Limon suyu zayıflatır hurafesine kanmayın!

içerik

Limonlu Su Limon Suyu Zayıflatırmı Limonlu Su İle Zayıflama İçin 5 Yöntem

Limon suyu zayıflatır hurafesine kanmayın!

Limonlu su yalnızca kilo vermek için değil aynı zamanda içeriğindeki C vitamini, diyet lifleri, vitamin ve minerallerle dolu olmasıyla da genel sağlık için çok faydalıdır. En iyi yanı ise, düşük kalorili diyete gitmek zorunda kalmamak veya gün boyunca kilo vermek için sadece limonlu su içmektir. Günlük diyetinizde sadece limonlu suyu ekleyin ve kilonuzdaki azalmayı fark edeceksiniz.

Limonlu Suyun Detoks Niteliği

Vücuttaki toksinlerin birikmesi vücutta su tutulmasına sebep olduğu gibi kilo almaya da sebep olmaktadır. Bu sebeple limonlu su vücuttaki zararlı toksinlerin atılmasında oldukça etkilidir.

 Başka bir tezi ise, vücudun yağ hücrelerinde depolanan fazla kalsiyumu emmesine yardımcı olmasıdır.

Daha fazla kalsiyumu olan hücrelerin, kalsiyum içermeyenlere kıyasla daha yüksek oranda yağ yaktığı kanıtlanmıştır.

Limonlu Suyun Zengin C Vitamini İçeriği

C vitaminin zayıflamaya yardımcı olduğu bilimsel olarak da ispatlanmıştır.Limonlu su doğal olarak iyi bir C vitamini kaynağıdır ve yarım porsiyon başına yaklaşık 6 miligram C vitamini içermektedir. 2005 yılında “Amerikan Beslenme Koleji Dergisi” nde yayınlanan bir araştırmaya göre, düşük C vitamini düzeyi olan kişiler egzersiz sırasında daha az yağ yakmaktadır.

Yüksek Lif İçeriği Sayesinde Açlığı Bastırma Özelliği

Limon lif ve özellikle de pektin açısından zengin olması sayesinde açlığı bastırarak fazla yemeyi önleyerek zaman içinde kilo vermeye yardımcı olur.

 Açlığın kontrolü ve fiziksel ve psikolojik açlık arasında ayrım yapmak şarttır. İstediğin zaman değil karnın acıktığında yemek yenmelidir.

Kahve ya da çay ile açlığı yok etmeye çalışmak yerine, sadece bir bardak limon suyu için.

Limon Kilo Almayı Önler

Limondan gelen polifenollerin, vücuttaki lipid mekanizmasını etkileyerek kilo alımını ve insülin direncini azalttığı gözlemlenmiştir. Yapılan çalışmada; limonun sadece suyunda değil kabuğundaki polifenollerin kilo vermeyle ilişkili olduğunu göstermiştir.

Klinik Biyokimya Dergisi’nde 2008’de yayınlanan bu çalışma; yüksek yağla diyetle beslenen farelerde bu limon polifenollerinin obezite ve yağ metabolizması üzerindeki etkilerini araştırdı.

Bu çalışma, limon polifenollerinin farelerde kilo alımını ve yağ kazanımını baskılamakta etkili olduğunu göstermiştir.

Kilo Vermek İçin Limon Suyu İçmek

Limonlu su kilo vermede yardımcı olabilir. Obesite’de yayınlanan bir 2015 araştırması, ger öğünden 30 dakika önce 2 bardak limonllu su içmenin, bir grup fazla kilolu ve obez katılımcıda 12 haftalık bir süre boyunca yaklaşık 3 kilo verildiği gözlemlendiği bildirilmiştir.

Limon suyu nasıl yağ yakımını hızlandırır? İşte cevaplar:

Kilo Vermek İçin Limonlu Suyu Ne Zaman İçmeliyiz?

Her sabah aç karnına

Spor süresince

Öğle ve akşam yemekleri öncesinde

Kilo vermek için limon suyu hazırlamak ise yalnızca 5 dakika almaktadır. İşte C vitamini deposu limonlu su için bazı tarifler şunlardır:

Kilo Vermek İçin Limonlu Su Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler

Suyu hafif ılıklaşana dek kaynatın. Sonrasında içine limonu sıkın ve güzelce karıştırın.

Kilo Vermek İçin Diğer Limonlu Su Tarifleri

Eğer her gün limonlu su içmekten sıkıldıysanız, içine farklı besinler ekleyerek hem tadını hem de yağ yakımını arttırabilirsiniz. Kilo vermek için işte diğer limonlu su tarifleri:

Limon ve Bal

Limon gibi bal da kilo vermeye yardımcıdır. Sabahları yiyeceğiniz bal, sizi tüm gün enerjik ve aktif tutacaktır. Aktif kaldığınızda ise vücudunuz yağı daha çok yakacaktır. Dahası bal da antidiyabetik özellikler de bulunmaktadır.

Malzemeler

 • 1 bardak ılık su
 • 1 limon
 • 1 tatlı kaşığı bal

1 limonun suyunu sıkıp 1 bardak ılık suya ekleyin. Sonrasında içine balı da katıp iyice karıştırın.

Limon ve Tarçın

Limon kilo vermeye ve vücuttaki yağ yakımında oldukça faydalıdır.

Malzemeler

 • 1 bardak su
 • 1 limon
 • 1 tatlı kaşığı toz tarçın

Toz tarçını bir bardak suya ekleyin ve bir gece bekletin. Sabah, su seviyesi yarıya düşene kadar tarçın suyunu kaynatın. Soğumaya alın ve ardından süzün. Sonrasında içine limon suyu ekleyin ve iyice karıştırın.

Limon ve Pulbiber

Pulbiber içeriğinde bulunan kapsaisin sayesinde bağışıklık güçlendirici özelliklere sahiptir. Dahası;  karaciğer yağlanması, diyabet, aterosklerozu  hipertansiyon ve felç riskini önler.

Malzemeler

 • 1 bardak ılık su
 • 1 limon
 • Yarım tatlı kaşığı pulbiber

Limon suyu ile pulbiberi 1 bardak su içine katın. İyice karıştırın ve günlük olarak tüketin.

Limon ve Nane

Nane antioksidan ve vitamin açısından zengindir. Bağırsak duvarlarını yatıştırmaya yardımcı olur, grip ve alerjiden korur, ağrıyı hafifletir, aynı zamanda yağ yakımına da yardımcı olur.

Malzemeler

 • 1 bardak su
 • 1 limon
 • 6-7 yaprak nane

Naneleri ezin ve bardağın içine koyup üstüne su katın ve limonu karıştırıp iyice karıştırın.

Limon ve Zencefil

Zencefil; obezite, kalp ve damar hastalıkları, diyabet, sindirim ve cilt problemleri gibi birçok durumla savaşır. İçinde iltihap sökücü özellikleri sayesinde ağrıyı azaltmaya da yardım eder.

Malzemeler

 • 1 bardak su
 • Yarım limon
 • Yarım zencefil kökü

Zencefil kökünü ezin. Ezilmiş zencefil kökünü 1 bardağa atın içine su ekleyin ve içine  yarım limon suyunu sıkın. İyice karıştırın.

Источник: //selmasultan.com/limonlu-su-ile-zayiflayanlar-var-mi-sabahlari-limonlu-su-icerek-zayiflayanlar

Limon Suyu İçmek Zayıflatır mı?

Limon suyu zayıflatır hurafesine kanmayın!

Fazla kilolardan kurtulmanın en sağlıklı ve kalıcı yolu kuşkusuz beslenme ve diyet uzmanı eşliğinde bilinçli bir programı uygulamaktan geçiyor.

Fakat uzmanların uyarılarına rağmen birçok kişi eşinden dostundan aldıkları diyet listeleri veya kulaktan dolma bilgilerle zayıflamaya çalışıyor.

Oysa diyet hakkında toplumda yaygın bilinen birçok efsane hem sağlığı riske atıyor hem de verilen kiloların tekrar fazlasıyla alınmasına neden oluyor.

“EKMEK EN DOĞRU KARBONHİDRAT KAYNAĞI”

Beslenme ve Diyet Uzmanı Ekin Altın, diyetler hakkında doğru bilinen efsaneleri anlattı.

 “Ekmek yersem kilo alırım” ya da “limonlu ya da sirkeli su içmek zayıflatır” düşüncesinin yanlış olduğunu belirten Altın, şunları dile getirdi: “Ekmek bizim için en önemli ve en doğru karbonhidrat kaynağı. Ekmeksiz bir beslenme programı düşünülemez.

Tam buğday, çavdar ve tam tahıllı ekmekler hem glisemik kontrolü sağlamaya, hem de enerji ihtiyacımızı karşılamaya yardımcı oluyor. Alınması gereken enerjiye göre, miktarlarına dikkat ederek ekmek tüketmeniz kilo almanıza değil, sağlıklı beslenmenize katkıda bulunacaktır.

Limonlu/ sirkeli su içmek bazik etki gösterdiği için vücuttaki asitleri temizlemeye yardımcı oluyor. Asitleri nötralize etmek yağların serbest kalmasını sağlıyor. Ancak bu yağlar, sadece diyet ve egzersiz yaparak yakılabiliyor.”

“MEYVEYİ MİKTARINA DİKKAT EDEREK TÜKETİN”

“Bir öğün atlasam kârdır.” Düşüncesinin yanlışlığına değinen Altın, sınırsız meyve tüketimi konusunda ise şunları ifade etti: “Diyet süresince bol meyve ve çiğ sebze tüketebileceğimizi düşünürüz. 'Ne de olsa kalorisi yoktur' deriz. Çiğ sebze için sınırlama yokken meyve için aynısı geçerli değil. Çünkü meyveler şeker oranı yüksek besinlerdir ve basit şeker içerirler.

Almanız gereken kaloriye bağlı olarak değişmekle beraber, günde ortalama 3-4 porsiyon meyve tüketebilirsiniz. 1 porsiyon meyve; 1 küçük boy elma, 1 orta boy mandalina, 1 orta boy ayvanın 1/3'ü, 3 adet kuru kayısı veya 1 adet kuru incire tekabül ediyor.

Özellikle glisemik indeksi düşük olan meyveleri ana öğünler yerine, ara öğünlerde miktarlarına dikkat ederek tüketmeniz en uygun olanı.”

“YEMEKTEN ÖNCE SU İÇMEK DOĞRU DEĞİL”

Diyet sırasında yağı, karbonhidratı ya da proteini tamamen kesmenin doğru olmayacağına dikkat çeken Altın, “Yemekten önce bir bardak su içersem iştahım kesilir ve kilo veririm.” düşüncesinin de yanlış olduğunu vurguladı. Altın, şunları dile getirdi: “Yemekten hemen önce su içmek doğru değil.

Çünkü su, bazikliğe yakın özelliğinden dolayı midenin asidik yapısını bir miktar nötralize ediyor. Oysa midenin sindirim aşamasında özellikle de proteinlerin sindirimi için asidik yapıda olması gerekiyor. Proteinlerin tam sindirilememesi, bağırsaklara gelen kalıntıların burada aşınmalar oluşturmasına neden olabiliyor.

Aşınmaların olması ve çok fazla tekrarlanması, bağırsakta yaralar oluşmasına, hatta yırtılma ve delinmelere kadar giden sonuçlara yol açabiliyor. Ayrıca yemek öncesi su içmek mide boşalmasının hızlı olmasına ve bağırsaklara gelen yiyeceklerin hızlı emilimine sebep oluyor. Hızlı emilim kan şekerini de hızlı yükseltiyor.

Bu yüzden suyu, yemeklerden hemen önce içmek yerine en az 15-20 dakika önce içmek en doğru olanı. Ayrıca suyu 15-20 dakika önce içmek iştahımızı biraz olsun baskılayabiliyor. Çünkü beyinde açlık ve susuzluk sinyalleri birbirine çok yakındır ve bu yüzden her açlık hissedildiğinde su içmek doğru bir hareket olacaktır.

“ALKOLLÜ İÇECEKLER FAZLADAN KALORİYE NEDEN OLUR”

Haftada 1-2 kez, 30 dakikalık egzersizlerin yetmeyeceğinin altını çizen Altın, protein diyeti ile hızlı ve sağlıklı zayıflamanın da mümkün olmayacağını belirtti. “Alkollü içecekler fazladan kalori almama neden olmaz.

” fikrinin yanlışlığına işaret eden Altın, “Alkollü içeceklerin kalorili olmadıkları kesinlikle yanlış. 1gram karbonhidrat ve 1 gram protein 4 kkal enerji verirken, alkol 7 kkal enerji veriyor.

Ayrıca alkol vücutta şeker gibi metabolize olup yağ gibi depolandığı için fazlası bize kilo olarak geri dönüyor.” diye konuştu.

“ÇAY VE KAHVE SUYUN YERİNİ TUTMAZ”

Altın, “şekersiz olduğu sürece sınırsız çay ve kahve içilebilirim” anlayışının da hatalı olduğunu belirtti. Altın, şöyle devam etti: “Şekersiz çay, kahve içmek bize kalori aldırmaz. Ancak fazla çay ve kahve içerek sıvı ihtiyacımızı karşılıyor gibi düşünmemiz su içmeyi aksatmamıza neden oluyor.

Oysa bu içecekler suyun yerini kesinlikle tutmazlar. Aksine çay ve kahve, kafein içerdikleri için fazla miktar tüketildiklerinde diüretik etki göstererek vücuttan sıvı kaybına yol açıyor.

Sıvı ile birlikte elektrolitlerin, özellikle de sodyum, potasyum ve klorun kandaki seviyelerinin azalması durumu da ciddi sağlık problemleri oluşturabiliyor. Ayrıca çay ve kahveyi yemeklerin hemen üzerine içmek, içerdikleri tanenler nedeniyle demir emilimini de engelliyor.

Bunların hepsi göz önünde bulundurularak çay ve kahveyi yemeklerden 1,5 – 2 saat sonra ve toplamı 5-8 fincanı geçmeyecek şekilde tüketmek doğru olacaktır.”

Источник: //www.happycenter.com.tr/happylife/kadin/limon-suyu-icmek-zayiflatir-mi

Sabahları Limonlu Su İçmek Zayıflatır mı?

Limon suyu zayıflatır hurafesine kanmayın!

Beslenme uzmanları tarafından C vitamini kaynağı olarak önerilen limon suyu, aynı zamanda toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı oluyor. Sık sık sorulan “limonlu su zayıflatır mı” ve “limon suyu diyeti işe yarar mı” sorularına cevap olarak; limon suyu vücudu temizlemenin yanı sıra “yağ yakılmasına yardımcı oluyor” diyebiliriz.

Limonlu Su ve Zayıflama

Limonlu suyun zayıflamaya nasıl yardımcı olduğu konusuna uzmanlar şu yanıtı veriyor;

“Limon ve su vücudun fazla yağ tutmasını engelliyor. Çünkü vücut susuz kaldığında daha çok yağ depoluyor, yeterli miktarda su içerseniz normalden fazla yağ depolanmasını önleyebilirsiniz. Limonun zayıflamaya faydası ise, kan dolaşımını hızlandırarak gün içinde durur halde yakılan kalori miktarını arttırmasından ve vücudun yağı metabolize etme özelliğini arttırmasından ileri geliyor.”

Limonlu Suyun Faydaları

 • Limon, doğal olarak kan dolaşımını hızlandırdığı için selülitten korunmanıza yardımcı olabilir.
 • Yüksek miktarda C vitamini içermesi, cilt bakımı için diğer bir iyi haber. 1 adet limonun suyu, günlük C vitamini ihtiyacının yaklaşık %30‘unu tek başına karşılıyor.
 • Aynı zamanda asitli yapısıyla gıdalar yoluyla alınan kalsiyumun daha kolay emilmesine yardımcı oluyor.
 • Antioksidan vitaminler arasında yer alan C vitamininin faydaları bunlarla sınırlı değil. Vücudu toksinlerden temizleyen C vitamini kansere yakalanma riskini düşürüyor, kalp ve damarları koruyor.
 • Yine zengin C Vitamini kaynağı olması sebebiyle bağışıklık sistemini güçlendiriyor.
 • Zengin bir potasyum kaynağı olması sebebiyle kalp sağlığına, beyin ve sinir fonksiyonlarına iyi geliyor.

Limonlu suyun faydaları yazısında daha geniş bilgi bulabilirsiniz.

Limonlu Su Nasıl Hazırlanır?

Limonlu suyu hazırlamak için sadece yarım limon ve 1 bardak sıcak suya ihtiyacınız var. Sıcak suya yarım limonun suyunu ekledikten sonra karıştırıp içebilirsiniz. Limonlu suyu kilo vermek amacıyla içiyorsanız uzmanların önerisi sabahları aç karnına içilmesi. Sabah kahvesini limonlu suyla değiştirebilirsiniz.

Uyarı: Fazla mide asidi üretimiyle ilgili bir probleminiz varsa (ülser, reflü…gibi) limon asitli olması ve mide asidini arttırması nedeniyle sizin için uygun olmayabilir.

Güne Limonlu Su İçerek Başlamanız için 6 Neden

Güne nasıl başladığınız oldukça önemlidir ve güne bir bardak ılık limonlu su içerek başlamak iyi bir seçenek olabilir. Peki, güne limonlu suyla başlamanın faydaları nelerdir?

Cildi Berraklaştırır ve Onarır

C Vitamini kırışıklıkların ve lekelerin azalmasına yardımcı olur. Ayrıca limon suyu kandaki toksinleri temizler ve bu da daha berrak bir cilde sahip olmanıza destek olur.

Sindirime Yardımcı Olur

Limon suyunun sindirim sistemi üzerinde olumlu etkisi vardır. Güne limonlu su içerek başlamak bağırsakların temizlenmesine yardımcı olur, mide öz sularının salınmasını arttırarak sindirime destek olur.

Ayrıca hazımsızlık ve mide ekşimesi semptomlarının hafiflemesine de yardımcı olur.

Ancak bazı kişilerde ya da çok fazla miktarda tüketilmesi durumunda  mide ekşimesini tetikleyebilir ya da halihazırdaki mide ekşimesini kötüleştirebilir.

İştahı Azaltır ve Kilo Vermeye Yardımcı Olur

Limonunun içerisinde çözünür bir lif olan pektin bulunur. Lif tokluk etkisi vereceği için, pektin acıkmayı geciktirir. Daha uzun süre tok hissedeceğiniz için atıştırma ya da kötü yemek tercihleri yapma ihtimali de azalır.

İdrar Yolunu Temizler

Limon suyunun idrar söktürücü özelliği vardır. Bu sebeple toksinler vücuttan daha hızlı atılır, bu da sistemin temizlenmesine ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Ancak aşırı tüketilmesi çok fazla idrar çıkılmasına ve vücudun su kaybetmesine neden olabilir.

Limon suyu ayrıca idrar yolunun PH seviyesini değiştirir ve böylece kötü bakterinin üremesinin cesaretini kırar.

Nefesi Tazeler

Limon suyunun antiseptik özellikleri ağızdaki kötü bakterilerin ölmesine yardımcı olur. Ayrıca bir bardak limonlu su kahveye göre daha sağlıklı bir güne başlangıç içeceğidir.

Limon suyunun kaç derece olması ile ilgili kanıtlanmış bir çalışma olmasa da genellikle oda sıcaklığında olması önerilmektedir.

Bir çok sağlık profesyoneli oda sıcaklığının sizin vücut sıcaklığınıza yakın olduğunu ve sindirim sistemini sakinleştirdiğini düşünmektedir.

Eğer asidin diş minenize zarar vereceğini düşünüyorsanız limonlu suyu içtikten sonra ağzınızı suyla çalkalayabilirsiniz.

Genel Sağlığı Korur

Limon suyu yüksek miktarda potasyum içermektedir ve bu sebeple beyin ve sinir fonksiyonlarına yardımcı olur, tansiyonu kontrol eder. Ayrıca düşük potasyum seviyesi ile bağlantılı olabilen stres ve depresyonu da önleyebilir.

Uyarı

 • Limon suyunu çok fazla tüketmenin birtakım yan etkileri olabilir. Bu yan etkilerden bazıları diş minesinde aşınma ve dişlerde hassasiyet ( özellikle sıcak ve soğuk yiyeceklere karşı ), mide ekşimesine yol açma ya da halihazırdaki mide ekşimesini kötüleştirme, çok sık idrara çıkma ve vücudun su kaybetmesidir. Bu sebeple limon suyunu tüketmeden önce doktorunuza danışmanızda ve onun önerilerini dikkate almanızda fayda vardır.
 • Bu yazıda yer alan bilgiler öneri niteliğindedir ve hiçbir şekilde teşhis ya da tedavi amaçlı kullanılmamalıdır.
 • Doktora danışmadan herhangi bir sağlık problemini tedavi etmek amacıyla limon suyu kullanılmamalıdır.
 • Herhangi bir yan etki ile karşılaşıldığında limon suyu içmeyi bırakmalı ve yan etki devam ederse acilen doktora görünmelisiniz.
 • Limon suyunu C Vitamini sebebiyle içiyorsanız bu vitamininin dayanıksız olduğunu unutmamalı, hazırladıktan sonra kısa sürede tüketmeli, her seferinde yenisini hazırlamalısınız.

Источник: //www.onikibilgi.com/sabahlari-limonlu-su-icmek-zayiflatir-mi/

Limon Suyu Zayıflatır Mı? Tüm Merak Ettikleriniz – APPVICE

Limon suyu zayıflatır hurafesine kanmayın!

Limon suyu ve limonlu su hem sıcak hem de soğuk içilebilen ferahlatıcı içeceklerdir. Limonlu suyun sağlığa çok faydalı olduğu öne sürülmektedir. Sindirime yardımcı olduğu, konsantrasyonu arttırdığı ve insan enerji verdiği söylenmektedir.

Ayrıca kilo vermeye yardımcı olduğuna da inanılmaktadır. Bu nedenlerden ötürü limon suyu popüler diyetlerin ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Limon suyu içmenin faydaları şunlardır:

Limonlu Su Düşük Kalorilidir

Limonlu su düşük miktarda kalori içermektedir. Yarım limonun suyu ile yapılan limonlu su 6 kalori civarındadır.

Bu nedenle, portakal suyu gibi yüksek kalorili içeceklerin yerine limon suyu içmek alınan günlük kalori miktarını azaltmanın iyi bir yoludur.

Örneğin, 250 ml portakal suyunun kalorisi 120, yarım litrelik şekerli ve gazlı içeceğin kalorisi 180 civarındadır. Bu tür yüksek kalorili içeceklerin yerine limonlu su içmek, günde en az 100-200 kalori az almamızı sağlayabilir.

Öğünlerle birlikte düşük kalorili içecekler tüketmenin alınan günlük kalori miktarını ciddi oranda azalttığını gösteren araştırmalar vardır.

44 kadının katıldığı bir araştırmada katılımcılar iki gruba bölünmüş, öğle yemeğiyle birlikte birinci gruba düşük kalorili bir içecek, ikinci grubaysa yüksek kalorili bir içecek verilmiştir.

Araştırmacılar, şekerli ve gazlı içecekler gibi yüksek kalorili içeceklerden alınan kalorilerin o öğünde az yemek yiyerek telafi edilemediği sonucuna varmıştır. Öğünle birlikte alınan kalori artmaktadır.

Limonlu suyun kalorisi çok düşüktür ve bu nedenle öğünlerle birlikte limon suyu tüketmek gün içinde alacağımız kaloriyi azaltmanın iyi bir yoludur.

ÖZET

Limonlu suyun kalorisi çok düşüktür. Öğünlerle birlikte limon suyu tüketmek gün içinde alacağımız kaloriyi azaltarak kilo vermemize yardımcı olur.

Limon Suyu Sıvı Kaybını Önler

Gün içinde yeterli miktarda su içmek çok önemlidir. Su, vücudumuzda temel taşıyıcı işlevini görür.

Dokularımıza besin, oksijen taşırken ve atıkları vücuttan atarken suya ihtiyaç duyarız.

Vücudumuzda yeterli miktarda su bulunması, vücut ısımızı korumaktan fiziksel performansımızı arttırmaya kadar her şey için gereklidir.

Vücudumuzdaki su miktarının yeterli bir seviyede olması kilo verirken de bize yardımcı olur. Araştırmalar vücuttaki suyun, yağların parçalanmasını ve vücuttan atılmasını hızlandırdığını göstermektedir.

Vücuttaki su miktarını iyi ayarlamak, vücudun su tutmasını da önler. Vücudumuz fazla su tuttuğunda şişkinlik hissederiz ve kilomuz artar.

Limon suyu içmek vücudumuzun su kaybetmesini önler, vücudumuzdaki suyu korumamıza yardımcı olur.

ÖZET

Limonlu su içmek vücudumuzun su kaybetmesini önler, vücudumuzun tuttuğu su miktarını azaltır ve kilo vermeye yardımcı olur.

Limon Suyu Metabolizmayı Hızlandırır

Araştırmalar, uygun miktarda su içmenin metabolizmayı hızlandırdığını göstermektedir.

Araştırmacılar, vücutta yeterli miktarda su olmasının, mitokondri faaliyetini arttırdığını ortaya koymuştur.

Mitokondri hücreye enerji sağlayan organeldir. Mitokondri faaliyetinin artması metabolizmanın hızlanmasını sağlar ve kilo vermeye yardımcı olur.

Ayrıca su içmenin termojenez, yani aldığımız kalorilerin yakılarak ısı enerjisine dönüşümü sürecini hızlandırdığı da bilinmektedir.

14 katılımcıyla yapılan bir araştırmada deneklere 0,5 litre su içirilmiş ve 30 ilâ 40 dakika içerisinde metabolizma hızlarının %30 oranında arttığı görülmüştür.

Başka bir araştırmada 21 kilolu çocukta su içmenin etkileri araştırılmıştır. Buna göre kilogram başına 10 ml su tüketmek, 40 dakika içerinde metabolizma hızını %25 oranında arttırmaktadır.

Doğrudan limonlu suyun metabolizma üzerindeki etkilerini araştıran bir araştırma henüz yapılmamıştır.

Limonlu su içmek, içerdiği yüksek miktardaki su nedeniyle aynı etkilere sahiptir diyebiliriz.
ÖZET

Araştırmalar su içmenin mitokondri faaliyetini arttırarak metabolizmayı hızlandırdığını göstermektedir.

Limonlu Su Tokluk Hissi Verir

Diyetisyenler genellikle bol su içmeyi önerirler. Yukarıda belirttiğimiz gibi, su içmek yağ yakımını hızlandırır ve yaktığımız yağları vücudumuzdan atmamızı kolaylaştırır.

Bunun yanı sıra su, insanın midesini doldurarak tokluk hissi de verir.

2008 yılında yapılan bir araştırmada, su içmenin kilolu ve obez yetişkinlerin günlük kalori alımı üzerindeki etkileri incelenmiştir.

Araştırmada kahvaltıdan evvel yarım litre su içmenin kahvaltıda alınan kalori miktarını %13 oranında azalttığı gözlenmiştir.

Başka bir araştırma, öğünlerle birlikte su içmenin açlık hissini azaltırken tokluk hissini arttırdığı sonucuna varmıştır.

Limon suyu da tokluk hissi vererek, aldığımız kalori miktarını azaltmamıza yardımcı olur.

ÖZET

Su, tokluk hissi vererek, daha az yemek yememizi sağlar. Bu durum limonlu su için de geçerlidir.

Limon Suyu Kilo Verdirir

Su içmenin kilo verdireceği düşünülmektedir ve bu durum elbette limonlu su için de geçerlidir.

Bir araştırmada, 48 yetişkin iki gruba ayrılmış ve her bir grup farlı bir diyete alınmıştır. Her iki gruba da düşük kalorili diyet yaptırılmıştır ama gruplardan birine her öğünden önce 0,5 l. su içirilmiştir.

Öğünlerden önce su içen guruptaki katılımcıların 12 hafta sonunda %44 oranında daha fazla kilo verdikleri görülmüştür.

Başka araştırmalar, daha çok su içmenin, yapılan diyetten bağımsız olarak kilo vermeyi tetiklediğini göstermektedir.

Aşırı kilolu 173 kadın katılımcıyla, 2009 yılında yapılan bir araştırmada, içilen su miktarı ne kadar artarsa zaman içinde verilen kilo miktarının da o kadar arttığı gözlemlenmiştir. (13) araştırmacılar bu durumun diyetten ve egzersizden bağımsız olduğunu öne sürmektedirler.

Bu araştırmalar özellikle içilen su miktarı ile ilgilenmişlerdir ancak yukarıda belirttiğimiz gibi bunların bulguları limonlu su için de geçerli sayılabilir.

ÖZET

Bazı araştırmalar, daha çok su içmenin, yapılan diyet ve egzersizlerden bağımsız olarak, kilo vermeyi kolaylaştırdığını göstermektedir.

Limon Suyunun Faydaları için Diyetisyeniniz ile Bir Tuşla Hemen Görüşün:

Başla tuşuna basarak Appvice mobil uygulaması üzerinden diyetisyeninizle hemen görüşebilirsiniz.

Diyetisyene Sor

Limonlu Su Nasıl İçilmelidir?

Limon suyunun asidik özelliğinin, böbrek taşlarının engellenmesine katkı sağladığı bilinmektedir.

Limonlu su birçok biçime içilebilir. Herkes kendi tercihine göre limon suyu ve su miktarını ayarlayabilir. Genellikle yarım limonun suyunun bir bardak suya eklenmesi tavsiye edilmektedir.

Limon suyunun tadını beğenmiyorsanız başka malzemeler de ekleyebilirsiniz. Örneğin bir miktar taze nane, biraz zerdeçal veya zencefil ekleyerek limonlu suyunuza lezzet katabilirsiniz.

Birçok kişi güne bir bardak limonlu su içerek başlamayı tercih etmektedir.

Öte yandan kaynamış limon suyu da içilmektedir. Limonlu su sıcak ya da soğuk içilebilmektedir.

Her ne kadar limonlu suyun çok faydalı olduğu iddia edilse de sade suyun önüne geçen bir faydası yoktur. Limonlu su içmekten hoşlanmıyorsanız aynı faydaları sade su içerek de elde edebilirsiniz.

ÖZET

Limonlu su tercihe göre limon suyu ve su karıştırılarak hazırlanır, sıcak ya da soğuk içilebilir.

SONUÇ

Limonlu su tokluk hissi verir, su kaybını önler, metabolizmayı hızlandırır ve böylece kilo vermeyi kolaylaştırır. Ne var ki bütün bunları sade su da yapar.

Bununla birlikte limonlu suyun tadı hoşunuza gidiyorsa suyunuza bir miktar limon suyu karıştırarak kolayca yapacağınız lezzetli ve düşük kalorili alternatif bir içeceğiniz var demektir.

Bu makale Appvice Diyetetik Otoriteleri tarafından bilimsel verilere dayalı olarak incelenmiş ve onaylanmıştır.

ortalama puan: 5,00 , 2 oy

Источник: //getappvice.com/tr/limon-suyu-zayiflatir-mi/

Limonlu Su Zayıflatır mı?

Limon suyu zayıflatır hurafesine kanmayın!

Günümüzde özellikle pek çok kadının cevabını öğrenmek istediği konulardan birisi de limonlu su zayıflatır mı sorusudur.

Bu bağlamda birçok beslenme ve diyet uzmanının da çeşitli gazete ve televizyon programlarında zayıflamak isteyen kişilere önerdikleri limonlu suyun aslında tek başına doğrudan kilo verdirici etki göstermese de destekleyici bir yöntem olarak tercih edilebileceği söylenebilmektedir. Buna göre limonlu suyun zayıflama konusunda ne gibi bir etki gösterebileceğini merak edenlere biraz daha detaylı bilgilendirme yapılabilir.

Limonlu Suyun Zayıflamaya Etkileri

Beslenme ve diyet konusunda uzman olan pek çok doktorun da her fırsatta dile getirdiği gibi limonlu su, en zengin C vitamini kaynaklarından birisidir.

Vücutta oluşan toksinlerin atılmasına olanak veren limonlu su bu nedenle zayıflamaya çalışan kişilere de sık sık önerilmektedir.

Limonlu suyun vücuttaki zararlı atıkları temizleyici etkisinin yanında kilo vermeye ne gibi bir yararı olduğunu merak edenlere ise bu karışımın az miktarda olsa vücuttaki fazla yağların yakılmasına imkân verdiği söylenebilir.

Zira limonlu su, vücudun fazla yağ tutmasını engellemekte ve bu sayede kişilerin çok daha rahat bir şekilde kilo vermelerini mümkün kılmaktadır.

Yapılan araştırmalar, vücudun susuz kaldığı durumlarda normale göre çok daha fazla yağ depoladığını ve bu nedenle düzenli su tüketimi gerçekleştirmeyen kişilerin her gün yeterli miktarda su içen kişilere göre kilo almaya çok daha müsait olduklarını göstermektedir.

Bu nedenle normalde su içme konusunda zorlanan kişilerin sularını limon ile tatlandırmaları halinde çok daha rahat bir şekilde su tüketimi yapabilecekleri ve böylece daha rahat kilo verebilecekleri söylenebilir.

Su içimini kolaylaştırmasının yanında limon kan dolaşımını da hızlandırmakta ve böylece yine kişilerin çok daha kolay bir şekilde kilo vermelerine imkân vermektedir. Zira kan dolaşımının hızlanması zayıflamaya çalışan kadın ya da erkek herkesin gün içerisinde çok daha fazla kalori yakmasını mümkün kılmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra limonlu suyun diğer faydalarını merak edenlere de aşağıdaki bilgileri gözden geçirebilecekleri söylenebilir.

Limonlu Suyun Faydaları Nelerdir?

 • Limonlu su, kan dolaşımını hızlandırması nedeniyle özellikle selülit problemlerinde iyi bir destekleyici tedavi yöntemi olabilir.
 • Bol miktarda C vitamini içeren limonlu su, cilt bakımı konusunda önemli faydaları ile bilinmektedir. Zira 1 adet limonun günlük C vitamini ihtiyacının %30’unu karşılaması, cilt için ne kadar mühim bir içecek olduğunu bizlere göstermektedir.
 • Asitli bir yapıya sahip olan limon, bu özelliği ile çeşitli yiyeceklerden alınan kalsiyumun vücut içerisinde çok daha kolay bir şekilde emilmesine ve vücut tarafından kullanılmasına imkân verir.
 • Limonun içerisinde yer alan ve antioksidan bir vitamin olarak da bilinen C vitamini, vücudu toksinlerden temizleme özelliği sayesinde pek çok kanser türüne karşı etkili bir tedavi yöntemi olarak tercih edilebilir.
 • Limonlu su ile birçok kalp ve damar hastalığına karşı önlem alınabilir.
 • Bağışıklık sistemini güçlendiren limonlu su, zengin bir potasyum kaynağı olarak beyin ve sinir fonksiyonları üzerinde de oldukça etkilidir.
 • Limonlu suyun diğer faydaları

Bu bilgilerin dışında limonlu su zayıflatır mı diyen ve bu suyu nasıl hazırlayabileceklerini öğrenmek isteyen kişilere de aşağıdaki tarife uyabilecekleri ve limonlu suyu düzenli şekilde tüketebilecekleri söylenebilir.

Limonlu Su Hazırlama Yöntemi

İlk olarak limonlu suyun hazırlık aşaması için yalnızca taze yarım limona ve 1 bardak ölçüsünde sıcak suya ihtiyaç duyulduğu dile getirilebilir. Sıcak su içerisine sıkılacak olan yarım limonun birkaç kez karıştırıldıktan sonra doğrudan tüketilmesi deetkilerini gösterebilmesi için yeterlidir.

Limonlu suyun zayıflama amacıyla tüketilmesi gerekiyorsa da en iyi kullanım şeklinin sabahları aç karnına olacağı söylenebilir.

Ancak mide asidinin aşırı miktarda üretimi konusunda sorun yaşayan ve ülser ya da reflü gibi problemleri olan kişilerde ise limonlu suyun kesinlikle aç karnına tüketilmemesi tavsiye edilir.

Sabahları Limonlu Su İçmenin Yararları

Limonlu su zayıflatır mı diye merak eden ve sabahları aç karnına bu karışımı tüketmeleri halinde ne gibi yararlarını görebileceklerini öğrenmek isteyen kişilere limonlu su ile güne başlayabilmeleri için farklı nedenlerden bahsedilebilir.Zira limonlu su;

 • Cildin daha berrak olmasını sağlayarak cilt üzerinde onarıcı etki gösterir.
 • Sindirim konusunda destek olur ve sindirim problemlerinin önüne geçebilir.
 • Cilt yüzeyindeki kırışıklıkların giderilmesine destek olabilir.
 • Kandaki toksinleri temizleyici etkisi ile bilinir.
 • Bağırsakları temizleyerek bakterilere karşı iyi bir destekleyici tedavi olabilir.
 • Yemek sonrasında yaşanan hazımsızlık problemlerinin önüne geçebilir.
 • Mide ekşimesi semptomlarını en alt seviyeye indirir.
 • İştah azaltıcı etki göstererek fazla kilo problemi olan kişilerde kilo verilmesini kolaylaştırır.
 • İçerdiği bol miktarda lif ile uzun süreli tokluk hissi sağlar.
 • İdrar söktürücü özelliğe sahiptir.
 • İdrar kanallarını temizleyici ve kötü bakterilerden arındırıcı özellik gösterir.
 • Antiseptik özelliği ile ağıza yerleşen bakterileri temizler ve ağızdaki kötü kokuları giderir.
 • Yüksek potasyum içeriği ile stres ve depresyona karşı iyi bir tedavi seçeneğidir.

Limonlu Su Tüketiminde Dikkat Edilecekler

Limonlu su zayıflatır mı diyen ve bu suyu daha fazla kilo verebilmek amacıyla çok aşırı miktarda tüketen kişilerde bazı yan etkilerin görülebileceği söylenebilir. Bu yan etkiler ise aşağıdaki gibidir:

 • Diş minesinde aşınma
 • Dişlerde aşırı hassasiyet
 • Mide ekşimesi
 • Sık idrara çıkma isteği

Tüm bunların yanı sıra limonlu su zayıflatır mı sorusunu yanıtladıktan sonra limonlu suyun içerisinde yer alan C vitamininin çok hızlı etkisiz hale gelebileceğinin de göz önünde bulundurulması gerektiğinden ve bu nedenle limonlu su karışımının hazırlandıktan sonra mümkün olan en kısa sürede tüketilmesinin oldukça önemli olduğundan söz edilebilir. Ayrıca limonlu su tüketiminde herhangi bir yan etki ile karşılaşılması durumunda da acil şekilde en yakın sağlık kuruluşuna başvurulması gerekmektedir.

Источник: //www.faydalari.com/limonlu-su-zayiflatir-mi/

En Hızlı Zayıflatan içecekler ve Hızlı Zayıflatan Tarifler

Limon suyu zayıflatır hurafesine kanmayın!

Zayıflatan içecekler kilo vermek isteyen kişilere sporun yanında eşlik eden ve işe yarayan gıdalardır. Zayıflatan içecekler ile kilo verme hızınız daha da artar. Böylece sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Kilo vermek çoğu insanın istediği bir şeydir. İdeal kilosunda olmayan herkes kilo vermek için bir çaba içerisine girer.

Bu çaba içerisine diyet yapmak ve spor yapmakta vardır. Fakat diyet ve spor yapmak herkes tarafından sevilmeyebilir. Ama metabolizmayı hızlandıran mağaza zayıflatan içecekler sayesinde kilo verimi de daha hızlı hale gelmektedir.

Metabolizmayı hızlandıran ve yağ yakımını artıran bu tarifler sayesinde pek çok kişiye istediği ideal kilosuna kısa sürede kavuşabilmektedir.

Hızlı Zayıflatan Tarifler

Kilo vermek kimine göre çok zor bir eylem gibi görünse de hızlı zayıflatan tarifler sayesinde kilo vermekte artık daha basit bir hale gelmiştir. Hızlı bir şekilde zayıflamaya yardımcı olan bu tarifler genellikle meyve, sebze ve bitkilerden oluşan tarifler olduğu için sağlıklı bir şekilde kilo verimine de yardımcı olur.

Ayrıca sağlıklı bir şekilde kilo verirken bir yandan da vücut için gerekli vitamin ve mineraller de alınmış olur. Kilo vermeye yardımcı olacak pek çok zayıflatan içecek mevcuttur. Bu içecekleri düzenli olarak uyguladıktan sonra kişiler rahatlıkla kilo verebilirler.

Kişinin kilo vermesini sağlayan zayıflatan içeceklerin tariflerinden bazıları şunlardır:

Açlık otu çayı: Açlık otu çayı ile kısa zamanda kilo verebilirsiniz. Açlık otu metabolizmayı hızlandıran bir zayıflatan içecektir. Yan etkisi de bulunmaz.

Yaklaşık 10-15 adet açlık otu yaprağını bir demlikteki kaynatın ve kaynadıktan sonra süzerek soğumaya alın. Soğutulmuş açlık otu çayını günde bir bardak olmak üzere tüketebilirsiniz.

Bu çayı içerken bir haftalık kullanımdan sonra bir hafta ara vermek gereklidir. Çünkü sürekli kullanım böbrekleri tembelleştirebilir.

Limon detoksu: Limon detoksu sayesinde vücudunuzu toksinlerden temizlerken bir yandan da hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Limon pek çok zayıflatan içeceklerle beraber tüketilen bir besindir. Limon detoksu için gerekli olan malzemeler:

 • Taze sıkılmış limon suyu
 • Zencefil
 • Pul biber
 • Su
 • Şekersiz marmelat

Oda sıcaklığındaki suyu bir bardağın içerisine koyduktan sonra suya yaklaşık sekiz damla limon suyu ilave edilir. Daha sonra yarım çay kaşı pul biberi ekledikten sonra İçerisinde şeker bulunmayan marmelatı bir çay kaşı kadar ilave edip en sonunda taze zencefil koyarak karışıma güzelce karıştırın. Hazırlaması oldukça basit olan bu karışımı Gün içerisinde sekiz bardak kadar tüketebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

KUSMAK İÇİN NE YAPILMALI?

Yağ Yakan Çaylar

Narenciyeli yağ yakan çay: metabolizma hızlandırıcı bu çay sayesinde kısa sürede kilo verebilirsiniz. Evde kolaylıkla hazırlanan zayıflatan içecekler arasında bulunan bu çayın malzemeleri:

 • 2 adet limon
 • 2 adet greyfurt
 • 2 yemek kaşığı bal
 • Kuru nane veya nane yağı

Greyfurt ve limon soyulduktan sonra dilimlenir ve bir tencerenin içerisine koyulup üzerine dört su bardağı su ilave edilerek kısık ocak da 10 dakika kadar kaynaması beklenir. Kaynama işlemi bittikten sonra karışım süzgeçten geçirilir ve süzülmüş olan karışıma nane veya nane yağı ve de bal eklenerek karışım hazırlanmış olur. Gün içerisinde üç kez bu karışımı içebilirsiniz.

Otlu yağ yakan çay: Gerekli olan malzemeler:

 • Adaçayı
 • ıhlamur yaprağı
 • 1 tatlı kaşığı karanfil
 • Tarhun otu
 • 1 adet limon kabuğunun rendesi

Yukarıda verilen malzemeler bir kabının içerisine koy olduktan sonra yaklaşık iki su bardağı kadar kaynamış su otların üzerine dökülür ve malzemelerin demlenmesi beklenir. Demlenen karışım süzgeçten geçirildikten sonra tüketilebilir.

Zeytin yapraklı yağ yakan çay: Gerekli olan malzemeler

 • 3 adet zeytin yaprağı
 • 1 tatlı kaşığı biberiye

Yukarıda verilen malzemeler bir kabının içerisine alındıktan sonra üzerine su ilave edilip yaklaşık 10 dakika kadar demlenmeye bırakılır. Demlenen bu çay genellikle öğle ve akşamları bir su bardağı kadar tüketilebilir. Tansiyon hastaları bu çayı doktorlarına danışmadan kullanmamalıdırlar.

Faydalı yağ yakıcı çay: gerekli olan malzemeler

 • 1 adet limon
 • 1 adet greyfurt
 • 2 adet yeşil elma
 • 1 kabuk tarçın
 • 1 tatlı kaşığı toz karabiber
 • 1 tatlı kaşığı karanfil

Limon, greyfurt ve elma soyulup dilimlendikten sonra bir tencereye koyulur ve üzerlerine yaklaşık 2 litre kadar su eklenir. Kısık ateşte kaynamaya bırakılan karışıma diğer malzemeler ilave edilir ve 5 dakika daha kaynadıktan sonra ocak kapatılır. Yemek yemeden yarım saat önce günde üç kez bir bardak bu çay tüketilebilir.

Hangi İçecek Zayıflatır?

Yeşil ayran: Yağ yakan zayıflatan içecekler arasında protein içeren yeşil ayranı eklemeden olmaz. Yeşil ayran için gerekli olan malzemeler

 • 1 su bardağı ayran
 • 1 şişe doğal maden suyu
 • Taze nane

Blendırın içerisine bir bardak ayranı ve sapıyla beraber taze naneye koyun ve ardından bilendir da bu ikisini karıştırarak yeşil bir ayran elde edin. Daha sonra bu karışıma bir şişe doğal maden suyunu ilave ettikten sonra tüketebilirsiniz. Bu karışım özellikle bel ve göbek çevresindeki yağ yakımını artırmaktadır.

Maydanozlu kür: Gerekli olan malzemeler

 • Yarım demek maydanoz
 • İki yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu
 • Yarım su bardağı su

Yukarıda verilen bütün malzemeleri robotta koyduktan sonra bir güzelce çırparak karışım elde ediniz. Maydanozun vitaminleri kaçmaması açısından ilk hazırlandı anda tüketilmesi daha faydalı olacaktır.

Bu karışım ile metabolizma hızınız daha da artar. Düzenli tüketim ile bu karışım sayesinde kilo verebilirsiniz. Ayrıca idrar yolu enfeksiyonları içinde oldukça faydalı bir karışımdır.

Zayıflatan içeceklerden bahsederken doğal ilaç sayılabilecek bu karışım unutulmamalıdır.

Salatalık suyu: Salatalık %95’i sudan meydana gelen bir besindir. Salatalık %95’e sudan meydana gelen bir besindir. Salatalık suyu vücuttaki yağ yakımını artırır. Metabolizmayı hızlandıran salatalık suyu aynı zamanda cildi de güzelleştirmektedir.

Lahana suyu:Zayıflatan içecekler arasında meyve ve sebze sularından yardım alınacaksa en iyi şekilde zayıflama lahana suyu ile sağlanmaktadır. Çünkü lahana oldukça düşük bir kaloriye sahiptir. Ve lif açısından zengin bir besin olduğu için tokluk hissi de yaratmaktadır.

Ananas suyu: Yağ yakımını artıran bir meyve suyu olmaktadır. Ayrıca antioksidan özelliği de göstermektedir.

Elma suyu: Kan şekerini düzenlemesini sağlayan elma suyu zayıflatan içecekler arasında en çok tercih edilenlerden bir tanesidir.

Bir Haftada Zayıflatan içecekler

Kilo vermek herkesin istediği bir olaydır ve bazı zamanlarda hızlı kilo vermek gerekir. Eğer önemli bir günü hazırlanmanız gerekiyorsa ve sadece bir hafta gibi kısa bir süreniz kalmışsa birhaftada zayıflatan içecekler ile istediğiniz kiloya ulaşmanız oldukça kolay olacaktır.

Biraz sonra bahsedeceğimiz içeceği düzenli olarak tükettiğiniz zaman bir hafta gibi kısa bir sürede kilo vermeye başlayacaksınız.

Sizlerde kilo vermeye hazırsanız ve bunu kısa sürede yapmak istiyorsanız bir haftada zayıflatan içecekler ile başarabilirsiniz işte zayıflatan içeceklerin tarifleri:

Tarif

Gerekli olan malzemeler

 • 1 yemek kaşığı elma sirkesi
 • 1 su bardağı su
 • Yarım tarçın kabuğu
 • Taze sıkılmış yarım limon suyu

Bir bardak suyu bir tencerede ocağın üstüne koyun ve kaynamasını bekleyin. Su kaynamaya başladığında içine tarçın kabuğunu ilave edin. İçerisinde tarçın kabuğu bulunan kaynayan suyu Ocaktan alın ve solmaya bırakın.

Solmuş olan suyun içerisine limon suyunu ve elma sirkesi ne de ekleyin. Bu karışımı her sabah uyanınca aç karnına için.

Metabolizma hızlandıran bu karışım ile düzenli kullanımda sizde gözle göreceğiniz fark ile kilo vermeye başlayın.

Tarif

Gerekli olan malzemeler

 • 1 su bardağı su
 • 1 tatlı kaşığı toz tarçın
 • 1 yemek kaşığı bal

Hazırlanması oldukça basit olan bu karışım sayesinde kısa sürede kilo vermeye başlarsınız. Zayıflatan içecekler arasında bulunan bu karışım sindirim sisteminizdeki problemleri de giderecektir. Ayrıca vücudunuzdaki toksinleri atarken metabolizmanız da hızlanır.

Karışımı hazırlarken ilk önce suyu bir tencerenin içerisine koyun ve kaynamasını bekleyin. Kaynamaya başlayan suyun içerisine balı ve toz tarçını ilave edip karıştırmaya başlayın. Daha sonra bu karışımı soğumaya alın ve soğuduktan sonra tüketebilirsiniz. Sabah uyandığınızda aç karnına ya da gece yatmadan önce bu karışımı içebilirsiniz.

Yaklaşık bir hafta boyunca her gün bu karışımı kullanabilirsiniz.

En Hızlı Kilo Verdiren İçecek

Kilo vermek pek çok kişi tarafından arzu edilen bir olay olsa da bazen kilo vermek çok uzun zaman almaktadır ve insanları çok zorlanmaktadır. Fakat kilo vermenin yolun fazla içecekleri tüketmekten geçmektedir ve en hızlı kilo verdiren içecekleri tüketerek kilo vermeyi daha kolayca başarabilirsiniz.

Hızlı kilo verdiğini zayıflataniçecekler sayesinde vücudunuz hem ödemlerinden kurtulurken hem de vitamin alarak sağlıklı bir şekilde zayıflamaktadır. Peki ya bu kilo vermeye yardımcı olan zayıflatan içecekler nelerdir diye düşünüyorsanız şimdi sizlere bu içeceklerden bahsedeceğimiz.

İşte metabolizmayı hızlandıran ve kişilere kilo vermesini sağlayan zayıflatan içecekler şunlardır:

Su: Sadece kilo vermek için değil sağlıklı olabilmek içinde günlük hayatta su tüketilmesi gereken bir besindir. Eğer su içilmez size vücut sağlığını kaybetmeye başlar.

Şu insan vücudundaki metabolizma faaliyetlerinizi arttırmaktadır. Artan metabolizma ile beraber daha hızlı kilo verince başlar. Eğer kilo vermek istiyorsanız siz nerede gün içerisinde en az 2 litre kadar su tüketmelisiniz.

Kilo vermek için su içeceksiniz de suyu yemeklerden sonra değil önce tüketmeniz gerekir.

Bitki ve meyve çayları: Eğer kilo vermek istiyorsanız meyve ve bitki çaylarının zayıflatan içecekler listesinde çok önemli bir yere yazmanız gerekir.

Çünkü düzenle meyve ve bitki çayı tüketimi kilo vermeye oldukça yardımcı olmaktadır. Bitki ve meyve çaylarının kalorisi azdır ve tok tutma gibi özellikleri de bulunmaktadır.

Ayrıca gün içerisinde yeteri kadar su içemiyorsanız bu ihtiyacınıza bitki çayları tüketerek karşılamanız da mümkündür.

Kahve: Kilo verimi için metabolizmanın hızlı çalışması çok önemlidir. Metabolizma hızınız yavaşladığında kilo almayı da başlarsınız. Kahve özellikle filtre kahve metabolizmayı hızlandıran zayıflatan içecekler arasındadır. Günde düzenli fakat abartmadan kahve tüketimi sayesinde metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

Sebze suyu: Oldukça sağlıklı zayıflatan içecekler arasında olan sebze suları düşük kaloriye sahip vücudu tok tutan içerisinde bol miktarda vitamin bulunan içeceklerdir.

Yağsız süt: Yağsız sütün düzenli kullanımda yağ yakımı gibi özelliği bulunmaktadır. Özellikle spor yapan kişilere spordan çıktıktan sonra yağsız süt tüketmeleri tavsiye edilir.

12 Günde 5 Kilo Verdiren İçecek

Özel bir günü hazırlanıyor musunuz ve kısa zamanınız mı kaldı öyleyse 12 günde 5 kilo verdiren içecek ile oldukça hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Zayıflataniçecekler kilo verme konusunda kişilerin en büyük yardımcısıdır.

Sadece sporla ya da sadece diyetle kilo vermek pek mümkün değildir. Bu yapılanları bir takım şeylerle desteklemek gerekir. Zayıflatan içecekler de sporun ve diyetin yardımcısı olmaktadır. Bu zayıflatan içecekler sayesinde sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Şimdi tarifini vereceğimiz bu kür sayesinde 12 günde 5 kilo vermeniz oldukça kolay bir hal alacaktır. Sizin yapmanız gereken sadece hazırlanan bu kürü düzenli bir şekilde tüketmek olacaktır.

Düzenli bir şekilde bu kürü tükettikten sonra sizlerde bu değişimi gözleriniz yine göreceksiniz.

12 günde 5 kilo verdiren içecek tarifi

Gerekli olan malzemeler

 • 2 tane yeşil elma
 • 1 tane limon
 • 3 tane çubuk tarçın
 • Yeşil çay
 • 1 litre su

Limonu ben yeşil elmayı güzelce yıkadıktan sonra kabuklarını soymadan dilimlere ayırınız. Kabuklarını soymamanız karışımı için oldukça önemlidir. Daha sonra dilimlediğiniz meyve parçalarını 1 litre suyun içerisine koyun.

Daha sonra Çubuk tarçın ve yeşil çayı da ilave ettikten sonra su içerisindeki karışımı bir gece bekletin. Bekleyen karışım ertesi gün tüketime hazırdır. Bu karışımı bekletmeden bir gün içerisinde bitirmelisiniz.

Bir hafta boyunca düzenli olarak bu karışımı hazırlayıp tükettiğiniz de hızlı bir şekilde kilo vereceksiniz. Zayıflatan içecekler arasında önemli bir yere sahip olan bu kür sayesinde sizlerde kısa sürede hızlı kilo vermenin keyfin çıkartın.

Download Nulled WordPress ThemesFree Download WordPress ThemesDownload Nulled WordPress ThemesDownload WordPress ThemesDownload Best WordPress Themes Free Downloaddownload udemy paid course for free

Источник: //www.guzellikcilt.com/zayiflatan-icecekler/

Поделиться:
Нет комментариев

Bir cevap yazın

Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.

×
Рекомендуем посмотреть
Yüzmek Kaslara Olduğu Kadar Beyine de Faydalı
Yüzmek Kaslara Olduğu Kadar Beyine de Faydalı
Zinde kalmak için.. Her mevsim mor tüketmeye dikkat edin..
Zinde kalmak için.. Her mevsim mor tüketmeye dikkat edin..