Ciltteki Kırışıklık ve Sarkmaların Tedavisinde Altın İğne Yöntemi

Kırışıklıklar ve Sarkmalar İçin En Etkili Yöntem Yüz Germe Ameliyatı (Estelist Editorü)

Ciltteki Kırışıklık ve Sarkmaların Tedavisinde Altın İğne Yöntemi

 • Eğer yüzünüzün sahip olduğunuz genç ruhu ve enerji düzeyini yansıtmadığını hissediyorsanız
 • Eğer yüzünüzdeki sarkıklığın ve fazla derinin sosyal ve kariyer statünüze engel olduğuna düşünüyorsanız
 • Eğer yüzünüz yaşlanma belirtilerini göstermesine rağmen cildinizin belirli bir elastikliği varsa
 • Eğer aynaya baktığınızda zamanın, yer çekiminin, güneş hasarının, soyaçekimin sizden bir şeyler götürdüğünü ve artık kendiniz gibi görünmediğinizi fark ettiyseniz

yüz germe ameliyatı olabilirsiniz.

Yüz Germe Ameliyatının Avantajları

 • Yüz Germe Ameliyatı (Face-Lift) tek cerrahi girişimle yüzün birçok alanını düzeltme imkânı sağlar.
 • Sonuçları 10 yıl veya daha uzun süre kalıcılığını korur ve bu sayede 10-15 yıl daha genç görünmenizi sağlar.
 • Boyun ve çene hatlarınızı düzeltmede diğer tüm tekniklerden çok daha iyidir.

Yüz Germe Ameliyatının Eksileri

 • Yüz Germe Ameliyatı (Face-Lift) yeni bir siz yaratmaz sadece daha genç görünmenizi sağlar.
 • Bu prosedür uygulandıktan sonra belirli bir dinlenme süreci olacaktır.
 • Yaşınıza ve cilt türünüze bağlı olarak daha sonra ikincil bir prosedüre ihtiyaç duyabilirsiniz.

Yukarıdakiler yüz germe ameliyatı için karar verme aşamasındaysanız dikkate almanız gereken önemli üç artı ve üç eksidir.

Eğer bu maddeler hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız estetik doktorunuz ile konsültasyonda bulununuz.

Yüz Germe Ameliyatı için uygun bir aday mısınız?

Sizi Yüz Germe Ameliyatı (Face-Lift) için uygun bir aday yapan bazı yaygın yüz özellikleri şunlardır:

 • Orta yüzünüzde ve çene hattınızda deri sarkıklığı varsa
 • Burnunuzdan ağzınızın köşelerine uzanan bölgede derin kırışıklıklar (nazolabial kıvrımlar) varsa
 • Ağzınızın her bir köşesinden çenenizin altına uzanan çizgiler (kukla çizgileri) varsa
 • Yüzde yağ (hacim) kaybı varsa
 • Alt yüz bölgesinde sarkıklığın ve kas tonu kaybının gıdı oluşmasına neden olması söz konusu ise
 • Çene altında aşırı yağ birikiminin ve gevşek cildin ‘çift çene’ ile sonuçlanması mevcutsa
 • Boyun bölgesinde ciltte katlanma ve sarkma varsa

Eğer genel sağlık durumunuz iyi ise ve olumlu bir tutum ve gerçekçi beklentileriniz var ise siz büyük olasılıkla bu prosedür için uygun bir adaysınız.

Yüz germe ameliyatından sonra yüz ve boyun bölgeniz daha pürüzsüz, daha sıkı ve daha taze görünecektir.

Yüz germe prosedürü nasıl uygulanır?

Çoğu yüz germe prosedürü çene hattı (çizgisi), gıdı ve yanaklar gibi alt yüz bölgesine odaklanır, bazen yüz germe prosedürü orta yüz bölgesine veya alın bölgesine de odaklanabilir. Bazı teknikler ile daha genç bir görünüm kazanılması için daha derin yüz dokuları yeniden konumlandırılır veya gerilir.

Diğer teknikler ile en iyi sonuçları elde etmek için yağ veya diğer yumuşak doku dolgularının çıkarılması veya eklenmesi gerekli olabilir. Günümüzde sonuçları ile güvenilir, güvenli ve dayanıklı birçok farklı teknik bulunmaktadır.

Yapılacak insizyon (kesi) sayısı/oranı hedeflenen yüz alanına ve istenilen değişiklik oranına bağlıdır.

İnsizyonlar yapıldıktan sonra cildinizde farklı derecelerde derinin kesilerek çıkartılması işlemi uygulanır ve yüzünüzün sarkan katmanları kaldırılır.

‘Undermining’ yüzü ve boynu örten deriyi derinde bulunan kaslardan ve dokulardan ayırır.

 Böylece yüz ve boyun derisi gevşer ve cildin pürüzsüz olduğundan emin olmak için kesilerek çıkartılan deri uygulama sonunda konumlandırılıp sıkıca çekilir.

Daha sonra cerrahınız tarafından aşırı deri ortadan kaldırılarak şakak bölgesi-yanak-boyun derisi yukarı çekilecektir ve belirli dokular yeniden konumlandırılacaktır.

Eğer bu prosedür boyun germe ile beraber uygulanırsa cerrahınız boyun kaslarını birbirine dikip bir araya getirerek boyun ve çeneyi destekleyen güçlü bir kas slingi oluşturabilir. Ayrıca cerrahınız çene ve gıdıya liposuction işlemi de yapabilir.

Yanak bölgesi veya çene hacmini artırmak için yüz implantları yerleştirilebilir.

Son olarak, cerrahınız tarafından insizyonlar dikişle veya metal klipslerle kapatılır. Gerekli yerlerde drenaj tüpü takılabilir. Genellikle fazla baskılı olmayan bir yüz sargısı yapılır.

Estetik plastik cerrahınızın ve tüm personelin amacı cerrahi deneyiminizi mümkün olduğu kadar kolay ve rahat hale getirerek en güzel ve doğal görünümlü sonuçları kazanmanız için yardım etmektir.

Seçenekleriniz Neler?

Yüz germe ameliyatı için çeşitli yaklaşımlar vardır. Plastik cerrahınız yüz şekliniz dâhil olmak üzere istediğiniz sonuçlara ve yüz karakterinize bağlı olarak bir yaklaşım önerecektir. Sizin için en uygun olan yüz germe tekniğine bağlı olarak insizyon konumu ve uzunluğu farklılık gösterir.

Cerrahınız kısa insizyon yapmak için genellikle kulak çevresiyle sınırlı olan ‘kısa yara izi’ yüz germe prosedürünü sizin için uygun bulabilir. ‘LifeStyle Lift’ veya ‘Quick Lift’ gibi yüz germe prosedürleri hala tercih edilen yöntemdir.

Plastik cerrahınız ile konsültasyonunuz sırasında sizin için en iyi tedavi yöntemi kararlaştırılacaktır.

Yüz Germe uygulamasından sonra kesiler ve yara izleri nasıl görünecek?

Tüm yüz germe işlem çeşitlerinde kulak etrafında insizyonlar açılmaktadır. Genellikle insizyon çizgisi saç çizgisi boyunca ve kulak arkasında yer alır. Daha sonra deri geriye çekilir ve insizyon kapatılır.

Geleneksel Yüz Germe: Cerrahınız şakak bölgesinden gelen saç çizgisinde insizyonlar yapacaktır. İnsizyonlar kulak üstü saçlı alandan başlar ve kulak önünden arkasına kadar uzanır. Son olarak insizyonlar saçlı alan kulak arkasına gizlenir.

Sınırlı Kesi Yüz Germe: Cerrahınız şakak bölgesinden gelen saç çizgisinde, kulak üstü saçlı alandan başlayan insizyonlar yapacaktır. Son olarak insizyonlar doğal çizgi olarak saçlı alan kulak arkasına gizlenir.

Boyun Germe: Cerrahınız tarafında kulak memesi önünden başlayarak kulak arkasına dönen insizyonlar yapılır. Ayrıca çenenin altına küçük bir kesi yapılabilir.

Yüz germe yara izleri neredeyse görünmezdir; dar, düz ve kulak arkasındadır.

Estetik doktorunuz saklanabilen alanlarda ve yara izlerinin doğal kırışıklıklar gibi göründüğü alanlarda insizyon açacaktır. İnsizyon iyileşmesi cerrahi tekniğe, enfeksiyonun önlenmesine, gerginliğin azalmasına, sizin beslenmenize, bilinen veya bilinmeyen belirli tıbbi durumlara, sigara kullanılmamasına ve sizin genetik özelliklerinize bağlıdır.

Her durumda deri kesildiğinde ‘hipertrofik yara izi’ ve ‘keloid’ riski vardır. Bu risk Afrikalı Amerikalılar ve Hispanikler gibi koyu tenli insanlarda daha fazladır. Kortikosteroid ilaçlar veya diğer tedaviler enjeksiyonlar ve yara izi görünümünü iyileştirmek için kullanılabilir.

Yüz germe ameliyatı için doktor seçimi, tedavi sonrası bakım süreci, riskler gibi konulara bir sonraki makalemizde yer vereceğiz.

Источник: http://www.estelist.com/makale/kirisikliklar-ve-sarkmalar-icin-en-etkili-yontem-yuz-germe-ameliyati

Altın İğne Tedavisi

Ciltteki Kırışıklık ve Sarkmaların Tedavisinde Altın İğne Yöntemi

Radyofrekans; sağlık alanında hem kozmetik hem de tedavi edici branşlarda uzun zamandır kabul gören bir tedavi şeklidir. Kullanılan imkanların artması ve modernleşmesiyle birlikte cilt gençleştirmek, yara izlerini tedavi etmek ve cildi sıkılaştırmak amacıyla kullanılan bu radyofrekans tedavisi çeşitli gelişimler göstermiştir.

Altın İğne Kullanım Alanları

BENZER TEDAVİLER

Gençlik Aşısı

Somon DNA Gençlik Aşısı somon balığı sperminden elde edilen DNA ve hyaluronik asit ile ciltte yenilenme etkisi ortaya çıkaran bir cilt tedavisi işlemidir.

Fraksiyonel Radyofrekans Nedir?

Fraksiyonel tedavi şekli sıklıkla lazer tedavilerinde kullanılan bir teknikdir. Lazer atımı yapılırken cildin en az etkilenmesi için güç, küçük nokta şeklinde parçalara bölünür, bu sayede derinin hasar görmesi ve yan etkiler asgariye indirilmiş olur.

Daha net bir ifadeyle, normal bir lazer atışında cilt soyulup etkilenirken fraksiyonel lazer atışında deri büyük oranda korunur ve soyulmaz. İşte fraksiyonel radyofrekans da aynı prensiple etki gösterir.

Enerjiyi ve gücü tek bir parça halinde değil küçük noktacıklardan cilt altına iletir.

Altın İğneli Fraksiyonle Radyofrekans Etki Mekanizması

İletken altın iğneler sayesinde uygulama direk olarak dermise yani cilt altı dokulara yapılır. Bu sayede deri by pass edilmiş olur, derinin üzerinde enerji eksilmesi ve azalması olmadığı gibi cilde verilebilecek hasar ve yan etkiler engellenmiş olur. Altın iğne radyofrekans uygulamasında enerji direk olarak altın iğnelerdeki iletkenlik sayesinde hedeflenen dokuya aktarılır.

Altın İğne Radyofrekans Uygulaması

Altın iğne radyofrekans cihazı dokuya dokundurulduğunda mikro iğneler istenilen derinlikte ani olarak cilt altına girer ve atış yapılmış olur. Bu sayede cilt altı dokuda istenilen enerji ve etki cilde zarar vermeden elde edilmiş olur. Burada hedef, verilebilecek en güçlü enerjileri cilde bir zarar vermeden doğrudan cilt altına ulaştırmaktır.

Boyun ve Dekolte Bölgesini Toparlama

Altın iğne radyofrekans uygulaması, boyun, gıdı, çene altı ve dekolte bölgesindeki hem kırışıklıkları azaltmada hem de sarkmaları toparlamada oldukça efektif bir tedavi seçeneğidir.

Altın iğneli radyofrekans özellikle iz ya da çukurun tam içerisine uygulandığı için oldukça iyi sonuçlar alınmakta ve izler yok olmasa da tamamen kaybolmasa da daha hafif bir şekle sokabilmektedir.

Altın iğneli radyofrekans tedavisinin sıklıkla kullanılan uygulama alanlarından biri yanak, alın, çene ve yüzdeki sivilce izlerinin tedavisidir. Uygulama sonrasında sivilce izlerinin çapları küçülür, üç boyutlu derinlikleri azalır, derin olan sivilce izleri hafifler hafif olanlar geçer, gözenekler küçülür, sivilcelerde azalma oluşur, cilt daha güzel ve ışıltılı bir hale gelir.

Hamilelik ve hızlı kilo alıp verme gibi durumlarda vücudun pek çok bölgesinde ortaya çıkabilen çatlakların giderilmesinde de altın iğne tedavisinden yararlanılabilir.

Ancak çatlaklar vücudun genel yapısı, yağ oranı gibi kimi değişkenler ve kişinin yaşam tarzıyla doğrudan alakalı olduklarından tamamen giderilip bölgenin pürüzsüz hale getirilmesi mümkün değildir.

Ancak ışık vurduğunda aşırı derecede belli olan ya da çizgi çizgi bir görüntü sergileyen çatlaklara yapılan uygulamayla bu çatlakların derinlikleri azaltılabilir, renkleri deri rengine yaklaştırılabilir ve bölge gerginleştirilebilir.

Kol ve Bacaklardaki Sarkmaların Tedavisinde

Özellikle kilo değişikliklerinden, yaşla ya da yapısal deri gevşekliğinden oluşan nedenlerle ciltteki sarkma ve gevşekliğinin tedavisinde altın iğne radyofrekans oldukça başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

Hiper Hidroz (Aşırı Terleme Tedavisi)

Altın iğnenin kullanıldığı tedavilerden bir tanesi de koltuk altı aşırı terleme durumudur. Radyofrekans enerjisi, koltuk altındaki ter bezlerini tahrip ederek büyük oranda terlemeyi önler, bunu da kalıcı ve uzun süreli olarak meydana getirir. Bu sayede koltuk altı terlemenizden büyük ölçüde kurtulmuş olursunuz.

Altın İğneli Fraksiyonel Radyofrekans Seans Sayısı

Altın iğneli radyofrekans, genellikle 3-4 hafta aralıklarla uygulanmaktadır. Sivilce izi, kırışıklık tedavisi, cilt yenileme, terleme tedavisi gibi endikasyonlarda ortalama 3 seans olacak şekilde yapılır. Hastanın mevcut şikayetine ve durumuna göre daha çok seans altın iğne tedavisi yapılabilir. Size kaç seans tedavi önerileceğini öğrenmek için muayene sonucunda belirlenmektedir.

Tedavi öncesinde uygulama sahasına lokal anestezik emla lı krem sürülür, 30 dakika beklenir ve bu şekilde ağrı acı hissedilmez ya da çok az hissedilir. Altın iğne radyofrekans neticeleri hemen ilk seans sonunda 3-4 haftada anlaşılır hale gelir, ilerleyen seanslarda sonuçlar daha iyi ve tatmin edici hale gelecektir.

Uygulama Sonrası Görülen Etkiler

Altın iğne radyofrekans tedavisinin en önemli avantajı fraksiyonel lazerde görülen kızarıklık, kabuklanma ve soyulmanın olmaması ya da çok az oranda gözlenmesidir.

Hastada 3-4 saat kadar hafif bir kızarıklık meydana gelecek, bu hafif kızarıklık gün içerisinde tamamen düzelecektir. Bu yüzden kişinin sosyal aktivitesinde bir kısıtlama yaratmayan bir tedavi şeklidir.

Uygulama sonrasında genelde ertesi gün çok hafif bir ödem olur, buda kısa sürede kendiliğinden düzelecektir.

Altın iğne radyofrekansın lazer tedavisine göre en önemli farkı yazın güneşli ve sıcak havalarda da uygulanabilmesi, kabuklanma, cilt hasarı, soyulma yan etki oluşturmamasıdır. Bu yüzden yazın tedaviye ara vermeye gerek kalmaz. Diğer uygulamalarla da kombine uygulanabilmektedir.

Altın İğne Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

Источник: https://www.esmerlife.com/altin-igne

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

Ciltteki Kırışıklık ve Sarkmaların Tedavisinde Altın İğne Yöntemi

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

”Ameliyatsız yüz germe teknikleri cerrahi işlem olmadan yüzdeki sarkma ve kırışıklıkları gideren yöntemlerdir”.

Yüz gerdirme ve gençleştirme yöntemleri ile günümüzde artan anatomik bilgiler ve teknikler sayesinde doğru hasta seçimlerinde ameliyat yapmadan da ameliyata yakın sonuçlar alınabilmektedir. Bu tekniklerin avantajı hemen günlük sosyal ve iş yaşamına geri dönülebilmesidir.

Ayrıca ameliyatın getirdiği yan etkilere sahip değildir. Genel anestezi gerektirmez.  Ayrıca, yapılan işlemlerin çoğu cilt ve cilt altı dokuları onardığı için yaşlanmaya karşı önlem alınmış olur.

ameliyatsız yüz gençleştirme

En Etkili ve En Çok Uygulanan 5 Tane Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemi

PRP, mezolift, hyaluronik asit aşı,  somon DNA ile yüz germe: Cilde minik zerkler halinde faydalı maddelerin verilmesine dayanan yöntemlerdir. PRP kişinin kendi kanından elde edilen büyüme faktörlerinden zengin plasmadır.

  Somon ise önemli bir yapı taşı olan cilt onarımı sağlayan polinükleotid maddesi içerir. Mezolift vitamin, antioksidan, mineral benzeri çok sayıda faydalı madde içeren bir kokteyldir. Hyaluronik asit aşı ise cildimizde bulunan besleyici ve nemlendirici özelliği olan bir tür şekerdir.

  Ameliyatsız yüz germelerde  PRP sarkma ve lekede, somon elastikiyet kaybında ve nem vermede, mezolift bakım amaçlı, hyaluronik asit nemlendirmek ve bakım amaçlı kullanılabilir. Tüm bu yöntemleri lazerlift ile birlikte uygulamak ameliyatsız yüz germelerin çok daha etkili olmasını sağlar.

Ameliyatsız yüz germe (gençleştirme) yöntemlerinin aşağıda detaylarını okuyabilirsiniz.

Lazerlift ile Yüz Germe

Cilt ve cilt altı dokuları lazer sistemleri ile ısıtarak etkili olan lazerle yüz germe yöntemidir.  Kollajen 50-60 derece ısıtıldığında kısalır. Cilt ve cilt altı dokusu lazerlift ile ısıtıldığında kollajenler kısaldığı için cilt gerilir. Daha sonra ciltte kısalan kollajen alanında tekrar yeniden kollajen üretimi başlar.

Böylece uygulama alanında cilt ve cilt altında yenilenme gerçekleşmiş olur.  Lazerlift  PRP, somonDNA, hyaluronik asit aşı,  mezoliftle birlikte uygulandığında ameliyatsız yüz germe işlemi etkinliği 2 katına çıkar. Lazerlift sonrası iş ve sosyal yaşama dönülebilir. Ortalama 2-4 seans uygulanmalıdır. Etkisi 1-1,5 sene devam eder.

Lazerlift Detaylı Bilgi

Mikro Fokuslu Ultrason (Ultraskin) ile Yüz Germe

Ses dalgaları ile cilt ve cilt altı dokuları etkileyerek ameliyatsız yüz germe yapan bir yöntemdir. Özellikle  yanak sarkmaları, çene netliği kaybı, hafif gıdılarda tercih edilebilecek bir uygulamadır. Ses dalgaları cildi yaralamadan cilt altı dokulara ulaşabilek özelliğine sahiptir.

  Dozlarını ayarlayarak cilt altında istenilen dokuya ulaşabilmek mümkündür. Böylece, ameliyatlarda yüz germede kullanılan,  cilt altı SMAS  dokusuna ulaşabilen ses dalgaları bu dokuyu etkileyerek yüzü gerer.  Yüz germe özelliği işlemden hemen sonra ortaya  çıkan fokuslu ultrasonun etkisi  üçüncü ayda maksimuma çıkar.

Fokuslu ultrasonu, yüz yağları boşalmış ya da kaymış hastalarda dolgu ile birlikte, cildi gevşemiş hastalarda ise lazerlift  ile birlikte, gıdısı olan hastalarda iple birlikte  uygulamak en etkili sonuçları sağlar. Fokuslu ultrasonun ameliyatsız yüz germe etkisi 1-1,5 yıl devam eder. Tek seans uygulanır.

 Ultraskin Detaylı Bilgi

Fraksiyonel Radyofrekans (Scarlet, Altın İğne, Altın Frekans) ile Yüz Germe

Mikroiğneli radyofrekans yöntemi iğnelerin mekanik etkisi ve radyofrekansın ısıtıcı özelliği ile cildi gerer. Mikroiğneler sayesinde gözenekleri küçültür, radyofrekans ise cildi sıkılaştırır.

Gözenek, kırışıklık problemli elastikiyet kaybı olan, sarkmaya eğilimli kişilerde tercih edilmelidir.  Geçmişte aknelenen ve akne izleri olan kişilerde özellikle uygulanabilir. Ortalama üç seans yapılmalıdır. Seans aralıkları 3-5 haftadır.

Yüz sarkmadaki etkinliğini arttırmak için PRP  ve lazerliftle birlikte uygulama yapılmalıdır. Scarlet Detaylı Bilgi

İple Yüz Germe  (İp Askı, Örümcek Ağı Estetiği)

İple yüz germe yöntemi ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden  biridir. İplerin  zamanla vücuttan eriyip atılanları ve kalıcı olanları vardır. Kalıcı ipler biraz daha etkili olsalar da kalıcı olmaları nedeniyle  cerrahi işlem olarak kabul edilebilir. Zamanla eriyip atılan ipler çok daha yaygın olarak kullanılmaktadır.

  Özellikle alt yüzde çene hattının bozulduğu durumlarda, fazla büyük olmayan gıdılarda etkilidir. Mikrofokuslu ultrason, dolgu yöntemlerine eklendiğinde yüz germe etkisi çok daha belirgin olur.  İp yöntemi zayıf, yağ dokusu az kişilere uygun değildir. Daha çok alt yüz bölgesinde tercih edilmelidir.

 İple Germe Detaylı Bilgi

Dolgu ile Yüz Germe

Yüzde sarkma sadece cilt gevşemesi ile değil cilt altı bağlarında zayıflama, yağ ve kemik kayıpları ile olur. Ailesel olarak yanakları zayıf kişilerde erken yaşta  göz altı çukuru, torbalanmaya eğilim, yanakta düzleşme veya çöküklük olur.

Bu tür  şikayetlerde dolgu ile yanak ve gözaltı desteği sağlamak  şarttır. Ayrıca yaşla beraber yanaklarda ve şakaklarda yağ ve kemik kaybı gerçekleşir. Bu tür durumlarda yine eksilen hacmi yerine koymadan diğer yöntemlerin etkisi ortaya çıkmaz.

Ayrıca yüzü geren yüz bağları ve cilt altı bağ dokusuna dolgu uygulamak lifting etkisi yapar. Ameliyatsız yüz germelerde 40-45 yaş sonrası dolgu eklenerek  yapılan işlemlerden en iyi sonuçlar alınır. Doğru alanlara dolgu konulursa şişme yerine yüze gençlik ifadesi veren daralma ve toparlanma olur.

İşlemlerimizin 2019 Fiyatları için iletişim sekmesinden bizlere ulaşabilirsiniz. Dolgu Detaylı Bilgi

Ameliyatsız Yüz Germe (Cilt Gençleştirme) & Uzm. Dr. Güneş Ertürk

Источник: https://www.mddermatoloji.com/cilt-genclestirme/ameliyatsiz-yuz-germe-s/

Altın İğne Uygulaması Tedavisi – Özel Mira Polikinlikleri

Ciltteki Kırışıklık ve Sarkmaların Tedavisinde Altın İğne Yöntemi

Özellikle kadınların, özellikle belli bir yaş sonrasında en büyük problemi ortaya çıkan ince çizgiler ve kırışıklıklardır. Ama siz yine de estetik operasyonları sadece belli bir yaş üzerindeki kadınların tercih ettiğini sanmayın. Özellikle son yıllarda hem daha geniş bir yaş aralığı karşımıza çıkıyor hem de erkeklerin yoğun ilgisi şaşırtıyor.

Kısacası artıkestetik ve güzel görünmek herkes için önemli. Estetik denilince ise ilk ve en önemli ihtiyaç görünürlüğü artan çizgilerin ortadan kaldırılması, kırışıklıkların da yok edilmesi ile birlikte daha genç daha gergin bir cildin ortaya çıkmasıdır. Hiç kimse cildindeki izler ve sarkmalar ile özgüvenini kaybetmek istemez.

İşte bu yüzden de çizgilerin silinmesi, sarkmaların önlenmesi için birbirinden farklı pek çok estetik uygulama tercih edilebilir. Son zamanlarında trendi olan ve çokça tercih edilen, adeta bir anda yıldızı parlayan ve inmeyen uygulama ise Altın İğne adı ile anılan işlemdir.

Altın İğne uygulamasının en güzel yanı ise cerrahi bir işlem olmamasıdır. Yani kolayca tedavi gerçekleştirilebilir. Özel bir cihaz, cildin alt katmanlarına yüksek frekanslı enerji göndermektedir. Cilt altına kontrollü bir hasar verilerek, kesintisiz bir şekilde vücudun doğal kollajenini üretmesi tetiklenir. Bu sayede cildin iyileşme süreci uyarılır.

Altın İğne uygulamasının duyabileceğiniz bir diğer ismi ise Franksiyonel Radyofrekans tedavisidir. Bu tedavi ile cilt üzerindeki pek çok sorun aynı anda ortadan kaldırılabilir.

Ayrıca Franksiyonel Radyofrekanstedavisi olarak adlandırılan bu işlem, pek çok cerrahi işlem sırasında da, kanamayı durdurmak ve kanatmadan işlem yapmak amacı ile kullanılmaktadır. Altın İğne nedir sorusunun cevabını verdiğimize göre biraz daha detaya inebiliriz.

Altın İğne Nasıl Yapılır ve Hangi Sorunların Çözümüdür?

Altın İğne uygulaması, öncelikle yüzdeki ince kırışıklıklar için güzel bir çözümdür. Diğer taraftan tüm bedende ortaya çıkan form kaybında son derece etkili olmaktadır. Vücudun pek çok bölgesinde gözlenen sarkmalar da yine bu işlemin hedefleri arasında yer alır.

Cilt gençleştirme, sivilce, akne, yanık ve yara izi gibi sorunlar, Altın İğne tedavisi ile ortadan kaldırılabilir.

Pek çoğumuzun şikayetçi olduğu gözaltı morlukları, gebelik sonrası ya da ani kilo alma sonrası ortaya çıkan çatlaklar yine bu yöntem ile çözüme kavuşturulabilirken, cilt gözeneklerinin sıkıştırılması, akneli cilt sorunlarının çözümü, boyun, dekolte ve gıdı bölgesindeki form kayıplarının giderilmesi de bu sayede gerçekleşebilir.

Uygulamanın nasıl yapıldığı konusuna gelecek olursak ise öncelikle uygulama bölgesinin temizlenilmesi ile işleme başlanır. Anestezi etkisi yaratacak bir krem uygulanır. Ardından ise uygulamaya adını veren ucuna altın iğne aparatı takılan radyofrekans cihazı devreye girer. Bu cihaz cilde temas ettirilmektedir.

Ucunda pek çok mikro boyutta altın iğne bulunan cihaz, cildi tarar. Altın iğnelerin cilde teması ise ayarlanmış bir boyutta gerçekleşir. Bununla birlikte cilde ani giriş ve çıkışlar yaparak uyarım gerçekleştirir.

Hem cilt yüzeyine belirgin bir zarar vermemiş olur, hem de cilt altı tabakayı uyararak, kollajen üretimini tetikler. Altın iğneler, iletkenliğinin yüksek olması sebebi ile tercih edilmektedir. Bu iğneler cilt altına oldukça yüksek enerji gönderir.

Bu sebeple de etkinliği fazla olan ve güzel sonuçlar ile kişileri memnun eden bir uygulama olarak bilinmektedir. Son yıllarda hızla yayılmış olması ve bugün de çokça tercih ediliyor olması tam da bu başarısı sebebi iledir. Altın İğne uygulamasının zararsız bir işlem olması, bir cerrahi müdahale olmaması, kişilerin korkularını yenmelerini sağlıyor ve kolayca istedikleri görünüme kavuşmalarına imkân tanıyor.

Altın İğne ile Hangi Bölgelerde Hangi İşlemler Gerçekleştirilir?

Altın İğne uygulaması, bir cerrahi operasyon olmadığından, korkusuzca pek çok bölgede uygulanabilir. İnce kırışıklıkların giderilmesi, Altın İğne işleminde temeldir ve en etkili olunan konudur.

Bu yüzden de ince kırışıklıklarından şikâyetçi olanların en çok tercih ettiği uygulama da bu olmaktadır. Vücuttaki sarkmaların toparlanması konusunda da Altın İğne etkili bir yöntemdir. Cilt gençleştirilmesi denilince sağladığı tüm bu etkiler ile Altın İğne akla gelmektedir.

Pek çok insanın, her yaşta rahatsızlık duyduğu cilt problemleri olan sivilce izleri, çukurlar ve yara izleri altın iğnelerin uyarması ve cilt yenilenmesi ile ortadan kaldırılabiliyor. Gözenek sıkılaştırma amacıyla da bu yöntem tercih edilebilir.

Buradan da anlıyoruz ki, Altın İğne işlemi yüz bölgesinde oldukça etkin bir biçimde kullanılıyor. Benzer şekilde yanık izleri için de en güzel çözüm uygulamalarından biri bu yöntem olacaktır. Gözaltı morluklarının tedavisinde, hamilelik çatlaklarında, ani kiloların ortaya çıkardığı çatlaklarda kullanılır.

Uygulama yapılan bölgeler arasında yer alan boyun ve gıdı ise özellikle belli bir yaş sonrasında çokça tercih edilir ve etkili sonuçları sebebi ile yaygınlık gösterir. Siz de söz konusu olan bu tür sıkıntılarınız için zararsızlığı ile bilinenAltın İğne işlemini tercih edebilirsiniz.

Bunun için Özel Mira olarak tüm profesyonelliğimiz ile hizmetinizdeyiz. Uzman hekimlerimiz sizin için mükemmel sonuçlar inşa ediyor.

Uygulamanın pek çok avantajı, uygulama bölgelerini de uygulama sebeplerini de artırıyor. Şöyle ki, bu işlem ile ilk seans itibariyle etkili sonuçlar görürsünüz. Yani işe yarayıp yaramadığını anlamak için belli bir süre beklemeniz gerekmez. Üstelik kalıcılığının fazla olması önemli bir ayırıcı özelliktir.

Aynı zamanda da bir avantaj olarak değerlendirilir. Bu tür cilde temas eden uygulamalarda cilt renk tonu farklılıkları kafalarda soru işaretleri oluşturabiliyor. Ancak bu uygulamada böyle bir endişe yaşamanıza gerek yok. Her cilt tonunda etkili sonuç elde edilebilmektedir.

Klinik olarak uygulamanın etkin sonuçları kanıtlandığı için de ekstra bir rahatlık söz konusudur. İçiniz rahat bir şekilde tercih edebilirsiniz. Operasyon sonrasında ise rahatlıkla günlük yaşamınıza devam edebilirsiniz.

1 günlük bir süreç sonrasında, hiçbir şey olmamış gibi yaşamınıza devam edebilir ama cildinizdeki değişimi de rahatlıkla görebilirsiniz.

Uygulama Öncesi ve Sonrası

Altın İğne uygulaması seanslar halinde uygulanır ve bir kişi için ortalama olarak 15 gün aralıklar ile gerçekleştirilen 3 seans ön görülmektedir. Bununla birlikte uygulama yapılan bölge ve de çözülmesi hedeflenen sorun da bu noktada etkili olmaktadır. Uygulama öncesinde cildin temizlenmesi çok önemlidir.

Ardından ise anestezi etkili krem uygulanır. Daha sonra ise Altın İğne cihazı ile işleme başlanabilir. Altın İğne sonrası ise sorunsuz olacaktır. Ne kızarıklık, ne pullanma ne de soyulma gibi cilt problemleri ile karşılaşmaz, en fazla ciltte pembeleşme ile karşılaşırsınız.

Bu pembelik etkisi ise 3 – 5 saat içerisinde ortadan kalkacak ve cilt normalleşmeye başlayacaktır. Belki uygulama sonrasında belli belirsiz bir ödem ile karşılaşılması da söz konusu olabilir ancak bu durum son derece kısa süre içerisinde ortadan kalkacaktır.

Böylesine basit bir işlemi, en verimli ve en sorunsuz şekilde gerçekleştirmek, kısa süre içerisinde etkin sonuçlar görmek içinÖzel Mira ekibi olarak sunduğumuz avantajlardan faydalanabilirsiniz.

İşinin uzmanı olan ve tecrübesi ile alanında fark yaratan hekimlerimiz ve uzmanlarımız sizin için mutluluk verici sonuçlar inşa ediyor. Üstelik kolayca bize ulaşabilir, siz de geleceğinizi güzellikle inşa edebilirsiniz. Pişman olmayacaks

Источник: https://www.ozelmira.com/altin-igne-uygulamasi-tedavisi.html

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.