Glomus Tümörü Teşhisi İçin Gitmediğim Hastane Kalmadı

içerik

Glomus Jugulare Tümörü

Glomus Tümörü Teşhisi İçin Gitmediğim Hastane Kalmadı
Glomus Jugulare Tümörü

Bu tümörler neredeyse daima benign veya kansızdır, ancak varlığı işitme kaybına, yutma ile ilgili problemlere ve yüz felcine neden olabilir Doktorunuz glomus varlığını doğrulamak için görüntüleme testleri ve biyopsi kullanabilir Jugulare tümör

Tedavi cerrahi müdahaleyi gerektirir Ameliyat sonrası tümörü çıkarmak için radyasyon tedavisine ihtiyacınız olabilir. Kansere neden olmak için, neden olabileceği fiziksel problemlerden dolayı onu çıkarmak önemlidir.

Tanımı Glomus Jugulare Tümörleri Nelerdir?

Glomus jugulare tümörleri, glomus tümörleri olarak da bilinirler, glomus hücrelerinde ve dokularda gelişen bir tümör grubudur. Glomus hücreleri, bazı kan damarlarında ve sinirlerde bulunan özel hücrelerdir. Hücreler, belirli bir kimyasalın varlığı veya sıcaklığın değişmesi gibi kan dolaşımındaki değişiklikleri algılamak için hareket eder. Ayrıca hormon salınarak değişikliklere cevap verebilirler.

Glomus tümörleri glomus hücreleri olan herhangi bir yerden oluşabilir. Kafatasındaki temporal kemiğin alt kısmı, glomus hücreleri ile birçok sinir demetini içerir.

Bu bölgede yetişen tümörlere glomus jugulare tümörleri denir, çünkü jugular damarın üst kısmında oluşurlar. Bu, beyindeki kanları kalpten geri götüren damardır.

Glomus tümörleri sıklıkla kanserli olmamakla birlikte geniş yelpazede büyüyebilir ve damar ve arterler boyunca sinirlerin iç kısmında ve kulak ile burun arasındaki bağlantı olan Östaki tüpü içine yayılabilir.

Semptomlar Glomus Jugulare Tümörleri Belirtileri Nelerdir?

Bu tür tümörler kafatasında, orta kulağın hemen altında ortaya çıktığı için, kulak ile ilgili semptomlar sık ​​görülür. Bunlar arasında şunlar olabilir:

kısmi ya da tamamen işitme kaybı

 • tinnitus
 • kulak ağrısı
 • baş dönmesi
 • olarak adlandırılan bir zil sesi ya da titreşen ses Tümör yeterince büyükse ve yüz ya da boyuna doğru büyürse , diğer belirtilere neden olabilir. Bunlar arasında şunlar sayılabilir:

Yüzdeki kaslarda zayıflık

 • Yüz felci
 • yutkunma zorluğu
 • ses kısıklığı
 • dalgıç omuzlar
 • dil zayıflığı
 • glomus jugulare tümörlerinin küçük bir yüzdesinde kitle olabilir

baş dönmesi

 • titreme
 • kızarma
 • kaygı
 • yüksek tansiyon
 • hızlı bir kalp atış hızı
 • Nedenleri Glomus Jugulare Tümörlerinin Nedeni Nedir?

Glomus jugulare tümör oluşumunun nedenleri tamamen anlaşılamamıştır, ancak genetik faktörlerden şüpheleniliyor. Doktorlar edinilen mutasyonların kalıtsal genlerden ziyade tümörlere neden olduğuna inanıyorlar. Bu, tümörlüğe neden olan mutasyonların bir kişinin yaşamı boyunca edinildiği ve bir nesilden diğerine geçmediği anlamına gelir.

Glomus jugulare tümörleri kadınlarda erkeklerden daha yaşlı ve yetişkinlerde daha sık oluşur. Bununla birlikte, herhangi bir yaşta herkesten kurabilirler.

Teşhis Glomus Jugulare Tümörleri Nasıl Teşhis Edilir?

Fizik muayene, glomus jugulare tümörünün teşhis edilmesine yönelik ilk adımdır. Belirtiler, ayrıca kulak ve boğaz alanının incelenmesi, bir tümörün mevcut olabileceğini gösterebilir. Boynunda bir topak olabilir ve tümör kulağın içinde bile görülebilir.

Glomus jugulare tümörünün varlığını doğrulamak için doktorunuz CT taraması veya MR gibi bir görüntüleme testi yapmalıdır. Her iki test de doktorunuza söz konusu bölgenin detaylı bir görüntüsünü verebilir ve tümör varlığını onaylar veya reddedebilir.

Tedaviler Glomus Jugulare Tümörleri Nasıl Tedavi Edilir?

Tümör çıkarılınca, tam bir iyileşme şansınız o kadar iyi olur. Daha küçük, daha az kapsamlı bir tümörünüz varsa, çıkarılması daha kolaydır ve yakınlardaki kritik yapılara tesadüfen zarar verme olasılığı daha düşüktür. Tümör kan damarlarını ve sinirleri işgal ederse, çıkarmak daha zor olur.

Bu tür tümörlerin çıkarılmasına yönelik cerrahinin karmaşık yapısına rağmen, çoğu insan bir veya daha fazla işlem yapıldıktan sonra iyileşir. Bazı vakalarda tümör geri gelebilir, bu nedenle daha fazla ameliyat gereklidir.

Источник: https://tr.oldmedic.com/glomus-jugulare-tumor-4530

Glomus tümörü: nedenleri, belirtileri ve tedavisi

Glomus Tümörü Teşhisi İçin Gitmediğim Hastane Kalmadı

Glomus tümörü temsil tümör iyi huylu karakteri, oluşan, гломусных hücreleri (arteriovenöz анастомозов). Bu grup için de geçerlidir tümör damarlarında.

Mortalite hastaların tanısı гломусные tümör, ortalama olarak ise yüzde altı. Ziyaretçiler neden ölüm olur yerel ilerlemesini bu patoloji. Bu tümörler en sık şaşırtıcı kadınlar.

Onlar keşfedilir, çoğunlukla, orta yaş. Ancak son zamanlarda bu hastalık görülür ve genç.

Durumunda olduğu Gibi, diğer onkolojik hastalıkların kesin nedeni oluşturan glomus tümörleri yok hala. Orada tartışmalı bir varsayım onun görünümünü neden olan bir travma. Bazen algılamak etkisi ve kalıtım. Unutulmamalıdır ki, yaklaşık yüzde sekiz hasta gelişiyle önce var glomus tümör vardı kötü huylu tümörler, çeşitli organ.

Bu eğitim iyi huylu olarak kabul edilir, yani gözlemlenen değil, onun yeniden doğuş. Ama şu anda böyle bir iddia zaten oldukça benzersiz. Vardır iletileri geçiş gibi tümörlerin kötü huylu. Eğer bir insan sürekli bir gürültü, kulak ve zonklayan bir şey anlaşılmaz, acilen bir doktora görünmen.

Dermatologlar ve onkologlar inanıyorum bu tür tümörler görünür гломусов. Özellikle – kanal Сукец-Гойера kaplı içeriden endotel ile etrafında bulunan гломусными hücreleri. Mümkün son küçültmek, şişmeye ve streç. Bu nedenle, onlar etkileyen genişliği микрососудистого lümen. Ayrıca гломусы farklı zengin иннервацией.

Daha:

İlaç “Trikvilar”: görüşler, deyim

Ne derler tüketiciler hakkında ürün «Trikvilar»? Yorumlar hakkında hastalara bu tedaviyi kabul aşağıdadır. Ayrıca, bu makalede sunulan bilgiler hakkında bu uygulamadan kaldırılıyor, onun tedavi edici özellikleri, maliyet ve contra endikas…

Kan alkol içeriği

Alma, insan vücudu, alkol özelliği yoluyla emilir mukoza mide ve bağırsak duvarı. Eğer mide boş, alkol emilimini oluyor yaklaşık bir saat. Onun doldururken bu süre iki kat artar. Bu nedenle, eğer kan alkol içeriği aynı iki insan, bir пьянеет daha hız…

“Салвисар” (merhem): ilaç hakkında yorumlar

Bir Merhem «Салвисар», hakkında yorumlar, hangi sonunda verilmiştir makale, temsil ilaç yerel eylem tabanlı zehirli bir engerek. Kullanılan araç, dış, analjezik ve anti-inflamatuar etkisi, eklem hareketliliğini artırır ve kasları. Düşünün…

Açıklama büyümeleri

Анастомозы артериоло-venöz mevcut vücutta hemen hemen her yerde. Bu yüzden hakkında konuşmak, glomus tümörü mümkün görünebilir herhangi bir organ. Çoğunlukla bu etkiler falanks parmak, yanı sıra alanı juguler fossa ve orta kulak. Veri neoplazm olabilir:

Çoklu düğümler görülür özellikle çocuklarda. Bu şişlik zaman zaman oluşur çocuğun ebeveynleri ya da diğer akrabaları. Bu durumda, tümör yeteneğine sahip olmak, farklı vücut bölgeleri. Bulunan patolojiler tek bir lezyonu ayırt edilir, daha nadir algılama tırnak sahiptirler. Ayrıca onlar şiddetli ağrı ile karakterizedir.

Deri tümörü

Гломусное eğitim, bulunan, tek, dışarıdan küçük bir yuvarlak, düğüm, 0,1 ila 0,6 cm çapında. Boyutları glomus tümörleri tüm bireyseldir.Düğüm konaklamanızda en sık cilt üzerinde parmak, tercihen alanında dolamalar.

Dokunmak sitesini yumuşak, oluşan iç эпителиальном katman parmak, yani, yeterince derin. Renk renk değişebilir, kırmızı, yoğun kırmızı. Varsa bulunan iç organlarda tümör boyutları daha büyük olabilir – on beş santimetre.

Belirtileri glomus tümörleri oldukça çeşitlidir.

Konumda site tırnak altında, bir yuvarlak leke синюшного ya da kırmızı renk, boyutu, söz konusu 0,5 cm. Yerinde patoloji фалангах, o kendini hissettirmektedir приступообразной ağrı. Hoş olmayan bir duygu çok yoğun. Dikkate değer ki, onun kazancı etkileyen çeşitli uyaranlara.

Diğer belirtileri

Ile Birlikte, ağrı, parmak izi yeteneğine sahip görünmesi gibi bir his:

 • Korku.
 • Ateş.
 • Kalp Ağrısı.
 • Belirgin terleme.
 • Hiperemi, boyun, baş, yüz ve diğer otonomik belirtiler.

Çok sık glomus tümör orta kulak.

Tümör Tanısında

Hastaların çoğunda rahatsız edici bir görünüm yavaş yavaş büyüyen, hiçbir işkence acı, ama zonklayan kitlelerin boyun. Bazı durumlarda görülür somut bir bozulma fonksiyonları, orta kulak. Buna ek olarak, bazı belirtileri: yutma güçlüğü, ses kısıklığı, sorunları bir dizi hareketi ile dil. Daha sık, yanı sıra gürültü, kulakta nabız – böyle bir hissi yaratır.

Başlar tanı ile titiz bir çalışma terapist hastalığı öyküsü ve dikkatli bir muayene, etkilenen alanı. Bu fırsat kurmak konum ve tümör boyutu, herhangi bir advers varsayımsal bir anormallik sinirler etkilenen tümör. Ayrıca, teşhis prosedürleri dahil kulak muayenesi gibi yardımcı olabilir görmek patoloji kulak zarı arkasında.

Etkili bir tanı için MRI ve CT. Bu yöntemler belirlemek, tümör boyutu ve ayırt diğer eğitim.

Oldukça sık tahlil sonuçları, anjiyografi (yani bilim, inceleyen işleyen kan boyun damarları) belirlemek için kullanılır karakter tedarik tümör, kan ve kurmak için bir yolu onu dolaşımı beyin. Engin, birçok durumda, tümör biyopsi yapılamaz başlamadan önce tedavi bir ders, çünkü kanamaya neden olabilir.

Çeşitleri büyümeleri

Farklı гломусных tümörlerin birbirinden yatıyor, hangi öğeleri onları ağırlıklı olarak düzenlenir — sinir, kas ve arteryel. Bağlı olarak, bu sınıflandırma gibi özellikler bu tür, form:

 • Невроматозную.
 • Ангиоматозную.
 • Эпителиоидную.

Neoplazmı birden fazla karakter ile benzer кавернозными ангиомами. Onlar çok daha az эпителиоидной kumaş.

Şişme kulak ve juguler fossa

Hastalık genellikle grev juguler fossa ve kavite, orta kulak. Bu apaçık bir azalma лабиринтной özellikleri ve sağırlık. Önce kulakta nabız. Daha sonra süreç dahil fasial sinir dalları.

Eğer belirtileri, nörit fasial sinir, o zaman görür onayı uzun süreli varlığı, tümör ve затрагивания onu küre juguler fossa.Alanında, orta kulak tümörleri meydana гломусных toros bulunan адвентициальной kumaş alt timpan juguler ven ve sinir boyunca aynı adı.

onlar da gidip, toros, uygun uzunlukta, vagus siniri ve kulak dalları ile ilgili kendisine. Tümör düğüm bir sürü içerir kılcal, arteriovenöz анастомозов ve aralarındaki rastlamak глобусные hücreleri. Bir kulak boşluğuna orta kulak глобусные hücre gönderilir küre kubbe, şah damarından.

Daha sonra tümör büyüyor, zamanla dolduruyor boşluğu. Kademeli bir işitme bozukluğu. Tümör büyüme devam ediyor, kulak zarı hareket başlar, ve sonra tahrip etkisi altında tümör.

şikayet, hastalar?

Bir konum neoplazmı folikülü veya mıs juguler ven, ağrı sendromu almaz güçlü bir ifadesi. Alınan şikayetler, hastaların ne zonklayan kulak. Sırasında muayene erken dönemde tespit eksikliği, kusur, kulak zarı. Ancak, onun tahmin arsa ile ifade edilen o пульсированием.

Zamanla tümör boyutu artar, azalır ile birlikte zarı doğru dış kulak, orta. Unutulmamalıdır ki, o haline çok benzer bir polip. Muayenede sonraki aşamalarda, orta kulak kanamaları dokunmak ve bir tür polip. De şişlik yapabiliyor yayılmış araziler iç kulak, черепную boşluğu, черепную temporal lob kemik.

De bulabilirsiniz гломусную tümör, называющуюся параганглиома. Bu yavaş büyüyen iyi huylu tümör, beyinde ortaya çıkan en параганглиозных hücreleri internal juguler ven.

Bu farklı bir damar переплетениями kalıntıları гломусных hücreleri. Onların büyüme, sık sık çizilmiş ve каудальные kranial sinirler ve kan damarları.

Bir parçası olarak mevcuttur хромафинные hücreleri, bazı durumlarda bu eşlik aktif katekolamin salgılanması.

Kadınlarda teşhis edilir altı kat daha sık erkeklerde. Ortalama olarak, hastalık saptanamayan 55 yaş ve üzeri. Veri lezyonu tespit экстракраниально veya интракраниально. Hastalarda azaltılmış işitme, görünür, kulak çınlaması, yüz kaslarının parezi, notları лабильное kan basıncı. Eğer durum başlatılan, daha sonra ortaya sıkıştırma belirtileri beyin sapı.

Özellikleri tedavisi

çoğu durumda, tedavi çevrimiçi. Гломусные eğitim farklı zayıf duyarlılık, radyoterapi. Ancak bazı durumlarda, bu tavsiye edilir. İle электрокоагуляции sorunlar çözülmüş değil. Belirli bir süre sonra geliyor bir atak.

Rağmen гломусные beyin tümörleri ve diğer bazı organları olarak tanımlanan iyi huylu, ameliyat sırasında tedavisi zor, çünkü onlar farklı, daha güçlü kan akımı gözlenir. Bu nedenle, bir risk ciddi bir kan kaybı.

Yani, eğer işlem sırasında parmak tehsi çok yüksek değil, iç kulak ve arkasında bir duvar daha yüksek olduğu açıklanmıştır yan yana hayatın yapıları. Yeterince büyük bir risk hasar.

Özellikle büyük tümörler dahil kanser bir süreçtir.

Bazı durumlarda, kombine ışın tedavisi ve cerrahi müdahale. Önerilen ameliyat durumunda, patolojik bir süreç yer alan sadece orta kulak. Eğer ameliyat başarısız ortadan kaldırmak için tüm tümör, o zaman isteğe bağlı olarak gerekli radyasyon.

Nüfuz tümör черепную boşluk ve yıkım onun yardımıyla kemik dokusu yapılır sadece radyoterapi.

Yetersizlik işlemleri

Eğer tümör проросла daha imkanlarıyla orta kulak, ameliyat yapılamaz. Çekerken patoloji kanal karotis arter uygulanan криохирургический sonda Cooper. Önlemek için çok büyük kan kaybı, ameliyat süresi aranmalıdır düşük kan basıncı.

Tanı anındaki ayırt etmek gerekir bu tür tümörler:

 • Дерматофиброма.
 • Ангиомиома.
 • Onkoloji sinir dokusu.
 • Mavi neves.
 • Bunlar leyomiyom içerir.

Radyocerrahi

Радиохирургию ile Gamma knife uygulanan tümör tedavisi ile orta doksanlar. Tümörler iyi ortaya koymaktadır kullanarak MRI ve nadiren инвазируют beyin. Bu nedenle, bu tür tedavi için çok uygundur.

Radyasyon tedavisi 4-6 hafta içinde yürütülen uzunameliyat sonrası iyileşme ve radyocerrahi genellikle 1 gün. Gamma knife vardır субмиллиметровую стереотаксическую doğruluk elde etmek için izin veren iyi bir kontrol tümör büyüme.

Eksik nüks, komplikasyon olur en az ve ölüm oranı sıfır.

Радиохирургию de başarılı bir şekilde uygulamak muzdarip hastalara nüks tümör için radyasyon tedavisi sonrası. Bugün bu yöntem, bir öncelik değil, sadece tedavi için kalan ve tekrarlayan tümörlerin, aynı zamanda, birincil tedavi olarak.

Tahmin

Eğer bir tanı geliştirmek için erken, ve tümör vardı zamanında kaldırıldı, tahmin sonucu hastalığın tedavisi hayırlı olur. Fonksiyonları, orta kulak geri yüklenir.

Источник: https://tostpost.com/tr/sa-l-k/18139-glomus-t-m-r-nedenleri-belirtileri-ve-tedavisi.html

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.