Kalça ve Popo Estetiği

içerik

Popo Kalça Estetiği

Kalça ve Popo Estetiği

Popo kalça estetiği ameliyatları ile popo büyütülebilir, küçültülebilir veya dik hale getirilir. Büyütme de silikon protez veya kişinin kendi yağı kullanılabilir.

Popo küçültme ameliyatları da ise, genellikle liposuction dediğimiz yöntem ile yağ çıkartma işlemi yapılır. Küçültme de genelde iz kalmaz.

Deri çıkartma işlemi yapılırsa belli belirsiz kalabilir.

Home » Popo Estetiği » Popo Kalça Estetiği

Operasyon Karnesi

Soru Cevap
Operasyon Süresi1- 1,5 Saat
Operasyon YeriHastane
Anestezi TürüGenel
Ağrı SızıKısmen
İşe BaşlamaEn Az 10 Gün
İlk Banyo4 Gün
Tam İyileşme1-3 Ay
Tekrar Gerektirir miGerektirmez
Spor Kardiyo30-60 Gün
İz Kalır MıKısmen, Az
Yaş Sınırı18
Dikiş AlımıDuruma Göre Değişebilir

Siz Uygun Hastasınız!!!

 • Poponuz vücudunuza oranla küçükse
 • Daha kıvrımlı, kalkık, dik ve hacimli bir popo istiyorsanız
 • Popo yanaklarınızda hacim farklılığı varsa
 • Hızlı kilo alıp verme sonucunda poponuz eridiyse
 • Kıyafetleriniz estetik açıdan kalçalarınıza oturmuyorsa
 • 18 yaşından büyükseniz
 • Vücudunuzda poponuz için yeterli yağ oranı varsa
 • Sağlık problemleriniz yok ise

Popo estetiği ameliyatlarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca popo ameliyata da uygun olmalı. Bu yüzden aşağıda ki linke tıklayarak popo bölgesi fotoğrafınızı bize gönderebilir, hem uygun hasta kontrolü hemde fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Siz Uygun Hasta Değilsiniz!!!

 • Poponuz için vücudunuzdan yeterli oranda yağ alınamıyorsa
 • 18 yaşından küçükseniz ve ebebevin izniniz yoksa
 • Bu operasyon için 7-8 gün istirahatlı olma imkânınız yoksa
 • Hıv Virüsü taşıyorsanız
 • Sürekli kullandığınız bir ilaç veya kronik bir rahatsızlığınız yoksa
 • Şeker hastası değil iseniz,

Yukarı daki seçeneklerden biri sizde var ise, ameliyat olma konusunda daha kontrollü ve bazı testlerden geçmeniz gerekebilir. Detayları görüşmek için çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Yurt Dışından Gelen Hastalarımız için

Popo Kalça Estetiği için yurt Dışından veya İstanbul dışından gelen hastalar için İstanbul da kalma süresi pansuman ve kontroller transfer otel gibi konularda bilgi verilmek üzere sayfa oluşturulmuştur. Bunları öğrenmek için aşağıda ki linke tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Öncesi Sonrası Talep Et

Popo kalça estetiği ameliyatını daha önce olmuş hasta görselleri tarafınıza ulaştırılır. Sizde bu ameliyatta sonrasında neler ile karşılaşacağınızı bilmiş olursunuz. Verilen görseller hastalar tarafından izni alınmış ve paylaşılmasında sakınca olmayan resimlerden oluşur. Talep formuna ulaşmak için aşağıda ki banner a tıklamanız yeterli

Ameliyat şartları

Ameliyat tam donanımlı bir hastanede olması gerekir. Bir gün süre ile hastanede yatış yapılır. Bu hasta için önemlidir. Ameliyat sonrasında 15 gün içinde hasta sosyal yaşantısına geri döner. Verilen bazı ilaçlar ile de ağrı ve sızı en aza indirilir.

Popo Kalça Estetiği Genel Bilgilendirme

Popo bazı kadınlar için çok önemli. Popo da olan şekilsizlik ve dolgun olmayan bir popo çok rahatsızlık veriyor. Son yıllarda da popo estetiğinde büyük gelişmeler var. Buna paralel olarak da ameliyat sayılarında büyük artışlar var. Sadece kadınlar değil, erkeklerinde vazgeçilmez estetik ameliyatı olmuş durumda.

Popo Estetiği ile germe

Popo kaldırma işlemi veya dolgunlaştırma olarak 2 temel tipte bölünür. Popo kaldırma genelde silikon protezler ile yapılır. Bazı hastalar da ise, hastanın kendi yağından alınarak popo bölgesine transfer edilerek de kaldırma işlemi yapılır. 

Bir farklı yöntem ise, hazır dolguların enjekte edilmesi ile yapılır. Bu yöntemlerden hangisi size en uygun olacak ise, doktor bir tercih yapar. Dolgunlaştırmak içinde aynı yöntemler uygulanır. Sonuç olarak vücudunuza uygun bir popo tasarımı yapılmış olur.

Tekniker arasında ki farklar

Popo Kalça Estetiğinde Silikon protez ömürlük uygulamalardır. Bir kere silikon konulduğunda istenmediği sürece orada kalır. Ayrıca bir bakım veya ameliyatı tekrar etmek gerekmez. Diğer hazır dolgularda ise, 6-7 yıl sonra hazır dolgunun bir şekilde eriyerek vücuttan atıldığı görülür. 

Kendi yapından alınan yağlardan popo estetiği yapılmak isteniyor ise, bu da vücut yapısına göre vücutta kalır. En az gene 6-7 sene kalır. Ama vücut bu yağlara reaksiyon göstermez ise, erime fazla görülmez.

Liposuction ile popo – kalça şekillendirme

Bazı durumlarda popoya ek bir uygulamanın aksine, fazla olan yağların dışarıya atılması gerekebilir. Bu gibi durumlarda popoya şekil vermek için, liposuction uygulaması yapılır. Bu uygulama ile fazla yağlar alınarak daha gergin ve estetik bir popo ortaya çıkar. 

Kalça ve uyluk germe işleminde de aynı şekilde fazla yağlar alındıktan sonra bir germe işlemi yapılması gerekebilir. Burada yapılan germe fazla derinin kesilerek daha gergin bir yerden dikilmesi anlamına geliyor. İşlem uygulaması oldukça basittir. 

Brezilya kalça estetiği 

Bu tabir artık sık duyulan bir tabir. Bu bölgede yaşayan insanların kalça kısmı normalden biraz daha yukarıdadır. Aslında estetik olarak tek tip hoş görünmez. Ama Ülkemizde bu şekilde popo dizaynı isteyen hastalarımız çok. 

Gerekli incelemelerin yapıldığını ve istedikleri popo yapısına en uygun şekli verebileceğimizi bilmenizi isterim. 

Makalemizi Değerlendirin

(2 votes, average: 5,00 5)
Loading…

Источник: https://www.ztysaglik.com/popo-kalca-estetigi/

Popo estetiğiEstetik International

Kalça ve Popo Estetiği

Popo estetiğinde kalçaya şekil vermek için hastanın kendi yağı kullanılır. Kullanılan yağ hastaya ait olduğu için sonuçlar son derece doğal olur ve kusursuz kalçalar için operasyon geçirildiği anlaşılamaz. Eğer hastanın vücudunda kullanılabilecek kadar yağ yoksa dolgu maddeleri kullanılabilir.

Brazilian Butt Lift (BBL),Brezilya Poposu Estetiği olarak da geçen bu operasyon, daha genç, belirgin, kalçalara ve doğru bir vücut profiline sahip olmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Bu cerrahi prosedürde kendi yağınız kullanılır ve bu kalçalarınızı büyütmek için en doğal yoldur. 

Brezilya Poposu Estetiğinde bölgesel yağınızdan alınıp, kalçanıza yeniden enjekte edilen yağları mümkün olan en saf ve en uygun yağ- kök hücre birleşkesiyle transfer ederiz. Bu, en uzun süren sonucu sağlamaya yardımcı olur. Liposuction ile yağ ekstraksiyonunu da denilen bu işlem, yağın alındıktan sonra kök hücreden zengin hale gelmesini içerir.

Yağ alımı liposuction ile gerçekleştirilir. Yağın kök hücreden zengin hale getirilmesinde ise santrifüjleme kullanılır. Son adımda, yağ enjeksiyonunun kalçalara geri- tekrar verilmesidir. Prosedür kalçalarınızın üst kadranını dolduracak şekilde tasarlanmıştır, böylece popo kaldırılmış ve çıkık durur. Ortaya çıkan etki, profilinizin daha çekici olmasını sağlar.

Biraz daha ayrıntılı olarak anlatacak olursak, ince kanüllü liposuction ile, ilk önce vücudunuzun belirli bölgelerinden, 1mm delikler açarak, ince, 3mm kanülleri kullanıp yağları dışarı alıyoruz. Küçük kanül delikleri, en küçük yağ parçacıklarını dahi toplamamızı sağlar.

Liposuction'dan sonra toparlanan yağlar santrifüjlenir ve kök hücreden zengin hale getirilir, bu bölgelerden alınan yağ dikkatlice işlenir. Alınan donör yağının sadece bir kısmı kalçalara yeniden enjeksiyon yapılmasına hak kazanacaktır.

Çoğu durumda, ekstrakte edilen yağ hücrelerinin% 33'ünden fazlası yeniden enjeksiyon için uygun olacaktır. İşte bu sebeple yaşayan kök hücrelerle transferi gerçekleştiği için işlemin kalıcılığı da artmaktadır. Sadece en iyi donör yağ hücreleri, kalçalarınıza yeniden enjekte edilir.

Yeterli ve doğru yağ için vücudunuzun en az iki bölgesi, tercihen üç bölgesinden yağ alamaya çalışırız.

Tüm Vücut Estetiği Uygulamalarımızı Görmek İçin Tıklayınız!

Neden popo estetiği yaptırmalısınız?

Kalçalarının görüntüsünden, pozisyonundan, hacminden ve sıkılığından şikayetçi olan, çok fazla kilo alma ya da kaybetmeye bağlı kalça bölgesinde dengesiz yağ dağılımı olan, hamilelik sonrasında kalçalarının görüntüsünden rahatsız olan herkes popo estetiği için iyi bir adaydır.

Arzu etmediğiniz bir şekil ve hacimle yaşamak zorunda değilsiniz. Bu sorunun, doğal görünümlü, basit ve etkili bir çözümü olduğunu unutmayın! Popoya yağ transferi uygulanan en gelişmiş tekniktir. Bu yöntem çok daha yumuşak ve doğal bir görünümle hissiyat sunar.

Aynı zamanda transfer edilen yağ hastanın kendi yağı olduğu için vücudun uygulamayı reddetmesi gibi bir risk de yoktur.

Hazırlık

Popo estetiğinde, vücudun bazı yerlerinde biriken bölgesel yağlar (genellikle karın bölgesinden) alınarak kalçaya transfer edilir.

Transfer esnasında hücrelerin zarar görmemesi ve kalıcılıklarının garanti altına alınması için “Cihantimur Yağ Transferi” adındaki özel tekniğin uygulanması en önemli adımlardan biridir.

Operasyon belirlenen anestezi çeşidi ile uygulanır ve yaklaşık 1,5 – 2 saat sürer. Operasyondan önce 6 saat boyunca yememe ve içmeme konusunda bilgilendirilirsiniz. Bunun dışında yapmanız gereken hiçbir şey yok!

Çeşitlilik

Eğer vücudunuzun başka bölgelerinde yağlanma sorunu varsa, daha iyi bir görünüme kavuşmak için bu yağların alınması da bir avantajdır.

Meme büyütme, meme dikleştirme ve karın germe, daha ince ve sıkı bir görünüm için popo estetiği ile kombine uygulanabilecek operasyonlardır. Bel bölgesindeki yağların alınması da daha kıvrımlı bir proporsiyon sağlayacaktır.

Eğer gerekli görülürse bu operasyon da popo estetiği ile birlikte uygulanabilir.

İyileşme ve Sonuç

Popo estetiğinden sonraki iyileşme süresi sizin yaşınıza, sağlık durumunuza, fiziksel durumunuza ve çevre şartlarına göre değişebilir.
Uygulamada dikiş atılmaz. Mikro girişlerle işlem yapılır. Bandaj takmak zorunda kalmazsınız.

Operasyondan hemen sonra sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz ancak operasyondan sonraki 1 hafta içinde ağır kaldırmamanızı, koşmamanızı ve fiziksel güç gerektiren aktivitelerden kaçınmanızı öneririz.

Ne kadar çok dinlenirseniz, o kadar çabuk iyileşirsiniz.

Bir önceki sayfamızda Tetik Parmağın Amletiyatsız Tedavisi operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!

Источник: https://www.estetikinternational.com.tr/popo-estetigi

Popo (Kalça) Estetiği | Doç. Dr. Hayati Akbaş

Kalça ve Popo Estetiği

Gözden Geçirildi

Günümüzde bu bölge, vücut algısındaki değişimden dolayı oldukça ön plana çıkarılmıştır. Kadın ve erkeğin iskelet yapıları farklıdır.

İskelet yapıya tutunan kasların gelişmişliği ile bazı etkiler altındaki yumuşak ve yağ dokuları popo formunun oluşmasını sağlar.

Kadın ve erkek fark etmez, her iki cinste de yaş ilerledikçe, bu bölgede sarkma, kaslarda erime buna bağlı olarak da düzleşme meydana gelir.

Güzel bir görünüme sahip olmak için başvurulan popo estetiği, büyütme veya dikleştirme amaçları ile yapılmaktadır. Popo estetik ameliyatına ihtiyaç çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir. Genetik yapıdan dolayı, görünümden memnun olmayanlar veya yaşın ilerlemesi ile bozulan vücut yapısından memnun olmayanlar, bu estetik ameliyatına başvurabilir.

Genetik faktörlerin yanı sıra yapısal faktörlerinde etkisi ile popo kalça bölgesi sürekli ve en çok yer çekimine maruz kalan vücut bölgesidir. Doğumdan sonraki dönemler, hızlı kilo alıp vermeler, diyet programları yerçekimine olan doku direncini etkilemektedir. 

Kalça Estetiği Öncesi ve Sonrası

Kalçaları küçük olan ya da sarkık olan kadınlarda kendi yağ dokusu yardımıyla ya da popo protezleri yardımı ile kalçanın büyütülmesi ya da dikleşmesine kalça estetiği işlemleri olarak bilinmektedir.

Hasta kalça kemiği estetiği operasyonu uygulanmadan evvel daha önce olan geçirdiği önemli bir hastalık var mı yok mu doktorlar tarafından kontrol edilmektedir. Eğer bu durumlardan herhangi biri söz konusu ise doktora operasyondan önce kesinlikle bildirmesi gerekmektedir.

Operasyon sonrasında doktor tarafından; kişiye uygun olan ödem ve morluk oluşumuna engel olan ilaçlar verilir. Operasyon sonrası kalça dış etkenlerden korunmalı ve sert oturmalardan kaçınılmalıdır.

Popo Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Popo estetiği ameliyatı hastane ortamında yapılmaktadır. Ameliyatta genel anesteziye ihtiyaç duyulmaktadır. Genel olarak ameliyat süresi 1 veya 2 saat sürebilmektedir. Ameliyat sonrasında kişi ilk birkaç gün yüz üstü pozisyonda yatar.

Hasta yan pozisyonda da yatabilir. 3. Günde ise kişi tamamen sırt üstü yatma ve oturma eylemlerini gerçekleştirebilir. İzleyen 10 gün sonra ise tamamen eski sosyal yaşantısına geri dönebilir.

Ameliyat sonrasında 2 veya 3 hafta korse kullanılması oldukça önemlidir.

Popo büyütme işleminde, slikon protez ile büyütme işlemi gerçekleştirilir. Kesi popo üzerindeki katlı bölgeden yapılır. Gluteal implantlar (slikonlar) çeşitli boyutlarda, anatomik şekilli veya yuvarlak olabilmektedir.

Popo dikleştirme için lazer liposuction kullanılır. Lazer liposuction ile bölgedeki fazla yağlar alınır ve lazerin etkisiyle poponun dikleşmesi sağlanır. Bu uygulamada lazerin etkisi ile, selülitler ve görülen düzensizliklerinde ortadan kalkması mümkündür.

Popo Estetiğinde Neler Yapılıyor?

Popo büyütme işlemi yapılmaktadır. Bu işlem yağ transferi ile ve silikon popo protezleri ile yapılmaktadır. Popo germe işlemi. Popo ya yeni form verilmesi için popo dizaynı. Askı yöntemleri ile popo dikleştirmesi bunlar belli başlılarıdır. Bunlardan hariç çok farklı uygulamalar ile popo estetiği sağlanmaktadır.

Popo silikonu: Yapı itibariyle meme büyütmede kullanılan silikon protezler gibidir. Farkları bu protezler kullanılacakları alanın özelliğine göre hazırlandığı için daha yoğun ve özel tasarımlıdırlar.

Popu silikon uygulaması yağ transferinin yanı sıra dünya genelinde en çok yapılan estetik ameliyatlardır. Uygulandığı yer kas altı olduğu için hissedilmez. Kişinin normal hayatını etkilemez.

 Mecbur yapılacak olan oturma yatma gibi vücut hareketlerinden etkilenmez.

Kalça Estetiği Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmeli?

Kalça estetiği yaptırdıktan sonra dikkat etmeniz gereken bir takım şeyler vardır. Örneğin popo büyütme sonrasında kalçadan iğne yapılmamanız uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Ameliyattan sonraki 1-2 hafta tuvalette otururken taharet musluğuna dikkat etmeniz ve ona göre hareket etmeniz tavsiye edilmektedir.

Ayrıca dikiş hattı iyileşene kadar dikkatli davranmanız yine uzmanların tavsiyeleri arasında bulunmaktadır.

Ameliyatsız Kalça Büyütme

Tıp alanındaki en büyük gelişmelerden biri de, ameliyatsız estetik uygulamalarının yapılabilmesidir. Ameliyatsız yapılabilen estetiklerden biri de kalça büyütme estetiğidir. Bu işlem sonrası bayanlar istedikleri görüntüye sahip olabilirler.

Popo (Kalça) Estetiği Süreci

Tam İyileşme

15-30 Gün

Operasyon Süresi

1-2 Saat

İşe Dönme

6-8 Gün

Hassasiyet Süresi

1-6 Gün

“Belirtilen ameliyat süreçleri ortalama bilgilerdir. Hastanın genel durumuna, ameliyatın türüne ve uygulanacak operasyonun sayısına göre değişiklik gösterebilir.”

Источник: https://www.fbm.com.tr/estetik-cerrahi/popo-kalca-estetigi

Popo Estetiği (Kalça Estetiği)

Kalça ve Popo Estetiği

Kalçalar kadın vücudunda belki de en dikkat çekici, en belirgin figürdür. Uzun bacaklar, ince bir bel, gergin ve düz bir karın, yanlara doğru taşmayan dik bir popo bu görüntüyü destekleyen en önemli unsurlardır.

Popo estetiği(kalça estetiği) ameliyatı kalçalarının daha sıkı, yuvarlak ve kalkık görünmesini, daha genç ve kıvrımlı bir görüntüye sahip olmayı isteyen pek çok kadın tarafından tercih edilen güvenli bir operasyondur.

Popo Estetiği (Kalça Estetiği) Nedir?

Kalçalara, basenlere yönelik yapılan tüm işlemler popo estetiği başlığı altında toplanabilir. Amaç popoyu şekillendirmek ve yükseltmek, basenlerdeki fazlalıkları almak, beli çukurlaştırmak ve inceltmektir. Son yıllarda fazla sayıda uygulama  imkanı bulan kalça estetiği ameliyatları hastaya göre farklı uygulamalar şeklindedir.

Popo Estetiği (Kalça Estetiği) Kimlere Yapılır?

Popo estetiği ; eğer kişinin kalçaları vücuduna oranla çok büyük veya çok küçük ise, kıyafetler kişide  istenildiği  gibi durmuyorsa, kilo alıp vermeye, yaşlanmaya bağlı vücutta  deformeler oluşuyor daha dengeli bir vücut isteniyor ise, kısacası kalçaların boyu ve şekli kişiyi mutsuz ediyorsa ve daha kıvrımlı hatlara sahip olmak isteniyor ise popo estetiği ameliyatı kişinin ihtiyacı olan şey olabilir.

Popo Estetiği (Kalça Estetiği) Nasıl Yapılır?

Popo estetiğinde yapılacak işlem hastanın durumuna, neye ihtiyacı olduğuna ve beklentilerine göre değişiklik göstermektedir.

 Uygulanabilecek işlemler arasında popo kaldırma, iç ve dış kalçada fazla kilonun ve yaşın etkilerini azaltmak ve kalça derisini sıkılaştırmak gelir.

Kişinin kalçalarında sarkma gibi problemler yoksa popo kaldırma ameliyatı sadece liposuction, yağ enjeksiyonu ya da dolgu yöntemleri ile yapılabilir. 

Ameliyat öncesinde neler yapılmalı, neler yapılmamalıdır? 

Tüm ameliyatlarda olduğu gibi, kalça estetiği ameliyatlarında da ameliyattan 3 hafta öncesinde sigarayı kesmek gerekmektedir.

Popo Estetiği (Kalça Estetiği) Ameliyatı Yöntemleri 

 • Yağ enjeksiyonu: Basenden, belden, poponun alt ve dış tarafından lazer liposuction ile ince kanüllerle yağ alınma işlemidir. Kişinin kendisinden alınan yağ özel işlemlerle yoğunlaştırılır ve poponun üst tarafına yerleştirilir.  Bu sayede popo dolgunlaşır.
 • Popo Silikonu: Popo üzerinde ki yağın dolgunluk seviyesi üzerinde yeterli olmadığı durumlarda silikon protezler kullanılabilir.Bu işlem poponun arkaya doğru çıkık ve yüksek durmasını sağlar. Uygulanan protezler kalçalar için özel olarak tasarlanmış ürünlerdir. 
 • Popo Kaldırma: Çok kilo vererek cilt içerisinde boşalma ve çökme yaşayan kişilerde karnın altından ve poponun üstünden deri çıkartılarak tüm kalça bölgesinin askı işlemiyle yukarıya alınması işlemidir. Cilt kalitesi orta ve iyi olan hastalarda ise yağ dokusu enjeksiyonu veya protez uygulaması yeterli olabilmektedir.
 • Popo Küçültme ve Diklestirme: Kilo alımına veya yapısal olarak gereğinden fazla büyük olan kalçalar ise yine yağ almatekniği olan liposuction yöntemi ile küçültülerek biçimlendirilir. Bazen çok sarkık olan kalçalarda cerrahi olarak dikleştirme işlemine gidilebilir. Bu tip hastalar genelde aşırı kilo kaybetmiş hastalardır. Bu kalçalarda fazla olan deri ve yağ dokusu cerrahi olarak çıkartılır, içeriden yağ kitlesi şekillendirilerek yukarıya doğru askılama işlemi yapılır.

Kalça Estetiği (Popo Estetiği) Ameliyatı Sonrası ve İyileşme Süreci

 • Ameliyattan sonra bir gece hastane de kalınması yeterlidir.
 • Ameliyattan hemen sonra özel korse giyilir. Korseyi, ödem ve şişlik oluşumunu azaltmak, en iyi sonucu almak için 3-4 hafta süre ile giyilmesi gerekir.
 • Popo büyütme (kalça büyütme) operasyonu sonrası ve takip eden bir kaç gün hareket etmekte zorluk çekebilir, sızlama ve ağrı hissedilebilir. Bu beklenen bir durumdur ve ağız yolu ile alınan ağrı kesiciler ile kontrol altına alınır.
 • Uygulanan tüm teknikler oturma bölgesine yapılmadığından oturmanızda bir sakınca yoktur. Yalnızca ameliyatın erken döneminde oturup-kalkma esnasında güçlük çekilebilir.
 • Ameliyat sonrası ödem ve az da olsa morluk olması beklenen bir durumdur. Günden güne azalacak olan ödem ve morluklar 4. hafta sonrasında tamamen yok olacaktır.
 • Ameliyat sonrası ilk iki hafta yürüyüş dışında ağır spor faaliyetlerinde bulunulmaması gerekir . İkinci haftanın sonunda tüm spor aktivitelerini yapılabilir.
 • Ameliyat esnasında kendiliğinden eriyen dikişler kullanılması sebebi ile alınacak dikişler
 • Ameliyat sonrası 3. günden itibaren banyo yapmaya başlanılabilinir
 • Ameliyat sonrası takılan korse dört hafta boyunca yalnızca banyo yaparken çıkarılması gerekir.
 • Popo Büyütme (Kalça Büyütme) Operasyonu tarihinden sonra 1.hafta, 1.ay ve 6. ay kontroller olacaktır.

Popo Estetiği (Kalça Estetiği) İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Ameliyata engel sağlık problemi olmayan her kadın yaptırabilir.

Brezilya popo kalçaların orta hattından üst kısmının daha dolgun olması yüksek ve oval görünümde olmasına biz Brezilya popo estetiği diyoruz.

Kalça protezleri kas altına yerleştirildiğinden dışarıdan belli olmazlar. Ancak çok zayıf kişilerde yeterli yağ dokusu yok ise belli olabilir.

Diğer cerrahi operasyonlardaki risklerden çok farklı riskleri yoktur ancak; bununla birlikte kalça bölgesine yerleştirilen protezlerin ağır travmalar nedeni ile kenarlardan belli olma ya da yer değiştirme gibi sorunlarla karşılaşılabilir. 

Eğer kalçaya yağ enjeksiyonu yapılacak ise izler belli olmaz. Ancak protez kullanılacak ise görünmeyen bir bölgeden ameliyat yapılacağı için çok dikkatli bakılmadığı sürece yine izler çok görünür olmayacak.

Popo estetiği, yağ transferi ya da kalça implantıyla yapıldığında, belirgin derecede kilo alır ya da vermezseniz, kalıcıdır.

Ameliyat sonrası dönemde belirli bir oranda ödem ve şişlikler olacaktır. Bunlar birkaç hafta içerinde gözle görünür derecede azalacaktır. Ancak tamamen şekil almış kalçalar için ameliyat sonrası üç ile altı aya ihtiyaç vardır.

Protezler kalçanın üst bölgesine yerleştirildiğinden oturmada herhangi bir sorun yoktur. Ancak tamamen rahat hareket için üç hafta gibi bir süreye ihtiyaç vardır.

Ameliyat sonrası ilk birkaç  gün ağrılarınız olacak isede bu ağrılar doktorunuzun önerdiği ağrı kesiciler ile rahat bir şekilde atlatılacaktır.

Kalçaları büyütmek ve dolgunlaştırmak için yağ ve hyaluronik asit kullanılabilir. Ancak bunlar büyük büyütmeler için sakıncalı olabilir. Ayrıca bunlar belirli bir süre sonra emilecektir. Büyük büyütmeler de protez kullanılması daha doğru ve güvenilirdir.

Biyolojik olarak, yağ dokuları zerk edildikleri yerlerde kan dolaşımını artırır ve metabolizmayı hızlandırır. Ayrıca yağ dokusunun içeriğinde bulunan kök hücreler, yaşlanma etkilerini de geciktirir (rejuvenasyon). Bu nedenle en doğru selülit tedavisi yağ dokusu transferidir.

Kalça estetiği operasyonu sonrası 15 gün sonra yürüyüşe, 1,5 – 2 ay sonra da spora başlayabilirsiniz.

Kalça estetiğiyle ilgili yapılan işlemler aynen kadınlarda olduğu gibi erkeklere de uygulanabilir. Özellikle küçük kalçalı erkekler belirli oranlarda kalça büyütme operasyonları yaptırabilmektedirler.

Ameliyathane ortamında ve genel anestezi altında gerçekleştirilir. Yapılan işlem tekniklerine ve sırasına göre operasyon süresi 2-3 saat arasında değişir.

Источник: https://bekiratik.com/popo-estetigi-kalca-estetigi/

Popo Kalça Estetiği Ameliyatı

Tabi ki her hastanın deformitesi aynı değil. Yani bazı kadınlarda popoyu yukarıya almak için yağ enjeksiyonu yeterli olurken, bazı hastalarda fiziksel bozuklu ve çöküklük çok oluyor. Bu durumlarda da silikon protezler ile kalça dikleştirip büyütülebiliyor. 

Silikon protezler anı meme büyüme ameliyatlarında olduğu gibi patlaması nerede ise, imkansız ve ömürlük jel veya sıvı solisyonlardır.

Kalça bölgesi için olan silikon porotezler daha katı ve akışkanlığı çok aza düşürülmüş silikonlardır. Bu da kalça bölgesi için olması gereken yoğunluktur.

Meme Büyütürken kullanılan silikonlar popo bölgesinde kullanılamaz. Popo Kalça Estetiği

Popo büyütme ameliyatları 

Popo büyütme ameliyatları genel anestezi altında yapılır. Ameliyat süresi ortalama olarak 2-3 saattir. Bu hastada ki popo sorununa göre değişir. Ameliyat genel hastane şartlarında ve donanımlı bir yerde olmalı. Ameliyat sonrasında 2 hafta süre ile aralıklarla görüşülmeli ve takip altında kalmakta fayda görürüz. 

Kalça büyütme estetiği ile yeniden popo tasarlama işlemi yapılacağı gibi giysi bedenlerinde de değişiklik küçükte olsa olabilir. Bazı hastalarımızdan popo estetiği ile imkansız istekler sonuçlar beklenebiliyor. Bu yüzden isteklerin olabilecek aralıklarda olması lazım. 

Kalça Popo Küçültme Ameliyatı

Kalça küçültme genelde popo ameliyatlarında sık yapılan ameliyatlar arasında. Büyük basenli kadınlarda bu ameliyat yapılır.

Genelde vücut yapısına bakılmadan poponun istedikleri gibi küçüçük bir hale sokmak isterler.

Kalça küçültme ameliyatında bilinmesi gereken birinci kural kalçanın küçültme oranı karın bölgesine bacak kalınlığına ve vücudun yapısına göre olmasıdır. İstediğiniz kadar kalça her zaman küçülmez.

Popo Kalça Estetiği ameliyatı öncesinde analiz yapılırken bir küçülme oranı belirlenir. Veya kombine ameliyatlar ile beden küçültme işlemi de yapılabilir. Yani hem karın germe hem bacak estetiği hemde kalça inceltme ameliyatı bir arada yapılara kadınlarda beden küçültmeye gidilebilir. 

Kalça küçültme ameliyatları estetik ve plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılması uygundur. Bunun dışından herhangi bir branş tarafında bu ameliyatı yapmak doğru değildir. 

Liposuction ile Kalça (Popo) Küçültme Ameliyatı

Liposuction bildiğiniz gibi vücudun her bölgesinde kullanılabilen bir yöntem. Kalça bölgesinde de rahatlıkla liposuction kullanabiliyoruz.

Kalça bölgesinde ki yağ miktarını belirleyip alınacak yerler ve yağ türleri hesaplanıp dışarıya yağ alma işlemini başlatıyoruz.

Ameliyat genel anestezi altında olduğu için hastanın acı veya yanma duyması imkansızdır. Popo Kalça Estetiği

Liposuction da günümüzde çok uygulandığı için bazı gelişmeler kaydetmiştir. Bunun en başında Vaser yöntemi gelmektedir.

Vaser lip ile yapılan kalça küçültme estetikleri ile yağların türü net belirlenebiliyor.

Yani vaser cihazı hangi yağı alacağını bildiği için o bölgedeki kılcal damarlara yararlı yağ dokularına zarar vermiyor. Böylece ameliyat sonrasında da iyileşme süreci de hızlanmış oluyor. 

Kalça popo Küçültme ameliyatı fiyatları ve ücreti

Popo Kalça Estetiği fiyatları genelde ameliyatın tipine göre belirlenir. Küçültme veya büyütme inceltme bu ameliyatın fiyatını etkiler. Bazen hem dikleştirme hemde küçültmeye gidilen ameliyatlar da olabilir. Bu olduğundan ameliyat fiyatında ve maliyet de doğal olarak artacaktır.

Popo estetik ameliyatı silikon kullanılması haline maliyet değişir. Sadece yağ enjeksiyonu ile yapılan ameliyatlar daha ucuz olacaktır. Ayrıca ameliyatın yapıldığı hastanenin kalitesi de ameliyat fiyatına doğrudan etkilidir. Bu tercih tamamen hastaya bırakılır.

Kalça Popo Estetiği Sonrası Yapılması gerekenler

Kalça estetiği sorasında ameliyatın tipine göre dikkat edilmesi gereken hususlar var. Yağ enjeksiyonu yapılmış bir ameliyat sonrasında hataya ; 

 • 2 gün süre ile banyo yapmaması gerekmektedir.
 • 4-5 hafta boyunca ameliyat korsesi kullanılması gerekir.
 • Kalça estetiği sonrası 1 ay süre ile yaptığı bir spor aktivitesi var ise, buna ara veremesini isteyeceğiz
 • Ameliyat olunan popo bölgesini fiziksel etkilerde korunması gerekir. 

Ameliyat sonrasında hastanın oturmasına izin veriyoruz. Ama abartmadan hastanın bunun yapması gerekir. koruyucu olarak bir korse olsa bile kendini zorlamaması ameliyat performansı için önemlidir.

Kalça dikleştirme ameliyatı sonrasında hastamız eğer ip ile askı tekniği ile kalça dikleştirme yapılmış ise, 2 hafta veya daha az süre ile korse kullanması yeterli olacaktır. Banyo süresi yine 2 gündür.

Başarısız Kalça popo estetiği ameliyatları

Başarısızlık teknik olarak gerçekleşmez. Ama hastaların memnuniyetsizlikleri olabilir. Bunlarında nerede ise tamamı büyütülen kalçanın istenildiği kadar büyük olmadığını düşünmektir. Genelde hastalarımız saki bir büyük silikon olsa idi, daha iyi olacaktı gibi kalçasının daha da büyük olsa daha iyi olacağını düşünmesi. 

Aynı şekilde yağ enjeksiyonu ile büyütülmüş kalçalarda da biraz da büyük olsa daha estetik olacakmış gibi pişmanlıklar olabiliyor.

Tabi ki bu isteklerde makul derecelerde değerlendirilebilir. Yani koyulmuş silikonu bir büyüğü ile değiştirebiliriz. Bu ilkinden daha da kolay olacaktır.

Zaten açılmış bir cep olduğu için eskisi alıp yenisi koymak daha rahat olacaktır. 

Yağ enjeksiyonların da da aynı şekilde 2. veya 3. seanslar yapılabilir. Böylece olduğundan daha da büyük bir hale gelerek popo büyümüş olacaktır. Tabi bu işlerler dediğimiz gibi uygun ise, yapılır. Yani olmaz durumlar veya vücudun yapısı bozacak işlemler yapılmaması daha iyi olacaktır.

Tüm Sorularınız için iletişim kısmında bana sorularınızı iletebilirsiniz.

Sağlıklı ve Mutlu Günler dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

Makalemizi Değerlendirin

Loading…

Источник: https://esteport.com/popo-kalca-estetigi.html

BBL Brezilya Kalçası Estetiği (Popoya Yağ Enjeksiyonu)

Kalça ve Popo Estetiği

Kadın vücudunda çeşitli kısımları için kadın figürünün nasıl yansıttığına dair bazı kriterler toplumda oluşmuştur. Örneğin kaşların dış kenarlarının yukarı kavisli olması daha çekici algılanacağı ortak görüştür (aksi bir çok örnek olsa bile), burnun üzerindeki hafif bir kalkık yapı, el parmaklarının ince ve uzun olması, boyunun biraz uzun olması.

Hatta meme için bile ulusal testlerimiz var, altına kalem konduğunda düşmeden tutabilir mi, teh anında düz duvara tırmanabilir mi vb. Ama gel gör ki kalçalar için nedense ülkemiz estetik bir hayal kurmamış bu konuda çok kafa yormamış. Kadınlara sorduğumuzda ise sadece bir oval çıkıntının arkalarında belirmesini istemekte, hepsi bu.

Gerçekte ise her iki gluteal (popo) yuvarlağın birleştiği yerdeki çataldan, çatalın her iki yanında olan Venüs gamzelerine, bacakla birleştiği yerdeki bağlantı açısı, her iki poponun birbirine temas şekli, popoların yanlarda çukur ya da oval olup olmaması gibi bazı ayrıntılar var ki güzel bir popo algımızı yönetirler.

İdealize ettiğimiz popoları oluştururken fazla yağların alınması, basık ya da oyuk alanlara yağ enjeksiyonu, silikon protezlerin yerleştirilmesi, bazen cilt çıkarılması, bazen de beldeki fazla dokunun içe katlanması gibi gereksinimlere göre seçilebilecek birçok uygulama vardır. İyi bir muayeneyi takiben hastalarda yöntemlerden biri seşilmektedir.

Dijital bilgi kirliliği içerisinde büyük volümlerde sentetik dolgu enjeksiyonu ve iplerle askılama gibi ticari fantezilerle de karşılaşabilirsiniz ama pek önerilmez. Nedenleri ise istenilirse daha sonra başka bir makalede tartışılabilir

Türk kadınlarının popoları istenildiği gibi değil sanırım, daha düz ?

Ülkemiz kadınlarında benim gözlemlediğim en büyük problem kalça yanlarında erkeksi olarak nitelendirebileceğimiz basık yada çukur alanlar olmasıdır. Basık popo ikinci sırada geliyor.

Kalça estetiği (Popoya Yağ Enjeksiyonu) neden son yıllarda popüler oldu?

Bunun sebebi popüler kültür, internetin yaygınlaşması ve akıllı telefonlar üzerinden sosyal medya elbette.

Ülkelerin ne kadar farklı kültüre sahip olursa olsun internet tek tip algı yolunda insanları birleştirecektir. Bu mekanizma üzerinden gidilirse gündeme ilk oturan estetik burun estetiği idi. Ortadaydı ve saklanamazdı.

Saklaması kolay olan ve pek göz önünde olmayan popoların bunca zaman saklı kalması son derece mantıklı.

Kalça estetiğini isteyen her kadın yaptırabilir mi?

Ameliyata engel sağlık problem olmayan her kadın yaptırabilir elbette.

Kalça (popo) estetiğinin belli kriterleri var mı?

En özel kriter cerrahın estetik algısı çerçevesinde hastasının gerçekten daha güzel vücuduna yakışır bir poposu olacağını düşünmüş olmasıdır.

Kalça estetiği kaç yöntemle yapılabilir?

Yapacağımız popoya silikon implant yerleştirmek ise her iki kalça çatalından girilerek her iki tarafa implant yerleştirilebilir. Yağ enjeksiyonu ise vücudun başka yerlerinden alınarak hazırlanan yağ dolgusunun çukur ya da basık alanlara enjekte edilmesi ile olur.

Yağ enjeksiyonu kişinin kendinden mi alınıyor? Peki yeteri kadar yağ alınacak bölge yoksa nasıl yapılır? Yağ enjeksiyonunda kullanılan yağlar elbette kişinin kendinden alınır. Aksi halde organ naklindeki gibi doku uyum problemleri yaşanabilir. Kişinin kendinde yeterince yağ yok ise yağ enjeksiyonu seçeneği o kişi için yok sayılır.

Kalça protezleri nasıl kullanılıyor? Onlarda meme protezleri gibi farklı büyüklükteler mi? Popo protezleri de meme protezleri gibi değişik boyut ve tiptedir. Kalça kaslarının içerisine yerleştirilerek kullanılır.

Peki bu protezler belli olmuyor mu? Eğer protez kasın üzerine yani derinin hemen altına konulur ise dışarıdan görünmesi neredeyse kaçınılmazdır. Kötü sonuçların çoğu bu tekniğin seçilmesi ile olur. Bu sıkıntıdan kurtulmak için kas içine (gluteus maksimus) yerleştirmek gereklidir.

Kalça estetiği operasyonu sonrası hasta nelere dikkat etmeli? Ağrı, iz oluyor mu? Popo implantları sonrası kişinin oturup yatmasında dikkat etmelidir. Genellikle bir iki hafta içerisinde hastalar kendini çok iyi hissetmeye başlaması ve ağrının olmaması nedeni ile tedbirli davranmayı ihmal etmeye başlar.

Kalça kasları çok güçlü olduğu ve protez basıncı da düşünüldüğünde henüz yeni kaynamış olan kesi hattı baskı altında kalıp 4 kat dikilmesine rağmen açılmalar oluşabilir. Kesi kalça çatalının altında kaldığı için görünmesi mümkün değildir.

Kalça estetiği operasyonunun riskleri var mı? Elbette bu bir ameliyattır ve herhangi bir ameliyatta karşımıza çıkabilecek komplikasyonlar bu ameliyatta da görülebilir. Sonuçta yabancı bir madde vücuda konuluyor, vücudun ret etmesi gibi bir durum olabilir mi? Teorik olarak her türlü maddeye karşı vücudumuzda red reaksiyonu olabilir ama silikon son derece inert bir maddedir ve vücuttan reddi son derece zordur. En kötü hali ile protez etrafında kapsül olasılığı olabilir.

Bu makale hakkındaki düşüncelerinizi formu doldurarak bana iletebilirsiniz!

Источник: https://www.ozanbalik.com/our-services/kalca-estetigi/

Kalça Estetiği – Estecenter Cerrahi Tıp Merkezi

Kalça ve Popo Estetiği

Kalçalar memelerden sonra kadın imgesini belirleyen yapılardır. Bazı kadınlar bunu memelerin formundan daha fazla önemser. Bunun nedeni meme formunun farklı özellikteki sutyenlerle gizlenebilmesindendir.

Kalçalar için böyle bir şansları olmadığından, kalça estetiği yaptırarak buna çare bulabilirler. Kalça estetiği yapılırken, örnek alınacak formlar genellikle siyah ırka ait olan ya da Brezilyalı kalçası denilen form gündeme gelmektedir.

Kadınlar genellikle güzel kalçaları bu şekilde tarif ederler. Güzel bir kalça loş ışık altında verdiği yansımalarla kendini gösterir.

Kalça çatalı ve be kavisi birbiriyle uyumlu şekilde oyulmuş, üçgen bir alanın olması, bu alanın iki tarafında gamzelerin bulunması, basenlerden kalça kubbesine giden dar geçişin olması, kalça kubbesinin üst tarafının dışarıya çıkık olması kalçaların çekici hale gelmesine neden olan detaylardır.

Kalça formunu oluşturmak için çeşitli yollara başvurulabilir. Kalçalarda düzensiz bir yağ dağılımından kaynaklanan bir sorun varsa, basık olması gereken bölgelere yağ aldırma uygulanarak buradan elde edilen yağlar çıkık olması arzulanan alanlara enjekte edilebilir.

Bazı kişilerde yağ aldırma yapılacak kadar yağ olmayabilir. Bu durumlarda kalçalar için hazırlanan protezlerden faydalanılabilir. Bunlar meme protezleriyle aynı özelliklere sahiptir. Onlardan farkı sadece sertliği ve şeklidir.

Kalçalar arasından kesi yapıldığından, hastalarda ameliyat izi sorun olmamaktadır.

Kalça Problemleri Nelerdir?

Yağ dokusu: Kadınlarda kalça şeklinin belirlenmesinde büyük oranda yağ dokusunun miktarı ve dağılımı rol oynamaktadır. Kalçada belli bölgelerde yeterli yağ dağılımı olmadığında kalçalarda aşırı kaslı ve erkeksi yapı oluşmaktadır. Bunun tersinin olması halinde yani kalçalarda belli bölgelerde yağlanma olduğunda kalça estetiği göze hoş gelmeyen şekilde oluşmaktadır.

Cilt yapısı: Yağ dağılımının iyi olmasına rağmen, cilt yapısında bozukluk varsa, bu durumda selülit adı verilen sorun meydana gelmektedir. Selülit cilt yüzeyinde portakal kabuğuna benzer ince girintili çıkıntılı olan deformasyonlardır. Göze hoş gelmeyen bu durum, kadınlarda probleme neden olmaktadır.

Yer çekimi: Yer çekimi doğal olarak her şeyi aşağıya doğru çekmektedir. Vücutta kalçalarda bundan nasibini alır. Yaşın ilerlemesiyle birlikte kalçalarda aşağıya doğru sarkma meydana gelir. Bu da doğal olarak kalçaların görünümünü bozar. Kalçalardaki ideal görünüm yağ dağılımı ideal olan, selülitleri olmayan ve yüksekte duran bir yapıya sahip olmalarıdır.

Kalça Estetiği Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Kalça bölgesine yapılacak pek çok işlem bulunmaktadır. Bu işlemler hastanın ihtiyacına göre bir arada ya da tek başına yapılabilir.

Liposhaping: Kalça estetiğinde en önemli olan şey yağ dağılımının doğru sağlanmasıdır. Bu yağ dengesinin değiştirilmesi kalçaların ideal şekline kavuşmasını sağladığı gibi, yukarıda durmasına sebep olur.

Bunu sağlamak için yağlar fazla olan alanlardan alınmalı, eksik olan yerlere dağıtılmalıdır. Bu işlem için yağın fazla olduğu belden, basenden, poponun alt ve dış tarafından ince kanüller aracılığıyla yağ alınır. Bu yağ özel işlemlerden geçirilerek yoğunlaştırılır.

Daha sonra poponun üst tarafından verilir. Bu sayede bel çukurlaşır, incelir ve basenler daralır. Popoda alt tarafta olan yığılma gider, hafifleme sağlandığında popo yükselir. Yağ enjeksiyonu sayesinde poponun üst kısmı dolgunlaşır, yuvarlak ve yüksek bir görünüme kavuşur.

Bu işlem sadece bir saat sürmekte ve lokal anestezi uygulanarak yapılmaktadır.

Popo protezleri: Basık popolarda yeterli yağ dokusu bulunmayan kişilerde silikon popo protezleri kullanılabilir. Bunlar kalçalar için tasarlanmıştır. Son zamanlarda bunlar kas içine yerleştirilmektedir.

Bu kalça protezlerinden kaynaklanan sorunları azaltmakta etkili bir uygulamadır. Kalçaların arasında bulunan oluktan küçük bir kesiyle yerleştirilen protezlerden sonra görünürde iz kalmaz.

Kalça estetiğinde önemli rol oynayabilecek durumdadır.

Popo germe: Kişilerde verilen aşırı kilo sonrasında bacak cildinde ve kalçalarda aşağıya doğru sarkma olur. İçi boşalan ve bollaşan cilt, karın germeyle birlikte bir kuşak halinde çıkarılır.

Buna kuşak lipektomi denir. Ameliyattan sonra çamaşırın içinde olan çepeçevre iz kalır. Bu sayede bacak cildi ve kalçalar gerginleşir.

Kalçanın alt tarafında bolluk varsa, kalçanın altında kalacak izle yapılan deri çıkarılması söz konusu olabilir.

Dikiş askıları: İnce ciltli, zayıf ve küçük popolu olan hastalarda zaman içinde meydana gelen küçük sarkmalarda dikiş askıları kullanılabilir.

Askılama işleminde özel dikişler kullanılır ve üç ay arayla iki seans halinde uygulanır. Birinci seansta dikişler konur ve dokularla bütünleşmesi sağlanır. İkinci seansta askılama yapılır.

Bu işlemin etkisi zayıf olduğundan kısa süreli etkili olur.

Dolgu uygulamaları: Yağ enjeksiyonu için yeterince yapı bulunmayan, poposu basık olan ve protez istemeyen kişilere hyalüronik asit dolgusu yapılır. Bunlar genellikle bir yıl kadar dayanır.

Kalça Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Kalça estetiği kalçasının görünümünden memnun olmayan herkese uygulanabilir. Kalçalarda olan memnuniyetsizlik genellikle basık olması, düşük olması ya da fazla geniş olması gibi etkenlerdir.

Kalça Estetiği Ameliyatı Öncesinde Neler Yapılabilir?

Her ameliyatta olduğu gibi, bu ameliyatlardan 3 hafta öncesinden aspirin ve sigara kullanımını bırakmak gerekir. Ameliyata bir hafta kala kanı sulandıracak ilaç ve benzeri ürünlerden uzak durulmalıdır. Bu dönemde kullanılmaması gerekenler;

 • Vermidon, apranaks gibi ağrı kesiciler
 • Ginseng, co-enzim Q gibi maddeler bulunan multivitaminler
 • Keten tohumu, yeşil çay, domates çekirdeği, kiraz sapı gibi bitkisel ürünler
 • Zayıflatıcı etkisi olan ürünler

Kalça Estetiği Ameliyatlarında Anestezi Kullanımı ve Süresi

Kalça estetiği için yapılan ameliyatlar işlemlerin durumuna göre iki dört saat kadar sürer. Bu operasyonlar ameliyat ortamında, genel anestezi altında yapılır. Macolane uygulamalarında ise sedasyon kullanılır.

Kalça Estetiği Ameliyatlarından Sonra

Kalça estetiğinde kullanılan protezlerde biraz ağrı olabilir. Ameliyattan sonra hastalarda oturma güçlüğü olabilir. Liposhaping işlemleri de ağrı yapabilir. Macolane ve askı işlemleri ağrılı olmaz. Ameliyattan sonra hastalar aynı güne eve dönebilir. Hastalarda kuşak şeklinde cilt çıkarıldığında, bir gün boyunca hastanede kalınır.

Banyo yapmak için iki gün kadar beklenmelidir. Dikişler cilt altında olduğundan, dikiş alınmasına gerek kalmaz. Protez kullanıldığında otururken biraz daha dikkatli olunmalıdır. Üç hafta süreyle korse kullanılması gerekir. Bu süreden sonra hastalar koşma dışında hafif sporlar yapabilir.

Altı hafta geçtikten sonra her türlü aktivite yapılabilir.

Kalça Ameliyatları Sonrası Oluşabilecek Komplikasyonlar Nelerdir?

Kalça estetiği için yapılan yağ enjeksiyonları sonrasında ciddi bir sorun oluşmaz. Enjekte edilen yağın bir kısmı kaybedildiğinden, kalçalarda biraz küçülme olabilir. Kalçalardan kuşak şeklinde cilt çıkarıldığında, kalça askılarında olan izler hastalarda rahatsızlık yaratabilir.

Fakat bunlar bir süre sonra daha belirsiz hale gelecektir. Protezlerde daha önce olan olumsuz etkiler, bunların adale içine yerleştirilmesinden sonra bu etkiler azalmaya başlamıştır. Kalçalara konulan dolgu malzemeleri vücutta reaksiyon yaratabilir. Bu yüzden dolgu için eriyen maddeler kullanılmalıdır.

Dikiş yapılan askılar ise kısa süreli olabilir.

Kalça Ameliyatlarının Etkisi Kalıcı mıdır?

Yağ enjeksiyonu sonrasında yağ oranının % 30’u kaybedilir. Bu işlemle bele ve kalçaya verilen şekil kalıcı olur. Popo protezleri ile yapılan işlemde kalıcı etki yapar. Kuşak şeklinde çıkarılan ciltle yapılan askıların sonucu da kalıcıdır.

Dikiş askılarında ise etki süresi kısadır. Hastanın anatomik yapısı bunda etkili olur. Macolane enjeksiyonlarında etki bir yıl içinde kaybolur.

Yapılan cerrahi işlemlerin etkisini arttırmak için hastaların kilolarına dikkat etmesi ve düzenli egzersiz yapması tavsiye edilir.

Yazar: Estecenter

Источник: https://estecenter.com/kalca-estetigi

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.