Kristal Destekli Diş Kaplamaları

içerik

Zirkonyum Diş Kaplama

Kristal Destekli Diş Kaplamaları

Zirkonyum diş kaplama Doku dostu Zirkonyum estetik, sağlamlık ve doğallık gibi konularda en yüksek kaliteye sahip bir alaşım olduğu için diş hekimleri tarafından sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Diğer metallerin aksine hem basınca dayanıklı olması hem de ışık geçirgenliğinin bulunması nedeniyle arka ve ön dişler için uygun bir maddedir.

Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Uygulanır?

Ağızdan alınan ölçü ile hazırlanan model üzerine dişlerinizin bir mum modeli oluşturulur. Bilgisayar destekli cihaz ise, bu mum modelden aldığı bilgiler ışığında zirkonyum oksit bloğu aşındırır ve dişlerinizin alt yapısını hazırlanmasına destek olur.

Zirkonyum Hangi Durumlarda Uygulanır?

   Dişlerdeki renklenmeler veya diş beyazlatma gibi bazı işlemlerden sonuç alınamayan ileri düzeydeki problemlerde zirkonyum tedavisi uygulanır. Ayrık ya da önceden kesilmiş dişlerde, metal destekli köprü veya kaplamalarda ve kırık dişlerin düzeltilmesinde zirkonyum ideal bir tedavi seçeneğidir.

Zirkonyum Diş Kaplamasının Avantajları Nelerdir?

   – Sıcak soğuk hassasiyeti neredeyse yoktur.
   – Estetik ve ışık geçirgenliği sayesinde zarif ve doğal görünüm sunar.
   – Zirkonyum hem mekanik hem de kimyasal şekilde dişe tutturulduğundan daha sağlamdır.
   – Porselen yüzeyinin pürüzsüzdür. Dolayısıyla sigara ve benzeri sebeplerden dolayı oluşan diş lekeleri ve diş taşı problemlerine neden olmaz.
   – Ağızda tat bozukluğu, diş eti problemi veya ağız kokusuna yol açmaz. Sağlıklı bir alaşımdır.
   – Ağrısız bir işlem olan zirkonyum uygulaması sonrasında iyileşme süreci kısadır.

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları Nedir?

    Zirkonyum Fiyatları ile ilgili bilgiyi Bağdat caddesi Dentadent Diş Kliniğimizden veya Bakırköy Diş Kliniğimizden edinebilirsiniz. 
    Zirkonyum diş kaplama tedavisi için Bakırköy Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz ile iletişime geçebilir, daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Diş Tedaviniz ve Zirkonyum Kaplama ile ilgili her türlü soru için: 

 +90 212 660 44 00 

numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz. Uzman Ekibimiz sizleri bilgilendireceklerdir.

Diş Kaplama Çeşitleri

Diş kaplama çeşitleri; zirkonyum diş kaplama, porselen lamina diş kaplama, metal destekli kaplama ve empress diş kaplama şeklindedir.

İstanbul’un en iyi diş kaplama yapan ağız ve diş sağlığı merkezi Dentadent’te aşağıdaki uygulamalar güvenle gerçekleştirilir;

Zirkonyum kaplama, diş kaplama çeşitleri içerisinde en çok beğenilen ve tercih edilendir. Beyaz bir alaşım olan Zirkonyum, klasik porselen köprü ve protezlerin alt yapısı olan gri metalin yerine kullanılır.

Dayanıklı yapısının yanı sıra vücutla uyumlu olması tercih edilirliğini artırmaktadır. Beyazlatmada istenilen sonuca ulaşılamamış renkleşme problemlerinde estetik amaçla kalıcı çözüm sağlar. Işık geçirgenliği yüksektir.

Kendi dişiniz kadar doğal bir görünüme mevcuttur.

Porselen Laminate Veneer- Porselen Lamina Diş Kaplama

Porselen lamina diş kaplama, kötü görünen ön dişleri düzeltmenin en hızlı ve estetik yollarından biridir.

Porselen Laminate Veneer uygulaması sayesinde dişler üzerindeki kalıcı lekeler giderilebilir; çarpık yapılar, orantısız ve aralıklı, küçük veya yapısı bozulmuş dişler kolaylıkla düzeltilebilir.

Estetik diş hekimliğinde diğer yapıştırma tekniklerine göre birçok avantaja sahiptir. En büyük avantajı lekeye karşı dirençli olmasıdır.

Metal Destekli Diş Kaplama

Metal destekli diş kaplama, fazla derecede kayba uğramış ya da estetiği bozulmuş dişleri düzeltmek için yapılır. Uygulama esnasında kaplamanın altına yerleştirilen metallerden faydalanılır. Bu sayede daha dayanıklı dişler üretilebilir.

Ancak, altında metalin olmasından ötürü bazı estetik problemlere neden olabilir. Metal destekli porselenler, ışığı yansıttıkları için derinlik ve canlılık hissi vermezler.

Günümüzde uygulanan püskürtme yöntemi sayesinde çok ince metal alt yapılı porselenler arka bölgedeki dişler için ideal bir seçenektir.

Empress Diş Kaplama

Empress diş kaplama, protez uygulamalarında tercih edilen estetik materyallerdir. Işığı daha iyi geçirmesi ve içeriğinde metal olmamasından ötürü diş hekimliğinde sıklıkla kullanılır. Beyazlatma işlemi ile sonuç alınamamış, şekil bozukluğu bulunan, aralıklı ve aşınmış dişlerde, antibiyotik ya da fluor kullanımının yanı sıra yaşa bağlı renk değişikliklerinde en ideal sonucu verir.

Diş Kaplama Ne Kadar Sürer?

Diş kaplama süresi tercih edilen işleme ve diş sayısına göre değişiklik gösterir. Ölçünüz alındıktan sonra ortalama olarak 3 seansta tamamlanır. Her seans aralığında en az 2-3 günlük süre olması gerekir. 15 gün içinde günlük hayata dönülür.

Diş Kaplama Öncesi Sonrası

Diş kaplama öncesinde ilk adım diş hekiminizin hangi diş kaplamalarının sizin için uygun olduğunu belirtmesiyle başlar. İzlenecek olan yol ve hangi kısıtlamalara maruz kalacağınızdan bahseder.

Diş kaplama sonrasında ağız ve diş sağlığı hijyenine dikkat edilmelidir. Dişler günlük rutindeki gibi en az 2 kere fırçalanmalı, diş ipi kullanımına özen gösterilmelidir. Aşırı sıcak veya soğuk yiyecekler tüketilmemelidir.

Temel bakımın yanı sıra düzenli aralıklarla diş hekimi kontrolleri gerçekleştirilmelidir.

Diş Kaplama Fiyatları 2018

Diş kaplama fiyatları 2018 hakkında detaylı bilgi almak için Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Kaplama fiyatları tek dişten birkaç dişe göre ve kaplama çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Dilerseniz 0 530 263 87 63 numaralı WhatsApp hattımızdan da sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Diş Kaplama Acıtır mı?

Diş kaplama acıtır mı? Sorusu her hastanın merak ettiği konular arasında yer alıyor. Diş kaplama işlemi esnasında bölge tamamen uyuşturulduğu için herhangi bir acı veya ağrı hissedilmez. Kaplama yapılacak olan dişler, diş hekimi tarafından törpülenir. Bu esnada hafif bir sızı hissedilebilir. Ancak geçicidir.

Tek Diş Kaplama

Tek diş kaplama, hastanın ağız ve diş durumuna göre hekim tarafından önerilen işlemlerden biriyle uygulanabilir. Zirkonyum kaplama, porselen lamina, metal destekli diş kaplama veya empress diş kaplama işlemleri tek dişe güvenle gerçekleştirilebilir.

Banu Sönmez (Öğretmen)

Zirkonyum diş kaplama işlemini Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde yaptırdım. İğne ile uyuşturulduğu için herhangi bir acı hissetmedim.

Diş hekimim çürük yeri oyup çıkardıktan sonra, dolgu işlemi gerçekleştirdi. Bir gün sonra da kaplama yapıldı. İnanın normal diş gibi duruyor. Hiçbir farkı yok. Kendi dişimin renginde sonuç aldım.

Çok mutluyum. Mesleğimi icra ederken keyifle gülümseyebiliyorum.

Burak Ozansoy (İşletmeci)

Diş kaplama işlemi için Avrupa Yakasında iyi bir diş hastanesi arıyordum. Yakın bir arkadaşımın tavsiyesiyle Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nden randevu aldım. Üstelik WhatsApp üzerinden iletişime geçtim ve o kadar ilgilendiler ki anlatamam.

İşim gereği sık sık git gel yapamayacağım için gittiğimde 6 dişim birden kesildi. Uyuşturulduğu için ben hiçbir şey hissetmedim. Geçici dişler uygulandı. 1 hafta sonrasında ise asıl dişler geldi. Törpüleme, parlatma derken şimdiki dişlerime kavuştum. O kadar çok rahatım ki…

İnsanın gülüşü değişirse psikolojisi de değişir. Teşekkürler Dentadent!

Nesrin Sezer (Bilgisayar Mühendisi)

Talihsiz bir kaza sonucunda neredeyse dişlerimi kaybediyordum. Güvenecek bir yer ararken İstanbulun en iyi diş hastanesi Dentadent ile yollarım kesişti. İki azı dişlerimin arasındaki 4 dişimi porselen yaptırdım. Diş hekimlerine minnettarım. Eski dişlerime kavuştum diyebilirim.

Bakımı o kadar kolay ki. Üstelik işlem yapılırken kendi dişlerimi kesip alt dişlere yapıştırdı diş hekimim. Doğallıktan yanalar. Kendi dişinizle işlemleri gerçekleştiriyorlar. İyi ki Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile diş tedavi sürecimi tamamladım.

Dişleri sorunlu olan herkese porselen kaplamayı tavsiye ederim.

Türkiye Diş Kaplama

Türkiye’de diş kaplama yaptırmak isteyen ve yurtdışından gelen hastalarımız için özel seçenekler sunmaktayız.

Diş Kaplama Tedavi Planlaması

Türkiye’ye gelmeden önce e-mail, canlı görüşme, telefon ya da WhatsApp’tan iletişim sağlanır. Bulunduğunuz ülkede panoramik röntgen çektirerek e-mail ve ya kargo yoluyla bizlere ulaştırabilirsiniz. Diş kaplama üzerine uzman diş hekimlerimiz panoramik röntgeni inceleyerek yapılacak tedavileri planlayabilirler. Tedavi fiyat bilgisi de bu aşamada paylaşılır.

Diş Kaplama Randevu Kolaylığı

Diş kaplama tedavi planlamasını takiben kliniğimiz tarafından size en uygun tarih için randevu oluşturulur.

Diş Kaplama Uygulaması İçin Havaalanı Transfer

Yurtdışından diş kaplama tedavisi için gelen tüm hastalarımıza özel havaalanı transfer imkânı bulunmaktadır.

Diş Kaplama Yaptıracak Hastalarımız İçin Otel ve Konaklama Hizmeti

Anlaşmalı olduğumuz otellerde konaklama imkânı sağlanır. Hastalarımız, Türkiye’de bulundukları süreçte diş kaplama uygulamalarını konforlu bir süreç içerisinde geçirirler.

Diş Kaplama Yaptıracak Hastalarımız İçin Gezi ve Rehber Desteği

Hastalarımız hem diş kaplamalarını yaptırıp, hem de dinlenmek için anlaşmalı olduğumuz tur şirketleri vasıtasıyla İstanbul bölgesini gezme fırsatı bulmaktadırlar.

Diş Kaplamada Türkiye’yi Tercih Eden hastalarımız İçin İletişim

İletişim formumuzdan dilediğiniz soruları sorabilir, Dentadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizin uzman hekimlerinden detaylı bilgileri alabilirsiniz. Dilerseniz iletişim formumuzu da doldurabilirsiniz. Yurt Dışı Hasta Sorumlusu Birimimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Diş kaplama uygulamaları için İstanbul’un en iyi ağız ve diş sağlığı merkezi olan Dentadent ile iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz 0 530 263 87 63 numaralı WhatsApp hattımızdan hızlıca randevu oluşturabilirsiniz.

Источник: https://dentadent.com.tr/zirkonyum-dis-kaplama

Zirkonyum Kaplama Fiyatları 2019 Fiyatları Güncellendi

Kristal Destekli Diş Kaplamaları

Zirkonyum kaplama fiyatları 2019 ile porselen kaplama fiyatları üretim farklılıkları ve hammadde farklıkları ile alakalı farklılık göstermektedir.

Siz de zirkonyum kaplama fiyatları veya porselen kaplama fiyatlarını merak ediyorsanız tdb destekli fiyat hesaplama formu üzerinden sadece kaplama bölümünü işaretleyerek ortalama fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

Ayrıca implant fiyatları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

TDB 2019 Kıymetli Metal Ücreti Hariç Yasal FiyatlarKDV Dahil %8
Veneer Kron ( Zirkonyum Kaplama ) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç* ) 525 TL
Veneer Kron ( Porselen ) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç ) 525 TL
Laminate Veneer ( Seramik ) 1155 TL
Kuron Sökümü 100 TL
Geçici Kuron ( Tek diş ) 130 TL
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen ) 1105 TL
Diş Çekimi 145 TL

Zirkonyum Dişin Özellikleri

Son zamanlarda diş hekimlerince sıkça uygulanan zirkonyum kaplama, estetik açıdan doğal dişe en yakın duran restore çeşididir. Metal alt yapılı protez dişlerin yerine günümüzde hem ışığı geçirgenliği açısından hem de daha estetik durması açısından zirkonyum dişler kullanılmaktadır.

Özellikle yeme içme basıncının daha düşük olabileceği ön dişlerde zirkonyum kaplamalar yapılmaktadır. Doku uyumlu olan zirkonyumlar, zamanla renk değiştirme gibi bir durum oluşturmazlar. Zamanla koyu renk alan ve ağız içinde hoş bir görüntü oluşturmayan metal dişler terk edilmeye yüz tutmuş ve yerini zirkonyum kaplamaya bırakmıştır.

Zirkonyumlar ağız içi ve diş bakımı titizlikle yapıldığı takdirde uzun vadeli kullanılabilme özelliğine sahiptir.

Zirkonyum dişin özellikleri konusunda biraz daha bilgi vermemiz gerekirse, eksik diş ihtiyacında en önemli tedavi yöntemlerinden birisi olan köprü uygulamasının yapılmasına da imkan tanıyan zirkonyumlar, beyaz renk ve tonlarında olduğu için ışığı geçirme ve yansıtma yapısı da doğal diş gibidir.

Zirkonyum Diş Yaşam Kalitemize Etkisi

Hem ağız ve yüz güzellik uyumunu sağlayan dişlerin uzun süreli kullanımı hem de görsel anlamda kişiyi ve çevresindekileri rahatsız etmeyecek şekilde tedavisi günümüzde zirkonyum kaplama dişlerle mümkün olmaktadır.

Modern tıpın gereklerine uyan ve diş tedavisinde hastalara hem sağlam hem estetik diş imkanı sunan farklı nitelik ve kalitedeki materyaller diş eksikliklerini gidermekte ve dişlerle ilgili kaygıları geride bırakmaktadır.

Zirkonyum dişin özellikleri kullanım esnasında daha iyi anlaşılmakta ve hastanın yaşam kalitesini arttırmaktadır. Ayrıca görsel kalitesi baz alındığı zaman zirkonyum kaplama fiyatları oldukça uygun olmaktadır.

Zirkonyum Dişlerin Ömrü Ne Kadardır?

Diş etleri ile oldukça uyumlu olan zirkonyum maddesi, diş tedavilerinde oldukça sık bir şekilde kullanılmaya başladı.

Deforme olmuş, kırılmış ya da farklı nedenlerden dolayı madde kaybına uğramış dişlerde zirkonyum kaplamalar hem estetik durma özelliği ile hem de uzun süre kullanılabilirliği ile hastalar tarafından da tercih edilmektedir.

Oldukça sağlıklı bir yöntem olan zirkonyum kaplamalar ortalama beş yıl ila 20 yıl gibi sürelerde ağız içinde kullanılabilmektedir. Kimi hastaların merak ettiği zirkonyum dişlerin ömrü ne kadardır sorusunun cevabı aslında biraz da kişisel olarak verilebilir.

Çünkü kişinin ağız ve diş bakımına verdiği önem, beslenme alışkanlıkları gibi farklı faktörlere bağlı olarak zirkonyumun ömrü değişebilmektedir, ama genel olarak baktığımız zaman 30 yıl kadar gidebildiği görülmektedir. Bu durum göz önüne alındığında zirkonyum kaplama fiyatları uygun fiyatlı bir kaplama çözümüdür.

Eğer ki hasta dişlerin yapımından sonra dişlerini düzenli olarak fırçalar ve dişlerin arasında yemek artığı kalmamasına dikkat ederse hem kendi doğal dişleri hem de yaptırdığı zirkonyum dişleri daha uzun süre kullanabilir.

Aynı zamanda sigara ya da alkol tüketimi, dişlerin gıcırdatılması, dişlerin sıkılması gibi kötü alışkanlıkların terk edilmesi dişlerin ömrü açısından oldukça önemlidir. Zirkonyumdişlerin ömrü ne kadardır sorusu görüldüğü gibi biraz da kişinin alışkanlıklarına bağlı olarak değişmektedir.

Hasta dişlerini düzenli olarak fırçalamaz ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarını devam ettirirse hem sonradan yapılan yapay dişler hem de kişinin kendi dişleri zarar görür ve ağız içinde kayıplar başlar.

Источник: https://www.implantdental.gen.tr/porselen-ve-zirkonyum-kaplama-fiyatlari.html

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

Kristal Destekli Diş Kaplamaları

Zirkonyum genel anlamda estetik diş kaplaması olarak bilinen bir kaplama çeşididir. Dişler üzerinde çürük kanal tedavisi kırık veya renk problemi var ise yüz güldürücü sonuçlar veren bir kaplamadır. Ağızda gerek estetik görüntünün gerekse iyi bir çiğneme fonksiyonu sağlamak amacıyla diş kaplamalar uygulanır.

İnsanın rahatça gülebilmesi ve yemek yiyebilmesi için ağız sağlığı diş ve diş etinin büyük önemi olduğunu biliyoruz. Bu nedenle dişler üzerinde meydana gelen estetik ve fonksiyonel problemlerin zaman kaybedilmeden çözüme ulaştırılması gerekir.

Diş kaplamaları uzun yıllardır uygulanan diş hekimliği tedavileridir. Dişin üzerine bir elbise gibi giydirilen kaplamalar hem estetik görünüm hem de iyi bir fonksiyon sağlar. İyi bir estetik görünüm elde etmek için dişin doğal malzemesine uygun materyaller kullanılmalıdır.

Dişe kliniğinde kullanılan porselenler her ne kadar estetik görüntü verebilsede içinde bulunan metal nedeniyle bir takım problemler oluşmaktadır. Bunların başında dişeti çekilmesi ve renklenmesi gelir.

Zirkonyum diş kaplama bu noktada hem biyolojik olarak uyumlu olması hem de estetik olarak diş rengine taklit etmesi nedeniyle büyük avantaj sağlar.

Zirkonyum ışık geçirgen özelliği ve beyaz olması nedeni ile diş kaplamalarında başarılı sonuçlar veren bir malzemedir.

Diş hekimliğinde bilgisayar sistemlerinin ağız ölçülerini ve modellerine taramaları ve sonrasında bu model üzerinde bilgisayar destekli tasarım uygulanabilmesi diğer bir büyük avantajıdır.

Bilgisayarlı tarama sistemi sayesinde ağız ölçüsü üzerinde doğal görünümlü ve fonksiyonel diş kaplamaları hazırlana bilmektedir.

Süre olarakta klasik yöntemler ile karşılaştırıldığında çok daha kısa süre içerisinde zirkonyum diş kaplamaları hazırlamak mümkün olmaktadır.

Hazırlanan tasarımın kazıma makinasında zirkonyum bloklardan diş kaplaması üretmesi tamamen hatasız bir şekilde gerçekleşir. Bu sayede kaplama hem diş ile hem de diş eti ile tam bir uyum sağlar. Zirkonyum diş kaplamaların uzun ömürlü olması da bu nedenledir. Dişin üzerine tam olarak sarar ve diş eti ile uyum sağlar.

Sağlıklı ve uzun Ömürlü diş kaplamaları istendiğinde zirkonyum diş kaplamaları genellikle birinci tercih olmaktadır.

Neden Zirkonyum Diş?

Güzel bir görüntü ile birlikte takılacak diş kaplamalarının sağlam olması da önem taşır. Hem doğal görünümlü hem de dayanıklı bir diş kaplaması istendiğinde zirkonyum diş kaplamalar uygulanır. Diş Hekimliği nde zirkon kaplama olarakta bilinen estetik zirkonyum altyapılı porselen diş kaplamalar başarıyla uygulanmaktadır.

Hastaların da son derece memnun kaldı zirkonyum kaplamalar tedavi öncesi ve sonrası karşılaştırıldığında arada büyük bir estetik değişim olduğu fark edilir. Yaygın olarak kullanılan metal alt yapılı porselen diş kaplamalar artık özellikle ön diş bölgesinde estetik ihtiyaçları karşılayamadığı için terk edilmiştir.

25 30 sene önce uygulanmaya başlanan porselen diş kaplamalar günümüzde yerini zirkonyum alt yapılı estetik porselen diş kaplamalara bırakmıştır.

Modern diş hekimliğinde bilgisayar ile görüntü alınması ve yine bilgisayar destekli üretim aşaması yani ket kem sistemi sayesinde diş hekimi laboratuvarı büyük aşama kaybet kaydetmiştir.

Kullanılan malzemenin de diş rengini taklit edebilmesi hekim Ve hasta için memnun edici sonuçlar alınmasına sağlamaktadır.

2017 Zirkonyum diş fiyatları ?

Estetik zirkonyum diş kaplama fiyatı bilgi için 0549 347 43 47 den bize ulaşabiirsiniz. Zirkonyum diş kaplama estetik diş hekimliğinde doğal görünüşü ve biyolojik uyumu ile adından her geçen gün daha fazla söz ettirmektedir.

2017 yılında zirkonyum diş fiyatlarında enflasyon oranında artış olabilir, ancak 2017 zirkonyum diş fiyatlarındaki artış enflasyon oranlarını geçmeyecektir.Zirkonyum diş kaplama bilgisayar tasarımı ile hatasız üretildiği için, kullanım ömrünün de uzun olması beklenir.

Ağızda uzun süre kullanılabilen zirkonyum diş kaplamalar zaman içerisinde yapım maliyetlerini fazlası ile geri ödemiş olurlar. Hem estetik olmaları hemde ağızdaki kesik diş ile tam uyum sağlamaları zirkonyum diş kaplamalarının en büyük avantajlarındandır.

Klasik diş restorasyonlarında porselen uygulamalarında dayanıklılık için, porselen dişin altına metal bir alt yapı kullanılmaktaydı.

Bu metal alt yapının diş etleri, diş dokusu, genel vücut sağlığı ve en önemlisi estetik yönünden mahsurları bilindiğinden, genel anlamda metale alternatif arayışlara gidildi.

Daha önce tıbbın diğer alanlarında başarıyla kullanılan zirkonyum'un diş hekimliğinde porselen metalinin yerine uygulanması ile yeni bir devir açılmış oldu. Zirkonyum altyapılı dişlerin Hasta ve Hekim Açısından Avantajları Nedir?

Zirkonyum diş kaplama Uygulama zamanı kısalmıştır. İstenirse kişiye bir günde yeni bir gülüş kazandırılabilir. Dişin estetik kalitesi çok yüksek, ışık geçirgenliği ve duruşu doğal diş gibidir.

Kullanılan porselen blokları daha önceden fabrika şartlarında hazırlanmış porselen blokları olduğu için materyalin fiziksel özellikleri değişmez hata paylarını minimuma indirilmiştir.

Ara aşamalar azaldığı için hekime zaman kazandırır.

Zirkonyum porselen kaplama örnek uygulamaları

Günümüzde insanların estetik ihtiyaçlarının ve beklentilerinin artması ile birlikte diş hekimliğinde estetik teknolojisi de hızla gelişmektedir. Bunun sonucunda daha doğal, ışık geçirgenliği gerçek dişinkine daha yakın, dişetine daha biyo-uyumlu bir materyal bulunmuştur.

Bu gelişmeler ve bulunan bu materyal en çok estetik porselenlerin (metalsiz kaplamalar, kuronlar, köprüler, lamina kaplamalar, press porselenler, zirkonyum porselen) yapımında kullanılmıştır. Metal desteksiz zirkonyum porselenler estetik beklentisi yüksek olan hastaların ve daha iyiyi hedefleyen diş hekimlerinin tercih olmaktadır.

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

Zirkonyum vücumuzla %100 uyumludur. Şimdiye kadar yapılan araştırmalarda zirkonyum kaplamalara karşı en ufak bir allerjik reaksiyona rastlanmamıştır.Vücut zirkonyumu tamamen kendi doğal parçası gibi algılar ve hiçbir kötü reaksiyon vermez.

Aynı zamanda zirkonyum kaplama mükemmel bir ısı yalıtımı sağladığından sıcak-soğuk yiyecek ve içeceklerde oluşan rahatsızlılardan kurtulursunuz. Zirkonyum kaplama yüzeylere çok daha az bakteri plağı; yapışmasını sağlar ve ağız hijyenine katkıda bulunur.

Günümüzde zirkonya implantlarçok sık uygulanmaya başlamıştır.

Zirkonyum diş , metalsiz porselen kaplama,zirkonyum, implant,laminete veneer diş,köprü yerine implant tedavisi ,diş kesimi olmadan cam fiber köprü.Bu konular toplumda çok az biliniyor yada yanlış biliniyor.Amacımız sizleri bilgilendirmek ve size en uygun tedavi yöntemini sunmaktır.

Farklılık laboratuar işlemlerinde başlar. Zirkonyumlar Cad Cam teknolojisine sahip bilgisayar destekli cihazlarla yapılabilir.

Bu yöntemde hasta ağzından alınan ölçüler bilgisayar ortamında optik okuyucularda taranır. Zirkonyum levhalar dan el değmeden freze sistemleri sayesinde bilgisayar tarafından kesilip şekillendirilir.

Kamera yardımı ile elde edilen veriler bilgisayara yüklenir. Daha sonra tasarımları(CAD) yapılarak üretime (CAM) geçilir.

Bu sistemde kullanılan porselenin alt yapısında kristal veya zirkonyum bulunmakta böylece mükemmel estetik kalite ve doğallık yakalanmakta ve apım süresi de kısalmaktadır.

Metal alt yapılı porselen dişlere göre pek çok avantaj sağlayan zirkonyum porselen dişlerin uygulaması giderek artıyor. Doğal, estetik ve ağzınızla uyumu ile göz kamaştıran zirkonyum porselen dişler alerji yapmaz ve uzun ömürlüdür.

Dişlerinizin görünüşünden ve gülüşünüzden hoşnutdeğilseniz, muhteşem zirkonyum porselen dişlere, uygun koşullarda sahip olabilirsiniz. Altlarında metal olmaması sonucu yansıma diş gibi son derece doğaldır.

Estetik diş hekimliğinde çığır açan zirkon ve zirkonyum kaplama ile tüm bakışları üzerinize toplayın.

Zirkonyum Dişlerin Avantajları

Zirkonyum kaplamalar içinde metal desteği olmadığı için birçok avantaja sahiptir. Birinci büyük avantajı vücutla daha uyumlu bir malzemedir yani biyo uyumlu bir malzemedir.

Kesinlikle ağız içine sokulan, vücuda uygulanan malzemenin vücutla uyumlu olması gerekiyor. Zirkonyum kaplamalar diğer diş dokularıyla uyumlu, diş etiyle uyumlu, kemik yapısıyla uyumlu malzemelerdir.

İkinci en önemli en büyük konuşulan avantajı estetik avantajıdır.

Diş estetiğinde önemli olan şeffaflık, zirkonyum içinde metal olmadığı için alttan yansıyan renk temiz bir renk yani şeffaftır. Metal destekli kaplamalarda alttan yansıyan renk herzaman koyu ışık geçirgenli olmayan bir yapıdır, böyle dişe cansız bir hava verir. Zirkonyum kaplamalarda bu yoktur.

Diğer büyük avantajı ise metal destekli kaplamalarda diş etinde görülen siyahlık zirkonyum kaplamalarda görülmez. Eğer kişinin diş etleri çekilse bile, porselenin sınırı açığa çıksa bile ortaya çıkan görünüm kişiyi rahatsız etmeyecek durumdur ve kişiyi rahat ettirecek durumdur.

Herkes için daima zirkonyum dişler avantajlıdır.

İmplant Diş

Kliniğimizde kişiye özel, en iyi tedavi planını sizlerin de istek ve beklentilerini dinleyerek gerçekleştirmekteyiz.Bu nedenle doğru teşhis ve tedavi planlaması için gerekli panoramik diş röntgeninden ücret talep etmiyoruz. 05493474347 telefon numarasını aradığınızda telefonun diğer ucunda müsait olduğumuz bütün zamanlarda size yardımcı olmaya çalışıyor olacağız.

Menü kısmında bulunan; İmplant, Zirkonyum Lamina, Empress, diş beyazlatma, diş eti estetiği ve iletişim butonları ile bu konular hakkında genel bilgi sahibi olabilirsiniz. Mesai dışında telefona cevap veremiyor olacağımızdan iletişim formuna bilgilerinizi bıraktığınızda size geri dönüş yapacağız.

1992 yılından beri yaptığımız gibi “hastalarımıza en modern tedavileri, en uygun ile vermek amacındayız.

Источник: http://www.zirkonyumdisfiyati.com/

Diş Kaplama Fiyatları 2018

Kristal Destekli Diş Kaplamaları

Diş kaplamalar için kullanım süresinin ne kadar önemli olduğunu anlatmıştım. Bu yazıda da diş kaplamafiyatları hakkında bilgi vermek istiyorum. Hastalarım bana diş kaplama fiyatları 2018 yılında ne civarlarda diye soruyorlar. Bilmek istedikleri aslında işlemin maliyeti bütçelerine uygun bir fiyat mı yoksa kendi bütçelerini aşan bir tutar mı olduğu.

Bu yazıda başlığımız olan diş temizletme fiyatı ve diş temizliği ile ilgili en doğru ve güncel bilgileri ve fiyatları vermek istiyorum. kanalıma abone olduğunuzda diş sağlığı ile ilgili doğru bilgilere hızlı bir şekilde ulaşma imkanınız olacak. Yeni videolardan haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın.

kanalımın linki

https://www..com/sertaçkizilkaya

Diş fiyatları 2018 yılı başında farklı 2018 yılı sonunda farklı olduğu gibi 2019 diş tedavi fiyatları ve diş kaplama fiyatları da farklı olacaktır.

Kim ne derse desin döviz fiyatlarından diş kaplama fiyatlarının etkilenmemesi mümkün değildir. İmplant fiyatları da aynı durumdadır.

Yazıda porselen diş fiyatı ve zirkonyum diş fiyatı olarak yer alacak çünkü fiyatlar döviz ile artmakta.

Diş Fiyatları

Bu yazıda diş kaplaması fiyatını kaplama çeşitlerine göre sınıflandıracağım. Diş kaplaması öncesinde uygulanması gereken diş temizleme fiyatları, diş dolgu fiyatı, kanal tedavisi fiyatı hakkında da bilgiler vereceğim.

Önce İstanbul da, Türkiye de diş kaplama fiyatı ne durumda, hangi etkenler diş fiyatını belirliyor buna göz atalım. Size biraz içimi dökeyim isterim.

Sonra merak ettiğiniz zirkonyum diş kaplama fiyatı, porselen diş fiyatı, diş temizletme fiyatı ve diş dolgu fiyatı ile ilgili net bilgiler vereceğim.

Şimdi anlatacaklarımı yazacaklarımı dikkatli okur ve anlarsanız vereceğim fiyatları da daha iyi anlamlandırma olanağınız olacaktır. Bir diş 500 TL dir desek bir anlam ifade etmeyeceğine göre size konuyu enine boyuna anlatalım.

Diş Tedavi Fiyatları Neden Yüksek?

Şöyle düşünün. Bir diş kliniğinde kullanılan pamuk dahil yüzlerce ürün ithal. Bu malzemeler alınırken dolar ve Euro üzerinden hesaplanarak alınıyor. Belki TL ödüyor hekim ancak diş deposu her fiş kestiğinde malzeme listesindeki ürünün Euro veya dolar olan fiyatını günün kuru ile Türk Lirasına çevirerek yazıyor. En uzun vade de 1 ay.

Malzemeler hastanın içeri girdiği anda ayağına taktığı galoş ile başlıyor, ağızdaki tükürüğü çeken  tükürük emiciden tutun da hekimin kullandığı yüzlerce çeşit diş malzemesine kadar hep ithal.

Bardaklar yerli olsun bari diyerek yerli bardak aldırdığımızda da gramajdan kısmak için inceltilmiş bardak elde tutulamayacak kadar ince! Bu nedenle de iade ve yeni ithal bardaklar alındı biliyor musunuz!

Diş Kaplama Fiyatı ve Laboratuvar

diş kaplama çeşitleri ve kaplama fiyatları 2018 2019

Durum böyle  diş kliniğinde. Şimdi bir de diş laboratuvarına bakalım. İthal ölçü maddesi kullanılarak alınan diş kalıpları teknisyene gider. İlk iş ölçü üzerine tekrar dezanfektan sprey sıkılmasıdır. Ölçünün özelliklerini bozmaması için özel spreylerden sıkılır. Aksi durumda diş ölçüsü deforme olacak ve diş kaplama ölçüsü bozulacaktır.

İkinci aşamada alçı model hazırlanır. Alçı malzemesi de ithaldir. Genellikle İtalyan firmaların alçıları tercih edilir. Sert alçı olarak bilinen bu malzeme Moldano veya Amberok markadır.

Güzel paketlenmiş ve yüksek fiyatlar ile satılan temel bir üründür. Diş laboratuvarı için sürekli sarf edilen bir malzemedir.

Bundan tasarruf sağlanmaya çalışılıp ucuz Uzak Doğu aşçısından kullanılmak istendiğinde deforme ölçülerde uyumsuz diş kaplamalar çıkmaktadır.

Alçıdan sonra tarama cihazı, zirkonyum bloklar, mum modelaj veya pişirme fırınları gibi malzemeler kullanılmak zorundadır. Bütün bu teşkilatın ithal olması sizi şaşırtmadı umarım.

Yerli malı yok ki teknisyen uygun fiyat ile alıp rahat rahat kullansın. Hem içi rahat etsin hem de bütçesi rahat etsin.

Maalesef diş kaplama veya diş köprüsü tamamlana kadar bu zincir leme sırada ithal malzemeler, kesim uçları ve cihazlar kullanılmak zorundadır.

Diş Kaplama Fiyatları 2019

Anlattığımız şekilde diş kaplaması için baştan sona ithal malzemeler kullanılmakta ve yoğun emek sarf edilmektedir. Otomasyona giremeyen butik işler için bile fiyatların yüksek olduğunu biliyoruz. Diş kaplamalar da kişiye özel benzersiz üretilen ürünlerdir. Raftan alınarak koyulamadıkları için fiyatları ucuz olamamaktadır.

Porselen diş kaplamalar içerisinde yer alan metal nedeni ile artık tercih edilmemekte. Fiyatları 100 € civarında olan iyi bir porselen kaplama yerine 150-200 € vererek zirkonyum kaplama yaptırmak daha akılcı ve uzun ömürlü estetik sonuçlar vermektedir.

Zirkonyum diş kaplama fiyatı porselen diş kaplama fiyatından daha yüksek hatta nerede isi katı kadardır.

Bir zirkonyum diş kaplaması için 150 € ile 200 € arası fiyat çıkmaktadır. Döviz kurlarındaki hareketlilik ile birlikte Türk Lirasına çevrildiğinde hatırı sayılır bir tutar çıkmaktadır.

Ancak özellikle zirkonyum diş kaplamalar bu fiyatın karşılığını fazlası ile veren malzemelerdir.
 1. Daha uzun kullanım süresi
 2. Sorunsuz diş etleri
 3. Biyolojik uyum
 4. Doğal diş rengi ile uyumluluk
 5. Isı iletkenliği
 6. Kırılma dirençleri
 7. Yüzey parlaklığı
 8. Korozyona uğramamaları

zirkonyum diş kaplamaların estetik amaçlar ile kullanımını arttırmış ve zamanla alına yüksek performans nedeni ile arka dişler için de uygulanabilir olmuştur. Artık herkes zirkonyum diş kaplama özelliklerini anlamaya başladı ve fiyatı daha yüksek olsa bile ileride dişeti sorunları yaşamamak için biz hekimlerden zirkonyum diş istemektedir.

Porselen diş kaplama ve Estetik Zirkonyum Diş Kaplama 

Источник: https://www.drsertac.com/dis-kaplama-fiyatlari-2018/

Zirkonyum Diş Kaplama – Kaplama Fiyatları – Meltemdis.com

Kristal Destekli Diş Kaplamaları

Diş hekimliği ve diş estetiği noktalarında uzun zamandır altyapı olarak metal olan uygulamalar ve ürünler kullanılmaktaydı. İçeriğinde metal bulunan uygulamaların kullanılması belli ölçüde diş etlerine zarar vermekte ve dişlerin istenilen estetik görünüme kavuşmasında yeterli olamıyordu.

Diş ve diş eti sağlığı ile estetik görünüme yeni bir boyut kazandıran zirkonyum diş kaplama ile bahsettiğimiz bu sorunlar kalıcı olarak çözülmüştür. Ağız içinde metal ürünlerin kullanımının azalması, yerine ışık geçirgenliği ile %100 doğal bir görünüm veren beyaz zirkonyum alaşımın tercihi, özellikle diş görünümünün en önemli olduğu ön dişlerde büyük farklar yaratıyor.

Gülümserken veya diğer insanlarla konuşma esnasında beyaz görünümü sebebiyle hiç bir şekilde fark edilmiyor.

Zirkonyum diş kaplama sıcağa dayanıklı, saydam, beyaz renkli ve ayrıca metale karşı alerjisi bulunan hastalar için oldukça ideal bir tedavi türüdür.

Bu tedavi türünde sıcak ve soğuk hassasiyeti oluşmamaktadır. Zirkonyum sigara, kahve veya diğer yeme içme alışkanlıklarına bağlı oluşan renklenmeleri en aza indirgemektedir.

Ağızda herhangi bir tat farklılığına veya ağız kokusuna neden olmamaktadır.

Ayrıca ışık geçirgenliğinin yüksek olması metal kaplamalarda yaşanan koyu diş eti renk değişimlerini oluşturmaz. Metal kaplamaların, diş etine yakın yerlerinde diş etinin siyah veya morumsu bir renk alması kaçınılmaz olmakta. Bunun nedeni kullanılan kaplama maddesi ve ışığı geçirgenlik oranıdır.

Bu nedenle zirkonyum dişlerde asla mat veya siyahımsı bir görüntü oluşmaz. Bir çok diş görünüm problemini restore etmek için özel olarak üretilen zirkonyum dişler, diş sağlığı içinde son derece önemlidir.

Bunun nedeni ise zirkonyum dişlerin, diş etleri ile olan muazzam uyumu ve kaplama yapılmış dişlerin etrafındaki diş etlerinde hastalık görülme ihtimali diğer metal kaplama türlerine göre oldukça düşüktür.

Zirkonyum Diş ve Hayat Kalitemize Katkısı

Ağız ve yüz estetiğinin vazgeçilmez unsuru olan diş görünümü ve bu estetiği sağlayan dişlerin uzun yıllar boyunca kullanılması zirkonyum diş kaplama ile başka bir seviyeye taşınmıştır.

Sahip olduğu sağlamlık ve sunduğu estetik görüntü ile zirkonyum, dişlerimizde ki kötü görüntünün restore edilmesini ve tüm görünüş kaygılarının ortadan kalkmasını sağlar.

Zirkonyum diş kaplamasının sağladığı kolaylık ve yaşam kalitesine katkısı kullanım sürecinde çok daha net bir şekilde anlaşılmaktadır. Hastaların yüz ve dişlerinde yaşanan değişimin hayatlarına pozitif katkısı çok büyüktür.

Zirkonyum Kaplama Neden Yapılır?

Diş hekimliği alanında doğal dişe en yakın sonuçların alındığı ve diş etleri üzerindeki mükemmel uyumu ile zirkonyum oldukça sık kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Renk değişimi diş beyazlatma ile sağlanamayan dişlerde, kırılmış veya deforme olmuş dişlerin düzeltilmesinde, doku kaybı yaşayan dişlerde zirkonyum kaplamalar hem estetik duruşu hemde uzun süre kullanılması sebebiyle hastalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Zirkonyum dişin ömrünü net olarak verebilecek kişi aslında yine hastadır.

Çünkü ağız ve diş hijyeni, beslenme, diş kontrolleri gibi bir çok faktör bu tedavinin kullanım ömrünü uzatmaktadır. Genel itibariyle 30 yılı aşmış zirkonyum diş kaplama çalışmaları mevcuttur.

Eğer hasta diş bakımını önemser ve dişlerini düzenli fırçalarsa besin artıkları ağız içinde bulunmayacağından dolayı hem doğal hemde zirkonyum dişler korunmuş olacaktır.

Dişlerin sıkılması ve gıcırdatılması gibi alışkanlıklardan vazgeçilmesi, sigara, alkol ve kahve tüketiminin azaltılması diş ömrünü uzatan etmenlerdir.

Hasta, söylenen bu faktörlere dikkat ettiğinde dişlerinin ömrü bir hayli uzun olacaktır.

Zirkonyum Kaplama Fiyatları

En çok karşılaşılan sorulardan biride zirkonyum kaplama fiyatları olmaktadır. Öncelikle fiyatı oluşturan faktörlerin neler olduğunu bilmek gerekiyor.

Diş hekiminin tecrübesi, daha önce yaptığı zirkonyum diş tedavilerinin sayısı, kliniğin teknolojisi ve hijyeni, kullanılan ürünlerin kalitesi, diş büyüklüğü gibi bir çok farklı faktör mevcut. Bu yüzden yapılacak diş sayısını belirtip, detaylı fiyat bilgisini kliniklerden almak doğru oluyor.

Diğer kaplamalara nazaran daha maliyetli oluşu; dayanıklılığı, doğallığı ve kullanım ömrü göz önüne alındığında en iyi tercihlerden biridir.

Kaplama Esnasında Acı Duyulur mu?

Kaplama diş tedavisinde öncelikle zirkonyum uygulanacak diş biraz inceltilir ve ölçü alınır. Bu inceltme 1-2 mm arasındadır. Alınan ölçü laboratuvarlarda diş modeli üzerinde çalışılır. Burada hasta, renk ve modeli uzman doktoru ile belirlemektedir.

Daha sonra hazırlanan kaplamalar inceltilen dişler üzerine özel bir yapıştırıcı ile yapıştırılır.  Yapılan bu inceltme ve yapıştırma işlemleri lokal anestezi altında gerçekleştirildiği için hasta hiç bir acı ve ağrı duymaz. Sıcak ve soğuk diş hassasiyeti de hiç bir şekilde gözlenmemiştir.

Yıllar sonra zirkonyum dişleri değiştirmek istediğinizde bile asla doku kaybı yaşanmamaktadır.

Zirkonyum Tedavisi Hangi Durumlarda Kullanılır?

-Antibiyotik ve flor gibi nedenlerle diş renk değişimlerinin aşırı boyutlarda olduğu ve bu nedenle beyazlatma işlemlerinin yetersiz kaldığı durumlarda kullanılır,

-Dişleri bazı nedenlerden dolayı önceden kırılmış veya kesilmiş kişilerde,

-Diastema tedavisinde. (Ayrık dişlerin görünüm olarak düzeltilmesi)

-Ağız içi metal köprü işlemi geçirmiş veya kuron kaplamalara sahip hastalarda,

-Renk değişimine uğramış dolguların restorasyonunda,

-Ortodontik tedaviye alternatif olarak çarpık dişlerin tedavisinde,

-Dolgu yapmanın yeterli olmayacağı aşırı diş kaybı olan hastalarda zirkonyum diş kaplama tedavisi yapılmaktadır.

Tedavi Süreci Ne Kadardır?

Diş kaplama işlemi ileri seviye diş eti çekilmesi veya herhangi bir diş eti problemi bulunmayan hastalarda bir haftada tamamlanmaktadır. Diş eti sorunu olan hastalarda ise bu süre diş etlerinin iyileşme süresine göre değişiklik gösterebilir. Kaplama tedavisinden önce varsa mutlaka diş eti problemlerinin tedavisi yapılmaktadır.

Kaplamalar İmplantlar ile Uyumlumudur?

Zirkonyum diş kaplama ham maddesi olan zirkonyum, implant diş tedavisinde kullanılan titanyum ile sağlıklı bir şekilde örtüşmektedir. İmplant yuvası üzerine yerleştirilen protez kaplama hem diş eti uyumluluğu hemde verdiği görüntü bakımından son derece uyumluluk sağlar.

Neden Zirkonyum Kaplama Önerilir?

-Tercih edilmesindeki başlıca sebeplerden biri ağız içi doku uyumudur. Diş tedavilerinde ve estetik görüntüde aranan uzun ömürlülük zirkonyum ile mümkündür.

-Darbelere karşı yüksek dayanıklılığı, kırılma eşiğinin çok yüksek olması ve bunları kanıtlayan onlarca test ve kullanıcı süreçleri zirkonyumun kalitesini ortaya koymaktadır.

-Altında herhangi bir metal yapısı olmadığı için metal yansıması da yapmamaktadır. Bu şekilde mat veya siyahımsı bir görüntü oluşturmaz.

-Isı yalıtımı konusunda son derece başarılıdır. Sıcak ve soğuğun diğer kaplama cinslerine göre daha az dişe ulaştığı bilinmektedir. Buda hastaların yiyecek veya içecek konusunda kısıtlanmaması anlamına geliyor.

-Kesinlikle alerjik bir yönü bulunmamaktadır. Hatta metal kaplamalara alerjisi olan bir çok hasta için bu tedavi önerilmektedir.

Источник: https://www.meltemdis.com/zirkonyum-dis/

Zirkonyum Diş Kaplama – DİŞ ESTETİĞİ | LAMİNE ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMA FİYATLARI

Kristal Destekli Diş Kaplamaları

Estetik diş hekimliğinde gün geçtikçe metal içeren porselenlerden vazgeçiliyor. Daha sağlıklı daha estetik ve daha direçlilik gibi istediğimiz tum özelliklere sahip olan bu sistemde alt yapı olarak metal yerine beyaz bir alaşım olan zirkonyum kullanılır.

Zirkonyum esaslı porselenleri hem ön dişlerde kullanabilecek kadar doğal olmaları, hem de arka dişlerde kullanılabilecek sağlamlıkta olmaları sebebiyle güvenle tercih etmekteyiz.

bu sistemler hekimin ve hastanın hayatını daha kolay hale getirmektedir ve kişilerin yaşam kalitesini arttırmaktadır.

Zirkonyum Nedir ?

Klasik diş restorasyonlarında porselen uygulamalarında dayanıklılık için, porselen dişin altına metal bir alt yapı kullanılmaktaydı.

Bu metal alt yapının diş etleri, diş dokusu, genel vücut sağlıgı ve en önemlisi estetik yönünden mahsurları bilindiginden, genel anlamda metale alternatif arayışlara gidildi.

Daha önce tıbbın diger alanlarında başarıyla kullanılan zirkonyum‘un dişhekimliğinde porselen metalinin yerine uygulanması ile yeni bir devir açılmış oldu.

Çünkü bu yeni zirkonyum alt yapılı porselen kaplamalar mekanik direnci, biyolojik uyumluluğu ve kırılma direnci ile diğer dental materyaller arasından sıyrılmaktadır.diş eti problemileri ve alerjiye sebep olmaz, ışık geçirme özelliği ile dogal dişlere yakın estetik ve fonksiyonu yakalamımızı sağlar.

Zirkonyumun üzerine porselen konularak yapılan kuron(kaplama) ve köprüler Ceramic ve Zirkonyum kelimelerinin birlestirilmesinden oluşan CERCON kısa adı ile anılır. 900 Mpa dirence sahip sistem en yüksek fiziksel değerlerin yanında ışık geçirme özelliği doku uyumu ve birçok değişik endikasyonu kapsayarak dişhekimliğinde yepyeni bir dönem başlatmıştır.

Materyalin başarısı tıp ve endüstri alanında kanıtlanmıştır. 1998 yılında başlayan araştırmalar sonucunda 2002 yılı başından itibaren klinik uygulamalara tüm dünyada geçilmiştir. Bu yeni uygulama ile hastada metal-seramik ve tam seramik restorasyonlarda oluşan estetik kaygılar kesinlikle ortadan kalkmaktadır.

Cercon Kuron Metal Destekli Kuron Nerelerde kullanılabilir?

 • Tek diş kuron kaplamalarında
 • Arka diş eksikliklerinde hazırlanan koprulerde
 • İmplant üstü estetik kron – köprü çalışmaları

BİLGİSAYAR DESTEKLİ İLERİ TEKNOLOJİYLE DİŞLER YENİDEN TASARLANABİLİR Mİ?

Birçok teknik kişinin gülüşünü adeta yeniden tasarlarken bilgisayar destekli uygulamalar sıfır hatayla istenen dişlere ve gülümsemeye ulaşılmasını sağlıyor.

CAD-CAM (computer aided design-computer design-computer aided manufacturing) bilgisayar yardımıyla dişlerde yeni tasarımlar anlamına gelir. Dişlerinin görünüşünden ve gülüşünden memnun olmayan bireyler bu ileri teknoloji porselen sistemleri ile istedikleri doğal dişlere ve gülüşe sahip olabiliyorlar.

Dişlerin restorasyonu diş hekimi ve teknisyeni tarafından bilgisayar ortamında yapılıyor ve dişler bilgisayarlı freze tekniği ile özel hazırlanmış porselen bloklardan oluşturuluyor. Bu sistemde kullanılan porselenin iç yapısında kristal veya zirkonyum bulunuyor böylece mükemmel estetik kalite ve doğallık yakalanıyor.

Bugüne kadar, zirkonyum oksit üretimdeki yüksek maliyeti nedeniyle dental uygulamalarda kullanılmıyordu.

Zürih Federal teknoloji enstitüsü tarafından geliştirilen bir proje sayesinde zirkonyum oksit ekonomik bir şekilde diş hekimliğinde kullanılabilir hale gelmiştir.

Zirkonyum 1960 ‘lı yıllardan beri tıpta da kullanılmaktadır, yapılan uzun süreli çalışmalar ile materyalin güvenilirliği kanıtlanmıştır.

Zirkonyum başta kalça eklem protezleri olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerinde çeşitli amaçlarla kullanılmış ve bugüne kadar herhangi bir yan etkisi veya zararının olmadığı, allerji yapmadığı saptanmıştır.

Zirkonyum, yüksek ısılara, darbelere dayanıklı, hafif, ısı ve elektrik iletmeyen, ışık geçirebilen bir elementtir.
Ayrıca ağızda tad bozukluğuna, dişeti problemlerine ve ağız kokusuna yol açmayan sağlıklı bir materyaldir.

aest_pat3 Dişlerinizden alınan ölçü ile hazırlanan model üzerine dişlerinizin bir mum modeli hazırlanmakta. Bilgisayar destekli bir cihaz bu modelden aldığı bilgiler doğrultusunda zirkonyum oksit bloğu aşındırarak dişlerinizin alt yapısını hazırlamaktadır. Aşındırılarak hazırlanan yapılar üzerine uygun renkte seramik yerleştirilerek çalışma tamamlanmaktadır.

Artık yeni yüksek teknoloji ürünü olan zirkonyum oksit ile metalsiz güçlü ve estetik restorasyonlar başarıyla yapılabilmektedir.

Hasta ve hekim açısından avantajları nedir?

Uygulama zamanı kısalmıştır. İstenirse kişiye bir günde yeni bir gülüş kazandırılabilir. Dişin estetik kalitesi çok yüksek, ışık geçirgenliği ve duruşu doğal diş gibidir.

Kullanılan porselen blokları daha önceden fabrika şartlarında hazırlanmış porselen blokları olduğu için materyalin fiziksel özellikleri değişmez hata paylarını minimuma indirilmiştir.

Ara aşamalar azaldığı için hekime zaman kazandırır. 

Sıcak-soğuk hassasiyeti gelişir mi?

Hayır, sıcak-soğuk hassasiyeti gelişmez.Çünkü Zirkonyum Oksitin ısı yalıtıcı özelliği vardır.

Alerji yapar mı?

Hayır, Zirkonyum Oksit doku uyumlu bir maddedir alerji yapmaz.

Dişetlerinde çekilme olur mu?

Hayır,yapılan araştırmalarda diş etleri ile mükemmel uyum gösterdiği tespit edilmiştir. Elbette yaşla birlikte doğal olarak gelişen dişeti çekilmesini durduramaz. hazırlanan kaplamalar diş ve dişetiyle son derece uyumlu olacağı için dişeti iltihabına bağlı dişeti çekilmesi gelişmeyecektir.

Источник: https://dis-estetigi.com/zirkonyum-dis-kaplama-fiyatlari-ankara.html

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.