Botoks ve Dolgu Güzelleri

Botoks ve dolgunun mükemmel uyumu

Botoks ve Dolgu Güzelleri

Estetik operasyonlarda kullanılan botoks ve dolgu tekniklerinin birlikte kullanılmasının oldukça etkili sonuçlar verdiği belirtiliyor.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel, karaktere göre oluşan çizgilerde botoks ve dolgunun aynı anda kullanılmasının mükemmel sonuç verdiğini söylüyor.

Doğuştan gelen özelliklerin yanı sıra kişilerin karakterleri de, estetik ihtiyaçlarını belirleyen unsurlar arasında yer alıyor.

Botoks ve dolguların doğru uygulamalarda büyük bir fark yarattığını belirten Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel; sert mizaçlı insanların kaşlarını çok çatmaları sebebiyle kaş arasında derin bir çizgi oluştuğunu, güleç mizaçlı insanlarda ise dudak kenarlarında ve göz çevrelerindeki çizgilerde geçen yıllarla beraber artış olduğunu söylüyor.

Prof. Dr. Yücel, botoks ve diğer bir yöntem olan dolgunun aynı anda uygulanması sonucunda, bu tür karaktere bağlı oluşan kırışıklıklarda mükemmel sonuç aldıklarını anlatıyor.

Prof. Yücel özellikle vücuttan yağ alınarak gerçekleşen dolguların ise pozitif sonuçlar verdiğine dikkat çekiyor.

Botoks nedir?

Botoks genellikle alında, kaz ayağı ve kaşları çatınca ortaya çıkan çizgiler ve gerdan (dekolte) bölgesi için kullanılan, temel amacı kırışıklıkları ortadan kaldırmak kullanılan bir uygulamadır.

Dünyaya tanıtıldığı 1989 yılından bu yana en popüler cerrahi olmayan estetik operasyonların başında gelen bu uygulama, dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılmakta özellikle 40-59 yaş arası kadın ve erkekler arasında tercih edilmektedir.

Botoks kırışıklıklarda iki yönlü olarak kullanılır. Birincisi, botoks kırışıklığa sebep olan kası gevşetir, ikincisi ve daha da önemli olanı, kas gevşedikçe, kişi bu kası kullanarak kırıştırma alışkanlığını bırakır. Botoks böylelikle kırışıklıkların daha da ileri boyutlara ulaşmasını engeller.

Botoks’un son zamanlarda kullanımlarına eklenen bir başka bölge ise koltuk altıdır. Özellikle fazla terleyen ya da fiziksel işler ile uğraşanlar için bir kurtarıcı olan botoks, bölgeye uygulanarak koltuk altı ve elde, hatta ayakta oluşan terlemeleri önler.

Kısacası botoks, hem güzellik hem de sağlık için çok önemli olan bir uygulamadır. Kamuoyunda oluşan bu operasyon üzerindeki kötü şöhret ise maalesef yanlış, aşırı ve ehliyetsiz uygulamalardan kaynaklanmaktadır.

Botoksun kalıcı olması için ne yapmak gerekir?

Botoks genelde 4 ay sabit kalır, ancak 4-6 ay arasında etkisi hafif hafif azalmaya başlar. 6 ayda bir botoks yaptırmak uygun olabilir. Güneşten korunma önlemlerinin alınması ve nemlendiricilerin kullanılması fazla kırışıklıkların olmasına engel olabilir. Aynı zamanda bu önlemler yapılan botoks işleminin de süresinin ömrünün uzun olmasını sağlar.

Botoks yüzün hangi bölümlerine uygulanabilir?

Botoks faklı bölgelere uygulanabilir. Genellikle yüzün üst bölgesine, kaz ayağı kırışıklıklarına, kaş arasındaki dikine çizgiler ve alındaki yatay çizgilere uygulanır. Kaş arasında 5-7, alında 4 noktaya, göz kenarında 2-4 noktaya enjekte yapılabilir.

Botoks sonrası mimik hareketleri kaybolur mu?

Bazı mimiklerde kaybolma olabilir. Eğer çok miktarda enjeksiyon yapılmışsa, mimik kaybına neden olabilir, bu daha çok alın ve kaş bölgesinde görülür.

Kaş çatma hareketi pek yapılamaz, alın bölgesinde de kaşları kaldırma hareketi yapılamaz. Göz çevresinde hareket sınırlılığı olmaz, çünkü botoks dış köşeye yapılır.

Göz kapağı gibi noktalara botoks yapılmadığından o bölgedeki hareketlerde sınırlama olmaz.

Botoks kırışıklılara hemen etki eder mi?

Botoks uygulandıktan 2 – 3 gün sonra etkisini gösterir. Üçüncü hafta yüz tamamen kendine gelir. Genellikle 1 hafta sonra hastalarımızı kontrole çağırırız. Botoksun etkisi ise 4-6 ay sürer.

Botoks acı veren bir işlem midir?

Botoksun ağrısı olabilir ama bu ağrı dayanılmayacak kadar kötü değildir. Hastaya lokal anestezi ya da uyuşturucu kremler de yapılarak, ağrı en az seviyeye indirilir. Botoks, can yakıcı bir işlem değildir. Sonrasında da ağrı hissedilmez.

Estetik dolgu malzemeleri nedir?

Yüzümüzde sarkma sonucu oluşan çizgilerin ve derin kırışıklıkların, yaşlanmaya bağlı oluşan çökmelerin (gözaltında, yanaklarda vb.

), ciltteki bazı çukur bölgelerin (yara izi, sivilce izleri gibi) doldurulması ve dolgunluk sağlanması; bazen de kontür düzeltilmesi (dudakların daha canlı kıvrımlı ve dolgun görünmesi gibi) amacıyla cilt altında kullanılan malzemelere dolgu malzemeleri diyoruz.

Bunlar, kişini kendisi yağ dokusu olabileceği gibi, çok çeşitli kimyasal maddelerden üretilen ve piyasaya sunulan ürünler olabilir. Vücudun kendi yağ dokusu dışında yabancı maddelerin vücut içine enjekte edilmesi pek çok sakınca doğurabileceğinden, birkaç çok güvenilir ürün dışında (kollajen, hyalüronik asit gibi) tercih edilmezler.

Niçin kendi dokumuz en uygun dolgu malzemesidir?

Yüz kırışıklarının veya çökme, sarkmalarının tedavisinde kullanılan diğer dolgu malzemeleri (kollejen, enjekte edilen silikon, dikiş materyalleri gibi) zaman zaman alerjik reaksiyonlara yol açabiliyor, enfeksiyon riskleri yağ ve doku kokteyline oranla çok daha fazla olabiliyor. Ayrıca bazı dolgu maddeleri ile son derece kötü, doğal olmayan sonuçlar ortaya çıkabiliyor.

Yağ enjeksiyonlarından sonra alerjik reaksiyonlar görülmez. Enfeksiyon riski çok düşüktür. Bu nedenlerle pahalı ve enfeksiyon, apse oluşumu, yara açılması gibi istenmeyen pek çok sonuçlar doğurabilen yapay dolgu malzemelerinin yerine cerrah ve hastaların biyolojik dolgu malzemelerini tercih etmeleri önemlidir.

Estetik dolgu malzemelerinin etkisi ne kadar sürer?

Vücuttan alınan yağlar ile yapılan dolgularda 3 ay sonrasında bile yağlar hala duruyorsa, hayat boyunca duracağı anlamına gelir. Ama yağ erimişse yağ enjeksiyonunu tekrar yapmak gerekir.

Özellikle yağ enjeksiyonları verilen bölgede küçük fark olur. Örneğin çene ucuna enjeksiyon yapılıyorsa, bunun kalıcı olma durumu daha fazladır. Çünkü çene kısmında kemik üzerine dolgu verilir, kemik üzeri dokular hareket etmez; bu da kalıcı olmasını sağlar. Elmacık kemikleri de bu şekildedir. Ancak dudağa verilen yağları tekrar etmek gerekir.

Hangi estetik operasyonlarda dolgu malzemeleri verilir?

İlk zamanlarda dolgu maddeleri kırışıklıklarda kullanılırdı. Son zamanlarda ise bu konuda ciddi değişiklikler oldu. Dolgu maddelerini yüzün şeklini değiştirmek için kullanıyoruz. Yüzde zaman içinde kaybolan dolgunluğunu yerine koymak için dolgu malzemelerinden faydalanıyoruz.

Gözaltı, üstü ve yanaklarına dolgu işlemi uyguluyoruz. Bu bölgeler zamanla inceliyor ve kayboluyor. Bu dolgunluk kaybını yerine koymak gerekiyor. Şu andaki dolgu maddelerinin kullanmaktaki temel amaç, yanakları, gözaltını doldurmak, göz çevresi ve yüze daha genç ve dinamik bir ifade verebilmektir.

Estetik dolgu malzemeleri yenilenebilir mi?

Eğer fabrikasyon üretim bir estetik dolgu malzemesi ise yenilenmesinde sakınca yoktur. Fabrikasyon dolgu maddesi bir şekilde sona ereceği için ve hasta yapılan dolguyu beğenmişse, aynı şekilde devam etmek mümkündür. Beğenmediği durumlarda ise, hasta yaptırmamayı tercih edebilir. Vücuttan yağ enjeksiyonu alınıp yapılan ameliyatlarda tekrar edilebilir.

Estetik dolgu maddelerinde çökmeler yaşanabilir mi?

Fabrikasyon olan dolgu maddelerinde erime ve çökmeler mutlaka yaşanır. 4 aylık, 8 aylık, 1 ve 5 senelikler fabrikasyon dolgu maddeleri bulunmaktadır. Ama bunların her biri zamanı geldiğinde erirler.

Erken erime gibi bir durum genellikle olmaz. Vücuttan yağ alınıp enjekte edildiği durumlarda ise yüzde 70 civarında kalıcılık vardır.

Yağ enjeksiyonları, 3 ay bozulmadan vücutta kalırsa, hayatın sonuna kadar kalma ihtimali vardır.

Dolguların botokstan farkı nedir?

Enjekte edilebilir dolguların botokstan farkı; kalınlık (sıklık) ve uzun ömürlülük ile ilgilidir. Genel olarak dolgu ne kadar sıkıysa kırışık o denli doldurulacaktır, ancak bu tümseklik (bump) ihtimalinin artmasına yol açacaktır.

Özellikle bu tür pütürlüklerin düşük göz kapakları ve kaz ayağı gibi daha ince deride görülme ihtimalleri yüksektir. Bundan dolayı bu noktalarda uygulanacak dolgular işlev anlamında başarılı olurken estetik açıdan iyi görünmeyecektir.

Bu bölgelerde sıklığı en az olan Zyderm ve Restylane dolguları kullanılabilir, ancak bunların kullanım süreleri kısa olacaktır. Dolgular ayrıca yüz yapısını korumak için farklı kullanımlara sahiptir.

Dolguların farklı kullanım alanları

– Sivilce izlerini doldurmak– Çene kemiklerini daha dolgun ve kesin göstermek– Dudak genişletmek– Dudak asimetrisi ve deformasyonlarını ortadan kaldırmak– Ameliyatsız burun operasyonlarında -özellikle burun kemerinde- kullanmak

– Koyu renkteki gözaltı torbalarını ortadan kaldırmak

Hem botoks hem de dolguları ne zaman kullanmalıyız? Her ikisini aynı anda uygulayabilir miyiz?

Eğer sadece belli kaslarımızı sıktığımızda kırışıklıklar oluyorsa botoks tercih edilecek uygulama olacaktır.

Özellikle alın çizgileri ya da yüzdeki kasların bilinçli sıkılması ile oluşan çizgiler en yaygın görülen operasyon bölgeleridir. Herhangi bir kası sıkmaksızın oluşan kırışıklıklar içinse dolgular kullanılmalıdır.

Eğer kırışıklıklar devamlı gözüküyorsa ve kaslarımızı sıktığımızda bu kırışıklıklar daha da ilerliyorsa, hem botoks hem de dolgular kullanılmalıdır.

Etiketler: Botoks, botoks iğnesi, botoks nedir, botoks tedavisi, botoks zararlı mıdır, botoksla gençleşme, botoksun yararları, botoksun zararları, Cilt bakımı, cilt güzelliği, dolgu, Güzellik

Источник: http://www.nazende.com/botoks-ve-dolgunun-mukemmel-uyumu/

Botoks ve dudak dolgusu nasıl yapılır?

Botoks ve Dolgu Güzelleri

Daha iyi görünmek isteyen kadın ve erkekler estetik uygulamalardan faydalanıyor. Son yıllarda çokça söz edilen botoks ve dudak dolgusu işlemleri hakkında doğru bilgiler için Dr. Güneş Ertürk ile görüştük. Eğer aklınızda dudak dolgusu veya botoks yaptırmak varsa, özel haberimiz size yardımcı olacaktır!

Botoks nedir, faydaları nelerdir?

Yüzde botoks uygulamalarının dünyada en çok uygulanan estetik işlemi olduğunu biliyor muydunuz? İki göz doktorunun şaşılık tedavisi yaparken kırışıklıkları açtığını farketmelerinden sonra estetik amaçla uygulanmaya başlayan botoks bu alanda çığır açmıştır. O güne kadar nöroloji ve göz gibi alanlarda sağlık amaçlı kullanılan botoks, aslında bir yılan zehiri değil kasların çalışmasını geçici olarak durduran bir ilaçtır.

Uzun yıllardır en çok alın çizgileri, kaş çatma çizgisi ve göz çevresi kırışıklıklarını açmak amaçlı kullanıyoruz.

Özellikle alın ve kaş arasında çok iyi netice aldığımız botoks bu bölgenin kırışıklığını açmakla kalmıyor, oluşmasına da engel oluyor. Bu nedenle tüm dünyada 20-30 yaşlarda botoks yapılması tavsiye edilmeye başlandı.

Ayrıca kaş arası botoksun kişilerin psikolojisini düzeltip, depresyon oranını azalttığı araştırmalarda gösterilmiş.  

Botoksu günümüzde estetikte üst yüz dışında alt yüzde kullanıyoruz. Özellikle çiğneme kası olan masseter botoksu en çok yaptığımız işlemlerden . Diş sıkmaya bağlı çene kasının genişlemesi ile yıllar içinde yüzün oval görünümü bozuluyor ve kare şeklini almaya başlıyor. Oysa kadınlarda ideal yüz oval ve kalp şeklindedir.

Ayrıca masseter kasın çok çalışması çene kemiğine ve dişlere zarar veriyor, çeneyi kısaltıp döndürüyor. Ayrıca alt yüz yüz sarkmasını tetikliyor. Bu nedenle masseter kasına bağlı çene genişlemesi fark edildiği anda botoks yapılması çok önemli. Masseter kasına 2-4 noktadan yapılan botoks 1-3 ay içinde kası küçültüyor.

Düzenli yapıldığı taktirde etkisi kalıcı olabiliyor.

Alt yüz uygulamaları olarak ayrıca yanak sarkması azaltılması ve boyun çizgilerinin giderilmesinde botoks kullanılıyor. Bu amaçla kullanılan botoks yapılırken hasta seçimi başarılı bir uygulama için şart. Çünkü alt yüzde sarkma ve çizgiler için botoks 35-45 yaş aralığında daha başarılı. Daha ileri yaşlarda başka uygulamalar tercih etmek veya eklemek gerekiyor.

Botoks uygulamaları yılda 2-3 kez yapılabilir. Süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte 3-6 ay arasındadır. Genel olarak önemli bir yan etki gözlemlemediğimiz botoks bilinenin aksine ileri yaşlar için değil genç yaşlarda yapılmalıdır. Çünkü hem kırışma ve sarkmaya engel olur hem de en güzel etki genç yaşlarda sağlanır.

Dudak dolgusu nasıl yapılır?

Son 20 yıldır hayatımıza giren hyaluronik asitli dolgular ameliyatsız yüz gençleştirme ve güzelleştirmede çok yol aldı. İnanılmaz bir hızla bilgi ve teknik açıdan ilerlemeler sağlandı. Özellikle yüzün ortasında, güzellik ve cazibe merkezi olan dudakların sadece 15 dakikalık işlemle güzelleşip değişebilmesi bir tür mucize bile denilebilir.

Hyaluronik asitli dolgularla dudak  dolgunlaştırma, asimetri giderme veya gençleştirme işlemleri yapılabiliyor.

Dudağın anatomisiyle ilgili bilgiler ve güzel görünmesi için belli bir oran olması gerektiğinin öğrenilmesinden netleştikten sonra ortaya çok güzel dudaklar çıkmaya başladı.

Üstelik dudak dolgusu çeşitlerinin artması ile istenilen kıvamda hyaluronik asitli dolgu bulabilmemiz arzu edilen şekli, kalınlığı kolayca vermemizi sağlayabiliyor.

Gerçekten dudak dolgusu yapılırken anatomiye hakim olunmalı, dudak güzellik oranını bilmeli, dudağı iyi muayene etmeli, çene ve diş yapısı gözden geçirilmelidir.

İhtiyaçlar ve istenilen tespit edildikten sonra seçilen hyaluronik asit malzemesi ve uygulama tekniği önem kazanır.

Dudakta doğal bir güzellik isteyene başka, hacim isteyene başka, gençleştirmek isteyene başka malzeme ve teknik kullanılmalıdır.

Dudak dolgusu üst dudak cildinde mimiğe bağlı kırışmaya eğilimli olan kişilerde, kırışıklığı engelleyici özelliği olduğu unutulmamalıdır.

Dudak dolgusu yapılırken yapılan ilk dolgunun etkisi 8-12 ay olarak belirtilmesine rağmen yaptığı değişiklik 3 ay içinde geçti gibi gelir.

Bu durum morali bozmamalı 2-4 ay içinde ikinci bir dolgu daha açılırsa bu sefer yapılan dolgunun 1-3 yıl sürebileceği akılda tutulmalıdır.

İnce dudaklar hacim istiyorlarsa bunun için mutlaka dolguyu zamana yayarak yapılması gerektiği, acele edilirse sosis veya ördek dudakların ortaya çıkacağı bilinmelidir. Dudak derisinin genişlemesine fırsat tanınırsa yavaş ama doğal sonuçlar alınabilir.

Hyaluronik asit istenildiği an eritilebilen bir dolgudur. Bunu bilmek hem doktora hem hastaya rahatlık veren bir duygudur. Dudak dolgusu sonrası 1-2 gün ödem , 3-6 gün morluk olabilir. İşlemden bir gün sonra ortaya çıkar. Geçici bir durumdur. Makyajla kapatılabilir.

Bazen bir ay süren dudak içinde küçük nodüller olabilir. İğne travması veya dolgu tipine bağlı bu nodüller olursa günlük masaj yapılmalı ve doktorunuz bilgilendirilmelidir.

Dudak dolgusu genel olarak memnuniyet verici sonuçları olan ve yan etki görmediğimiz uygulamalardandır. 

Dr. Güneş Ertürk’e botoks ve dudak dolgusu hakkında verdiği bilgiler için teşekkür ederiz!

Источник: https://www.yuksektopuklar.com/botoks-dudak-dolgusu-nasil-yapilir-45221

Blog

Botoks ve Dolgu Güzelleri

Botoks; Clostridium botulinum adı verilen bir mikro organizma tarafından üretilen botulinum adlı bir nörotoksindir.

İlaç fabrikalarında enjektable bir ilaç haline getirildikten sonra  dermatologlar tarafından sulandırılıp, çok küçük dozlarda hastaların yüz ve mimik kaslarını restore etmek için kullanılır. 18-65 yaş arası herkes uygulama yaptırabilir.

Uygulama yapıldığında kas kasılmalarını engelleyerek çizgi oluşumu veya sarkmalarında önüne geçmiş olur. Kaş hareketlerini yavaşlatır ama kasta tamamen bir felç durumu oluşturmaz ve küçük kasılmalar devam eder.

Aslında Botoks uygulaması ciltte kırışıklık yaratan kas kasılmalarının geçici olarak yavaşlatılması için yapılır. Bu işlem sadece kırışıklıklarda değil; terleme tedavisinde, baş ağrılarında (migren vb.), özel kas hastalıklarında da kullanılan etkili bir yöntemdir..

Botoks Enjeksiyonu Nedir?

Botoks enjeksiyonu; kaz ayaklarında, boyun çizgilerinde, kaş çatma çizgisinde, alın bölgesindeki kırışıklıkları önemli seviyede ortadan kaldıran kolay ve güvenilir bir yöntem olup özellikle yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkan çizgi ve kırışıklıkların tamamen kalıcı hale gelemeden müdahale edilerek en aza indirgenmesini sağlar.

Bu bölgeler haricinde göz kapaklarındaki istemsiz kas hareketlerinde, tiklerin tedavisinde, nefertiti olarak bilinen boyun estetiğinde, kronik baş ağrısı ve migren tedavilerinde, dudak üstü çizgilerinde, tavşan çizgisi olarak bilinen burun kenarlarında, burun ucu kaldırmada, kaş kaldırmada, aşırı kol altı ve el terlemelerinde botoks uygulamalar yapılmaktadır.

Botoks Etkisi Ne Kadar Sürer?

Özellikle cerrahi operasyona gerek kalmadan, uygulama yapılan bölgelerdeki kırışıklıkları 4 ile 6 ay kadar yok eder.

Sürekli botoks uygulaması yaptıran kişilerde 8 aya kadar da uygulama sonuçları devam edebilmektedir Çizgiler 4-7 gün aralığında kaybolmaya başlar ve oluşacak diğer kırışıklıkları da engeller.

Genç yaştaki hastaların fazla mimik kullanmalarından ve yıllara bağlı mimikler sonrasında kaslar deride derin çizgiler ve kırışıklıklar oluşturur. Uygulama insülin enjektörü ile kas içine yapılır ve hastaya her hangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Kas hareketlerini belirli bir süre için durdurur.

Hareketi durdurulan kaslar gevşer ve bunun sonucunda deride kırılmalar engellenerek daha genç bir görünüm sağlanır. 6 ay sonra tekrar uygulama yapılan yerdeki kaslar hareketlerini geri kazanır. Botoks işleminde en önemli hususların başında uygulamanın uzman doktorlar tarafından yapılması gelmektedir.

Hamilelikte Botoks Yaptırmayın!

Hamilelik döneminde uygulama yapılmaz. Kişi arzu ettiği sürece uygulamalar 4 ile 6 ay aralıklarla rutin bir şekilde tekrarlanabilir. Botoks kolay ve kısa süren bir işlem olup kişinin yaşam kalitesini etkilemez. Uygulamanın yapıldığı gün hasta yüz üstü yatmamalı, yüzüne masaj yapmamalı, spor yapmamalıdır.

Dolgu Nedir? Yüz Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dolgu işlemi; yüzde oluşan kırışıklıkları gidermek, yüzü yeniden şekillendirmek için uygulanan kozmetik bir işlemdir. Lokal anestezi kremler kullanılarak poliklinik ortamında çok kısa sürede yapılabilen bir yöntemdir. Hyaluronik asit en çok kullanılan dolgu maddelerindendir. Bu maddenin alerjik riski oldukça azdır. Hyaluronik asit FDA onaylı , doğal ve güvenli bir üründür.

Etkisi uygulamadan hemen sonra görülür ve içerdiği formülasyon ve konsantrasyona bağlı olarak 4-18 ay devam eder. Dolgu işlemleri sırasında en çok Hyaluronik Asit içeren dolgular kullanılır. Cildin dermis tabakasında dokuyu destekleyen, kolajen lif kümeleri ile su tutan ve hacim yaratan hyaluronik asit bulunmaktadır. Hyaluronik asit zamanla vücut tarafından emilir ve etkinliği azalır.

Hangi Alanlara Dolgu Yapılır?

Dolgu kullanılan alanlar: dudak dolgunlaştırma, elmacık kemiği ve yanak bölgesi, kırışıklıklar(nazolabial, dudak kenarı ve üstü çizgileri), yara ve sivilce izleri g.b.

dudaklarda daha dolgun ifadeler sağlamak, göz altı çöküklükleri ve torbalanmaları gidermek, daha dengeli yüz hatları oluşturmak, uygun oranda kaş kaldırmak, mümkün olduğu oranda burun şekillendirmek gibi uygulamalarda etkili yöntemlerden biridir.

Dolgunun uygulama ömrü hastaya ve yapılan işleme göre 6 ay ile 24 ay arası değişmektedir. Uygulama enjeksiyon yöntemi ile yapılır. Enjekte edilecek bölgeye göre uygun konsantrasyonlar seçilir ve sonuçlar hızla gözlenebilir. Enjeksiyon yapılan bölgede iz kalmaz.

Uygulamadan 30 dk önce uygulama bölgesi lokal olarak uyuşturulur, sonrasında birkaç saat hafif şişlikler görülebilir. İlerleyen zamanda makyajla kapatılabilecek şekilde çok hafif morluklar oluşabilir.

Dolgu uygulaması hangi alanlara yapılabilir?

 • Burun kenarından aşağı inen çizgiler (Nazolabial Çizgiler),
 • Burun ile ağız arasındaki çizgiler (Philtral  Çizgiler),
 • Ameliyatsız burun estetiği,
 • Dudak dolgunlaştırılması,
 • Vücuttaki bazı asimetrilerin düzeltilmesi,
 • Alın çizgileri,
 • Kaza ve travmalar sonrasında oluşan deformiteler,
 • Yanak ve elmacık kemikleri,
 • Şakak bölgesinde oluşan çöküklük,
 • Kalça ve basen dolgunluğu,
 • Bacak şeklinin düzeltilmesi.

Источник: https://estethica.com.tr/blog/dermatoloji-ve-medikal-estetik/6048/botoks-ve-dolgu-uygulamalari

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.