Daha Genç Gözükmek Mümkün

Daha Genç Gözükmek İçin 5 Mucize Dokunuş

Daha Genç Gözükmek Mümkün

Kremler, makyaj malzemeleri ve cilt bakım ürünleri, her daim genç görünmeni ve yüz hatlarını daha kolay ön plana çıkarabilmeni kolaylaştırır. Ancak makyaj malzemelerinin sayısı ve niteliği kadar, makyajın nasıl uygulandığı da genç görünmek açısından büyük önem taşır.

Son derece kolay ve pratik 5 makyaj tüyosu sayesinde, artık sen de her yaşta daha genç gözükebilir ve güzelliğini tüm canlılığı ile ön plana çıkarabilirsin.

1) Cilt Rengine Uygun Fondöten Seçimi

Ufak lekeleri ve cilt sorunlarını gizleyerek güzel bir hat oluşturmak fondöten kullanımındaki temel amaçlar arasında bulunur. Cildi bir tuval gibi düşünecek olursan fondöten de bu tuvalin astarını (zeminini) oluşturur. Zeminin iyi hazırlanması, yapılan makyajın başarısını doğrudan etkiler.

Ten renginin genel tonlarına aykırı bir fondöten tercih etmen maalesef seni olduğundan daha yaşlı gösterebilir. Ten rengin ile uyumsuz makyaj yapman beden bütünlüğün ve doğal görünümün arasında ciddi bir kontrast oluşturur.

Bu nedenle cilt rengine uygun bir fondöten seçmek canlı bir görünüme sahip olman için dikkat etmen gereken temel adımlar arasında yer alır.

Doğru rengi elde edebilmek için ufak denemeler yapmaktan sakın çekinme. Çünkü, ten rengine yakın tonlara sahip birkaç farklı fondöten deneyerek en doğru renkleri rahatlıkla yakalayabilirsin. Çene tepesinin üst noktasından, çene çizgisinin alt bölgelerine doğru hafif darbelerle denemeler yaparak cildine uygun fondöteni kolaylıkla bulabilirsin.

Yüz ve boyun bölgen genel olarak bronz renge yakınsa, fondöten bile kullanmadan bronzlaştırıcı bir kremle gerekli olan homojen zemini hızlıca oluşturabilirsin. Açık renklere sahip ya da karma bir cildin varsa daha dikkatli olman gerekir. Açık tenli bir cilde sahipsen, tenin ile uyumlu doğal bir hat ve homojen bir geçişkenlik yakalamalısın.

Bu sayede, hem daha doğal hem de normalden daha genç bir görünüme kavuşabilirsin.

Fondöteni cildine uygularken yumuşak dokulu bir fırça kullanman, homojen görüntü elde edebilmeni önemli ölçüde kolaylaştırır.

2) Açık Renkli Rujlar Önceliğin Olsun

İlerleyen yaşa bağlı olarak cilt dokusunda olduğu gibi dudak dokusunda da belli kayıplar görülür. Dolgun olan dudaklar mevcut dokusunu kaybetmeye başladığı zaman, hacim olarak da küçülme eğilimi gösterir. Bu nedenle yüzünü ön plana çıkaran ruj seçiminde daha hassas hareket etmende fayda bulunur.

Koyu renk bir ruj tercih ettiğinde dudakların daha küçük, daha az dolgun ve daha az vurgulanmış görünür. Bunun yerine, mavi, lila ya da pembe tonlarında bir ruj seçerek dudaklarına doğal bir canlılık kazandırabilirsin.

Çünkü açık tonlu rujlar, dudaklarını daha dolgun gösterdiği gibi çehrenin de daha genç gözükmesine yardımcı olur.

Eğer koyu renk bir ruj kullanacaksan, pastel tonlar yerine daha canlı ve parlak renklere sahip ürünleri tercih edebilirsin. Ayrıca klasik rujların üzerine parlak bir katmanın eklenmesi de oldukça yararlı olur. Birçok kadın dudak parlatmak için artık çok geç olduğunu düşünür.

Ancak parlak bir yüzey gerçekten dudaklara genç bir dokunuş kazandırır. Meyve ve şarap tonlarını denemekten de korkmana gerek kalmaz. Çünkü, hatları kalemle belirlenen ve ekstra parlatıcılar ile tamamlanan makyajlar, her zaman için dinamik ve göz alıcı bir etki uyandırır.

Dudak nemlendirici özelliği bulunan ürünleri ve koruyucu özelliğe sahip olan bakım rujlarını düzenli olarak kullanman ise her yaşta daha canlı, parlak ve dolgun dudaklara sahip olmana destek olur.

3) Doğru Göz Makyajı ile 5 Yaş Genç Gözükmek Mümkün

Göz çevresinde makyaj yaparken, mümkün olduğunca kirpik çizgisine yakın bir şekilde çalışman gerektiğini aklından çıkarma. Çünkü, kirpiklere uygulanan nazik dokunuşlar, kirpiklerin doğal uzantısı gibi görünür.

Bunu gerçekleştirirken ilk olarak dış köşeden başlaman ve üst kirpik üzerinde ilerleyerek kirpikleri tamamlaman yeterli olur. Dip noktalar için de göz kalemi yardımıyla aynı işlemi uygulaman, göz makyajının harika gözükmesini sağlar.

Makyajı sonlandırırken alt kirpiklere rimel sürmeyerek ya da daha az sürerek canlı bir etki uyandırabilmek de mümkündür.

Göz hatlarını doğru, kusursuz ve net bir şekilde belirlemek, göz makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konular arasında yer alır. Makyaj sonrasında göz hatlarının keskin bir görüntüye kavuşturulması, göz bebeklerini ve göz akını da daha parlak ve canlı gösterir.

4) Allık ve Pudra Kullanırken Dikkatli Ol

Fondöten, allık ve pudra ile makyaj yaparken kararında ve dengeli bir biçimde malzeme kullanmanda fayda var. Eğer malzemeyi çok kullanırsan matlık ve katılaşma gibi olumsuz durumlar meydana gelebilir.

Bu durum, hem makyajını sürekli tazelemene hem de cildini gereğinden fazla yormana neden olur. Dengeli, hafif ve natürel bir makyaj tercih etmense cildinin doğal canlılığı ile ışıldamasını sağlar.

Ayrıca, zengin içerikleriyle öne çıkan makyaj malzemeleri, içerisinde taşıdıkları doğal vitamin ve mineraller ile cildinin kendini hızla yenilemesine katkıda bulunur.

Yoğun ve karanlık bir allık uygulaması yerine elmacık kemiklerinin üzerine hafif darbelerle yapılan dokunuşlar, yüzüne çok daha natürel bir görünüm kazandırır. Elmacık kemiklerinin ön plana çıkarılması, simetrik ve keskin yüz hatlarına kavuşabilmene de yardımcı olur.

Yüzünü organik içeriğe sahip bir allıkla gölgelendirmen seni daha genç ve zinde gösterir. Makyajın ten üzerindeki etkisini pekiştirmen ve simetrik hatlar elde edebilmen için mercan rengine yakın sıcak tonları tercih etmen büyük önem taşır. Çamurlu, mat ve katılaşmış bir makyaj yerine; daha ince, hafif ve kademeli bir makyaja yönelmense makyajını mükemmel bir şekilde tamamlamanı sağlar.

Doğru gölgeleme yapmak için yanaklarını nazikçe sıkarak, yanağının kızardığında aldığı doğal rengi makyaj ile eşleştirmeye çalışabilirsin. Elmacık kemiği ya da çene altı bölgesinin etrafını parmak içleriyle hafifçe sıkıştırarak da doğal kızarıklık rengine kolaylıkla ulaşabilirsin.

5) Kaşlarını Doğru Renklerle Yeniden Tanımla

Tıpkı saçlarda olduğu gibi yaşlandıkça kaşların da yoğunluğu, dokusu ve şekli bozulmaya başlar. Kaşlar, zaman içerisinde keçeleşme eğilimi gösterebilir. Fakat, uygun bir kalem ya da boya desteğiyle kaşlara yeniden şekil ve renk verebilmek mümkün olur.

Her ne kadar kalıcı makyaj uygulamaları etkili bir seçenek olsa da birçok kadın doğal görünümünü koruyabilmek için kaşlarına sadece ufak müdahalelerde bulunur. Boyama işlemi ile elde edilen renk ve canlılık da uzun bir süre varlığını koruyabilir.

Kaş boyama işleminde, saç rengine uygun boya seçmek dikkat etmen gereken en önemli detaylar içerisinde yer alır.

Kaş makyajı için saçının rengi ile aynı tonda olan makyaj malzemelerine yönelebilirsin. Sarışınsan saç köklerine uyan açık tonlu bir ürün ile makyajını tamamlayabilirsin.

Gümüş veya beyaz saçlara sahipsen kaşlarına yumuşak ve gri bir tonlama yapabilirsin. Eğer esmer ya da kızıl saçlıysan, maun ya da sable renklerini deneyebilirsin. Karma bir cildin varsa sıcak renklerden uzak durmanda fayda vardır.

Ancak daha koyu bir cilt tonun varsa sıcak renkleri rahatlıkla deneyebilirsin.

Kaş kalemi ya da kaş boyası kullanırken kaşlarının doğal hatlarına ve çizgisine müdahale etmeden tamamlayıcı bir makyaj yapmak seni hem daha yalın ve doğal hem de daha çekici ve alımlı gösterir.

Источник: http://blog.kaavefali.com/daha-genc-gozukmek-icin-5-mucize-dokunus/

Genç görünmek için kolay öneriler | Genç görünmenin yolları

Daha Genç Gözükmek Mümkün

Kategori: Beslenme / Gençlik Sırları – 10.577Yorum Yazın

Genç görünmek için neler yapmak gerekiyor? Siz de görüntünüzle kaç yaşında olduğunuza insanların inanamamasını istiyorsanız 41 yaşındaki Lure Hsu’yu örnek alabilirsiniz.

Lure Hsu bir öğrenci havasında sanki 20’li yaşlarının başı veya 10’lu yaşlarının son çeyreği gibi gösteriyor. Onun genç görünmek noktasındaki sırrı ise sebze ile beslenmek ve bol su içmek.

Hürriyet Gazetesindeki Lure Hsu haberini ve inanamayacağınız fotoğraflarını buradan inceleyebilirsiniz.

Daha genç görünmek aslında herkesin hayalidir. Bu durumu bazıları başarır bazıları ise ne yaparsa yapsın sakil durur.

Altmışlı yaşlarında kadın veya erkek saçını boyatıp, garip genç tipi giysiler giyerek genç görünmek isteyenlere bu görünüm oturmuyor.

Oysa doğal olarak genç kalmak için beslenmesinden aktiviteye kadar dikkat eden ve genç bir yaşam tarzını içselleştirenler için ise sonuç mükemmel oluyor. Tıpkı Lure Hsu gibi.

Bu yazıda daha genç görünmek için önerileri bulabilirsiniz. Siz de bu önerileri takip ederek yarı yaşınızda gösterebilirsiniz?

Genç görünmek için Lure Hsu 41 yaşında 18’inde görünmenin sırlarını paylaşıyor

Genç görünmek için ne yapmalı?

Genç görünmek için yapılabilecek basit uygulamalar bulunuyor. Zor olan bu uygulamaları benimseyip yapabilecek iradeye sahip olmak.

Şimdi dilerseniz genç görünmenin yolları konusunda size yol gösterebilecek önerileri sıralayalım. İşte genç görünmenin yolları listesi

Genç görünmek için ne yapmalı sorusuna verilebilecek yanıtların bir kısmını sizin için derledik.

 • Makyajla genç görünmek mümkün. Genç görünmek için nasıl makyaj yapılmalıdır? Makyajla genç görünmek için kaşlarınızı kaş kalemi veya kaş tozu kullanarak şekillendirin. Kaş tendi kalından inceye doğru biçiminde. Bu kaş tasarımıyla beş, on yıl genç görünmeniz olası.
 • Daha genç görünmek için makyaj yaparken pembe ve şeftali tonlarında allık kullanarak elmacık kemiklerinizi öne çıkarabilirsiniz. Daha genç görünmek için makyaj hilelerinden biri de ruj seçimini doğru yapmak. Genç gösteren ruj renkleri ve ruj kullanımı konusunda ipuçlarını buradan okuyabilirsiniz.
 • Genç görünmek için saç modelleri ve saç rengi önem gösteriyor. Daha genç görünmek için saç rengi yüz hatları ve cilt tipine göre belirleniyor. Koyu renk seç tonları sizi yaşlı gösterebilir. Doğru saç kesimi ve başarılı saç rengi ile on yıl genç gösterebilirsiniz.
 • Oje seçimi de ellerin genç görünmesinde etkilidir. Oje seçimi ile ellerinizde gençliği nasıl yakalayabileceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.
 • Makyajla genç görünmenin sırları arasında cildi nemlendirmeyi eklemeliyiz. Nemlendirme için gece ve gündüz cilt bakımı önem taşıyor. Bu nedenle gece kremleri ihmal edilmemelidir.
 • Gözaltı torbaları ve göz çevresi kırışıklıkları için bakım da sizi genç gösteren uygulamalardandır.
 • Genç görünmek için makyaj teknikleri yanında saç simülasyonu, saç ekimi, beyaz saç tedavisi gibi kozmetik müdahaleler de olumlu sonuçlar verebiliyor.
 • Genç görünmek için makyaj yaparken gözaltı uygulamalarında kalın tabaka şeklinde örtücü kremler kullanmak her zaman iyi sonuç vermeyebilir.

Genç görünmenin sırları

Genç görünmenin sırları yalnızca makyajla sınırlı değil.

 • Yüz yogası yapmak size kaybettiğiniz yılları geri kazandırabilir.
 • Beslenmeye dikkat etmek. Sebze ağırlıklı beslenmek genç kalmanın anahtarları arasında sayılıyor.
 • Bol su içmek hem cildin nem dengesi açısından hem de vücut sağlığı bakımından vazgeçilmez gençlik sıraları arasında yer alıyor.
 • Genç görünmenin sırrı arasında peeling ve diğer cilt yenileme tekniklerini ihmal etmemek gerekiyor.
 • Fitness ve elbette hareket, hareket yine hareket!
 • Genç görünmek için erkek bakımında saç kadar cilt de önem taşıyor. Erkekler kendileri için sunulan medikal estetik uygulamalarından yararlanabiliyor.
 • Genç görünmek için giyim tarzı, moda ve trendlerin takip edilmesi ayrıca önem gösteriyor.
 • Genç görünmek için nasıl makyaj yapılmalı sorusuna bir öneri olarak kırışıklık giderici maskeleri belirtebiliriz.
 • Detoks uygulaması yalnızca cilde değil tüm vücudu etkileyerek genç görünmenin püf noktaları arasında iyi bir noktayı hak ediyor.
 • Kadınlar genç görünmenin sırları hakkında daha çok merak ve bilgiye sahipler. Bu nedenle bir önerimiz de beslenmede tuz yerine sirke kullanılması yönünde oluyor.
 • Şekerli besinlerden uzaklaşıp hatta şekersiz beslenmeye geçilmesi de genç ve güzel görünmek için atılabilecek adımların başında geliyor.

Genç görünmenin yolları arasında doğru beslenme geliyor. Doğru beslenme ve genç görünme ilişkisinde dikkat edilebilecek öneriler şunlar:

 • Gözaltı morluklarını engellemek için demir zengini ıspanak, brüksel lahanası, bitter çikolatayı ihmal etmeyin
 • A vitamini yönünden zengin beslenerek cildinizin kaybettiği elastikiyeti yeniden kazandırın
 • Genç görünmenin yolları bayan ziyaretçilerimiz tarafından büyük ilgiyle takip ediliyor. Bu doğrultuda bir önerimiz de yeşil çay ile göz kapakları ve gözaltı torbalarına kompres uygulanarak rahatlatılması, morlukların giderilmesidir.
 • Genç görünmek için nasıl giyinmeli sorusun soran ziyaretçilerimize önerimiz öncelikle doğal olun. Geçmişteki giyim tarzınıza takılıp kalmayın. 20 sene önce giydiğiniz ve beğendiğiniz kıyafetleri artık terk edin. Yeni nesil çizgileri takip edin.

Genç kalmak ve genç göstermek herkesin hakkıdır. Genç görünmek için dua okumak yetmeyebilir. Genç görünmek için dua yanında yukarıda sıraladığımız önerileri uygulama programına almanız yerinde olacaktır.

Elbette genç ve güzel görünmek için dua okuyarak manevi huzur ve esenlik de iyi bir görünümün temellerindendir. Bununla birlikte genç görünmek için okunacak dua ve benzeri manevi kürler yanında yaşam tarzınızda uygulayacağınız değişiklikler sizi rüyada genç görünmek yerine gerçek hayatta genç bir görünüme kavuşturacaktır.

Hayat güzel… Hayatı gençleştirmek sizin elinizdedir. Unutmayın her zaman genç kalanlar bedenleri kadar ruhlarıyla da gençtirler.

Bu Yazıyı Paylaş!Paylaş!Tweetle!!Pinterest!

Источник: http://www.genckalanlar.com/genc-gorunmek-icin/

Genç Görünmek için

Daha Genç Gözükmek Mümkün

Her yaşın ayrı bir güzelliği vardır. Yaşınız kaç olursa olsun güzel yönlerinizi ortaya çıkarabilirseniz olduğunuzda çok daha genç görünebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken birkaç basit yöntemle birlikte 10 yıl daha genç görünebilirsiniz.

Genç görünmek için zarif, ince, zayıf ve canlı kelimelerine özen göstermelisiniz. Giyim tarzından, konuşma tarzına ve hareketlerinize kadar genç görünmenin  türlü yolları bulunuyor.

Şimdi sizlere kadınların 10 yıl genç görünmenin yollarını detaylı olarak anlatacağız.

Nasıl Genç Görünebilirim?

Kadınlarda genç görünmenin yolları aslında kişinin özelliklerine göre değişir. Bu yüzden genç görünme formülünü özelliklerinize ve dış görünüşünüze göre belirlemelisiniz. Çok fazla koyu tonlarda makyaj yapmak genç bayanları olgun göstermektedir. 30 yaş üzeri bayanlarda ise tam yaşı yansıtmaktadır.

40 yaş ve üzeri bayanlarda ise genellikle daha fazla yaşlı görülmesine neden olmaktadır. Bu nedenle ki 40 yaş ve üzeriyseniz kesinlikle koyu tonlar makyaj yapmamalısınız. Açık tonlarda ruj kullanmak, saçların normalden çok uzun tutulmaması, süslü kolyelerle destekleyerek ilk aşamayı tamamlamış oluyorsunuz.

Kadınlarda genç görünmenin diğer bir yolu da kıyafet seçimleridir. Yine burada da dikkat edilmesi gereken nokta abartıya kaçılmamasıdır. Genç görünmek için cıvıl cıvıl renklere sahip genç kıyafetleri giyebilirsiniz elbette, fakat bu üzerinde ergen kızların giydiği tişörtleri barındıracağınız anlamına gelmez. Bu oranı çok iyi belirlemeli ve abartıya kaçmamalısınız.

Belli bir yaştan sonra pembe renk yerine kırmızı renk ve mavi tonlarını seçmek sizi çok daha genç gösterecektir. Özellikle özel davetlerinizde kesinlikle siyah giymemelisiniz. Zaten ağır gösteren siyah renk sizi davetlerde çok daha yaşlı ve ağır gösterecektir. Bunun yerine ana renklerden oluşan güzel bir kıyafet seçimi ve canlı gülüşler sizi 3-4 yaş genç kılacaktır.

Yaşlılık belirtileri olan lekeler, saçlarda meydana gelen seyrelmeler, saçların beyazlaması, yüzdeki sarkmalar, yaşlılık çizgileri, göğüslerin sarkması vb. durumları ortadan kaldırmalı ve elimizden geldiğince kapatmalıyız.

Bunların başında yaşlılık lekeleri geliyor. Eğer bu lekeleri kapatamıyorsanız giysilerinizi buna göre seçmelisiniz. Saçlarda meydana gelen beyazlanmalar iyi bir kuaför seçimiyle ortadan kaldırılabilir.

Saçlarda meydana gelen seyrelmeler doğrultusunda saç stili yapılmalıdır. Yüzdeki sarkmalar ve yaşlılık çizgileri için koyu tonlarda makyaj tercih edebilirsiniz. Göğüs sarkmaları için doğru sütyen kullanımı önemli olacaktır.

Kıyafetlere uygun çanta ve ayakkabı seçimi de önemlidir. Ayakkabı ve çantanın modaya uygun, sizi 10 yaş genç gösterebilecek tarzda olması gerekiyor.

Kendinize Yatırım Yapın

Genç gözükmek için hem zaman hemde para harcamanız gerekecek. Çünkü 10 yaş genç görünmek isterken komik duruma düşmemek için dikkatli seçimler yapmalı ve abartıya da kaçmamalısınız. İyi görünmek sizi iyi hissettireceği için aynı zamanda ruhunuzda genç kalacak. Kendinize yatırım yaparak 10 yaş genç görünmek mümkün.

Neden Yaşlı Görünüyorum?

 • Uzun zincirli gözlük vb. aksesuarlar kullanmak.
 • Koyu ruj ve dudak boyası kullanmak.
 • Aşırı veya yanlış makyaj kullanımı.
 • Fazla kilolar ve bölgesel yağlanmalar.
 • Ruh halinin kötü olması.
 • Desteksiz sütyen kullanımı.

 • Yaşınıza göre olgun pantolonları giymek.
 • Kırışıklıklar, lekeler, seyrek saç ve saçlarda meydana gelen beyazlamalar.
 • Yanlış kıyafet seçimleri.
 • Konuşma tarzının yanlış olması.

Genç görünmek için bu altın kurallara dikkat ederek sizde 10 yaş genç görünebilirsiniz. Ancak genç görünmek için aşırı kaçarsanız bu kez komik bir görünüme neden olursunuz.

Sadece dış görünüşünüzü değiştirerek değil aynı zamanda ruhunuzda da bir takım değişiklikler yaparak genç görünebilirsiniz. Şimdi son olarak bu konu üzerine değinelim ve makalemizi sonlandıralım.

Genç Görünmede Ruh Halinin Önemi

Genç görünmek için ruh halinizi de değiştirmelisiniz. Donuk bakışlar, hareketsiz bir duruş, isteksiz bir ifade ve mimiksiz bir konuşma tarzı genç bir kızın bile olgun görünmesine neden olabilmektedir.

Yaşınız ilerlemiş olsa bile bulunduğunuz ortamda gülücükler saçmanız, herkese karşı neşeli olmanız, hareketli bir duruş sergilemeniz, konuşma anında yapacağınız mimikler sizi genç gösterecektir.

Kısacası genç görünmek için makyaj ve giyim tarzı kadar ruh halinizin de büyük önemi bulunuyor. Buna dikkat ettiğinizde zaten otomatik olarak genç görüneceksiniz.

Источник: https://www.kanseroloji.com/genc-gorunmek-icin-4838.html

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.