Her İki Erkekten Biri Bu Sorunla Tanışıyor!

Bir Erkeğin Size Kur Yaptığının 10 Kanıtı

Her İki Erkekten Biri Bu Sorunla Tanışıyor!

Hiç o yakışıklı erkeğin size kur yapıp yapmadığını düşündünüz mü? Birkaç hareketi onun sizinle gerçekten ilgilendiğini gösterecektir. Vücut dilini anlamak zor da olsa bir yerden başlamak gerek. Buyurun size bir erkeğin sizden hoşlandığını gösteren, size kur yaptığının 10 kanıtı…

1- Sevimli gülümseme

Hoş bir gülümseme kesinlikle iyi bir işaret hele ki iş kur yapmaya gelince kesinlikle en önemli işaretlerden biri. Eğer onun size gülümsediğini fark ediyorsanız büyük bir ihtimalle sizinle tanışmak ve konuşmak istiyordur.

Belki de utangaç biridir, o yüzden neden cesaretini toplayıp gidip onunla konuşmuyorsun? Tabii eğer ondan hoşlanıyorsan. İlk adımı senin atmanda utanılacak hiçbir şey yok.

Sadece sende ona gülümse, onunla konuş ama fazla zoru sakın oynama.

2- Utançtan kızarmak

Belki de utangaç erkeklere kur yapmak ne zor biliyorsundur ama bu o tip erkekleri görmezden geleceksin anlamına gelmez.

Eğer bir erkek senin yanında kızarıyorsa bu senden hoşlandığının bir göstergesidir. Tabii sadece utangaç erkekler kızarmaz, güzel bir kız görünce her erkek kızarabilir.

Kızarmak kontrol edemediğimiz bir vücut fonksiyonu ama senin yanında kızarıyorsa senden kesinlikle hoşlanıyordur!

3- Göz teması

Bu işaret biraz hileli ama kesinlikle dikkat etmeye değer. Göz teması, iletişim sırasında önemli bir hareket ve elimizden geldiğince buna dikkat etmeliyiz.

Bir erkeğin sizinle ne kadar süre göz teması kurduğuna bakarak sizden hoşlanıp hoşlanmadığını anlayabilirsiniz.

Kur yaparken hepimiz göz teması kurmaya çalışmıyor muyuz? Kısa süre göz teması kursa bile belki de sizden hoşlanıyor olabilir, ama biraz utangaçtır.

4- Taklit

Bazen erkekler farkında olmadan karşısındaki kadının hareketlerinin aynısını yapar. Bu sizden hoşlandığının bir başka işaretidir. Bu hareketlerinizi taklitten konuşmanızı taklide kadar gidebilir. Mesela siz gülerken o da güler. Aslında sevdiğimiz birini taklit etmemiz doğal bir hareket. Hatta bir çok internet sitesinde kur yaparken taklit erkeklere önerilen bir taktiktir.

5- Ellerini beline koyma

Eğer karşınızda ellerini beline koyarak ya da başparmaklarını kemer yerlerine geçirmiş duruyorsa sizden hoşlanıyor olabilir. Bu şekilde kendine güvenen ve maço bir erkek olduğunu göstermek istiyor. Ben bu tarz bir kur yapmayı hoş bulmuyorum ama gene de erkekler bunu kullanabilir.

6- İçten bir dokunuş

Eğer size dokunursa sizden kesinlikle hoşlanıyor. Ama bir erkek size yanlışlıkla dokunuyorsa bu tamamen farklı bir konu. Dokunuş erkeğin sizin ilginizi çekmeye çalıştığını ve konuşmak için bahane aradığını gösterir. Eğer siz de bu kişiden hoşlanıyorsanız onun kurlarına karşılık verin. Bu işareti çoğu kız umursamıyor ama aslında çok önemli!

7- Baş eğmek

Bir erkeğin başını eğmesi bile sizden hoşlandığını gösterebilir. Sizinle konuşurken başını yana yatırıyorsa bu sizi çok dikkatli dinlediğini gösterir. Bu da sizinle konuşmaktan ze aldığını ve mutlu olduğunun göstergesidir. Bir erkeğin beni dikkatli dinlemesi beni çok mutlu eder. Erkekten hoşlanmasam bile bu hareketi beni çok etkiler.

8- Büyük gözbebeği

Bazen gözlerimiz bizi ele veren şeyler olur. Hoşlandığımız birini gördüğümüzde göz bebeklerimiz büyür ve genişler. Sevmediğimiz birini görünce de tam tersi olur. Size bakarken karşınızdaki erkeğin gözbebekleri büyüyorsa bu sizden hoşlandığını gösterir.

Görsel: www.flickr.com/photos/who_da_fly/

9- Kalkık kaşlar

Sizden hoşlandığını sizden gizlemek için gözlerini kaçıran bir erkekle karşı karşıya olabilirsiniz. Kaşlarını sizle konuşurken biraz kaldırması sizden hoşlandığına bir gösterge olabilir. Konuşurken kaşlarına dikkat edin, eğer yukardalarsa size kur yapıyor demektir!

10- Yerinde duramamak

Hoşlandığınız erkek yanınızdayken kıpır kıpır olduğunuz oldu mu? Eminim bunu yaşıyorsunuzdur ama bu bir sorun değil. Sadece biraz sinirli hissediyorsunuz ama iyi bir sinir bu. Sebebiyse onun sizden hoşlanıp hoşlanmadığını bilmemeniz. Eğer o da karşınızda huzursuzlanıyorsa bu onun da sizden hoşlandığını gösterir.

İşte bir erkeğin size kur yaptığının 10 kanıtı! Ne bekliyorsunuz? Kuruna karşılık verin! Sizin bildiğiniz bu listeye eklenebilecek hareketler neler?

Aşağıdaki yazılara da göz atmanızı öneriyoruz:

Bir Erkeğin Sizi Sevdiğini Anlamanın 7 Yolu
Erkeklerin Duymaktan Hoşlandığı 10 Güzel Söz
Erkekler Kadınlarda Neyi Sever 13 Özellik

May 20, 2014Nihal Karaman

Источник: https://www.hurrem.com/bir-erkegin-size-kur-yaptiginin-10-kaniti/

Bir Erkekle Tanışmanın En İyi 7 Yolu

Her İki Erkekten Biri Bu Sorunla Tanışıyor!

Bir erkekle nasıl tanışılır sorusunu bu yazıda yanıtlıyorum ve sana HEMEN kullanabileceğin pratik taktikler veriyorum.

Değişik durumlar için farklı tanışma yöntemlerine ihtiyacın olacak.

Şanslısın, çünkü birkaç dakika içerisinde bir ton ETKİLİ taktik öğreneceksin.

Peki, bir erkekle tanışmak için ona ne söylemelisin?

Açıkçası bu pek önemli değil, çünkü bir erkek senden hoşlanırsa senin ona ne söylediğinin pek bir önemi olmaz.

Hiç konuşamayıp saçmalasan bile bu davranışın ona şeker gelir

Источник: https://www.erkeginakli.com/bir-erkekle-nasil-tanisilir/

Tanışma ve Tanıştırma

Her İki Erkekten Biri Bu Sorunla Tanışıyor!

Ev sahibi kadın, bir davet vereceği zaman kimi kime tanıştıracağını önceden düşünmelidir.

Tanıştırılmak istenen kişiler için ne olursa olsun birbirlerinden izin alınması gerekir.

Tanıştırmadan önce iki tarafın birbirini tanıyor olabileceğinden şüphe edilirse “Tanışıyor musunuz?” diye sorulabilinir.

Zaten tanışılan, görüşülen birine tanıştırılmak durumunda kalındığında, tanıştıran kişiyi bozmamak için tanıştırma işinin bitmesi beklenir ve tanıştıran kişi güç durumda bırakılmaz. Tanışma işi olup bittikten sonra durumu açıklamak daha uygundur.

İsmi unutulan bir kişiye soyadı sorulduğunuda ismini de söyler.  Eğer soyad sorulursa isim ile birlikte söylenmelidir.

Tanışmadan sonra: “Memnun oldum.” “Şeref duydum.” gibi kibarca bir cümle kullanmak gelenek olmuştur.

Ne Zaman Tanıştırılır?

Tanıştırma işlemi ilk karşılaşıldığında yapılmalıdır.

Bir kadınla gezmeye çıkan bir erkek, yolda tanıdığı bir başka kadına rastlarsa her iki kadının birbiriyle tanışma isteği gösterip göstermemelerine bakar, isterlerse onları tanıştırır.

Nasıl Tanıştırılır?

Tanıştıran kişi daima ayakta kalmalıdır.

Birisini bir topluluğa tanıtmak için adını yüksek sesle söylemek yeter.

Aileden olanlar tanıştırılırken soyadları söylenmez.

Tanıştırmada isimler çok açık, üzerine basarak ve anlaşılır, akılda kalır bir biçimde tane tane söylenmelidir.

Tanıştırılan kişiyi daha iyi tanıtabilmek ve anlatabilmek için belirli bir özelliği varsa o da söylenir.

Küçüğün adı önce söylenir.

Bir amir memur eşi ile tanışmak isterse, ev sahibi bayan, erkeği kadının ayağına götümez, bir bahane yaratarak kadını götürüp onunla tanıştırır.

Nasıl Tanışılır?

Oturan bir erkek veya kadın kendisine bir kişi tanıştırılacağı zaman ayağa kalkmalıdır. Ayağa kalkmanın istisnaları başkalarının rahatsız olabileceği durumlardır. Örneğin tiyatroda, kalabalık bir sofrada kendisine bir kadın tanıtılan erkek, onu yerinden kalkmaksızın olduğu yerden selamlar. Bu davranış ayağa kalkarak başkalarını rahatsız etmemek düşüncesine dayanır.

Aynı toplantıda, memurunun eşini gören amirin onunla tanışmak istemesi bir nezaket kuralıdır.

Kim Kime Tanıştırılır?

  • Yeni gelenler orada bulunanlara,
  • Erkekler kadınlara, ancak genç kız yaşlı erkeğe,
  • Astlar üstlere,
  • Küçükler büyüğe,
  • Gençler yaşlılara, tanıştırılır

Statü farkının olduğu yerde kadın-erkek kuralı değil ast-üst kuralı geçerli olur.

Örneğin; bir genel müdürün genç eşi, ya da genç bir subayın eşi, her zaman bir bakanın yaşlı kız kardeşine, bir generalin kızına, bir konsolosun eşine tanıştırılır.

Sosyal ve resmi durumları eşit olan kadınları tanıştırırken herhangi birinin adını ilk önce söylemenin sakıncası yoktur. Yalnız, ev sahibi bayan iki kadını tanıştırırken kendi akrabasının adını ilk önce söylemelidir.

Kendini Tanıtmak

Bir yere girdiğinde kişi önce kendini tanıtmalıdır.

Kişi amiri ile ilk defa karşılaştığında kendini tanıtmalıdır. Sonra yeni girilen işyerinde kişi kendini tanıtır.

Bir erkeğin ya da bir kadının kendini karşı cinse tanıştırmak için çabalaması doğru değildir.

Bir erkek veya bir kadın toplantıda yanyana düştüğü bir kişi ile karşı cinsten dahi olsa kendini kısaca tanıtarak birkaç söz edebilir. Ancak böyle bir durumda kadının kendini tanıştırması tercih edilmeyen bir durumdur. Ev sahibinin tanıştırma işini yapması en doğrusudur.

Bir erkek, yanında bir erkek olan kadına kendini tanıtmadan önce erkeğe kendini tanımalıdır.

Resmi dairelere başvurulduğunda kişinin kendisini tanıtmasına gerek yoktur. Yüksek bir memurla tanışmak gerekirse o zaman kişi kendini tanıtabilir.

Bir ticaret evi adına bir yere başvuran bir kimse ya da bir memur, kendi adını değil, temsil ettiği firmanın adını söylemelidir. Çünkü, onun amacı kendini değil, temsil ettiği kuruluşu tanıtmaktır.

El Uzatma

Kadın her zaman elini erkekten önce uzatır. Fakat bir erkekle ilk kez tanıştırılan bir kadın çoğu zaman erkeğe elini uzatmaz.

Her yönden büyük olan ilk önce elini uzatır, uzatılan el sıkılır. Eli çok hafif sıkmak da, acıtacak kadar sıkmak kadar yanlıştır.

El Sıkma ve Öpme

Resmi ilişkilerde el ve yanak öpmek yoktur.

Avrupa’nın yüksek devlet ve hükümet adamları, tanıştıkları kadınların elini çoğu zaman öpmez, sadece sıkarlar. Çok kişi de, kadının elini öpmeyip, sadece sıkmayı prensip edinmiştir.

Kendi evinde konuk kabul eden bayanlar, kadın ve erkeklerin ellerini sıkarlar.

Источник: https://nezaketkurallari.com/tanisma-ve-tanistirma/

Поделиться:
Нет комментариев

    Bir cevap yazın

    Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.