oranınızı doğrudan etkileyecektir. Yalnızca sporla karın yağlarını eritmek zor olacaktır. Bu yüzden beslenme planınızda da değişiklik yapmanız gerekecek.

Göbeğinize masaj yaparak uygulayacağınız bitkisel karışım tarifi veriyoruz.
Bir yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyuna; bir yemek kaşığı susam yağı, bir yemek kaşığı biberiye yağı ve bir yemek kaşığı okaliptus yağı ekleyip karıştırın. Bu karışımı her gün göbeğinize uygulamayı ihmal etmeyin.

Karin Yaglari Nasil Erir?

Göbek eritmek için önemli bilgiler;
Mutlaka kahvaltı yapın. Sabah ve öğlen yemeğinizin küçük porsiyonlar olmasına dikkat edin. Yemekler az yağlı olmalı. Egzersiz yapmayı asla ihmal etmeyin.

İp atlamak işe yarayacaktır önerilir. Duş sırasında göbeğinize kaba tuz ile masaj yapabilirsiniz. Duş sonrasında göbeğinize krem sürerek masaja devam edin. Yediklerinize dikkat etmeyi unutmayın.

Soya sütü göbek eritmede etkili.

Karın yağlarından kurtulmak için öncelikle kan şekeri seviyesini ölçtürmelisiniz. Ardından diyetisyenden yardım alarak bir diyet listesi oluşturmalısınız.

Bel Çevresindeki Yağlar Nasıl Eritilir

Bel Çevresindeki Yağlar Nasıl Eritilir
bel çevresinde yağlanma nedenleri – bel çevresi neden yağlanır – bel yağlarından nasıl kurtulursunuz – bel yağlarından kurtulmanın yolları

alıntı

Alt Karın Yağları

herkese iyi günler arkadaşlar,18 yaşındayım liseyi bitiriyorum. okul bitince stajımda var, ygs+lys yede çalışacam ama herşeye rağmen bir spor salonuna gitmeyi düşünüyorum. son bir haftadır evde egzersiz yapıyorum(mekik, dumble hareketleri, twist falan), bu bir hafta içinde kol ve göğüs kasları hafiften ortaya çıktı ama bazı makalelerdede okuduğum üzere: göbek yağın varken kas yaparsan daha kötü olur;kaslar göbeği öne doğru iter. ve öylede oluyor. aslında tam bir göbeğim yok alttaki resimdeki(iyi çizmişim degilmi

Источник: https://www.notusta.com/bel-cevresi-yaglari-nasil-eritilir-24927/

Bel Bölgesindeki Yağlar Nasıl Yakılır?

Bel Çevresindeki Yağlar Hastalık Nedeni

Yeni bir yıla güzel bir başlangıç yapıldığını düşünerek, iyi görünen bir vücutla da devam edilmek isteneceğini tahmin edebiliyoruz. Bu nedenle de bayanların en çok sorduğu sorulardan biri olan “Karın ve bel bölgesindeki yağlar nasıl yok edilebilir?” sorusuna cevap niteliğinde bilgileri paylaşmak istiyorum.

Bel ve Karın Bölgesindeki Yağlanma

Herşeyden önce çözüme odaklanmadan, nedenleri bilmek faydalı olacaktır. Hemen herkes için sorun olan karın ve bel bölgesindeki yağlar, istisna durumlar haricinde bu bölgenin depolama alanı olduğunun unutulmasıyla başlar. Bu bölgenin depolama alanı olmasından dolayı, vücudun diğer bölgelerine göre daha fazla genişleme olur.

Kilo verme aşamasında da farklı bölgelere göre daha fazla ve hızlı kilo kaybı yaşanır. Fakat vücudun depo alanı olan bir bölgenin hızlıca boşalması ya da düz bir karına sahip olabilmek için sabırlı olunması gereken bir zaman periyoduna ihtiyaç vardır.

Elbette bu esnada bel bölgesindeki yağlar için fiziksel aktiviteleri de hayatımıza dahil etmek gerekir.

Beslenme Programı

Nasıl Bir Beslenme Programı Düzenlenmeli?

Hızlı yağ kaybını desteklemek ve dengelemek adına karbonhidrat oranı düşürülen ve aynı zamanda protein miktarı günlük enerji ihtiyacının %15′ ini geçmeyecek biçimde arttırılan, ayrıca glisemik indeksi düşük olan bir beslenme programı bel bölgesindeki yağlar konusunda birşeyler yapmak isteyenler için uzmanların önerdiği bir yöntemdir. Elbette sağlık sorunları olanların mutlaka doktorlarına danışarak bir beslenme programı oluşturmaları önerilmektedir. Sadece beslenme biçimine dikkat etmek yeterli olmayabilir. Bunun yanı sıra düzenli egzersizlerle desteklenen bir vücut, hayal edilen görüntüye ulaşılabilmesi için çok daha iyi sonuçlar sergileyecektir.

Beslenme

Bel ve Karın Bölgesindeki Yağların Eritilmesi İçin Yapılması Gerekenler

1) Her zaman olduğu gibi, güne kahvaltı ile merhaba demek iyi bir başlangıçtır.

2) Yemeklerden sonra(1.5-2 saat) düzenli olarak egzersiz yapmak gerekir.

3) Yağsız yoğurt tüketimiyle karın yağlarınızı eritebilirsiniz. Bu yüzden özellikle yoğurt yemeye özen gösterin, tabi ki yağsız olması koşuluyla.

4) Akşam yemeklerinden belli bir süre sonra, yalnızca meyve ya da az yağlı yoğurt, süt tüketebilirsiniz.

5) Enerji harcama oranı azaldıkça ve hareketsiz kalındıkça, karın bölgesi yağlanması artabilir. Bu sebeple her gün yapılan 30 dakikalık yürüyüş, buna destek olarak haftanın 2-3 günü karın bölgesini çalıştıracak egzersizler yapılması ideal olacaktır. Yapılan hareketler sayesinde, karın bölgesindeki kasların da sıkılaşmasının sağlanacağı unutulmamalıdır.

Egzersizlere Vakit Ayırın!

6) Eğer ki egzersiz yapmaya fırsatım olmuyor diyorsanız, sabah kalktığınızda ve akşam uyumadan önce açık havada derin nefes alıp yavaş yavaş nefesinizi dışarı verin. Bu hareketi en az 30 kez tekrarlayın.

7) Masa başı bir işim var ve hareketsiz çalışıyorum diyorsanız, çalışırken karnınızı içinize çekerek ve göğüs kısmınız biraz daha önde olacak şekilde oturmaya çalışın. Bu kasların çalışmasına yardımcı olacaktır.

8) Karın bölgenize bir miktar kremle masaj yapabilirsiniz. Basit bir yöntem gibi gözükebilir, ancak kan dolaşımının hızlanmasına, ödem atılmasına ve sindirim sisteminin tetiklenmesine destek olacak bir yöntemdir.

9) Su içmek daima hayati önem taşır. Karın yağları için de bol su tüketilmesi gerekir. Günde en az 2 litre su içmek iyi gelecektir.

10) Beslenme düzeni oturdukça, her yeni hafta programa farklı bir besin eklemek iyi olacaktır. Yani beslenme programınıza yağ yakmaya yardımcı besinler eklemesiniz. Bunlar; acı biber, yağsız süt ve yağsız besinler arasından seçilebilirler.

Karın Bölgesi Yağlanması İçin Yapılmaması Gerekenler

Bel ve Karın Bölgesi Yağlanması İçin Yapılmaması Gerekenler

1) Fazla alkol tüketimi yağlanmayı arttıran etkenlerden olduğu için, alkolü bir kenara bırakmanın zamanı gelmiş demektir.

2) Yatmadan önce yenilen atıştırmalıklardan uzak durulması doğru bir karar olacaktır.

3) Fazla tuzlu ve yağlı besinler tüketmenin vücudumuz için hiçbir yararı yoktur.

4) Bazı besinleri yemesemde olur diyenler için bir tavsiye, her besinden azar azar yenilmesi gerektiği unutulmamalı. Besinleri hiç yememek doğru bir seçim değildir.

5) Stres vücuttaki bazı salınımları arttırmaktadır. Bunların da bel bölgesindeki yağlanmayı arttırıcı etkisi olduğu bilinmektedir. Bu yüzden zor olsa da mümkün olduğunca stresten uzak durmaya çalışın.

Ara Öğünler Önemlidir!

6) Akşam hiçbir şey yememek, öğün atlamak, hiç ekmek tüketmemek ya da ara öğün yapmamak en sık yapılan hatalardır. Doğru gıdalar, doğru miktarda tüketildiği takdirde besinler faydalıdır.

7) Pilav, mantı, börek vb. gıdaları aynı öğünde tüketmek yağlanmayı arttıran unsurdur. Bu tür besinleri tüketmek için öğünlere bölüştürmek ve bu tercihin gündüz için yapılması doğru olacaktır.

8) Ara öğün olarak tercih edilen kuru meyve ve kuruyemişlerin de fazla tüketilmesi zarar verir. Yani sağlıklı besinler diye gereğinden fazla tüketilmemelidir. Aynı durum light gıdalar için de geçerlidir.

9) Her bireyin alması gereken kalori, yiyebileceği porsiyon ölçüsü farklıdır. Bu detaylar atlanmamalıdır. Aksi takdirde uzun süre aç kalınması yağlanmayı arttırır. Dikkat edilmesi gereken nokta, sık aralıklarda yeterli miktarda besinleri tüketmek gerektiğidir.

Verdiğim bilgiler, umarım herkesin hayatında bir parça yer edinebilir ve yararı görülür. Herşeyin gönlünüzce olması ve beldeki yağlardan kurtulunması dileğiyle.

Ocak Ayında Kurtarıcınız Olacak 5 Trend Parça

Источник: https://beautyperry.com/saglik/bel-bolgesindeki-yaglar-nasil-yakilir

Bel bölgesindeki yağları eritmenin yolları var!

Bel Çevresindeki Yağlar Hastalık Nedeni

Bel yağları visseral yağlar olarak bilinirler. Visseral yağlar organları çevreler ve kalp hastalıklarından, diyabete kadar birçok hastalığı tetikler. Bel yağları, beslenme, stres ve egzersiz yetersizliği gibi birçok nedenden oluşabilir. Bel yağlarını yakmak ve buna bağlı gelişebilecek hastalıkları önlemek için birkaç yol vardır.

Stresten kaçının

Kronik stres kortizol seviyelerini yükseltir. Fazla kortizol iştahınızı açmakla kalmaz aynı zamanda yağlı ve şekerli yiyecekler tüketmenize neden olur. Ayrıca kortizol üretimi vücudunuzun bel bölgenizde yağ depolamasını sağlar. Haftada birkaç kez yapacağınız meditasyon, derin nefes teknikleri veya yoga stresle baş etmenize ve bel bölgesi yağlanmasının önüne geçmenize yardımcı olur.

Alkol tüketiminizi sınırlayın

Alkol tüketimi bel bölgesinde yağlanmaya neden olur. Günde 2 bardaktan az tüketeceğiniz alkol içeren içecekler sayesinde bel bölgenizdeki yağlanmayı azaltabilirsiniz. Amerikan Clinical Nutrition dergisinin 80 erkek üzerinde yaptığı araştırmaya göre yağ metabolizması 2 bardak vodkadan sonra %73 azalmıştır. Vücudunuz akolü kullandıktan sonra asetata çevirir bu da yağ yakımını engeller.

Egzersiz

Amerikan Sport Nutrition and Exercise Metabolism dergisinin araştırmasına katılanların %20'den fazlası ağırlıklarla yapılan güç egzersizleri ve aerobik egzersizleri ile vücut yağı yakmışlardır.

Buna göre haftanın 5 günü kademeli olarak 60 dakika ile başladağınız 90 dakikaya artırdığınız egzersizler sayesinde kilo vermenizin kolaylaşacaktır.

Bel yağlarından kurtulmak için ağırlık, kickbox, bisiklet, step, dans, yürüyüş, jogging ve koşu gibi fiziksel aktiviteleri yüksek protein ve düşük karbonhidratlı diyetle destekleyin.

Diyet

Patates, makarna ve ekmek gibi yüksek karbonhidrat içeren besinlerden kaçının. Bunlar yerine et, balık, yumurta, peynir ve sebze gibi protein içeren ürünleri tercih edin.

Trans yağdan kaçının

Trans yağ hidrojen, sıvı sebze yağı karışımına eklenmesiyle ortaya çıkan katıdır. Bunlara aynı zamanda hidrojene yağlar denir ve patates kızartmasında, kurabiyelerde, hazır keklerde, cipslerde, bisküvi ve hazır unlu mamüllerde çokça bulunur.

Kalori tüketiminizi limitleyin

Hareketsiz kadın için tavsiye edilen kalori alım miktarı 2000 ve 2500 arasıdır. Hareketsiz bir erkek için ise bu miktar 3000 ile 3500 arasındadır. 30 yaşından sonra bu oranlar her 10 senede bir 100 eksilir. 500 gram vücut yağı kaybetmek için kalori alımınızı günde 500 kalori azaltmanız gerekir. 500 gram vücut yağında 3500 kalori vardır.

Lif tüketimini artırın

Lif sindiriminizi artıracağı gibi aynı zamanda kolonun ve bağırsakların temizlenmesine de yardımcı olur. Bağırsak ve kolon problemleri çoğu zaman bel şişkinliğine neden olur.

Aynı zamanda kolon ve bağırsak toksinlerle dolu olduğunda, görevlerini yerine getiremeyip yeterli derecede eleme yapamazlar ve bu da bazen metabolizmanın yavaşlamasına neden olur.

Lif açısından yüksek olan, sebze, meyve ve tam tahıllı yiyecekleri beslenmenizden eksik etmeyin.

Su için

Bel yağlarınızı yakmada su çok önemli bir parçadır. Yeterince sıvı almadığınızda, karaciğeriniz yağları etkili şekilde metabolize edemez. Bu da fazladan yağ depolanmasına neden olur. Aynı zamanda mideniz su ile dolduğunda bu iştahınızıda düşürür. Günde en az iki litre su tüketerek bel bölgenizdeki yağlanmayı engelleyebilirsiniz.

Uyku

Yeterli derecede uyumak da kilo vermeye yardımcı olur. Wisconsin Üniversitesi'nin yapmış olduğu araştırmaya göre leptin hormon azlığı, oboziteye bağlıdır. Eğer yeterince uyumazsanız, açlığı düzenleyecek yeterlilikte leptin üretmezsiniz.

Aynı zamanda uykusuz kaldığınızda gherlin hormon seviyesi yükselir ve bu da iştahınızın artmasına neden olur. Araştırmalara göre günde kronik olarak 7.7 saatten az uyuyan kişilerde daha yüksek BMI (vücut kitle endeksi) ve yüksek derecede obezite görülmüştür. En az 8 saat uyuyun ve dinlendiğinizden emin olun.

Aynı zamanda her gece aynı saatte uyumak düzenli bir uyku düzenine sahip olmanızı sağlar.

Karın egzersizleri

Karın egzersizleri karnınızın altındaki kas sisteminin gelişimine katkıda bulunur. Buna rağmen mide egzersizleri başlı başına bel bölgesinde faydalı olmaz. Kasların artması kalp ritm atışını hızlandırır bu da dinlenirken bile yağ yakmanızı sağlar.

Bel bölgeniz için haftanın 4-5 günü 50-100 tekrardan oluşan mekik egzersizleri yapmanız gerekir. Mekik hareketi için yere sırtüstü uzanın ellerinizi başınızın arkasında birleştirin. Tavana bakarak üst bedeninizi karın kaslarınızı kullanarak yerden kaldırın.

KARIN ERİTMEK İÇİN HANGİ ALETLERİ KULLANMALI?

Karın, bacak, kalça sıkılaştırıcı egzersiz

Bel yağlarını gidermenin doğal yolu…

Suna Dumankaya'dan bel çevrenizi inceltecek doğal formül…

Karın çevremde yağlanma var. Yediklerime dikkat ediyorum, karın hareketleri de yapıyorum. İnce bir bele ve sıkı bir karna sahip olmak için başka ne yapabilirim?

Zeliha M./Eskişehir

Cevap

Düzenli olarak spor yapın, mümkünse bir spor hocasından yardım alın. Ayrıca yine her gün birer çorba kaşığı limon suyu, susam yağı, biberiye yağı ve okaliptüs yağını karıştırıp sorunlu bölgeye dairesel hareketlerle masaj yaparak yayın.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Источник: https://hthayat.haberturk.com/saglik/haber/665009-bel-bolgesindeki-yaglar-nasil-eritilir

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.