Saç Ekiminin En İdeal Zamanı: Sonbahar

içerik

Sıkça Sorulan Sorular

Saç Ekiminin En İdeal Zamanı: Sonbahar

Evet, günümüzde FUE tekniği ile binlerce saç grefti alınabilir ve doğal , anlaşılmayacak kadar sıklıkta saç ekimleri yapılabilir. Bu konuda en belirleyici noktalar , cerrahın tecrübesi ve hastanın verici sahadaki saç yoğunluğudur.

Cerrahiden önce nelere dikkat edilmeli?

Cerrahiden 1 hafta önce aspirin, gigko biloba, ginseng, balık yağı, saımsak hapı, zencefil, saw palmetto, E vitamini ve diğer ilaçlarla çapraz reaksiyon yaparak kanamayı artırabilecek bitki destek ürünlerinden kaçınmamız lazım. Cerrahiden 1 gece önce alkol almamamız gerekli. Ekim yapılacak günün sabahında saçlarımızı yıkamalı ve iyi bir kahvaltı ile kliniğe gitmeliyiz.

Punch greft dediğimiz eski metodlarla ekilmiş ve diş fırçası şeklinde çıkan kötü saç ekimlerini düzeltebilir miyiz?

Evet. Bunun için iki method uygulanır: Birincisi, eğer punch greftler çok büyük ve genişse bunları yerlerinden çıkarıp , tek tek greftlere ve saç köklerine ayırıp tekrar ve doğal bir dizilimle ekiyoruz.

İkinci teknikte ise bu punch greftlerin etraflarına ve aralarına çok sık ve tek köklü ekim yaparak kötü görünümü kamufle ediyoruz. Yani sık bir ekimle bu saç adacıklarını saklıyor, belirsiz hale getiriyoruz.

Saç ekimi ağrılı bir işlem midir, ağrı nasıl azaltılır?

Günümüzde saç ekimleri sırasında acı ve ağrı hissedilmez. Çoğu hasta için düşündüklerinden çok daha az acı hissetmeleri sürprizdir. Saç ekiminde fizyolojik ağrı kadar psikolojik faktörler de ağrıyı artırabilir ve kişiyi huzursuz eder.

Psikolojik olarak hastaların operasyona hazırlanması çok önemlidir. Bunun için detaylı bilgilendirmenin yanı sıra operasyon öncesi verilen medikasyonla hastalar rahatlatılabilir. İşlem sırasında ağrının en az olması için, en az giriş yapılmalı, en ince iğneler kullanılmalı.

Anestezik ajanlar cilde enjekte edilirken vücut sıcaklığında olmalı. Ekim ve alım yapılacak olan deride tümesan teknik kullanılarak geniş alanlarda kanamasız çalışılabilmekte.

Anestezik madde 5-10 dakika içinde etkisini gösterdikten sonra hasta hiç acı hissetmez ve operasyon sırasında televizyon seyreder, akıllı telefonlarıyla oynar ya da uyurlar!

Gerekli durumlarda sinir blokları uygulanarak 8-12 saatlik bir anestezi sağlanabilir. Operasyon sonlarına doğru verilen güçlü bir aneljezik madde ile operasyon sonrası ağrıların da önüne geçilmiş olur.

Saç ekimi sonucunda planlanan yoğunluk nedir?

Ekim yapılacak olan bölgedeki saçın doğal sıklığını %100 kabul edilirsek, insan gözü %50-%100 saç sıklığı arasındaki farkı algılayamaz. Bu yüzden istenilen sıklık oranı en az doğal saç sıklığının %50 si olmalıdır.

İlk seansta , kişinin saç teli kalınlığına, donor sahanın sıklık durumuna, saç rengine , kişinin yaş ve cinsiyetine ve hatta saç/cilt rengi farklılığına göre %35-%45 arası bir sıklıkla saç ekimi yapılacaktır.

Daha sonra bu oran %50-%60 olacak şekilde ikinci bir ekim gerekebilir.

İyi bir saç ekimi neleri vaat eder?

Öncelikle hastayı alınabilecek sonuç hakkında gerçekçi bilgilendirmeyi; eldeki malzemeyi iyi değerlendirmeyi vaat eder. Bununla beraber:

 1. Çok doğal ve kimsenin anlayamayacağı bir ekim (önlere tekli kökler ve arka kısımlarda hacim sağlayan ikili üçlü kök içeren ve doğal saç çıkış yönüne sadık kalınmış bir ekim);
 2. Hiç ya da fark edilmeyecek kadar az iz kalması;
 3. Maksimum yoğunlukta (normal saç sıklığının %50-%60 ı gibi) çalışılması ve böylece doğala yakın bir görünüm sağlanması gerekir.

Saç ekim sonrasında nasıl görüneceğim ve normal yaşamıma ne zaman dönebilirim?

Saç ekimi sonrasında ilk 2 gün içinde yıkamanız gerçekleştirilir ve donor saha üzerinde bulunan bandaj ve sargılar alınır.

Operasyondan sonra ağrı, şişlik ve morarma olmamakla birlikte, ekim yapılan bölgede greftlerin etrafında kabuklanma görülecektir.

İnsanların ilgisini çekebilecek bir görünüm olduğundan, normal yaşama saç ekiminde hemen sonra, bir şapka takarak ve ekim alanını kamufle ederek dönülebilir. Kabukların temizlenmesi 1-2 hafta kadar sürebilir.

Saç ekimi fiyatı ne kadardır, saç ekimi pahalı bir operasyon mudur?

Günümüzde kaybedilen saçların geri getirilmesi için insanlar çok ciddi paralar harcamakta ve bu durum ciddi bir sektör oluşturmakta. Saçları daha iyi bir hale getirmek için harcanan paralar ciddi boyutlara ulaştı.

Suni saç protezleri ve uygulamalarının fiyatlarına; peruk benzeri protezlere harcanan yıllık bakım ücretlerine; gereksiz yere insanlardan para almak için yapılan kuaförlük hizmet ve ürünlerine verilen paralara bakıldığında saç ekimi aslında çok ucuz bir operasyondur.

Saç ekimi ücreti ve ekilecek greft miktarı hakkında bilgi alabilmek için, saçların mevcut durumunu gösteren kafanın ön, tepe ve ense kısmından çekilmiş fotoğrafları merkezlerin mail adresine gönderilmesi yeterli.

Bir de tabii ki saç ekiminden önce, saçları çıkaracağı iddiasıyla aktarlara, şarlatan internet ürünlerine ve merkezlere ödenen paralar var. Bunları topladığımızda zaten bir hastanın 1 ya da 2 yıl içinde saçlarını tekrar geri getirmek için harcadığı para, saç ekim ücretine yaklaşıyor ama kişinin eline hiçbir şey geçmiyor.

Saç ekiminden sonra normal saçlarda bir değişiklik ya da dökülme olur mu?

Evet. Ekim yapılan greftlerin etrafındaki kendi saçlarınızda geçici dökülme ve incelme yaşanabilir ki bu durum ekim yapılan bölgede daha da açılma olduğu imajını verir.

Bu durum birkaç ay sonra tamamen geriye döner ve kendiliğinden iyileşir. Var olan saçlarda oluşan bu geçici dökülme ve incelmeye ”Telogen Effluvia” denmektedir.

Yeni saçlar çıkmaya başlayıncaya dek oluşan bu durum hastaları rahatsız etmemelidir çünkü geçici bir dönemdir.

Kaç seans saç ekimi yaptırmalıyım?

Bu, en çok sorulan sorulardan biridir. Genelde Türkiye’de bu işlemleri yapan merkezlerde cevap olarak “tek seansta tüm açık alan kapatılır” denmektedir. Kişiye yapılacak olan saç ekimi seans sayısı 3 faktöre bağlıdır:

 1. Hastadaki açık alan miktarı;
 2. Kullanılacak greft sayısı ve hastanın verici alan saç yoğunluğu;
 3. Hastanın saç kılı karakteristiği: Kalın, siyah ve kıvırcık saç telleri; ince, açık renkli ve düz saç tellerine oranla çok daha fazla kapatıcıdır ve az sayıda greftle daha fazla kapatıcı etki sağlanabilir. Saç ekimi yapılacak bölge çok genişse 2-3 seansla iyi bir sonuç alınabilir ya da daha dar bir alanda yoğun (normal saç yoğunluğunun %50 si gibi) ekim yapılabilir.

Saç ekiminde hedeflenen her seansta yoğunluğu %25-%35 arasında artırmaktır. Yani iki seans saç ekimi ile açık alanda %50-%60 sıklığa erişilirse mükemmel ve insan gözünün fark edemeyeceği bir yoğunluk yakalanmış olur. Seansların arasında, uygulanan yönteme göre en az 40 gün ile 6 ay arasında bir süre geçmelidir.

Saçlarım ne zaman ve nasıl çıkar?

İlk saçlarınızın çıkması yaklaşık 3-6 ay alacaktır. Daha sonra ayda yaklaşık 1 cm gibi bir uzama bekleriz. İlk çıkan saçlar daha mat, kıvırcık veya dalgalı, daha ince ve cılızdır. Zamanla saçlar parlar, kalınlaşır, rengini alır ve normalformuna girer.

Saç ekimi yaptırmak mevcut saçların kaybına neden olur mu?

Teoride olabilirliği vardır ama pratikte çok az rastlanan bir durumdur. Saç ekimi yapılmadan önce kanalların açılması sırasında mevcut saçların gövdelerine ya da köklerine istenmeden cilt altındaki bir seviyede zarar verilebilir. Bu durumda saçlar tekrar çıkar ve uzar.

Normalde saçların ne kadar sağlam yapıda olduklarını ve defalarca koparılmalarına ve işkence gibi kuaförlük hizmetlerine rağmen nasıl uzadığını hepimiz biliriz.

Yalnızca kanal açılırken saç kökü kan dolaşımına verilecek büyükçe bir hasar saçın kalıcı kaybına neden olabilir ki bu çok nadir görülebilir.

Aynı sayıda greft ekilen iki ayrı merkezde aynı sonuç mu alınır?

Hayır. Hastaların çoğu ekilecek greft ya da saç teli sayısını merak eder ve aynı sayıyı veren merkezlerin aynı sonucu elde edebileceğini farz ederler.

Ama cerrahi ekibin tecrübesi, ekim yönü, greftlerin zedelenmeden ve belli bir süre içinde ekilmesi ve ekilen saçın yoğunluğu bu konuda belirleyicidir ve fark yaratır.

Saatlerini harcamasına rağmen ancak birkaç yüz greft çıkarıp ekebilen bir ekiple, saatte 2000 grefti zarar vermeden alıp, kısa süre içinde yoğun olarak eken diğer bir ekibin yaptığı iş aynı olamaz.

Saç ekimi komplikasyonları ve yan etkileri nelerdir?

Saç ekimi kopmplikasyonları ve olası yan etkileri oldukça az görülür ve önemsizdir. Ama nedense ülkemizde hiçbir saç ekim sitesinde az da olsa bu konuda bilgi bulamazsınız! Oysa her operasyonda olduğu gibi bu işlemde de bazı minör komplikasyonlar olabilir:

 1. Saç ekimi yapılan bölgede oluşacak pembelik 2-8 hafta kadar sürebilir.
 2. Saç ekimi sonrasında sıklaştırma yapılan yerde mevcut saçlarda birkaç ay sürebilecek geçici bir incelme görülebilir.
 3. Operasyon sonrası hafif sızıntı ve ekim alanında oluşan kabuklanma 7-10 gün içinde yıkamalarla temizlenir.
 4. Verici saha olan ense bölgesinde hafif ağrı FUE operasyonlarından 3-4 gün sonra çıkabilir ve birkaç gün sürebilir; FUT operasyonlarında bu ağrı 5-6 gün sonra ortaya çıkar ve 1-2 hafta sürebilir.
 5. Hissizlik ve uyuşukluk FUE operasyonlarından birkaç hafta sonra geçer, FUT operasyonlarından sonra aylarca kalabilir.
 6. Hafif kaşıntı iyileşme döneminde olabilir ve gerekli ilaçlar ve yıkamalarla giderilebilir.
 7. Hafif şişlik/ödem kafa derisinde, iki kaş arasında 3. gün belirebilir ve yavaşça 3-5 gün içinde atlatılabilir.
 8. Kist oluşumu: Saç ekiminden 2 ay kadar sonra görülebilir ve birkaç hafta içinde kendiliğinden düzelir. Toplu iğne başından leblebi büyüklüğüne kadar değişik büyüklüklerde olabilen kist, ekim alanındaki sivilcelenme ya da abse şeklinde görülür.
 9. Enfeksiyon hemen hiç görmediğimiz bir komplikasyon olsa da teorik olarak her cerrahi girişimde mümkündür.
 10. Yara izi FUE operasyonlarında asla görülmez, belli değildir. FUT operasyonlarından sonra ensedeki verici alanda ince bir çizgi şeklinde iz kalacaktır.

Hangi durumlar saç ekimini riskli hale getirir?

Saç ekimi kalp cerrahisi, kalça protezi , transplantasyon vs gibi uzun süren komp operasyonlarla karşılaştırıldığında çok daha güvenli ve komplikasyon oranı düşük olan bir operasyondur. Fakat saç ekimi sonrasında kanama riskini artıran, geç iyileşme ve enfeksiyon gibi komplikasyonlara yol açabilecek bazı durumlar ve hastalıklar olabilir.

Bu durumlar, kronik metabolik hastalıklar, saçlı deride oluşan yineleyen enfeksiyonlar, diabet hastalığı, sigara ve alkol tüketimi, obezite, beslenme problemleri, kemoterapi ilaçları gibi immunsupresif ilaçların ve kan sulandırıcı ilaçların kullanılması olarak sayılabilir. Hasta mutlaka bunlar hakkında cerraha bilgi vermeli ve uyarılmalıdır.

Ekilen saçların tamamı çıkar mı, büyüme oranı nedir?

Bu soruya tam olarak cevap verecek bir uzman ya da yöntem/teknik yok. Çünkü saçlar çıktıktan sonra o alanda hangi saçların ekim sonucu çıkan saç, hangilerinin daha önce var olan saçlar olduğunu söylemek zor.

Ayrıca ekim sonrası oturup çıkan saçları tek tek saymak da imkansız.

Benim şahsi tecrübelerime göre ön kısımda ekimden sonra uzayan saç miktarı yaklaşık %80-90 oranlarında iken tepe (vertex) bölgesinde bu oran % 60-70 lere düşmekte.

Saç ekiminde lazer kullanılır mı?

Hayır. Lazer özellikle Almanya’da bazı saç ekim merkezlerinde greftlerin yerleştirileceği kanalların açılması için kullanılmıştır.

Fakat lazer ışını kullanıldığında o bölgedeki küçük kan damarları ve kılcal damar ağı yanarak zarar gördüğünden ekilen saçların yerleştirildiği kanallarda kanlanmada ve greftlerin beslenmesinde (yaşamasında) sorunlar olmaktadır.

Ekilen saç greftinin yaşayabilmesi için kanlanması iyi bir yatağa ihtiyacı vardır. Aksi halde ekilen greftlerin çoğu yaşamaz. Yani lazer kullanımı ile ekim sonuçları dramatik olarak kötüleşir.

Lazerle yanık oluşmuş cildin iyileşmesi soğuk bistüriyle yapılan kesilere göre çok daha geç ve zahmetlidir. Ayrıca ekim bölgesindeki kabuklanma yanıkta daha fazla olacaktır. Kısaca saç ekiminde lazerden bahsetmek sadece operasyonu pazarlamaya yönelik bir safsatadır

Finasterid kullanımı saçlı deride her alanda eşit etkili midir?

Finasterid her ırk erkekte hemen aynı etkiyi gösterir ve saç dökülmesini engelleyen en önemli ilaçtır. Saç dökülmesini vertex dediğimiz alanda yani tam tepe kısmında daha etkin durdurabilir, ön saç çizgisi hizasında etkisi daha azdır.

Genç yaşta başlayan saç dökülmelerinde nasıl bir yol izlenmeli ?

Toplumda genel algı, saç dökülmesinin otuzlu yaşlarda başladığı yönünde olsa da çok erken yaşlarda, ergenlikte (16-17 yaşlarında) bile erkeklerde testesteron hormonundaki yükselmeye bağlı olarak ortaya çıkabilmekte. Bu durumda panik olmamak ilk şart.

Gençlerin çoğunun , beyaz ırkta %96 oranında görülebilen ön saç çizgisinde gerilemeyi saç dökülmesi olarak algılaması; telaşla kapı kapı “saç ekecek bir uzman” aramaları çok yanlış. Tecrübeli ve etik ilkelere uygun olarak hastalarını değerlendiren çok kıymetli doktor ve cerrahlar var.

Bu durumda ilk olarak onlara gidilmeli ve ne tür bir yol haritası izleneceği, dökülmenin ne kadar süre ile ve ne kadar genişlikte bir alanı etkileyebileceği konusunda fikir alınmalı . 21 yaş altında, eğer hastada dökülme çok şiddetli değilse saç ekiminden kaçınmak gerekli.

Çok erken yaşlarda saç restorasyon cerrahisi ilk seçenek olarak düşünülmemeli, daha çok medikal tedavilerle hasta izlenmeli ve kontrol altında tutularak dökülme paternine göre tedavi değişikliklerine gidilmeli.

Источник: https://www.ilhanserdaroglu.com/sac-ekimi-sikca-sorulan-sorular

Saç Ekiminden Sonra Hangi Şampuan Kullanılmalı? İşte Cevapları

Saç Ekiminin En İdeal Zamanı: Sonbahar

Saç ekimi yaptıranlar sonrasında nasıl bir şampuan kullanmalı?

Saç ekiminden sonra hangi şampuan kullanılmalı diye soran çok fazla kişiyi görüyoruz. Bu konuda herkesi doğru bir biçimde bilgilendirmek son derece önemlidir. Saç ekimi sonrası şampuan konusu için birçok doktor farklı bilgiler vermektedir. Bu noktada biz sizlere en doğru bilgileri verelim.

Şampuan seçimi elbetteki önemli ama yüksek paralar vererek herhangi bir ürün alıp kullanmayın. Birçok doktor ilk 14 gün kimyasal içerikli olmayan bir şampuan kullanıldıktan sonra kendi kullandığınız normal şampuana dönüş yapıp eskisi gibi rutininize devam edebilirsiniz diyor. Bu konuda aşırı derece pahalı ürünler satmak isteyenlere kesinlikle kanmayın.

Aşağıda size sunacağımız öneriler var bunlardan alıp kullanmanız yeterli olacaktır.

Saç Ekiminden Sonra İlk Yıkamada Doktorlar Hangi Şampuan Tercih Eder?

Ekim yapıldıktan 24 sonra sonra ilk yıkama yapılır bu işlemi de ekim yaptığınız merkezler yapar. Bu yıkama sırasında size nasıl saçlarınızı yıkmanız gerektiğini de anlatırlar. Bu ilk yıkamada önce bepanthol losyon sürerler bu biraz bekledikten sonra da yıkama işlemini geçilir.

Birçok merkezin bu yıkama da tercih ettiği temizlik ürünü kimyasal madde içermeyen, sülfat içermeyen, paraben içermeyen bir üründür. Yani kimyasal içeriği çok az olan güvenilir bir ürünle saçlar yıkanmaktadır. Buradaki amaç kimyasal maddelerin ekilen saçlara zarar vermesi önlemektir.

Şu noktaya da yalnız dikkat etmelisiniz çok pahalı ürünler gidip almayın. Yani bir şampuan için 150-200 tl vermeyin. Kimyasal içeriği olmayan güvenli ürün saçları yıkamada yeterli olacaktır. Birçok saç ekim merkezinin de ilk yıkamada kullandığı üründe budur zaten.

Bu süreçte ortalama 2 haftadır, bu süreden sonra normal rutin şampuanınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Saç Ekiminden Sonra İlk 2 Hafta Süresince Kullanılacak Şampuan Nasıl Olmalıdır?

İlk yıkama işlemini ekim merkezi yaptıktan sonra sizi taburcu edecektir ve evinize gönderecektir. Bundan sonra rutin olarak sizler saçlarınızı yıkamalısınız. Hepimizin kullandığı şampuanlar yoğun kimyasallar içerir bu da ilk 2 haftada azda olsa saça zarar verme riski olabilir diye doğal ürünler öneriliyor.

Bu 2 haftada kimyasal içermeyen temizlik ürünleri ile saçlarınızı yıkayarak riskleri sıfıra indirmiş olursunuz. İlla da ben saçlarımı normal şampuanımla yıkamak istiyorum derseniz de kullanabilirsiniz, çok büyük bir riski yoktur. Bu kritik süreci daha güvenli atlatmak için kullanılması daha iyi olur.

Sizlere birkaç ürün önerdik yazımızın alt tarafında bunlar gayet ucuz ve güvenli ürünlerdir.

Ekim Sonrası Kullanılacak İdeal Bir Şampuanın Özellikleri

Bunun için olması gereken özellikler aşağıda sıraladık bu özellikle göre bir seçim yapabilirsiniz.

 • İyi bir nemlendirici yapısının olması ve içeriğinde nemlendirici etkili olan içeriğe sahip olması.
 • Ödem(şişlik) azaltıcı ya da bunu bitirici etkiye sahip olmalı.
 • İçeriği doğal olmalı. Doğaldan kastımız bitkisel özellikli olmalıdır.
 • Tahriş ve kaşıntı oluşturmayan bir özellikte olmalı.
 • Güneşin zararlı etkilerine karşı cildi korumalı.
 • İçeriğinde kimyasal madde olmamalı ya da çok çok az olmalı.
 • Saç derisindeki yaraları iyileştirme etkisi olmalı.
 • Proliferasyonu, kollajen sentezini arttırmalı bu şekilde deride olan soruları çabuk ortadan kaldırır.
 • Antiseptik yani mikrop öldürücü etki olmalı, bu şekilde cilt sorunlarını ortadan kaldırır.
 • Mantar, virüs, bakteri gibi canlıların oluşturacağa sorunlara karşı bu mikroorganizmaları yok etmeli.

Saç Ekimi Sonrası Kullanılan Şampuanlar

Ekim yaptırdıktan sonra nasıl bir şampuanla saçlarımı yıkamam gerek diyorsanız size birkaç önerimiz var. Birçok doktorda aşağıdaki önerileri size söyleyecektir. Bu temizlik ürünü önerilerini birçok hekim sürekli hastalarına önermektedir. Şuan da saçlarına nakil yaptıranlar bu önerilerden birini kullanmaktadır. İşte o öneriler;

1.Dalin Bebek Şampuanı

Fiyatı: 12.93 tl (750 ml)

Bebek şampuanı saç ekiminden sonra önerilir çünkü içeriğinde zararlı madde yoktur. Bebekler için bile güvenli olan bu şampuanı cildi tahriş etmez ve sivilce oluşturmaz. Birçok hekimimiz önermektedir. Sizlerde ilk 14 günde güvenle kullanabilirsiniz. Bu iki haftalık süreden sonra kendi ürününüze geri dönebilirsiniz.

2.Sebamed Şampuan

Fiyatı:29.90 tl (200 ml)

Saç ekimi sonrası sebamed şampuan kullanımı diğer bir seçenektir. Bu da doktor tarafından önerilmektedir. Yıllardır piyasada var olan genellikle eczanede satılan güvenli bir üründür. Bebekler için olanı da mevcuttur.

İster bebekler için olanından isterseniz de saç tipinize göre olanı kullanabilirsiniz. Bu ürünün pH değeri 5.5 tir ve cildi zararlı dış etkilerden korur. Bir insan vücudu için en ideal pH değeridir.

Birçok temizleme ürününde bu pH değeri yoktur.

3.Dermoskin Biotin İçeren Şampuan

Fiyatı: 28.46 tl (200 ml)

Biotin kılları besleyen B vitamini türüdür. Bu vitamini içerisinde bulunduran şampuanlar ekilen kökleri besler ve kritik süreci daha iyi atlatılmasını sağlarlar. Biotini ayrıca ağız yoluyla direkte alabilirsiniz. Birçok hekimin önerdiği başka bir temizlik ürünüdür.

Biotini kapsül olarak saç ekiminden sonra kullanılmasını birçok doktor öneriyor. Çünkü bu vitamin direk saç vitaminidir ve ekilen saçların kalitesini artırır. Dermoskin biotin şampuanın erkek ve kadın için ayrı ayrı olanları vardır.

Buna göre kendinize uygun olanı kullanabilirsiniz.

4.Saw Palmetto İçeren Şampuan (Sawpoo şampuan)

Fiyatı: 21.90 tl (300 ml)

Bu şampuan saw palmetto özütü içerir. Peki saw palmetto nedir, bu bitkisi saç telleri için çok etkili olan ve kılları besleyen bir bitkidir. Doğal olarak ekilen saçlar için çok yararlı etkiler göstermektedir. Sawpoo isimli bu şampuanın içinde saw palmettonun yanında biotin ve diğer vitaminlerde mevcuttur.

İnternet üzerinden sipariş edip kullanabilirsiniz. Fiyat olarak da gayet ekonomiktir bütçenizi yormaz. Pahalı önerilerden kaçının bu saydığımız 4 öneriden birini kullanmanız yeterli olacaktır. Normal zamanlarda da bu ürünleri kullanmanız saçlarınız için faydalı olacaktır. Diğer şampuanlara oranla birçok açıdan daha yararlı özellikleri bulunmaktadır.

İçerikleri de doğal olduğu için önerilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkar?

En Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

Sizler için en fazla sorulan soruları derleyerek bu konuda tüm soru işaretlerini gidermek istedik.

Soru 1: Saç ekim merkezim çok pahalı bir ürün önerdi  bunu kullanmalı mıyım?

Cevap 1: Çok pahalı ürünlerden kesinlikle uzak durun en fazla 30-40 tl olan ürünlerden kullanmanız yeterlidir. Yukarıda sizler için 4 tane öneriden birini seçebilirsiniz.

Soru 2:  Postop isimli bir ürün önerildi bunu kullanabilir miyim, sizce nasıl?

Cevap 2: Doğal bir içeriği var kullanılabilir yalnız biraz pahalı, pahalı gelmediyse kullanabilirsiniz.

Soru 3: Kendi şampuanımı kullanmak istiyorum, herhangi bir sorun olur mu?

Cevap 3: Bu konuda önerilerimizi kullanmanız daha iyi olur ama kullanmazsanız da herhangi bir problem yaşamazsınız. Birçok doktor da ekstra bir ürün önermeyebiliyor.

Soru 4: Bitkisel içerikli bir ürün kullansam olur mu?

Cevap 4: İçerisinde kimyasal yok ve bitkisel içerikli güvenli ise gönül rahatlıklı ile kullanabilirsiniz.

Soru 5: Doktorum herhangi bir öneri yapmadı, ne kullanmalıyım?

Cevap 5: Doktorunuz öneri yapmadı ise bebek şampuanı ya da sebamed kullanabilirsiniz.

Kullananların Yorumları

Bu tecrübeyi yaşayan birçok kullanıcı yaşadıkları tecrübeleri şöyle anlattı. İşte o yorumlar;

Feyzullah diyor ki: Ekim işleminden sonra doktorum bana bebe şampuanı kullanmamı önerdi cildinde herhangi bir problemi tetiklemez dedi. 3 hafta kullan daha sonra normal kendi eskide hangi markayı kullanıyorsan devam et dedi ben de öyle yaptım. Bu şekilde herhangi bir sorun yaşamadım.

Seyfettin diyor ki: Saç ekimi yaptıran biri olarak tecrübemi paylaşayım bu konu hakkında ben sebamed kullandım. Doktorum önerdi istemiyorsan kendini ürününü de kullanabilirsiniz dedi. Yalnız kullanırsan daha iyi olur daha sorunsuz olur dedi. Ucuz bir ürün olduğu için bende aldım kullandım tavsiye ederim.

Mevlüt diyor ki: Bende bebe ürününü kullandım . Sonuçta bebekler için üretilen ürünler daha güvenli olduğu mantığından hareket ettim. Kızarıklık gibi sorunlar yaşamadım sizde kritik bu dönemi sorunsuz atlamak istiyorsanız tavsiye ederim. Fiyatı da zaten 11 tl gibi bir şey.

Kadınlarda Saç Ekimi ve Fiyatları Hakkında Merak Ettikleriniz

Videomuzu da Kesinlikle İzleyin!

Источник: https://sacekiminiz.com/sac-ekiminden-sonra-hangi-sampuan-kullanilmali-iste-cevaplari/

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.