Engellilere Evde İş İmkanı

Engellilere Evde Ek İş İmkanları (Engellilere Uygun Ek İşler)

Engellilere Evde İş İmkanı

Engelli vatandaşlarımıza gönderilen ek işler nelerdir? Engelliler hangi işleri yaparak ek gelir elde edebilirler. Evlere iş gönderen fabrikalar hangileri.

İnternet üzerinden engellilere para kazandıran ek işler nelerdir.

Evde çalışarak para kazanmak isteyen engellilerin yapabileceği ek işler hakkında tüm merak edilenleri Engellilere Evde Ek İş İmkanları başlığı ile paylaşmak istiyorum.

Engellilere Ek Gelir İmkanı Veren İşler

Ülke genelinde on binlerce vatandaşımız evde ek iş yaparak ek gelir elde etmektedir. Bunların arasında da engelliler azımsanmayacak kadar bulunmaktadır. Bilindiği üzere engellilerin kendilerine uygun bir iş bulamadıkları zamanlarda evinde bir şeyler yaparak zaman geçirmektedir.

Bu geçirilen zaman doğru değerlendirilse yapılan işe göre farklı miktarlarda gelir elde edilebilir. Bunun için evde yapmak istediğiniz işi iyi belirlemeniz ve doğru işi yapmanız sizin için çok büyük önem arz etmektedir.

Bu neden ile bir çok engelli vatandaşımız evde geçirdikleri boş zamanı evlere ek iş veren firmalar aracılığı ile paraya çevirmekte. Sizde evde çalışmak istiyorsanız ve el becerisine sahipseniz kendinize uygun olan ek işi bu firmalar aracılığı ile temin edebilir ve para kazanabilirsiniz.

Tabi ki engellilerin ek gelir elde etmeleri adına bulacakları iş bununla sınırlı değildir.

Son yılların en çok ek kazanç sağlayan işleri bilindiği üzere internet üzerinden yapılmaktadır. Birbirinden farklı işlemlerin İnternet aracılığı ile yapılması işindin sizde ayda Bin Lira ile 5 Bin Lira arasında bir gelir elde edebilirsiniz.

Engellilere Evde Ek İş İmkanları dahilinde en rahat ve en çok parayı İnternet üzerinden yapacakları işler verecektir.

Bunun için İnternet Üzerinden Ek İş Yapmak isteyen engelliler bilgi ve tecrübeleri dahilinde aşağıda belirttiğimiz işleri yapabilirler.

 • İnternet üzerinden anket doldurma işi isteyen herkes tarafından rahatlıkla yapılabilir. Gün içerisinde üyesi olduğunuz anket siteleri tarafından gönderilen anketleri eksiksiz ve zamanında doldurarak ek gelir elde edebilirsiniz.
 • İnternet Üzerinden Yorum yazma işini isteyen tüm engelliler rahatlıkla yapabilir ve ek gelir elde edebilir. Bu işi veren sitelerde yayınlanan yazılara konu ile alakalı olmak kaydı ile yorum yazmak isteyenlerin makaleleri okumaları gerekmektedir. Bu işi bir kaç site ile görüşerek yapabilir ve kazancınızı artırabilirsiniz.
 • Evde Makale Yazarak Ek Gelir Elde etmek isteyen engelli vatandaşlarımızın belirli konularda bilgiye sahip olmaları gerekmektedir. Sahip olunan bilgi ile ilgili konularda sitelere online makale yazarak ek gelir elde edebilirsiniz. Bunun için İnternet Üzerinden Makale Yazarak Para Kazanmak hakkında yazdığımız yazıyı okuyarak ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.
 • Editörlük Yaparak Para Kazanmak isteyen engellilerin bu konu hakkında iyi derecede bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. İnternet sitelerine editörlük yapanlar ayda 5 Bin Liraya kadar bir gelir elde edebilirler.
 • İnternette Oyun Oynayarak Ek Gelir elde edebilirsiniz. Özellikle online olarak oynanan oyunları takip ederek, oynayarak ve oynadığınız bölümlerin videolarını yükleyerek çok güzel paralar kazanabilirsiniz.
 • Video yükleyerek para kazanmak isteyenler ise özellikle kanalına özgün ve ilgi çekici videolar yükleyebilir. Yükledikleri videoların ilgi görmesi ve izlenmesi neticesinde reklam alabilir ve ek gelir elde edebilirler.
 • İnternet üzerinden satış sistemi ile ek gelir elde etmeniz mümkün. Son zamanlarda bir çok kişi evinde sahibi olmadığı ürünleri dahil olmak üzere satışı sistemi ile para kazanıyor. Sizde ister sanal bir mağaza açarak isterseniz sosyal ağları kullanarak satış sistemi ile ek gelir elde edebilirsiniz.

Engellilere Uygun Ek İşler Nelerdir

Yukarıda belirttiğimiz gibi son zamanlarda en çok kazandıran ek işler İnternet üzerinden yapılan ek işler olarak dikkat çekmektedir. Bu konuda en çok yapılan ve in çok kazandıran işler de yukarıda belirtilmiştir. Bilgi ve tecrübeniz doğrultusunda belirtilen bu işlerden istediğinizi talep edebilir ve sizde kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bunların dışında Engellilere Evde Ek İş İmkanları kendi beceri ve bilgileri ile bağlantılıdır. El becerisine sahip olanlar birbirinden farklı el işlerinin yapımı ile ek gelir elde edebilirler. Ustalık sahibi olan engellilere ise yeteri kadar sermaye sahibi olmadığından dolayı kendi işini kuramıyorsa verilen desteklere başvuruda bulunabilirler.

Bilindiği üzere Engelli vatandaşlarımızın kendi işini kurmaları adına Hibe yani geri ödemesiz destek verilmeye devam ediyor. Bu konu özellikle Kosgeb tarafından verilen hibe ve faizsiz krediler en çok ilgi görenlerin başında gelmektedir.

Bu neden ile bu konu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler Kosgeb Engelli Desteği 2018 başlıklı yazımızı okuyabilirler.

Источник: https://www.kizlarbiliyor.com/engellilere-evde-ek-is-imkanlari/

Evde Para Kazandıran 14 İş İmkanı ve İlanları

Engellilere Evde İş İmkanı

Evde iş imkanı sağlayan farika fikirlere ihtiyacınız varsa bu rehberimiz tam size göre!

Evde para kazanarak, boş vakitleriniz ile ev ekonomisine katkı sağlayabilirsiniz. Birçok iş imkanı sayesinde hemen hemen her koşulda ek işlerden para kazanabilirsiniz. Peki evde para kazandıran iş imkanları nelerdir ve ilanları nasıl bulunur?

Türkiye’de 50 milyona yakın çalışma yaşında insan yaşıyor. Her insanın bir şirkette, kurumda çalışma şansı yok. Bazen zorunluluk gereğiyle de evden çalışmak zorunda kalınabiliyor.

Örneğin 2 çocuğu bulunan ve kariyer yapmak yerine çocuklara bakmayı düşünen bir ev hanımı olabilirsiniz. Yada dışarıda çalışmanızı engelleyen bir engeliniz olabilir veya hepsinden farklı olarak evden çalışmaktan hoşlanıyor olabilirsiniz.

Bu nedenle evde iş imkanı konusunda fikirlere ihtiyaç duyanlar için 14 iş fikrini bir araya getirdik.

Bu evde iş imkanı sağlayan fikirlerin birçoğu için çok düşük düzeyde sermaye sahibi olmanız yeterli.

1. ORGANİK REÇEL YAPIMI

Evde iş imkanı arıyorsanız eğer ve reçel yapımı konusunda kendinize güveniyorsanız hiç durmayın, organik reçel üretimine başlayın. Pazardan veya şehrinizdeki Sebze ve Meyve Hali’nden uygun fiyatlar ile organik meyveler bulabilirsiniz. Bu meyvelerden organik reçel üretimi sağlayarak bu ürünlerden para kazanabilirsiz.

Organik reçel yapabilmek için birkaç video izlemeniz yada tariflere göz atmanız yeter. O kadar zorlu bir çalışma gerektirmiyor. Organik reçelleri ise herhangi bir markete yada pazarcı tezgahına bile satabilirsiniz. Ortalama olarak reçellerden elde ettiğiniz 200 TL’nin yaklaşık 130 lirası net kar.

2. KANVAS TABLO

Son yılların evler için en iyi dekorasyon fikirleri arasında yer alan ve yüzde 600 kar marjı ile satışa sunulan kanvas tablolar evde iş imkanlarına göz atanlar için kesinlikle harika bir fikir.

Evde kanvas tablo üretebilmek için herhangi bir marangoza gidip gerekli malzemeleri alabilirsiniz. Ayrıca kanvas tabloları satmak için herhangi bir ev ürünleri satan dükkanla direkt olarak iletişime geçebilirsiniz.

Fabrika üretimi olarak tüm Türkiye’ye satılan kanvas tablolar genellikle aynı olduğu için farklı ve dikkat çekici ürünler daha hızlı satılmaktadır.

Kanvas tabloları üretebilmek için küçük bir baskı makinesi de satın alabilirsiniz. Böylelikle daha hızlı üretim gerçekleştirirsiniz ancak öncelikle potansiyelinizi görmeden makine satın almanızı önermiyoruz. Bu tür makineler için 6-7 bin lira sermaye ihtiyacınız olacak.

Kanvas tablolar konusunda seri üretime geçerseniz eğer bu ürünleri sosyal medyadan da satışa sunabilirsiniz. Bunun için özellikle Instagram’ı kullanmanızı öneriyoruz. Ciddi satışlar elde edebilirsiniz.

İlk etapta satış yapmamaktan şikayetçi olmayın, referans oluşturmayı sürdürün.

3. EVDE SABUN YAPIMI

“Ben ne anlarım sabundan” diye düşünmeyin hiç. Sabun üretimi gerçekleştirebilmek için sadece bir el kitabı yada birkaç videosu bile yeterli. Sabun üretmek o kadar zor değil.

Genellikle evde üretilen bu sabunlar “HOŞ GELDİN BEBEK” kutularında kullanılır ve hoş kokuları ile dikkat çeker. Siz bu ürünleri çok uygun fiyatlar ile yine internetten bulabiliyorsunuz.

Bu tür sabunları hoş kokular ve şık küçük aksesuarlar ile paket haline getirip sosyal medyadan satabilirsiniz. Ayrıca şehrinizde bu tür ürünlerin satıldığı onlarca işyeri bulunuyordur. Bu dükkanlara da mutlaka KAR PAYI SATIŞI şeklinde ürün bırakmayı ihmal etmeyin.

Evde iş konusunda son 1 yıldır ev kadınları arasında çok popüler bir iş olarak dikkat çektiğini de ayrıca belirtelim.

4. MAKALE YAZIN

Türkiye’de makale yazarak para kazanabileceğiniz onlarca platform bulunuyor. Bu platformlarda çeşitli şirketler, kurumlar, gazeteler ve dergiler için sık sık makale siparişleri alınıyor. Bu siparişler editör olarak alınan kişiler tarafından makaleye dökülüyor. Fiyatları genellikle değişmekle birlikte her 200 kelime için 2-3 TL para kazanabiliyorsunuz.

Eğer evde bilgisayarınız varsa ve klavye kullanımınızın iyi olduğunu düşünüyorsanız mutlaka bu iş fikrini değerlendirmenizi öneriyoruz. Bu konuda ayrıntılı bilgileri >MAKALE YAZARAK PARA KAZANMA adlı rehberimizde bulmanız mümkün.

5. EL İŞİ

El işi yapmak için bu konuda maharetli olmanız gerekiyor. Biraz el beceriniz olduğuna inanıyorsanız eğer el işi yaparak para kazanmanız mümkün.

El işi sektörünün öldüğünü düşünmeyin, artık moda trendlerinde el işleri ve danteller de ciddi oranda yer alıyor. El işi malzemelerini hemen hemen her mahallede bulunan tuhafiyecilerde bulabilirsiniz.

El işlerini yine bu tuhafiyecilere de satabilirsiniz. El işlerini son zamanlarda sosyal medyadan satan birçok kişi bulunuyor.

Eğer ciddi manada dikkat çekici el işleri yapabilirseniz bunları sosyal medyadan da rahatlıkla satabilirsiniz.

6. DAVETİYE YAPIN

Yaklaşık 5-6 yıldır en iyi evde iş imkanı arasında yer alıyor. Evde yapılabilecek iş fikirleri ile para kazanma listelerinde mutlaka davetiye hazırlayarak para kazanma yer almalı. Zira davetiye hazırlamak çok zor olmadığı gibi daima iş de bulabiliyorsunuz.

Şehrinizde veya semtinizde mutlaka onlarca matbaa bulunuyordur, bu matbaalara giderek bunlarda her daim davetiye işi alabilirsiniz. Her gün 500 – 1000 davetiye hazırlayarak ay sonunda 2 bin liraya yakın para kazanabilirsiniz.

Ancak bunu 2-3 kişiyle yapmanız gerekebilir.

7. ÇEVİRMENLİK

İngilizce biliyorsanız eğer evde çalışarak para kazanabileceğiniz en iyi iş fikridir. Çevirmen işi almak için internet üzerinden de hizmet veren ve alan şirketlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca yenibiris.com veya kariyer.net gibi sitelerde de bolca çevirmen ilanı bulabilirsiniz.

Çevirilere genellikle makalelerde, oyunlarda, videolarda ihtiyaç duyuluyor. Ayrıca birçok program için de yazılım – teknoloji şirketleri sık sık çevirilere ihtiyaç duyuyor.

8. SOSYAL MEDYA SAYFALARI OLUŞTURUN

Sosyal medya hesapları ciddi bir gelir kapısı olmuş durumda. ’ta, ’da, Instagram’da hatta Google Plus’ta yüksek takipçiye sahip sayfalar yüksek fiyatlara satılabiliyor. Ayrıca bu sayfalara sık sık reklam teklifleri de gelmektedir. Eğer reklam almak istiyorsanız sayfanızın HAKKINDA bölümüne bir iletişim adresi bırakmayı ihmal etmeyin.

Sosyal medyada fenomen olmak istiyorsanız bu konudaki rehberimize >FENOMEN OLMAK İSTİYORUM adlı bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

9. UYGULAMALARDAN KAZANIN

Android ve IOS platformlarında milyonlarca uygulama yer alıyor. Bu uygulamalardan bazıları para kazanmak için farklı yollar sunuyor. Örneğin bazı uygulamalarda makale okuyarak, anket şıklayarak yada video izleyerek para kazanma şansınız var. Bu uygulamalardan bazılarını incelemeniz için vermek gerekirse eğer; Hopi, Ebates, Swagbucks

Para kazandıran uygulamalar rehberimize göz atarak uygulamalar ve kullanımları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

10. PAKETLEME

Türkiye’de evde en çok para kazandıran iş fikri paketlemedir. Türkiye’de hemen hemen her fabrikanın paketleme bölümü bulunuyor. İster oyuncak olsun, ister sabun olsun hiç fark etmez bu fabrikaların ürünlerinin paketleme olmadan piyasaya çıkma şansı yok.

Fabrikalar bu paketleme bölümü için 50 personel alıp, hepsine asgari ücret verip SGK’larını yatırmak, yol ve yemek masraflarını ödemek büyük bir külfet durumuna geliyor. Bu nedenle Batı ülkelerinde olduğu gibi fabrikalar bu yol yerine evde paketleme işi vermeye başladı. Bu paketleme işlerini almak ise eskiye nazaran kolay değil.

Zira fabrikalar bu konuda 1 kişiyle muhatap olmak için işi şirketlere veriyor, evde ek iş alan kişilerle de bu şirketler muhatap oluyor.

Evde paketleme işi veren firmalar rehberimize göz atmanızı öneririz.

11. MEYVE KURUTMAK

Evde meyve kurutma işi yaparak aylık ev ekonomisine ciddi katkıda bulunabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında meyve kurutup, bu meyveleri kış aylarında satarak minimum çaba ile ciddi bir ciro elde edebilirsiniz. Evde meyve kurutma işinde en önemli konu, sağlık ve doğru meyve seçimidir.

Kayısı, Erik, Armut, Muz, Şefatali ve Üzüm’den bölgenize uygun bir meyve seçimi yaparak, bu meyveleri kurutup; Kış aylarında satabilirsiniz. Yazın fiyatına göre, kış aylarında bu tür meyveler 4-5 katına satılmaktadır.

Konu ile ilgili ek bilgiler Evde Meyve Kurutma İşiyle Para Kazanın rehberinde yer alıyor.

12. OYUNCAK YAPIMI

İnsanlar artık sıradan plastik oyuncaklar yerine özellikle ahşap oyuncaklara yönelmiş durumda.

Bunun da en büyük nedeni plastik malzemelerin hem doğayı kirletmesi hem de çocuklar için zararlı potansiyeli taşıması.

Bu nedenle el emeği ile yapılan özellikle ahşap ya da kumaş gibi çeşitli malzemelerden yapılan oyuncaklara ilgi var. ’de el yapımı oyuncak üretimi videolarına göz atarak, ilgi çekici ürünler ortaya koyabilirsiniz.

13. BEBEK – ÇOCUK BAKICILIĞI

Özellikle büyük apartmanların bulunduğu sitelerde yaşıyorsanız size ek gelir sağlayabilecek harika bir evde iş imkanına sahipsiniz. Artık ailede bir kişinin çalışmasıyla maalesef ekonomik olarak yeterli seviyede bulunamıyoruz, bu nedenle ebeveynlerin 2’sinin çalışması nedeniyle bebek ve çocukların bakımında sorunlar yaşıyor.

Bu soruna çözüm olarak para kazanabilirsiniz. Evet insanların birçoğu bebek ve çocuklarını kreş ve gündüz bakım evi gibi yerlere bırakıyor, ancak bunu herkes için “en mükemmel seçim” olmayabiliyor. Bu nedenle bu konuda kendinizi geliştirebilirseniz, sürekli 3-4 çocuk bile bakabilecek seviyeye gelerek iyi düzeyde para kazanabilirsiniz.

Özellikle İngilizce biliyorsanız geliriniz 2-3’e katlanır.

14. İNGİLİZCE ÖĞRENİN

Muhtemelen bu başlık size tuhaf gelmiştir, İngilizce öğrenmek nasıl bir iş imkanı olabilir diye düşünüyorsunuzdur? Ama bunu kesinlikle düşünmeyin, çünkü evde geçirdiğiniz çok boş vaktiniz varsa, kurslar, ders kitapları, videolar aracılığıyla İngilizce öğrenmenizi tavsiye ediyoruz. Eğer İngilizce’yi başarılı bir şekilde öğrenirseniz, ciddi düzeyde gelir elde edebileceğiniz birçok iş fikri için imkan sahibi olursunuz. Örneğin İngilizce Öğrenilerek Para Kazanma rehberimize, sadece İngilizce bilerek yapılabilecek iş fikirlerine göz atabilirsiniz.

Источник: https://www.karliisfikirleri.com/evde-is-imkani/

İŞKUR Engelli Hibe Desteği 2019 Yılında Verilecek!

Engellilere Evde İş İmkanı

İş kurmak isteyen bir çok genç girişimci veya bir çok vatandaşımız için devlet tarafından düzenlenmiş olan hibe krediler ve teşvikler bulunmaktadır. Bu destekler sayesinde bir çok vatandaşımızın istihdam sorunu çözülmüş ve aynı zamanda ülke içerisinde para döngüsünün yaşanması sağlanmıştır.

Devlet tarafından düzenlenmiş olan bir çok proje hayata geçirilmiş ve bir çok sıkıntının önü açılmıştır. Geçmiş olduğumuz yıllarda planlanmış olan ve gündeme getirilen bir diğer proje ise engellilerimiz için oluşturulmuş olan projedir. Bu proje ise iş kurmak isteyen engelli vatandaşlarımızı yakından ilgilendirmektedir.

İş kur engelli hibe desteği 2019 yılında verilecek denildi ve bu proje tekrar gündeme getirilerek masaya yatırıldı ve hayata geçirildi. Bu proje sayesinde çok sayıda engelli vatandaşımız özgürlüklerine kavuşacak ve maddi anlamda kendilerini daha güçlü hissederek adımlarını daha sağlam atacaklardır.

Herhangi bir iş yerinde çalışmayan ve geliri olmayan işsizler İş- Kur’a başvuru yaparak proje karşılığında devlet desteğinden yararlanabilecek. İşkur Gov Tr internet sitesinde yer bulan habere göre destek proje rehberinde belirtilen şartları taşıyanlara verilecek.

Engellilere İşkur Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

Engellilere İşkur tarafından verilecek olan 50 bin lira iş yeri açma desteği 2019 yılının en çok ses getiren desteği olacaktır. İş kur işverenler ile iş arayan işsizler arasında aracılık etmek amacıyla istihdam sağlayan bir kuruluştur.

Ülkemizde iş yeri açma desteği olarak hibe veren kurum herkesin bildiği gibi Kosgeb kurumudur.

İş kur da iş yeri açma desteği olarak eski hükümlü ve engelli vatandaşlarımıza proje karşılığında projenin tamamlanması için geri ödemesiz olarak ve karşılıksız olarak hibe desteği verecektir.

Kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlü işsiz vatandaşlarımızın istihdam edilmesi amacıyla  İş kur mesleki eğitim kursları düzenler ve düzenlenen bu kurslar ile engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımızın meslek sahibi olmalarını sağlar.

Meslek edindirme amacıyla proje kapsamında açılan kurslara katılım sağlayacak olanlara günlük 20 TL katılım ücret verilmektedir.

Meslek edindirme amacıyla verilen eğitimler sonunda hem bir meslek sahibi olunması amaçlanmıştır bunun yanında günlük 20 lira da katılım ücreti verilmektedir. Bu kursalara başvuru yapmak isteyenler https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.

aspx linkinden başvuru formunu eksiksiz olarak doldurup başvuru yapabilirler. Bu kurslara katılım sağlamak isteyenler 18 ila 70 yaş arasında olmalı, meslek danışmanından kurs için onay almalı ve Türk vatandaşı olma şartını sağlamalıdır.

İşkur Girişimcilik Kursları

Girişimci vatandaşlarımıza geri ödemesiz hibe ve faizsiz kredi desteği veren kurum bilindiği üzere Kosgeb kurumudur. Kendi işini kurmak isteyen girişimcilere ve esnaflara Kosgeb kurumu 13 farklı destek programı kapsamında hibe desteği ve teşvik vermektedir.

Desteklenen sektörlerde hibe desteği verilen program kapsamında girişimciler hazırladıkları iş projesi ile desteğe başvuruda bulunarak hibe desteğinden faydanalabilirler. Kosgeb kurumu girişimci olan vatandaşlarımıza Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi adı altında hibe desteği vermektedir.

Ülkemizin her köşesinde bu hibe desteğine başvuru yaparak proje karşılığında destek almak mümkündür.

Engellilere İŞKUR 50 Bin Lira İşyeri Açma Desteği 2019

İş kur Engelli Hibe Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Uygulamalı girişimcilik eğitimi için en çok İş kur kurumu aracılık ederek bu kursları düzenlemektedir. Çünkü işsiz vatandaşlarımızın iş bulmak amacıyla başvuru yapabildikleri kurum İş kur’dur. Uygulamalı girişimcilik eğitimi için en çok meslek odaları, tüzel kişiliklerde iş kur gibi aracılık hizmeti vermektedir.

İş kur girişimcilik kursu adı altında eğitim verdiği için girişimciler İş kur’a başvuru yapmalı ve istenen şartları yerine getirmelidir. Kurslara başvuru yapmayı düşünenler İşkur kurs tarihlerini öğrenerek başvuru yapabilirler.

İş kurmak için hibe desteğinden yararlanmayı düşünen engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımız, Kosgeb kurumu ve İş kur tarafından düzenlenen ve yürütülen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine başvuru yapmayı düşünenler Kosgeb ile anlaşmalı olan kurum ve kuruluşlara üniversiteler ve Kosgeb İl müdürlüklerine müracaat ederek 32 saat süren ve tamamen ücretsiz verilen iş kur girişimcilik kurslara katılarak destek programları kapsamında devlet desteklerinden yararlanabilirler.

İş kur tarafından düzenlenen girişimcilik kurslarına başvuru yapmadan verilen hibe krediden yararlanmak mümkün değildir. İş kur başvuruları özellikle iş arayan işsiz vatandaşlarımıza istihdam sağlanması yönünde başvurular almaktadır. İş kur tarafından istihdam sağlanması amacıyla yürütülen ve uygulanan projeler devam eden ve tamamlanan projeleri buradan görüntüleyebilirsiniz.

Engellilere Hibe Desteğinin Amacı Nedir?

İş kur tarafından engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımızın kendi istedikleri işleri kurmasına ve engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonları, ve oryantasyon işe ve iş yerine uyum projeleri aracılığıyla istihdam edilmesi amacıyla destek verilmektedir.

Bu sayede engelli olan ve eski hükümlü olup iş bulma sıkıntısı yaşayan vatandaşlarımız kendi işlerini kurarak işsizlik problemlerinin önüne geçebilir ve rahat bir şekilde hayatlarını idam ettirebilirler. Ayrıca bu sayede engellilerimiz için olumsuz yaklaşan işverenlerinde önü açılmış olacaktır.

Yönetmelik, Genelge ve Başvuru rehberini buradan görüntüleyebilirsiniz.

Kendi İşini Kurma Hibe Desteğine Yönelik Projeler

İş kanunun 30. maddesi gereğince ;

 • Engelli ve eski hükümlülerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler,
 • Engelli vatandaşlarımızın işlere istihdamını sağlayacak destek teknolojilerine yönelik projeler,
 • Engelli vatandaşlarımızın işe yerleştirilmesi, işe ve iş yerine uyumunun sağlanmasına yönelik projeler,
 • Engelli vatandaşlarımızın mesleki eğitimine yönelik projeler, komisyon değerlendirmesi sonrasında desteklenebilecektir.

Yukarıda belirmiş olduğumuz maddeler iş kanunun 30.

maddesi gereğince belirtilmiş olan ve aynı zamanda engelli olan vatandaşlarımızın yanı sıra eski hükümlü vatandaşlarımızın ekonomik alanda kendilerini daha rahat hissetmeleri ve iş sıkıntılarının önüne geçilmesi için oluşturulmuş olan projelerdir. Bu projeler sayesinde çok sayıda vatandaşımız ekonomik alanda özgürlüğüne kavuşacaktır. İşkur iş arama durumu aktif yapma yöntemi kullanarak siz de iş sahibi olabilirsiniz.

Engellilere Hibe Desteği Başvuru Şartları

Engelli vatandaşlarımıza yukarıdaki projelerin desteklenmesi için aranan şartları ise; Engelli vatandaşlarımızın iş gücü kaybının bedensel, zihinsel ve ruhsal yeteneklerini kaybetmesi nedeniyle engellerinin en az % 40 olduğu ve Engellilere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları ile belgelenen kişiler engelli olarak kabul edilir ve aranan şartların hepsini taşıması gereklidir. İsterseniz iş kur engelli hibe başvuru rehberini görüntüleyebilirsiniz.

İş kura kayıtlı, 18 yaşını tamamlamış, emekli olmayan, esnaf olmayan kendi adına kayıtlı iş yerine sahip olmayan, en önemlisi girişimcilik kursu sertifikasına sahip olan ve  iş yerinin kurulacağı il sınırları içinde ikamet eden ve açılacak iş yerinin diploma, sertifika, izin ve benzeri belgelere sahip olmak ve aranılan diğer şartlara haiz olmak ve %40 engelli sayılmak şartlarını sağlayan engelli vatandaşlarımız hibe desteğine başvuru yapabilirler.

Oluşturulacak komisyonun projeleri değerlendirmesi sonrasında başvuru sahibinin talep etmesi halinde, aşağıdaki maliyetler karşılanabilecektir. İş kur tarafından eski hükümlü veya engelli kurslarına katılım sağlayacak ve aranan şartları sağlayanlara iş kurmak, dükkan açmak isteyenlere verilen eğitim sonucunda;

 • Kuruluş işlemleri desteği olarak en fazla 2.000 TL.
 • İşletme gideri desteği olarak  en fazla 4.000 TL
 • Kuruluş desteği: en fazla 30.000 TL olmak üzere toplamda 50 bin lira hibe desteği verilecektir.
 • SON BAŞVURU TARİHİ 

İşkur engelli hibe desteği 2019 yılı başvuruları devam ederken sizde aranan şartları taşımanız durumunda hemen başvuru yapabilir ve proje karşılığında verilen 50 bin lira iş yeri açma desteğini alarak işinizi kurabilirsiniz.

Engellilere Hibe Desteği Başvuru Şartları

2019 Yılı İş kur Engelli Hibe Desteği Başvuru

İşkur tarafından oluşturulmuş olan bu projelerin başvuru formları aşağıda maddeler halinde yer almaktadır.

 • Engelli kendi işi kurma proje başvuru formu
 • Engelli destek teknolojileri proje başvuruları 
 • Engelli işe uyum proje başvuru formu 
 • Engelli mesleki eğitim kurs proje başvuru formu
 • Eski hükümlü kendi işini kurma proje başvuru formu 
 • Korumalı iş yeri proje başvuru formu

Maddeler halinde belirtmiş olduğumuz projelerin herhangi birinden yararlanmak için formları bilgisayarınıza indirerek doldurabilir ve iş kur tarafından sağlanan bu destek projelerinden yararlanabilir ve kendi işinizin sahibi olabilirsiniz.

İŞKUR tarafından 2019 yılında engelli ve eski hükümlülere yönelik olarak destekler verilmeye devam edecek.

(5 votes, average: 4,20 5)
Loading…

Источник: https://www.esnafkredi.net/engellilere-iskur-36-bin-lira-isyeri-acma-destegi/

İş-kur Evlere Ek İş İmkanı Veriyor mu? (İş Fikirleri)

Engellilere Evde İş İmkanı

İşkur öğrencilere okudukları bölüme göre buldukları firmanın da İşkur ile anlaşması varsa maaşları kurum tarafından ödenmek suretiyle iş imkanı sağlıyor.

Bu sayede hem işveren hem de öğrenciler kazanmakta öğrencilerin para ihtiyaçları karşılanmakta ve okul bitiminde iş tecrübesi kazanma bakımından çalışanlar avantajlı konuma geçmektedir. İşkur diğer vatandaşlar için de iş imkanı sağlamakta iş arayan ve işverenler arasında köprü görevi görmektedir.

Öncelikle iş sahibi olmak istiyorsanız gerekli kuruma başvurarak ya da internet sitesi üzerinden kayıt olmalısınız. Başarılı bir eşleştirme yapılmasını istiyorsanız bilgilerinizi doğru bir şekilde girmelisiniz.

Size en uygun çalışma ortamına sahip olmak istiyorsanız staj yaptığınız ya da daha önceden çalıştığınız ve memnun olduğunuz yerleri referans olarak yazmanızda fayda vardır. İş arayanların 14 yaşından büyük olması şartı aranmaktadır. Bunlar dışında diğer koşulları ayrıntılı olarak açıklayalım.

Engelliler İçin Koşullar Nelerdir?

Doğuştan veya sonradan bedensel, zihinsel, duyusal bakımdan engelli olan çeşitli nedenlerle bu yetilerini kaybetmeleri sebebiyle topluma uyum sağlama ve kazandırılmaları açısından İşkur destek vermekte ve iş olanakları sağlamaktadır.

İlgili kurumlardan alınmış durumlarını belirten belgeleri aldıktan sonra raporu kuruma getirerek ya da internet üzerinden kuruma iletilmesi ve onaylatılması zorunludur. Onay yaptırmayan engelliler normal vatandaş statüsünde değerlendirilecek bu da kişilerin özel durumlarının tolere edilmemesi demektir.

Engellilerin hiçbir şekilde çalışamadığını belirten belgeler İş-kur tarafından onaylanmamaktadır. Raporların tarihlerinin zaman aşımına uğradığı tarihte kişiler normal vatandaş gibi sayılacak bu yüzden raporlarının yenilenmesi istenecektir.

Engelliler için koşullar bulunmaktadır.

Eski Hükümlüler Kayıt Olabilir Mi?

Bilerek işlenen bir suçtan dolayı ceza evine girmiş devlet memuru olmaya engel bir durumda olan vatandaşlar topluma kazandırılmak ve istihdamlarını sağlamak amaçlı ceza görmüş kişiler çıktıklarında İşkur kayıtları onaylanmasıyla birlikte çalışma hayatına girebilecekler.

Hiçbir şekilde kamuda ve diğer yerlerde çalışma izni bulunmayan hükümlüler ” Tahliye edilen hükümlüye ait durum bildirim formu” ile belgelenmiş olmaları gerekmektedir. Alınan belge İşkura iletilerek onaylatılması zorunludur.

Gerekli işlemler yapıldıktan sonra bu söz konusu vatandaşlar da normal statüde işlem görecek ve çalışma imkanına sahip olacaklar.

Evinde home ofis çalışmak isteyen bayanlar Fabrikalardan Ev Hanımlarına Ek İş İmkanlarını inceleyebilirler.

Evlere Ek İş Veriliyor Mu?

Engelli veya hükümlü değilseniz işiniz yok ve evde bütün gün sıkılıyorsanız bu da İşkur tarafından çözüme ulaştırılmıştır. Artık ev hanımlarına İşkur tarafından evlere iş verilmekte olup bütçelerine katkı sağlamaları amaçlanmaktadır. Çoğu ev hanımının eşleri dışarda çalışmalarına izin vermemekte ya da çocuklara bakma sorumluluğundan dolayı iş hayatına girememektedir.

  Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve internet ağının hemen hemen her evde olmasıyla birlikte home ofis işler çoğalmakta artık evden çıkmadan para kazanmak mümkün hale gelmekte. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz işlerden birisi editörlük, bunu için sadece internet ağı, sitesi ve bilgisayarınızın olması yeterlidir tabi ki biraz da kelime bilgisi ve hayal gücü.

Kısa sürede ayda 1000 TL ye kadar kazanç sağlayabilmeniz mümkündür. Bana göre değil diyorsanız  diğer bir iş konfeksiyonlar tarafından evlere iş göndermektedir bu firmalara başvurarak evinizde kolaylıkla para kazanmış olacaksınız.

Bunlar dışında İş-kur tarafından size uygun iş ilanlarına ulaşmak istiyorsanız İşkur resmi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz mutlaka size uygun iş bulunacaktır.

Hanımlara İşkur Desteği

Öncelik Hakkı

Tahliye edilmiş kişiler ve engelliler için öncelik tanınmakta ve bunu için durumlarını belirten belgelerle müracaat edilmesi halinde ilk önce söz konusu bu kişiler işlem görecektir. Hallerini belirten belgeler ibraz edilmediği taktirde normal kayıt olarak işlem yapılacak ve öncelik tanınma hakları ortadan kalkmış olacaktır.

Geçerlilik Zamanı

Kişiler başvuru yaptıktan sonra belli bir zamana kadar başvuruları değerlendirilecek olup kayıtlarda bulunan bilgilere göre işverenle anlaşmaları sağlanmaktadır.

Kayıtların aktif kalma süresi başvurular onaylandıktan itibaren 12 ayı içinde alan zamandır. 1 yıl geçtikten sonra kaydınızı tekrar e-posta, internet, ya da kurumdan ulaşarak yenilemeniz gerekmektedir.

Aktif edilene kadar kişiler iş arayan statüsünde değerlendirilmeyecek olup bu hususa dikkat etmeleri gerekmektedir.

Ek iş yapmak isteyenler nasıl iş bulabilir. Evde oturduğunuz yerden çalışmanıza ve para kazanmanıza imkan veren işler nelerdir. Hemen Para Kazanmak için İnternet Üzerinden Ek İş Nasıl Bulunur.

Bayanlara uygun ek işler nelerdir. Evde çalışarak para kazanmak adına iş nasıl bulunur. En kolay ek işler nelerdir. Evlere İş veren Firmaların telefon numaraları nasıl bulunur.

Ek iş yapmak isteyenlerin İnternet üzerinden bulabilecekleri işler nelerdir.

İnternetten Ek İş Yapmak

Son dönemde giderek artan masraflar karşısında bir çok kişi ek iş yapmak zorunda kalmakta. Bu konuda en büyük sıkıntıyı yaşayanlar ise bayanlar olarak bilinmektedir. Ev hanımı veya herhangi bir iş yerinde çalışan bayanlar da ek iş ihtiyacı durmaktadır.

Fakat dışarıda herhangi bir yerden ziyade akşamları veya hafta sonları evlerinde çalışarak para kazanmak istemektedir. Bu neden ile bir çok ek iş veren firma ile iletişime geçerek ek iş talebinde bulunmaktadırlar.

Sizinde nedeni ne olursa olsun acil para kazanmak adına ek iş yapmanız gerekiyorsa İnternet Üzerinden Ek İş yapabilirsiniz. Son dönemde hayatın bir parçası haline gelen internet kullanımı binlerce kişinin para kazanmasına imkan tanımaktadır.

Sizde bu imkanlardan yararlanarak ek iş imkanına sahip olabilir ve para kazanabilirsiniz. İsteyenler bu tür işleri ister akşamları, ister hafta sonları veya günün istedikleri saatinde yapabilirler.

İnternetten ek iş yapabilirsiniz.

Ek İş Yapmak İstiyorum Diyenler Ne Yapmalı?

Maddi sorunlar nedeni ile para kazanmak zorunda kalanların ilk aklına gelen ek iş yapmak olarak bilinmekte. Sizde ister borçlarınız için, isterseniz birikim yapmak için evinizde ek iş yapabilirsiniz. Özellikle ev hanımları kendi harçlıklarını kazanmak veya ailesine katkıda bulunmak adına sürekli ek iş arayışındadır.

Birbirinden farklı yöntemleri kullanan bayanlar bu sorunu çizmek adına ek iş yapmaktadır. Bunlar bazen örgü işi, paketleme işi, satış işi, temizlik işi, çocuk bakıcılığı, hasta bakıcılığı veya dikiş işleri olabilir. Bunların dışında çok daha kolay ve fazla kazanmanıza imkan veren İnternet üzerinden yapılan ek işler bulunmaktadır.

Bu ileri yapanlar daha az yorularak daha fazla kazanma imkanına sahiptirler. Sizde Bilgisayar, tablet veya cep telefonunuz ile bu tür işleri yapabilirsiniz. Bunun için de çok iyi derecede bilgisayar bilgisine sahip olmanız da gerekmektedir.

Şimdi isterseniz İnternet üzerinden yapılan ve para kazandıran bu işlerin neler olduğunu ve İnternet Üzerinden Ek İş Nasıl Bulunur sorusuna cevap verelim.

İnternetten Hangi İşler Yapılır?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi internet üzerinden ek iş yapmak isteyenler elindeki farklı (bilgisayar.tablet.cep telefonu) araçları kullanabilir. İnternet siteleri ile yapılan anlaşmalar gereğince farklı uygulamaları kullanarak çok kolay para kazanabilirsiniz.

Bunlar bazen video izlemek, yorum yazmak, makale okumak veya makale yazmak olabilir. Bunun ile birlikte oyun oynayarak veya reklam tıklayarak da para kazanabilirsiniz. Ayrıca ev hanımlarının bu konuda en çok tercih ettiği yöntemlerden birisi de anket doldurma işi olarak görünmektedir.

Gün içerisinde gelen anketleri istenilen zamanda doldurup göndermeniz karşılığında sizde ek gelir elde edebilirsiniz. Bunun için herhangi bir tecrübe veya uzmanlık gerekmemektedir.

Sizde İnternet üzerinden para kazanmak adına bu belirttiğimiz yöntemlerden istediğinizi talep ederek para kazanabilirsiniz.

İnternetten İş Nasıl Bulunur?

Belirttiğimiz işleri veren sitlere ulaşmak ve iş talebinde bulunmak çok kolaydır. Bir çok site sadece üyelik formunu doldurmanız karşılığında çalışmanıza imkan vermektedir. Bir başlangıç olarak anket doldurma işi ile bu tür işlere giriş yapmak isteyenler Anket İşi Veren Sitelere buradan ulaşabilir ve hemen kazanmaya başlayabilir.

Bu tür işler ile birlikte isteyenler el becerisi ile yapılan ek işleri de talep edebilirler. Yukarıda da belirttiğimiz gibi genellikle bayanların yaptığı birbirinden farklı işleri Evlere İş Veren Firmalar temin etmektedir.

İnternet üzerinden yapacağınız kısa bir araştırma sonucunda bu tür firmalara ulaşabilir ve ek iş talebinde bulunabilirsiniz.

İşkur tarafından evlere iş verilmektedir. Bunun dışında evlere iş gönderen firmalar bulunmaktadır. Bu firmalar ile çalışabilir ya da internet üzerinden çalışabileceğiniz işler bulabilir ve ek gelirinizi sağlayabilirsiniz.

(5 votes, average: 5,00 5)
Loading…

Источник: https://www.esnafkefalet.net/iskur-evlere-ek-is-imkani-veriyor/

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.