İğneli Radyofrekans ve Lazerle Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Bu 10 öneri gençleştiriyor

İğneli Radyofrekans ve Lazerle Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Günümüzde pek çok kişinin vazgeçilmezleri arasına giren sosyal medya güzel görünme isteğini her zamankinden daha fazla artırdı. Küçük ekranlar ardından yükselen selfieler ve grup fotoğrafları, kişilerin özellikle yüz ve boyun bölgelerine daha fazla odaklanmalarını, bunun sonucunda da hoşlarına gitmeyen bölgelerde değişikliklere gitmelerini beraberinde getiriyor.

Sosyal medyanın da etkisiyle günümüzde genç görünme isteği kadınların yanı sıra erkeklerde de giderek yaygınlaşırken Acıbadem International Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Hülya Sağlam, teknoloji ve tıptaki gelişmelerin bu isteklere artık yanıt verebildiğini söylüyor.

Özellikle boyunun gözkapağından sonra en ince deriye sahip bölge olması nedeniyle daha erken deforme olarak yaşlılığı da en çok gösteren bölgemiz olduğunu belirten Dr. Hülya Sağlam, “Buna karşın en çok ihmal edilen bölgelerden birisi de boynumuz oluyor.

Günümüzde gıdının belirginleşmesi, deride ince kırışıklıklar, tavuk derisi görünümü, sağa sola dönerken abartılı kırışık görüntü, yatay çizgilerin derinleşmesi, hatta çift çene sorunu en çok karşımıza çıkan şikayetleri oluşturuyor. Tedaviye erken başlamak ve belirli tedavileri belirli aralıklarla tekrarlamak problemin çözümü için önemli.

Üstelik günümüzde artık basit ama etkili yöntemlerle bu şikayetleri ortadan kaldırabiliyoruz” diyor. Dr. Hülya Sağlam, boyun kırışıklığı ve sarkmasına karşı yapılan uygulamaları ve alınabilecek önlemleri anlattı; önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

Botoks

Botoks; kaş arası, göz çevresi ve alın çizgilerinin ortadan kaldırılmasında etkili, acısız ve basit bir yöntem. Boyun yatay çizgilerine 2 cm ara ile enjeksiyonlar yapılarak kırışıklıklar azaltılabiliyor. 10 dakika gibi kısa bir sürede yapılabilen bu uygulama 4-6 ayda bir tekrarlanmalı.

Mezoterapi

Mezoterapi boyun ve dekolte bölgesine yapılıyor. Cildin kırışıklıklarının azaltılması, nem kazandırma ve lifting (yüz ve boyun kaldırma) amacıyla uygulanıyor. Hyalüronik asit, vitamin ve proteinler içeren mezoterapi, farklı özellikteki ürünlerin ince iğne ile deri içine verilmesi olarak tanımlanıyor. Haftada bir ortalama 6 seans uygulanıyor.

FRANSIZ KADINLARI NEDEN YAŞLANMAZ?

Fraksiyonel lazer uygulaması

Fraksiyonel lazer uygulaması ile deri altındaki hücreler yenilenerek, daha gergin ve kırışıksız bir cilt elde edilebiliyor. Bu yöntem ile deriye kaybettiği elastikiyetin geri kazandırılması sağlanabilirken, boyundaki kahverengi, kırmızımsı lekeler azaltılabiliyor. Ablatif (soyucu) uygulamalarla boyundaki et benleri iz bırakmaksızın tedavi edilebiliyor.

İğneli radyofrekans

İğneli radyofrekans ile derinin üst tabakasında hasar oluşturmaksızın, dermis tabakasında kolajen ve elastik dokunun artışı sağlanıyor. Böylece kırışıklıkların azalması, cildin uzun süreli sıkılaşması ve mevcut izlerin azalmasına yardımcı olunuyor. İğnelerin uzunluğu, istenen derinliğe göre ayarlanabiliyor. Uygulama genellikle bir ay aralıklar ile 2-4 seans yapılıyor.

Cilt bakımı ve kimyasal peelingler

Dermatoloji Uzmanı Dr. Hülya Sağlam “Cilt bakımı ve kimyasal peelingler rutinde ayda bir sıklıkta önerilen uygulamalar. Ancak merdivenaltı üretime dikkat etmeli, güvenilir ürünler tercih edilmeli. Aksi halde fayda yerine kalıcı zararlara yol açabilir” diyor.

Dr. Hülya Sağlam uygulamanın yüz bölgesine yapılırken boyunun da ihmal edilmemesi gerektiğini belirtirken, meyve asitleri kullanılarak yapılan kimyasal peelingler ile ölü hücreler atılarak cildin yenilenmesi ve lekelerden kurtarılmasının mümkün olacağını vurguluyor.

VAJİNAYI GENÇLEŞTİRECEK 7 OPERASYON  

PRP uygulaması

Yüz, boyun ve saç bölgelerine uygulanan, kişinin kendi kanından elde edilen plazmanın problemli alana enjeksiyonu şeklinde yapılan işlem. Genellikle ayda bir olmak üzere 3-4 seans uygulanıyor. Fraksiyonel lazer veya dermapen ile kombine edilebiliyor.

Lipoliz

Yağın parçalanmasını sağlayan maddenin yağ içerisine enjeksiyonu işlemi. Lipoliz ile çene altındaki yağlanma azaltılabiliyor. Üç hafta aralıklarla 4 seans uygulama yapılıyor.

Örümcek ağı ve iple asma

Çok sayıda ince iplerin ağ gibi cilt altına yerleştirilmesine ''örümcek ağı'' deniliyor. Uygulama ile cildin gerilmesi ve kırışıklıkların giderilmesi sağlanabiliyor.

İpler vücutta yaklaşık 240-300 gün içinde erirken, uygulamanın olumlu etkileri 2 yıla kadar devam ediyor.

Ameliyathane şartları gerekmeyen yöntemle yüz ve boyun için yaklaşık 20 dakikalık sürede kırışıklıkları açmak, sarkmaları düzeltmek mümkün olabiliyor.

Odaklı ultrason (Ameliyatsız yüz germe)

Son dönemlerde popülerliği artan yöntem, odaklanmış ses dalgaları kullanılarak cildin alt katmanlarındaki taşıyıcı dokularda kolajen üretiminin uyarılması yolu ile ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlıyor.

Ameliyatsız bir cilt sıkılaştırma yöntemi olan odaklanmış ultrason ile gevşeme ve sarkmalar, 30-60 dakikalık tek bir seans ardından elde edilen cilt altı bağ dokusu yenilenmesi ve güçlenmesi ile tedavi ediliyor.

Yılda 1 kez öneriliyor.

HAMİLELİK ÇATLAKLARI NASIL ÖNLENİR?

Dolgu uygulaması

Yüzde ve boyunda yatay derin çizgilerin altına yapılan hyalüronik asit molekülü olan dolgu uygulaması ile uygulama yapılan bölgede dolgunluk sağlanıyor, cilt nemleniyor, sıkılaşıyor.

Burun kenarından aşağıya inen çizgilerin, dudak üzeri çizgilerin ve dudağın dolgunlaştırılmasında, göz çevresi ile alın çizgileri ile gözaltı çukurlarının düzeltilmesinde kullanılıyor.

Yılda bir kez tekrarlanması öneriliyor.

Basit yöntemlerle boyun kırışıklığına önlem alın

 • Yatış tarzına dikkat edin. Sırt üstü ve kabarık olmayan bir yastıkla yatmak boyun kırışıklığının oluşumunu azaltmada etkili.
 • Otururken veya hareket halindeyken boynunuzu dik tutun.
 • Egzersiz olarak gün içerisinde boynunuzu mümkün olduğunca geriye alıp 5 saniye bekleyin, dik pozisyona alıp birkaç saniye dinlenin. Bu çalışmayı 10 kez tekrarlayın. Göğüs kaslarını kuvvetlendiren hareketler de boyna iyi geliyor.
 • Boyun kaslarına en etkili spor yüzme. Fırsat buldukça yüzün. Hem sağlığınıza iyi gelecek hem de gençleşmenize fayda sağlayacak.
 • Masajın toparlayıcı etkisi var. Sert bir lifle banyoda boyun derisi pembeleşinceye kadar ovalama yaptıktan sonra besleyici bir yağ ile masaj yapın. Yukarı doğru ve enseye doğru masaj önemli. Sağ elle boyun sol tarafı, sol elle de sağ tarafından enseye doğru çekilmeli. Baş ve orta parmaklar arasında boyun derisini hafif kaldırıp bırakın. Elinizin tersi ile hafifçe vurarak çene altında masajı tamamlayın.
 • Yüzünüzle birlikte mutlaka boynunuzu da günlük temizleyici jel veya sütlerle temizleyin. Boynunuzu aşağıdan yukarı doğru masaj uygulayarak nemlendirin. Güneşe çıkarken güneş koruyucuyu ihmal etmeyin.

  DÖKÜLEN SAÇLARA KEKİKLİ REÇETE

Источник: //hthayat.haberturk.com/guzellik/haber/1045905-bu-10-oneri-genclestiriyor

Lazerle Cilt Gençleştirme

İğneli Radyofrekans ve Lazerle Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Cildimiz yaşla, güneşle, çevresel etkenlerle yıpranmakta ve yaşlanmaktadır. Buna birde mimik kırışıklıklar da eklenince istenmeyen bir ifade ortaya çıkabilmektedir. Bu amaçla lazer ile cilt gençleştirilebilir, kırışıklıklar düzeltilebilir.

Kliniğimizde lazerle kırışıklık tedavisi ve cilt yenileme 6 ayrı lazer sistemi ile yapılabilmektedir.

ECO2 karbondioksit fraksiyonel lazer

Erbium Yag fraksiyonel lazer

İnfini Altın İğne Radyofrekans

Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe

Ulthera Kırışıklık Tedavisi

Thermi Tight Thermi RF

Spectra Lazer Tonning 

Bu konuyla alakalı ve ilginizi çekebilecek diğer iki tedavide botoks ve dolgu uygulamasıdır.

Botoks İle İlgili Bilgi Almak İçin Tıklayınız

Yüz Yanak Dolguları İle İlgili Bilgi Almak İçin Tıklayınız

İple Yüz Germe İle İlgili Bilgi Almak İçin Tıklayınız

Thermi Tight İle İlgili Bilgi Almak İçin Tıklayınız

Fraksiyonel Lazerle Kırışıklık Tedavisi

Cildin daha iyi, canlı, parlak hale getirilmesi, kırışıklıkların tedavisinde, yüz gençleştirme de fraksiyonel lazer oldukça etkili tedavi yöntemidir. Özellikle yüzeyel ve orta dereceli kırışıklıklar bu tedavi ile geçebilirken, derin kırışıklıklar hafifleyecektir.

Gözeneklerin daralması, sıkılaşması meydana gelmektedir. Özellikle alın bölgesi, göz çevresi kırışıklıkları, kaş arası çizgileri, yanakdaki kırışıklıklar, dudak üstü çizgileri, boyun bölgesi kırışıklıkları, dekolte bölgesi ve el üstündeki kırışıklıklar bu uygulamadan fayda görmektedir.

Altın İğne Radyofrekans İle Kırışıklık Tedavisi

Yine cilt gençleştirme ve kırışıklık tedavilerinden bir taneside altın iğne radyofrekans ile yapılmaktadır. Bu sistemde altın uçlu iğneler cildin içine çok hızlı bir şekilde girerek doku altına direk olarak radyofrekans enerjisi vermektedir.

bu sayede cilt üzerinde enerji kaybı olmaksınız, cilt altı dokularda yenilenme ve kollajen liflerde tetiklenme söz konusu olmaktadır.

İnfini altın iğne radyofrekans yönteminin özelliği, ciltte sadece 3-4 saat hafif bir kızarıklık yaratması, yazında rahatlıkla yapılabiliyor olmasıdır. 

Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe 

Ultherapy yöntemiyle sadece tek seansda sarkık olan yanakların, boyun gıdı bölgesinin, göz çevresinin düzeltilmesi mümkün olmaktadır. Bu yöntemde herhangi bir kızarıklık şişlik olmamaktadır.

Hemen daha iyi hale geldiğinizi görürsünüz ve 6 ay sonunda daha iyi ve güzel bir netice alırsınız.

Yine ulthera nın kırışıklıklara yönelik uygulamasıyla da ciltteki kırışıklıklar tedavi edilebilmektedir.

Thermi Tight İle Ameliyatsız Yüz Germe

ThermiTight ya da thermi lift ile radyofrekans enjeksiyonu yapılabilir. Bu özellikle ameliyat olmak istemeyen ancak diğer medikal uygulamalardan daha uzun etki isteyen hastalar için tercih edilen bir yöntemdir. Burada radyofrekans enerjisi lokal anestezi altında dierk olarak dokuya aktarılır.

Thermi Rf ile aktarılan ısı gerek iç dokuda gereke termal kameralar ile dışarıdan ölçülür. Isının yarattığı kontraksiyon etkisi ile ciltteki gevşeklik tedavi edilir. Bu uygulama hem yüz, boyun hem de vücut bölgelerinde yapılabilmektedir.

Thermi Lift sadece tek seansda yapılan ve sonuç alınan bir uygulamadır.

Cilt Gençleştirme Kaç Seans Yapılmalıdır?

3-5 hafta aralarla 3 seans yapılması gerekmektedir. Her uygulamada 3-4 gün kadar süren, günlük hayatı kısıtlamayan bir kızarıklık ve hafif pullanma olacaktır.

Bu uygulamada cildin üzerine uyuşturucu bir krem sürülmektedir. Bu sayede ağrı, yanma hissi minimal oluşacaktır. Uygulama sonrası normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Ertesi gün makyaj yapılabilmektedir. 1 hafta sonra sonucunu net bir şekilde anlayacaksınız, ancak 1 ay sonra sonuçları daha da iyi bir şekilde karşınıza çıkacaktır.

Lazerle cilt yenileme kliniğimizde farklı lazer sistemleriyle yapılabilmektedir. Bunlar karbondioksit lazer, erbium yag lazer, q switched nd yag lazer olabilmektedir. Fraksiyonel karbondioksit lazerle 1 ay arayla 3 seansda kırışıklıklardan büyük oranda gerileme olacaktır.

Yine ciltte gençleştirme yapmak, kırışıklıkların düzeltilmesi amacıyla Er-Yag lazerle cilt soyulmasıda yapılmaktadır. Erbium lazerle cilt soyma tek seansda yapılan bir uygulamadır.

Hastada 5-6 gün süren eritem, kızarıklık olur. Son derece etkili ve tedavi edici bir yöntemdir.

 Genelde hastalar için daha az kızarıklık yaratan ve iyileşme dönemi olmayan fraksiyonel lazer sistemi daha elverişli olmaktadır.

Yine kırışıklıkdan ziyade cildi gençleştirmek, yenilemek, tek renk haline getirmek amacıyla Spectra lazerlede uygulama yapılabilmektedir. Bu lazer hiç kızarıklık yapmadan etkisini göstermektedir.

Yine Ulthera nın 1,5 mm lik başlıklarıyla yapılabilen tek seansda kırışıklık tedavisi seçeneklerinizden biridir. Lazerle cilt gençleştirme botoksla, dolguyla kombine olarakda kullanılabilir.

Sizin için hangi yöntemin daha uygun olacağına doktor muayenesi sonucunda karar verilecektir.

Lazerle Cilt Gençleştirme Kırışıklık Tedavisi 2019 Fiyatları

Lazerle kırışıklık tedavisi fiyatları uygulama yapılacak alanın durumuna, genişliğine, çizgilerin miktarına göre değişmektedir. Yine size uygulanacak lazer seçimi de ücret belirlemede önemli rol oynamaktadır.

Lazerle kırışıklık tedavi fiyatlarını etkileyen durumlardan bir tanesi de kırışıklıkların yalnız yüzde mi yoksa boyun, dekolte, el gibi başka alanlarda olup olmadığıdır.

Elbette daha geniş alanlarda yapılan kırışıklık tedavilerinin fiyatlarıda farklılık gösterecektir. Tam tersi durumlar da söz konusu olabilir. Hasta tüm yüzüne değilde sadece belli bir alana (ör.

göz çevresi, dudak üstü) tedavi talep edebilir, bu durumun ücretlendirmeside yine daha farklı olacaktır.

Uygulanacak lazer tedavisinin kaç seans yapılacağı ücreti belirlemede önemli rol oynar. Bazı uygulamalar 3 seans gerektirirken, bazı uygulamalar 1 seans yapılmaktadır. Her cihazın farklı bir fiyatlandırması olabilir. Lazerle cilt yenileme, kırışıklık tedavisi fiyatlarını öğrenmek için doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir.

Источник: //www.miaplastestetik.com/lazerle-cilt-genclestirme.php

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

İğneli Radyofrekans ve Lazerle Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

”Ameliyatsız yüz germe teknikleri cerrahi işlem olmadan yüzdeki sarkma ve kırışıklıkları gideren yöntemlerdir”.

Yüz gerdirme ve gençleştirme yöntemleri ile günümüzde artan anatomik bilgiler ve teknikler sayesinde doğru hasta seçimlerinde ameliyat yapmadan da ameliyata yakın sonuçlar alınabilmektedir. Bu tekniklerin avantajı hemen günlük sosyal ve iş yaşamına geri dönülebilmesidir.

Ayrıca ameliyatın getirdiği yan etkilere sahip değildir. Genel anestezi gerektirmez.  Ayrıca, yapılan işlemlerin çoğu cilt ve cilt altı dokuları onardığı için yaşlanmaya karşı önlem alınmış olur.

ameliyatsız yüz gençleştirme

En Etkili ve En Çok Uygulanan 5 Tane Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemi

PRP, mezolift, hyaluronik asit aşı,  somon DNA ile yüz germe: Cilde minik zerkler halinde faydalı maddelerin verilmesine dayanan yöntemlerdir. PRP kişinin kendi kanından elde edilen büyüme faktörlerinden zengin plasmadır.

  Somon ise önemli bir yapı taşı olan cilt onarımı sağlayan polinükleotid maddesi içerir. Mezolift vitamin, antioksidan, mineral benzeri çok sayıda faydalı madde içeren bir kokteyldir. Hyaluronik asit aşı ise cildimizde bulunan besleyici ve nemlendirici özelliği olan bir tür şekerdir.

  Ameliyatsız yüz germelerde  PRP sarkma ve lekede, somon elastikiyet kaybında ve nem vermede, mezolift bakım amaçlı, hyaluronik asit nemlendirmek ve bakım amaçlı kullanılabilir. Tüm bu yöntemleri lazerlift ile birlikte uygulamak ameliyatsız yüz germelerin çok daha etkili olmasını sağlar.

Ameliyatsız yüz germe (gençleştirme) yöntemlerinin aşağıda detaylarını okuyabilirsiniz.

Lazerlift ile Yüz Germe

Cilt ve cilt altı dokuları lazer sistemleri ile ısıtarak etkili olan lazerle yüz germe yöntemidir.  Kollajen 50-60 derece ısıtıldığında kısalır. Cilt ve cilt altı dokusu lazerlift ile ısıtıldığında kollajenler kısaldığı için cilt gerilir. Daha sonra ciltte kısalan kollajen alanında tekrar yeniden kollajen üretimi başlar.

Böylece uygulama alanında cilt ve cilt altında yenilenme gerçekleşmiş olur.  Lazerlift  PRP, somonDNA, hyaluronik asit aşı,  mezoliftle birlikte uygulandığında ameliyatsız yüz germe işlemi etkinliği 2 katına çıkar. Lazerlift sonrası iş ve sosyal yaşama dönülebilir. Ortalama 2-4 seans uygulanmalıdır. Etkisi 1-1,5 sene devam eder.

Lazerlift Detaylı Bilgi

Mikro Fokuslu Ultrason (Ultraskin) ile Yüz Germe

Ses dalgaları ile cilt ve cilt altı dokuları etkileyerek ameliyatsız yüz germe yapan bir yöntemdir. Özellikle  yanak sarkmaları, çene netliği kaybı, hafif gıdılarda tercih edilebilecek bir uygulamadır. Ses dalgaları cildi yaralamadan cilt altı dokulara ulaşabilek özelliğine sahiptir.

  Dozlarını ayarlayarak cilt altında istenilen dokuya ulaşabilmek mümkündür. Böylece, ameliyatlarda yüz germede kullanılan,  cilt altı SMAS  dokusuna ulaşabilen ses dalgaları bu dokuyu etkileyerek yüzü gerer.  Yüz germe özelliği işlemden hemen sonra ortaya  çıkan fokuslu ultrasonun etkisi  üçüncü ayda maksimuma çıkar.

Fokuslu ultrasonu, yüz yağları boşalmış ya da kaymış hastalarda dolgu ile birlikte, cildi gevşemiş hastalarda ise lazerlift  ile birlikte, gıdısı olan hastalarda iple birlikte  uygulamak en etkili sonuçları sağlar. Fokuslu ultrasonun ameliyatsız yüz germe etkisi 1-1,5 yıl devam eder. Tek seans uygulanır.

 Ultraskin Detaylı Bilgi

Fraksiyonel Radyofrekans (Scarlet, Altın İğne, Altın Frekans) ile Yüz Germe

Mikroiğneli radyofrekans yöntemi iğnelerin mekanik etkisi ve radyofrekansın ısıtıcı özelliği ile cildi gerer. Mikroiğneler sayesinde gözenekleri küçültür, radyofrekans ise cildi sıkılaştırır.

Gözenek, kırışıklık problemli elastikiyet kaybı olan, sarkmaya eğilimli kişilerde tercih edilmelidir.  Geçmişte aknelenen ve akne izleri olan kişilerde özellikle uygulanabilir. Ortalama üç seans yapılmalıdır. Seans aralıkları 3-5 haftadır.

Yüz sarkmadaki etkinliğini arttırmak için PRP  ve lazerliftle birlikte uygulama yapılmalıdır. Scarlet Detaylı Bilgi

İple Yüz Germe  (İp Askı, Örümcek Ağı Estetiği)

İple yüz germe yöntemi ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden  biridir. İplerin  zamanla vücuttan eriyip atılanları ve kalıcı olanları vardır. Kalıcı ipler biraz daha etkili olsalar da kalıcı olmaları nedeniyle  cerrahi işlem olarak kabul edilebilir. Zamanla eriyip atılan ipler çok daha yaygın olarak kullanılmaktadır.

  Özellikle alt yüzde çene hattının bozulduğu durumlarda, fazla büyük olmayan gıdılarda etkilidir. Mikrofokuslu ultrason, dolgu yöntemlerine eklendiğinde yüz germe etkisi çok daha belirgin olur.  İp yöntemi zayıf, yağ dokusu az kişilere uygun değildir. Daha çok alt yüz bölgesinde tercih edilmelidir.

 İple Germe Detaylı Bilgi

Dolgu ile Yüz Germe

Yüzde sarkma sadece cilt gevşemesi ile değil cilt altı bağlarında zayıflama, yağ ve kemik kayıpları ile olur. Ailesel olarak yanakları zayıf kişilerde erken yaşta  göz altı çukuru, torbalanmaya eğilim, yanakta düzleşme veya çöküklük olur.

Bu tür  şikayetlerde dolgu ile yanak ve gözaltı desteği sağlamak  şarttır. Ayrıca yaşla beraber yanaklarda ve şakaklarda yağ ve kemik kaybı gerçekleşir. Bu tür durumlarda yine eksilen hacmi yerine koymadan diğer yöntemlerin etkisi ortaya çıkmaz.

Ayrıca yüzü geren yüz bağları ve cilt altı bağ dokusuna dolgu uygulamak lifting etkisi yapar. Ameliyatsız yüz germelerde 40-45 yaş sonrası dolgu eklenerek  yapılan işlemlerden en iyi sonuçlar alınır. Doğru alanlara dolgu konulursa şişme yerine yüze gençlik ifadesi veren daralma ve toparlanma olur.

İşlemlerimizin 2019 Fiyatları için iletişim sekmesinden bizlere ulaşabilirsiniz. Dolgu Detaylı Bilgi

Ameliyatsız Yüz Germe (Cilt Gençleştirme) & Uzm. Dr. Güneş Ertürk

Источник: //www.mddermatoloji.com/cilt-genclestirme/ameliyatsiz-yuz-germe-s/

Ameliyatsız Yüz Germe

İğneli Radyofrekans ve Lazerle Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Ameliyatsız yüz germe ve gençleşme tedavilerini madde madde aşağıda bulabilirsiniz.

1- PRP Tedavisi İle Gençleşme 

PRP Uygulama Alanları Nelerdir Hangi Konularda Etki Sağlar ?

Yüz, boyun, dekolte bölgesi ve ellerde kırışıklıkların düzelmesini, çöküntülerin giderilmesini, esneklik ve parlaklığının yeniden kazandırılmasını sağlamak için
Lazer, Peeling, Radyofrekans, Roller gibi uygulamalardan hemen sonra, derinin hızla yapılanmasını sağlamak amacıyla, Leke tedavisinde, Saç dökülmelerinde tek başına ya da saç mezoterapisi ile kombine şekilde uygulanabilir.

 • PRP Hangi Bölgelere Uygulanır ?
 • PRP Kimlere Uygulanır ?
 • PRP Seans Süresi ve Seans Aralıkları
 • PRP Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • PRP Tedavisi Riskli Midir ?

PRP tedavisi detaylı bilgi için tıklayın.

2- Dolgu ile Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamaları 

Yüz dolguları cildinde kırışıklık olan ya da hacim kaybı durumu oluşan alanlarında veya daha hacimli ve dolgun cildinin olması istenen bölgelerin dolgu maddesi ile enjeksiyon şeklişnde yüz doldurulması tedavi uygulamasıdır.

Dolgu işlemi ile;

dudak kalınlaştırılabilir, kırışıklıklar doldurularak giderilir, göz altı bölgesindeki volume kaybı giderilebilir, elmacık kemiği bölgesi daha belirginleştirilebilir, burun kenarında oluşan çizgiler doldurularak giderilebilir, küçük yapılı çenelerin doldurulması ile daha güçlü hale getirilmesi sağlanır. Yüzün üst kısımlarında yapılan dolgu uygulamarı cildi yukarı toparlama gibi etkilerdede bulunmaktadır, özellikle kaş kaldırmada botoks ile ya da tek başına iyi sonuçlar sağlamaktadır.

Dolgu malzemesinin çeşidine ve cilt tipine göre ortalama 6 aydan 2 yıla kadar süreyle etkisi devam eden doğal yapıdaki hyaluronik asit tercih edilerek uygulanmaktadır.

Hyaluronik Asit Nedir ?

Hyaluronik asit deride bulunan bir maddedir ve yaşla birlikte Hyaluronik asit miktarı azalmaktadır, dolgu maddelerinde bu asitin yükselmesi sağlanır.

Detaylı Bilgi : Dolgu Uygulamaları Hakkında Tüm Bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

3- Mezoterapi Uygulaması İle Ameliyatsız Gençleşme

Mezoterapi derinin orta tabakasını tedavi etmek anlamına gelmektedir. Yüz, saçlı deri, vücutta kullanılmaktadır. Gerekli olan maddeler kan dolaşımına karışmadan direkt olarak problemli olan bölgelere uygulanır.

Etki kaybı ve yan etki oluşturma ihtimali ortadan kalkar.

Yüze uygulanan cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir. İçinde mineral, vitamin ve hyaluronik asit gibi karışımları içeren kokteylleri derinin orta tabakasına enjekte ederek cildin beslenmesini sağlamakta ve su tutma kapasitesini arttırmaktadır.

Detaylı Bilgi : Mezoterapi Hakkında Tüm Bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

4- Altın İğne Yöntemi Nedir? 

Altın iğne yöntemi diğer adıyla Fraksiyonel İğneli Radyofrekans, ucunda aralıklı olarak dizilmiş mikro altın iğneler bulunan cihazın, derinin orta tabakasına uygulanması ve bu sırada iğnelerin uçlarından elektrik akımı ile ısı üretilerek orta tabakanın ısıtılması esasına dayanmaktadır. Oluşan bu ısı genişlemiş olan damarları daraltmakta, kollajen ve elastin dokunun düzenlenmesini ve aktive olmasını sağlamaktadır.

Detaylı Bilgi : Altın İğne  Hakkında Tüm Bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

5- Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe Tedavisi 

Ulthera, fokuslanmış ultrason dalgalarını derinin orta tabakasına ulaştırıp ısı oluşturarak kollajeni aktive eden bir yöntemdir. Cerrahi olmayan yüz germe işlemi olan Ulthera veya Ultherapy ile cildinizdeki tahribatları yok etmek mümkündür.

Ameliyatsız yüz germe işlemi sırasında ultrason dalgalarını taşıyan uygulama başlığı cilde temas ettirilerek cilt ve cilt altı monitörde görüntülenir. Belirlenilen uygulama alanlarında, cildin 3 mm ve 4,5 mm altına focuslanmış ses dalgaları ile bu bölgelerde kollajen üretimini uyaran ısı hasarları oluşturulur. İşlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez.

Bu işlem sırasında cilt altı dokuların bulunduğu derinliğe ulaşan enerji sayesinde stimulasyon artar, cilt altı dokular kendini yenilemeye başlar ve dokuda yeni kollajen yapımı uyarılarak güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelir. Böylelikle zaman içinde cerrahi olmadan yüz germe etkisi elde edilir.

Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe Hangi Bölgelerde Etkilidir?

Cilt sıkılaştırma, yüz ve boyun kırışıklıklarının giderilmesi amacıyla kullanılan ve derinin en derin katmanlarına kadar etki edebilen en son teknolojidir.

 • Yüz cildi ve çene çizgisinde sarkmaları olan hastaların yanaklarına,
 • Kaş-alın bölgesine,
 • Göz kapaklarına,
 • Göz çevresine,

ve dekolte bölgesine uygulanabilir.

Ulthera veya Ameliyatsız Yüz Germe Uygulaması Kalıcı mıdır?

Ulthera uygulama sonrasında cildiniz her geçen gün daha iyi görünmeye başlar ve bir hafta sonrasında cildinizi daha iyi hissedeceksiniz. Etkisi bir ay sonra görünür hale gelecek ve üç ayın sonunda istenilen sonucu gözlemlemeye başlayacaksınız.

Tam sonuç alınması ise 6 ay sürmektedir. Ulthera ciltte kollajen üretimini uyardığı için elde edilen sonuç uzun süreli kalıcı olmaktadır.

Источник: //www.handeulusal.com/ameliyatsiz-yuz-germe

Поделиться:
Нет комментариев

  Leave a Reply

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.