Kilo Verdiniz Ama Bölgesel İncelme Olmadıysa!

içerik

Mekik Çekiyorum Ama Belim İncelmiyor

Kilo Verdiniz Ama Bölgesel İncelme Olmadıysa!

Mekik çekiyorum ama belim incelmiyor. Göbek eritmek için mekik çekmenin çok fazla işe yaramadığını fark eden kişilerin sıklıkla kullanmaya başladığı bir cümle haline gelmeye başlamıştır.

Sadece mekik değil bunun gibi karın kaslarını geliştirmek için kullanılan birçok hareket günümüzde kilo vermek için kullanılmaktadır. Oysa ki kilo vermek ile karın kaslarını çalıştıran egzersizler arasında direk olarak bir ilişki ne yazık ki bulunmamaktadır.

Nasıl ki Barbell Curl hareketini uyguladığımızda kollarımız incelmiyorsa, Crunch hareketini uyguladığımızda da karnımız incelmez. İsterseniz konuya biraz daha detaylı yaklaşmaya çalışalım.

Zayıflamak İstiyorum

“Zayıflama diyeti uygulamaya başladım. İlk ay 3 kilo verdim ancak sonrasında kilom hep aynı kaldı. Neredeyse hiçbir şey yemiyorum ama yine de kilo veremiyorum.

” Bu cümleler tanıdık geldi mi? Bu şikayetlerin üyelerimin bana gelme nedenlerinin başlarında geldiğini söyleyebilirim.

Öncelikle şu konuya açıklık getirmek istiyorum: Hedefimiz kilo vermek yani baskül üzerinde daha az rakamlar görmeye çalışmak olduğu sürece daha mutsuz olacağız.

Belirli sürelerle diyetler ve benzeri uygulamalarla hedefimize doğru ilerlediğimizi hissetmeye başlayacağız ancak bu durumun zaman içerisinde etkisini kaybettiğini gördükçe harekete geçtiğimiz yolun çok da doğru olmadığını görmeye başlayacağız. Olayı çok fazla zorunlu bir ders konusu haline getirmek istemiyorum ama şu soruyu sormadan da edemeyeceğim:

  • Hedefimiz baskülde daha hafif çıkmak mı yoksa aynaya baktığımızda beğeneceğimiz bir fiziğe sahip olmak mı?

Yerçekiminin üzerimizde gösterdiği etkidir ağırlığımız ve dünyanın çeşitli yerlerinde değişiklik gösterir. Bu da demek oluyor ki eğer tartıya çıktığınızda daha az görünmek istiyorsanız, ekvatora doğru gidin ya da uçağa binerken yanınıza baskül alın ve orada tartılın. Daha hafif çıktığınızı göreceksiniz

Источник: http://adrenalinebox.com/mekik-cekiyorum-ama-belim-incelmiyor/

Karın bölgesi ve basenlerden kilo vermenin yolu

Kilo Verdiniz Ama Bölgesel İncelme Olmadıysa!

Su sıfır derecede donar, yağ ise -5 derecede donar. Bu alet ise -10 dereceye indiriyor. Bu alet yağ kitlesini vakumlayarak içine alıyor. Ama bu yağ kitlesi özellikle ele gelen yağ kitlesi olması gerekiyor.

İçine aldığı yağ kütlesinin o alanına zarar vermemek yani cildi korumak için özel bir ıslak mendil ile bunu gerçekleştiriyoruz. İçine doğru çekiyor ve içine çektiği bu yağ kitlesini kendi özel kontrol sistemi sayesinde -10 dereceye kadar donduruyor, böylece yağ hücreleri kristalleşiyor.

Bu aletin diğer muadili olan ürünlerden farkı ise iki başlıklı olması, yani her bir işlem için 2 saat beklemek yerine 1 saatte işleminizi bitirebileceksiniz.

Bu işlem hangi bölgeler için yapılabilir?

Baseninizde, kolunuzda, sutyen çizginizde, göbeğinizde…

Herhangi bir yöntemle bölgesel incelme yapılırken gerçekten bu yağ vücuttan atılıyor mu? Çünkü uzmanlar bu konuda yağın vücuttan atılmadığını ve karaciğerde toplanıp çeşitli hastalıklara yol açtığını dile getiriyor. Cool Shaping yöntemi için sizin bu konuda söyleyecekleriniz var mı?

Bu dondurulan yağ hücresi fonksiyonlarını yitiriyor, apopitoz dediğimiz yağ hücresi ölüyor. Yani yağ hücresini yok eden bir sistem. Ve dolayısıyla vücut ölmüş olan bu dokuyu kendi biyolojik mekanizmalarıyla parçalıyor ve lenf sistemi sayesinde dışarıya atıyor, dolayısı ile karaciğer yüklenmesi ya da böbrek yüklenmesi söz konusu değil.

Peki, bu işlemi yaptıran kişiler nelere dikkat etmeli?

Bu işlemden sonra ekstra bir su içilmesi ya da ekstra bir diyet gerekmiyor. Sadece sağlıklı besleniyor olmanız ve normalde almanız gereken su miktarı ne kadarsa o kadar almanız yeterli.

Tabii ki spor öneriyoruz, hatta sporu bu işleme özel değil genel anlamda hayatımızın bir parçası haline getirmemiz gerekiyor.

Ama yinede hiç spor yapmayan biri iseniz bu işlem sonrası spora başlamanız şart değil.

Merak ettiğim bir şey daha var, öğle paydosunda bu işlem yapılabilir diyorsunuz. Bunu bize biraz anlatır mısınız? Yani masa başı çalışan bir kadın ya da erkek size bir öğlen arasında geliyor ve birden istediği bir bölgeden inceliyor mu?

Bir bölgede yapıyoruz bu işlemi, çünkü bölgenin genişliği süre açısından çok önemli. Örneğin karın bölgesi için olduğunu varsayarsak ve geniş bir karın ise 1 saat üst tarafı, 1 saat alt tarafı ve 1 saatte yanlar olmak üzere toplamda 3 saat sürebilir (bu süre maksimum).

Kişi size geldiğinde bütün bölgelerini aynı anda yaptırabilir mi?

Hayır, ancak şu şekilde yaptırabilir; herhangi bir zararı olduğu için değil ama neticede bir vakumlama işlemi ile yapıldığından maksimum 3 saat uyguluyoruz. Yani bu durum hastadan hastaya göre değişir.

Örneğin her bir bölgesi maksimum 1 saat sürecek ebatlarda ise evet o zaman 3 bölge birden 1 gün içersinde yaptırabilir. Ama bir bölgesi 1 saatten fazla sürmesi durumunda ikinci bölgeyi yapmıyoruz.

Ayrıca hastanın vakit problemi yoksa ve burada maksimum 1 saat öğle arası geçirmek isterse bütün bölgelerini günlere bölerek yapabilir. Yani bugün karın, yarın sutyen bölgesi, bir sonraki gün basen gibi…

Peki, hastanın aynı bölgeye görüntüsü itibari ile birden fazla seans uygulanması gerekirse işlem nasıl gerçekleşiyor?

Aynı bölgeye bugün 1 saat yaptık diyelim, o bölgenin ikinci seansı en az 3 hafta sonra olmak zorunda.

Bu işlem için ortalama olması gereken bir seans süresi var mı?

Genelde tek seans yetiyor, çok az hastada bir-iki seans daha istenebiliyor. Çünkü bu işlem yağ kitlesinin %20 – 40’ını yok ediyor. Ortalama %30…

Yaş aralığı nedir?

Aslında herhangi bir sınırı yok. Ama ilk başlangıç yaşımız 18, erişkin olmuş yaş grubu ile başlayabiliyoruz, 70 yaşa kadar yapıyoruz. Ama 80 yaşında hastalar bile olabiliyor.

Peki, bu işlem asla yapılmaz dediğimiz bir kesim yok mu?

Tabii ki var, olmaz mı? Birincisi kesinlikle hamilelere yapılmaz ve ikincisi en az bunun kadar önemli, soğuk alerjisi olan kişilere yapılmaz.

Ayrıca komp hastalıkları olan kişilere etik olarak yapılmaması gerekir diye düşünüyorum.

Örneğin İBS (İrritabıl Bağırsak Sendromu) ve sürekli insülin kullanan şeker hastaları… Neden yapılmaması gerekir diyorum, işlemin ona herhangi bir zararı olmaz. Ama hasta işlemden mutlu da kalamaz, bu nedenle…

Bu işlem vakumlama yöntemi ile yapıldığından iç organlara zarar verme ihtimali var mı?

Hayır, herhangi bir organa zarar vermez. Çevre dokuya da zarar vermez çünkü kasın üstündeki yağı vakumlayıp içine alıyor, yaptığı başka bir şey yok.

Hasta size ulaştığı an itibari ile yapılan işlemler neler?

* Hastanın anemnezi alınır * Talebi kesinlikle bölgesel olmalı, genel şişmanlık için bu işlem bir çözüm değildir. * Önce bölgeler tespit edilir, ölçüler alınır ve seans süresi belirlenir.

* Ardından hasta ile ortak karar verilerek seansların sıklığı belirleniyor. * Bir günde maksimum 3 saatlik bir işlem yapılabileceğini hastaya anlatıyoruz.

* Aynı bölge için bir sonraki seans maksimum 3 hafta sonra olabileceği anlatılır.

Bu işlemin etkisini gösterme süresi nedir? Yani geldim, işlemi yaptırdım, 1 saat sonra incelme mi olacak?

Tabii ki böyle bir şey mümkün değil. İşlem sonrası yağ hücrelerinde ilk yumuşama 3 hafta içinde gerçekleşiyor. Ardından 1,5 – 2 ay içersinde etkisini görüyorsunuz ve hatta 4. aya kadar incelme devam eder. Çünkü bir şokla donan yağ hücreleri var, bir de hasar görüp toparlanamayıp ölen yağ hücreleri var.

İşlem sonrası ne gibi durumlar oluşabilir?

Kızarıklık, morluk ve uyuşukluk olabiliyor. Tamamen sizin vücudunuzun kendi hassasiyeti ile doğru orantılı.

Kızarıklık çok çabuk geçiyor 1 – 2 saat içinde, çok hafif morluklar olabiliyor ve buda maksimum 1 hafta içinde geçiyor, uyuşukluk da maksimum 2 hafta süre içerisinde geçiyor.

Uyuşukluk neden oluyor diye merak edebilirler, o sadece vakumlamak ve soğutma işleminden dolayı oluyor. Kalıcı herhangi bir zararı yok.

En önemli özelliği liposuction ile aynı etkiyi gösteriyor. Farkı, diyet yapmıyorsunuz, spor zorunlu değil ama mutlaka sağlıklı besleniyorsunuz, her gün yağlı gıdalar (kebap gibi) tüketirseniz olmaz.

Kadınların en sık problem yaşadığı bölge 'karın bölgesi'… Bu işlemi yaptırmış kişide etkileri pozitif yönde görüldü ve hayatına kaldığı yerden devam ediyor daha sonra yeniden kilo alma, aynı bölgede eskisi gibi, hatta eskisinden bile daha kötü olma durumu olabiliyor mu?

Hayır, o bölgede tekrar yağlanma olmaz. Çünkü o yağ hücreleri öldüğü için olmaz. Ancak altta kalan yağ hücrelerini aşırı kötü beslenerek tetiklerseniz ki bu çok küçük bir ihtimal, hatta bu ihtimalde bile genelde aynı bölgeden olmaz ama vücutta başka bir bölgeden yağlanma yapabilir.

Size bölgesel incelme talebiyle gelen kişinin özellikle belirgin bir rahatsızlığı varsa bu durumda ne yapıyorsunuz? Örneğin İBS (İrritabıl Bağırsak Sendromu) hastası ise bu işlemi yine de karın bölgesi için yaptırabilir mi?

Eğer hastada böyle bir hastalık varsa yapmıyoruz genelde ya da hastaya bunu çok ciddi bir şekilde detaylı olarak anlatıyoruz. Çünkü çok ciddi bir gaz sorunu varsa, hasta bu işlemden mutlu kalmaz, yani incelme olsa da sürekli şişkinlik nedeni ile bunu anlayamaz. Ya da hastaya durumu anlattık ama yaptırmak istiyorsa, o zaman önce probiyotik desteği ile gaz durumunu çözmeye çalışıyoruz.

Doğum yapmış kadınların en büyük sorunu doğum sonrası kalan göbek, bu tip bir hasta gelmek isterse nasıl bir süreçte size başvurmalılar?

* Normal doğum yapmış bir kadın doğumdan 6 ay sonra gelebilir ancak emziriyorsa emzirme döneminin bitmesini beklemek zorunda.

* Sezeryan doğum yapmış ise dikişlerin tazeliğinden ve can acımasını artırmamak adına doğumdan en az 1 yıl sonra gelmesini öneriyoruz, hem bu süreçte emzirme işlemi de tamamlanmış olur.

* Karın bölgesinden başka bir operasyon geçirmiş olması durumunda da olabilir ancak yinede bu tip bir kişilerin de en az 1 yıl beklemesini öneriyoruz. Tek sorunu, dikişlerde ağrı yapar.

Not: Karın bölgem için deneyimlediğim cool shaping işleminden dolayı gerçekleşecek olan değişimi bir sonraki haberde sizlere resimli olarak aktaracağım.

Röportaj: Nuran Başyurt – nbasyurt@hthayat.com

Hastanın anemnezi alınır Talebi kesinlikle bölgesel olmalı, genel şişmanlık için bu işlem bir çözüm değildir. Önce bölgeler tespit edilir, ölçüler alınır ve seans süresi belirlenir.

Ardından hasta ile ortak karar verilerek seansların sıklığı belirleniyor. Bir günde maksimum 3 saatlik bir işlem yapılabileceğini hastaya anlatıyoruz.

Aynı bölge için bir sonraki seans maksimum 3 hafta sonra olabileceği anlatılır.

Источник: https://hthayat.haberturk.com/saglik/diyet/haber/1021772-karin-bolgesi-ve-basenlerden-kilo-vermenin-yolu

Bölgesel Zayıflama ve İncelme Uygulamaları

Kilo Verdiniz Ama Bölgesel İncelme Olmadıysa!

İnatçı fazlalıkları yok etmek için geliştirilmiş yeni teknolojilerle bölgesel incelme artık mümkün. Kusursuz bir siluete kavuşmak için bu etkili sistemlerden destek alın.

Teknolojinin de yardımıyla bölgesel zayıflama işlemlerinde büyük aşamalar kaydediliyor. Son yılların en gözde bölgesel incelme tedavileri özellikle ultrason ya da radyo frekans teknolojileri ile etki eden lazer sistemleridir.

Son yıllarda bu teknolojilere yağ dokusunu dondurarak bölgesel incelme sağlayan Zeltiq™ CoolSculpting ve yağ hücrelerini parçalayan radyofrenaslı ve vakumlu sistemler de eklendi.

Basen, karın ve bel bölgesindeki yağ dokusuna etki eden bu teknolojiler sayesinde artık en inatçı bölgesel fazlalıklara bile neştersiz müdahale etmek mümkün.

Bölgesel İncelme Tedavileri

Lokal Fazlalıklar İçin Zeltiq Coolsculpting
Diyetlere, egzersize, hatta verilen kilolara rağmen bir türlü kurtulamadığınız lokal fazlalıkları hedef alan Zeltiq sistemi, farklı bir mekanizmayla çalışıyor. Coolsculpting teknolojisi ile etki eden bu sistem, yağ hücrelerini dondurarak vücudu şekillendiriyor.

Uygulama sırasında fazla yağ dokusunun bulunduğu bölge vakumlu bir kapsülün içine çekiliyor. İşlem boyunca jel pedlerle korunan cilt herhangi bir zarar görmezken, yağ dokusu kontrollü bir şekilde soğutuluyor. CoolSculpting, tedavinin ilk dakikalarındaki vakumlama yüzünden hissedilen sızı dışında son derece konforlu bir tedavidir.

İşlem, donma etkisi nedeniyle yağ hücrelerinde programlanmış bir hücre ölümünü tetikler. Sonrasında uygulama yapılan bölgede oluşan hafif bir kızarıklık dışında herhangi bir yan etkisi yoktur. Yağ hücrelerinin sıfır dereceye kadar soğutularak dondurulduğu tedavi yaklaşık 35 dakika sürer ve tek bir seans yeterlidir.

İki hafta sonra tedavi edilen bölgedeki küçülme başlıyor, ikinci ve üçüncü aylarda bu daha belirgin bir hal alıyor. Klinik çalışmalar tek bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin yüzde 20-40 kadarının yok olduğunu gösteriyor. Parçalanan yağ hücreleri bir süre sonra metabolize olarak vücuttan atılmaya başlıyor.

Bu teknoloji sayesinde artık hiçbir cerrahi işlem olmaksızın yağ dokusuna müdahale etmek mümkün.

EmSCulpt ile Daha Kaslı, Daha İnce Bir Siluet
FDA onaylı EmSculpt, vücut biçimlendirmede çığır açan bir teknoloji. Sistem uygulama yapılan bölgedeki kasları stimule ederek hem kas dokusunu artırıyor hem de yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlıyor.

Karın ve kalça biçimlendirmede kullanılan EmSculpt yüksek yoğunluklu elektromanyetik enerji ile etki ediyor. Sistem, tedavi edilen bölgedeki kasları egzersiz programı ile ulaşılamayacak derecede çalıştırarak daha sıkı bir karın, daha kalkık ve biçimli kalçalara kavuşmayı mümkün kılıyor.

İşlem sadece 35 dakika sürüyor ve hastanın ihtiyacına göre 4-5 seanslık bir tedavi protokolü uygulanıyor. Optimum sonuçlar son seansın tamamlanmasından 2-4 hafta sonra ortaya çıksa da hastalar daha ilk seanstan sonra işlemin etkilerini gözlemlemeye başlıyor.

Klinik araştırmalar dört seans sonunda işlem yapılan bölgedeki yağ dokusunun %20 oranında azaldığını, kas liflerinde ise ortalama %16 civarında artış olduğunu. EmSculpt sizi sosyal yaşamınızdan uzaklaştırmadan daha sıkı ve daha biçimli hatlara kavuşmanızı sağlayan bir teknolojidir.

Tedavinin hemen ardından günlük yaşamınıza geri dönebilirsiniz. İşlem sonrasında birkaç gün çok fazla egzersiz yaptığınızda hissettiğinize benzer sızı ve ağrılar görülmesi normaldir.

BodyFX Bölgesel İncelme
FDA onaylı bir sistem olan BodyFx, silueti biçimlendirmek için yağ dokusuna ısı enerjisi göndererek yağ hücrelerinin ısısını 41-43 derecelere kadar çıkararak etki ediyor.

Diyet ve egzersize dirençli bölgesel fazlalıklar için geliştirilmiş radyo frekans enerjisi ve vakumdan faydalanıyor. Isı yüzünden yapıları bozulan yağ hücreleri vücut tarafından metabolize olarak atılıyor. Sadece 30-60 dakika süren işlem haftada 1 seans uygulanıyor, 4-8 seans yeterli.

BodyFx teknolojisinin önemli özelliklerden biri de işlem yapılan bölgede yarattığı cilt sıkılaştırıcı etki.

UltraShape 3 ile Bölgesel Zayıflama
Yağ hücrelerini parçalayarak, başarılı sonuçlar alınmasını sağlayan ameliyatsız bir vücut şekillendirme tedavisidir.

Bu güvenli ve konforlu tedavi, ciltte herhangi bir tahrişe neden olmadan, uygulama yapılan bölgedeki damar ve sinirlere zarar vermeden sadece yağ hücrelerine etki eder.

Utrason teknolojisi ile lokal fazlalıkları hedef alan UltraShape 3, yağ hücrelerini sıvılaştırarak, vücut tarafından kullanılmasını sağlar. Tedavi sırasında yağ hücrelerinin zarları parçalanarak, hücre bütünlükleri bozulur.

Parçalanan yağ hücreleri, aynı besinlerden gelen yağ gibi metabolik yollarla karaciğer tarafından işlenir. UltraShape tedavisi karın, bel ve kalça bölgelerine uygulanabilir, bölgesel fazlalıklara etki ederek silüeti biçimlendirir. Yaklaşık 1-1,5 saat süren, konforlu bir işlemdir. Sonrasında sosyal yaşamanıza geri dönebilirsiniz.

Bölgesel Zayıflamada VShape Teknolojisi

Vücut şekillendirmede etkili sistemlerden biri de VShape teknolojisidir. Sistem, vücuttaki yağ hücrelerini hedef alarak parçalayan ultrason ve radyo frekans teknolojilerini bir araya getiriyor.

VShape uygulaması, diğer dokulara zarar vermeden, sadece yağ hücrelerine zarar veren seçici bir teknoloji ile etki ediyor. Unipolar radyo frekansı özelliği ile cildi sıkılaştırmaya ve yapısını düzeltmeye yardımcı olan sistem, vücudun her yerinde kullanılabiliyor.

Uygulamanın en önemli özelliklerinden biri de hem tedavinin hem de tedavi sonrasının son derece konforlu olması, acı ya da ağrı duyulmaması. VShape, güneş ışınlarına hassasiyeti artırmaması, leke oluşumunu tetiklememesi nedeniyle her mevsim uygulanabilen bir tedavi.

Optimum sonuçlar için 10 gün aralıklarla beş seans uygulama yapılması öneriliyor.

VelaShape 3 Bölgesel İncelme
Yağları vücuttan atmaya yardımcı olan, bölgesel fazlalıklarla savaşan bir vücut biçimlendirme sistemi olan VelaShape 3, radyo frekans ve kızılötesi ışık enerjisini mekanik masajla birleştiriyor.

Bu üç sistemin bir arada kullanılması optimum sonuçlar almaya yardımcı oluyor. Sistemin artılarından biri de bölgesel fazlalıklara etki ederken, aynı zamanda cildi sıkılaştırıcı etkisinin de olması.

Mekanik masaj mekanizması ile lenf drenajını ve kan dolaşımını stimule ederek yağ hücrelerinin vücuttan atılmasını hızlandıran sistem, siluetlerinde hem incelme hem de sıkılaşma etkisi isteyenler için tasarlanmış. VelaShape 3 tedavisi haftada bir seanstan 6 seans uygulanıyor.

Ortalama 40 dakika süren işlem sonrasında parçalanan yağ hücrelerinin vücuttan atılmasını hızlandırmak amacıyla bol su içilmesi öneriliyor.

Источник: https://www.drmustafakaratas.com/bolgesel-incelme.html

Bölgesel İncelme

Kilo Verdiniz Ama Bölgesel İncelme Olmadıysa!

Rahatsız olunan bölgelerdeki yağ ve yağ depolarının kalıcı olarak ideal duruma getirilmesini sağlamak ve ileride olası kilo alımlarında da simetri ve şekil bozukluğu oluşturmayan yöntemlerdir.

ÖNCELİKLE UZAK DURULMASI GEREKEN

İŞE YARAMAYAN BÖLGESEL İNCELME TEKNİKLERİ!!

İnsan böbrekleri yağ, protein ve karbonhidrat olarak tüm besin maddelerini dışarı atmamak üzere çalışır.

Yani size yapılan işlemin ismi ne olursa olsun iddia edilen bol bol su içilip yağları idrarla atılacakları iddiası ise bu madde enerji kanununa uymaz.

İşlem sonrası istersek yağları yanımıza alıp gidebilme şansımız yok ise, bu tip işlemlerin diet desteksiz bir işe yaraması söz konusu olamaz.
Dünyada hiçbir madde kaybolmaz yok olmaz
(Albert Einstein)

VASER LİPOSUCTİON

Ameliyat süresini sağlık nedeniyle kısa tutmak gereken hastalarda daha büyük kanüller le, yüksek miktarda yağın hızlıca alımı gereken hastalarım da uyguluyorum. Hassasiyeti daha azdır, daha büyük giriş deliği ve çoğu zaman hastanede yatışı gerektiriyor.

En önemlisi 2006 Kasım ayında yeni teknolojik cihazlarla yağ alma işlemini binlerce hastama uyguluyorum. Her gün yeni tecrübeler ediniyorum kesinlikle doktor tecrübesi cihazdan daha önemlidir.

En iyi cihazlara sahip olmamıza rağmen tecrübemiz ile çok daha başarılı operasyonları tecrübemizle gerçekleştiriyoruz.

SMART LİPO
SLİM LİPO

1 mm’lik delikten girilerek bir bölgedeki yağı tek bir delikten alma yöntemidir. Damar, sinir ve diğer dokulara zarar vermez, cilt gerginliğini bozmaz ve dalgalanmalar oluşturmaz. Yaklaşık 45 dakika içinde istenirse hafif uyku hali sedasyon uygulanabilir ve 1 saat sonra eve gidilebilir.
3-D, 4-D, 5-D…? gibi isimler smart lipo cihazına verilen farklı isimlerdir.

Neden basenimi eritmeye çalışırken yüzüm ve göğsüm eriyor?-düşüyor?

Hepimiz doğuştan belli bir miktar yağ deposuna sahibiz. Hesaplamak kolay olsun diye toplam 100 birim yağ depomuz olsun diyelim.

İdeal olan dağılımda, yani yağ depoları her yere eşit dağıldığında kilo alındığında bile ya da ilk ergenlik büyüme aşamasında depolanan yağlar eşit ve simetrik olarak dağılır ve arzu edilen görüntü ortaya çıkmış olur.

Eğer genetik olarak ideal yağ depo dağılımına sahip değilsek resimdeki gibi büyüme evresinde yada hafif kilo aldığımızda hemen basen bölgesi büyür ve kalıcı olarak bu görüntü oluşur. Çünkü alınan her 1 kg’dan 600 gr. buraya gitmektedir. İdeal yağ dağılımına sahip olsaydık her yere eşit 200 gr. olarak dağılmaları gerekecekti.

1-2 kg’da bile büyüyen bir bölgemiz için endişelendiğimizde ilk yaptığımız diet yaparak kilo vermeye çalışmak olacak. Fakat kilo verme durumunda hepimiz her yerden eşit olarak kilo veririz. Yani basen bölgemizi eritmeye çalışırken yüz, göğüs, gıdı bölgesinden de ayni miktarda erir ve çökmüş bir görüntüye sahip oluruz.

Mevcut görüntüden kurtulmaya çalışmak için spor yapmak ikinci tercih olabilir fakat spor yapılarak bölgesel incelinmez.
Mesela basen bölgesi çalışırsak sadece basen kaslarını kuvvetlendirebilir hacimlendirebilir ve daha da basenli oluruz.

İDEAL OLMAYAN DAĞILIM

Yapılması gereken bu (%60) bölgeyi normal düzeyi olan (%20)lik ideale getirmek ve bir sonraki kilo alımını hep ideal olmasını sağlamaktır.

Ama ideal olan %20 ye getirmek olacaktır. Bu bölgeyi %0 getirmek değil. İşte o zaman insanların korktuğu oramı aldırdım burası çıktı olur.

Bu asimetrik yağ dağılımı bazen göbekte bazen gıdıda bazen de kollarda olabilir. Amacımız yine bu bölgelerdeki yağ depo yapısını içindeki yağlarla beraber ideale getirmektir.

İşlemler hakkında sık sorulan sorular

Tekrar kilo alırsam yine aynı, şekil bozuklukları oluşur mu?

Hayır artık her yerde idealde olması gerektiği gibi eşit kilo alınır, genel olarak şişmanlanır ve tekrar kilo verildiğinde işlem sonrası oluşmuş olan hoş hale geri dönülür.

Hamilelik öncesi mi, sonrası mı yaptırmalıyım?

Uygulamalarda hastalarımın bana başvurduğu görüntüyü daha iyiye götürebiliyorum. Bana ne kadar iyi durumda başvururlarsa, ben çok daha iyi sonuçlar elde edebiliyorum.

Hamilelik öncesi orta düzeyde olan bir sıkıntı hamilelik sonrasında ileri düzeye çıkmış oluyor ve ileri düzeye çıkmış olan bölgeye yapılan işlem tabiki daha az başarılı oluyor. Tavsiye olarak işlemler, düşülen hamilelik öncesi yapılmalıdır.

İşlem öncesinde yada yakın dönemde çok fazla ve hızlı kilo vermek tüm cihazlarla yapılan yağ alma işlemlerinin başarısını azaltır.

İşlem sonrası görüntüyü nasıl hayal etmeliyim?

Yaptığım binlerce yağ alınarak bölgesele şekillendirme işlemi sonrasında bana danıştığınız her bir bölge için size başarı yüzdemizi görüşmemiz sırasındaki muayenede verebiliyorum.

Mesela göbek bölgenizde %70, bacak içinde %30 başarılı oluruz diyerek size bu oranlarda başarılı olmuş daha önceden işlem yapılmış hasta örneklerini gösterip sonrasında eğer bu bölgenizde  yeteri kadar başarılı sonuç öngöremiyorsak, yada öngördüğümüz başarı sizin için yeterli değilse belkide bu bölgeye boşuna işlem yaptırmayıp, sonuçta mutsuz olmanızı engellemiş oluyoruz. 

İşlem ve görüşmeleri kim yapıyor?

En iyi lazer lipoliz cihazı yada vazer lipoliz cihazı bile işlemi uygulayan doktorun tecrübesiyle mükemmel sonuçlar verebilir.

Hastasıyla işlem öncesi görüşmemiş bir doktor, hastasının beklentilerini anlayamayacağı için yapılan işlem istenilen başarıya ulaşamayacaktır.

Ben, işlem öncesi tüm görüşmelerimi, tüm işlem ve ameliyatlarımı ve bunların tüm kontrollerini kendim yapmam gerektiğini düşünüyorum. tüm görüşme, işlem ve kontrollerimi bizzat kendim yapıyorum.

Herhangi bir sebeple (Aşırı ödemlenme, geç ödem inmesi, genetik yapısal problemler…)Beklediğimiz mutlu sonuca istediğimiz ölçüde ulaşamazssak nasıl bir yol izliyoruz?

Yeterince hoşlanılmayan işlem sonucu sebebi ne olursa olsun tüm hastalarıma onların işine yarayacak Lazer Lipoliz dahil tüm işlemleri onları mutlu etmek için ücretsiz olarak uyguluyorum. Amacım tek bir hastamın bile mutsuz olmamasını sağlamak.

Bir yağ alma işlemi sırasında miktar sınırlaması var mı? Birçok bölgeye aynı anda işlem yapılabilir mi?

Kimi kaynaklarda vücut ağırlığının yüzdesine göre verilen bir seferde alınabilecek yağ miktarı FDA katı kurallarla hasta sağlığını riske sokmamak amacıyla sınırlandırılmıştır. Bizde daima FDA tarafından belirlenen maksimum alım miktarını geçmemek şartı ile farklı bölgelere aynı anda işlem yapabiliyoruz.

Op.Dr.Coşkun Levent Taşçı – Kanaltürk-Doktorunuza Sorun from

Источник: https://www.drcoskunleventtasci.com/bolgesel-incelme/

Ender Saraç 2 Günde 1 Beden İncelme Diyeti | Zayıflama Diyet Kilo Verme

Kilo Verdiniz Ama Bölgesel İncelme Olmadıysa!

Güvenilir diyet listeleri ve tarifleri  ile çok sayıda kişinin yakından takip ettiği Ender Saraç, sağlıklı beslenmenin yanı sıra verdiği şok diyet listeleri ile de adından sıkça söz ettirmektedir.

2 günde 1 beden incelmeyi vaat eden diyet sadece önerildiği süre kadar uygulandığında zararsız ve etkilidir.

Yaz aylarına girmeye az zaman kalan süreçlerde acil 1 beden incelmek isteyenler için sağlıklı bir çorba eşliğinde zayıflamanın sırrı verilmektedir.

Özellikle göbek ve kalça gibi bölgesel kilo sorunu olanlar için birebir olan bu diyet şekli ile 2 gün gibi kısa bir süre içerisinde toparlanmak ve daha formda görünmek mümkün olacaktır.

Göbek Eritmek İstiyorsanız Bu İçeriğe de Mutlaka Bakmalısınız

Ender Saraç 2 Günde 1 Beden İncelme Diyeti Nasıl Yapılır?

İki gün boyunca sadece yenilen ve içilenlere özen göstermeye yönelik olan ve elbette spor ile desteklenmesi gereken Ender Saraç diyeti, zorlanmadan yapılabilecek özelliktedir.

Uygulanan 2 günlük bu diyet sayesinde vücudu toksinlerden arındırmak ve öğünlerde çorba tüketerek mide ve bağırsakların dinlenmesini sağlamak da diğer faydaları arasındadır.

Sadece 5 malzeme ile hazırlanan çorbayı 2 gün boyunca öğünlerin vazgeçilmezi yaparak incelmenin keyfini sürmek Pratik ve etkisi yüksek yöntemlerden biridir.

Ender Saraç 2 Günde 1 Beden İncelten Çorba Nasıl Yapılır?

Pırasa, beyaz lahana, maydanoz, sarımsak ve taze zencefil gibi son derece sağlıklı yiyeceklerle hazırlanan sebze çorbası 5’lü sebze çorbası olarak da pek çok kişinin kısa zamanda zayıflamasına yardımcı bir kür niteliğindedir.

Yağ eklenmeden kaynar suyun içinde pişirilmesi gereken tüm malzemeler çorba kıvamına geldiğinde tercih edilen kimyon ve karabiber gibi baharatlarla tatlandırılabilir.

Yalnızca 2 gün boyunca uygulanması gereken diyette yer alan çorba tarifi isteğe göre sonraki günlerde de sağlıklı bir çorba alternatifi olarak öğünlerde yer alabilir.

 2 Günde 1 Beden İncelten Diyette Dikkat Edilmesi Gerekenler

2 günde 1 beden incelerek kapanması güç düğmelerin kapanmasına olanak sağlayan Ender Saraç diyet listesine ek olarak bazı kurallara da dikkat etmek, verilen kiloların kalıcı olmasını sağlarken hızlı zayıflamayı da sağlayacaktır. Bol su içmek mutlaka dikkat edilmesi gereken kurallardan biri iken, ara öğünlerde mutlaka rezene ve yeşil çay gibi bitki çaylarına yer verilmelidir.

2 günlük süreçte günde 1 şişe soda içilmelidir. Önerilen listeye göre akşam yemeği saat 06:00’dan önce yenmelidir. Bitki çayları şekersiz, yemekler ise az tuzlu olarak tüketilmelidir.

Ender Saraç 2 günde 1 beden incelten diyetin en önemli püf noktası ise içilen su ve benzeri içeceklerin buz gibi soğuk özellikte olmamasına dikkat etmek ve olabildiğince oda sıcaklığında olmasına özen göstermektir.

Kimler Ender Saraç 2 Günde 1 Beden İncelten Diyeti Yapabilir?

Uzun süreli diyetlerden çok çabuk sıkılanlar ve genel sağlık sorunu olmayan herkesin oldukça kısa olan Ender Saraç diyetini uygulamalarında herhangi bir sakınca yoktur.

Verilen diyet listesine 2 gün boyunca harfiyen uyulduğu müddetçe ve kafaya göre yanlış eklemeler yapılmadığı sürece pek çok kişinin bir beden incelmesi ve sonraki diyetlere motive olması söz konusudur.

Tansiyon ve şeker gibi kronik rahatsızlığı olanların mutlaka doktor kontrolü eşliğinde uygulamaları ya da doktor önerisi ile uygulamamaları tavsiye edilir.

Kimler Ender Saraç 2 Günde 1 Beden İncelten Diyeti Yapmamalı?

Sağlığı 2 günde 1 beden incelme diyet programını kaldırmayacak düzeyde olan kişilerin bu diyeti uygulamamaları önerilir.

Mide rahatsızlıkları bulunan, hamile ve emziren anneler için önerilmeyen Ender Saraç diyet listesi, özel sağlık sorunu olanlar için mutlaka doktor kontrolünde gerçekleştirilmesi gereken bir programdır.

Bu diyet öncesinde bedenin birkaç gün öncesinden şok diyete hazırlanması ve beslenme şeklinin listede yer alan çorba ve diğer önerilenlere uygun olarak beslenmesine dikkat edilmelidir.

Ender Saraç 2 Günde 1 Beden İncelme Diyeti İle Kaç Kilo Verilir?

Şok diyetlerin pek çoğu etkisi kanıtlanmış ve uygulamış olanların fayda gördükleri diyet listeleridir. Ender Saraç tarafından önerilen 2 günde 1 beden incelme diyet programı da şok diyet etkisi oluşturan ancak aynı zamanda sağlıklı beslenmenin de yer aldığı 2 günlük bir programdır. Genel anlamıyla 1 beden incelmeyi vaat etse de verilen kilo sayısı kişiden kişiye değişebilmektedir

. Diyet listesine çıkmadan, verilen öneriler dikkate alındığında 2 gün sonunda 2-3 kilo verilmesi mümkündür. Listede yer alan yiyeceklerin ve özellikle 5’li sebze çorbasının vücuttan toksin ve ödem attırıcı etkisi oldukça yüksektir.

2 gün sonunda sona erdirilmesi gereken, isteğe göre 1 aylık aradan sonra belirli dönemlerde tekrar edilmesinde hiçbir sakınca olmayan bu diyet listesi, kış aylarından yaz aylarına geçiş döneminde forma girmenin en kestirme yollarından biri niteliğindedir.

2 Günde 1 Beden İncelme Diyeti İle Kilo Vermek Mümkün mü?

Kısa süreli şok diyetler kilo verme konusunda istikrarsız ve ümitsiz olanların çok fazla itibar etmedikleri diyet programlarıdır.

Ancak güvenilir kişilerin önerisi ile hazırlanmış olan şok diyetlerinde etkisi yadsınamayacak niteliktedir.

Bu sebeple özellikle Ender saraç 2 günde 1 beden incelme diyeti gibi pek çok kişinin denediği ve olumlu sonuç aldığı diyetler kilo verilmesi oldukça mümkün olan diyet listelerinden biridir.

Temelinin sağlıklı beslenmeye ve bol su içmeye dayalı olmasından dolayı diğer uzun süre aç kalınarak yapılan şok diyetler ile karıştırılmamalı ve gönül rahatlığı ile uygulanmalıdır. Rakamlara takılı kalmayan ve sağlıklı ve formda olmak isteyenlerin bedenlerine dinçlik kazandıracakları diyet programı herkesin zorlanmadan yapabileceği düzeydedir.

Hızlı ZayıflamaHızlı Zayıflama DiyetiŞok Diyet Listeleri

Источник: https://zayiflama.site/diyet-listeleri/ender-sarac-2-gunde-1-beden-incelme-diyeti/

BÖLGESEL İNCELME

Kilo Verdiniz Ama Bölgesel İncelme Olmadıysa!

Ülkemizde vücut yapılarının ileri yaşlarda bozulmasına bağlı olarak, kadınlar çoğunlukla bazı bölgelerinde biriken yağlar sebebiyle, fazla kilolarından şikayet ederler.

Alt Kısım Kilo Fazlalığı

Genelde 3 ile 10 kg arasında fazlalıkları vardır. Kalça yanlarında çıkıntıları oluşmuştur.

Gövdenin Üst kısmında Kilo fazlalıkları

Üst taraf kiloları göbek ve üstünde yağlanma ile kendini gösteren tiptir. Bacaklar normaldir ve erkeklerde oldukça sık görülür. Hanımlarda da orta sıklıkta görülür. Genetik sebepler dışında bazı hormonal sebeplerde bu tip yağlanmaya yol açabilir.

Kortizon grubu hormonlar özellikle üst taraf kilolarına sebep olur ve bu bölgelerde yağlanma yaparlar. Bu tip insanlarda damar sertliği, yüksek tansiyon ve kalp damar hastalığı riski vardır.

Bu nedenle diyet uygulamasında iyi kolesterolü yükseltici ve kötü kolesterolü düşürücü diyet programı seçmek gerekir.

Vücudun Alt Bölge Kilo fazlalıkları

Bu tip kilolar veya hidrolipodistrofilerin özelliği uyluklardan ayak bileklerine kadar yaygın olmasıdır. Diğer tiplerden ayırıcı tanısında ayak bilekleri ile diz arasındaki bölgede kalınlık, şişlik veya hidrolipodistrofi bulunmasıdır.

Orta yaşlar veya ileri yaşlarda daha sık görülmekle beraber genç yaşlarda da görülebilmektedir. 5-10 kilo arası fazlalıkları olabilir. Bu tip hidrolipodistofiler diğer alt taraf hidrolipodistrofileri ve kiloları gibi normal zayıflama incelme programlarına az yanıt verir.

Defalarca çeşitli yöntemler ile zayıflamasına rağmen alt taraflarından yeterince incelemeyen hanımlar ne yazık ki bu durumu kabullenirler.

Vücudun Orta Alt Bölge Kiloları

Bu tiplerin bir kısmı omurga duruş bozukluğuna sahiptir. Venöz ve lenfatik tip dolaşım bozuklukları hafiftir. Selülitler ön plandadır.

Asıl adı hidrolipodistrofi olan ancak alışılageldiği gibi -yanlış olarak- selülit denilen problem veya hastalık öncelikle mikrolaşımsal bozukluklara bağlı olarak oluşur.

Selülit oluşumu mekanizmasını daha iyi açıklayabilmek için cilt ve altının bazı anotomik özelliklerini gözden geçirmek gerekir. Cildin en üst tabakası ‘Epidermis’ adını alır ve 0.2 mm.’den incedir.

Epidermis altındaki katman olan ‘Dermis’ katmanı ise 4 mm. kalınlığında olup konnektif ağı oluşturur ve cildin yenilenmesi veya kırışmasından sorumlu olan fibroblast adlı hücreler bu katmanda yer alırlar. Daha aşağıda ise yağ dokusunun yoğun olduğu cilt altı dokusu vardır.

Esasen bizim hidrolipodistrofi veya selülit dediğimiz problem veya hastalık bu cilt altı yağ dokusunun hastalığıdır. Kan sirkülasyon sistemi ve lenfatik atılım birçok faktörlerle düzenlenir. Öncelikle yukarıda bahsettiğimiz katmanların yıkanmasını sağlayan karışık bir damarsal ağ vardır.

Bu karışık damarsal yapının başardığı yıkama sistemi iki önemli fonksiyona sahiptir.

Metabolizmanın önemli gereksinimlerini sağlar ve vücut sıcaklığının düzenlenmesinden sorumludur. Kan sirkülasyon sistemi ve lenfatik akımın düzenlenmesinde hormonal seviyenin rolü progesteron ve folikülin hormonları arasındaki denge sıvı atılımı ve tutulumunu sağlamaktadır.

Hormonal dengesizlik durumunda hücreler arası sıvı üretiminde önemli ölçüde dengesizlikler oluşur. Mikrolaşımsal yetmezlik ise yağ hücrelerinin normal işleyişini bozarak aşırı miktarda yağ oluşmasına yağ hücrelerinin büyümesine neden olur.

Hücreler arası aralıkta sıvı birikmesi ve yağ hücrelerindeki lipidler zorlu bir döngü başlatırlar ve birikmiş sıvı basıncı ve lenfatik sistem basıncı ile yağ hücrelerinde değişiklikler oluşur.

yağ hücreleri aşırı yağ içerikleri ile şişerler ve adeta kilitli kalarak şişlikler oluşmasına neden olurlar. Bunun sonucunda selülitin meşhur portakal kabuğu görünümü ortaya çıkar.

Bu tipleri tedavilerinde selülit problemine ve dolaşım düzenlemesine yönelik mikroenjeksiyon tedavileri, mezoterapi, uygun ve etkin tedavidir. Zira burada üç ayrı tip dolaşımsal bozukluk söz konusudur. Bu karmaşık üç tip dolaşım bozukluğu ancak her birine ayrı ayrı yönelik ilaçların kombinasyonu ile mümkün olabilir.

Ayrıca bu kombinasyona mezoterapi tedavilerinde uygun yağ yakımını hızlandırıcı ilaçlar ilave etmek gerekir. Akupunktur ve diyet düzenlemeleri, vakum fefleksoterapi tedavisi, ses ötesi dalgalar mezoterapiye yardımcı diğer tedavilerdir. Oksijen kapsülü de son yıllara bu konuda kullandığımız etkili bir yardımcı yöntemdir.

Menopoz Kiloları

Menopoz öncesi dönemde hormon üretiminin azalmasına paralel olarak vücutta bazı fizyolojik değişikler oluşur. Bu değişikliklerden birisi özellikle alt taraf kilolarıdır. Bu tipin kendine özgü farklı bir yapısı vardır.

Öyle ki öncelikle bacak içlerinde yumuşak selülitler oluşmaya başlar. Bu döneme kadar böyle bir sorun yaşamamış hanımlar için bu oldukça yeni ve şaşırtıcı bir olaydır ve bundan çok rahatsız olurlar. Buna bir anlam veremezler.

Bu dönemde oluşan kiloların veya hidrolipodistrofilerin ikinci bir özelliği de karında göbek altında ikinci bir göbek oluşmasıdır. Gerçekte menopoz dönemine ait sıkıntılara ek olarak bu sağlık ve estetik problem can sıkıcıdır.

Sağlık açısından bu dönemin önemli bir dezavantajı bu döneme kadar kalpteki koroner damarlarda aterosklerozu yani kireçlenmeyi önleyen dişilik hormonlarının üretiminin iyice azalmış olmasıdır.

Bu eksikliği dengelemek amacıyla genellikle düşük doz hormon tedavileri tavsiye edilir.

Источник: https://izmirguzellikmerkezi.com/tr/bolgesel-incelme

Поделиться:
Нет комментариев

    Bir cevap yazın

    Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.