MLPCare Grubundan Eğitime Yatırım

Hangi şirket bu yıl kaç personel alacak?

MLPCare Grubundan Eğitime Yatırım

Milyonlarca kişinin gözü kulağı, yeni eleman alacak şirketlerde. Bu yıl yaklaşık 8 bin 500 kişi Türkiye'nin önde gelen firmalarında iş sahibi olabilecek. İşte o şirketler…

İnsan kaynakları danışmanları, şirketlerin 2018 yılında işe alımlarda temkinli bir yaklaşım sergilemesini bekliyor. Ancak gelen bilgiler özelikle perakende, sağlık, eğitim, e-ticaret ve hızlı tüketim sektörlerindeki şirketlerin ciddi bir istihdam artışı planladığını gösteriyor.

Ekonomist Dergisi’nden Özlem Bay Yılmaz ve Fatoş Bozkuş’un araştırmasına göre önümüzdeki yıl 50 şirket yaklaşık 80 bin 500 kişiyi işe almaya hazırlanıyor. İşte detaylarıyla hangi şirketin kaç personeli alacağını gösteren o araştırma:

Türkerler Holding

8.000 -Sağlık, enerji ve inşaat sektörlerine yönelik farklı pozisyonlarda alım yapılacak.

İSS

10.000 – Saha, yönetim ve destek pozisyonları için alım yapılacak.

LCW

8.000 – Ağırlıklı olarak mağazacılık pozisyonları için alım yapılacak.

Migros

6.500 – En yoğun alım mağaza kadroları için mağaza yöneticisi ve mağaza personeli kadrolarına yapılacak.

Acıbadem

3.500 – Ağırlık olarak hasta hizmetleri ve hemşirelik hizmetleri kadrolarına alım yapılacak. Ayrıca biyomedikal, lojistik ve bilgi sistemleri kadroları için de işe alım olacak

THY

3.500 – Ağırlıklı olarak host ve hostes kabin memur alımları yapılacak.

Comdata Türkiye

3.000 – Müşteri temsilcisi, takım lideri ve operasyon yöneticisi rolleri kapsamında alım gerçekleştirilecek.

Simit Sarayı

2.750 – Saha ve üretim kadrolarına alım yapılacak.

MLPCare Grubu

2.500 – Hekim, hemşire, sağlık personeli, misafir hizmetleri danışman/yetkilileri, raportör; destek fonksiyonlar kapsamında ise satınalma, finans, faturalama, İK, teknik hizmetler, bilgi sistemleri ve otelcilik departmanlarında yönetici/uzman pozisyonları pozisyonlarında işe alım yapılacak.

Erdemoğlu Holding

2.500 – Üretim ve saha pozisyonlarına ağırlıklı alım yapacak.

Securitas

2.000 – Saha ve idari kadrolar için işe alım yapılacak.

Penti

2.000 – Ağırlıklı olarak mağaza yöneticisi ve satış danışmanı alımları olacak.Genel müdürlükteki özellikle dijitalleşme ve yurtdışında büyüme stratejisine bağlı olarak oluşan pozisyonlarda da alım yapılacak.

Metro Toptancı Market

1.580 – Mağazalara reyon ve kasa görevlilerinden departman yöneticilerine, mağaza yönetim ekiplerinden merkez kadrolarına kadar pekçok pozisyon için alım yapılacak.

Doğa Koleji

1.500 – Her branştan öğretmenler işe alınacak.

Pegasus Hava Yolları

1.400 – Pilot, kabin memuru ve yer işletme operasyonları için işe alım yapılacak.

Vakıank

1.000 – Memur ve uzman yardımcısı unvanlarının yanı sıra denetim, bilgi işlem ve diğer birimlerinin ihtiyaçlarına göre işe alım yapılacak.

IKEA

1.000 – Mağazalarda satış, lojistik, müşteri hizmetleri, yiyecek ve içecek, finans ve operasyon, insan kaynakları ile iç mekan ve görsel tasarım departmanlarında görev alacak yönetici, uzman ve ekip üyesi pozisyonlarına işe alım yapılacak.

Garanti Bankası

1.000 – Ağırlıklı olarak gişe asistanı, telefon bankacılığı müşteri temsilcisi, operasyon merkezi asistanı ve müşteri işlemleri yetkilisi alımları yapılacak.

Netlog Lojistik

1.000 – Hem mavi yaka hem de beyaz yaka pozisyonlarında istihdam gerçekleştirecek.

Auto King

870 – Ağırlıklı olarak uygulama teknisyenleri, müşteri temsilcisi, servis danışmanı, hasar uzmanı pozisyonları başta olmak üzere tüm pozisyonlarda alım yapılacak.

Koton

800 – Ağırlıklı olarak lojistik ekiplerine ve mağazacılık pozisyonlarına alım yapacak. Ayrıca finanstan pazarlamaya, planlamadan tedariğe, insan kaynaklarından bilgi teknolojilerine, marka yönetiminden ihracata, farklı departmanlarda da alım olacak.

Gratis

800 – Mağaza müdürü, mağaza müdür yardımcısı, satış danışmanı, depo elemanı, seiyat elemanı pozisyonlarının yanı sıra genel müdürlükteki çeşitli bölümler için de uzman ve yönetici seviyelerinde işe alımlar yapılacak.

Mado

750 Ağırlıklı olarak mağazacılık pozisyonları için alım yapılacak.

Vodafone

500 – Teknoloji, müşteri operasyonları, satış, kurumsal ve bireysel iş birimlerine ağırlıklı olarak alım yapılacak.

Orka Holding

500 – Perakende satış ve pazarlama pozisyonları için alım yapılacak.

Kasap Döner

500 – Yeni restoranlar için şube müdürü, kasiyer, lavaş ustası, ızgara ustası, döner ustası, mutfak personeli, garson ve komi pozisyonlarında eleman alımı yapılacak.

Teknosa

500 – Ağırlıklı olarak, mağazacılık pozisyonları için işe alım gerçekleştirilecek. Merkez ofis içinse bilgi teknolojileri ve İklimsa İş Birimi ekiplerine alım yapılacak.

Kahve Dünyası

500 – Ağırlıklı olarak mağazacılık pozisyonlarına personel alımı olacak.

EY Türkiye

400 – Ağırlıklı olarak İstanbul ofisi için genç yetenek ve deneyimli personel alımı yapacak.

Paşafırını

400 – Ağırlıklı olarak yeni şubeler için alım yapılacak.

Yıldızlar Yatırım Holding

400 – Operatör, teknisyen, formen, mühendis, birim yöneticisi, ofisler için uzman, bölüm müdürleri alınacak.

Mercedes-Benz Türk

350 – AR-GE ve IT pozisyonları başta olmak üzere SAP danışmanları, proje yöneticileri, süreç danışmanları ve tecrübeli AR-GE mühendis pozisyonları için işe alım yapılacak.

Vakıf Katılım

350 – Gişe, operasyon ve pazarlama bölümleri başta olmak üzere genel müdürlük kadrolarına işe alım yapılacak.

Coca Cola İçecek

350 – Satış departmanı ve giriş seviyesi pozisyonları için alım yapılacak

Yataş Grup

300 – Mühendis, IT uzmanı, kategori yöneticisi ve uzmanları, bayi satış geliştirme yöneticisi, mimar, uluslararası satışlar yöneticisi ve uzmanı, ülke müdürü, tasarımcı gibi pozisyonlar için alım yapılacak.

Kuveyt Türk

200 – Satış, pazarlama, ürün geliştirme, iş analitiği ve veri analizi başta olmak üzere farklı uzmanlık alanlarında işe alım yapılacak.

Deloitte Türkiye

200 – Denetim, vergi, danışmanlık, risk danışmanlığı ve finansal danışmanlık alanlarında yeni mezun ve ihtiyaca göre deneyimli personel için işe alım yapılacak.

Kilim Mobilya

200 – Saha ve üretim kadrolarına alım yapılacak.

Ekol Lojistik

200 – Planlama, AR-GE, müşteri hizmetleri ve depo operasyon birimleri için alım yapılacak.

Fuzul Grup

179 – Tekniker, mimar, mühendis ve satış uzmanı pozisyonlarına alım yapılacak.

Caffe Nero

150 – Ağırlıklı olarak barista pozisyonda istihdam planlanıyor.

Kale Endüstri Holding

150 – Satış, pazarlama, bilgi teknolojileri, tedarik yönetimi ve üretim alanlarında alım yapılacak.

Doğtaş – Kelebek

120 – Mavi yaka kadrolarına 100 kişi alınacak. Biga, Düzce, genel merkez beyaz yaka pozisyonları için ise 20 kişilik işe alım planlanıyor.

Aytemiz

120 – Özellikle satış, yatırım, pazarlama ve mali işler departmanlarına alım yapılacak.

Tur Assist

120 – Çağrı merkezi personeli alımı yapacak.

Albaraka Türk

100 – Ağırlıklı olarak bankacılık pozisyonları için alım yapılacak.

Danone Türkiye

100 – Saha ve merkez ofis satış pozisyonlarının yanı sıra finans, pazarlama gibi farklı departmanlar için de alım yapılacak.

Источник: http://finans.mynet.com/haber/detay/foto-analiz/hangi-sirket-bu-yil-kac-personel-alacak/146687/

En Karlı Yatırım Tavsiyeleri 2019

MLPCare Grubundan Eğitime Yatırım

En karlı yatırım araçları hakkında bilgi vermeden önce Nasıl yatırım yapılır?” sorusunun cevabını vermek daha doğru olacaktır.

Neye ve Nasıl yatırım yapılır?

Paranızı hangi aracı kullanarak değerlendireceğiniz konusunda kararsız olabilirsiniz. Aşağıdaki maddeler size uygun olan yatırım aracını bulmanıza yardımcı olacaktır.

 • ayrılan para miktarı,
 • düşünülen vade,
 • seçilecek araç hakkındaki yetkinlik durumu,
 • risk faktörü

Hangi Yatırım Aracını Seçmeliyim?

Ayırdığınız para miktarına göre çok çeşitli yatırım yolları seçilebilir. Kar etmek istediğiniz süre sizi kısa, orta ve uzun vadeli seçeneklere yönlendirecektir. Yeterli bilgi sahibi olmadığınız bir araca para bağlamak fazla riskli olabilir. En azından çevrenizdeki güvenilir kişilerin size rehberlik edebilme yetkinliğinin olması önemlidir.

Sizin için en iyi yatırım aracı ancak bu kriterler ışığında bulunabilir. Aşağıdaki yatırım tavsiyeleri, belirlediğimiz bu kriterler ışığında dikkate alınmalıdır:

En iyi yatırım

En Karlı Yatırım Araçları

Aşağıdaki para yatırım önerileri ışığında sizin için en doğru yatırım aracını bulabilirsiniz. 2019 Ocak ayı itibariyle dikkat çeken yatırım araçları şunlar:

Mevduat Faizi

Bankaların mevduat faizleri şu anda oldukça yüksek. Paranızı 32, 90, 180 veya 360 günlük vadeli hesaplara yatırarak güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

En yüksek faiz veren bankalar hakkında bilgi almak isterseniz https://yatırımhaber.com/bankalarin-vadeli-hesap-faiz-oranlari-2018/ adlı bağlantıyı mutlaka ziyaret edin.

Gayrimenkul Yatırımı

Her ne kadar durgun olsa da emlak sektöründe karşınıza yüksek karlı fırsatlar çıkabilir. Ayrılan para miktarına göre çeşitli yatırım yolları seçilebilir. Örneğin; yaşadığınız yerde şehirleşmenin yeni yeni geliştiği bölgeler olacaktır. Bu bölgelerden satın alacağınız arsa-arazi gibi gayrimenkuller sizin için karlı olabilir.

Özellikle büyük şehirlerin sınırları içinde bulunan ve değerlenmesi muhtemel olan meiler hakkında birçok makale yazdık. Bu makaleleri aşağıda listeledik:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK ARSA YATIRIM TAVSİYELERİ:

Emlak Yatırımı Önerileri

Altın

En çok tercih edilen araçlardan birisidir. Halk arasında en garanti yatırım aracı olarak görülmektedir. Özellikle piyasa koşullarının yüksek riskli olarak görüldüğü dönemlerde insanların sığındığı liman altındır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Altın konusunda çeşitli yatırım önerileri paylaştığımız ve altın alış-satışından kar etmeyi hedefleyen okurlarımıza faydalı olacağına inandığımız makaleye https://yatırımhaber.com/altin-yatirimi-nasil-yapilir/ bağlantısına tıklayıp erişebilirsiniz.

Döviz Yatırımı

Döviz; genelde kısa ve orta vadeli bir seçenek olduğundan, bu aracı kullanmak istediğiniz zamanlarda döviz fiyatlarının düşük olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca dünyadaki ve ülkedeki gelişmeleri de takip etmelisiniz çünkü piyasalar bu gelişmelerden çok etkilenmektedir.

Döviz ve altın için genelde kısa vadeli yatırım önerileri geçerlidir. Gündemi takip eder ve politik olayları iyi analiz edebilirseniz, döviz sizin için uygun bir yatırım olabilir. Döviz hakkında ayrıntılı bilgi verdiğimiz makaleyi https://yatırımhaber.com/doviz-yatirimi-nasil-yapilir/ bağlantısına tıklayıp okumanızı öneririz.

Forex

”Foreign Exchange” yani ”döviz piyasaları” anlamına gelen Forex uluslararası bir piyasadır. Forex aracılığı ile uluslararası platformda döviz, kıymetli madenler, hisse senedi, zirai ürünler vs alım satımı sanal olarak yapılır. Piyasaları anlık takip ederek bu alım satım işlemlerinden ciddi karlar elde edilebilir.

Forex, konu hakkında bilgili kişiler için en karlı yatırım araçları arasındadır. Forex ve piyasalar hakkında bilgi sahibi değilseniz öncelikle Forex konusunda profesyonelleşmiş kişi ya da kuruluşlardan eğitim almalısınız. Aksi taktirde bu seçenek fazla riskli olabilir.

Forex’e bir başlangıç yapmak istiyorsanız https://yatırımhaber.com/forex-nedir-nasil-oynanir/ bağlantısına tıklayıp ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Hisse Senedi

Hisse senedi alış – satışı yaparak güzel kazançlar sağlamak mümkün. Firmaların hisse senetlerini borsa gibi ortamlar aracılığıyla satın alabilirsiniz. Bunun için yapılması gereken ilk şey bir yatırım hesabı açmaktır. Bu hesabı, müşterisi olduğunuz bir bankadan veya finansal aracılık hizmeti veren güvenilir bir kurumdan açabilirsiniz.

Yatırım hesapları hakkında detaylı bilgi almak için https://yatırımhaber.com/banka-yatirim-hesabi-nedir-hangi-bankadan-yatirim-hesabi-acmali/ adlı bağlantıya tıklayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Birçok vatandaşın tercih ettiği araçlardan olan hisse senedi hakkında yazdığımız, özellikle konu hakkında tecrübesi olmayan okurlarımıza ciddi yardımı dokunacağına inandığımız makaleye https://yatırımhaber.com/hisse-senedi-nasil-alinir/ bağlantısı üzerinden erişebilirsiniz.

VİOP (Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası)

Son yıllarda ülkemizdeki yatırımcıların çok tercih ettiği platformlardan birisi olan VİOP, vadeli işlemlerin alış – satışına dayalı olarak kurulmuş bir araçtır. Özellikle Sermaye Piyasaları Kurulu’nun Türkiye üzerinden Forex piyasalarına giriş için Forex hesabına en az 50 bin TL ya da muadili tutar yatırma zorunluluğu getirmesiyle VİOP, insanların ilgisini daha çok çekmiştir.

Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası, Forex kadar yüksek riskli bir araç değildir. Ancak konu hakkında hiçbir bilgiye sahip olmayan birisi için VİOP piyasaları da riskli olacaktır. Bu sebeple VİOP hakkında en azından temel bir bilgi edindikten sonra aracı kuruluşların deneme sürümlerinde işlem yaparak tecrübe kazanmanızı tavsiye ederiz.

Konu hakkında bilgi almak isterseniz Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası hakkında birçok ayrıntıya değindiğimiz makaleyi https://yatırımhaber.com/viop-nedir-viop-nasil-oynanir/ bağlantısına tıklayıp hemen görebilirsiniz.

Yatırım Fonları

Teknik konularda yeterli bilgiye sahip olmayan ve piyasa takibi yapmayan girişimcilere uygun; karlı ve risksiz araçlardan birisi de fonlardır.

Yatırım fonları; profesyonel kurum ve kişilerce yönetilmek suretiyle, birçok kişinin parasıyla oluşturulan fon havuzunu, çeşitli araçlar vasıtasıyla büyütmeyi hedefler. Fon seçerken risk durumunu siz belirleyebilirsiniz.

Böylelikle alacağınız riski önceden belirleyerek en garanti yatırım araçlarından birini seçmiş olursunuz.

Bu fonlar; borsalarda işlem gören kıymetli madenler-emtialar, borçlanma senetleri ve hisse senetleri gibi çeşitli araçlar vasıtasıyla kar edebilmektedir. Bu tip portföyler profesyonel kurumlar ve kişilerce yönetildiği için amatör girişimciler açısından en doğru yatırım araçlarından biri olabilir.

Yatırım fonu hakkında merak ettiğiniz birçok soruyu cevapladığımız makaleyi okumak isterseniz https://yatırımhaber.com/yatirim-fonu-nedir-yatirim-fonu-nasil-alinir/ bağlantısına tıklayınız.

Yatırım Fonları

Devlet Tahvili – Hazine Bonosu (REPO)

Devlet tahvili ve hazine bonosu en risksiz yatırım araçları arasındadır. Bu iki araç da devlet güvencesindedir. Devlet bu kıymetli kağıtları tüketicilere belli bir fiyattan satar. Kağıtların vadesi dolunca tüketiciye ana para ve faiz farkını ödeyip geri alır.

Yani devlet tahvili ve hazine bonosunun vadesi de faizi de bellidir. Hazine bonosunun vadesi 1 yıldan azdır; devlet tahvilinin vadesi ise en az bir yıldır. Bu nedenle devlet tahvilleri uzun vadeli birikim aracı olarak düşünülebilir. Bu tür araçların getirisi çok olmayacaktır ama risksiz olmasından dolayı çok tercih edilmektedir.

Repo sınıfına giren diğer araçlar şunlardır:

 • Borsada işlem gören borçlanma senetleri ,
 • Kamu ortaklığı idaresi ve Toplu Konut idaresi tarafından ihraç edilen borçlanma senetleri,
 • Banka bonoları,
 • Banka garantili bonolar,

Borsa

Borsada en çok yapılan işlem; firmalara ait hisse senetlerini alıp satarak kar etmektir. Bu işlemlerin risk faktörü, kişilerin yetkinliğiyle alakalıdır. Bu tip platformlarda yüksek risk aynı zamanda yüksek kar da demektir. Yani borsa konusunda bilgiliyseniz bu kanal size çok kazandırabilir.

Gerekli piyasa takibiyle ve deneme hesaplarıyla türev ürünlere yatırım yapılarak borsa için başlangıç düzeyinde tecrübe edinilebilir. Yeterli tecrübe edinmeden borsada işlem yapmak ise fazla riskli olacaktır. Borsa piyasasında yeni olan okurlarımıza en çok verdiğimiz yatırım önerisi; düşük tutarlarla piyasaya giriş yapmalarıdır.

Özellikle yeni başlayanlara bilgi ve tavsiyeler verdiğimiz makalemize geçmek isterseniz https://yatırımhaber.com/borsa-nasil-oynanir-borsa-tuyolari/ bağlantısına tıklayınız.

Bitcoin

Bitcoin, herhangi bir resmi kurumla ilişkisi olmayan sanal bir para birimidir. Şu anda gündemi yoğun bir şekilde işgal eden bu birim, özellikle küçük yatırımcının iştahını kabartıyor.

Ancak son zamanlarda yaşadığı ciddi düşüşler, bitcoinin tüketiciler için yüksek risk teşkil ettiğini kanıtlıyor.

Bir dönem en iyi yatırım fırsatları arasında gösterilen Bitcoin, yaşadığı sert düşüşlerle insanların gözünü korkutmaya başladı.

Tüm bunlara rağmen popülerliğini koruyan bu sanal para birimi, internet üzerinden özel bir şifreleme sistemi ile kullanılıyor. Gelişen sistemlerle artık bitcoini normal paraya çevirmek de mümkün. Bazı işletmeler bitcoin ödemesi alarak da müşterilerine hizmet edebiliyor.

Bunu takiben geçtiğimiz günlerde İstanbul Tahtakale’de ilk Bitcoin Ofisi de hizmete başladı. Serbest döviz piyasasının merkezi olarak bilinen Tahtakale’de açılan bu ofis vatandaşlara Bitcoin satın alma ya da bozdurma imkanı veriyor.

Bütün bunlar sanal paraların gelecekte daha önemli bir yere sahip olacağının göstergesidir.

Herkesin dilindeki bitcoin hakkında internet ortamında dolaşan bilgileri fazla karmaşık bulduk.

Okurlarımızın da bu konuyu merak ettiklerini düşünerek Bitcoin hakkında herkesin kolayca anlayabileceği bir yazı hazırladık.

Bitcoin sanal para sistemini örneklerle açıkladığımız yazıya geçmek için https://yatırımhaber.com/bitcoin-nedir-bitcoin-nasil-alinir/ adlı bağlantıya tıklayınız.

Bireysel Emeklilik Sistemi

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)

BES, aslında uzun yıllardır var olan bir sistemdir. Ancak 2013 yılından beri devletin BES birikimine yaptığı destek ile özellikle uzun vadeli birikim aracı arayanlar için avantajlı bir seçenek haline geldi.

Sistem, kişilerin gelirlerinden her ay belirli bir tutarda kesinti yapmak suretiyle işliyor. Bu şekilde vatandaşlardan toplanan tutarlar bir fon haline getirilip devlet eliyle işletiliyor. Vatandaşın sisteme yatırdığı paranın yüzde yirmi beşine kadar devlet desteği verilebiliyor.

Böylece kişi emekliliğine kadar yatırdığı miktarın yüzde yirmi beşine kadar kar etmiş oluyor.

BES için verilen devlet desteğinden; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, mavi kart sahipleri ve işvereni-ödeyeni olmayan herkes yararlanabiliyor. Devletin BES için vatandaşa vereceği katkının tutar olarak senelik üst sınırı; brüt asgari ücretin yüzde yirmi beşi olarak belirlenmiştir.

Vatandaşların devlet katkısı alabilmeleri için, Bireysel Emeklilik Sistemi’ne dahil olma tarihinden itibaren en az 3 yıl boyunca sistemde kalmaları şarttır. 3 yıldan daha az sürede sistemden çıkan kişiler, sadece sistemdeki ana parayı alabiliyorlar. Kişi hiçbir şekilde zarara uğramadığı için BES risksiz yatırım araçları sınıfına giriyor.

3 yıl boyunca sistemde kalanlar; 3. yılın bitiminde devlet desteğinin yüzde on beşini tahsil edip sistemden çıkabilirler. 6 yıl boyunca sistemde kalanlar 6.

yılın bitiminde devlet desteğinin yüzde otuz beşini; 10 yıl boyunca kalanlar ise 10. yılın bitiminde devlet katkısının yüzde altmışını çekebiliyorlar.

Bireysel emeklilik devlet desteğinin tamamını alabilmeniz için emekliliğinize kadar sistemde kalmanız gerekiyor.

Источник: https://xn--yatrmhaber-zubb.com/en-kazancli-yatirim-tavsiyeleri/

Sağlık devinden eğitime büyük yatırım

MLPCare Grubundan Eğitime Yatırım

2016-2017 akademik yılında “Tıp Fakültesi”, “Sağlık Bilimleri Fakültesi” ve “Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu” olarak kapılarını açacak olan İstinye Üniversitesi, tam burs ve yüzde 25 burslu olarak öğrenci kabul edecek.

Üniversitenin “Tercihini Yap, Yaşatmayı Seç” adlı toplantıda konuşan MLPCare Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve İstinye Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Muharrem Usta : “Sağlık ve eğitim aslında birbirine çok yakın alanlar. Liv Hospital, Medical Park ve VM Medical Park Hastaneleri olarak sağlık sektöründe 25 yıllık bir deneyimimiz var.

Bu deneyim bize ülkemiz sağlık sektörünün nitelikli insan kaynağına olan ihtiyacını gösterdi. İşte İstinye Üniversitesi’ni bu ihtiyacı karşılamak için kurduk. Ulusal ve uluslararası çapta tanınan akademisyen ve bilim insanlarını eğitim kadromuza kattık. İstanbul’un merkezi Topkapı’da dev bir sağlık kampüsü inşa ettik.

Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, İstinye Üniversitesi tüm bu olanakları ile sadece geleceğin doktorlarını, hemşirelerini veya sağlık hizmetlerinde görev alacak diğer çalışanlarını değil, geleceğin bilim insanlarını ve akademisyenlerini de yetiştirecek” dedi.

“Araştırma üniversitesi olacağız”

Toplantıda konuşan İstinye Üniversitesi Rektörü Melih Bulu ise bu yıl açılacak bölümler ve üniversite hakkında şu bilgileri verdi: “Öğrencilerimize disiplinler arası bir eğitim sunacağız.

Böylece öğrenciler herhangi bir bölüme girip oradan mezun olabileceği gibi, isterlerse başka bölüm ve alanlardan dersler alabilecek. İstinye Üniversitesi olarak sağlık alanında tam donanımlı bir araştırma hastanesi olarak eğitim vereceğiz.

Bu yıl öğretime başlayacak tıp fakültesi, sağlık bilimleri fakültesi ve sağlık hizmetleri meslek yüksek okulu ile önce sağlık alanında; yakın gelecekte ise diş hekimliği, eczacılık, fen-edebiyat, mühendislik, iktisadi ve idari bilimler ve mimarlık fakültelerinin de eğitim hayatına başlamasıyla diğer dallarda da ülkemizin önde gelen eğitim kurumları arasına gireceğiz.”

Bilimsel araştırmalara çok önem verdiklerini değinen Rektör Bulu, “Büyük araştırma laboratuvarları kurduk. Bu laboratuvarlardan hem öğrencilerimiz hem de akademisyenlerimiz yararlanacak.

Çünkü kadromuzda çok önemli bilimsel çalışmalar yapan yerli ve yabancı akademisyenler var.

Biz bilimsel çalışmaların İstinye Üniversitesi laboratuvarlarında tamamlanmasını ve bu birikimin yeni nesillere ülkemiz sınırları içinde aktarılmasını istiyoruz” dedi.

“Tıp eğitimine bambaşka bir bakış açısı getireceğiz”

Tıp mesleğinin artık belirli sınırlar içinde kalmadığına dikkat çeken İstinye Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Oktar Asoğlu, “Sadece doktor değil, çok farklı alanlarda görev alacak tıp insanları yetiştireceğiz” dedi.

“Tıp mesleği değişiyor. Tıp ile mühendisliğin birleştiği yeni açılımlar geliyor. Tedavi protokolleri artık bu değişime uygun olarak yeniden düzenleniyor. Örneğin sağlık teknolojileri alanında kullanılan cihazların üretiminde makine mühendisleri ile birlikte tıp doktorları da çalışıyor.

Biz bütün bu değişimlerin alt yapısını hazırlayarak geliyoruz. Buradan doktor olarak mezun olanlar araştırmada ve geliştirmede, sanayide ve daha pek çok alanda katkı sağlayabilecek nitelikte olacak. Bilim, insanlığın hizmetine döndüğü zaman anlam kazanır. Tıp fakültemiz de bunları yapmak üzere geliyor.

İstinye Üniversitesi, “Liv Hospital”, “Medical Park ” ve “VM Medical Park” olmak üzere üç ayrı hastane markasını tek çatı altında buluşturan MLPCare Grubu’nun 25 yıllık bilgi ve birikiminin devamı olarak, 21. Yüzyıl Anadolu Vakfı tarafından 2015 yılında kurulmuştur.

Eğitim sistemini ve akademik kadrolarını toplumun günümüzdeki ve gelecekteki ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde planlayan İstinye Üniversitesi’nin amacı; toplumun sürdürülebilir gelişiminde sorumluluk ve görev alacak, öğrenme süreci ile kişisel gelişimini hayat boyu devam ettirebilen nesiller yetiştirmektir.

Bu amaçla 2016-2017 akademik yılında İstanbul Topkapı Yerleşkesi’nde; “Tıp Fakültesi”, “Sağlık Bilimleri Fakültesi” ve “Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu” altında 11 ayrı programa öğrenci kabul edecek olan İstinye Üniversitesi, sağlık alanında tam donanımlı bir araştırma hastanesi olarak eğitim verecektir.

Türkiye’de 27 hastanede iki bin doktor ve 14 bin çalışan ile sağlık sektöründe hizmet veren MLPCare Grubu’nun istihdam olanakları, İstinye Üniversitesi’nin en büyük ayrıcalıklarından biridir. Dolayısıyla öğrenciler, eğitimlerine devam ederken staj ve yarı zamanlı iş bulma, mezuniyet sonrasında ise Türkiye’nin en büyük özel sağlık grubunda çalışma olanağına sahip olacaktır.

Источник: https://www.medikalakademi.com.tr/saglik-devinden-egitime-buyuk-yatirim/

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.