Gençler ve Ergenlerde Bilgisayara Bağımlılığı

içerik

Ergenlerde bilgisayar bağımlılığı. Bilgisayar oyunlarına bağımlılık. Bilgisayar bağımlılığı: belirtiler

Gençler ve Ergenlerde Bilgisayara Bağımlılığı

Bilgisayar teknolojisinin gelişmesiyle, çok sayıda yeni sorun ortaya çıkıyor. Bunlardan birisi ergenlerde bilgisayar bağımlılığı. Bu yazıda bu konuda konuşmak istediğim şey bu.

Ne oldu

Çocuğun bilgisayar oyunları oynadığı görülüyoroyunlar, ve ne? Evde sessizlik ve huzur vardır. Bununla birlikte modern psikologlar, günümüzde ortaokul ve ortaokul çağındaki çocukların sayısının arttığını söylüyor. Bu ne anlama geliyor? İlke olarak, tüm bağımlılıkların özellikleri benzerdir.

Bir uyuşturucu bağımlısı günlerce bir doz ararsa, bir saat sabırsızlıkla bekleyebilir; bilgisayarla oturmasına izin verilir. Şu anda çocuğun çoğu zaman bir yer bulamıyor, başka bir şey yapamıyor, evin veya dairenin etrafında dolaşıyor.

Bu sorunun ele alınması gerektiğini söylemeye değer, aksi takdirde olumsuz sonuçlar doğabilir.

Dönem hakkında

“Bilgisayar” terimininbağımlılık “oldukça genç, 1990'da bilgisayar endüstrisi aktif olarak gelişmeye başladığında ortaya çıktı.

Bu makineyle yaşayamayacağı kişinin devletin bütün boş zamanlarını monitörünün önünde geçirdiği terimini tanımlar.

Bununla birlikte, o günden beri bağımlılık biraz dönüştürülmüş ve yeni unsurlar ve formlar kazanmış, birimler değil, farklı yaştaki birçok insan için bir sorun haline gelmiştir.

nedenleri

İlginç bilgiler görünebilir,neden ergenlerde bir bilgisayar bağımlılığı olabilir. Her şeyden önce, bu, çocuğun böyle bir arkadaşının yardımıyla telafi ettiği ebeveynlerden ve meslektaşlardan gelen dikkat eksikliğidir.

Şimdi, çeşitli sosyal ağlar çok popüler olduğu bir zamanda, bu sorun daha da acil hale geldi: orada çocuk yeni bir imaj yaratıyor, arkadaşlarıyla buluşuyor ve gerçek değil yaşıyor, ancak sanal bir hayat. Bu durumda, kumar hakkında değil, çocuğun Internet bağımlılığı hakkında konuşuyorlar.

Bir genç daha başka başka bir dünyaya ne götürebilir? Kendi güvensizliği, yetenekleri bakımından, görünüşlerinden hoşnut olmamak da mümkündür (özellikle sapmalar varsa).

Genellikle çocuklar akranlarından farklı olmamak için bilgisayarda “oturuyor” (burada genellikle bir oyun bağımlılığı, ancak sosyal ağların gelişmesiyle birlikte bu eğilim değişiyor).

Boş vakitlerini bir bilgisayarla alabilmek için, bir çocuk, hobileri veya hobileri yoksa ve boş zamanın bir yerde düzenlenmesi gerekebilir. Ve tabii ki, ailede iletişim biçiminin bağımlılıklarının geliştirilmesine, yetiştirilmesine katkıda bulunur. Bir çocuğun günde iki saat bilgisayarında bulunması (ve olması gerekirse), o zaman İnternet bağımlılığı yapamaz.

Büyük tehler

Ayrıca, bilgisayarınErgenlerde bağımlılık tehli bir iştir ve bu ciddi sonuçlar doğurabilir. Her şeyden önce, sanal bir dünyada olmak, bir kişi hemen hemen hiç yeterince gerçek zamanlı olarak kontrol, genellikle geç. Bir çocuk sürekli olarak okulu atlayabilir, dersleri atlayabilir.

Büyük bir sorun, bilgisayar oyunu sırasında ortaya çıkabilecek saldırganlık seviyesidir. Eğer bir genc başarılı olamıyorsa, bir fırtına duygusu vardır, zihniyet yavaş yavaş dengesizleşir. Bu çocuğun gerçek dünyaya geçişi, en yakın çevresi ile bu şekilde iletişim kurması: anne-babalar ve arkadaşlar.

Geleceği ve bir bilgisayar oyununda er ya da geç bir gencin başarılı olmasını, ilk seferden başlamazsa, o zaman n-th'den başarılı olmasını etkiler. Çocuk, gerçek hayatta her şeyin çok basit olduğuna karar verebilir. Ve bu yetişkin gerçek hayatta sonuçlarla ve güçlü bir hayal kırıklığı ile doludur.

Ayrıca, ergenlerde bilgisayar bağımlılığı vücudun durumunu etkiler. Böylece, vizyon doğru bir şekilde bozulmuştur, avitaminoz ve yanlış bir doğumla bağlantılı diğer sorunlar olabilir (bilgisayar bağımlılığı olan genç genellikle daha fazla yemiyor, sadece aperitifler yaşıyor).

Genellikle bağımlı olan çocuk görünüşünü takip etmez, kişisel hijyen kurallarına uymaz.

bağımlılıklar

Bu konuda bağımlılığınbilgisayar oyunları. Yani, bugün bir internet bağımlılığı, bir çocuk sanal bir dünya olmadan yaşayamayacağınız ve kumar oynayacak durumda. Buna karşılık, bilgisayar oyunlarına bağımlılık oyun türlerine göre bölünür.

Bir kişi kahramanının gözleri aracılığıyla oyuna baktığında, rol oynayan oyun oyuncuları olur (çocuk kahramanın dışından baktığı zaman bu oyunlardan daha az tehli değildir); Ancak daha az tehli olan stratejik oyunlar, çocuğu kendi dünyalarına çekmeye hazır; rolü olmayan oyunlar, örneğin çeşitli bulmacalar, çarşılar, flash oyuncaklar.

Sanal dünyada özellikle tehli olan kumar oynuyor çünkü oyuncuların çoğu zaman çok fazla para çekiyorlar.

Potansiyel kategori

Kimler bilgisayar problemi olabilir?bağımlılığı? Bu nedenle, öncelikle ebeveynleri genellikle evde olmayan çocuklar ve çocuk kendi başına bırakılır.

Aynı şey, genellikle evde yalnız yaşayan ya da sadece dinlemedikleri tavsiyeleriyle hizmet personeli ile çalışan zengin ebeveynlerin çocukları için de geçerlidir.

Erkeklere göre daha bağımlı ergenler (istatistiklere göre, 10 erkek sadece bir bağımlı kızdır), yaş bakımından en tehli 12-15 yıldır.

Bağımlılık ne gerektirecek?

Bilgisayar oyunlarına bağımlılık gerektirebilirbirçok olumsuz sonuç var. Bu nedenle, her şeyden önce, çocuk iletişim döngüsünü yavaş yavaş azaltacak ve bu da gençlerin gerçek hayatta tam olarak izole edilmesine ve sonuçta ortaya çıkabilecek sonuçlara yol açacaktır. Sağlıkta geri dönüşü olmayan değişiklikler de olabilir.

Yani bu, görme, metabolizma, çeşitli derecelerde muhtemelen obezite ihlalidir. Zamanla, psişik doğru bir şekilde bozulacak ve destabilize edilecektir. Ayrıca, kumarbazın ergenlik dönemindeki tüm sorunlarının yetişkinliğe geçme riskinin olduğunu söylemek de önemlidir. Ve bu büyük olumsuz sonuçlarla dolu.

Ayrıca, bir çocuk çalmaya başlayabilir, çünkü çoğu zaman İnternet veya oyun belirli bir ücret gerektirir. Ve bu yasa mektubuna göre cezalandırılabilir.

Bağımlılık nasıl ortaya çıkıyor?

Bağımlı, ilginç ve birlikte gözlemledikten sonrakorkunç sonuçlar psikologlar tarafından yapılan. Kimyasal ve bilgisayar bağımlılığı: semptomları hemen hemen aynıdır. Bu insanlar, örneğin, istenen bir hedef keskin öğrencileri daralmış zaman.

Çocuklar da serbest zaman varsa, (sadece unutmak veya zamanında yemeye tembel) yapmak için başka bir şey olamaz kendisine ve görünüşüne, kazanç (nedeniyle yetersiz beslenmeye obezite değişen derecelerde) özen veya kilo yok, okulda kötü yapmaya başlar.

üç yaşından önce televizyona bebeği izin vermemek, ve bir bilgisayara ve yaklaşık 10 yıl kadar daha uzun: böyle bir gelişmeyi önlemek için, hiç bir şeye ihtiyacım yok. Bu yaşta idi ve ilişkilerin çeşitli türlerine eğilim olur. Ancak, bunu yapmak için zamanımızda maalesef neredeyse imkansızdır.

Bağımlı davranış mekanizması

Bağımlılık yapan, yani çocukta bağımlı davranış, çeşitli kimyasal maddelerin kullanılması ile ve kullanılmadan gerçek hayattan sanal hayata uzaklaşarak oluşturulmaktadır.

Bu süreç, çocuğun gerçek rollerden uzaklaşıp onları sanal olanlarla değiştirerek, daha rahat ve hatta ruhsal yakınlıklara sahip olması gerçeğine dayanmaktadır. Oyun ya da internet, özünde, gerçek hayatta eksik olduğu için çocuğu telafi eder.

Yani, bir kişi fiziksel olarak zayıfsa ve akranlarına bir reddetme yapamazsa, bilgisayar oyunu bağımlılığı olacaktır.

Gerçek hayatta yeterince iletişim kuramayan ergenlerde, farklı rolleri ve maskeleri deneyebileceğiniz sosyal ağlara bağımlılık olacaktır (kişinin kendini tanımlamasıyla ilgili bir sorun olabilir, sonuçlarla doludur), ilk bakışta her zaman anlayacak olan insanlarla arkadaş olun. Ancak, zamanla, bir hayal kırıklığı gelebilir, çünkü sık sık bu arkadaşlar hayali ve özel bir destekle zor dakikalarda beklemezler.

Bağımlılık nasıl önlenir?

Ergenlerin bağımlılığıBilgisayar oyunları, internetten, oldukça basit ama etkili kurallara uymanız gerekir. Bu nedenle, çocuğun monitörün önündeki zamanı doğru bir şekilde ayarlamanız gerekir; ebeveynler ise, yavruların internette neler yaptığını kontrol etmek için yasak değildir.

Yetişkinlerin kişisel örneği büyük bir etkiye sahiptir: Papa tüm boş zamanını monitörün önünde geçirirse, çocuğun aynı şeyi yapması şaşırtıcı değildir. Ayrıca, ailenizin boş zamanlarını doğru bir şekilde planlamanız gerekir: doğada daha fazla zaman geçirin.

Adölesanlarda bilgisayar bağımlılığının önlenmesi için başka hangi yöntemler kabul edilebilir? Çocuğunuzu olabildiğince fazla yüklemek iyidir: daha fazla zaman harcamak için kupalara, öğretmenlere yollayın. Sonra oyunlar ve farklı bağımlılıklar için yeterli zaman olmayacak.

Radikal bir yol olarak, çocuğun bilgisayarındaki çalışmayı buna yönelik çeşitli programlarla sınırlandırabilirsiniz.

nüansları

Bilgisayar bağımlılığı belirtilerini tespit etmiş olmakGençler, ebeveynler hemen harekete geçmeli. Yani, bir psikoloğa gitmek ve onunla bir eylem planı yapmak iyidir. Sonuçta, ebeveynler genellikle yanlış davranırlar, çocuklarının sadece iyi olmasını isterler.

Örneğin, bilgisayar oyunlarını keskin bir şekilde yasaklamak önerilmez, bu da hiçbir şeyin iyi olmayacağına işaret eder. Her şeyi tutarlı bir şekilde yapmak, monitörün önündeki zamanı yavaşça azaltmak en iyisidir.

Çocuğunuzun zeine uygun oyunların kontrol edilmesi de gereklidir. Sonuçta, hepsi kötü değil, aynı zamanda akıl geliştirmek ve hatta bir eğitim bileşeni bile var yararlı olanları vardır.

Bir bilgisayar monitörünün önünde geçirilen zamanın tamamı bağımlılık olarak adlandırılamaz, çünkü bir çocuk İnternet'i kullanarak öğrenebilir.

tedavi

Önemli bir nokta bir bilgisayarın tedavisiergenlerde bağımlılık. Bu arada, sadece çocuk için değil, aynı zamanda yetişkinler için de oldukça acı verici olabilen “kırılma” nın eşlik edeceği söylenmelidir.

Ebeveynler, yavrudan birkaç saldırıya dayanmak zorunda kalacaklardır: onlar sadece sözlü değil, aynı zamanda saldırıya da erişebilirler. Çocuk, ebeveynleri en azından yarım saat oynamaya ikna etmeye başlayabilir ve herhangi bir şey vaat edebilir.

Bu konuda devam etmeyin, çünkü uyuşturucu bağımlıları da, asla sözlerini tutmuyorlar. Ebeveynlerin konumu açık ve sarsılmaz olmalıdır. Bu zamanda, ebeveynler de zor zamanlar geçirecekler, çünkü çocuğunuz için eğlenceli bir unsur olmanız gerekecek, böylece çocuk en azından bir süredir hobisini unutacak.

Daha fazla iletişim ve ortak çalışma – bağımlılık için tedavi unsurlarından biri budur. Ayrıca, günlük rutini, o kadar hızlı olmayacak alışkanlığı değiştirmek de gereklidir. Çoğu zaman, ebeveynler herhangi bir iyileşme görmezlerse ellerini bırakabilirler.

Ancak, bu iş atmaya değmez, çünkü er ya da geç gelişme gelecektir, sadece beklemek zorundasınız. Eh, kendi başına bir şey olmazsa, ergenlerde bilgisayar bağımlılığı tedavisi en iyi uzmanların yardımı ile yapılır.

Yakın insanları

Bilgisayarın sebepleri ne olursa olsunÇocuğa bağımlılık, en yakın çevre ile başa çıkmasına yardımcı olur. Dolayısıyla, en önemli rol, elbette, çocuğu gerçek dünyaya çekmek için tüm güçlerini vermek zorunda olan ebeveynler tarafından oynanır.

Bununla birlikte, bu vaka çocuğun daha fazla arkadaş, sınıf arkadaşı ve arkadaşını cezbetmek zorundadır, bu yüzden o zaman yalnız olmadığını, sanal yanı sıra gerçek ve daha az ilginç bir yaşamı olduğunu anlamıştı.

Ve her şey ortaya çıktı, ilginç toplantılar, doğa, geziler ve tatiller için çıkışlar organize etmeniz gerekiyor. Ama en önemli kural, bağımlılıkla nasıl başa çıkılacağı, onun tanınmasıdır.

[attention type=yellow]
Çocuğun yakın çevresi, gencin hasta olduğunu, sorunlarının olduğunu, çocuğun bunu anlaması gerektiğini ve ancak o zaman tedavinin yeterli olacağını ve sonuçların görünür olacağını göstermelidir.
[/attention]

Источник: https://tr.ilovevaquero.com/dom-i-semya/22397-kompyuternaya-zavisimost-u-podrostkov-zavisimost-ot-kompyuternyh-igr-kompyuternaya-zavisimost-simptomy.html

Ergenlerde Bilgisayar bağımlılığı .Video oyun bağımlılığı .Bilgisayar bağımlılığı: belirtiler

Gençler ve Ergenlerde Bilgisayara Bağımlılığı

yeni sorunların bir sürü var.Bunlardan biri – ergenlerde bilgisayar bağımlılığı.Bu benim bu yazıda anlatmak istediğim şey.

Nedir?

Çocuğun şu anda bilgisayar oyunları, bu yüzden ne oynuyor gibi görünüyor?Barış ve sessiz Evi.Ama modern psikologlar, ilköğretim, orta ve lise çağındaki bugün daha fazla çocuk bilgisayarda bağlıdır söylüyorlar.Bu ne anlama geliyor?Prensip olarak, tüm bağımlılıkları özellikleri benzerdir.

Bağımlısı saatin bir doz için arıyor, çocuk bir saat için sabırsızlanıyoruz ve o izin olacağını zaman anne bilgisayar başında oturup.Şu anda, çocuk sık sık yapmak başka bir şey olamaz, bir yer bulmak değil, ev veya apartman paramparça.Bu konu tedavi edilmesi gereken veya olumsuz sonuçları olabileceği söyleniyor.

Aktif bilgisayar endüstrisini geliştirmeye başladı

dönem Hakkında

“bilgisayar bağımlılığı” oldukça genç olduğu unutulmamalıdır, o yaklaşık 1990 çıktı.Bu terimin o sadece onun boş zaman harcama onun monitörün önünde, bu makine olmadan yaşayamam ki insan durumunu tanımlar.Ancak, o zamandan beri çok az dönüştürülmüş bir ilişki ve edinsel yeni unsurlar ve formlar, bir sorunu değil birimleri ve farklı yaşlardaki birçok insanı olma.

bilgisayar bağımlılığı ergenlerde ortaya çıkabilir neden hakkında ilginç bilgiler görünebilir olarak kullanılmaktadır.Yani, her şeyden önce, bu burada başka yardımıyla çocuğun telafi veliler ve akranlarından dikkat zamanki eksikliği olduğunu.

Şimdi, çok popüler çeşitli sosyal ağlar bir anda, bu sorunun daha da acil hale gelmiştir: var, bir çocuğun yeni bir görüntü oluşturur arkadaşları ve yaşamları gerçek ve sanal hayat değil satın aldı.Bu durumda, kumar bahsediyoruz, ama internet bağımlılığının çocukları değil.

Daha fazla ne bir genç, diğer dünyayı kovalamak olabilir?Onların yeteneklerine Kendinden şüphe, aynı zamanda (herhangi bir sapma var özellikle) kendi görünümünü mümkün memnuniyetsizlik olduğunu.

Akranlarından farklı değildir Genellikle çocuklar bir bilgisayarda “çengel” (Burada sık biz kumar bahsediyoruz, fakat sosyal ağların gelişmesi ile, bu eğilim değiştirir).O hiçbir hobilerim yada ilgi alanlarım ve eklemek için bir yere ihtiyacınız serbest zaman varsa, bilgisayarı bir çocuk can tüm serbest zaman ayırmak.

Ve tabii ki, aile, eğitimde iletişimin çeşitli bağımlılıkları şekilde gelişmesine katkıda bulunmaktadır.Bir çocuk bilgisayar başında günde en fazla iki saat olabilir (ve olmalıdır) ise, o zaman sadece Internet'i bağımlı hale dışarı açılmıyor.Ciddi sonuçlara yol açabilecek tehli bir iş olduğunu –

ana teh

Bu gençler arasında bilgisayar bağımlılığı söylemek önemlidir.Her şeyden önce, sanal dünyada olmak, insanlar neredeyse hiç yeterince sıklıkla geç, gerçek zamanlı kontrol etti.Çocuk sürekli derslere atlamak, okul atlayabilirsiniz.Bir büyük bir sorun, bir bilgisayar oyununda sırasında ortaya çıkabilecek saldırganlık düzeyi.

Bir genç yapamazsınız şey varsa, duygular, yavaş yavaş istikrarsızlaştırdı ve ruh sarsıldı bir fırtına var.Anne-babası ve arkadaşları: O da bu yüzden onun en yakın ortakları ile konuşurken, gerçek dünyada bir çocuk taşır.Geleceği ve ilk kez eğer bir bilgisayar oyununda, er ya da geç gencin sonra herşey n'inci doğrusu, her zaman mümkün olduğu gerçeğini etkileyebilir.

Çocuk o gerçek hayatta bu kadar basit dönüşler karar verebilir.Ve sonuçları ve gerçek hayat erişkin güçlü hayal kırıklığı ile doludur.Ayrıca, ergenlerin bilgisayar bağımlılığı vücudun durumunu etkiler.Yani, sadece rahatsız vizyon, vitamin eksikliği ve (genellikle normalde yalnız aperatifler yaşamaya yem yok bilgisayar bağımlılığı ile genç) malnütrisyon ile ilgili diğer sorunlar olabilir.

Normalde, bir bağımlı çocuk kendi görünümünü izlerken değil, kişisel hijyen kurallarına uymuyor.

farklı video oyunu bağımlılığı olduğunu söylemek gerekir

alışkanlıklar.Yani, bugün İnternet çocuk sanal dünyada olmadan yaşayamazsınız bağımlılığı ve kumar olduğunu.Buna karşılık, video oyunu bağımlılığı oyun türüne göre ayrıldı.

Bir kişinin karakteri gözüyle oyunda görünüyor Yani, bu role-playing oyuncular, (az tehli çocuk dışarıdan kahraman bakar bu oyunlar);yine kendi dünyasında bir çocuk dahil etmeye hazır daha az tehli, ama stratejik oyunlar;Bu tür bulmacalar, arcade oyunları, flash oyuncak olarak nerolevye oyunları.

Genellikle oyunculardan para çekme, çünkü sanal dünyada özellikle tehlidir, kumar.Bilgisayara bağlı bir sorun olabilir

Potansiyel kategori

?Peki, tüm ebeveynleri çoğunlukla eve gelmiyorsun o çocuklar ve sadece kendisine çocuğun ilk.Aynı evde veya kimin tavsiye onlar sadece dinlemek değil personeli ile sık sık yalnız varlıklı veliler, çocukları için de geçerlidir.Daha bağımlı ergen erkek yaş, en tehli olan, (istatistik, sadece bir kız bağımlı 10 erkek, gibi) – 12-15 yıl.

bağımlılığı gerektiren?

video oyunu bağımlılığı olumsuz sonuçları bir sürü yol açabilir.Yani, her şeyden önce, çocuğun yavaş yavaş bütün sonuçlarıyla birlikte gerçek hayatta bir gencin tam izolasyonuna yol açacaktır sosyal daire azalacaktır.Ayrıca sağlıkta geri dönüşü olmayan değişiklikler meydana gelebilir.

Yani, bu vizyon, metabolizma, obezite muhtemelen farklı derecelerde bozulmuş.Zamanla, tam kırık ve ruh istikrarsızlaştırdı.Bu riske ergenlik oyuncular tüm sorunları yetişkinliğe gitmek için söylemek önemlidir.Ve bu muazzam olumsuz sonuçları ile doludur.Ayrıca, çocuk Internet veya oyun sık sık bir ücret talep çünkü çalmaya başlayabilir.

Ve bu Kanun kapsamında cezalandırılabilir olduğunu.

bir bağımlılık var gibi?

psikologlar tarafından yapılan aynı sonuçlara bağımlı heyecan verici ve korkutucu izledikten sonra.Kimyasal ve bilgisayar bağımlılığı: belirtiler hemen hemen aynıdır.Bu insanlar, örneğin, ne zaman arzu edilen hedef öğrencilere daraltır.

Ayrıca, çocuklar serbest zaman varsa yapmak olamaz, (sadece zaman unutmak ya da yemek için çok tembel) başka bir şey, kendileri ve görünüm özen (zayıf beslenme alışkanlıkları, obezite çeşitli derecelerde) çevirin ya da kilo kaybetmek yok, okulda kötü yapmaya başlar.

Üç yaşından önce TV bebeği izin vermeyecek ve bir bilgisayara ve yaklaşık 10 yıla kadar, daha uzun: Böyle bir senaryoyu engellemek için, hiç bir şey lazım.Bu yaşta ve ilişkilerin çeşitli bir yatkınlık vardır.Ancak, bunu yapmak için bizim zaman, ne yazık ki, neredeyse imkansızdır.

mekanizması bağımlı davranış

Bağımlılık Yapıcı, t. Çocuğun E. Bağımlı davranışları ile veya çeşitli kimyasallar kullanılmadan gibi sanal gerçek dünyayı kaçınarak oluşur.

Aynı süreç, çocuk, sanal olanlar, daha rahat ve ruhu bile yakın olanlarla bunların yerine, uzak gerçek rolleri olduğu gerçeğine dayanmaktadır.Özünde oyun veya internet, o gerçek hayatta yoksun çocuğu telafi etmek için.

Bir kişinin eş karşı fiziksel olarak zayıf ve aciz Yani eğer, o bilgisayar oyunu bağımlılığı ortaya çıkacaktır.

Gerçek hayatta yeterli iletişimi yok Ergenler, sen rolleri ve maskeler çeşitli deneyebilirsiniz sosyal ağlar, bağımlı olacak ilk bakışta hep anlamak insanlarla arkadaş olmak için, (sonuçlarıyla doludur kendini tanımlama, bir sorun olabilir).Sık sık bu hayali arkadaşlar ve onlardan zor zamanlarda özel destek beklemek olmaz çünkü Ama zamanla, bir hayal kırıklığı gelebilir.

bağımlılığı kaçınmak?

bilgisayar oyunları gençler herhangi bir bağımlılığı önlemek için, Internet, sen oldukça basit ama etkili kuralları takip etmek gerekir.Yani, ince ayar bebek monitörü önünde harcanan zaman gerekir ve veliler Internet yavru ne yaptığını kontrol etmek yasak değildir.

Büyük etkisi yetişkin kişisel örnek vardır: Papa monitörün önündeki tüm boş zamanını harcıyor, eğer çocuğun aynısını yapacağız şaşırtıcı değildir.Doğanın birlikte daha fazla vakit geçirmek için: Ayrıca düzgün serbest zaman aile planı gerekiyor.

Önleme başka hangi yöntemleri gençler arasında bilgisayar bağımlılığı kabul?Mümkün olduğunca iyi yüklemek çocuğunuzun: okuyan daha fazla zaman harcamak, öğretmen için, kulüplere göndermek için.Sonra oyun ve farklı sadece vaktim yok bağlı.

Radikal bir yolu olarak, bu amaçlayan çeşitli programlar aracılığıyla bilgisayarın esere çocuğu kısıtlamak mümkündür.

Nuances

ergenler arasında bilgisayar bağımlılığı belirtileri, anne hemen harekete geçmesi gerektiğini göstermiştir.Yani, iyi bir psikoloğa gitmek ve onunla birlikte bir eylem planı.Bu genellikle ebeveynlerin çocuğun sadece iyi isteyen, zalimler.Örneğin, hiç iyi olmaz değil, bilgisayar oyunları inkar şiddetle tavsiye edilmez.

Daha yavaş yavaş monitörün önünde harcanan zamanı azaltarak, sürekli yapmak.Ayrıca oyunların tür sizin sersemlik relished Ne kontrol edin.Sonuçta, hepsi de istihbarat geliştirmek ve hatta bir eğitim bileşeni olması yararlı vardır kötü.

Internet yardımı ile bir çocuk, sadece öğrenmek olabilir ve bilgisayar monitörü önünde harcanan her zaman değil, bağımlılık çağrılabilir.

Tedavi

önemli nokta ergenlerde bilgisayar bağımlılığı tedavi etmektir.O arada, çocuklar için değil, aynı zamanda yetişkinler için değil, sadece oldukça ağrılı olabilir ki, “kırılma” eşlik edecek söylenmesi gerekir.

Veliler sadece sözlü olabilir Çad tarafından çeşitli saldırılar tahammül değil, aynı zamanda battering ulaşmak zorunda.Bebek de bir şey vaat ederken, oynamak için en az yarım saat koymak için anne ikna etmeye başlayabilir.Sen, sen gelip bağımlıları asla sözünü iliklerine yok hakkında gitmek gerekir.

Ebeveynlerin pozisyonu net ve tereddütsüz olmalı.En azından geçici olarak onun hobisi unutun çocuğa eğlence çocuğunu öğesi için olması gerekir, çünkü bu anda, veliler de, zor olacaktır.Bağımlılığı tedavi unsurlarından biri – daha fazla iletişim ve ortak işler biraz.

O kadar hızlı değil alışmak olacak zamanlamasını değiştirmek için de gereklidir.Onlar gelişmeleri görmek yoksa Genellikle, anne pes edebilir.Ancak, davayı atma er ya da geç iyileşme geliyor çünkü, sadece bunun için beklemek gerekli değildir.

Yalnız işe yaramazsa Eh, ergenlerde bilgisayar bağımlılığının tedavisinde en iyi uzmanlarının yardımı ile yapılır.Çocuğun bağlı bilgisayar için nedenleri, bu maiyetiyle gerektiği ile baş yardımcı olmak için ne olursa olsun

Kapat insanlar

.Yani, en önemli rol elbette var ebeveynlerin gerçek dünyaya bebeği almak için tüm güçlerini atmak.Ancak, bu durumda hala çekmek ve çocuğun arkadaşları, sınıf arkadaşları ve arkadaşlar gerektiğini, böylece sanal yanı sıra, o gerçek bir ve daha az ilginç hayatı vardır ki o yalnız değildi biliyordum bu sefer.

Ve bunu elde etmek için, sen doğa, seyahat ve tatil için ilginç toplantılar, çıkışları organize etmek gerekir.Ama en önemli kural bağımlılığı onun tanınması ile ilgilenmektir.

Çocuğun yakın çevresi onun bir sorunu olduğunu, çocuğun bu anlamalı ve tedavi yeterli olacaktır sadece ve sonuçları görünür, o hasta genç göstermesi gerekir.

Источник: https://tipings.com/tr/pages/1677

İnsanları kapat

Bilgisayarın sebepleri ne olursa olsunÇocuğa bağımlılık, en yakın çevre ile başa çıkmasına yardımcı olur. Dolayısıyla, en önemli rol, elbette, çocuğu gerçek dünyaya çekmek için tüm güçlerini vermek zorunda olan ebeveynler tarafından oynanır.

Bununla birlikte, bu vaka çocuğun daha fazla arkadaş, sınıf arkadaşı ve arkadaşını cezbetmek zorundadır, bu yüzden o zaman yalnız olmadığını, sanal yanı sıra gerçek ve daha az ilginç bir yaşamı olduğunu anlamıştı.

Ve her şey ortaya çıktı, ilginç toplantılar, doğa, geziler ve tatiller için çıkışlar organize etmeniz gerekiyor. Ama en önemli kural, bağımlılıkla nasıl başa çıkılacağı, onun tanınmasıdır.

[attention type=yellow]
Çocuğun yakın çevresi, gencin hasta olduğunu, sorunlarının olduğunu, çocuğun bunu anlaması gerektiğini ve ancak o zaman tedavinin yeterli olacağını ve sonuçların görünür olacağını göstermelidir.
[/attention]

Источник: https://tr.garynevillegasm.com/dom-i-semya/21120-kompyuternaya-zavisimost-u-podrostkov-zavisimost-ot-kompyuternyh-igr-kompyuternaya-zavisimost-simptomy.html

Bilgisayar Bağımlılığı Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Gençler ve Ergenlerde Bilgisayara Bağımlılığı

Bilgisayar bağımlılığı günümüzde ebeveynler tarafından oldukça şikayet edilen bir konudur. Çocuklar ve gençler, her geçen gün ekran karşısında daha fazla zaman geçiriyorlar.

Bu durum bilgisayar bağımlılığı olayını tetiklemektedir. Bir çok öğrencide bilgisayar oynama isteği, bilgisayar bağımlılığına dönüşmüş durumdadır.

Anne-babaların çocukta bilgisayar bağımlılığı konusunda daha deneyimli ve gözlemci olmaları gerekmektedir.

Odasında masum bir şekilde ekran başında oturan çocuğunuz, sadece keyifli ve güvenli bir şekilde vakit mi geçiriyor, yoksa vazgeçemediği şekilde çeşitli oyun ve web sitelerine bağımlı durumunda mı? Bu konuda sizlere yol göstermesi adına, soru ve cevaplarla bilgisayar bağımlılığını inceleyeceğiz.

Bilgisayar bağımlılığı nasıl bir durumdur?

Bilgisayar bağımlılığı, alkol bağımlılığına benzer: kişi alkol almayı bıraktığında, zihinsel sorunlar ve fiziksel sıkıntılar yaşar. Masum bir şekilde ekran başında vakit geçirmek ile bilgisayar bağımlılığı arasındaki geçiş bulanıktır ve kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Ancak anne-babanın çok dikkatli bir şekilde takip etmesi gereken bazı durumlar vardır.

Bilgisayar bağımlılığı belirtileri nelerdir?

Eğer içine kapanık, sessiz yapıdaki çocuğunuz, akşam yemeğinde huzursuz ve yerinde duramıyorsa, lokmaları hızla yutuyorsa ve hızla odasına ekran karşısına gitmesi gerektiğini söylüyorsa/veya yemeğini bile bilgisayar karşısında yemeyi tercih ediyorsa,

Sizi uyarması gereken ikinci önemli belirti ise, geceleri bilgisayar oyunu oynamaya başlamasıdır. Eğer çocuğunuz son dönemlerde pek sık dışarı çıkmıyor, arkadaşları ile vakit geçirmiyor, hava uygun ve güzel olsa da odasında olmayı tercih ediyorsa, gece vakti 2-3 gibi onu odasında kontrol etmelisiniz.

Muhtemelen o saatte çocuğunuzu ekran karşısında bir oyuna dalıp gitmiş bulacaksınız. Ona ekranı kapatmasını ve yatmasını ve uykuya dalmasını hatırlatmalısınız.

Sabaha karşı 04:30’da odasına tekrar giderek kontrol ettiğinizde, halen ekran karşısında ve oyun oynarken bulursanız, ciddi bir sorun ile karşı karşıya olduğunuzu hatırlatmak isterim.

Uzun süreli ve geceye yayılan bilgisayar oyunları, bağımlılığın işareti olarak dikkat edilmesi gerekenlerdir.

Diğer belirtiler nelerdir?

Bilgisayar bağımlılığı belirtileri, çocukta sevdiği birçok şeyde ilgi kaybı ile birlikte gözlenir. Çocuk en sevdiği spor takımına bile ilgisini kaybetmeye başlamış olabilir.

Arkadaşlarıyla daha seyrek görüşmeye başlaması ve onlarla fazla vakit geçirmeyi istememesi, anne-baba için dikkatle takip etmeleri gereken bir belirtidir. Bilgisayar bağımlılığına sürüklenen çocuğun arkadaş sayısı azalmaya başlarken, çocuk bundan hiçbir şekilde rahatsızlık duymamaktadır.

Bağımlılığı ilerleyen çocuk, kişisel hijyeni ve dış görünüşüyle olan ilgisini kaybetmeye başlar. Eskiden çok şık ve özenli kıyafetler seçen çocuk, artık tamamen farklı bir durumdadır. Kıyafetlerini değiştirmezler, banyo yapmayı istemezler.

Bilgisayar bağımlılığının bir sonraki aşamasında ise okul sınav performansı dramatik şekilde düşmeye başlar. Derslere ve okula ilgi azalmıştır. İşte bu noktada çocuğun ciddi bağımlılık düzeyinde bir sorunu olduğunu anne-baba görmeli ve uzman desteğine başvurmalıdır.

Çocuklar ve gençler arasında bu konuda risk altında olanlar kimlerdir?

Bilgisayar bağımlılığından etkilenenlerin %90’ı erkeklerdir. Bu erkeklerin belirgin bir tip dağılımı vardır: sessiz, içine kapanık olma eğilimindedirler.

Genellikle ortalamanın üzerinde bireysel beceri ve yeteneği olan, iyi ailelerden gelen ve annelerine normalden daha fazla bağlı olan erkek çocuklar, bilgisayar bağımlılığı konusunda riskli gruptadırlar. Anne ve çocuk arasındaki ilişki bir süre sonra çatışmaya dönüşür.

Buna bağlı olarak depresif veya saldırgan davranışlar gösterebilir. Daha sonra çocuk kendi sanal dünyasındaki gerçekliğe kaçar.

Hangi tip bilgisayar oyunları bağımlılık yapmaktadır?

Online role-playing game denen oyunlarda bağımlılık oranının daha yüksek olduğu bildirilmiştir. Bu oyunlarda karmaşık görevler vardır ve oyuncu bunları çözmek için oyunun içine dalmaktadır.

Oyuncular öncelikle bir birlik-grup yapısına katılarak, orada kendine arkadaş edinerek, onlarla iletişime geçer. Bu oyunlardaki iletişimi sağlayan karakter geçmiş yıllardaki oyunlarda olmayan, yeni bir ögedir.

Sanal gerçekliği yoğunlaştıran kavram, oyundaki karakterlerin birbiriyle iletişimde olmalarıdır.

Bu oyunlar ne hakkındadır?

Bu oyunların ortak yanları, oyuncunun yoğun sayıda olan görevleri tamamlamak için zekâsını pek fazla kullanmasına gerek olmamasıdır. Belirli şekillerde çözümlenen sorunlar sonrasında, oyun karakteri farklı özellikler kazanarak güçlenir. Oyundaki karakter güçlendikçe, oyuncunun dâhil olduğu gruptaki statüsü ve pozisyonu yükselir.

Bir diğer oyun tipi olan shooter oyunlar da ise bağımlılık yaratma düzeyi daha düşüktür. Oyuncu karakterleri arasında iletişim sınırlıdır ve bilgisayarı açtığınızda oyun başlar, bilgisayar kapatıldığında ise oyun biter.

Rol-playing game ise gerçek zaman ekseninde dönmektedir ve oyuncunun yaşam kalitesini bu sebeple daha fazla etkilemektedir.

Bilgisayar oyun dünyasında bir idol, bir kahraman olan oyuncu, gerçek dünyada kendisini değersiz hissederek, depresyona girme eğilimi artacaktır.

Buna bağlı olarak, gerçek dünyadan kaçmayı tercih edecek ve sanal gerçekliği tercih edecektir.

Bilgisayar bağımlısı olan çocuk ya da genç, kurduğu sanal ortamda kendisine dokunulmasını istemeyecek ve kendisini bu şeklide mutlu hissettiğini belirtecektir.

Sonuç olarak:

Çocuğunuz son dönemlerde bilgisayar ekranı başında fazla zaman geçirmeye başladığı hissediyorsanız, geceleri odasında onu kontrol edin. Uyku ve beslenme düzeninin bozulduğunu gözlemliyorsanız, okuldaki akademik gelişimini sorgulayın.

Çocuğunuzda bilgisayar bağımlılığı olduğunu size düşündürecek şüphe bile, üzerinde dikkatle durulması gereken bir konudur. Bu konuda kliniğimizden danışmanlık desteği alabilirsiniz.

Источник: https://cocukvegenc.com/bilgisayar-bagimliligi-nedir/

Ergenlerde bilgisayar bağımlılığı – tedavi, işaretler, nedenler

Gençler ve Ergenlerde Bilgisayara Bağımlılığı

Ergenlerde bilgisayar bağımlılığı, bir bilgisayarın patolojik bağımlılığı olup, arkasında geçirilen maksimum süredir. İlk kez, bazı uzmanlar 1980'lerde bu bağımlılık hakkında konuşmaya başladı, ancak çoğu bu tanıyı tanıdı.

Fakat gerçek şu ki, insanların zamanlarının çoğunu bilgisayarda harcadıkları saplantılı, patolojik bir eğilim, her yıl modern toplumda daha açık ve bu nedenle sorunludur.

Özellikle rahatsız edici olan, ergenlerin bilgisayar bağımlılığına daha duyarlı hale gelmeleridir.

Ergenlerde bilgisayar bağımlılığı kendini çeşitli biçimlerde bulur: kumar ve internet bağımlılığı. Şu anda, bilgisayar bağımlılığı tedavisi düzgün bir şekilde gelişmemiştir ve bu korkutucu fenomenle birçok ebeveyn yalnız kalmaktadır.

Ergenlerde bilgisayar bağımlılığının nedenleri

Bilgisayar bağımlılığının çeşitli nedenleri vardır. Bir bilgisayar bilgiyi işlemek ve saklamak için güçlü bir araçtır ve bu nedenle bu özellik birçok kişi için cazip hale gelir.

Ancak yetişkinlerde bilgisayar bağımlılığı, bu durum için spesifik tedaviye ihtiyaç duyan ergenlerde ortaya çıkan felaketle karşılaştırılamaz.

Bir genç için, düşünen bir kişi için, bilgiye erişim çok önemlidir ve daha geniş olanı ise, o kadar çekici olur.

Araştırmacılar endişe verici bir gerçeği keşfettiler: bilgisayarların aktif kullanımı yaşı azalmakta ve bugün 6 yaşındakilerin bu tekniği birçok yetişkinden daha iyi kullandıklarına şaşıracak çok az kişi var.

Ebeveynler, bir bilgisayara sınırsız erişim verdikten sonra, çocuk her zaman evdeyken, sessizce otururken sevinirler, işlerini yapmakta ve dinlenmek zorunda kalmazlar.

İçinde kötü bir şey yok gibi görünüyor, çünkü daha önce bir kişi bir bilgisayarla çalışmanın temellerini öğrenir, ne kadar iyi olursa olsun, yeni bir hastalığı gösteren bilgisayar rahatsızlıkları vardır – bilgisayar bağımlılığı.

Bu, genç ruhunun henüz oluşmamış olmasından ve çok savunmasız olmasından kaynaklanmaktadır, çünkü adolesanların anında kötü alışkanlıklara bağımlı hale gelmeleri amaçsız değildir.

Ergenlerde bilgisayar bağımlılığı problemi, bilgi teknolojilerinin hızla geliştiği dönemlerde en çok akut olarak ortaya çıkmıştır ve modern çocuklar, hayatlarını, boş zamanlarını ve bilgisayarsız çalışmalarını temsil etmemektedirler. Psikologlar, bilgisayar oyunlarının bağımlılık yaratan, narkotiklere benzeyen bir gerçektir. Şu anda, bir gencin hayatındaki bilgisayar ilk sırada yer alıyor.

Bir genç bilgisayardan mı yoksa en azından dikkatini dağıtır mı? Bu birçok ebeveynleri ilgilendirir. Yetişkinlerin çocuklara tecrübelerini anlatmaları, yasakları kullanmamaları, ahlak ve skandal okumaları gerekir. Bu yöntemler on yaşındakiler için etkilidir, ancak on altı yaşındakiler için geçerli değildir.

Ergenlerde bilgisayar bağımlılığı belirtileri

Çocuk, ruh halini, dünya algısını hızla değiştirir, rutin. Bilgisayar oyunları yemek ve uyku yerine, arkadaşlarla gerçek iletişim.

Hızlı yorgunluk, sinirlilik, izolasyon, gizlilik, saldırganlık ortaya çıkar .

Monitörün arkasında çok fazla zaman geçiren bir çocuk, görevlerini, ev işlerini, eğitim, toplantı, düzenlemeleri, hijyeni unutur ve sadece oyun sırasında duygusal bir asansör hissi yaşar.

Çocuklarda kumar oynama semptomları, monitörün ardındaki artan eğlenceyi; oyunda tam konsantrasyon, arkadaşlarla vakit geçirmeyi reddetme, kendini kontrol edememe, oyunu bitirme konusunda ebeveynlere vaatler vermeme, unutkanlık, yoksunluk sendromu – monitörde oturmama, öfke, saldırganlık , ağlama, izolasyona neden olur.

Ayrı olarak, hastalığa yakalanan kişilerin fiziksel belirtilerini bilgisayara not edin. Bu baş ağrısı, kuru göz, sırttaki ağrı, kilo kaybı, uyku düzenindeki değişimdir.

Sanal oyunda çocukları çeken nedir? Çevrimiçi oyunlar çocuklara heyecan yaratan rekabetçi bir etki hissi verir. Böylece, çocuklar bilgisayarlara bağımlı hale gelirler, özellikle bir çocuğun sanal bir oyunda başarılı olup gerçek hayatta değil, özellikle hızlı bir şekilde gerçekleşir.

Rol oynayan oyunlar, karakterlerinin davranışlarını kopyalayan ilham veren çocuklar için tehlidir. Yetişkinlerin yavruların oynadığı oyunlara yakından bakması gerekir.

Sanal modern oyunlar o kadar kalitatif olarak yapılır ki, düşük düzeyde bir eleştirelliğe sahip olan kişilik, taklit ve gerçeklik arasındaki çizgiyi siler.

Ergenlerde bilgisayar bağımlılığının tedavisi

Bilgisayar bağımlılığı çocuğun ruhsallığını olumsuz yönde etkilediği için ciddi bir teh olarak kabul edilir ve bu süreç zamanında durdurulmazsa, psikoterapistin yardımıyla çözülmesi gereken çok fazla sorun olacaktır.

Ebeveynler bilgisayar oyunu bağımlılığı ile ne yapmalı? Bir genci azarlamak, azarlamak, anlamamaktadır, çünkü saldırganlık ve histeri buna cevap verecektir. Ergenler ergenlikten doğru bir şekilde kurtulmalıdır.

Ebeveynlerin, çocuğu bilgisayardan sonsuza dek kurtarmanın mümkün olmayacağını anlaması gerekir. Daha sonra, bilgisayar bilgisi olumlu bir rol oynayacaktır: çocuk daha başarılı bir şekilde öğrenecek, sınavlara hazırlanacaktır, ancak bilgisayarın etkisini azaltmak için hala gereklidir.

Ebeveynler, monitörün arkasında uzun süre oturdukları güvensizlik hakkında konuşmalılar.

Sıklıkla, oyun bilgisayar bağımlılığı 10 yaşında açık bir soruna dönüşür ve bu nedenle yetişkinler ağrılı bir bağımlılık olmaması için çocuğun monitörün arkasında kaldığı süreyi izlemelidir.

Çocuk, spor, yaratıcılık, seyahat, doğa gezileri gibi diğer faaliyetlerle birlikte çocuk taşımak için bilgisayara paralel olarak gereklidir.

Bir çocuk oyunlara bağımlıysa, ebeveynlerin eğitim veya spor oyunları ile hayatlarını çeşitlendirmeleri ve kendilerine, örneğin Yönetim, futbol, ​​voleybol, tenis, badminton, yüzme, dövüş sanatları gibi kendilerine katılmaları tavsiye edilir.

İnternet kullanımının bir çocuk tarafından sınırlandırılması ve zaman sınırlarının belirlenmesi gerekir. Gençler günde 2 saate kadar monitöre oturabilirler.

Bir çocukta bilgisayar bağımlılığının tedavisi, çocuğun ve ebeveynlerin katılımını gerektiren uzun ve zor bir süreçtir. Bir genç oyun oynamaktan vazgeçtikten sonra, yaşamdaki boşluğu bir çeşit yaratıcılık ya da meslek, yeni bir hobi ile doldurmak gerekir. Internet bağımlılığından bir gençden dokunmaktan kurtulmak, bilgisayar kullanmayı tamamen yasaklamak imkansızdır.

Bir çocuk, herkesten farklı hissederse, bilgisayardan tamamen uzak durmayı düşünmezse, kendini rahat hissetmeyecektir. Ancak çocuğun sürekli kurallar ve zaman kısıtlamaları olmadan oynamasına izin vermek de imkânsızdır.

Çoğu zaman, bilgisayarlarda yer alan çocukların kişilikleri kapanır, eğitime olan ilgisini kaybeder, iletişim kurmayı keser, sevdiklerine karşı saldırganlık gösterir.

Eğer bir genç giderek yalnız başına kalmayı istiyorsa, okuldaki sınıfları atlarken, bütün gece bir bilgisayar başında oturur, yeterince uyumuyor, yemeyi reddediyor, sonra bilgisayar bağımlılığının tüm belirtileri yüzünde.

Bu bağımlılıktan kendine güven duyma girişimleri, genellikle çocuğun normal oturuma geri döndükten sonra geri çekildiği depresyona yol açar. Bu durumda, psikoterapist bilgisayar bağımlılığını tedavi etmede yardımcı olacaktır.

Birçok ebeveyn, ergen bağımlılığında tedaviye ihtiyaç duyduğundan şüphe ediyor. Bağımlılık, bu yaş dönemindeki (14–16 yaşlarındaki) ergenlerin gelişmelerinin en zor aşamasında olduğu için daha fazla psikolojik sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir.

Bunun yerine, genç, her zaman karşı cinsle ilk ilişkisini kurmaya, onun önünde anlamlı hedefler koymaya, toplumdaki yerini aramaya başladığında bilgisayara oturur. Oyun bilgisayar bağımlılığı için en doğru çözüm, değerli tavsiyelerde bulunacak ve etkili bir tedaviye başlayacak uzmanlardan yardım almak olacaktır.

Bu durumun tedavisi bağımlılık terapisi deneyimine dayanmaktadır.

Источник: http://tr.housepsych.com/kompyuternaya-zavisimost-u-podrostkov_default.htm

Поделиться:
Нет комментариев

    Bir cevap yazın

    Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.

    ×
    Рекомендуем посмотреть