Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz Altı Morlukları Neden Olur, Nasıl Giderilir?

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Yeni güne başlarken aynada göz altı morluklarıyla karşılaşmak herkes için kötü bir sürpriz. Göz çevresinde beliren bu mor halkalar, insana yorgun ve bitkin bir görüntü veriyor. Bu inatçı sorun kimi zaman genetik etkenlere bağlı olsa da, kimi zaman da kahveyi azaltmak kadar basit bir çözümle sonlanabiliyor.

Göz altı morluklarını estetik olarak kapatmanın yolu aranmadan önce, mutlaka arkasında yatan neden araştırılmalı. Çünkü göz altı morlukları sadece yorgunlun ve uykusuzluğun değil başka hastalıkların belirtisi de olabilir. Gelin göz altı morluklarınan nedenlerin, hastalıklarla ilişkisine ve tedavisine göz atalım.

GÖZ ALTI MORLUKLARININ NEDENLERİ NEDİR?

Uzun süreli bir uykusuzluk ya da yorgunluk halinin sonunda göz altlarının çökmesi ve koyu bir renge bürünmesi normal. Ancak göz altı morluklarının nedenleri asla bununla sınırlı değil. Morlukların birbirinden farklı birçok nedeni olabilir.

Göz altı morluğu tamamen genetik bir nedene dayalı olabilir. Ciltte bulunan melanin isimli madde yoğunlaştıkça göz çevresindeki koyu rengin artması mümkün. Özellikle Asya halklarında bu durum sık görülüyor.

Aynı şekilde, yüz hatları nedeniyle gözlerinin altı mor görünen kişiler de mevcut.

Yüzdeki çıkıntılı kemikler, belirgin göz altı çukuru ve şişkin göz altları damarlanmaya ve dolayısıyla koyu renkli halkalara neden olabilir.

Yaşlanma, göz altı morluklarını özellikle kadınların hayatına davet eden bir başka etken. Tabii bu problemi sadece kadınlarla sınırlamak doğru değil. Erkeklerde göz altı morlukları da özellikle yaşlanmayla birlikte sıkça görülür. Cildin incelmesi ve vücuttaki kolajen adı verilen maddenin azalması nedeniyle damarlar iyice belirginleşir.

Sigara, alkol ve kafein türevlerinin sık tüketilmesi de göz altı morluklarının başlıca nedenlerinden. Sigara vücudu oksijensiz bıraktığı için pek çok diğer hasarın yanında göz altı morluklarına da davetiye çıkarır. Alkol ve kafein ise dehidrasyona yani vücudun susuz kalmasına sebep oldukları için tehli. Su oranı azalan vücutta damarlar da ortaya çıkar.

Göz Altı Morlukları Hangi Hastalığın Belirtisi?

Özellikle bir anda ortaya çıkan morlukları hafife almamakta fayda var. Yeterli su tüketmemek gibi basit bir açıklaması olabileceği gibi, altından çeşitli sağlık sorunları da çıkabilir. Herhangi bir tedaviye başlamadan ya da estetik uygulama yaptırmadan önce mutlaka hekime danışmak gerekiyor.

“Göz altı morluğu hangi vitamin eksikliği nedeniyle oluşur?” diye araştırıyorsanız karşınıza B, C, K ve E vitaminleri çıkabilir. Bunlar kendi içerisinde de alt gruplara ayrılıyor. Örneğin B12 vitamini eksikliği başlıca şüphelilerden biri.

Vücuttaki vitamin emiliminin azalması ya da böbrek üstü bezlerinin yeterli çalışmaması durumunda göz altı morluğu problemi yaşanabilir.

Yeterli sebze ve meyve tüketmemek ya da fazla şeker yemek gibi beslenme hataları bu sağlık sorununu ortaya çıkarır.

Atopik egzama ya da alerji durumu varsa da damar yoğunluğuna bağlı göz altı morlukları yaşanabilir. Göz çevresindeki halkaları herhangi bir besine ya da özellikle kalitesiz kozmetik maddelere karşı vücudun bir tepkisi olarak değerlendirmek mümkün. Özellikle yeni değiştirdiğiniz bir fondöten ya da kapatıcıdan sonra bunu yaşıyorsanız şüphelenmelisiniz.

Sinüzit ya da burun akıntısı gibi yüz bölgesindeki sağlık problemleri, buradaki kan dolaşımını da doğrudan etkileyeceği için morluklara neden olur. Burun ameliyatlarında olduğu gibi, yüz çevresine yapılan herhangi bir müdahale doğrudan göz altlarını etkiler.

Hormonlar, göz altı morluklarının bir diğer nedenidir. Özellikle hamilelik ya da adet dönemi gibi ani hormon değişikliklerinin yaşandığı dönemlerle halkalar aynı zamana denk geliyorsa buna dikkat etmek gerekir.

Göz altı morlukları kansızlık ya da kan dolaşımındaki başka sorunlardan da kaynaklanabilen çok geniş kapsamlı bir problem olduğundan, sorunun kaynağının mutlaka bir hekim tarafından uygulanacak kan testleri ile belirlenmesinde fayda vardır.

Göz altındaki sevimsiz halkalardan kurtulmanın ilk yolu sorunun kaynağını tespit etmek. Herhangi bir sağlık sorunu ihtimali elendikten sonra küçük tavsiyeler uygulanabilir. Onun dışında öncelik her zaman hastalığı tedavi etmekte olmalı.

 • Beslenme düzenininde hata varsa önüne geçmek etkili bir çözümdür. Protein, vitamin, mineral ve kalsiyum bakımından dengeli ve düzenli beslenin.
 • Kahve ve alkol tüketimini sınırlandırıp; her gün en az 3 litre su içtiğinizden emin olmalısınız.
 • Vitamin eksikliği durumunda doktor tavsiyesi ile takviye alabilirsiniz. Yatmadan önce göz çevrenize A, C ve E vitamini içeren gece kremleri uygulayabilirsiniz.
 • Özellikle alerjik bir bünyeniz varsa makyaj malzemesi seçiminde hassas davranın. Çok ağır makyaj yapmamaya özen gösterin; aksi halde cildiniz uzun süre hava alamayacaktır.
 • Günde en az 7 saat uyumanız gerekir. Eğer horlama ya da uyku apnesi gibi uyku sorunları yaşıyorsanız, bu durum sürekli yorgun hissetmenize ve uykunuzdan verim alamamanıza neden olur. Göz altı morluğundan önce iyi bir uyku için gerekli adımları atabilirsiniz. Uzun süre televizyon ve bilgisayar başında kalmamaya da özen gösterin, en azından mola verin.
 • Eğer sorun genetikse birtakım önlemlere rağmen tekrar etmesi kaçınılmaz. Bu durumda hücre yenileyici ya da renk açıcı kozmetik ürünlerden ve estetik uygulamalardan yardım alınabilir. Işık dolgusu adı verilen estetik uygulama ile buradaki rengin açılması sağlansa da belirli bir süre sonra işlemi yenilemek gerekir.

GÖZ ALTI MORLUKLARINA DOĞAL ÇÖZÜMLER

 • Filmlerdeki meşhur salatalık maskesi sahnelerinin çıkış noktası göz altı morlukları. Siz de sabahları bir salatalığı dilimleyip 15 dakika kadar göz çevrenizde bekletebilirsiniz. Aynı işlemi patates dilimleriyle de yapabileceğinizi aklınızda bulundurun.
 • Çay, geleneksel olarak göz çevresi problemlerinde kullanılan bir madde. Demlenmiş yeşil çayı pamuğa alarak gözlerinizde bekletebilirsiniz. Bu işlem gözlerinizdeki yorgunluk halini de alacaktır. Siyah çay dışında, daha kaliteli bir seçkiden oluşan yeşil çayı da bu organik tedavide kullanabilirsiniz.
 • Basit görünmesine rağmen etkili olan bir diğer çözüm de göz çevresine soğuk su ile kompres yapmaktır. Bunun için buz küpleri de kullanabilirsiniz. Bu şekilde cildinizdeki mor görünüm hafiflerken gözler de dinlenecektir.

İstanbul'la ilgili belgeler de var! Yıllardır tüm dünyadan saklamışlarAsyalı kadınların bir bildiği varmış! Hem de hiç para harcamayacaksınızYüzdeki sivilce izleri, lekeleri nasıl geçer?

Источник: https://www.mynet.com/goz-alti-morluklari-neden-olur-nasil-giderilir-1219835-mykadin

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Etkili bir iletişim, gözlerde başlar. Gözleriniz, hayata açılan birer penceredir. Bu nedenle, sizi, çok daha yaşlı gösteren mor göz altlarınız olsun istemezsiniz.

Çevrenize çaresiz, canından bezmiş, dünyanın bütün yüklerinin altında ezilmiş gibi bir izlenim vermeyi istemediğiniz için çoğunlukla makyaj hilelerini kullanarak kapatmaya çalışırsınız.

Ama akşamları, kat kat sürdüğünüz ürünleri temizledikten sonra, aynada yine o yorgun bakışlarla karşı karşıya kalmak korkunçtur? Üstelik kullandığınız onca kapatıcı, zamanla daha da yaşlı görünmenize neden olacaktır. Nasıl bir döngünün içine düştüğünüzün farkında mısınız? Neyse ki yalnız değilsiniz.

Çevrenizdeki her altı kişiden biri, maalesef sizinle aynı durumda… Uzmanların “panda göz” diye tanımladığı bir pigmentasyon sorunuyla karşı karşıyasınız. Göz altı morlukları yani “Panda göz”, göz altınızdaki derinin renginin değişip olduğundan çok daha koyu görünmesidir.

Göz Altı Morlukları Neden Olur?

Doğru bir tedavi, ancak doğru bir teşhisle sağlanabilir. Bu yüzden öncellikle, sorununuzun kaynağını bulmak durumundasınız. Yaşlılığa bağlı olarak vücudunuzda ciddi miktarlarda doku kaybı oluşur. Gözaltı morlukları bazen buna bağlı olarak gelişebilir. Eğer yaşlı değilseniz, kendinizi çok fazla yoruyor olabilirsiniz.

Ya da herhangi bir nedenle aşırı stres altında kalmış olabilirsiniz. Ki, bunun çağımızın en büyük sorunu olduğunu bilmelisiniz. Hızlı bir yaşam tarzı, stresle birlikte beslenme bozukluklarını da getirir. Çok fazla alkol, sigara ve kahve tüketimi olayı daha da körükler.

Bütün bu nedenlerle, ya da işiniz gereği, uyku düzeniniz bozulmuş olabilir. Uzun zaman yakıcı güneş altında durmak, ya da vücudunuzun herhangi bir şekilde susuz kalması da olası nedenler arasındadır. Yani sorununuz, bunlardan biri, ya da hepsiyle ilgili olabilir. Eğer böyle olduğunu düşünüyorsanız çok daha şanslısınız.

Çünkü bunu, kendi kendinize uygulayabileceğiniz yöntemlerle çözebilmeniz mümkün.

Son derece düzenli bir hayatı olan, rahat biriyseniz ve alkol, sigara gibi zararlı alışkanlıklarınız yoksa olayın boyutu biraz daha değişir. Burun tıkanıklığının, dokularda renk değişimine neden olduğu bilinmektedir. Eğer sorun buysa, burun ameliyatı geçirmeniz gerekebilir. Ya da en kötüsü, bilmediğiniz ciddi bir hastalık söz konusu olabilir.

Yapılan laboratuvar tetkiklerinde herhangi bir sorun bulunamazsa, rahatsızlığınız genetik demektir. Göz altlarınız genetik olarak koyulaşmaya yatkın olabilir. Göz altlarınızdaki derinin çok ince, ya da gözaltı çukurlarınızın çok derin olması olasılık dâhilindedir.

Ama üzülmeyin, tıp o kadar ilerledi ki, artık böyle durumlar, tıbbi tedavilerle düzeltilebiliyor.

Şimdi gelelim, gözaltı morlukları nasıl geçer konusuna. Bunu iki bölümde incelememiz gerekir.

Evde Uygulayabileceğiniz Yöntemler

Göz altı morluklarını hafifletmek için evde uygulayabileceğiniz basit yöntemler mevcut. Fakat hepsinden önce iyi uyumalı, bol su içmeli ve tuzu mutlaka azaltmalısınız.

Kivi, salatalık, patates kürü: Kivi, salatalık ve patatesin her biri ayrı ayrı gözaltı morlukları için iyileştirici özellikler taşırlar. Bunları dilimleyerek, göz altlarınıza uygulayabilirsiniz.

Siyah ya da yeşil çay: Kullandığınız sallama siyah ya da yeşil çay poşetlerini atmayıp gözlerinize tutun. Hem gözaltı morluklarınızı geçirecek, hem de, gözlerinize iyi gelecektir.

Domates ve limon suyu: Yarım domates suyuyla, çeyrek limon suyunu karıştırın. Gazlı bez, ya da pamukla göz altlarınıza uygulayın. Morluklarınıza iyi geleceğini göreceksiniz.

Elma suyu ve Türk kahvesi: Rendeleyip suyunu sıktığınız yarım elmayla bir tatlı kaşığı Türk kahvesini harmanlayın. 15 dakika kadar gözlerinize tutun. Rahatlattığını göreceksiniz.

Su buharı: Yüzünüzü geniş bir kaba koyduğunuz kaynar suya tutarak gözeneklerinizin açılmasını sağlayın. Hem cildinizi yenileyecek hem de gözaltı morluklarınızı hafifletecektir.

Göz altı bakım kremleri: C, K ya da E vitaminli gözaltı kremleri kullanarak morlukları en aza indirebilirsiniz.

Göz Altı Morlukları İçin Tıbbi ve Cerrahi Uygulamalar

IPL: IPL tedavisiyle gözaltlarındaki damarlardan kaynaklanan mor görünüm çözüme ulaştırılır.

Kimyasal peeling: Cildin kalitesi artıran bir uygulamadır. Hasar görmüş olan deri katmanı temizleyip, daha canlı bir görünüm alması sağlar.

Dolgu: Gözaltı koyulukları, göz çukurlarının çok derin olmasından kaynaklanıyorsa, hyaluronik asit içeren bir dolguyla hacim verilir.

Yağ transferi: Yağ dokusunun azalmasından kaynaklanmış bir durumsa, bölgesel yağlarınız kullanılarak bölgeye yağ transferi yapılır.

Blefaroplasti: En etkin tedavi yoludur. Göz kapağı ameliyatı anlamına gelir. Göz kapaklarından toplanılan deriyle, göz etrafı yeniden oluşturulur. Bütün morlukları giderdiği gibi, taptaze bir görünüme kavuşturmayı hedefler.

Özetle, gözaltı morlukları nasıl geçer diyenler için evde uygulanabilecek küçük kürler ve tıbbi yöntemlerden oluşan bilgiler vermiş olduk. Ama unutmamak gerekir ki, düzenli ve stresten uzak bir yaşam ve dengeli beslenmeyle sorunu kökünden halledebilmek mümkün. Ve aslında, en güvenilir olan da bu.

Источник: https://nasiloluyo.com/goz-alti-morluklari-nasil-gecer/

Göz Altı Morluğu Nedir

Gözlerin altında, göz çevresinde ve göz kapağı gibi yerlerde oluşan, geniş halkalar ya da sadece göz çukurlarında bulunan koyu kahverengi ya da mor bölümlere, göz altı morluğu adı verilir. Göz altı morluklarının oluşmasının birçok nedeni bulunur. Bu nedenler hem iç hem dış nedenler olabilmektedir.

Göz Altı Morluğu Oluşma Nedenleri

Göz altı morluklarının oluşma nedenlerinin başında yorgunluk gelir. Kişinin aşırı yorucu işler yapması ve iyi dinlenememesi gözlerin altında morluklar oluşmasına neden olur. Bir diğer unsur da uykusuzluktur. Uykusuzluk da insanların göz altı morluğu sahibi olmasına neden olan faktörlerden biridir.

Hiç göz altı morluğu olmayan kişilerde bile birkaç gün uykusuz kalınması halinde bu morluklar oluşacaktır. Kişinin kemik yapısı da mor bir görünüme neden olabilir. Göz altları çukur olan kişilerin ışıktan dolayı göz altı morluğu varmış gibi görünebilir. Güneş ışınları da göz altlarını koyulaştırıcı bir etkiye sahiptir.

Aşırı miktarda üretilen melaninler, göz altlarında morluk oluşmasına neden olabilir. Kötü ve dengesiz beslenme de göz altı morluklarının bir diğer sebebidir.

Sağlıksız içecek ve yiyecekler tüketmek, yeterli ve dengeli beslenmemek, gerekli protein ve vitamini vücuda almamak, ciddi derecede göz altı morluğu oluşmasına neden olabilir. Sinüzit, migren, kronik baş ağrısı gibi hastalılar da bir diğer sebeptir.

Alerji, vücudun su tutması, kullanılan ilaçlar, kalıtımsal durumlar, hamilelik, yaşlılık, kadınlardaregldönemi ve daha birçok sebep göz altı morluklarının nedenleri arasındadır.

Göz Altı Morlukları Tedavisi

Oldukça can sıkıcı bir durum olan ve görsellik açısından da kişiyi fazlasıyla rahatsız eden göz altı morluklarının tedavisi yapılmaktadır. Hem cerrahi yöntemler, hem lazer yöntemi hem de doğal kürler ve bazı kremler ile göz altı morluklarının tedavisi yapılmaktadır.

Tedavi Yöntemleri

Göz altı morluklarının tedavisi için kullanılan yöntemler; cerrahi operasyonlar, lazer tedavileri ve bitkisel kürlerdir. Bu yöntemler kişinin göz altı morluklarının seviyesine göre belirlenir.

Aynı zamanda morlukların oluşma nedenleri de kullanılacak olan tedavide belirleyici bir unsurdur. Cerrahi operasyonlarda, göz altında biriken yağ tabakaları alınmakta ve damarlara operasyonlar düzenlenmektedir. Bu işlemde başarı şansı neredeyse yüzde yüzdür.

Krem ve losyonla yapılan tedaviler ise kesin sonuç vermese de göz altı morluklarını bir nebze olsun iyileştirmektedir. Hafif göz altı morlukları için uygulanan tedavi yöntemlerinden biri de doğal kürlerdir.

Özellikle salatalık içerin kürlerde göz altlarının rengini açan bir özellik bulunmaktadır. Göz altı morluklarında kullanılan lazer tedavileri ise iki türlüdür. Fraksiyonel lazer tedavisinde göz altı morluklarının rengi açılmaktadır. Deri altındaki bağ dokuları kuvvetli bir hale getirilir.

Cildin kalınlaşmasını sağlayan bu yöntem sayesinde deri altındaki kılcal damarların görünürlüğü azalır ve göz altı morlukları giderilmiş olur. Resurfacing yöntemi de uygulanan tedaviler arasındadır. Lokal anestezi ile uyuşturulan göz çevresine müdahale edilir ve morluklar giderilir.

Göz altı morluklarının nedeni çukurlaşmalar ise bu çukurlar yağ dokuları ile doldurulur ve göz altının mor görüntüsü engellenmiş olur. Yağ enjeksiyonunda göz altındaki derinin kalınlaşması sağlanır ve bu sayede de morluklar giderilmiş olur.

Hangi Sıklık İle Yapılmalıdır

Göz altı için uygulanan cerrahi işlemlerin bir kez uygulanması önerilir. Çok ciddi ve sürekli tekrarlayan göz altı morluğu şikayetiniz bulunmuyorsa, bir kere uygulanacak olan cerrahi yöntem sizin için yeterli olacaktır. Fraksiyonel lazer tedavisi ise 1 ile 3 ay arasında devam etmektedir.

Bu tedavi süreci sona erdiğinde, göz altı morluklarınızdan kurtulmuş olursunuz. İşlemden sonraki yarım saat deride biraz yanma hissi oluşabilir. Zamanla bu yanma geçecektir ve ciltte pullanma gibi ihtimaller olabilir. Resurfacing yönteminde ise bir seans uygulama yapılır. Seans sonrasında kısa bir süre içinde göz altı morluklarınızdan kurtulmanız sağlanır.

İşlemlerin sonuç verme oranı yüksek olduğunda sık sık uygulama gerekmez.

Patates Tedavisi

 • Tülbent ( 1 tane )
 • Patates ( 1 tane )

Hazırlanışı: 1 tane patates çiğ şekilde çatalla ezdirin ve hamur haline getirerek tülbentin arasına ezilmiş patatesi koyun. 2 parça şekilde hazırladığınız patatesli tülbenti gözaltlarınıza koyun ve en az yarım saat bekletin. Haftada 1 kez mutlaka bu kürü gözaltlarınıza uygulayın.

Papatya Kurusu

 • Papatya kurusu ( 1 çay bardağı )
 • Su ( yarım litre )

Hazırlanışı: Suyu cezvede kaynatın ve kurumuş papatyaları suya ekleyip 20 dakika süresince demlenmesini bekletin.

Süre sonunda karışımı süzün ve elde edilen su ile gözaltlarınıza tampon yapın. Makyaj pamuğuna bandırıp da gözaltlarınızda 5 dakika süresince bekletebilirsiniz. Yarım saat sonra gözaltlarınızı yıkayın.

  3 günde 1 bu kürü uygulayabilirsiniz.

Peynir

 • Beyaz peynir ( 1 parmak kalınlığında )

Hazırlanışı: Beyaz peyniri bir kaseye koyun ve çatalla ezdirin ve süzme peynir kıvamına getirin. Ezdiğiniz peyniri gözaltlarına uygulayarak 15 dakika boyunca uzanarak bekletin. Süre sonunda gözaltlarınızı yıkayın ve ihtiyaç hissettiğiniz her zaman uygulayın.

Göz Altı Morlukları İçin Maske

 • Elma suyu ( 1 çay bardağı )
 • Ebegümeci ( 100 gram taze )

Hazırlanışı: Ebegümecini taze şekilde kaseye koyup ezdirin ve içine elma suyunu ekleyin. Krem kıvamında olan karışımı temiz bir gazlı beze koyup gözaltlarınıza koyun ve 20 dakika boyunca bekletin. Süre bitiminde gazlı bezi alarak durulayın. Bu maskeyi 3 günde 1 gözaltlarınıza uygulayın.

Ihlamur Kürü

 • Ihlamur ( 2 poşet )
 • Su ( 1 su bardağı )

Hazırlanışı: Suyu cezvede kaynatın ve poşet ıhlamur çayını suya atıp 15 dakika demlenmesini bekleyin. Süre sonunda poşet çayı sudan alarak ılık halde olan poşeti gözaltlarınızda 20 dakika bekletin. Süre sonunda gözaltlarınızı ılık su ile temizleyin. 4 günde 1 bu kürü gözaltlarınıza uygulayabilirsiniz.

Göz Altı Morluklarını Geçiren Rezene Kürü

 • Rezene ( 1 çay kaşığı )
 • Su ( 1 fincan )

Hazırlanışı: 1 fincan suya rezeneyi ekleyip kaynatın. Ilıyan karışımı gözaltlarınıza uygulayıp 15 dakika süresince bekletin. Süre sonunda gözaltlarınızı durulayın. Bu kür aynı zamanda gözaltı torbalanmalarını da iyi gelir. Haftada 1 kez uygulayın.

Источник: https://www.cilt.net/goz-alti-morluklari-nasil-gecer/

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer? Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir? | Cilt Bakımı

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Stres, yorgunluk, uykusuzluk, yaşın ilerlemesi, kalitesiz makyaj malzemesi kullanımı derken iyiden iyiye mor, solgun ve cansız görünen göz altlarımızın bu kötü görünümünü engellemek adına hangimiz aydınlatıcı ve kapatıcı ürünlere yönelmiyoruz ki?

Hatta göz altı morluklarımızın görünümünü hafifletmek adına morluk kapatıcı kremlere yüklü miktarlar ödemek zorunda kalıyor yani bütçemizi ciddi anlamda sarsıyoruz.

Lakin yüzümüzden makyajı çıkarttığımız ve aynaya baktığımız zaman, göz altı morluklarımızın oldukları yerde durduğunu görüyor ve bu yüzden kendimizi yaşlanmış ve çaresiz hissediyoruz.

Göz altı morlukları nasıl geçer? başlıklı bu yazımızda göz altınıza yerleşen morluklarınızdan nasıl kurtulabileceğinize dair sizleri kısaca bilgilendirmek istiyoruz.

İşte, göz altı morluklarına iyi gelen yöntemler listemiz:

Göz altı morluklarından kurtulmak için evde uygulayabileceğiniz bazı doğal yöntemler bulunmaktadır. İşte göz altı morluklarına iyi gelen yöntemler.

 • Göz altı morluklarına iyi gelen patates maskesi:

½ adet patatesi rendeledikten sonra bir kaseye aktarın. Üzerine iki çay kaşığı maydanoz ilave edin.

Bir tahta kaşık yardımıyla malzemeleri karıştırın. Karışımdan yeterli miktarda olacak şekilde iki adet gazlı bezin iç kısmına koyun. Gazlı bezleri gözlerinizin alt kısmına yerleştirin.

10 dakika bekleyin ve göz altlarınızı bol suyla durulayın. Bu işlemi haftada 3-4 seferi aşmayacak şekilde göz altlarınıza uygulayabilirsiniz.

 • Göz altı morluklarını geçiren domates ve limon suyu maskesi:

½ adet taze limon suyunu ve ½ adet domates suyunu bir kasede karıştırın. Bir parça pamuktan bu karışıma bandırın ve gece yatmadan önce göz altı bölgenize sürün. Sabah uyandığınızda cildinizi bol suyla durulayın. Bu işlemi bir hafta boyunca düzenli olarak tekrar ettiğiniz takdirde göz altı morluklarınızdan kısa bir sürede kurtulabilirsiniz.

Karışımın geri kalan kısmını ağzı kapalı cam bir kavanozda muhafaza edin.

 • Göz altı morluklarını tedavi eden Türk kahvesi maskesi:

Gün boyu sık sık tüketmekten keyif aldığımız Türk kahvesi, morluk tedavisinde etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

Türk kahvesi maskesini hazırlamak için ½ elmayı rendeleyin ve suyunu bir kaseye sıkın. Elma suyuna bir tatlı kaşığı Türk kahvesini de ilave edin ve malzemeleri tekrar karıştırın.

Karışımı iki adet gazlı bezin içine koyun ve gözünüzün alt kısmına yerleştirin. 15 dakika bekleyin. Bu işlemi günde iki kez göz altı morluklarınız tamamen geçene dek tekrar edebilirsiniz.

 • Göz Altı Morluklarına Kesin Çözüm: Yeşil çay

Zayıflık iksiri olarak bilinen ve detoks etkisi göstererek, cildimizi toksinlerden arındıran yeşilçay, aynı zamanda doğal bir şekilde cilt morluklarını tedavi ederek, cilde parlaklık ve canlılık kazandırıyor.

Yeşilçayın morluk giderici bu özelliğini değerlendirmek adına bir tutam yeşilçayı kaynattıktan sonra birkaç dakika ılımaya bırakın.

Ardından çaydan bir pamuk yardımıyla göz altlarınıza ve göz çevrenize sürün.

Dilerseniz yeşil çayın dışında siyah çay da kullanabilir, çayın bu mucizevi özelliğini değerlendirebilirsiniz.

Göz Altı Morlukları Nasıl Gider

Göz altı morluklarından kurtulmak için en etkili yöntemlerden biride göz altı morlukları için maske tarifleri olarak bilinmektedir. Göz altı morlukları için sizlere kesin sonuç veren maske tariflerini paylaşmak istiyorum. Ayrıca ayrıntılı olarak Göz Altı Morlukları İçin Maske tarifleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

 • Göz altı morluklarını gideren kür tarifi

Doğal ve bitkisel tedavi yöntemleri ile pek çok güzellik sırlarını bayanlarla paylaşan Doktor Feridun Kunak’ın göz altı morluklarını gideren kür tarifini hemen deneyebilir, bu maske sayesinde en az birkaç yaş gençleşebilirsiniz.

Malzemeler:

 • 1 çay kaşığı bal
 • 1 çay kaşığı ozon yağı
 • 3 çay kaşığı ezilmiş at kestanesi
 • 1 çay kaşığı at kestanesi yağı

Hazırlanışı:

 • Tüm malzemeleri cam bir kasenin içerisinde güzelce karıştırın.
 • Ardından maskeyi gözaltı bölgenize uygulayın.
 • 10-15 dakika maskenin kurumasını bekleyin.
 • Son olarak cildinizi suyla durulayın.
 • Haftada bir kez olacak şekilde bu maskeyi cildinize uygulayabilirsiniz.

Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir?

Göz altı morluklarınızı hafifletmek ve iyileştirmek için aşağıdaki yöntemlere de bir şans verebilirsiniz:

Yaz aylarında severek tükettiğimiz incir; göz altı bölgesine uygulandığında morluk oluşumunu en aza indirgiyor.

Göz altı morluklarınızı iyileştirmek için bir adet taze inciri ikiye bölün. Ardından bir parçasını sol diğer parçasını da sağ gözünüzün alt kısmına yerleştirin.

15 dakika bu şekilde bekleyin. Ardından cildinizi durulayabilirsiniz.

Yalnızca cildimizi güzelleştirmek ve pürüzsüzleştirmekle kalmayan salatalık, morluklara da oldukça iyi geliyor.

Solgun ve yıpranmış görünen göz altı bölgenize bir adet dilim salatalığı yerleştirerek ve 15 dakika bekleyerek, morlukları giderebilirsiniz.

Bu işlemi her gün düzenli bir şekilde tekrar edebilirsiniz.

Oldukça lezzetli bir meyve olan kivi, göz altı morluklarıyla savaşarak, cildinizin daha iyi görünmesine katkıda bulunuyor.

Göz altı morluklarını gidermek adına kiviyi dilimledikten sonra gözlerinizin altındaki mor bölgelere yerleştirin. 15 dakika bu şekilde bekleyin. İşlemi her gün tekrar edin.

Yara ve morluklara ilk yardım amacıyla uygulanan soğuk kompres uygulaması ile göz altı morluklarınızın kendiliğinden geçmesine yardımcı olabilirsiniz.

Bu amaçla yapmanız gereken tek şey bir buz kalıbını göz altı morluklarınız üzerinde birkaç dakika bekletmek.

Bu işlemi günde 3-4 kez olacak şekilde tekrar edebilirsiniz.

Göz Altı Morluk Oluşumu Nasıl Engellenir?

Aşağıdaki önerilerimizi dikkate aldığınız takdirde göz altı bölgenizde morluk oluşmasını da engelleyebilirsiniz.

 • Bol miktarda kalsiyum, demir, vitamin ve mineral içeren besinler tüketin.
 • Günde en az 7-8 saat düzenli bir şekilde uyuyun.
 • Ağır makyajlar yapmaktan kaçının. Makyajınızı her gece yatmadan önce mutlaka yüzünüzden silin. Temizlik esnasında kaliteli cilt bakım ve temizlik ürünleri kullanın.
 • Gündüz ve gece için özel olarak formüle edilen göz altı kremlerini kullanmayı ihmal etmeyin.
 • Sigara, alkol ve kahve tüketiminde aşırıya kaçmayın.
 • Gün boyunca en az 2 litre su tüketin.
 • B, C, E ve K vitamini açısından zengin besinler tüketin( Vitamin eksikliği göz altlarında morluk şeklinde sinyal verebileceğinden bir kan testi yaptırabilir, vitamin eksikliğiniz olup olmadığını öğrenebilir, bu doğrultuda gerekli vitamin takviyelerini düzenli bir şekilde kullanabilirsiniz)

Sizlere bu yazımızda göz altı morlukları nasıl geçer ve göz altı morluklarına ne iyi gelir hakkında bilgi vermeye çalıştım. Konu hakkında aklınıza takılanları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Источник: https://www.ciltguzellik.com/goz-alti-morluklari-nasil-gecer/

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer | Evde Tedavi Yöntemleri

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz altı morlukları genellikle kadınlarda görülse de çok nadir olarak erkeklerde de görülmektedir.

Kadınlarda yoğun olarak görülmesi kalitesiz makyaj ürünleri, stres, yorgunluk, yoğun iş yaşantısı, genetik nedenler, uyku bozuklukları gibi sorunları daha fazla yaşamalarından kaynaklanmaktadır. Kadınlar bu morlukları ve diğer hoş görünmeyen görüntüleri kapatıcılarla kapatabiliyorlar.

Evet, bu morlukları kapatıcılarla kapatabilirsiniz fakat kapatıcılar cildin nefes almasını engelleyerek cilde çeşitli zararlar verir. Bu nedenle kapatıcıları kullanmak yerine evde uygulayabileceğiniz bazı bakım kürleri ve maskelerle göz altı morluklarından tamamen kurtulabilirsiniz.

Ama öncelikle göz altı morlukları neden oluşur bunu iyi bilmek ve anlamak gerekir. Daha sonra tedavi için cildinize uygun olan doğal çözüm yollarından birini veya bir kaçını seçip göz altınız için uygulamalısınız.

Bu yazımda size göz altı morlukları nasıl geçer, nedenleri nelerdir ve bakım için neler yapabilirsiniz onları anlatacağım.

》Uyku bozuklukları

Vücudunuzun ihtiyacı kadar uyumazsanız, göz içi ve göz altındaki damarlarda kan toplanarak göz altı morluklarına neden olur. İyi dinlendiğiniz zaman bu morluklar yavaş yavaş geçer.

》Kemik yapısı

Gözün çevresindeki kemik yapısının iç kısma doğru çökmesi, gözün güneş almasını engelleyerek zamanla cildin diğer bölgelerine göre daha koyu ve bakımsız gibi görünür. Bu nedenle doğal maskeler, tedaviler kullanarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

》Güneş ışınlarına aşırı bir şekilde maruz kalmak

Güneş ışınlarının altında normalden fazla kalmak, göz altı melalinin seviyesinin artış göstermesine neden olur. Bunlar, yani melaninler vücudumuzu güneşten korurlar. Eğer biterse güneşe karşı korunmasız kalırız ve bu da göz altı morluklarının oluşmasına neden olur.

》Sağlıksız beslenme

Vücudun gerekli besinlerini alamaması, zaman geçtikçe çeşitli hastalıklara neden olmaktadır. Günlük yemeniz gereken vitamin ve mineralleri tüketirseniz hem hastalıklardan korunmuş olursunuz hem de cildinizin kendisini yenilemesi için gereken besinleri bulmasına yardımcı olursunuz. Bu sayede göz altı morlukları veya başka bir cilt probleminiz beslenme nedenli olarak oluşamayacaktır.

 • Alerjik reaksiyonlara bağlı hastalıklar
 • Yaşlanma
 • Hamilelik ve regl dönemi
 • Aşırı şekilde sigara ve alkol tüketimi
 • Genetik nedenler
 • Bağımlılık yapan veya zararlı olan maddelerin kullanılması da göz altı morluklarının oluşmasına neden olur.
 • Vücutta ödem oluşması çeşitli morluklara neden olabilmektedir.

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer? Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Göz altı morluklarını tedavi etmenin en güzel yolu düzenli ve sağlıklı beslenmekten geçer. Cilt problemlerinin çoğunda bu geçerlidir. Vücudun ihtiyacı olduğu kadar yemeli, yağlı ve zararlı hazır gıdalardan uzak durmalısınız. Sağlıklı beslenmenin yanı sıra, güneş ışınlarından uzak durmalı mümkün olduğu kadar saat 12-16:00 arası dışarı çıkmamalısınız.

Gelelim evde ne tür bir tedavi yöntemleri uygulayabilirsiniz onu anlatmaya…

Hazırlanışı

 • Patatesi halka halka doğrayın.
 • Nane yapraklarını da ince ince kıyıp sütün içerisine atın.
 • Patatesleri naneli süte batırıp gözünüze koyun.
 • Yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra çıkartabilirsiniz.
 • Gözleriniz ihtiyacı olan vitamini bu şekilde alacak, zamanla göz altı morlukları kaybolacaktır.

Yeşil Çay

Genelde siyah çayın göz altı morlukları için faydalı olduğu söylenir ama ben yeşil çayın daha fazla fayda sağladığını düşünüyorum. Çünkü içinde bulunan maddeler siyah çaya göre daha faydalı içeriklere sahip. Bu nedenle demlediğiniz yeşil çay ılıdıktan sonra, içerisine pamuk batırıp göz altı morluklarınız için uygulayabilirsiniz.

Uygulanışı

İnciri ortadan ikiye keserek göz altı morluklarınıza uygulayın ve  yaklaşık olarak 20 dakika boyunca bekletin. Bu uygulamayı hafta da bir kez yaparsanız göz morluklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Son Sözler

Bütün bu tarifleri denemeden önce eğer morluklar çok ileri derecede ise bir uzmandan yardım alarak önce sebebini öğrenmeli ve ona göre bir tedavi şekli denemelisiniz.

Ayrıca bu tarifleri denerken cilt tipiniz için uygun olanı seçmeli ve sadece birini deneyerek sonucunu beklemelisiniz. Genel olarak baktığımız zaman eğer göz altı morlukları genetik oluşumlu değilse bu tariflerin birçoğu işe yaramaktadır.

Deneyecek arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Yeni yazılarımızı  sayfamızdan takip edebilirsiniz. Güzel kalın…

Источник: https://dogalyollar.com/guzellik/goz-alti-morluklari-nasil-gecer/

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer? En Etkili Yöntemler

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Gözaltı morlukları karşıdan bakıldığında kişiyi depresif, yorgun ve üzgün görünmesine neden olur. Kadınlarda olduğu kadar ve erkekler de de sıklıkla karşılaşılır.

Özellikle beyaz tenli kişilerde, derinin rengini veren pigment rengi ve göz çukurunda bulunan kan damarların daha fazla görünür olarak algılanması, ayrıca cildin çok inceldiği bir bölge olmasından dolayı morluk kendini ilk bakışta hissettirir.

Kadınlar, fondöten, kapatıcı veya aydınlatıcı gibi makyaj malzemeleri yardımıyla ve çeşitli makyaj hileleri ile geçici çözüm olarak gizlenmeye çalışılsa da, bazı durumlarda alttan kendini hissettirmeye devam eder.

Makyaj yapılmayan günlerde ise aynaya baktığında psikolojik olarak kendini kötü hissetmesine neden olur.

Göz altı morlukları nasıl geçer sorusuna cevap vermeden önce göz altı morlukları neden oluşur hakkında bilgi vererek yazıma başlamak istiyorum.

Gözaltı morlukları neden oluşur?

Gözaltı morlukları oluşmasının nedenleri arasında genetik faktör oldukça fazladır. Melanin fazla olan ciltlerin en önemli problemidir. Buradaki damarların cilde yakın olması ya da cildin ince olması morlukların görülmesine neden olur.

Aynı zamanla yaş ilerledikçe de cilt inceldiğinden, gözaltı morlukları kendini hissettirir. Fazla güneşe maruz kalma da ciltte incelmeye neden olduğundan, herhangi bir yaşta gözaltı morluğu kendini gösterebilir..

Göz altı morlukların oluşmasına neden olan etken ise;

 • Uykusuzluk
 • Stres
 • Adet dönemindeki hormon değişimine bağlı kansızlık
 • Hamilelik
 • Sigara tüketimine bağlı cilde gelen oksijenin azalması yüzünden damarların genleşmesi ve buna bağlı olarak damarların görünür hale gelmesi
 • Yeteri kadar su tüketmemek
 • Fazla kahve, çay, alkol tüketimine bağlı vücuttan fazla su atılması
 • Vücudu şişiren ve su tutumuna neden olan fazla tuz kullanımı
 • Böbrek üstü bezlerinin az çalışması
 • Vitamin emilimin azalması
 • Yetersiz beslenmeye bağlı olarak vücutta B,C,K ve E vitaminin az alınması
 • Özellikle grip, sinüzit ve nezle gibi hastalıklar durumunda göz altı ve kapağından geçen damarların şişmesi
 • Burunda et olması
 • Burun kemiğinin eğriliğinden dolayı buradaki damarlardan rahat kan akışının olmaması
 • Tarihi geçmiş makyaj malzemeleri ve cilde sürülen kremlerden dolayı alerjik reaksiyon
 • Herhangi bir alerjik durumdan ötürü, gözde sulanmaya ve kaşınmaya bağlı, yapı bakımından ince cilde sahip olan göz bölgesinin irite edilip, ince damarları zarar gördüğünden morluklar oluşabilir.
 • Gözlerin şiş olması, kemikli yüz yapısı ve elmacık kemiklerinin belirgin olan kişilerde herhangi bir sebepten dolayı oluşan gözaltı morlukların daha belirgin olmasına neden olur.
 • Demir eksikliği
 • Solunum sorunları ve ciğerlere yeterli hava alınamaması ve buna bağlı hastalıklar (zatüre, bronşit, astım…)
 • Tiroit
 • Karaciğer fonksiyonlarının bozukluğu
 • Atopik egzama

Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir

Ciddi bir sağlık sorunu yoksa genetik göz altı morluklarını geçirmek için ilk düzenli ve sağlıklı bir hayat sürmeniz göz altı morluklarının yok olmasını sağlar. Göz altı morlukları nasıl geçer evde neler yapılabilir diyorsanız yapmanız gerekenler,

 • Uyku düzeninin iyi ayarlanması
 • Vücudu susuz bırakmama
 • Dengeli beslenme
 • Kullandığınız kozmetik ürünlerinin son kullanma tarihlerine dikkat etme
 • Sigara, alkolden uzak durmak
 • Vücuda fazla kafein içeren kola, kahve gibi alımına dikkat etme
 • Özellikle alerjiden kaynaklanan göz kaşıntıları için ortamdan uzaklaşma ve gözleri bol su ile yıkanmalıdır. Ayrıca fazla kaşımak ve ovalamak melanin üretimini arttıracağından, mor rengin oluşmasını destekleyecektir. Koyu renk lekelenmeler olacaktır.

Göz Altı Morluklarını Geçiren Doğal Yöntemler

öz altı morluklarına çözüm arayanlar evde uygulayacağı basit yöntemlerle göz altı morluklarından kurtulmaları mümkündür. Göz altı morlukları için yağ ve göz altı morlukları için bitkisel yöntemler daima etkili sonuç veren ve tercih edilen yöntemlerdir. İşte göz altı morlularına iyi gelen uygulamalar.

 • Düzenli olarak üzüm çekirdeği yağı kullanmak
 • Tüm göz çevresini kaplayacak şekilde salatalık veya çiğ patates dilimleri koyarak buradaki deriyi dinlendirme ve damarlardaki kan akışını rahatlatmaktır. Uygulama için15 dakikalık süre yeterlidir.
 • Uykusuzluk, fazla ağlama ve stresten dolayı moraran gözaltları için 10 ar dakikalık buz kompres yapmak şikâyeti hemen giderir. Buz kompresi yaparken mutlaka buzu bir beze sararak uygulamak önemlidir. Aksi takdirde bu bölgenin ince yapısı yüzünden deride soğuk ısırıkları olabilir. Bu uygulama yerine buzlukta soğutulmuş çorba kaşıkları göze değmeyecek şekilde, çukur kısmı dışta olmak kaydıyla bölgeye uygulanabilir.

Göz Altı Morluklarına Çözüm

 • İster yeşil çay ister siyah çay olsun, poşet olarak demlediğiniz çayların poşetlerini ya da poşetsiz olarak demlenen çaylara, pamuğa emdirilerek, soğuğunca morlukların üzerine uygulayabilirsiniz. 15 dakika her bir gözaltı için yeterlidir.

 • 1 haftada gözaltı morluklarından kurtulmak için bire bir ölçüde taze sıkılmış domates suyu ve limon suyunu karıştırıp, morlukların üzerine makyaj pamuğu yardımıyla sürün. Her gün yatmadan önce uygulayın. Sabah ise soğuk su ile yıkayın. Karışımdan kalan buzdolabında saklanabilir. Ancak 3-4 günde bir yenilenmelidir.

  İçine bir çimdik zerdeçal katarak kan akışının hızlandırılmasını sağlayabilirsiniz.

 • Patates ve salatalık uygulamasında olduğu gibi dilimlenen kivi morlukları düzelten bir yöntemdir. Her gün 10 dakikalık uygulama yeterlidir. Kivi de C vitamini miktarı fazla olduğundan, uygulamadan sonra güneşe çıkılmamalı ve akşam saatlerinde yapılmalıdır.

  Uygulama süresi bittikten sonra ise mutlaka cilt yıkanmalıdır. Meyve tabağı için soyduğunuz kivinin kabuklarının yeşil tarafını da gözaltı morluklarının üzerine koyabilirsiniz.

 • Bir elmanın suyunu katı meyce sıkacağından geçirip, suyunu çıkarın. Eğer katı meyve sıkacağınız yok ise; rendeleyip suyunu elinizle sıkabilirsiniz.

  İçine 2 tatlı kaşığı Türk kahvesi ekleyip iyice karıştırın. Karışımı birer parça peçeteye emdirip gözaltlarındaki morlukların üzerine koyun. Sabah – akşam uygulamayı 15 dakika yapın.

 • Genetik faktörlere bağlı olan gözaltı morlukları lazer yöntemiyle geçirilebilmektedir.

  Burada

 • 1 çay bardağı sıcak suya 1 çay kaşığı karbonat ekleyip karıştırın, yarım ay şeklinde kesilmiş makyaj pamuğuna emdirilip, gözaltlarınıza koyun. 10 -15 dakika kurumasını bekledikten sonra durulayın
 • Yarım çay bardağı badem yağı ile 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi ile karıştırılır.

  4-5 gün beklettikten sonra karışım bir tülbentte konulup sıkılır. Üzerine 1 çay kaşığı aloe vera jeli eklenir. Çıkan sıvıya makyaj pamuğu emdirilip morlukların üzerine konulup 10 dakika beklenir. Su ile duruladıktan sonra cilt nemlendirilir.

 • Pirinç haşlandığında ortaya çıkan beyaz köpük, göz çevresi için çok faydalıdır.

  Pilav yaparken çıkan bu köpükten 1-2 yemek kaşığı bir kâseye alınır. 1 çay kaşığı yaş maya, 1 çay kaşığı bal, 2-3 damla zeytinyağını karıştırdıktan sonra yedirerek ve dairesel hareketlerle cilde uygulayın. 15 dakika beklendikten sonra cilt durulanır. Her gün ya da haftada 3 gün yapılabilir.

 • Kahvaltıda yenilen beyaz peyniri ister rendeleyip ister çatalla ezerek morlukların üzerine koyun. Her gün yarım saat bekletip yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.
 • Bir tutam ebegümeciyi bir fincan suda 8 ila 10 dakika boyunca haşlayın. Ilındıktan sonra suyunu az süzüp 2-3 tatlı kaşığı süt ile karıştırıp iyice ezin. Morlukların üzerinde 15 dakika boyunca beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

Göz altı morluklarına evde çözüm

 • 1 çay kaşığı siyah hardal tohumu direkt olarak 1-2 yudum su ile yutulur. Üzerine bir parça ekmek çiğnenerek yenir. Çünkü hardal tohumları yutması zor olduğundan yemek borusunda kalabilir. İlk 3 gün sabah- akşam aç karnına yutulur. Daha sonra 1 aya kadar kürü tamamlarken günde 1 kez alınmalıdır.

  Siyah hardal tohumunun faydası ise; damarlardaki kan akışını hızlandırıp, tüm morlukları gidermesidir.

 • Akşam yatmadan önce soğuk pres nar çekirdeği yağı veya hurma çekirdeği yağı gözaltı morluklarının üzerine sürülür. Hormonal ve hamilelik gibi nedenlerden dolayı oluşan morluklara iyi gelir.

 • Yarım salatalık rendesi, 2 tatlı kaşığı acı badem yağı, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı yulaf unu birbiriyle iyice karıştırılır. Karışım gazlı bez arasına konularak gözaltlarına uygulanır.15 dakika uygulama için yeterlidir.

 • 1 adet E vitamini ampulü, 1 yemek kaşığı buğday yağı, 1 yemek kaşığı badem yağı ve 1 yemek kaşığı atkestanesi yağı bir kapta, tahta kaşık ile karıştırılır. Gözaltlarındaki morlukların üzerinde her gün sabah akşam uygulanır. Karışım serin bir yerde ve kapalı bir kapta saklanabilir. Cilt eminceye kadar beklenmelidir.

  Durulamaya gerek yoktur.

 • Gözaltınıza yetecek kadar rendelenmiş patates, ince kıyılmış maydanoz ve rendelenmiş salatalık karıştırılıp, yarım ay şeklinde gazlı bez kestikten sonra, ezilen malzemeyi içine koyup, üzeri diğer bir parça ile kapatılır. Gözaltına yerleştirilir. Bu uygulamayı yaparken yatar pozisyonda olmak önemlidir.

  Etki etmesi için sadece 10 dakika yeterlidir.

 • Makyaj pamuğuna emdirilmiş gül suyunu, gözlerinizin ve gözaltlarınızın üzerinde koyun. 10 dakikadan az olmama kaydıyla istediğiniz kadar bekletin.

Genetik göz altı morlukları nasıl geçer

 • Genetik faktörlere bağlı gözaltı morlukları gidermek için kullanılan yöntemlerden biri buradaki cilt renginin açılması veya buradaki derinin kalınlaştırılmasıdır. Lazerle yapılan bu uygulama için, 1 ay arayla genelde 3 seans yeterli olabilmektedir. Seans aralarında ise uzman doktor tarafından kimyasal bir peeling uygulanır.

  Bu peelingin amacı ise, cildin alt katmanlarına inip, buradaki koyu dokuları düzeltmedir.

 • Gözaltında çöküklük hem de morluk var ise, karın bölgesinden alınan yağ ile burası doldurulur. Deri altına enjekte edilerek doldurulan bölgede kalınlaşma da olacağından altta kalan damarlar gözükmez.

 • Işık dolgusu denilen gözaltını aydınlatan, çeşitli vitamin, protein ve aminoasitlerden oluşan karışım kokteyl gözaltına enjekte edilir. 1 hafta içinde ise morluklardan eser kalmaz. Ancak ömrü 1- 1,5 yıllıktır. Arka arkaya 3 defa yapılan işlem sayesinde ise etkili bir çözüm oluşur.

Sizlere bu yazımızda göz altı morlukları nasıl geçer, göz altı morluklarına evde çözüm, göz altı morluklarına çözüm önerileri hakkında bilgi vermeye çalıştım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Источник: https://www.bakimlivesaglikli.com/goz-alti-morluklari-nasil-gecer/

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.