Sessiz Elektrikli Süpürge Makinası

En İyi Elektrikli Süpürge Tavsiye | 2019 En İyi Tavsiye Sitesi

Sessiz Elektrikli Süpürge Makinası

Hepimizin dikkat ettiği ilk şeylerden birisi hiç kuşkusuz watt oranı yani emiş gücü performansıdır. Bu özellik süpürme açısından oldukça önem arz eden bir unsurdur. Elektrik süpürgesinin emiş gücünün yüksek olması süpürgenin ne kadar iyi çektiğini gösterir. İdeal bir süpürge 350-600 arasında emiş gücüne sahip olan süpürgedir.

Çok yüksek emiş gücüne sahip ve emiş gücü ayarlama butonu da olmayan bir süpürgeyi tercih etmek süpürürken bazı sıkıntılar yaşamanıza neden olabilir. Mesela süpürme sırasında süpürgenin halıya yapışması ya da ince halılarınızı yerinden kaldırması gibi sorunlarla süpürme işlemi sırasında zorluk çekebilirsiniz.

Bu yüzden ayarlanabilir emiş gücüne sahip elektrik süpürgelerini tercih etmelisiniz.

Cihazınızın ne kadar elektrik tükettiği de faturanız açısından çok önemlidir. 750,800,1000,1200,1600, 2000 watt gibi motor gücü ile harcadığı elektrik enerjisine mutlaka bakmalısınız. Watt değeri yüksek elektrik süpürgesinin çok iyi süpürgeler olduğu düşünülse de öyle değildir. Önemli olan emiş gücü watt değeridir. Emiş gücü ile motor gücü arasında bir bağlantı yoktur.

elektrikli-supurge-tavsiye

İyi bir süpürgeyi tercih ederken dikkat etmeniz gereken bir diğer unsurda gürültü yani ses seviyesidir. Gece ve gündüz komşuları rahatsız etmeden evi süpürmek için ses seviyesi düşük olan bir süpürge tercih etmelisiniz.

Süpürgeler genelde ilk çalıştırma aşamasında fazla ses çıkarmazken ilerleyen zaman içinde ses seviyesi yükselerek artmaktadır. Desibel oranı 60 civarında olanlar en sessiz süpürgelerdir.

Şu an piyasa da bulunan çoğu süpürge 65-78 desibel oranları arasındadır.

Hava debisi diye adlandırılan süpürgenizin ne kadar hava çektiğini gösteren bu değer de önemli bir etkendir. 40 litre/saniye ve üzeri ideal olan hava debisi oranıdır.

Son teknolojiye göre üretilen Hepa filtre özelliği de hassas temizlik açısından öncelikli bir diğer unsurdur.

En küçük parçacıkları dahi alan tozların %99,99 una kadar temizleyebilen ve tozu tutma seviyelerine göre Hepa 10, 11, 12, 13, 14 diye sıralanan özelliklerdendir.

Hepa 14 “Ulpa Filtreler” en iyi olanlardır. Sağlık açısından ve bebekler için en hassas derecede hijyenik temizlik hizmeti sunar.

En İyi Süpürge Çeşidi Hangisidir?

Elektrik süpürgeleri toz torbalı, torbasız, sulu ve siklonlu en iyi elektrikli süpürge olarak piyasa 4 şekilde bulunmaktadır. Torbalı süpürgeler ara ara tora alımları ile ilave masraf olmaktadır.

Bu yüzde pek fazla önermiyoruz. Torbasız süpürgeler haznelerinde ne kadar fazla tozun biriktirdiğinin görülmesi imkanı sağlamaktadır.

Ancak bu tozu hazneden boşaltma esnasında temizliği biraz zordur.

En iyi elektrik süpürgesi tavsiye

Su filtreli elektrik süpürgeleri siklonlu elektrik süpürgeleri çıkana kadar oldukça modaydı.

Halı yıkama, ıslak zeminde çekim gibi özeliklere sahip olan bu süpürge haznesinde biriktirdiği kirli su ile kullanıcıların içine rahatlatmaktadır.

Ancak temizlik aşamasında suların boşaltılması, parçaların yıkanması gibi ek külfetler vardır. Ayrıca su filtreli süpürgeler diğerlerine oranla çok fazla gürültü çıkarmaktadır.

Siklonlu elektrik süpürgeleri çok yüksek e düşmeyen emiş gücü ile tercihlerin ilk sırasında yer almaktadır.

Bu tip süpürgeler alerji, astım gibi rahatsızlığı olanlara ve evcil hayvan besleyenlere önerilebilecek en iyi elektrik süpürgelerindendir.

Siklonlu süpürgeler içine çektiği havayı siklon odacıklarında döndürerek çalıştırır. Fiyatlarının diğer süpürgelere göre yüksek olması dezavantajlarındandır.

En İyi Elektrik Süpürgesi Marka ve Modelleri

Alacağınız süpürgenin kalitesini belirleyen emiş gücü ve ana temel özelliklerini göz önünde bulundurarak fiyatlarıyla listeledik.

Dyson DC33C Allergy Elektrikli Süpürge

750 Watt toz torbasız elektrikli süpürge Dyson Ball teknolojisi ile üretilmiştir. Yıkanabilir motor öncesi filtre, 259 alir watt sabit emiş gücü, 77 db ses seviyesi, 29.8 litre/saniye hava akımı, 2 litre hazne kapasitesi, 6.5 m kablo uzunluğu, çift modlu zemin aparatı mevcuttur. Hijyenik ve kolay hazne boşaltımı mevcuttur. 5 yıl işçilik ve yedek parça garantilidir.

Üstün performanslı hava akımı teknolojisi ile en ufak tozu ve kiri temizler. Diğer süpürgelere göre çok rahat hareket etmekte ve her yöne kolaylıkla dönmektedir. Ses yalıtımlı malzemeden üretilerek ses seviyesi en aza indirgenmiştir. Tek tuşla hazne boşaltılmaktadır. Kullanıcılarından tam not amış fiyatına değer en iyi elektrik süpürgelerindendir. (Fiyatı: 1.

200 1600 TL civarında)

Philips FC9924/07 Marathon Ultimate Elektrikli Süpürge

2400 W gücünde, A enerji sınıfı, sert zeminlerde üst düzey performans, Powercyclone 7 teknolojisi ile 3 etkili adımda üstün performans emiş gücü sunmaktadır. Etrafı kirletmeden Nanoclean toz boşaltma hizmeti sunan elektrik süpürgesi, ergonomik tasarımı ile de kullanımı oldukça kolaydır.

Entegre uzaktan kumandası ile istediğiniz zaman gücünü artırabilir ya da süpürgenizi çok kolay kapatabilirsiniz. Hepa 13 filtre ile tozların %99,95 ini temizlemektedir. Ses seviyesi 75 db olup, 2.2 lt toz kapasitesi, 8 m kablo uzunluğu bulunmaktadır.

Kullanıcıların servis ağının yaygın olması ile tercih ettiği çok satılan elektrik süpürgelerindendir. (Fiyatı: 1.100 TL civarında)

Bir diğer model olan  kullanışlı Philips FC8726/09 Performer Exper Elektrik Süpürgesi ‘ni inceleyebilirsiniz.

Rowenta RO6221 X-Trem Power 750 W Cyclonıc Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

Gelişmiş siklon teknolojisi ile 3 kata kadar daha iyi performans hizmeti sunan, Hepa 12 filtre ile daha iyi temizlik hizmeti sunmaktadır. İkili filtreleme sistemi, 2.

75 lt toz hazne kapasitesi, kolay ve ergonomik tasarım, 2000 W güç, 79 db ses seviyesi bulunmaktadır. A sınıfı enerji tüketimli toz torbasız elektrik süpürgelerindendir.

Çok sayıda olumlu yorumlar alan cihaz fiyatına göre yüksek emiş gücündedir.(Fiyatı: 490 TL civarında)

Fakir Hygien 2600 H2O Su Filtreli Islak Kuru Vakum Süpürgesi

Hem ıslak hem kuru vakumlama ve dayanıklı hortumu, 1600 W motor gücü, 86 db ses seviyesi, Hepa 13, 6 m kablo uzunluğudadır. 1.5 litre toz haznesi bulunmaktadır. 4 aşamalı filtreleme özelliği vardır.

  Çeşitli aparatları ile evinizin her köşesini kolaylıkla süpürebilirsiniz. 2 yıl garantili olan ürünün servis ağı da oldukça bulunmaktadır.

Kullanıcılar tarafından biraz fazla yüksek sesi olması yönünde olumsuz yorumlar alsa da önerebileceğimiz ideal süpürgelerdendir. (Fiyatı:530 TL civarında)

En iyi elektrikli süpürge tavsiyelerimizi marka ve modelleriyle tanıtarak özellikleriyle listeledik. Sizler de edindiğiniz tecrübelerinizle memnun kalmadığınız ya da oldukça hoşunuza giden markaları bizlerle paylaşabilir, tüketicilere fikir verebilirsiniz.

Etiketler: en iyi elektrikli süpürge, elektrikli süpürge tavsiye, sessiz elektrik süpürgesi, en iyi süpürge, toz torbasız elektrikli süpürge tavsiye

Источник: https://www.uzmantavsiyesi.net/en-iyi-elektrik-supurgesi-2018/

Sessiz En İyi Elektrikli Süpürge

Sessiz Elektrikli Süpürge Makinası
 

Teknolojinin gelişmesi ile beraber her alanda olduğu gibi elektrikli ev aletlerinde de yeniliklere yer verilmeye başlandı. Her ihtiyaca ve farklı taleplere uygun olarak tasarlanan elektrikli süpürgeler sayesinde ev temizliği çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Ancak elektrikli süpürgeler de fonksiyonlarına göre farklı gruplara ayrılmaktadır.

En İyi Elektrikli Süpürge

Elektrikli süpürgelerde temel çalışma prensibi aynıdır. Ancak emiş gücü, filtre sistemi, motor gücü, satış sonrası hizmetler, fiyat ve ses gibi kriterlere göre en iyi elektrikli süpürge değişmektedir. Elektrikli süpürge almak istiyor ancak kararsız kalıyorsanız, bu yazımız tam size göre.

Piyasada en çok satılan, kullanıcılar tarafından en çok yorum alan, en uygun fiyata sahip olan ve ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak elektrikli süpürgeleri sizler için bir araya getirdik. Tavsiye niteliğindeki yazımızı okuduktan sonra aklınızdaki elektrikli süpürgeyi tercih ederken hiç zorlanmayacaksınız.

Sessiz Elektrikli Süpürgeler ve Avantajları

Son dönemlerde kadınların da iş hayatına adım atması ile beraber temizlik saatleri de doğal olarak değişmektedir. Gün boyunca işyerinde çalışan kişiler temizliklerini akşam saatlerinde yapmak zorunda kalabilir. Bu durumda yüksek sesli elektrikli süpürgeler kullanıldığı zaman binada yaşayan diğer kişiler ile gürültü nedenine bağlı olarak sorun yaşanabilir.

Yüksek sesli elektrikli süpürgelerden çıkan yüksek gürültü, kullanıcıları sessiz elektrikli süpürge modelleri ‘ne doğru yönlendirdi.

Ev hanımlarının gönüllerini fetheden sessiz elektrikli süpürgeler ile konforlu bir temizlik sizleri bekliyor olacak.

Küçük çocukları olan anneler, iş hayatında yer alan kadınlar, çok erkek ya da geç saatlerde temizlik yapmak zorunda olan herkes bu teknolojiye ihtiyaç duymaktadır.

Günün her saatinde temizlik yapma şansı sunan sessiz elektrikli süpürgeler, çok fonksiyonlu özellikleri sayesinde her evde yerini almaya başlamıştır. Hassas tasarımlara sahip olan bu ürünler ile toz ve kirlerin tamamını temizleyebilirsiniz. Farklı markalar tarafından geliştirilen elektrikli süpürgeler sayesinde artık temizliği dert etmenize hiç gerek yok.

Kullanışlı ve pratik elektrikli süpürgeler, evlerde mutlaka olması gereken temizlik gereçlerinden biridir. Ancak beklenen verimi alabilmek için doğru ürünü tercih etmek son derece önemlidir. Bu nedenle öncelikle beklentilerinizi belirlemenizi tavsiye ediyoruz. Bu sayede hangi ürün ile daha keyifli temizlik yapabileceğinize karar verebilirsiniz.

En iyi elektrikli süpürge tercihinizi yaparken ürünlerin filtrasyon başarısına ve çekiş gücüne dikkat etmelisiniz. Bu sayede ince tozları dışarı salmayan doğru ürünü bulabilirsiniz.

Bununla beraber, elektrikli süpürgelerin ıslak zeminlerde ya da mobilyaların üzerinde kullanabiliyor olması da önemlidir. Bu sayede halınızı, perdelerinizi ve mobilyalarınızı da temizleyebilirsiniz.

Elektrikli süpürgelerde hepa filtre çok önemlidir. Gerçek temizliği sağlayacak en önemli unsur budur. Yüksek seviyede partikül yakalayan filtre anlamına gelen hepa filtre sayesinde tozların yüzde 99’a kadarı yakalanmaktadır.

Elektrikli süpürgelerde ses seviyesi de son derece önemlidir. Standart ürünlerde ortalama ses seviyesi 78 desibel olmaktadır. Sessiz elektrikli süpürge modellerinde ise ses seviyesi ortalama 68 desibel civarındadır. Yani konuşma seviyesindedir.

İstenildiği zaman temizlik yapabilme özgürlüğü tanıyan sessiz elektrikli süpürgeleri sizler için araştırdık. Piyasada yer alan sessiz en iyi elektrikli süpürge modellerine yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Kararınızı vermeden önce yazımızı okumanızı ve modeller konusunda derinlemesine bilgi sahibi olmanızı öneriyoruz. İşte en iyi ve sessiz elektirkli süpürge modelleri:

Arnica Tesla Premium ET 14320 Sessiz Elektrikli Süpürge

Siyah ve gümüş renk seçeneklerine sahip olan Arnica Tesla Premium sessiz elektrikli süpürge modeli sessiz çekim gücü ile dikkat çekiyor. A sınıfı olan ürün güçlü performansa sahiptir. Ultra sessiz 70 dBA  ses seviyesi ile dilediğiniz zaman temizlik yapma fırsatı sunan ürünün toz toplama haznesi son derece geniş olup 3 litredir.

Sessiz en iyi elektrikli süpürge modelleri arasında değerlendirdiğimiz Arnica Tesla Premium’un uzaktan kumanda özelliği bulunmaktadır. Ayrıca ürünün 3 fonksiyonlu emniyet kilidi de mevcuttur. Bu özelliği sayesinde ürünü dik olarak taşırken, hazne içerisinde yer alan tozların dökülmesi engellenmiş olmaktadır.

Ürünün HEPA 13 filtresi mevcuttur. Bu sayede bakteri, mikrop ve tozların yüzde 99’a yakını hapsedilmektedir. Bu da alerji problemlerini en aza indirmektedir.

Ürüne eklenen turbo başlık sayesinde evcil hayvanların tüyleri de kolay bir şekilde çekilmektedir. En çok tercih edilen sessiz elektrikli süpürgelerin başında gelen Arnica Tesla Premium modelinin fiyatı 1400 TL civarındadır.

Hem ekonomik hem de son derece kaliteli olan bu ürünü incelemenizi öneriyoruz.

Fakir Veyron Turbo XL Premium Sessiz Elektrikli Süpürge

750 W gücüne sahip olan Fakir Veyron Turbo XL Premium elektrikli süpürge modelleri, sessiz ve en iyi elektrikli süpürge seçenekleri arasında yer alıyor. Elektronik ayarlanabilen vakum gücü ile istediğiniz şekilde kullanabileceğiniz üründen çok memnun kalacağınızı düşünüyoruz.

Ürünün 2 litrelik toz haznesi mevcuttur. Ayrıca hepa filtresi 13 olarak düzenlenmiştir. Farklı renk seçeneklerine sahip olan üründe dar alan temizleme aparatı unutulmamıştır. Ürün tam performanslı çalıştığı zaman mavi ışık yanarken, hazne filtre bölümü dolduğu zaman ya da tıkandığında kırmızı ışık ile uyarı vermektedir.

Yeni enerji tasarruflu teknoloji ile donatılan Fakir Veyron Turbo XL Premium elektrikli süpürge, sert zemin temizleme performansına da sahiptir. 3 farklı kategoride A sınıfında değerlendirilen ürünü halılarınızı temizlemek için de kullanabilirsiniz.

Mükemmel toz toplama gücüne sahip olan ürünün düşük gürültü seviyesi de tercih edilme oranını artırmaktadır. Birçok farklı yenilik bir araya getirilerek tasarlanan Fakir Veyron Turbo XL Premium elektrikli süpürge ile istediğiniz saatte temizlik yapabileceksiniz.

Kullanmanızı önerdiğimiz ve sessizliği ile ön planda olan ürünün piyasa değeri 1500 – 1600 TL civarındadır.

    

Bosch Genius Prosilence Premium Elektrikli Süpürge

Ses seviyesi son derece düşük olan Bosch Genius Prosilence elektrikli süpürge, 59 desibel ses seviyesi ile ön plandadır.

İhtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayacağına inandığımız üründen memnun kalacaksınız.

A enerji sınıfına sahip olan ve en iyi elektrikli süpürge kategorisinde değerlendirilen üründe hepa filtre özelliği mevcuttur. Ayrıca ürünün 5 litre toz hacmi de son derece önemlidir.

Çekiş gücü mükemmel olan Bosch Genius Prosilence elektrikli süpürgenin Eco özelliğine hayran kalacaksınız. Bosch markasının kalitesine sahip olan ürünün fonksiyonları son derece idealdir. Piyasa değeri 1500 TL civarında olan Bosch Genius Prosilence elektrikli süpürge tavsiye ettiğimiz en kaliteli ürünlerden biridir.

Philips Performer Expert FC 8726 / 09 Sessiz Elektrikli Süpürge

Çok yüksek çekim gücü ile büyük beğeni toplayan Philips Performer Expert sessiz elektrikli süpürge modelini siz de beğeneceksiniz. Ürünü zemine göre ayarlayabilmeniz birçok avantaj sağlamaktadır. 650 Watt gücüne sahip olan Philips Performer Expert ile halılarınızı da derinlemesine temizleyebileceksiniz.

Ürünün Eco özelliği dikkat çekmektedir. Bununla beraber A enerji sınıfı olması da temizlik sürenizi kısaltacaktır. Hepa filtre özelliğine sahip olan ürünün ses seviyesi de düşüktür. Bu sayede temizlik için saat ayarlaması yapmanıza hiç gerek kalmayacak.

Philips Performer Expert’in turbo başlığı ve 5 litrelik toz hacmi bulunmaktadır. Kullanıcılar tarafından tavsiye edilen ürünün fiyatı 1000 – 1100 TL arasında değişmektedir.

Performans olarak son derece ideal olan ürünün fiyatının da diğer ürünlere göre uygun olması ekonomik avantaj sağlayacaktır.

Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2 Elektrikli Süpürge

Rakiplerine göre yüzde 25 oranında daha az sessiz olan Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro elektrikli süpürge, en iyi elektrikli süpürge listemizde yer almaya değer ürünlerden biridir. Ürüne elinizi değmenize gerek kalmadan hazne temizliği yapabiliyorsunuz. Rakiplerine büyük fark atan Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro elektrikli süpürgeyi kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

700 Watt gücü ile ön planda olan ürünün çekim gücüne hayran kalacaksınız. Ürünün devrilmeyen gövde tasarımı mevcuttur. A sınıfı enerjiye sahip üründe hepa filtre de bulunmaktadır. Ürünün boyutu da ideal ölçümlere sahiptir.

Kalite, performans, güç, kalite ve estetik açıdan beklentilerinizi karşılayacağına inandığımız ürünün fiyatı 3300 – 3500 TL civarındadır.

Fiyat olarak rakiplerinden biraz yüksek olsa da, fiyattan çok kaliteye ve işleve önem veren takipçilerimiz için ideal bir seçim olacaktır.ç

Philips Maraton Ultimate LED FC 9934 / 07 Elektrikli Süpürge

Toz torbasız modeller arasında en popüler ürün olan Philips Maraton Ultimate elektrikli süpürgenin ses seviyesinin düşük olması da tercih edilme oranını artırmaktadır. Kendi kategorisinde en çok beğenilen bu modelin A enerji sınıfı ve hepa filtresi ilgi çekmektedir. Bu özelliği sayesinde sert zeminlerde bile yüksek çekim gücüne sahiptir.

Halı ve mobilyaların temizliğinde de başarılı sonuçlar sunan Philips Maraton Ultimate elektrikli süpürge, sessiz en iyi elektrikli süpürge modelleri arasındadır. Fiyatı 2000 TL civarında olan üründen memnun kalacağınızı düşünüyor ve ürünü incelemenizi öneriyoruz.

Rowenta RO 7663 EA Silence Cyclonic Sessiz Elektrikli Süpürge

2100 watt gücü ile yüksek bir performansa sahip olan Rowenta EA Silence Cyclonic elektrikli süpürge, rakiplerini geride bırakan özelliklere sahiptir. Hepa filtre özelliği bulunan A enerji sınıfı ürünün sert zemin çekiş gücü de mükemmel seviyededir.

Emiş gücü ayarlanabilen Rowenta EA Silence Cyclonic elektrikli süpürge, en iyi elektrikli süpürge çeşitleri arasında yerini almıştır. Ürünün ses seviyesi 67 desibeldir. Bu ses seviyesi ile son derece sessiz bir kullanım fırsatı sunan Rowenta EA Silence Cyclonic elektrikli süpürgenin fiyatı 1000 – 1100 TL arasında olup, son derece idealdir.

Philips Power Pro Active Ses Ayarlı Elektrikli Süpürge

750 Watt gücüne sahip olan Philips Power Pro Active elektrikli süpürge, yüksek çekim gücüne sahiptir. Üründe Power Cyclone 4 teknolojisi bulunmaktadır. Bu sayede kirli havadan hava akışını tek seferde ayırıp, performansı en üst seviyeye çıkarmaktadır. Ürünün yüzde 100 temizleme performansı beğeninizi kazanacak.

Ultra hijyen motor filtresi bulunan Philips Power Pro Active elektrikli süpürge, ekstra sert zemin başlığına da sahiptir.

 En iyi sessiz elektrikli süpürge modellerinden biri olan ürünün ses ayarlama özelliği sayesinde dilediğiniz zaman temizlik yapabileceksiniz. Ürünün B sınıfı toz tutma kalitesi mevcuttur.

Tavsiye edeceğimiz modeller arasında yer alan Philips Power Pro Active elektrikli süpürgenin fiyatı 1300 TL civarındadır.

Arzum AR4088 Olimpia Power 4A Cyclone Elektrikli Süpürge

899 Watt motor gücüne sahip olan Arzum AR4088 Olimpia Power 4A Cyclone, A sınıfı enerjisi ile fark yaratmaktadır. Ürünün 2.2 litre toz hazne kapasitesi bulunmaktadır. Ürünün kablo uzunluğu 7 metredir. Ayrıca hepa 13 filtre de son derece idealdir.

Arzum AR4088 Olimpia Power 4A Cyclone elektrikli süpürgenin 4A performansı yüksek çekim gücü ile birleşerek mükemmel bir temizlik olanağı sunar. ‘’ Temizlikte değişimi yakalayın.

‘’ sloganı ile piyasaya sunulan ürünün sert zeminlerde bile verimli olmasından memnun olacaksınız.

Maksimum performansı minimum ses seviyesi ile sağlayan Arzum AR4088 Olimpia Power 4A Cyclone elektrikli süpürgenin fiyatı 1400 TL civarındadır. Tercih etmenizi önerdiğimiz önemli modellerden biridir.

Hoover Athos AT70 – AT 65011 Elektrikli Süpürge

En iyi elektrikli süpürge modelleri arasında en uygun fiyata sahip olan Hoover Athos AT70 – AT 65011 elektrikli süpürgeye 800 TL civarında bir bedel ödeyerek sahip olabilirsiniz. 700 Watt gücüne sahip olan ürün A sınıfı enerji verimliği ile dikkat çekiyor.

Sert zeminlerde bile son derece etkili olan Hoover Athos AT70 – AT 65011 elektrikli süpürge, yıkanabilir EPA özelliğine sahiptir. 61 desibel ses seviyesi ile son derece ideal bir seçim olan ürünü tercih ettiğinize pişman olmayacaksınız.

Yukarıda sıraladığımız ürünler, sessiz en iyi elektrikli süpürge tavsiyelerimizde olmayı hak eden kaliteli modellerdir. Derinlemesine temizlik yaparken sessizliği ile özgür bir temizlik olanağına sahip olmak istiyorsanız, yukarıda özellikleri verilen ürünleri inceleyebilirsiniz. Bir rehber niteliği taşıyan bu yazımız ile elektrikli süpürge alırken tereddüt etmeyeceksiniz.

   

Источник: https://www.3eniyi.com/sessiz-en-iyi-elektrikli-supurge/

En Sessiz Elektrik Süpürgesi Tavsiyeleri

Sessiz Elektrikli Süpürge Makinası

Çocuklu aileler evin ne kadar hızlı dağılıp kirlendiğini bilirler. Dağılanlar, dökülenler, kırılanlar derken her an elinizin altında elektrikli süpürge olması gerekir. Genellikle de temizlik için çocukların uyku saati beklenir ya da evin sakinlediği akşam saatleri tercih edilir. Hal böyle olunca da en büyük ihtiyaç sessiz çalışan elektrikli süpürgedir.

Benzer koşullar geç saatlere kadar çalışan kişiler için de geçerli. Yoğun çalışma saatleri sonrası ev temizliği genelde akşam vakitlerine kalır. Komşuları rahatsız etmemek için de sessiz elektrik süpürgesi, sessiz çamaşır makinesi, sessiz saç kurutma makinesi gibi arayışlara girilir.

Elektrikli süpürge alırken sizin de önceliğiniz desibel seviyesi yani sesi ise yapmanız gereken şey basit.

Süpürgelerin genel özellikler ya da teknik özellikler listesinde db seviyesi yazan kısmı aramak.

Her ne kadar üreticiler silence adı altında düşük ses seviyesinde modeller üretseler de gerçekten sessiz bir elektrikli süpürge istiyorsanız 70 db altında olan modellere bakmalısınız.

Eskiden düşük ses seviyelerinde modeller sunabilmek için daha düşük motor gücüne sahip ürünler üretilirdi.  Günümüzde ise; ev aletlerinde ses yalıtımı ve sessiz motor üretim teknolojisi bu anlayışı yerle bir etmiş durumda.  Şimdi iyi elektrikli süpürgeler hem yüksek emiş gücüne, hem iyi filtrelere hem de düşük ses seviyelerine sahipler.

Bosch Relaxx Ultimate ProSilence 64

Bosch tarafından geliştirilen SlinceSound sistemi sayesinde 64 db gibi oldukça düşük bir ses seviyesi ile üretilen Ultimate ProSilence sessiz süpürge sınıfının en iddialılarından diyebiliriz. Emiş gücü yüksek ürün A sınıfı enerji tüketimi ile daha az elektrik harcamanızı sağlıyor.

Hepa filtresi yıkama gerektirmiyor, bu sebeple daha hijyenik diyebiliriz. Ayrıca toza ve kire temas etmemeniz için haznesi ve filtresi tek elle, kolayca açıp kapanacak şekilde dizayn edilmiş. Bosch Ultimate ProSilence 64 farklı yüzeyler için oldukça etkili apartlara sahip.

Süpürgenin satış fiyatı 1225 TL.

Arnica Tesla Premium

Arnica sınıfında kaliteli ve nispeten ulaşılabilir fiyatlarda süpürge üretene bir marka. Tesla Premium elektrikli süpürge 70 desibel ses seviyesine sahip. Süpürge ultra sessiz olmasıyla öne çıkıyor ama oldukça da yüksek emiş gücüne sahip.

Koldan kumanda özelliği ile tek elle kontrol edilebilen süpürgenin ergonomisi ve tasarımı da iddialı. Siklon teknolojisi ile üretilen süpürgenin filtre sistemi ise yıkanabilir Hepa 13 filtre. (Hepa 13 100.000 adet partikülde 50 adedini egsozdan çıkartır.

) A sınıfı enerji tüketimi sınıfında olan Arnica Tesla elektrikli süpürgenin fiyatı 600 TL.

Rowenta Silence Force MultiCyclonic

Çoklu siklon teknolojisi ile üretilmiş süpürgeler için en sessizi Rowenta Multi Silence Serisi. Motor izolasyonu sayesinde 68 db ses seviyesine sahip serinin toz toplama performansı da oldukça iyi.

Sert zeminlerde A sınıf yüksek performans sağlayan süpürgenin; halı ve yumuşak zemin performansı ise C sınıfı. Filtre sistemi ise Hepa 13 filtre; yani 100 bin partikülün 50 adedini egzozdan çıkaran yüksek performanslı bir filtre kullanılmış.

Rowenta Silence Force MultiCyclonic serisinin tüm modelleri benzer emiş gücü ve performansa sahip. Modellerin birbirinden farklı fiyatlara sahip oluşunun sebebi ise aparatları.

Örneğin Animal Care modelde evcil hayvan tüylerini kolayca çekebilen turbo başlıklar mevcut. Rowenta silence force çoklu siklon serinin fiyat aralıkları ise 900 – 1250 TL arasında.

Electrolux ZUSANI58TR Ultra Silencer

Toz torbalı elektrikli süpürgeler içinde 58 db ses seviyesi ile en sessizi Electrolux Ultra Silencer. Slient Zen teknolojisi sayesinde motor haznesi, teleskopik boru, hortumu ve başlığı sesi maksimum derecede muhafaza edecek şekilde tasarlanmış.

Hayvan dostu ürün sınıfında yer alan Electrolux Zusani58TR süpürge; evcil hayvan tüylerini kolayca çekebilen turbo başlığa sahip. Kedi ve köpeklerin elektrik süpürgesi sesinden korktukları düşünülürse, hem onlar için hem de sizin için iyi bir seçim olacaktır.

Elektrik süpürgesinin satış fiyatı ise yaklaşık 800 TL.

Stilevs Soundless

Yerli küçük ev aletleri markası Stilevs tarafından üretilen Soundless elektrikli süpürge 61 db ses seviyesiyle oldukça sessiz çalışıyor. A enerji sınıfında olan ürün hem sessiz hem de güçlü bir motora sahip.

Ayrıca Hepa 13 filtre sayesinde tozları filtreme performansı da oldukça başarılı. Mikrofiber toz torbalı süpürgenin farklı alanlar için tasarlanmış aparatları ve ek olarak turbo başlığı mevcut.

Stilevs Soundless süpürgenin fiyatı ise yaklaşık 900 TL.

Karcher T15/1

Profesyonel elektrikli süpürge sınıfında yer alan Karcher T15/1 modelini evinizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Otel, restaurant ve işyerlerinde rahatsızlık vermemesi amacıyla genellikle oldukça sessiz çalışan süpürgeler tercih edilir. T15 model süpürge 59 db ses seviyesine sahip, ultra sessiz süpürge arayanların tercih edebileceği bir ürün.

Süpürgenin motoru da oldukça güçlü ve yüksek emişe sahip. Döşeme aparatı, zemin ve derz başlığı, kalorifer fırçası gibi birçok farklı alanda kullanabileceğiniz aparatları var. Karcher T15 elektrik süpürgesi; oldukça dayanıklı malzemeden üretilmiş. Tek dezavantajı B sınıfı enerji seviyesine sahip olması. Ayrıca toz torbalı olduğu için torba maliyeti var. Ürünün satış fiyatı ise 2000 TL.

Источник: https://nasiloluyo.com/en-sessiz-elektrik-supurgesi-tavsiyeleri/

Поделиться:
Нет комментариев

    Bir cevap yazın

    Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.