Maden Suyunun Cilde Faydaları

Maden Suyu ile Cilt Lekelerini Gidermenin Yolları

Maden Suyunun Cilde Faydaları

Maden Suyu ile Cilt Lekelerini Gidermenin YollarıMaden Suyu ile Cilt Lekelerini Gidermenin YollarıMaden Suyu ile Cilt Lekelerini Gidermenin YollarıMaden Suyu ile Cilt Lekelerini Gidermenin Yolları

Maden Suyunun Cilde Faydaları

Cilt Lekelerini Giderme

Maden suları cilt bakımlarında en etkili olan ürünlerden bir tanesi. Ülkemizde sık olarak tüketilen neredeyse tüm mineralleri bünyesinde toplamış olan maden suları ile cilt bakımı yapabilirsiniz. Cildinizdeki lekelerden kurtulmak, yüz kısmındaki sivilcelerinizi temizlemek gözeneklerin sık olmasını sağlamak için maden suyu sizin için bulunmaz bir fırsattır.

Madensuyunu tonik olarak da kullanabilirsiniz. Tonik olarak kullandığınızda cildiniz üzerinde son derece olumlu etkileri gözlemleyebilirsiniz. Herhangi bir kimyasal katkı içinde bulundurmayan maden suları cildinizin gençleşmesinde ve gözeneklerin sıklaşmasında hayli etkilidir.

Madensuları aynı zamanda içecek olarak da kullanılmaktadır. Cildinizi onarma da ve ölü olan deriyi yenilemede etkilidir.

Gün içerisinde bil hassa kadınlarda meydana gelen kir ve makyaj kalıntıları cilt üzerindeki gözenekleri tıkamaktadır. Bu kir ve kalıntılar maden suyu kullanılarak temizlenmiş olur.

Cildin üzerinde birikmiş zararlı bakterileri ortadan kaldırır. Pürüzleri giderir. Cilde sağlamış olduğu gerginlikle yaşlanma karşıtı olarak da kullanım sağlayabilir. 

Maden Suyu Cilt Lekelerini Giderir Mi

Madensuları cilt lekelerine faydalı olduğu gibi bir çok cilt problemi için de olumlu etkileri olan bir üründür. Aynı zamanda içinde kimyasal maddeler barındıran cilt bakımı için üretilmiş kozmetik ürünlerin yerine de bir alternatif olarak kullanabiliriz. Tamamen doğal yöntem ile cilt bakımımızı yapabiliriz.

Eğer düzenli bir şekilde elma sirkesi ya da limon ile karıştırılarak kullanılır ise cilt lekelerinin giderilmesinde oldukça etkili olur. 

Bir hafta boyunca uygulandığı takdirde gözle görülür bir etkisi olduğu aşikar. Bu sebepten dolayı cildi beyazlatma gibi bir etkisi olduğu söylenir. Fakat böyle bir durum söz konusu değildir. 

Hazırlayacağımız kür aynı zaman da cildimizde ki sivilcelere de iyi gelmektedir. Düzenli kullanımda azalma ve yok olmaya başlarlar. Bazı durumlarda ise kullanım süresinde sivilceler de bir artış söz konusu olabilir.

Bu gayet normal bir durumdur. Telaşa kapılmadan düzenli bir şekilde kullanıma devam edilmeli cildim tam olarak kirlerden arındırılması gözeneklerin açılması gerekir. Ancak bu durumda bir iyileşme söz konusu olur.

Hazırladığımız kürü soğuk olarak uygularsak gözeneklerin sıkılaşmasında etkili bir rol oynar. Bir hafta boyunca günde iki kez uygulayarak iyi bir sonuç alınabilir.

Eğer kullanacağınız maden suyu şekerli olur ise bu durum cildinize zarar verebilir. Bu sebeple kullanacağınız kürü doğal olarak hazırlamanız en faydalı olanıdır. 

Maden Suyu ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Düzenli kullanımlarda madensularının cilde oldukça yararı vardır. Maden suyunu cilde uygulamanın birden fazla yöntemi vardır. En çok tercih edilen yöntemlerinden bahsedecek olur isek;

Sabahın erken saatlerinde yüzünüzü ılık su ile yıkayıp duruladıktan sonra pamuk yardımıyla maden suyunu yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bu hem yüzünüze ferahlık verir hem de cilt bakımınızı yapmış olursunuz.

Gece yatmadan evvel cildinizi makyaj izlerini tamamen arındırıp yine pamuk kullanarak cildinize uygulamanız hem gözeneklerinizi açacaktır hemde makyajdan kalan kalıntıların, lekelerin tamamen silinmesine sebep olacaktır.

Başka bir yöntemden bahsedecek olursak maden suyu ile gül suyunu eşit olacak şekilde buz dolabınızda ki buz kabına doldurup dondurabilirsiniz. Sabahleyin buz kalıplarını çıkartıp yüzünüzde gezdirerek eritmemiz  cildimize iki kat yarar sağlayacaktır. Yaz mevsimi geldiği zaman buz kalıpları cildinize hem serinlik ve ferahlık hem de cildinize bir gerginlik verecektir.

Diğer bir yöntemden bahsedecek olur isek maden suyunu direk avucunuzla yüzünüzü sabah akşam yıkayabilirsiniz. Bu da cildinizi arındıracak yöntemlerden biridir. 

Maden Suyu Yüze Nasıl Uygulanır

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemleri uygularken dikkat etmeniz gereken bir kaç nokta var. Bunlardan bahsedecek olursak;

Maden suyunu küp şeklinde donduracağımız zaman dolaba koymadan önce üzerini mutlaka kapalı tutmamız gerekir. Aksi takdirde elde edeceğimiz maden suyu küplerinin üzerinde bakteri oluşumu olabilir. Bunu engellemek için buz kabının üstünü örtmek şart.

Sabahleyin buz kalıplarını yüzümüze uygulayacağımız sırada ilk soğukluğu elimizde giderip daha sonra yüzümüze uygulayabiliriz. uygulama bittikten sonra havlu ya da başka bir şey ile kurulamak yanlış olur. Kendi halinde kurumaya bırakmak en faydalı olanıdır. Ardından bir nemlendirici kullanılabilir.   

Bu uygulama 1 hafta boyunca uygulandığı takdirde gözle görülür bir etki gösterecektir.

 Maden suyunu tonik olarak kullanacağınız zaman limon ile birlikte kullanabilirsiniz. Limon ile beraber kullanılması çok yaygın bir kürdür. 200 ml maden suyunun içine manavdan aldığınız bol sulu tam 1 limonu içine sıkarak karışımı elde edebilirsiniz. Pamukla yüzünüze uygulayarak bir hafta boyunca kullanabilirsiniz.

Limon yerine elma sirkesi de kullanabilirsiniz. Hazırlayacağınız karışımların doğal olması son derece önemli aksi takdirse cildinize zarar verebilirsiniz. Gece yatmadan önce bu kürleri düzenli olarak kullanabilirsiniz. 

Источник: //ciltte.com/maden-suyu-cilt-lekeleri.html

Maden Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Maden Suyunun Cilde Faydaları

Maden suyunun cilde faydaları nelerdir sorusuna cevap vermek istiyoruz. Maden suyu, günümüz içecekleri arasında en doğal olanlardan bir tanesi. Maden suyunun cilde yararı oldukça fazla olmakla birlikte, bu ürünün çeşitli cilt hastalıklarına karşında kullanıldığını belirtelim. Maden suyunun cilde faydaları ile sizlerde ferahlamış ve güçlenmiş bir cilt yapısına sahip olabilirsiniz. Cilde maden suyu kullananlar veya kullanmak isteyenler, nasıl bir yol izlemeli? Tam olarak bu sorunun cevabını veriyoruz. Hadi başlayalım

Источник: //sarigundem.com/maden-suyunun-cilde-faydalari-nelerdir/

Maden Suyunun Cilde Faydaları

Maden Suyunun Cilde Faydaları

Her gün mutlaka bir şişe tüketilmesi tavsiye dilen maden suyunun cildimize olan yararları oldukça fazladır. Hem tüketerek hem de farklı maske ve toniklerin hazırlanarak cilt üzerine sürülerek kullanılması, zamanla ne tür faydaları sağladığını sizlere gösterecektir.

  Maden suyu içeriğinde özel ve doğal formülü sayesinde tamamen zararsız bir içecek olmasının yanısıra, birbirinden farklı yararlara da sahiptir.

Peki maden suyunun yararları nelerdir ve nasıl kullanımlar sonucunda etkisini gösterebilmektedir bir göz atalım.

Cildin onarılmasında ve ölü hücrelerin atılmasında en önemli rolü maden suyu oynamaktadır. Cilt üzerinde zamanla biriken ve gözenekleri tıkayan zararları virüs ve bakterileri en hızlı ve etkili şekillerde uzaklaştıran belki de tek üründür.

Cilt üzerinde yağ bezesi ve siyah nokta gibi kötü görünümleri oluşturmuş olan tıkalı gözenekleri açarak tamamen pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmanızı sağlamaktadır.

Özellikle de cilt üzerinde pul pul dökülmeler yaşıyorsanız bunlar bir türlü deri üzerinizden uzaklaşamayan ölü hücrelerdir.

Maden suyu kullanımını düzenli bir şekilde ve yeterli miktarda kullandığınız takdirde, doğal yapısı ile ölü hücrelerinizi kalıcı bir biçimde cildinizden uzaklaştırmada öncüdür.

Sabahları uyandıktan sonra ve gece uykuya gitmeden önceki vakitlerde rutin bir cilt bakımı yapıyorsanız mutlaka maden suyunu da ek bir ürün olarak bu bakıma eklemelisiniz.

Çünkü maden suyu gündüz boyunca ve gece boyunca cilt üzerinde biriken kir ve yağları, derinlemesine temizleyerek cildin nefes almasını sağlamaktadır.

MADEN SUYU İLE CİLT BAKIMI

Cildinizin nefes alabilmesi için gözeneklerinizde gözle görülür şekillerde bir küçülme olması için öncelikli olarak maden suyu ürününü günlük olarak tüketmeniz gerekmektedir.

Her gün en az bir şişe tüketeceğiniz maden suyu zamanla tüm cildinize nüfuz ederek bebeksi bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır.  Tüketimine gerekli önemi verdikten sonra ise cilt üzerinize de uygulamalar yaparak, harika bir cilde sahip olmanız mümkündür.

Ancak dikkat etmeniz gereken önemli bir husus mevcuttur. Soda ile maden suyunu birbirine karıştırmamanız gerekmektedir. Maden suyu alırken son derece dikkatli olarak seçiminiz yapmalı ve oldukça kaliteli, seçkin markalara ait olanları almanız gerekir.

  Sodalar içerilerine katkı maddesi konularak ve karbondioksit gazı basılarak üretilen maden suyu olarak bilinirler. Bu nedenle her zaman sade ve gaz basımı yapılmamış maden sularını tercih etmenizde fayda vardır.

Maden suyunun faydaları konusunda cilt üzerinde tam bir etki görmek istiyorsanız, tüketimin yanı sıra düzenli olarak cildinizi maden suyu ile temizlemeniz gerekir. Ve maden suyunu cilt üzerine uygularken mutlaka doğru yöntemleri kullanmanız gerekir. Aksi takdirde cildinize zarar verebilir ve kısa sürelide olsa tahriş edebilirsiniz.

Maden suyunun cilt üzerinizde tam bir etki yaratmasını istediğinizde, gece ve gündüzcilt bakım rutinlerinizde ılık su ve sabun ile yüzünüzü yıkadıktan sonra yüzünüzü güzelce kurulayın. Ardından bir pamuk ya da yüz pedi yardımı ile yüzünüze maden suyunu tampon hareketler yaparak yedirin.

Ardından da yüzünüzü mutlaka kağıt havlu ile yine tampon hareketler yaparak kurulayın. Normal havluları kullanmamanızda fayda vardır, çünkü asıl havlularda bakteri ve virüs oluşumu daha fazla ve hızlıdır.

Kağıt peçete havlulardan kullandığınızda hem yüzünüzdeki nemi korumuş olursunuz hem de maden suyunun daha iyi ve uzun süreli cilt üzerinde kalmasına olanak sağlamış olursunuz.

MADEN SUYU İLE CİLT TEMİZLEME

Maden suyunun cilde verdiği yararlar saymakla bitmez. Özellikle de uzmanlar ve dermatologlar tarafından da sık sık maden suyu kullanımına dair bilgileri ve haberleri görebilirsiniz. Sık sık tüketilmesi açısından önem arz eden maden suyu aynı zamanda bakım içinde kullanıldığından büyük oranda pozitif etkiler ile neticelenmektedir.

Yüz bakımında, sivilce tedavisinde, selülitlerin azaltılmasında ve sıkılaştırıcı olarak mutlaka en doğal bakım ürünü olan maden suyunu kullanmalısınız.

Peki hangi sıklıkta maden suyu kullanımınızı rutinleştirirseniz işe yarar? Elbette bu duruma dair pek çok uzman ve dermatolog yorumlarını ve bilgilerini paylaşmaktadırlar. Genel olarak tavsiye edilen kullanım şekli ise her güne uygun olarak belirlenmektedir.

Yani maden suyu zararsız ve doğal içeriğe sahip bir ürün olduğundan dolayı, tüm rutin cilt bakımlarınızda kullanmanız açısından bir dezavantaj görülmemektedir.

Makyaj temizlemek için, tonik olarak, sıkılaştırıcı olarak, sivilcelerden kurtulmak için, tüm maskeler içerisinde kullanabileceğiniz bir özelliği vardır.

Источник: //www.cilt.net/maden-suyunun-cilde-faydalari/

Maden Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

 • Maden suyu kullanımı ciltte bir ferahlama ve rahatlama sağlar.
 • Cildin pürüzsüzlük kazanmasına yardımcı olur.
 • Cildin yağ, toz ve kirden arınmasını sağlar.
 • Cildi güçlendirir ve gözenekleri sıkılaştırır.
 • Yüzde oluşan mimik çizgilerine uygulandığında bu çizgilerde azaltıcı etki yapar.
 • Cildi derinlemesine temizler.
 • Kırışık oluşumunu yavaşlatır.
 • Ciltteki nem dengesini düzenler.

Cilt Bakımında Maden Suyu Kullanmanın Yolları Nelerdir?

1. Temizleme ile Nemlendirme Arasında Kullanın
Cildinizi temizleme ürününüzle yıkadıktan sonra pamuğa bir miktar maden suyu sürüp cildinizi bu pamukla silin ve ardından nemlendiricinizi uygulayın. Ayrıca cildinize uyguladığınız özel bir maske sonrası kullanacağınız maden suyu ile maskenin cildinize olacak faydalarını da arttırabilirsiniz.

2. Toniğinizle Beraber Kullanın
Yüzünüze uygulayacağınız toniği pamuğa sürmeden önce pamuğu maden suyu ile ıslatın. Bu şekilde pamuk zaten ıslak olacak ve gerektiğinden fazla tonik ilave etmeniz gerekmeyecektir. Bu yöntemde tek dikkat etmeniz gereken pamuktaki fazla maden suyunu sıktıktan sonra toniği pamuğa sürmeniz gerektiğidir.

3. Ev Yapımı Güzellik Reçetelerinizde Kullanın
Evde hazırlayacağınız birçok güzellik reçetesinin malzemelerinden bir tanesi de sudur. Bu aşamada musluk suyunun yerine maden suyu kullanmanızda fayda vardır. Böylelikle güzellik reçetelerinizi hazırlarken maden suyunun yararlarını da kazanmış olursunuz.

4. Makyaj Yaparken Kullanın
Bazı kadınlar fondoten ve göz farlarını ıslak kullanmayı severler. Eğer siz de makyaj malzemelerinizi bu şekilde kullanmak isterseniz, musluk suyu kullanmak yerine cildinize çok faydası olan maden suyunu kullanmayı tercih edin.

5. Makyaj Temizlerken Kullanın
Makyaj temizleme malzemeleri kullanmak yerine maden suyu ile makyajınızı temizleyebilirsiniz. Bunun için pamuğa bir miktar maden suyu döküp yüzünüzü silmek yeterli olacaktır. Bu sayede hem makyajınız temizlenecek hem de maden suyunun içerisindeki besleyici mineraller cildinizi canlandıracaktır.

6. Yüz Spreyi Olarak Kullanın
Maden suyunu sprey başlığı olan bir şişeye doldurup gün içerisinde yüzünüze sıkabilirsiniz. Bunun amacı ise makyajınızı sabitlemek ya da cildinizi nemlendirmektir.

7. Sivilce Tedavisinde Kullanın
Zaman zaman cildinizde sivilceler oluşuyorsa, 1 çay bardağı maden suyu ile 3-4 damla limon suyunu karıştırıp sivilcelerin üzerine sürebilirsiniz.

8. Selülit Tedavisinde Kullanabilirsiniz
Maden suyunun sıkılaştırıcı özelliği vardır ve bu sebeple maden suyu ile yapılacak masaj selülitlerde azalma sağlayacaktır.

9. Saç Spreyi Olarak Kullanın
Bazı kadınlar saçlarını maden suyu ile yıkamanın ciddi farklar yarattığını söylemektedir. Eğer sizin de saçınız donuk görünüyorsa, saçınıza bir miktar maden suyu sıkıp ardından kurutmayı deneyebilirsiniz.

Maden Suyu Hakkında Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

• Cildiniz için mutlaka sade maden sularını tercih etmelisiniz. Meyveli ve aromalı ürünler asla cilt bakımında kullanılmamalıdır.

• Tansiyonu yüksek olan kişiler maden suyu içerken dikkatli olmalıdır.

• Bazı kaynaklara göre aşırı maden suyu ya da soda tüketimi böbreklerde böbrek taşı oluşumuna neden olabilir. Bu sebeple aşırı tüketimden kaçınılmalıdır.

Maden suyu ile soda aynı şeyler değildir. Maden suyunun içerisinde karbondioksit gazı doğal olarak bulunurken, sodaya daha sonra ilave edilmektedir. Ayrıca maden suyu mineral bakımından oldukça zengin iken, soda mineral içermemektedir.

Источник: //www.onikibilgi.com/maden-suyunun-cilde-faydalari/

Maden Suyunun Faydaları

Maden Suyunun Cilde Faydaları

Haber güncelleme tarihi 12.06.2019 12:44

Genel olarak soda ile karıştırılan maden suyu içerisinde birçok fayda yer almaktadır. Maden suyu faydaları arasında en önemlisi ise kemik sağlığı ve kalsiyuma katkısıdır.

 Bilindiği üzere maden suyu, insan vücudunda yer alması gereken minerallerin büyük çoğunluğunu içerisinde barındırmaktadır.

İçerisinde magnezyum, kalsiyum, sodyum ve potasyum barındırır.

Soda ile Madun Suyu Arasındaki Fark Nedir?

Soda ile karıştırılan maden suyu arasında büyük bir farklılık vardır. Soda, içilebilir bir suyun karbondioksit karıştırılmış halidir. Maden suyu ise, yer altı sularından elde edilen ve yer altından yüzeye çıkarken zenginleşmektedir. Bu yüzden maden suyu faydaları, sodanın faydalarına göre daha fazladır.

Maden Suyu PH Değeri Ne Kadar?

Ülkemizde çıkarılan birçok maden suyu içerisinde Na-HCO3 yer almaktadır. Aynı zamanda HCO3, Mg-HCO3 tipinde yer alan sulara rastlamaktadır. Maden suyu pH değerleri ise 5,38-8,79 seviyesi arasındadır. Sıcaklıkları ise 10 derece ile 27 derece arasında değişkenlik göstermektedir.

Maden Suyu Bozulur mu?

Maden sularının bozulma gibi bir durumu söz konusu değildir. Ürünlerle son kullanma tarihi eklenmesinin nedeni ise, şişeler dolduktan sonra geçen sürenin ardından dışarıya karbondioksit gazının kaçmasıdır.

Maden Suyu Faydaları Nelerdir?

Yazımızın bu bölümünde ülkemizde de oldukça fazlaca tüketilen maden suyunun faydalarını sizler için listeledik. İşte, her şey de olduğu gibi kullanırken aşırıya kaçınılmaması gereken maden suyu faydaları…

1. Vücut İçerisinde Yer Alan Yağı Dengeler

İçerisinde sülfat ve bikarbonat iyonları bulunan bu sayede vücutta yer alan yağı metabolize eden maden suyu yağ yakma konusunda oldukça faydalıdır. Aynı zamanda sağlıklı bir şekilde kilo kaybının yaşanmasına da sebep olur.

2. Kemikleri Geliştirir

Maden suyu faydaları arasında en önemlisi vücutta yer alan kemiklere mineral ve kalsiyum sağlamasıdır. İçerisinde yer alan maddeler sayesinde diş etine ve dokulara da oldukça katkı sağlamaktadır.

3. Kan Basıncı İçin Faydalıdır

İçerisinde bulundurduğu magnezyum ve kalsiyum kaynakları sebebiyle kan basıncı içerisinde yaşanan dalgalanmaları en düşük seviyeye indirir. Kısacası maden suyu kan basıncının korunmasında çok önemlidir.

4. Sindirim Sistemini Rahatlatır

Ülkemizde maden suyu faydaları arasında en çok bilineni, sindirimi kolaylaştırmasıdır. İçerisinde yer alan sülfat sindirim enzimleri üretilmesinde oldukça önemlidir. Bu sayede şişkinlik ve kabızlık sorunu da ortadan kalkar.

5. Mide Asidinin Dengelenmesi Sağlar

Maden suyu faydaları arasında yer alan mide asidinin dengelemesi oldukça önemli bir faydadır. Mide içerisinde yaşanan ekşime ve yanmayı ortadan kaldırır.

6. Vücutta Yer Alan Kas Gelişimine Katkı Sağlar

İnsanların vücutları kaslardan meydana gelir. Kasların gelişmesi insan yaşamı için oldukça önemli bir etkendir. Potasyum ve magnezyum gibi karışımlardan oluşan maden suyu da vücutta yer alan kasların gelişimine büyük katkı sağlar.

7. Yorgunluğu Engeller

Maden suyu vücut yorgunluğundan çok zihinsel yorgunluğa iyi gelmektedir. Kısaca belirtmek gerekirse maden suyu faydaları arasında en önemlisi kişi hafızasını ve konsantrasyonu arttırmasıdır.

8. Cilt Parlaklığını Arttırır

Maden suyu içerisinde yer alan mineral su, silisyum parçacıklarının en belirgin kaynağıdır. Bilindiği üzere silisyum, güzel bir cildin doğal sırrıdır. Mineral su sayesinde koyu renk lekeler azalır ve cildin parlak görünmesi sağlanır.

9. Saçları Güçlendirir

İnsanların vücudunda saçların bakımı oldukça zordur. Hava koşulları başta olmak üzere birçok şey saçları yıpratır. Maden suyunun içerisinde yer alan PH değeri saçlarda yaşanan kayıp gücü ve parlaklığı geri kazandırmaya yaramaktadır.

10. Cilde Faydalıdır

Bunların yanı sıra maden suyunun cilde de çok faydalı olduğu söylenebilir. Ciltteki kırışıklıklara karşı etkili olan içecek, sivilce sorunlarını da aza indirmektedir. Ayrıca ciltteki nem oranını dengeleyerek daha sağlıklı ve parlak bir cilde kavuşmanıza yardımcı olmaktadır.

11. Böbrek Taşı Oluşumunu Engeller

Böbrek taşı oluşumunu da engelleyen maden suyu, sindirim kolaylığı için etkili bir ilaçtır. Günlük kalsiyum ihtiyacını karşılayan maden suyu kemik yapısını da güçlendirmektedir. Kemik yapısının oluşmasında olumlu katkısı bulunan maden suyu, menopoz döneminde olan kadınlara olumlu katkı sağlar.

12. Bir Çok Hastalığı Önler

Meme kanseri, prostat ve kalp rahatsızlıklara engel olan maden suyu, şeker hastalığının tedavi sürecinde destekleyici olan bileşen, kan basıncını ve şekerini de dengeye sokmaktadır. Karaciğer, safra kesesi ve birçok organın düzenli, dengeli çalışmasına yardımcı olmaktadır.

13. Her Yaş İçin Faydalıdır

Maden suyu doğal içeriği sayesinde vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri karşılamaktadır. Bu yüzden yetişkinlerde her gün maden suyu tüketmek faydalıdır.

Büyüme çağındaki çocuklar içinde faydalı olan maden suyu, vücut için gerekli mineralleri karşılamaktadır. Bu da sağlıklı büyümeye yardımcı olmaktadır.

Hamile kadınlarda ise besinlerin daha kolay sindirimini sağladığı için faydalı bir içecektir.

Önerilen İçerik; Maden Suyu ile Cilt Bakımı

Neoldu.com / Sosyal Fayda

UYARI !
İçeriğimizde yer alan yazılı ve görsel içerikler farklı kaynaklardan derlenerek oluşturulmuş, öneri ve bilgilendirme yazısıdır. Kesin teşhis ve tedavi niteliği taşımamaktadır. Herhangi bir sağlık sorunu karşısında mutlaka doktorunuza başvurunuz.

 Unutmayın sağlık sorunlarında uygulanan tedavi yöntemleri bireylerin biyolojisi, kalıtsal özellikleri, yaş, boy, kilo farklılıkları, alerjik yönleri ve bunlar gibi onlarca farklı duruma göre değişiklik gösterebilir.

Sağlık sorunlarınızın tedavisinde size ancak ve ancak doktorunuz yardımcı olabilir.

Источник: //www.neoldu.com/maden-suyunun-faydalari-1882h.htm

Soda İle Cilt Bakımı

Maden Suyunun Cilde Faydaları

Çok fazla yemek yediğimizde rahatlatıcımız olan sodanın sağlığımız için olduğu gibi cildimize de pek çok yararı vardır. Maden suyunun cilde iyi gelmesinin en önemli sebebi içinde yüksek miktarda bulunan silis maddesidir.

Silis, elastin ve kollajen liflerinin arasında yer alan yumuşak halde bulunan hücreleri güçlendirir ve kırışık oluşumunu yavaşlatmaya başlar.

Maden suyunu doğrudan kullanmak yerine içmenin bile cildinize çok büyük faydası olacaktır ve maden suyu güzelleşme ve bakım sürecinde anahtar malzemelerden birisi olarak da kullanılmaktadır.

 • İçerisinde bulunan bol miktardaki silisyum minerali cildinizi güçlendirir ve gözenekleri sıkılaştırır.
 • Yüze pamuğa sürülerek uygulandığında temizleyici olarak da kullanılabilir. Japonlar çok uzun zamanlardan beri bu yöntemi kullanmaktadır, hatta maden suyu banyosu bile Japonlar arasında popüler bir yöntem olarak kullanılmaktadır.
 • Maden suyu vücudunuzu toksinlerden arındırır, özellikle de cildinizi arındırarak rahatlayıcı etki yapar.
 • Hem yağ yakıcı etkisi hem de temizleyici etkisi sayesinde vücudu kirlerden arındırır.
 • Özellikle sıcak havalarda ferahlatıcı olması sayesinde en çok tüketilen içeceklerdendir fakat aynı zaman cilde sürüldüğünde de ferahlatıcı etki göstermektedir.
 • Yüz kenarlarında gülmekten ve yaşlılıktan oluşan mimik çizgilerine ve küçük kırışıklıklara sürüldüğünde kırışıklık azaltıcı etki gösterir.
 • Cildin nem dengesini düzenlemeye yardımcıdır.
 • Cildin pürüzsüzlük kazanmasında önemli rol oynar.
 • Alacağınız maden suyunun içerisinde nitrit ve amonyak olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bu mineraller faydadan çok zarar gösterebilmektedir.
 • Maden suyunun içerisine doğal yollarla elde edilmiş limon suyu ekleyebilirsiniz, fakat marketlerde satılan limon aromalı sodalardan almanız, sade sodanın gösterdiği etkiyi göstermeyecektir.
 • Hassas kılcal damarlara sahip kişilerin buz kalıplarını yüzlerinde gezdirirken dikkatli olmaları gerekmektedir çünkü yüze aşırı soğuk uygulamak kılcal damarları belirginleştirip çatlamalarına neden olabilir.
 • Maden suyu ile yüzünüzü temizlerken aşırı bir yanma oluyorsa denemeyin, cildinize zarar vermeyin. Aşırı yanma gözlenen kişilerde maden suyu gazı kaçtıktan sonra ve daha ılık şekilde kullanılmalıdır.
 • Yüksek tansiyon hastası olan kişilerin soda kullanımına dikkat etmesi gerekmektedir.
 • 2 yemek kaşığı kil
 • 1 su bardağı soda
 • 1 yemek kaşığı badem yağı

Tüm malzemeleri homojen olarak karıştırın. Ya yüzünüzde istediğiniz bölgelere ya da tüm yüzünüze maske şeklinde uygulayın. 20 dakika bekletip ardından ılık suyla temizleyin.

Malzemeler:

 • 1 su bardağı soda
 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1 yemek kaşığı limon suyu
 • Pamuk topları

Kullanışı:

Malzemeleri karıştırın ve daha sonra pamuk toplarına bu karışımı damlatarak sivilcelerin, aknelerin ve lekelerin üzerine masaj yaparak sürün. 30 dakika bekletip daha sonra ılık suyla temizleyin. Haftada 2-3 kez maden suyu kürlerini uygulayabilirsiniz.

Maden Suyunun Faydaları

Maden suyunun faydaları arasında cilt için pek çok fayda sayılabilir. Maden suyunun doğru kullanılması ile cilt oldukça güzel bir görünüme sahip olur.

 • Maden suyunu düzenli kullanmak kişilerin ciltlerinde bir rahatlama oluşturur. Özellikle kadınlar gün boyu makyaj ile gezmektedir. Makyajlarını çıkarıp düzenli olarak maden suyu ile temizlenen yüzler; bir ferahlığa ulaşır. Bu nedenle daha ferah bir cilde ulaşmak isteyenler için maden suyu son derece etkilidir.
 • Hem kadınlar hem de erkekler için ciltteki en önemli şey pürüzsüz bir görüntüdür. Özellikle yüzlerde pürüzsüz bir görüntü herkesin hayalini kurduğu görüntüdür. Cildin pürüzsüz olması kadınların makyajlarının da ciltte güzel durması noktasında önem taşır. Maden suyu kullanarak cildinizde en iyi pürüzsüz görüntüyü oluşturabilirsiniz. Bu sayede de hayal etiğiniz cilt görüntüsüne ulaşabilirsiniz.
 • Gün boyu dışarıda çalışan insanların ciltleri; kir, yağ ya da toz ile karşı karşıya kalır. Her ne kadar kişiler önlem alsa da bir miktar kir, yağ ya da toz cilde yapışır. Eve gelindiğinde ilk iş, cildi bu partiküllerden kurtarmaktır. Bu nedenle de cildin maden suyu ile temizlenmesi önerilir. Maden suyu cildin temizlenmesinde en etkili yöntemdir.
 • Cilt gözenekleri, kişilerin en rahatsız olduğu konuların başında gelir. Çünkü ciltteki gözeneklerin çok ve geniş olması, cildin güzel görünmesine engel olur. Daha yorgun ve daha yaşlı bir görünüm ortaya çıkarır. Bu şekilde bir görünüm istemeyen kişiler de cilt gözeneklerini sıkılaştırmak ister. Bu noktada kullanılması gereken en iyi ürün maden suyudur. Maden suyu cilt gözeneklerini sıkılaştırarak; cildin oldukça iyi bir görünüme sahip olmasını sağlar.
 • İnsanların yaşı ilerledikçe yüzde oluşan çizgilerde de bir artış meydana gelir. Ancak bu çizgiler yaşlılığı hatırlattığı için insanlar tarafından istenilen bir durum değildir. İnsanlar bu çizgilerden bir an önce kurtulmak ister. Her gün maden suyunu yüzde bulunan küçük çizgilere uygulayarak; kırışıklık durumlarından anında kurtulabilirsiniz.
 • Cildin neme çok fazla ihtiyacı vardır. Çünkü cildin beslenmesi nem yolu ile sağlanır. Bu konuda piyasadaki nemlendirici ürünleri kullanabilirsiniz. Ancak insanlar için doğal ürünler ile cildi nemlendirme oldukça önemlidir. Maden suyu ile cildinizin nem dengesi sağlayabilirsiniz. Ayrıca maden suyu ile cildinizi temizleyebilirsiniz.

Maden Suyunun Kullanımı

Cilde sağladığı faydalardan yararlanmak için maden suyu kullanımı konusunda dikkatli olmak gerekmektedir. Çünkü her madde gibi maden suyundan da daha fazla fayda sağlanmak isteniliyorsa; önerildiği şekilde kullanılması önemlidir.

Maden Suyu Temiz Cilde Uygulanmalıdır

Maden suyundan tam anlamı ile yararlanmak isteniliyorsa öncelikli olarak cildin temiz olmasına dikkat edilmelidir. Makyajlı ya da temiz olmayan cilde uygulanan maden suyu; hiçbir şekilde olumlu bir etkiye dönüşmez.

Kadınlar günlük makyajlarını temizledikten sonra maden suyu kullanmalıdır. Burada dikkat edilecek bir diğer unsur ise cilt temizlenip nemlendirici sürülmemelidir. Yani maden suyunu temizleme ile nemlendirme arasında kullanmak önemlidir.

Maden suyunun kullanımı konusunda izlenmesi gereken en iyi yol; cildin temizlenip maden suyu ile yıkanmasıdır. Daha sonra maden suyu üzerinde nemlendirici uygulamak; cildin yaşlanmasını engeller.

Maden Suyu Makyaj Yaparken Kullanılmalıdır

Kimi insan için enteresan bir bilgi olsa da makyaj esnasında maden suyu kullanımı olanaklıdır. Kadınlar için makyaj son derece önemlidir. Hepsi makyajlarının kalıcı olmasını ve son derece güzel görünmesini ister. Bir takım ufak ipuçları ile makyajınızı son derece mükemmel bir hale getirebilirsiniz.

Far ya da fondöten kullanımında süngerin biraz ıslak olması makyajı daha iyi gösterir. Bu uygulama kadınların en fazla tercih ettiği kullanımdır.

Ancak kadınların bu noktada dikkat etmesi gereken bir diğer ipucu da maden suyu ile ıslatmaktır.

Süngeri musluk suyu yerine maden suyu ile ıslatmak; maden suyunun yararlarını cilt ile buluşturur. Böylece de makyajınız oldukça kalıcı hale gelir.

Maden Suyu Makyaj Temizlerken Kullanılmalıdır

Kadınlar için makyaj yapmak ne kadar önemli ise makyajı temizlemek de o kadar önemlidir. Çünkü makyaj uygun şekilde temizlenmezse; cilt bundan ciddi bir biçimde zarar görür. Özellikle makyajın temizlenmemesi ciltteki kırışıklıkları da ortaya çıkaran bir durumdur.

Makyaj temizleyici ürünler hassas ciltleri son derece tahriş eder. Bu nedenle pek çok hassas cilde sahip olan kadın makyaj yapmaktan kaçınır. Makyajınızı güzel bir şekilde temizlemek için öncelikli olarak maden suyunu kullanabilirsiniz. Pamuğa döktüğünüz maden suyu ile makyajınızı çıkararak; cildinizi gerçek anlamda temizliğe de ulaştırma olanağını elde edersiniz.

Maden Suyu Tonik İle Birlikte Kullanılmalıdır

Toniğin cilde uygulanması cildin sıkılaşması noktasında son derece önemlidir. Çünkü sıkılaşan ciltte kırışıklık görüntüsü ortadan kalkar. İnsanlarda bu sayede son derece genç bir görünüm elde eder.

Tonik uygulamasının olumsuz tarafı ise cilde fazla miktarda kullanılmasıdır. Fazla tonik kullanarak cildinize oluşturduğunuz tüm faydaları ortadan kaldırabilirsiniz.

Bu nedenle tonik dökeceğiniz pamuğa; öncesinde maden suyu dökmek etkili olacaktır. Pamuğa bir miktar maden suyu dökün. Daha sonra pamuktaki fazla maden suyunu sıkın. Arkasından da pamuğa tonik ilave edin.

Bu sayede de cildinize fazladan tonik uygulamamış olursunuz.

Maden Suyu Yüz Maskeleri İle Kullanılmalıdır

Evde hazırlanan yüz maskeleri ile kişiler oldukça güzel ve sağlıklı bir cilde ulaşma olanağını elde eder. Evde hazırladığınız maskelerde su yerine maden suyu kullanabilirsiniz.

Maden suyunun sağladığı faydalar içerisinde su yerine kullanmak son derece önemlidir. Maskenize ekleyeceğiniz suyun maden suyu olması; cildiniz için son derece faydalıdır. Bu nedenle kadınlar evlerinde hazırladıkları maskelerde maden suyu kullanır.

Böylece maske ile elde ettiği güze bir cilt görünümünü, maden suyu sayesinde daha da arttırır.

Ayrıca Maden Suyunun içilerek faydalarını öğrenmek için kısa videoyu izleyebilirsiniz:

Источник: //faydalarinelerdir.net/maden-suyunun-cilde-faydalari-nelerdir

Поделиться:
Нет комментариев

Bir cevap yazın

Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.

×
Рекомендуем посмотреть
Yüzmek Kaslara Olduğu Kadar Beyine de Faydalı
Yüzmek Kaslara Olduğu Kadar Beyine de Faydalı
Zinde kalmak için.. Her mevsim mor tüketmeye dikkat edin..
Zinde kalmak için.. Her mevsim mor tüketmeye dikkat edin..