Estetik Burun Cerrahisinin İncelikleri

Burun Estetiği

Estetik Burun Cerrahisinin İncelikleri

Burun estetiği tıbbi bilinen adı ile Rhinoplasty (Rinoplasti) sayesinde

 • Burun ölçünüzü yüzünüze oranlicak şekilde değiştire bilirsiniz
 • Burun deliklerinizin genişliğini, pozisyonunu ve ya ölçüsünü değiştire bilirsiniz
 • Burnunuzda var olan kamburluktan kurtulmanızda yardımcı olur
 • Yüzünüzün simetrik görünmesini sağlar

Günümüzde burun estetiği ameliyatı popülaritesini giderek arttırmakta. Tüm estetik cerrahi ameliyatları arasında saç ekimini saymazsak açık ara birinci sırada, hatta Google arama sonuçlarına göre saç ekiminden bile fazla aranmakta. Bu aramaların hepsi ameliyat oluyor anlamına gelmesin ancak konuya olan ilgiyi gösteren önemli bir istatistik.

Burun Estetiği Ameliyatı İle İlgili Kafa Karışıklıkları:

Bu durumun ciddiyetini göz önünde bulundurarak sizler için işin inceliklerini ve dikkat edilmesi gereken noktalar konusunda uzman birine sormayı seçtik.

Op. Dr. Defne Erkara burun estetiği ameliyatı ile ilgili dikkat etmemiz gereken hususları anlatıyor:

Burun estetiği ile ilgili internette bir sürü makale ve video var, her konuda olduğu gibi bu konuda da bilgiye ulaşmak kolaylaştı. Bu ameliyatı yapan o kadar çok doktor var ki, yine o kadar çok bilgi ortada dolaşıyor ki burun estetiği olmak isteyen hastanın kafasının karışmaması mümkün değil.

Burun estetiği konusundaki en önemli soru: “ben burun estetiği olmak için uygun bir aday mıyım?” sorusu. Bu sorunun cevabı aslında içinde gizli, siz burnunuzun şeklinden memnun değilseniz ve ameliyat olmanıza engel kronik bir hastalığınız yoksa burun estetiği için uygun bir adaysınız.

Burada önemli olan konu, burnunuzun ameliyattan sonra alacağı şekilden memnun olup olmayacağınız. Maalesef bunu tam olarak bilmek mümkün değil.

Photoshop gibi teknolojik araçlarla bir yere kadar son şekli göstermek mümkün ama bu yöntem hastayı yanıltabiliyor. Benim uyguladığım yöntem, fiziki olarak size benzeyen hastaların öncesi ve sonrası resimleri ile bir fikir vermeye çalışmak. Bu bile tam neticeyi göstermez, çünkü her insan, özenle birbirinden farklı olarak yaratılmıştır.

Burun Estetiği Olmak İsteyen Adaylar Ne Yapmalı?

Hastaya düşen, güvenebileceği ve yaptığı ameliyatlarla ilgili referanslarını gösterebilen bir cerraha ameliyat olmak; Hele ki elinde bir ünlünün resmiyle gelip, “buna benzemek istiyorum” demek biraz hayalcilik olur.

Estetik Cerrahi Mi Yoksa Kuluk Burun Boğaz Uzmanı Mı?

Burun estetiği ile ilgili bir diğer kafa karışıklığı yaratan konu ise estetik cerrahi uzmanına mı kulak burun boğaz (KBB) uzmanına mı ameliyat olunmasıdır.

Adı üstünde burun estetiği, estetik cerraha olunması gereken bir ameliyattır ancak kendini yetiştirmiş, çok güzel burun estetiği yapan kulak burun boğaz hekimide yok değil.

Burun Ameliyatı Sonrası

Nefes alma ile ilgili sorular ve sorunlar, burun estetiği ameliyatı ile birlikte gündeme gelmektedir, ya kişinin burnundaki şekille ilgili memnuniyetsizliği yanı sıra nefes alma ile de ilgili sıkıntısı vardır, ya da ameliyat olduktan sonra nefes sıkıntısı yaşar mıyım diye endişelenmektedir.

Başarılı bir burun estetiği ameliyatı sadece güzel bir burun yapmaktan ibaret değildir, burnun asıl işlevi olan nefesin sağlıklı olmasını veya kalmasını sağlayan bir girişim olmalıdır. Dolayısı ile artık burun estetiği yapan tüm cerrahlar bu konuya da azami dikkat göstermektedirler.

Doğal Görünümlü Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatı olunca ameliyat olduğunun belli olmasını istemeyen, yani doğal diye nitelendirilen bir operasyon sonucu isteyen hasta sayısı son yıllarda çok arttı. Burada kafa karışıklığı yaratan şu: “gerçekten doğal görünümlü bir burun yapılabilir mi” sorusu. Evet, gerçekten doğal görünümlü bir burun yapılabilir.

Bir konuyu gözden kaçırmamak lazım, bazı hastalar, ameliyat oldukları belli olsun isterler. Biz plastik cerrahlar biraz insan psikolojisinden anlamak zorundayız.

Doğal burun isteyen birine tutupta kaydırak burun yaparsak, o kişinin ameliyat sonrası hayal kırıklığını ve mutsuzluğunu tarif etmem mümkün değil.

Tabi bunun tersi de aynı şekilde rahatsız edici. Bu sorunları yaşatmamak için hastamızla ameliyat öncesi detaylı konuşarak beklentilerini iyi anlamamız gerekiyor, arkasından da yapabileceklerimizi anlatmamız gerekiyor, bu sayede herkesi mutlu eden bir sonuç ortaya çıksın.

Home

[rwp-review id=”0″]

Источник: https://www.biliminsesi.com/burun-estetigi/

Burnun Estetik Görünümü Neden Önemlidir?

Burun yüzün merkezinde bulunan, yüze üçüncü boyutunu kazandıran ve yüzün estetik görünümünü yüksek düzeyde etkileyen bir organdır. Herkesin yüz şekli farklı olduğu gibi, ideal burun şekli de birbirinden farklıdır. Burnun estetik görünümünü belirleyen en önemli kriterler; burun simetrisi, burun bölümlerinin birbirine oranı ve burnun yüz hatları ile uyumudur:

Simetri: Burnun estetik görünümü için aranan kriterlerin başında “simetri” gelir. Buruna karşıdan bakıldığında sağ yarısı ile sol yarısının simetrik olması gerekir. Burundaki eğrilikler ve çoğunlukla travma sonucu oluşan sağa ya da sola sapmalar, simetrik görünümü bozar.

Oran: Burun kanatlarının genişliği, iki göz arasındaki mesafe kadar olmalıdır. Burnun ucu, burun deliklerinin içinin görünmesine izin verecek kadar kalkık veya tamamen kapatacak kadar düşük olmamalıdır. Burun ucunun üst dudakla arasındaki açının, erkeklerde 90-95°, kadınlarda 95-105° arasında olması ideal kabul edilir.

Uyum: Burnun yüzün estetik görünümünü destekleyecek şekilde yüz hatları ile uyum içinde olması da önemli bir kriterdir. Burun genişliği ile ağız genişliği arasındaki oranın ve burnun uzunluğu ile eni arasındaki oranın ideal standartlara taşınması, doğal ve yüzün altın oranına katkıda bulunan bir görünüm sağlar.

Rinoplasti Nedir?

Burun estetiği operasyonları:

 • Burundaki şekil bozukluklarını gidermek
 • Burun kemerinin veya burun ucunun şeklini değiştirmek
 • Burnu küçültmek veya büyütmek
 • Burun deliklerini küçültmek
 • Burun kökü ile alın arasındaki veya burun ucu ile dudak arasındaki açıyı değiştirmek
 • Nefes almayı zorlaştıran burun eti (konka) büyümesi, burun kemiği eğriliği (septum deviasyonu) ve normalde burunda olmaması gereken yapılar (polip) gibi deformiteleri gidermek için uygulanır.

estethica’da burun estetiği operasyonları estetik ve plastik cerrahlar tarafından, genel anestezi altında ve ameliyathane şartlarında yapılır.

Her konuğumuzun burun şekli, deformasyonları ve gereksinimleri farklı olduğu için ameliyattan önce ve ameliyat sırasında yüzdeki özel noktalardan ölçümler yapılarak konuğumuz için ideal olan burun yapısı saptanarak “kişiye ve buruna özel tasarım” yapılır.

“Kişiye ve buruna özel tasarım” yerine standart ameliyat teknikleri uygulandığında, burun estetiği ameliyatı geçirdiği çok belirgin olan yapay bir görünüm elde edilebilir.

 

Burnun yüzün diğer yapıları ile uyumlu, doğru oranlara sahip, estetik, zarif ve doğal görünümlü olmasını amaçlayan bu uygulamada, vücut dokularıyla yüksek düzeyde uyumlu olan dolgu maddeleri kullanılır.

Uygulamanın temel hedefi, dolgu maddeleri aracılığıyla burun üzerindeki tümsek veya çukur alanların restore edilmesidir. Estetik ve plastik cerrahlarımız tarafından yapılan uygulama, ortalama 15 dakika sürer, genel anestezi ve ameliyathane şartları gerektirmez, cerrahi kesi içermez.

Uygulamadan hemen sonra sosyal yaşama dönülebilir ve kimse tarafından fark edilmez.

Burun dolgusu ile

 • Burun eğrilikleri giderilebilir veya hafifletilebilir
 • Burun asimetrisi ve burun alın ilişkisi düzeltilebilir
 • Burun ucu kaldırılabilir
 • Burun dudak bileşkesi belirginleştirilebilir
 • Burun sırtı düzleştirilebilir
 • Burun kanadındaki şekil bozuklukları düzeltilebilir.

Botoks:

Botoks, burun ucunun 1-2 mm kaldırılması için kullanılan bir diğer ağrısız ve ameliyatsız burun estetiği uygulaması olup tek başına veya dolgu uygulaması ile birlikte kullanılmaktadır.

Burun dolgusu uygulaması ağrılı mı?

Uygulamadan önce lokal anestezi sağlayan kremlerin kullanılması ve dolgu maddeleri ile birlikte anestezik madde enjeksiyonu yapılması, uygulamanın ağrısız olarak gerçekleşmesini sağlar.

Burun estetiği ameliyatından önce denemek için dolgu uygulanabilir mi?

Özellikle burun estetiği ameliyatı olma konusunda kararı netleşmemiş kişiler, burun dolgusu yaptırıp olası burun estetiği ameliyatı sonuçlarını gözlemleyerek ameliyat kararlarını netleştirebilirler. Burun estetiği ameliyatı, burun dolgusu uygulamasının etkileri geçtikten sonra yapılır.

Burun dolgusu ile birlikte yapılması önerilen diğer dolgular var mı?

Burun dolgusu ile birlikte; özellikle çene dolgusu, dudak dolgusu ve yanak dolgusu uygulamalarının da yapılması yüzün estetik görünümünü olumlu yönde etkilemekte ve bu dolgular sıklıkla birlikte uygulanmaktadır.

Burun dolgusunun ve botoksun kalıcılığı ne kadar sürer?

Kişiden kişiye değişmekle birlikte, burun dolgusunun estetik katkıları 6-9 ay, botoksun ise 3-6 ay sürer.

Burun dolgusu ve botoks ile solunum yollarını daraltan burun deformasyonları giderilebilir mi?

Nefes almayı ciddi düzeyde zorlaştıran burun eti (konka) büyümesi, burun kemiği eğriliği (septum deviasyonu) ve normalde burunda olmaması gereken yapılar (polip) gibi anatomik problemlerin burun dolgusu veya botoks ile giderilmesi mümkün değildir.

Burun estetiği için ameliyat mı, ameliyatsız yöntemler mi tercih edilmeli?

Her konuğumuzun burun şekli, deformasyonları ve gereksinimleri farklı olduğu için, konuklarımızın beklentileri ve estetik cerrahlarımızın değerlendirmeleri ışığında karar verilmesi en doğru yaklaşımdır. Genellikle, küçük deformasyonlarda ameliyatsız yöntemler, büyük deformasyon ve anatomik bozukluklarda ameliyat tercih edilmektedir.

Источник: https://estethica.com.tr/burun-estetigi

Estetik Burun Ameliyatı – Femmeplast Cerrahi Tıp Merkezi

Estetik Burun Cerrahisinin İncelikleri

Burnun yeniden biçimlendirilmesi işlemine estetik burun ameliyatı denir. Burun estetiği ameliyatı ile burun küçültme, burun büyütme, burun ucu kaldırma, burundaki kemik alınması v.b. işlemler yapılmaktadır.

Ameliyatta genel anestezi uygulanır ve ameliyat süresi, anestezi ve uyandırılma süresi dahil 1-2 saat arasında değişmektedir. Burun ameliyatı sonrasında, hastalar genellikle aynı gün içinde evlerine gönderilebilmektedir.

Burun ameliyatı sonrası hastalar birkaç gün sonra ayağa kalkarak, doktorunun kontrolü ve bilgisi dahilinde işe gidebilmektedirler.

Estetik Burun Ameliyatında Doktorla İletişim Neden Çok Önemlidir?

Hastalar ve estetik cerrahlar arası kurulan kontakt ameliyatların başarısı ve seyrinde önemli rol oynamaktadır.

Burun ameliyatında beklentilerin estetik cerraha anlatılması sonrasında muayenenizin yapılması ve size bilgi verilmesi sonrasında ameliyatla ilgili karar vermenize bağlı olarak planlama süreci başlayacaktır.

Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta derisi kalın olan burunlarda yapılacak ameliyatın kendini göstermesinin zorluğudur.

Estetik Burun Ameliyatı Öncesi:

Burun ameliyatları için  kullanılacak anestezi genel anestezidir. Lokal anestezi ile de yapılan estetik burun ameliyatında genellikle estetik cerrahlar  genel anestezi altında yapmayı tercih ederler. Tamamıyla estetik amaçlı yapılan bu ameliyatı çoğu sigorta poliçesi ödemesini yapmaz.

Bu durumun istisnası ise solunum problemi ya da yaralanma sonrası bozulan burun şeklinin düzeltilmesidir ki, bu durumda sigorta şirketiyle hasta görüşerek durumunu bildirebilir.

Daha önceden geçirilen ameliyatlar, herhangi bir nedenle kullanılan ilaçlar, alerji veya solunum güçlüğü ve tütün (sigara, v.b.) kullanımı mutlaka estetik ameliyatı yapacak cerraha hasta tarafından iletilmelidir.

Her türlü beklenti ve endişe mutlaka ameliyat öncesi belirtilmelidir. Ameliyat öncesinde doktorunuz belirli ilaçları ve tütün kullanımını ameliyattan önce kesilmesini önerebilir.

Ameliyat süresi, anestezi ve uyandırılma süresi dahil 1-2 saat arasındadır.

Ameliyat esnasında burun deliklerinin içinden yapılan kesilerle ameliyata başlanır; burun sırtı, burun ucu ve varsa içi ile ilgili problemler düzeltildikten sonra burun deliklerine tampon konur ve burun sırtına alçı atel konarak, ameliyat sona erdirilir.

Göz kapaklarında şişlik ve morluğu minimuma indirmek amacıyla ilk gün göz kapakları flaster ile kapatılır. Estetik burun ameliyatı Doktor kontrolündehasta ameliyat sonrası aynı gün içinde eve gönderilebilir.

Burun ameliyatından sonra yüzde şişme, burun ağrısı, baş ağrısı, kas ağrıları, halsizlik olabilir. Ancak doktorunuzun vereceği ilaçlarla bu etkiler minimuma indirgenebilir. Hastaların yapılarına göre gözler etrafında morluk ve şişlik nadiren de olsa olabilir.

İlk birkaç gün zaruri ihtiyaçlar dışında sırta birkaç yastık konularak yatılması önerilir. Tampon olduğu için nefes almada zorluk hissedilir ki bu yüzden ağızdan nefes alınmalıdır. Hapşırma için ağız açık derin nefes alınarak, bu histen kurtulunabilir. Burundan tamponlar çekilse de 2-4 ay kadar zaman zaman nefes alma problemi olabilir.

Ameliyat ne kadar deneyimli bir cerrah tarafından yapılırsa, komplikasyon (risk) oranı da o derece azalacaktır. Ancak yine de bu risk yok denemez çünkü her cerrahi operasyonun belli bir risk oranı bulunur.

Bu riskler enfeksiyon (iltihab), burun kanaması, anesteziyle ilgili riskler, burun sırtında çok ince damarlanmalar olarak sayılabilir. Burun deliklerini küçültmek için işlem yapılmadığı sürece herhangi bir görünen iz söz konusu değildir. Çünkü ameliyat burun içinden yapılmaktadır.

Açık burun ameliyatlarında burnun alt kısmında iz olur. Ancak estetik cerrahların kullandığı teknikler genellikle kapalı burun ameliyatı tekniği olduğundan bu ize ameliyatlarda rastlanmamaktadır.

Estetik burun ameliyatı sonrası risk her zaman vardır, yani en ehil ellerde dahi on hastadan birinde ikinci bir ameliyat riski vardır. İkinci ameliyat her zaman ilk ameliyattan daha basit bir işlemdir.

Burun Ameliyatı Sonrası Estetik Cerrahların Önerileri

Hastalar doktorlarının izniyle birkaç gün sonra ayağa kalkıp, işe gidebilirler. Göz kapakları ameliyatın ertesi gün açılır. Tamponlar 1-3 gün sonra doktorun kontrolüne göre çıkarılabilir. Alçının değiştirilmesi ise, 5-7 günlerde yapılmaktadır.

Dikişlerin özel durumlar dışında alınması gerekmez, çünkü eriyen dikişlerdir. Ameliyattan sonra sümkürmek ve burun silinmesi bir iki hafta için yapılmamalıdır. Alçının açılması 10-12.günlerde olur.

Bundan sonra cerrahınızın tarif edeceği masajı zamanında uygulamanız ve iki ay süreyle burnunuzu korunmanız gerekir. Ameliyat sonrasında ayrıca gözlük kullanılmamalı, buruna darbe alınmamalı, burun üstü yatılmamalı, güneşte gezmekten kaçınılmalıdır.

2-3 hafta kadar zorlu hareketlerden (/koşma, yüzme, seks, kan basıncını artıran hareketler, v.b.) kaçınılmalıdır.

Estetik cerrahlar hastalarını ilk bir ay içinde daha sık, daha uygun ayda bir olmak üzere kontrollere çağrılır. Şişliklerin %70-90’ı ilk bir ay içinde, kalanları ise 6-12 ay içinde geçmektedir.

Genellikle burnun ucu yanları şişlikleri en son inen yerlerdir. Risklerin oluşması sizin cerrahınızın tavsiyelerine uymanıza bağlıdır. Bazen burundan zaman zaman bir veya iki damla kan gelebilir, zamanla geçer.

Aklınıza takılan sorular varsa öncelikle cerrahınıza sormalısınız.

Burun Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar:

 • Tamponlar burnunuzdan nefes almanızı zorlaştırır ve göz kapaklarındaki flasterler görmenizi engelleyebilir. Ancak bunlara dokunmamanız gerekir; doktorunuz uygun zamanda çıkartacaktır.
 • Ilık yeterli sıvı almanız, yumuşak gıdalar yemeniz, dudaklarınızı ıslak tutmanız (jel veya kremlerle) faydalıdır.
 • Sadece reçete edilen yani doktorunuzun yazdığı ilaçları kullanın ve asla aspirin veya aspirin içeren ilaçlar kullanmayınız.
 • Uyurken veya dinlenirken başınızı, en az iki yastık olacak şekilde yüksekte tutunuz, böylece daha az şişlik ve morluk görülecektir.
 • Burnunuzdan pembe/açık kırmızı renkli sızıntı olabilir; yalnız devamlı kırmızı kan gelmesi durumunda telefonla doktorunuza bildiriniz.
 • Ameliyattan sonraki alçı atel ancak doktorunuz tarafından zamanında çıkarılmalıdır, çünkü burnun şekillenmesinde faydalı olacaktır.
 • Burnunuzun altında size değiştirilmesi gösterilecek tampon sizi rahatsız ettikçe değiştirebilirsiniz.
 • Burnunuzla oynamayınız, bir yere çarpmamaya dikkat ediniz.
 • Yumuşak diş fırçası ile dişlerinizi fırçalayınız.
 • Ameliyatınızdan sonra iki hafta süreyle kan basıncını arttıracak hareketlerden kaçınınız.
 • İki ay süre güneşe çıkmayınız.
 • Burnunuz açıldığında biraz fazla kalkık gibi gelebilir, ilk bir ay içinde 5-10º’lik inme olacaktır.
 • Burnunuzda ve üst dudağınızda uyuşukluk hissedebilirsiniz ancak bu da zamanla geçecektir.
 • Günde 2-3 kez kulak temizleme çöpü ile gösterildiği gibi krem kullanarak temizleyebilirsiniz.
 • Burnunuz 2-4 ay kadar tıkalı olacaktır. Bu normaldir. Burnunuzu sümkürmeye, aksırmaya çalışmayın. Steroidli burun spreyleri kullanmayınız. Hapşırmak zorunda kalırsanız ağzınız açık hapşırınız.
 • Ameliyattan sonra depresyon görülebilir, ameliyattan sonraki ilk görünüm sizi tedirgin edebilir. Tam anlamıyla iyileşme 6-12 ay sürecektir.
 • Atelden sonra işe gidebilirsiniz ancak zorlu hareketlerden kaçınmak kaydıyla.
 • Makyaj yapılabilir.
 • Ameliyat sonrası kontrollere mutlaka düzenli gidiniz. İlk bir ay içinde doktorunuzun uygun gördüğü kadar daha sonra altı aya kadar ayda bir.

Bu bilgiler tıp literatüründen alınmış ve tamamiyle bilgilendirme amaçlı verilmiş olup bir estetik cerrah ile karşılıklı konuşarak tüm ayrıntılar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Источник: http://www.femmeplast.com/estetik-burun-ameliyati/

Piezo Burun Ameliyatı Uygulaması Nedir,Uygulama Nasıl Yapılır ve Sorun Yaratır mı?

Estetik Burun Cerrahisinin İncelikleri

Piezo uygulamasında kıkırdaklara ve deri kısmına herhangi bir zarar verilmez.İnce bir şekilde burun kemiğinde şekillendirme ve kesme yapılmasına izin veren ve ses dalgalarının yardımları ile yapılan cerrahi bir uygulamadır.

Piezo Burun Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır, Aşamaları

Rinoplasti ( burun estetiği ) ameliyatı insanların sık şekilde tercih ettiği ve sonrasında hakkında birçok soruyu araştırdığı cerrahi bir uygulamadır.

Burun estetiği cerrahisi son dönemin gelişen teknolojisi ile desteklendiğinden dolayı piezo olarak isimlendirin ultrason meydana çıkardığı enerji desteği ile kemiğe şekil veren cihazların kullanımları ortay çıkmıştır.

Plastik cerrahisi uygulamaların daha konforlu şekilde iyileşmeler geçirmeleri adına piezo burun estetiği yaptıranlar kişilerin ameliyatlarının hemen hemen tamamında burun kemiğine müdahale edilir. Piezo uygulamasında kıkırdaklara ve deri kısmına herhangi bir zarar verilmez.

  İnce bir şekilde burun kemiğinde şekillendirme ve kesme yapılmasına izin veren ve ses dalgalarının yardımları ile yapılan cerrahi bir uygulamadır. Piezo cihazı yardımı ile burun estetiği cerrahisi ameliyatlarında kemik iyileşmelerinde % 60 oranında hızlanma olduğu gözlemlenmiştir.

Burun estetiği yani rinoplasti cerrahisi ameliyatı sonrasında hastalar bakımından en önemli detay daha az şişlik ve morluklar ile iyileşme sürecini atlatmaktır. Piezo rinoplasti cerrahisi kapsamında son buluş olmadığı kesindir. Özellikle acık burun kemiğinin şekillendirilmesi amacı ile üstünlük ve incelik sağlayan bir uygulamadır.

Piezo estetiği uygulamasında normal burun estetiği ameliyatlarından farklı sadece kemiğin şekillendirme işlemleri yapılır. Anestezi uygulaması ve diğer detayların uygulanması aynıdır. Piezo burun ameliyatları ile hastaların konforlu, kolay ve basit şekilde ameliyat olma olanakları bulunur. Bu uygulamalar özellikle Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerde sık şekilde yapılır. Ayrıca yapacak olan uzmanın tecrübesi, hastanenin verdiği hizmet ve kullanılan teknikler fiyatları açısından etkilidir. Bunun için ameliyat olmadan önce mutlaka detaylı bir şekilde araştırma yapılması gerekir. Piezo cerrahisinin avantajları şu şekilde sıralanabilir;

 • Şişlik ve morluklar yok denecek kadar azdır.
 • İstenilen hatlardan kesi yapılabilmesi ve kemiklere kolay biçimde şekil verilmesine olanak sağlar.
 • Erken dönemde günlük yaşama dönebilme ve hızlı şekilde iyileşme avantajı bulunur. Özellikle ilerleyen dönemlerde estetik cerrahi de vazgeçilmez bir uygulama olacaktır.

Piezo Burun Estetiğinden Sonra Sizi  Neler Bekler?

Piezo burun estetiği ameliyatlarında sonra hastaların en çok merak ettiği sorular içinde burunun iç kısmına yerleştirilen tamponların özellikle nefes alıp verme konusunda sıkıntı yaratıp yaratmayacağıdır. Bu konuda geliştirilmiş olan silikon yaprak biçimindeki tamponlar kullanılır.

Oluklu bir sisteme sahip olduğu için nefes alıp verme konusunda rahatlık yaratmaktadır. Ayriyeten tamponların çıkartılması işlemlerinde yine genel anlamdaki yargının dışında hastalarda ağrı, acı ve sızı meydana gelmemektedir.

Ameliyatın bitmesinden sonraki süreçte kişiler ne zaman sosyal yaşama ve iş yaşamına dönebileceklerini fazlasıyla merak ederler. Burun ameliyatının uygulanmasından sonra hastaların 1 gün hastanede kalması gerekebilmektedir. Eve çıkan hastanın 1 haftayı doldurması ile tamponları çıkartılır.

Tamponların çıkartılması sonucunda kısa süre içinde sosyal ve iş yaşamına geri dönmek mümkündür. Bazı kişilerde 3 haftalık sürecin bitmesi ile masaj uygulamaları uzman tarafından önerilir. Hemen hemen 6 aylık süreç içinde kesinlikle gözlük kullanımı yapılması yasaktır. 2 ay boyunca da kişilerin havuz ve denize girmesi yasaktır.

İyileşme dönemi içinde kesinlikle burun bölgesine herhangi sert ya da yumuşak bir darbenin alınmaması gerekir. Kişilerin bu dönemde kendilerini koruması çok önemlidir.  Piezo cerrahisi uygulaması tek başına kemik dokusuna seçici bir işlem olduğu için uygulama esnasında şekillendirme ve kesme işlemleri kemikte yapılır.

Damarlarda ve yumuşak dokuda hasar meydana gelmediği için ameliyattan sonra şişlik ve morluklar yok denecek düzeydedir. Bu sayede insanlar kısa süre içinde kendi yaşamlarına geri dönebilmektedir. Tabii ki iyileşme sürecinde kesinlikle uzman doktorun söylediklerinin dışına çıkmamak da gerekir.

Günümüzün gelişen teknolojisinin desteği geliştirilen yöntemlerin tamamı hastaların konforlarını arttırmaktadır.

(1 votes, average: 5,00 5)
Loading…

Источник: https://estetikhayat.com/piezo-burun-estetigi

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.