Karın Germe Estetiği Nedir?

içerik

Karın Germe Ameliyatı Yapılması Hangi Aşamalar Dahilindedir?

Karın Germe Estetiği Nedir?

karın bölgesinde bulunan fazla yağın alınması ve fazla derinin çıkartılması ile alakalı yapılan işlemlere karın germe ameliyatı ismi verilir. bu ameliyatların uzmanlar tarafından yapılması gerekir.

Karın Germe Ameliyatı ( abdominoplasti )  Nedir?

Karın germe operasyonu, estetik uzmanları tarafından karının deri kısmında bulunan sarkıkları ve çatlakları olan kişiler için yapılan bir uygulamadır.

Karının ön kısmında var olan sarkık ve yağ biriken derinin alınması, zayıf olan karın kaslarının gerilme yöntemi ile sağlamlaştırılması için kullanılan cerrahi bir işlemdir.

Karının ve göbek kısmının ideal ölçülerde düzeltilmesine olanak sağlayan cerrahi uygulamada gelişen teknoloji sayesinde iz kalma en alt düzeydedir.

Abdominoplasti ameliyatı büyük göğüslerin küçültülmesi, yumurtalık ve rahim ile alakalı olan ameliyat ile birlikte de yapılır. Karın germe cerrahi operasyonu 1,5 ila 4 saat sürer. Ameliyat sonrasında iyileşme dönemi içinde dikiş alınması 10 ila 14 günlük bir süre gerekir.

 Yapılacak olan cerrahi operasyonu sonrasında hastanede 24 saat kalmak gerekir. Karın germe ameliyatı sonrasındaki süreçte kişilerin işlerine ve sosyal yaşamlarına dönmeleri en az 2 hafta en fazla 4 hafta sürer. Estetik ameliyat sonrasında uzmanların tavsiyesi ile iki ay boyunca korse kullanımı ve egzersizlerden uzak durulması gerekmektedir.

Abdominoplasti ameliyatı operasyonu yaptıracak olan kişilerin 4 hafta öncesinde mutlaka sigarayı bırakması gerekir. Bu uygulama öncesinde kişilerin kullandıkları ilaçları uzman kontrolünde bırakması gerekir. Karın germe (Abdominoplasti operasyonu ) ameliyatı bitiminden sonra güneşten belli bir süre korunmak gerekir.

Aspirin, vitamin ilaçları ya da farklı ilaçların mutlaka uzman kontrolünde kullanılması gerekir.

Belli bir süre ağır olan diyetlerden uzak durulması gerekmektedir. Kişilerin vücutlarının herhangi bir bölgesinde iltihap mevcutsa abdominoplasti ameliyatı mutlaka ilerleyen dönemlere ertelenmesi gerekir. Karın germe ameliyatı yanı abdominoplasti ameliyatı 3 farklı tipte incelenmektedir. Bunlar;

 • Tam karın germe abdominoplasti ameliyatı; göbek bölgesinin yerinin değiştirildiği ve göbek yerinin değiştirilmediği olarak iki detay şeklinde yapılır.
 • Kısmı abdominoplasti ameliyatları; buna mini abdominoplasti ismi de verilir.
 • Ter karın germe abdominoplasti ameliyatı; bu uygulamada ameliyatın izlerin göğüs kısmının biraz altında kalır. Bundan kaynaklı olarak da nadir şekilde tercih edilir.

Aşamaları ve Görüntüleri

Karının bölgesinden yapılacak olan bu ameliyat sarkık olan derinin, karın bölgesindeki fazla yağın alınması ve karın bölgesi kaslarının sıkışlaştırıldığı işlemlerdir. Aslında bu ameliyat halk arasında bilindiği gibi zayıflatıcı ve kilo vermeye yarayan bir işlem değildir. Aşırı düzeyde kilolu olan kişilerde ameliyat öncesinde mutlaka egzersiz ve diyet uygulaması yapılır.

Karın ve göbek bölgesinde tatmin edecek olan düzeltmeler kalıcı düzeyde iz bıraksa bile bu iz iç çamaşırları bölgesinde kalacaktır. Ameliyatın yapılmasında önce uzman ile hastanın beklentiler konusunda detaylı bir şekilde konuşması gerekir.

Sonrasında bölgedeki yağ miktarı, yağım yerleşim durumu, derilerin sarkıklığı, derilerin fazlalılığı ve kalitesi detaylı bir şekilde değerlendirilmelidir. Uygulama öncesinde kişilerin geçirdiği hastalıklar şeker hastalıkları, karaciğer hastalıkları, kalp hastalıkları ve ameliyatlar uzmana anlatılmalıdır.

Ayrıca alkol, sigara kullanımı, sakinleştirici, kilo verdiren ilaçlar, aspirin tarzındaki ilaçların kullanımları da uzmana detaylı şekilde söylenmelidir. Bu detayların değerlendirilmesi ile hastaların bazılarında sadece karın germe ameliyatı yeterli olmayabilir. Bu uygulama ile birlikte liposakşın da yapılır.

Genel anestezi altında yapılan cerrahi uygulamada kadın ve erkeklerde yapılır. Ayrıca endoskopik olan işlemlerde bu uygulamada kullanılabilir. Kilo verme konusunda yardımcı olan işlemler için uzmanlar dikkat edilmesi gereken tüm detayları verecektir. Karın germe işlemi ile alakalı başarılı işlem fotoğrafları;

Ameliyatın bitmesinden sonra dikkat edilecek olan tüm detayların hepsine dikkat etmek ve uzmanın söyledikleri dışına çıkmamak gerekir. İyileşme döneminde yapılanlar ameliyatın başarılı olması adına gerekli olan detaylardır.

Karın Germe Ameliyatı Süreçleri

Tam olarak karın germek yani abdominoplasti cerrahi işlemlerinin yapılması ameliyatın genişliği dikkate alınarak 2 ila 5 saat aralığından sürer. Kısmi şekilde yapılacak olan ameliyatlar ise 1 ila 2 saat sürer. Genelde bir kalça kısmından diğer kalça kısmına kadar uzanacak olan ve mayonun iç kısmına gizlenebilen bir kesi hattı uygulaması yapılır.

ayrıca bu kesiye ek olarak göbek çevresinden de yuvarlak bir kesi yapılacaktır. Çok tercih edilmese de göbek bölgesinin yerini değiştirme işlemleri de yapılmaktadır. Kısmı şekilde karın germe ameliyatlarında kesi hatları oldukça kısadır ve göbek bölgesi değiştirilmeden yapılabilir. Uygulama esnasında liposuction eklenecekse bu işlemde yapılır.

Sonrasında ameliyatta karın bölgesi derisi ile yağ dokusu birlikte kasların hemen üstünden kaburga kemiklerinin olduğu bölgeye kadar kaldırılır. Karın bölgesinde fıtıklaşmalar ya da zayıflıklar takviye edilir ve onarılır. Fazla olan deriyi yağ dokusu beraber kesilip kişinin vücudundan uzaklaştırılır.

Kısmı şekilde yapılan abdominoplastide bu tarz işlemler sınırlı şekilde olup, daha az düzeyde yağ ve deri dokusu kaldırılır. Sonra kesilir ve kişinin vücudundan uzaklaştırılır. Kaldırılmış olan yağ dokusu ile derinin altındaki kan ve sıvı toplanmalarını en az düzeye indirmek adına 2 adet lastik dren adı verilen borular yerleştirilir.

Deri ile deri altında var olan dokular tamamen dikilir. Bölgeye göre uzman tarafından tercih edilmiş olan metal klempler de kullanılmaktadır.

(1 votes, average: 5,00 5)
Loading…

Источник: https://estetikhayat.com/karin-germe-ameliyati

Karın Germe Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? Ameliyatın Riski Var mı?

Karın Germe Estetiği Nedir?

Her türlü egzersizi yapıp, spor aktivitelerini ihmal etmemenize rağmen halen daha sarkık ve kötü bir görüntü sergileyen karın bölgesine sahipseniz, bunun birkaç sebebi bulunmaktadır.

Genelde hızlı kilo verip, tekrardan kilo alan veya tam tersi; hızlı kilo alıp ardından hızlıca kilo vermeye uygun olan bedenlerde, bir yerden sonra kilo olmasa bile karın bölgesinde sarkmalar ve sık görüntünün dışında farklı bir görüntüye rastlamak mümkün olacaktır.

Ayrıca hamilelik sonrasında karın bölgesinde sarkıkların meydana gelmesi de, özellikle kadınların hoşuna gitmeyen durumlardandır.

Karın Germe Estetiği Nedir?

Hem kadınlarda, hem de erkeklerde meydana gelebilen bu problemin çözümü ise; Karın Germe Ameliyatıdır.

Günümüzde karın bölgesinin daha sık ve sağlıklı görünmesini sağlayacak estetik cerrahi yöntemlerinin başında gelen Abdominoplasti, halk dilinde karın germe ameliyatı olarak bilinmektedir.

Gerekli kontrollerin sağlanmasından sonra yapılabilecek, karın bölgesinin daha sık ve gergin görünmesini sağlayacak bu yöntem, en fazla başvurulan yöntemlerdendir.

Özellikle kadınların sıklıkla tercih ettiği, her türlü spor hareketlerini yapmalarına ve sürekli sporla ilgilenmelerine rağmen çözüm bulamadıkları noktalarda uygulatmak istedikleri bu yöntem, normal şartlarda düzeltilmesi mümkün olmayan vücutlar için uygundur.

Karın duvarının şekillenmesi olarak adlandırılacak bu işlemde diğer bir unsur ise; Yağ Emme olarak bilinen liposuction yöntemidir. Her iki yöntemde de amaç aynıdır. Ancak estetik olarka en fazla abdominoplasti kullanılmaktadır.

Karın Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

İlk olarak yapılacak kontroller ve alınacak tahliller sonucunda karın germe operasyonuna uygun olup olmadığınız belirlenecektir.

Bu işlemde uygun olduğunuzun belirlenmesi için, normal diyet ve spor egzersizleriyle karın germe işlemi yapamamanıza rağmen, sağlıklı bir vücuda ve metabolizmaya sahip olduğunuzun görüntülenmesi gerekecektir.

Eğer her şey normal ve sonuç alamıyorsanız, abdominoplasti için uygunsunuz demektir.

-İşleme başlanmadan önce yağ oranı hesaplanır.

-Karın bölgesinde çok fazla yağ varsa, liposuction işlemi uygulanarak, karın bölgesi ve yanlarda bulunan yağların alınma işlemi gerçekleştirilmelidir.

-Yağ alma işlemi tamamlandıktan sonra, çamaşırınızın içinde kalacak kısımdan karnınızın kesilmesi gerekecektir. Kesi işleminin ardından, karın derisinin göğsünüze kadar olan kısmında aşağı doğru çekilerek sıkılaştırma sağlanacaktır.

Eğer çok fazla sarkmak söz konusuysa, kasık bölgesinden veya üst uyluktan çekme işlemi de sağlanarak gerginleşme işlemi tamamlanır.

Daha sonra artık kısım olarak görülen bölüm çıkarılarak aşağı doğru çekilecek derinizin üzerinde, göbeğiniz dışarı çıkaracak bir bölüm açılır.

Bu işlem sonucunda ise belinizin inceldiğini, karın bölgenizin gerginleştiğini ve göbek bölgenizin daha genç bir görüntü aldığını göreceksiniz.

Genel anestezi yöntemiyle gerçekleştirilecek olan bu operasyon ortalama 1 buçuk 2 saat civarında sürecektir.

Karın germe estetiği ameliyetı ile ilgili videoya göz atabilirsiniz…

Karın Germe Estetiği Riskleri Var mı?

Operasyon tamamlandıktan sonraki ilk 48 saat çok önemlidir. En büyük risklerden birisi, kesil bölgesinin su toplamasıdır. Bununla birlikte, arka bölümde veya yan taraflarınızda dikiş izlerinin kalması mümkün olabilir. Ancak üstün dikiş teknikleri kullanıldığı için bu etki en aza indirgenecektir.

Dikkat! Özellikle en büyük problemlerden birisi, işlem yapılan bölümde kan pıhtılaşmasıyla karşılaşılmaktadır. Tuvalet ve banyo ihtiyaçlarınızda çok fazla yüklenmeden ve yırtılmaların önüne geçebilmek için, ilk 2 ay boyunca aşırı dikkat etmeniz gerekecektir.

Karın Germe Estetiği İyileşme Süreci

Karın germe estetiği yaptırmadan önce, tüm ameliyatlarda olan ilaç içmeme, yemek yememe gibi etkileri doktorunuz sizlere aktaracaktır. Ayrıca, operasyon sonrasında en az 2 ay sigara içmemeniz gerekmektedir. Bununla beraber, iyileşme süreci 24 ila 48 saat arası olarak belirlenmektedir.

Operasyon sonrasındaki 3 gün yatak, 3 günden sonra 1 hafta normal yürüme ve 1 hafta sonrada normal sosyal yaşantınıza dönmeniz mümkün olacaktır. Ancak ilk 1 ay ağır işlerden kaçınmalı, çok fazla aktif bir yaşantıya atılmamalısınız.

Tam etkilerinden kurtulmak ve sosyal yaşantınıza dönebilmek için ise; 2 ay gibi bir süre dikkat etmeniz gerekecektir.

Karın germe estetiği ile ilgili bilgiye Dr. YÜCEL DEMİR tarafından bilgi alınmıştır.

Kaynak; https://www.dryuceldemir.com/vucut-estetigi/karin-germe-estetigi/

Источник: https://guzelliksirlarim.org/karin-germe-estetigi-ameliyati/

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Estetiği Nedir?

Karın germe ameliyatı; karın bölgesindeki deri fazlalığı ile birlikte yağ dokusunun çıkartılması, karın ön duvarındaki gevşekliğin giderilmesi ameliyatıdır.

Estetik karın germe ameliyatı için en uygun adaylar, karında diyet veya egzersizle giderilemeyen yağ fazlalılığı olanlar, deride sarkıklığı olanlar ve deri gevşekliği şikayeti olan hastalardır.

Özellikle doğum sonrası karın derisinde sarkma ve çatlaklar, karın içi organları çevreleyen karın duvarı kaslarında gevşeme oluşmaktadır.

Eğer deride bir fazlalık yoksa hastalara liposuction yapılırken, deride fazlalığı olan hastalara karın germe ameliyatı uygulanır.

Karın Germe Ameliyatına Uygun Adaylar Kimlerdir?

• Karın derisi iyice gevşemiş ve sarkıklık varsa

• Karında yağ ve deri fazlalığı varsa

• Karın kasları gevşeyip araları açılmışsa

• Karında önemli ölçüde çatlaklar varsa karın germe ameliyatı için iyi bir aday olabilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatında Uygulanan Prosedürler

Karın germe estetiği ameliyatı, hastane şartlarında genel anestezi altında yapılır.

Karın germe ameliyatını mini abdominoplasti(mini karın germe) ve abdominoplasti olmak üzere iki yönteme ayırabiliriz.

Mini karın germe ameliyatı derisi çok az sarkmış karınlara, tam karın germe ameliyatı ise karın derisi ileri derece sarkmış, çatlamış olan hastalara uygulanılır.

İlk önce ameliyat sahasına lokal anestezi içeren ve kanamayı engelleyen bir sıvı verilir. Özellikle bel bölgesindeki fazla yağlar liposuction yöntemi ile alındıktan sonra her iki kasık arasından, sezaryen kesisinden daha uzun olmak kaydıyla bir kesi ile girilerek deri kaslar üzerinden tamamen ayırılır. Birbirinden ayrılmış, zayıflamış olan karın kasları ve varsa göbek fıtığı tamir edilir.

Kilo alıp vermeden dolayı gevşemiş kas yapıları ve kaslar üzerindeki karın duvarı zarlarına (fasia) toplayıcı dikişler konularak karın ön duvarı gerginleştirilir.

Yani karın gerdirme ameliyatı aynı zamanda karın içinide gerdiren bir ameliyattır.

Göbek öncelikle yukarıda kalan deriden ayırılır, sonra aynı yerinde muhafaza edilmekle birlikte gerilen karın derisinden açılan yeni bir göbek deliğine dikilir. 

Eski göbek deliğinin altında kalan fazla olan deri, yağ ve çatlaklar çıkartıldıktan sonra, deri tekrar gerilerek tabakalar halinde dikilir. Böylece gevşeklik giderilir. Ameliyat bitiminde hastaya özel bir korse giydirilir ve bu korsenin 1 ay boyunca kullanılması önerilir.

Drensiz Karın Germe Ameliyatı Nedir ?

Dren kullanılmadan yapılan karın germe ameliyatı, sadece dren kullanılmadığı için söylenmiş bir tabir değildir, bu daha farklı bir ameliyat tekniği gerektirir.

Dren kullanılmadan yapılan karın germe ameliyatında; üst dokular boydan boya alt taban dokulara dikilir ve oluşabilecek ölü boşluk tamamen kapatılır.

Bu sayede deri altında bir boşluk kalmaz ve de şişlik çok daha az ortaya çıkar.

Dren kullanılmadığı için ameliyat sonrası konfor, siyah ile beyaz kadar farketmektedir. Hasta tamamen rahat hareket edebilir, yürüyebilir, kendi ihtiyaçlarını karşılayabilir. Sonrasında oluşabilecek seroma(sıvı birikimi) drensiz karın germe ameliyatında çok daha azdır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Karın germe ameliyatı sonrası hasta 7-8 saat sonra yürümeye başlar. Yatakta ayaklar yüksekte sırt dik pozisyonda yatılır. Dikişler ortalama 12 günde iyileşir, göbek deliğide dahil dikiş almaya ihtiyaç olmaz, bu süreçte hasta günlük aktivitelerine geri dönebilir. Hasta ilk günlerde istirahat etmekle birlikte, 5. günden itibaren normal yaşantısına yavaş yavaş geri döner.

Özellikle drensiz karın germe ameliyatı tekniğinde 2-3 günden itibaren dışarıda kendi başlarına dolaşabilir hale gelinmektedir. İlk haftalarda görülen şişlikler ve morluklar normaldir ve 15.

günden itibaren azalmaya başlar. Ancak şişliklerin tümüyle geçmesi ve ameliyatın belirgin sonucunu görebilmeniz için 1-1,5 ay beklemeniz gerekir.

Kalan şişlikler zamanla yaklaşık 6 ay içerisinde geçer ve hasta son halini almış olur.

Kısmi veya total olsun, abdominoplasti, karın kasları zayıflamış ve derisi gevşeyip sarkmış kişiler için mükemmel sonuç verir. Birçok vakada, eğer dengeli bir diyet ve düzenli bir egzersiz programı uygulanırsa sonuçlar kalıcıdır.

Karın germe ameliyatı (abdominoplasti), vücut kontürü düzeltilmesine (estetik meme ameliyatları, liposuction, kol bacak germevb) yönelik ameliyatlar ile beraber de yapılabilir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları Neye Göre Değişir?

Karın germe ameliyatı 2019 fiyatları; karın bölgesindeki sarkıklığın derecesine, yağ fazlalığının derecesine, beraberinde liposuction yapılıp yapılmayacağına, hastanın yaşı ve medikal durumuna göre değişir.

Karın germe fiyatlarını etkileyen faktörlerden bazılarıda hastane seçimi, mini ya da tam karın germe olmasıdır. Kilolu ve çok sarkık bir hastanın karın germe ücretiyle zayıf bir hastanın ki aynı olmaz.

Karın germe ameliyatı fiyatlarını doğru bir şekilde öğrenmek için doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir.

Источник: http://www.miaplastestetik.com/karin-germe-ameliyati-fiyatlari.php

Karın Germe Estetiği Ameliyatı

Karın Germe Estetiği Nedir?

Karın estetiği birçok nedenden dolayı yapılmaktadır;

 • Öncelikle kadınların sorunu olan  kilo alıp verme,
 • Yaşlandıkları zaman ve hamilelikten sonra  karın bölgesinde oluşan bozulmalardan dolayı karın estetiğine ilgi duyulmaktadır.

Hamilelik sonrası her kadında karın bölgesinde fazlalık oluşur ve bu fazlalıklar göbek bölgesinde yer alırlar. Bunun sorununuzu çözebilmek için karın estetiği tedavi yöntemi oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Karın estetiği “karın germe” olarak da bilinmektedir. Ameliyatın amacı karnınızın sıkı bir görünüme kavuşmasıdır.

Karın Estetiği Riskleri Nelerdir?

Bu ameliyatında  riskleri  vardır. Ancak bu riskler çok nadir durumlarda görülmektedir. Genel olarak görülen ameliyattan sonra enfeksiyonlar uygun görülen antibiyotikler engellenebilir.

Bu bir kenara  karın içerisinde kan ve kirli sıvıların çoğalması, toplanması durumlarına karşı drenler ile yapılan müdahale ile sorun çözülmüş olur. Risk oldukça düşüktür.

Bu durumlarda  kısa zamanlı kontroller ile bu sorunlar engellenebilmektedir.

Karın Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Çoğunlukla yetişkin bir insan için uygulanabilen bir  ameliyattır. Küçük yaşlarda kilo sorunu olan bireyler için uygulanabilecek bir tedavi yöntemi değildir. En önemli unsurlardan biri olan ameliyata girecek kişi uygun kilosunda  olması lazımdır. Eğer değilse kilo vermesi beklenir. Kilo vermenin önemi ise karın gerginliğinin azaltılması ile istenen düzeyde germe elde edilmesidir.

Daha önceden kişi geçirdiği estetik ameliyat varsa bunu ameliyatı yapacak cerraha bildirmelidir. Hasta eğer sigara içiyorsa ameliyattan en az 1 ay önce bırakması istenir ve sonrasında da en az 2 hafta içmemesi istenir. Bunun nedeni ise sigaranın yara iyileşmesine engel olmasıdır.

Karın germe estetiği 2 şekilde yapılmaktadır. Germe ameliyatının nerede ve hangi boyutta yapılacağına göre mini ve tam germe olarak yapılmaktadır.

Mini Karın Germe Ameliyatı

Deformasyon olan karın eğer göbek deliğinin alt kısmında bulunuyor ise, göbek deliğinin alt kısmında hafif yağlanmalar ve sarkmalar görünüyorsa, karın kaslarında ayrılmalar ve gevşemeler görünmüyorsa, göbek deliğinin üst kısmında herhangi bir sarkma ya da yağlanma yoksa ve göbek deliğinin alt kısmında kısmi çatlaklar varsa mini karın germe ameliyatı uygun olabilmektedir.

Mini karın germe ameliyatı; cildi gevşek ama tam karın germe işlemi için uygun olmayan ve karın bölgesinde fazla kilosu olmayanların tercih edebileceği bir ameliyattır. Özellikle doğum yapmış, fazla yağı veya cilt altı dokusu göbeğinin altına toplanmış kişilere uygulanır. 

Mini karın germe ameliyatında; karın ve bel bölgesindeki fazla yağlar alınıp, göbek altında ki fazla doku çıkartılarak germe uygulanır. Kesinlikle göbek üstünde kalan bölgeye bir işlem uygulanmaz. Mini karın germe ameliyatı için en uygun adaylar; göbek üstüne bir işlem uygulanmadığı için göbek deliği yukarıda olan kişilerdir.

Tam Karın Germe

Bu yöntem ise mini karın germede görülen problemler  göbek deliğinin üst bölgesinde de görülmesi durumlarında  tercih edilir. Tam karın germe ameliyatı göbek deliği üstü kasık ve karın arasında yapılmaktadır.

Bu alanda görülen sarkmalar, çatlaklar, yağ dokusu fazlalıkları alınır. Kendini salmış karın kasları sıkılaştırılır, deri gerginleştirilir. Ameliyat yapılırken, ameliyat yarasının iç çamaşırının içerisinde kalacağı şekilde planlanır.

Karın Kası Estetiği

Estetiğe dayalı cerrahi müdahaleler karın kasları üzerinden de gerçekleşerek; six pack ya da baklava kası adı verilen kısımların da kısa bir süre içerisinde ortaya çıkarılmasına dayalı çalışmalar da kendini göstermektedir.

Bu aşamada da belirgin bir kas yığınının daha da ortaya çıkmasına dayalı bir işlem olarak görülecek olan karın kası operasyonu aşamasında da insanların yoğun bir spor ve diyet programı ile karşı karşıya kalmaması durumu da gündeme gelecektir.

Zorlayıcı bir biçimde bulunan bu tür programların insanların yeteri kadar zamanını alacak ve ciddi çaba sonrasında da karın bölgesinde yer alan yağ tabakasının eritim işlemi gerçekleşecektir.

Karın Kası Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Egzersizlere rağmen ideal karın kasına ulaşamayan, daha sportif bir vücut isteyen ve daha kısa sürede karın kasına ulaşmak isteyenler tarafından yaptırılacak olan bu tür bir ameliyat çeşidi oldukça kolay bir biçimde gerçekleştirilmektedir. Yağa şekil verme ve yağı emülsiyona çevirme noktasında yeterlilik sağlayacak olan bu ameliyat türüne ağrısız liposuction da denilmekte olup; herhangi bir biçimde sinirlere ya da yağlara zarara vermeyecek şekilde de kendini gösterir.

 • Genel ya da lokal anestezi altında yer alacak olan kişilere uygulanacak olan bu tür estetik operasyonlarda yapılacak olan ilk adım kasların yerlerinin belirlenmesi ve bu yerlere uygun olacak şekilde de hareket edilmesi olacaktır.
 • Mikro girişler akabinde yağlanmanın olduğu ve kasların belirgin bir konumda kendini göstermediği bölgelerde titreşim verilerek; kendini gösteren yağ tabakasının ortadan kaldırılıp kasların görünür hale gelmesi de sağlanacaktır.

Karın kası ameliyatı olduktan sonraki zamanlarda da günlük yaşantısına kısa zamanda geri dönebilir.

Karın Estetiği Süreci

Operasyon Süresi

3-4 Saat

Tam İyileşme

5-6 Ay

İşe Dönme

14-20 Gün

Hastanede Kalma Süresi

1-2 Gün

Hassasiyet Süresi

7-10 Gün

“Belirtilen ameliyat süreçleri ortalama bilgilerdir. Hastanın genel durumuna, ameliyatın türüne ve uygulanacak operasyonun sayısına göre değişiklik gösterebilir.”

Doğum sonrası kadınlarda karında bollaşma, çatlaklar ve sarkmalar meydana gelebilir. Özellikle göbek altında kalan çatlaklar karın germe sırasında gider. Sonuç olarak karın germe ameliyatlarında çatlakların birçoğu gider; ama bazı hastalarda bir kısım çatlaklar kalabilir. Burada karın düz ve çatlaklar olsa bile daha az dikkat çeker.

Karın ameliyatları sonrası iz kalma olabilir. Bu daha çok iç çamaşırlarının altında kalan bir izdir. Genellikle hastaları rahatsız etmez. Hastaların rahatsız olduğu durumlar çok nadir görülür, aradan bir yıl geçtikten sonra ise iz azaltma işlemi yapılabilir

Karın germe ameliyatı sonrasında çocuk doğurmak mümkündür. Burada 3-4 sene doğum yapılmamasıdır önerilir; çünkü yeni yapılmış, düzeltilmiş ve düzgün bir hale getirilmiş bir karnın hemen yeniden hamilelikle bozulması istenmez.

Mini karın germe mi yoksa tam karın germemi olacağı probleme göre karar verilir.

Karın germe ameliyatıyla beraber karın bölgesindeki fıtıklar, göbek bölgesindeki fıtıklar düzeltilebilir. Bu da güzel bir olaydır, aynı anda hem fıtık düzeltilmesi hem de karın estetiği beraber yapılmış olur.

Karın germe ameliyatları genellikle 1-2 saat civarında sürer. Çok komp vakalarda çok nadir olmak üzere 3 saate kadar sürebilir.

Doğum sonrasında göbeğin altında oluşan çatlak ve sarkmalar, karın germe ameliyatı ile giderilir. Karın germe ameliyatında, karın ön duvarında sarkan deri kısmı çıkartıldığından hasta bu fazlalıklardan kurtulmuş olur.

Источник: https://www.fbm.com.tr/estetik-cerrahi/karin-estetigi

Karın germe ameliyatı nasıl yapılmaktadır?

Karın germe ameliyatı, işleme bağlı olarak 2–5 saat sürebilir. Sıklıkla iç çamaşırı altında gizlenebilen ve göbeğin 8–10 cm altında ve pubis kıllı bölgenin üzerinde kalan bir kesi hattı yapılır. Sezaryen izinin biraz daha uzunu gibi düşünün. Göbek çevresine göbek deliği transferi için ikinci bir kesi yapılır.

Ameliyat bittikten sonra kesi hattı deri altından gizli dikiş ile kapatılır ve pansumanlar ile örtülür. Bölgede toplanacak fazla sıvıyı dışarı almak amacıyla dren adı verilen bir ya da iki tüp yerleştirilir. Karın gerdirme ameliyat sırasında genellikle ilk gün kullanılmak üzere idrar sondası uygulanmaktadır. Ayağa kalkmanızı takiben idrar sondası çekilir.

Karın germe ameliyatından hemen sonra ameliyathanede kişiye uygun korse giydirilir.

Karın gerdirme ameliyatı öncesi nelere dikkat edilmelidir?

Bu dönemde cerrahınız size uyulması gereken bazı noktaları hatırlatacaktır. Eğer sigara içiyorsanız, buna karın germe ameliyatından 2 hafta öncesinden iki hafta sonrasına kadar ara vermelisiniz. Bu dönemde güneşte fazla kalmamalısınız.

Eğer kullanıyorsanız E vitamini ve aspirine bu dönemde ara veriniz ve ameliyat öncesi ağır diyet rejimlerinden kaçınınız. Soğuk algınlığı ya da başka bir enfeksiyon ameliyatın ertelenmesine sebep olabilir. Karın germe ameliyatı öncesi yapılacak işlemin detaylarının planlanması için bir çizim yapılacaktır.

Bunu takiben ameliyat öncesi ve sonrasının kıyaslanmasında gerekli olan fotoğraf çekimleri tamamlanacaktır.

Mini Karın Germe

Karın germe operasyonunun planlanmasında karın derisinin elastikiyeti, derideki sarkıklığın derecesi ve karın duvarı kaslarındaki gevşemenin derecesi çok önemli faktörlerdir. Yapılacak işlemlere bu faktörler göz önüne alınarak karar verilir.

Karın derisinde sarkma ve çatlakları fazla olmayan kişilerde daha basit işlemler olan mini abdominoplasti ya da liposuction gibi ameliyatlar düşünülebilir.

Klasik abdominoplasti genellikle karın duvarında çok fazla miktarda yağ birikmesi olan ve karın derisinin esnekliğinin ileri derecede azalıp sarktığı durumlarda uygulanır. Mini karın germe, sadece göbek deliği altında kalan bölgenin gerilmesidir.

Bel ve kasıklara etkisi olmaz, göbek deliğini düzeltmez. Karın duvarındaki yağ birikmesinin orta dereceli olduğu ve karnın alt yarısında görüldüğü ve karın derisindeki esneklik azalmasının karnın alt yarısında izlendiği durumlarda tercih edilir.

Karın estetiği sonrası hamile kalabilir miyim?

Bu ameliyat ne hamile kalmanıza engel olur ne de gebelik sırasında bir sıkıntı yaratır. Ama doğumdan sonra karnınız yine bir miktar gevşeyecektir.

Doğum sonrası ne zaman karın germe ameliyatı olabilirim?

Karın gerdirme de anneler için ideal zaman birinci yılın sonudur. Bu sürede hem anne verebileceği kiloları vermiş oluyor hem de sarkıklığın ve çatlakların derecesi tam olarak ortaya çıkıyor.

Karın gerdirme operasyonu daha sonraki hamilelikler için bir problem de teşkil etmez. Ancak çok yakın bir tarihte yeni bir gebelik planlanıyorsa yine bu ameliyatı ertelemekte fayda var.

Yeni bir hamilelikte yeni deformasyonlar oluşacağını göz önüne almak ve tedaviyi ikinci hamilelikten sonraya bırakmak daha doğrudur.

Kilo alıp verme sonucu karın deformasyonu oluşanlarda ameliyat için en doğru zaman ne zamandır?

Karın germe ameliyatınızı kilo verme sürecinin sonunda yapmakta fayda var. Böylece deformasyonun tamamını görmek ve tedavi etmek mümkün olur. Fakat bazen kilo verme sürecinde belli bir aşama kaydeden hastalara ameliyat ile destek vermek kilo verme sürecine adaptasyonu arttırır.

İkinci kez karın germe ameliyatı olabilir miyim?

Önceki ameliyatınızdan 1 yıl kadar sonra güvenli olarak ikinci kez karın germe  ameliyatı olabilirsiniz.

Ama bu ikinci ameliyatınızda eğer yağlarınızı da aldırmak istiyorsanız bu ameliyatta karın ve bel bölgesinden çok sınırlı yağ alınabileceğini hatırlatırız.

 Bu bölge daha önceki klasik teknik ile yapılan ameliyatta zeminden kaldırılmış olduğu için kan dolaşımı normalin altında kabul edilir ve yağ alma gibi yıpratıcı işlemler mümkün ise yapılmaz.

Ameliyat izleri beni ne kadar rahatsız eder?

Karın germe ameliyat iziniz iç çamaşırı içerisinde kolaylıkla gizlenebilir. İnce pembe renkte olan çizgi giderek beyazlayacaktır. Doktorunuzun size önerdiği iz kremlerini ve silikon bantları kullanarak karın ameliyatı izini mümkün olduğu kadar daha az belirgin hale getirebilirsiniz.

Karın germe beraberinde liposuction yapılabilir mi?

Bu sorunun cevabı doktorunuzun kullanacağı teknikte gizlidir. Klasik tekniklerde yağ alma bu ameliyat ile beraber yapılamaz. Ama son tekniklerde ameliyat daha basitleştirildiği için istenildiği kadar yağ da alınabilir. Bu konuda doktorunuza danışın.

Karın Germe sonrası ne kadar sürede normal hayatıma dönebilirim?

Karın germe ameliyatından sonraki ilk birkaç günde karın bölgesi şiş olacaktır. Ayrıca ilaç alımı ile giderilebilen ağrı ve rahatsızlık duyulması da normaldir. Ameliyat sırasında yerleştirilen drenler genellikle 3.-5. günlerde çıkarılmaktadır. Uygulanan cerrahi girişime bağlı olarak hastanede bir, nadiren de birkaç gün kalınır.

Başlangıçta dik durmada zorluk yaşansa da erken dönemde yürüme başlatılacaktır. Dikişlerin alımı, pansumanlar, yıkanma ve korse kullanımı hastanın durumuna ve cerrahın ameliyattaki tercihlerine bağlıdır ve ameliyat sonrası dönemde planlanacaktır.

Karın germe operasyonu sonrasında tekrar eski aktivitelere dönüş birkaç hafta alabilir. Hastanın fiziksel durumu iyi ve güçlü karın kaslarına sahip ise bu süreç daha da kısa sürer.

Egzersiz yapılması iyileşme sürecini olumlu etkileyecek, oluşan şişliğin azalmasına, kan pıhtısı atma riskinin düşmesine ve karın kas tonusunun kazanılmasına yardımcı olacaktır.

Ancak özellikle karın kaslarını zorlayacak sıkı egzersiz programları; bunların rahatlıkla yapabileceği döneme kadar ertelenir.

Karın germe ameliyatına bağlı gelişen izler ilk 3-6 ay boyunca kızarık bir görünüm sergileyecek ama zamanla solarak daha az belirgin hale gelecektir. Bununla birlikte bu izler her zaman iç çamaşırı ve bikini altında kaldığı için hastaları olumsuz yönde etkilememektedir.

Karın germe ameliyatının riskleri nelerdir?

Tüm cerrahi girişimler bazı belirsizlikler ve riskler taşımaktadır. Her yıl yüzlerce karın germe ameliyatı başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Bu ameliyat vücudun şekillendirilmesi konusunda deneyime sahip bir estetik cerrahın elinde çok iyi sonuçlar vermektedir.

Bununla birlikte tüm cerrahi girişimlerde görülebilen anesteziye ait riskler ve bu ameliyatla ilgili özel riskler bulunmaktadır.

Karın germe ameliyatı sonrasında görülebilecek özel riskler arasında yara yeri enfeksiyonu, ameliyat sahasında kan veya vücut sıvısı birikimi, kan pıhtı atması ve kötü yara iyileşmesi sayılabilir.

Yara yeri enfeksiyonu drenaj ve antibiyotik kullanımı ile giderilebilmektedir.

Ameliyat sahasında kan veya vücut sıvısı birikimi ameliyatta genellikle yerleştirilen drenler nedeniyle nadiren görülmekte ise de gerçekleştiğinde gerektiğinde ikinci bir müdahale ile giderilmektedir.

Kan pıhtısı atma (emboli)  durumu özellikle yaşlı hastalarda akılda tutulması gereken, yaşamı riske atabilecek ve her ameliyat sonrası görülebilecek bir komplikasyondur. Bu risk de genellikle karın germe ameliyatı sonrası hastayı erkenden ayağa kaldırıp yürüterek, varis çorabı kullanarak ve bazı ilaçların kullanılması ile giderilmektedir.

Kötü yara iyileşmesi genellikle belirgin izlerin oluşması ile sonuçlanmaktadır. Bu durum bazen bu kötü izleri gidermeye yönelik ikinci bir müdahaleyi düşündürebilmektedir. Sigara içen kişilerde ve yara iyileşmesini bozan sistemik hastalığı olanlarda (şeker hastalığı gibi) kötü yara iyileşme riski daha fazladır.

Karın germe ameliyatı fiyatları

Kargın germe ameliyatı fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçin.

Karın germe ameliyatının nasıl yapıldığını izlemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

https://www..com/watch?v=619nyhBzdTM

Источник: https://www.defneerkara.com/vucut-estetik-ameliyati/karin-germe-ameliyati.html

Operasyon Karnesi

Soru Cevap
Operasyon Süresi1- 3 Saat
Operasyon YeriHastane
Anestezi TürüGenel
Ağrı SızıKısmen Olur
İşe Başlama7-15 Gün
İlk Banyoİlk Kontrol Sonrası
Tam İyileşme1-3 Ay
Tekrar Gerektirir miHayır
Spor Kardiyo40-60 Gün
İz Kalır MıKısmen Kalır
Yaş Sınırı18
Dikiş Alımı 7 Gün Sonra
Korse Kullanımı7-15 Gün
Şişme MorarmaKısmen Az
Hastane Yatışı1 Gece

Ben Uygun Hasta Mıyım ?

 • Eğer karın bölgesinde deri sarkması katlanacak kadar çoksa,
 • Doğum sonrası spor ve diyet size fayda vermiyor ise,
 • Doktorunuz liposuction sizin için yetersiz demiş ise,
 • Genetik olarak karın bölgesindeki deri birikmesi sadece göbek kısmında kalmış ise,
 • Daha estetik görünmek için estetik çözümler arıyorsanız
 • Kronik bir hastalığınız ve sürekli kullandığınız bir ilaç yoksa,
 • Şeker veya tansiyon hastası değilseniz

yukarıda ki seçeneklerden biri size uyuyorsa potansiyel karın germe hastası olabilirsiniz. Tabi ki en net bir şekilde karar vermek için, karın bölgesi WhatsApp üzerinden bir kaç açıdan resim ile gönderilir ise veya muayene için gelinirse tam karar verilebilir.

Yurt Dışından Gelen Hastalarımız için

Yurt dışından veya İstanbul dışından gelen hastalarımız için İstanbul da kalma süreleri, ne kadar sonra kontrol gerektirdiği, hava alanı karşılama ve pansuman dikiş alımı gibi işlemler hakkında bilgi almak için aşağıda ki linke tıklayabilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatının Riskleri

 1. Emboli Riski
 2. Yaranın Geç iyileşmesi
 3. Vücutta Serum Toplanması
 4. Hematom Oluşumu
 5. Enfeksiyon Kapması

Karın bölgesinde ki sarkıklıklar herkesin ortak sorunu.

Aşırı kilo alıp verme ve düzensiz beslenme hareketsizlik gibi nedenlerden dolayı oluyor. Karın bölgesinin kenarlarında inatçı yağ birikmeleri olabiliyor.

Bir diyet sonrasında da karın bölgesi gerdirilip inceltilmesi gerekebiliyor.

Karın germe kombine ameliyatları

Karın bölgesine bir şekil vermeden önce hastanın kilosu ve boyuna göre bir planlama yapılabilir. Vücudunun diğer kısımlarında ki bedene göre karında inceltmeye gidilebilir. Yani kilolu bir hastaya incecik bir bel yapılması doğru olmaz. Zaten estetik de olmaz. 

Karına estetik yapılırken birinci olarak fazla olan yağlar liposuction yöntemi ile dışarıya alınır. Yani karın bölgesi fazla yağlardan kurtarılır. Bununda belirli bir oranı söz konusudur. Bir sonraki aşama olarak da, germe işlemi yapılır. Karın bölgesinde ki deri aşağıya doğru belirli bir oranda çekilerek gerdirilir. Fazla olan deri kesilerek atılır. 

Yeniden göbek değiği tasarımı yapılır. Bu yöntem ile hasta birkaç beden küçülebilir. Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Genelde meme estetiği ameliyatları ile birlikte yapılır. Ameliyat sonrasında bir gün süre ile hastanede kalınır. Genel olarak bir gözetim altında tutulur. 

Ameliyat sonrası 

Ameliyat sonrasında dikiş alma işlemi artık tarih olmuştur. Kendinden eriyen dikişler ile ameliyat yapılır ve dikiş alınmaz dikişler kendiliğinden erir. Belirli aralıklarda kontrol edilmesi uygundur. Bu süre ve tarihleri doktor planlar. Yapılması gereken bir kaç tedavi vardır. Bunları hasta yapar. Doktor ameliyat sonrasında bu konularda bilgilendirme yapacaktır. 

Estetik karın germe fiyatları

Fiyatlarda bir standart yoktur. Kullanılan teknik ve malzemeye göre ameliyat fiyatı değişir. Çok büyük rakamlar değildir. Mutlaka muayene sonrasında belirlenir. Karın bölgesinden alınan yağ miktarı da bu ameliyatın maliyetini etkileyen unsurlar arasındadır. 

Karın germe ameliyatı kadın erkek birçok kişinin başvurduğu ameliyatların başında gelmektedir. Gerek hızlı verilen kilolar sonucunda oluşan sarkıklık ve çatlaklar, gerek hamilelik sonrasında alt karında oluşan deri fazlalıkları, kimi zamanda bir türlü verilemeyen kilolar.

Bu ameliyat ile bu tür sorunlardan kurtulabilirsiniz; fakat her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatında bazı risklerinin olduğundan söz etmemiz gerekmektedir.

Bu Riskler Neler?

En kısa süreli ameliyattan tutunda en uzun süreli ameliyatlara kadar her ameliyatta oluşabilecek riskler karın germe ameliyatında da görülebilir. Bu sebeple diğer yazılarımızda bahsettiğimiz gibi deneyimli cerrahlarla bu sürece girmeniz büyük önem arz etmektedir.

Gelin bu risklerin neler olduğundan kısaca bahsedelim.

Emboli Riski

Akciğer Emboli riski ameliyat sırasında veya ameliyattan sonra cerrahi ekibi en çok ürküten durum olarak belirtilebilir.

Ameliyat öncesi hastanın sağlık durumunun iyi analiz edilmesi, anestezi hekimi ve cerrahın deneyimi bu riskin atlatılmasında büyük önem taşımaktadır.

Aşırı kilolu hastalarda, sigara içen kişilerde, şeker hastalarında ve yaşı yüksek kişilerde bu risk oranı artmaktadır.

Yaranın Geç iyileşmesi

Her zaman bahsettiğimiz gibi burada da doktorunuzun tecrübesi ön plana çıkmaktadır. Derinin fazla alınması ve gerilmesi bu riski arttırabilir. Bunun dışında diyabetik hastalarda risk yüzdesi daha yüksektir.

Vücutta Serum Toplanması

Ameliyattan bir süre sonra deri içerisinde serum birikme riski vardır. Burada önemli olan durum doktorunuzun size ameliyattan sonra önerdiği ve uygulamanızı istediği şeyleri harfiyen yeri getirmenizdir. Özellikle korsenizi doktorunuzun dediği sürece takmanız gerekmektedir. Sigara kullanımı ve erken başlanan spor bu riski arttırabilir.

Hematom Oluşumu

Kan pıhtısı oluşmasıdır. Cildinizde ve derin dokularda kanama olabilir. Bunun için vücuda ameliyat esnasında drenler takılmıştır. Fakat kanamanın aşırı olması dren yolunu tıkayabilir. Bu gibi durumlarda doktorunuzla iletişim halinde olmanız gerekmektedir.

Enfeksiyon Kapması

Her ameliyatta olduğu gibi karın germe ameliyatlarında da enfeksiyon riski bulunmaktadır. Yaranın temiz tutulması, gerekli pansumanların eksiksiz yapılması önemlidir. Belirlenen tarihten önce deniz havuz gibi aktivitelerden kaçınılmalıdır. Ağır spor ve ağır yük kaldırma yaralarınızın açılmasına ve enfeksiyon oluşumuna neden olabilir.

 • Soru: Karın Germe Nedir?
 • Cevap:
  Karın bölgesinde oluşan sarkıklık ve kırışıklıkları cerrahi operasyonla düzeltilmesi işlemidir.
 • Soru: Kaç Çeşit Ameliyat Tekniği Var?
 • Cevap:
  Tam Karın Germe ve Mini Karın Germe var.
 • Soru: Tam Karın Germe Nedir?
 • Cevap:
  Karın duvarında yağ birikintisi aşırı olan ve buna paralele karın dersinde sarkıklıkları olan hastalar için uygulanan yöntemdir.
 • Soru: Mini Karın Germe Nedir?
 • Cevap:
  Karın alt duvarında genellikle göbek deliğinin altında oluşan sarkıklık ve yağlanma için kullanılan yöntemdir.
 • Soru: Kimler Bu Ameliyatı Olabilir?
 • Cevap:
  Doğum sonrası oluşan çatlaklar ve sarkıklıklar için, hızlı alıp verilen kişilerde oluşan deri sarkıklıkları için, mide küçültme ameliyatı olan kişilerde ani zayıflama sonucu oluşan deri sarkıklıkları için bu ameliyat yapılabilmektedir.
 • Soru: Karın Germe Ameliyatında Yaş Sınırı Var mı?
 • Cevap:
  18 yaşını doldurmuş olan ve karın germe ameliyatı için yeterli bulguları olan kadın erkek herkese karın germe ameliyatı yapılabilir.
 • Soru: Karın Germe Ameliyatında Göbekteki Yağlardan Kurtulabilir miyim?
 • Cevap:
  Karın germe ameliyatı genellikle Liposuction ile kombine yapılan bir ameliyattır. Karın germe işlemine başlamadan önce karındaki fazla yağlar Liposuction yöntemi ile alınır. Bu işlem bittikten sonra karın germe ameliyatına başlanır. Bu bağlamda ameliyat esnasında göbeğinizdeki fazla yağlardan kurtulabilirsiniz.
 • Soru: Karın Germe Ameliyatını Kim Yapar?
 • Cevap:
  Abdominoplasti Ameliyatını estetik ve plastik cerrahlar yapar.
 • Soru: Karnım Ameliyattan Sonra Tekrar Sarkar mı?
 • Cevap:
  Karnınızdan alınan deri fazlalıklarının ve yağların tekrar oluşması uzun yıllar alabilir. Bu durum birazda hastanın kendi vücuduna bakmasıyla alakalıdır. Kötü beslenme ve spor yapmama bu durumu hızlandırabilir.

Karın Germe Sonrası Sıkça Sorulanlar

 • Soru: Ameliyatta Ağrı Sızı Hisseder miyim?
 • Cevap:
  Karın germe ameliyatı genel anestezi altında yapılmaktadır. Bu sebeple tamamen baygın durumdasınız. İşlem esnasında hiçbir acı ve sızı hissetmezsiniz.

 • Soru: Karın Germe Ameliyatının Süresi Nedir?
 • Cevap:
  Karın germe ameliyatı kişiye uygulanan tekniğe ve vücut yapısına göre değişebilmekle birlikte ortalama 2-4 saat arası sürebilmektedir.

 • Soru: Karın Estetiği Nasıl Yapılıyor?
 • Cevap:
  Karın bölgesindeki çatlaklar ve sarkıkların bulunduğu alandaki fazla yağlar önce liposuction yöntemi ile alınır. Karın duvarı doktorun planladığı seviyede gerdirilir. Karın kaslarında oluşan gevşeklik birbirine dikilerek sabitlenir.

 • Soru: Karın Gerdirme Sonrası Dikiş İzi Kalır Mı?
 • Cevap:
  Karın germe ameliyatlarında dikiş izi kalabilmektedir. Bu kesi iç çamaşırı içerisinde gizlenebilir. Sezaryen kesisinden biraz daha uzun olan bu kesi zaman içerisinde pembeleşerek dokunuzla bütünleşecektir.

 • Soru: Karın Germe İşlemi Sonrası Korse Giymem Gerekir mi?
 • Cevap:
  Karın germe ameliyatı sonrasında korse kullanmanız gerekmektedir. Ortalama bir ay korse kullanacaksınız.

 • Soru: Kaç Gün Hastanede Kalmam Gerekmekte?
 • Cevap:
  Genellikle bir gün yatış gerekmektedir. Bazı durumlarda doktor kararı ile bu süre iki güne çıkarılabilir.

 • Soru: Karın Germe Estetiği Gebeliği Etkiler Mi?
 • Cevap:
  Karın germe ameliyatı olacak kişi muayene esnasında mutlaka ileride gebelik düşündüğünü söylemelidir. Biliniyor ki gebelik sonrası karın bölgesinde sarkıklıklar ve doğumda alınan kilolar kalacaktır.

  Bu sebeple gebelik düşünen bayanların bu ameliyatı gebelik sonrasına bırakmaları uygun görülebilir.

 • Soru: Doğumdan Ne Kadar Zaman Sonra Ameliyat Yapılabiliyor?
 • Cevap:
  Karın germe ameliyatı doğumdan 1 sene sonra yapılabilir.

 • Soru: Tamamen Ne Zaman İyileşirim?
 • Cevap:
  Tam olarak iyileşme süresi 3 haftayı bulacaktır.
 • Soru: Ameliyattan Sonra evde Ağrılarım Olur Mu?
 • Cevap:
  Ağrıların olabilir. Doktorunuzun önereceği ağrı kesicilerle bu süreci konforlu geçirebilirsiniz.
 • Soru: Günlük Yaşantımıza Ne Zaman Dönebilirim?
 • Cevap:
  Ortalama bir haftayı bulabilir.
 • Soru: Denize Havuza Ne Zaman Girebilirim?
 • Cevap:
  3 hafta sonrasında denize ve havuza girilebilir.

Makalemizi Değerlendirin

(4 votes, average: 5,00 5)
Loading…

Источник: https://www.ztysaglik.com/karin-germe-ameliyati/

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.