Gergin Ama Doğal Yüz Estetiği

içerik

Yüz Germe Ameliyatı

Gergin Ama Doğal Yüz Estetiği

Yaşlanma, yeri çekimi, güneş hasarı, kırışıklıkların etkisiyle yüz bölgesinde neydana gelen değişiklikler kişiyi yaşlı, yorgun vede mutsuz gösterir.

Bu problemleri ortadan kaldırmak için özellikle orta yaş ve üzerindeki hastalarda yüz germe ameliyatı yapılabilmektedir.

Yüz germe ameliyatı daha çok 40 lı yaşlar ve üzerinde yapıldığı için, önemli bir sağlık sorunu olmaması bu ameliyat için esastır.

Yüz germe ameliyatlarında amaç; sarkmış yanak ve boyun bölgesini tekrar eski yerine almak, kırışıklıkların azalmasını sağlamak, yüze daha genç ve dinamik bir görünüm kazandırmaktır.

Yüz estetiği ameliyatı olacak hastaların cilt yapıları, yağ dokusunun durumu, deri elastikiyeti, kemiklerin durumu, ek problemler olup olmaması tercih edilecek ameliyat tekniğine etki eder.

  Yüz germe ameliyatı daha yaşlı ve sarkması olan hastalarda klasik yüz germe şeklinde yapılabileceği gibi daha az sarkması olanlarda orta yüz germe ya da MACS lift şeklinde yapılabilir.

 Yüz germe ameliyatı sayesinde daha iyi ve güzel görünmeniz sağlanacaktır.

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte ameliyat tercih etmeyen hastalar içinde ameliyatsız yüz germe yöntemleri ortaya çıkmıştır.

Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe İçin Tıklayınız

Thermi Tight Ameliyatsız Yüz Germe İçin Tıklayınız

Yüz Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır

Yüz germe ameliyatı olmak isteyen hastaların yapılan muayenesinde boyun bölgesindeki sarkmalar, boyuna liposuction yapılıp yapılmayacağı, göz kapaklarının durumu, çene ucunun belirginleştirilip implant konulabileceği, yanaklara yağ enjeksiyonu ya da hacim kazandırıcı işlemler yapılıp yapılmayacağına karar verilir. Bazen daha iyi bir sonuç için bu ameliyatların kombinasyonu gerekebilir.

Yüz bölgesinde yüzdeki mimik kasları hareket ettiren bir çok küçük sinir bulunmaktadır, bu sinirlerin hassar görmemesi gerekmektedir. Bu yüzden yüz germe ameliyatı deneyim gerektiren bir ameliyatdır.

Yapılacak muayenenizde hem sizin yapınıza uygun ameliyat teknikleri seçilecek hem de ameliyatla ilgili gerekli bilgileri edineceksiniz.Yüz germe ameliyatından önce sigara kullanıyorsanız bırakmanız istenecektir.

Tansiyon, kalp rahatsızlıkları, şeker hastalığı ya da ek bir rahatsızlığınız varsa belirtmeniz gerekmektedir. 

Yüz germe ameliyatı ile ilgili bilgiler alırken size yapılabilecek alternatif ameliyatlar ve uygulamalarda anlatılacaktır. Eğer yaşınız genç ise yüz germe ameliyatından önce göz kapağı estetiği, gıdı liposuction gibi öncü ameliyatlarda yapılabilir.

Yüz germe ameliyatı kararını aldığınızda ve uygulanacak tekniklere estetik cerrahınızla birlikte karar verdiğinizde size anestezi tekniği, ilave diğer girişimler, ameliyatın getirecekleri ve riskleri, hangi hastanede yapılacağı ve bütçesi konusunda bilgi verilecektir. Yüz germe ameliyatı genel anestezi altında hastane şartlarında yapılan bir ameliyatdır. ameliyat süresi yapılacak işlere göre değişmektedir. Genellikle hastanede 1 gece kalınması yeterli olmaktadır.

Yüz Germe Ameliyatı Çeşitleri

Klasik yüz germe ameliyatı

MACS Lift yüz germe ameliyatı

Orta yüz germe ameliyatları

Klasik Yüz Germe Ameliyatı

Ameliyat kesileri şakak bölgesinden başlar, kulak önünden ve kulak yolu içinden saklanacak şekilde, kulak memesi altından ve kulak arkasından saçlı deriye doğru yapılır.

Estetik cerrahınız cildin altındaki kas ve bağ dokularına yönelik germe işlemlerini yaptıktan sonra yağ fazlalıkları alır, cildi gererek kesi hatlarından taşan fazlalıkları uzaklaştırır.

İzler doğal yüz çizgileri içinde saklanmış olacaktır.

Deri fazlalıkları uzaklaştırıldıktan sonra ince ve zarif dikişlerle kesiler kapatılır. Ameliyat sırasında saçları kısaltmak ya da traş etmek gerekmez. Girişim normal şartlarda 3 ila 5 saat arasında tamamlanır. Ameliyat bitiminde hafif basınçlı bir pansuman ve sargı tatbik edilir.

MACS Lift Yüz Germe Ameliyatı

Bu teknik daha az deri sarkıklığı olan, daha fazla yumuşak doku sarkması olan hastalarda uygulanır. Bu ameliyatda ameliyat kesisi kulak önünden saçlı deri hizasına kadar devam eder. Kulak arkasına ve saçın içerisine geçmez.

Ameliyatda deri alttaki dokulardan ayrıldıktan sonra, yağ yastıkçıklarını eski anatomik yerlere getirmek amacıyla özel dikişler kullanılır. Bu sayede yağ yastıkçıkları yukarı doğru toparlanmış ve askılanmış olur.

Fazla olan cilt çıkartılır ve ameliyat sonlandırılır.

Orta Yüz Germe Ameliyatı

Bu teknik deri sarkması minimal olan genç hastalarda uygulanır. Ameliyat saçlı deri içerisinden küçük bir kesi vasıtasıyla gerçekleştirilir. Bazen ağız içinden ek kesilerde gerekebilir.

 Ameliyatda yumuşak dokular dikişlerle askılanabileceği gibi, son yıllarda gelişen teknolojiyle birlikte kullanılmaya başlanılan Endotine adı verilen zamanla eriyen özel askılama aletleriylede yapılabilmektedir. 

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

Yüz germe ameliyatı sonrası hafif bir ağrı olabilir, ancak hastaya ağrı çektirmemek hem kanama kontrolü açısından hem de hasta konforu açısından önemlidir. Ben ameliyat sahasına uzun etkili lokal anestezi yapıyorum. Bu sayede hastalar ilk gün ağrı hissetmiyorlar. Sonrasında ise ağrı kesicilere cevap veren ağrılar kontrol edilebilmektedir.

Yüz bölgesinde, boyunda hatta göz kapaklarında şişlik, bazen de morluklar oluşabilir. Bunu en aza indirgemek için baskılı bir pansuman ve yüz boyun korsesi uygulanır. Bu sayede hem kanama engellenmiş olur hem de şişlikler azaltılır. 1-2 gün pansumanlı kaldıktan sonra pansuman çıkartılır, 1 haftaya tamamlanacak şekilde yüz maskesi ya da korse giyilmeye devam edilir.

Ameliyatlardan sonra yerleştirilen drenler 24 saat içinde alınır, dikişler 7 gün içinde kendiliğinden iyileşecektir. Dikiş almaya gerek olmaz.

İyileşmenin erken kısmı 7 günde tamamlanırsa da kişi 10 gün içinde işine ve sosyal yaşamına en erken dönebilir. Yüz germe ameliyatına bağlı oluşan izler kulağın önünden arakasına doğru uzanır, bu izler zamanla solmaya başlayacak ve belirsiz hale gelecektir.

Doğal yüz kıvrımları ve çizgileri içine saklanan kesi hatları erken dönemde bile makyajla kapatılabilir. Ameliyattan hemen sonrasında yüzde, boyunda hissedilen gerginlik hissi, uyuşukluk, karıncalanma haftalar içinde kendiliğinden geçecektir.

 Yine ameliyatın yarattığı sertlik hissi 3 ay içinde düzelecektir. 

Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları

Yüz germe ameliyatı fiyatları, yapılacak yüz germe tipine (klasik, orta vb) boyun bölgesine bir müdahale yapılıp yapılmayacağına, göz kapağı, yağ enjeksiyonu gibi ek ameliyatlarla kombine edilip edilmeyeceğine göre değişmektedir. Yüz germe fiyatları sabit olmayıp hastadan hastaya değişkenlik gösterir. Yüz germe 2019 fiyatları hakkında bilgi almak için muayene olmaya gelmeniz gerekmektedir.

Источник: http://www.miaplastestetik.com/yuz-germe-ameliyati-fiyatlari.php

Örümcek Ağı Yüz Estetiği

Gergin Ama Doğal Yüz Estetiği

Günümüzde sıklıkla başvurulan, cerrahi bir uygulama olmayan İp ile yüz asma/germe işlemiyle, cerrahi kesi yöntemi kullanılmadan, yüz gerdirme prosedürü yapılabilmektedir.

Herhangi bir yan etkisi olmadan özel iplikler ile cilt kaldırılır ve kırışıklar giderilerek sarkan fazla cilt dokusu gerdirilir.

Yan etkisiz ve kısa sürede pratik olarak yapılacak bu işlem sayesinde yüz dış görünümünüzde kısa zamanda mucizevi değişiklikler sağlanmaktadır.

Vücut tarafından tamamıyla eriyebilen cerrahi iplerin (sütur) cilt dokusu altına yerleştirilmesi ve bu iplerin deri altında yara dokusu oluşturarak sarkan dokunun kaldırmasına yönelik bir gerdirme prosedürü uygulamasıdır.

İşlem, kolajen yapısını ve farklı bağ dokularını uyararak cilt üzerinde yenilenme sürecini ve gençleşme belirtilerini ortaya çıkarmaktadır.

Uygulama sonunda bu ipler vücut içerisinde 1 seneye yakın bir sürede erir ve uygulamadan sonra etkileri 2 yıl kadar devam etmektedir.

İp ile yüz germe kimlere uygulanır?

İp ile yüz asma/germe işlemi herhangi bir sağlık problemi olmayan tüm adaylara rahatlıkla uygulanabilmektedir. Prosedürün en verimli şekilde fayda gösterdiği yaş aralığı 35 ile 50 yaş arasıdır.

Ayrıca daha çok orta yüz bölgesinde sarkma olan ve gözaltı bölgelerinde çukurlaşma, yanakta çökme ve kaşlarda düşme meydana gelen adaylarda da ameliyatlı işlemlere alternatif çok başarılı bir yüz germe etkisini gözlemlenmektedir.

Gerçek anlamda beklentisi olan her kişinin bu uygulamayı tercih etmesi önemlidir.

Özel olarak üretilen cerrahi ipliklerle (sütur) yapılan yüz germe işleminde, ilk olarak adayların uygunluğunun saptanması için ön konsültasyon gerçekleştirilir.

İşlem yapılacak olan alana lokal anestezi kremi sürülerek uyuşma süreci beklenir ve daha sonra doktor tarafından uygun görülen noktalara asma ve germe görevini yerine getirecek özel ipler kanüller aracılığıyla doku altına yerleştirilir.

Ayrıca bu iplerin gerekli noktalara pratik bir şekilde konumlandırılması tamamlandıktan sonra cilt üzerine yatıştırıcı kremler sürülür ve ip ile yüz asma/germe prosedürü de tamamlanmış olur.

İpler derinin altına yerleştirildiği andan itibaren etkisini gösterdiği için tek seansta uygulanan iple yüz asma/germe prosedüründe bile (sarkan cilt dokusu oranı ve yaşa bağlı olarak) hemen genç bir görünüm elde edilebilir. Daha güzel sonuçlar almak için de katlanılması gereken ama kısa bir süre gözlemlenecek bir miktar şişlik ve kızarıklığa katlanmak gerektiğini belirtmekte fayda vardır.

Yüzünüzün en az 15 yaş gençleşmesini ister misiniz?

Görüşünüze farklı bir hava kazandıracak olan örümcek ağı ile yüz askı danışmanlık hizmetimizden sizde faydalanmak için merkezimizden randevu alabilirsiniz. Detaylı bilgi için bizi arayın.

Örümcek ağı yüz asma işlemi cerrahi müdahale gerektirmeyen bir estetik ve kozmetik çözümdür. Bu işleme aynı zamanda iple yüz asma işlemi de denmektedir.

İple yüz askı prosedürü hangi problemleri çözer?

Sarkma sonucu oluşan düşük yüz ifadesi ve fazla deri görüntüsü gibi problemleri ortadan kaldırılır.

İple yüz asılırken kırışıklıklar nasıl giderilir?

İpler ile yüz yukarı doğru çekilirken, gerilen deri ters iki yöne çekildiği için kırışıklıklar açılır ve söz konusu problem kesiksiz, uyuşturma gerektirimden ve kansız bir biçimde giderilir. 

İple yüz asma prosedürü nasıl uygulanır?

İple yüz asma işlemi için öncelikle aday muayene edilerek cilt dokusundaki şikâyet edilen sarkmalar ve biçimsizlikler tespit edilir. Problemin derecesine göre ne kadar ip ile hangi noktalardan asma işlemi yapılacağı belirlenir. Ardından, ipler deri altına, uzman hekimin inisiyatifindeki noktalardan, cilt dokusunda asma sağlayacak olan noktalarından yerleştirilir.

İşlemden önce cilt yüzeyi temizlenir. Daha sonra aday işlem koltuğuna yatırılır ve kanüller deri altına yerleştirilir. Kanüllerin deri altına yerleştirilmesi bittiği zaman tek tek kanüller içindeki ipler, deri altına itilip kanüller yavaşça deri altından çekilir. Bu işlem tıpkı iğneleme işlemi gibidir.

Esasen elde edilmek istenen sonucu şu şekilde özetleyebiliriz; kanüller yardımıyla deri altına yerleştirilen ipler dokuda bir nevi yara izi açarlar.

Tıpkı kesilen bir yerin iyileşme sürecinde verdiği gerginlik hissi gibi ipler vasıtasıyla aynı his cilt alt dokusunda yaratılmış olur ve arzulanan asma  prosedürü gerçekleştirilmiş olur.

İşlem esnasında acı hissedilir mi?

İşlemde iğne ve kanüller kullanıldığı için acı ve itme hissi duyulabilir. Bu nedenle de işlemden önce uygulama alanına yani yüz bölgesine lokal anestezi işlevi gören kremler tatbik edilir. Daha sonra etki eden kremin fazlası cilt üzerinden temizlenip yağlılık hissi giderildikten sonra asma prosedürü başlatılır. 

İple asma işleminde kullanılan iplerin özelliği nedir?

Kullanılan ipler; düz ipler ve kılçıklı ipler olarak iki tiptir. Bu ipler PDO İpleri (sütur) olarak adlandırılır ve alerjik problemler yaşamayan kişilerde herhangi bir sorun yaratmaz.

PDO ipliklerinin temel özellikleri ve faydaları; cildin gençleşmesini, cilt tonunu iyileştirmeyi, gözeneklerde gerginliği, çizgileri, kırışıklıkları azaltmayı, hacimde iyileşmeyi, sarkmayı önlemek için cilt ve vücut bölgesinde kullanılan alerjik olmayan özel iplerdir.

PDO ipleri ile yüz asma işlemi kimlere uygulanabilir?

Öncelikle adayın alerjik problemler yaşamıyor olması lazım. Bu ipler her ne kadar sağlıklı ve güvenilir olsa da, bazı adaylarda, deri altında alerjik reaksiyon oluşturma riski taşımaktadırlar.

Buna ek olarak, her işlemde sakıncalı olduğu gibi, hormonsal değişim ve ilaç tedavisi sürecinde olan kişilere yüz asma prosedürü uygulanmamalıdır. Son kıstas ise kesinlikle adayın yüzünde bir miktar sarkma ve yaşlanma olmalıdır.

Sarkma sorunu olmayan cilt dokularında bu işlem doğal görünüm sağlamaz.

Söz konusu işlem ne kadar sürede uygulanır?

Bu işlem 35 dakikada yapılır. Fakat lokal anestezi kreminin etki süresi ile toplam süre 1 saate yakın zaman alabilir. 

Asma işleminin tamamı tek seferde mi yapılır?

Evet. Tüm ipler tek seansta yerleştirilerek gençleşme ve gerdirme sağlanmış olur. Bölüm bölüm ve seans seans bir uygulama gerektirmez.

İple yüz asma işlemi geri dönüşü olan bir işlem midir?

Yapılan uygulamadan herhangi bir sebep ile memnun kalmazsanız yapılan işlem geri döndürülebilir ve yerleştirilen ipler ikinci bir müdahale ile çıkartılabilir. 

Etki ve iyileşme süreci

Yapılan işlem anında etki eden bir işlemdir. Asma ve gerdirme hemen başarısını gösterir. İyileşme süreci ise basittir. İşlemden sonra hafif bir kızarıklık ve şişlik meydana gelir. Bu geçici yan etkiler 7 gün içinde hafifler ve yapılan işlem doğallaşarak asıl estetik görüntüsünü sergilemeye başlar.

İşlem sonrasında nasıl bir görünüm oluşur?

Yüzünüzde ne derece bir asma ve gerdirme sağlanabileceği uzman hekim tarafından hesaplanarak tahmini görüntü adaya bildirilir. Doğal sonuçlar elde edilen ve sarkma derecesine en uygun onarım sunulan askı yönteminde şaşkın, tamamen gergin veya doğal olmayan sonuçlar elde edilmez.

İple yüz asma işlemi fiyatı nedir?

Bu işlemde fiyatları etkileyen unsurları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz. Fakat net bir fiyat kesinlikle ön konsültasyon sonrası verilebilir.

 • Ciltteki sarkma problemi
 • Adayın cilt yapısı,
 • Ne kadar sayıda ip kullanımının yeterli olacağı,

Bu nedenlerle konsültasyon öncesi net bir fiyat bildiriminde bulunabilmek bu işlem için mümkün değildir.

Источник: https://www.estrellaestetik.com/medikal-estetik/yuz/orumcek-agi-ile-yuz-asma/

Yüz Egzersizleri | Günde 10 dakika ayırıp doğal yüz gerdirme

Gergin Ama Doğal Yüz Estetiği

Günde sadece 10 dakikanızı ayırarak yapacağınız yüz egzersizleri yaşıtlarınızdan daha genç, gergin ve sağlıklı bir yüz cildine sahip olmanızı sağlayacak. Biliyoruz, yaşlanmamak için kırışık önleyici kremler ve nemlendiriciler kullanılıyor.

Yüz kaslarınız ve cildiniz dışarıdan müdahale ile bir süre korunabilir ama onu çalıştırırsanız sürekli korunma sağlayabilirsiniz. Yüzünüzdeki tüm hareketleri bu kaslar sağlar. Güldüğünüzde veya surat astığınızda cildin altında çalışan kaslar var.

Yüzünüzde çalışan bu kasların egzersizler ile çalıştırılması sayesinde kaslarınız yüz mimiklerinizi hızlı ve sağlıklı bir biçimde yapmayı sürdürürler. Bu sayede cildiniz sarkmaz ve yaptığınız mimiklerin kenarlarında kırışıklıklar ya da çizgiler oluşmaz. İşte günde 10 dakikanızı ayırarak uygulayabileceğiniz yüz egzersizleri;

Alın Egzersizleri

Başlamadan önce cildinize ve parmak uçlarınıza az bir miktarda nemlendirici uygulamanızda fayda var. Bu sayede cildinize zarar vermenin önüne geçmiş olacaksınız. Alın bölgesi için uygulayabileceğiniz 3 tip egzersiz bulunuyor. Bunlar;

1. Parmak uçlarınızı göz kapaklarınıza koyun ve onları sabit tutarken bir yandan kaşlarınızı yukarı kaldırın. Bu işlemi 10 kere tekrarlayın. Eğer göz kapaklarınızı sabit tutabiliyorsanız bu hareketi parmaklarınızı kullanmadan gözlerinizi sıkıca kapatarak da uygulayabilirsiniz.

2. Gözleriniz tam karşıya bakacak şekilde sabitken alın derinizi parmaklarınızla gerdirin. Bu şekilde 10 saniye durun.

3. Tıpkı ilk egzersizdeki gibi göz kapaklarınız sabitken kaşınızı kaldıracaksınız. Ama bu sefer sırayla önce bir kaşınızı sonra diğer kaşınızı kaldıracaksınız. Bu şekilde her kaş için 10 kere tekrar edin.

Göz Egzersizleri

Gözlerinizi kapatın ve aşağı doğru bakmaya çalışın. Kaşlarınızı yukarı kaldırabildiğiniz kadar kaldırın. Bu hareket kaslarınızın kasılmasını ve güçlenmesini sağlayacak.

Aynanın karşısına geçin ve göz altı derinizi parmak uçlarınızla çekip yukarı kaldırarak kaldırabildiğiniz kadar kaldırın. İlk başlarda biraz zor gelebilir ve gözlerinizi kısabilirsiniz. Ama gözlerinizi kısmak yerine açabildiğiniz kadar açık tutmaya çalışın.

Gözlerinizi kısarak göz çevresinde kırışıklıklar oluşturmak istemezsiniz. Göz altı torbalarının ve morluklarının oluşmasını önlemek için bu egzersiz son derece etkilidir. Kan akışını hızlandırır ve göz altı kaslarınızı güçlendirir.

Zaten hareketi yaptıktan sonra bile bu hissi hissedeceksiniz.

Göz çevresindeki kırışıklıklar için daha önce yayınlamış olduğumuz yüz yogası yazısını da incelemenizi şiddetle öneriyoruz.

Yanak Egzersizleri

Gülümseyebildiğiniz kadar geniş gülümseyin ve parmaklarınızla gülümsemenizin bittiği elmacık kemiklerinizin üstünden yanaklarınızı tutun. Parmaklarınız orayı sabitlerken dudaklarınızı itebildiğiniz kadar aşağı itin.

Aynanın karşısına geçin ve sadece bir yanınız görünecek şekilde yan dönün. Bu şekilde gülümseyebildiğiniz kadar geniş gülümseyin ve yanak kasınızı gülümserken yukarı doğru çekin ve böyle durun. 10 saniye böyle durduktan sonra diğer yanak için de aynı işlemi tekrarlayın. Her iki yanağınız için 10 ar kere bu işlemi tekrarlayın.

Alt Çene Hattı Egzersizleri

Cildinizin sarkmaya başladığını ilk önce bu bölgede gözlemlersiniz. Bu yüzden bu bölgede yapacağınız egzersizler gerçekten çok önemli.

İlk egzersiz acı bir şey yediğinizde yaptığınız hareketi yapmak. Alt çeneniz ağzınızdan uzaklaşırken yanaklarınız gerilmesi hareketi. Bu hareketi yapıp bu şekilde 10 saniye kalın. Hareketi yaparken gerçekten acı şeyler yiyebilirsiniz. Hem hareketi daha doğal yapmış olursunuz hem de acı metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlar.

Ağzınızı hafifçe açın ve suratınızın alt tarafını ekşitirmiş gibi yapın. Elmacık kemiklerinizi sabit tutarak bu hareketi tekrarlamaya çalışın. Bu hareketi 10 kere tekrar edin. Daha sonra bu hareketi sağ tarafı ve sol tarafı sırayla hareket ettirerek yapmaya çalışın. 10 ar kere de öyle yaparak egzersizi bitirin.

Dudak Egzersizleri

Dudak çevresinde bulunan kaslar siz yaşlandıkça daha çabuk sarkmaya başlar. Bu sebeple düzenli olarak bu egzersizi yapmalısınız;

Ağzınızı geniş bir şekilde açarak kapatmadan “O” harfi yaparak 3 saniye bu şekilde bekleyin. Bu hareketi 10 kere tekrarlayarak 1 seti tamamlayın.

Baş parmaklarınızı üst dudaklarının bitiminin hemen altına koyarak iki yana doğru esneterek çekin. Bu sırada alt çene kaslarınızla da geri itmeye çalışın. Bu egzersizi de 10 kere tekrar edin.

Ağzınızı açabildiğiniz kadar geniş açın. Üst dudağınızın üstündeki kasları yanlara doğru parmaklarınızla itin. Bu hareketi de 10 kere tekrar edin.

Boyun ve Gerdan Egzersizleri

Bu iki egzersiz birbirine çok benzediği için aynı başlık altında vermeyi uygun gördük. Özellikle kat kat olmuş gerdan ve gıdının ne kadar rahatsız ettiğini tahmin edebiliyorsunuzdur.

Pürüzsüz bir boyun için, ağzınızı kapatın ve tavana bakın. Geriye doğru esneyebildiğiniz kadar esnerken, alt dudağınızı üst dudağınızın üzerine götürün. Denedikçe daha fazla esnediğinizi göreceksiniz. Maksimum esneme için alt dudağınız üst dudağınızın üzerindeyken gülümseyebildiğiniz kadar gülümseyebilirsiniz.

Özellikle çifte katlanmış gerdanlar için önemli olan bu harekette de ağzınızı kapatıp tavana bakın. Sadece bu sefer ağzınız ile “O” harfi şekli yapmanız gerekiyor.10 saniye böyle kalın. Harekete alıştıkça süresini uzatabilirsiniz.

Egzersiz Sonrası Bakım

Günlük yüz egzersizlerinizi bitirdikten sonra, ağzınızı genişletebildiğiniz kadar genişletin ve ödül olarak içinize çekebildiğiniz kadar oksijeni çekin. Egzersiz yapan hücrelerin ve kasların bu oksijene gerçekten ihtiyacı var. Derin bir nefes alarak bir kaç saniye bekletin ve geri verdikten sonra rahatlayın.

Elinize az miktarda sıvı nemlendirici alarak hızlıca hareketlerle yüzünüze yayın. Ardından yanaklarınızı hafif hafif çimdikleyerek o bölgedeki kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz.

Bu yazı Mar 18, 2015 tarihinde güncellendi

Источник: https://www.ciltsitesi.com/guzellik-onerileri/yuz-egzersizleri/

Ameliyatsız Yüz Germe | 2019 Fiyatı

Gergin Ama Doğal Yüz Estetiği

İleri teknoloji lazer sistemlerinden dolgu enjeksiyonlarına kadar yüzünüzden yılların izlerini silecek pek çok tedavi var. Ameliyatsız yüz germe yöntemleri hakkında bilmeniz gereken her şey…

Ameliyatsız yüz germe işlemleri, henüz ciddi bir operasyona hazır olmayanlar için yaşlanma belirtilerini hafifletecek, cilde daha genç, daha sıkı bir görünüm verecek invazif olmayan tedavilerdir.

Thermage, VShape, ClearLift, Ulthera, Scarlet, Forma gibi lazer sistemleri, mezolifting-vitamin enjeksiyonları ve dolgu enjeksiyonları yüzde daha pürüzsüz, genç bir görünüm yaratmaya, cildin elastikiyetini artırmaya yardımcı olur. 

Her ne kadar hala yer çekimine karşı uygulanan yöntemlerde neşter önceliğini korusa da, artık birçok kişi cerrahi yöntemlerin yerini tutacak basit uygulamaları tercih ediyor. Cerrahi müdahale gerektirmeyen medikal uygulamalar her geçen gün daha popüler oluyor.

Anti-aging dünyası etkisini kısa sürede görebileceğiniz, yüzdeki yaşlanma belirtilerini gözle görünür bir şekilde hafifleten lazer sistemlerinden derin kırışıklıkları yok eden, yüze hacim veren hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonlarına kadar pek çok etkili silaha sahip.

Cerrahi Müdahale Gerektirmeyen Ameliyatsız Uygulamalar

Dolgu Uygulamaları ile Yüz Germe 
Dolgu enjeksiyonları, kırışıklıkların, çizgilerin içini doldurmak, yaşla beraber kaybolan hacmi yüze geri kazandırmak, yüzde gölgeli ve yorgun bir görünüm yaratan çöküklükleri pürüzsüzleştirmek, dudaklara daha dolgun bir görünüm vermek için kullanılır.

Hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerinin daha pek çok kullanım alanı vardır.

Gözaltındaki hacim kaybını gidermek, morlukları kamufle etmek, yüzde daha simetrik, çekici hatlar yaratmak, elmacık kemiklerini belirginleştirmek, yapısal olarak küçük ve geride duran çene hattını düzeltmek, hatta kemerli burunlara daha düz bir görünüm vermekte elimizdeki en etkili malzemelerden biri dolgu maddeleridir.

Yüzün üst bölgelerine uygulanan dolgu işlemlerinin cildi toparlamak, yüzde lift etkisi yaratmak gibi bir etkisi de vardır. Dolgu maddeleri kaş kaldırmada da başarılı sonuçlar vermektedir hastanın ihtiyaçlarına yönelik olarak botoks ile ya da tek başına kullanılabilirler. Aktif maddesi doğal olarak vücutta bulunan hyalüronik asit olan dolgu maddelerinin kalıcılığı 6 aydan 2 yıla kadar değişmektedir.

Yüz Mezoterapisi
Cildin yapıtaşı olan vitamin, mineral ve amino-asitlerden oluşan zengin bir formülün yüz, dekolte gibi yaşlanma belirtilerinin gözlendiği yerlere mikro-enjeksiyon tekniği ile verilmesidir.

Bu anti-aging tedavi ciltteki kan dolaşımını düzenler, cildin sıkılığını sağlayan elastin ve kolajen üretimini artırır, lekelerin rengini açılmasını, ciltteki ton farklılıklarının düzelmesini sağlar.

Cilde daha taze ve canlı bir görünüm veren mezoterapi, sadece yaşlanma belirtilerini geri döndürmekle kalmaz aynı zamanda cildi daha dirençli bir hale getirir. Gözaltı morlukları, pigmentasyon lekeleri ve elastikiyet kaybı gibi cilt problemlerinde etkili bir tedavidir.

Ameliyatsız Yüz Germede Ultherapy

Ultrason teknolojisi ile etki eden Ultherapy  sistemi, cildin üst katmanını etkilemeden, derinin astar tabakası dediğimiz taşıyıcı katmanına kadar inen odaklı ses dalgaları gönderir. Bu enerji cilt altında hasar yaratarak cildin yapılanma sürecini tetikler.

Cildin derin katmanında meydana gelen bu hasar, ciltte sıkılaşma ve toparlanmaya neden olur. Cilt daha genç bir cilt gibi davranmaya başlar. Bu tedavinin en büyük özelliği tek bir seansın yeterli olmasıdır.

Ancak eğer uygulama yapılan hasta ileri yaşlardaysa, arzu edilen sonuçların elde edilebilmesi için 6 ay ya da 1 sene sonra bir seans daha yapılması gerekebilir.

Thermage ile Yüz Germe

Son on yılda anti-aging tedaviler içinde oldukça popüler bir yer edinen Thermage, radyo frekans dalgaları ile etki eden bir teknolojidir. Radyo frekans enerjisi ile deri altı bağ dokusunu oluşturan kolajen ve elastin bantların ısınarak sıkılaşmasını sağlıyor.

Tedavi tek bir seans uygulanıyor ve etkisi birkaç sene sürüyor. İşlemin olumlu sonuçları bir hafta içinde gözlenmeye başlansa bile, nihai halini alması için birkaç ay geçmesi gerekiyor.

Her mevsim uygulanabilen Thermage tedavisinden hemen sonra gündelik yaşamanıza geri dönebiliyorsunuz.

Yüz Gençleştirmede VShape
VShape cerrahisiz yüz gençleştirme teknolojileri arasında en iyilerden biri olarak gösteriliyor.

Cildin derin tabakalarındaki kolajen liflerini ısıtarak cildin belirgin bir şekilde gerginleşmesini, sıkılaşmasını sağlayan VShape, destek dokuların yeniden yapılanma sürecini tetikleyerek elastikiyet kaybıyla savaşıyor. Etkili sonuçlar için 20 dakika süren 4 seanslık bir kür öneriliyor.

ClearLift Lazerle Yüz Gençleştirme
ClearLift teknolojisinin cilt gençleştirme, ince çizgiler, kırışıklıklar ve cilt rengindeki ton farklılıkları ile etkili mücadelesinin sırrı, cildin en üst tabakasına yani epidermise hiç zarar vermeden, dermisin derin tabakalarına kontrollü atış yapabilmesi.

Cilt iyileşirken kolajen üretimi artıyor ve cilt çok daha pürüzsüz, parlak ve genç görünümlü bir hal alıyor. Uygulama, fraksiyonel lazer teknolojisinin faydalarından ve cildi yapılandırıcı etkilerinden faydalanırken, tüm işlem üst derinin koruyucu tabakası altında gerçekleşiyor.

Tedavinin olumlu etkilerini gözlemleyebilmek için 2-3 hafta arayla, cildin ihtiyacına göre minimum 3, maksimum 6 seans uygulanması gerekiyor.

Scarlet S Fraksiyonel Radyofrekans ile Yüz Germe 
Scarlet S, radyo frekans dalgaları ile etki eden bir sistemdir. Cildin alt tabakalarına gönderilen enerji cildin elastikiyetini artırırken yüzde ameliyatsız bir lift etkisi yaratmak üzere tasarlanmıştır.

Scarlet S sistemini diğer teknolojilerden ayıran en önemli özellik radyo frekans enerjisinin altın mikro- iğnelerle cilt altına iletilmesi. Cilt sıkılaştırmadan gözeneklerin, çizgilerin ve yara izlerinin görünümünü hafifletmeye kadar pek çok cilt sorununda etkili olan tedavinin olumlu etkileri ilk seanstan itibaren belirgin bir şekilde gözlenebiliyor. 25 adet mikro-iğnenin cildin 3.

5 mm derinliğine yerleştirilmesi ile iletilen ısı enerjisi kolajen liflerini uyararak ciltte bir yeniden yapılanma sürecinin başlamasını tetikliyor. Tedavinin konforlu geçmesi için işlemden 30 dakika önce cilde lokal anestezik krem uygulanıyor. İşlem yaklaşık 40-60 dakika kadar sürüyor.

Ciltte açılan mikro-kanallar sayesinde işlem sonrasında topikal olarak uygulanan somon DNA’sı ekstresi, vitamin ve antioksidanlar cildin derin tabakalarına kadar nüfuz ediyor. Cildin durumuna göre birer ay arayla 3-4 seans öneriliyor.

İple Yüz Germe

Yüzde ameliyatsız lift etkisi yaratan bu teknikte çok ince iğneler içine yerleştirilmiş PDO (polydioxanone) isimli ameliyat ipine benzer yapıdaki iplikler kullanılır. Bu iplikler iğneler yardımıyla cilt altına, kırışıklık ve sarkma olan bölgelere yerleştirilir.

 PDO iplikler herhangi bir istenmeyen reaksiyona yol açmadan, uygulanan bölgede mikro kan dolaşımını artırarak, cildin tamir mekanizmalarını ve kolajen üretimini tetikler. Zaman içinde bu iplikler eriyerek yok olsa da, cildin iplikler çevresinde oluşturduğu doku yüzdeki sarkmayı toparlayan, lift etkisi yaratan bir ağ vazifesi görür.

İşlemin etkileri bu bağ dokusunun oluşum süreciyle birlikte bir-iki ay içinde optimum halini alır.

Источник: https://www.drmustafakaratas.com/ameliyatsiz-yuz-germe.html

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

Gergin Ama Doğal Yüz Estetiği

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

”Ameliyatsız yüz germe teknikleri cerrahi işlem olmadan yüzdeki sarkma ve kırışıklıkları gideren yöntemlerdir”.

Yüz gerdirme ve gençleştirme yöntemleri ile günümüzde artan anatomik bilgiler ve teknikler sayesinde doğru hasta seçimlerinde ameliyat yapmadan da ameliyata yakın sonuçlar alınabilmektedir. Bu tekniklerin avantajı hemen günlük sosyal ve iş yaşamına geri dönülebilmesidir.

Ayrıca ameliyatın getirdiği yan etkilere sahip değildir. Genel anestezi gerektirmez.  Ayrıca, yapılan işlemlerin çoğu cilt ve cilt altı dokuları onardığı için yaşlanmaya karşı önlem alınmış olur.

ameliyatsız yüz gençleştirme

En Etkili ve En Çok Uygulanan 5 Tane Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemi

PRP, mezolift, hyaluronik asit aşı,  somon DNA ile yüz germe: Cilde minik zerkler halinde faydalı maddelerin verilmesine dayanan yöntemlerdir. PRP kişinin kendi kanından elde edilen büyüme faktörlerinden zengin plasmadır.

  Somon ise önemli bir yapı taşı olan cilt onarımı sağlayan polinükleotid maddesi içerir. Mezolift vitamin, antioksidan, mineral benzeri çok sayıda faydalı madde içeren bir kokteyldir. Hyaluronik asit aşı ise cildimizde bulunan besleyici ve nemlendirici özelliği olan bir tür şekerdir.

  Ameliyatsız yüz germelerde  PRP sarkma ve lekede, somon elastikiyet kaybında ve nem vermede, mezolift bakım amaçlı, hyaluronik asit nemlendirmek ve bakım amaçlı kullanılabilir. Tüm bu yöntemleri lazerlift ile birlikte uygulamak ameliyatsız yüz germelerin çok daha etkili olmasını sağlar.

Ameliyatsız yüz germe (gençleştirme) yöntemlerinin aşağıda detaylarını okuyabilirsiniz.

Lazerlift ile Yüz Germe

Cilt ve cilt altı dokuları lazer sistemleri ile ısıtarak etkili olan lazerle yüz germe yöntemidir.  Kollajen 50-60 derece ısıtıldığında kısalır. Cilt ve cilt altı dokusu lazerlift ile ısıtıldığında kollajenler kısaldığı için cilt gerilir. Daha sonra ciltte kısalan kollajen alanında tekrar yeniden kollajen üretimi başlar.

Böylece uygulama alanında cilt ve cilt altında yenilenme gerçekleşmiş olur.  Lazerlift  PRP, somonDNA, hyaluronik asit aşı,  mezoliftle birlikte uygulandığında ameliyatsız yüz germe işlemi etkinliği 2 katına çıkar. Lazerlift sonrası iş ve sosyal yaşama dönülebilir. Ortalama 2-4 seans uygulanmalıdır. Etkisi 1-1,5 sene devam eder.

Lazerlift Detaylı Bilgi

Mikro Fokuslu Ultrason (Ultraskin) ile Yüz Germe

Ses dalgaları ile cilt ve cilt altı dokuları etkileyerek ameliyatsız yüz germe yapan bir yöntemdir. Özellikle  yanak sarkmaları, çene netliği kaybı, hafif gıdılarda tercih edilebilecek bir uygulamadır. Ses dalgaları cildi yaralamadan cilt altı dokulara ulaşabilek özelliğine sahiptir.

  Dozlarını ayarlayarak cilt altında istenilen dokuya ulaşabilmek mümkündür. Böylece, ameliyatlarda yüz germede kullanılan,  cilt altı SMAS  dokusuna ulaşabilen ses dalgaları bu dokuyu etkileyerek yüzü gerer.  Yüz germe özelliği işlemden hemen sonra ortaya  çıkan fokuslu ultrasonun etkisi  üçüncü ayda maksimuma çıkar.

Fokuslu ultrasonu, yüz yağları boşalmış ya da kaymış hastalarda dolgu ile birlikte, cildi gevşemiş hastalarda ise lazerlift  ile birlikte, gıdısı olan hastalarda iple birlikte  uygulamak en etkili sonuçları sağlar. Fokuslu ultrasonun ameliyatsız yüz germe etkisi 1-1,5 yıl devam eder. Tek seans uygulanır.

 Ultraskin Detaylı Bilgi

Fraksiyonel Radyofrekans (Scarlet, Altın İğne, Altın Frekans) ile Yüz Germe

Mikroiğneli radyofrekans yöntemi iğnelerin mekanik etkisi ve radyofrekansın ısıtıcı özelliği ile cildi gerer. Mikroiğneler sayesinde gözenekleri küçültür, radyofrekans ise cildi sıkılaştırır.

Gözenek, kırışıklık problemli elastikiyet kaybı olan, sarkmaya eğilimli kişilerde tercih edilmelidir.  Geçmişte aknelenen ve akne izleri olan kişilerde özellikle uygulanabilir. Ortalama üç seans yapılmalıdır. Seans aralıkları 3-5 haftadır.

Yüz sarkmadaki etkinliğini arttırmak için PRP  ve lazerliftle birlikte uygulama yapılmalıdır. Scarlet Detaylı Bilgi

İple Yüz Germe  (İp Askı, Örümcek Ağı Estetiği)

İple yüz germe yöntemi ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden  biridir. İplerin  zamanla vücuttan eriyip atılanları ve kalıcı olanları vardır. Kalıcı ipler biraz daha etkili olsalar da kalıcı olmaları nedeniyle  cerrahi işlem olarak kabul edilebilir. Zamanla eriyip atılan ipler çok daha yaygın olarak kullanılmaktadır.

  Özellikle alt yüzde çene hattının bozulduğu durumlarda, fazla büyük olmayan gıdılarda etkilidir. Mikrofokuslu ultrason, dolgu yöntemlerine eklendiğinde yüz germe etkisi çok daha belirgin olur.  İp yöntemi zayıf, yağ dokusu az kişilere uygun değildir. Daha çok alt yüz bölgesinde tercih edilmelidir.

 İple Germe Detaylı Bilgi

Dolgu ile Yüz Germe

Yüzde sarkma sadece cilt gevşemesi ile değil cilt altı bağlarında zayıflama, yağ ve kemik kayıpları ile olur. Ailesel olarak yanakları zayıf kişilerde erken yaşta  göz altı çukuru, torbalanmaya eğilim, yanakta düzleşme veya çöküklük olur.

Bu tür  şikayetlerde dolgu ile yanak ve gözaltı desteği sağlamak  şarttır. Ayrıca yaşla beraber yanaklarda ve şakaklarda yağ ve kemik kaybı gerçekleşir. Bu tür durumlarda yine eksilen hacmi yerine koymadan diğer yöntemlerin etkisi ortaya çıkmaz.

Ayrıca yüzü geren yüz bağları ve cilt altı bağ dokusuna dolgu uygulamak lifting etkisi yapar. Ameliyatsız yüz germelerde 40-45 yaş sonrası dolgu eklenerek  yapılan işlemlerden en iyi sonuçlar alınır. Doğru alanlara dolgu konulursa şişme yerine yüze gençlik ifadesi veren daralma ve toparlanma olur.

İşlemlerimizin 2019 Fiyatları için iletişim sekmesinden bizlere ulaşabilirsiniz. Dolgu Detaylı Bilgi

Ameliyatsız Yüz Germe (Cilt Gençleştirme) & Uzm. Dr. Güneş Ertürk

Источник: https://www.mddermatoloji.com/cilt-genclestirme/ameliyatsiz-yuz-germe-s/

Gergin yüzlerden doğal ifadelere… Estetik yüz cerrahi uygulamalarında..

Gergin Ama Doğal Yüz Estetiği

Yüz, cerrahi uygulamaların en çok yapıldığı alanlardan biridir. Ancak 90'lı yıllardan bu yana ciddi değişiklikler olduğu da aşikar. Anımsarsınız aşırı gergin suratlar, kalkık kaşlar 90'lı yılların güzellik anlayışında iz bıraktı. Neyse ki bu anlayış yerini doğallığın zarafetine bırakarak, kayboldu gitti.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu bu soruyu masaya yatırdı; estetik yüz cerrahisi uygulamalarını sizler için yazdı.

Güzellik ve gençlik, insanoğlunun hayat sahnesine çıktığı andan itibaren gündemi meşgul ediyor. Antik Mısır'da kadınları güzelleştiren iddialı takılar, Mezopotamya'da gözleri belirginleştiren sürmeler ve 16. yüzyılda İngiltere'de asaleti simgelediği inanışı üzerine yüze sürülen beyazlatıcı zehirli tozlar hepsi güzelleşmek ve gençleşmek uğruna idi.

Günümüzde ise cilt yenileyen kremler, güzellik verici sağlıklı beslenme programları ve maskeler gençlik pınarının daha çok akması için. Peki tüm bu çabalar plastik cerrahi uygulamalarını gölgeliyor mu?

Yüz gençleştirme ameliyatları 90’lar kadar revaçta mı?

Yüzde uygulanan plastik cerrahi işlemler eskisinden daha popüler. Bunun nedeni tıp teknolojisinin daha gelişmiş olması ve tedavilerin hızlı, az acılı ve başarılı sonuçlar vermesi. Ve elbette azalan ekonomik maliyetler. Ayrıca günümüzde cerrahi işlemler artık birer tabu değil. İnsanlar yaptırdıkları uygulamaları söylemekten çekinmiyorlar. 

İnsanlar yaşlanmayı kontrol etmek istiyorlar

Tüm bu çabalar; sağlık, canlılık ve güçlenmeye odaklanarak, harika görünmek ve sonucunda iyi hissetmek anlamına geliyor. Hasta profilinde, artık yaşlanma sürecini kontrol altına almak isteyen eğitimli kişileri görüyoruz.

İnsanlar, yüksek teknoloji ürünü cilt bakımı ve güneş gibi yıkıcı sonuçları olan sorunlar konusunda ciddi bilgi sahibiler. Ve araştırmalar kişilerin 30 yaşından önce özellikle yüzleri için koruyucu önlemler alarak gençlik uygulamalarına başladıklarını gösteriyor.

Ve herkes bu hassasiyeti doğal görünümlerini uzun süre korumak amacıyla gösteriyor.

Yüzdeki en yaygın işlemler nedir?

Bu işlemleri cerrahi olanlar ve olmayanlar olarak ikiye ayırıyoruz. Cerrahi olmayanlar da en yaygını botolinum toksin enjeksiyonlarıdır. Estetik yüz cerrahisi işlemlerinden en sık yapılanları ise; burun, göz kapağı ve yüz germe ameliyatlarıdır. 

Son on yıldır olduğu gibi, en yaygın cerrahi olmayan prosedür botulinum toksin enjeksiyonudur. Bildiğiniz üzere üst yüz ve alın kırışıklıklarını tedavi etmek için şu anda botokstan daha iyi bir uygulama bulunmamaktadır. Bu, gerçekleştirmesi dakikalar süren basit bir uygulama. Ancak etkisi çok güçlü ve sonuçları dört ila altı ay sürüyor. 

Cerrahi olarak yüzde gerçekleştirdiğimiz en yaygın prosedürler ise rinoplasti dediğimiz burun estetiği ve yüz germe ameliyatlarıdır. Rinoplastiyi, burun şeklini daha estetik hale getirmek için yapıyoruz.

Yüz germe işlemi ile de sarkmayı önleyerek cildin daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlıyoruz.

Tüm dünyaya baktığımızda ise araştırmalar en çok meme büyütme ameliyatının ardından burun estetiği ameliyatının yapıldığını gösteriyor.

Estetik plastik ameliyatları 20 yıl öncesine göre daha az pahalı mı?

Bildiğiniz üzere cerrahların ücret talepleri farklılık gösteriyor. Fiyat, coğrafi konuma, cerrahın deneyimine bağlı olarak değişmektedir. Ancak her zaman en pahalı cerrahın en iyisi olduğu sonucuna varmak doğru olmaz. Yine de maliyetlere baktığınızda estetik ameliyatların 20 yıl öncesine göre daha uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Son beş ila 10 yıl arasında yüzdeki plastik cerrahide gelişmeler nelerdir?

Son 10 yılda rinoplasti cerrahisi büyük gelişim gösterdi. Hem tıbbi uygulamalar hem işin felsefesi daha olumlu sonuçlar almamızı sağlıyor. Dijital görüntüleme, rinoplasti planlamasının giderek daha önemli bir unsuru haline geldi ve ameliyat öncesi konsültasyonun önemli bir bileşeni haline geldi.

Yüz germe prosedürlerindeki ilerlemeler ise büyük ölçüde hastaların talepleri ve istekleri tarafından yönlendiriliyor. Yirmi yıl önce, en sıkı yüz germeyi yapan cerrah işin en iyisi olarak kabul ediliyordu. Bugün ise bu önemli değil.

Önemli olan cerrahın çok daha doğal görünümlü sonuçlar elde etmesi, yara izi ve iyileşme sürelerini en aza indirmesi.

Nitekim, son zamanlarda yapılan bilimsel çalışmalar, daha esnek bir cilde sahip genç hastaların, yüz germe işleminden sonra daha iyi ve daha uzun sonuçlar elde ettiğini ortaya çıkarıyor. 

Son yıllarda büyük bir eğilim, yüz gerdirme operasyonlarının otolog yağ transferi ile birleşmesidir ve bu da yaşlanma ile ortaya çıkan hacim kaybını gideriyor. Birçok cerrah, cildin lazerle yeniden tazelenmesi dahil olmak üzere cilt tedavilerini birleştiriyor.

Bütün ameliyatlar risklidir, ancak kozmetik ameliyatlar daha güvenli midir?

İyi bir cerraha karar verdiğiniz sürece, kozmetik cerrahinin her zamankinden daha güvenli olduğunu kesinlikle düşünüyorum. Sertifikalı, hijyenik koşulları uygun deneyimli bir ekiple yapılan ameliyat her zaman güvenlidir. 

Onbeş yıl önce, bir burun prosedürü sonunda hasta iki ila üç gün hastanede kalıyordu. Bugün, ameliyat sonrası gerekli hallerde bir gece misafir ediyoruz, bazen de işleme göre akşam hastayı evine taburcu ediyoruz. 

Her hastanın plastik cerrahiyi istemek için farklı nedenleri olsa da, aşağıdakiler en tipik olanları:

 • Genetik: Bazen hasta, çarpık bir burun veya yıllarca kendini kötü hissettiren anormal derecede büyük kulaklarını genlerinden miras alıyor. Plastik cerrahi bu özellikleri kesinlikle daha iyi hale getirebilir.
 • Yaşlanma önleyici: Cilt bakım kremleri ve sağlıklı beslenme şekli uzun süre yaşlanma belirtilerini engelleyebilir. Ancak bir yerden sonra yüz germe gibi bir plastik cerrahi prosedürü, kırışıklıkları ve boyun derisini eski haline getirmek için zorunludur.
 • Güneş hasarı: Geçmiş kuşaklarda insanlar güneşin cilde zarar verdiğini bilmiyorlardı. Bu, birçok insanın yaşlılık lekeleri, sarkma ve istenmeyen çiller gibi sorunlar yaşamasına neden oldu: Bir yüz germe veya kimyasal soyma prosedürü, bu sorunları düzeltmek kullandığımız iki yaygın plastik cerrahi prosedürdür.
 • Yara izleri: Yüzdeki ya da vücudun başka bir görünür kısmındaki bir yara izi, benlik saygısı üzerinde yıkıcı bir etki yapabilir. Olası plastik cerrahi tedavilerinde yer alan dermal dolgu maddeleri, lazerle cilt yenileme ve mikrodermabrazyon bulunur. Bu, kişiyi rahatsız eden geçmişin izlerini yok ettiğimizi gösterir.
 • Göz kapağı düşmesi, göz kapar çevresi kırışıklıkları en çok muzdarip olunan sorunlardandır.
 • Kariyer ilerlemesi: Bazı meslekler, özellikle sahne sanatlarındaki veya sürekli iletişim halinde olanlar, diğerlerine göre daha genç ve çekici bir görünüme ihtiyaç duyarlar. 

Yine burada, “selfie”nin etkisinden bahsetmemiz gerekir.

Amerikan Yüz Plastik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Akademisi tarafından yapılan yıllık ankette, doktorların yarısından fazlası, selfie'lerde daha iyi görünmek isteyen hastaları olduğunu belirtti. Bu, yüz germe veya burun estetiği istemenin, selfie çekimleri başladığından bu yana artış göstermiş olduğu anlamına geliyor. 

Gençliğin çeşmesi sonsuz değil. Bu yüzden nasıl incelikli bir şekilde yaşlanacağınıza karar vermelisiniz. Tercihiniz akıllı bir yol ya da bilgisiz yol izlemek olabilir. 

Источник: https://www.posta.com.tr/yazarlar/opr-dr-serdar-bora-bayraktaroglu/gergin-yuzlerden-dogal-ifadelere-estetik-yuz-cerrahi-uygulamalarinda-degisimler-2028917

Yüz Germe Estetiği Ameliyatı

Gergin Ama Doğal Yüz Estetiği

Yüz germe ameliyatı sarkmış olan derinin saçlı deri içerisinden girilerek gerdirilmesi işlemidir. Bazen sadece orta kısma bazen de tüm yüze uygulanır. İçinde alt ve üst göz kapağı ve elmacık kemiği tedavileri de barındırır.

Ana Sayfa » Yüz Germe Ameliyatı » Yüz Germe Estetiği Ameliyatı

Video Anlatım

Yüz Germe Ameliyatı genelde elmacık kemikleri ve tüm yüzü bütün olarak gerilerek yapılan estetik ameliyattır. Ameliyat genel anestezi altında tam donanımlı hastane şartlarında yapılması gerekir.

Yüz Germe ameliyatı nasıl yapılır

Yüz, kulak arkasından yarım ay şeklinde açılan bir kesi ile yüzün gerdirilmesi işlemidir. Gerdirilen bu deri de bir orantı ve asimetri içinde olması gerekiyor. Genelde yüz germe ameliyatları tüm yüzü germe ile yapılıyor olsa da, lokal olarak yüzün belirli bir kısmına da germe işlemi yapılabilir.

Yüz germe işlemi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şey yüzdeki sinirlere dikkat edilmesidir. Çünkü yüz germe işlemi yaparken sinirlere bir zarar gelirse mimiklere donma ve his kaybı yaşanabilir bu yüzden bu konu büyük önem arz eder.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Yaşananlar

yüz germe ameliyatından sonra hasta bir gün süre ile hastanede kalması gerekir. Ameliyatın ertesi günü taburcu edilir. Yüzde ve göz çevresinde morluk ve şişlik olması doğaldır. Bunların iyileşmesi 2 haftayı alır. Tamam iyileşme ve normal hayata geri dönme süresi ortalama olarak 3 ayı bulur. Ameliyatın büyüklüğüne göre de bu iyileşme süresi kısalabilir. 

Yüz gençleştirme ameliyatları

Yüz gençleştirme ameliyatı olarak yüz germe işlemini genişleterek içine alın ve göz kapağı gibi estetik ameliyatları da içine katarak yapılmasıdır. Yüz germe işlemi işe yüzde ki kırışıklıklar bir miktar gider. ama derinleşmiş kırışıklıklar yüz germe ameliyatı yetersiz kalır. Bu gibi durumlarda ise, genelde dolgu işlemi yapılarak çözüm üretilir. 

Yüzde ki kırışıklıkları gererek yaptığınızda göz altında da bir miktar kırışıklık olacağından, göz altına da bir miktar ayrıca müdahale edilmesi gerekir. Ayrıca tüm yüz kırışıklık ameliyatı uygulandı ise, boyun bölgesinde ki sarkmalarda aynı ameliyat içersin de giderilir. Ameliyat süresi oldukça uzar. genelde 5 saat altında ameliyatın bitmesi çok zor. 

Yüz germe ameliyatları ile gençleşmek mümkün. Kırışıklıklar yüzde yaşı belli eder. kırışıklık doğal bir şekilde giderilirse, ameliyat olunduğu belli olmadan genç bir yüze kavuşmak mümkün. 

Doğal yüz germe ameliyatı

Doğal bir yüz germe ameliyatının tek kuralı vardır. O da çok basit hastanın ameliyat olduğunun sosyal çevresinde belli olmamasıdır. doktorlar sağlık hizmeti veren kişileri bu grubun dışında bırakıyorum. Bu yüzden bu doğallığı sağlamak için bazı şeylerden feragat etmek lazım gelir. Bu da eğer yüzünüzün doğallığı kadar germe yapmaktır. 

İşi abartıp daha fazla ve tam pürüzsüz bir yüz için ısrarcı olunursa, dışarıdan ameliyat olduğu belli olma ihtimali olacaktır. Bu yüzden germe işlemini de doktorun tavsiyeleri üzerinden giderek ameliyat tamamlanmalıdır. Bu noktada bişektomi ameliyatları da bir tercih sebebi olabilir.

Yüz germe ameliyatı fiyatları 

Yüz germe ameliyatının maliyeti hastane kullanımı ile belirlenir. Bu yüzden hastanın seçeceği hastane, ameliyat fiyatını doğrudan etkilerler. Sağlık açısından tüm ameliyat yaptığım hastaneler aynıdır. Fark tamamen otel konforu ve hizmettir. Bu yüzden bu seçimi hastalarıma bırakıyorum. 

Bunun dışından ameliyat ücreti yüzün ne kadar gerileceği nelerle kombine edilerek ameliyatın yapılacağı gibi kriterler ile alakalıdır. 

Yüz germe ameliyatı olmayı düşünüyorsanız eğer, mutlaka kliniğimize gelerek birebir görüşme yapmanızı tavsiye ederiz. Bunun dışından eğer yoğun bir kişi veya nişantaşına gelme durumunuz yoksa, İnternet üzerinden bana yüzünüzün resmini birkaç farklı profilden çekip göndermeniz de fiyat almanız açısından yeterli olacaktır. 

Yüzünüze göre bir ameliyat ve isteklerinizi ortalama bir belirlemesi yapılır. Yapılan bu analiz ile size bir ameliyat fiyatı verme şansımız olacaktır. Ama ben yine birebir görüşme ile tüm sorularınızı yanıtlayarak konuşarak bu ameliyat hakkında bilgi almanızdır. 

Erkeklerde yüz gerdirme fiyatları

Erkeklerde Kadınlara göre ücrette bir kısım düşme yaşanabilir. Ameliyat sürelerinde de kısalık söz konusu olacaktır. Erkeklere daha sade tasarımlar yapılmaktadır. Erkeklere göre fiyat da buna nazaran düşmeler gözlenebilir.

Sağlıklı ve mutlu günler dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

Makalemizi Değerlendirin

Loading…

Источник: https://esteport.com/yuz-germe-ameliyati.html

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.