Organik Saç Ekimi Nedir, Nasıl Uygulanır?

içerik

Saç Ekimi Nedir? Saç Ekimi Nasıl Yapılır? – Sağlık Ocağım .NET

Organik Saç Ekimi Nedir, Nasıl Uygulanır?

Saç ekimi veya saç nakli işlemi, kişinin ön kısımda dökülmüş olan bölgelere, her iki kulağın arasında bulunan ense kısmındaki bölgelerden ömür boyu dökülmeyecek olan saç kökleri alınarak ön kısımda açılan kanallara yerleştirilmesi işlemidir.

Açıkçası saç ekimi, hastanın kendi saçlarının ense kısmından alınarak ön kısma nakledilmesi işleminin halk arasında bilinen adıdır.

Kişinin ense kısmındaki saç kökü ne kadar kuvvetli ve sık olur ise ön tarafa nakledilen saç miktarı da o kadar sık ve kuvvetli olur.

Saç ektirmek estetik bir operasyondur. Hastanın sağlık sorunları nedeni ile saç ekimi yapılamadığı gibi, sağlık durumu müsait olan kişilere saç ekimi yapılabilir. Saç ekiminde hastanın kendi kararı ve psikolojik durumu önemlidir.

Saç ekiminde kullanılan yöntemler

Saç ekiminde yaygın olarak kullanılan iki yöntem vardır. Saç ekiminin tarihçesine bakıldığında fut yöntemi ile saç ekimi başlamıştır. FUT yöntemi, ense bölgesinden bir bistüri yardımı ile bir dilim şeklindeki saç bölgesinin çıkarılması ve o bölgenin mikroskop altında tek tek saç köklerine ayıklanması şeklinde saç ekimi işlemi yapıldığı için dikiş izi kalırdı.

Günümüzde bu işlem daha kolay ve dikiş izi bile olmadan saç kökleri bir bir alınarak yapılmaktadır ve bu işlem FUE olarak adlandırılır. FUE ingilizce bir tabir (foliküler ünit ekstraksiyonun) kısaltılmasıdır. Saç ekim yöntemi ile kişinin doğal saçlı görünümü sağlanmaktadır. Bu işlem yapılırken ense kısmındaki saçlara zarar verilmeden yapılır.

Ekilen saçlar ne kadar sürede çıkar

Ekilen saçlar ne kadar sürede çıkar?

Saç ekiminden sonra saçların çıkması yapılan ekimin titizliğine, ekim yapılan alanın dokusuna gösterilen hassasiyete bağlıdır.

Ortalama olarak, doğru yapılan saç ekimlerinde 2’ci aydan sonra saç kökleri belirginleşmeye başlar ve hastanın diğer biyolojik özelliklerine bağlı uzamaya devam eder. 4’üncü aydan sonra saçlarda mutlaka uzama başlar. Bu dönemde saçın bakımı da önemlidir.

Ekilen saçın bakımında ilk dönemlerden başlayarak kabuklanmayı önlenmek için losyon ve günlük saç yıkamasında hassas bakım oldukça önemlidir.

Saçın kabuklanma dönemi geçtikten sonra 1’inci ayın sonuna doğru ekilen saçın % 40’ı bazı hastalarda ise % 80’i dökülebilir. Ekilen saçlar normalden fazla dökülür ise koruyucu bir losyon ile korunması ve belli bir dereceye kadar soğutulması gereklidir. Saç ekiminden sonra bazı hastalarda genetik olarak saçların uzaması 6’ıncı aylarda başlar.

Saç ekimi nerede yapılır

Saç ekimi nerede yapılır?

Saç ektirme işlemi kesinlikle hastane koşullarında, tıbbi yardım eşliğinde ve bir uzman doktor tarafından yapılmalıdır. Bu şartlar altında yapılmayan saç ekim işleminde enfeksiyon riski, çok ciddi hastalıklar kapması, farklı bulaşıcı hastalıkların riski söz konusudur.

Merdiven altı olarak tabir edilen koaför salonlarında güzellik merkezlerinde saç ekimi yapılması sakıncalı olabilir. Saç ekiminde kullanılan çeşitli lokal ajanlar vardır.

Bu ajanların dozunun aşılması durumunda, uzman olmayan kişilerin elinde bu ajanların ölüm riskine yol açabileceği unutulmamalıdır.

Saç ekimi işlemi, plastik cerrahide yapılan doku nakli işlemi ile birebir aynı işlemdir. Saç ekimi işlemi plastik cerrah kontrolünde yapılır ise daha başarılı ve güvenli bir işlem olur. Saç ekimi işlemi ameliyathane koşullarında ve imkanlarında yapılmalıdır. Çünkü saç ekimi 6 ile 8 saat süren çok ciddi bir cerrahi müdahaledir.

Saç ekimi nasıl yapılır

Saç ekimi sonrası iyileşme süreci

Saç ekimi operasyonu gün içinde biten bir günlük bir operasyon işlemidir. Hastanın o geceyi rahat geçirebilmesi için, çeşitli ağrı kesiciler ve enfeksiyondan korunması açısından da antibiyotik tedavisi verilir.

Saç ekimi yapıldıktan sonra, birkaç gün kafanın o bölgesi yastığa değmemeli ve şapka benzeri sürtecek herhangi bir şey giyilmemelidir. Saç ekimi işlemi sonrası hastalara bir günlük istirahat verilir ve sonrasında hastalar günlük hayatlarına geri dönebilir.

Saç ekiminden sonra, 3’üncü gün saçların ekim yapılan hastanede yıkanması işlemi yapılır.

Üçüncü günden sonra, önce losyon uygulayıp sonra o bölgeyi hiç ovmadan hafif parmak ucu masajları ile her gün yıkanır. Saç ekimi sonrası hastaların genelinde yüz bölgesinde şişlik oluşabilir ve bu şişlikler bir hafta içinde kendiliğinden inmeye başlar.

Saç ekiminden üç hafta sonra, saçın güçlenmesi bakımından mezoterapi tedavisi ya da losyon tedavisi uygulanabilir. Saç ekiminden sonra, hastaya en az kimyasal madde içeren şampuanlar ve losyonlar önerilir. Saç ekimi sonrası saç ekilen bölgeyi korumak, kafayı bir yere çarpmamak, kanatmamak gereklidir.

Spor yapan kişiler saç ekiminden bir hafta sonra spora başlayabilirler. Denize, havuza girmek isteyen kişiler saç ekiminden bir hafta sonra havuza, denize girebilirler.

Saç dökülmesi nedir – saç dökülmesi tipleri ve tedavisi –– Yaz mevsiminde saç bakımı

Источник: https://www.saglikocagim.net/sac-ekimi-nedir-sac-ekimi-nasl-yaplr/

Organik Saç Ekimi Nedir ve Diğer Yöntemlerden Farkları Nelerdir?

Organik Saç Ekimi Nedir, Nasıl Uygulanır?

Organik saç ekimi fiyatları gibi soruların cevaplarını ve bu işlemlerin nasıl aşama aşama gittiğini sizlere anlatacağız birçok teknikten farklı olan bu durum tamamen doğal ve hiçbir ameliyat gerektirmeden yapılan bir durumdur.

Organik Saç Ekimi

Estetik saç ekimi uluslar arası estetik laboratuarlarında geliştirilmiş bir saç hücre nakli yöntemidir. Organik saç ekimi hastanın kendi yağ hücrelerinden alınan belirli bir miktarda ki yağ sıvısının ölü saç hücrelerinin bulunduğu bölgeye entegre edilmesi ile hücreleri canlandırır ve işleme hazır hale getirilir.

Prp tekniğini de içinde barındıran bu durum şırıngalar ile vücudun belirli yerlerinden yağ sıvısı alınması sonucu başlar. Yağ sıvısının özelliği içinde en güçlü hücreleri bulundurması ve daha canlı olmasıdır.

 Bu işlem hekiminiz ile ön görüşme esnasın da kafa yapınızın ve hatanın olduğu yerlerin tespit edilmesiyle başlar. Daha sonra seans süresi belirlenir ve bu seans süresine göre işlemleri bölünerek önce kafa yapısının şekli ortaya çıkarılarak.

İşlem öncesi süreç şekli fotoğrafları arşivlenerek görsel planlama ile birlikte kararlar alındıktan sonra tedavi sürecine başlanır. Organik saç ekimi iyileşmesi hasta yaşı ile oldukça önemli bir durumdur.

Organik estetik yaptıracak kişilerin kalp ve beyin ameliyatları geçirmiş olup olmalarına çok dikkat edilmeli ve ona göre estetik tekniği belirlenmelidir.

Enjeksiyon İşlemi

Organik saç ekim yaptıranlar her ne kadar söylese de,karın bölgesinden alınan yağların deri üzerine enjeksiyon işlemi ile karın bölgesinde yeni yağ hücreleri hızlıca meydana gelmektedir. En güçlü hücrelerin yağlı bölgelerde olması bu organikliği en özel kılan etkenlerden birisidir.

Enjeksoyun vücuda hiç bir zarar vermez ve hasta olduğu gibi yeni hücreleri ile buluşarak alın ve bölgesinde ki ölü hücreleri de canlandırır ve etkisini hücreleri harekete geçirerek başlatır. Bu işlem şırıngalar ile tamamen doğal olarak hiçbir ameliyat gerektirmeden yapılan bir tekniktir.

Her şeyin doğal olduğu bu operasyonlarda hekiminizin karın bölgesinde ki yağların hücre yapılarından elde ettikleri saf doğal yağlar ile bir miktar karışım elde edilerek işlemin uygulanacağı bölgeye sürülür.

Operasyon ortalama her birey için 3-4 seans gerektiren bir operasyondur, her seansta hücrelerin köklerinde güçlenme meydana gelmesi için hücre köklerinden elde edilen yağlar bölgeye sürülür ve saçların hacmi artırılır.

İlk 1 ay hiçbir seyir göstermeyen bu durum 1 aydan sonra hücre köklerinin meydana çıkması ile işlem hızını artırır. Tamamen doğru teknikler sonucu günden güne bakımları düzenli yapılarak saçların uzaması izlenir.

İşlem Öncesi ve İyileşme Süreci

Organik saç ekim estetik öncesi hasta her ne kadar bu durumu takıntı haline getirse de bu durum psikolojik olarak her bireyde moral bozukluğuna neden olmaktadır.Hastaları bu durum local anestezi operasyonlarına tabii bıraksa da organik saç ekimi tamda bu durum da hastaların ümidi olmuştur.

Karın bölgesinden yağların alınması ile öncesinde bomboş olan ve hiç saç çıkma ümidi olmayan hücrelerin üzerine eklentileri yapıldıktan sonra bir süre beklenilen bu durum hücrelerin tamamen kafa yapısına yerleşmesi ile başlamaktadır.

Öncesinde hiç ümit yokmuş gibi görünse de sonradan zaman zaman diğer kişilerin bu konularda ki yorumları hastaları mutlu etmektedir. Saç ekimi international olan bu durum ülkemizde de son zamanlarda yaygınlık göstererek her hastanın tercih ettiği bir yöntem haline gelmiştir.

İşlem sonrasında beklenilen süre gerçekleştikten sonra ölü hücrelerin üzeri kapanır ve canlı hücreler tamamen kafaya yerleşir. Hücreler tamamen yerleştikten sonra saçların ufak ufak cm cm çıktığı görülür. Önceden yaptıranlar örnek gösterilerek bu sistemin international olarak yapıldığı tüm dünyada kabul edilmiştir.

Saçlar ortalama boyuna geldiği zaman organik hücrelerden elde edilenler ile normal saçlarınız arasında hiçbir fark göremeyeceksinizdir. İnternational olarak uygunluk gördüğü kabul edilen bu durum ekimi sırasında herhangi bir dikiş veya kanama meydana getirmeden hastaya uygulanmış olduğu için saç diplerinin sonuç verme hızını da artırmış olur.

Oganik saç ekimi fiyatları bu durumların etkisi altında olsa da organik saç ekimi oldukça ilgi gören bir operasyon seçimidir. Organik saç ekimi her 18 yaş üstü olan her bireyin organik saç ekimi yaptırması uygundur. Organik saç ekimi yaptıranların tavsiyelerini dikkate almanız moralmen iyi olmanızı sağlar.

Organik Saç Ekimi Fiyatları

İnternational olarak uygulanana organik estetik saç ekimi fiyatları ülkeden ülkeye ve hastaneden hastaneye farklılık göstermektedir. Daha çok büyük şehirlerde bulunan ve uygulanan bu durum ortalama seans bazına bağlı olarak netleşir.

Tamamen bazı doktorlarında sizinle olan hasta doktor yakınlık durum ile alakalı olan bu durum genel baza alındığı takdirde ortalama ülkemizde 4000 TL ile 6000 TL arasında bir bütçeye yaptırılmaktadır.

İnternational olarak baza alındığı takdirde oralarda keşfedilmesi üzerine 1500 Dolar ile 2500 Dolar arasında seyir göstermektedir. Bu işlemin en çok uygulandığı bölge olan america ve etrafında ki ülkeler bu fiyatların daha da altında bu işlemi gerçekleştirmektedir.

Fiyatları belirleyen faktörler tamamen sizin kafa yapınız ve kelliğin ne kadar ilerlediği ile alakalı bir durumdur. Alınana yağ hücrelerinin ve ekipmanların da fiyatı belirlemede ki etkisi oldukça yüksektir.

(Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading…

Источник: https://estetikhayat.com/organik-sac-ekimi

Saç Ekimi Nedir?

Organik Saç Ekimi Nedir, Nasıl Uygulanır?
Yulia Yusipova 2018-11-06T18:42:57+0300 2018-06-22T23:46:25+0300

Saç Ekimi, saç problemleri günümüzde özellikle erkeklerin karşılaştığı problemler arasında yer alır.

Erkeklerin saçlarının dökülmesi sonucunda seyrekleşmesi veya tamamen tükenmesi gibi sorunlar ile karşılaşması normal bir durumdur.

Bu gibi durumlar ile karşılaşanların merak ettiği konulardan birisi saç ekimi nedir konusudur.

Saç ekimi, çeşitli nedenler ile saçları dökülen erkeklerin tekrar saçlarına kavuşması için yapılan estetik operasyon olarak tanımlanabilir.

Saç ekimi nedir denildiğinde saçların dökülmesine neden olan unsurlara dikkat çekmek gerekir.

Saç dökülmesi ve saçın seyrekleşmesi sorunu genetik sorunlara ek olarak yaş ilerlemesi, hastalıklar ve kazalar gibi sorunlardan oluşabilir.

Saç ekimi nedir sorusuna ek olarak saç ekim işleminin yöntemlerinin neler olduğu da merak edilmektedir.

FUT ve FUE olarak iki farklı yöntem kullanılan saç ekimi işlemleri günümüzde yoğun olarak tercih edilmektedir.

FUT olarak bilinen yöntemde ense ve benzeri yerlerde çıkartılan saçlar saha sonra belirlenmiş olan alanlara nakil edilmektedir.

Eski bir yöntem olmakla birlikte yara izi bırakabilir.

FUE yöntemi ise belirlenen bölgeden alınan kıl kökleri başın diğer bölgelerine yerleştirilir.

Çok hassas bir işlem olmasının yanı sıra etkili bir işlemdir.

Saç ekimi nedir denildiğinde bu iki yöntem arasında seçim yapılarak uygulama gerçekleştirilebilir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi

Saç ile ilgili estetik işlemler arasında yer alan saç ekimi ile ilgili merak edilen pek çok husus bulunmaktadır.

Saç ekimi fiyatları bunlar arasında belki de en önemlisidir.

Saç ekimi fiyatları ile ilgili olarak belirleyici olan çok fazla faktör bulunmaktadır.

Öncelikli olarak fiyat aralığını belirleyen en önemli nokta ekim için kullanılan yöntemdir.

Saçların ve saç köklerinin durumuna göre değişen yöntemler saç ekim fiyatları için de belirleyici olacaktır.

Yapılacak olan estetik işlemin fiyatını etkileyecek olan diğer bir konu ise hangi yoğunlukta ve ne miktarda saç ekileceğidir.

Özellikle FUE yöntemi, saçların kökleri ile birlikte tek tek işleme tabi tutulması ve bu işlemin çok fazla zaman alması sebebi ile yorucu ve tecrübe gerektiren bir işlem olarak bilinir.

Ekim yapılacak alanın çok geniş bir alan olması işlemlerin süresini uzatmaktadır. Bu gibi durumlar saç ekim fiyatları için belirleyici etkenler arasında gösterilir.

Saç Ekimi Öncesi

Saç ekimi öncesi her bir kişi için detaylı olarak analiz ve muayene yapılır.

Dökülmenin yoğunluğu ve nedenleri ile ilgili olarak yapılan değerlendirme sonrasında diğer aşamalara geçilir.

Saç ekimi öncesi yapılan muayenede dikkate alınan en önemli konu ense kısmında bulunan saçların yoğunluğu ve kökleri ile ilgili durumdur.

Bu kısımda bulunan saçların ve köklerinin durumu her hangi bir sorun oluşturmayacak şekilde ise buna göre saç ekim yöntemi belirlenir.

Dolayısıyla saç ekim yöntemi saç ekimi öncesi yapılacak muayene ile kişiden kişiye değişen şekilde tespit edilir.

Saç ekimi işlemi estetik bir operasyondur. Bu sebeple diğer operasyonla kadar dikkatli şekilde yapılmalıdır.

Bununla birlikte ekim yapılacak kişinin operasyon öncesinde kan sulandırıcı ağrı kesici gibi ilaçlar almaması tavsiye edilir. Tedavi sürecinin uzatması nedeni ile alkol ve sigara kullanımı üç gün önceden kesilmelidir.

Saç ekimi öncesi, saç ile ilgili olarak kullanılan losyon ve benzeri ürünler kullanılmamalıdır.

Saç ekim işleminin uzun sürmesi nedeni ile bu işlem ile ilgili olarak hazırlık yapılması gerekir.

Saç Ekimi Sonrası

Saç ekimi sonrası yapılan işlemlerin istenilen şekilde sonuç vermesi için dikkat edilmesi gereken bazı huşular bulunur.

Bu hususların arasında ilk sırada saçların yıkanması gelmektedir.

Bu hususta doktor tarafından uygulanması belirtilen yıkama sürecine dikkat edilmelidir.

Özellikle ilk üç gün yıkama yapılmaması gerekir. Sonrasında yapılacak olan yıkama işlemi için özel şampuan ve saç losyonu kullanılmalıdır.

Saç ekimi sonrası losyon ve özel şampuan ile yapılan yıkama sonucu saç derisi yumuşatılarak güçlendirilir.

Yıkama işleminde saçların kökleri zorlanmadan yavaş şekilde ovalayarak yıkama yapılmalıdır.

Saç ekimi sonrası, saç derisinde kuruma ve kabuklanma görülebilir. Bu durumlar özel krem ve losyonlar ile ortadan kaldırılabilir.

Ekim işlemi sonrasında bir ay süre ile deniz ya da havuza girilmemesi tavsiye edilir.

Yaklaşık olarak bir ay boyunca saç derisini zorlayacak aktivite ve hareketlerden kaçınılması gerekir.

Saç ekimi sonrası belli bölgelerde dökülme görülebilir. Bu dökülme sonrasında saçlar sağlıklı şekilde tekrar çıkacaktır.

Saç Ekimi Klinikleri

Saç ekim işlemleri ile ilgili olarak kişilerin dikkat etmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Ekim işlemi öncesi de sonrası da saç ekimi klinikleri en önemli husus olarak görülür.

Saç ekimi klinikleri öncelikli olarak saçların köklerinin sağlık durumunun tespit edilmesi ve ekimde kullanılacak yöntemin belirlenmesinde önem arz eder.

Sonrasında saç ekimi klinikleri ekim işleminin sağlıklı bir şekilde yapılması açısından önemlidir.

Estetik bir operasyon yapılması nedeni ile uygun ortamlarda steril çalışma gerçekleştirilmelidir.

Bu işlemler ekilen saçların tutması ve yeni saçların iyi bir şekilde çıkması için etkili olmaktadır.

Saç ekimi klinikleri için önemli konulardan arasında tecrübe ve bilgi de yer alır. İşlemlerin en iyi şekilde sonuçlandırılması noktasında kullanılan yöntem, araç ve gereç, bilgi ve tecrübe ile birleştirilerek uygulanmalıdır.

Uzman kişiler tarafından uygulanan işlem ekilen saçın tutması ve sağlıklı bir şekilde uzaması için etkili olacaktır.

Bununla birlikte saç ekimi sonrasında yapılan kontroller ve bakımlar saçın istenilen şekle gelmesini sağlar.

Bütün bu unsurlar dikkate alınarak saç ekimi uzman kişilerce gerçekleştirilmelidir.

Dr. Yulia Yusipova bitkisel tedavi uzmanı olarak bitkilerin faydaları üzerinde araştırmalar yapmaktır. Saglikfit.com için ele aldığı makaleler bu araştırmaların gölgesinde hazırlanmaktadır.

Источник: https://www.saglikfit.com/sac-ekimi-nedir

saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar | saç ekimi yaptıranlar

Organik Saç Ekimi Nedir, Nasıl Uygulanır?

Kategori: Anti-aging / Gençlik Sırları – 20.950Yorum Yazın

Saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar özellikle erkekler arasında sayıları hızla artan bir grup. Bu grup artık saç ekimi yaptıranlar forum altında buluşarak iletişimde bulunuyorlar.

Ülkemizde son yıllarda kellik, saç dökülmesi sorunları tüm dünyada olduğu gibi maalesef artıyor. Bu artış saç dökülmesi tedavilerine olan ilgiyi beraberinde getiriyor.

Saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar arasında değilseniz bile siz de bu sorunun potansiyel kişisi olabilirsiniz. Saç ekimi yaptıran biri olarak deneyimimi bu yazıda aktarıyorum.

Saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar arasına nasıl girdim?

Otuzlu yaşlara geldiğimde saçlarımda seyrelmeler başladı. Bu durum başlangıçta beni rahatsız etmedi.

Hatta sigaraya bağlayıp, zamanla sigarayı bırakırsam saç dökülmesi sorunu bitecekmiş gibi algıladım. Saç tipim gereği saçımın ön bölümü her geçen zaman açılmaya devam etti.

Bir gün aynada saçımın önünde bir kanalın arkaya doğru artık neredeyse kelleştiğini fark ettim.

Hemen araştırmaya başladım. Saç ekimi nedir? Saç ekimi nasıl yapılır? Saç ekimi yaptıran varmı?

Önce kellik neden olur sorusundan başlayalım.

sac sıkılaştırma yaptıranlar

Kellik neden olur?

Kellik neden olur sorusunun en yaygın cevapları aşağıda listeleniyor.

 • Stres
 • Erkek tip saç dökülmesi
 • Genetik faktörler
 • Saçkıran
 • Kansızlık, anemi
 • Tiroid hastalıkları
 • Mantar gibi deri hastalıkları
 • Kullanılan ilaçlar
 • Kanser tedavisi
 • Demir, çinko ve protein azlığı
 • Ateşli hastalıklar
 • Doğum sonrası
 • Şok diyetler
 • Saç koparma alışkanlığı
 • Doğum kontrol hapları

Saç ekimi teknikleri

Saç ekimi yaptıranlar arasına katılma maceram sırasında yaşadıklarımı burada paylaşıyorum.

Saç ekimi yaptıranlar 2016 (saç ekimi yaptıranların yorumları 2016) ve saç ekimi yaptıranlar 2017 aramaları yaptım. Bu araştırmalarım sonucunda saç ekimi için birden fazla teknik bulunduğunu gördüm. Örneğin fue, organik saç ekimi, dhi saç ekimi, perkutan saç ekimi, bio saç ekimi, fut saç ekim tekniği, vb.

En iyi saç ekim merkezi yorumlar noktasında ilgi alanıma girdi. Bu sefer saç ekim tekniklerine göre de araştırma yapmaya karar verdim.

Artık      dhi saç ekimi yaptıranlar (dhi saç ekimi yaptıranlar yorumları), bio saç ekimi yaptıranlar, organik saç ekimi yaptıranlar yorumları (organik saç ekimi yaptıranlar forum), traşsız saç ekimi yaptıranlar, perkutan saç ekimi yaptıranlar, organik saç ekimi yaptıran var mı aramaları ve eş dost arkadaş sohbetlerinde alınan önerilerle altı ay geçirdim.

Saç ekimi kararı

Saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar arasında yer almaya karar verdim. Tüm bu araştırmalarım sonucunda Fue tekniği ile saç ekimi yaptırmaya ve PRP uygulatmaya karar verdim.

Bu süreçte saç ekimi yaptıran ünlüler de ilgi alanıma girdi.

Acun Ilıcalı, Murat Boz, Oğuzhan Koç, Tamer Karadağlı, Egemen Bağış, Yalın saç ekimi yaptıran Türk ünlüler olarak tarihe geçtiklerini gördüm!

İstanbul’da bir klinik ve doktorla Fue tekniği kullanılarak saç ekimi konusunda karar verdim. Özel hastanede beni karşıladılar. Gerekli tetkikleri yaptıktan sonra doktorumun önerisiyle kafa derisinin yağ dokusuna kök hücre enjekte edilmesi gibi bir işlemle başlandı. Daha sonra ense ile kulak arkası bölgesinden alınan saçlar tek tek enjekte edildi.

Fue tekniğinin uzun sürdüğünü orada öğrendim. Saç kökleri ile birlikte tek tek toplanıyor ve yine tek tek enjekte ediliyordu. Altı saat süren işlem sonucunda doktorum 2000 civarında greft naklettiğini açıkladı.

İşlem korktuğum gibi acı vermedi. Kızarıklık dışında bir komplikasyon yaşamadım. Ve bekleme süreci başladı. Saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar arasında artık benim adım da vardı.

Sonuçlar

Yaklaşık bir ay sonra saç ekimi yaptıranlar yorumları 2017 aramalarında artık benim de yorumum yer alıyordu. Çünkü sonuçlar olumluydu. Saç ekimi yaptıranlar yorumları arasında çok olumsuz olanları da bulunuyor. Bu konuda arkadaşımın yaşadığı bir deneyimi belirtme istiyorum.

Tam tepe bölgesinde saçsızlık sorunu bulunan arkadaşım beş bin lira ücret ödeyerek saç ektirdi. Ancak hangi teknik kullanıldığını bilmiyor. Saç ekimi ağrılı ve acılı oldu. Kafa derisi içerisine çok miktarda sıvı enjekte edilmiş işlem sırasında. Saç alınan bölge bile günlerce şişmiş vaziyette kaldı. Saç ekimi yapılan bölgede ise ekilen saçların neredeyse yarısı çıkmadı.

Bu arada saç ekimi yalnızca saç nakli şeklinde yapılmıyor. Sakaldan saç ekimi yaptıranlar yanında göğüs bölgesi kıllarının kullanıldığı durumlarla da karşılaşılıyor.

Yalnızca şakaklara saç ekimi yaptıranlar da sonuçlardan memnun olduklarını belirtiyorlar.

Saç ekimi yaptıranlar fiyat

Saç ekimi yaptıranlar fiyat noktasında ödedikleri ücretin çoğunlukla karşılığını aldıklarını belirtiyorlar. Kellik oranına göre ve uygulama tekniğine göre saç ekimi fiyatı değişkenlik gösteriyor. Elbette saç ekim merkezi ve doktorun da maliyete etkisi bulunuyor. Saç ekimi fiyatları 2017 yılında üç bin lira ile altı bin lira arasındaki skalada hareket ediyor.

Saç ekimi yaptıran bayanlar

Saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar arasında kadınlar da yer alıyor. Saç dökülmesi temelde erkeklerin sorunu gibi algılanıyor. Oysa yukarıda kellik nedenlerinde yer aldığı gibi sadece kadınlara özel saç dökülme etkenleri de var. Stres gibi etkenler de tıpkı erkekler gibi kadınlarda saç dökülmesi sorunu yapıyor.

Bu durumda saç ekimi yaptıran kadınların yorumları (saç ekimi yaptıran bayanların yorumları) önem kazanıyor. Saç ekimi yaptıran kadınların yorumlarını buradan okuyabilirsiniz.

Saç ekimi yaptıran bayan ünlüler yani saç ekimi yaptıran ünlü bayanlar arasında Madonna başı çekiyor.

Saç ekimi video

Bu Yazıyı Paylaş!Paylaş!Tweetle!!Pinterest!

Источник: http://www.genckalanlar.com/sac-siklastirma-ekimi-yaptiranlar/

FUE Saç Ekimi

Organik Saç Ekimi Nedir, Nasıl Uygulanır?
FUE Saç Ekimi Nedir? FUE Saç Ekimi Nasıl Uygulanır? Avantajları Nedir?

FUE Saç Ekimi, (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) 2002 yılından sonra uygulanmaya başlanan, ense bölgesindeki saç köklerinin lineer kesi oluşturmadan tek tek toplanması esasına dayanan bir saç ekimi yöntemidir. Küçük punç uçlar kullanılarak yapılan greft toplama işleminde, folikuler unitenin etrafında küçük kesiler oluşturularak saç kökleri invovo olarak birer birer toplanır ve kelleşmenin olduğu alana ekilir.

FUE Saç Ekimi Ek Bilgi

FUE saç ekimi literatüre girerek kabul görmesinin ardından saç ekimi operasyonlarında önemli bir artış olmuştur.

Kendinden önceki yöntemlere göre çok daha konforlu ve rahat olan FUE yöntemi ile saç ekimi işleminde donör alanda kesi yapılmadığı için dikiş gerektirmez ve bu sebeple kalıcı bir iz oluşmaz.

Ayrıca FUE saç ekimi vücudun farklı bölgelerinin de saç ekiminde donör alan olarak kullanılmasına olanak sağlamıştır.

FUE Nedir?

Son 25 yılda saç ekimi alanında önemli gelişmeler yaşanmıştır bunların en önemlisi, saç ekiminin tüm dünyada hızla yaygınlaşmasını sağlayan ve saç ekiminin daha çok tercih edilir olmasına sebep olan FUE Saç ekimi ‘dir.

2002 yılında literatüre giren FUE (Folliculair Unıt Extraction) kesiksiz, dikişsiz ve izsiz saç ekimine imkan vererek çok önemli bir avantaj sağladı.

Böylece doğal ve izsiz saç ekimi tüm dünyada saç dökülmesi için tercih edilen bir çözüm haline geldi.

FUE Saç Ekimi,  foliküler ünite  ekstraksiyonu kelimesinin kısaltmasından oluşturulmuştur.  1990 yılında saç köklerinin içerisinde büyüdüğü ve beslendiği “folikuler unit” kavramı keşfedilmiştir.

Bu saç köklerinin yuvalarıyla birlikte taşınabileceğini, nakledileceği anlamına geliyordu ki çok geçmeden FUT (folikuler unit transplantation)  yöntemi ile saç kökleri hızlı ve rahat bir şekilde nakledilebilmeye başlandı ancak bu yöntem, çok önemli bir dezavantajı da beraberinde getiriyordu.

FUT yönteminde ense bölgesinde ortalama 15-20 cm genişliğinde kalıcı bir dikiş izi bırakmaktaydı.

FUE Saç Ekimi yönteminin avantajları

FUE Saç Ekimi ‘nden kendisinden daha eski bir yöntem olan FUT Yöntemi’nden farklı birçok avantaja sahiptir. FUE yönteminin özellikle kendisinden önceki saç ekim yöntemi olan FUT saç ekimine göre önemli avantajları vardır.

Her iki yöntemde de saç köklerinin toplanma kısmı birbirinden farklıdır. FUT Yöntemi’nde ense bölgesine iki parmak genişliğinde bir kesi oluşturulur ve buradaki deri saç kökleriyle birlikte bir bant gibi olduğu yerden sökülerek, dikilir.

Daha sonrasında ise deriden ayıklanan saç kökleri fue saç ekimi için hazır hale getirir.

FUE  Saç Ekimi Yöntemi ise kesik veya dikişe gerek duyulmadan uygulanır. Saç köklerinin minik hamlelerle bulundukları bölgeden çıkarılır, bu sayede dikiş izi oluşmaz.

FUE Saç Ekimi nin farklarına, avantajlarını ve var olan dezavantajlarına bir göz atalım…

FUE Saç Ekimi Yöntemi’nin Avantajları

 • FUE Saç Ekimi dünyada en yaygın şekilde uygulanan saç ekimi yöntemidir.
 • FUE saç ekimi ense bölgesindeki sağlıklı ve güçlü saç kökleri tek tek seçilir.
 • FUE yöntemi ile yapılan ekimlerde donör bölge çok daha hızlı iyileşir.
 • Operasyon sonrası iz kalmaz.
 • FUE yöntemi sayesinde vücudun farklı bölgelerindeki kıl kökleri de ekim için kullanılabilir.
 • FUE saç ekimi,  saç köklerinin birer birer toplanmasına olanak verir.
 • FUE saç ekimi yönteminde çevredeki saç köklerine zarar gelmemiş olur.
 • FUE tekniği, son yıllarda adını oldukça sık duyduğumuz kalem tekniği olarak bilinen DHI tekniği ile birlikte uygulanabilmektedir.

Saçın kalınlığına ve yapısına göre saç köklerinin çevresinde toplu iğne başından çok daha küçük oyuklar oluşturularak saç köklerinin yuvalarıyla (foliküler unite) birlikte çıkarıl saç kökleri saç köklerinin tek tek toplanması donör bölgenin hızlı bir şekilde iyileşmesine olanak sağlamaktadır.  Günümüzde farklı isimlerle ortaya atılan birçok saç ekimi yöntemi (robotik,  DHI, Micromotor… vs) temel uygulama prensibi olarak FUE Saç Ekimi yöntemine dayanmaktadır.

Doktorunuzun size önerdiği saç ekimi yöntemleri ile ilgili önceden bazı bilgilere sahip olmanız, 4 ile 8 saat süre saç ekimi operasyonunuzda hangi yöntemlerin kullanılacağını ve bu süreçte neler yaşanacağını kavrayabilmeniz adına oldukça önemlidir.

Saç ekimi operasyonu 3 temel aşamadan meydana gelir.

 1. Saç köklerinin toplanması (FUE YÖNTEMİ)
 2. Kanalların açılması (perkütan, dhi, sagital… vb yöntemler)
 3. Saç köklerinin ekilmesi

FUE yöntemi saç köklerinin nasıl toplanacağı ile ilgili bir yöntemdir. Günümüzde adını sıklıkla duyduğumuz robotik saç ekimi uygulaması saç köklerinin bilgisayarlı bir robot aracılığıyla FUE yöntemi ile toplanmasını sağlayan bir işlemdir.

FUE yöntemi, ilk çıktığı dönemlerde manuel punç adı verilen bir cihaz ile gerçekleştirilirken son yıllarda  micromotor adı verilen medikal bir cihaz yardımıyla gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple bazı kaynaklarda aynı yöntem “micromotor fue” olarak da karşınıza çıkabilir.

FUE Saç Ekimi Yöntemi ile Saç Ekimi Öncesi

Saç ekiminin tüm dünyada yaygın ve sorunsuz bir yöntem olarak kullanılmaya başlanmasında bu kadar etkili olan FUE yöntemi ile saç ekimi yaptırmaya karar vermeden önce saç ekimi ve saç ekimi yöntemleri ile ilgili araştırma yapılması tavsiye edilmektedir. Bu anlamda kafanıza takılan soruları doktorunuza da sorabilirsiniz.

Saç ekimi öncesinde, hastaya kan testi yapılır. Hastada lokal şeker hastalığı, tansiyon, hepatit ya da HIV virüsü gibi çeşitli durumlar tespit edilirse, operasyonun akıbetine hastalığın çeşidine göre karar verilir.

Kontrol altına alınmış, düzenli giden şeker hastalıklarında kişiye gerekli tetkikler yapıldıktan sonra saç ekimi operasyonuna karar verilirken, HIV ya da Hepatit gibi başka hastalıklarda operasyonlar doktor kararıyla iptal edilebilir.,


Hangi hastalıklar saç ekimine engeldir? Hangileri değildir? ⇒  
Hangi Hastalıklarda Saç Ekimi Yapılabilir?

FUE Saç Ekimi ile Operasyon Aşamaları

FUE Saç Ekimi ile Saç Köklerinin Toplanması

Öncelikle ense bölgesinden saç kökleri toplanır. Bu işlemde saç kökleri özel medikal bir cihaz ile tek tek gevşetilir. Ardından, tek tek gevşetilmiş saç kökleri greftler halinde toplanır.

Her bir greftin içerisinde 3 ile 8 arasında saç teli bulunabilir. Greftlerin yoğunluğu saç ekim kalitesini ve başarısını yükselten bir faktördür. Bu işlem, greft sayısına göre değişmekle birlikte, 2 – 4 saat arası sürer.

Operasyonun konforlu bir şekilde geçmesi için lokal anestezi yapılır.


İlginizi çekebilecek bir diğer makale ⇒ 
Saç Ekimi Acıtır mı?


FUE Saç Ekimi ile Kanalların Açılması
Saç kökleri toplandıktan sonra hemşireler tarafından ayıklanır ve düzgün bir şekilde bir pede yerleştirilerek ekime hazır hale getirilir.

Greftlerin toplanma işlemi bittikten saç köklerinin toplandığı alan mikrop kapma ihtimaline karşı bandajlanır. Bu işlemin ardından hasta sırt üstü yatırılır. FUE saç ekimi ile kanalların açılması için, ekim yapılacak olan alan lokal anestezi ile uyuşturulur.

Ardından kanal açma işlemine geçilir. Kanal açılması işlemi mikro-pen denilen ucu keskin bir alet yardımıyla yapılmaktadır. Bu kanallar toplu iğne ucundan daha küçük olup, ekilen saç kökleri bu kanallara yerleştirilir.

 Kanalların yönleri, derinliği ve genişliğinin saç kökleri ile uyum içerisinde olması çok önemlidir.

Kanal yönlerinin diğer saç kökleriyle orantılı olması, saç ekiminin başarısını ve doğallığını etkileyen en önemli püf noktasıdır.

Kanal açma işlemi ekim yapılacak yere göre ayarlanmaktadır. FUE Saç ekimi planlanmasında hangi bölgeye kaç saç kökü ekimi yapılacağı daha önceden hesaplanır. Kanal açma işlemi tepe bölgelerinde daha dik açı ile yapılmalıyken, şakaklara doğru gelindikçe saçın doğal yapısına göre kanal açma işlemi de daha dar açı ile yapılır.

Kanal açma işlemi, saç ekiminin çim adam şeklinde her yerde dik dik çıkan saçların oluşmasına ya da tamamen naturel doğal bir görünümün oluşmasına etki ettiği için oldukça önemlidir. Bu noktada doktorun el becerisi ve tecrübesi devreye girer.

FUE Saç Ekimi ile Saç Köklerinin Ekilmesi

Fue Saç Ekimi operasyonunun son aşaması saç köklerinin açılan kanallara ekilmesidir. Saç kökü toplama işleminin hemen ardından ayıklanarak düzgün bir şekilde özel kutulara yerleştirilen saç kökleri bulundukları yerden tek tek alınarak, açılan kanalların içerisine yerleştirilir.

“Toplanan saç köklerinin çok uzun süre bekletilmemesi ve kanallara yerleştirilirken zarar görmemesi gerekmektedir.”

Saç köklerinin ekilmesi işlemi de ekilecek greft sayısına göre 2 ile 4 saat kadar sürebilmektedir. İşlem tamamlandıktan sonra fue saç ekimi yapılan alanın üzeri örtülmez, kapatılmaz ya da sarılmaz. Hava alabilmesi için açık bırakılır. Saç ekimi yapılan alan her türlü baskı ve darbeden korunmalıdır.

FUE Saç Ekimi Yöntemi ile yapılan saç ekimlerinin birkaç gün sonrasında ilk pansuman gerçekleştirilir. Bu yöntemde kesik ya da dikiş olmaz. Ama saç köklerinin toplanması sırasında cilt üzerinde noktacıklar şeklinde yaralar açılır. Bu yaralar yaklaşık 1 hafta içerisinde iyileşir. Ekilen saçların tam olarak doğal halini alması 10 – 12 ay kadar sürmektedir.


⇓ Operasyon Sonrası Bilmeniz Gerekenler ⇓
Saç Ekimi Sonrası İlk 1 Hafta Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sonuç olarak, FUE Saç Ekimi, kesiksiz, hızlı ve dikişsiz yapılan, saç ekimi sonrası çok daha hızlı ekimin gerçekleştiği, saç köklerinin zedelenmesini engelleyen bir saç ekimi yöntemidir. Gelişen tıp teknolojisiyle birlikte saç ekim operasyonlarını kolaylaştıracak yeni uygulamalar ve medikal cihazlar sayesinde saç ekimi operasyonlarındaki konfor artacak başarı oranı daha da yükselecektir.

Источник: https://www.sacekimleri.com/sac-ekimi/fue-sac-ekimi/

Saç Ekimi

Organik Saç Ekimi Nedir, Nasıl Uygulanır?

Bir tür saç nakli olan saç ekimi, plastik cerrah tarafından saç köklerinin başın saçsız olan bölümlerine yerleştirilmesi operasyonudur.

Lokal anestezi ile gerçekleştirilen işlem sırasında, saç kökleri başın arkasından ya da yan tarafından alınarak saçsız kısma taşınır.

Saç ekimi, Sağlık Bakanlığının onay verdiği sağlık kuruluşlarında yapılır.

Saç ekimi kimlere yapılır?

Seyrek saçlı kişilere, kelleşme sorunu yaşayan kişilere ve kaza sonucu kafa derisinin yaralanmasıyla saçlarını kaybetmiş olan kişilere uygulanabilir.

Kadınlarda saç ekimi

Saç ekimi işleminden önce bir dermatolog saç dökülmesinin tüm nedenlerini araştırarak, hastanın saç ekimine uygun bir aday olup olmadığını saptar. Eğer uygun bir adaysa genellikle, kadınlarda tıraşsız FUE saç ekim tekniği tercih edilir.

Greft nedir?

Greft; ekilmek üzere kişiden alınan, kıl köklerini ve çevresinde bir miktar deri parçasını içeren yapıdır. Saç ekimi fiyatları, sorunlu bölgenin greft ihtiyacına göre belirlenmektedir.

Saç ekimi yöntemleri

Seyrek ya da saçsız bölgelere uygulanan saç ekimi tedavisi aşağıdaki şekillerde gerçekleştirilebilir. Her iki tedavi yönteminde de işlem, saç ekimi yapılacak bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak yaklaşık 4-8 saat arasında sürmektedir.

FUT saç ekimi (folliküler ünite transplantasyonu)

 1. FUT yönteminde, kişinin başının arkasından bir miktar deri kesilerek alınır ve kesilen bölüm dikilerek kapatılır.
 2. Üzerinde saç kökleri bulunan deri parçası, bir mercek altında cerrahi bıçak yardımıyla mikro bölümlere ayırılarak ekilecek greftler elde edilir.

 3. Greftler hazırlandıktan sonra saç ekilmesi istenen bölge uyuşturulur.
 4. Bölge üzerinde neşter ya da mikro iğneler yardımıyla delikler açılır.
 5. Açılan deliklerin her birine hassas bir şekilde greftler yerleştirilir ve tedavi gören bölge gazlı bez ve bandajlar yardımıyla sarılır.

 6. Böylece saçın seyrek olduğu ya da saçın bulunmadığı alanlarda doğal bir şekilde saçın uzaması sağlanır.

FUE saç ekimi (folliküler ünite ekstraksiyonu)

FUE metodunda kıl kökleri lokal anestezi ile uyuşturulan donör bölgeden Punch Biopsy adında kalem benzeri özel bir alet kullanılarak tek tek alınır. Kesi uygulanmadığı için yara izi kalmaz. Alınan kıl folliküllerinin nakledilmesi aşamaları FUT tekniğindeki gibidir.

FUT ve FUE işlemleri sonrası

Saç ekimi işleminden sonra doktor ağrı kesici, antibiyotik gibi bazı ilaçlar önerebilir. Ekim FUT yöntemi ile yapılmışsa, yaklaşık 10 gün sonra dikişler alınır.

İstenen saç yoğunluğuna sahip olmak için söz konusu işlemler 3 ya da 4 seans boyunca devam edebilir. Ancak her işlem arasında birkaç ay beklenir. Saç ekilmesini izleyen iki ay içerisinde ekilmiş olan saçlar dökülür.

Sonraki altı ay içerisinde yeni saçların % 75 kadarı çıkar. Saçların tamamının çıkması için altı ay daha geçmesi gerekir.

Organik saç ekimi / kök hücre (PRP) saç ekimi enjeksiyonu

Organik saç ekimi, kök hücre saç ekimi ya da PRP saç ekimi olarak da bilinen saç ekim tekniğidir. Organik saç ekiminde, kişinin kendi kanından hazırlanan PRP (trombositlerden zenginleştirilmiş plazma), ekim yapılacak saç derisine enjekte edilir.

Daha sonra FUE ya da FUT yöntemiyle ekim yapılır.

Söz konusu enjeksiyon; saç derisinin ekime uygun hale getirilmesini, seyrek bölgeye nakledilen saç köklerinin daha iyi bir şekilde tutmasını, saç ekiminden sonra çıkan saçların daha sağlıklı ve güçlü olmasını sağlamaktadır.

DHI saç ekimi (direct hair ımplant)

Aynı zamanda Tıraşsız FUE Saç Ekimi olarak da bilinen DHI Saç Ekimi tekniğinde saçların kesilmesine ya da tıraşlanmasına gerek kalmadan saç ekim işlemi gerçekleştirilir.

Saç telleri zayıf ve saç telleri arasında mesafe elverişliyse tıraşsız FUE işlemi rahatlıkla uygulanabilir. Bu teknikle tek seansta 2.000 saç kökü saça eklenebilir.

Tıraşsız FUE Saç Ekimi diğer saç nakli tekniklerine göre daha uzun ve zahmetli bir işlem olduğundan, fiyatı biraz daha yüksektir.

DHI saç ekimi nasıl yapılır?

 1. Greftler, saç köklerinin alınacağı bölgedeki kafa derisinden özel uçlu bir kalem yardımıyla teker teker çekilir.
 2. Çekilen greftler, seyrek bölgeye ekilmek üzere hazırlanır. Saç ekim işleminin yapılacağı bölgeye önceden kanal açılması gerekmez; ekim sırasında kullanılan kalem, kanal açma ve ekim işlemini aynı anda gerçekleştirir.Bu, ekim işleminin daha kısa sürmesini sağlar.

Sakaldan saç ekimi

FUE ve FUT saç ekimi işlemlerinde, donör yetersiz ise sakaldan alınan kıl kökleriyle saç sıklaştırma işlemi yapılabilir. Sakaldan kıl kökü alma işlemi için elmacık kemiğinin üstü, çene altı gibi bölgeler kullanılmaktadır. Sakaldan saç ekimi uygulamasında yaklaşık 4.000’e yakın kıl kökü seyrek saç bölgelerine ekilebilmektedir.

Kaş ekimi

Seyrek kaşlarını gürleştirmek ve kaş şekil bozukluklarını gidermek isteyen kadınlar ve erkekler tarafından tercih edilen bir yöntem olan kaş ekimi, saç ekimiyle benzer şekilde uygulanmaktadır.

Kaş ekimi nasıl yapılır?

Kaş ekimi işlemi kaşların ihtiyacına göre FUT veya FUE yöntemi uygulanarak yapılabilir. Her iki yöntemde de lokal anestezi uygulanır.

İşleme başlanmadan önce, kaşın boyutu ve kişinin arzuladığı kaş kalınlığı belirlenerek kaşa yerleştirilecek kıl kökü sayısı saptanır. Genellikle kaş ekimi işlemlerinde 300-500 kıl kökü (greft) yeterli olmaktadır.

Kaş ekimi için genellikle başın ense bölümündeki kıl kökleri kullanılır (detaylı bilgi: FUT ve FUE yöntemleri).

Kaş ekimi sonrası

Kaş ekildikten sonra gereksiz görülen kıllar cımbız yardımıyla 15 gün içinde çekilirse bir daha çıkmazlar.

Kaş ekimi fiyatları

Ekilen greftin sayısına göre seans uzunluğu ve fiyatı değişiklik gösterebilir.

Kirpik ekimi

Sadece plastik cerrahlar tarafından yapılabilen bu işlem, saç ve kaş ekiminde de uygulanan teknik olan FUE tekniğiyle gerçekleştirilmektedir (detaylı bilgi: FUE tekniği).

Kirpik ekim seansı yaklaşık 1 ila 2 saat sürmektedir.

Kirpik ekimi nasıl yapılır?

 1. Kirpik ekim işlemine başlamadan önce kişinin ihtiyaç duyduğu kirpik adedi belirlenir.
 2. Ardından kirpiğe ekilecek kıl köklerini (greft) enseden alabilmek için ense lokal anesteziyle uyuşturulur.
 3. Uyuşturulan bölgeden özel bir iğne yardımıyla tek tek kıl kökleri çekilir.
 4. Çekilen kıl kökleri kirpik bölgesine yerleştirilir. Kirpik ihtiyacına bağlı olarak 20-30 adet kıl kökü kullanılır.

Kirpik ekimi sonrası

Kirpik ekimi uygulaması ağrısızdır; kişi işlem sonrası günlük hayatına devam edebilir.

Kirpik ekimi fiyatları

Kirpik ekimi fiyatı, işlemde kullanılan greft sayısına ve ekim yapılan bölgenin özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

Saç ekimi hakkında merak edilenler

Saç ekimi var olan saçlara zarar verir mi?

Uygulayan kişiye, uygulanan yönteme ve hastanın işlem sonrası önerilere uyma derecesine göre risk değişir. Ekim yapılan yer çevresindeki sağlıklı kıl kökleri zedelenebilir. Enfeksiyon gelişebilir. Saç alınan bölgede kötü yara izi oluşabilir. Ayrıca, kıl kökünün uygun derinliğe ekilmemesi sonucunda saçlı deride kabarıklıklar meydana gelebilir.

Saç ekiminde saçlar kesilir mi?

Saç ekimi için uygulanan tekniğe göre değişir. DHI (Direct Hair Implant) tekniğinde saç kesilmeden ya da tıraş edilmeden saç ekimi gerçekleştirilebilir (detaylı bilgi: DHI tekniği).

Seyrek saça saç ekimi yapılır mı?

Evet, seyrek saçları gürleştirmek için saç ekimi uygulanabilir (detaylı bilgi: saç ekimi).

Saç ekimi sonrası iyileşme döneminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Saç ekimi sonrasında, terlemeye yol açacak fiziksel aktiviteden, stresten ve antibiyotik kullanılıyorsa alkolden uzak durulması gerekir. Uyku sırasında saç ekilen yere yastığın temas etmesi önlenmelidir. . Ameliyattan sonra saçlar hemen yıkanmamalıdır.

Saçların yıkanması için 3 gün beklenmeli ve sadece hekimin önerdiği şampuanlar kullanılmalıdır. Saçlar, fön makinesi kullanılmadan, havlu ile hafif hareketlerle kurutulmalıdır. Saç ekimi gerçekleştirilen bölge güneş ışığından, yağmurdan ve tozdan korunmalıdır.

Saç ekimi sonrası kızarıklık, şişlik, ödem nasıl giderilir, ne zaman geçer?

Saç ekim işlemlerinden sonra kafa derisindeki kızarıklığın kişinin bünyesine ve cilt tipine bağlı olarak 2 ay ile 3 ay arasında kendiliğinden geçmesi beklenir. Eğer geçmezse mutlaka doktora başvurulmalıdır.

Saç ekimi sonrasında yaşanan şişlik ve ödem ise, lokal anestezi yapılan alanın büyüklüğüne, enfeksiyon oluşma ihtimaline, kişinin beslenme alışkanlıklarına göre değişmektedir.

Ödem ya da şişlik oluştuğu takdirde, saç ekimini gerçekleştirilen doktora başvurularak ödemin oluşma sebebine göre gerekirse tedaviye başlanmalıdır.

Saç ekimi sonrası kabuklar nasıl temizlenir?

Saç ekiminden 2-3 gün sonra saçlar nazik bir şekilde yıkanarak oluşan kabuklar temizlenebilir. Kabukların tamamen saçtan temizlenmesi 9-10 günü bulabilir.

Saç ekimi sonrası şok dökülme nedir? Ne zaman başlar ve geçer?

Saç ekimi sonrası ekilen bölgedeki saçların dökülmesi şok dökülme olarak adlandırılır. Şok dökülme normal şartlarda saç ekimi operasyonundan 1 ay sonra yaşanır ve 1-2 hafta boyunca sürer.

Saç ekimi sonrası bakım nasıl yapılır?

Saç ekimi operasyonundan 2-3 gün sonra saçlar ilk kez yıkanır. Ardından hekimin tavsiye ettiği şampuanla saçlar 15 gün boyunca günde 1-2 kere nazik bir şekilde yıkanır ve losyonlanır.

Saç kurutma makinesi 5-6 gün boyunca kullanılmaz, saçlar doğal bir şekilde kendiliğinden kurur. 15 gün boyunca saça ekstra hiçbir ürünün uygulanmaması gerekmektedir.

Saçlı derideki kabuklanma  geçtikten sonra normal şampuana dönülebilir.

 • http://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/hair-loss/men-hair-loss-17/hair-transplants
 • https://www.realself.com/Hair-transplant-surgery/reviews
 • http://www.healthline.com/health/hair-transplant
 • http://www.eyebrowtransplantation.com/procedures/eyebrow-transplants

Bu yazıyı değerlendirmek ister misiniz?
(3 votes, average: 5,00 5)
Loading…

Источник: http://sehrinrehberi.net/sac-ekimi

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.