Cilde Zarar Vermeden Bronzlaşmak Mümkün Mü?

içerik

Yanmadan Sağlıklı Bronzlaşmak İçin Ne Yapmalı

Cilde Zarar Vermeden Bronzlaşmak Mümkün Mü?

yanmadan sağlıklı bronzlaşmak için ne yapmalı

Güneşte fazla kalmanız neticesinde cildinizde oluşan renk değişimleri ve koyulaşma bronzlaşma olarak bilinmektedir.

Bu olay derinin bir hayli hasar alması sonucu oluştuğundan, uzmanlar havaların ısınmasıyla birlikte tatilcileri bazı konularda uyarmaktadırlar.

Sağlıklı bronzlaşmak ve yanmadan bronzlaşmak üzerine önemli noktalara değineceğimiz bu yazımızda, cildinizin hasar almaması adına neler yapabileceğinizi anlattık.

Güneş altında kalındığında cildimizin derma tabakasında bulunan renk hücrelerinin kimyasal tepkimesi neticesinde cilt bronzlaşmaktadır.

Melanin pigmentinin koyu renk maddelerini yoğunlaştırmasıyla birlikte cildimiz de daha fazla koyulaşır ve bunun neticesinde bronzlaşma meydana gelir.

Eğer sağlıklı bir şekilde bronzlaşma meydana gelmezse, güneşten alınan UV ışınları deri tarafından emilmeye devam edilir. Bunun neticesinde deri hasarları kanserli hücrelerin oluşmasına ve daha birçok cilt problemine neden olabilmektedir.

Bronzlaşma Yöntemleri Nelerdir?

Çok fazla güneş ışınlarına maruz kalındığında cilt hasarları kortaya çıkmaktadır. Bu nedenle de güneş ışınlarına fazla maruz kalmak istemeyenler, bronzlaşmak için farklı yöntemleri denemektedirler.

Bronzlaşmak için kremler nelerdir?

Ünlü kozmetik markaları tarafından üretilen ve birkaç saat içerisinde uygulanan tüm bölgeyi bronzlaştıran kremleri kullanma talimatlarına uygun bir şekilde kullanabilirsiniz. Cildinizi temizledikten sonra yeterli miktarda sürmeniz ve beklemeniz, bronzlaşmak için ne yapmalı sorusuna pratik bir çözüm olacaktır.

bronzlaşmak için ne yapmalı

Bronzlaşmak için haplar hangileridir?

Uzmanlara danışarak kullanabileceğiniz bazı hapların bronzlaşmada etkili olduğu bilinmektedir. Bu haplar ciltteki melanin pigmentini artırarak, cildin güneş ışığının altında yanmadan bronzlaştırmaktadır.

Bronzlaşmak için Mystic Tan yöntemi nedir?

Güneş ışınları olmadan bronzlaşmak isteyenler, Mystic Tan adı verilen ve son yıllarda oldukça yoğun bir şekilde tercih edilen uygulamaları gerçekleştirmektedirler. Bunun için gerekli ürünleri vücuduna sürdükten sonra, kabin içerisine giren ve bir süre bekledikten sonra bronz bir tene sahip olan bayanlar, bu yöntem için hizmet veren merkezlerden bilgi alabilir.

Cilde oldukça faydalı olan zeytin yağının bir özelliği de bronzlaşmak için kullanılmasıdır. Bunun için nasıl bir uygulama yapacağınızı ve zeytin yağı ile bronzlaşmak için nereden başlamanız gerektiğini konusuna gelince; ilk olarak saf zeytin yağı seçmeniz gerektiğini vurguluyoruz. Tüm işlemler 30 dakika içerisinde gerçekleşecektir.

Bir yatağın üzerine genişçe bir havlu serin. Sonrasında bir bez yardımıyla bronzlaşmasını istediğiniz her noktaya süreceğiniz zeytin yağını yarım saat cildinizde bekleterek duş alın.

Herhangi bir zararlı madde içermediği için, yanmadan bronzlaşmak isteyenlere, sağlıklı bir sonuç kazandıran bu yöntemi sizler de deneyebilirsiniz.

Bronzlaşmak için vazelin kullanılır mı?

Hayatımızda birçok alanda kullandığımız vazelinleri, bronzlaşmak isteyenler için de çözüm oluyor. Vazelinle bronzlaşma yöntemini tercih eden bayanlar, aldıkları sonuçlardan son derece memnun kalmaktadırlar. Cildin zararlı güneş ışınlarından korunarak bronzlaşmasında vazelin etkili bir üründür. Cildi besleyen ve koruyan vazelinle sağlıklı bronzlaşmayı gerçekleştirebilirsiniz.

Bronzlaşmak İçin Güneşte Nasıl Kalınmalı

Ayrca bronzlaşmak için ne yapmalıyım sorusunu soranlar aşağıdaki önerileri dikkate almalılar.

 • Öğle saatlerinde güneşte kalmamaya özen göstermeli ve yaklaşık olarak 11 ile 15 saatleri arasında güneşe çıkılmamalı.
 • Güneşte kalacağınız süreler içerisinde şapkanızı ve gözlüğünüzü mutlaka yanınızda bulundurmalısınız.
 • Kıyafet seçimlerinde ince kumaşlara ve açık renklere önem vermeli, öncelikli olarak bu özelliklere sahip olan giysileri seçmelisiniz.
 • Güneş koruyucu kremler arasında 50 faktör ve üzeri olan özelliklerdeki ürünleri tercih etmelisiniz.
 • Güneşte kalan kısımlar arasında yer alan sırtınıza, göğüslerinize, omuzlarınıza ve yüz bölgesine ışınlar dik geleceğinden, bu bölgelerinize daha fazla özen göstermelisiniz.
 • Güneş kremlerinin seçiminde kozmetikçilerdeki çalışanların tavsiyesinden çok, uzman kişilerin düşüncelerini önemsemeli ve uygulamalısınız.
 • Bu uygulamalara yönelik olarak en doğal ve gerçek bilgileri alabileceğiniz uzmanlarla görüşmeyi ihmal etmemelisiniz.
 • Çocuklar konusunda mutlaka bir çocuk doktoruna danışılarak güneş kremleri kullanılmalı.

Источник: //saglikloji.com/yanmadan-saglikli-bronzlasmak-icin-ne-yapmali/

Sağlıklı Bronzlaşmanın Altın Kuralları

Cilde Zarar Vermeden Bronzlaşmak Mümkün Mü?
Deri ve Zührevi Hastalıkları (Dermatoloji)
Memorial Şişli Hastanesi

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte bronz bir ten, ışıldayan bir cilt herkesin hayali ve bu deri rengi sağlıklı bir cilt ile ilişkilendirilse de uzmanlara göre; bronzlaşmanın anlamı deri hasarlanmasıdır.

Deri ne kadar bronzlaşmış ise o kadar hasar almış anlamına gelir.

Peki sağlıklı bronzlaşmak mümkün mü ve bunun için güneşle ilişkileri nasıl ayarlamak gerekli? Memorial Hastanesi Dermatoloji Bölümü uzmanları, “Güneşin zararlı etkilerinden korunmanın yolları ve sağlıklı bronzlaşmak için yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.

Genç kalmanın ilk kuralı: Güneş ile ilişkilerinizi iyi ayarlayın

Evet güneş bize yaşam enerjisi verir. Kıştan yaza girerken havaların ısınması ile birlikte hepimizin keyfi ve enerjisi yükselir. Ayrıca güneş, deride bulunan D vitamini öncüsü bir maddeyi aktif D vitaminine dönüştürür.

D vitamini vücuttaki kalsiyum dengesini ve kemik gelişmesini sağladığından, özellikle çocuk ve yaşlılar için ölçülü olmak koşuluyla güneş banyoları yararlıdır.

Bazı deri hastalıklarına örneğin sedef hastalığına da güneş ışınlarının yararı olmaktadır.

Ancak güneşle ilişkimizi sağlıklı ayarladığımızda zarar görmeyiz ve ondan faydalanırız aksi takdirde bugün için bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçek var ki; deri kanserinin en önemli tetikleyicisi güneştir. Bunun dışında son yıllarda çok popüler bir kavram var “anti- aging” yani genç kalma.

Bu uğurda hanımlar çok sayıda işlem yaptırıp, kremler kullnıp haplar içiyorlar. Aslında anti aging’in ilk kuralı güneşten uzak kalmaktır.  Güneş ciltteki elastik lifleri yıkarak cildin erken yaşlanmasına neden olur.

Ayrıca yine kozmetik bir sorun olan, ciltte istenmeyen lekelere ve çillenmeye neden olur.

Çok basit önlemlerle sağlıklı bronzlaşma sağlanabilir. İnsanları da yaz tatillerinden, havuza denize girmenin keyfinden alıkoymak, onları güneşten bucak bucak kaçırmaya çalışmak da doğru değil.

 • Güneş ışınlarının çok dik geldiği saat 11.00- 15.00 arası güneşe çıkmamak
 • Güneş altındayken siperlikli şapka takmak, güneş gözlüğü kullanmak.
 • Mümkün olduğunca açık renk ve ince kıyafetler giymek
 • Güneş koruyucu olarak 50 ya da daha üstünde koruma sağlayan güneş kremi seçmek
 • Gün içinde havuza denize girip çıktıkça güneş koruyucuyu tekrar uygulamak
 • Güneş ışınlarının dik geldiği sırt, göğüs, omuz başları, yüz gibi bölgelere daha çok özen göstermek
 • Özellikle çocuklara ebeveynler tarafından daha fazla özen gösterilmesi uygun olacaktır.
 • Çünkü çocuklar güneş altında oyun oynadıkları, daha uzun saatlerini deniz ve havuzda geçirdikleri için güneş ışınlarına daha fazla maruz kalırlar.
 • Tatile çıkmadan önce en doğru yol bir dermatoloğa başvurup gerekli tavsiyeleri alarak hareket etmektir.
 • Kozmetik mağazalarından ya da alışveriş merkezlerinden sadece stand görevlisinin önerisi ile güneş koruyucu almak yerine dermatoloğun yönlendiği eczane ürünlerini kullanmak daha sağlıklıdır.
 • Kokusuz, parfümsüz ve 50 ya da daha fazla koruma faktörlü ürünler seçilmelidir.
 • Kadınların çoğu renkli kokulu parfümlü ürünleri tercih ediyorlar ancak renksiz, kokusuz beyaz ürünler vücutta alerjik reaksiyonlara ve istenmeyen sonuçlara yol açmayacaktır.

Bronzlaşmak cildin savunma mekanizmasıdır

Vücuttaki sağlıklı hücreleri korumak için “melanositler” yani deriye rengini veren hücreler esas hücrelerimizin etrafında bir çeper oluşturarak onları korumak için çoğalırlar ve biz brozlaşırız.Yani bronzlaşmak sağlıksız bir durum olarak algılanmalıdır.

Uzun süreli güneş altında kalmakla artan kalıcı bronzluk ve ardından uzun yıllar güneş hasarı ile artık derinin bronzlaşarak hücreleri koruyamayacak hale gelip; deriyi kalınlaştırarak hücreleri korumaya çalışması ile kanser öncülü lezyonların oluşmaya başlar.

Hızlı Bronzlaşmak İçin Cildinize Kakao, Havuç, Zeytinyağı ve Kola Sürmeyin

Hızlı bronzlaşmak için bazen; kakao yağı, havuç yağı, kola, zeytinyağı ürünler kullanan hanımlar ileriki yıllarda ciltlerinin erken yaşlanması, kalıcı lekelenmeler ve hatta deri kanseri risklerini artırarak kötü bir fatura ile karşılaşabilirler.

Cildinize Gösterdiğiniz Özeni Saçlarınıza da Gösterin

Güneş ışınları ve havuzdaki klor saçlarda da yıpranma, kuruma, çatlama ve kırıklara neden olabilir. Havuz ya da denizden çıktıktan sonra duş alarak saçlarımız ve derimiz arındırılmalıdır. Güneş altında dolaşırken de şapka kullanmak saçlarımızın zarar görmesini önler.

Güneş yanıklarına doğru müdahale çok önemli

Güneş yanıklarında halen yanan bölgeye yoğurt ya da diş macunu sürmek gibi ilkel yöntemlere başvurulabiliyor. Bunlar yanığı çok daha kötüleştirebileceği için uygulanmaması gereken yöntemlerdir.

Yanlış olan bir başka davranış da yanan yere doğrudan buz uygulamaktır.  Buz yanığı artıracağı için buzu bir havlu ya da tülbente sararak uygulamakta fayda vardır. Yanık oluşan bölgeye soğuk su uygulamak tedavinin esasını oluşturur.

Bol su içmek ve gölgede istirahat etmek gerekir.

Havuç tüketmek bronzlaşmaya yardımcı

Havuçta bulunan karoten melanositlerin çoğalmasını hızlandırır. Güneş ışınlarının çok dik gelmediği saatlerde güneşlenip havuç yemek ya da havuç suyu içmek cilde istenen görünümün kazandırılmasına yardımcı olabilir.

Bol su içmeyi ihmal etmeyin

Cildimiz önemli bir toksin atma yoludur. Vücudumuz yabancı maddelerle, zararlı atıklarla dolduğunda diğer boşaltım kanalları zorlanır ve vücudumuz bu atıkları cildimiz yoluyla, ter ile dışarı atmaya çalışır.

Bu durum da ciltte çeşitli hastalıkların baş göstermesine neden olabilir. Yaşla birlikte deri giderek nem oranını ve esnekliğini kaybeder. Bunu çok ucuz ve çok sağlıklı bir şekilde çözecek tek şey bol su içmektir.

Bol su içmekle derinin hem nem oranı artar hem de su yolu ile çok sayıda toksin atılarak cildimiz parlak, diri ve genç kalır.

Günde an az iki litre su içerek hücreleri temizlemek, dolgunlaştırmak ve kırışıklıkları azaltmak mümkündür. Kahve, çay ve meyve suyu gibi farklı sıvı gıdalar tüketmek ise cildin su ihtiyacını karşılamaz.

Taze bir cilt için taze meyve sebze

Canlı ve ışıltılı görünümlü bir cilt için bol miktarda çiğ meyve, sebze ve bunların sularını tüketmek gerekir. Çünkü bu besinler pişirildiklerinde zarar görür ve faydalı özelliklerini kaybeder. Bu besinlerin içerdiği yüksek miktarda sıvı da vücuda alınan suyu destekler.

Çiğ sebze ve meyvelerin ağırlıklı olduğu bir beslenme düzeni; cildi korur, yeniler, esnekliğini sağlar ve sağlıklı bir ışıltı verir. Kabuklu çiğ yemişler ve tohumları tüketmek de son derece faydalıdır.

Unutmamak gerekir ki; bunlar ısıya duyarlıdır ve pişirildiklerinde hücrelere fayda sağlayacak pek çok özelliklerini kaybederler.

Güncellenme Tarihi: 08 Temmuz 2009 Yayınlanma Tarihi: 08 Temmuz 2009

Benzer Sağlık Rehberleri

Источник: //www.memorial.com.tr/saglik-rehberleri/saglikli-bronzlasmanin-altin-kurallari/

Bronzlaştırıcı kremler ile güneşsiz, hızlı ve sağlıklı bronzlaşmak mümkün mü?

Cilde Zarar Vermeden Bronzlaşmak Mümkün Mü?

Güneş, son yıllarda vurgulanan zararlı etkileri nedeniyle tatilcileri düşündürüyor. Bir de tatile çıkma fırsatı olmayanlar, güneşte yatmaktan hoşlanmayanlar ve cildi hassas olanlar var. Ama kimse de yazın beyaz, soluk bir renkle ortada dolaşmak istemiyor.

Birkaç yıl önce bu çelişkiyi çözmek için ‘kendiliğinden bronzlaştırıcı’ ürünler çıktı.

Her yıl iyileştirildi, geliştirildi. Bu yıl bronzlaştırıcı ürünler pik noktasına ulaşmış durumda. Birkaç saat içinde günlerce güneşte kalmış gibi bir görüntüye sahip olmak isteyenlerin seçeneği çok.

Losyon ve kremlerin yanı sıra spreyler, köpükler ve jeller çıktı. Lekeli görüntü, turuncu renk, giysi boyanması gibi dertler de pek yok artık. Yüz siler gibi sürülen mendil bronzlaştırıcılar bile var.

Hızla altınsı bir bronz rengi

Güneşsiz bronzlaşma ürününü ilk kez 5 yıl önce çıkaran Dior, her yıl ürünlerini yeniledi. Bu sene de formülü geliştirdiler. Dior Bronze serisi, bir saatten kısa bir sürede altın rengine çalan bir bronzluk sağlıyor. Üründe coleus adında Hindistan kökenli bir bitki ekstresi kullanılıyor.

Hücre yenileme işlevi olan AHA ile zenginleştirilmiş bir içeriği var. Dior Bronze Autobronzant, jel, krem ve yağ kıvamında çeşitleriyle satılıyor. Seride, bronz bir makyaj sağlayan Dior Bronze Güneş Pudrası, ayrıca bronzluğun kalıcılığını artırmak için vücut ve yüz ürünleri de bulunuyor.

Islak mendil şeklinde bronzlaştırıcı

Ceviz yağından üretilen SpraySun bronzlaştırıcı mendiller iki üç saat içinde bronzluk sağlıyor. Islak mendile benzeyen bu ürün yüz ve dekolte dışında istenirse kol ve bacaklara da uygulanabiliyor. Etkisi 5-7 gün sürüyor. Eczane ve güzellik salonlarında bulunan bronzlaştırıcı mendillerin fiyatı ise 5 TL.

Parfümlü sprey bronzlaştırıcı

SpraySun bronzlaştırıcı sprey, püskürterek istenilen miktarı vücuda eşit şekilde uyguluyor. Leke bırakmıyor, tüm beden ve yüze uygulanabiliyor. Spreyin içindeki antioksidan aloe barbadensis adlı madde, hasarlı ciltlere iyi geliyor.

Spreyin aşağı doğru eğik ve bölgeden 40 cm uzaktan dairesel hareketlerle püskürtülmesi gerekiyor. Tüm vücuda uygulanırken ayaklardan başlamak ve yukarıya doğru çıkmak en doğrusu. Kısa aralıklarla basılması gerekiyor, elle yaymak doğru değil.

Bölgenin hızla kuruması için fön makinesi de tutulabiliyor. Spreyleri eczane ve güzellik salonlarında 67 TL.

Köpüklü bronzlaştırıcı

Clinique Tinted Self Tanner Mousse, kremsi renkli köpükle cilde bronzluk kazandırıyor. Renkli köpük cilde uygulandığı an bir ışıltı veriyor. Gliserinle suyun ciltte tutulmasını sağlayan ürün, siyah ceviz ekstresi sayesinde de cildi rahatlatıyor ve yapışkanlık hissi yaratmıyor. Vücuda elle yayarak kullanılıyor, iz bırakmıyor. İçinde E vitamini var. 49.50 TL.

Bronzluğu pekiştiren bronzlaştırıcı jel

Oriflame’in jel bronzlaştırıcısı, var olan bronzluğu uzun süre korumak için kullanılabileceği gibi açık tenlilere de bronzluk sağlıyor. İnstant Sun Bronzlaştırıcı Jel doğal bitki özlerinden oluşuyor. Etkisi uygulandıktan 1 – 3 saat sonra artarak sürüyor. Fiyatı 17 TL.

Hızlı bronzlaştırıcı krem

Lancome Flash Bronzer’ın özelliği hızla kuruması. Bir saatten az bir sürede uygulandığı bölgede bronzluk sağlıyor. İçeriğinde bronzlaşmayı sağlayan DHA maddesi dışında AHA da var. Yüz ve vücut için ayrı satılan Flash Bronzerların bacaklar için simli olanı da var. 59 TL.

Pamukla uygulanan sıvı bronzlaştırıcı

Clarins’in bronzlaştırıcı sıvı kremi pamukla uygulanıyor. Özellikle açık tenlilere önerilen Eau Lactee Liquid Bronze cilt üzerinde ferahlatıcı etki de yaratıyor. Yüz, boyun ve dekolte bölgesine hızlı hareketlerle uygulanmalı. Fiyatı 55 TL.

Sadece yüz için bronzlaştırıcı krem

Altı faktörlük güneş koruması da içeren Avon Be Bronz krem sadece yüzde kullanılıyor. Cildi yaşlanmaya karşı da koruyan ürün tüm cilt tipleri için uygun. Lekeli görüntü olmaması için bronzlaştırıcı kremin yüze dairesel hareketlerle sürülmesi gerekiyor. Kuruyana kadar yüzü yıkamamak gerek.

Uzun süreli bronzluk için

Biotherm’in Lait Prolongeteur Bronzage adlı kremi yüz ve vücutta kullanılıyor. Kremde bulunan nemlendirici süt elde edilen bronzluğu yoğunlaştırıyor ve daha uzun süreli bronzluk sağlıyor. 51 TL.

Hem koruma hem bronzluk

Estee Lauder’ın Self Action Super Tan bronzlaştırıcısı aynı anda hem hızlı bir koruma hem de hızlı bir bronzluk sağlıyor. İçinde meyve asitleri bulunan bronzlaştırıcı uygulandıktan bir saat sonra cildin rengini değiştiriyor. C ve E vitaminleri de içeriyor. Fiyatı 54 TL.

GÜNEŞSİZ BRONZLAŞMANIN PÜF NOKTALARI

Yapısı ne olursa olsun tüm bronzlaştırıcılar uygulanmadan önce gerekli bölgelerin temizlenmesi gerekli.Pürüzsüz bir görünüm için uygulamanın yapılacağı bölgeyi ölü hücrelerden arındıracak bir peeling yapılmalı.

Elle yayılacak ürünleri avuç içlerini gergin tutarak büyük ve geniş hareketlerle sürmek gerekiyor.Ayaklar, dizler ve dirsekler unutulmamalı. Kullanılan ürünün bu noktalarda daha az uygulanmasına dikkat edilmeli.Bronzlaştırıcıları saç diplerine ve göz çevresine sürmemek gerek.

Uygulama bittikten sonra eller ve tırnak dipleri mutlaka çok iyi şekilde yıkanmalı.Ürünün özelliklerine göre değişen bir süre giyinmek için beklemek gerekiyor.İlk uygulama sonrası alınan sonucu güçlendirmek için üç saat sonra uygulamayı tekrar etmek gerekli.

Rengi sabit tutmak için yüz ve vücut ph dengeli temizleyici ile temizlenmeli.

Çıkartmak için, hamam ve kese öneriliyor.

Источник: //www.gramhaber.com/saglik/bronzlastirici-kremler-ile-gunessiz-hizli-saglikli-bronzlasmak-mumkun-mu.html

Ketenlerde bir bronzlaşma salonunda güneşlenmek mümkün mü: kurallar, özellikler ve öneriler

Cilde Zarar Vermeden Bronzlaşmak Mümkün Mü?

Yoğun gündelik hayat ve daha az meşgul olduğu içinBirçok insan güneşin altında ışıltılı olma fırsatına sahip değildir. Bu nedenle, solaryumu ziyaret etmek uzun ve güzel bir bronzluktan hoşlananlar için alışılmış şeylerden biri haline gelmiştir.

Birçok insan merak ediyoriç çamaşırında bir bronzlaşma yatağında güneşlenmek. Elbette, bu konuda her şey, ziyaretçinin kendisinin tercihlerine bağlıdır.

Bir kız ya da genç bir erkek vücudunun her yerinde bronzlaşmak isterse, kıyafetleri çıkarmak daha iyidir. Ancak, bu gerekli değildir. İç çamaşırımdaki bronzlaşma yatağında güneşlenebilir miyim? Evet.

Ve zaten 30 yaşında olan insanlar için, hassas cildi korumak için çamaşırların kullanılabilirliği tavsiye edilir.

Öyleyse, ilk kez solaryuma bir gezi planladığımızı düşünelim. Güneşlenmek ne kadar doğru? Şimdi söyle, ama önce bu prosedürün avantajlarını düşünün.

Solaryuma yapılacak ziyaretin faydaları nelerdir?

Solaryumun en önemli avantajıyıl boyunca kullanılabilirlik. Bu ülkede birçok ziyaret için randevu almak, sıcak ülkelerde güneşlenmek için uçmaktan çok daha kolaydır. Özellikle yurtdışında dinlenmek çok daha pahalı olduğu için, solaryum tüm yıl boyunca bronzlaşmak isteyen insanlar için en iyi çözümdür.

Ultraviyole ışınları sayesindeYapay bir bronzlaşma seansı sırasında kişiyi etkiler, vücut D vitamini yoğun olarak üretmeye başlar. Bir solaryum ziyaretinin osteoporoz gibi bir hastalıkta bir kişinin görünümünü engellediği uzun süredir kanıtlanmıştır. D vitamini ile bir kişinin beslenmesine yardımcı olan kalsiyum vücudundaki bir eksiklik sonucu ortaya çıkar.

Için gerekli tüm kuralların yerine getirilmesiDoğru güneş yanığı, ciltte sivilce ve sedef görünümünü engeller. Ayrıca, ultraviyole ışınları saç dökülmesini önleyebilir ve bir kişiyi hipertansiyondan koruyabilir.

Solaryumun yıl boyunca yaptığı bir ziyaretSolunum hastalıklarına karşı güvenilir koruma. Gerçek şu ki, ultraviyole ışınları bakterileri yok edebilir. Bu nedenle, bir kişi tamamen korunur. Bu, özellikle sezon dışı dönemde meydana gelen salgınlar sırasında geçerlidir.

Solaryum ziyareti tüm vücut üzerinde yararlı bir etkiye sahiptir. Doğru uygulanan prosedürler bacaklarda ve ellerde görülen kılcal damarları azaltabilir ve hatta bazen tamamen kaldırabilir.

Yapay güneş yanığı kışkırtma yeteneğine sahiptirBir kişinin iyi bir ruh halinden sorumlu olan hormonları üretmesi. Yani solaryumu ziyaret etmek, sağlık üzerinde sadece yararlı bir etkiye sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda iyi bir ruh halinde kalmanıza da yardımcı olur.

Ziyaret etmeden önce doktora git

Uzman tavsiyelerini ihmal etmeyin. Her şeyden önce, bir bronzlaşma yatağının cilde zarar verip vermediğini belirleyebilen bir güzellik uzmanı ve dermatoloğu ziyaret etmelisiniz. Ayrıca, herhangi bir ilaç kullanan bir kişi solaryuma gitmeden önce terapistine danışmalıdır.

Hamile ve emziren kadınların da yapay güneş yanığı ile beklemeleri gerektiğini anlamaları gerekir. Diğer kontrendikasyonları:

 • cilt hastalıkları,
 • 15 yaşından küçük yaş,
 • Karaciğer, kalp, solunum organları ile ilgili problemler.

Bir doktorun onayı olmadan bir solaryum ziyareti, hastalığın alevlenmesine neden olabilir. Bu nedenle, her kişi doktor yasaklandığında yapay güneş banyosunu terk etmelidir.

Kurumun itibarı önemli bir seçim faktörüdür

İyi bir üne sahip bir solaryum seçmek daha iyidir. Tüm çalışanlar doğru tan hakkında bir fikre sahip olmalı ve bu bilgiyi ziyaretçilere aktarabilmelidir. Buna ek olarak, profesyonel uzmanlar her bireyin solaryuma gitmesi için bireysel bir program yapmakla yükümlüdür, ki bu da müşterinin cildinin yaşını ve türünü dikkate alacaktır.

Önemli lambaların kalitesi,solaryumda yüklü. Bu nedenle, itibarına değer veren kurumlar, ekipmanın kalitesini teyit eden tüm sertifikaları sunmaktan daima mutluluk duyarlar. Gerçek şu ki, lambaların mutlaka düzenli olarak değiştirilmesi gerekir, aksi takdirde güneş yanığı cilde ve tüm insan vücuduna zarar verebilir.

Solaryumda güneşlenmek nasıl? Kurallar ve Öneriler

1. Zorunlu vücut koruması.Birincisi, saçlarınızı bir kap ya da fular altında saklamanız ve böylece kurumamış olmanız gerekir. İkincisi, gözlerin korunması gerekiyor, bunun için özel gözlükler giymelisiniz. Ayrıca dudakları korumak için onlara balsam uygulamak gereklidir.

Üçüncüsü, tüm süslemelerin vücuttan çıkarılması ve aynı zamanda bronzlaşmanın yolu hakkında önceden düşünülmesi gerekmektedir. Ketenlerde bronzlaşma salonunda güneşlenmek mümkün mü? Evet. Seans sırasında müşteri iç çamaşırında olacaksa, mutlaka doğal kumaştan dikilmelidir.

Aksi takdirde, memeleri koruyan bir stikini (tek kullanımlık ped) satın almak gerekir. Vücutta dövmeler varsa, onlara özel yollarla tedavi edilmesi önerilir.

2. Uygun cilt hazırlığı.Solaryumda güneşlenmeden önce, sauna ve hamamları ziyaret edemezsiniz ve sabunla yıkayabilirsiniz. Ayrıca, tüylerin çıkarılması, soyulması, krem, tuvalet suyu, yağ ve deodorant kullanamazsınız.

Banyo için yumuşak bir köpük kullanarak salonuna gitmeden önce duş almak en iyisidir. Ayrıca, ultraviyole etkisi altında kozmetik alerjiye neden olabileceğinden, makyaj ile solaryuma gitmeyin.

Suni güneş yanığı seansına başlamadan önce, güneşin solaryumda güneşlenmesini amaçlayan güneş koruyucu ile tedavi edilmesi gerekir.

Solaryumu ziyaret ederken dikkat edilmesi gereken cilt özellikleri

Solaryumda nasıl düzgün bir şekilde güneşlenebileceğimizi anladık. Yukarıda tarif ettiğimiz kurallar tüm özellikleri detaylı olarak açıklıyor. Fakat cildin özellikleri hakkında daha fazla konuşmalıyız.

Bütün insanlar farklı. Bu nedenle, güneş yanığı her kişide daha hızlı veya daha yavaş olabilir. türleri:

 • Akdeniz tipi – kendi içinde cildin bir tonu vardır, tamamen çillere sahip değildir. Bu tür bir cilde sahip olanlarda güneş yanığı çok hızlı düşer;
 • Avrupa karanlık tipi. Tan yakma korkusu olmadan, cildi hafif bir renk tonu olan insanlar olabilir;
 • Avrupa ışık tipi. Çillersiz açık tenli insanlar yanmaya eğilimlidir. Bu nedenle, oturum sayısını ve sürelerini kısaltmaları gerekir;
 • Kelt tipi.Bir kişinin çok fazla çileği varsa ve ten rengi soluk pembe ise, o zaman solaryum ziyareti derma durumunu olumsuz yönde etkileyebilir. Deri, büyük olasılıkla, kırmızı ve yanık dönecek, bu yüzden yapay güneş yanığı yapmaya değer.

Sonuç

Şimdi mükemmel bronzluğu nasıl kazanacağınızı biliyorsunuz.solaryum. Makalede anlatılan sırlar ve püf noktaları, istediğiniz şeyi elde etmenize yardımcı olacaktır.

Ayrıca farklı cilt tiplerine sahip kızların nasıl güneşlendiğini öğrendik. Ayrıca iç çamaşırında bir bronzlaşma salonunda güneşlenmenin mümkün olup olmadığının heyecan verici sorusuna cevabını da öğrendik.

Gördüğünüz gibi, mümkün ve bazı insanlar bile cildi korumak zorunda.

Источник: //tr.carolchanning.net/krasota/64380-mozhno-li-zagorat-v-solyarii-v-bele-pravila-osobennosti-i-rekomendacii.html

Hamilelikte bronzlaşmak mümkün mü?

Cilde Zarar Vermeden Bronzlaşmak Mümkün Mü?

Hamilelik sırasında güneş yanığına izin verilir, ancak dikkat kurallarına uymak gerekir. Bilmeniz gereken ilk şey, hamilelik sırasında bir bronzluğun çok daha hızlı düşmesidir.

Bu hormonal arka plandaki değişikliklere bağlıdır: östrojen seviyesi yükselir, bu nedenle, melanin pigmenti yoğun olarak oluşur. Bu nedenle, cilt bir çikolata, tabaklanmış bir renk kazanır.

Gelecek mumyalar, güneşin altında güneşlenmeli ve olumsuz sonuçlara yol açabilir.

Hamilelik ve güvenlik düzenlemeleri sırasında güneş yanığı:

 • Doğrudan güneş ışığından kaçının, bir plaj şemsiyesi altında veya bir çardak gölgesinde dinlenin. Güneş yanıklarından artacağınız için endişeleniyorsanız, o zaman boşalır, çünkü güneş yanığı sizi burada bulacaktır.
 • Pencerenin dışındaki sıcaklığa özellikle dikkat edin. Eğer termometre + 30 ° C'nin üzerindeyse, o zaman kavurucu güneşin altında, plaja yürümemek daha iyidir. Güneşlenmek sabahları ve akşamları daha iyidir, ancak 11'den 15'e kadar güneşte dinlenmekten kaçınmak daha iyidir. Çünkü güneş yanığı ve sıcak çarpması olabilir.
 • Eğer çakıl taşları ile plajda dinlenmek planlıyorsanız, taşlar, güneş altında çok sıcak olsun unutmayın bu yüzden bir mat veya battaniye, ve en iyisi o tack – Bir şezlonga.
 • Sahile ya da aç karnına hemen plaja gitmeyin. Bu, kavurucu güneş ışınları altında sağlığınızı olumsuz yönde etkileyecektir.
 • Plajda veya güneşin altında dinlenin, hareketleri kısıtlamayacak hafif ve geniş kıyafetler giyin ve havaya girmesi iyi olacaktır. Şapka ve güneş gözlüğü hakkında unutma.
 • Eğer güneşlenmek ve banyo yapmak istiyorsanız, ultraviyole ışınımın karada olduğu kadar suda da aktif olduğunu unutmayınız, bu yüzden güneş altında dinlenmeyiniz.
 • Daha fazla su içirin, bu vücudu su kaybından koruyacaktır. Hijyenik ruj kullanın, dudakların kurumasını ve çatlamasını önler.

Hamilelik sırasında güneş yanığı için güvenlik kurallarına uyulmamasının birçok komplikasyona neden olabileceğini unutmayın. Güneşe uzun süre maruz kalmak uterus kanamasına, bayılma, sıcak çarpmasına neden olabilir ve hamile bir kadının vücudunda ve yüzünde yaşlılık lekelerinin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Erken gebelikte güneş yanığı

Gebeliğin erken aşamalarında güneş yanığı mümkündür, ancak ikinci ve üçüncü trimesterde olduğu gibi, güvenli güneş yanığı kurallarına uyulmasını gerektirir.

Erken gebelik sırasında güneş yanığı sırasında gereklidir:

 1. Yavaş yavaş hevesli banyo olmadan güneşlenmek başlar. Yarım saat için yeterli, yavaş yavaş zaman artırılabilir.
 2. Hamileliğin ilk aşamalarında, güneş banyosu 11: 00'a kadar ve 18: 00'den sonra gelir.
 3. Sizi ve bebeğinizi ultraviyole radyasyondan koruyacak güneş koruyucusunu unutmayınız.

Güneşin altında aşırıya kaçmayın, hamileliğin erken aşamalarında bronzlaşma, sıcak çarpmasına neden olabilir. Eğer hala bir ısı çarpması yaşadıysanız, o zaman belirtilerinden kurtulmaya yardım edin ve geleceğe zarar vermeyin bebeğiniz bol içme, yatak istirahati ve bir jinekolog ile görüşme yapılmasına izin verecektir.

Hamilelikte anında bronzlaşma

Hamilelik sırasında ani bronzluk, birçok anne kullanır ve sonuçları hakkında endişelenmeyin. Ancak hamilelik sırasında anlık bronzlaşma kullanmak mümkün mü yoksa bebeğin geleceğinin sağlığına zarar verebilir mi?

Anında bronzlaşma için, doğal, doğal bir bronzlukta olduğu gibi cilde altın, bronzlaşmış bir renk veren bir kendi kendine bronzlaşma kremi kullanılır.

Sorun şu ki, anında bir bronzlaşma için bir krem kullanırken, cildi deriden dolaşım sistemine nüfuz eden dihidroksiasetonun etkisine maruz bırakıyorsunuz.

Hamilelik sırasında bu kremin kullanımı kuramsal olarak bebeği riske sokar, çünkü plasenta bariyeri dolaşım sistemi aracılığıyla bebeğe zararlı maddelerin alınması için bir engel değildir.

Ani güneş yanığının gebelik üzerindeki etkisi hakkında kesin bir veri yoktur. Gelişmekte olan bir organizma üzerinde oto-yıkımın zararını doğrulayacak herhangi bir çalışma yapılmadığı için. Birçok doktorun hamilelik sırasında anlık bronzlaşma için fon kullanımını onaylamadığını unutmayın. Bu nedenle, dikkatlice düşünün, önce gelecekteki bir bebeğe potansiyel bir teh koyun.

Hamilelik sırasında güneş yanığı için krem

Hamilelik sırasında ortaya çıkan kremi, vücudu ve gelecekteki bebeği ultraviyole ışınlarının zararlı etkilerinden koruyabilir. Sahile gitmek, doğru güneş koruyucuları seçmeyi unutmayın. İyi bir güneş yanığı kremi bir bronzluk oluşturmalı, ancak zararlı güneş ışınımını korumalıdır. Hamile kadınlar için güneş koruyucu en yüksek koruma seviyesine sahip olmalıdır.

Güneş koruması kremleri kolayca su ile yıkanabilir, bu nedenle banyodan sonra ürünü kullanmayı unutmayın. Bu arada, plaja gitmeden önce, kremin güneşlenmeden önce 20 dakikaya ihtiyacı var.

Güneş koruyucu seçerken ve satın alırken, SPF indeksine özel dikkat gösterilmelidir. SPF, güneş ışınlarına karşı korumalıdır. SPF seçimi cilt tipine ve güneşlenmeyi planladığınız araziye bağlıdır.

SPF'nin güneşte geçirilen süreyi sprey veya güneş kremi kullanarak kaç kez artabileceğini gösterdiğini unutmayın.

Hamile kadınlar güneş koruyucu uygulamadan önce bir cilt testi yapmalısınız. Hamile bir kadının vücudundaki hormonal değişiklikler nedeniyle, gebelikten önce vücut tarafından iyi emilen ilaçlara bile alerjik bir reaksiyon meydana gelebilir.

Güneşte uzun süre kaldıktan sonra, güneş yanığından krem kullandıktan sonra, güneş banyosundan sonra cildinize krem sürmeniz gerektiğini unutmayın.

Bronzlaşma sonrası ürün güzel çikolata tonunu cilde sabitler ve pigment lekelerinin ortaya çıkmasını önler.

[3], [4], [5]

Bir solaryumda hamilelik sırasında güneş yanığı

Solaryumda hamilelik sırasında güneş yanığı – bu suni ultraviyole radyasyon yardımı ile tabaklanmış cildi hızlı bir şekilde almak için başka bir fırsattır. Hamilelik sırasında bir solaryumda güneşlenirken, vücudun ve gelecekteki bebeğin solaryumunun zararını veya yararını kanıtlayacak hiçbir çalışma yapılmadığı hatırlanmalıdır.

Doktorlar hamilelik sırasında bir solaryumda güneşlenmenin mümkün olup olmadığına dair doğru bir şekilde cevap veremez, ancak bu prosedürü önermezler. Yapay bronzlaşma, aşırı ısınmayı önlediği için doğal tabaklamadan daha güvenlidir, ancak bu, bir dizi başka problem ve komplikasyonları hariç tutmaz.

Bir solaryumda hamilelik sırasında güneş yanığı birçok kurala sahiptir:

 • Seans 20 dakikadan uzun olmamalıdır.
 • Hamileliğe ek olarak, diyabet, tiroid bozuklukları ve mastopati gibi hastalıklara sahipseniz, solaryumun ziyaret edilmesi kesinlikle yasaktır.
 • Çıplak güneşlenmeyin, vücudun hassas bölgelerini örtmeyin.
 • Seans sırasında, özel gözlükleri, bronzlaşma salonlarında bronzlaşma olmadan retina yanıklarına neden olabilirsiniz.
 • Solaryumda bronzlaşma seansına başlamadan önce, makyajı yıkayın ve parfüm kullanmayın, çünkü bu alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Bir solaryumda hamilelik sırasında güneş yanığı, vücuttaki hormonal değişikliklere bağlı olarak pigment lekelerinin ortaya çıkmasına neden olabilir. Ayrıca, hamilelik sırasında, bir solaryumda, aşırı ısınmak kolaydır, bu yüzden hamilelik sırasında yapay bir bronzluk üzerinde karar verdiyseniz, solaryumda kalış süresini kontrol edin.

Hamilelik sırasında hemen bronzlaşma – yorum ve yorumlar

Hamilelik sırasında ani bir bronzlaşmaya karar vermeden önce, her annenin bu prosedüre karar verenlerin görüşleri ile tanışması gerekir.

Hamilelik sırasında ani bir bronzluk almak zordur, çünkü komplikasyonlar ve hastalıkların gelişimi riski vardır. Güneş yanığı hamileliğin kesintiye uğramasına neden olabilir, yani, düşük, kanamayı tetikleyebilir veya amniotik sıvının erken boşalması tehdidi haline gelebilir.

Hamilelik sırasında ani ten, hamile annelerden gelen referanslar:

Olga, 24 – “Anında güneş yanığı, birkaç dakika içinde güneşin altında denizde bir ayın dinlenme rengini veren klas prosedürü”.

Hamilelikten önce, anlık güneş yanığı hizmetleri kullandım, solaryuma gittim ve oto yıkama için kremler kullandım. İşlemi denedim ve hamilelik sırasında. Tek dezavantajı – işlemden 8 saat sonra, yıkamadan önce, salonda olduğu gibi bir bronzluk çıkabileceği konusunda uyardı.

Irina, 32 – “Anında güneş yanığı – hamilelik sırasında en uygun prosedür”.

Anında güneş yanığının avantajlarını bulamadım, çünkü işlemden hemen sonra tüm yapay bronz giysilerim üzerindeydi. Ayrıca, güneş yanığı eşit olarak çıkmadı. Sadece hayal et, arka beyaz, kollar ve ayak bilekleri tabaklanmış. Bir kez daha, hamileliğin deney zamanı olmadığı konusunda ikna oldum.

Tatiana, 40 – “Korktum, ama yine de karar verdim.”

Üçüncü hamilelik sırasında bronzlaşmaya karar verdi ve pişman olmadı. Güneş yanığı, oldukça kaprisli bir cildim olmasına ve doğal bir bronzluğun iki ya da üç günden uzun sürmemesine rağmen düz bir şekilde döşenmiştir. Prosedür tatminkar, tek dezavantaj ise fiyatın gerçekten ısırılmasıdır.

Alexandra, 19 – “Hamilelik sırasında güzel olmak için güvenli bir yol”.

Hamile olduğumu öğrendiğimde, kendime dikkatlice bakmaya karar verdim. İkinci üç aylık dönemde solaryuma gittim. 15 dakika boyunca 4 prosedür yaptım, sonuç temelde tatmin oldu. Tek dezavantaj, son işlemden sonra, tüm sonuç çarşaflarda kalmıştır. Doktor bu hormonal başarısızlığı açıkladı.

Zhenya, 27 – “Hamilelik sırasında suni bronzlaşma para kaybıdır”

Kızlar, gelecekteki anneler, sağlığınızı riske atmayın! Yeni yıldan önce, hamileliğin beşinci ayında bir melez olmaya karar verdiler, güneş yanığına bir sprey aldılar ve çok üzüldüler. Makyajcısı olarak çalışan kız arkadaşı bir sprey koydu ya da yaptı.

Otomatik sürüşü kullantıktan sonra, vücudun her tarafına küçük bir kırmızı döküntü kondu. Sonuç çok korkutucuydu, çünkü bu alerjiyi nasıl tedavi edeceğimi bilmiyordum, vücudu bir sürü papatya ile yıkamak zorunda kaldım.

Kaşıntıdan kurtulmaya yardımcı oldu ve boya yavaş yavaş ortadan kayboldu.

Hamilelikte güneşlenmek mümkün olup olmadığı – size kalmış. Ancak, suni güneş yanığına veya güneşte kalmasına neden olabilecek sonuçlardan korunmadığınızı unutmayın. Sağlığınıza ve bebeğinizin sağlığına dikkat edin, çünkü güneş banyosunda daima vaktiniz var!

Sağlıklı ol!

Источник: //tr-m.iliveok.com/family/hamilelikte-bronzlasmak-mumkun-mu_113443i15855.html

Güneşsiz bronzlaşma mümkün mü? – Yasemin Fatih Amato

Cilde Zarar Vermeden Bronzlaşmak Mümkün Mü?

Güncelleme tarihi: 15.06.2015

Vücudumuzu, güneş çarpmasından korunmak amacıyla, deriye renk veren pigmentleri üretmesine “bronzlaşma” denir. Vücudun ürettiği bu pigment, morötesi ışınları emdiği için, güneş ışınları deriyi daha az yakar.

Güneşsiz bronzlaşma ile anlatılmak istenilen şey nedir?

Güneşsiz bronzlaşma, toksik olmayan bir şekilde bronzlaştırma sağlayan kozmetik mekanizmadır. UV'siz bronzlaşma olarak da bilinen güneşsiz bronzlaşma, güneşe ve cilt üzerindeki sonuçlarına (güneş yanığı, erken yaşlanma vb.) maruz kalmadan bronzlaşma anlamına gelir.

Bronzlaşma için kullanılan UV'siz ürünler doğal bir bronzluk ve tüm yıl boyu süren parlak, sağlıklı bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Bu ürünlerin hepsi, keratinli tabakayla temas ettiğinde tepki veren ve cildi birkaç saat içinde renklendiren bir şeker türevi olan DHA (dihidroksiaseton) içerir.

Keratinli tabakadaki ölü hücreler kaybolduğu için renk de birkaç gün içinde yavaş yavaş kaybolur. Risksiz bir şekilde bronzlaşmak için, güneşsiz bronzlaşma ürünleri haftada iki veya üç kez uygulanabilir.

Güneşsiz bronzlaşma ürünleri losyon, sprey, köpük gibi farklı formlarda bulunabilir ve cildi yumuşatan ve parlatan bir nemlendirici olan AHA içerir. Bu ürünleri kullanırken mutlaka;

– Beslenme programınıza domates, havuç, ıspanak, kayısı vb. gıdalarla karoten ve likopen ekleyin. – Ölü hücre ve kümelenmeleri ortadan kaldırmak için rutin eksfoliasyon uygulayın.

Bu yöntem güneşsiz bronzlaşma ürünlerinin cilde nüfuz etmesine yardımcı olur ve tüm vücutta eşit bronzluk sağlar.

(cilt tamamen yumuşaktır)

– Yüzünüz ve vücudunuz için doğru nemlendirici tipini kullanarak cildinizi düzenli olarak nemlendirin.

Doğal yöntemler ile bronzlaşma sağlanır mı?

Doğal yağlarla hem cildinizi koruyup hem de sağlıklı bronzlaşabilirsiniz. Susam, kayısı, kakao, tatlı badem yağı gibi… Bronz görünümünüzü sadece yaz aylarında değil kış aylarında da devam ettirmek istiyorsanız uygulayacağınız bazı bitkisel kürler vardır. Bu bitkisel kürleri düzenli olarak uygulayarak kış aylarında da çikolata gibi bir tene sahip olmanız mümkün olabilir.

Bitkisel bronzlaşma sanki saatlerce güneş altında yatmış gibi kahverengi bir ten sağlar. Beyaz bacaklarla şort veya etek giymek istemeyenlere adeta bir kurtarıcı gibidir.

Örnek uygulama

Önce güneş koruma faktörlü bir krem sürüp 1 veya 2 saat güneşte kalın. Sonra bitkisel bronzlaştırıcı karışımı sürün. Uygulama saatinin 16.00 veya 17.00 olmasına dikkat edin. 3 veya 4 gün sonra sonuçtan memnun olacaksınız. Ancak bitkisel bronzlaşmayı güneşten korunmak için değil sadece doğal çikolata bir tene kavuşmak için uygulamalısınız.

Yaz günü beyaz tenli olmak istemiyorum diye yakınıp her şeyi ilk günde elde etmek isteyenler hep tuzağa düşerler. Bronz ve ışıltılı bir bedene hemen kavuşmalıyım diye bir acelecilik içine girerseniz sağlığınızdan ve güzelliğinizden kesinlikle olursunuz.

Ne kadar çabuk bronzlaşma elde ederseniz o kadar çok zararla karşılaşırsınız. O nedenle bitkisel yağın sonucu için 4 veya 5 gün bekleyin. Unutmayın bu yağlar sadece şahane bir doğal bronzluk sağlar. İlk birkaç gün deniz kıyısında koruma faktörü bulunan güneş yağı ile güneşlendikten sonra kullanıma geçin. Denizdeki 4.

gününüzde akşam üzeri saat 17.00 sıralarında bitkisel bronzlaşma yağını kullanın.

Güneşin etkisini kontrol altına alalım

Yazın güneşin tahribatından yaşlandırıcı etkisinden korunmak için yiyeceklerinizi de ona göre seçmelisiniz. Güneşin zararlarına karşı “betakaroten” koruyucu görevi üstlenir. B5 ve C vitaminli besinler de yararlıdır. Domates, dereotu, kavun, ıspanak, kayısı, maydanoz, yeşil biber ve asma yaprağı bol bol kullanmanız gereken besinler arasındadır.

Tipik yaz sebzesi domates de yazın sık tüketilmesi gereken besinler içinde olmalıdır. Besin değeri bir yana domates yiyenlerin bronzluğunu daha uzun süre koruduğu gözlenmiş. Güneş cildi erken yaşlandırdığı için içinde antioksidan bulunan kivi ve çilek de tüketilecek meyvelerden sadece ikisidir.

Salatalık, sarımsak, böğürtlen, şeftali ve kiraz da yaz için önemli besinlerdir.

Güneşsiz bronzlaşma ürünlerinin güneş bakım ürünleri olmadığını ve cildinizi güneşten korumayacağını unutmayın. Bu tarz önerileri sürekli yaptığınız taktirde etkisi uzun sürecektir.

Ama belirli aralıklarla yaparsanız bronzluğunuz günden güne azalacaktır. Kesin bronzluk sağlamamakla birlikte sere serpe saatlerce güneş altında kalıp yanmaktan daha faydalı önerilerdir.

O yüzden uygulamasında sakınca görmüyorum.

Yayın tarihi: 15.06.2015

Источник: //www.hurriyetaile.com/yazarlar/yasemin-fatih-amato/gunessiz-bronzlasma-mumkun-mu_5427.html

Поделиться:
Нет комментариев

Bir cevap yazın

Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.

×
Рекомендуем посмотреть
Kış Aylarında Cilt Ve Saç Bakımı
Kış Aylarında Cilt Ve Saç Bakımı
Cilt Lekeleri, Nedenleri ve Tedavileri
Cilt Lekeleri, Nedenleri ve Tedavileri