Kadınlarda Ped Alerjisi

Çocuklarda Alerji Belirtileri Nasıl Anlaşılır ve Tedavisi Nasıl yapılır?

Kadınlarda Ped Alerjisi

Çocukta alerji olduğundan şüpheleniyorsanız ilk yapacağınız iş doktora gitmek olsun. Çocuğunuz için uzman kontrolü tarafından çocuklarda alerji testi uygulamaları bulunuyor.

Erken Teşhis Önemli

Çocukta alerji deri testleri veya kan testleriyle bebeğinizin neye alerjisi olduğunu kısa süre içerisinde anlaşılır. Bu duruma erken teşhis koymanın en önemli noktası ise, sizin şüphelendiğiniz gıdaların neler olduğunu doktorunuza söylemek olacaktır.

Tabii daha önce çocuklarda alerjik astım belirtileri ya da çocuklarda alerjik bronşit gibi konular hakkında bilgi sahibiyseniz doktorunuza belirtileri gördüğünüzü anlatabilirsiniz. Ama çocuğunuz için en doğru en iyi kararı çocuk alerji uzmanı verecektir.

Testler sizin şüphelendiğiniz gıdaları bazı alarak daha hızlı sonuç verecek ve zaman kaybını önlemiş olacaksınız. Fakat bunun dışında yaygın alerji yapan gıdalar  (inek sütü, buğday ürünleri, soya, balık, su kabukları, yumurta, fıstık, fındık, ceviz vb.) test büyük ihtimalle alerjisi varsa, alerjisini tetiklemiş olabilir.

Çocuklarda alerji belirtileri kış aylarında daha fazla ortaya çıkmaktadır

Besin alerjisi belirtileri neler?

Çocuklar bazen yediği besinlerden dolayı da alerji yaşayabilir. Bunun ismine Çocuklarda gıda alerjisi adı verilir. Gıda alerjisi sonucu vücutta aşağıdaki gibi rahatsızlıklar görülür.

Bu tür vakalarda size en iyi cevap verecek kişi çocuk alerji uzmanı olacaktır.

Eğer Ankara ve çevresinde yaşıyorsanız, Ankara çocuk alerji laboratuvarlarına giderek muayene olabilirsiniz  Alerjik belirtilere kısaca göz atacak olursak;

 • Yeşilimsi renkte Kusma
 • Mide de Bulantı
 • Kramp ağrıları gibi başlayan karın ağrıları
 • Ürtiker
 • Baş ağrıları
 • İshal
 • Öksürük ve arkasından gelen hırıltılı solunum
 • Tekrarlayan ve her defasında çözülmeyen orta kulak sorunları
 • Nezle (burun kaşıntısı, tıkanıklık aksırık, geniz akıntısı)

Besin alerjisi olan birçok insan için bu saydığımız rahatsızlıkla tehli değildir. Fakat oldukça çok rahatsızlık vericidir. Ancak az da olsa bazı durumlarda daha ağır durumlarla karşılaşılabilir Böyle bir durumda yapılması gereken ilk şey en yakın sağlık ocağına başvurmaktır.

Besin alerjisinde riskli gıdalar

İnek sütü: İnek sütüne alerjisi olan çocukların yemesi gereken ya da yememesi gereken besinlere peynir, yoğurt, tereyağı, krema gibi ürünlerin tüketilip tüketilemeyeceğine doktorunuz karar verecektir. Yumurta: Sıklıkla tüketilir ve birçok yiyeceğin içinde bulunur. Bu yüzden de kolaylıkla alerji yapabiliyor. Yumurtanın beyazına karşı alerji sarısına oranla daha fazla görülüyor.

Yumurta alerjisi genellikle küçük yaş gurubunda yani bebeklikte ve erken çocukluk evrelerinde daha yaygın ortaya çıkıyor.

Yıllar içinde etkisi azalıyor Kabuklu ve yağlı kuruyemişler (fındık, fıstık gibi): Bu gruptaki alerji veren besinler en çok; Yerfıstığı, badem, hindistancevizi, kestane, ceviz, şamfıstığı, fındık ve ceviz.

Pek çok doktor bebekleri 2 ile 4 yaş aralığında kuruyemişler yedirmek gerektiğini söylüyor.

Tahıllar: Mısır buğdaya kıyasla daha az alerjik özellik gösteriyor. Buğday ise m diyetlerde hem de günlük yaşantıda önemli bir yere sahip olduğundan dolayı, diyetten çıkarılması oldukça zordur. Mümkün oldukça alerjisi olan kişiler tarafından az tüketilmelidir.

Etler: Tavuk ve sığır etine karşı besin alerjisi küçük yaşlarda sıklıkla görülebilir. Bu alerji genelde bebeklik çağında görülür. Özellikle dana etine bakarak,  Kuzu eti daha az alerjendir. Süte duyarlı olan bebekler, sığır etine alerjisi oldukları gibi,  aynı şekilde yumurta alerjisi bebekler ve büyüklerin de tavuk etine karşı duyarlılık gözlemlenebilir.

Meyveler, sebzeler: Özellikle çilek, kivi ananas, domates gibi bol vitamin ve mineralli meyve ve sebzeler çocuklarda sıklıkla alerjiye neden olabiliyor. Portakal kış aylarında sık sık tüketimi nedeniyle çocukluk döneminde rahatsızlıklara neden olabilir

Nelere dikkat etmeliyim?

Kendinizce sağlıksız tanılar sakın koymayın; bu sizin veya çocuğunuzun büyüme ve gelişimini olumsuz etkileyecek,  çok önemli bir besinden mahrum kalmasına ya da alerjisi olduğu halde alerjisi yok diye verdiğinizde hastalanmasına sebep olabilir.

Besin alerjisinin tanısı ile tedavisinde kesinlikle aile doktorunuzdan birebir yardım alın. Aldığınız hazır her ürün için “Etiketini inceleme ” alışkanlığı ve son tüketim tarihi inceleme edinin.

İçindeki maddeler, üretim tarihi gibi… ) İşlenmiş, dondurulmuş veya paketlenmiş tüketime hazır, sağlıksız gıdalar gizli besin proteinleri içerir; alışveriş yaparken,  besin etiketleri ve içerikleri çok dikkatle ve titizlikle incelenmelidir.

Besin alerjisinin tanısı ile tedavisinde kesinlikle aile doktorunuzdan birebir yardım alın.

Dışarı da yenen yemeklerde de fark edilmeyen besin alerjenleri olabilir; bu besinleri hazırlayan kişilerden yiyecekleri yemeden önce,  içerikleri hakkında bilgi alınmalıdır.

Loading…

Источник: https://alerjisebebi.com/cocuklarda-alerji

Pedlere Karşı Alerji: Nedenleri ve Tedavisi

Kadınlarda Ped Alerjisi

Kesinlikle tüm modern kadınlar düzenli olarakconta kullanın. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bugün bu tip bir ürünün büyük bir kısmı var.

Ancak adil seksin bir kısmı, bu hijyen ürünlerine karşı bir alerjinin ortaya çıkması gibi hoş olmayan bir faktörle yüzleşmek zorunda kalmaktadır.

Bu konuda özellikle bu hastalığın semptomlarına dikkat etmek ve mümkün olan en kısa zamanda bir doktora görünmek önemlidir.

Contalara alerjinin nedenleri

Contalara alerjinin gösterilmesinde önemli rolBu hijyen maddesinin yapıldığı malzemeleri oynayın. Modern ürünler için birkaç katın varlığı ile karakterizedir. Doğal veya sentetik olabileceğinden, yüzeyin yapıldığı malzemeye özellikle önem verilir.

Örneğin, doğal ürünler hipoalerjenik olarak kabul edilir, ancak önemli bir dezavantajları vardır, yani çok hızlı parçalanırlar, ki bu da, kullanıldığında buruşuk rahatsız edici duyumlara neden olur. Sentetik analoglar, nem tutma ile mükemmel bir şekilde baş edebilmekte, şekli koruyabilmekte ve giysiler üzerindeki lekelerin görünümünü korumaktadır.

Ancak, maalesef, bu tür ürünler genellikle alerjik reaksiyonların ortaya çıkmasına neden olur.

Contalara alerjinin nedeni nedir?

Zararlı bileşenler

Ayrıca, contalardaki bu tür bileşenlerin varlığı nedeniyle rahatsız edici duyumlar ortaya çıkabilir:

 • Ürünün tutturulduğu yapıştırıcıiç çamaşırına. Bu elementin deri ile doğrudan temas etmemesine rağmen, canlı dokuların durumunu olumsuz etkileyebilir.
 • Hoş olmayan bir kokunun ortaya çıkmasını önlemek için üreticiler tarafından kullanılan tatlar.
 • Boyaların kullanılmasından dolayı pedlere belli bir renk verilir. Belirtileri ve pedlere alerji tedavisi aşağıda tartışılmıştır.

Ama belki de en yaygın faktör,Bir alerjiyi kışkırtarak, hijyen kurallarına uyulmamasıdır. Doktorlar tamponlar her dört saatte bir değişen tavsiye ve bu sadece küçük ayrılık olsa bile yapılmalıdır. Sonuçta pedleri kadının cilt yüzeyi ile uzun süreli temas anında kaşıntı, döküntü ve yüksek terleme kışkırtır mikropların aktif büyümesinin uyarılması üretmesidir.

Bu, contaların en yaygın alerjisidir.

Modern contaların tanımı

Çünkü contaların yapısı farklıdır.Üretimleri için birçok malzeme kullanılmaktadır. Modern pedler, selülozu içeren bir iç katmanın yanı sıra, nemi jel kıvamına dönüştüren emici maddeler ile donatılır.

Bu hijyen ürünlerinin dış tabakası farklı malzemelerden yapılabilir. Bu çoğunlukla doğal bir pamuktur veya gözenekli bir yapıya sahip bir sentetik elyaftır. Tüm bu özelliklerden ötürü, conta, uygulama sırasında deforme olmayan şeklini iyi koruyabilmektedir.

Contalara alerjisi olabilir mi? Bu soru çok ilgi çekiyor.

Contanın hareket etmesi içinYerinde sabitlenerek, alt yüzeylerine özel bir yapıştırıcı uygulanır ve bu hijyen ürününün iç çamaşırına bağlanmasına izin verilir. Ayrıca, yanlarda, gerekli yerde contanın düzgün şekilde sabitlenmesine yardımcı olan kanatlar bulunmaktadır. Papatya içeren üst tabakalarına rağmen, doğal conta alerjisi bile vardır.

ezhednei

Günlük contalar daha basittirüç tabaka, yani üst, emici ve alttan oluşan bir bileşim. Emici seviyesi selülozdan yapılmıştır. Süper emici polimerler bu ürünlerin üretiminde kullanılmaz. Pedlere karşı alerji, tamponlardan daha sık görülür.

tampon

Tamponlar, contalardan farklı olarak, kural olarak,Aletin orta kısmında dikilmiş preslenmiş pamuk yününden yapılır. Tamponlar her zaman silindirik bir şekle sahiptir, kolay çıkarılması için özel bir kabloyla birlikte tedarik edilir.

Bu hijyen ürünü, vajinanın içine sokulur, daha sonra vücudun tam şeklini alarak, mevcut tüm dışkıları emer. Kullanımdan sonra, ürün bir dantel ile vajinadan çıkarılır. Günlük pedlere alerjinin belirtileri daha fazla tartışılmaktadır.

Pedlere alerjinin belirtileri

Kadınlar bu hijyen ürünlerinin kullanımıyla ilgili tüm tavsiyelere kesinlikle uysa bile, alerjik bir reaksiyonun oluşmayacağı konusunda hiçbir garanti yoktur.

Semptomların yoğunluğu

Alerjinin tezahürünün derecesi farklı bir yoğunluğa sahip olabilir. Çoğu durumda, bu gibi tezahürleri vardır:

 • hijyen ürününün cilt ile temas ettiği bölgedeki ödem;
 • cildin kızarıklığı;
 • yanma hissi ve genital bölgede kaşıntı;
 • çeşitli cilt döküntüleri;
 • genital bölgede ağrı oluşumu.

Bütün bu semptomlar hem normal hem de günlük pedler için geçerlidir.

Tamponların kullanımı da vardırBenzer belirtiler, yanma ile kaşıntı uygulamasının bazı özelliklerinden dolayı olsa da, sadece cildin yüzeyinde değil vajinada da oluşabilir. Her ne olursa olsun, rahatsız edici hisler, bir kadını bu hijyen ürününün kullanımından derhal vazgeçmeye ve hemen bir uzmana dönmeye zorlamak anlamına gelir.

Contalara alerjisi olduğunda (fotoğraf)açık kanalizasyonlarda bulunabilir), doktorların bu fonları yalnızca aşırı durumlarda, örneğin, menstürasyonun başlangıcından hemen önce ya da en sonunda kullanmaları önerilir.

Aromaların ve kimyasal katkıların etkisi

Pedlere alerjiniz varsa ne yapmalısınız?

Çoğu durumda, bu reaksiyoniç tabakası çeşitli kokular içerdiğinden hassas aromalı ürünlere neden olur.

Bir kadının gerekli hijyen kurallarına uyması ve aynı zamanda sürekli bir duş alması durumunda, kuşkusuz ki ilgili ürünleri emprenye eden aromalar pek kullanışlı değildir.

Bu nedenle doktorlar, ek aromalı bileşenler olmaksızın ürünlerde tercihlerini durdurmayı tavsiye etmektedir. Günlük pedlere alerjiler – oldukça yaygın bir fenomen.

Birçok üretici eklemeye eğilimlidirHer türlü bitki maddesini doldurarak, alıcılara istisnai bir anti-enflamatuar ve ferahlatıcı etkiye sahip olduklarını garanti etmek.

Doktorlar, papatya veya aloe eklenmesiyle ürünlerin tüm kadınlar için oldukça güvenli olduğunu bildiriyor. Ama aslında, bu bitki bileşenlerine alerjisi olan istisnalar, örneğin, adil seks var.

Bu bayanlara, alerjiye yol açabilecek ek elementler eklemeden hijyen ürünleri kullanmaları tavsiye edilir. Tamponlarda (incelediğimiz semptomlar) ve tamponlarda daha sık teşhis edilir.

Alerjik tanı bildirimi

Öğeleri kullandıktan sonraHijyen, genital bölgede kaşıntı ve şişlik ile birlikte kızarma olmuş, hemen bu aracı kullanmayı bırakmalı ve hemen doktora başvurmalısınız.

Doğru bir şekilde tedarik edebilmek içinTanı, jinekolog, büyük olasılıkla, bu ya da bu hastanın şikayetlerini dinlemek ve dış muayeneyi yaparken ortaya çıkan semptomları analiz etmek için yeterli olacaktır. Contalara alerjiyi ayırt etmek için yapılan genel muayeneye ek olarak (tedavi aşağıda sunulmuştur), ayrıca vajinadan kan testi, idrar ve swab gerekebilir.

Alerjik reaksiyon tedavisi yöntemleri

Pedlere alerjinin tedavisi gerekiruygun uzmanları yürütmek. İlk tahriş semptomları kendi kendinize ortadan kaldırılabilir, ancak bundan sonra daima bir jinekologla görüşmelisiniz. Bu, aynı semptomları olan diğer hastalıkları tamamen dışlamak için gereklidir.

Kadının aşağıdaki eylem dizisini yapması gerekecek:

 • Etkilenen bölgeyi iyice yıkamak gerekli olacaktır.soğuk su. Bu nedenle, bu prosedür dış genital bölgeden kanın dışarı akışını harekete geçireceğinden, istenmeyen kaşıntı hissiyle başa çıkmak mümkündür. Bu arka plana karşı, orantı hissini unutmamalıyız, çünkü kötüye kullandığınız zaman, alerji belirtilerini ortadan kaldırmak yerine gereksiz bir soğukluğa da sahip olabilirsiniz. İltihabı durdurmak için bir papatya kaynatma kullanımına izin verilir. Bu bitkiye alerjisi olmaması durumunda, bir losyon olarak da kullanılabilir.
 • Etkilenen bölgelere başvurmak gereklidir.”Bepanten” ve “Fenistil” içeren hormonal bileşenleri içeren antihistaminik merhem. Belirgin tıbbi etkilere ek olarak, yanma hissi ve kaşıntıdan kurtulmalarına yardımcı olurlar.
 • Kızarıklığı ve kaşıntıyı tamamen ortadan kaldırmak içinSadece mevcut tahrişleri güçlendirebildiklerinden, cinsiyeti tamamen dışlamak tavsiye edilir. Pedlere alerji tedavisi zamanında yapılmalıdır.

Böyle bir tedaviden bir hafta sonra, alerjik reaksiyon belirtileri tamamen ortadan kalkmalıdır. Ancak bunun gerçekleşmemesi durumunda, bir doktora danışmak için derhal son derece önemlidir.

Geleneksel tedavi yöntemleri

Hoş olmayan semptomlarla baş etmeye çalışınBu tür alerjiler ayrıca halk terapötik yöntemlerini de yapabilir. Tabii ki, bunlar tamamen hastalığın başlıca nedenleri ortadan kaldıramaz, ama neredeyse kesinlikle mukoza ve dişi genital organların deride bulunan rahatsız edici duyumlar, başa çıkmasına yardımcı olacaktır. En popüler seçenekler aşağıdaki yöntemleri içerir:

 • Bir yemek kaşığı calendula çiçeği, yüz miligram kaynar su ile dökülür, daha sonra bir saat boyunca demlenmeye bırakılır.
 • Dilimlenmiş ısırgan yaprakları iki yemek kaşığı dört yüz miligram kaynar su ile dökülür, birkaç saat ısrar edilir.
 • doğranmış tıbbi veronica bir çorba kaşığı kaynar su yarım litre dökün ve iki saat boyunca demlenmeye bırakın. alerji pedleri belirtileri farklıdır. Bu dikkate alınmalıdır.

Bütün bu infüzyonlar için kullanılabilirCildin etkilenen bölgelerinin ve ayrıca mukoza zarlarının tedavisi. Ayrıca, ana yemeği almadan önce camın yarısını içebilirler. Bu durumda, yukarıda belirtilen araçlardan sadece birini seçmeli ve bunu yalnızca kullanmalısınız. Ayrıca, bu reçeteleri kullanmadan önce, aktif bileşenlerine karşı alerjik reaksiyonlar olmadığından emin olmanız gerekir.

Alerjiler için diyet

İlk bakışta, yemek tarifleri gibi görünüyorAlerjiler hiçbir değere sahip değildir, çünkü belirli bir durumda, tepkime gıdaya gerçekleşmez. Aslında, düşük kaliteli bir diyet de ciltte daha fazla tahrişe neden olabilir. Bu nedenle, tedavi sırasında, aşağıdakiler gibi tüm alerjenik ürünler menüsünden çıkarılmamalıdır:

 • çikolata;
 • turunçgiller;
 • baharatlar;
 • kahve;
 • ekşi meyve suları.

Diyette tedavi sırasındaÇok miktarda sıvıya sahip olmak gereklidir. Kadın vücudundan toksik maddelerin giderilmesini teşvik edecek sıradan temiz su içmek en iyisidir.

Böylece, sonuca varılabilir kiEn yaygın ve sıklıkla kullanılan şeylere bile alerjik bir reaksiyon ortaya çıkabilir. Bu durumda, mümkünse alerjen ile teması en aza indirmek gereklidir.

Источник: https://tr.luciafontaines.com/zdorove/126995-allergiya-na-prokladki-prichiny-i-lechenie.html

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.