Göz Çevrenizi Lazerle Gençleştirin

içerik

Lazerle Cilt Gençleştirme

Göz Çevrenizi Lazerle Gençleştirin

Cildimiz yaşla, güneşle, çevresel etkenlerle yıpranmakta ve yaşlanmaktadır. Buna birde mimik kırışıklıklar da eklenince istenmeyen bir ifade ortaya çıkabilmektedir. Bu amaçla lazer ile cilt gençleştirilebilir, kırışıklıklar düzeltilebilir.

Kliniğimizde lazerle kırışıklık tedavisi ve cilt yenileme 6 ayrı lazer sistemi ile yapılabilmektedir.

ECO2 karbondioksit fraksiyonel lazer

Erbium Yag fraksiyonel lazer

İnfini Altın İğne Radyofrekans

Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe

Ulthera Kırışıklık Tedavisi

Thermi Tight Thermi RF

Spectra Lazer Tonning 

Bu konuyla alakalı ve ilginizi çekebilecek diğer iki tedavide botoks ve dolgu uygulamasıdır.

Botoks İle İlgili Bilgi Almak İçin Tıklayınız

Yüz Yanak Dolguları İle İlgili Bilgi Almak İçin Tıklayınız

İple Yüz Germe İle İlgili Bilgi Almak İçin Tıklayınız

Thermi Tight İle İlgili Bilgi Almak İçin Tıklayınız

Fraksiyonel Lazerle Kırışıklık Tedavisi

Cildin daha iyi, canlı, parlak hale getirilmesi, kırışıklıkların tedavisinde, yüz gençleştirme de fraksiyonel lazer oldukça etkili tedavi yöntemidir. Özellikle yüzeyel ve orta dereceli kırışıklıklar bu tedavi ile geçebilirken, derin kırışıklıklar hafifleyecektir.

Gözeneklerin daralması, sıkılaşması meydana gelmektedir. Özellikle alın bölgesi, göz çevresi kırışıklıkları, kaş arası çizgileri, yanakdaki kırışıklıklar, dudak üstü çizgileri, boyun bölgesi kırışıklıkları, dekolte bölgesi ve el üstündeki kırışıklıklar bu uygulamadan fayda görmektedir.

Altın İğne Radyofrekans İle Kırışıklık Tedavisi

Yine cilt gençleştirme ve kırışıklık tedavilerinden bir taneside altın iğne radyofrekans ile yapılmaktadır. Bu sistemde altın uçlu iğneler cildin içine çok hızlı bir şekilde girerek doku altına direk olarak radyofrekans enerjisi vermektedir.

bu sayede cilt üzerinde enerji kaybı olmaksınız, cilt altı dokularda yenilenme ve kollajen liflerde tetiklenme söz konusu olmaktadır.

İnfini altın iğne radyofrekans yönteminin özelliği, ciltte sadece 3-4 saat hafif bir kızarıklık yaratması, yazında rahatlıkla yapılabiliyor olmasıdır. 

Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe 

Ultherapy yöntemiyle sadece tek seansda sarkık olan yanakların, boyun gıdı bölgesinin, göz çevresinin düzeltilmesi mümkün olmaktadır. Bu yöntemde herhangi bir kızarıklık şişlik olmamaktadır.

Hemen daha iyi hale geldiğinizi görürsünüz ve 6 ay sonunda daha iyi ve güzel bir netice alırsınız.

Yine ulthera nın kırışıklıklara yönelik uygulamasıyla da ciltteki kırışıklıklar tedavi edilebilmektedir.

Thermi Tight İle Ameliyatsız Yüz Germe

ThermiTight ya da thermi lift ile radyofrekans enjeksiyonu yapılabilir. Bu özellikle ameliyat olmak istemeyen ancak diğer medikal uygulamalardan daha uzun etki isteyen hastalar için tercih edilen bir yöntemdir. Burada radyofrekans enerjisi lokal anestezi altında dierk olarak dokuya aktarılır.

Thermi Rf ile aktarılan ısı gerek iç dokuda gereke termal kameralar ile dışarıdan ölçülür. Isının yarattığı kontraksiyon etkisi ile ciltteki gevşeklik tedavi edilir. Bu uygulama hem yüz, boyun hem de vücut bölgelerinde yapılabilmektedir.

Thermi Lift sadece tek seansda yapılan ve sonuç alınan bir uygulamadır.

Cilt Gençleştirme Kaç Seans Yapılmalıdır?

3-5 hafta aralarla 3 seans yapılması gerekmektedir. Her uygulamada 3-4 gün kadar süren, günlük hayatı kısıtlamayan bir kızarıklık ve hafif pullanma olacaktır.

Bu uygulamada cildin üzerine uyuşturucu bir krem sürülmektedir. Bu sayede ağrı, yanma hissi minimal oluşacaktır. Uygulama sonrası normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Ertesi gün makyaj yapılabilmektedir. 1 hafta sonra sonucunu net bir şekilde anlayacaksınız, ancak 1 ay sonra sonuçları daha da iyi bir şekilde karşınıza çıkacaktır.

Lazerle cilt yenileme kliniğimizde farklı lazer sistemleriyle yapılabilmektedir. Bunlar karbondioksit lazer, erbium yag lazer, q switched nd yag lazer olabilmektedir. Fraksiyonel karbondioksit lazerle 1 ay arayla 3 seansda kırışıklıklardan büyük oranda gerileme olacaktır.

Yine ciltte gençleştirme yapmak, kırışıklıkların düzeltilmesi amacıyla Er-Yag lazerle cilt soyulmasıda yapılmaktadır. Erbium lazerle cilt soyma tek seansda yapılan bir uygulamadır.

Hastada 5-6 gün süren eritem, kızarıklık olur. Son derece etkili ve tedavi edici bir yöntemdir.

 Genelde hastalar için daha az kızarıklık yaratan ve iyileşme dönemi olmayan fraksiyonel lazer sistemi daha elverişli olmaktadır.

Yine kırışıklıkdan ziyade cildi gençleştirmek, yenilemek, tek renk haline getirmek amacıyla Spectra lazerlede uygulama yapılabilmektedir. Bu lazer hiç kızarıklık yapmadan etkisini göstermektedir.

Yine Ulthera nın 1,5 mm lik başlıklarıyla yapılabilen tek seansda kırışıklık tedavisi seçeneklerinizden biridir. Lazerle cilt gençleştirme botoksla, dolguyla kombine olarakda kullanılabilir.

Sizin için hangi yöntemin daha uygun olacağına doktor muayenesi sonucunda karar verilecektir.

Lazerle Cilt Gençleştirme Kırışıklık Tedavisi 2019 Fiyatları

Lazerle kırışıklık tedavisi fiyatları uygulama yapılacak alanın durumuna, genişliğine, çizgilerin miktarına göre değişmektedir. Yine size uygulanacak lazer seçimi de ücret belirlemede önemli rol oynamaktadır.

Lazerle kırışıklık tedavi fiyatlarını etkileyen durumlardan bir tanesi de kırışıklıkların yalnız yüzde mi yoksa boyun, dekolte, el gibi başka alanlarda olup olmadığıdır.

Elbette daha geniş alanlarda yapılan kırışıklık tedavilerinin fiyatlarıda farklılık gösterecektir. Tam tersi durumlar da söz konusu olabilir. Hasta tüm yüzüne değilde sadece belli bir alana (ör.

göz çevresi, dudak üstü) tedavi talep edebilir, bu durumun ücretlendirmeside yine daha farklı olacaktır.

Uygulanacak lazer tedavisinin kaç seans yapılacağı ücreti belirlemede önemli rol oynar. Bazı uygulamalar 3 seans gerektirirken, bazı uygulamalar 1 seans yapılmaktadır. Her cihazın farklı bir fiyatlandırması olabilir. Lazerle cilt yenileme, kırışıklık tedavisi fiyatlarını öğrenmek için doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir.

Источник: http://www.miaplastestetik.com/lazerle-cilt-genclestirme.php

Göz Çevresi Kırışıklık Tedavisi

Göz Çevrenizi Lazerle Gençleştirin

Yaşınızı en çok ele veren yer gözlerinizdir. Zamana meydan okuyan, genç bakışların göz çevresi kırışıklık tedavilerinden ve ileri teknoloji sistemlerden geçiyor.

Göz çevresi hem çok ince yapıdadır hem de mimiklerin en yoğun olduğu bölgedir. Günde kaç defa gözlerimizi kıstığımızı bir düşünün. Konuşurken, güneşli bir günde sokakta yürürken, endişelendiğimizde ya da kızdığımızda farkına bile varmadan gözlerimizi kısarız.

Üstüne bir de göz çevresinin ince, son derece hassas bir deriye sahip olduğu gerçeği eklenince ilk ve en belirgin yaşlanma belirtilerinin bu bölgede görülmesi hiç şaşırtıcı değil. Göz çevresindeki ilk yaşlanma belirtileri kolajen ve elastin üretimindeki yavaşlamayla baş gösterir.

Buna cildin bağ dokusunu oluşturan hücrelerin aktivitelerindeki azalma ve bozulmalar eşlik eder.

İnce çizgiler ve kırışıklıklara, şişlik ve mor halkalar gibi bakışlara yorgun bir görünüm veren estetik problemler de eklenince olduğunuzdan daha yaşlı görünmeniz kaçınılmazdır.

Ne kadar dinlenirseniz dinlenin sık sık yorgun göründüğünüze dair yorumlar duyuyorsanız, bilin ki sorun göz çevrenizdir. Bakışlarınızın daha genç görünmesi, sizin de daha enerjik ve dinç görünmeniz anlamına geliyor.

Peki, daha genç bakışların sırrı ne? Göz çevresi için tasarlanmış bakımlar, anti-aging uygulamalar ve ileri teknoloji lazer teknolojileri ile hem göz çevrenizdeki yaşlanma belirtilerini yavaşlatmak hem de var olanları silmek mümkün.

Botoks ve dolgu enjeksiyonları, radyofrekans ya da ultrason teknolojileri ile göz çevresinin elastikiyetini artırabilir, çizgileri pürüzsüzleştirebilir, mor halkaları, şişlikleri kamufle edebilirsiniz.  

Botoks ve Dolgu Enjeksiyonları
Göz çevresindeki kırışıklık, sarkma, çöküklük gibi sorunların giderilmesi için uygulanan işlemlerin başında botoks ve dolgu enjeksiyonları geliyor. Çoğu zaman her iki işlem de aynı anda, kombine bir şekilde uygulanıyor.

 Özellikle göz çevresindeki kırışıklıklarının giderilmesi söz konusu olduğunda botoks en etkili işlemlerin başında geliyor. Sadece birkaç dakika süren ve etkisi 6 ay kadar devam eden bu uygulamanın etki mekanizması, mimik ve kırışıklığa neden olan kasların hareketlerini minimuma indirmektir.

Gevşeyen ve daha az kasılan kaslar var olan çizgileri silerken, ileride oluşacak olanların da önüne geçer. Gözaltındaki çökük görüntü ve buna eşlik eden koyu halkalardan şikâyetçiyseniz dolgu enjeksiyonları doğru çözüm.

Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri ile sadece birkaç dakikalık bir uygulama ile gözaltındaki çukurları doldurmak, bakışlara yorun, yaşlı bir ifade veren çöküklüğü yok etmek mümkün. Göz çevresinde belirgin bir değişim yaratan dolgu enjeksiyonlarının sonuçları işlemden hemen sonra görülür ve kalıcılığı yaklaşık bir yıl kadar sürer.

Tek seansta göz çevresi kırışıklık tedavisi

İleri teknoloji lazer sistemleri, ciltte yarattıkları sıkılaştırma etkisi ile gözaltı torbalarını hafifletme ve yaşla beraber aşağı doğru düşen üst göz kapağını kaldırmada en etkili anti-aging uygulamalardır. Bu işlemlerin en önemli artısı da iyileşme sürecine ihtiyaç olmaması, yani sonrasında sosyal yaşamınıza hemen geri dönebilmenizdir.

Günlük yaşamınızı sekteye uğratmadan, göz çevrenizde dolayısıyla da tüm görünümünüzde fark yaratacak bu teknolojiler, elastikiyet kaybını gidermek, gözlerinizi kısmadığınızda bile görünen, yerleşmiş kırışıklıkları hafifletmekte son derece başarılıdır. Cilt altına ultrason enerjisi göndererek etki eden Ultheraphy, kolajen üretimini tetikleyerek etki eder.

Özellikle yaşla beraber aşağı doğru inen kaşları kaldırmakta başarılı sonuçlar veren sistemin etkileri tedaviden iki-üç hafta sonra ortaya çıkmaya başlar, nihai halini alması üç ayı bulur. Tek seanslık bir tedavi olan Ultheraphy cildin sıkılığını artırmakta etkili olsa da, eğer sarkma çok fazlaysa ve ciltte katlanmalar meydana geldiyse bunları toparlayamaz.

Yine tek seanslık bir uygulama olan Thermage, cilt altına gönderdiği radyo frekans enerjisi ile cildin bağ dokusunu oluşturan kolajen bantlarını ısıtarak, cildin sıkılaşmasını sağlar. İşlemin optimum sonuçlarının ortaya çıkması yaklaşık iki-altı ay kadar sürer.

Tedavi sonrasında uygulama yapılan bölgede hafif bir kızarıklık olsa da, bu hiçbir zaman hastanın sosyal yaşamına dönmesini engelleyecek boyutta değildir.

Lazer sistemleri ile göz çevresi estetiği

Göz çevresindeki çizgi ve kırışıklılara karşı uygulanan yöntemlerden biri de cilt yüzeyini yenileyen lazer sistemleridir. Göz çevresindeki çizgileri yumuşatmakta etkili olan lazer sistemleri, yaşa bağlı olarak meydana gelen renk değişimi ve ton farklılıklarını hafifletmekte de başarılıdır.

Cildin üst katmanını soyarak etki ettikleri için cilt kalitesinin artmasını, daha sıkı ve pürüzsüz bir görünüm almasını sağlarlar. Hassas göz çevresinde başarıyla uygulanan lazer teknolojilerinden biri Emerge lazerdir.

Cilt altında ısı kanalları açarak etki eder ve cildi soyarak yenileyen lazerlerin aksine bunu yaparken cilt yüzeyine herhangi bir zarar vermez.

İşlem sonrasında göz çevresinde kızarıklık ve ödem görülmesi normaldir, ancak bunlar sosyal yaşamınızdan uzaklaşmanıza neden olacak boyutta değildir ve kısa sürede tamamen geçerler.

7-10 gün arayla 3-4 seans önerilen Emerge teknolojisinin bir diğer artısı ise yaz aylarında da uygulanabilme özelliğidir. Sistemin cilt sıkılaştırma, kolajen üretimini tetikleme, ince kırışıklıklar ve göz çevresindeki renk düzensizliklerini hafifletme gibi etkilerini, botoks ve dolgu maddesi enjeksiyonları ile desteklemek alınan sonuçların başarısını artırır. 

Источник: https://www.drmustafakaratas.com/goz-cevresi-estetigi.html

Göz Çevresini Gençleştirmek İçin Doğal Çözümler

Göz Çevrenizi Lazerle Gençleştirin

Göz çevreniz genel olarak yorgunluğunuzu, yılların etkisini ve uyku düzeninizi gösteren bir ayna gibidir. Göz çevresinde sizin genç ve estetik görünümünüze gölge düşürecek bazı sorunlar olabilir. Bu sorunların neler olduğunu ve neden kaynaklandığını bilirseniz çözüm bulmanız da daha kolay olacaktır.

Kaz ayağı kırışıklıkları

Genellikle yüzde gülümsemeyi sağlayan kaslar çalıştığında gözlerinizin dış kısımlarında kırışıklıklar oluştuğunu görürsünüz. Bu kırışıklıklar göz çevrenizdeki cilt elastikiyetini kaybettikçe daha kalıcı ve görünür olmaya başlar. Bunların oluşmasını engellemek için göz çevresinin elastikiyetini artırmalısınız ve buraya gereken nemlenmeyi sağlamalısınız.

Kaz ayağı kırışıklıklarını yok etmek için

1. Yumurta Beyazı

Yumurta beyazı cildin sıkılaşmasını sağlar, kaz ayağı kırışıklıklarının giderilmesi için ilk tercihiniz yumurta beyazı olmalı.

 • 1 yumurta beyazını köpüklü bir kıvam elde edene kadar çırparak karıştırın. Daha sonra bunu göz çevrenize ve elmacık kemiği boyunca sürün. 10 dakika bekledikten sonra soğuk suya bir pamuk topunu batırarak bununla temizleyebilirsiniz. Bu tarifi haftada iki kere istediniz sonuçlara ulaşana dek uygulayabilirsiniz.
 • Alternatif olarak yüzünüzü hafif bir sabunla yıkadıktan sonra 1 yumurta beyazını tüm yüzünüze ve göz çevrelerine sürün. Tamamen kuruduktan sonra bir kat daha sürün. 15 dakika kadar bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü durulayın. Yüzünüzü yumuşak bir havlu ile kuruladıktan sonra sürekli kullandığınız bir nemlendirici varsa bunu sürün. Bu tarifi maksimum haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

2. Süt

Süt göz çevrenizdeki kısa kırışıklıkları azaltmak için kullanılabilir. Sütte bulunan glikolik asit ölü cilt hücrelerinin soyulmasına yardımcı olur ve ciltte daha fazla kolajen oluşumunu destekler.

 • Günlük olarak süt içmeye başlayarak daha parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.
 • Temiz ve ince bir parça bezi süte batırarak göz çevrenize bu bezle sürebilirsiniz. 10 dakika bekledikten sonra soğuk su ile durulayın. Bu işlemi günde 2 kere tekrarlayabilirsiniz.

3. Aloe Vera

Kaz ayağı kırışıklıklarını gidermek için en etkili doğal yöntemlerden birisi de aloe veradır. Antioksidan etkisi ile kırışıklıkları sebep olan serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olur. Ayrıca içinde bulunan mineraller ve vitaminler sayesinde cildinizi nemlendirir ve parlaklaştırır.

 • Aloe veranın antioksidan etkisinden faydalanabilmek için günde bir yemek kaşığı aloe vera suyu için.
 • Alternatif olarak 1 aloe vera yaprağının jelini çıkartın. Bu jeli gece yatmadan önce göz çevrenize bolca sürün ve gece boyu kalsın. Ertesi sabah soğuk su ile yüzünüzü ve göz çevrenizi durulayın. Bu uygulamayı birkaç hafta boyunca her gece yatmadan uygulayın. Bir kaç hafta sonunda kaz ayaklarının daha az görünür olduğunu göreceksiniz.

Göz altı halkaları ve morlukları

Dönem dönem herkeste görülebilecek göz altı halkaları ve morlukları yorgun ve uykusuz kaldığınız dönemlerde daha belirgin bir şekilde ortaya çıkabilir. Estetik görünümü bozacak kadar rahatsız ediyorsa aşağıdaki çözümleri deneyebilirsiniz;

Göz altı morluk ve halkalarını yok etmek için

1. Badem Yağı

Badem yağının doğal içerikleri narin göz çevresi cildi için oldukça faydalıdır. Düzenli bir şekilde badem yağı kullandığınızda göz çevresi halkalarının yok olduğunu göreceksiniz.

 1. Gece yatmadan önce mor halkaların üzerine bir parça badem yağı sürün ve nazikçe bu yağla masaj yaparak yedirin.
 2. Gece bu şekilde yatağa gidin ve sabaha kadar emilmesini sağlayın.
 3. Ertesi sabah soğuk su ile durulayın.
 4. Bu uygulamayı koyu çizgilerden kurtulana kadar uygulamaya devam edebilirsiniz.

2. Salatalık

Salatalıkların cilt rengini açıcı ve büzücü etkisi vardır. Zaten bir çok dizi ve filmde klasikleşmiş bir şekilde göz çevresi için salatalık dilimlerinden faydalanan bayanlar görmeniz mümkün. Bakalım uygulaması nasıl oluyormuş;

 • Taze bir salatalığı dilimleyerek 30 dakika buzdolabında soğutun. Buzdolabından çıkardığınız dilimleri 10 dakika boyunca göz altınıza yerleştirin. Daha sonra soğuk su ile göz çevrenizi durulayın. Bu uygulamayı günde iki kere istediğiniz sonuçları alana kadar tekrar edebilirsiniz.
 • Bir diğer seçeneğiniz eşit miktarda salatalık suyu ile limon suyunu karıştırmak. Limon suyu gözlerinizi yakabileceği için süper dikkatli bir biçimde bir pamuk topu yardımı ile bu karışımı morluk ve halkaların üzerine sürün. 15 dakika bekledikten sonra su ile yıkayın. Bu tarifi en az 1 hafta boyunca günlük olarak uyguladığınızda sonuçları gözlemleyeceksiniz.

3. Çiğ Patates

Patatesin doğal cilt beyazlatıcı etkisi ile mor renkteki halkaların rengini açarak cilt renginize daha yakın hale getirebilirsiniz.

 • Suyunu daha rahat çıkarabilmek için bir veya iki patatesin kabuklarını soyduktan sonra patatesleri rendeleyin. Rendelediğiniz patateslerin suyunu iyice çıkarın. İki pamuk topunu bu suya bandırın ve kapalı gözlerinizin üzerine bu pamukları koyun. 10-15 dakika bu şekilde bekledikten sonra soğuk su ile iyice durulayın. Birkaç hafta boyunca günde 1 veya 2 kere bu uygulamayı tekrarlayabilirsiniz.
 • Patates suyu yerine patatesleri kalınca dilimleyerek gözlerinizin üzerine koyabilirsiniz.

Göz altı torbaları

Genellikle hormonal değişiklikler ve sıvı birikmesi ile ortaya çıkan bu torbacıklar ciddi manada estetiği bozan ve istenmeyen şeylerdir. Sizi bitkin ve cansız gösterecek bu torbaları yok etmek için aşağıdaki doğal tarifleri hemen uygulamaya başlayın.

Göz altı torbalarını yok etmek için

1. Su

Göz altı torbalarından kurtulmanın en kolay yolu su içmektir. Yeterince su içtiğiniz zaman vücudunuz sıvı biriktirmeyecektir  ve bu istenmeyen göz altı torbaları oluşmayacaktır.

Ayrıca ne kadar çok su içerseniz vücudunuzdan toksinlerin atılmasına o kadar yardımcı olursunuz. Vücudunuzun su ihtiyacını gidermek için günde en az 8-10 bardak su içmeye özen gösterin.

Buna ek olarak tükettiğiniz tuz miktarını azaltmak da göz altı torbalarının azalmasına yardım edecektir.

2. Soğuk Kaşıklar

İlk defa duyanlar ne alaka diyebilir ama hem basit hem de anında sonuç veren etkili bir yöntem olduğunu söyleyelim. Göz çevrenizdeki cildinizin sıkılaşmasını sağlayan bu yöntem kılcal damarları da rahatlatır.
 1. 10-15 dakika boyunca 6 metal kaşığı buzdolabında soğutun.
 2. Kaşığın oval kısmını göz altı torbalarına 3-4 dakika kaşık ısınana kadar tutun.
 3. Kaşık ısındığında buzdolabındaki diğer soğuk kaşıklarla değiştirin.

3. Sallama Çay Torbası

Şişkin ve kızarmış gözleri yatıştırmak için siyah veya yeşil çay torbalarından faydalanabilirsiniz. Özellikle ağlama sonrası oluşan şişkinlikleri hızlı bir şekilde gidermek için bunu uygulayabilirsiniz.

 1. 2 tane kullanılmış çay torbasını 30 dakika buzdolabında soğutun.
 2. Uzanın ve bu çay torbalarını göz altı torbalarının üzerine koyun.
 3. 10-15 dakika bu şekilde bekleyin.
 4. Bunu günde birkaç kez tekrar edebilirsiniz.

Bu yazı Oca 14, 2019 tarihinde güncellendi

Источник: https://www.ciltsitesi.com/cilt-bakimi/goz-cevresini-genclestirmek-icin-dogal-cozumler/

Lazerle Yüz Gençleştirme

Göz Çevrenizi Lazerle Gençleştirin

        Yüz cildinin yaşlanmasıyla beraber güneş ışığının da etkisiyle ciltte harabiyet oluşmaktadır. Yanlış güneşlenme ve güneş koruyucu kullanmama buna daha fazla olumsuz etki yapmaktadır. Ciltte kırışıklıklar ve lekeler meydana gelmektedir.

Ciltteki meydana gelen bu değişikliklerin düzeltilip, cildin yenilenmesinde günümüzde lazer cihazı kullanılmaktadır. Yapılacak işlem 1-2 saat sürer. Bazen hastaya göre birkaç seans uygulanmalıdır. Hasta üç hafta içinde işine dönebilir, şişlik ve kızarıklık 6 aya kadar kaybolur.

Güneşten korunma 6-12 ay kadar devam etmelidir.

            Yıpranmalar yüz ve eller gibi güneş alan yerlerde daha fazla görülmektedir. Yanlış güneşlenme ve güneş koruyucu kullanmama buna daha fazla olumsuz etki yapmaktadır. Ciltte kırışıklıklar ve lekeler meydana gelmektedir.

Ciltteki meydana gelen bu değişikliklerin düzeltilip, cildin yenilenmesinde günümüzde lazer cihazı kullanılmaktadır. Lazer ışınları günümüzde tıbbın çeşitli alanlarında ve bazı deri hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Lazer ışınları değişik kaynaklardan üretilmektedir.

Ciltteki her sorunu tek bir lazerle çözmek mümkün değildir. Bu nedenle kullanım amacına göre değişik lazer cihazları yapılmıştır:

Tatuajların çıkarılmasında kullanılanlar:

 • Q-switch ruby laser
 • Alexandrite laser
 • Epilasyonda kullanılanlar:
 • Long pulse ruby laser
 • KTP laser
 • Pigmente (renkli) deri lezyonlarının, tatuajların (dövme) giderilmesinde kullanılanlar:
 • Alexandrite laser
 • Kırışıklık tedavisinde ve doku kesici olarak kullanılanlar:
 • Carbon dioxide laser
 • Yüz gençleştirme amacıyla kullanılanlar:
 • Erbium YAG laser
 • Carbon dioxide laser
 • Damarsal orijinli kitlelerin çıkarılmasında kullanılanlar:
 • Argon laser
 • KTP laser
 • Erbium YAG laser
 • Pulsed-dye
 • Nd-YAG laser
 • Pigmente deri lezyonlarının tedavisinde kullanılanlar:
 • Copper laser
 • Alexandrite laser
 • Doğum lekelerinin giderilmesinde kullanılanlar:
 • Pulsed-dye
 • Yellow pulsed dye laser

              Her türlü lazer uygulaması tekrarlayan seanslara ihtiyaç duyar. Koyu tenli kişilerde lazer uygulamalarından sonra ciltte leke kalma olasılığı (%5) vardır. Yüz gençleştirmede kullanılan lazer türleri ise:

Carbon dioxide lazer: derideki iyi huylu tümörlerin çıkarılmasında, kırışıklık tedavisinde, yüz gençleştirmede kullanılmaktadır.

        Erbium YAG lazer: damarsal kökenli kitlelerin çıkarılması ve yüz gençleştirme amacıyla kullanılmaktadır.

              Nd-YAG lazer+KTP lazer: damarsal kökenli kitlelerin çıkarılması, yüz gençleştirme ve epilasyon amacıyla kullanılmaktadır.

             Bu cihazlar ile göz çevresindeki ve üst dudaktaki kırışıklıklar, hasara uğramış üst cilt tabakalarının uzaklaştırılması ile belli bir miktar azaltılabilmektedir. Bunların yanı sıra yüzdeki yara izleri ve renk değişiklikleri de lazer ile azaltılabilmektedir. Yaşlanmaya bağlı ciltteki kırışıklıkların kontrolü için de lazer uygulanmaktadır.

              Lazer uygulamaları lokal anestezi altında yada diğer estetik cerrahi ameliyatlarında tamamlayıcı işlemi olarak da yapılabilir. Lazer, temel olarak ciltte yanık oluşturmaktadır. Bu da cildi enfeksiyonlara açık hale getirmektedir.

Bu nedenle hastalara hem bakteriyel hem de viral enfeksiyonlara karşı korumak amacıyla lazer uygulaması sonrası estetik cerrahlar tarafından ilaçlarla tedavi verilmelidir. Oluşan yanık çok yüzeyel kontrollü bir yanıktır. Yapılacak işlem 1-2 saat sürer.

Bazen hastaya göre birkaç seans uygulanmalıdır.

Lazerle Yüz Gençleştirme Sonrası:

             Ameliyat sonrası, uygulama alanlarına açık yara tedavisi yapılır. Yüzde şişlik, gerginlik ve ağrı hissedilebilir. Hafif bir pansuman ve baş sarılabilir.

İki gün sonra baş açılıp, pansuman değiştirilerek, iyileşinceye kadar takip edilir. Yüzdeki aşırı şişlik, pembe kırmızımsı renk değişiklikleri 3-6 ay kadar devam edebilir. Bir hafta sonra makyaj yapılabilir.

Bazı hastalarda deride izler ve renk değişikliği görülebilmektedir. Bunlar ameliyat öncesinde iyi bilinmelidir.

          Hasta üç hafta içinde işine dönebilir, şişlik ve kızarıklık 6 aya kadar kaybolur. Güneşten korunma 6-12 ay kadar devam etmelidir.

13 Aralık 2018

G5 masajı hızlı titreşimler halinde ittirme be sıkıştırma yöntemiyle yapılmaktadır. G5 Masajı Faydaları Yağ Yakımı Selülitli bölgeyi düzeltmek Bölgesel sıkılaşma…

12 Aralık 2018

HIZLI VE ETKİLİ LAZER DESTEKLİ CİLT BAKIMI CDS (Kozmesötik Salım Sistemi) canlandırıcı bileşikleri cildin derinlerine dağıtarak yaşlanan ve hasar gören…

20 Temmuz 2018

Cildin yeniden yapılanmasını sağlayan aktif içeriklerle formüle edilmiş Kollajen cilt bakım ürünleri ve maskesi ile yapılan bir cilt bakımıdır. Solgun…

Источник: https://www.doktoribrahimaskar.com/lazerle-yuz-genclestirme.html

Göz Çevresini Gençleştirmek için İpuçları

Göz Çevrenizi Lazerle Gençleştirin

Gözler sadece ruhunuzu yansıtmakla kalmaz, sağlığınıza dair de işaretler verir. Göz çevresini gençleştirmek için birkaç ipucu hakkında bilgi sahibi olmak hiç de fena bir fikir değildir.

Gözler genel olarak yorgunluğun ve uykusuz bir gecenin izlerini, aynı zamanda geçen yılları gösterir. Gözleriniz sadece sizin duygularınıza değil, dış etkilere karşı da oldukça hassastır.

İşte bu nedenle örneğin bilgisayarın karşısında veya cep telefonunuzla ne kadar vakit geçirdiğinize dikkat etmeniz gerekir. Yapay ışık gözler için oldukça zararlıdır. Aşağıda göz çevresini gençleştirmek için bazı öneriler sunacağız.

Sarkık veya gevşek göz kapakları

 • Bunun pek çok farklı nedeni olabilir. Bazen sabah kalkarsınız ve göz kapaklarınızın hafif şişkin ve iltihaplı olduğunu görürsünüz.
 • Kötü geçen bir gece veya yanlış hidrasyon, göz kapaklarınızda sıvı birikimine neden olabilir.
 • Bazen yaşlılık da daha belirgin işaretler görünmesine neden olabilir.

Kazayağı kırışıklıkları

 • Bunlar gülümsediğinizde veya bir yüz ifadesi gerçekleştirdiğinizde gözlerin dış hatlarında oluşan ufak kırışıklıklardır.
 • Bunlar cilt esnekliğini kaybettiğinde ortaya çıkar.
 • Her ne kadar genetik ve güneşe maruz kalma da bir rol oynayabilse de, bunun tedavisi mümkündür.

Gözlerin altındaki koyu halkalar ya da morluklar

Bunlara herkeste rastlanır. Bu torbacıklar gözlerin altında koyu veya mor tonlarda görülür. Bu yorgunluğun, uykusuzluğun, hastalığın veya duygusal sorunların bir sonucu olabilir.

Torbacıklar

Bu kötü görünümlü torbacıklardan nefret etmemek mümkün mü? Bunlar hormonal değişiklikler veya sıvı birikimi nedeniyle ortaya çıkar. Yüze çirkin bir görünüm ve bariz bir yorgunluk havası verir.

Donukluk

Yorgunluk, gözlerle ilişkili bir sorun, yaşlılık, gözleri yeterince kısmamak bunun bazı olası nedenleridir. Ancak bununla da mücadele etmek mümkündür.

Yumurta akı

Yumurta akı gevşek cildi gererken, bir yandan da nemlendirici görevi görür. Aynı zamanda yaşlılık çizgileriyle mücadele etmek için birebirdir.

Göz çevresini gençleştirmek için, bir yumurtanın akı ile gözlerinizin çevresine hafifçe masaj uygulayın. Bunu her sabah yaparsanız cildinizi sıkılaştığını ve kırışıklıkların yok olduğunu görürsünüz.

Keşfedin: Göz Çevresi için Doğal Hindistan Cevizi Yağı Kremi

Avokado

E vitamini ve yağ asitlerinin bir kaynağı olan avokado, cildi nemlendirmek ve serbest radikallerle mücadele etmek; ve böylece göz çevresini gençleştirmek için idealdir.

Yarım avokadoyu bir kaşıkla iyice karıştırdıktan sonra elde ettiğiniz karışımı geleri 15 dakikalığını uygulayın. Ardından da suyla durulayın.

Salatalık

Göz çevresini gençleştirmek için en iyi bilinen ve en etkili kaynak salatalıktır. Salatalık C vitamini ve kafeik asit açısından zengindir. Sağlıklı cilt dokusu üretimini uyarır ve cildi nemlendirir.

Gözlerinize birer dilim salatalık uygulayın veya yarım salatalıktan elde edeceğiniz macunu gözlerinize uygulayıp 15 dakika durmasına izin verin. Gözlerinizin daha canlı ve sağlıklı görüneceğini fark edeceksiniz.

Papatya

Papatya, gözlere giden kan dolaşımının düzeltilmesine yardımcı olacak çok iyi bir iltihap önleyici ve gevşeticidir. Bu özelliğiyle su birikimini önler.

 • İki adet papatya çayı poşeti ile bir çay demleyin.
 • Çay soğuduktan sonra içine iki adet pamuk yumağı daldırın ve 15 dakikalığına gözünüzde tutun.
 • Böylece gözleriniz rahatlayacaktır.

Salatalık ve süt

Bu karışım kan dolaşımını canlandırmak ve gözün altındaki torbacıkları veya koyu halkaların detoksunu sağlamak için mükemmeldir. Uygulaması da oldukça kolaydır:

 • Yarım bardak sütü on beş dakikalığına buzdolabında soğutun.
 • Ardından iki dilim salatalığı sütün içerisinde ıslatın.
 • Salatalıkları gözlerinize uygulayın. Sonuçları hemen göreceksiniz.

Gül Yaprağı

 • Gözlerin altındaki torbacıklarla veya koyu halkalarla mücadele etmek için bir diğer harika yol, 8 veya 9 adet gül yaprağını 4 çorba kaşığı badem yağıyla birlikte bir kavanoza yerleştirmektir.
 • Bunları karanlık bir köşede bir günlüğüne muhafaza edin, güneş ışığı görmediğinden emin olun.
 • Ertesi gün biraz pamuk kullanarak bu karışımla gözlerinize masaj uygulayın. Bu oldukça etkili ve rahatlatıcıdır.

Göz yorgunluğuyla mücadele etmek için masaj

Bu masaj göz çevresini gençleştirmek ve onlara çok daha sağlıklı bir görünüm kazandırmak için etkili olacaktır. Ayrıca kan dolaşımını canlandırmak, gözlerinizi ve cildinizi güçlendirmek ve böylece gözlerinize canlılık ve ifade kazandırmak için uygulanan bir tekniktir.

 • İlk olarak ellerinizi bir güzel yıkayın ve daha önce bahsettiğimiz yumurta akı, avokado veya salatalık yöntemlerinden herhangi birini uygulayın.
 • Göz kapaklarına ve ardından kaşlara varana kadar ve gözlerin altındaki bölgeye dairesel masaj uygulayarak başlayın.
 • Ardından başparmağınız ve işaret parmağınızı kullanarak burnunuzun köprüsünü sıkın.
 • Parmaklarınızı gözyaşı kanallarınızın arasına yerleştirin ve her iki elle ufak daireler çizin. Bu kan dolaşımını canlandırır.
 • Sonrasında, göz kapaklarınızı hafifçe sıkın ve çekin.
 • Göz kapaklarının her ikisine bir kez daha dairesel masaj uygulayın.
 • Orta parmağınızı kullanarak gözün altındaki torbacıkları çevreleyen alana hafifçe dokunun.
 • Son olarak, dinlenmelerini sağlamak için gözlerinizi bir dakikalığına avuçlarınızla kapatın.
 • Bunu günde 3 kere tekrarlayın.

Fotoğraflar, Polly Mcarthy, Eduardo Medina izinleriyle kullanılmıştır.

Источник: https://sagligabiradim.com/goz-cevresini-genclestirmek-icin-ipuclari/

Göz altı yaşlanmasının 7 nedeni

Göz Çevrenizi Lazerle Gençleştirin

Özellikle morluk, koyu halka ve torbalanmaların belirginleşmesi, yaşlanma izlerini gösterdiği gibi estetik açıdan da kadınlar için korkulu rüya haline geliyor.

Çoğu zaman kremler ve göz altı kapatıcıları ile gizlenmeye çalışılan durum, kişiye uygulanan dermatolojik işlemler sayesinde ortadan kaldırılabiliyor. Memorial Antalya Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nden Uz. Dr.

Seda Erdoğan, göz altı yaşlanması için uygulanan işlemler hakkında bilgi verdi.

Göz altını yıpratan nedenleri dikkate alın!

Yaşlanma süreci içinde yüzün hacmini kaybetmesi ve kemik yapısının değişmesi, göz altındaki derinin de incelmesine, koyu halkalar ve torbalar oluşumuna yol açar. Göz altı torbalanması, morluk ve göz altı oluklarında belirginleşme, birçok nedenden kaynaklanabilir. Bunlar;

 • Genetik yatkınlık
 • Uyku düzensizlikleri
 • Şok diyetler
 • Yüzüstü yatış pozisyonu
 • Alerjik reaksiyonlar
 • Alkollü veya asitli içeceklerin aşırı tüketimi
 • Güneş ışınlarına aşırı maruziyet

Gözlere daha belirgin bir çerçeve mümkün

Cilt yaşlanmasında özellikle de göz altında oluşan yorgun görünümün değiştirilebilir faktörleri olan çevresel nedenler kontrol altına alınabilse de değiştirilemez faktör olan “cildin doğal yaşlanma” süreci kaçınılmazdır. Nedeni ne olursa olsun yorgun ve hasta gösteren göz altlarından kurtulmak ve canlı bir cilde kavuşmak mümkündür.

Daha sağlıklı ve genç bakışlara sahip olmak için kişiye özel tedaviler mutlaka bir uzman doktor tarafından yapılmalıdır.

Bu yöntemlerden biri olan Hyaluronik asit içeren dolgular, göz çevresindeki önemli bölgelere kaybolan hacmi geri kazandırır, çizgileri pürüzsüzleştirir, istenilen ve yenilenmiş görünüm sağlar.

Şakaklara ve yanak bölgesine de dolgunluk veren uygulama, göz çevresindeki çukur görünümünü azaltır ve gözlere daha belirgin bir çerçeve oluşturur. Aynı zamanda göz altı halkalarının da azalmasına yardımcı olur.

Vitaminlerle göz altına gençlik ve ışıltı

Göz altı ışık dolgusu uygulamasıyla yanak ve göz altı arasındaki oluklar ve çöküklükler tedavi edilebilirken, göz altı morluklarında da belirgin bir azalma sağlanmaktadır. Işık dolgusu, içeriğindeki aminoasit, vitamin, antioksidanlar sayesinde kullanılan alana homojen bir şekilde yayılarak etkisini gösterir.

Etkinlik, işlem sonrasında hemen görülebilir. 10 gün sonra en iyi görünüme kavuşulur. Işık dolgusunun etkinliği 1-1,5 sene kadar sürmektedir. İşlem hasta için çok konforludur. Uygulama öncesinde lokal anestezi kremi kullanılır.

Işık dolgusunun lidokain içeriğinden dolayı uygulama sırasında ağrı ve rahatsızlık hissedilmez.

PRP ve mezoterapi ile göz altı morluklarına son

Göz altı morlukları için yapılan PRP uygulaması, kişiden özel tüplere alınan kanın hızlı çevirme ile büyüme faktörlerinden zengin kısmının elde edilmesine dayanır ve pek çok kozmetik amaçla kullanılır. Tekrarlayan uygulamalarla göz çevresinde yenilenme sürecinin başlamasını sağlar.

Mezoterapi ise amaca yönelik hazırlanan vitamin, aminoasit ve aydınlatıcı sıvıların cildin orta tabakasına çok ince iğnelerle gönderilmesi işlemidir. Hem PRP hem mezoterapi benzer mekanizmalarla göz altı morluk ve halkalarının aydınlanmasını, sorunlu bölgeleri gençleştirerek kırışıklıklarda azalma sağlar.

10 günde bir yapılan uygulama ile 4-6 seansta daha aydınlık bir göz çevresine ulaşılabilir.

Göz çevresine lazer tedavisiyle cilt kalitesi artıyor

Göz çevresinde, “Fraksiyonel Karbondioksit Lazer” ve “Q Anahtarlı Nd Yag Lazer” uygulamaları da gençlik etkisi oluşturmaktadır.

Fraksiyonel karbondioksit lazer, uygulandığı alanda cildi aniden yüksek sıcaklıklara ulaştırıp, ciltte termal hasara yol açarak cilt hücreleri arasında yeni hücre kolonları oluşturur.

Tekrarlayan uygulamalar incelen cildin yenilenmesini, koyu renginin açılmasını ve sıkılaşarak eski elastikiyetine kavuşmasını böylece halkaların kaybolmasını sağlar. “Q Anahtarlı Nd Yag Lazer” ise uygulandığı alanda melanin pigmentinin parçalanarak atılmasını ve cilt kalitesinin artırılmasını sağlar.

Ultherapy ile halkalara veda edin

Ultherapy uygulaması ile ultrason dalgaları derinin alt katmanlarına yoğunlaştırılarak ulaştırılır ve yanık odakları oluşturur.

Oluşan kontrollü hasar, cildin altında doğal bir cevabı tetikleyerek yeni kolajeni ve elastin liflerini üreten bir yenileme sürecini başlatır.

Bazı hastalar, tedaviden hemen sonra bir ilk etki görür fakat esas sonuçlar, oluşan yeni kolajenin ve elastinin cildi gerip, sıkılaştırmasıyla 2-3 ay sonra ortaya çıkar. Ultherapy ile göz altı çöküklüğü ve halkaları ortadan kalkar, morluk kaybolur.

Göz alerjisi nedir? Gözleri polenden korumanın yolları

Источник: https://indigodergisi.com/2018/05/goz-alti-cevresi-yaslanma-nedenleri/

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.