Boyundaki Kırışıklıklar Nasıl Yok Edilir?

içerik

Boyundaki Kırışıklıklar Nasıl Yok Edilir? – Estecenter Cerrahi Tıp Merkezi

Boyundaki Kırışıklıklar Nasıl Yok Edilir?

Birçok insan akıp giden zamana karşı fiziksel güzelliğini korumak için çeşitli yollara başvursa da birtakım deformitelerin önüne geçmek sanıldığı kadar kolay olmuyor. Bu deformitelerin arasında yüz ve boyun kırışıklığı ilk sırada yer alıyor.

Ciltteki bazı bölgeler daha erken deforme olarak yaşlılığı daha çok ele veriyor. Özellikle boyun bölgesi, göz kapağından sonra en ince deriye sahip olması nedeniyle kırışıklıklar çok daha erken meydana gelebiliyor.

Buna rağmen aynı oranda ihmal edilen bölge de yine boyun.

Birçok kişi yüzdeki kırışıklıkları önlemeye ve iyileştirmeye odaklanırken boyunda oluşan kırışıklıkları pek önemsemez ve geri plana iter. Ancak boyun kısmı da en dikkat çeken yerlerden biridir ve bu bölgede oluşan kırışıklıklar da kişiyi estetik açıdan rahatsız eder ve yaşını ortaya çıkarabilir.

Çünkü boynun belirgin bir görünümü vardır. Bu nedenle her nasıl yüzdeki kırışıklıkları önlemeye ve gidermeye yönelik cilt bakımı ve farklı yöntemler uyguluyorsak, aynı zamanda boyunda oluşabilecek kırışıklıkları önlemek ve gidermek için de cilt bakımı uygulamalı ve çeşitli yöntemleri denemeliyiz.

Boyun bölgesinde en çok karşılaşılan sorunlardan biri gıdı oluşumudur. Gıdı zaman içinde sarkar ve boyun cilt yapısında form kayıpları oluşur.

Bazı boyunlarda özellikle genetik alt yapıdan gelen ve hatta daha genç yaşlarda da rastlayabileceğimiz, platysma batlarının aşırı çıkıklığı gözlemlenir.

Yukarıdan aşağı doğru inen bu batlar ve boyun deformiteleri güzelliğine gölge düşüren unsurlardır. Bu yüzden boyun bölgesine de en az yüz kadar önem verilmelidir.

Boyun kırışıklığı neden olur?

Boyun en erken yaşlanma belirtileri gösteren bölgelerden biridir. Genetik yapı, yatma şekli, güneş ışığı, ten rengi ve bakımın ihmal edilmesi boyun bölgesinin erken yaşlanmasına sebep olur. Genellikle yüze yapılan bakım ve korumalar boyunda ihmal edilir.

Boyun bölgesi yüze göre salgı bezlerinden fakir bir cilt olmasına bağlı olarak yenilenme yeteneği daha azdır. Bu nedenle boyun bölgesi güneş ışığından fazla zarar görür. Boyunda sarkma, kırışma, yağlanma, lekeler ve et benleri erken yaşlardan itibaren görülebilir.

Çene altında gıdı şeklinde yağlanmalar ve sarkmalar ortaya çıkabilir.

Boyun kırışıklığı ne zaman görülür?

Kadın ve erkeklerde yaşı en çok belli eden bölge boyundur. Kadın ve erkeklerde 40’lı yaşlarda başlayan deri değişiklikleri 50’li yaşların ortalarından itibaren çok artar.

Boyun kırışıklığı nasıl giderilir?

  • Boyun kırışıklığını önlemek için yatış tarzınızı değiştirmeniz gerekir. Sırt üstü ve kabarık olmayan bir yastıkta yatmak boyun kırışıklığını önlemeye yardımcıdır.
  • Otururken ya da hareket halindeyken boyun kısmı her zaman dik tutulmalıdır.
  • Gün içinde yapacağınız boyun hareketleri kırışıklıkları engeller. Sağa ve sola, yukarı ve aşağı yapılan boyun egzersizleri oldukça faydalıdır.
  • Boyun kırışıklıklarına en iyi gelen spor dalı yüzmedir. Boynunuzu daima ileri doğru tuttuğunuz için kırışıklıkların oluşması güçtür.
  • Boyun masajı yapmak kırışıklıkların engellenmesini sağlar. Zeytinyağıyla yapacağınız savaş boyundaki deriye oldukça iyi gelir.
  • Yüzünüzle birlikte mutlaka boynunuzu da günlük temizleyici jel veya sütlerle temizleyin. Boynunuzu aşağıdan yukarıya doğru masaj yaparak nemlendirin.
  • güneşin şiddetli olduğu sürelerde güneş ışınlarına daha az maruz kalmaya çalışın. Güneşe çıkmadan önce güneş koruyucu kullanmayı ihmal etmeyin.
  • Yeteri kadar su tükettiğinizden emin olun. Sağlıklı bir cildin olmazsa olmazı sudur.
  • Stres hücresel cilt yaşlanmasını hızlandıracağı için hayatınızdaki stresi minimum seviyeye indirin.
  • Fiziksel aktiviteler cildinizin sağlığını ve kalitesini koruyacağı için düzenli olarak egzersiz yapın.
 • A, C ve E vitaminleri açısından zengin ve sağlıklı bir beslenme programına sadık kalın.

Mezoterapi

Boyun ve dekolte bölgesine yapılan mezoterapi, boyunda kırışıklıkların azaltılması ve nem kazandırma amacıyla uygulanıyor. Mezoterapi içeriğinde, hyalüronik asit, vitamin ve proteinler barındırıyor. İnce iğne ile deri içine verilerek uygulanan mezoterapinin haftada bir kez yapılması öneriliyor.

Fraksiyonel lazer uygulaması

Bu uygulama ile deri altındaki hücreler yenilenerek, daha gergin ve kırışıksız bir cilt elde edilebiliyor. Bu yöntem ile deriye kaybettiği elastikliğin geri kazandırılması sağlanabilirken, boyundaki kahverengi, kırmızı lekeler azaltılabiliyor.

İğneli radyofrekans

İğneli radyofrekans, derinin üst tabakasında hasar oluşturmadan, dermis tabakasında kolajen ve elastik dokunun artışını sağlıyor. Böylece kırışıklıkların ve izlerin azalmasının yolu açılıyor ve cilt uzun süreli sıkılaşabiliyor. Uygulama genellikle bir ay aralıklar ile 2-4 seans yapılıyor.

Cilt bakımı ve kimyasal peelingler

Cilt bakımı ve kimyasal peelinglerin genellikle ayda bir sıklıkta yapılması öneriliyor. Ancak bu noktada kullanılan ürünlerin güvenilir olmasına dikkat etmek gerekiyor. Meyve asitleri kullanılarak yapılan kimyasal peelingler ile ölü hücreler atılarak cildin yenilenmesi ve ölü hücrelerden kurtarılması mümkün olabiliyor.

Boyun kırışıklıklarını azaltan doğal yöntemler

Yukarıda verilen uygulamaların yanında evde kendiniz hazırlayıp kullanabileceğiniz doğal maskelerle kırışıklıklarınızı azaltabilir ve yeniden oluşumunu önleyebilirsiniz. Ancak bu noktada bu maskeleri kullanmak ve sabırlı olmak gereklidir. İşte boyun kırışıklıklarınızı önleyen ve engelleyen doğal tedavi yöntemleri:

Zeytinyağı

Zeytinyağı cilt için müthiş bir masaj yağıdır. Cildin yaşlanmasını ve hasar almasını engeller. Göğüs dekoltesi ve boyun bölgesine düzenli olarak masaj yapmak bu bölgelere gereken nemi sağlamakla birlikte hasarlı cilt hücrelerini onarıp, yeni cilt hücrelerinin oluşum hızını artırır.

Yağ cildin ne kadar derinine nüfuz ederse o kadar uzun süre koruma ve nemlendirme sağlar. Birkaç damla zeytinyağına bir tatlı kaşığı bal ve birkaç damla gliserin ekleyin. Elde ettiğiniz bu karışım ile dekolte ve boyun bölgesine günde iki kere masaj yapabilirsiniz.

Bu karışım ciltteki sarkmaları toparlayıp ölü hücrelerin temizlenmesine de yardım edecektir.

Ananas

Ananasta bulunan enzimler cildinizin elastikliğini artırmakla birlikte,ciltteki ölü hücrelerin atılarak yerlerine yeni hücrelerin üretilmesini destekler.

Bu meyvenin lifli yapısı ve antioksidan özellikleri sayesinde cilt sağlığı açısından tüketilmesi çok faydalıdır. Ananasın etli kısmı ile oyun bölgesini ovalayın. 20 dakika boyunca kurumasını bekledikten sonra ılık su ile durulayın.

Bunun yanında yeşil bir ananasın suyunu her gün boyun bölgenize uygulayıp 5 dakika sonra yıkayabilirsiniz.

Yazar: Estecenter

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.

Источник: https://estecenter.com/boyundaki-kirisikliklar-nasil-yok-edilir

Boyun kırışıklığı sizi genç ya da yaşlı gösterir! Boyun kırışıklığı için maske | Boyun çizgileri nasıl geçer? | Boyun kırışıkları için krem önerileri

Boyundaki Kırışıklıklar Nasıl Yok Edilir?

Kategori: Anti-aging – 28.522Yorum Yazın

Boyun kırışıklığı yaşlı görünmenin en bariz izlerinden. Boyun kırışıklığı için yaşlanma karşıtı çözümlerin genç kalmakla çok büyük ilgisi var.

Yeni tekniklerle 10 yıl hatta 20 yıl gençleşmek mümkün! Boyun kırışıklığı için çözümler ile büyük bir mucizeyi yaşamak üzeresiniz! Dünyada milyonlarca insanın yıllara meydan okumasının sırrı olarak ünlü doktorlar genç kalmak için size özel hediye niteliğinde öneriler ve çözümler hazırlıyorlar. Benzersiz, gençleştirici uygulamaları çok geç olmadan yakalamanızı istiyorlar. Bu makaleyi okuyanların yüzde 80’i genç kalanların tercihi olan denenmiş önerileri de inceliyor! Yaşlanmayı en çok gösteren vücut alanı boyun bölgesidir.  Çünkü boyun genellikle karşımızdakinin göz hizasına denk geldiğinden bu bölgedeki boyun kırışıklıkları hemen dikkati çekiyor. Boyun kırışıklığı nedir?Boyun kırışıklığı estetiği ile yılların oluşturduğu boyun çizgileri nasıl giderilir?Boyun kırışıklık maskesi var mıdır? Boyun kırışıklığı kaç yaşında başlar? Tüm bu soruların cevapları  ve çok daha fazlasını yazıda bulabilirsiniz.

Bu sarkma ve kırışıklıkları gizlemek için fular, türban, boyunluk kullanılması sorunu ortadan kaldırmıyor, gizliyor.

Boyun kırışıklığı nasıl oluşur? Boyunda meydana gelen kırışıklıkların temel sebebi yaş almamızdır. Yaşla birlikte cilt pörsümeler, sarkmalar ve çizgiler oluşturur. Boyun bölgesi de bu süreçten nasibini alır.

Boyun kırışıklığı için bitkisel çözümlerin yanında boyun kırışıklıkları için krem kullanmak gerekebilir.

Boyun kırışıklığı neden olur?

Boyun kırışıklığını oluşturan temel faktörler şöyle sıralanabilir:

 • Yaş
 • Uykuda yatış biçimi (Kafayı bastırarak yatış izlerin önce çizgi sonra kırışıklık haline gelmesini sağlar)
 • Güneş ışıkları
 • Alkol ve sigara
 • Beslenme alışkanlıkları
 • Yeterli su tüketilmemesi
 • Postür (Duruş şekli)

Boyun kırışıklığı kaç yaşında başlar? Erken yaşlarda da görülebilir ama genellikle boyun bölgesi çizgileri 30’lu yaşlardan itibaren kendini gösterir. 40’lı yaşlarda izler derinleşir, Venüs halkaları artık kırışıklık halini almaya başlar. 50’li yaşlarda sarkmalar eşlik eder. Boyun çizgileri nasıl geçer? Bu soru için yapabileceğiniz pek çok öneri var.

Boyun kırışıklığı nasıl giderilir?

Boyun ve degaje sarkmaları ve kırışıklıklarıyla baş etmek için kolay uygulanabilen öneriler sunuyoruz. Boyun çizgileri nasıl giderilir sorusuna etkili cevapları bu önerilerde bulabileceksiniz.

Boyun kırışıklığı tedavisi için bir medikal estetik hekimden destek alabilirsiniz. Burada doğal tedavi yöntemlerini sunuyoruz. Bu önerileri uyguladığınızda çok daha genç ve canlı bir boyun bölgesi görünümüne kavuşuyorsunuz.

Burada tüm boyun kırışıklığı için tavsiyeler ve boyun çizgileri tedavisine yönelik çözümleri sıralayalım.

 • Boyun kırışıklıkları için krem
 • Boyun kırışıklığı için bitkisel çözümler
 • Boyun kırışıklığına süt desteği
 • Boyun çizgileri için egzersiz
 • Boyun çizgileri için maske
 • Boyun kırışıklıkları için hareketler
 • Postür bozukluk tedavisi
 • Yatış pozisyonunun değiştirilmesi

Boyun kırışıklığı için tavsiyeler

Boyun kırışıklıkları nasıl giderilir?Boyun kırışıklığı için doğal yöntemler uygulayabilirsiniz. Boyun kırışıklığı estetiği için medikal estetik hekim uygulamalarına da başvurabilirsiniz. Bu konuda boyun çizgilerine dolgu uygulaması yapan hekimler bulunuyor.Öncelikle birkaç basit tavsiye ile başlayalım.

 • Otururken ve masa başında çalışırken mutlaka başınızı dik tutmayı alışkanlık haline getirin.
 • Yatarken sırt üstü yatmayı deneyin.
 • Sağa, sola, yukarı ve aşağıya gerdirme egzersizleri yapmak boyun cildinin gerilmesine büyük katkı sağlıyor.
 • Bol su için.
 • Yüzünüze gösterdiğiniz özeni boyun bölgenize de gösterin. Nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin.

Boyun çizgileri için maske tariflerini evde uygulayabilirsiniz

Kırışıklıkları yok etmek için mükemmel etkili bir boyun kırışıklık maskesi tarifi veriyoruz.

Malzemeler:

 • 100 gram ekşi krema
 • 1 tatlı kaşığı votka
 • 1 yumurta sarısı
 • 1 limon suyu

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri güzelce karıştırın. Krem kıvamına gelinceye kadar karıştırdıktan sonra cam bir kavanozda buzdolabına koyup iki gün bekletin.

Daha sonra boyun ve degaje bölgenize beyaz kremsi bir tabaka oluşacak şekilde sürün, sıvayın. Yarım saat kadar beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Cildinizin pürüzsüz ve genç bir görünüm almaya başladığını hissedeceksiniz.

Yıkadıktan sonra nemlendirici krem uygulayarak cildinizi besleyin.

Boyun kırışıklığına hangi yağ iyi gelir?

Boyun kırışıklığına hangi yağ iyi gelir sorusu için güvenle etkisini görebileceğiniz bir liste hazırladık. Boyun kırışıklıklarına ne iyi gelir merak edenler bu listeden yararlanabilir.

İşte boyun kırışıklıklarına ne iyi gelir lstesi

 • Buğday yağı
 • Ylang ylang yağı
 • Susam yağı
 • Kayısı çekirdeği yağı
 • Hint yağı
 • Keten tohumu yağı
 • Kuşburnu yağı
 • Kakao yağı
 • Üzüm çekirdeği yağı
 • Ceviz yağı
 • Nar çekirdeği yağı
 • Argan yağı
 • Çemen yağı
 • Badem yağı

Boyun çizgileri için maske

Boyun çizgileri için maske önerilerimize devam ediyoruz. 1 adet çırpılmış yumurta akını zeytinyağı ve limon suyu ile karıştırın. Boyun bölgenizde 20 dakika kadar sürülmüş vaziyette bekletin. Sonra durulayıp, nemlendirici uygulayın.

Boyun kırışıklığı için doğal yöntemler

Bir adet yumurta akını başka hiçbir şey eklemeden dairesel hareketlerle boyun bölgenize sürün. Cildinizin gerildiğini, sıkılaştığını hissedeceksiniz. Özellikle düğün, merasim, toplantı gibi durumlar öncesi acil etki için bu öneriyi uygulayabilirsiniz.

Boyun kırışıklığına bitkisel çözüm

Bir diğer maske tarifi de şöyle: Deniz tuzu ve zeytinyağını karıştırıp boyun bölgenize masaj yaparak uygulayın. İyice emildikten sonra yıkayın.

Boyun kırışıklığına kesin çözüm: Peeling

Yaşınızı ele vermek istemiyorsanız boyun bakımını ihmal etmeyin. Boyun bölgesine haftada bir yapılacak peeling de mükemmel sonuçlar doğurabiliyor.

Boyun kırışıklığına kesin çözüm olabilir peeling. Mutlaka deneyin! Banyo yaparken bu bölgenize doğal bir kese ile 8-10 dakika kese yapmanız da önemli etki sağlayacaktır.

E vitamini katkılı bir kremle boyun bölgenizi banyodan sonra iyice nemlendirin.

Boyun kırışıklığına süt desteği

Genç kalanlar sitesinin düzenli okurları bilirler ki süt, genç kalmak noktasında mucizevi bir besindir. Boyun bölgesi kırışıklıkları için de süt can kurtaran bir etkiye sahiptir.  Hemen bir bardak sütü bir bardak soğuk suyla karıştırın.

Boyun bölgenize dairesel hareketler yaparak bir pamukla sürün. Hafifçe bastırabilirsiniz. Boyun altı kırışıklığı için süt kompresi hemen etki gösterir, daha pürüzsüz ve canlı bir görünüm sağlar.

Boyun altı kırışıklığı için jimnastik önerilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Boyun kırışıklığı için bitkisel yağlar

Boyun kırışıklığı için bitkisel yağlar kullanarak çözüm bulabilirsiniz. Boyun bölgesi kırışıklıklarına uygulayabileceğiniz bitki yağları:

 • Karabiber yağı
 • Hindistan cevizi yağı
 • Havuç tohumu yağı
 • Zeytinyağı
 • Hint yağı

Boyun bölgesi için krem

Ziyaretçilerimiz bizden en çok boyun bölgesi için krem önerileri istiyor. Boyun çizgileri için krem isimleri isteyen ziyaretçilerimiz aşağıdaki listeyi inceleyebilir.

Boyun kırışıklığına ne iyi gelir diye soran okurlarımıza bitkisel çözümleri ve maske tariflerini yukarıda verdik. Şimdi de boyun kırışıklık kremi için öneri bekleyenlere sıra geldi.

Buyurun, boyun bölgesi odaklı boyun kırışıklığı için kremlere…

 1. L’Oreal Paris – Revitalift – Face, Contours & Neck – Yüz, Hatlar & Boyun Kremi 50 ml
 2. Lancome – Renergie – Anti Wrinkle and Firming Treament  – Kırışıklık Karşıtı Krem 50 ml
 3. Prof saracoglu Organik Boyun Kremi
 4. PERRICONE MD – Firming Neck Therapy – Sıkılaştırma & Toparlamaya Yardımcı Boyun Kremi 59 ml
 5. Vichy – Liftactiv Nuit  Derm Source – Yaşlılık Etkilerini Azaltmaya Yardımcı Gece Kremi 50 ml
 6. Avene – Hassas ve Karma Ciltler için Nemlendirici Krem Spf 20 40 ml

Boyun kırışıklığı için egzersizler

Boyun kırışıklığı için hareketler basitçe uygulanabilir ve çok etkili sonuçlar doğurabilir. Boyun çizgileri estetiği düşünmeden önce boyun kırışıklığını önlemek için bu egzersizlerle fayda sağlayabilirsiniz.

EGZERSİZ 1

Kafanızı hafifçe yukarıya kaldırın, geriye doğru itin. Mümkün olduğunca boynunuzun gergin olduğunu hissedin. Bu pozisyonda on saniye bekleyip yavaşça gevşetin. Boyun kaslarınızı çalıştıran bu hareketi günde beş set tekrarlayabilirsiniz.

Başınızı geriye yatırarak çiğneme hareketi yapın. Bu hareketi yaparken ağzınızı açık tutmayın. Hareketi 20 kez tekrarlayın.

EGZERSİZ 3

Bu egzersiz gerçekten çok etkili oluyor. Gözlerinizi kapatın. Birisine küsmüş hatta ağlayacak gibi alt dudağınızı üst dudağınızın üstüne çıkarın. Yanaklarınızı sıkarak ellerinizle boyun bölgenizdeki deriyi yakarıya doğru itme hareketi yapın. Bu hareketi beş defadan az olmamak üzere tekrarlayın. Ellerinizi yutma refleksinizi engelleyecek kadar bastırmayın.

EGZERSİZ 4

Bu hareketi sabah kalkar kalkmaz yapın. Ofis ortamında çalışanlar gün içerisinde tekrarlayabilir. Kafanızı önce sağa sonra sola yatırın Daha sonra çeneniz göğsünüze değecek kadar aşağıya ve yapabildiğiniz kadar geriye yaslayın. En az on set yapın.

Daha sonra sağdan sola yuvarlak daireler çizerek kafanızı çevirin, bu hareketi soldan sağa da tekrarlayın.

Unutmayın, boynunuz kadar gençsiniz!

Bu Yazıyı Paylaş!Paylaş!Tweetle!!Pinterest!

Источник: http://www.genckalanlar.com/boyun-kirisikligi/

Boyun Kırışıklıkları ve Tedavi Yöntemleri

Boyundaki Kırışıklıklar Nasıl Yok Edilir?

Yüzünüzün kırışmaması için elinizden geleni yapıyorsunuz. Nemlendiriciler, gözaltı için ayrı kremler, maskeler, güneş kremleri… Peki ya boynunuz? Birçoğumuz yüzümüzün yaşlanmamasına elimizden geldiğince özen gösterirken, boynumuzu unutuyoruz.

Oysa boyun bölgesindeki hem kırışıklıklar yaşı gösteriyor, hem de derinleştikçe engellemesi zorlaşıyor. Güzel haber ise şu: Günde sadece birkaç dakika fazla vakit ayırarak bu kırışıklıkları geciktirmek, hatta önlemek mümkün.

İşte boyun kırışıklıklarını önlemek için tavsiyeler ve tedavi yöntemleri…

Boyun Neden Kırışır?

Boyun bölgesindeki kırışıklıklar yaşlanmaktan cep telefonu kullanımına kadar birçok farklı sebepten kaynaklanır. ‘Venüs halkaları’ olarak da adlandırılan bu kırışıklıklar önce yatay çizgiler olarak ortaya çıkar.

Bu çizgiler zamanla derinleşirken, daha ileri yaşlarda dikey çizgiler ve sarkmalar da meydana gelir. Bu çizgileri ilk oluşmaya başladıklarında yok sayıp boyun bölgenize ilgi göstermezseniz, ilerleyen yaşlarda onları azaltmakta zorlanabilirsiniz.

Boyun kırışıklığının yaşlanma dışındaki sebeplerinin kolaylıkla kontrol altına alınabileceği söylenebilir.

Boyun Kırışıklığının Nedenleri

Yaşlanma

Cildimi yaş aldıkça esneklik ve kolajen kaybından dolayı sarkmaya ve kırışmaya başlar. Boyun bölgesindeki yatay kırışıkların büyük çoğunluğu bu doğal sürecin bir sonucudur.

Yeterli Bakım Yapmamak

Boynunuzun yüzünüzle aynı etkilere maruz kaldığını unutmayın. Yetersiz bakım, boyundaki derinin kurumasına ve yeterince beslenememesine, bu nedenle daha hızlı kırışmasına sebep olur.

Hava Kirliliği

Her akşam işten eve geldiğinizde duş yapmasanız da yüzünüzü yıkıyorsunuz, değil mi? Peki ya boynunuzu yıkıyor musunuz? Eğer boynunuzu her gün temizlemiyorsanız, buradaki deriyi sürekli olarak kire maruz bırakmayı göze almışsınız demektir…

Güneş

Güneşin zararlı ışınlarının cilt sağlığına zarar verdiği, erken yaşlanmaya yol açtığı ve kolajen üretimini azaltarak sarkma ve kırışıklıklara yol açtığı biliniyor. Sadece yüzünüze değil, boynunuza da güneş kremi sürmelisiniz.

Masa başında Hep Aynı Pozisyonda Oturmak

Boynun uzun süreler boyunca aynı pozisyonda durması, dikey çizgilerin oluşmasına yol açabilir. Uzun saatler boyu bilgisayar başında çalışanların bu nedenle pozisyonlarını sık sık değiştirmeleri ve boyun egzersizleri yapmaları önerilir.

Cep Telefonu Kullanımı

Cep telefonu bağımlılığının sağlığımız üzerindeki olumsuz etkilerinden biri de, boynun uzun süre aynı pozisyonda kalması nedeniyle kırışmasına yol açmasıdır.

Sigara İçmek

Sigaranın cilt sağlığını ve güzelliğini olumsuz etkilediği herkesin malûmu… Damarları daraltarak kan akışını yavaşlatan sigara, sadece yüzü değil, boynu da kırıştırıyor.

Boyun Kırışıklığını Önlemek İçin Ne Yapmalı?

Çok belirgin kırışıklıklarınız yoksa, estetik müdahaleye gerek kalmadan bu çizgilerin derinleşmesinin önüne geçmeniz mümkündür. Daha ileriki safhalarda lazer veya estetik cerrahi gibi çözümler uygulanabilir fakat Venüs halkalarını şu temel yöntemlerle kontrol altına almak ve azaltmak mümkün:

Boynunuzu Nemlendirin

Boyun kırışıklığını engellemek, yüzdeki kırışıkları önlemek ile hemen hemen aynı rutini içerir. Dolayısıyla ilk adım, boynunuzu da yüzünüz gibi nemlendirmekten geçer. Her gece yatmadan önce kullandığınız yüz nemlendiricinizi boynunuza da uygulamayı unutmayın. Boyun bölgesi için özel olarak üretilmiş nemlendiricilere yatırım yapmayı da gözden geçirebilirsiniz.

Retinoid İçerikli Serum Kullanın

Bir A vitamini bileşiği olan retinoid, kolajen üretimini artırarak henüz derinleşmemiş kırışıklıkların hafiflemesine ve lekelerin azalmasına yardımcı olur. Retinoid içerikli anti-aging serumları bu sebeple boyun kırışıklıklarının azalmasını ve engellenmesini sağlar. Bu serumlar aynı zamanda yaş ve güneş kaynaklı lekelerin kaybolmasına da olanak tanır.

Beslenme Düzeninizi Değiştirin

Cildinizi vitaminler, mineraller ve nemle beslemeniz genç görünmenin en kilit gerekliliklerinden biridir. Bu besinleri teninize krem ve serumlarla dışarıdan sağlamanız kadar, diyet yoluyla içeriden tedarik etmeniz de önemlidir.

Boyun kırışıklıklarını engellemenin yolu, C, E ve A vitaminleri açısından zengin bir beslenme düzeni izlemekten geçer. İşe, her öğünde bir miktar meyve ve sebze yemeye çalışarak başlayabilirsiniz. Multivitamin takviyesi yapmayı da deneyebilirsiniz.

Su İçin

Su içmek cildinizi sıkı ve sağlıklı tutar, boyun kırışıklıklarının oluşmasının önüne geçer. Cildinizin dehidre olmaması için günde en az sekiz bardak su içmeye çalışın.

Su içmekte zorlanıyorsanız günlük rutininize uygun kurallar benimsemeye çalışabilirsiniz. Sözgelimi sabah kalkar kalkmaz iki bardak su içmeyi alışkanlık haline getirin, gerekirse başucunuzda bir sürahi bulundurun.

Öğle ve akşam yemeklerine oturmadan da mutlaka su içmeye çalışın.

Güneşten Korunun

Boyun kırışıklıklarının en belirgin sebeplerinden biri uzun süreler güneşe maruz kalmaktır. Cildinize ne kadar iyi baksanız da, özellikle yaz aylarında korunmadan güneşe maruz kalmak ilerleyen yaşlarda kırışıklık olarak geri dönecektir.

Bu nedenle sadece yaz tatillerinde değil, şehir içinde de güneşe çıktığınızda en az 30 faktörlü bir koruyucu krem sürmeniz tavsiye edilir.

Krem kullanmasanız bile en azından güneşin boynunuza doğrudan gelmesini engellemek için eşarp takın.

Ölü Deriyi Temizleyin

Cildi üst yüzeyindeki ölü deriden arındırmak yeni hücre oluşumunun önünü açar. Boyun bölgesine haftada bir defa hafif içerikli bir eksfoliasyon ürünü uygulamak ölü deriyi temizleyerek cilde parlaklık kazandırır ve kırışıklık oluşumunu engeller.

Stresi Azaltın

Cilt hücrelerinin yaşlanmasını hızlandıran en önemli etkenlerden biri strestir. Hayatınızda stres yaratan unsurları en aza indirgeyerek boyun dahil, tüm cildinizdeki kırışıklıkların erken ortaya çıkmasını engeleyebilirsiniz.

Uyku Kalitenizi Artırın

Boyun kırışıklıklarında uyku kalitesi ve pozisyonu da önemlidir. Sırt üstü yatmaya özen göstermeniz tavsiye edilir.

Estetik Operasyon

Bazı durumlarda, boyun kırışıklığı tedavisi için krem, egzersiz ve düzenli beslenme yeterli olmayabilir. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte, kırışıklık tedavisinde çok sayıda seçenek sunulmaktadır.

Dolgu enjeksiyonu, kimyasal peeling, lazer uygulamaları, botoks veya cerrahi müdahale ile boyun germek, son derece yaygın olarak uygulanan yöntemlerdir.

Bununla birlikte, eğer bu seçenekleri uygulamayı değerlendiriyorsanız, alanında uzmanlaşmış kişilerden yardım aldığınızdan emin olmalısınız.

Boyun Kırışıklıkları İçin Egzersizler

Düzenli olarak boyun egzersizleri yapmak mevcut kırışıklıkların azalmasını sağlayacağı gibi, yenilerinin oluşmasını da en azından geciktirebilir. Kaslarınız sıkılaştığında, etrafındaki deriyi de gererek kırışmasını ve sarkmasını engeller. Boyun kırışıklıklarına karşı şu egzersizleri deneyebilirsiniz:

Egzersiz 1: Bir sandalyeye oturup başınızı tavana bakacak şekilde kaldırın. Dudaklarınızı biraz büzün ve dilinizle çenenize dokunma çalışın. Bu esnada boyun kaslarınızın gerildiğini hissedeceksiniz. İçinizden beşe kadar saydıktan sonra normal pozisyona dönün. Beş tekrardan iki set halinde başlayacağınız bu egzersizde tekrar sayısını ilerleyen zamanlarda çoğaltabilirsiniz.

Egzersiz 2: Omurganız dik konumda yere bağdaş kurarak oturun. Başınızı iki elinizin arasına alarak sağa doğru çevirin. Başınızı çevirirken omuzlarınızı hareket ettirmeyin.

5 saniye bu pozisyonda kaldıktan sonra yine ellerinizle başınızı ilk konumuna getirin ve birkaç saniye bekledikten sonra sola çevirin. Bu hareketi yaparken boynunuzda gerilme hissedebilirsiniz.

Bu hareketi 10 kez tekrarlayın.

Boyun Kırışıklıkları İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Doğal maskeler ve doğal yağlar kullanmak boyun kırışıklıklarının azalmasını sağlayacağı gibi, uzun vadede derinleşmesini de engeller.

Hindistan Cevizi Yağı

Cilt tarafından kolayca emilen Hindistan cevizi yağı boyun için harika bir nemlendiricidir.

Her cilt tipi için uygun olan antienflamatuar özellikler içerdiği gibi yine her cilt tipinin onarılmasına ve kolajen üretiminin artırılmasına yardımcı olan bir antioksidandır.

Hindistan cevizi yağı ayrıca gözenekleri açarak bir temizleyici etkisi de görür. Boynunuza Hindistan cevizi yağı ile masaj yaparak kırışıkların önüne geçebilirsiniz.

Shea Yağı

A ve E vitaminleri içeren shea yağı kolajen üretimini teşvik eder ve kırışıkların önlenmesini sağlayan sağlıklı proteinler içerir. Bu sayede çok iyi bir nemlendirici de sayılır. Shea yağı boyunda kullanıldığında, inatçı kırışıklıkları azaltacaktır.

Avokado

Son yılların en popüler doğal besinlerinden biri olan avokado, derin boyun kırışıkları konusunda en çok başvurulan yöntemlerden biridir. İçindeki doğal yağların yanı sıra antioksidan ve anti-aging özelliği ile boyun kırışıklıkları konusunda zamanı geriye çevirebilir.

Zeytinyağı

Serbest radikallerle savaşan güçlü bir antioksidan olarak zeytinyağı ile cildinize masaj yapmak yaşlanma ile savaşmanın en kolay ve faydalı yollarından biridir. Zeytinyağını kırışıklık olan bölgelere iyice bastırarak masaj yapın, cildin derinliklerine nüfuz etmesini sağlayın.

Ananas

Ananasın içindeki bromelain enzimi ve antioksidanlar cildin esnekliğini artırır ve ölü derinin atılmasını sağlar. Ananas böylece cildin hücresel yenilenmesini hızlandırır. Bir ananas dilini ile boynuzu ovalayın, kuruduktan sonra soğuk su ile durulayın.

Yumurta Akı

Cilt sıkılaştırıcı özelliği olan yumurta akını çırpıp bir pamuk ile boynunuza sürün. 15-20 dakika sonra yıkayın.

Источник: https://www.onikibilgi.com/boyun-kirisikliklari-ve-tedavi-yontemleri/

İpucu 1: Boyundan kırışıklıkları nasıl temizleyebilirsiniz?

Boyundaki Kırışıklıklar Nasıl Yok Edilir?

Hafif bükme boyun erkeklerin dikkatini çeker. Ve ne yazık ki, ilk boynu yaştan itibaren ergenlik imkanı veriyor. Bu nedenle, boyun çevresindeki cildin tonunu korumak, görünüm bakımında vazgeçilmez bir unsurdur. İlk ne yaparsanız yapmanız gerekenler kırışıklıklar boynunda zaten farkedilir mi?

1

Için bir kozmetik seçin boyun, cilt tipine (yağlı, kuru,kombine) ve yaşınız. Bir krem ​​veya bir maske olabilir. Krem, alttan yukarı doğru klavikül çizgilerinden çene masaj hatlarında yapılan günlük masaj için kullanılır. Maskeler kötüye kullanmayın, onları ayda birkaç kez kullanın.

2

Duruş ve kafa pozisyonuna dikkat et. Eyer, alçaltılmış çene boyuna neden olabilir kırışıklıklar boynunda oldukça erken yaşta ortaya çıkacak.

Kötü duruş ve yürürken eğik bir kafa ile iyi bir görünüm elde etmek için boyun En pahalı kremler ve sihirli maskeler yardımcı olmaz. Düz sırt ve biraz yükseltilmiş çene, gençleri uzun yıllar tutmanıza yardımcı olacaktır.

Çok ağır olmayan bir kitabın üstüne koyarak yürümeyi deneyin. Kitabı bırakmadan bütün odayı zorlamamayı öğrenirseniz, alışkanlığınız iyi bir duruş olacaktır.

3

Uyku için düşük bir yastık veya rulo seçin.

Uygunsuz ya da çok kabarık yastık ortadan kaldırma girişimlerinizi azaltabilir kırışıklıklar boynunda “hayır” Gerçek şu ki, bir rüyadaki kafanın yükselmiş veya sadece rahatsız edici bir konumu, kan akışının ihlal edilmesine, ilave cilt katlanmalarının oluşmasına, cildin aşırı gerilmesine neden oluyor. boyun. Anatomik şekli ortopedik bir yastığa tercih edin veya genellikle bir gece uykusunda bir yastık kullanmayı reddetme.

4

İşlemle iyi bir etki sağlanabilircildin esnekliğinin artması nedeniyle yeni bir kırışık oluşumu durur ve halihazırda olan kırışıklıklar yumuşatılır. Lütfen bu prosedürün yalnızca kalifiye uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gerektiğini unutmayın.

5

Çekici olmak için kadınlar genellikleradikal tedbirlere başvurmak ve plastik cerrahi ile ilgili karar almak. Bu önlem, yalnızca daha az travmatik yöntemden hiçbirinin belirgin bir etki yaratmaması durumunda haklı gösterilir.

6

Elbette, pozitif duygular, gençlik ve güzelliğin korunmasına katkıda bulunan vücut maddelerinizin gelişimi ile ilişkili olduğundan, rasyonel beslenme ve rejime dikkat edin, genellikle gülümseyin.

Zaman acımasız bir şekilde ileriye doğru ilerliyor. Dün garip küçük kız genç büyüleyici güzelliğe dönüşür. Genç bir kadın baştan çıkarıcı bir döşeğe çiçek açar. Ne yazık ki, insanlar yaşları üzerinde güç sahibi değiller.

Elli yaşındaki bir kadın, görünüşe bakmak için bütün zaman ayırmasına rağmen, yirmi yaşında bir kıza benzemiyor. Yaşla cildi doğal olarak solduruyor, bayanlar yanlış bir yaşam tarzı belirliyorsa, alnını sürekli kırışıyor, yüzü umursamıyor, daha sonra genç yaşta bile ilk kırışıklıkların görülmesi mümkün.

Önerilen tavsiyeler, kadınların bakımlı ve çekici görünmesine yardımcı olacaktır.

Kırışıklıkları nasıl temizleyebilirim? Kötü alışkanlıkları reddet!

Ağız çevresinde derin kırışıklar yol açar: yanaklar ve çene ile destek, bir tüp içinde dudak toplama, küçümseyen grimaces, kırışmış aln, kaş çatma kaşları.

Gözlerin sık görülen kısmı gözlerin altındaki torbaların nedeni olur ve “karga ayakları”. Gözyaşları ve olumsuz duygular, yüzdeki cilt durumu ve genel olarak sağlık üzerinde en iyi etkiyi göstermez.

İyi bir ruh hali, samimi bir gülümseme, sakin bir yüz gençliği korumanın anahtarıdır.

Doğru bir hayat tarzı seçiyoruz

Cildimize büyük zarar vermek yanlışyaşam şekli. Zamanında sigara içmeyi bırakmalı, kahve, alkol, yağlı ve baharatlı yiyecekleri kötüye kullanmamayı öğrenmelisin. Kırışıklıklara karşı en iyi çözüm, sağlıklı sekiz saatlik bir uykudur. 23 saate kadar uykuda kalmaya çalışmak önemlidir.

Evde kırışıklardan kurtuluyoruz: günlük işlemler

Günlük sabah ve akşam olmalıparmak uçlarınızla yüz ve boyun cildi besleyici bir krem ​​sürerek beş dakikalık bir masaj. Bu amaçla zeytinyağı kullanmak çok güzel. Cilt ve saatlik hava banyolarına ve herhangi bir havada ihtiyaç var. Yüzünüzü tozsuz ve kozmetik olmadan bırakmak daha iyidir.

Günlük jimnastik yüzünü kırışıklara taklit ederek muazzam sonuçlar verir. Haftada iki kere, şifalı otlar, soğuk ve sıcak losyonlardan sıkıştırma yapmak, kan dolaşımını teşvik etmek arzu edilir. Kırışıklıklara karşı mükemmel bir çare, haftada en az iki kez uygulanan kaldırma maskesidir.

Bu tür işlemler, sıcak bir sıkıştırma veya buhar banyosundan sonra özellikle etkilidir. Maske genellikle 15-20 dakika boyunca uygulanır. Cildi uzatmamak için bileşimi cildinizden daha iyi çalkalayın.

Prosedürden sonra, yüz tonik veya losyon ile silinmeli ve belirli bir cilt ve yaşa tekabül eden bir krem ​​ile yağlanmalıdır.

Genellikle boyun kırışıklıkları daha erken meydana geliryüzünde. Bunun birçok nedeni vardır: Örneğin, yatarken okuma veya yüksek bir yastıkta uyku alışkanlığı, zayıflama vb. Nedeniyle olabilir. Gevşek ve sarkma cildi sıkılaştırmak ve boyun ev kozmetiklerinin yumuşak kırışıklıklarına yardımcı olmak.

Kırışıklıkları yumuşayan ev maskeleri

Yüksek verim protein maskesidir. yapmak için güzellik bu iksir aşağıdaki malzemeyi almak: – protein – 1 tk gliserol; – yumuşak ince bir akıntı protein köpüğü çırpılmış buğday muki.Vo küçük miktarlarda gliserol katılmakta ve karışım zenginleştirilmiş un sonra (pıhtı ve topaklar homojen krem ​​kütle varlığı izin verilmez almak gerekir).

Ardından, bir kozmetik fırça kullanarak, bileşimi hazırlanmış deriye uygulayın. Yaşlanma önleyici karışımın tavsiye edilen kullanım süresi 20 dakikadır. Cilt kaynatıldı (soğuk) suda ve kaplanmış kremom.Potryasayuschim nemlendirici etkisi ile durulandıktan sonra protein yulaf karışımı sahiptir.

Tarif onun aşağıdaki gibidir: – 100 g yulaf ezmesi (su kaynaklanacak); – bir protein; – 1 çorba kaşığı zeytinyağı – 1 torba suyu limona.Kuriny protein şanti ve yine yulaf ezmesi, sıcak karışım, zeytin yağı ve limon suyu uygulandı ile birlikte. Bitmiş maske hazırlanmış cildi kaplar ve kozmetik ürününü 18-20 dakika bırakır.

Canlandırıcı suyla gençleştirici bileşimi yıkayın, rahat bir sıcaklığa soğutun.

sarar

Cildi mükemmel nemlendirir ve salatalıklarını sıkar. Bunu yapmak için, tohumlar ve kabuğu temizlenen büyük salatalık almak ve sonra dilimler halinde kesin. Dilimlenmiş Salatalık pamuklu bez üzerine serilir ve boyun sarın ve üst streç film ile sarılır. 20-23 dakika kompres tutun, daha sonra soğuk su ile durulanır.

Ayrıca boyun şal kırışıklıkların mücadelede dut yapmak önerilir. harç madde içinde bir karıştırıcıda çilek, ahududu ve kuş üzümü (eşit miktarda) ve zemin al. Bu meyve karışımı eşit pamuklu bez ve boyun bandajının, üstten sarılmış plastik folyo üzerine uygulanmıştır. Bir vitamin bulamaç 30 dakikadan az değildir tutun.

Sonra soğuk suyla cildi yıkayın ve nemlendirici krem ​​ile kaplı. aşağıdaki bileşenleri olabilir gençleştirici karışım hazırlayın: – tavuk yumurtası sarısı 1 – tk bal – 1-2 tatlı kaşığı zeytin, şeftali veya diğer bitkisel masla.Smes gazlı bez veya pamuk bez uygulanan ve boyun kompres uygulamak ve üst streç film ile sarılır.

Bu anti-aging tedavi Önerilen süresi – 17-20 dakika. Sonraki sarma serin su ile cildi yıkayın, çıkarılıp bir nemlendirici krem ​​ile kaplıdır.

Boynundaki kırışıklıklar ile mücadele eden yağlar

Boynunuza bakım yaparken kullanmanız önerilirhindistan cevizi, kalçalar, zeytin, üzüm yağı ve buğday tohumu yağı. Kullanmadan önce yağ biraz su banyosunda (hindistancevizi yağı kullanılıyorsa eritilmelidir) hafifçe ısıtılır, hafifçe temizlenmiş cilde uygulanır ve 2-3 dakika hafifçe masaj yapılır.

17-20 dakika sonra bir pamuklu disk yardımı ile fazla yağ çıkarın. İşlem en iyi yatmadan önce yapılır.

Yüzdeki ince kırışıkların görünümü,cildinize bakmanın vakti geldi.

Her kadın için böyle tatsızlara karşı mücadelede, insanların paralarına yardımcı olacak değişiklikler genellikle maskeler ve kremler satın almaktan daha etkilidir.

 • Göz çevresindeki cilt için maskeler hazırlamak için:
 • – 1 yumurta;
 • – 1 saat. bir kaşık dolusu bal;
 • – 1 çay kaşığı yulaf unu;
 • – 1 limon;
 • Yüz ve boyun cildi için maskeler hazırlamak için:
 • – Çilekli 5 meyveli;
 • – 1 yemek kaşığı. bir kaşık bitkisel yağ;
 • – 1 tatlı kaşığı bal;
 • – 1 çay kaşığı papatya suyu;
 • – 1 yumurta;
 • – 1 çay kaşığı havuç suyu;
 • – 1 yemek kaşığı. Bir kaşık yağlı ekşi krema.

1

Göz çevresindeki küçük kırışıklardan kurtulmak içinyumurta beyazı dövmek, bal ve yulaf unu ilave etmek, her şeyi karıştırmak ve karışımı göz altındaki cilde uygulamak. Maskeyi tamamen kuruyana kadar tutun, sonra ılık su ile durulayın.

Ayrıca başka bir maske hazırlayabilirsiniz – yumurta sarısı, limon suyu ve zeytinyağını karıştırın ve ortaya çıkan maskeyi göz çevresindeki cilde uygulayın.

25 dakika tutun, daha sonra sütle nemlendirilmiş, su ile seyreltilen pamuklu çubuğu çıkarın.

2

Yüz ve boyundaki ince kırışıklıklar ile mücadele içinYıkanmış bir çilek alın, ezin ve bitkisel yağ ve bal ile karıştırın. Papatya çiçeklerinden suyu hazırlayın, soğutun ve karışıma ilave edin, iyice karıştırın ve masaj çizgileri boyunca yüz ve boyun derisine uygulayın.

20 dakika sonra, soğuk sütta nemlendirilmiş maskeyi pamuklu bir bez ile çıkarın. Aynı amaçla, başka bir maske hazırlayın – kalın krema, peynir ve havuç suyunu eşit oranlarda karıştırın. Rustik krema ve peynir kullanmanız önerilir – bu durumda maske daha etkili olacaktır.

Yüz ve boynuna 30 dakika boyunca maske uygulayın, daha sonra ılık su ile durulayın ve bir parça buzla cildi silin. Bu eylemin bir başka maskesini yapmak için, yumurta sarısı, havuç suyu ve yağlı ekşi kremi eşit bir tutarlılıkla ovun ve yüzün ve boynunun derisine uygulayın.

30 dakika sonra, kireç çiçeği kaynatılmaya batırılmış bir çubuk yardımıyla alın.

3

Küçük kaldırmak için kırışıklıklar alında alnını besleyici bir krem ​​ile yayarak,cildin türüne göre sizin için uygun, üst kısım bir parşömen kağıdı şeridiyle ve bir bandaj ile iyice emniyet altına alın. Mümkün olduğu kadar uzun süre böyle bir bandajla yürüyün – birkaç saat boyunca çıkarmayın önerilir.

4

Küçük nazolabial kırışıklardan kurtulabilirsiniz,Eğer huş ağacının yaprakları ile yıkanırsan. Bunu yapmak için, bir bardak doğranmış yaprakları soğuk su ile döktürünüz, 8 saat demlenip gazlı bezle süzün. Bu infüzyon sıkıştırmalar için de kullanılabilir.

Источник: http://www.tr.lovetheteam.com/beauty/43102-sovet-1-kak-ubrat-morschiny-s-shei.html

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Azaltılır

Boyundaki Kırışıklıklar Nasıl Yok Edilir?

Göğüs ve boyunda oluşan kırışıklıklar güneş ışınlarına aşırı maruz kalma, boyun bölgesini sıkacak tarzda giyinme, sigara kullanımı, genetik etkiler, yaşlanma ve yanlış uyuma pozisyonları gibi sebeplerle oluşabilir.

Her ne sebeple olursa olsun değişmeyen tek gerçek son derece rahatsız edici ve anti estetik bir görüntü ortaya çıkması.

Boyun kırışıklıklarını azaltmak için uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerin yanı sıra bazı alışkanlıklarınızı değiştirmek ve bazı konulara dikkat etmek de gerekiyor.

Boyun ve Göğüs Bölgesindeki Cilt Nasıl Sıkılaştırılır?

 • Cilt bakımı rutininiz sırasında sadece yüz bölgesine yoğunlaşıyorsanız uzun vadede hata yaptığınızı anlayacaksınız. Boyun, göğüs kısmı, kollar, sırt, bacaklar gibi vücudun sık görünen kısımları için de bir rutin oluşturmanız bu bölgelerdeki cildinize gerekli bakımı uyguladığınızdan emin olmanız gerekir.
 • Hemen hemen her cilt probleminde verdiğimiz tavsiyeyi buradan tekrarlamak istiyoruz: Sigarayı bırakın! tüm vücut sağlığınız adına yapabileceğiniz en olumlu gelişmelerden de biri olacak ayrıca.
 • Doğal kumaşlardan yapılmış giysiler giymeye özen gösterin.
 • Güneşin şiddetli olduğu sürelerde güneş ışınlarına daha az maruz kalmaya çalışın.
 • Yeteri kadar su tükettiğinizden emin olun, sağlıklı bir cildin olmazsa olmazı sudur.
 • A, C ve E vitaminleri açısından zengin ve sağlıklı bir beslenme diyeti uygulayın.
 • Stres hücresel cilt yaşlanmasını hızlandıracağı için hayatınızdaki stresi minimum seviyeye indirin.
 • Uyku kalitenizi artırın ve daha çok sırt üstü yatmaya çalışın. Yastık ve uyku izlerinin sürekli tekrarlanması durumunda kırışıklık olarak kalacaklarını unutmayın.
 • Fiziksel aktiviteler cildinizin sağlığını ve kalitesini koruyacağı için düzenli olarak egzersiz yapın.
 • Kullandığınız ürünlerin kaliteli, tedavisi kanıtlanmış, tedavi edici ve onarıcı ürünler olmasına özen gösterin.

Boyun Kırışıklıklarını Azaltan Doğal Yöntemler

1. Zeytinyağı

Zeytinyağı cildiniz için müthiş bir masaj yağıdır. Ayrıca serbest radikallerle savaşarak bunların cildinizdeki yaşlandırıcı ve hasar verici etkilerini yok eder.

 • Göğüs dekoltesi ve boyun bölgenize zeytinyağı ile düzenli olarak masaj yapmak bu bölgelere gereken nemi sağlayacak, hasarlı cilt hücrelerini onaracak ve yeni cilt hücrelerinin oluşum hızını artıracaktır. Yağ cildin ne kadar derinine nüfuz ederse o kadar uzun süre koruma ve nemlendirme sağlar.
 • Alternatif olarak bir kaç damla bal bir kaç damla zeytin yağı ve bir kaç damla gliserin ile oluşturacağınız karışım ile bu bölgelere günde 2 kere masaj yapabilirsiniz. Ciltteki sarkmaları toparlayıp ölü hücrelerin temizlenmesine de yardım edecektir.

2. Ananas

Ananasta bulunan enzimler mucizevi şekilde cildinizin elastikiyetini artırır ve ciltteki ölü hücrelerin atılarak yerlerine yeni hücrelerin üretilmesini destekler. Bu meyvenin lifli yapısı ve antioksidan özellikleri sayesinde cilt sağlığı açısından tüketmesi çok faydalıdır.

 • Ananasın etli kısmı ile boyun bölgenizi ovalayın. 20 dakika boyunca kurumasını bekleyin ve sonrasında soğuk su ile durulayın.
 • Alternatif olarak yeşil bir ananasın suyunu her gün boyun bölgenize uygulayıp 5 dakika sonra yıkayabilirsiniz.

3. Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı ile her gün yatmadan hemen önce boyun bölgenize masaj yapıp sabah uyandıktan sonra durulamak da cildinizin gençleşmesine ve kırışıklıklardan kurtulmasına yol açacaktır.

4. Yumurta Beyazı

Yumurta akının cilt sıkılaştırıcı özelliği vardır. Bu özelliğinden faydalanabilmek için bir yumurtanın beyazını sarısından ayırın ve beyazını bir çatal ile iyice ezerek çırpın. Bir pamuk yardımı ile boynunuza sürün ve 15-20 dakika burada kalmasına izin verin. Bu işlemi günaşırı uygulayarak cildinizin sıkılaşıp kırışıklıkların azaldığını gözlemleyebilirsiniz.

5. Aloe Vera Jeli

Aloe Vera bitkisi cilt bakımı açısından en geniş kapsamlı kullanımı olan bitkilerden birisidir. Özellikle kaşıntılı ve düzensiz cilde sahip kişiler bakım rutinlerine mutlaka aloe vera jeli eklemeliler. Boyundaki kırışıklıklardan kurtulmak için boyun bölgenize düzenli olarak taze aloe vera jeli uygulayabilirsiniz.

6. Patates Suyu

Patates suyu ciltteki çeşitli bozulmaları düzenlemek için kullanılabilir. Taze sıkılmış bir patatesin suyunu boyun bölgenize uygulayın. 15-20 dakika sonra ılık su ile durulayın.

Eğer boyun bölgenizdeki kırışıklıklarda koyu renkler de mevcutsa patates suyunun içine bir kaç damla limon suyu da ekleyebilirsiniz.

Eğer limon suyu eklerseniz durulamadan güneşe çıkmamalısınız çünkü limon suyu cildinizi güneş ışınlarına daha duyarlı hale getirir.

7. Süt

Bir güzellik klasiği haline gelmiş süt banyosunun gerçeklik payının çok yüksek olduğunu biliyor muydunuz? Süt cildiniz için oldukça iyi bir nemlendirici ve onarıcıdır. İçerisine biraz bal ekleyerek karıştırdığınız süt-bal karışımını boyun bölgenize uygulayarak kırışıklıkların azalmasını sağlayabilirsiniz.

Bu yazı May 9, 2017 tarihinde güncellendi

Источник: https://www.ciltsitesi.com/cilt-sorunlari/boyun-kirisikliklari-nasil-azaltilir/

Boyun Sarkması Nasıl Giderilir?

Boyundaki Kırışıklıklar Nasıl Yok Edilir?

Boyun sarkması hem kişinin estetik açıdan kötü görünmesini hemde psikolojisini olumsuz yönde etkiler. İnsanların devamlı boyun bölgesine bakması veya boynu hakkında uyarılar vermesi o kişiye bir kabus olur.

Sizlere bu yazımızda boyun sarkması ile alakalı tüm konulara yer vermeyi düşünüyorum. Boyun sarkması için krem, boyun sarkması egzersizleri, boyun sarkması nasıl giderilir, nasıl önlenir, neden olur ve ameliyatı hakkında tam bilgi vermek istiyorum. Dilerseniz hemen başlayalım.

Boyun Sarkması Nedir?

Boyun derisi sarkması, boyunda bulunan derinin bazı nedenlerden dolayı normal görünümünden çıkarak, bölgede bulunan etlerin sarkması ile olan bir cilt problemidir. Sarkan etler zamanla izler ve kırışıklıklar yaratabilir. Ancak telaş yapmayın çünkü sarkma tedavisi için bir çok yöntem mevcut. Bu yöntemlerden birisi ile kesin çözüm bulabilirsiniz.

Boyun Sarkması Neden Olur?

Boyun sarkmasının nedeni daha öncede belirttiğim gibi ilerleyen yaş problemi ile gözükür. Mesela tezgahta çalışanların devamlı başlarını öde tutmalarından veya otururken devamlı öne bakmak zorunda olanlarda boyun sarkması daha fazla görülür.

Boyun sarkmasının bu nedenler dışında fazla kilolardan da meydana geldiği de söylenebilir. Artan kilo ile boyun bölgesi kalınlaşır ve sarkmalar meydana gelir. Boyun sarkmalarının ilerleyen evrelerinde boyun kırışıklıkları da kendini gösterir. Genelde yatay çizgiler ve birbirine çarpan kırışıklıklar çirkin bir görünüm verir.

Boyun sarkmasını gidermek için birbirinden farklı yöntemler vardır. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenleri sırasıyla boyun sarkmasına karşı krem, boyun sarkmasına karşı egzersizve son olarak çözüm bulunamazsa boyun sarkması ameliyatı tercih edilir.

Şimdi sırasıyla boyun sarkmasını gidermek için tüm çözüm yöntemleri ile alakalı detayları sizlerle paylaşalım.

Boyun Sarkması için Krem

Boyun sarkmasını gidermek için kullanılan ve boyun sıkılaştırıcı kremlerin fiyatları biraz pahalıdır. Ancak kremleri kullananlar oldukça olumlu döndüğünden boyun sarkmasına karşı kremleri, kullanıcı yorumlarına göre paylaşalım.

Elizabeth Arden Boyun Kremi

Piyasada 300 ile 420 TL arasında satılan bu krem, boyun sarkmaları ve boyun sıkılaştırma için en çok kullanılan kremdir. Fiyatı pahalı ancak çok etkili olan Elizabeth Arden Boyun kremini almak isterseniz internet üzerinden ismini yazmanız yeterli olacaktır.

StriVectin-TL Face & Neck Cream

Piyasada 230 ile 380 TL arasında satılan bu boyun kremi yine boyun sarkmasına karşı ve boyun kırışıklıklarına iyi gelen bir kremdir. Fiyatı pahalı ancak etkisi bir o kadar iyi olan StriVectin-TL Face & Neck Cream internet üzerinden sipariş edilebilir.

Boyun Sarkması için Egzersizleri

Boyun sarkmasına egzersiz yapmak boyundaki sarkmaların önüne geçmeye yarar. Boyun sarkması ve gıdı sarkması için ’da harika bir video gördüm. Boyun sarkmasına karşı egzersizler boyundaki sarkmaları toparlar ve kırışıklıkları yok eder. Dilerseniz aşağıdaki videodan bu egzersizleri uygulayabilir ve deneyebilirsiniz.

Boyun Sarkması Ameliyatı

Boyun sarkmasına karşı ameliyat genel anlamda boyun estetiği olarak geçmektedir. Boynunda sarkma olan kişilerin boyun bölgesindeki deformasyonları inceleyen hekim, aşağıda yer verdiğimiz ameliyat seçeneklerinden birini seçerek boyun gençleştirme yöntemine karar verir.

Boyun sarkmasına karşı ameliyat genel olarak aşağıdaki yöntemler dahilinde olur.

 • Liposuction
 • Submental (çene altı) Boyun Germe
 • Endoskopik Boyun Germe
 • Kısa-İzli Boyun ve Yüz Germe
 • Tam Yüz Germe

Bu arada boyun sarkıntısı için ameliyat nasıl yapıldığı hakkında bir fikriniz yoksa aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Boyun Sarkması Nasıl Önlenir?

Boyun sarkmasını önlemek için yukarıdaki yöntemler dışında bir kaç yöntem daha vardır. Boyun altı sarkması her ne kadar uzun yıllarda oluşsa da kısa sürede giderilebilir. Sadece sabırlı ve düzenli uygulamalar gerekir.

Boyun Sarkmasına Karşı Masaj

Boyun sarkmasına karşı zeytinyağı ile masaj yapmak son derece etkilidir. Ancak kullanacağınız zeytinyağının organik olması önemlidir. Zeytinyağını ellerinize sürün ve bölgeye, yukarı-aşağı masaj yapın.

Masaj sonrasında bölgeyi peçete ile silip, bir adet yumurta akını bölgeye sürün. Bu şekilde 20 dakika bekleyin ve bölgeyi temizleyin. Düzenli uygulamalar sonrasında sarkmalar ve kırışıklıklar iyileşecektir.

Güneş Kremi Kullanın

Özellikle güneşli günlerde boyun sarkmasına karşı güneş kremi kullanılmalıdır. Dışarıya çıkmadan 10 dakika önce boyun bölgenize güneş kremini sürün ve öyle çıkın. Güneş kremi bölgeyi nemlendirecek, kırışıkların oluşmasını engelleyecek ve sarkmaya karşı tedbir alacak.

Источник: https://www.1ciltbakimi.com/boyun-sarkmasi-nasil-giderilir/

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.