Kahve Tiryakileri İçin Kahve Makinası

Kahve Makineleri ve Aksesuarları

Kahve Tiryakileri İçin Kahve Makinası

Kahve makineleri ve aksesuarlarının günümüzde çok fazla talep görmesine sebep olarak kahve tüketiminin yüksek oranda olması gösterilebilir.

Günümüzde birçok farklı çeşidi bulunan bu içeceğin tarihçesine bakıldığı zaman Türk kültürü için önemli bir yeri olduğu görülmektedir. 16.

Yüzyıldan beri Türk kahvesi kültürünün korunmuş ve kuşaktan kuşağa aktarılmış olması bugün evlerde, kafelerde, iş yerlerinde keyifli bir sohbet eşliğinde sosyal hayata pozitif değerler katarak tüketilmesine olanak vermiştir.

Yüzyıllar boyunca korunmuş olan bu içecek kültürüne, gelişen teknoloji de katkı sağlamıştır. Artık gündelik hayatta birçok kahve çeşidini 5 dakika içerisinde pratik bir şekilde hazırlamak mümkündür. Hemen hemen her evde, iş yerinde, kafelerde, okullarda bulunan kahve makineleri, kahve yapımını ve sunumunu kolay hale getirmiştir.

Kahve makinesi çeşitleri

Coffea adı verilen ağacın çekirdeklerinin olgunlaştıktan sonra toplanıp öğütülmesinden elde edilen kahvenin farklı çeşitleri vardır. Bu kahve çeşitlerinin pratik yapımı için her birinin kendine özgü malzemesi ve pişirme tekniklerine bağlı olarak kahve makineleri de çeşitlilik gösterir. 3 ana kahve türü vardır.

Bunlar sırasıyla espresso kökenli kahveler, filtre kahveler ve çözünebilir hazır kahvelerdir. Bunlar dışında son yıllardaki tüketim oranına bağlı olarak soğuk kahveler de eklenebilir. Temeldeki bu üç kahve türü, öğütülmüş kahvelerden yapılan kahve çeşitleridir.

Bu türlerin kendi içlerinde de çeşitleri bulunmaktadır ve kullanılan malzemeler, pişirme teknikleri ile farklı makineler kullanılabilmektedir.

Kapsül hazneli kahve makineleri

Kapsül hazneli makineler, kullanım alanlarının çeşitlilik göstermesi dolayısıyla çok amaçlı ürünlerdir. Bir makine ile birden fazla makinenin yapabileceği çeşitlilikte kahve yapmayı mümkün kılar. Örneğin kapsül hazneli bir kahve makinesi ile filtre kahve yapılabileceği gibi espresso, cappuccino ya da caffè crema da hazırlanabilir.

Bu makinelerin kapsülleri plastik ya da alüminyum gibi geri dönüşüm tasarrufu sağlayan farklı materyallerden üretilmektedir. Bunun yanı sıra kapsüller vakumlu olduğundan dolayı öngörülen kullanım tarihine kadar tazeliğini korumaktadır.

Birçok kullanım özelliğinin yanı sıra kapsül hazneli makineler ile makinenin yanında bulunan süt köpürtme aparatı sayesinde arzuya göre sütlü, köpüklü, kremalı kahveler de yapılabilir.

Tam otomatik kahve makineleri

Tam otomatik kahve makineleri sadece bir tuşla yüksek lezzet kalitesine sahip seçilen kahve çeşidini hazırlayabilir. Tam otomatik makinelerin çalışma sistemi, pod filtre kahve makineleri gibi komp değildir. Bir fincan kahve için gerekli olan uygun miktardaki kahve çekirdekleri makinede öğütülür.

Ardından seçilen kahve çeşidine bağlı olarak en elverişli basınç düzeyi ile kaynar su öğütülmüş kahve tozundan geçer ve pres edilerek kahve içime hazır hale gelir.

Bu kahve makinelerinin kullanım alanı kahve tiryakileri için geniş bir yelpazeye sahiptir ve farklı damak tatlarına uyum sağlayacak lezzette kahveler hazırlamaktadır.

Filtre kahve makineleri

Filtre kahve makineleri ile farklı lezzetlerde kahveler hazırlamak mümkündür, çünkü bu makinelerde her çeşitte öğütülmüş kahve çekirdekleri kullanılabilmektedir.

Bilinmesi gerekir ki bu makineler ile caffè crema ya da espresso gibi güçlü aromalara sahip yoğun kıvamlı kahveler yapmak mümkün değildir. Filtre kahve makineleri basınç ile çalışmadığından kişisel tercihlerinize bağlı olarak ayarlamalar yapmaya pek elverişli değillerdir.

Bu makineler ile aynı anda birden fazla sayıda kahve hazırlanması, kahve hazırlama süresinin bir miktar uzamasına sebep olabilir. Bu durum bir dezavantaj olarak görünse de filtre kahve makinelerinin avantajları da vardır. Örneğin, makinenin yıkama kolaylığı bulunmaktadır.

Parçaları bir yapboz gibi oldukça kolay çıkarılıp takılabildiğinden rahatlıkla elde veya bulaşık makinesinde yıkanabilir.

Espresso kahve makinesi

Klasik filtre kahve makinelerine göre daha komp çalışan ve daha iyi sonuçlar veren espresso kahve makineleri, kahve çekirdeklerinin hangi incelik kalınlıkta öğütüldüğünü, bir fincan için kullanılan kahve oranını, kahvenin pişme süresi gibi birçok etkeni ayarlayabilme özelliğine sahiptir.

Bu yüzden makineyi kullanmadan önce en iyi kalitedeki caffè crema ya da espressoyu yapmak için ideal ölçülerin ve tekniklerin bilinmesi gerekebilir. Genellikle kafelerde hazırlanan espressoları, espresso makineleri sayesinde evlerde de kolaylıkla hazırlamak mümkün artık.

Bunun dışında bu makinelerin yanında eş zamanlı olarak kullanılabilecek süt köpürtme aparatları da bulunmaktadır.

Pod filtre kahve makineleri

Pod filtreler kullanım süresi boyunca sürekli olarak oksijenle temas halinde oldukları için öngörülen kullanım süresi daha kısıtlıdır ve bu da kimi zaman kahvenin lezzetinden ödün verilmesine sebep olabilir. Fakat buna karşın, pod filtreler kompostlanabilirle. Bu özelliğinden dolayı kapsüllerle kıyaslandığı zaman daha ekolojik ürünlerdir.

Bu makinelerin çalışma sistemi, kapsüllü makinelerin çalışma sistemine benzemektedir. Su haznesinde bulunan uygun miktardaki suyu ısıtmak için bir tuş hareketi yeterlidir. Daha sonra kaynayan su pod filtreye pompalanır ve fincana kahve olarak dökülür.

Pod filtre kahve makineleri ile aynı anda iki fincan kahve yapılabilir ve bunun yanı sıra bu makinelerin su köpürtme özellikleri de bulunmaktadır.

Türk kahvesi makineleri

İyi bir Türk kahvesi yapmak için kısık ateşte pişirilmesi gerektiği, böylece daha iyi köpük oluşacağı bilgisi son derece yaygındır.

Geleneksel olarak alışılmış olanın aksine, hızlı ve pratik bir şekilde Türk kahvesi yapımını sağlayan elektrikli Türk kahvesi makineleri, alışılmış lezzette ve istenen kıvamlarda Türk kahvesini de çok kısa zamanlarda hazırlayabilir. Kullanıcıların tercihine, kullanım amacına ve şekline göre değişen çok çeşitli Türk kahvesi makinesi modelleri Teknosa.

com'da ve Teknosa mağazalarında mevcuttur. Tek bir cezve içinde hazırlanacak modeller olduğu gibi, farklı şeker oranlarında kahve hazırlamak isteyenler için de birden fazla cezveye sahip Türk kahvesi makinesi modelleri satışa sunulmaktadır.

En çok tercih edilen kahve makinesi modelleri nelerdir?

Kahve makineleri kullanım özelliklerine göre tercih edilmektedir. En kısa sürede, çeşit çeşit en lezzetli kahveleri yapabilen makineler en çok tercih edilenlerdir.

Espresso, caffè crema, latte, macchiato, cappuccino, americano gibi farklı aromatik tatlardaki kahve çeşitlerinin yanı sıra kültürümüzle paralel olarak en çok tüketilen kahvelerin başında Türk kahvesi gelmektedir. Arzum kahve makineleri piyasada Türk kahvesi yapımı için en çok tercih edilen makine modellerindendir.

1 dakikalık kısacık bir süre içerisinde arzuya göre sütlü, sütsüz, şekerli, şekersiz Türk kahveleri pişirme olanağı sunan Arzum kahve makinesinin yanı sıra en çok tercih edilen kaliteli makinelerin başında Fakir gelmektedir. Fakir kahve makinesi modelleri oldukça uzun ömürlü olması nedeniyle tüketici tarafından tercih edilmektedir.

Bu modeller dışında fiyat performans olarak değerlendirildiğinde Philips kahve makinesi ve Tefal kahve makinesi modelleri de sıkça tercih edilmektedir. Daha basit düzeneklere sahip ve çok daha pratik ürünler olan Sinbo kahve makineleri de bir çok evde bulunmaktadır.

Nespresso kahve makineleri kapsül kahve makinesi arayan kullanıcılar için ideal. Farklı renkleri ve modelleri ile hem göze hem damağa hitap ediyor. Onlarca markaya ait birbirinden çeşitli kahve makinesi modellerine Teknosa mağazalarından ve Teknosa.com üzerinden ulaşmak mümkündür.

Kahve makinesi satın alırken nelere dikkat edilmeli?

Kahve makinesi satın alırken öncelikle makinenin kullanım alanı göz önünde bulundurulmalıdır.

Eğer evde kullanım için bir makine alınacaksa küçük ve daha az fonksiyonlara sahip makineler iş görebilecek iken kafeler, işyerleri ya da okullar için alınacak makineler daha büyük ve fonksiyonel olmalıdır. Makineyi alırken o makineden beklenilen özellikler göz önünde bulundurulmalıdır.

Türk kahvesi makinesi, filtre kahve makinesi, espresso makinesi gibi birçok türde makine mevcuttur. Bu yüzden, hangi kahve türleri yapılmak isteniyorsa o özellikteki makineler tercih edilmelidir.

Birçok makinenin ise süt ve şeker koyma hazneleri yoktur bu yüzden istenilen lezzette kahveler pişirmek zorlaşmaktadır. Bunlar yerine süt ve şeker koyma hazneleri olan makineleri tercih etmeye dikkat edilmelidir. Tabii ki, en önemli kıstaslardan biri de fiyat performansa bakarak alışverişi tamamlamaktır.

Kahve makinesi fiyatları

Kahve makinesi fiyatları, kullanım alanlarına, fiyatlarına, performanslarına göre değişkenlik göstermektedir.

Toplu alanlarda kullanılan donanımlı ve fonksiyonel makineler biraz daha yüksek bir fiyat bandında iken evlerde kullanılan günlük kullanıma uygun pratik makineler ise daha düşük fiyat bandında yer almaktadır.

Bunun yanı sıra, kahve makinesinin yapımında kullanılan malzemeler de kullanım süresinin uzunluğunu belirlediğinden plastik kaplama ile yapılan kahve makineleri daha ucuz fiyat aralığında iken dış kaplaması çelikten üretilen makineler yüksek fiyat aralığında yer almaktadır.

Источник: https://www.teknosa.com/kahve-makineleri-aksesuarlari-c-104003

Professional Coffee & Espresso & Filter – Sand-Coffee Machine Prices

Kahve Tiryakileri İçin Kahve Makinası

Kahve makinesi seçimi işletmeden işletmeye farklılık gösterebilmektedir. Sizin müşterinize ne tür kahve sunmak istediğinize göre ya da kahveyi yapacak şahsa göre kahve makinesi seçiminiz değişiklik gösterebilir.

Son dönemlerde açık büfe hizmet veren işletmeler tercihlerini otomatik kahve makinesi ‘nden yana kullanmaktadır. Sadece kahve satan yerler ya da kahvesi ile ön plana çıkmak isteyen mekanlar ise kollu kahve makinesi tercih etmektedirler.

Filtre kahve ise her iki makinenin yanı sıra ilaveten bulunması gereken bir makinedir.

Sizde profesyonel işletmeleriniz için endüstriyel (sanayi tipi) kahve makinesi hakkında daha detaylı bilgi ve en uygun fiyatları almak için satış temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Espresso ve Cappuccino Makinesi

Profesyonel işletmeleriniz için büyük ihtiyaç olan profesyonel espresso ve cappuccino makinesi modelleri piyasadaki en ucuz fiyat seçenekleriyle sizelere sunuyoruz.

Cafemarkt Türkiye ‘de bir espresso ve cappuccino makinesi üretimi yapan üreticilerin bayiliğini yapmaktadır.

En başta La Cimbali, Coffee Queen, Expobar, Nuova Simonelli, WMF gibi markaların espressocappuccino ve kahve makinesi modellerinin satışını yapmaktadır.

Cafelerde kullanılan profesyonel kahve makinesi modellerini profesyonel işletmeleriniz için endüstriyel (sanayi tipi) espressocappuccino ve kahve makinesi hakkında daha detaylı bilgi ve en uygun fiyatları almak için satış temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Filtre Kahve Makinesi

Filtre kahve makinesi yalnızca filtre kahve verirler. Filtre kahveyi ideal sıcaklıktaki su yardımı ile demler isteğe göre süt ile veya sütsüz olarak yalın servisini gerçekleştirmek münkündür. Filtre kahve makinesi 'nin termoslu modelleri de mevcuttur.

Fakat termoslar tadın değişmesine namacıyla olmasından genellikle cam olan potlar tercih edilmektedir. Cam potlarda ısıtıcılar mevcuttur. Bazı kahve makineleri kendi kendine ısıtıcıya sahiptir. Yedek pot ilaveten alınabilir.

Sizde profesyonel işletmeleriniz için endüstriyel (sanayi tipi) filtre kahve makinesi hakkında daha detaylı bilgi ve en uygun fiyatları almak için satış temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 Öztiryakiler Türk makinesi modeli olarak sadece filtre kahve makinası çeşitlerini satışa sunmuştur.

Kumda Kahve Makinesi

Kumda kahve makinesi ya da başka bir adı ile kumda kahve ocağı çağdaş durumu ile elektrikle çalışır. Üst alanında bir hazne vardır. Bu haznede ateş tuğlası yapımında sarf edilen bir tür kum bulunur. Elektrik yardımı ile bu kum kahvenin pişebileceği uygun sıcaklığa gelir.

Kumun içerisine yerleştirilmiş tercihen bakır bir cezve yardımı ile Türk kahvesi yavaşça pişerek eşi benzeri olmayan lezzetine kavuşur. En lezzetli Türk Kahvesinin Kumda kahve makinesi ile yapıldığı bilinmektedir. Kumda kahve makinası (ocağı) tipleri boyutlarına göre türlendirilebilir.

Küçük boy kumda kahve makinası orta boy kumda kahve makinası ve büyük boy kumda kahve makinası bulunduğu gibi formu değişik olan kare kumda kahve ocağı, silindirik kumda kahve ocağı ve dikdörtgen kumda kahve ocakları vardır.

Farklı sayıda ve değişik büyüklükte cezveler ile aynı anda aniden çok kumda kahve pişirmenize imkân sağlarlar. Kumda kahve ocakları geleneksel görünmesi sebebiyle çoklukla bakır kaplama olarak pazara sürülmekteler. Fakat bakır kaplama olmayan modeller de mevcuttur.

Genellikle Gumbala markasının üretmiş bulunduğu bakır kaplama kumda kahve makinesi tipleri en çok sattığımız kumda kahve ocakları arasındadır. Aynı zamanda Remta kumda kahve makinesi modellerini de inceleyebilirsiniz.

Sizde profesyonel işletmeleriniz için endüstriyel (sanayi tipi) kumda kahve makinesi (ocağı) hakkında daha detaylı bilgi ve en uygun fiyatları almak için satış temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Sitemizden yapacağınız alışverişlerinizde Türkiye 'nin her yerine kargo ile gönderim sağlamaktayız.

Источник: https://www.cafemarkt.com/kahve-ve-espresso-makineleri

Kahve Tiryakisi Bayilik Veriyor

Kahve Tiryakileri İçin Kahve Makinası

Yatırım yapılacak en doğru sektör yeme içme alanıdır. Türkiyede son dönemlerin en popüler yatırım alanları sıralamasında kahve kafe sektörü kendine iyi bir yer kapmıştır. Kalabalık şehirler ilk tercih olmasına rağman kalabalık olmayan şehirlerde de doğru yerde doğru lokasyonda açılacak kahve kafeler yatırımcısına para kazandıracaktır.

Kahve Tiryakisi Franchise

Kahve Türkiye ve Dünya da yatırımı yapılması gereken en doğru sektörlerden biri olarak araştırmalar sonucu görülmüştür.

Firmamız 30 yıldır Türk ve Dünya kahveleri üretmekte olan kurumsal yapısını doğru ve sağlam temeller üstüne oluşturmuş olan sektöründe ender firmalardan birisi olmayı başarmıştır.

Türkiye çapında yapmış olduğumuz fizibilite çalışmalarımızda gördüğümüz kahve cafe restoran sisteminin özellikle bütün Türkiye çapında yatırımı yapılması gereken en önemli sektörlerden olduğu görülmüştür. Kahve Tiryakisi

Kahve Tiryakisi Kuruluş ve Amaç;

Kahve Tiryakisi olarak 2013 Yılından itibaren franchise sistemi ile kahve satış sunum cafe restoran sistemi oluşturmaya başlamış bulunuyoruz.

Kahve satış sunum cafe restoran Franchise sisteminin kurulmasının amacı sektörümüzde yapılmayanı yapmak gerçek kurumsal yönetim,doğrukonsept,doğru menü,

doğru franchisesistemi,şeffafticaret,sektörümüze yatırım yapmak isteyen yatırımcıya sektörümüzle alakalı memfaat beklemeksizin doğru danışmanlığı yapmak, yatırımcıya sektörümüzle alakalı bütün doğruları firma memfaatini ön palanda tutmadan tamamen gerçekleri anlatarak bilinçlendirmek, yatırımcıyı yatırımını ve parasını doğru yönlendirerek sadece ve sadece kuracağı cafe restoran için harcamasını sağlamak, parasının hesabını sorgulaya bilmesini sağlayarak ,haksız kazancın önüne geçmek olarak belirlenmiştir.

Kahve Tiryakisi, İtalyan ve Fransız iç mimari konsepti’nin yanı sıra, kahve konsepti ve dünya mutfağı konseptini birleştirerek geniş bir tüketici yelpazesi yakalamayı hedef seçerek yatırımcısının önüne büyük bir pazar koydu.

Kahve Tiryakisi Hakkımızda;

Kahve Sektörü Türkiye ve Dünya da yatırım yapılması gereken en doğru sektörlerden biri olarak görülmüştür. Yapılan araştırmalarda bunu net olarak göstermektedir.

Türkiye çapında kahve sektörüyle alakalı alınması gereken bir hayli karlı ve uzun bir yol olduğu araştırmalar sonucu kesinleşmiştir.

Türkiye çapında İller ve büyük ilçeler de yaptığımız Fizibilite çalışmalarımızda karşımıza çıkan sonuç, Kahve sektörü bütün Türkiye çapında yatırımı yapılması gereken en önemli sektör.

Türkiye de çalışan nüfusun yarıdan fazlasının kendi işini kurmak istediği görülmektedir.

Bu istekle birlikte finansman yetersizliği, işletme ve yönetim bilgisi eksikliği, rekabetin acımasız olduğu Global Dünyamızda işe sıfırdan başlama dezavantajı bu yatırım isteğini zorlaştırmaktadır.

Kahve Tiryakisi olarak, 30 yıldır sektöründen edinmiş olduğu kurumsal iş bilgisi, Cafe Restoran Türk ve Dünya kahveleri konusunda Ustalık bilgisi ile siz yatırımcılarımızın doğru kurumsal yatırımlarınızı oluşturmanızda en büyük destekçiniz olacağız.

Kahve Tiryakisi’ninFranchise bayisi olarak, başarınız için ’Kahve Tiryakisi’nin deneyimini ve birikimli çalışanlarının takım desteğini devamlı yanınızda bulacaksınız.

Başarılarınız bizim başarımız olarak görülecektir.

Ticari kararlarınızı verirken “Kahve Tiryakisi” deneyimlerinden yararlanmış olacaksınız, üretim,  lojistik Ar-Ge sorunları ile uğraşmayacaksınız.

Yeni bir ürünün rağbet görüp görmeyeceğini sizin yerinize biz test etmiş olacağız,

Kahve Tiryakisi’nin diğer Franchise bayilerinin deneyimlerinden yararlanmış olacaksınız.

Kahve Tiryakisi’nin büyüyen markasıyla beraber işiniz de değerlenecek ve daha da çok kazanacaksınız.

Bunu için her hangi bir çalışma veya çaba harcamanıza gerek kalmadan işinizi doğru yapmanız yetecek,

Kahve Tiryakisi olarak şeffaf ve kurumsal ticareti benimsemiş doğru yer ve doğru yatırımcı araştırmalarımız devam etmektedir.

“Kahve Tiryakisi Yönetimi”

 • Bayilik Katagorisi: Kahve Satış Sunum Cafe Restoran
 • Kurulış Yılı: 2013
 • Bayi-Franchise Sayısı: 14
 • MerkezMağaza Sayısı: 1
 • Toplam Mağaza Sayısı: 15

Kahve Tiryakisi mağaza konseptleri

1-kahve satış sunum cafe restoran :120m2 ile 400m2 arası büyüklükte avm veya ana cadde mağazası,
2-kahve satış sunum cafe: 80 ile 200 m² büyüklükte, avm veya ana cadde mağazası

Franchise giriş bedelleri;

franchise giriş bedeli:10.000 usd
teminat senedi (bankadan):10.000 usd

Ciro pirimi; Aylık cironun % 2 si
Reklam Katılım Bedeli; Yıllık cironun % 0.005

Mağaza Dekorasyon Bedeli;

Tahmini Ortalama Dekorasyon 500 usd/m²
Tahmini Ortalama Anahtar Teslimi 750 usd/m²

Kahve Tiryakisi Bayilik Destekleri:

 • Personel Desteği
 • Eğitim Desteği
 • Pazarlama Desteği
 • Bölge Koruması
 • Ye Seçimi
 • Reklam Desteği

Kahve Tiryakisi          

Mevlüt DAKIN

Telefon : 0212 591 5 591Faks      : 0212 591 5 592Gsm      : 0535 961 04 04
Web      :www.kahvetiryakisi.com.tr
E-mail  :mevlut@kahvetiryakisi.com.tr
info@kahvetiryakisi.com.tr

Источник: https://www.myfikirler.org/kahve-tiryakisi-bayilik-veriyor.html

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.