Göz Kapağı Estetiği

içerik

Göz Kapağı Estetiği – Estecenter Cerrahi Tıp Merkezi

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği sırasında alt ve üst göz kapaklarında oluşan torbalar halindeki yağların, gevşeyen ve buruşuk bir görünümü olan derinin fazlalığının alınmasıyla, kişiye daha genç ve diri bir bakış kazandırma ve göz kapaklarında oluşan kırışıkların giderilmesi sağlanmaktadır.

Bu yöntem gözlerde olan sorunların giderilmesi için en etkili yol alarak kabul edilmektedir. Bunun yanında kaşların kaldırılması, yüz estetiği, rinoplasti, kırışıklıklar için yağ enjeksiyonu, elmacık kemiklerine silikon yerleştirme, lazer tedavisi gibi uygulamalarda göz kapağı ameliyatı sırasında uygulanabilir.

Bu şekilde kişilerde yüzün gençleştirme işlemi daha kolay yapılabilir.

Göz kapağı ameliyatı hangi yaş gruplarındaki hastalara uygundur?

Bu tür estetik uygulamalar genellikle cildin elastikiyetini kaybetmeye başladığı 35 yaşından sonra uygulanmaya başlayarak, 70 yaşındaki hastalara kadar yapılabilir.

Ancak doğuştan göz kapağında düşüklük olması ve gözün renkli bölümünün yarısına kadar kapanması halinde, çocukluk döneminde göz kapağı düşüklüğü için ameliyat yapılabilir.

Göz kapaklarındaki düşüklüğün az olması halinde çocukların okul öncesinde ameliyat edilmeleri daha doğru olur. Bu ameliyat sırasında göz kapağını kaldıran kasın fazlalığı ve buradaki deri fazlalığı alınarak işlem tamamlanır.

Göz kapağında fazla düşüklük olan hastalarda göz kapağının kaşı kaldıran kasa asılması sayesinde başarılı sonuçlar alınır. Genç yaşlarda olan kişilerde genetik etkiler sebebiyle şekilsel sorunlar oluşursa bunlara göz kapağı ameliyatı uygulanabilir.

Göz kapağı estetiği nedir?

Yüz bölgesinde yaşlanma etkileri ve bozulmalar ilk önce göz çevresinde meydana gelir. Orta yaş olarak kabul edilen dönemde ve bazı kalıtsal etkenlerin etkisiyle genç yaşlarda oluşan üst ve alt göz kapağı sorunlarında kişiler olduğundan daha yaşlı ve yorgun bir görünüme sahip olurlar.

Kişinin bakışlarındaki canlılık söner, gençliğin verdiği dinamizm ortadan kalkar. Üst göz kapağında meydana gelen sarkmalar, gevşemeler, kat oluşumları, alt göz kapağında olan torbalanma ve şişkinlikler, ciltte sarkma ve derin çizgilerin yok edilmesi için uygulanan cerrahi işlemler göz kapağı ameliyatı olarak tanımlanır.

Bu uygulamalar risk taşımayan, sonuçları oldukça etkileyici ve rahatça uygulanabilen bir gençleştirme operasyonu olarak kabul edilir. Bu yüzden göz kapağı ameliyatı uygulanan hastalar bunu gizlemek için uğraşmaz.

Bu sorunlarından kurulmuş olan kişiler, uzun yıllar daha genç bir görünüme sahip olarak, hem psikolojik açıdan rahat olur hem de daha genç bir görünüme sahip olur.

Alt ve üst göz kapaklarında olan bozulmalar nasıl başlar?

Yüzde olan yaşlanma ve bozulmaların ilk etkilendiği ve çok fazla oranda etkilendiği bölge alt ve üst göz kapaklarıdır. Üst göz kapağının sarkması, gevşemesi yüzünden gözün üzerine düşmesi engellenemez. Zaman içinde göz kenarıyla kaş kenarı da bu durumdan etkilenir. Alt göz kapağında şişme ve torbalanma meydana gelir. Göz kenarlarında oluşan derin kaz ayakları bu bozulmalara eşlik eder.

Göz kapağı bozulmalarında kişilik yapısını etkisi nedir?

Bazı kişilik yapılarında duygusal etkiler daha fazla görülür. Bu kililer öfkelerini, sevinçlerini, üzüntülerini ve mutluluklarını hemen yüzleriyle gösterirler. Bu etkilere mimik hareketlerini çok fazla kullanırlar.

Bu yüzden yüzlerinde erken yaşlarda deformasyonlar oluşmaya başlar. Bu etkilerden en fazla üst ve alt göz kapağı etkilenir. Göz kapağı estetiği uygulanmış olan kişilerde bile sıkça ağlama estetiğin bozulmasına neden olur.

Göz kapağı estetiğini bozan sebepler nelerdir?

Göz kapağı ameliyatının yapılmasından sonra, kişilerde alkol ve sigara kullanımının olması, genetik faktörler, uyku düzensizliği ve yer çekimi etkisi nedeniyle yapılan estetik uygulamalar etkisini yitirebilir. Bu nedenle kişilerin daha fazla dikkat etmesi gerekir.

Doğuştan göz kapağında düşüklük olması ve tedavisi nasıl yapılır?

Kişilerde bu sorunun doğuştan olması halinde, zaman kaybedilmeden tedavinin uygulanması gerekir.

Buna yapılacak müdahalenin gecikmesi durumunda, görme sağlığında bozulma ve kişinin körlükle karşı karşıya kalması söz konusu olabilir.

Kişide göz kapağı düşüklüğü göz bebeğini kapatacak derecede fazla olursa, göz kapaklarını yukarıda tutan kasın fazlalığı alınarak, burada olan fazla deri çıkartılır.

Göz kapağı ameliyatı ile aynı zamanda uygulanan estetik işlemler nelerdir?

Göz kapağının alt ve üstünde yapılan estetik işlemlerde, yüzde bulunan diğer sorunlarda yapılan operasyonlarla giderilebilir. Bakışların canlılığı ve yüzün gençleşmesi için hastalara şakak ve alın germe işlemi, kaş kaldırma, kaz ayaklarının giderilmesi, elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi, burun estetiği gibi estetik uygulamalarda aynı anda yapılabilir.

Göz kapağı estetiği planlaması nasıl yapılır?

Göz kapağı ameliyatından önce hastanın yapılan muayenesi sırasında alt ve üst göz kapaklarında olan yağ fazlalığı, bu bölgede olan cilt fazlalığı, kas dokusunda olan bozulma oranı belirlenerek doğru bir ameliyat planlanması yapılır. Hastanın göz çevresinde oluşan şişliklerin nedeni belirlenir.

Bunlar yapılacak operasyon öncesinde değerlendirilir. Hastaların göz tansiyonu olması halinde, bunun da ameliyat öncesinde göz doktoru tarafından değerlendirilmesi gerekir.

Hastada olan kal ve damar hastalıkları, diyabet gibi rahatsızlıklarda göz önüne alınarak, doğru bir ameliyat planının yapılması gerekir.

Göz kapağı ameliyatından önce nelere dikkat edilmelidir?

 • Hastalar ameliyattan en az 2 hafta önce aspirin, E vitamini, ibrufen gibi ilaçları kullanmayı bırakmalıdır. Bu süreçte ilaç kullanılması gerekiyorsa, bunu doktora bildirmek gerekir.
 • Göz kapağı ameliyatı öncesinde yine sigara, puro gibi tütün mamullerinden uzak durulmalıdır. Tütün içeren ürünler kan dolaşımını olumsuz olarak etkileyeceğinden, ameliyatın başarısını da olumsuz etkiler. Hem anestezi konusunda riske neden olur, hem de yara iyileşmesini geciktirir.
 • Ameliyat öncesinde C vitamini her gün 3 defa 1000 mg olarak kullanılabilir. Bu yaraların iyileşmesinde olumlu etkiler yapacak bir uygulamadır.
 • Göz kapağı ameliyatı öncesinde yapılması gereken EKG, akciğer röntgeni ve göz muayenesi ihmal edilmemelidir. Bunlar ameliyatın yapılma zamanına etki edebilir.
 • Hastalarda hamilelik söz konusu olursa, ameliyatın ertelenmesi gündeme gelebilir.
 • Göz kapağı ameliyatı olacak hastalar alkol kullanmayı kesmelidir.
 • Ameliyat öncesindeki gece hastaların yemek yemeyi kesmesi gerekir. Eğer tansiyon ilacı gibi alması gereken ilaçlar varsa, bunları erken bir zamanda çok az suyla alabilir.
 • Göz kapağı ameliyatının yapılacağı gün hastaların saçlarına jöle, sprey gibi maddeler kullanmaması ve makyaj yapmaması gerekir.

Göz kapağı ameliyatı nasıl yapılır?

Hastalarda yapılan üst ve alt göz kapağı ameliyatı genel anestezi ay da lokal anestezi altında yapılmaktadır. Yapılan ameliyat yaklaşık olarak 1-3 saat içinde tamamlanır. Bu operasyonda hastalar herhangi bir acı duymaz.

Yapılan müdahale üst göz kapağı kat çizgisinden ve alt göz kapağı kirpiklerin altından yapılan kesilerle uygulanır. Bu şekilde üst göz kapağı kas dokusunda olan gevşeklik ve sarkma giderilir. Kas dokusu ve bağ dokusu onarılır, fazlalık yağ dokusu ile deri alınır.

Daha sonra açılan kesi yeri belirgin olmayacak şekilde dikilerek kapatılır. Dikişlere yapılan hafif bir pansumanla işlem tamamlanır.

Göz kapağı ameliyatında iyileşme süresi nasıldır?

Göz kapağı ameliyatı olan hastalarda anestezinin etkisinin geçmesinden sonra, hafif ağrılar meydana gelebilir. Bu ağrılar fazla rahatsızlık vermediğinden, ağrı kesici ilaçlarla giderilebilir.

Hastaların dikkat etmesi gereken konu, ilk 24 saat içinde gözlerini ovuşturmamalarıdır.

Yapılan ameliyat sonrasında hastaların gözlerini tam olarak kapatmayan pansumanlar, doktor tarafından 4-5 gün içinde çıkartılır.

Ameliyat sonrasında gözlerde ve çevresinde oluşacak morlukların ve şişliklerin kontrol altına alınması için, en az 3 gece yatarken başa 30-40 derecelik bir açı verilmesi uygun olacaktır. Ayrıca 1-2 gün süreyle ameliyat bölgesine soğuk uygulama yapılabilir. Bu işlem morluk ve şişlikler için faydalıdır.

Göz ve çevresinde oluşan şişlik ve morluklar genellikle bir hafta içinde geçer. Gözde meydana gelen kanlanma, oluşabilecek enfeksiyon riskini azaltabilir. Bu süreçte hastaların ağır hareketlerden kaçınması ve göz kapaklarını iyileşme olana kadar bunlara dikkat etmesi gerekir.

Bu hareketlere dikkat edilmediğinde, gözde kanama oluşması ve morluklar ile şişliğin artması söz konusu olabilir.

Göz kapağı ameliyatı olan kişiler 2 gün süreyle dikkat gerektirecek kitap, gazete gibi şeyleri okumaktan kaçınmalıdır. Hastalar ameliyattan sonraki beşinci ünden itibaren araç kullanabilecek duruma gelir. Ancak bu süreçte araç kullanıldıktan sonra göz pomatları sürmeyi ihmal etmemeleri gerekir.

Saçlarını yıkamak isteyen hastalar ikinci günden itibaren başını arkaya yatırarak yıkayabilir. Banyo için en az 4-5 gün geçmesi gerekir. İyileşme döneminde güneş ışığından ve fazla suni ışıktan gözlerin korunması gerekir. Bu ışıklara karşı güneş gözlüğü kullanılabilir.

Lens kullanan hastalar ise ameliyattan sonraki hafta lenslerini kullanmaya başlayabilir. Ameliyat sonrasında göz kapaklarındaki iyileşme 2 haftalık bir süreci bulur.

Bu süreçte dikkatli olan ve sonrasında kendine özen gösteren kişiler, göz kapaklarındaki sıkılaşma ve gençleşmenin verdiği estetik görünümü uzun süre korurlar.

Yazar: Estecenter

Источник: https://estecenter.com/goz-kapagi-estetigi

Estetik Göz Kapağı Ameliyatı (Blefaroplasti)

Göz Kapağı Estetiği

Estetik göz kapağı ameliyatı, sonucunun çok çarpıcı olması,  iyileşme sürecinin kısa ve zorlu olmaması, kişiyi 10-15 sene önceye götürebilmesi açısından oldukça sık yapılan ve tercih edilen estetik ameliyatlardandır. Göz kapaklarında torbalanma, bazen genetik nedenlerle, bazen ilerleyen yaşla, uykusuz kalmayla, yorgunlukla oluşabilir ve göz kapaklarında oluşan bu değişiklikler, kişiyi olduğundan daha yorgun, yaşlı gösterebilir.

Gözlerdeki bu yapısal değişmeler üst ve alt göz kapaklarında bollaşma, torbalanma, sarkma, kırışıklık, çizgilenme, alt kapaklarda şişlik (fıtıklaşma), kırışıklıklarda artış, renk değişiklikleri, göz kenarlarının aşağı doğru sarkması, mor halkalar şeklinde kendini gösterebilir. Gözlerdeki bu farklılaşmalar kişiyi hem olduğundan yaşlı, hem de yorgun ve rahatsız gibi hissettirir.

Ulthera Ameliyatsız Göz Çevresi Estetiği İçin Tıklayınız

Ayrıca üst göz kapağındaki aşırı gevşeklik ve sarkma, göz açıklığını daraltarak hastaların görme alanının daralmasına buna bağlı olarak görmede ve bakmada zorluğa neden olabilir; bu durumlarda estetik göz kapağı ameliyatı yani blefaroplasti ameliyatı yapmak gerekmektedir. Göz kapağı estetiği ameliyatı aynı zamanda yanak ameliyatları, boyun ameliyatları, kaş kaldırma ve yüz germe ameliyatı ilede kombine edilebilmektedir.

Tüm ameliyat öncesi dönemlerde olduğu gibi göz kapağı estetiği ameliyatında da 7 günden az olmamak kaydı ile sigara içilmemesi ve aspirin vb kanı sulandıran ilaçlar kullanılmaması çok önemlidir. Bu kısıtlamalar göz kapağı ameliyatı sonrası 7 gün daha devam ettirilmelidir, aksi taktirde kanama olabilir ve yara iyileşmesi olumsuz etkilenir.

Göz Kapağı Ameliyatı Anestezi Şekli

Üst göz kapağı ameliyatı lokal anestezi altında rahatlıkla yapılabilmektedir. Alt göz kapağı estetiği ise sedasyon ya da genel anestezi altında yapılmaktadır. Eğer hem üst hem de alt göz kapağı ameliyatı talep edilmişse genel anestezi yerine sedasyon anestezisi tercih etmekteyim. Hastanede yatmaya gerek olmaz, ameliyat sonrası hemen taburcu olunabilir.

Göz Kapağı Ameliyatında Yapılan İşlemler

Göz estetiği ameliyatı genelde her kapak için 20-30 dakika gibi kısa bir zaman alır. Göz kapağı estetiğinde fazla olan deri, altındaki kas dokusu, fıtıklaşmış yağ torbalarından küçük miktarlarda dokular çıkartılır. Daha sonra bu yapılar anatomik olarak tek tek kapatılır. Üst göz kapağından yeterli miktarda deri fazlası çıkartıldığı için hemen hemen ömür boyu yeterli olmaktadır.

Ancak hiç bir zaman agresif bir şekilde torba ve doku çıkartılmamalıdır. Yapılacak işlemler bittiğinde dikiş hattı tam göz kapağı kıvrımına oturtulmuş olacağından, bu bölgede kendinden çizgi ve kıvrımlar içerdiğinden, yine çok gevşek bir doku olduğundan oldukça belirsiz bir iz oluşur, hatta hiç iz belli olmaz.

Alt göz kapağında ise tam kirpiklerin altından bir kesi ile girilir, fazlalık kas, göz çukuru yağı, ve gerektiği kadar deri çıkarılır; gerekirse torbalanmayı düzeltmek için kas tabakasına takviye yapılır. Alt göz kapağı ameliyatında deri sadeec 1-2 mm çıkartılmaktadır. Kesinlikle fazla deri çıkartılmaması gerekir.

Yine bu bölgedeki torbaların tamamı değil sadece fıtıklaşmış fazlalıkları alınmalıdır. Alt göz kapağı ameliyatında en önemli konu kasın biraz daha gerginlik sağlayacak şekilde yeniden yapılandırılmasıdır.

 Dokular kapatılıp, kesi hattı kapatıldığında alt kirpiklerin altında yerleşen yara izi zamanla oldukça belirsiz bir hale gelir. Özellikle alt göz kapağı ameliyatında, çok fazla doku almamak gerekmektedir.

Hatta genç hastalarda hiç deri çıkartılmadan estetik göz kapağı ameliyatı gerçekleştirilebilir.

Estetik Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası

Göz kapağı ameliyatı sonrası dönemde çok ince bantlar kullanılacağı için etrafınızı görebilirsiniz. Bu ameliyat sonrası gözlerin kapanması söz konusu değildir. İlk 24 saat gözler üzerine buz torbası uygulanması şişlik ve morlukların az olmasını sağlar. Ancak her halikarda bir miktar şişlik ve morluk oluşacaktır.

Göz kapağı derisinin çok gevşek olması hemen şişmesine ancak aynı hızla yeniden iyileşmesine olanak sağlar. 2 gün sonra yapılacak kontrolde dikiş hattı temizlenip, bantlar yenilenecektir.

Göz kapaklarındaki şişlik ve göz altı morlukları 5-7 gün devam eder, kişi iş hayatına 5 günde dönebilir. Bu sürenin sonunda dikişler alınır ve kişi aktif hayatına tamamen devam eder. Bayanlar makyaj yapabilirler. Göz kapağı ameliyatı sonrasındaki 1 ayda, göz kapakları ameliyat geçirildiği belli olmayacak hale gelmekte, ameliyatdan 6 ay sonra ise iyileşme tamamlanmaktadır.

Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları

Göz kapağı estetiği ameliyatı 2019 fiyatları, sadece üst göz kapağı ya da hem alt hem üst göz kapağı ameliyatı olmasına, anestezi şekline ve ek prosedürlere bağlı olarak değişmektedir. Göz kapağı estetiği ücretleri için muayene olmaya gelmeniz gerekmektedir.

Источник: http://www.miaplastestetik.com/goz-kapagi-estetigi-fiyatlari.php

Lazerle Göz Kapağı Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır?

Göz Kapağı Estetiği

Lazerle Göz Kapağı Estetiği, günümüzde cerrahi işlemlere gerek kalmadan uygulanan başarılı bir operasyondur. 35 ile 70 yaş arasında olan herkese uygulanabilir.

Lazerle Göz Kapağı Estetiği

Lazerle göz kapağı estetiği daha çok ameliyatsız olarak tercih edilen bir uygulamadır ve günümüzde oldukça revaçtadır. Plasma enerjisinin kullanılması sayesinde kısa sürede tamamlanan bu işlem, talep edilen sonuçları beraberinde getirebilmektedir.

Ayrıca ağır cilt yapısına sahip olan kişilerde veya aşırı bir cilt gevşekliği olanlarda 2 ya da 3 seans şeklinde uygulamalar tercih edilebilmektedir. Üst ve alt göz kapaklarında meydana gelen sarkma ve kırışıklıklarda kullanılan bu yöntem ayrıca çizgilenme, katlantı ve göz çevresindeki kırışıklıklar için de kullanılmaktadır.

Günümüzde lazer tedavilerinin son derece etkili ve başarılı olduğunu aktarabilir ve ciltteki gençleşme ve sıkılaşma için bu uygulamanın tercih edildiğini söyleyebiliriz. Yazımızın devamında lazerle göz kapağı estetiğinin nasıl yapıldığını ve tedavinin sonuçlarını sizlerle paylaşıyor olacağız.

Kısa sürede ve başarılı olarak yapılan ameliyatsız göz kapağı estetiğinin birçok avantajının bulunduğunu da söylemek doğru olacaktır.

Lazerle Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Lazerle göz kapağı estetiği uygulamasından önce herhangi bir hazırlık sürecine gerek duyulmaz. Randevu aldıktan sonra direkt olarak doktorunuzla görüşmeler yapabilirsiniz. İlk süreçte uyuşturucu bir krem uygulanmakta ve yaklaşık olarak yarım saat beklendikten sonra işlemlere başlanmaktadır.

Göz bölgesindeki tek bir sorun yerine tüm sorunların giderilmesi gerektiğini aktaran uzmanlar, çok daha güzel ve taze bakışlara sahip olunması amacıyla gerekli işleyişi sürdürmektedir. Şimdi bu işlemin nasıl yapıldığını detaylarıyla birlikte ele alalım.

Başlangıçta ameliyat korkusu olanların tercihi olan lazerli ameliyatta lokal anestezik kremler kullanılarak cilt uyuşturulur.

Göz kapağı estetiği sağlandıktan sonra herhangi bir dikiş izi ya da kanama durumu yaşanmamaktadır.

Bununla beraber göz kapaklarının yanı sıra göz bölgesinde yaşlılık belirtilerinin ortaya çıkması ve ameliyat olmayı istemeyenler için uygun olan bu işlem, genç yaşlardaki kişilerde de tercih edilebilir.

Tek bir göz kapağına uygulanan 30 dakikalık işlemden sonra kabuklu bir görünüm meydana gelebilir. Bu süreçte doktorunuzun tavsiyesine göre kapatıcı güneş koruyucu kremler sürülebilmektedir.

Uygulamanın ardından kullanmanız gereken hassas sabunlar ve duş alırken tercih etmeniz gereken bebek şampuanları önemlidir. Genel olarak bakıldığında ağrılı bir uygulama olmayan lazerle göz kapağı estetiğinde, tek bir seans uygulanabildiği gibi iki ya da üç seanslık işlemler de yapılabilmektedir.

Doğal bir sonuç elde edilmek istendiğinde ameliyatsız göz kapağı estetiğini başarılı bir şekilde tercih edebilirsiniz. Uyuşturucu krem kullanılarak yapıldığı için herhangi bir sorun teşkil etmez. Cildin kasılması ve gerilmesi ile beraber göz kapağı rahatlıkla düzeltilebilmektedir. İşlemden sonra hafif bir kızarıklıkla karşılaşılabilir ancak kısa sürede bu durum kendini yok edecektir.

Lazerle Göz Kapağı Estetiğinin Avantajları

Günümüzde fazlasıyla tercih edilen bu işlemin birçok avantajı da bulunmaktadır. Bu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • İşlemden sonra iz kalmaz
 • Cerrahi bir uygulama değildir
 • Fazla bir işlem yapılmadığı gibi cildinizden herhangi bir çıkarma işlemi yapılmaz
 • Komplikasyonlara neden olmaz
 • Herhangi bir pansuman gerektirmez
 • Gözlerin kapatılması ve sosyal yaşamın olumsuz etkilenmesi gibi bir durum söz konusu değildir
 • İlaç sorunlarını beraberinde getirmez
 • Uygulamanın yapıldığı yerde cildin gençleşmesi sağlanır
 • Tekrardan başvurulabilir

Bu avantajlar sayesinde kısa sürede yapılacak işlemler ile bölgesel gençleşme sağlanabilmektedir. Ayrıca göz kapağı estetiğinde farklı seçeneklerle de karşılaşabilirsiniz. Bunlar ise şu şekildedir;

 • Alt ya da üst göz kapağı ameliyatları
 • Lazer ile cilt fazlalıklarının azaltılması
 • C vitamini enjeksiyonu yapılarak göz torbalarının azaltılması
 • Kaş ve göz çevresinin kaldırılması

Tercih edeceğiniz faktöre göre doktorunuz da sizlere gerekli alternatifleri aktararak yardımcı olacaktır. İlk olarak estetik bir muayene ile başlayan süreç daha sonra başarılı sonuçları beraberinde getirmektedir.

Lazerle Göz Kapağı Estetiği İyileşme Süreci

Lazerle göz kapağı estetiğinin iyileşme süreci oldukça kısadır. İlk 24 saat boyunca gözlerinizin ovuşturulmaması önemlidir.

Ayrıca operasyondan sonra gözleri kapatmayacak şekilde uygulanan pansumanlar en geç 5 gün içerisinde çıkarılmaktadır. Yine ilk 2 gün boyunca gözlerinizi yoracak herhangi bir aktiviteden kaçınmanız önemlidir.

Son olarak enfeksiyon kapma riski de olduğu için makyaj yapılmaması önerilmektedir. Lazerle Göz Kapağı fiyatları ise uygulanacak seans sayısına göre değişmektedir.

Kaynaklar

(Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading…

Источник: https://gozebak.com/lazerle-goz-kapagi-estetigi.html

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Estetiğin ve güzelliğin değişmez unsurları olan gözler ve göz kapakları, aynı zamanda yüzde yaşlanma belirtilerinin gözlendiği ilk bölgelerdir.

Otuzlu yaşların başlarından itibaren üst göz kapağında yığılma ve sarkmalar, alt göz kapaklarında göz altı yağ dokusunun dışarı doğru fıtıklaşması ile torbalanmalar oluşmaya başlar, göz kapağının boyu uzar, mimiklere bağlı olarak göz kenarlarında “kaz ayağı” adı verilen kırışıklıklar oluşur.

Üst göz kapaklarındaki sarkmalar, kadınlarda “kalem sürememe” problemine yol açar. Otuzlu yaşların ortalarından itibaren göz altlarında çökmeler ve morluklar gelişebilir, göz altı torbaları ile yanağı ayıran ve “gözyaşı oluğu” adı verilen derin bir hat oluşur. Üst göz kapaklarındaki yığılmalar gözü açmayı zorlaştırabilir.

Bu yığılmalar nedeniyle kaşlarından yardım alan ve sürekli kaşlarını kaldıran kişilerde, alın çizgilerinde derinleşme ve baş ağrıları oluşabilir. Yıllar geçtikçe artan tüm bu değişimler; yorgun, sağlıksız ve yaşlı bir görünüme yol açar.

Göz kapağı estetiği (blefaroplasti) nedir?

Göz kapaklarına yönelik estetik ameliyatlar; göz kapaklarındaki yığılmaların, sarkmaların, torbalanmaların, çökmelerin, morarmaların ve “kaz ayağı” adı verilen kırışıklıkların giderilmesini ve bu sayede genç ve dinamik bir görünüm sağlamayı amaçlayan cerrahi girişimlerdir.

Göz çevresi estetiğinde, üst göz kapağı kaşlar ve alınla birlikte, alt göz kapağı ise yanakla birlikte değerlendirilir. Üst göz kapaklarındaki fazla deri çıkarılarak yığılma ve sarkmalar giderilir, gerekiyorsa kaşlar kaldırılır. Göz kapaklarında düşüklük varsa, göz kapağını kaldıran kaslar kısaltılarak kapaklar kaldırılır.

Gözlerde çöküklük varsa yağ verilerek dolgunlaştırılabilir. Alt göz kapağında ise bozulmuş olan göz kapağı ve yanak ilişkisi düzeltilir. Alt kapakta torbalanmış olan yağlar çıkarılıp yanak üzerine taşınır. Gerekiyorsa yanağa ve göz çevresine yağ enjeksiyonları yapılır.

Tüm bu işlemler tek tek yapılabileceği gibi yüz gençleştirme ameliyatının bir parçası olarak da gerçekleştirilebilir.

Göz çevresi estetiği, hem kadınlarda hem de erkeklerde en sık yapılan yüz gençleştirme operasyonlarından biridir. Başarılı bir cerrahi girişim, kişinin görünümünü hemen değiştirerek genç, dinamik ve sağlıklı bir algı sağlar.

Göz kapağı estetiği (blefaroplasti) kimlere yapılır?

Göz kapağı estetiğine genellikle 35 yaşından sonra gereksinim duyulur. Ancak üst göz kapağı yapısal olarak fazla etli ve düşük olan veya alt göz kapağında belirgin torbalanması olan kişilerde daha erken yaşlarda da ameliyat gerçekleştirilebilir.

Estetik ve plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılmayan göz kapağı estetiği ameliyatından sonra ne gibi sorunlar yaşanabilir?

Göz kapağı estetik ameliyatları, mutlaka estetik ve plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılmalıdır.

Aksi takdirde:

 • Gözleri Kapatamama
 • Alt göz kapaklarının aşağıya doğru çekilmesi
 • Göz şeklinin bozulması
 • Gözlerde kuruma
 • Ve körlüğe kadar varan komplikasyonlar görülebilir.

estethica’da uygulanan göz kapağı estetiği teknikleri nelerdir?

Günümüzün estetik değerleri doğrultusunda, estethica’da göz kapağı estetiği ameliyatları, sadece göz kapağındaki fazla derinin çıkarılması olarak değil, göz ve göz çevresinin gençleştirilmesi ameliyatları olarak değerlendirilmektedir.

Estetik ve plastik cerrahi uzmanlarımız, göz ve göz çevresini değerlendirip, kişiye özel göz kapağı estetiği ameliyat planı uygulamaktadır. Modern estetik anlayışında, içi boşaltılmış ve çökmüş göz kapakları değil, dolgun göz kapakları ve yüksek kaşlar benimsenmektedir.

Bu nedenle, özellikle üst göz kapaklarında torbaların alınması değil, korunması ve gereğinde yağ dokusu ile desteklenip göz çevresinin dolgun hale getirilmesi amaçlanmaktadır.

Aynı şekilde, alt göz kapaklarında da torbaların alınması değil, torbalanmanın boş alanlara yayılması ve gereğinde yağ ile desteklenip göz çevresinin dolgun hale getirilerek daha genç ve dinç görünmesi hedeflenmektedir.

Göz kapağı estetiği ameliyatı ne kadar sürer ve hangi tip anestezi ile yapılır?

Üst göz kapağı estetiği ameliyatı, lokal anestezi ile yapılan, kısa süreli ve konforlu bir operasyondur, yaklaşık 30 dakika sürer. Alt göz kapağı estetiği ameliyatı genel anestezi ile yapılır ve 1-1.5 saat sürer.

Göz kapağı estetiği ameliyatı ağrılı mı?

Göz kapağı ameliyatları ağrılı değildir.

Ameliyattan sonra hastanede ne kadar kalacağım?

Ameliyattan sonra genellikle aynı gün eve dönülebilmektedir.

Ameliyattan sonra gözlere bandaj uygulanır mı?

Taburcu olurken gözler kapatılmaz ve bandaj uygulanmaz, sadece göz kapaklarına gözleri kapatmayacak şekilde ince bantlar uygulanır.

Göz kapağı estetiği ameliyatından sonra şişme ve morarma olur mu?

Ameliyattan sonraki ilk 2 gün biraz şişme ve morarma olabilir. Şişliği ve morluğu azaltmak için ilk 2 gün buz uygulaması yapılması önerilir. Ameliyattan sonraki 7. – 10. günlerde şişlik ve morluklar kaybolur.

Göz kapağı estetiği ameliyatından sonra dikişler ne zaman alınır? Bu işlem ağrılı mıdır?

Ameliyatta, düğümlü dikişler kullanılmadığı için dikişler 5. günde kolayca alınır ve alınırken ağrı duyulmaz.

Ameliyattan sonra günlük aktivitelerimi ne zaman yapabilirim?

Gözler kapatılmadığı için görmede ve günlük aktiviteleri yapmada bir değişiklik yaşanmaz.

Ameliyattan sonra sosyal yaşama ne zaman dönebilirim?

Güneş gözlüğü ile sosyal yaşama hemen dönülebilir.

Ameliyattan sonra iz kalır mı?

Estetik ve plastik cerrahi uzmanları tarafından kişiye özel bir yaklaşımla planlanan ve uygulanan ameliyatlardan sonra iz kalmaz.

Göz kapağı estetiği ameliyatı olmak için en uygun mevsim hangisidir?

Göz kapağı estetiği ameliyatları 4 mevsim yapılabilen ağrısız ve konforlu operasyonlardır.

Göz kapağı estetiği ameliyatının sonucu kalıcı mıdır?

Yaşlanma süreci ameliyattan sonra da devam ettiği için göz kapaklarında da yıllar içerisinde değişiklikler olabilir, ancak hiçbir zaman ameliyattan önceki görünüme dönmez. Zamanla üst göz kapaklarında tekrar yığılma oluşabilir ve yeniden ameliyat gerekebilir. Alt göz kapaklarında genellikle tekrar ameliyat gerekmez.

Göz kapağı estetiği ameliyatından sonra nelere dikkat edilmelidir?

Ameliyattan sonra 1 hafta süreyle gözlere baskı uygulanmamalı ve gözler ovuşturulmamalıdır. Ameliyattan sonra 3 ay süreyle gözlerin ve göz çevresinin güneşten korunması da önemlidir.

Göz Altı Işık Dolgusu:

Göz altı ışık dolgusuyla; yanak ve göz altları arasındaki oluklar, çöküklükler, alt göz kapağındaki torbalanmalar başarıyla giderilebilmektedir. Işık dolgusu, uygulandığı alana eşit bir şekilde yayılarak etkisini gösterir.

Dolgu maddesi olarak, vücut dokularında da bulunan ve günümüzdeki başarılı sonuçları sunan saf hyalüronik asidin kullanılması ile göz altı morluklarında da belirgin azalma sağlanmaktadır. Göz altı ışık dolgusu uygulamasından hemen sonra sonuç görülebilir, şişme ve morarma hemen hemen hiç olmaz.

Sonuçlar uygulamadan 1 hafta sonra alınır ve uygulamanın etkisi 1 yıl kadar sürer.

Jet Plazma:

“Jet plazma” uygulaması; plazma enerjisi, ameliyatsız göz kapağı estetiği, Plexr estetiği, plazma enerjisi ile göz kapağı estetiği gibi farklı isimlerle de adlandırılmaktadır. Jet plazma cihazı; kablosuz, ergonomik ve yüksek performanslı bir cihazdır.

Cihaz, maddenin dördüncü hali olan “plazma”yı kullanarak dokuların yenilenmesini sağlar. Sadece uygulandığı alanda etki gösteren cihaz, çevre dokulara zarar vermez.

Jet plazma uygulaması ile göz kapakları gerilebilir, üst göz kapağı kaldırılabilir, alt göz kapağındaki torbalar giderilebilir, göz kenarlarındaki “kaz ayağı” adı verilen kırışıklıklar azaltılabilir.

Göz kapaklarındaki yağ bezeleri tedavi edilebilir. 5-20 dakika kadar süren uygulama, lokal anestezi sayesinde ağrısızdır. Uygulamadan hemen sonra günlük aktiviteler rahatlıkla yapılabilmekte ve uygulamanın etkisi 2-3 yıl kadar sürmektedir.

Botoks:

Alındaki, göz çevresindeki ve kaşların arasındaki çizgi ve kırışıklıklar botoks tedavisine çok iyi yanıt verir. Alın bölgesine botoks uygulaması yapılırken, kaşlar ve göz kapakları da değerlendirilir ve daha başarılı sonuçlar için bazen botoksla kaşlar da kaldırılır.

Botoks ile, burun kökünde ve kaşların arasında bulunan, kişiye sert bir ifade ve yaşlı bir görünüm veren firavun çizgileri veya aslan çizgilerinin yanı sıra, burun kökü ile yanak arasındaki bunny çizgileri ve göz çevresindeki kaz ayakları da giderilir.

Botoks uygulamasının etkisi 4-6 ay kadar sürmektedir.

Источник: https://estethica.com.tr/goz-kapagi-estetigi

Göz Kapağı Ameliyati

Göz Kapağı Estetiği
48 Kişi oy verdiOrtalama puan: 3,88.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?

Üst göz kapağında yaşlanma belirtileri nelerdir ?

Yüzdeki yaşlanma bulgularından bahsederken yüzü bir bütün olarak düşünmek gerekir. 30’lu yaşlarda alın ve kaşlarda aşağı doğru yer değiştirme başlar. Bu durum üst göz kapağı derisinde bollaşma ile kendini belli eder.

50’li yaşlarda üst göz kapağındaki kasların incelmesi ile hem derideki bolluk daha da artar hem de göz çukurundaki yağ yastıkçıklarında belirginleşme olur. Bu doğal süreç aileden alınan bazı özelliklere bağlı olarak bazı kişilerde daha erken yaşlarda belirginleşmeye başlar.

Örneğin kaşları gençlikten beri daha düşük pozisyonda olan hastalar.

 Alt göz kapağında yaşlanma belirtileri nelerdir ?

Nasıl üst göz kapağındaki yaşlanma belirtileri alındaki yaşlanma ile ilişkili ise alt göz kapağındaki yaşlanma belirtileri de yanaklar ile ilişkilidir. 40’lı yaşlarda yanaktaki yağ dokusu yer çekiminin de etkisiyle aşağı doğru yer değiştirmeye başlar.

Bu durum alt göz kapağı altında hale şeklinde çöküntü ve ağız kenarındaki gülme çizgilerinde belirginleşme ile kendini belli eder. Alt göz kapağı derisinin incelmesi ile alt göz kapağı çevresi kazayağı dediğimiz çizgiler oluşmaya başlar.

50’li yaşlarda alt göz kapağı kaslarının da zayıflamasıyla göz küresindeki yağ yastıkları önlerindeki desteği kaybettiklerinden daha belirgin hale gelirler.

Ameliyattan önce nelere dikkat etmeli?

Ameliyattan önce bir hafta süreyle aspirin ve benzeri ilaçları kullanmayınız.

Aynı şekilde yeşil çay gibi bitkisel çayların ve E vitamininin kan sulandırıcı etkisi olduğuna inanıldığı için, bunların da ameliyattan önce bir hafta süreyle alınmamasında yarar vardır.

Göz tansiyonunun fazla olması, hipertansiyon, tiroid hastalıkları, göz kuruluğu gibi rahatsızlıklar göz kapağı estetiği ameliyatlarında riski arttıran durumlardır. Eğer bu kronik rahatsızlıklardan birine sahipseniz doktorunuzu bu konuda mutlaka bilgilendirin.

Üst göz kapağı estetiği ameliyatına nasıl karar verilir ?

Alın ve kaşların fizik muayenesi yapılarak kaşların seviyeleri kontrol edilir. Göz kapak hareketleri değerlendirilerek herhangi bir asimetri olup olmadığı tespit edildikten sonra kaş seviyesi minimal aşağıda ve alında ince çizgilenme mevcut olan hastalara ameliyat öncesi botox yapılarak üst göz kapakları tekrar değerlendirilir.

Göz kapaklarında bolluk devam ediyorsa üst göz kapağı estetiğine karar verilir.

Eğer kaşlarda bariz düşme, alında derin çizgilenme ve üst göz kapağında belirgin dolgunluk mevcutsa endoskopik kaş ve şakak germe işlemlerinin yapılmasına ve ameliyat esnasında üst göz kapaklarının tekrar değerlendirilip, üst göz kapağı estetiği yapılmasına karar verilir.

Üst göz kapağı estetiği ameliyatı nasıl yapılır ?

Yalnızca üst göz kapağı estetiği yapılacaksa lokal anestezi altında işlem gerçekleştirilebilir. Üst göz kapağı ameliyatı süresi 1 saati geçmez. Çıkarılacak deri ve kas miktarına hasta otururken yapılan çizim ile karar verilir.

Çoğunlukla uygun ölçülerde kapağın katlanma çizgisinde gizlenecek bir çizgiye neden olacak şekilde yapılan deri ve kas çıkartılması göz kapağında yeterli gerginlik sağlar. Fakat bazı vakalarda iç ve orta kısımda mevcut olan yağ yastıkçıkları çok belirgin olabilir.

Bu nedenle çok az miktarda onların da küçültülmesi cerrahi olarak yapılır.

 Alt göz kapağı ameliyatına nasıl karar verilir ?

Alt göz kapağındaki yaşlanmayı yanaktaki yaşlanma ile birlikte değerlendirmek gerekir.

Çoğunlukla 40’lı yaşlar sonrası yanak dokusu aşağı doğru yer değiştirdiğinden endoskopik cerrahi ile yanak dokusunun da yukarı alınması gerekir.

Bu işlem sonrası hala alt göz kapağı derisinde bollaşma ve alt göz kapağı yağ yastıkçıklarında belirginlik mevcut ise ameliyat esnasında alt göz kapağı estetiğinin de yapılmasına karar verilir.

Alt göz kapağı ameliyatında neler yapılır ?

Alt göz kapağı kirpiklerinin hemen altından yapılan kesi ile alt göz kapağı derisi kas ile beraber kaldırılır. Yağ yastıkçıklarına yapılan küçültme işlemi çok nadir gerekli olur. Genellikle yağ paketlerinin göz çukuru kenarına yayılması göz altında oluşan çöküntünün düzeltilmesinde yardımcı olur.

Bu çöküntünün giderilmesinde yanak kaldırılması ve yağ yastıkçıklarının yayılması işlemi yetersiz kalırsa yağ enjeksiyonu işlemi de eklenir. Deri ve kas bolluğu uzaklaştırıldıktan sonra kas dokusu göz çukurunun dış duvarına asılır. Bu da yağ yastıkçıklarına destek sağlar. Alt göz kapağı estetiği genellikle orta yüz germe ameliyatı ile beraber yapıldığı için genel anestezi altında yapılır.

Ameliyatın süresi yapılacak ek girişimlere göre 2 ile 4 saat arasında değişir.

Ameliyat sonrasında nelere dikkat etmeliyiz ?

İşlem bittiği zaman göz kapaklarını örten bantlar olacaktır. Bunlar görmenizi engellemez. Göz çevresine işlem sonrası ödemi kontrol etmek amacıyla soğuk uygulaması yapılır. Bu önlemlere rağmen, göz çevresinde şişlik ve morluk oluşabilir. Bu şişlik ve morluklar ilk 2 gün artarak seyreder.

3. günden itibaren giderek azalmaya başlar. Erken dönemde arnika krem başlanması morlukların daha çabuk geçmesine yardımcı olur. Özellikle işlem sonrası ilk saatlerde, göz kapaklarını örten bantlar üzerinde sızıntı, hafif kanamalar görülebilir. Efor, öksürme, hapşırma bu şikâyetleri artırır.

İşlem sonrası dinlenirken birkaç yastıkla başın yüksekte tutulması ödemin daha az olmasına yardımcı olur. İşlem sonrası ilk günlerde, göz çevresinde gerginlik, batma, yanma şeklinde şikâyetler olabilir. Basit ağrı kesicilerle bu şikâyetler giderilebilir.

İşlem sonrası 3. günden itibaren göz çevresindeki ödem azalmaya başlar ve aktiviteler arttırılabilir. İşlem sonrası 5. günde göz çevresindeki bantlar ve dikişler alınır. Bir 5 gün daha kalmak üzere göz kenarına ufak bir bant daha konulabilir. Aynı gün göz çevresinin yıkanmasına ve göz kapaklarına nemlendirici uygulanmasına izin verilir.

Bu işlemleri yaparken özenli olunmalı, sert hareketlerden kaçınılmalıdır. Göz çevresindeki bantlar ve dikişler alındığı zaman, sararmaya başlamış mor alan ve sınırlı bir şişlik doğaldır. Bunlar gün geçtikçe azalır ve hafif makyajla gizlenebilir.

İşlem sonrası ağır sporlardan, solaryum, sauna, güneş banyosu buhar banyosu gibi ödem arttıran uygulamalardan 6 hafta boyunca kaçınılmalıdır,

İşlem sonrası ilk haftalarda, sabahları uyanıldığında gözlerin şişmiş olması son derece sık rastlanan bir durumdur. Gün içinde bu şişlik giderek azalır. İlk haftalarda rüzgâr ve güneşe maruz kalınmasına bağlı olarak gözlerde gerginlik, batma ve sulanma olabilir. Bu durumu önlemek için güneş gözlüğünden faydalanılabilir.

Göz kapağı ameliyatı sonrası iz kalır mı ?

Üst göz kapağı kıvrımında, alt göz kapağında, kirpiklerin altında, ince, pembe bir çizgi ilk haftalarda dikkati çekebilir. Göz köşesinde ise bu durum bazı olgularda daha uzun süreyle devam edebilir.

Göz kapağı derisi çok ince olduğundan deride oluşacak izi 1 yıldan sonra ayırt etmek oldukça güçtür.

Yine bazı olgularda göz dış kenarının kas askısı ile asılması gereken durumlarda, ilk hafta daha belirgin olmak üzere, gözler çekik görülebilir. Bu durum her geçen gün azalır.

 Göz kapağı ameliyatının riskleri nelerdir ?

 • Seyrek olmakla birlikte, göz kapağı ameliyatı sırasında ya da sonrasında kanama problemi ile karşılaşılabilinir. Operasyon sonrasında kanama olursa, acil drenaj tedavisi gerekebilir. Kanama riskini artırmaları nedeni ile operasyonun on gün öncesinden, aspirin veya antiinflamatuar ilaçların kullanımı durdurulmalıdır. Tıbbi kontrol altında olmayan hipertansiyon da operasyon sırasında ya da sonrasında kanamaya neden olabilir. Göz kapakları altına kanama, iyileşmeyi geciktirebilir ve kötü iz (skar) kalmasına neden olabilir.
 • Bu ameliyat sonrasında enfeksiyon genellikle beklenmez. Nadiren de olsa, enfeksiyon gelişecek olursa, uygun antibiyotik tedavisi ile sorun çözülebilir.
 • Blefaroplasti sonrasında körlük, son derece az bir ihtimaldir. Ancak cerrahi sırasında veya cerrahi sonrasında göz içine kanama buna neden olabilir. Erken teşhis ve drenaj ile bu sorunun üstesinden gelinebilinir.
 • En korkulan ve nispeten sık görülen komplikasyon ise alt göz kapağında aşağı doğru çekilme (ektropiyon ) olmasıdır. Bu olasılık ikinci kez ameliyat olan hastalarda artar. Sorun genellikle göz derisinin gereğinden fazla alınmasıdır ve tedavisi de eksik derilerin yerine konmasıdır. Bunun için üst göz kapağından deri almak gerekebilir.
 • Yaşlanma, güneşte kalma ve diğer bazı şartların sonucu olarak göz kapağının görüntüsünde değişikler olabilir. Blefaroplasti ameliyatı yaşlanmayı durdurmaz, ya da göz kapağı bölgesinin gerginliğini sürekli olarak sağlamaz. Blefaroplasti ameliyatının sonuçlarını koruyabilmek için gelecekte yeni ameliyatlar ve tedaviler gerekebilir.

Göz kapağı ameliyatı fiyatları için bizi arayınız. 0 212 2967878

Источник: https://www.defneerkara.com/yuz-estetigi/goz-kapagi-ameliyati.html

Göz Kapağı Estetiği – Üst ve Alt Göz Kapağı Ameliyatı – HLC Estetik

Göz Kapağı Estetiği

Yaşlanmanın yüzdeki en önemli belirtilerinden biri göz kapaklarındaki değişimlerdir. 30’lu yaşlarda başlar ve 50’li yaşlardan sonra deformasyonun hızı giderek artar. Sebepleri yaş, derinin cinsi, yer çekimi, uykusuzluk, yoğun çalışma temposu, kötü beslenme, sigara ve alkol tüketimi olarak sıralanabilir.

Bu süreçte göz kapaklarındaki kas dokusu incelir, göz kapağında bulunan yağ dokusu şişer, derideki bolluk artar. Üst göz kapağı gözün üstüne doğru düşer ve şişme yaşanır. Alt göz kapağında ise yanaklardaki sarkmaya bağlı olarak şişme gözlenir.

Bu durumda göz kapağı estetiği uygulanarak daha genç bir görünüm elde edilir.

“Göz kapağı estetiği ile göz kapaklarındaki düşüklük, kırışıklık ve sarkmalar cerrahi olarak giderilmektedir.”

Göz kapağındaki sorunlar genellikle estetik bir problem gibi görünse de ilerlemiş deformasyonların gözde çeşitli problemlere de neden olabileceği unutulmamalıdır. Böylece daha genç bir görünüm ve gözlerdeki ifadenin daha rahat açığa çıkması sağlanır.

“Göz kapağı estetik operasyonları ile 15 yıl öncesine geri dönmek mümkün olabilmektedir.”

Üst Göz Kapağı Ameliyatı (Blefaroplasti)

Eğer hasta sadece üst göz kapağı için estetik müdahaleye ihtiyaç duyuyorsa lokal anestezi ile maksimum bir saat süren bir ameliyatla bu sorun giderilebilir.

Hastanın göz kapağında istenen şekli elde edebilecek biçimde kalemle çizim yapılır. Yapılan estetik kesiler sayesinde fazla deri ve kas çıkarılır.

Eğer yağ dokusunda bir artış söz konusu ise aynı ameliyat esnasında yağ dokusu da gerektiği kadar alınarak ameliyat tamamlanmış olur. Üst göz kapağı ameliyatı ağrısız bir müdahaledir.

Operasyon tamamlandığında görmeyi engellemeyecek şekilde bantlanır.

Üst göz kapağı estetiği sonrası: Soğuk baskı uygulaması ödem oluşmasını en aza indirecektir. İlk günlerde artarak şişme ve morluk görülmesi gayet normaldir ve bir iki hafta içinde tamamen yok olur.  Dik yatma ile şişlik azaltılabilir. Doktorunuzu size vereceği krem morlukları kısa zamanda ortadan kaldıracaktır.

İlk dönemlerde batma, yanma hissi olabileceği gibi bu şikayetler basit ağrı kesicilerle ortadan rahatlıkla kaldırılabilir. Ameliyatı takip eden 5. gün gözdeki bantlar çıkarılır ve dikişler alınır. Tamamen iyileşme 6 haftayı bulacağı unutulmamalıdır. Ağır efor gerektiren aktivitelerden kaçınılmalıdır.

Alt Göz Kapağı Ameliyatı (Blefaroplasti)

Yanakta oluşan sarkma ile birlikte ele alındığı için genellikle yüzün orta kısmına yapılan estetik müdahalelerle sonuca ulaşılır. Bu nedenle genel anestezi altında gerçekleştirilir.

Ameliyatın planlamasına göre yaklaşık 2 ile 4 saat arasında tamamlanır. Alt göz kapağının hemen altıdan yapılan kesi ile deri ve kas dokusu birlikte yukarı kaldırılır.

Göz altı yağ dokusu çok fazla olmadığı hallerde yağ dokusuna müdahale edilmez, bu yağ dokusu göz çukurunda oluşacak çöküntünün dolmasını sağlayacaktır.

Alt göz kapağı estetiği sonrası: Ameliyat; alt göz kapağı ile birlikte yüzün hangi bölgesine müdahale edileceği ile ilgilidir. Ameliyatın planlama aşamasında doktorunuz sizi bilgilendirecektir.

Ancak genel olarak risk içermeyen ve basit ağrılarla geçen kısa bir iyileşme süreci olduğunu söyleyebiliriz.

Üst göz kapağı için uygulanan bantlama, krem kullanımı alt göz kapağı ameliyatları sonrası da uygulanmaktadır.

Göz Kapağı Estetiğinde Merak Ettikleriniz

Kimler göz kapağı ameliyatı olabilir?

Eğer genel anestezi kullanılarak bir operasyon yapılacak ise kan tahlillerinin mutlaka yapılmış olması gerekir. Eğer tahlillerde bir sorun yok ise doktorunuz ameliyata onay verecektir.

Ameliyat sonrası görmede problem yaşar mıyım? Hatta kör olur muyum?

Öncelikle ameliyatı gerçekleştirecek doktorun deneyimi çok önemlidir. Görme fonksiyonunda bozukluk beklenmez. Görme yetisinin kaybedilmesi ise çok çok nadir olan bir durumdur. Eğer ameliyat sırasında veya sonrasında gözde kanama olursa hemen müdahale edilir ve gözdeki kan dışarı atılarak sorun çözülmüş olur.

Yeni görünümüme ne zaman tam olarak kavuşurum?

Ameliyatın niteliğine göre değişkenlik gösterir. Eğer alt göz kapağı estetiği yüzün diğer bölgeleri ile birlikte uygulanmış ise süreç daha uzun olacaktı. 6 hafta ile 12 ay arasında kabaca bir süre verilebilir. Doktorunuz sizi bu konuda bilgilendirecektir.

Göz kapağının yeni görünümü kaç yıl sürer?

Yaş, cildin yapısı, yaşam biçimine (uykusuz kalma, sigara ve alkol tüketimi, kilo alımı) göre değişen sürelerde yeni görünüşünüzü koruyabilirsiniz. Doktorunuz ön muayene sonrasında sizi bilgilendirecektir. Ameliyat sonrası doktorunuzun tavsiyelerine uymanız en sağlıklı sonucu yakalamanızı sağlayacaktır.

Göz kapağı ameliyatı ne kadara yapılıyor? Özel ya da devlet sigortaları kapsamına giriyor mu?

Ameliyatın maliyeti içeriğine göre değişkenlik gösterir. Özel ya da devlet sigortalarının kapsamı dışındadır.

Источник: https://www.hlc.com.tr/goz-kapagi-estetigi/

Göz Kapağı Estetiği Estetik International

Göz Kapağı Estetiği

Gözlerimiz en önemli organlarımızdan bir tanesi. Göz ve çevresi ise, bu önemli organımızı korumayla görevli bir yapıya sahip.

Mutluluğumuz, üzüntümüz ve gündelik sıradan hayatımızda bile yaptığımız ufacık bir mimik hareketiyle bile, günde milyonlarca kez göz çevresi hareketleniyor ve göz kapaklarımızı açıp kapatıyoruz.

 Bu denli hareketli bir alan olmasının yanı sıra, göz çevresi aynı zamanda en hassas dokuya sahip ve güneş ışığına da en etkili şekilde maruz kalıyor. Tüm bunlara ek olarak bir de yaş almaya bağlı gelişen sorunlar eklenince, göz çevresinde, göz kapaklarında, alın ve gözaltlarında birtakım problemler yaşanmaya başlıyor.

Göz kapağı estetiği neden gereklidir?

Göz ve göz çevresi yaygın olarak insanın konuşurken karşısındakine odaklandığı bölgedir. Bu sepele günlük yaşantı rutinimiz içerisinde belki de aynaya baktığımızda en fazla gözlemlediğimiz alanların da başında geliyor.

Yaşlanma belirtilerini ilk göz çevremizde fark ederiz ve yaşa bağlı gelişen yoğun, üzgün ve uykulu görüntüden dolayı mutsuzluk hissetmeye başlarız.

Göz kapaklarının form kaybetmesine bağlı gelişen bu durum, görüntünün değişimi, yorgun ve mutsuz ifade yüzün estetik görünümünü azalttığı gibi, karşımızdakilere de yanlış bir mesaj vermemize de neden olur. Cinsiyet, ırk ve yaş ve göz çevresi anatomisinin değişkenlik göstermesine neden olur.

Göz çevresindeki yapılar farklı cinsiyette ve ırklardan insanlar arasında önemli ölçüde farklılık gösterir. Göz çevresi boyutları erkeklerde ve kadınlarda da farklılık gösterir. Kadınlarda, kaş ve göz kapağı daha yüksek ve daha kemerli olup, göz kapağı kat hattı erkeklere nazaran daha az belirgindir.

Erkeklerde ise kaş daha çıkıntılı ve göz kapağı hat hattı göz kapağı marjına daha yakındır. Irksal olarak da Asyalı ve Uzakdoğu kişilerde ise, tamamen farklı bir göz ve gözkapağı şekli belirgindir. Tüm bu bilgiler ışığında anatomiye uygun göz ve çevresi hattı oluşturulması için göz kapağı çevresi cerrahisi dolayısıyla konusunda uzman cerrahlar tarafından yapılmalıdır.

Göz kapağı estetiği neleri kapsar?

Estetik International kliniklerimizde göz kapağı estetiğine bir bütün olarak bakıyoruz. Göz ve çevresindeki olası sorunlar, sadece bir noktanın düzeltilmesiyle değil, oluşan tüm yıpranma ve sorunların giderilmesi şeklinde yapılmalıdır.

Ancak bu şekilde arzulanan canlı ve taze bakışlara sahip olunabilir. Göz çevresi estetiğinde en fazla karşılaşılan sorunlar göz kapağı düşüklüğü, kaz ayakları, kaş düşüklüğü, gözaltı torbaları, yanakla gözaltı arasında çökme şekillinde özetlenebilir.

Göz çevresi estetiğinde tüm bu sorunlar giderilir. Tüm bu saydıklarımız sadece estetik bir bakış için değil, aynı zamanda sağlık açısından da fayda sağlayan uygulamalardır.

Göz kapağındaki sarkma ya da gözaltı torbalanmasından kaynaklanan düşüklük sebebiyle, görme açısı bozulabilir ve bu da baş ağrısı gibi ikincil bir sağlık sorununu tetikleyebilir. 

Kimler Gözkapağı estetiği yaptırabilir?

Üst ve alt göz kapağı yaşlanmaya bağlı olarak gevşeyen ve yağ uzantısı doğrultusunda sarkan derinin deformasyonuyla oluşur.

Göz kapağı estetiğinin bu denli yaygın bir biçimde yapılıyor olmasının sebebi, özellikle yüz gençleştirme uygulamaları dahilinde, hastaya yorgunluk ve göz torbaları görünümünü sağlayan bu sorunun giderilmesidir. Üst göz kapaklarında oluşan “kapüşonlu” görünüm göz kapağı derisinin esnemesinden kaynaklanır.

Alt göz kapağında rastlanılan en sık şikayet ise şişlik veya göz torbalarıdır. Tüm bu sorunlar Blefaroplasti yani göz kapağı estetiği kapsamında çözümlenebilir. Tüm bu sorunlara sahip olanlar gözkağaı estetiği olabilirler.

Bazı hastalarda, birincil sorunu yaşı olmamasına rağmen, henüz orta yaşlarda ve hatta genç olmasına rağmen, genetik sebeplerden dolayı bu göz kapağı kusurları oluşabilir. Genç veya orta yaşlı hastalara da gözkapağı estetiği yapılarak, rahatlamış ve canlı bir göz çevresi formu oluşturulabilir.

Göz çevresi estetiği nasıl yapılır?

Göz çevresi estetiği içerisinde öncelikle hastanın görüş açısını bozan sarkmış üst gözkapağına lazer teknolojisi ile müdahale edilir, hastanın görme sorununa yol açan deri uzaklaştırılır. Aynı zamanda bu sayede yorgun ve asık suratlı ifadenin yerini daha genç ve taze bir görüntü alır.

Gözaltı torbaları alt göz kapağını aşağı doğru çekerek hem sağlık açısından görme sorununa yol açar, hem de olduğundan daha yaşlı ve mutsuz bir ifadeye sebep olur. Gözaltı torbalarının alınması dünya üzerinde yapılan en zor ve en çok dikkat edilmesi gereken operasyonlardan bir tanesidir.

 Estetik International kliniklerimizde bu sebeple alt göz kapağı kirpik dibinden mikro girişlerle, lazer teknolojisinden faydalanarak, mevcut yağ bezelerini buharlaştırarak yok ediyoruz. Bu sayede hastalarımız son derece konforlu, morluk ve kızarıklık sorunu yaşamadan iyileşme süreci geçiriyorlar.

Göz çevresi estetiğinin bir başka konusu ise, kaş düşüklüğüdür.

Kaşlar hem göz kapaklarının sarkmasından kaynaklanan bir çekimle ve alnın zaman içinde form kaybetmesi sebebiyle düşmeye başlar. 

Ayrıca yerçekimine bağlı olarak aşağı düşen yanaklar sebebiyle oluşan ve alt göz kapağının yanaktan ayrılmasıyla sonuçlanan çökük hatta da, Cihantimur Yağ Transferi uygulaması yapıyoruz. 

Tüm Yüz Estetiği Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

Göz kapağı estetiği sonrası

Operasyon sonrası hasta 3-4 gün içinde toparlanıyor ve göz çevresindeki genç görüntüyle hayata daha taze ve özgüven içinde bakmaya başlıyor.

Göz kapağı estetiğinin avantajları

• Lazer teknolojisi kullanılır
• Sarkan deri sebebiyle oluşan görüş açısı kaybı düzelir
• Baş ağrısına neden olan sarkık üst gözkapağı forma sokulur
• Taze ve genç bir görüntü sağlanır
• Çabuk iyileşme
• Komplikasyon riski minimal

Gözaltı torbalarının alınma avantajları

• Mikro girişlerle yağ torbacıkları buharlaştırılır
• Minimal morarma ve kızarıklık yaşanır
• Çabuk iyileşme
• Genç ve taze görünüm

Источник: https://www.estetikinternational.com.tr/goz-kapagi-estetigi

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.