Erkeksiz Çocuk Sahibi Olmak Mümkün mü?

Erkek Çocuğa Hamile Kalmak

Erkeksiz Çocuk Sahibi Olmak Mümkün mü?

Erkek Çocuğa Hamile Kalmak Erkek Bebeğe Hamile Kalmak İçin – Bu makaledeki notlar: erkek çocuğa hamile kalmak için erkek..

Kendinizi artık çocuk yapmaya hazır hissediyorsanız cinsel hayatınızı yeniden programlayın.
Adetleri düzenli olan bir kadında hamile kalmak için en uygun dönem, adetin ilk gününden itibaren 11 ila 17’nci günler arasıdır. Eğer bu günlerde cinsel ilişkiye girerseniz hamile kalma şansınız artar..

Anneliğe Adım Adım Hazırlanın

Çocuk yapmaya hazır mısınız? Peki istediğiniz günden hemen sonra hamile kalabilir misiniz? Doğum kontrol yöntemini keser kesmez hamile kalmak mümkün mü? Hamilelik planlanmalı mı yoksa sürpriz şekilde ortaya çıkmasını mı beklemek lazım? Kız ya da erkek çocuk yapmanın kuralları var mı? Anne olmaya fiziki olarak hazır mısınız, şu sıralar neler yiyorsunuz? Acaba test mi yaptırmalısınız?

Doğurganlığı artırıcı özel yöntemler var mı?

Marmara Üniversitesi Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Neşe Kavak; hamileliğe hazırlanma yöntemlerini anlattı:

Sizce en sağlıklısı planlı hamilelik mi, yoksa sürpriz olanı mı?

Planlı hamilelik hem kadın hem de bebek için en sağlıklısıdır. Doğum kontrol hapını bırakır bırakmaz hamile kalan kişilerin bebeklerinde kromozom anomalisi olma ihtimali yüksek olduğu için, hapların bırakılmasından en az 3 ay sonra hamile kalınmalıdır.

Bir kadın hamileliğe kaç ay önceden hazırlanmalı?

Öncelikle kadın fiziksel ve ruhsal açıdan anneliğe hazır olmalı. Özellikle doğum kontrol hapları kullanan kadınlar en az 3 ay önce hapları bırakmalı, geçen sürede kontrollü cinsel ilişkide bulunmalı. Hamile kalmadan 2 ay öncesinden başlayıp, hamileliğin ilk 3 ayında da devam edecek şekilde günde 0.4 mg.

folik asit kullanımı, bebekte sinir sisteminde problem olma ihtimalini yüzde 80 azaltır. Eğer annenin daha önce böyle problemli bebeği varsa folik asit kullanımının günde 4 mg. olması gerekir.

Bir ailede daha önceden sinir sistemi sorunlu bebek varsa; bir sonraki gebelikte kadının yine aynı problemle bebek doğurma ihtimali yüzde 3-5 daha fazla artmıştır.

Yatakta biraz bekleyin
Hamileliğe hazırlık için neler yapmalı?

Anne adayı üç ay öncesinden genel bir check-up’tan geçip, smear testi ve jinekolojik muayene yaptırmalı. Türk kadınlarının büyük kısmında anemi (kansızlık) olduğu için anemi araştırması yapılmalı. Anemisi varsa hamilelik öncesi normal seviyeye getirilmeli.

Enfeksiyon hastalıkları açısından da anne adayı taranmalı. Hepatit B, C, HIV ve kızamıkçık virüsleri bizim için gebelikteki en büyük sorunlardır. Eğer annenin kızamıkçık açısından bağışıklığı yoksa mutlaka kızamıkçık aşısı yapılmalı.

Bu da hamile kalmadan en az 6 ay önce planlanmalı. Eğer hamilelikte kızamıkçık geçirilirse; bebekte ağır sakatlıklara yol açmaması için gebeliğin sonlandırılması gerekebilir. Bu arada kadın sigara ve alkol gibi alışkanlıklardan kendini uzaklaştırmalı.

Eğer ağır bir iş hayatında çalışıyorsa bunu yeniden organize etmeli.

Ne sürede çocuk olmazsa çift sorun olduğundan şüphelenmeli?

Normalde bir sene korunmamasına rağmen çiftin çocuğu olmamışsa ‘neden olmuyor’ diye araştırmaya başlaması gerekiyor. Anne ve babanın yaşı eğer 35 ve üzerinde ise gebe kalma süresi 6-8 aya iner. Sonrasında zaman kaybedilmeden uzman bir hekimden yardım alınmalı.
Çocuk sahibi olmak için ne zaman seks yapmalı?

Adetleri düzenli olan bir kadında, hamile kalmak için en uygun dönem; adetin ilk gününden itibaren 11 ila 17’nci günler arasıdır. Bu günlerde cinsel ilişkiye girmek hamile kalma olasılığını arttırır. Cinsel ilişkiden sonra hemen yataktan kalmamak, vajinanın yıkanmaması gibi yöntemler de hamileliğin oluşmasında etkilidir.

Her Gece Seks Gerekmez
Her gün seks yapmak çocuk ihtimalini artırır mı?

Önemli olan kadının yumurtlama dönemine yakın günlerde cinsel ilişkinin yaşanmasıdır. Her gece ya da gün aşırı seks yapılması, sonucu etkilemez. Adetleri düzensiz olan kadınlarda yumurtlama gününü tam olarak tayin etmek güç olabilir.

O zaman vücut sıcaklığını ölçmek, işe yarayan bir işlem olabilir. Yumurtlamadan hemen sonra vücut sıcaklığı arttığı için adet dönemi test edilebilir.

Bunu takiben 11 ila 17’nci günler arasında cinsel ilişkiye girildiğinde gebelik elde edilme olasılığı yükselir.

Çocuk yapmak için özel afrodizyaklar faydalı olur mu?

Birtakım bilimsel araştırmalar; kız çocuk isteyen anne babaların hamile kalınmadan 4-5 ay önce vitamin ağırlıklı beslenmesinin etkili olduğunu gösterdi. Hem anne hem babanın protein ağırlıklı diyet yapmasının ise çiftin erkek çocuk ihtimalini arttırdığı söyleniyor.

Erkek çocuk için risk alınıyor

Türk-Alman Jinekoloji Eğitim, Araştırma ve Hizmet Vakfı (TAJEV), “Sadece Benim İçin” adlı sosyal sorumluluk projesinin ikinci ayağını Şanlıurfa ve Birecik’te gerçekleştirdi.

Türk Alman Jinekoloji Eğitim, Araştırma ve Hizmet Vakfı Başkanı Prof. Dr.

Ünlü, doğurganlık oranının diğer yörelere göre yüksek olduğu bölgede, buna sebep olan durumun başında erkek çocuk sahibi olma isteğinin yattığını, özellikle kırsal kesimde ilk çocukları kız olan annelerin art arda hamile kaldığının tespit edildiğini belirtti.

Prof. Dr. Ünlü: “Bu bölgede görev yapan meslektaşlarımızdan aldığımız bilgilere göre, bu bölgede doğum oranlarının çok yüksek olmasının önemli nedenlerinden biri ataerkil aile yapısı.

Ayrıca, doğum kontrol yöntemlerinin yeterince uygulanmaması, annelerin eğitim düzeyinin düşük olmasına, doğurganlık oranının yüksek olmasına neden oluyor. Ailelerin erkek çocuk sahibi olma arzusu var. Bu arzu nedeniyle kadınlar peş peşe hamile kalıyor.

Hele ikinci, üçüncü kız ise erkek çocuk olması için dört, beş hatta altıncı doğuma kadar gidiliyor” diye konuştu.

DOĞUM KONTROLÜNE GEREKEN ÖNEM VERİLMİYOR
Prof. Dr. Ünlü, aralıklarla hamile kalınmasının, kadın sağlığı açısında faydalı olduğunu ifade ederek, geleneksel olarak doğum kontrolünün ikinci planda tutulduğuna işaret etti. Prof. Dr.

Ünlü: “Bazı kadınlar erkek çocuğu doğurmak için art arda hamile kalıyor. Erkek çocuk beklentisi de doğum sayısını artıran önemli etkenlerdir birisi. Art arda hamile kalmak kadın için risk oluşturuyor ama kadınlar, erkek çocuk için bu riski göze alıyor.

Sosyoekonomik düzeyi düşük olan yerlerde doğum oranı da yüksek oluyor” dedi.

Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı?

Fertijin Kadın Sağlığı Merkezi’nin Direktörü Op. Dr. Seval Taşdemir, doğurganlık için kadın ve erkeğin dikkat etmesi gerekenleri açıkladı. Soru ve cevaplarla hamile kalmak için dikkat edilmesi gerekenler..

Her gün ilişkiye girerlerse ne olur?

Çok sık ilişkiye girildiği taktirde meninin hacmi ve sperm sayısı azalır.

Sekse çok ara vermek spermleri güçlendirir mi?

Çok ara vermek de sorun yaratır. İki hafta hiç ilişkiye girmedikten sonra gerçekleşen ilişkide, çıkan sperm sayıları yüksek olsa bile hareketlilik düşer.

Ayın hangi dönemleri çiftler için şans artıyor?

28 günde bir adet gören kadında 14. gün yumurtlama günüdür. Dolayısıyla 10. günden itibaren gün aşırı ilişki olması, hamilelik şansını en çok artıran tempodur.

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere önerilen pozisyonlar oluyor mu?

Bir kere kadının rahminin pozisyonu önemlidir. Kadının üstte olduğu pozisyonda hamile kalmak daha zordur. Hamilelik isteniyorsa kadının kalça altına yastık koyması bile önerilebilir.

Doğurganlığı artıran yiyecekler var mı?

Organik gıdaları tavsiye ediyorum. Yenilecek gıdalar iyi yıkanmalı, sigaradan uzak kalınmalı. Çünkü günde bir paket sigara içenlerin menopozu üç yıl erkene çekiliyor, iki paket içenlerin ise beş yıl.

Kadın ve erkeğin ilişki öncesi yapmaması gereken birtakım şeyler var mı?

Çok sıcak banyo sperm üretimini azaltır. Çünkü testis ısıya hassastır. Özellikle sperm sayısı sınırda olan kişilerde zararlıdır.

Çocuk isteyen çiftler ne sıklıkta ilişkiye girmeli?

Hamilelik için çiftlere haftada iki üç kere ilişkide bulunmalarını öneririz. Ama asla bir sınırlandırma da getiremeyiz, ilişki spontan olmalıdır. Sonuçta ilişki sıklığı anne baba olma şansını büyük ölçüde etkilemez.

Her gün ilişkiye girerlerse ne olur?

Hiçbir şey olmaz. Köylerde her gün ilişkiye giriyorlar, sağlıklı çocukları oluyor. Günlük ilişkiler her zaman sperm sayısını düşürmez.

Sekse çok ara vermek spermleri güçlendirir mi?

Günü geliyor çok ender, hatta yılda bir kez ilişkiyle bile insanlar çocuk sahibi olabiliyorlar.

Ayın hangi dönemleri çiftler için şans artıyor?

Sperm, kadının genital organlarında bir süre yaşar. 14. gün en riskli gün olarak söylense de bazen 20. günlere kadar gebelik riski sürer. Bu nedenle takvim metodu hiçbir zaman doğum kontrol yöntemi olarak işe yaramaz. Bu metodu kullananlar kazaya kurban giderler.

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere önerilen pozisyonlar oluyor mu?

Pozisyonlar da çok önemli değildir. Yalnızca ilişkiden sonra bizim toplumumuzda vajinal duş çok yaygın, bunu önermiyoruz. Enfeksiyona davetiye çıkarıyor.

Doğurganlığı artıran yiyecekler var mı?

Tek yönlü beslenmenin yumurtlama üzerinde kötü etkisi var. Vejetaryenlerde kısırlık oranı yüksektir. Hayvansal proteinlerden de alınması şart.

Kadın ve erkeğin ilişki öncesi yapmaması gereken birtakım şeyler var mı?

Alkolün spermler üzerinde toksit etkisi vardır. Vajinal duşu, özellikle hamilelik beklenen ilişkilerde önermiyoruz.

Источник: https://www.notusta.com/erkek-cocuga-hamile-kalmak-6139/

İdeal baba olmak mümkün mü? Bu 10 pratik kuralı uygulayabilirsiniz

Erkeksiz Çocuk Sahibi Olmak Mümkün mü?

Çocuk gelişiminde her ne kadar ön planda olan anne gibi görünse de babaların çocuk için ayrı bir önemi vardır. Babalar da çocukları ile çok güçlü sevgi ve şefkat bağları geliştirirler.

Özellikle erkek çocuklar için baba, kişilik gelişiminde kendisi ile özdeşleştirdiği bir modeldir. Baba güvenin simgesidir. Babayla yaşanan ilişki, ileriki yıllarda erkek ve kız çocukların cinsel kimliklerinin gelişiminde de rol oynar.

Erkek çocuk cinsel kimliğini tanımak için babasını örnek alır ve taklit eder.

Çocuklar kavga eden anne baba istemiyor..

Kız çocukları için ise baba modeli, karşı cinsi tanıması ve karşı cinse karşı tavırları konusunda ipucu verir. İlgili bir baba kız çocuğunun karşı cinse duyduğu güveni arttırırken, çocuğun baba sevgisi ve ilgisini hissetmesi kendine olan güveni de arttırır.

Baba çocuğun gelişiminde belirleyici!

Baba ailenin toplumla ilişkilerini kuran bir köprü konumundadır. Bu nedenle baba, çocuğun sosyal gelişiminde ve özgüven kazanmasında önemli rol oynar. Baba ile ilişkisi sağlıklı olan, babasından sevgi ve ilgi gören çocuğun kendisi ile barışık, okulda başarılı, arkadaşları ile uyumlu ve liderlik özelliğinin gelişmiş olduğu gözlenir.

Sert baba algısı çocuğun kişiliğini etkiliyor

Babanın kısıtlayıcı ve cezalandırıcı bir tutum izlediği, çocuğunu kendi kurallarına uyması ve saygılı olması konusunda uyardığı sert baba modelinde tartışmaya yer yoktur.

Sert baba modeliyle büyüyen çocuklarda iki tip çocuk ortaya çıkıyor. Özerklik duygusu yüksek olan çocuklar babayla güç çatışmasına giriyor, karşılık veriyor, itiraz ediyor. Ters kimlik geliştiriyor.

Babanın istediği kişiliğin tam tersini benimseyerek babadan öç alıyor.

Özerklik duygusu olmayan, duygularını bastıran çocuk ise arabulucu olmaya çalışıyor ve hep kendinden fedakârlık yapıyor. Duygularını bastırıyor ve ruh sağlığı bozuluyor.

Çocuğuna yeterli ilgi sevgi göstermeyen, duygusal yönden ihmal eden otoriter babanın çocuğunda cinsel kimlik bozuklukları, özgüven eksikliği, öfkeli bir kişilik yapısı ortaya çıkabiliyor.

Çocuk, kendisini geliştirme kapasitesine sahipse, toplumla sağlıklı iletişim kurabiliyorsa, ailenin yaptığı yanlışları kendisi düzelterek bunu atlatabilir.

Anne çocuk ilişkisinde dengeyi kurmak için yapılması gerekenler

Zayıf baba-kız ilişkisi riskli davranışlara neden oluyor 

Kız çocuklarının hayatına giren ilk erkek babasıdır. Baba-kız arasındaki ilişki çocuğun gelecekte kadın-erkek ilişkisine bakışını da etkiler.

Sadece erkekleri tanımakla kalmaz, aynı zamanda nasıl bir eş seçeceği düşüncesine de sahip olurlar. Kız çocuğunun babası ile kurduğu ilişkinin kalitesi çocuğun sağlıklı ruhsal gelişiminde büyük rol oynar.

Bir babanın varlığı ve çocuğu ile kurduğu ilişki önemli bir etkiye sahiptir.

Zayıf bir baba-kız ilişkisine sahip çocuk depresyon, yeme bozukluğu, alkol ve madde kullanımı gibi riskli davranışlara yönelmeye daha meyillidir.

Güçlü bir bağ oluşturan sağlıklı bir baba- kız ilişkisinde ise kız çocuğu ileride özgüveni yüksek, kendini rahatça ifade edebilen, liderlik vasfı olan, karşı cinsle sağlıklı ilişkiler kurabilen, hayata karşı daha pozitif bakan, ruh sağlığı kolay kolay bozulmayan birey olarak yaşamını sürdürür.

Erkek çocuk babanın aynasıdır

Erkek çocuk babayı taklit eder ve baba ile özdeşleşir. Bu nedenle baba-erkek çocuk ilişkisinde en önemli kural erkek çocuğu yetiştirirken aynaya baktığını unutmamaktır. Erkek çocuk babanın aynasıdır. Bu yüzden önce baba davranışlarına dikkat etmelidir. Babanın erkek çocuğu ile ilişkisinde her zaman için biraz rekabet vardır. Rekabet de bazen güç savaşlarını beraberinde getirir.

Anne-baba hatası çocukta korku nedeni

Babanın dikkat etmesi gereken, bu güç savaşlarını kişisel almamak ve çocuğun gelişim dönemine uygun davranmaktır. Çocuğu ile empati kurabilmesi, onun duygularını yönetmesine, öfkesini kontrol edebilmesine ve doğru yönlendirilmesine yardım edebilmesi baba ile oğul ilişkisinde oldukça önemlidir.

Uzman Klinik Psikolog İhsan Öztekin, ideal baba olmanın 10 altın kuralını şöyle sıraladı:

1 – Beraber zaman geçirin. Beraber zaman geçirmeyi de sadece televizyon seyretmek ve sohbet etmek olarak düşünmeyin. Yaşına göre kitaplar okuyun, hikâyeler anlatın, oyunlar oynayın.

Beraber yapabileceğiniz hobileriniz olsun. Hafta sonlarını birlikte geçirebileceğiniz programlar yapın. Tabii burada çocuğunuzun nelerden hoşlanabileceğini göz önünde tutun.

Yaş farkı ne olursa olsun aranızdaki paylaşım çok önemlidir.

2 – Çocuğunuza doğru bir model olun. Kitap okuma alışkanlığı olsun istiyorsanız siz de kitap okumalısınız. Alkol, sigaranın zararlarını anlatarak değil, alkol ve sigara kullanmayarak bu konuda doğru örnek olabilirsiniz.

3 – Disiplini sevgi ile sağlayın. Bu konuda sakin olun ve adil davranın. Çocukların ihtiyacı olan rehberlik ve disiplin cezayla değil, belli sınırlarla sağlanmalıdır. Çocuklarınıza davranışlarının sonuçlarını gösterin ve olumlu davranışlarını ödüllendirin.

Kardeş kıskançlığını önlemek için bilmeniz gerekenler

4 – Çocuğunuzun özgüvenin kazanmasına yardımcı olun. Kendisini sevdiğinizi ve değer verdiğinizi hissettirin. Onu övün, onunla gurur duyduğunuzu dile getirin. Yanlış ve hata yaptığında yüzüne vurmayın, doğruyu öğretmek için yanında olun. Başkalarının yanında eleştirmeyin. Olumlu yönlerini öne çıkartıp cesaret verin.

5 – Çocukların sevginize ve bunu hissettirmenize çok ihtiyacı vardır. Sözle sevginizi göstermenin yanında fiziksel yakınlık da çok önemlidir. Bedensel temas kurun, ona sarılın. Şefkatle dokunulmak, çocukların hem fiziksel hem de psikolojik gelişimi için şarttır.

6 – Çocuğunuzun annesine saygılı olun, sevgiyle davranın. Çocuğunuzun önünde tartışmayın, kavga etmeyin. Unutmayın ki mutlu bir annenin çocukları sağlıklı ve mutlu olur.

7 – Sizi tanımasına fırsat verin. Örneğin işyerine götürün. Neler yaptığınızı, kimlerle çalıştığınızı, nasıl tecrübeler edindiğinizi, sorumluluklarınızı anlatın.

8 – Sabırlı olun. Öğrenmek her çocuk için ayrı bir süreçtir. Öğretmek zor da olsa sabırla yaklaşın, hevesini kırmayın.

9 – Duygusal yönden kendinizi kontrol edemiyor ve sözel, fiziksel saldırganlık gösteriyorsanız mutlaka profesyonel yardım alın. Çocuğunuz ve eşiniz bu tip davranışlara maruz kalmamalıdır. Bu durum çocuğun psikolojisinde derin yaralar oluşturur.

Kavgaların çocuklarda neden olabileceği durum bozuklukları

10 – Babanın görevi asla bitmez. Çocuklar büyüdüğünde ve evden ayrılma zamanları geldiğinde bile babalarının tavsiyelerine ve desteğe ihtiyaç duyarlar. Babalar hayatın her döneminde çocuklarının yanında olurlar, onlar evlenip ayrı bir aile kursalar bile.

Источник: https://www.medikalakademi.com.tr/ideal-baba-olmak-mumkun-mu-bu-10-pratik-kurali-uygulayabilirsiniz/

Bebeğinizin Cinsiyetini Belirleyebilir Misiniz?

Erkeksiz Çocuk Sahibi Olmak Mümkün mü?

“Aman sağlıklı olsun da cinsiyeti fark etmez!” cümlesi sıklıkla ebeveynler tarafından duyduğumuz bir cümledir. Ancak bazen her ne kadar öncelik olarak sağlıklı olması dilense de gönülden geçen bir cinsiyet söz konusu olabilir.

Hamile kalmayı planlıyor ve bebeğinizin hayalini kurduğunuzda bir kız veya erkek görüyor olabilirsiniz. Bu durumda akla hemen hamile kalırken cinsiyet belirleme mümkün müdür sorusu gelmektedir. O zaman sıkı durun ve makalemizi okumaya devam edin!

Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Belli Olur?

Henüz bir birlikteliğiniz olmadığı dönemden itibaren, geleceğe doğru baktığınızda kendinizi bir erkek ya da kız çocuğu sahibi olarak hayal etmiş olabilirsiniz.

Her zaman önce sağlıklı olmasını dileseniz de özellikle ikinci çocuğu düşünmüyorsanız, bu hayalinizi gerçekleştirmenin kolay bir yolu olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

Böyle bir durumda erkek çocuk olması için ne yapmalı diye ufak bir araştırmaya girişebilirsiniz. Aynı durum kız bebek olması için de geçerli olabilir.

Bir bebeğin, yani embriyonun oluşması erkekten gelen sperm hücresi ile annenin yumurta hücresinin birleşmesi neticesinde olur.

Normal bir insan 46 kromozomdan oluşur. Bunun 23’ü anneden, diğer 23’ü ise babadan gelir. Annedeki yumurta hücresi her zaman X kromozomu içerir; ancak babadan gelecek olan kromozom X veya Y olabilir. Bu durumda söyleyebiliriz ki, bebeğin XX kromozomlu bir kız veya XY kromozomlu bir erkek olması babadan gelecek kromozomlara bağlıdır.

Ebeveynlerin Gerçekleştirebileceği Cinsiyet Belirleme Yöntemleri Nelerdir?

%100 garantisi olmasa da birtakım yöntemlerle bebeğin cinsiyetini belirlemek mümkün olabiliyor. “Erkek çocuk yapmanın yolları nelerdir” ya da “kız çocuk isteyenler ne yapmalı” diye düşünenler için bu yöntemlerden kısaca bahsetmek istiyoruz.

Shettles Yöntemi

Dr. Landrom Shettles ve Dr. David Rorvik’in geliştirdiği bir yöntemdir ve %75 oranda etkili olduğu söylenmektedir. Bu yöntemin temeli X kromozomunun Y kromozomundan daha uzun yaşadığı gerçeğine dayanmaktadır.

Bu bilgi ışığında kız çocuk olması için yumurtlama gününüzü hesaplayıp, belirlenen yumurtlama gününden 2-4 gün öncesinde ilişkiye girip sonraki günler cinsel perhizde bulunabilirsiniz.

Böylece babadan gelen Y kromozomları nispeten daha kısa ömürlü olduklarından yumurtanın oluştuğu güne kadar yaşayamayacaklar, dolayısıyla babadan gelen X kromozomlarının yumurtayı dölleme şansı artacaktır.

Erkek çocuk olması için de Y kromozomunun daha hızlı olmasından faydalanılmaktadır. Bu durumda yumurtlama zamanına ne kadar yakın ilişkiye girerseniz bebeğinizin erkek olma şansı o kadar yüksek olacaktır.

Cinsel İlişki Pozisyonu

Sperm hücreleri daha hassas bir yapıya sahiptir. Kadının vajinası ise servikse yakın bölgede asidik, daha derin bölgede alkali bir ortama sahiptir. Yani erkek bebek olması için yapılması gerekenler nelerdir diye merak eden bir çifte, daha derin penetrasyon sağlanabilecek cinsel ilişki pozisyonları önerilebilir.

Derin penetrasyonla erkek spermi daha alkali bir ortama girecek, böylelikle yumurtaya giden yolculuğunda hayatta kalma şansı daha yüksek olacaktır.

Aynı şekilde kız bebek olması için yöntemler arayan bir çifte, daha yüzeysel bir penetrasyonla cinsel ilişki önerilebilir. Böylece spermdeki Y kromozomlu hücreler sidik ortama dayanamayarak ölecek, yavaş ama daha dayanıklı olan X kromozomlarının şansı artacaktır.

Ancak bu yöntemin çok fazla güvenilirliği yoktur. Çünkü erkek ve dişi spermlerin yaşam süresinin dakikalar değil, gün bazında farklılık gösterdiği düşünülmektedir.

Cinsel Perhiz Yapmak

Cinsel ilişkiye birkaç gün ara verdikten sonra ilişkiye girmenin erkek bebek olması için sahip olunan şansı arttırdığı söylenmektedir. Çünkü erkekteki cinsel perhizde sperm hacmi artar, dolayısıyla daha fazla sperm bulunması gerekir.

Spermdeki erkek hücreler hızlı olduğundan yumurtayı dölleme şansının arttığı düşünülmektedir. Bazı bilim insanları yüksek hacimdeki spermin hamile kalmayı kolaylaştırdığını, ancak cinsiyet belirlemede pek fazla etkili olmadıklarını öne sürmektedir.

Başarı oranı çok yüksek olmasa da erkek çocuk yapmak için ne yapmalı diye düşünen çiftler için denenmesi kolay bir yöntemdir.

Potasyumdan veya Magnezyumdan Zengin Beslenme

Yapılan bir araştırmaya göre erkek bebek olması için yöntemler arasında annenin gebe kalmadan önce potasyumdan zengin beslenmesi yer alıyor.

Çünkü potasyum, erkek sperm hücrelerinin koşullarını iyileştiriyor. Kırmızı et, muz, kuru fasulye ve avokado gibi besinler potasyumdan zengin besinlerin başında geliyor.

Kız çocuk olması için, yani dişi sperm hücrelerinin koşullarının iyileştirilmesi içinse annenin magnezyumdan zengin beslenmesinin etkili olduğu söyleniyor.

Yeşil yapraklı sebzeler, tahıl ve kuru yemişler magnezyum açısından zengin besinlerdir. Her ne kadar yapılan birtakım araştırmalarda beslenmenin cinsiyet üzerinde etkili olabileceği düşünülse de annenin uygulayacağı diyetin cinsiyeti etkilediğine dair kesin bir veri yoktur.

Orgazm Olma Sırası

Kadın eşinden önce orgazm olursa vajinada daha alkali bir ortam oluşur. Bu durum da erkek çocuk olması için daha iyi bir ortam demektir.

Orgazmdan önce vajinanın yapısı asidik olacağından, kız çocuk olması için olması gerekenler arasında erkeğin daha önce orgazm olması gerektiği söylenebilir.

Lakin burada ön sevişmenin de vajinanın alkali bir hal almasında etkili olabileceği düşünülürse, neden bu yöntemin cinsiyet belirlemede pek tercih edilen bir yöntem olmadığı daha anlaşılır olacaktır.

Ericssoon Yöntemi

Bu yöntem laboratuvar ortamında X ve Y kromozomlarının özel bir yöntemle santrifüje edilmesiyle cinsiyet belirleme yöntemidir. Bu kromozomları ayırmak %100 mümkün olmasa da bu yöntemle Y kromozomunun üste çıkması, X kromozomunun ise dibe çökmesi bekleniyor.

Bu yöntemin cinsiyet belirlemede etik olduğu düşünülmese de bazı cinsiyete bağlı kalıtsal hastalıkların bebeğe geçmesini engellemek için kullanılması mümkün olabilir.

Tıp dünyasında bebeğin cinsiyetini yüksek oranda belirleyebilecek yöntemler elbette ki mevcuttur. Ancak konuya etik olarak bakıldığında bu durumun ne derece doğru olduğu büyük bir tartışma konusu.

Bazen aile planlaması amacıyla kız çocuğu olanların erkek, erkek çocuğu olanlarınsa kız çocuğu isteme gibi talepleri olabiliyor. Ancak PGT (Preimplantasyon Genetik Tanı) gibi embriyonun anne karnına yerleştirilmeden önce kromozom seçimi yapılması yöntemleri karşı cinse ait embriyoların bilerek atıldığı düşüncesiyle belli bir kesim tarafından etik görülmemektedir

Görüldüğü üzere pek çok cinsiyet belirleme yöntemi mevcut. Ancak bunların hiçbiri %100 garanti vermiyor. Bazı yöntemler ise mantıklı bir gerekçesi yoksa etik olarak görülmüyor. Nihayetinde karnınızda ister kız bebek, ister erkek bebek olsun sizin için en önemlisi onu sağlıkla kucağınıza alabilmektir.

Kur’an’da Geçen Kız ve Erkek Bebek İsimleri

Источник: https://www.bebek.com/bebeginizin-cinsiyetini-belirleyebilir-misiniz/

Erkek Çocuk Sahibi Olmanın 9 Yolu

Erkeksiz Çocuk Sahibi Olmak Mümkün mü?

Cinsiyet seçimi veya bebeğinizin cinsiyetini önceden tespiti, tıp alanında tartışmalı bir konudur.

Bir çok anne baba adayı, bebek sahibi olmayı düşündüğü andan itibaren bebeklerinin cinsiyetlerini önceden belirlemeyi arzu ederler.

Erkek bebek sahibi olmanın garantili yollarını arıyorsanız, Erkek Çocuk Sahibi Olmanın 9  Yolu yazımızda , erkek evlada kavuşmanız için size uzman önerileri bildireceğiz.

Erkek Çocuk Sahibi Olmanın 9 Yolu

Erkek Çocuk Sahibi Olmak İçin Shettles Metodunu UygulayınAmerika’da ve Avrupa ülkelerinde yaygın uygulanan bir yöntem ise Shettle metodudur.Çok kolay olan bu yöntemin uygulama prensibi belli günlerde ilişkiye girmeye dayanmaktadırLandrum Shettles adlı bir doktorun geliştirdiği basit bir yöntemdir.

Buna göre erkek çocuk için yumurtlamaya en yakın zamanda cinsel birleşmeyapılmalıdır. Böylece hızlı Y kromozomu taşıyan spermler yumurtaya daha çabuk ulaşabilmekteler. Kız çocuğu için ise yumurtlamadan 3 ila 5 gün önce cinselbirleşme yapılıyor ve sonra bir daha yapılmıyor.

Böylece Y kromozomu taşıyan spermler ölüyor ve geriye X kromozomu taşıyan daha dayanıklı spermler kalıyor.Bu yöntemin uygulanması için yumurtlama gününün tespiti için bazal vücut ısısı takibini veya servikal mukus testlerini kullanmak gerekmektedir.Aslında bu bir çeşit gebelik takvimi dir.

Yumurtlama zamanını bilmiyorsanız, yumurtlama kitleri sayesinde bu tarihi bilebilir ve cinsel ilişki tarihini buna göre ayarlayabilirsiniz.

Shettles Metodunda, istediğiniz cinsiyette evlat sahibi olmakta oran % 75’tir.

Ovulasyon Tarihine Göre İlişkiye GirinYumurtlama tarihinden 24 saat önce veya 12 saat sonra ilişkiye girin.Bu zaman diliminde kaygan servikal mukus Y sperminin yumurtaya ulaşması,

X kromozumundan daha hızlıdır, bu da erkek çocuk sahibi olma şansınız yüksek bir zamanlama olduğu anlamına gelir

Seks Pozisyonu Önemli
Erkek Çocuk Sahibi Olmanın 9 Yolundan biri Doggy style seks pozisyonudur. Doggy style erkek bebek sahibi olmak isteyen çiftlere tavsiye edilen pozisyonudur.
Çünkü bu pozisyon, daha derin birleşme sağlar ve boşalma sağlar.

Daha Fazla Sodyum ve Potasyum TüketinOxford üniversitesinde yapılan çalışmalar, günlük diyetinde daha fazla potasyum ve sodyum bulandıran kadınların, erkek bebek sahibi olma şanslarının daha yüksek olduğu tespit edildi.Muz harika bir potasyum kaynağıdır.

Et, peynir, turşu, simit soda ise sodyum kaynaklarındandır.

Orgazm olun, Erkek Çocuk Sahibi Olma Şansınız Artsın!İlişikide orgazm olma ihtimaliniz yüksek pozisyonlarda birlikte olun.

Kadın orgazm olduğu zaman, vajina daha fazla alkali salgılar ve bu durum erkek kromozumu olan Y spermine ulaşmayı kolaylaştırır.Orgazm, vajinanın daha bazik olmasını sağlar.

Bu durumda vajinanın pH seviyesi erkek geni taşıyan sperm için daha uygun olur.

Beslenmenize Dikkat EdinErkek çocuk sahibi olmak için asidik gıdalardan uzak durun.Y spermi daha çok asidik değil, alkaline ortamda döllenir.Bu nedenle alkalinli gıdalara yönelmek erkek çocuk sahibi olma ihtimalinizi artıracaktır.Belli yiyecekler erkek çocuk sahibi olmanızı kolaylaştırır.

Gebelikten bir kaç hafta önce beslenmeniz muhakkak, kırmızı et, yumurta, balık, fasulye, bezelye, mantar, kabak, mısır, üzüm, ekmek ve tuzlu gıdalardan oluşsun.Bu gıdalar vajinadaki alkaline pH oranını artıran yiyeceklerdir.
Kalorisi yüksek gıdalarla beslenin.

Oxford ve İngiltere’de Exeter Üniversitesi tarafından yapılan çalışmaya göre yüksek enerji alımı ve yüksek glukoz düzeyleri olan kadınların erkek çocuk sahibi olma şansını artırıyor.

Hayz Tarihine Göre Erkek Çocuk Sahibi olun!Kadın hayzdan temizlendikten sonra 5 gün içinde hamile kalırsa oğlu olur.

5.günden 8. güne kadar hamile kalırsa kızı olur.

Çin Takvimi İle %90 Cinsiyet TespitiErkek Çocuk Sahibi Olmanın 9 Yolundan biri de çin takvimini kullanmaktır. Çin takvimi ile kadının yaşı doğru olarak belirlenir ve hangi ayda hamile kaldığına bakılır.

Yaş ve hamile kalınan ayın kesiştiği kutucuk bulunur ve sağa doğru 9 kutucuk sayılır.9. kutucuktaki işaret (0) ise kız , (x) ise doğacak çocuk erkektir.

Çin takvimine göre cinsel ilişkiye girerekte istediğiniz cinste evlada kavuşabilirsiniz

ilgili konular

Çin Takvimi ile bebek cinsiyetinizi belirlemek için tıklayın

Источник: https://www.kadinlarkulubu.com/portal/anne-cocuk-2/erkek-cocuk-sahibi-olmanin-9-yolu-62203.html

Поделиться:
Нет комментариев

    Bir cevap yazın

    Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.