Kaş Tasarımı İçin Yeni Teknikler

Kaş Alma Rehberi: Evde Kaş Alma Tekniklerini Öğrenin

Kaş Tasarımı İçin Yeni Teknikler

Kaş makyaj hileleri sandığın kadar zor değil! Sen de evde kaş almanın tam bir delilik olduğunu mu düşünüyorsun? Maalesef çok yanılıyorsun. Evde kaş almak hem ekonomik hem de çok pratik bir işlemdir. Kaşlarını evde aldığında, neredeyse beğenmeme şansın sıfır.

Aşağıdaki adımları sırasıyla uyguladığında, kuaförde alınan kaşlarından daha güzel kaşlara sahip olacaksın. Kaş alımı ilk başta zor görünse de elin alıştığında sana çok kolay gelecek.

Kaş alma teknikleri ve kaş alma yöntemlerini öğrendikten sonra kaş almak hiç olmadığı kadar keyifli olacak! Yüz şekline göre kaş modellerini öğrendikten sonra kaş almanın püf noktasını çözeceksin. 

Doğru Kaş Alma Teknikleri Nelerdir?

via GIPHY

Herkesin doğru kaş şekillendirme teknikleri farklı olabiliyor. Cımbızla kaş almak, ağda ile kaş almak veya iple kaş almak bilinen en yaygın ve güvenilir kaş alma teknikleridir. Kaş alma yöntemlerini araştırdıktan sonra sana en uygununu seçip kaşlarını şekillendirmeye başlayabilirsin. 

İple Kaş Almak

via GIPHY

Öncelikle bol ışıklı bir alanda ayna karşısına geç. Kaşlarını alacağın yerin aydınlık olması çok önemli. Böylece minik tüylerin dahil her şeyi net olarak görebilirsin. Kaşlarını aşağı- yukarı tarayarak fazlalık olan kaşlarını farkebilirsin. Kaşlarını tararken, eski bir maskara fırçası, diş fırçası veya kaş tarağı kullanabilirsin.

İple kaş almak için uzun bir ipi parmaklarına dola ve makas şeklinde kaşlarını almaya başla. İple kaş almak kolay gibi görünse de ilk başlarda hata yapmaya açıktır. Bu nedenle iple aldığın bölgelere dikkat etmeli, adım adım kaşlarını almalısın. 

Cımbız İle Kaş Almak

via GIPHY

Cımbızla kaş almak, en güvenli kaş alma yöntemlerinden biridir. Fakat cımbızla kaş almak diğer kaş alma tekniklerine göre daha uzun sürer. Bu nedenle pazar günlerini cımbızla kaş almaya ayırabilirsin. 

Belirgin kaşlar için kullanılacak kaş ürünlerini elinin altında topla daha sonra kaş almaya başla. Kaşlarını almaya kaşlarını keserek başlamalısın. Kaşlarını yukarı taradıktan sonra uzun olan kaşlarını makas yardımıyla kes. Bu adım sayesinde kaşlarını daha net görebilecek ve hangi bölgeleri şekillendirmen gerektiğini anlayacaksın.

Kaşlarının nerelerini kısaltmalı?: Kaşlarının uzun baş kısımlarını ve orta bölümlerini kısaltmalısın. Sondaki kaşların yana doğru taranabildiği için uzun olmaları seni rahatsız etmeyecek. Kaşlarını şekillendirdikten sonra kaş maskarasıyla sabitlemelisin.

Ağda İle Kaş Almak

via GIPHY

Ağda ile kaş almak en acılı fakat en etkili yoldur. Sadece birkaç saniye acı çekeceğini düşünürsek bizde bu acıya değer! Ağda ile kaş alırken ağdayı sürdüğün alana dikkat etmeli, çok fazla taşırmamalısın.

Ağda ile kaşlarını almadan önce mutlaka kaşlarını kısaltmalısın. Kaşlarını kestikten ve ağda ile kaşlarını almaya başlamadan önce kaşlarının başlangıç ve bitiş noktalarını belirlemeni öneriyoruz.

Bunun için öncelikle eline bir kalem al ve burnunun kenarına dik gelecek şekilde yerleştir. Böylece kaşının başlangıç noktasını bulabilirsin.

Bitiş çizgisi için de, aynı kalemi burnunun kenarından göz bebeğine doğru tuttuğunda ise kaşının bitiş çizgisini buldun demektir! Bu iki noktayı işaretleyerek kaşlarının taslağını oluştur. 

Ürünü buradan inceleyebilirsin

L'Oréal Paris – Brow Artist Xpert 102 Cool Blonde
41.99

Kaşlarını almadan önce mutlaka taslak oluşturmalısın. Taslak oluştururken çizdiğin iki noktayı baz alarak, kaşlarını çıkış yönüne doğru almaya başla. Unutma, bu sene kalın ve doğal kaşlar moda! 

Kalın kaş nasıl alınır?: Kalın ve doğal görünümlü kaşlar için kaşlarını üstlerinden değil de altlarından fazlalıklarını al. Kaşlarını alırken inceltmemeli sadece dağınık görünen kaşlarını toparlamalısın. Böylece kalın kaş trendini yakalayacaksın.

Kaş Alırken Şekli Bozulursa Ne Yapılabilir?

via GIPHY

Kaşlarını alırken şeklini bozduysan telaşa kapılma! Kaşlarını bir sıra incelteren kavisli kaş stiline çevirebilirsin. Birkaç ay sonra kaşların uzadığında istediğin kaş şeklini tekrar verebilirsin. 

Kavisli kaş alımı için kaşlarının tam inceldiği yani kavis oluşturduğu noktayı belirle.

Bu noktadan birer sıra halinde cımbızla kaşlarını al ve her sıra sonunda kaşlarını yukarı tarayarak nasıl göründüğüne bak. Çünkü çok yoğun kavisli kaşlar doğal olmayan görünümler yaratabiliyor.

Kaşlarının kavislerinin tam ortadan başlayarak sonlara doğru doğal bir şekilde geçiş yapmasını sağlamalısın. 

Düz kaş nasıl alınır?: Kavisli kaşlar yerine kaşlarının dümdüz görünmesi için kavisi ortadan kaldırman gerekiyor. Bunun için kaşlarının üst kısmındaki kavisi eşitlemek için, kavisin sağında ve solunda bulunan kaşları almalısın. Böylece kaşların daha eşit ve düz görünecek. 

Kalıcı Kaş Tasarım – Kaş Kontürü

Kaş Tasarımı İçin Yeni Teknikler
Kalıcı Makyaj mikro pigment genel uygulamasıdır. Yani mikro iğnelerle kaş, dudak ve göz'e renk, dolgunluk vermek adına pigment içeren doğal ve bitkisel anti alerjik boyaları cildin epidermis (üst tabaka) tabakasına bırakmaktır. Bu boyalar yüz bölgesinde kullanılmak adına özel üretilmiş ürünlerdir.

Bu ürünlerde katkı maddesi ve koku içermeyen anti alerjik ürünler olup deri altına verildikten sonra hiç bir yan etki yaratmaz.

Bitkisel olan bu ürünler kullanıldıktan sonra yavaş yavaş ciltten silinerek kaybolur. 3D Kıl Tekniği ile Yapılan Kaş Tasarımının ömrü en fazla iki yada üç yıl arsındadır.

Ancak bu işlem kişinin cilt tipine çevresel faktörlere, kişinin yaşına göre değişiklik gösterebilir. Deri altında ki bu pigmentler deri kendini yeniledikce zamanla azalmaya, solmaya başlayarak silinir. O yüzden belli zaman aralıklarında bu işlem rütuş yapılarak makyajın süresi boyunca güzel ve canlı görülmesi sağlanabilir.

Cilt tiplerine göre cildin yenilenme hızı değişeceğinden bu işi yapacak uzman kişi tarafından bilgilendirilmeniz gereklidir. Örneğin açık renkli ciltler esmer ciltlerden daha hızlı kendini yenilediği için pigmentin cildi terk etmeside açık tenli insanlarda daha hızlı olacaktır.

Cildin kendini yenileme hızı genç ciltlerde hızlı ilerlerken, yaş ilerledikce bu hız yavaşladığından olgun ciltlerde kalıcı makyaj ömrü daha uzun olacaktır.

Sevgili takipcilerim zaman zaman yapılmış öyle Kaş Tasarımlarıyla karşılaşıyoruz ki derinin iki kat altına (dermis tabası) bırakılmış pigmentlerin deriden asla gitmeyecek şekilde geri dönüşü olmayan sonuçlarla karşı karşı karşıya kaldığımız oluyor.

O yüzden sizlere tavsiyem kalıcı makyaj dendiği zaman doğru yerleri, bu işde başarılı ve gerçekten uzman kişileri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Kalıcı makyaj ve 3d Kıl tekniği ile kaş tasırımı yaptırırken dikkat etmeniz gereken en önemli etkenler, kullanılan cihazın kalitesi, kullanılan boyanın kalitesi, yapılacak işleme en uygun iğnenin seçilmesi ve bu işi yapan uzmanın bu iş üzerine iyi eğitimli ve uzman olması dikkat edilecek en önemli etkenlerdendir.

3D Kıl Tekniği Nedir ?

Kaş Kontörü ismi olarak geçen işlem çok eskilerde de kalsa,günümüzde hala 3D kıl tekniğine ve mikroblading tekniği kaş kontörü genelmesinegirmektedir. Günümüzdeki ismi kaş kontürü kıl tekniği olarak geçmektedir.

3D Kıl Tekniği İle Kaş Tasarımı Avantajları Nelerdir

Kıl tekniği ile kalıcı makyajı daha çok kaşları seyrelmiş ve dökülmüş olup kaşalara hacim kazandırmak için tercih edilsede günümüzde artık kaşlarda da moda oluşmuştur.

Kavisli tercih edenler,düz ve kalın tercih edenler,göz kapağını gergin göstemek isteyenler v.s gibi sebeplerden de çok tercih edilen bir teknik olmuştur.

Bayanların günlük makyajlarında süreyi kısalttığı için bu yöntem avantajların başında gelmektedir.

Ayrıca kendi tecrübelerime dayanarak bir avantajdan daha bahsetmek istiyorum. Kıl tekniği yaparken pudralama ya da diğer ismi omre denilen işlem kaş derisinde uyarıcı bir etki yaratıp kaşın küsmüş yerlerinden daha sonrasında kaş çıkmasını sağlaya biliyor. Bunu bir çok müşterimizde uygulama sonrasında gördük ve yaşadık.

Kıl tekniği ile kaşlar sadece hacim kazanmakla kalmayıp, bakışlar daha anlam kazanıyor, olgun göz çevresi işlemden sonra daha genç görünüyor. Kaliteli bir tasarım ve işlem göz etrafında botoks etkisi yaratabiliyor.

3D KIL TEKNİĞİ KAŞ TASARIM KİMLER TERCİH EDİYOR

Zaman sorunu olan çalışan bayanlar.Sporla uğraşan ve sporcular.Makyaj malzemesine allerjisi olanlar.Geçirdiği bir hastalıktan elleri titreyenler.Geçirdiği rahatsızlık sonuçu kaşları ve kiprikleri dökülen kişiler.

Belirli ilaç tedavilerinden sonra kaşları dökülenler daha çok tercih etmektedir.

3D KIL TEKNİĞİ KAŞ TASARIM KİMLERE YAPILMAZ

Hemofili hastalarına(pıhtılaşma sorunu olanlar)Diyapet hastalarına(şeker hastalarına)Kalp ve tansiyon hastalarına.Kemoterapi hastalarına ( KEMOTERAPİ aldığı zaman diliminde yapılamaz)Emziren ve hamile olanlara.Kan ve demir eksikliği olanlara.

Kan sulandırıcı ilaç kullananlara.

Öncelilkle kalıcı makyaj uzman kişiler tarafından yapılması gerken bir işlemdir. Bilgili ve tecrübeli kişiler tarafından yapılan doğru uygulamalar sonucun da muhteşem sonuçlar elde edilir.

Kalıcı makyaj kişiye özel teknik kullanılarak yapılması gereken bir işlemdir. Uzman kişi tarafından öncelikle cilt analizi yapılması şarttır.

Farklılık gösteren cilt tiplerine göre herkeze aynı teknikte işlem uygulanamaz örneğin,cilt alt tonuna göre pigment şeçimi,cilt tipine göre iğne şeçimi gibi. Kesinlikle en başta işlem görülen yerin steril olması gereklidir.

Kalıcı makyajda kullanılacak malzemelerin tek kullanımlık olması( iğne,boya kabları v.s gibi) uzman mutlaka steril eldiven kullanmalıdır. İşlem görecek kişinin rahatı sağlanıp saçları uzunsa toplanıp rahat bir şekilde hazırlanması gereklidir.

Uzman Estetisyen Özlem ORHAN

(Sorularınızı yorum bölümüne yazarak bize ulaştırabilirsiniz)

Источник: //ozlemceguzellik.com/kalici-kas-tasarimi-kas-konturu

Поделиться:
Нет комментариев

    Leave a Reply

    Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.