Saç Ekimi Teknikleri

içerik

DHI Saç Ekimi

Saç Ekimi Teknikleri

Günümüzde artık saç ektirmek için en modern yöntem kalem tekniği yöntemidir. Kalem tekniği uzmanlar tarafından son 2 yıldır yapılmaya başlanmıştır.

Her merkez bu yöntemi kullanmak istemez. Genel de uzman olan ekipler bu ekim işlemini gerçekleştirirler. Saç bulunan bölgeden kökler fue yönteminde olduğu gibi alınır ve kalemin ucuna yerleştirilerek saçsız olan bölgeye dikkatli bir biçimde enjekte edilir.

Bu işlem saç işlevini kaybetmeden ekilme işlemi sağlar. Bu operasyon da ameliyat tarzında bir işlem asla değildir. Kalem tekniği ile saç derisine kesi dahi atılmaz. Kesi atılmadığı için saç ekiminden sonra dikiş atma işlemi de gerçekleşmez.

Bu Saç ekim yöntemi (dhi) tüm hastalara kolaylıkla uygulanmaktadır.

Kalem (dhi) Tekniğinin Avantajları

Bu işlem için kullanılan kalemin uç bölgesi incecik bir yapıya sahiptir. Bu nedenle de ciltteki saç köklerine daha çok ve rahat ulaşarak sık bir saç ekme işlemi gerçekleştirilir.

 • Bu kalem sayesinde kafanızda bulunan saçlar yıpranıp hiçbir şekilde zarar görmeden bu işlem sona erer. İşlem sonrasında hastadaki iyileşme çok hızlı ilerlemektedir.
 • Bu işlem yapılırken saç köküne asla temas edilmez
 • Kanama olmaz
 • İşlem yapılan kalemin ucu çok incedir ve ince olması nedeni ile saçlar sık bir şekilde ekilir ve çıkacak saçlar da sık bir şekilde çıkar.
 • Bu işlem kesi olmadan gerçekleşir
 • Bu işlemden sonra asla iz kalmaz iğne ucu kadar delikler açılarak yapılır bu delikler de kapanarak izleri dışarıdan asla belli etmez
 • Çok doğal olur.

DHI (Kalem) yöntemi kolaydır fakat biraz uğraştırıcı ve çok dikkat gerektiren bir iştir.

Kalem tekniğinin hastalar tarafından en çok tercih edilmesinin nedeni operasyon sırasında ağrı veya acı duyulmamasıdır ve saç ekimi operasyonunda saç derisine dikiş atılmaması ve dışarıdan belli olacak iz bulunmamasıdır. Bu yöntem ile çıkan saçlar çok sık ve sağlıklı bir şekilde çıkar. Kalem yönteminin özel iğneleri bulunur.

Kalem yöntemi ile saç ekim işlemi saçlarını tamamen kaybetmiş veya kafasının belirli bir bölgesinde seyreklik bulunan ve bundan rahatsızlık duyan kişilere yapılmaktadır. Bu saç ekim seansları kişilere göre değişiklik gösterir. Saç ne kadar az ise işlem o kadar uzun sürmektedir. Bir seans 6-8 saat kadar sürer ve saç ekim işlemi bir seansta sona ermez.

Çünkü bu işlem için gerekli olan sizin başınızda bulunan saç kökleridir. Ciddi bir rahatsızlığınız mevcut ise bu operasyon size uygulanmaz. Saç ekimi yaptırmadan önce doktorunuzu belirlemelisiniz ve işlem hakkındaki bilgileri ondan almalısınız, daha önce doktorunuzun mutlaka bu işi yapmış ve uzman kişi olması gerekmektedir.

Aksi takdirde bu işlem düzgün yapılmaz ise saçlarınız tekrar dökülmeye başlayarak kellik oluşur.

Kalemle Dhi Saç Ekim Yöntemleri Avantajları Nelerdir?

Dhi (kalem) yöntemi günümüzde yeni başlanan işlemlerden bir tanesidir. Yeni başlanmasına rağmen talep çok fazladır ve artık neredeyse diğer yöntemlerle aynı yoğunlukta diyebiliriz. Bu yöntem ile saç ektirmek çok basit bir hal alır.

Kalem ile saç ekme işlemi işini iyi yapan uzmanlar tarafından gerçekleşmelidir. Bu yöntem şu şekilde yapılır. Öncelikle işleme başlamadan önce uzman hastayı kontrol ederek nasıl bir işlem yapacağına, kaç seansta bitirebileceğine değinmelidir.

Saçlı olan bölgeden tek tek saç kökleri alınarak seyrelmiş tarafa aktarma yapılır. Bu operasyon saç bölgesine kesi atılarak yapılmaz. Kesimsiz bir şekilde yeni teknoloji ile yapılmaktadır.

Bu işlem çok uzun sürmez ve doktor öncesinde sizin saç telinize ve ne kadar başınızda saç kaldığına bakarak seans aralığını oluşturur. Saç ekiminin kaç seansta biteceği doğrudan sizin saçınıza bağlıdır.

Bu işlem çok kolay bir şekilde gerçekleşir asla hastayı zor bir duruma düşürmez. Hastaları sevindiren bir diğer olay ise saç bölgesine dikiş atılmadığı için izin kalmamasıdır. Aletin ucu ince olduğu için burada çıkacak saçlar da çok kaliteli ve birbirlerine sık bir şekilde çıkarak hastayı mutlu edecektir.

Kısa Sürede Doğal Saçlar İçin Operasyon

Saç ekim işlemi o kadar çok uzun süren bir işlem değildir. Tek tek saç eklendiği için genelde 6-8 saate yakın sürer ve bu da gayet normaldir. Fakat kişinin saç kalitesine bağlı olarak da bu işlem ve süre değişiklik gösterebilmektedir.

Bir takım rahatsızlığınız var ise bu konuyu önce doktorunuza danışarak bu işlemi yaptırmalısınız. Bu operasyon için uzman çok önemlidir.

Çünkü rastgele bir uzman seçerseniz ve bu uzman da işinde iyi değil ise kalan saçlarınızdan da olarak bu sonuç daha kötü bir sonuca dönüşebilmektedir

Источник: http://www.sacekiminaturel.com/dhi-sac-ekimi

Saç Ekimi Terimleri

Saç Ekimi Teknikleri

Androjenik alopesi olarak da adlandırılan erkek tipi saç dökülmesi erkeklerde görülen en yaygın saç dökülmesi türüdür.

Bilimsel verilere göre, erkeklerin %50’si hayatlarının bir döneminde bu tip saç dökülmesi ile karşılaşmaktadır.

Androjenik alopesi, kadınlarda da görülebilir fakat bu tip saç dökülmesiyle karşılaşan kadınlardan erkeklerin aksine, dökülme nadiren çok ilerler. Kadınlarda görülen androjenik alopesi genellikle menopoz döneminden sonra ortaya çıkar.

Prostat büyümesi, yüksek tansiyon, diabet ve obezite gibi rahatsızlıklar, androjenik alopesiye neden olabilir.

Ancak ilerleyen yaş ve genetik faktörler erkek tipi saç dökülmesi ile en yakından ilişkilili unsurlardır.

DENSİTOMETRE

Densitometre, saç ekimi yapılmadan önce adayın saç ekimi için uygun olup olmadığına karar verirken, faydalanılan bir yoğunluk ölçüm aletidir.

Densitometre, kişinin saç derisinin belli bir alanındaki santimetrekareye düşen ortalama saç miktarı ve kişinin saç derisinin belli bir alanındaki santimetrekareye düşen ortalama saç folikülü hakkında bilgiler sağlar.

Ayrıca saç köklerinin kalitesinin derecesi (saç köklerindeki kalite kaybı derecesi) ve kişinin gelecekte yaşayacağı saç dökülmesi hakkında da ipuçları verir.

GREFT

Saç grefti, saç folikülü ve saç kökü kavramları sık sık karıştırılır. Bu kavramlar, saç ekimi yaptırmayı düşünen kişilerin, doktor ile olan iletişiminde ortaya çıkan en büyük anlam karmaşalarından birini oluşturur.

Saç greftinin içinde sayısı farklı saç kökleri ve az miktarda deri bulunur. Diğer bir deyişle size 2500 saç grefti yapılması, 2500 kıl nakledildiği anlamına gelmez çünkü çoğu zaman greftlerin içinde birden fazla kıl kökü bulunur.

Saç grefti ve saç folikülü anlamları aynı kavramlarken, saç kökü farklı bir kavramdır.

DONÖR BÖLGE

Donör bölge, saç greftlerinin kafanın açık olan yerlerine ekilmek üzere toplandığı, genetik olarak dökülmemeye ya da çok az dökülmeye programlanmış, kafanın arkasında yani ense ve kulak üstlerinde yer alan bölgedir. Diğer ismi verici bölgedir. Eğer donör bölge yeteri kadar kaliteli değil ise vücudun diğer bölgelerindeki kıllardan faydalılarak saç ekimi yapılabilir.

DK Klinik saç ekim birimi olarak biz, kafanın arkasında yer alan donör bölge dışındaki bölgelerden kelleşen bölgelere ekim yapılmasını önermiyor ve uygulamıyoruz çünkü diğer bölgelerden toplanan kıllar, donör bölgedeki kılların özelliklerini ve kalitesini taşımamaktadır.

Saç ekimi işleminde saç folikülleri, donör bölgeden toplanır ve dökülme olan yerlere nakledilir.

KESİT ALANI (SAÇ KALİBRESİ)

Saç tellerinin kalınlığının göstergesidir. Kalın telli saçlarda, ince telli saçlara göre görünüm daha iyi olabilmektedir.

FOLİKÜLER ÜNİTE

İçinde 1 ile 4 arasında saç teli içeren bir saç kökü ve bir kılıf ile sarılır. Bu yapıya özel damar ve sinir ağı, küçük bir kası, yağ bezesi (sebase gland) eklendiğinde ünite oluşturmaktadır.

İsim olarak da folliküler ünite denmektedir. Bir grup halinde bulunan saç tellerinin ayrılması doğru değildir. Bir bütün halinde nakilde kullanılmaktadır. Bu yapı nakletmek için bir bütün halinde kullanılmaktadır.

Açılımı Foliküler Ünite Ekstraksiyonu olan, FUE yöntemi ile saç ekiminde, saç kökleri punch biyopsi kalemi yardımıyla saç kalitesinin ve miktarının yüksek olduğu donör bölgeden tek tek çıkartılır, kafa derisinin seyrek ya da kel olan bölgelerine tek tek nakledilir.

FUE işleminde istenen görüntünün oluşması için, ekim yapılan greft miktarı, saç çıkış yönü gibi birçok faktör göz önüne alınmalıdır. FUE yönteminde, FUT yöntemindei gibi kesi yapılmaz. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

FUE TEKNİĞİ

Açılımı Foliküler Ünite Ekstraksiyonu olan, FUE yöntemi ile saç ekiminde, saç kökleri punch biyopsi kalemi yardımıyla saç kalitesinin ve miktarının yüksek olduğu donör bölgeden tek tek çıkartılır, kafa derisinin seyrek ya da kel olan bölgelerine tek tek nakledilir.

FUE işleminde istenen görüntünün oluşması için, ekim yapılan greft miktarı, saç çıkış yönü gibi birçok faktör göz önüne alınmalıdır. FUE yönteminde, FUT yöntemindei gibi kesi yapılmaz. FUE yöntemi hakkında kafanıza takılan soruların yanıtları için tıklayın.

FUT TEKNİĞİ

FUT yönteminde, FUE yönteminin aksine kıl kökleri tek tek çıkartılmaz, küme biçiminde yani 1-1,5 cm en ve 10-20 cmlik bir şerit şeklinde çıkartılır.

Kesi yapıldığı için bölgede mikro yaralar değil, daha büyük olan makro yaralar oluşur. FUT yönteminde çıkarılan şeritten kökler tek tek kesilerek ayrıştırılır.

Dolayısıyla FUE yöntemi ve FUT yöntemi arasındaki en belirgin fark, foliküllerin toplanış biçimidir. Günümüzde FUT yöntemi giderek daha fazla terk edilmekte, yerini FUE yöntemine bırakmaktadır.

SAÇ FOLİKÜLÜ

İçinde 1-4 saç teli bulunan saçların yerleştiği derinin içiri doğru yaptığı minik çukurlardır. Saç ekimi terminolojisinde sıkça kullanılan saç folikülü yukarıda açıklanan greft ile aynı anlamda kullanılmaktadır.

Esasında greft te saç follükülü yanında yukarıda açıklanan folliküler ünite yapıları eklendiğinde greft olmaktadır. Saçlar, saç folikülünün içerisinde büyür.

ŞOK KAYIP

Saç ekimi yapılan kişilerin yaklaşık %5′ inde ekim yapıldıktan sonra görülen çoğu zaman geçici (neredeyse tamamına yakını geçicidir) ani ve hızlı saç dökülmesi durumudur.

Dökülen saçlar ortalama 3 aylık bir süreç sonunda yeniden çıkmaya başlar. Şok kayıp, vücudun saç ekiminden dolayı oluşan bölgesel tramvaya verdiği bir tepkidir. Hem FUE hem de FUT yöntemi ile yapılan ekimlerde görülebilir.

Tecrübesiz saç ekim merkezlerinde, tecrübesiz yapılan ekimlerde şok kayıp görülme ihtimali artar.

PUNCH BİYOPSİ KALEMİ

Punch biyopsi kalemi, saç ekiminde kafa derisinden saç foliküllerini toplamak için kullanılan bir araçtır. Punch biyopsi kaleminin uç bölgesinde yer alan kesici özellikteki aparatlar çapları donör bölgesine göre değiştirilebilir.

MAKROGRAFT VE MİKROGRAFT

Makrograft tekniği, saç ekiminin bugünkü günlere gelmesindeki milat noktalarından biridir çünkü modern saç ekimi dermatolog Norman Orentreich’in 1959 yılında makrograft tekniğini kullanmasıyla başlamıştır.

Bu teknikte 5 – 10 mm ucundaki iri sayılabilecek punchlar ile saç kökleri enseden alınmakta ve bir işleme uğramaksızın alıcı alana naklediliyordu. Bu yüzden 8 ila 12 kıl tek seferde naklediliyordu. FUT tekniğinden de önce kullanılan bu teknik doğaldan oldukça uzak sonuçlara neden oluyordu.

1980’lerinde başında ise saç ekiminde devrim olarak nitelendirilen bir gelişme yaşandı ve mikrogreft yöntemiyle saç ekiminde doğal görünüm sağlandı. Günümüzde yaygın olarak kullanılan teknikler FUE ve FUT teknikleri mikrogreft kategorisinde yer alır.

SAÇ ÖN ÇİZGİSİ

Saç ön çizgisi, başın ön bölgesinde alın ile saç başlangıcının kesiştiği noktadır. Ön saç çizgisi tasarlanırken kişinin yüz şekli dikkate alınmalıdır.

Onun dışında cinsiyet, yaş, saç açıklığının miktarı gibi diğer kriterler de göz önüne alınır. Ekimin henüz başında saç ön çizgisinin ekim yapacak uzman tarafından doğru tasarlanması çıkacak görüntüyü doğrudan etkiler.

Saç ön çizgisinin olduğundan daha önde ya da arka da tasarlanması ekimin doğal görünmemesine neden olur.

NORWOOD – HAMILTON ÖLÇEĞİ

Norwood-Hamilton derecelendirmesi, erkek tipi saç dökülmesinin derecelendirmesini sınıflandırmak için faydalanılan bir ölçektir.

Ölçeklendirme 1. derece ile 7. derece arasında yapılır. 1. derecede hafif saç dökülmesi varken, 7. derecede oldukça şiddetli saç dökülmesi vardır. 1’den 7’ye gidildikçe saç kayıp şiddeti artar. 5. derecenin yukarısındaki dökülmelerde kaybı önlemek için kullanılan ilaçların etkisi neredeyse yoktur. Düşünülmesi gereken seçenek saç ekimidir.

LUDWIG ÖLÇEĞİ

Ludwig derecelendirmesi, kadın tipi kellik derecesini sınıflandırmak için faydalanılan bir ölçektir.

Erkek tipi saç dökülmesinin sınıflandırılmasında kullanılan derecelendirme sisteminden farklıdır ve 3 dereceden oluşur. 1. derecede hafif dökülme varken, 2. derecede orta şiddette, 3 .derecede şiddetli dökülme vardır.

DHT HORMONU

Androjen karakterteki DHT (dihidrotestosteron) hormonu, erkeklere erkeksi özellikleri veren hormondur. Testesteron, enzimler tarafından DHT hormonuna dönüştürülür ve DHT hormonu erkeklerin metobolizmasında ergenlik döneminden yetişkinlik dönemine kadar birçok görev üstlenir.

Yaşın ilerlemesiyle birlikte DHT hormonuna hassasiyet gösteren saç foliküllerindeki reseptörler saçın dökülmesine neden olur.

İki farklı erkek aynı DHT hormon seviyesine sahip olmasına rağmen birinin saçı dökülebilir diğerinin dökülmeyebilir. Bunun sebebi saç köklerinde bu hormonun saç köklerindeki reseptörlerindeki kişisel farklılıklar yüzünden ileri gelmeketedir.

Bazı kişiler bu hormona daha fazla yanıt vererek saç dökülmesi ile karşılaşmaktadırlar.
Saç dökülmesinin önüne geçilmesi için alınan ilaçların görevi DHT hormonunun bastırılmasıdır.

ANAJEN, KATAJEN, TELOJAN FAZLARI

Saçın yaşam döngüsü 3 evrede gerçekleşir.

Anajen evrede kıllar gelişim ve hızlı büyüme dönemindedir. Katajen evrede kıllar büyümenin olmadığı dinlenme dönemindedir. Telojen evrede ise kıl vücuttan atılır.

Aynı bölgede yer alan kıllar farklı evrelerde olabilir. Dolayısıyla saçlarımızın bazıları anajen dönemdeyken, bazıları aynı zaman içerisinde telojen evrede olabilir.

Herkesin saç yaşam döngüsü farklıdır. Dolayısıyla saç ekiminden sonra saçların ne kadar süre sonra çıkmaya başlayacağını belirleyen en önemli faktör kişinin saç yaşam döngüsüdür.

LOKAL ANESTEZİ

Lokal anestezi, küçük cerrahi girişimlerde hastanın acı hissetmesinin önüne geçmek için uygulanan bir anestezi çeşididir. Saç ekimi işleminden önce enjeksiyon yardımıyla sadece ekim yapılacak bölgeye uygulanır.

Lokal anestezi işleminde hastanın bilinci tamamen açıktır, genel anesteziye göre risk oldukça düşüktür.

Источник: https://www.dk-hairklinik.com/sac-ekimi-terimleri

Fue Saç Ekimi Öncesi Hazırlık ve Ameliyat Aşamaları

Saç Ekimi Teknikleri

Fue saç ekimi diye bilinen yani foliküler ünite ekstraksiyonu dediğimiz durum kafa kısmının arka tarafından saç köklerinin tek tek alınıp sorunlu bölgeye uygulanması işlemidir.

Genellikle erkeklerde büyük sorun haline gelen bu durum Fue tekniği ile kolayca halledilebilmekte ve sonuçları son yıllarda gelişen teknoloji ile olumlu olmaktadır.

Peki Fue tekniği nasıl uygulanır? Uygulama öncesi nelere dikkat edilmelidir?

Fue Saç Ekimi Nedir?

Fue saç ekimi olarak bilinen teknik foliküler ünite ekstraksiyonu olarak tanımlanır. Bu işlem canlı hücre nakli işlemidir. Fue saç ekimi ilk 2003 yılında yapılarak son yıllarda en çok ilgi duyulan ve tercih edilen tekniklerin en başında gelmektedir.

İlk yıllarda bazı teknolojik sebeplerden dolayı işlemi uzun süren fue saç ekimi son yıllarda kullanılan son teknoloji ürünler sayesinde gittikçe kolay ve eskiye göre daha kısa süren bir işlem haline gelmiştir.

Prp destekli ve prp ye bağlı olarak da yapılan fue ekim işlemi prp nin katmış olduğu fayda ile daha da güçlenerek prp nin fue tekniğine kattığı önemi de ön plana çıkarmaktadır. Prp daha önce tek kullanılmakta olsa da fue teknikleri artık prp ile çok rahat yapılmaktadır.

İşlem süreci boyunca bir refakatçi destekli işlem devam etmesi daha iyi olacaktır

Fue tekniği ile Saç Ekimi Hazırlıkları

Fue saç ekimi öncesi süreçte öncelikle hekim seçiminize dikkat etmelisiniz. Hekiminiz ile ön görüşme esnasında beklentileriniz sorulur, saç ekim planlaması yapılır saçın ne kadar ekileceği, işlemin kaç seans süreceği, hangi tahlillerin yapılacağı belirlenir.

Daha sonra görsel planlamaya geçilerek ekilecek kısım ile alınacak kısmın birçok cepheden fotoğrafları çekilerek arşivlenir. Daha sonra kalem çalışması ile görsel işlem tamamlanır ve birde öyle fotoğrafları çekilir. Böylesi hem hastayı hem de hekimi işlem öncesi rahatlatır ve pskilojik özgürlük sağlar. Doktorunuzun size vereceği bazı tavsiyelere de uymanız gerekmektedir.

İşlem merkezi öncesi belirli bir zaman önce daha önce ki hastalardan yorumları alarak rahatlayabilirsiniz.

 • İşlem öncesi 3 gün kesinlikle alkol alınmaması gerekmektedir
 • 1 hafta önceden kullanmış olduğunuz saç kremleri ve şampuanlara ara vermeniz gerekmektedir
 • 10 gün öncesinden ağrı kesici ve aspirin gibi ilaçların kullanılmaması
 • İşlem gelmeden 8 saat düzenli uyulması gerekmektedir
 • İşlemden önce uzmanlara danışmadan saç tıraşı yaptırmayınız
 • İşlem önce güzel bir şekilde kahvaltı yaparak hazır olmalısınız
 • iyileşme süreci öncesi ve sonrası bazı ilaçların hekime danışmadan kullanılması sakıncalıdır.

Fue Saç Ekim Tekniği ve Fiyatları?

Fue tekniği ameliyat gerektirmeden kafanın arka kısmında ki canlı hücrelerin tek tek koparılması ile gerçekleşen bir işlemdir. Fue tekniği 2003 yılından beri uygulanan ve git gide yaygınlaşan bir tekniktir. Saçın hücre derinliğine bağlı olarak 0,6 mm aletlerle yapılması uygundur. Bazı yerlerde 0,3 ile yapılabilir, bu sakıncalı ve sağlıksız bir durumdur.

Bu gibi yerlerden uzak durulması tavsiye edilmelidir. İşlem süresi ortalama 5-6 saat süren bu operasyon 1 mm ve daha altı olan 0,6 mm uçlarla yapıldığı takdirde işlem sonrası herhangi gözle görülen iz ya da ciddi kanamalar meydana gelmemektedir. İşlemin yapılacağı bölgeye uyuşturucu kremler ile müdahale edilerek lokal anestezi uygulanır.

Ardından işlem başlar ve bittiğinde ortalama olarak 10.000-12.000 arası yeni saç elde edilir. İşlem yapılan ortamın nem almaması ve orta sıcaklıkta olması çok önemlidir. İşlem esnasında kafanın çok fazla hava almaması ve sıcak olmaması gerekmektedir. Kafa bölgesi terlediği takdirde işlem hekim tarafından zor olacaktır.

Aynı zamanda prp destekli fue saç ekimi de bu işlemle birlikte yapılabilmektedir. Bu işlemlerin fiyatları eğer uzman kişi tarafından yapılıyor ise 1500 tl ile 5000 tl arasında yapılmaktadır.. Ancak yardımcı hekim tarafından yapılıyor ise 1000 tl ile 3000 tl arasında kafa yapınıza ve saç köklerine bağlı olarak seans sayısı belirlenerek yapılmaktadır.

Mikro fue saç ekimi fiyatları biraz daha farklı ve bu fiyatlardan 1000-2000 tl daha fazladır. Fiyat araştırması yaparken kesinlikle pahalı ise neden pahalı olduğunu ucuz ise neden ucuz olduğunu araştırarak bilgi almalısınız. Hekimin kullanacağı teknikleri ve aletleri, daha önceki çalışmalarını mutlaka görmek isteyiniz.

İyileşme süreci için hem daha rahatlatıcı hemde daha güvenilir bir durum sağlayacaktır. Saç ekimi fue tekniği ile yapıyoruz dediklerinde güvenerek kararınızı verebilirsiniz.

İşlem Sonrası Bakım ve İyileşme Süreci

Fue saç ekimi sonrası yapılması gerekenler doktorunuzun kafa yapınıza göre iyileşme ve işlemin süresine bağlı olarak vereceği talimatlara bağlıdır. Saç hücrelerinin işleve başlaması 1 ayı bulabilir. Sonuç elde edilebilmesi için vakaların %60`ında 9. ayın sonu beklenmelidir.

1 yılın sonunda ise tamamen çıkmaya ve canlılık göstermeye başlar. İlk 1 aylık süreç çok önemlidir ve kafada ki sargıların çıkarılmamasına dikkat edilmesi önemlidir. Duş ihtiyacınızı bu süreçten sonra gidermenizde fayda vardır.

Kafanızın hekiminiz ve ekibi tarafından bakımı güzel bir şekilde yapılmalı ve 3 günde bir ve haftada bir olmak üzere eksiksiz kontroller yapılmalıdır. Zaman zaman iyileşme sürecine bağlı olarak kafa yüzeyinde ağrı sızılar meydana gelmemesi için uyku pozisyonuna çok dikkat etmelisiniz.

Bu işlem genelde Ankara ve İstanbul gibi merkezi yerler de daha iyi şartlarda yapılmaktadır. En çok tercih edilenler arasında mikro ve fue mikro ekim tekniği yer almaktadır. İşlem merkezi size yıkama ve sabunlama konusunda bazı önerilerde bulunacaktır mutlaka uymalısınız.

Yıkama ne kadar gereksinim olsa da hekiminiz size yıkama konusunda talimatlarda bulunacaktır. İyileşme sürecini kolay atlatabilmek için bu talimatlara uymalısınız. 

(Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading…

Источник: https://estetikhayat.com/fue-sac-ekimi

Saç Ekimi Nedir? Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç Ekimi Teknikleri

Haber güncelleme tarihi 11.03.2019 18:01

Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Saç dökülmesi, saç tellerinde kalıcı bir şekilde meydana gelen ciddi kayıplar sonucu, beli bir süre içerisinde saçlı derinin çıplak ya da seyrek kalmasıdır. Erkeklerde daha çok görülen saç dökülmesinin birçok nedeni bulunuyor.

Bu nedenler arasında en etkin olanı ise genetik yapıdır.

Bunun dışında beslenme başta olmak üzere sinir, stres, hastalıklar, mevsim değişiklikleri, bazı kozmetik ürünleri gibi etmenler de saç dökülmesini tetikleyen bir başka nedenlerdir.

 Genetik yapı haricinde diğer nedenlerden dolayı dökülen saçların, cerrahi müdahale gerektirmeden geri kazanılma oranı çok yüksektir. Ancak dökülen saçların geri kazanılması konusunda en net çözüm saç ekimidir. Bu konuda bilim dünyası, çok önemli adımlar attı. Bu adımların başında FUE ve FUT  teknikleri geliyor.

Saç Ekimi Operasyonu

Saç ekimi, son yılların en popüler sağlık hizmetlerinden teki. Çok eski zamanlardan beri yapılan saç ekimi operasyonları, neredeyse hiçbir şekilde tatmin etmiyordu. Kullanılan tüm saç ekimi yöntemlerinde yama modeli yapılıyordu.

Bu yama operasyonu, hem doğal bir görünümden uzak hem de dikiş izlerinin belli olmasından dolayı tercih edilmiyordu. Gelişen teknoloji ile beraber bilim dünyası, bütün bu olumsuz durumları göz önünde bulundurarak FUE ve FUT tekniklerini geliştirdi.

Bu yöntemlerin ana mantığı şu şekilde; verici diğer adıyla donör olarak belirlenen saçlı bölgeden sağlıklı saç kökleri alınıp saçların döküldüğü bölgeye transfer edilmesidir.

FUE (Follicular Unit Extraction) Tekniği

FUE tekniğinde, iki kulak arkası ile kulakların üstündeki verici sahalardan sağlıklı saç köklerini içerisinde barındıran saç foliküllerinin mikro motor yardımıyla yuvarlak şekilde yerinden teker teker çıkarılıp saçsız olan bölgeye ekilmesidir.

FUT (Follicular Unit Transplantation) Tekniği

FUT tekniği, iki kulak arkası ile kulakların üstündeki saçlı bölgeden bistüri kullanılarak doğrusal kesim işlemi uygulanır.

Ardından saç köklerini içeren bu doku şeridinin çıkarılıp doğrusal kesi yapılan bölgeye dikiş atılarak geri kapatılır. Alınan bu doku, mikroskopla saç köklerini içeren parçalar ayrıştırılır. Daha sonra saçsız bölgeye nakledilir.

 İki farklı yöntemle elde edilen canlı saç kökleri, saçsız alandaki ince kanallara transfer edilir.

Saç Ekimi Öncesi Muayene

Saç ekimi öncesinde tedavinin boyutunu belirlemek amacıyla kişi muayene edilir. Tedaviye yön verecek olan bu muayenede şu sorulara cevap aranır:

Saç Ekimine Hazırlık

Saç ekimi operasyonunun başarılı geçmesiiçin alkol,sigara ve kan sulandırıcı ilaçların kullanılması kesinlikle bırakılmalıdır çünkü alkol ve sigara dolaşım bozukluğuna neden olduğu için operasyondan istenilen sonuç elde edilmeyebilir. Kan sulandırıcı ilaçların ise kanamaların dinmesini engellediği için ciddi sorunlar yaratabilir. Ayrıca operasyon öncesi saçlar kesinlikle yıkanmalıdır.

Başarılı Bir Saç Ekimi İçin Uygun Kriterler Neler?

Saç ekimden tam bir verim alabilmek için saç ekimi öncesindeki muayeneden itibaren, tamamen iyileşme sürecine kadar olan süreçte çok titiz davranmak gerekir. Bu titizlik isteyen durumları şu şekilde sıralayabiliriz:

Saç Ekimi Sonrasında Doğal Görünüm İçin Neler Yapılmalı?

Saç ekiminin en önemli kuralı,doğal bir görünüm sağlayabilmektir. Doğal görünümün ortaya çıkmasını sağlayan birçok önemli husus var. Bu hususlar şöyle:

Yoğun Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Sağlıklı saçlara sahip olan bir kişide saç yoğunluğu cm2’ye 70-100 saç telidir. Saç dökülmesi sonrasında 70-100 saç teli bulunan bu cm2‘ye 50 saç teli ekilirse, bölge saçlı bir görünüme kavuşur. Ancak yoğun saç ekimi isteniyorsa, cm2 ‘ye 30-40 saç kökü ekimi yapılır.

Bu da o kadar alana 65-88 saç teli anlamına gelir. Yoğun saç ekimi, herkes için geçerli bir uygulama değildir. Verici olarak adlandırdığımız bölgedeki saç yoğunluğunun buna elverişli olması gerekir.

Açık alanı kapatabilecek kadar sağlıklı saç kökünün olup olmadığı operasyon öncesinde yapılan muayenede karar verilir. Ayrıca saçın düz, kıvırcık ya da dalgalı olup olmaması da yoğun saç ekiminde oldukça büyük bir etkiye sahip.

Kıvırcık ve dalgalı saç teline sahip kişilerde cm2 ‘ye saç ekimi tatminkar yoğunlukta yapılır. Ancak düz ve ince telli saçlarda cm2 ‘ye daha fazla saç ekimi yapılır.

Tepe Bölgesine Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi işlemi, uygulanacak bölgeye göre zorluk gösterir. Başın tepe bölgesine saç ekimi kolaydır. Ancak yine de bu bölge üzerinde saç ekimi büyük bir titizlik ister çünkü başın tepe bölgesindeki saç, her yöne hareket edebileceği için saç ekimi sırasında uygun açılarla saçı ekmek gerekir. Doğal görünüm için bu durum oldukça önemlidir.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Saç ekiminden önce hazırlık 7-9 saat sürebiliyor. Bu süre saçsız bölgenin genişliğine bağlı olarak artıp azalabilir. Çoğu kez de saç ekimi 2 seans halinde gerçekleştiriliyor. Bu 2 seans arası 6 aydır. Ayrıca saç ekimi teknikleri arasında FUE, iyileşme süresi dahil saç ekim süresi en kısa süren bir operasyondur.

 Saç ekimi süresinde, saçsız alanın genişliği çok fazla etkiye sahiptir. Bunun dışında saç özelliği bu süreyi etkileyen diğer bir nedendir. Saçın dalgalı ve kıvırcık olması, daha az saç kökünün ekilmesi demektir. Bu da saç ekiminin süresini kısaltır. Ama saç telinin düz ve ince olması, daha fazla saç kökü ekilecek anlamına gelir.

Bu da saç ekiminin süresini uzatır.

Önerilen İçerik;
► Saç Ekiminde Dikkat Edilmesi Gereken Konular

UYARI !

İçeriğimizde yer alan yazılı ve görsel içerikler farklı kaynaklardan derlenerek oluşturulmuş, öneri ve bilgilendirme yazısıdır. Kesin teşhis ve tedavi niteliği taşımamaktadır. Herhangi bir sağlık sorunu karşısında mutlaka doktorunuza başvurunuz.

 Unutmayın sağlık sorunlarında uygulanan tedavi yöntemleri bireylerin biyolojisi, kalıtsal özellikleri, yaş, boy, kilo farklılıkları, alerjik yönleri ve bunlar gibi onlarca farklı duruma göre değişiklik gösterebilir.

Sağlık sorunlarınızın tedavisinde size ancak ve ancak doktorunuz yardımcı olabilir.

NeOldu.com

Источник: https://www.neoldu.com/sac-ekimi-nasil-yapilir-10210h.htm

Traşsız Saç Ekimi Tekniği ve Traşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç Ekimi Teknikleri

Saç ekimi ameliyatı geçirmeyi planlayan hastalar tarafından sorulan sık sorulan sorulardan biri, saç nakli yapmanın başını traş etmeden yapılıp yapılmayacağıdır.

Bireyler olarak, genellikle kimliğimizin bir yansıması olarak, kendimizi tanımladığımız yolu etkileyen saçlarımızı görmeye eğilimliyiz; Bu nedenle, bir kişinin saç ekimi düşünürken başını traş etmede isteksiz olması hiç de şaşırtıcı değildir. Bazı insanlar saç ekimi işleminden önce başlarının tıraş edilmeleri gerektiği söylendiğinde fikrini bile değiştirmişlerdir.

İlk olarak, hastaların başlarını traş etmekten çekinmesinin bazı temel nedenlerinden söz edeceğiz:

 • Özellikle saçlarını uzun süre kullanan kadınlar için, bireyler için travmatik bir deneyim olabilir.
 • Saç ekimini gizlemek için, traşlanmış bir kafa olarak saç ekimi ameliyatlarını belirginleştirir
 • Hastanın işinin doğası gereği, özellikle temsili mesleklerde olanlar için kısıtlama.

Neyse ki, artık bir hastanın bir DHI prosedürü öncesinde tüm kafasını traş etmesine artık gerek yok; çünkü hastalar şu andan itibaren dört seçenek arasından seçim yapmayı teklif ediyor; ‘tamamen traş edilmiş hem verici hem de alıcı alanlar’, ‘traş-sadece verici sitesi’, ‘kısmen traş’ – sadece başın arkasında tespit edilemeyecek kadar küçük bir alan ve eğer uygunsa, ‘tam bir tıraşsız’ seans.

Tam traşlı saç ekimi prosedürü, tüm seçenekler arasında en yaygın kullanılan yöntemdir. Hem verici alan hem de alıcı alanın traş edildiği bir tekniktir.

İkinci seçenek, sadece verici alanın traş edilmesini gerektiren bir saç ekimi tekniğidir.

Kalan iki seçenek olarak; kısmen traş edilmiş ve tam tıraşsız saç ekimi bu makalenin omurgasını oluşturur, sadece ikinci iki yönteme odaklanacağız.

Tartışmamızla devam etmeden önce, konuyla ilgili bazı önemli noktaları açıklığa kavuşturmak ve vurgulamak istiyoruz. Ne yazık ki, bir çok insan, bazı saç ekimi kliniklerinin tuzağına düşmüş, insanları, hatta var olmayan ya da hala imkansız olan belli tedavileri alabileceklerine inandırmışlardır.

Gerçekte, tıraşsız saç ekimi operasyonu gerçekleştirmeyen bir klinik, yanlış yapıldığını ve hastanın kliniğe ulaşmasından sonra, hastaya komplikasyonları ve zorlukları açıklayarak standart bir saç ekimine girmeye ikna etme eğiliminde olabilir. Tıraşsız bir oturum.

Temiz Bir Tıraş gerektirmeyen Saç Ekimi Teknikleri

1. Başın kısmen traş edildiği, ancak gizlendiği bir tekniktir. ‘Tıraşsız’ terimi, verici bölgedeki küçük bir alanın traş olacağını, ancak tamamen ‘algılanamayacak’ olduğunu belirtmek için kullanılır.

2. ‘Tam tıraşsız’ saç ekimi, saç köklerinin sağlam kalmasını sağlayan, folikül ekstraksiyonu için verici alanın tamamen tıraşlandığı bir prosedürdür.

Hastanın ‘tıraşsız’ seansların her ikisiyle ilgili sınırlamaların farkında olması ve böyle bir prosedüre girmek için iyi bir aday olup olmadığını belirlemek için kalifiye bir cerrahtan istişarede bulunulması önemlidir.

 Örneğin, hastanın özellikle verteks bölgesinde ciddi bir saç dökülmesi geçirmesi ve aşırı miktarda greft gerektirmesi durumunda (3.000-4.000 greft civarında), başı tamamen traş olacaktır.

 Karar genellikle hekim tarafından muayene edildikten sonra bir saç ekimi prosedürünün planlama aşamasında yapılır.

1-Kısmen Traşlı Saç Ekimi

Saç nakli için yaklaşık 2000 greft veya daha az kestiren daha uzun saçları olan hastalar, aynı zamanda doğrusal traş olarak da adlandırılan ‘kısmen traşlı’ bir seansa iyi bir aday olabilirler.

Hasta başının arkasında gerçekleştirilir ve ya küçük çizgilerle ya da kare şeklinde olup, yukarıdaki saçların üzerine düşmesini ve traş edilmiş noktayı kolayca gizlemesini sağlar. Yeterli kapsama sağlamak önemli olduğundan, doktor saç ekimi prosedüründen önce 6-7 cm uzunluğunda saçlarını biraz daha uzatmasını tavsiye edebilir.

Kısmen Tıraşlı Saç Ekiminin Avantajları

 • Hastalar işlem sırasında ve sonrasında orijinal saçlarını aynı tarzda ve aynı uzunlukta tutabilirler.
 • Tedaviye başladıktan kısa bir süre sonra hastaların işlemden geçirildiklerini ortaya çıkarmadan geri dönmelerine izin verir.
 • Nakledilecek greft sayısı daha az olduğundan, toplam iyileşme süresi daha kısa olabilir.
 • Verici bölgede oluşan post-operatif kabuklar ve kabuklar görülmeyecektir.

Kısmen Tıraşlı Saç Ekiminin Dezavantajları

 • Bu prosedür sadece saçlarını uzun süre kullanan hastalarda yapılabilir.
 • Herhangi bir seansta daha az sayıda foliküler ünite toplanabilir.
 • Tedavi istenen bir sonuca ulaşmak için birden fazla seans gerektirebilir, ancak 2 seans arasında en az 6 ay olmalıdır.
 • Verici alan küçük bir bölümle sınırlı olduğundan hasat etme riski vardır.
 • Genel işlem maliyeti daha yüksektir.

2- Tam Tıraşsız Saç Ekimi

Hastanın kıllarının zayıf olduğu ve özellikle saç dökülmesinin ön bölge ile sınırlı olduğu veya sadece küçük bir alanın hasat edilmesi gerektiği durumlarda, saç telleri arasında prosedür gerçekleştirme olasılığı olduğu durumlarda, tipik olarak 1000 foliküler üniteye kadar. saç dökülmesinin kapsamı için yeterli, o zaman doktor tam bir ‘tıraşsız’ seansı gerçekleştirmeyi düşünebilir.

Ekstraksiyon prosesi sırasında tam bir “tıraşsız” saç ekimi prosedüründe, genel olarak 0,7-0,95 mm arasında değişen yuvarlak uçlu bir döner zımba kıl folikülü etrafında skorlamak için kullanılır ve tam bir tekrar eden 360 derece döngü boyunca döndürülür. Tüm doku eklerinden ayırmak için cildin nüfuz etmesi tek tek foliküler üniteler normal uzunlukta kalan saç ile ekstrakte edildikten sonra kökleri kesilir.

Saç telleri kesildikten sonra, implantasyon prosesi bir İmplanter kalemi (Choi DHI Tekniği) kullanılarak başlar ve greftler mevcut saçın içinde bir anda saç derisinin inceltilmesi veya saçılan bölgelerine nakledilir.

Diğer herhangi bir saç nakli prosedüründe olduğu gibi, hasta, henüz tamamlanmamış bir “traşlanmadı” seansından sonra ilk birkaç hafta içinde yeni nakledilen tüylerin şok kaybı-geçici olarak dökülmesini deneyimleyecektir.

Tam Tıraşsız Saç Ekiminin Avantajları

 • Tıraş tamamen elimine edilir.
 • Hastanın, kısmen traş edilen saç nakli prosedürüne benzer uzun tüylere sahip olması gerekir, ancak uzunluk 6-7 cm’den kısa olabilir.
 • Verici bölgede oluşan post-operatif kabuklar ve kabuklar pek görülmeyecektir.
 • Nakledilecek greft sayısı daha az olduğundan, toplam iyileşme süresi daha kısa olabilir.

Tam Tıraşsız Saç Ekiminin Dezavantajları

 • Ameliyat cerrahının aşırı eğitimi, deneyimi ve yeteneklerini gerektiren, emek yoğun ve titiz bir prosedürdür.
 • Bir seansta transplante edilebilen greft sayısı sınırlıdır, bu nedenle hastanın ulaşabileceği saç yoğunluğu daha düşüktür.
 • İşlemden hemen sonra hasta ön görünüm alsa da, nakledilen greftler ameliyatı izleyen 2. ve 4. haftalar arasında düşecektir.
 • Diğer saç ekimi tekniklerinden daha fazla zaman alır.
 • Emek yoğun doğası nedeniyle, diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında daha pahalı olabilir.

Tıraş Olmadan Saç Ekimi Tercih Oranı

En erken evlat edinenlerden biri olarak, saç ekimi tekniklerinin evrimini izledik ve tanıklık ettik ve bu dönüşüm boyunca kazandığımız engin deneyimle, hastalara binlerce ameliyat gerçekleştirdik, saç ekimi operasyonları hakkında istatistiksel veriler topladık. aşağıda görülebilir:

 • Uzun saçlı kadınlar ve erkekler, kısmen traş edilmiş ve aynı zamanda tüm traşsız saç ekimi prosedürleri için hastaların büyük çoğunluğunu oluşturmaktadır.
 • Saç ekimi geçiren hastaların yüzde 94’ü prosedürden önce başlarını traş etmeyi tercih eder.
 • Saç ekimi geçiren hastaların yüzde 4 ila 5’i başlarını kısmen tıraş etmeyi tercih eder.
 • Son olarak, tam bir tıraşsız saç ekimi prosedürüne sahip olanlara bakarsak, tüm hastaların yüzde 1’inden azını oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Saç ekiminden başını traş etmeden geçiren bazı hastalar, sonuçtan memnun olduklarını belirtmişlerdir, ancak saçlarını kestirmeleri daha iyi olabileceğini kabul etmişlerdir.

Tıraşsız bir seansın tam olarak seçilmemesi halinde, traşsız prosedürler konusunda tecrübeli ve tecrübeli olan cerrahlar genellikle hastalarını ameliyattan önce saçlarını tıraş etmelerini önermektedir.

Tıraş olmaksızın yapılan bir saç ekimi ile nakledilebilen greft sayısı sınırlı olduğundan, sonuçta doğal görünüm üzerinde bir etkiye sahip olacağı için, bir saç ekimi operasyonu için tıraşın çok önemli olduğu düşünülmektedir.

Источник: https://www.haberonu.com/trassiz-sac-ekimi-teknigi-ve-trassiz-sac-ekimi-nasil-yapilir

saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar | saç ekimi yaptıranlar

Saç Ekimi Teknikleri

Kategori: Anti-aging / Gençlik Sırları – 20.974Yorum Yazın

Saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar özellikle erkekler arasında sayıları hızla artan bir grup. Bu grup artık saç ekimi yaptıranlar forum altında buluşarak iletişimde bulunuyorlar.

Ülkemizde son yıllarda kellik, saç dökülmesi sorunları tüm dünyada olduğu gibi maalesef artıyor. Bu artış saç dökülmesi tedavilerine olan ilgiyi beraberinde getiriyor.

Saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar arasında değilseniz bile siz de bu sorunun potansiyel kişisi olabilirsiniz. Saç ekimi yaptıran biri olarak deneyimimi bu yazıda aktarıyorum.

Saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar arasına nasıl girdim?

Otuzlu yaşlara geldiğimde saçlarımda seyrelmeler başladı. Bu durum başlangıçta beni rahatsız etmedi.

Hatta sigaraya bağlayıp, zamanla sigarayı bırakırsam saç dökülmesi sorunu bitecekmiş gibi algıladım. Saç tipim gereği saçımın ön bölümü her geçen zaman açılmaya devam etti.

Bir gün aynada saçımın önünde bir kanalın arkaya doğru artık neredeyse kelleştiğini fark ettim.

Hemen araştırmaya başladım. Saç ekimi nedir? Saç ekimi nasıl yapılır? Saç ekimi yaptıran varmı?

Önce kellik neden olur sorusundan başlayalım.

sac sıkılaştırma yaptıranlar

Kellik neden olur?

Kellik neden olur sorusunun en yaygın cevapları aşağıda listeleniyor.

 • Stres
 • Erkek tip saç dökülmesi
 • Genetik faktörler
 • Saçkıran
 • Kansızlık, anemi
 • Tiroid hastalıkları
 • Mantar gibi deri hastalıkları
 • Kullanılan ilaçlar
 • Kanser tedavisi
 • Demir, çinko ve protein azlığı
 • Ateşli hastalıklar
 • Doğum sonrası
 • Şok diyetler
 • Saç koparma alışkanlığı
 • Doğum kontrol hapları

Saç ekimi teknikleri

Saç ekimi yaptıranlar arasına katılma maceram sırasında yaşadıklarımı burada paylaşıyorum.

Saç ekimi yaptıranlar 2016 (saç ekimi yaptıranların yorumları 2016) ve saç ekimi yaptıranlar 2017 aramaları yaptım. Bu araştırmalarım sonucunda saç ekimi için birden fazla teknik bulunduğunu gördüm. Örneğin fue, organik saç ekimi, dhi saç ekimi, perkutan saç ekimi, bio saç ekimi, fut saç ekim tekniği, vb.

En iyi saç ekim merkezi yorumlar noktasında ilgi alanıma girdi. Bu sefer saç ekim tekniklerine göre de araştırma yapmaya karar verdim.

Artık      dhi saç ekimi yaptıranlar (dhi saç ekimi yaptıranlar yorumları), bio saç ekimi yaptıranlar, organik saç ekimi yaptıranlar yorumları (organik saç ekimi yaptıranlar forum), traşsız saç ekimi yaptıranlar, perkutan saç ekimi yaptıranlar, organik saç ekimi yaptıran var mı aramaları ve eş dost arkadaş sohbetlerinde alınan önerilerle altı ay geçirdim.

Saç ekimi kararı

Saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar arasında yer almaya karar verdim. Tüm bu araştırmalarım sonucunda Fue tekniği ile saç ekimi yaptırmaya ve PRP uygulatmaya karar verdim.

Bu süreçte saç ekimi yaptıran ünlüler de ilgi alanıma girdi.

Acun Ilıcalı, Murat Boz, Oğuzhan Koç, Tamer Karadağlı, Egemen Bağış, Yalın saç ekimi yaptıran Türk ünlüler olarak tarihe geçtiklerini gördüm!

İstanbul’da bir klinik ve doktorla Fue tekniği kullanılarak saç ekimi konusunda karar verdim. Özel hastanede beni karşıladılar. Gerekli tetkikleri yaptıktan sonra doktorumun önerisiyle kafa derisinin yağ dokusuna kök hücre enjekte edilmesi gibi bir işlemle başlandı. Daha sonra ense ile kulak arkası bölgesinden alınan saçlar tek tek enjekte edildi.

Fue tekniğinin uzun sürdüğünü orada öğrendim. Saç kökleri ile birlikte tek tek toplanıyor ve yine tek tek enjekte ediliyordu. Altı saat süren işlem sonucunda doktorum 2000 civarında greft naklettiğini açıkladı.

İşlem korktuğum gibi acı vermedi. Kızarıklık dışında bir komplikasyon yaşamadım. Ve bekleme süreci başladı. Saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar arasında artık benim adım da vardı.

Sonuçlar

Yaklaşık bir ay sonra saç ekimi yaptıranlar yorumları 2017 aramalarında artık benim de yorumum yer alıyordu. Çünkü sonuçlar olumluydu. Saç ekimi yaptıranlar yorumları arasında çok olumsuz olanları da bulunuyor. Bu konuda arkadaşımın yaşadığı bir deneyimi belirtme istiyorum.

Tam tepe bölgesinde saçsızlık sorunu bulunan arkadaşım beş bin lira ücret ödeyerek saç ektirdi. Ancak hangi teknik kullanıldığını bilmiyor. Saç ekimi ağrılı ve acılı oldu. Kafa derisi içerisine çok miktarda sıvı enjekte edilmiş işlem sırasında. Saç alınan bölge bile günlerce şişmiş vaziyette kaldı. Saç ekimi yapılan bölgede ise ekilen saçların neredeyse yarısı çıkmadı.

Bu arada saç ekimi yalnızca saç nakli şeklinde yapılmıyor. Sakaldan saç ekimi yaptıranlar yanında göğüs bölgesi kıllarının kullanıldığı durumlarla da karşılaşılıyor.

Yalnızca şakaklara saç ekimi yaptıranlar da sonuçlardan memnun olduklarını belirtiyorlar.

Saç ekimi yaptıranlar fiyat

Saç ekimi yaptıranlar fiyat noktasında ödedikleri ücretin çoğunlukla karşılığını aldıklarını belirtiyorlar. Kellik oranına göre ve uygulama tekniğine göre saç ekimi fiyatı değişkenlik gösteriyor. Elbette saç ekim merkezi ve doktorun da maliyete etkisi bulunuyor. Saç ekimi fiyatları 2017 yılında üç bin lira ile altı bin lira arasındaki skalada hareket ediyor.

Saç ekimi yaptıran bayanlar

Saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar arasında kadınlar da yer alıyor. Saç dökülmesi temelde erkeklerin sorunu gibi algılanıyor. Oysa yukarıda kellik nedenlerinde yer aldığı gibi sadece kadınlara özel saç dökülme etkenleri de var. Stres gibi etkenler de tıpkı erkekler gibi kadınlarda saç dökülmesi sorunu yapıyor.

Bu durumda saç ekimi yaptıran kadınların yorumları (saç ekimi yaptıran bayanların yorumları) önem kazanıyor. Saç ekimi yaptıran kadınların yorumlarını buradan okuyabilirsiniz.

Saç ekimi yaptıran bayan ünlüler yani saç ekimi yaptıran ünlü bayanlar arasında Madonna başı çekiyor.

Saç ekimi video

Bu Yazıyı Paylaş!Paylaş!Tweetle!!Pinterest!

Источник: http://www.genckalanlar.com/sac-siklastirma-ekimi-yaptiranlar/

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.

  ×
  Рекомендуем посмотреть