Kadınlarda Genital Estetik

Genital Estetik

Kadınlarda Genital Estetik

Güzellik ve estetik kavramı kadınlar için her zaman önemli olmuştur. Her kadın yüz güzelliğinin yanında beden güzelliğine de dikkat eder. Bedeninde ya da yüzünde oluşabilecek her türlü deformasyon kadınları psikolojik olarak etkileyebilmektedir.

Özellikle genital bölgedeki bozulmalar kadınların mutsuz olmalarına neden olur ve bu durum cinsel hayatlarına da yansır.

Günümüzde birçok kadın kendisini mutsuz eden estetik sıkıntıları çözmede önceye oranla çok daha cesur davranmaktadır.

Bununla birlikte kadın genital bölgesinin estetik olarak düzgün olması kadının kendine olan güvenini arttırmakta ve cinsel açıdan daha mutlu bir hayat yaşamasına yardımcı olmaktadır.

Kadın genital bölgesinden memnun değilse, cinsel hayatında isteksizlik, kendine güvensizlik gibi pek çok problem yaşamaktadır. Estetik operasyonlarla birlikte kadın genital bölgesinde şekil bozuklukları giderilmekte ve isteğe uygun düzeltmeler yapılabilmektedir.

Genital estetik uygulamaları hangi durumlarda yapılabilir?

 • Kadınların çok sayıda doğum yapmasından ötürü vajina elastikiyetini kaybedildiği durumlarda genital estetik uygulanabilir.
 • Doğuştan gelen vajinadaki fiziksel bozukluklar genital estetik ile düzeltilebilmektedir.
 • Vajinadaki dış dudakların normalden büyük olması halinde estetik operasyon uygulanabilmektedir.
 • İdrar kesesi ve rektrumda meydana gelen sarkmalar, cinsel işlev bozukluğu ve idrar yolu sorunlarına yol açabilir. Bununla birlikte rahim sarkması da meydana gelebilmektedir. Bu gibi sorunların giderilmesi için de genital estetik uygulanabilir.
 • Zorlu doğumlarda vajinada bazı deformasyonlar oluşabilmektedir. Bu sorunların restoresi  ve cinsel ilişki bozukluklarının giderilmesi için genital estetik uygulanabilmektedir.
 • Vajina ya da bir başka deyişle genital bölge beyazlatma estetiğinde; doğum kontrol hapı kullanımı, gebelik, polikistik over sendromu, cilt hastalıkları gibi sebeplerle koyulaşan cilt rengi beyazlatılır.
 • Vajina bölgesindeki klitoris organının, böbrek üstü bezlerinin salgıladığı hormonların yol açtığı sorunlar sebebiyle büyümesi sorunu da kliteroplasti (klitoris küçültme) ile düzeltilebilmektedir.

Vajina daraltma (Vajinoplasti)

Gebelik, normal doğum, kronik hale gelen öksürük, menopoz ve yaş gibi nedenler ile zamanla vajina kanalında genişleme ve şekil bozuklukları meydana gelebilmektedir.

Sürtünme hissinin azalmasına bağlı olarak cinsel doyumda azalma, cinsel ilişkide özgüven kaybı ve eşler arasında soğukluk gibi problemleri beraberinde getiren bu fiziksel değişimler, kadınları –ve tabii ki partnerlerini– psikolojik olarak olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Vajinada görülen bu gevşeme ve sarkma problemlerine yönelik gerçekleştirilen vajina daraltma operasyonları ise; genital bölgede bulunan kasların sıkılaşmalarını sağlayarak vajinanın iç ve dış çapının azaltılmasına yardımcı olurlar. Vajinoplasti sonrasında hastaların, cinsel performanslarının kalitesi yükselmekte, çiftlerin cinsel doyuma ulaşmaları mümkün olmaktadır.

Vajina daraltma (Vajinoplasti) Nasıl Yapılır?

Plastik cerrahi uzmanları tarafından gerçekleştirilmesi gereken daraltma uygulaması, klasik vajina daraltma ameliyatları ve lazerli yöntemler olmak üzere iki şekilde uygulanmaktadır.

Vajinadaki fazla mukoza dokusunun alınarak, vajenin içeriye doğru daraltıldığı klasik yöntemlerde, dikiş izleri içeride oldukları için görünmezler.

Lazer kullanılarak gerçekleştirilen ameliyatlar ise; vajina içerisine yerleştirilen lazer probununun kademeli şekilde ilerletilerek her bölgenin ayrı ayrı taranması şeklinde yapılırlar.

Vajinoplastide (vajina daraltma) tercih edilebilecek her iki yöntem de risk seviyeleri oldukça düşük işlemlerdir. Ortaya çıkabilecek olan risklerin minimal seviyede tutulması için cerrahın alanında uzman olması ve işlemin gerçekleşeceği kliniğin ideal ameliyat koşullarına sahip olması gerekmektedir.

İç ve Dış Dudak Estetiği (Labioplasti)

Vajinanın iç dudaklarının sarkması birçok kadında görülen bir sorundur. Estetik anlamda kişiyi mutsuz eden bu durum vajina dudaklarının küçültülmesi ile çözülebilir.

Vajina iç dudakları kadın genital bölgesinde kıvrım şeklindeki yapılardır. Üstte klitoris üzerinden başlar ve genişleyerek arkaya doğru uzanır, vajina ağzı kenarlarından itibaren incelerek kaybolur.

İç dudak büyüklüğü her kadında farklıdır. İç dudakları büyük olan kadınlarda iç dudaklar dış dudakların dışına taşarak vajinada sarkık bir görüntüye sebep olur. Bunun yanında sarkma tek taraflı olabilir ve gözü rahatsız eden bir asimetri oluşur.

İç dudak sarkması nelere yol açabilir?

 • İç dudakların normalden büyük, sarkık ya da asimetrik olması bu bölgenin uzun süre nemli kalmasına yol açarak vajinit ya da bartholin bezlerinin apseleşmesine neden olabilir.
 • Normalden daha büyük olan iç dudaklarpenisin vajinaya girişine engel olabilir ve ağrılı cinsel ilişkiye yol açabilir.
 • Büyük iç dudaklar, vücut atıkları, ter ve diğer salgıların deri kıvrımları arasında birikmesine neden olarak kötü koku yapar ve enfeksiyona zemin oluşturur.
 • Bunun yanında vücut atıkları, ter ve diğer salgılar adet zamanlarında pede yapışarak lokal travmalara, cinsel ilişki esnasında ağrı ve acıya sebep olabilir.
 • İç dudakları normalden büyük, asimetrik olan kadınlar sosyal ortamlarda ve günlük hayatlarında kendilerini rahat hissetmezler, Mayo, bikini ya da dar pantolonları giymekten çekinirler.

İç ve Dış Dudak Estetiği (Labioplasti) Nasıl Yapılır?

Labioplasti operasyonu yaklaşık 30-40 dakika sürer. Genellikle en uygun zaman olarak adet dönemi bitişi tercih edilir. İç ve dış dudak estetiği operasyonun hastane koşullarında yapılması gerekmektedir.

Lokal anestezi ile yapılabileceği gibi hafif bir genel anestezi uygulaması ile de yapılabilir. Oldukça özen gösterilmesi gereken hassas bir operasyondur. Operasyon sonrası dudaklarda herhangi bir iz kalmaz.

Operasyondan yaklaşık bir hafta sonra hastalar günlük yaşantılarına dönebilirler. Ancak cinsel ilişki için yaklaşık 3-4 hafta beklenmesi gerekir.

Labioplasti uygulamasında risk çok azdır, fakat genel ya da lokal anesteziye bağlı komplikasyonların ortaya çıkma ihtimali de her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da söz konusudur. Bu nedenle müdahale öncesinde uzman doktorun verdiği tavsiyelere uymak önem taşır.

Operasyon, kızlık zarına herhangi bir şekilde zarar vermez. Operasyon sonrasında, cinsel ilişki kurmakta herhangi bir sorun yaşanmadığı gibi, gebe kalmak ya da doğum yapmak konularında da operasyonun herhangi bir engeli yoktur. Ayrıca operasyonun ardından vajinal bölgede yanma ya da ağrı gibi yan etkiler meydana gelmemektedir.

Vajina Beyazlatma

Vajina beyazlatma ameliyatı genellikle lazer tekniği ile yapılan bir operasyondur. Lazer ile vajina beyazlatma tekniği kısa sürede kalıcı sonuçlar sunduğu için pek çok insan tarafından tercih edilmektedir.

Genital bölgenin rengi zamanla kalıtsal genlerin, hormonal değişimlerin, doğum sonrası yaşlanmanın, bakteriyel enfeksiyonların ya da sıkı giyilen iç çamaşırların etkisiyle koyulaşabilir. Bu durum da birçok kadını psikolojik olarak olumsuz etkilemektedir.

Vajinal bölgede devam eden koyu renk, epidermisin altındaki melanin yoğunluğundan kaynaklanmaktadır. Vajina beyazlatma ameliyatı da koyu renk ile ilgili olarak epidermisteki melanin tabakasını çıkaran özel bir lazer kullanarak sorunu çözmeye çalışır.

Tek bir oturumda yaklaşık 20 dakikalık bir operasyondan sonra kalıcı sonuçlar alınabilir.

Vajina Beyazlatma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Tedaviden önce 3 gün boyunca genital bölge traş edilir. Ameliyata girmeden önce doktorun verdiği antibakteriyel kremler kullanılır. Lokal anestezik krem, lazerin neden olduğu ağrıyı ve yanma hissini ortadan kaldırmak için tedavide anestezi enjeksiyonu ile birlikte uygulanır.

Koyu cilt tabakasını yok etmek için vajinal bölgeye lazer ışını uygulanır. Ameliyattan sonra dezenfektan uygulanır ve tıbbi bir iç çamaşırı giyilir. Ardından hasta birkaç saat içinde taburcu edilir. Vajina beyazlatma ameliyatı cilde herhangi bir zarar vermez.

Kısırlık, adet düzensizliği ya da cinsel istek üzerine de herhangi bir zararı yoktur.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.

Источник: https://estecenter.com/genital-estetik

GENİTAL ESTETİK NEDİR?

Kadınlarda Genital Estetik
Son zamanlarda kadınların tercih ettiği estetik ameliyatlardan bir tanesi de fiziksel problemler ya da kadının cinsel organı ile ilgili istekleri nedeniyle genital bölgede yapılıyor.

Vajina ve vulva estetikleri diğer değişle genital estetik bazen işlevsel nedenlerle bazen kozmetik sebeplerle uygulanabiliyor.

Bu ameliyatlar özellikle rahim sarkması, idrar torbasının sarkması, ya da cinsel birleşmenin ağrılı olmasını engellemek için yapılan vajina genişletme amaçlı yapılan operasyonlar fiziksel amaçlı yapılan genital estetikler olarak değerlendirilir.

Lapioplasti (iç dudak estetiği),  Vajinoplasti (vajina daraltma), genital bölge yağ enjeksiyonları, g noktası büyütme operasyonları, büyük dudakların küçültülmesi gibi işlemler ise daha çok kozmetik amaçlı yapılan estetik operasyonlar olarak kabul edilir.

Günümüzde bile cinsellik hala toplumumuzda rahatlıkla konuşulan bir konu olmasa da tatmin edici ve düzenli bir cinsel yaşam tüm yetişkin bireylerin isteğidir. Özgüven iyi bir cinsel yaşamın temelini oluşturur. Kadınlar için yüz güzelliği ve vücut ölçüleri gibi konuların yanında genital organlarının görünüşü de kişisel güven açısından oldukça önemlidir. Eğer ki normalden farklı bir genital organa sahipse bu kadının kendine olan özgüvenini sarsıp normal bir cinsel hayat yaşamasına engel olabilir. Kadın dış genital organı, tıp dilinde labia major olarak adlandırılan dış dudaklar, labia minor denilen iç dudaklar, klitoris, kızlık zarı ve vajinadan meydana gelmektedir. Bu bölümlerin her birine estetik açıdan müdahale edilebilir. Genital bölgelerde oluşan sorunlar gebelik sonrası oluşabileceği gibi doğuştan da meydana geliyor olabilir. Doğuştan gelen sorunlar da dış genital organlar da oluşabileceği gibi iç genital organ anormallikleri; hiç gelişmeme, fazla gelişme ya da anormal gelişme şeklinde olabilir. Bu tür durumlar ergenlik döneminde adet kanamalarında veya doğum esnasında ortaya çıkabilir. Rahmin veya vajinanın gelişme göstermediği durumlarda ayrıntılı hormonal tetkiklerle cinsiyet anormallikleri araştırılır.

Zaman zamanda normal olan dış genital organlar ergenlik dönemine gerektiğinden az ve ya gereğinden fazla gelişme gösterebilir. Ergenlik döneminde yaşanan bu problem kişiyi psikolojik anlamda olumsuz olarak etkileyebilir.

Bu nedenle cinsiyet anlamında normal olan bu bireylerin fiziksel anlamdaki şikâyetleri uygulanan genital estetik operasyonuyla giderilebilir. Doğum sonrası oluşan fiziksel deformasyonlar da aynı şekilde operasyonla giderilebilir.

Burada önemli olan doğru tekniğin uzman kişilerce uygulanmasıdır.

Uygulanan genital estetik operasyonlar kısaca şunlardır,

VAGİNA ESTETİĞİ

Doğum sonrasında vajinada genişleme ya da doğum sonrası dikişlere bağlı bölgede kötü bir görüntü oluşmuş olabilir. Bu gibi durumlarda sorun Vaginoplasti adı verilen operasyon ile çözülebilir. Ve kişi önceki görüntüsüne kavuşabilir.

Hastanın durumu ve tercihi doğrultusunda lokal anestezi veya sedasyon uygulanarak yapılabilir. Genel anlamda hastanede yatmak gerekmez. Fakat iyileşme süreci tamamlanana cinsel ilişkiye girilmemelidir.

Bu süre üç ile dört hafta arasında değişiklik göstermektedir.

LABİA MİNORA  (İÇ DUDAKLARIN KÜÇÜLTÜLMESİ)

En fazla uygulanan genital estetik operasyonlardandır. Bir diğer adı Lapioplastidir. Bu işlem iç dudakların normalden daha büyük ve sarkması gibi durumlarda uygulanmaktadır.

Bu gibi sorunlar estetik açıdan olduğu gibi hijyenik açıdan da sorun yaratabilir. Lapioplasti operasyonları yarım saat gibi kısa bir sürede gerçekleştirilirler. Hastanede yatmak gerekmez.

Operasyon sonrası bir süre ağrı olsa da yaklaşık üç hafta sonra cinsel hayata devam edilebilir.

 LABİA MAJORA (DIŞ DUDAK ESTETİĞİ)

Aşırı derecede zayıf olan kadınlar da veya bazen de ileri yaşlardaki kadınlarda dış dudaklar normal yapısını kaybederek iç dudakları ve klitoris örtemeyecek hale gelir.

Estetik anlamda soruna neden olan bu gibi durumlarda kişinin vücudundaki başka bir bölgeden elde edilen yağ dokusu, olması gereken hale getirildikten sonra dış dudakların içine enjekte edilerek gerçekleştirilir. İşlem için lokal anestezi yeterlidir.

Ve genel olarak dikişsiz uygulanır. Kişi bir hafta içerisinde normal cinsel hayatına dönebilir.

PUBİS ESTETİĞİ

Pubis göbeğin hemen alt kısmında yer alan sivri ve çıkıntılı bölüme verilen addır. Kişi ayaktayken tüm pubis dışardan rahatlıkla görülebilir. Bu durum gençlik dönemlerinde gergin olmasına rağmen ilerleyen yaşlarda içi boşalıp sarkabilir, yağ kitlesi artarak daha çıkıntılı bir hale gelebilir. En büyük şikâyetler yağ birikimine bağlı olarak çıkıntılı hale gelmesi durumudur. Bu durum kıyafetlere rağmen çok belirgin bir şekilde görülebilir ve kötü bir görüntüye neden olur. Bu durum çok zor olmayan cerrahi operasyonla çözüme ulaştırılabilir. Kişi iki gün gibi kısa bir sürenin ardından normal hayatına dönebilir. “,”author”:”sefa güler”,”date_published”:null,”lead_image_url”:”https://3.bp.blogspot.com/-LkdLBIcK_n8/WCYV3mjreII/AAAAAAAALGs/NuVgBuAUlfcufMVthz544PHnJZwXnkhhACLcB/w1200-h630-p-k-no-nu/GEN%25C4%25B0TAL-ESTET%25C4%25B0K-NED%25C4%25B0R.png”,”dek”:null,”next_page_url”:null,”url”:”https://www.bilgihanemiz.com/2016/11/genital-estetik-nedir.html”,”domain”:”www.bilgihanemiz.com”,”excerpt”:”Bilgihanemiz faydalı, işinize yarayacak bilgileri sizin için yazan ve paylaşan bilgi sitesidir.”,”word_count”:623,”direction”:”ltr”,”total_pages”:1,”rendered_pages”:1}

Источник: https://www.bilgihanemiz.com/2016/11/genital-estetik-nedir.html

Genital Estetik, Ankarada Genital Estetik, Labioplasti Ankara – Prof.Dr. Polat DURSUN Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolojik Onkoloji

Kadınlarda Genital Estetik

Vajina bölgesindeki hoşnutsuzluklar, son yıllarda oldukça popüler hale gelen cinsel estetik ameliyatların artmasına neden olmuştur.

Vajina bölgesi ile ilgili ameliyatlar konusunda günümüzde bayanlar daha çok cesaretlenmekte, her açıdan dış görünümlerine ve güzelliklerine önem vermekte ve kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayacak özellikle vajina bölgesindeki estetik cerrahi işlemlerden kaçınmamaktadırlar.

Ayrıca bazı bayanlarda doğuştan ya da sonradan oluşan küçük dudakların asimetrisi veya fil kulağı tabir edilen şekilde aşırı büyük ve sarkık olması bazı psikolojik ve işlevsel bozuklukları beraberinde getirmektedir. Bu durumun düzeltilmesi için labioplasti ameliyatı yapılmaktadır.

Doğum sonrasında bollaşan ya da doğum yırtığı olan bayanlarda ise vajina estetiği ya da vajina daraltma ameliyatı yapılabilir. Vajina hemen girişinde bulunan kızlık zarı istenmeyen bazı durumlarda bozulabilir. Bu durumda kızlık zarı onarımı yapılabilir. Kızlık zarı onarımı genellikle lokal anestezi altında yapılır.

Vajina ile ilgili bazı hastalıklar bazen ciddi boyutlara ulaşabilir. Bunlar arasında vajinismus, vajinit, vajina kanseri, vajina sarkması sayılabilir.

Vajinismus, kadınlarda görülen bir cinsel işlev problemidir.

Vajina girişini çevreleyen kasların istem dışı kasılarak, cinsel birleşme sırasında ağrı ve acıya neden olması ve buna bağlı olarak cinsel birleşmeşmenin gerçekleşmemesi olarak tanımlanır.

Vajina içindeki kasılmalar ve ağrı, jinekolojik muayenede de genellikle ortaya çıkar. Hastalığın % 90’ı psikolojik kaynaklıdır. Bu tip vajinismus tedavisinde genel olarak vajina girişine lokal anestezi uygulama tedavisi ile sonuç alınır.

Vajinit, vajina iç örtüsü olan mukozanın iltihabıdır. Bu tip iltihapların % 90’ı bakterial kaynaklıdır. Tedavi edilmezse, uterus ve yumurtalıklara bulaşabilir, bu durumda kısırlık, düşükler ya da düşük ağırlıklı bebek doğumuna neden olabilir.

Tedavisi etkene yöneliktir. Etkenin saptanması için vajinal sürüntü ve akıntıdan mikroskopik inceleme ve kültür yapılır.

Vajinit ayrıca allerjik kaynaklı iritan tipte ya da menapoz sonrası görülen atrofik vajinit ya da hormonal vajinit tipinde olabilir.

Vajina kanseri, daha çok vajina derin kısmında bulunan rahim (uterus) ağzında görülür. Kadın üreme organları kanserleri arasında en sık rahim kanseri görülür. Belirtileri arasında cinsel ilişki sonrası kanama, adet zamanı dışında kanama, kanlı vajina akıntısı, kötü kokulu akıntı, bel ve kasık ağrısı sayılabilir.

Vajina kanseri daha çok 50 yaş üzeri kadınlarda, doğum yapmamış olanlarda, fazla kilolu olanlarda, ailesinde kanser olanlarda görülebilir. Özellikle küçük yaşta evlenenler, cinsel hayata erken başlayanlar, çok doğum yapanlar, hijyen koşullarına dikkat etmeyenlerde daha çok görülebilir. Vajina kanserinin tanısında smir testi çok önemlidir.

Bu test ile erken tanı konursa vajina kanseri tedavi edilebilir. Bu nedenle en az 3 yılda bir smir testi yapılması gerekir.

Vajina sarkması, cinsel organın olması gereken yerden daha aşağı sarkmasıdır. Yaş ilerledikçe, normalde bu organları sıkı tutan bağlar gevşer ve bollaşır. Bazen sarkma çok aşırı derecede olabilir ve hasta rahim ağzının vajina girişinde eliyle hissedebilir. Cinsel organla birlikte idrar torbası da sarkabilir. Bu durumda öksürme hapşırma ile idrar kaçırma görülebilir.

Vajina sarkması ayrıca fazla doğum yapan bayanlarda görülebilir. Başlangıç devresinde bir takım egzersizlerle vajina sarkması önlenebilir. Bunun için Kegel egzersizleri denilen vajina etrafındaki ve perine kaslarını kasma egzersizleri yapılabilir. Hasta üreme çağında ise vajina daraltma ameliyatı yapılabilir.

Hasta daha ileri yaşta ve üreme çağını geçti ise, rahim çıkarılır ve vajina daraltılır.

Ankarada genital estetik ameliyatları Dr Polat Dursun tarafından başarı ile uygulanmaktadır.

Son yıllarda, yaygın olarak yapılan burun estetiği, meme ameliyatları gibi ameliyatların dışında, kadın dış genital bölgesine yönelik estetik ameliyat taleplerinde de artış gözlenmiştir.

Kadın dış genital bölgesi estetikleri içinde en sık olarak yapılan estetik müdahale labioplasti olarak adlandırılan Labia minoraların (iç dudakların) küçültülmesi ameliyatıdır.

Labia minoraların (iç dudakların), dış dudaklardan dışarı sarkacak şekilde belirgin olması kadınlarda fiziksel ya da psikolojik olarak bu durumun düzeltilmesi ihtiyacını doğurabilir.

Cinsel ilişki sırasında ağrı, spor yaparken, mayo veya dar kıyafetler giyildiğinde sorun olması ya da sadece görsel olarak problem teşkil etmesi neticesinde kadınlar dış genital bölge estetiği(labioplasti) için doktora başvurabilmektedir.

Labioplasti, vajinal daraltma ve genital estetik ameliyatları Prof Dr Polat Dursun tarafından başarı ile uygulanmaktadır.

İç dudaklar ( Labia minoralar) neden büyür?

İç dudakların normalden daha büyük olmasının kesin sebebi belli değildir. Pek çok faktörün etkili olabildiği düşünülmektedir.

– Hormonal etkiler

– Genetik faktörler

– Yaşa bağlı değişiklikler

– Doğum yapmak

– Yer çekimi etkisi gibi…

Labioplasti (iç dudak estetiği) nedir? Genital estetik

Labia minoralardaki aşırı büyüme durumunda, iç dudakları küçültmek için yapılan ameliyata labioplasti denir. Labioplasti ameliyatı bölgesel uyuşturma ya da genel anestezi ile yapılabilen yaklaşık 45 dakika – 1 saat süren bir müdahaledir.

Bu ameliyat kızlık zarına zarar vermez, bu sebeple bu ameliyat bakire bayanlara yapılabilir. Labioplasti ameliyatı hamile kalmaya veya doğum yapmaya herhangi bir engel oluşturmaz. Hasta ameliyattan 3-4 hafta sonra cinsel ilişkiye girebilir.

labioplasti sonrası kot  pantolon mayo ve dar çamaşırlar rahatça giyilir. Kadınların özgüveni artar.

Labioplasti,  Ankarada Prof Dr Polat Dursun tarafından başarı ile yapılmaktadır. Labioplasti ameliyatlarında tecrübe önemlidir. Bu ameliyatı olmadan önce doktorunuza daha önceki ameliyat tecrübesini ve yaptığı labioplasti ameliyatlarının öncesi ve sonrası fotoğraflarını mutlaka sorunuz ve görmek isteyiniz. Çünkü kötü yapılan bir ameliyatı düzeltmek daha zor olmaktadır.

Henüz doğum yapmamış bir kadın labioplasti yaptırabilir mi?

Labioplasti ameliyatında sadece genital bölgedeki sarkmış iç dudaklar küçültüldüğü için bu ameliyat hamileliğe engel değildir. Bu ameliyatı olmuş bir kadın ileride rahatlıkla sezeryan ya da normal doğum yapabilir.

Labioplasti ameliyatından sonra nelere dikkat etmek gerekir?

Labioplasti ameliyatından sonra iyileşme sürecinde hafif bir ağrı ve şişlik gözlenmektedir. Bu bölgede iyileşme hızlı olmakta ve yaklaşık 1 hafta- 10 gün içinde tamamlanmaktadır.

Bu süreçte bölgenin temizliğine dikkat edilmeli ve doktor tarafından önerilen temizleme ve bakım koşullarına uyulmalıdır. Ameliyattan 2 gün sonra ılık su ile duş alınabilir ve 3-4 hafta sonra cinsel ilişkiye girilebilir.

Bu ameliyatta kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığından, ameliyattan sonra dikiş almak gerekmez. Çalışan hastalar genellikle 2-3 gün içerisinde işlerine dönebilmektedirler

labioplasti sonrası kot  pantolon mayo ve dar çamaşırlar rahatça giyilir. Kadınların özgüveni artar.

Cinsel Organ Estetiği , Vajen daraltılması

Genital bölgeye yönelik olarak yapılan estetik ameliyatlar son yıllarda oldukça yaygınlaştı. Genital bölgesinde estetik problemi olan bir çok kadın bu durumdan psikolojik olarak olumsuz etkilenmekte, bu da partneriyle uyum problemlerine ve ilişkiden ze almamaya yol açmaktadır.

Bu problemlerin başında vulva ya da labia bölgelerindeki sorunlar gelmektedir. Vajen dudakları bazen doğuştan bazen de sonradan büyük ve sarkık halde olabilir. Cinsel organ görünümlerini beğenmeyen kadınlar bikini ya da dar pantolon giymekten kaçındıkları gibi partnerlerine çıplak görünmekten de rahatsız olabilmektedirler.

Bu durum zamanla cinsel ilişkiden soğumaya ve partneriyle aralarında problemlere neden olabilmektedir. Oysa sağlıklı ve mutlu bir birlikteliğin yolu öncelikle kişinin kendine duyduğu özgüvenden geçmektedir. Bu tür ameliyatlarla sağlanan görüntünün düzeltilmesinden daha fazlasıdır.

Bu problemini ortadan kaldıran kadın psikolojik olarak da bir rahatlığa kavuşmaktadır.

Vajina daraltması sonrası orgasm fonksiyonları düzelmektedir.

Bazen dış dudaklar ve pubis bölgesi olarak adlandırdığımız ters üçgen şeklindeki bölge aşırı dolgun olabilir. Buna bağlı aşırı terleme, mantar enfeksiyonları ve kötü koku ortaya çıkabilir. Bu bölgenin dolgun olması özellikle bikini giyildiğinde estetik olmayan bir görünüme neden olur.

Bu tür bir dolgunluk durumunda liposuction ve büyük dudakların küçültülmesi yoluyla problem ortadan kaldırılabilir. Bu tür ameliyatlar için kadının o zamana kadar cinsel ilişkiye girip girmediği ya da çocuk doğurup doğurmadığının bir önemi yoktur.

Bu tür uygulamalar için genital organların gelişim sürecinin bittiği ergenlik döneminin tamamlanması yeterlidir. Bu işlem kızlık zarına zarar vermez.

Bazen de tersi bir durum olan vajen dış dudaklarının dolgunluğunu yitirmesi söz konusu olabilir. Bu durumda vücudun başka bir bölgesinden alınan yağ dokusu ile vajen dış dudakları dolgun bir görünüme kavuşturulabilir. İşlem sonrası uymanız gerekenler konusunda doktorunuz sizi bilgilendirecektir

Labioplasti, vajinal daraltma ve genital estetik ameliyatları Prof Dr Polat Dursun tarafından başarı ile uygulanmaktadır.

Labioplasti, vajinal daraltma, genital estetik, idrar kaçırma, rahim sarkması, idrar kesesi sarkması ameliyatları Prof Dr Polat Dursun tarafından yıllardır başarı ile uygulanmaktadır.

Vajen Estetiği, Vajinal Estetik Cerrahi,

Vajen estetiği, yaşlanma, aşırı kilo alıp verme ya da doğum sonrası vajina girişinin bollaşması ya da genişlemesi durumunda yapılır. Vajen estetiği hem estetik görünümü düzeltmeye hem de cinsel hazzı arttırmaya yöneliktir. Vajina kaslarının gevşemesi cinsel ilişki sırasında sorun haline gelebilir.

Vajen estetiği ya da vajina daraltma ameliyatı ile bu sorun düzeltilebilir. Ayrıca bu operasyon ile yaşlanmaya bağlı idrar kaçırma durumu da düzelebilir. Cinsel estetik ameliyatları arasında önemli bir yere sahip olan vajina daraltma ile vajinal kanal daraltılır, gereken miktarda vajen dokusu mukoza ve kas çıkarılır sonra tüm tabakalar uygun dikişlerle ayrı ayrı dikilir.

Doku çıkarılırken bunun miktarı çok önemlidir. Ameliyat lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Genel anestezi altında yapılırsa hastanede bir gece kalınması gerekir. Vajina estetiği sonrasında hafif sızıntı şeklinde kanama olur. Eriyen dikişler kullanıldığı için dikiş alma problemi yoktur.

Ameliyattan sonra hasta bir süre istirahat eder. Lokal anestezi ile yapıldıysa hasta gönderilebilir. Ameliyattan sonra ağrı kesici ve antibiyotik kullanılır. Hasta 1-2 gün içinde normal yaşantısına dönebilir. Ancak cinsel ilişki 4-6 hafta yasaklanır. Ameliyat sonrası bir hafta her tuvaletten sonra antiseptik ile önden arkaya doğru silinir.

Vajen daraltma ameliyatında vajen girişinden de doku çıkarılarak vajen giriş kısmı da daraltılır. Bu da cinsel hazzı arttırıcı bir etki yapar. Ayrıca vajen görüntüsü daha estetik olacaktır. Vajen estetiği vajina daraltma ameliyatı ile birlikte labioplasti küçük dudakların küçültülmesi ve klitoris estetiği ameliyatı da birlikte yapılabilir

Labioplasti, vajinal daraltma, genital estetik, idrar kaçırma, rahim sarkması, idrar kesesi sarkması ameliyatları Prof Dr Polat Dursun tarafından yıllardır başarı ile uygulanmaktadır.

etiketler:

Источник: https://polatdursun.com/genital-estetik/

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.