Sağlıklı Bronzlaşmanın Yolları

Yanmadan Sağlıklı Bronzlaşmak İçin Ne Yapmalı

Sağlıklı Bronzlaşmanın Yolları

yanmadan sağlıklı bronzlaşmak için ne yapmalı

Güneşte fazla kalmanız neticesinde cildinizde oluşan renk değişimleri ve koyulaşma bronzlaşma olarak bilinmektedir.

Bu olay derinin bir hayli hasar alması sonucu oluştuğundan, uzmanlar havaların ısınmasıyla birlikte tatilcileri bazı konularda uyarmaktadırlar.

Sağlıklı bronzlaşmak ve yanmadan bronzlaşmak üzerine önemli noktalara değineceğimiz bu yazımızda, cildinizin hasar almaması adına neler yapabileceğinizi anlattık.

Güneş altında kalındığında cildimizin derma tabakasında bulunan renk hücrelerinin kimyasal tepkimesi neticesinde cilt bronzlaşmaktadır.

Melanin pigmentinin koyu renk maddelerini yoğunlaştırmasıyla birlikte cildimiz de daha fazla koyulaşır ve bunun neticesinde bronzlaşma meydana gelir.

Eğer sağlıklı bir şekilde bronzlaşma meydana gelmezse, güneşten alınan UV ışınları deri tarafından emilmeye devam edilir. Bunun neticesinde deri hasarları kanserli hücrelerin oluşmasına ve daha birçok cilt problemine neden olabilmektedir.

Bronzlaşma Yöntemleri Nelerdir?

Çok fazla güneş ışınlarına maruz kalındığında cilt hasarları kortaya çıkmaktadır. Bu nedenle de güneş ışınlarına fazla maruz kalmak istemeyenler, bronzlaşmak için farklı yöntemleri denemektedirler.

Bronzlaşmak için kremler nelerdir?

Ünlü kozmetik markaları tarafından üretilen ve birkaç saat içerisinde uygulanan tüm bölgeyi bronzlaştıran kremleri kullanma talimatlarına uygun bir şekilde kullanabilirsiniz. Cildinizi temizledikten sonra yeterli miktarda sürmeniz ve beklemeniz, bronzlaşmak için ne yapmalı sorusuna pratik bir çözüm olacaktır.

bronzlaşmak için ne yapmalı

Bronzlaşmak için haplar hangileridir?

Uzmanlara danışarak kullanabileceğiniz bazı hapların bronzlaşmada etkili olduğu bilinmektedir. Bu haplar ciltteki melanin pigmentini artırarak, cildin güneş ışığının altında yanmadan bronzlaştırmaktadır.

Bronzlaşmak için Mystic Tan yöntemi nedir?

Güneş ışınları olmadan bronzlaşmak isteyenler, Mystic Tan adı verilen ve son yıllarda oldukça yoğun bir şekilde tercih edilen uygulamaları gerçekleştirmektedirler. Bunun için gerekli ürünleri vücuduna sürdükten sonra, kabin içerisine giren ve bir süre bekledikten sonra bronz bir tene sahip olan bayanlar, bu yöntem için hizmet veren merkezlerden bilgi alabilir.

Cilde oldukça faydalı olan zeytin yağının bir özelliği de bronzlaşmak için kullanılmasıdır. Bunun için nasıl bir uygulama yapacağınızı ve zeytin yağı ile bronzlaşmak için nereden başlamanız gerektiğini konusuna gelince; ilk olarak saf zeytin yağı seçmeniz gerektiğini vurguluyoruz. Tüm işlemler 30 dakika içerisinde gerçekleşecektir.

Bir yatağın üzerine genişçe bir havlu serin. Sonrasında bir bez yardımıyla bronzlaşmasını istediğiniz her noktaya süreceğiniz zeytin yağını yarım saat cildinizde bekleterek duş alın.

Herhangi bir zararlı madde içermediği için, yanmadan bronzlaşmak isteyenlere, sağlıklı bir sonuç kazandıran bu yöntemi sizler de deneyebilirsiniz.

Bronzlaşmak için vazelin kullanılır mı?

Hayatımızda birçok alanda kullandığımız vazelinleri, bronzlaşmak isteyenler için de çözüm oluyor. Vazelinle bronzlaşma yöntemini tercih eden bayanlar, aldıkları sonuçlardan son derece memnun kalmaktadırlar. Cildin zararlı güneş ışınlarından korunarak bronzlaşmasında vazelin etkili bir üründür. Cildi besleyen ve koruyan vazelinle sağlıklı bronzlaşmayı gerçekleştirebilirsiniz.

Bronzlaşmak İçin Güneşte Nasıl Kalınmalı

Ayrca bronzlaşmak için ne yapmalıyım sorusunu soranlar aşağıdaki önerileri dikkate almalılar.

 • Öğle saatlerinde güneşte kalmamaya özen göstermeli ve yaklaşık olarak 11 ile 15 saatleri arasında güneşe çıkılmamalı.
 • Güneşte kalacağınız süreler içerisinde şapkanızı ve gözlüğünüzü mutlaka yanınızda bulundurmalısınız.
 • Kıyafet seçimlerinde ince kumaşlara ve açık renklere önem vermeli, öncelikli olarak bu özelliklere sahip olan giysileri seçmelisiniz.
 • Güneş koruyucu kremler arasında 50 faktör ve üzeri olan özelliklerdeki ürünleri tercih etmelisiniz.
 • Güneşte kalan kısımlar arasında yer alan sırtınıza, göğüslerinize, omuzlarınıza ve yüz bölgesine ışınlar dik geleceğinden, bu bölgelerinize daha fazla özen göstermelisiniz.
 • Güneş kremlerinin seçiminde kozmetikçilerdeki çalışanların tavsiyesinden çok, uzman kişilerin düşüncelerini önemsemeli ve uygulamalısınız.
 • Bu uygulamalara yönelik olarak en doğal ve gerçek bilgileri alabileceğiniz uzmanlarla görüşmeyi ihmal etmemelisiniz.
 • Çocuklar konusunda mutlaka bir çocuk doktoruna danışılarak güneş kremleri kullanılmalı.

Источник: //saglikloji.com/yanmadan-saglikli-bronzlasmak-icin-ne-yapmali/

Sağlıklı Bronzlaşmanın Yolları Nelerdir?

Sağlıklı Bronzlaşmanın Yolları

Sağlıklı bronzlaşmanın yolları konusuna özellikle değinmek istedik çünkü deniz, havuz, kum, güneş, sağlık, D vitamini, UV ışınları, güneş koruyucular derken her kafadan bir ses çıkıyor ve işin ucu güneş yanığından buza, diş macunundan yoğurt sürmeye kadar uzanabiliyor.

Öte yandan, bronzlaşma macerası da çeşitli yağlar sürmekle başlayıp vücuda kola sürmeye kadar gidiyor. İnternet ortamında ise her kafadan bir ses çıktığı için, ülkemizin bazı bölgelerinde gecikmiş olsa da artık yaz geldi diyebiliriz ve sağlıklı bronzlaşmanın yolları eminiz ki çok işinize yarayacak.

Bronzlaşmak için güneşlenmiyorsanız dahi, belki güneşten korunmak için bilgi sahibi olmak adına okuyabilirsiniz.

Sağlıklı Bronzlaşmanın Yolları

Her şeyden önce unutmamalıyız ki, evet Güneş bizim için apayrı bir enerji kaynağı. Üstelik vücudumuz için iyi bir D vitamini kaynağı aynı zamanda. D vitaminin kemiklere ve cilde de faydası vardır. Ancak bronzlaşmak dediğimiz olay, aslında cildimizin güneş ışınlarından hasar görmesidir.

Yeterli oranda güneşe maruz kalan derimizin rengi koyulaşır ve aslında hücrelerin ölümü de gerçekleşir. Güneşte yandıktan sonra derimizin soyulması da, aslında ölü derinin uzaklaşmasıdır. İşte bu nedenle, güneşle olan ilişkimizi belli bir seviyede tutmaya özen göstermek büyük önem taşıyor.

Zira Güneş’in zararlı etkileri kanser hastalığına kadar uzanabiliyor.

Araştırmalara göre, cilt kanserinin en önemli tetikleyicisi Güneş. Onun dışında, tanıştığımız, görüştüğümüz birçok kadının/erkeğin ortak bir amacı var: Anti-aging. Yani, yaşlanmayı geciktirmenin yollarını bulmak ve denemek. Bildiğiniz üzere birçok anti-aging ürün mevcut.

Ancak güneşlenmek, bronzlaşmak gibi bir amacınız varsa, Güneş’in aynı zamanda yaşlanma karşıtı çabalarınızı da boşa çıkaracağını bilmeniz gerek. Güneş ışığı, ciltteki esnek lifleri yıkarak cildin yaşlanma sürecini hızlandırmaya yönelik etki eder.

Yanı sıra, ciltteki nem oranını da azaltarak cildin susuz kalmasına neden olur ki bu durum da yaşlanma belirtilerini hızlandıran diğer bir faktör. Bu iki sebepten dolayı biz Bade Natural marka Bronzlaştırıcı Set içerisinde Doğal Keçi Sütü Sabunu ekledik.

Su yerine keçi sütü kullanarak ürettiğimiz sabun, cildinizi neme doyuracak ve içerdiği vitaminler sayesinde cilde esneklik katacak bir yapıdadır.

Peki sağlıklı bronzlaşmanın nelerdir, nelere dikkat etmeliyiz?

 • Saat 11.00 – 15.00 arası, yazın güneş ışınlarının dik geldiği saatlerdir. Bu saatlerde güneşe çıkmamakta fayda var.
 • Yüzünüzü ve başınızı güneşten koruyacak, önünde siperliği olan bir şapka ve güneş gözlüğü kullanmaya özen gösterin.
 • İnce ve açık renkli kıyafetler tercih edin.
 • Güneş Koruma Faktörü (SPF) yüksek olan güneş koruyucu ürünler kullanın.
 • Güneşin altındayken havuza ya da denize her girip çıktığınızda güneş koruyucu kreminizi tazeleyin.
 • Yine, güneş ışınlarının dik geldiği saatlerde baş, göğüs, sırt ve omuz bölgelerini korumak için ayrıca özen gösterin.
 • Çocuklara özellikle dikkat etmekte fayda var; çocuklar denizde ve havuzda güneşin altında uzun zaman geçirmek isteyeceklerdir.

Bronzlaşmak Aslında Bir Savunma Yöntemi

Cildimize rengini veren hücreler, diğer tüm hücrelerin etrafını korumak için bir çeper örerler ve basitçe anlatmak gerekirse, biz de bronzlaşmış oluruz.

Yani bu durum, aslında vücudun güneşe karşı uyguladığı bir savunma mekanizması.

Uzun yıllar güneşe maruz kalınırsa, artık hücrelerin cildi koruyacak kadar bronzlaşması mümkün olmadığında da deri kalınlaşmaya başlıyor ve ilerde kansere dönüşebilecek dokuların temeli atılmış oluyor.

Herhangi bir güneş yanığı durumunda ise, yanık olan bölgeye doğru biçimde müdahale etmek gerekir. Her şeyden önce yanık bölgeye yoğurt, diş macunu sürmeyi bırakmak gerek. Buz uygulamak doğru bir seçenek olabilir ancak kesinlikle cilde temas ettirilmemeli.

Bade Natural Bronzlaştırıcı Güneş Yağı ve Bronzlaştırıcı Set

5 farklı bitkisel yağdan oluşan Bronzlaştırıcı Güneş Yağı Sunshine Every Day, cildinizin yumuşamasına, onarımına yardımcı olurken aynı zamanda daha sağlıklı şekilde bronzlaşmanıza yardımcı olur.

Bade Natural Bronzlaştırıcı Set ise, cildinizin ihtiyaç duyacağı her şeyi 3 ürün olarak size sunar. Bronzlaştırıcı Güneş Yağı dışında Keçi Sütü Sabunu ve Kakao Yağı içeren set, cildinizi korurken aynı zamanda bronzlaşmanıza yardımcı olacak özellikte.

Keçi Sütü Sabunu, cildinizi sözün tamam anlamıyla besleyip neme doyururken, içerdiği vitaminler sayesinde cildinize esneklik katacak ve böylece cildinizin güneşte kurumasına karşı önlem olacak.

Kakao yağı ise, bronzlaştırıcı özelliğinin yanı sıra, cilde esneklik vermektedir. Hamilelik çatlaklarını cildi esnek tutarak önlediği gibi, güneş ışınlarının cildinizdeki elastikiyeti azaltması için de önlem olarak kullanılmaktadır.

bronzlaşmak, güneş koruyucu, güneşlenmek, kakao yağı, keçi sütü sabunu, nelerdir, sağlıklı bronzlaşmanın yolları, tatil

Источник: //blog.badenatural.com/saglikli-bronzlasmanin-yollari-nelerdir/

Sağlıklı bronzlaşmak için bu hataları yapmayın!

Sağlıklı Bronzlaşmanın Yolları

Yaz geldiği zaman birçok kadının, özellikle de beyaz tenli kadınların akıllarına gelen ilk şey bronzlaşmak olur.

Ancak açık tenli kadınlarda koyu renk pigmentleri az olduğundan dolayı güneşlenerek bronzlaşmak çok zor olur. İlk aşamada kıpkırmızı olup daha sonra kararırlar ama bu kararma bir türlü bronzluk derecesine gelmez.

İşte sağlıklı olarak bronzlaşmak için ipuçları ve güneşlenme konusunda en sık yapılan hatalar…

Cildinizi güneşten koruyun

Güneş ışınlarının tehlikleri özellikle de cilt kanserine zemin oluşturduğu hemen hemen herkes tarafından biliniyor. Bu sebepten güneşe öğleden sonra çıkılmalı; güneşin en yakıcı olduğu saatlerde güneşlenme fikrinden uzak durulmalı.

Yavaş yavaş bronzlaşın

Bir haftada bronz olma düşüncesi bir yana bırakılıp her gün azar azar yanılarak bronz olma yolunda ilerlenmeli. Özellikle yıllık tatile çıkanlarda çok sık görülen bu hata cilde aşırı derecede zarar verir ve bronzlaşmadan ziyade kızarma, soyulma gibi olaylara neden olur.

Solaryumdan uzak durun

Solaryum seansları kişinin cilt tonuna göre değişir. Ancak ten renginiz nasıl olursa olsun solaryum seansları cildinize zarar verir. Ayrıca birkaç günlük tatilde yandıktan sonra bronzlaşma düşüncesiyle solaryuma girmek ise en sık yapılan hatalardan ve en zararlı işlemlerden biri…

Hareket edin

Sağlıklı ve daha çabuk bronzlaşmak için hareket edin. Kumsala uzanıp güneşlenmek hem daha zahmetli hem de daha sıkıcıdır; zaman geçmek bilmez ancak deniz içerisinde yüzme, top oynama gibi aktiviteler esnasında da farkında olmadan yanarsınız. Bu yanma hem vücudunuzun her tarafının eşit oranda yanması hem de zamanın akıp gitmesi açısından çok daha pratik ve sağlıklı olur.

GÜNEŞ LEKELERİ NASIL GEÇER?

Koruyucu kullanın

Yaz mevsiminin, denize girmenin ve güneşlenmenin olmazsa olmazı; güneş ışınlarından korunmanızı sağlayan koruma faktörlü güneş kremleri. Bu konu genellikle çabuk bronzlaşmak uğruna ihmal edilir.

Ancak cildinize bir bebeğin cildi kadar hassasmış gibi davranmalısınız. 50 faktörden 10 faktöre kadar çok sayıda güneş kremi sizi zararlı güneş ışınlarından korur.

Başlangıç için en yüksek faktörlü kremle başlayıp giderek düşürmek ise sağlıklı bir şekilde yanma açısından daha uygun olur.

Alternatif yöntemleri deneyin

Doğal yöntemler her alanda olduğu gibi bronzlaşmada da etkili. Ancak bu yöntemleri doğru uygulamak çok önemli.

Hemen bronzlaşmak uğruna ilk günden bu yöntemlere başvurmak ve güneşin zararlarını ciddiye almadan güneşlenmenin ayarını kaçırmak citl sağlığı için ciddi tehlere neden olur.

Bilinçli kullanıldığında zeytin yağı, vazelin, kakao yağı, havuç yağı, bebek yağı gibi doğal bronzlaştırıcılar size yardımcı olacaktır.

Güneş yağı seçimine dikkat edin

Deniz sezonunun açılması güneş yağlarının artması anlamına gelir. Eğer daha iyi bronzlaşmak istiyorsanız be güneş yağlarından havuç, kakao ve hindistan cevizi içerenleri tercih edin.

Güneş sonrası kremi kullanın

Sadece güneşlenme esnasında değil güneşlendikten sonra da krem kullanılmalı. Duştan sonra vücuda iyice yerdirilmesi gereken güneş sonrası kremleri soyulma gibi durumları önler.

Bronzlaşma sonrası nelere dikkat edilmeli?

 

Suna Dumankaya'dan bronzlaşma kremi tarifleri…

Soru

Tenimin rengi çok soluk. Bu durum beni çok rahatsız ediyor. Solaryuma girmek istemiyorum. Bana bir bronzlaştırıcı krem tarifi verebilir misiniz?

Ayşen Y./Bursa

Cevap

1 çorba kaşığı kakao yağı, 4 çorba kaşığı susam yağı, 1 tatlı kaşığı kayısı yağı, 1 çorba kaşığı havuç yağı ve 2 çorba kaşığı ceviz yağını karıştırın. Bu bronzlaştırıcı kremi hem yüzünüze hem de vücudunuza uygulayabilirsiniz.

Soru

Çok yakında yaz tatiline çıkacağım. Kış boyunca solaryuma girdiğim için tenimin rengi zaten koyu. Bana güneşte bronzlaşmamı hızlandıracak bir krem tarifi verir misiniz?

Helin B./Van

Cevap

Birer çorba kaşığı bergamut yağı, zeytinyağı, bademyağı, çay ağacı yağı ve havuç yağını karıştırıp cam bir şişenin içine koyun. Güneşe çıktığınızda bu karışımı kullanarak hızla bronzlaşın.

Soru

Yazın yüzüm çok kızarıyor. Bir türlü bu kızarıklığı kapatamıyorum. Yüzümü güneşten nasıl koruyabilirim? 

Naz Y./İzmir

Cevap

Bir tatlı kaşığı krema, bir tatlı kaşığı bal, bir tatlı kaşığı yulaf unu ve bir çay kaşığı badem yağını karıştırın. Bu karışımı temizken cildinize sürüp 15 dakika bekletin. Dışarıya çıkarken koruma faktörlü kremin üzerine pudra sürerek cildinizi koruyun.

GÜNEŞ LEKELERİ NASIL GEÇER? “Güneş lekesi nedir? Güneş lekel… EVDE DOĞAL GÜNEŞ YAĞI YAPIMI Zeytinyağı, havuç, kakao, susam,…

Bronzlaşmak hakkında bildikleriniz ne kadar doğru? Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte bronzlaşma isteği doğru orantılı artış gösteriyor. Peki siz bronzlaşmayla ilgili ne kadar bilgilisiniz?

Источник: //hthayat.haberturk.com/saglik/haber/1006146-saglikli-bronzlasmak-icin-bronzlasma-yontemleri

Evde doğal bronzlaşma yöntemleri

Sağlıklı Bronzlaşmanın Yolları

Bronz rengi bir tene sahip olmak günümüzde bir çok kişinin hayalidir. Özellikle yaz aylarında artmaya başlayan bronz ten merakı insanları arayışlara itmektedir.

Özellikle güneşlenerek bronzlaşmak mümkün ama bunu kalıcı ve sağlıklı hale getirmek için çeşitli yöntemlere  başvurmak gerekiyor.

Bu yazımızda bronzlaşmak için doğal yöntemler ve uygulanış şekillerinden bahsedeceğiz.

Doğal Yollardan Nasıl Bronzlaşabiliriz?

Bronzlaşmayı kolaylaştıran çeşitli  yöntemler mevcut. Üstelik bu yöntemler, evde kendi imkanlarınızla ve doğal olarak bronzlaşmayı sağlayan, denenmiş en etkili yöntemler. Kağıt kalemi elinize aldıysanız listemize başlıyoruz.

Kakao Yağı İle Bronzlaşmak

Bunlardan biri de kakao yağıdır. Kakao yağı ile güneşlenmek hem kalıcılığı arttırıyor hem de cildi nem ihtiyacını karşılıyor. Ayrıca sağlıklı bronzlaşmak için kakao yağı önemli bir aracıdır.

Böylece doğal yollardan nasıl bronzlaşılır sorusunun cevaplarından birinin kakao yağı olduğunu öğrenmiş oluyoruz.

Bronzlaşmak için doğal yöntemler arasında en güçlü materyallerden biridir kakao.

kakao yağı ile bronzlaşmak

Havuç Yağı İle Bronzlaşmak

Havuç biliyorsunuz ki turuncu renktedir. Bundan dolayı kullanımında buna benzer bir renk elde etmenize yardımcı olacaktır. Havuç yağının cildinize katacağı renk tonu sizi oldukça mutlu edebilir.

Havuç yağı Doğal bronzlaşma yöntemleri arasında en etkili renklendirici yöntemlerdendir.

Havuç yağı kullanarak nasıl bronzlaşılır sorusunu da bir süre rafa kaldırabilirsiniz.

havuç yağı ile bronzlaşmak

Ceviz Yağı İle Bronzlaşmak

Doğal bronzlaşma yöntemleri arasında ceviz yağı da önemli bir paya sahiptir. Tıpkı havuç yağı gibi güzel bir renk tonu elde etmenize yardımcı  olur.Ceviz yağı kullanarak nasıl bronzlaşılır? Güneşlenmeeden hemen önce cilde sürülürse hem renk katar hem de güzelce nemlendirir.

ceviz yağı ile bronzlaşmak

Susam Yağı İle Bronzlaşmak

Susam  yağı bronzlaşmak için doğal yöntemler arasında en faktörlü olanı. Evet içerisinde tam 40 faktör koruma barındırmaktadır.Susam yağı kullanarak nasıl bronzlaşılır sorusuna cevap bulabilirsiniz.

susam yağı ile bronzlaşmak

KALICI BRONZLUK İÇİN

Kalıcı bronzlukl için öncelikle güneşe birden çok defa maruz kalmanız gerekiyor.Üzun süreli yanıklar daha uzun süre cilt rengini bronz tutmaktadır. Bununla beraber yukarıda  adı geçen yağları tek başına veya kombinleyerek kullanmak da kalıcı bronzluk için yeterl i olacaktır.

Yağ kombinasyonu ile nasıl bronzlaşılır ? 12 Gram Kakao , 12 Gram Zeytinyağı, 12 Gram Bergamot yağı ve 18 gram saf çikolatayı bir araya getirerek dövmeniz gerekiyor.

Böylece doğal bronzlaşma yöntemleri arasında bir çok yöntemi geride bırakmış olacaksınız.

Ancak unutulmaması gereken bazı noktalar var ki onlardan biri de güneş altında fazla durmanın zararlı olduğudur. Ultraviyole ışıklar şüphesiz insan bedeni üzerinde yıpratıcı etkiye sahipler .

Dolayısıyla belirli bir ölçüyü aşmamak gerekiyor ve güneşin bazı saat aralıklarında daha fazla yakıcı olduğu gerçeğini göz ardı etmemek gerekiyor. Uzmanlar en doğru güneşlenme saatinin öğleden sonra 16.

00 olduğunu belirtiyorlar

kalıcı bronzluk için tavsiyeler

Güneş etkisini yitirmeye başladığında daha sağlıklı bir yanma işlemi gerçekleşebiliyor.

Doğal yöntemler dışında çok faktörlü kremler de güneşin zararlı ışınlarından koruma özelliğine sahip ama burada dikkat edilmesi gereken şey şu ki sahte kremler veya kalitesiz kremler kullanmak cildi korumayacağı gibi cilde zarar da verebilmektedir.

Bu nedenle güneşin zararlı etkilerinden korunmak için sadece uzmanların onayladığı yöntemleri kullanmak ve sağlık bakanlığı onaylı  kremler kullanmak gerekiyor. Broznlaşmak için doğal yöntemler araştırırken varolan güzel cilt yapımızı da bozmak istemeyiz.

Nasıl bronzlaşılır sorusunun cevabını ararken oldukça dikkatli davranmak zorundayız. Peki insanlar neden bronz ten istemektedir. Bronz ten canlı ve parlak bir görünüm sağlar. Altınvari duruşu ciltteki kusurlardı da örter ve kişinin kendisini daha mutlu hissetmesini sağlar.

Ancak bronz ten rengi cildin doğal yapısının bozulması manasına gelmektedir. Dolayısıyla bu bozulmayı mğmkğn olduğunca asgari düzeyde tutmak gerekiyor. Cild kendi sürekli yenilediği için yakılan cild toparlanıyor ve eski rengini kazanıyor. Yani bronzlaşarak aslında cildinize geçici bir cilve yapmış oluyorsunuz.

Источник: //kadincaseyler.net/evde-dogal-bronzlasma-yontemleri/

Поделиться:
Нет комментариев

Bir cevap yazın

Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.

×
Рекомендуем посмотреть
Kış Aylarında Cilt Ve Saç Bakımı
Kış Aylarında Cilt Ve Saç Bakımı
Cilt Lekeleri, Nedenleri ve Tedavileri
Cilt Lekeleri, Nedenleri ve Tedavileri