Gripte Antiviral İlaç Kullanımı

içerik

ARVI, grip, rotavirüs için antiviral ilaçlar

Gripte Antiviral İlaç Kullanımı

Sonbahar-kış sezonunun başlamasıyla birlikte, akut solunum yolu hastalıklarının sayısı keskin bir şekilde artmaktadır. İlklerden biriyle mücadele etmek için acil önlemler listesi SARS için anti-viral ilaçlar. Bir ilaç nasıl seçilir ve bundan ne beklenir?

Antiviral ilaçların etkisi

Soğuk mevsimdeki en yaygın virüsler, grip, parainfluenza, rinovirüs ve adenovirüse neden olan virüslerdir. Toplam virüs sayısı üç yüze ulaşır ve her biri ciddi bir hastalığın gelişimini engelleyebilir ve tetikleyebilir.

Çoğu viral hastalık hava yoluyla bulaşır: hastadan sağlıklıya öksürük, hapşırma, hastalığa neden olan virüsler. Nazofarinks ve solunum sistemine ek olarak, göz mukozası ve lenfatik doku sıklıkla habitatları olur (lezyonlar).

Diğerleri arasında, grip virüsü özellikle tehlidir. Hemaglutinin ve neuraminidaz kombinasyonlarının çeşitleri çoktur, çünkü her yıl daha fazla yeni suş vardır.

Grip, özellikle küçük çocuklar, yaşlılar, kemoterapi gören kanser hastaları, ciddi hastalıklar ve eşlik eden kardiyovasküler ve pulmoner hastalıklar için tehlidir.

Antiviral ilaçların etkisi, virüsleri ve metabolik ürünlerini nötrleştirmeye, bunları vücuttan uzaklaştırmaya, semptomları hafifletmeye ve iyileşmenin başlangıcını hızlandırmaya dayanır.

Viral enfeksiyon belirtileri

Soğuk algınlığı ve grip belirtileri benzerdir, yalnızca hastalığın seyrinin şiddeti ve komplikasyonların olasılığı farklılık gösterir:

 • Vücut ısısı kısa sürede bazen çok yüksek sayılara yükselir;
 • Ağrı ve ağrıyan kaslar ve kemikler var;
 • Baş ağrısı;
 • Genellikle rinit yoktur, ancak güçlü bir öksürük başlar.

Akan hastalığın bir sonucu olarak, iç organlar etkilenebilir: akciğerler, karaciğer, böbrekler, kalp, damarlar ve kas-iskelet sistemi.

İlaç sınıflandırması

Virüse ve kimyasal bileşime maruz kalma yöntemine bağlı olarak, antiviral ilaçlar aşağıdaki tiplere ayrılır.

1. İnterferonlar

Bunlar, viral bir atağa yanıt olarak hücre üreten maddelere benzer bir yapıya sahip olan protein niteliğindeki ilaçlardır.

İnterferonların dışarıdan eklenmesi, hücreleri saldırganın etkilerine daha az duyarlı hale getirir ve hücresel bağışıklığın korunmasına yardımcı olur.

İlacın biyolojik aktivitesi son derece yüksektir, ancak tedavi sırasında, soğuk algınlığı ilk semptomlarının ortaya çıkması durumunda kullanımına başlanırsa, ayrıca olası yan etkilerin sayısı yüksek olduğunda, interferonların etkili olduğu akılda tutulmalıdır.

 • En popüler alet, kapalı ampullerde üretilen insan interferonudur . Sıcak kaynamış suyla seyreltilmiş ve viral hastalığın gelişmesini önlemek için ve ayrıca önleyici amaçlar için burun kanallarına damlatılan beyaz toz ilaç. Konjonktivitli gözler için soğuk algınlığı ve grip solunması için kullanılabilir.
 • Grippferon bebeklikten, hamile kadınlardan ve emzirme döneminde çocukların tedavisi için onaylanmıştır. Dozaj, yaşa ve ağırlığa bağlıdır, ilk belirtilerle tedaviye başlanması veya hastalığı önlemek için başlanmalıdır.
 • Mumlar Viferon , merhem ve jelin yanı sıra sadece antiviral değil, aynı zamanda immünomodülatör etkilere de sahiptir.

2. İnterferon indüktörler

Hücrelere hazır protein molekülleri sağlamazlar, ancak hücrelerin kendi interferonlarını ürettiği mekanizmaları tetiklerler.

 • Cycloferon herpes virüslerine, grip, ARVI'ya karşı etkilidir. Karmaşık tedavinin bir parçası olarak 4 yaşından büyük çocukların tedavisi için endikedir. Hamilelik sırasında, interferon tedavisi kontrendikedir.
 • Tiloron ve analogları – amixin, lavomax antiviral, antimikrobiyal, antitümör, radyoaktif etkilere sahiptir. Yetişkinlerin ve yedi yaşından büyük çocukların tedavisi için endikedir.
 • Arbidol , hangi ticari isim altında satılırsa satılan, hastalığın ilk aşamasında viral bir enfeksiyonla mücadele etmeyi amaçlar. İlaç sadece solunum yollarının iltihabi işlemlerinin tedavisi için değil, rotavirüs ve diğer bağırsak enfeksiyonları için de kullanılır.

3. Döngüsel aminler

Remantadin tabletleri, virüsün insan hücrelerinde çoğalmasını önler. İlaç, hastalığın ilk aşamasında grip virüslerine ve kene kaynaklı ensefalitlere karşı etkilidir.

İlacın analogları rimantadin, amizon, rebetol, virgan'tır.

4. İnhibitör

İnfluenza virüsünün çoğalarak yeni hücrelere bulaşabilmesi için neuraminidaz sentezine başlaması gerekir. İşlemin baskılanması, ilaç inhibitörünü aldıktan sonra meydana gelir.

Bir doktor tarafından izin verilir, çünkü ilaçların bir bilinç bozukluğu, halüsinasyonlar, psikoz gibi bir dizi ciddi yan etkisi vardır. Bu grup Relenzu (soluma) ve Tamiflu (süspansiyon için tabletler ve tozlar) içerir.

5. Bitki bazlı antiviral ilaçlar

 • Kızılağaç çekirdeği ekstresi içeren Altabor , pastiller;
 • İmmünoflazid ve analogları, soddy pike ve toprak kara kamışının özlerini içerir.

6. İmmün sistemi uyarıcı ilaçlar

Tsitovir , bir yaş ve üstü çocuklar için terapötik ve profilaktik kullanım için bir çözümdür.

7. Antiviral ilaçlar eylem yönlendirmeli

 • Kagocel , Rusya'da üretilen ve grip virüsü ve herpes, üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı etkili bir antiviral ilaçtır. Antiviral bir cevap oluşturan, vücutta geç interferon oluşumunu uyarır. Hücrelerde birikir, toksik etkisi yoktur.
 • Etkinliği , herpes virüsüyle yüzleşmede özellikle yüksek olan asiklovir , tabletler (oral) ve harici kullanım için merhem şeklinde mevcuttur.

8. Antiviral burun damlası

İnterferon içerirler ve hastalığın başlamasından sonraki ilk üç günde kullanıma uygundurlar.

9. Homeopatik ilaçlar

 • AGRI – 2 tür tabletten oluşan karmaşık bir ilaç. İlki “sülfürik” karaciğeri, laconos'lu Amerikalı ve briony'yi içerir. İkincisi, aconite, toksikodendron ve arsenik iyodittir. Elbette farklı hap türleri arasında değişir. AGRI, anti-enflamatuar, antiviral ve antipiretik etkilere sahiptir, bunun yanı sıra ödemleri hafifletir ve anti-alerjik etkiye sahiptir.
 • Engystol, bir çözelti ve pastiller şeklinde mevcuttur. Antiviral aktiviteye ek olarak, hastalığın seyrini kolaylaştıran vücudun detoksifikasyonunu destekler.
 • Damlalar (nazal ve oral uygulama için), aflubin tabletleri ve şurubu, antiviral ve immünomodülatör etkilere sahiptir.

Çocuklar için antiviral ilaçlar, uygulamayı kolaylaştırmak için bir şurup formunda mevcuttur.

Antibiyotikler ve antiviraller aynı anda alınabilir mi?

Antiviral ilaçlar ve antibiyotikler arasındaki farkın ne olduğunu herkes bilmiyor. Ve bunlar ve diğerleri genellikle uygun kanıt olmadan kullanılır. Bu durumda yararı şüpheli, ancak zarar oldukça ciddi yapılabilir.

 • antiviral ilaçlar, viral enfeksiyonla savaşmak için tasarlanmıştır;
 • Bakteriyel bir enfeksiyonu durdurmak için antibiyotik gerekir.

Virüsün vücuda nüfuz etmesinin ilk aşamasında, virüsü durduracak, çoğalmasını önleyecek ve yayılmasını önleyen ilaçlar alınması gerekir. Bu işlev antiviral ilaçlar tarafından gerçekleştirilir.

Tedavi etkisizse, dozaj zamansız veya yanlış seçilir, birçok durumda bakteriyel bir enfeksiyon viral enfeksiyona katılır.

Buna karşı, başka türden bir “silaha” ihtiyacınız var – antibiyotikler. Enfeksiyon dördüncü veya beşinci günde meydana gelir, antiviral ilaçlar almaya başlamak anlamsızdır (eğer daha önce yapılmadıysa) ve antibiyotiklere paralel olarak başlayan seyrine devam etmek mümkündür. Tedaviyi yazan doktor, seçilen ilaçların birleştirilme olasılığını değerlendirecek ve tedaviyi ayarlayacaktır.

Antiviral ilaçların fiyatı çok değişkendir, düşük maliyetli ilaçlar genellikle yerli bir üretici tarafından sunulur. Bilinçli olarak pahalı olanları daha güvenilir ve etkili olarak algılansa da, ucuz ithal ilaç satın almak zor.

Çok sayıda övgülere rağmen, ilaç antiviral olduğu iddia edilen ilaçlardan şüpheci.

Birçoğunun etkinliği (özellikle, bu, homeopatik ilaçlar için geçerlidir) kanıtlanmamıştır, testler, sadece ilaç devlerinin karşılayabileceği büyük maliyetler gerektirmektedir.

Maliyet, fiyata dahil edilir ve bu, tanıtılan markaların tabletlerinin yüksek maliyetinin sebeplerinden biridir. Ek olarak, virüsün, örneğin influenza'nın mutasyonları, salınmadan bir süre sonra ilacın etkinliğini yitirmesine neden olur; bu, ek çalışma ve ilaç hattının genişlemesini gerektirir.

Normalde, insan vücudu virüslere karşı savaşmak için interferon üretebilir ve ilave takviye gerektirmez. Antiviral tedavinin sıklıkla kendi kendine hipnoz sayesinde işe yarayan bir plasebo olduğu bir sır değildir.

Antiviral ilaçları kendi başınıza almadan önce, tedavinin uygulanabilirliğini değerlendirmek için kontrendikasyonların listesini ve yan etkilerini incelemelisiniz.

Источник: http://tr.healthprot.com/protivovirusnye-preparaty-pri-orvi_default.htm

Geniş spektrumlu antiviral ilaçlar. Antiviral ilaçların etkileri

Gripte Antiviral İlaç Kullanımı

Günümüzde tıp gelişmesine rağmenşimdiden, influenza ve ARVI gibi yaygın hastalıklar var olmaya devam ediyor. Her yıl binlerce insan, boğazda ağrı, vücut ağrıları, burun akıntısı ve öksürük şeklinde kendini gösteren hoş olmayan belirtiler hisseder. Çok çeşitli antiviral ilaçlar kullanırsanız hastalık hızla baş edebilir.

Nasıl çalışıyorlar?

Az ya da çok antiviral ilaçlarderece vücudun savunmasını teşvik eder. Özel bir maddenin geliştirilmesi – sadece patojenlerle mücadele eden interferon – başlar.

Tüm antiviral geniş etki spektrumu iki gruba ayrılabilir. Kısım sadece vücutta interferon üretimini uyarır. Diğer ilaçlar halihazırda bileşimde bulunan maddeleri içerir.

Belirli bir durumda hangi ilaç uygundur, sadece doktora söyleyebilir.

Dayalı ilaçlardan beklemeyinanlık hareketin interferonu. İyi bir sonuç sadece kapsamlı bir tedavi sağlayabilir. Antiviral ilaçlar, yalnızca hastalığın üstesinden gelmeye yardımcı olur. Hastada ayrıca bol miktarda sıvı içmek, antipiretikler almak ve yatak istirahatine bağlı kalmak gerekir.

Ne hatırlamalıyım?

Herhangi bir interferon bazlı ilaç alınmalıdırHastalığın ilk semptomları ortaya çıktığında zaten almaya başlar. Bir doktora danışmanız tavsiye edilir. Özellikle çocukların sağlığıyla ilgilidir. İnterferon temelinde her ilaç, okul öncesi çağdaki bir çocuğa gelemez. Çocuk doktoru iyi bir antiviral çocuk çare önerebilir.

İnterferon bazlı ilaçlar için geçerli değildir.antibakteriyel ilaçlar grubu. Bu nedenle, eğer hastaya burun sinüslerinden veya bademciklerden pürülan akıntı eşlik ediyorsa, bir dokunuş söz konusu ise antibiyotikler önlenemez.

Geniş bir etki spektrumunun antiviral ilaçları iyi bir sonuç veremez. Tüm ilaçların uyumlu olmadığı unutulmamalıdır. Grip komplikasyonları ile gerçekleşirse, Tamiflu veya Relenza gibi ilaçlar kurtarmaya gelir.

Fakat diğer antiviral ajanlardan ayrı olarak kullanılmalıdırlar.

“Viferon”

Bu popüler bir antiviral ilaçtır.immünomodülatör bir etkiye sahip. Ana aktif madde interferondur. Ek olarak preparat, disodyum edetat dihidrat, polisorbat, askorbik asit ve kakao yağı içerir. İlaç, eczanelerde merhem ve fitiller şeklinde sunulmaktadır.

İlaç yaygın çocuk ve yetişkinlerde akut solunum yolu viral enfeksiyonları ve grip tedavisinde kullanılır. İlaç genellikle karmaşık tedavide yer almaktadır. Erken yaşlardan itibaren kullanılabilecek antiviral bir çocuktur.

İlaç hamilelik sırasında da kontrendikedir.

İlaç “Viferon” hiçbir yan etkisi yoktur. Nadir durumlarda, döküntü şeklinde bir alerjik reaksiyon mümkündür. Bu tedavi ile iptal etmek gerekli değildir. Kızarıklık birkaç gün içinde tamamen geçer.

En popüler olan tıbbirektal uygulanan fitiller şeklinde bir çare. Yenidoğanlara günde 2 kez bir fitil uygulanmakta ve saat 12'de bir ara verilmektedir. 5 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler günde 3 kez ilacı kullanırlar. Tedavinin seyri ortalama 5-7 gündür.

“Lavomax”

Antiviral ilaçlar gerekli iseSadece interferon üretimini uyaran geniş bir spektrum, sonra dikkate alınması gereken ilk şey Lavomax'tır. Ana aktif maddesi tylorone dihydrochloride'dır.

Ek olarak, povidon, magnezyum hidroksikarbonat pentahidrat ve kalsiyum stearat gibi bileşenler kullanılır. İlaç, eczanelerde tablet şeklinde sunulmaktadır. İlaç yetişkinlerde ARVI önlemek ve tedavi etmek için kullanılabilir.

Ayrıca, viral hepatit, akciğer tüberkülozu, herpetik enfeksiyon için reçete edilir.

LAVOMAX tabletler kontrendikedirHamile ve emziren kadınların yanı sıra, düşük yaştaki hastalara. Hazırlamanın sakaroz içerdiğini hatırlamaya değer.

Bu nedenle, bu maddeyi tolere etmeyen kişiler ilacı kullanmamalıdır. Akut solunum yolu viral enfeksiyonları ve grip hastalığının tedavisinde, hastalar 2-3 gün boyunca günde bir tablet alırlar.

Sonra, ilaç her gün alınır. Toplam değişim dozu 750 mg'ı (6 tablet) geçemez.

“Tilorona”

Bu antiviral bir ilaçtırkapsül şeklinde eczanelerde mevcuttur. vücuttaki bu sentetik madde interferon üretimini uyarır.

“Tilorona” genellikle bileşiğin çeşitli hepatit tiplerinin, akciğer tüberkülozu, akut solunum yolu viral enfeksiyonların tedavisinde kombine tedavinin bir parçası anlamına gelir.

Kapsüller Çocuk doğurma esnasında okul yaşından küçük çocuklar, hem de kadınlar için endike değildir “tilorona”. emzirme sırasında ilaç sadece bir çocuk doktoru danıştıktan sonra kullanılabilir. Nadir durumlarda, ilacın olası idiyosenkrazi olduğunu.

İlacın günlük dozu 125 mg'dır. Nadir durumlarda, doktor günde 250 mg reçete edebilir. Tedavi süresi hastanın vücudunun özelliklerine ve hastalığın karmaşıklığına bağlı olarak belirlenir. Geniş spektrumlu antiviral ilaçlar, talimatlara göre kesinlikle alınmalıdır. Doz aşımı, immünokompetan hücrelerin tükenmesine yol açabilir. Vücut, ilaçsız enfeksiyonlarla savaşmayı durduracaktır.

“Amiksin”

Tabletler şeklinde bir antiviral ilaçtır. Ana aktif bileşen tilaksindir. Ek olarak mikrokristal selüloz, kalsiyum stearat, povidon, patates nişastası ve kroskarmeloz sodyum gibi maddeler kullanılır.

7 yaşın üzerindeki yetişkinler ve çocuklar influenza ve ARVI, herpes enfeksiyonlarının tedavisi ve önlenmesi için “Amiksin” tabletleri reçete edilir.

İlaç, akciğer tüberkülozu, viral hepatit tedavisi için karmaşık terapinin bir parçası olabilir.

İlaçların yaş sınırı vardır. Okul öncesi çocuklar için reçete değildir. Hamile ve emziren kadınlar için de Amixin tabletleri kullanamazsınız. Ilacın başka sınırlamaları yoktur. Nadir durumlarda, bireysel hoşgörüsüzlük ortaya çıkabilir.

Çocuklarda ve yetişkinlerde akut solunum yolu viral enfeksiyonları ve grip tedavisi içinGünde 1 tablet atayın. Yedikten hemen sonra ilacı alınız. Tedavinin seyri 3-5 gündür. Komplikasyonlar veya yan etkiler ortaya çıkarsa, hemen bir doktora danışın.

“Arbidol”

Ayrıca antiviral bir ilaçtır.tablet şeklinde sunulmuştur. Ana aktif madde umifenovirdir. Ek olarak, povidon, patates nişastası, kroskarmeloz sodyum, kalsiyum stearat kullanılır. Bu antiviral ilaçlar çok popülerdir.

İncelemeler, “Arbidol” 'un grip ve soğuk algınlığı semptomlarının çok daha hızlı aşılmasına yardımcı olduğunu gösteriyor. İlaç bir bağışıklık düzenleyici madde grubu olarak sınıflandırılmıştır.

Bu nedenle, üç yaşın üzerindeki yetişkinler ve çocuklar mevsimsel sıcaklık değişiklikleri sırasında önleme için tabletleri kullanabilirler.

Bir çocuk için antiviral (1 yıl) çalışmayacak. Tabletler “Arbidol” yetişkinlere ve 3 yaşından büyük çocuklara reçete edilebilir. Hamilelik ve emzirme döneminde, ilaç kontrendike değildir. Ancak, sadece bir doktora danıştıktan sonra kullanılması önerilir.

“Nazoferon”

Bunlar burundaki antiviral damlalardır.İnterferon. İlaç neredeyse hiç kontrendikasyon yok. Doğumdan çocuklar ve hamileler için kullanılabilir. Soğuk algınlığı ve grip belirtilerini hızlı bir şekilde kurtulmak için “Nasoferon” damla yardımcı olur. Hasta bir kişiyle temastan kaçınamazsanız, çareler profilaksi olarak kullanılabilir.

Burunda antiviral damlalar başlangıçta uygulanır.Hastalığın evresi günde 5 defaya kadar. Üç yaşın altındaki çocukların her bir burun pasajında ​​sadece bir damlaya ihtiyacı olacaktır. Yetişkinler iki damla enjekte etti. Ürünü kullanmadan önce, talimatları dikkatlice okumalısınız. Damla açıldıktan sonra, “Nasoferon” buzdolabında 10 günden fazla saklayamaz.

Kullanıldığında yan etkilerantiviral damlalar çok nadirdir. Dikkatle, alerjik reaksiyonlara eğilimli insanlar için ilacı kullanmak için değerlidir. İlacın bireysel intoleransı oluşabilir.

“Isoprinozin”

Bu ilaç birbir immün sistemi uyarıcı etkiye sahip bir antiviral ilaç. Tablet şeklinde üretilmiştir. Ana aktif madde inosin pranobex'dir. Ayrıca ilacın bileşiminde mannitol, patates nişastası, magnezyum stearat ve povidon bulunur.

Böyle bir antiviral ilaç bileşimi ile geniş bir etki spektrumu mevcuttur. Doktorların yorumları, “Isoprinozin” tabletlerinin, tavuk çiçeği, zona, kızamık, herpes enfeksiyonu ile baş etmede yardımcı olduğunu göstermektedir.

Ayrıca influenza tedavisi için ilaçlar kullanırlar.

Küçük çocuklar için hap “Isoprinozin” reçeteürolitiyazis, gut, böbrek yetmezliği olan hastaların yanı sıra üç yıl. Nadir durumlarda, ilacın bireysel hoşgörüsüzlüğü ortaya çıkabilir. Hamilelik sırasında, ilaç kontrendike değildir. Ama dikkatli ve sadece bir uzmanın gözetimi altında al.

“TSikloferon”

Bu çok popüler bir antiviral ajandır.tablet şeklinde sunulmuştur. Ana bileşen meglumin akridon asetattır. İlaveten, ilacın bileşimi propilen glikol, kalsiyum stearat, metakrilik asit kopolimeri, polisorbat gibi maddeleri içerir.

Antiviral ilaçların bu bileşim ile etkisi, interferon sentezi biçiminde ortaya çıkar. Bu, “Cycloferon” tabletlerinin bir immünomodülatör etkiye sahip olduğu anlamına gelir. Akut solunum yolu enfeksiyonları ve influenza tedavisi ve önlenmesi için bir ajan uygulayın.

Ek olarak, ilaç herpetik enfeksiyonların tedavisinde diğer ilaçlarla birlikte kullanılabilir.

Tabletler “Cycloferon” 4 yaşın altındaki çocuklar için reçete edilmezhamilelik sırasında olduğu kadar yıl. Kontrendikasyon, karaciğer ve mide ülserinin sirozudur.

Dikkatle, alerjik reaksiyonlara eğilimli kişiler için ilaç kullanmalısınız. Tabletler, yemeklerden hemen önce günde 1 kez alınır.

Tedavinin seyri doktor tarafından belirlenir ve hastalığın biçimine ve hastanın bireysel özelliklerine bağlıdır.

Antiviral ilaçlar olmadan yapabilir miyim?

Hastalık komplikasyon olmadan ortaya çıkarsa, buİlaçsız yapabilirsin. Doğa, antiviral tabletlerin yerini alabilecek birçok ürün sunmaktadır. Bunların listesi elbette turunçgiller tarafından açılmaktadır. Mevsimsel sıcaklık düşüşlerinde enfeksiyona karşı korumak için sadece yarım limon yemeye değer. Ve hastalık sırasında, asidik ürün hızlı bir şekilde iyileşmeye yardımcı olacaktır.

Mükemmel antiviral özellikler varbal. Ürün sadece bir kaşıkla tüketilebilir veya en sevdiğiniz içeceklere eklenebilir. Sadece bal ile sıcak çay sulandırmayın. Isı, ürünün tüm kullanışlı özelliklerini öldürür.

Источник: https://tr.ilovevaquero.com/zdorove/119606-protivovirusnye-preparaty-shirokogo-spektra-deystvie-protivovirusnyh-preparatov.html

Antiviral ilaçlar

Gripte Antiviral İlaç Kullanımı

Antiviral ilaçlar, vücuda giren ve çeşitli hastalıklara neden olan mikropların ve virüslerin hayati aktivitesini baskılayan ilaçlardır. Antiviral ilaçlar, hastalıkların ve profilaktik amaçların tedavisinde kullanılır.

Antibiyotiklere göre klinik olarak kanıtlanmış etkinliği olan daha az sayıda antiviral ilaç vardır. Birincil kullanımın özelliklerine bağlı olarak, antiviral ilaçlar birkaç gruba ayrılabilir: antiherpetik, antiretroviral, anti-sitomegalovirüs, anti-influenza ve genişletilmiş bir aktivite spektrumuna sahip olanlar.

Grip önleyici ilaçlar Rimantadine , Amantadine, Oseltamivir (Oseltamivir), Arbidol , Zanamivir
Antiherpetik ilaçlar Asiklovir , Valaciclovir , Penciclovir , Famiclovir , İdoxuridin , Riodoxol , Famiclovir , Gansiklovir , Bonafton , Alpizarin , Glycyrrhizinic asit, Florenal , Atazanavir, Tebrofen , Tromantadin
Anti-sitomegalovirüs ilaçları , Фоскарнет Gansiklovir , Foscarnet
Antiretroviral ilaçlar Didanosin, Nelfinavir, Stavudin, Zidovudin , İndinavir sülfat, Ritonavir, Amprenavir, Saquinavir, Abakavir, Zalsitabin, Efavirenz, Lamivudin, Fosfatür, İndovir
Geniş aktivite yelpazesine sahip antiviral ilaçlar Ribavirin , Lamivudin, İnterferonlar , Yodantipirin, Oksolin , Flakozid , Tiloron

Hastalığa ve özelliklere bağlı olarak, çeşitli antiviraller oral, parenteral veya topikal olarak kullanılır (merhemler, kremler, damlalar şeklinde).

M2 kanal blokörleri

İnfluenza virüsünün M2 kanallarını bloke eden bu grubun ilaçları hücrelere girme ve ribonükleoprotein salma kabiliyetini ihlal eder. Böylece viral replikasyonun en önemli aşaması inhibe edilir. Amantadin ve rimantadin sadece influenza A virüsüne etki eder.

Amantadin, klinik etkinliği kanıtlanmış ilk anti-grip ilacıdır. Şu anda, Rusya'da bir antiviral ajan olarak reçete değildir. Dopaminerjik aktivitenin varlığından dolayı, Parkinson hastalığında amantadin kullanılır.

Rimantadine – ev içi ilaç, amantadin yakın bir analogu. Sindirim sisteminden iyi emilir. Burun boşluğu, tükürük, lakrimal sıvının mukusu gibi dokularda yüksek konsantrasyonlar oluşur. Kullanım endikasyonları – A virüsünün neden olduğu influenza tedavisi ve profilaksisi.

Rimantadin ile tedavi, hastalığın ilk semptomlarının ortaya çıkmasından en geç 18-24 saat sonra başlamalıdır. Grip karşıtı aşılama yapılmadıysa veya uygulamasından bu yana 2 haftadan az bir süre geçtiyse, profilaktik olarak (% 70-90 etkinlik) alınır.

İlaç genellikle iyi tolere edilir, bazen baş ağrısı, baş dönmesi, sinirlilik, bozulma konsantrasyonuna neden olur.

Nöroaminidaz İnhibitörleri

Neuraminidase, influenza virüsü de dahil olmak üzere bazı virüslerin zarfının bir parçası olan bir enzimdir. Neuraminidase, virüs partiküllerinin enfekte bir hücreden salınmasına yardımcı olur ve virüsün solunum yolunun diğer hücrelerine girmesini hızlandırır ve enfeksiyonun yayılmasını sağlar.

İnhibitörler, herhangi bir kimyasal reaksiyonun seyrini yavaşlatan veya önleyen maddelerdir.

İnhibitörler, virüsün hücreye nüfuz etmesini ve üreme döngüsünün sonunda hücreden yeni bir viral partikül salınımını sınırlayan influenza virüslerinin nöraminidazlarının aktivitesini inhibe eder. böylece Yeni hücrelerin virüs yenilgisi önlenir.

Neuraminidaz inhibitörleri, çeşitli suşları dahil olmak üzere her türlü grip virüsüne karşı etkilidir. Bugüne kadar, en iyi bilinen nöraminidaz inhibitörleri, Oseltamivir ve Zanamivir'dir.

Dibazol , oksolinik merhem , tebrofen , florenal , burun damlaları şeklinde interferon gibi birçok diğer antiviral ilaçların influenza tedavisinde ve önlenmesinde kullanılmasının, klinik olarak klinik olarak etkinliği araştırılmadığından, kanıta dayalı tıp açısından yeterli bir temele sahip olmadığı belirtilmelidir. çalışmaları.

Antiherpetik ilaçlar

Klinik olarak etkinliği kanıtlanmış olan bu grubun ana ilaçları: asiklovir , penciclovir, famsiklovir, valasiklovir. Bu ilaçlar benzer yapıya ve etki mekanizmasına sahiptir. Replikasyon aşamasını geçen bu herpes virüslerinde DNA sentezini bastırırlar, ancak “hareketsiz” inaktif bir durumda olan virüsleri etkilemezler.

Hamilelik sırasında antiherpetik ilaç kullanımının zararsız olduğu henüz kanıtlanmamıştır. Dikkatlice ayarlanmış dozu ile hamile kadınlar Acyclovir alabilir, ancak yalnızca kişisel bir doktora danıştıktan sonra. İlaç beslenirken anne sütüne nüfuz ettiği için, bu durumda kullanımı da istenmeyen bir durumdur.

Çocuklar için dozajlar, özel bir şemaya göre ayrı ayrı hesaplanır. Bu gruptaki bazı antiviral ilaçların atanmasının HIV pozitif çocuklarda kontrendike olduğuna dair kanıtlar vardır. Antiherpetik ilaçların bazıları ile birlikte kullanılması, böbrek fonksiyon bozukluğuna, nörotoksik reaksiyonlara neden olabilir.

Antiretroviral ilaçlar

HIV enfeksiyonunun tedavisi ve önlenmesinde kullanılan antiretroviral ilaçlar. 3 sınıf ARVD vardır:

  1. Nükleozit HIV Ters Transkriptaz İnhibitörleri.2. Nükleosit olmayan HIV ters transkriptaz inhibitörleri.3. HIV proteaz inhibitörleri.

HIV virüsünün basitliği, onunla savaşmayı çok zorlaştırır. Virüsü kolayca öldürebilen güçlü asitle kaynatma veya tedavi etme gibi ilaçlar insanları tedavi etmek için uygun değildir. Daha güvenli ürünler – bakterilere iyi gelen antibiyotikler, virüsleri etkilememesi nedeniyle bir virüse yardımcı olamaz.

HIV'e etki eden ilaçlara antiretroviral ilaçlar denir. Virüs üzerinde etki eder, enzimlerin birinin veya diğerinin etkisini bloke eder ve böylece virüsün lenfositlerde çoğalmasını önler.

Farklı antiretroviral ilaçların etkileri, HIV'in yaşam döngüsünün farklı aşamalarına yöneliktir.

Ne yazık ki, hemen hemen tüm antiretroviral ilaçlar yüksek derecede toksiktir ve antibiyotiklerden çok daha fazladır.

Diğer antiviral ilaçlar

Yodantipirin, bir iyot ve antipirin bileşiğidir. Bu ilaç 120 yıldan daha uzun bir süre önce sentezlendi, ancak yaklaşık 60 yıl önce tıpta aktif olarak kullanıldı. İlaç, interferojenik, immünomodülatör, antienflamatuar özelliklere sahiptir. En sık kene kaynaklı ensefalit tedavisinde kullanılır. Vücuttaki yan etkiler mide bulantısı, şişme ve alerjidir.

Oksolin , harici olarak kullanılan popüler bir antiviral ilaçtır. Dahası, bu ilacın etkinliği kanıtlanmamıştır. Oksolinik asit ve oksolin farmakolojik özelliklerinde farklıdır.

Flacozide , rut familyasındaki bitkilerden elde edilen bitki kökenli bir antiviral maddedir. Hepatit, herpes, kızamık, depriving tedavisinde kullanılır. Yapısı flavonoidlere yakındır.

İnterferon , bir virüs olarak yabancı bir mikroorganizmanın istilasına tepki olarak vücudun ürettiği benzer özelliklere sahip geniş bir protein spektrumudur. Bunlar hücreleri virüslere karşı duyarsız kılan koruyucu maddelerdir. İnterferonlar birkaç gruba ayrılır. Ne yazık ki, interferonlar genellikle hem kalpten hem de mideden ve bağırsaklardan yan etkiler üretir.

öykü

Spesifik bir antiviral ajan olarak önerilen ilk ilaç, virulokidal etkisi G. Domagk (1946) tarafından tarif edilen K-tiyosemikarbazondur.

Bu grubun hazırlanması, tioasetazon, bazı antiviral aktiviteye sahiptir, ancak yeterince etkili değildir; Anti-tüberküloz ilacı olarak kullanılır.

Faringosept (Faringosept, Romanya) adı verilen 1,4-Benzokinon-guanil-hidrazinotio-semikarbazon türevi , üst solunum yollarının (tonsillit, dişeti iltihabı, sitit, vb.) Enfeksiyöz hastalıklarının tedavisi için “perlingual” (ağız boşluğunda emilebilir) tabletler formunda kullanılır. ) ..

Kmethisazon daha sonra, çiçek hastalığı virüslerinin üremesini etkili bir şekilde baskılayan etkili bir şekilde sentezlendi ve 1959'da, etkili bir antiviral madde olduğu ortaya çıkan nükleosid K idoxuridine , herpes simpleks virüsü ve aşısını (aşı hastalığı) baskıladı.

Sistemik kullanımın yan etkileri, idoxuridin'in yaygın kullanımını sınırlandırmıştır, ancak herpetik keratit için oftalmik uygulamada topikal kullanım için etkili bir ilaç olarak korunmuştur. İdoxuridinin ardından, Katsiklovir, Fribamidil (Kribavirin), vb.

Dahil olmak üzere oldukça etkili antiviral ilaçlar tanımlanmış diğer nükleositler elde edilmeye başlandı.

1964 yılında, Camantadine sentezlendi (bkz. Midantan ), daha sonra rantantadin ve diğer adamantan türevleri, ki bunlar etkili antiviral ajanlardı.

Olağanüstü bir olay, endojen interferon K'nın keşfi ve antiviral etkinliğinin kurulmasıydı. Modern DNA rekombinasyon teknolojisi (genetik mühendisliği), viral ve diğer hastalıkların tedavisi ve önlenmesi için interferonların yaygın olarak kullanılması olasılığını başlattı.

Rus araştırmacılar, viral hastalıklarda sistemik ve yerel kullanım için bir dizi sentetik ve doğal (bitki kökenli) ilaç geliştirdiler (bakınız Bonafton , Arbidol , Oksolin , Deytiformin , Tebrofen , Alpizarin , vb.).

Şimdi, birtakım immün sistemi uyarıcı ve antiviral ajanların (bakınız Prodigiosan , Poludan, Arbidol ve diğerleri) etkisinin, interferonojenik aktiviteleri, yani endojen interferon oluşumunu uyarma yetenekleriyle ilişkili olduğu tespit edilmiştir.

Источник: http://tr.medicine-cure.com/cats_307.htm

Antiviral Geniş spektrumlu

Gripte Antiviral İlaç Kullanımı

gibi grip ve SARS gibi ortak hastalıklar, var olmaya devam ediyor.Her yıl binlerce ağrı boğaz, vücut ağrıları, burun akıntısı ve öksürük şeklinde kendini gösterecektir tatsız belirtiler, hissediyorum.Yana hastalığı hızlı bir anti-viral ilaçlar geniş bir spektrum kullanılarak aşılabilir.

nasıl çalışır?Daha fazla ya da daha az ölçüde

antiviral ilaçlar vücudun savunma uyarır.Sadece patojenler ile mücadele interferon, – Bu özel bir madde üretimi başlar.Bütün antiviral geniş spektrumlu iki gruba ayrılabilir.Bazıları sadece vücutta interferon üretimini uyarır.Diğer ilaçlar, aynı zamanda bileşim içinde bir maddeyi ihtiva var.Belirli bir durumda uygun ne tıp, doktor isteyebilir.

anlık interferon dayalı uyuşturucu beklemeyin.İyi bir sonuç kapsamlı bir tedavi verebilir.Antiviral ilaçlar sadece kısa bir süre hastalığın üstesinden yardımcı olur.Hasta da, bol miktarda sıvı ateş düşürücü almak ve yatak istirahati uymak gerekir.

nelere dikkat etmeliyim?

interferon dayanarak herhangi bir fon anda almaya başlaması gerekirken Hastalığın ilk belirtileri.Bir doktora danışmanız önerilir.Bu çocuk sağlığı özellikle doğrudur.Interferon temelinde değil, her ilacın okul öncesi yaş çocuğu gelebilir.Çocuk doktoru da çocukların iyi antiviral ajan isteyebilir.

interferon bazlı ilaçlar antibakteriyel ilaçların grubuna ait değildir.Hastalık pürülan sinüslerde veya bademcik eşlik nedenle, antibiyotikler olmadan yapamaz, sonra plak çıktı.

Antiviraller geniş spektrumlu iyi bir sonuç veremez.O değil tüm ilaçlar uyumlu olduğu unutulmamalıdır.İnfluenza komplikasyonları ile oluşursa, bu tür “Tamiflu” ve “Relenza” gibi ilaçlar yardım almak.

Ancak diğer anti-viral ajanlar ayrı uygulanır.

«Viferon»

Bu immünomodülatör etkileri olan popüler antiviral ilaç.Ana etken madde interferon olduğunu.Buna ek olarak, ürün dinatriyaedetata dihidrat, polisorbat, askorbat ve kakao yağı içerir.İlaç merhem ve fitiller gibi eczanelerde mevcuttur.

İlaç yaygın çocuklarda ve erişkinlerde SARS tedavisinde ve grip kullanılmaktadır.Ilaç, genellikle karmaşık olan tedavinin bir parçası.Erken yaştan itibaren kullanılabilecek bu bebek antiviral ajan.Hiçbir ilaç gebelik sırasında da kontrendikedir.

“Viferon” hiçbir yan etkisi olduğu anlamına gelir.Nadir durumlarda, bir alerjik bir reaksiyon döküntü olabilir.Tedavi gerekmez iken iptal edilmesi.Döküntü tamamen birkaç gün geçer.

en popüler rektal kullanılan fitiller şeklinde ilaçtır.Yenidoğanlar 12 saatlik bir aralık ile bir fitil 2 günde bir tanıtılmaktadır.5 yaşından büyük çocuklara ve yetişkinler ilacı günde üç kez kullanılır.Tedavinin Ders 5.7 gün ortalama.Sadece interferon üretimini uyarır antiviral ilaçların geniş bir yelpazede, gerekiyorsa

«Lavomax»

, dikkate alınması gereken ilk şey bir araçtır “Lavomax.”Bunun ana aktif madde tilorona dihidroklorid'dir.

İsteğe bağlı bileşenler, povidon, magnezyum hidroksikarbonat topotekan ve kalsiyum stearat gibi kullanılır.İlaç hap şeklinde eczanelerde mevcuttur.

İlaç önlenmesi ve yetişkinlerde SARS tedavi etmek için de kullanılabilir.Buna ek olarak, viral hepatit, akciğer tüberkülozu, herpes enfeksiyonu için reçete edilir.

Tabletler hastalar için kontrendike küçük “Lavomax” yanı sıra, hamile ve emziren kadınlar.Bu ürün sakaroz içerir olduğunu hatırlamakta yarar var.Bu nedenle, bu madde tolere edemez kişi, ilaç kullanılmamalıdır.SARS ve grip hastalarının tedavisinde 2-3 gün boyunca günde bir tane hap almak.Bundan başka, ilacın her gün alınır.Toplam ders doz 750 mg (6 tablet) aşmamalıdır.

It «tilorona»

kapsül şeklinde eczanelerde mevcuttur bir antiviral ilaç.Bu sentetik ilaç vücutta interferon üretimini uyarır.”Tilorona” çoğu zaman çeşitli hepatit tiplerinin, akciğer tüberkülozu akut solunum yolu viral enfeksiyonların tedavisinde kombine tedavinin bir parçası olduğu anlamına gelir.Kapsüller Çocuk doğurma sırasında okul öncesi çağındaki çocukların yanı sıra kadınlar için endike değildir “tilorona”.Emzirme sırasında, ilaç sadece çocuk doktoru ile görüştükten sonra kullanılabilir.Nadir durumlarda, olası ilaç idiosyncrasy.Ilaç 125 mg

günlük dozu.Nadir durumlarda, doktor günde 250 mg alımını reçete edebilir.Tedavi süresi ve hastalığın şiddeti özelliklerine bağlı olarak belirlenir.Antiviraller yönergelere göre geniş bir yelpazede almalıdır.Aşırı doz, bağışıklık hücrelerinin azalmasına yol açabilir.Vücut tıbbi bakım olmadan enfeksiyonlarla mücadele sona erecek.

«Amiksin»

hap şeklinde Bu antiviral ilaç.Ana etken madde tilaksin olduğunu.Buna ek olarak, mikrokristalin selüloz, kalsiyum stearat, povidon, patates nişastası, kroskarmeloz sodyum ve gibi malzemeler kullanılarak.

7 yıldır Yetişkinler ve çocuklar grip ve akut solunum yolu viral enfeksiyonlar, herpes enfeksiyonlarının tedavisi ve önlenmesi için hap “Amiksin” tayin.

İlaç akciğer tüberkülozu, viral hepatit tedavisinde yardımcı terapi olarak da dahil edilebilir.

uyuşturucu yaş kısıtlamaları vardır.Bu okul öncesi çağındaki çocuklar için endike değildir.Hamile ve emziren kadınlar “Amiksin” tablet kullanmayın.Diğer kısıtlamalar tıbbi ürün değildir vardır.Nadir durumlarda idiosyncrasy oluşabilir.

SARS tedavisi ve çocuklar ve yetişkinler için grip günde 1 tablet atar.Yemekten hemen sonra olmalıdır ilacı.Tedavi süresi 3-5 gün olabilir.Ne zaman komplikasyonlar ya da yan etkileri derhal tıbbi yardım almalısınız.

«Arbidol»

Ayrıca tabletler biçiminde sunulur bir antiviral ilaç, bir

.Ana etken madde Arbidol olduğunu.Ek olarak kullanılan povidon, patates nişastası, kroskarmelloz sodyum, kalsiyum stearat.Antiviral ilaçların benzer bileşimi ile çok popüler.

Yorumlar anlamına gelen “Arbidol” grip ve soğuk algınlığı belirtileri aşmak için önemli ölçüde daha hızlı olur gösteriyor.İlaç immünomodülatör ajanlar grubuna aittir.

Bu nedenle, yetişkin ve üç yaşından büyük çocuklar mevsimsel sıcaklık dalgalanmaları sırasında önleme hapı için başvuruda bulunabilirsiniz.Çocuk (1 yıl) için

Antiviral uygun değildir.Pills “Arbidol” yetişkin ve 3 yaşından büyük çocuklarda atanabilir.Hamilelik ve emzirme döneminde ilaç kontrendike değildir.Ama kullanımı hala sadece doktorunuza danışarak tavsiye edilir.

«Nazoferon»

interferon dayalı Bu anti-burun damlaları.İlaç neredeyse hiç kontrendikasyonları vardır.Bu doğumdan, hem de hamile kadınlar için de kullanılabilir.”Nazoferon” Yardım hızla soğuk algınlığı ve grip belirtileri kurtulmak Damlalar.Bir hasta ile temas kaçınılması sürece aracı, önleyici olarak kullanılabilir.Antiviral

burun damlası gün başına 5 kez hastalığı kadar başlangıç ​​aşamasında uygulanır.Üç yıla kadar olan çocuklar, her bir burun deliğine bir damla, sadece.Yetişkin iki damla tatbik.Araçları uygulamadan önce talimatları dikkatlice muayene edilmelidir.”Nazoferon” açılış damla sonra buzdolabında 10 günden fazla herhangi saklanabilir.Antiviral damla kullanarak

advers reaksiyonlar seyrek görülür.Önlemler alerjik reaksiyonlara eğilimli kişilere ilacı kullanmalıdır.Ilaç idiosyncrasy olabilir.

«izoprinosin»

Bu ilaç etkisini bağışıklık uyarıcı olan antiviral bir ilaçtır.Tabletler olarak mevcuttur.Ana etken madde inosin pranobeks olduğunu.Ayrıca ilaç, manitol, patates nişastası, magnezyum stearat ve povidon ihtiva eder.

Antiviral ilaçların bir bileşimle geniş bir etki yelpazesi sunar.Hekimlerin Yorumları tablet “isoprinosin” suçiçeği, zona, kızamık, herpes enfeksiyonu ile baş yardımcı olmak için işaret etmektedir.

Grip tedavisi için bir ilaç kullanın.

ürolitiazis, gut, böbrek yetmezliği muzdarip hastaların yanı sıra, üç yaşın altındaki hapları “isoprinosin” çocukları reçete değil.Nadir vakalarda ilaç idiosyncrasy oluşabilir.Hamilelik sırasında ilaç kontrendike değildir.Ama dikkatli ve sadece uzman gözetiminde almaya değer.

«TSikloferon»

Bu tabletler şeklinde sunulan bir çok popüler bir anti-viral bir ajandır.Ana bileşen akridonatsetat meglumin hareket eder.Buna ek olarak, ilaç bileşimi propilen glikol, kalsiyum stearat, metakrilik asit, polisorbat gibi malzemeler bulunmaktadır.

Antiviral ilaçlar, yapının aksiyon interferon sentezini şeklinde gösterilmiştir.Bu tabletlerin TSikloferon “immünomodülatör etkileri olduğu anlamına gelmektedir.Akut solunum yolu enfeksiyonları ve grip tedavisinde ve önlenmesinde uygulayın.

Ayrıca, tıbbi madde, herpes enfeksiyonlarının tedavisi için başka ilaçlar ile kombinasyon halinde de kullanılabilir.

Tabletler “TSikloferon” yanı sıra hamilelik sırasında, 4 yaşından küçük çocuklar için endike değildir.Kontraendikasyon karaciğer sirozu, ve mide ülseridir.Dikkat alerjik reaksiyonlar eğilimli olan insanlar için bir ilaç kullanılır.Tabletler sadece yeme bir gün önce 1 kez alınır.Tedavi süresi, bir doktor tarafından belirlenir ve hastalık şeklinde, hem de hasta sayısına bağlıdır.

antiviral ilaçlar olmadan yapabilir?Hastalık komplikasyon olmadan gerçekleşir

ise, ilaçsız yönetmek oldukça mümkündür.Doğa antiviral haplar yerine çok sayıda ürün bulunmaktadır.Onları listeleyin, tabii ki, narenciye açın.Mevsimsel sıcaklık değişimleri sırasında, sadece yarım limon yemeye enfeksiyondan korunmak için olduğunu.Ve hastalık ekşi ürünün döneminde hızla iyileşir.

Dışındaki Bal antiviral özelliklere sahiptir.Ürün, kaşıkla yenebilir veya sadece bir içecek eklenebilir.Sadece bal ile sıcak çay ile seyreltilmiş olmamalıdır.Yüksek sıcaklık ürünün tüm faydalı özelliklerini öldürür.

Источник: https://healthtipsing.com/tr/pages/66562

Antiviral ilaçlar: avantajları ve dezavantajları

Gripte Antiviral İlaç Kullanımı

Eğer anjin tedavisi başlamadan önce, ilk olarak hastalığın gerçek nedenini belirlemek gerekir.

Hastalığın viral kökenli anjinada antiviral ilaçlar ile tedavi edilir.

bir viral boğaz ağrısı bademcikler üzerinde bir plak eşliğinde olmadığını zamanki farklı viral tonsillit belirtileri, onlar şişmiş hale gelir ve bir kızıl renk tonu iltihabı alır.

Eğer anjina ARVI ile birlikte görülürse, anjina durumunda aşağıdaki antiviral ilaçlar önerilmektedir:

 • Asiklovir.
 • Valasiklovir.
 • Pharmciclovir.
 • Zovirax.

Herpetik anjin, kabarcıklar yüzünden, dudaklardaki bademciklere çok benzeyen, ağız bademciklerini ve mukus boşluğunu kaplayan, denir. Zamanla bu kabarcıklar patlar, berrak bir sıvı dışarı akar ve otopsi bölgesinde ülserler oluşur. Herpetik angina ile yukarıdaki ilaçlar etkili değildir, çünkü bu boğaz ağrısına neden olan Coxsackie virüsü herpes ailesine ait değildir.

Çocuklar anjina ile herhangi bir antiviral ilaç reçete:

Viferon.

 • Grippferon.
 • Arbidol.
 • Bir yıla kadar olan bebekler, antiviral tedavi rektal fitiller – Viferon, Genferon-light olarak önerilmektedir. Çocuklarda angina asiklovir sadece bir çocuk üç yaşına ulaştığında kullanılır.

Anjina

bakteriyel anjina veya akut tonsillit ile en etkili antibakteriyel ilaçlar anjinada antibakteriyel ilaçların kullanımını içerir

Anjin angina

Penisilin grubu ve sefalosporin antibiyotik ile tedavi streptokok kaynaklanır. Penisilinler

 • , kasıtlı olarak hareket ettikleri ve bağırsak mikroflorası üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olmadıkları için iyidir. klavulanik asit ile amoksisilin anjin ve hazırlıkları – amoxiclav ve Augmentin: Birçok mikroorganizma penisiline karşı direnç geliştirmiş olduğundan, giderek yarı sentetik penisilinler reçete edilir. penisilinin intolerans durumunda tayin
 • sefalosporin I ve II nesil (Cephalexin, Sefuroksim, Cefpodoxime) ve Amoksisilin. Anjinadaki bu antibakteriyel ilaçlar, penisilinler kadar dar kapsamlı değildirler ve bağırsak mikroflorası üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilirler, ancak bunlar nadiren alerjik reaksiyonlara neden oldukları için iyidirler. Başka bir antibiyotik grubu –

makrolid . Pürülan anjina için bu antibiyotikler çok popülerdir çünkü en güvenli olanlarından biri olarak kabul edilirler.

Günümüzde birçok makrolid kaynağı vardır, en popülerleri Eritromisin, anjinadan Azitromisin, Josamycin, Spiramycin'dir.

Makrolidler penisilinlere göre daha iyi tolere edilir, ancak mikroorganizmaların onlara karşı direnci daha hızlı gelişir. Bu, tekrarlanan bir anjina ile, beklenen terapötik etkiyi artık getiremeyeceği anlamına gelir.

Antibiyotik içermeyen anjin iyileştirilemez.

Ve tehlidir çünkü fazla bir boğaz ile ilgili bu yol açabilir için komplikasyonları ve sistemik komplikasyonlar – kardiyovasküler sistem (örneğin, miyokardit gibi komplikasyonları), etkilenmiş eklemlerin (bağ dokusu hastalıkları ve romatizma geliştirmek), böbrek (komplikasyonlar meydana gelebilir piyelonefrit formu).herkes antibiyotik tür anjin veya yararsız etkili olanı bildiği için komplikasyon, anjina ve kendini reçete antibiyotikler kendileri ile kendi kendine ilaç tavsiye edilmez, çünkü

öyle. Örneğin, streptokoklar bunlara çok dirençli olduğundan, yaygın tetrasiklin antibiyotikler veya sülfonamidler anjina tedavisinde yararsızdır. Bu nedenle, antibiyotik formu ve bir doktor ataması gerektiğini onun doz, o da bireysel hoşgörüsüzlük ve antibiyotiğe karşı alerjik reaksiyonların olmaması dikkat edin.
Anjina için antibakteriyel ilaçlar genellikle 7-10 gün boyunca reçete edilir. Antibiyotiklerin kullanımı etkisi ilk günlerinde hissedilebilir, ancak streptokoklar zayıflamış vücudu saldırabilir beri tedavi kesintiye edilemez ve hasta anjin yeniden yapılabilir.

preparatlar anjin – aşağıdaki ilaç grupları ile ilgili ilaç içermelidir anjin kompleks tedavisi için bu ilaçlara ilaveten kompleks tedavisi

,

antihistaminler

sökücü ödem – Diazolin, loratadin, simetidin, Erius, suprastin.

 • Antifungaller (kandidiyazis gelişmesini önlemek için, olasılık antibiyotiklerle artırır) – Nistatin ketokonazol'ün.
 • Antipiretikler – Parasetamol, Ibuprofen.
 • İmmün uyarıcı preparasyonlar – IRS-19, Ribomunil, Bronchomunal. Sadece emilim için sprey veya tabletlerin anjini tedavi edemediğini bilmek önemlidir. Ve sadece anjina semptomlarının antibiyotikleri kaldırılamaz. Bir uzman tarafından atanan karmaşık terapi burada gereklidir.

Источник: https://tr.zdravinfo.org/antiviral-drugs-in-angina-advantages-and-disadvantages-640

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.