Botoks, Dolgu, Mikro İğneleme İle Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Ameliyatsız Yüz Germe

Botoks, Dolgu, Mikro İğneleme İle Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Ameliyatsız yüz germe ve gençleşme tedavilerini madde madde aşağıda bulabilirsiniz.

1- PRP Tedavisi İle Gençleşme 

PRP Uygulama Alanları Nelerdir Hangi Konularda Etki Sağlar ?

Yüz, boyun, dekolte bölgesi ve ellerde kırışıklıkların düzelmesini, çöküntülerin giderilmesini, esneklik ve parlaklığının yeniden kazandırılmasını sağlamak için
Lazer, Peeling, Radyofrekans, Roller gibi uygulamalardan hemen sonra, derinin hızla yapılanmasını sağlamak amacıyla, Leke tedavisinde, Saç dökülmelerinde tek başına ya da saç mezoterapisi ile kombine şekilde uygulanabilir.

 • PRP Hangi Bölgelere Uygulanır ?
 • PRP Kimlere Uygulanır ?
 • PRP Seans Süresi ve Seans Aralıkları
 • PRP Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • PRP Tedavisi Riskli Midir ?

PRP tedavisi detaylı bilgi için tıklayın.

2- Dolgu ile Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamaları 

Yüz dolguları cildinde kırışıklık olan ya da hacim kaybı durumu oluşan alanlarında veya daha hacimli ve dolgun cildinin olması istenen bölgelerin dolgu maddesi ile enjeksiyon şeklişnde yüz doldurulması tedavi uygulamasıdır.

Dolgu işlemi ile;

dudak kalınlaştırılabilir, kırışıklıklar doldurularak giderilir, göz altı bölgesindeki volume kaybı giderilebilir, elmacık kemiği bölgesi daha belirginleştirilebilir, burun kenarında oluşan çizgiler doldurularak giderilebilir, küçük yapılı çenelerin doldurulması ile daha güçlü hale getirilmesi sağlanır. Yüzün üst kısımlarında yapılan dolgu uygulamarı cildi yukarı toparlama gibi etkilerdede bulunmaktadır, özellikle kaş kaldırmada botoks ile ya da tek başına iyi sonuçlar sağlamaktadır.

Dolgu malzemesinin çeşidine ve cilt tipine göre ortalama 6 aydan 2 yıla kadar süreyle etkisi devam eden doğal yapıdaki hyaluronik asit tercih edilerek uygulanmaktadır.

Hyaluronik Asit Nedir ?

Hyaluronik asit deride bulunan bir maddedir ve yaşla birlikte Hyaluronik asit miktarı azalmaktadır, dolgu maddelerinde bu asitin yükselmesi sağlanır.

Detaylı Bilgi : Dolgu Uygulamaları Hakkında Tüm Bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

3- Mezoterapi Uygulaması İle Ameliyatsız Gençleşme

Mezoterapi derinin orta tabakasını tedavi etmek anlamına gelmektedir. Yüz, saçlı deri, vücutta kullanılmaktadır. Gerekli olan maddeler kan dolaşımına karışmadan direkt olarak problemli olan bölgelere uygulanır.

Etki kaybı ve yan etki oluşturma ihtimali ortadan kalkar.

Yüze uygulanan cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir. İçinde mineral, vitamin ve hyaluronik asit gibi karışımları içeren kokteylleri derinin orta tabakasına enjekte ederek cildin beslenmesini sağlamakta ve su tutma kapasitesini arttırmaktadır.

Detaylı Bilgi : Mezoterapi Hakkında Tüm Bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

4- Altın İğne Yöntemi Nedir? 

Altın iğne yöntemi diğer adıyla Fraksiyonel İğneli Radyofrekans, ucunda aralıklı olarak dizilmiş mikro altın iğneler bulunan cihazın, derinin orta tabakasına uygulanması ve bu sırada iğnelerin uçlarından elektrik akımı ile ısı üretilerek orta tabakanın ısıtılması esasına dayanmaktadır. Oluşan bu ısı genişlemiş olan damarları daraltmakta, kollajen ve elastin dokunun düzenlenmesini ve aktive olmasını sağlamaktadır.

Detaylı Bilgi : Altın İğne  Hakkında Tüm Bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

5- Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe Tedavisi 

Ulthera, fokuslanmış ultrason dalgalarını derinin orta tabakasına ulaştırıp ısı oluşturarak kollajeni aktive eden bir yöntemdir. Cerrahi olmayan yüz germe işlemi olan Ulthera veya Ultherapy ile cildinizdeki tahribatları yok etmek mümkündür.

Ameliyatsız yüz germe işlemi sırasında ultrason dalgalarını taşıyan uygulama başlığı cilde temas ettirilerek cilt ve cilt altı monitörde görüntülenir. Belirlenilen uygulama alanlarında, cildin 3 mm ve 4,5 mm altına focuslanmış ses dalgaları ile bu bölgelerde kollajen üretimini uyaran ısı hasarları oluşturulur. İşlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez.

Bu işlem sırasında cilt altı dokuların bulunduğu derinliğe ulaşan enerji sayesinde stimulasyon artar, cilt altı dokular kendini yenilemeye başlar ve dokuda yeni kollajen yapımı uyarılarak güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelir. Böylelikle zaman içinde cerrahi olmadan yüz germe etkisi elde edilir.

Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe Hangi Bölgelerde Etkilidir?

Cilt sıkılaştırma, yüz ve boyun kırışıklıklarının giderilmesi amacıyla kullanılan ve derinin en derin katmanlarına kadar etki edebilen en son teknolojidir.

 • Yüz cildi ve çene çizgisinde sarkmaları olan hastaların yanaklarına,
 • Kaş-alın bölgesine,
 • Göz kapaklarına,
 • Göz çevresine,

ve dekolte bölgesine uygulanabilir.

Ulthera veya Ameliyatsız Yüz Germe Uygulaması Kalıcı mıdır?

Ulthera uygulama sonrasında cildiniz her geçen gün daha iyi görünmeye başlar ve bir hafta sonrasında cildinizi daha iyi hissedeceksiniz. Etkisi bir ay sonra görünür hale gelecek ve üç ayın sonunda istenilen sonucu gözlemlemeye başlayacaksınız.

Tam sonuç alınması ise 6 ay sürmektedir. Ulthera ciltte kollajen üretimini uyardığı için elde edilen sonuç uzun süreli kalıcı olmaktadır.

Источник: https://www.handeulusal.com/ameliyatsiz-yuz-germe

Cilt Gençleştirme Ameliyatı

Botoks, Dolgu, Mikro İğneleme İle Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Cilt gençleştirme ameliyatı yapılmadan önce bu ameliyatı olan kişinin bazı tetkiklerden geçmesi zorunludur. Cilt tipinin ve yapısının doğru analizlerle uygun tedavi haline getirilmelidir.

Standart bir tedavi biçimi yoktur, hasta için ve aynı hastanın farklı bölgeleri için tedavi biçimi farklılaştırılmalıdır.

Son yıllarda artan bu ameliyat özellikle iş ve sosyal hayatı fazla olan kişiler için çok radikal olmayan, ciltte fazla ödem, yara veya kızarıklık bırakmayan yöntemler daha çok tercihe sunulmaktadır. Son yıllarda geliştirilen ve olumlu sonuçlar alınan lazerle cilt gençleştirme büyük ilgi toplamaktadır.

Günümüzdeki birçok insan, ciltlerin pürüzsüz ve sağlıklı olmasını istemektedirler. Bu istek karşısında hangi yönteme başvuracaklarını bilemezler ve daha çok doğal yöntemlerle halletmeye çalışırlar.

Bu yöntemlerden birisi de krem kullanmalarıdır fakat kullandıkları kremlerin hangi kimyasal maddelerin olduğunu bilmedikleri için ciltlerin daha kötü hale gelmesine engel olamamaktadırlar.

Bu yüzden cilt gençleştirme, cilt yenileme gibi sorunlara doktorlar çözüm aramaktadırlar. Başarılı olan doktorlar çeşitli birçok yöntem bulmuştur. Sağlık kurumlarına başvurmak bu nedenle daha sağlıklı ve güvenilirdir.

Sadece cilt gençleştirme değil el, omuz, gibi bölgelerde de uygulanabilir. Önemli olan diğer bir faktör ise de psikolojinizin sağlam olmasıdır çünkü bu süreç sabır göstermenizi gerektirmektedir.

Yaşımız ilerledikçe ciltte bazı sarkmalar ve kırışıklar meydana gelir. Oysa ki hep daha genç ve daha sağlıklı bir cildimizin olmasını isteriz.

Bu sebepten dolayı ameliyat, botoks ya da daha farklı cerrahi müdahalelere başvururuz.

Cilt gençleştirme yüzümüzde oluşan kırışık ve ince çizgileri azaltmak, sivilce ve rozasea gibi farklı cilt sorunlarını da tedavi etmek veya cilt bakım rejimini iyileştirmek için de bu seçenekler kullanılmaktadır.

Günümüzde cilt gençleştirmek yeni nesil teknolojilerle daha genç ve pürüzsüz hale getirmek mümkündür. Son yıllara baktığımızda farklı enerji kaynakları kullanarak cildin yapısına etki eden lazer sistemlerinin giderek yaygınlaşmaktadır.

BBL, Emerge, Icon, İnmode, ClearLift, Thermage, Ulthera, Scarlet S, VShape ve Baby Face Beauty gibi gelişmiş teknolojilerle ciltteki kırışıklıkları ve çizgiler gibi sorunları çok kolay bir şekilde eski haline getirmek kolay hale gelmiştir.

Kişi için en uygun yöntemi belirlerken bir uzmandan destek almak daha sağlıklı sonuçlar verir.

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

Ameliyatsız yüz germe işlemi, kişinin henüz cildinde cerrahi bir operasyon istemediği zaman devreye sokulan işlemlerdir. Bu işlemler yaşlanmanın ciltteki etkilerini azaltacak, cilde daha sağlıklı ve genç bir görüntüye sahip olunmasını sağlayacaktır.

Günümüzde ameliyatsız yüz germe işlemleri cerrahi işlemler kadar başarı sağladıkları için bu uygulamalar tercih edilmekte. Bu uygulamalardan en çok revaçta olan dolgu uygulamasıdır. Bu uygulama yüzdeki kırışıklıkların oluşan çizgilerin içini doldurarak yüzdeki hacmi eski haline getirmek için yapılan bir işlemdir.

Yüz germede kullanılan dolgu maddeleri kaş kaldırma işleminde de kullanılmakta. Kullanılan dolgunun etkisi genelde 6 aydan 2 yıla kadar değişkenlik göstermektedir.

Göz Çevresi Lazer Uygulamaları

Göz çevresi yüzün en hassas bölgelerinden biridir. Göz çevresinde oluşan morluklar veya kırışıkların giderilmesi için birçok uygulama vardır. Birçok uygulamanın yanı sıra Emerge lazer tedavisi ile bu sorunları pratik bir şekilde çözüme kavuşturmak mümkün.

Bu uygulama özellikle göz çevresi için geliştirilmiş olup sadece Türkiye’de değil yurtdışında da sıklıkla tercih edilmekte. Bu teknolojinin diğer teknolojilerden ayıran en büyük özelliği ise de hızlı, ağrı seviyesinin düşük olması gibi konfor yapısının istenilen şekilde olmasından kaynaklıdır.

Göz çevresinde oluşan morlukların nedeni yüzün yapısındaki pigment sorunundandır. Bu morluklardan kurtulmak için kişiler birçok krem kullanılmakta fakat bu kremlerin etkisinin istenilen sonucu elde etmediğinin farkındayız. Bu durumdan dolayı devreye fraksiyonel lazer girmektedir. Bu tedavi sıklıkla tercih edilmektedir.

Bu uygulamanın birçok avantajı vardır, süresi 1-2 dakikadır. Uygulandıktan sonraki iyileşme süreci çok zaman almamaktadır. Etkisi kısa bir süre sonra kendini belli etmeye başlar.

Saten Yüz Germe

Saten yüz germe operasyonunda lokal anesteziye bile ihtiyaç duyulmayan, kolajeni cildin tamamında planlı ve kontrollü ve eşit bir şekilde uyarmasını sağlayan bir operasyondur. Bu uygulama haftada bir kez yapılır ve toplam olarak 4 seanstan oluşan bir işlemdir.

Bu uygulama etkisini bir seanstan sonra gözle görülebilir şekilde belli etmektedir. İşlem sonrasındaki ağrı ve acı kesinlikle hissedilebilecek bir biçimde değildir. Sadece işlemden sonra ciltte hafif bir sıcaklık etkisini göstermekte. Saten yüz germe işleminin uygulanması 45 dakikadır.

Yan etkisi ve riski yoktur çünkü herhangi bir kesi açılmaz ve alerjiye neden olmaz.

Forever Young

Forever Young, cerrahi operasyona ihtiyaç duymadan ışık teknolojisi yardımıyla cildin gençleşmesini sağlayan bir tedavi biçimidir. Bu işlem ciltteki kırışıklık gibi sorunları giderir, güneşten dolayı oluşan yüzdeki lekelerin giderilmesini sağlamaktadır.

Bu işlem uygulanmadan önce müdahale edilecek yere soğutma jeli uygulanır. Ardından ışık tedavisini uygulamak için soğuk bir uygulama ciltteki yerini alır. İşlem yapıldıktan sonra müdahale olan yüzeyde hafiften karıncalanma ve hafif bir ısınma yaşanır. Bu tedavi yaklaşık yarım saatlik bir süreçtir.

Uygulamadan sonraki iyileşme süreci normal yaşantıyı aksattırmaz.

Fraksiyonel Lazer Uygulamaları

Fraksiyonel lazer uygulaması cildin yeniden yenilenmesini sağlayan en son teknolojide yapılan cihazdır. Bu lazer uygulamasını sivilce izi, yara izi, yüz sarkması gibi sorunlarla karşılaşanlar başvurmaktadır. Fraksiyonel lazer cildin üst ve alt bölgelerinde etki göstermektedir.

Kullanılan bu sistemin en büyük avantajlarından birisi ciltteki bazı hasar noktalarının altındaki sağlam cilt bölgelerinin hasarının az kalmasından kaynaklıdır. Bu nedenle ciltteki iyileşme aşaması çok daha hızlı bir şekilde etkisini göstermektedir. Bu lazer tedavisi seanslar halinde uygulanır.

Hastanın şikayetine göre en az 3-5 seans yani 3-8 hafta sürmektedir. En önemli konulardan birisi de hastanın derisinde enfeksiyon veya iltihap olmamalıdır. Bu durumda bu işlem hastaya yapılamaz. Fraksiyonel lazer uygulaması sonrası ciltte hafif ve geçici güneş yanığı hissi hissedilebilir.

Ciltte ödem olunduğu farkına varıldığında buz paketleri yüze uygulanmalıdır. Güneşten kaçınılmalı ve güneş kremi kullanılmalıdır.

Q- Switched Lazer Uygulamaları

Q-Switched lazerler arasında atım süresinin saniyenin milyonda bir kısaltmış olan lazer çeşididir. Q-Switched lazer uygulamasında lazer ışını hedef dokuda kavitasyon, şok dalgası ya da termal alan şekilde etkilere sebep olur.

Bu tedavi şekli özellikle hastanın cildindeki istemediği kahverengi lekeler, güneş ve yaşlılık lekeleri, cilt gençleştirme gibi işlemleri uygulamak için kullanılan lazer sistemidir.

Tedavi türüne ve şekline bağlı olarak 2-10 seans arası değişmekte olan tedavilerdir.

PRP İle Cilt Gençleştirme

Prp uygulaması, zenginleştirilmiş plazma uygulaması denilen bir tedavi biçimidir. Bu uygulama hastadan alınan az miktarda kanın özel bir tüpe aktarılarak santrfüj işleminden geçtikten sonra bileşenlerine ayrılarak kullanılması ile gerçekleştirilir.

Ve sonucunda elde edilen “platelet açısından zenginleştirilmiş plazma” nın (PRP), kan alınan aynı hastaya enjekte edilerek geri verilmesini sağlayan tedavi biçimdir. Bu uygulamadaki amaç kişinin vücudundaki hasarlı dokuların onarımını ve doğal hallerine dönmesini sağlamaktır.

PRP ile gözaltı ve morlukların giderilmesi tedavisinde de iyi sonuçlar elde edilmiştir. Uygulamadan kısa bir süre sonra sağlıklı ve parlak bir görünüm ortaya çıkar.

Ancak bu görünümde belli bir süre sonra bir gerileme fark edilir fakat 3 veya 4 uygulamadan sonra ciltteki kalıcı yerini alır.

Hidrafacial MD

Cildimizin temizliğini yaparken aynı anda cildi gençleştiren ve ciltteki sorunları yok eden bir tedavi sistemidir. Bu uygulama güvenilir, kalıcı ve zaman açısından çok uygun bir sistemdir.

Cildi özel şekilde hazırlanan vakumlama tekniğiyle temizler. Sıvı mikrodermabrazyon sonrası ciltte çözünürlüğü fazla anti-aging peptidler ve antioksidan serumlar yedirilmektedir.

Tedaviden sonra hastanın cildinde herhangi morluk, ödem olmadan gündelik yaşantıya devam edilebilir.

Hidrafacial uygulamasının belli bir aşamaları vardır. Bu aşamalardan ilki temizlemedir. En önemli aşamalardan biridir çünkü vakum sistemi yardımıyla cildin derinlemesine temizlemesine yardımcı olur. Peeling işlemi cilde vakum ve sıvı kullanılarak uygulanır.

Cildin nemlendirilmesi, özel spiral dizayn nedeniyle nemlendirici solüsyonlar, antioksidanlar, hyaluronik asit ve peptidler cilde uygulanmaktadır. Cilde uygulanan bakımlardan sonra gözle görülür biçimde kırışıklarda azalma fark edilir.

Hastanın cildindeki problemleri ve yaşını göz önüne alarak uygulanmaktadır.

Kolajen Mezoterapisi

Mezolifting veya yüz mezoterapisi yüz, boyun ve el gibi organların dokularındaki yaşlanmayı önlemek amacıyla kullanılır. Kolajen mezoterapisinde kullanılan ilaçlar miktarları az olacak şekilde karıştırılarak cildin içine veyahut altına direk enjekte edilir.

Bunun sayesinde cilt etki gücü yüksek maddelerden kısa sürede faydalanabilir. İlaçların verilme şekli az olduğundan yan etki ihtimali azalır. Bu uygulamayı yaparken öncelikle yüz lokal anestezi etkili krem yardımıyla uyuşturularak hazırlanır.

Daha sonra mezoterapi uygulaması için doktorlar tarafından hazırlanan kokteyl minik ölçütlerle cilt içine enjekte edilir. İşlemden sonra hastalarda genellikle ağrı hissedilmez fakat bir iki saat sonra süren ödem, nadir de olsa ufak tefek morarmalar ortaya çıkabilir.

Genelde 4-6 seans yani haftada bir veya iki kez aralıklarla uygulanır.

Somon DNA Aşısı

Somon DNA, polinükleotid olarak adlandırılan ciltteki hücre yenilemesine ve yardımına etki eden maddedir. Ciltteki ölmüş derileri canlandırmak ve cildi yenilemek, gençleştirmek için kullanılır. Çevresel müdahalelerin etkisiyle zamanla cildin kalitesi bozulur ve sağlık hücrelerin üretimi yavaşlar.

Somon DNA uygulaması tek başına uygulanabileceği gibi PRP fraksiyonel lazeri, botoks ve dolgu uygulamalarını da bir bütün halinde kombine edilerek önemli bir anti-aging seçeneği haline getirilmiştir. En önemli özelliklerinden biri ise de cildin güneş etkisi gibi dış etkenlerin giderilmesini sağlamak amacıyla uzmanlar tarafından geliştirilen önem teşkil eden anti aging türüdür.

Somon DNA uygulamasının kişilere alerjik etkiye yol açmadığından dolayı geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Peeling Uygulamaları

Peeling uygulaması son zamanlarda çok fazla adından söz ettiren bir uygulamadır. Peelingin temel amacı kişinin cildindeki ölü hücrelerinin temizlenmesini sağlamaktır. Kişi kendi imkanlarını kullanarak veyahut güzellik merkezlerine giderek bu işlemleri yaptırabilir. Ciltteki siyah noktalar üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.

Peeling uygulaması üçe ayrılır. Birincisi yüzeysel kimyasal peeling uygulamasıdır. Bu uygulama kuru cildin düzeltilmesi, sivilce tedavisi, kırışıkların giderilmesi, eldeki yaşlılık ve ciltteki güneş lekelerinin giderilmesini sağlamak amacıyla yapılır.

Orta dereceli peeling ise ciltteki daha derin kırışıklıkların ve fazla yoğun lekelerin tedavisi için uygulanır. Bu uygulama yapıldıktan sonra belli bir süre günlük yaşantıdan uzaklaşmak gerektirebilir.

Derin peeling, ciddi güneş yanığından doğan lekeler, akne-yara lekelerinin giderilmesini sağlamak amacındadır.

Göz Altı ve Göz Kapakları Anti-aging Uygulamaları

Göz çevresi çok ince bir yapıya sahip olduğu gibi mimiklerin en fazla hareket ettiği bölgedir. Anti-aging tedavi süreci göz çevresi uygulamasında en fazla zaman ayrılan işlemdir.

İleri düzeydeki lazer uygulamaları, göz torbalarını hafifletme ve yaşla süre gelen göz kapağının düşmesi gibi sorunların tedavisidir.

Bu tedavi şekline hastaların büyük ilgi göstermesinin sebebi iyileşme esnasında günlük yaşantıyı sekteye uğratmamasından dolayıdır.

Botoks

Botoks, ciltteki kırışıkların ve ince çizgileri gidermek için uygulanmaktadır. Bu işlemde herhangi bir cerrahi müdahale yoktur. Hasta uygulama esnasında herhangi bir acı veya ağrı hissetmemektedir. Botoks işlemi yapılırken, botolinum toksini cilde uygulandıktan sonra ardından nöromusküler uygulanan dokuya enjekte edilmektedir.

İşlemden 20 dakika öncesinde uygulama yapılacak bölgeye anestezi kremi sürülmektedir. Uygulanan bölge temizlendikten sonra toksin, ince uçlu iğneler yardımıyla bölgedeki kasların üzerine yavaş bir şekilde enjekte edilmektedir. İşlem ortalama 24-72 saat sonrasında etkisini göstermeye başlamaktadır. Temel mantığı etki edilen kası kısıtlamak ve bölgedeki mimik çizgilerini gidermektir.

Dolgu Enjeksiyonları

Dolgu maddeleri yardımıyla deri altına enjekte edilerek uygulanan yüz dolgusu estetiğidir. Yüz dolgusu sayesinde cilt daha sağlıklı bir görünüm elde eder.

Bu uygulama ciltteki kırışıklık veya herhangi bir sorundaki bölgenin altındaki derinin çöküklüğün giderilmesini sağlamak amacıyla uygulanır. Bazı durumlarda uygulanan dolgu maddesinin kolajen üretimini attıran etkisi ortaya çıkabilir.

Dolgu enjeksiyonun süresi 20 veya 30 dakika kadar sürmektedir. İşlemin kalıcılığı 8-18 ay arası değişmektedir.

Источник: https://www.ameliyat.com/cilt-genclestirme-ameliyati-s179/

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

Botoks, Dolgu, Mikro İğneleme İle Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

”Ameliyatsız yüz germe teknikleri cerrahi işlem olmadan yüzdeki sarkma ve kırışıklıkları gideren yöntemlerdir”.

Yüz gerdirme ve gençleştirme yöntemleri ile günümüzde artan anatomik bilgiler ve teknikler sayesinde doğru hasta seçimlerinde ameliyat yapmadan da ameliyata yakın sonuçlar alınabilmektedir. Bu tekniklerin avantajı hemen günlük sosyal ve iş yaşamına geri dönülebilmesidir.

Ayrıca ameliyatın getirdiği yan etkilere sahip değildir. Genel anestezi gerektirmez.  Ayrıca, yapılan işlemlerin çoğu cilt ve cilt altı dokuları onardığı için yaşlanmaya karşı önlem alınmış olur.

ameliyatsız yüz gençleştirme

En Etkili ve En Çok Uygulanan 5 Tane Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemi

PRP, mezolift, hyaluronik asit aşı,  somon DNA ile yüz germe: Cilde minik zerkler halinde faydalı maddelerin verilmesine dayanan yöntemlerdir. PRP kişinin kendi kanından elde edilen büyüme faktörlerinden zengin plasmadır.

  Somon ise önemli bir yapı taşı olan cilt onarımı sağlayan polinükleotid maddesi içerir. Mezolift vitamin, antioksidan, mineral benzeri çok sayıda faydalı madde içeren bir kokteyldir. Hyaluronik asit aşı ise cildimizde bulunan besleyici ve nemlendirici özelliği olan bir tür şekerdir.

  Ameliyatsız yüz germelerde  PRP sarkma ve lekede, somon elastikiyet kaybında ve nem vermede, mezolift bakım amaçlı, hyaluronik asit nemlendirmek ve bakım amaçlı kullanılabilir. Tüm bu yöntemleri lazerlift ile birlikte uygulamak ameliyatsız yüz germelerin çok daha etkili olmasını sağlar.

Ameliyatsız yüz germe (gençleştirme) yöntemlerinin aşağıda detaylarını okuyabilirsiniz.

Lazerlift ile Yüz Germe

Cilt ve cilt altı dokuları lazer sistemleri ile ısıtarak etkili olan lazerle yüz germe yöntemidir.  Kollajen 50-60 derece ısıtıldığında kısalır. Cilt ve cilt altı dokusu lazerlift ile ısıtıldığında kollajenler kısaldığı için cilt gerilir. Daha sonra ciltte kısalan kollajen alanında tekrar yeniden kollajen üretimi başlar.

Böylece uygulama alanında cilt ve cilt altında yenilenme gerçekleşmiş olur.  Lazerlift  PRP, somonDNA, hyaluronik asit aşı,  mezoliftle birlikte uygulandığında ameliyatsız yüz germe işlemi etkinliği 2 katına çıkar. Lazerlift sonrası iş ve sosyal yaşama dönülebilir. Ortalama 2-4 seans uygulanmalıdır. Etkisi 1-1,5 sene devam eder.

Lazerlift Detaylı Bilgi

Mikro Fokuslu Ultrason (Ultraskin) ile Yüz Germe

Ses dalgaları ile cilt ve cilt altı dokuları etkileyerek ameliyatsız yüz germe yapan bir yöntemdir. Özellikle  yanak sarkmaları, çene netliği kaybı, hafif gıdılarda tercih edilebilecek bir uygulamadır. Ses dalgaları cildi yaralamadan cilt altı dokulara ulaşabilek özelliğine sahiptir.

  Dozlarını ayarlayarak cilt altında istenilen dokuya ulaşabilmek mümkündür. Böylece, ameliyatlarda yüz germede kullanılan,  cilt altı SMAS  dokusuna ulaşabilen ses dalgaları bu dokuyu etkileyerek yüzü gerer.  Yüz germe özelliği işlemden hemen sonra ortaya  çıkan fokuslu ultrasonun etkisi  üçüncü ayda maksimuma çıkar.

Fokuslu ultrasonu, yüz yağları boşalmış ya da kaymış hastalarda dolgu ile birlikte, cildi gevşemiş hastalarda ise lazerlift  ile birlikte, gıdısı olan hastalarda iple birlikte  uygulamak en etkili sonuçları sağlar. Fokuslu ultrasonun ameliyatsız yüz germe etkisi 1-1,5 yıl devam eder. Tek seans uygulanır.

 Ultraskin Detaylı Bilgi

Fraksiyonel Radyofrekans (Scarlet, Altın İğne, Altın Frekans) ile Yüz Germe

Mikroiğneli radyofrekans yöntemi iğnelerin mekanik etkisi ve radyofrekansın ısıtıcı özelliği ile cildi gerer. Mikroiğneler sayesinde gözenekleri küçültür, radyofrekans ise cildi sıkılaştırır.

Gözenek, kırışıklık problemli elastikiyet kaybı olan, sarkmaya eğilimli kişilerde tercih edilmelidir.  Geçmişte aknelenen ve akne izleri olan kişilerde özellikle uygulanabilir. Ortalama üç seans yapılmalıdır. Seans aralıkları 3-5 haftadır.

Yüz sarkmadaki etkinliğini arttırmak için PRP  ve lazerliftle birlikte uygulama yapılmalıdır. Scarlet Detaylı Bilgi

İple Yüz Germe  (İp Askı, Örümcek Ağı Estetiği)

İple yüz germe yöntemi ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden  biridir. İplerin  zamanla vücuttan eriyip atılanları ve kalıcı olanları vardır. Kalıcı ipler biraz daha etkili olsalar da kalıcı olmaları nedeniyle  cerrahi işlem olarak kabul edilebilir. Zamanla eriyip atılan ipler çok daha yaygın olarak kullanılmaktadır.

  Özellikle alt yüzde çene hattının bozulduğu durumlarda, fazla büyük olmayan gıdılarda etkilidir. Mikrofokuslu ultrason, dolgu yöntemlerine eklendiğinde yüz germe etkisi çok daha belirgin olur.  İp yöntemi zayıf, yağ dokusu az kişilere uygun değildir. Daha çok alt yüz bölgesinde tercih edilmelidir.

 İple Germe Detaylı Bilgi

Dolgu ile Yüz Germe

Yüzde sarkma sadece cilt gevşemesi ile değil cilt altı bağlarında zayıflama, yağ ve kemik kayıpları ile olur. Ailesel olarak yanakları zayıf kişilerde erken yaşta  göz altı çukuru, torbalanmaya eğilim, yanakta düzleşme veya çöküklük olur.

Bu tür  şikayetlerde dolgu ile yanak ve gözaltı desteği sağlamak  şarttır. Ayrıca yaşla beraber yanaklarda ve şakaklarda yağ ve kemik kaybı gerçekleşir. Bu tür durumlarda yine eksilen hacmi yerine koymadan diğer yöntemlerin etkisi ortaya çıkmaz.

Ayrıca yüzü geren yüz bağları ve cilt altı bağ dokusuna dolgu uygulamak lifting etkisi yapar. Ameliyatsız yüz germelerde 40-45 yaş sonrası dolgu eklenerek  yapılan işlemlerden en iyi sonuçlar alınır. Doğru alanlara dolgu konulursa şişme yerine yüze gençlik ifadesi veren daralma ve toparlanma olur.

İşlemlerimizin 2019 Fiyatları için iletişim sekmesinden bizlere ulaşabilirsiniz. Dolgu Detaylı Bilgi

Ameliyatsız Yüz Germe (Cilt Gençleştirme) & Uzm. Dr. Güneş Ertürk

Источник: https://www.mddermatoloji.com/cilt-genclestirme/ameliyatsiz-yuz-germe-s/

Ameliyatsız Şekilde Yüz Gerdirmek İsteyen Kişiler Ne Yapmalıdır?

Botoks, Dolgu, Mikro İğneleme İle Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Ameliyatsız yüz gerdirme işlemleri kapsamında Dolgu yüz, Mezolifting-Vitamin Enjeksiyonları, Ulthera, Scarlet, VShape, ClearLift ve Thermage yöntemleri uygulanır.

Ameliyatsız Yüz Germe Teknikleri

Ameliyatsız yüz germe operasyonları ciddi düzeyde cerrahi uygulamaya hazır olmayan kişiler için uygulanmaktadır. Sarkmaları ve yaşlanma izlerini ortadan kaldıracaktır.

 • Dolgu yüz,
 • Mezolifting-Vitamin Enjeksiyonları,
 • Ulthera,
 • Scarlet,
 • VShape,
 • ClearLift
 • Thermage

yöntemleri ile cerrahi işlem uygulanmadan yapılır. Ameliyatsız yüz germe operasyonları ile kısa süre içinde genç bir görünüm kazanmak, cildin sıkılaştırılmasını sağlamak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkündür.

Gençleştirme uygulamaları ya da yüz gerdirme uygulamaları organik işlemler dâhilinde yapılmaktadır. Yalnız unutulmamalıdır ki, yer çekimine karşı koyan tek yöntem günümüzde halen ameliyat ile yapılan yüz, boyun ve diğer bölgelerin estetiği olarak karşımıza çıkar.

Cerrahi uygulama yaptırmak istemeyen birçok kişi bu işlemler tercih etmektedir.

Bu işlemler oldukça basit olan uygulamaları kapsar. Zaten günümüzde de git gide cerrahi uygulamalar gerektirmeyen bu işlemler her geçen gün daha popüler bir hale gelmektedir. Etkileri kısa süre içinde meydana çıkar, özellikle yüz ile boyun bölgesindeki derin kırışıklıkların yok olmasını sağar.

Hyalüronik asitten faydalanılarak yapılacaktır. Gelişen teknoloji desteği sayesinde ameliyatsız yüz gerdirme, ameliyatsız boyun estetiği gibi uygulamalarda alternatifler çoğalacak ve çözüm olacak gibi durmaktadır.

Ameliyatsız yüz germe işlemleri genelde Antalya, Ankara ve İstanbul gibi bölgelerde sık şekilde yapılır.

Özellikle bu illerde birçok merkez hizmet verdiği için, uygulama yaptırmadan önce boyun ve yüz işlemleri ile alakalı deneyimleri, örnekleri ve fiyatları araştırılmalıdır.

Ameliyatsız Yüz Gerdirme İçin Yapılan Uygulamalar

Dolgu desteği; dolgu işlemleri yüz bölgesinde hacim kaybı yaşayan ve kırışıklık olan alanların istenilen düzeye gelmesini sağlamaktadır.

Ameliyatsız gençleştirme ile kırışıklar düzeltilebilir, dudaklar kalınlaştırılabilir, gözün altında bulunan hacim kaybı yok edilir, burun kenar çizgileri yok edilebilir, elmacık kemikleri dirileştirilir ve küçük çaplı çeneler dolgun hale getirilebilir. Dolgu işlemleri 6 aydan 2 seneye kadar etkisini göstermektedir.

Ultherapy Yüzde Gerdirme

Bu uygulamalarda ultrason teknikleri kullanılır. Kişilerin cilt yüzeylerinde etki göstermeden taşıyıcı tabakada meydana gelen ses dalgaları hasar oluşturur. Hasarın meydana gelmesi ile büzüşme, küçülme ve yenilenme yaşanır.

Bu işlem ile ciltte küçük toparlanmalar meydana gelir. Gençleşen dokular dışarıdan bakıldığında hemen fark edilir. Hatta birçok kişinin olumlu yorumları ile karşılaşmakta mümkündür. Uygulama için tek seans yeterli gelecektir.

Hemen hemen 1 sene boyunca etkisi kaybolmaz.

Yüz Mezoterapisi

Dekolte bölgesine ve yüzün belli alanlarına yapılan mikro enjeksiyon tekniğidir. Hücrelerin yenilenmesini ve elastikiyetini sağlayacak olan maddelerin üretimlerini destekleyen, kan dolaşımını düzenli hale getiren ve lekeler açılmasını sağlayan ürünler bu sistemde uygulanır.

Thermage yüz germe

Anti- Aging tedavileri içinde yer alır. Radyo frekans dalgaları sayesinde deri altında bağ dokusu meydana getiren kollajen bantların ısınması sağlanır. Bir seanslık uygulama uzun seneler boyunca etkisini devam ettirir. Seansı tamamlanan kişi hemen günlük yaşamına geri dönebilir.

VShape

Ciltte bulunan kolajen liflerin ısıtılarak cildin dış kısmını gözle görünebilir şekilde gençleştirmektedir. Özellikle etkili olması adına 4 seans uzmanlar tarafından önerilir. Bir seans hemen hemen 20 dakika içinde tamamlanır.

ClearLift Lazer İle Gençleştirme

Bu uygulamada cildin iyileştirilmesi esnasında kolajen üretiminde arttırılır, cilt oldukça pürüzsüz, genç ve parlak bir görünüm kazanır. 2 ila 3 haftalık ara ile kişinin ihtiyacı da göz önüne alınarak 3 ila 6 kez uygulama yapılır.

Scarlet S Fraksiyonel Radyofrekans

Mikro iğnelerin yardımı ile deri altında ve deri üstünde sorunların ortadan kaldırılması adına yapılır. İlk uygulamadan önce cilt dokusunda gözle görünür farkı yakalamak mümkündür. Uygulama için lokal anestezi işlemi yapılır. Kişinin cildinin durumuna göre 1 ay dinlenme süresi verilir ve 4 seansa kadar uygulanabilir.

İple Germe

İşlemlerde ameliyat ipine benze ürünler kullanılır. Sarkma ve kırışıklıkların önüne iplerle geçilir. İğneler yardımı ile yüze ipler takılır ve sorunlar ortadan kaldırılır.

(1 votes, average: 5,00 5)
Loading…

Источник: https://estetikhayat.com/ameliyatsiz-yuz-germe

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.