Burun Estetiği Yapacaklara Öneriler

Burun Estetiği Doktor Seçimi Nasıl ve Neye Göre Yapılmalıdır?

Burun Estetiği Yapacaklara Öneriler

Burun Estetiğidoktorseçimi, estetik cerrahi uygulamalar arasında, en zor karar verilen ameliyatların başında gelir.

Bu ameliyat yüzün anlam bütünlüğünün korunması esası ile tasarlanır. Kişinin estetik kaygılarını giderirken yaşam kalitesini yükselterek sağlık sorunlarını da ortadan kaldırmayı hedefler.

Burun Estetiği ameliyatında “En iyi Burun Estetiği Doktoru”nu nasıl seçmeli, seçim kriterlerinizi neye göre belirlemelisiniz? Burun Estetiği ameliyatı yaptırmaya karar veren herkesin ortak hedefi kendisi için en Burun Estetiği doktorunu bulmaktır.

Burun Estetiği doktor seçim süreci kriterlerine bakıldığında doktor referansları kadar kişinin kendini rahat ve güvende hissetmesi de önemlidir. Doktorla iyi iletişim kurabilmelidir.

İşte tam da bu nedenle en iyi burun estetiği doktoru kavramı kişiden kişiye farklılık gösterir.

Burun Estetiği doktor seçimi konusunda Op. Dr.

Ferruh Bingül'ün söylediklerine de bakalım:

Burun Estetiği doktor seçimi kriterlerini inceleyelim:

           1- Alanında Uzman Bir Burun Estetiği Doktoru Seçin:

Burun Estetiği Ameliyatları hem Kulak Burun Boğaz, hem de Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Doktorları tarafından yapılır. İdeal olan her iki branş doktorunun birlikte hareket etmesidir. 

En iyiBurun Estetiği doktoru arayışınızda seçeceğiniz doktorun cerrahi olduğu kadar estetik açıdan da uzman olmasını gözetin.  

           
           2- Güçlü İletişim Kurabileceğiniz Bir Burun Estetiği Doktoru 
Seçmeye Dikkat Edin

İletişim, başarı ile sonuçlanacak bir burun estetiği ameliyatının olmazsa olmazıdır. Kaygı ve korkularınızı anlayan Burun Estetiği doktoru seçimi ameliyat öncesi ve sonrası süreçte rahat etmenizi sağlayacaktır. 

           
           3- Referansları Kuvvetli Bir Burun Estetiği Doktoru Seçin: 

En iyiBurun Estetiği doktoruarayışınızda, benzer ameliyatı geçirmiş kişilerden doktor önerileri almak işinizi kolaylaştıracaktır.  Bir liste hazırlayın ve çevrenizden Burun Estetiği Ameliyatınız için doktor önerilerinde bulunmalarını isteyin. 

Burun Estetiği  için doktor önerisi almak ve tercihlerinizi buBurun Estetiği doktor önerileri arasından yapmak size yarı yarıya zaman kazandıracaktır.

Öneriler arasında sizin için en iyi doktoru bulmak için de dikkat edilmesi gerekenler vardır. İyi referansa sahip her doktor sizin için en iyi Burun Estetiği doktoru olmayabilir. 

Her Burun Estetiği ameliyatı kişiye özel planlanır/planlanmalıdır.  Burun Estetiği ameliyatı için size önerilen doktorların size özel seçenekler sunabilecek donanımda olmasına dikkat edin. Burun Estetiğidoktorunungerçekleştirdiği başarılı operasyon sayısı önemlidir. 

Ayrıca doktorun Burun Estetiği ameliyatına ilişkin süreçleri sizinle paylaşmadaki iletişim gücü çok önemlidir. Sorularınıza karşı sabrı, açıklayıcı ve bilgilendirici olması, kaygı ve korkularınızı gidermesi karşılıklı güven açısından önem taşır. 

Ayrıca Burun Estetiği  için doktor önerisinde bulunan tanıdıklarınızın güven ve iletişim ile ilgili aktaracağı bilgileri dikkate almak gerekir.

           
           4-Güven Duyabileceğiniz Bir Burun Estetiği Doktoru Seçin:

Her ameliyat risklidir ancak Burun Estetiği ameliyatı, yüz estetiği ve ifade ile doğrudan ilintili olduğu için ekstra risk taşır. 

Bu risk faktörlerini en aza indirgemek için ihtiyaç duyulan en önemli etkenlerin başında “güven” gelir. Seçeceğiniz Burun Estetiği doktorları arasında güven duyabileceğiniz bir hekimle yol almak sürpriz sonuçların önüne geçilmesine yardımcı olur.

           5- Burun Estetiği Doktoru Seçiminde Önemli Kriter Burun Estetiği Doktor Fiyatları:

Burun Estetiği Fiyatları Ameliyatı ilden ile, semtten semte farklılık gösterir. Bu fiyatlandırmada en önemli adımı doktor fiyatları tutar. 

Burun Estetiği Ameliyatınınhangi ilde, hangi semtte, hangi hastanede gerçekleşeceğine ek Burun Estetiği doktorunun ameliyat fiyatı da sonucu etkiler.

Hali hazırda yatılı bir ameliyat olduğundan Burun Estetiği ameliyatınızı planlarken bu durumu gözetebilirsiniz. Oturduğunuz şehirden farklı bir şehirde ameliyatınızın gerçekleşmesini düşünebilirsiniz.

           6- Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları Burun Estetiği Doktoru Seçiminde Size Fikir Verecek: 

Burun Estetiğidoktor seçimindedoktorunuzdan operasyonu gerçekleştirdiği kişilerin ameliyat öncesi ve sonrası burun fotoğraflarını isteyebilirsiniz. 

İlk aşamada araştırmalarınızı internet üzerinden yapabilirsiniz. Ünlülerin burun estetiği öncesi ve sonrası fotoğraflarına bakmak ünlülerinBurun Estetiği doktorlarını araştırmak da bir yöntemdir.

ÜnlülerinBurun Estetiğidoktorları diğer doktorlara oranla biraz daha yüksek ücretli olabilir. Ancak fiyat konusunda sıkıntınız yoksa her türlü referansı internet ortamında tüm açıklığı ile bulabilirsiniz. Ünlülerin Burun Estetiğidoktorları ile yol almak Burun Estetiğidoktor seçimi için bir diğer seçenek olabilir.

Источник: https://yeniben.com/tr/burun-estetigi-doktor-secimi-nasil-ve-neye-gore-yapilmalidir

Burun Estetiği ve Burun Estetiği Ameliyatları İçin Doktor Seçimi

Burun Estetiği Yapacaklara Öneriler

Kimi zaman zorunluluktan kimi zaman da estetik kaygılardan dolayı burun estetiği operasyonu yaptırmak zorunda kalırız. Her ameliyat gibi burun estetiği ameliyatları da kolay değildir. Burun estetiği yaptırmadan önce ve sonra dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Bunlardan en önemlisi burun estetik ameliyatınızı gerçekleştirecek doktorun seçimidir…

Kimi zaman zorunluluktan kimi zaman da estetik kaygılardan dolayı burun estetiği operasyonu yaptırmak zorunda kalırız. Her ameliyat gibi burun estetiği ameliyatları da kolay değildir. Burun estetiği yaptırmadan önce ve sonra dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Bunlardan en önemlisi burun estetik ameliyatınızı gerçekleştirecek doktorun seçimidir.

Burun Estetiği Nedir? Burun Estetiği Neden Yapılır?

Kişiyi rahatsız eden sağlık ve estetik problemlerin giderilmesi amacı ile yapılan ameliyatlara burun estetiği ameliyatları denir. Bireyin sağlıklı nefes alıp vermesini, üst solunum yollarına bağlı olarak bir takım komplikasyonlar yaşamasına neden olan durumlarda burun ameliyatlarının yapılması söz konusu olur.

Burun estetiği ameliyatları genelde kişinin burnunda yapısal bozukluklar olması ve bu yapısal farklılıkların estetiksel kaygılara dönüşmesi ardından gerçekleştirilir. Yeniden şekillendirme de denilen burun estetiği ameliyatlarında burnun estetik özelliklerinin yanı sıra sağlık ve fonksiyon bozukluklarının da düzeltilmesi esastır.

Bu sağlık ve fonksiyon bozuklukları genellikle kemik eğrilikleri ya da burun etinin küçültülmesi olarak da tanımlanabilir.

Burun Estetiği Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Burun estetiği ameliyatları açık ve kapalı olmak üzere iki teknikle gerçekleştirilir. Günümüzde sıklıkla açık teknik burun ameliyatı yapılmaktadır. Burun estetiği ameliyatları genelde iki ila üç saat dilimi arasında tamamlanır ve genel anestezi altında gerçekleştirilir.

Burun ameliyatlarının yapımını takip eden günlerde de hastanın dikkat etmesi ve bilmesi gereken bir takım gelişmeler vardır. Burun ameliyatları kolay ameliyatlar değildir ancak gelişen teknoloji ve tıp dünyası bu ameliyatların eskiye oranla çok daha kolay atlatılmasını sağlamaktadır.

Burun ameliyatları sonrasında ilk 48 saat kanama görülebilir. Bu kanamalar zamanla azalacaktır. Ameliyat sonrası baş bölgesinin yüksekte tutulması, efor gerektiren hareketlerden kaçınılması gerekmektedir. Burun estetiği ameliyatlarından sonra yüzde morluk ve şişlikler görülmesi normaldir.

Bu morluk ve şişlikler kısa sürede kaybolacaklardır.

Burun estetiği ameliyatlarında sonucun iyi olması doğru doktor seçimi ile alakalıdır. Konusunda uzman ve donanım sahibi kişilere güvenmek ameliyat sonucunun olumlu olmasını sağlayacaktır. Peki, doktor seçerken nelere dikkat edilmedir?

Burun Estetiği Ameliyatlarında Doktor Seçerken Dikkat!

Burun estetiği ameliyatı çok önemli bir ameliyattır. Bu noktada hem estetiğinizi hem de sağlığınızı emanet edeceğiniz doktorun büyük titizlikle seçilmesi gerekir. Doktor seçiminde doğru adımları izlemenize yardımcı olacak bir takım ipuçları vardır.

Burun estetiği ve benzeri konularda tercih edeceğimiz doktorun seçiminde rol oynayan aracıların başında internet gelir.

Aile, eş dost ya da tavsiye üzerine de deneyimlenmiş doktor ya da hastane seçimi söz konusu olabilir bunların tamamında uzmanlık önem taşır… Doktor seçiminde nelere dikkat etmelisiniz?

Burun estetik ameliyatı ile ilgili doktor seçimi için eğer internette araştırma yapacaksanız, ulaştığınız ilan ya da web sitelerinde adı geçen doktor ya da uzmanların sizin taleplerinize ne oranda cevap verecek yetkinlikleri olduğunu araştırın. Bu kural öneriler için de geçerlidir.

Peki, hangi soruları sormalısınız?

 1. Seçtiğiniz doktor burun anatomisi ve fizyolojisi hakkında detaylı eğitim almış mı?
 2. Seçtiğiniz doktor burun fonksiyonları ve tüm burun hastalıkları tedavileri konusunda yeterli bilgiye sahip mi?
 3. Seçtiğiniz doktor ile iletişim kurabiliyor musunuz? Yani kafanızdaki endişeler ya da ameliyatın detayları ile ilgili sorduğunuz sorularda doktorunuz sizi sabır ile dinleyip size ihtiyacınız olan yanıtları veriyor mu?
 4. Seçtiğiniz doktor daha önceden burun estetiği ameliyatı yapmış mı? Bu noktada size önceki ameliyatları ile ilgili referanslar, fotoğraflar, uygulama sonuçları ile ilgili size bilgi ya da doküman gösterebiliyor mu?
 5. Seçtiğiniz doktor yenilikçi tedavi yöntemlerine hakim mi? Alanına ilişkin dünyadaki gelişmeleri takip ediyor ve bunları uyguluyor mu?
 6. Tüm bunların ötesinde seçtiğiniz doktora güven duyuyor musunuz?

Kişisel bakım, cilt bakımı, makyaj, parfüm ve saç bakımı konusunda uzman markaların indirim kuponlarını tikokupon.com’da bulabilirsiniz. Örneğin clinique indirim kodu clinique resmi sitesinden yapılan alışverişlerde ekstra indirim sağlıyor. Online alışverişler için kullanarak tasarruf edebilirsiniz.

ALIŞVERİŞ İPUCU: Ekstra indirim için tikokupon kullanıp fiyatları ucuzlatabilirsiniz.

Источник: https://obilir.com/burun-estetigi-burun-estetigi-ameliyatlari-icin-doktor-secimi/

Burun Estetiği Ameliyatlarından Sonra Hastalar Nelere Dikkat Etmelidir?

Burun Estetiği Yapacaklara Öneriler

Burun estetiği ameliyatından sonra hastaların dikkat edeceği noktaları, kullanacağı ilaçları ve yapacağı masajları uzman hekim detaylı bir şekilde anlatır ve uyulması gerekir.

Burun Ameliyatından Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiği ameliyatı sonrası iyileşme döneminde mutlaka dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. Bu detaylara dikkat etmek iyileşme dönemine katkı sağlayacak olan faktörlerdir. Estetik burun ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler;

 • Burun estetiği ameliyatı sonrası ameliyat olanlar ilk gece baş kısmını yüksekte tutacak şekilde dinlenmesi ve uyuması gerekir. Bunun iki yastık kullanımı yapılmalıdır.
 • Düzenli ve doğal şekilde beslenmek ve düzenli bir şekilde uyumak burun eğriliği ameliyatı sonrası iyileşme sürecini hızlandırır.
 • Dişlerin oldukça yumuşak bir fırça ile fırçalanması gerekir. Sert bir biçimde diş fırçalamak burunun taban kısmında hassasiyete sebep olacaktır.
 • Eğilmek gereken ya da güç gerektiren aktivitelerden en az 3 hafta boyunca uzak kalınması gerekir. Devamlı olarak hareket gerektiren ve güç gerektiren işlerden uzak kalınmalıdır.
 • İlk 6 ay boyunca ve uzman hekim tamam demedikçe kesinlikle gözlük kullanılmamalıdır. Burun estetiğinden sonra burunun üstüne yüklenecek olan ağırlıklar şekil bozulmalarına, çökmelere ve kıkırdakların zedelenmesine sebebiyet verir.
 • Burun estetiği sonrası futbol, hentbol, voleybol, halter tarzında spor faaliyetlerinden uzak kalınmalıdır. İlk dönemlerde buruna alınacak olan darbeler şekil bozulmalarına sebep olur.
 • En az 3 aylık zaman dilimi içinde güneşten korunmak gerekir. Bunun içinde yüksek faktörlü olan güneş kremlerinin kullanımlarının yapılması gerekir. Dışarı çıkarken şapka takmayı da ihmal etmemek gerekmektedir. Güneş ışınlarına maruz kalmak burun bölgesinde kalıcı renk değişimlerine sebebiyet verir.
 • Sauna, hamam, deniz ve havuzdan burun estetiği sonrası uzak kalınması gerekir.
 • Burun sümkürerek temizlenmemelidir. İlk 2 hafta burun bölgesi uzman hekimin tavsiye ettiği okyanus suları ile temizlenmelidir.
 • Sigara ve alkol gibi zararı alışkanlıklardan burun ameliyatı sonrası ve genel sağlık açısından da uzak kalınmalıdır. Sigara ve alkol dokuların yenilenmesine zarar verir ve iyileşme sürecini oldukça olumsuz şekilde etkiler.
 • Yemek yeme esnasında çok çiğnenecek olan yiyeceklerden uzak kalınmalıdır.
 • Burun ameliyatı sonrası kafa üzerinden kolay şekilde geçecek olan kıyafetler kullanılmalıdır. Hatta öncen düğmeli olan gömlekler bu süreç için çok uygundur.

Yara Bakımı ve Doktor Ziyaretleri

Estetik ameliyatı sonrasında sümkürme işlemleri 1 hafta sonra yapılmalıdır. Uzman hekim zaten estetik ameliyatından sonra hemen kullanmanız için tuzlu bir sprey verecektir. Bu sprey her gün 4 kez 2 fıs fıs şeklinde kullanılır.

Burunun içinde var olan kurumaların önüne geçer ve rahat şekilde nefes almanıza olanak sağlar. Sprey konusunda dikkat edilmesi gereken nokta aksatılmadan kullanılmasıdır. Ameliyatın tekniği baz alınarak ve kesi yapılmışsa uzman krem önerimi yapar.

Bu krem kesi bölgesine kulak pamuğu çubuğu ile düzenli şekilde sürülmelidir. Burunun iç kısmında yapılan kesilerde ise kendinden erime özelliği bulunan dikişlerin kullanımı yapılır. Bu bölge içinde uzman hekim krem kullanımı isteyebilir.

Operasyon esnasında hastanın vücudunun herhangi bir bölgesinden kıkırdak alımı yapılmışsa bu bölgeye uzman hekimin verdiği krem düzenli şekilde sürülür.

 Burunun üzerinde bulunan atel yine uzman hekim tarafından çıkartılır. Yalnız atel buruna şekil verme konusunda destek sağladığı için kesinlikle ıslanmaması gerekir.

Cerrahi işlemlerin bitmesinden sonra uzman hastaların durumları konusunda değerlendirme yapar. Sorun mevcut değilse hasta kısa süre içinde taburcu edilir. Taburcu edilmesinden sonra hasta tamponların çıkarılacağı gün ve atelin çıkarılacağı gün uzmanı ziyaret etmelidir. Bu ziyaretlerden sonraki ziyaret tarihi 1 ay sonradır. Kontroller aksatılmamalıdır.

Uzun Süre Burun Bakımı ve Kullanılacak İlaçlar

Burunda ve yüzde meydana gelen şişlikler zaman içinde kendiliğinden kaybolmaya başlar. Burunun üzerinde bulunan atelin alınmasından sonra şişlikler hızlı şekilde yok olmaya başlayacaktır. Yanakların ve üst dudakların şişliğinin etkisinin azalması yaklaşık olarak 2 haftayı bulur.

Burun ucunda var olan şişliğin geçme süresi ise kullanılan tekniğe göre değişir. Burunda, yüzde ve göz bölgesinde meydana gelen morarmalar oldukça normaldir. Bunlarda 2 hafta içinde azalmaya başlar. Çalışan kişiler bunları makyaj malzemeleri ile kolay şekilde kapatabilir.

Burunun iç temizliğin yapılması düzgün ve sağlıklı nefes almaya olanak sağlar.

Hastalar operasyon sonrasında ağrı ve sızı hissediyorsa uzman bunun için ilaç kullanımı tavsiye eder. Yalnız gerek görmüyorsa ilaç tavsiye etmeyebilir. Genelde operasyon sonrası verilecek olan ilaçlar baş dönmesine sebep olduğu için hastaya verilmez.

Uzman hekimin önerisiyle bazı kişilerde antibiyotik kullanımı yapılabilir. Antibiyotik kullanımı da en fazla 5 gün yapılır. Morarmaların önlenmesi içinde krem kullanımı tavsiye edilir.

İlaçların ve kremlerin uzman hekim tavsiyesine uygun şekilde, dozunu aşmadan ve saatinde içilmesi çok önemlidir.

(1 votes, average: 5,00 5)
Loading…

Источник: https://estetikhayat.com/burun-estetigi-sonrasi

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.