Kadın Bakıyor, Erkek Terk Ediyor!

Terk eden Erkek Psikolojisi Ve Ayrılık Sonrası Erkekler

Kadın Bakıyor, Erkek Terk Ediyor!

   Erkeklerin terk etmesi genelde tahmin edilemeyen bir durumdur, fakat gerçekleşmesi çok olası bir durumdur da, peki terkeden erkek psikolojisi nasıldır? Yani bir Erkek hangi psikoloji ile birini terk eder? Ya da Terk ederken hangi psikolojiye bürünür.

Genelde terk eden erkeğin tek terk etme sebebi sevmediği olarak düşünülebilir, fakat erkek kadınların düşündüğünün aksine kendisinin yetersizliğini düşündüğünde bile terk edebilmektedir. Ayrılan erkek psikolojisi çok merak edilen bir sorudur.

Fakat bu terk etme sebebi tamamen sorumsuzluktan ibaret erkekler olabileceği gibi, sevdiği halde gurur meselesi yapabilen erkekler de olabilir.

Biten ilişki sonrası erkek kadınlardan çok farklı olabileceği gibi, ilişki bitirme konusunda biraz kadınlara benzeye biliyor.

Hadi gelin bu erkeklerin ilişki içinde ve sonrasında terk etme meselesini inceleyelim. Erkekler Neden Terk Eder Merak ediyorsanız yazımızı detaylıca okuyabilirsiniz.

Terkeden erkek pişman olur mu?

Terk eden erkek pişman olur mu? Erkekler kadınlara göre ayrılık sonrası çok daha fazla pişmanlık yaşarlar, çünkü kadınlar

ayrılana kadar çok fazla düşünüp öyle karar verirken, erkekler çok ani bir şekilde ayrılık kararı verip daha sonrasında pişmanlık

yaşamaya başlarlar, hatta kimi erkekler yalnızlığı gördükçe birlikteliği özlemeye başlayarak pişmanlık duymaya başlayabilirler.

Öyle ki, kadınlar ayrılık sonrası ağlayıp sevgilisini unutmaya çalıştığı süreçte erkekler eğlenmeyi tercih eder, fakat kadın unuttuğu zaman bu sefer erkeği kafasına dank ettiği için pişmanlık ve üzüntüyü erkek yaşamaya başlar.

Terkeden Erkek Ne Zaman Geri Döner?

Terk eden erkek ne zaman geri döner? Bu erkeğin sizi ne sebeple terk ettiğine bağlıdır, eğer ki erkeğin hoşuna gitmeyen bir şey yaptıysanız bu geri dönme olayı imkansızlaşabilir ya da uzayabilir de.

Fakat erkek sebepsiz yere terk etti ise, bu genellikle sizi özlediği zamana bağlı olarak gerçekleşebilir.

Fakat bir erkek size hiç bir şey hissetmiyor ve duygusal boşluğunu doldurabilecek farklı bir insan mevcut ise geri dönüşü unutabilmeniz daha doğru olacaktır.

Terk Eden Erkeğe Nasıl Davranmalı?

Terk eden erkeğin peşine düşüp yalvarmak yapılabilecek hatalardan biri olabilir, zaten terk etme üstünlüğünü üzerinde hisseden erkek

üstüne bir de yalvarma gibi bir durum olduğunda kendini vazgeçilmez hissederek işi daha da zora sokabilir.

Bunun yerine verdiği gibi bir tepki vermek yerine siz de kısa cevaplar ile tamam diyerek iletişimi koparırsanız bir soru işareti oluşturabilirsiniz.

Sebepsiz terk eden erkek modeli ile karşı karşıyaysanız eğer, pek sevildiğinizi düşünmeniz sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Yok eğer ki Terk Eden Erkeğe Geri Dönmek istemiyorsanız eğer, yukarıdaki tavsiyeyi boş verin. Canını yakmak istiyorsanız aynı yöntemi kullanarak cevaplar sunabilirsiniz.

Terk Eden Erkek Ne Zaman Pişman Olur?

Terk eden erkek genelde ayrılık sonrası hemen pişman olmaz, ama gerçekten çok seven bir erkek ile karşı karşıya iseniz bu genelde hemen pişmanlık ile sonuçlanabilir.

Fakat normal şartlarda bir erkek ayrılık sonrası bir süre bir boşluk içinde kalır ve ayrılığı neredeyse hiç düşünmez bile.

Bu süreç içerisinde Erkek arkadaşları ile zaman geçirmek vb. gibi aktivitelere başvurur ve terkettiği kişiyi pek düşünmemeye çalışır, fakat bu zamanla kendisi ile baş başa kaldığında düşünme dönemine denk geldiğinde beraberinde pişmanlıkları da başlatır.

Giden Erkek Geri Döner mi? Terkeden Erkek Döner mi?

Bu Terk etmek, terk edilmek ile alâkalı bir durum değil aslında, çünkü seven insan terk edebilir, sevmeyen insan da terkedebilir.

Karşınızdaki insanın size karşı ne hissettiğine bağlıdır, eğer ki karşınızdaki insan siz olmadan bir hayat düşünmüyorsa eninde sonunda dönüp dolaşıp sizinle barışacaktır zaten.

Erkekler Nasıl Pişman Olur?

Erkekler genelde kaybettiklerini düşünerek ve yalnız kalarak pişman olur, erkek düz bir canlıdır, eğer ki hayatına başka birini aldı ise geçmişini çok fazla düşünmez.

Çünkü yalnızlığını paylaşacak birini bulduğu için fazla da ötesini düşünmez.

Fakat sevdiği insan ise terk ettiği kişi, bunun pişmanlığı çok daha fazla olur.

Yok o erkeği ben pişman edeyim diyorsanız eğer, bunu yapmanın en kolay yolu bir şekilde mutlu olup hayatınıza devam ettiğinizi göstermeniz olabilir tabii ki her insan için geçerli olan yöntem olabilir bu.

Terk Eden Erkek Ne Hisseder?

Terk eden erkek, sevgi durumuna göre tamamen hissiz de olabilir, hatırasını canlandıracak herhangi bir şey yok ise eğer bir çok detayı unutabilir bile.

Fakat unutulmaması gereken bir şey vardır. Erkekler aşk acısını kadınlara göre çok daha yoğun yaşarlar. Bilinenin aksine seven erkek sevdiği kişiyi aradan 10-20 sene geçse bile unutmadan acısını çekmeye devam eder.

Terk etme sebebi nedir bilemeyiz, eğer çok ciddi bir durum ise erkek büyük acıların içine düşebilir, fakat sevmeyen bir erkek ise ilk günler unutur, ilerisinde boş kaldığını hissettiği anlarda tekrar size yanaşmaya çalışabilir.

Bu seven erkek değil, yalnız hisseden ve kendine farklı bir şeyler arayan erkek davranışıdır.

Terk eden Erkek Nasıl Geri Döner?

Arkadaşlar, eğer bir erkek sizi sevmiyor ise sizin ne yaptığınızın önemi yoktur bunu değiştiremezsiniz zaten, bu sebeple sizin öncelikle yapmanız gereken şeyler farklıdır.

Erkekler ciddi düşündüğü kıza nasıl davranır Konumuzu inceleyerek ciddi düşündüğünüz erkeğin sizin hakkında ne düşündüğünü öğrenmeli.

Daha sonrasında ise sevdiğiniz ya da sizi terk eden kişi size karşı umursamaz ise, ilgisiz erkeği yola getirmek konumuzu inceleyerek ilgisiz erkekleri yola getirmelisiniz.

Terkedilmiş erkek psikolojisi

Bu psikoloji bambaşka bir kavramdır, terk edilen erkek ilk başta gayet umursamaz bir insan iken zamanla düşünmeye ve hatalarını anlamaya başlar, genelde kadınlar artık terk ettiği kişiyi unutmuşken terk edilmiş erkek psikolojisi yeni yeni canlanmış bir canlı gibi sonradan üzülmeye başlar..

Okuduğunuz için teşekkürler.

Источник: //www.tatliaskim.com/portal/terk-eden-erkek-psikolojisi/

Erkek Arkadaşım Beni Terk Etti – Erkekler Neden Terk Eder

Kadın Bakıyor, Erkek Terk Ediyor!
Eğer erkek arkadaşınızın ya da eşinizin sizden uzaklaştığını ve ilişkinizin ayrılığa doğru hızla gittiğini düşünüyorsanız, ihtiyacınız olan tek şey bu duruma akılcı bir müdahalede bulunmaktır. Erkekler sevdikleri kadınları terk etme sebeblerini bilmelisiniz. Ancak bu şekilde ömür boyu size ilgi duymalarını sağlayabilirsiniz.

Yazımın ilerleyen bölümlerinde erkeklerin terk etme nedenleri arasında en sık görülen 7 nedeni sıralayacağım. Tüm bu nedenler öncelik sırasına göre düzenlenmiş ve erkekler ile yapılan anket sonuçlarına göre listelenmiştir.

Eğer bu 10 nedene dikkat eder ve kaçınırsanız, erkek arkadaşınızın/eşinizin sizi terk etme ihtimalini en aza indirgersiniz.  

Bunu hiç aklınızdan çıkartmayın, bir erkek her şeyi kaldırabilir ancak aldatılmayı asla. Onu aldattığınız anda ilişkinize geri alınamaz bir zarar vermiş oldunuz.

Bir başka erkekle birlikte olmanız onun için çok ağır bir aşağılamadır. Bu, erkeklerin tahammül edemeyecekleri türden bir şeydir. Erkekler aldattıklarında durum biraz farklıdır, aldatılan kadın kıskançlaşır. Ama bir kadın ihanet ettiğinde, erkeğin egosuna kocaman bir yumruk atmış olur.

Bir başkasıyla birlikte olmanız onun egosunu zedeleyebilir ve bunu yalnızca kendisi bilse bile dayanamaz. Onu aldatmış olmanız size ikişkiyi kurtarabilmek yolunda gerçekten de pek az ihtimal tanır ve bu sebepten de erkekler terk ederler.

2. Erkekler Neden Terk Eder? Ona yalan söylediniz

Dürüst olmamak erkeklerin terk etme nedenleri arasında en önemlilerindendir. Erkek arkadaşınızdan/eşinizden önemli ya da önemsiz bir çok şeyi saklamanız onun size olan güvenini kaybetmesine neden olacak ve bu da ilişkinizi onarılaması çok zor bir biçimde zedeleyecektir.

Eğer ona söylediğiniz bir şey yüzünden terk edileceğinizden korkuyor ve bu sebepten ondan bir şeyler gizliyorsanız, bilmelisiniz ki gizlediğiniz her ne ise ortaya çıktığında yine aynı istemediğiniz sonuç ile karşılaşacaksınız.

Bu durumda en iyisi sevgiliniz/eşiniz ile medeni bir şekilde konuşup akılcı bir çözüme ulaşmaktır. Eğer bazı konuları erkek arkadaşınızda/eşinizden gizlemeniz gerektiğini düşünüyorsanız, onu kendinizden uzaklaştıran ve aranıza görünmez bir bariyer koyanın siz olduğunuzun farkında olmalısınız.

Ondan gizlediğiniz şeyler konusunda endişelenmeniz yersizdir, çünkü sizi gerçekten seviyorsa, zaten olumlu ve olumsuz yanlarınızla birlikte seviyordur, değil mi?

3.Erkekler Neden Terk Eder? Başkalarının ilgisini çekme konusunu abarttınız

Çiftler arasında yapılan en yaygın hatalardan biri de esini/sevgilisini kıskandırmaya çalışmaktır. Birçok kadın, farkında olarak ya da olmayarak kendilerini olduklarından daha çekici göstererek kıskandırmaya çalışır.

Eğer başkalarıyla flörtleşmenizin sevgilinizin gözündeki değerinizi ve öneminizi artıracağını düşünüyorsanız, bu konuda çok yanılıyorsunuz. Bu erkeklerin bir zamanlar sevdikleri kadınları terk etmelerinin sebeplerinden biridir.

Bir başka erkek ile aleni olarak flörtleşmeniz, erkek arkadaşınızı direk olarak aşağılamak, küçük düşürmekten başka bir şey değildir. Düşünsenize, sizinle birlikte çünkü sizin kendisiyle ilgilenmenizi istiyor, başka erkeklerle değil.

4.Erkekler Neden Terk Eder? Her şeyden mutsuz oldunuz

Olumsuz bir ruh hali ve sürekli her şeyden şikayet eder bir tutum içinde olmak erkeklerden çok kadınlara özgü bir tutumdur. Eğer siz de hemen her şeyden şikayet eden kadınlardan iseniz partneriniz için ciddi bir rahatsızlık kaynağı olmanız muhtemeldir.

Elbisenizi mahvettiği için yağmuru sevmezsiniz ama öte yandan cildinizi yaktığı için güneş ışığından da hazzetmezsiniz. Bu tip bir tutum erkekler için soğuma nedenidir. Doğal davranmalı ve söylediklerinize dikkat etmelisiniz.

Her şey için olumsuz duygular beslemek erkeklerin kadınları terk etme nedenler arasında en yaygın görülenlerdendir.

5.Erkekler Neden Terk Eder? Onu umursamadınız

Erkeklerin hassas bir egoları olduğunu unutmayın. Bir erkek bir kadınla bir ilişkiye başladığında atacağı her adımın partneri tarafından da onaylanmasını bekler.

Hiçbir erkek hayır cevabını alacağını bile bile bir kadına evlenme teklif etmez. Bunun ana sebebi hiçbir erkeğin egosunun parçalanmasını istememesidir. Eğer ona sürekli hayır derseniz sizden koşarak uzaklaşacaktır.

Hiçbir erkek kendisinden hoşlanmayan bir kadının peşinde dolaşmaktan hoşlanmaz.

6. Erkekler Neden Terk Eder? Değiştiniz!

Bir çok kadın sevgililerinin evlendikten sonra değişeceği umuduyla evlenirler. Ama erkekler için tam tersidir. Erkekler eşlerinin zaman içinde değişmesini istemezler. Bu yalnızca dış görünüşle alakalı değildir.

Hiçbir erkek sevgili eşinin zaman içerisinde sürekli çocuklarına bağıran ve kendisiyle alay eden tombiş bir ev kadınına dönüşmesinden hoşlanmaz.

Erkekler kadınların kendilerine bakmalarından, ve onlara ilk aşık oldukları zamanki gibi kırılgan ve yumuşak olmalarından hoşlanırlar.

7. Erkekler Neden Terk Eder? Her şeyinden şikayet ettiniz

Bir çok kadın şikayet ve dırdır etme bağımlısıdır. Şikayetlerine ve dırdırlarına devam ettikçe bir gün gelir ki bu artık ilişkin fon müziği halini alır.

Eğer siz de böyle bir kadınsanız sevgilinizin ya da eşinizin bütün gününü dışarıda geçirmesinden ve eve geç gelmesinden şikayet etmemelisiniz.

Birçok erkek kadınların şikayet etmeye başladıktan kısa bir süre sonra akıl sınırlarını zorlayacak nokaya geldiklerini ve sebesiz yere bağırmaya başladıklarını söylüyor. Sorunları ciddiyetle ele almalı ve iletişim kuralları çerçevesinde mantıklı yollarla çözmeye çalışmalısınız.

Özetle, erkek arkadaşınızın ya da eşinizin sizi terk etmesine engel olmak için mükemmel olmak zorunda değilsiniz. Aradığı şeyler yalnızca, sadakat, dürüstlük ve her şeyi paylaşabilecekleri bir arkadaşlıktır.

Nezaket yerine kabalık, dürüstlük yerine yalancılık ve çekici olmak yerine kendinizi salmak er ya da geç ilişkinizin sonuçlanmasına sebep olacaktır.

Erkekler bu yukarıda saydığım sebeplerden terk ederler, eğer bunlara dikkat ederseniz uzun ömürlü ve mutlu bir ilişki yaşamamanız için hiçbir sebep yoktur.

Eğer hali hazırda zaten erkek arkadaşınız tarafından terk edildiyseniz ve onu geri kazanmak için bir şeyler yapmak istiyorsanız, uluslararası çok satan kanıtlanmış bir PLAN için TIKLAYIN

Источник: //eskisevgiliyigerikazanmak.wordpress.com/2011/12/23/erkeklernedenterkeder/

Erkekler seni terk ediyorsa bunu okumalısın!

Kadın Bakıyor, Erkek Terk Ediyor!

Terk edilmiş bir kadın anlatıyor: ilgili ve sevgi doluyum, her konuda sohbet edebilirim, uyumluyum, bakımlıyım ve güzelim ama yine de terk ediliyorum. Onun için her şeye yapmaya hazırım ama bunu anlamıyor.

Her ilişkimde aynı sonu yaşıyorum; acaba erkekler beni neden terk ediyor? Eğer siz de bu kadınla ortak özellikleriniz olduğunu görüyorsanız; “Yüksek Topuklar” ekibi olarak hazırladığımız özel araştırma haberimiz size rehberlik edecektir.

Bazı kadınlar, duygusal ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kendilerini feda ederek aşırı verici olurlar. Erkekler üzerinde olumlu izlenim bırakmak, sevilmek, ilişkisini sürdürmek için her şeyi yapmaya razı tavır sergilerler. Bu durum, erkeklere itici gelmelerine ve terk edilmelerine sebep olur.

Yakınlık kurmak, ilgili olmak ilişkiyi bitirebilir mi?

Küçük kızlar babalarını memnun etmek için kendilerini feda ederek büyürler, genç kadınlar olduklarında ise ilişki yaşadıkları erkekleri iyi giyinerek, oturup kalkmasını bilerek, para kazanarak, arkadaşlarına iyi davranarak, onun istediği filmi izleyerek memnun etme gayretine girerler. Çünkü kadınlar, birliktelikleri erkeklerden daha çok önemserler ve bu yüzden kendilerini yakınlık kurmak, fedakarlık yapmak zorunda hissederler.

Bazı kadınlar yalnız kalma, sevilmeme korkusu yaşarlar ve bunun üstesinden gelmek için ilişkilerinde aşırı verici kadınlara dönüşürler. Sizin de yaşadığınız gibi aşırı fedakar olmak çok sevilmenizi sağlamadığı gibi erkekler tarafından terk edilmenize ve o korktuğunuz yalnız başına kalmaya zemin hazırlar.

Kadınlar neden aşırı vericidir?

Aşırı verici kadınların tipik bir özelliği de kendilerine güvensizlikleridir. Yetersiz olmaktan korkarlar. Bunun sebebi ise çocuklarından yetişkinliğe getirdikleri ve çözülmemiş sorunlarıdır. Çocukken gördükleri sevgi tutarsız veya hiç sevgi görmemişlerdir. Bu yüzden ömür boyu sevgi açlığı çekerler.

Sevilmedikleri zaman duydukları acıyı sürekli bastırmak isterler. Çocukken ihmal edilmiş ve takdir görmemiş kadınlar, birlikte oldukları erkeğe aşk yağdırarak geçmişteki derin üzüntülerini yok edecek doyurucu bir karşılık görmeyi umarlar.

Yani siz de aşırı verici bir kadınsanız bunun sebebi çoğunlukla anne, babanızdan alamadığınız sevgidir.

Sevgiye hasret kalmış aşırı verici kadınlar, karşısındaki erkekten sevgi alabilmek için kendilerini feda etmeleri gerektiğini düşünürler.

Kendilerini oldukları şekilde sevilmeye layık görmezler, bu korkunun etkisiyle ancak aşırı verici olduklarında sevilebileceklerini düşünürler.

Bu yüzden ilişkilerinde hep neşe, sürpriz, eğlence kaynağı olmak gibi aşırı yorucu sorumluluklar üstelenebilirler; üstelik kimsenin ondan böyle bir beklentisi yoktur.

Peki, erkekler ne düşünüyor?

Erkekler, kadınlar aşırı verici olduklarında minnettarlık duymazlar. Bu, onların ilişkiye daha çok bağlanmasını sağlamaz ki sürekli terk edilen bir kadın olarak siz de aşırı vermenin işe yaramadığını iyi biliyorsunuz.

Erkekler, bir kadına ilgilerini sürdürebilmeleri için ona sevgi verme gereğini duyarlar. Eğer her şeyi kadın verirse, erkeğe verecek pek bir şey kalmaz. Bu durum erkekte duygusal bir boşluk yaratır ve yakın olma arzusunu yok eder.

Erkeğin huzursuz olduğunu gören kadın endişelenir ve bu durumun kendi hatası olduğunu düşünür. Aslında bu noktada daha az verici olarak erkeğin ilgisini çekebilecekken tam tersini yapar ve daha çok vererek erkeği kendisinden uzaklaştırır.

Sonuç? Terk edilerek biten bir ilişki daha…

Kadınlar gerçekten güçlü müdür?

Erkeğin size nasıl davranacağını belirleyecek kadar güçlüsünüz. Biliyoruz, ilk duyduğunuzda imkansız ve anlamsız geliyor ama gerçek şu ki siz: istediklerinizi yapacak ve yaptıracak kadar güçlüsünüz.

Eğer davranışlarınızla bir erkeğin sizi istismar etmesini, terk etmesini sağlıyorsanız; size harika davranmasını da sağlayabilirsiniz.

Bunun için karşı tarafın bazı özelliklerini iyi tanımalı ve oyunu kuralına göre oynamalısınız.

Size acı gerçeği açıklayalım: erkekler, annelerinden hizmet görmeye, faydalanmaya, duygu sömürüsü yaparak isteklerini elde etmeye o kadar alışmışlardır ki siz de annesi gibi fedakar, verici davranırsanız size aşık olup isteklerinizi yerine getirmek şöyle dursun sizden nasıl faydalanacağına bakar. İnsanoğlu işte, doğasında nankörlük var.

Yemeğini yapar, çamaşırlarını yıkar ütüler, kirli çoraplarını sepete atar, arkadaşlarına kral gibi davranır, maç izleme gecelerinde patates-bira servisi yapar, ailesine muhteşem ilgi gösterir, sizi her aradığında buluşma için uygun olur koşa koşa giderseniz o adam sizi sağılacak bir koyun gibi görür.

En kendini geliştirmiş, en eğitimli erkek bile bir zamanlar annesinin aslan parçası olduğu için ve ihtiyaçlarının her şartta karşılanması gerektiğine inandığı için sizde bu potansiyeli gördüğünde kullanmaktan çekinmeyecektir.

Mesele sadece ev işlerini yapmak da değildir: her zaman bakımlı olursanız, sürekli hediyeler alırsanız, her sevişme isteğine çok ateşli şekilde yanıt verirseniz, gideceği yere kadar arabayla bırakırsanız, grip olduğunda bile eve onkoloji servisi kuracak kadar özel bakım yaparsanız o adam sizin için kılını kıpırdatmaz, bir süre ihtiyaçlarını karşılatır sonra da terk edip gider.

Erkeklerden acı bir itiraf

32 yaşında, büyük şehirde büyümüş, üniversite mezunu bir erkek şöyle diyor: üzgünüm ama biz şöyle düşünüyoruz: eğer bir inek bedavaya süt veriyorsa, ineği almayız! Acaba siz de karşılığını almadan belki sadece ufak bir trip atarak sürekli verdiğiniz için terk ediliyor olabilir misiniz?

Erkeğin ilgisi nasıl çekilir?

Erkekler, karşılık beklemeden veren kadınlardan rahatsız olur, onlardan sıkılır, onları takdir etmez, hatta onlara saygı bile duymaz. Erkek aşka katılabilmek için kadına saygı duymak ve sevmek gereğini hisseder.

Kadına bir şey veremez ve aşka katılamazsa aralarındaki mesafe yavaş yavaş artar. Aşırı vermenin değişmez sonuçları vardır: ilgi ve saygıyı azaltır, yakınlığın anlamını bozar.

Bazı durumlarda erkeğin kadını istismar ettiği bile görülür.

Kendinizi nasıl iyileştireceksiniz?

Bir süre ilişkisiz veya erkeksiz kalmak önemlidir. Onunla birlikte değilken neler hissettiğine bakarak anlamaya çalışın. İlk duygular, çocukluğunuzdaki duygulara benzeyecektir.

Yalnızlık ve korku hissedeceksiniz ama bu zamanla geçecek ve bunu başardığınız için kendinizi daha iyi, daha güçlü ve daha yeterli hissedeceksiniz.

Kendinizden şüphe duymamayı, yetenekli ve yeterli bir kadın olduğunuzu keşfedeceksiniz.

Kendinizi kurban etmekten vazgeçin, siz değerlisiniz. Sizden istenen her şeyi yapmak zorunda değilsiniz. Hayır demek, reddetmek ve kendinizi düşünme hakkınız var.

Ve siz bir erkekten saygı duymak istiyorsanız, önce kendinize saygı göstermelisiniz. Kendinizi feda etmek, aşırı verici olmak kendinize saygı ve sevginizin olmadığını kanıtlıyor; lütfen bunu değiştirin.

Kendinizle olumlu duygusal bağlar kurun, ne kadar sevilebilir olduğunuzu fark edin.

Biz “Yüksek Topuklar” kadınları olarak sizin için özel haberler hazırlarken kendimizi keşfediyoruz, bizim de kendimizi geliştirmediğimiz zamanlarda verici kadınlar olduğumuzu fark ediyoruz ama okudukça, kendimizi tanıdıkça saygı ve sevgimizi artırıyor ve kendimizle aşk yaşıyoruz. Sizin için harika bireysel gelişim yazıları hazırladık. Okumak için buraya tıklayın

Источник: //www.yuksektopuklar.com/neden-terkedildim-11852

Kadınların Erkekleri 10 Terketme Nedeni

Kadın Bakıyor, Erkek Terk Ediyor!

Tem
9
2013

Bir ilişkiyi sonlandıran genellikle kadınmış gibi görünse de aslında kadını buna iten asıl neden erkeğin davranışları oluyor. İşte size, Yaşam Koçu ve Evlilik Danışmanı Yeşim Varol Şen‘den, terk etmeye karar veren kadınların karar alma süreçleri ve psikolojileri…

Kadınlar hep daha romantik

Sevdiği adamla bir ömür boyu mutlu yaşayacağı inancıyla evlilik imzası atan kadınlar, hep daha anaç. Mutsuz da olsa çocuklarını babalarından uzaklaştırmamak için devam eder, katlanır.

Kadınlar hep daha sabırlı

Bir gün erkeğinin değişeceği, evliliğinin düzelebileceği ümidiyle yol almaya devam eder, kendi ümitlerini kendi besler.

Kadınlar hep daha güçlü

Derdini anlatmaya çalışır, yardım almayı teklif eder, elinden gelenin fazlasını yapar. Ama sonunda kadınlar da bazen yorulur, pes eder ve gider.

Terk etmeye karar veren kadının psikolojisi

Terk etmeye karar veren kadın, erkeğinin yaptığı hataları saymaya başladığı zaman uzun listeler çıkar ortaya.

“Benimle konuşmuyor, sanki konuşacak hiçbir şeyimiz kalmadı.”

“Benimle vakit geçirmek istemiyor, arkadaşlarını benimle olmaya tercih ediyor.”

“Ailesine karşı beni korumuyor, ezilmeme müsaade ediyor.”

“Benim yaptığım harcamalara çok müdahale ediyor. Sanki ben boş yere para israf eden müsrif bir kadınım.”

Çocuklarının babası değil sponsoru sanki. Parayı verip kaçıyor” vs…

Listeyi özetlediğiniz zaman genelde tek bir şikayette bütün maddeler toplanıyor: “İlgisizlik”

Şen, kadının psikolojisini şu sözlerle yorumluyor: “Kadın severek evlendiği, birlikte her şeyi paylaştığı erkeğin zaman içinde ilk günlerin paylaşımlarından uzaklaşmasını anlayamıyor, tükenmeye başlıyor.

Evliliğin ilk günlerinde her dakikasını yanında geçirmek için deli olan adamın, sonraları sürekli arkadaşlarıyla birlikte olmasını, başlarda günde üç kere sadece sesini duymak için ararken, ilişki eskidikçe aramak bir tarafa, kadın aradığında işteyken aranmasına homurdanmasını, hep sevginin bitmiş olmasına yoruyor.

Evlilik öncesi kadınını herkesten koruyan, kollayan erkeğinin anne ve babasının yanında kuzuya dönmesini, karısı üzülüp gözyaşı dökerken karşı tarafta olmasını iyi bir gidişe yoramıyor doğal olarak. Zamanla azalan sevgi sözcükleri, birlikte geçirilen zamanların azalması, yardım etmemesi kadında hep sevgiye, ilgiye açlık olarak birikiyor.

Bu hislere rağmen kadınlar çoğu zaman sabrediyor, azimle eski günlere dönmek için çabalıyor. Hele bir de çocuğu varsa, gerek çocuğuna ayrılık acısını yaşatmamak için gerek tek başına geçim ve çocuk yükünü kaldırmayı göze alamayacağı için katlanıyor, kocasından gelecek ilgi için bekliyor, direniyor.

Sabrediyor, sabrediyor… Ta ki, eşi bardağın taşmasına sebep olacak yeni bir hata yapana kadar. Bardağı taşıran bazen ihanet gibi, şiddet ya da yalan gibi büyük bir hata oluyor. Bazen de küçücük bir hata birikmiş tüm tepkileri ortaya çıkarıyor. Nihayetinde bardağı taşırmaya tek damla yetiyor.

İşte o zaman kadın içindeki bütün sevgiyi derleyip kenara kaldırıyor ve gitmeye karar veriyor. Onca zaman eşini uyarmaya çalışmak için sarf ettiği bütün cümleleri, yardım almak için yaptığı bütün önerileri, emeğini, anılarını geride bırakıyor. Susuyor. Artık kararını vermiş, ayların, yılların “acaba”larından sıyrılmış oluyor.”

Erkeklerin en büyük hatası…

Bu defa erkek nereye tutunacağını bilmiyor, paniğe kapılıyor. Zaman içinde birçok şeyi kabullenen, sineye çeken eşinin şimdi neden gitmeye kalktığını anlayamıyor bir türlü.

Sevgisizlik, ilgisizlikle suçlanmasına anlam veremiyor bir türlü. Çünkü daha düz düşünüyor çoğu zaman. Eşini sevmiyor değil, akşam nasılsa eve gelecek diye gün içinde telefon açmaya lüzum görmemiş.

Her akşam birlikteler ya, bu sebeple hafta sonlarını eşiyle geçirmese de olur diye düşünmüş.

İşin özü, erkek mutluluğu sürdürmek için sevginin ilgi istediğini, özen beklediğini zaman içinde unutmuş gitmiş. Bu defa erkek, çözüm arayışına giriyor.

Daha önce “ne gerek var” dediği tatilleri, baş başa yemekleri teklif ediyor eşine, birlikte yardım almayı, evliliklerini kurtarmak için ne gerekiyorsa yapmayı öneriyor, sevgisini anlatmaya, ilgisini göstermeye başlıyor. Ama nafile…. Kadın gitmeye karar vermiş bir kere.

*

Kaynak: Kadın ve Kadın

Bir önceki yazımız olan Öfkeden Kurtulmak İçin 10 Yol başlıklı makalemizde çocuk eğitimi, çocuk neden sinirli olur ve öfke ve sağlık hakkında bilgiler verilmektedir.

Источник: //hepsi10numara.com/kadinlarin-erkekleri-10-terketme-nedeni/

Поделиться:
Нет комментариев

    Leave a Reply

    Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.