Sönük Kalçalara Ameliyatsız Estetik

içerik

Ameliyatsız Burun Estetiği

Sönük Kalçalara Ameliyatsız Estetik

Burun nefes alıp vermemizi sağlayan çok önemli bir organ olmasının yanı sıra ifademizi oluşturan ve yüzümüzdeki görünümü tamamlayan en değerli organ olması sebebi ile de çok mühimdir. Bu yüzden insanlar yüzlerinde en çok burunları ile alakalı kaygı duyarlar.

Dolayısıyla insanlar yüzlerine baktıklarında eğer bir kusur bulacaklar ise ilk olarak burunlarını fark ederler ve burunlarında bir kusur bulurlar. Çünkü burun yüzün en dikkat çekici organıdır ve tüm ifadeyi tamamlamaktadır.

Biz de bu yazımızda ameliyatsız burun estetiğini anlatacağız.

İnsanların burunları ile ilgili hassasiyetleri doğal olarak burun estetiğinin büyük bir gelişme göstermesine zemin hazırlamıştır.

Ağırlıklı olarak cerrahi müdahale ile yapılan bu estetik ameliyatlar hem insanlar için bir hayli külfet olmakta hem de insanların aklında ameliyatın zorlukları ile alakalı soru işaretleri yaratmaktadır. Çünkü günümüzde hala estetik cerrahi fuzuli bir ihtiyaç gibi görülmektedir.

Yani insanlar gerçekten bir sağlık sorunu yaşamadan bıçak altına yatma konusunda oldukça çekimser davranmaktadır. Tabii bu durum da başka tedavi yöntemlerinin ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Çünkü gerçekten burnunun görüntüsünden hoşnut olmayan ve bunu bir şekilde değiştirmek isteyen pek çok insan vardır. İşte insanların bu problemlerine çare olabilecek oldukça pratik yöntemlerden bir tanesi de son yıllarda bir hayli popüler hale gelen ameliyatsız burun estetiği olmaktadır.

Eğer ki siz de burnunuzda çok ciddi bir değişim istemiyor ancak bir miktar düzeltmeler yapmak istiyor iseniz ameliyatsız burun estetiğini düşünebilirsiniz. Çünkü ameliyatsız burun estetiği hastaya cerrahi müdahalede bulunmaz.

Yalnızca hastanın burnuna bir takım dolgu işlemleri uygulayarak ve kontür düzenlemesi yaparak hastanın istediği ideal görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Yani bu yöntem ile hastanın tıbbi şikayetlerini bir çözüme kavuşturması mümkün değildir.

Çünkü ameliyatsız burun estetiğinde tıbbi kaygılar taşıyan herhangi bir cerrahi müdahale yapılmamaktadır.

Ameliyatsız burun estetiğinde oldukça güvenilir olan dolgu filler uygulamaları yapılmaktadır. Bu uygulamalar oldukça uzun bir zamandan beri yapılan ve oldukça iyi sonuçlar alınan uygulamalar olmaktadır.

Hatta uygulamada kullanılan enjeksiyonlar ile birlikte bölgeye oldukça faydalı vitaminler ve çeşitli maddeler de enjekte edilmektedir. Bu sayede estetik müdahale hem güvenilir hem de sağlıklı olmaktadır.

Dolgu uygulamaları önceleri ağırlıklı olarak cildinde kırışıklık gibi çeşitli cilt sorunları yaşayan kişilere yapılmaktaydı. Fakat son zamanlarda bu uygulamalar burunda şekil bozukluğu ya da burun ucu düşüklüğü gibi sorunlar yaşayan kişilere de yapılmaya başlandı. Üstelik bu yöntemlerin her biri oldukça pratik olduğu için hastayı da yormuyor.

Eğer siz de burnunuz ile alakalı çok ciddi bir değişiklik istemiyor ancak bazı ufak rötuşlar da yaptırmak istiyor iseniz, bir estetik ameliyat olmak konusunda hem süreç hem de sonrası bakımından çeşitli endişeler yaşıyor iseniz ve zaman ve para olarak çok daha uygun bir çözüm arıyor iseniz ameliyatsız burun estetiği yöntemini araştırabilirsiniz.

Ameliyatsız burun estetiği çeşitli nedenler ile şekil bozukluğu bulunan, ucunda yine çeşitli nedenlere bağlı olarak düşüklük bulunan burunlara uygulanabilen pratik ve herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmeyen estetik ameliyat çeşididir. Bu sayede hastalar hem burunlarında hem de yüzlerinin genelinde istedikleri güzel görüntüye kavuşabilirler.

Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız burun estetiğinde ayakta tedavi yöntemi uygulanır. Uygulama hastanın burnunda çok büyük bir değişim yapmak amaçlanmaz. Burun yerine ufak müdahaleler ile hastanın burnunun istenilen şekle girmesini sağlanmaya çalışılır.

Aynı zamanda cerrahi müdahalelerin aksine ameliyatsız burun estetiğinde herhangi bir anestezi kullanmaya ihtiyaç olmaz. Dolayısıyla hasta herhangi bir acı da hissetmez. Zaten hiçbir şekilde uygulamada kesi yapılmaz.

Uygulamada direkt olarak burundaki sorunlu bölgelere dolgu işlemi yapılır. Bu sayede burunda bulunan çökme, yamukluk ya da düzensizlik düzeltilir. Benzer şekilde uygulama sayesinde burnun ucunu kaldırmak da mümkün bir hale gelmektedir.

Yani ameliyatsız burun estetiği sayesinde hasta hiçbir cerrahi müdahaleye maruz kalmadan burnunda istediği görüntüye acısız ve pratik bir şekilde sahip olur.

Ameliyatsız Burun Estetiği Sonrası

İşlem zaten oldukça kısa süren bir işlem olmaktadır. Dolayısıyla hasta herhangi bir şekilde vakit kaybetmez ve işlemin hemen ardından günlük hayatına geri dönebilir.

Cerrahi müdahalenin aksine işlemin ardından hastanın yüzünde herhangi bir şişlik, morluk ya da ödem de meydana gelmez. Dolayısıyla hastanın iyileşmek için beklemesine ya da istirahat etmesine gerek olmamaktadır.

Zaten hasta işlemin ardından direkt olarak sonucu da kendi gözleriyle görebilir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Kalıcı mı?

Ameliyatsız burun estetiğinin diğer cerrahi müdahalelerden farkı ömür boyu kalan bir şey olmamasıdır. Yani bu işlemi yaptırdıktan sonra hayatınız boyunca o görüntü ile devam etmeniz mümkün olmaz. Ancak işlemin ne kadar süre burunda kalacağı kadar kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir.

Uzmanlar bu dolgu işleminin ciltte kalması ile alakalı olarak ortalama altı ay ile iki yıl gibi bir süre vermektedir. Yani yalnızca on dakika süren bir işlemin iki yıl boyunca kalması bile oldukça etkili olabilmektedir.

Aynı zamanda uygulama kalıcı bir estetik operasyon geçirme konusunda kararsızlık yaşayan kişilere de yardımcı olmaktadır. Çünkü hasta estetik operasyon öncesinde ameliyatsız burun estetiği yaptırarak gerçekten kalıcı bir burun estetiği isteyip istemediği konusunda da karara varabilir.

Aynı zamanda bu uygulamanın bir diğer güzel yanı da hasta estetikli burnundan hoşlanmaz ise en geç iki yıl sonra bu görüntüden tamamen kurtulabilecektir. Fakat yine de tüm bu konular hakkında hasta en detaylı bilgiyi yine uzmanlardan almalı ve ona göre karar vermelidir.

Aynı zamanda hasta kesinlikle tam olarak emin olmadığı ya da güvenmediği bir yere hiçbir şekilde müdahale yaptırmamalıdır. Bu ameliyatsız burun estetiği olsa bile hastanın sağlığını olumsuz yönde etkileyebilecek bir takım etkiler bırakabilir.

Kimler Ameliyatsız Burun Estetiği Yaptırabilir?

 • Burnunda çok ciddi bir değişiklik istemeyen kişiler,
 • Burnunun ucu ile alakalı düşüklük şikayeti olan kişiler,
 • Burnunun normalden biraz daha kalkık olmasını isteyen kişiler,
 • Yüzüne yandan baktığında burnunun görüntüsünde şikayetçi olan ve bunu küçük dokunuşlar ile değiştirmek isteyen kişiler,
 • Cerrahi müdahaleler konusunda çekinceleri olan ve cerrahi müdahale yaptırmak istemeyen kişiler,
 • Cerrahi burun estetiği operasyonu yaptıracak ancak öncesinde sonuç ile alakalı bir deneme de yaptırmak isteyen kişiler ameliyatsız burun estetiği yaptırabilirler.

Ameliyatsız Burun Estetiğinin Avantajları

 • Ameliyatsız burun estetiği herhangi bir kesik uygulanmayan bir işlemdir. Bu yüzden de hasta hiçbir acı hissetmez ve hiçbir cerrahi komplikasyon ile karşı karşıya kalmaz.
 • Hastanın burnuna çok minik ama çok etkili dokunuşlar yapılarak oldukça farklı bir görünüm kazandırılabilir.
 • Estetik ameliyatlar kadar uzun sürmeyen bu işlem yalnızca on dakika sürmektedir ve çok pratiktir.
 • Ameliyatsız burun estetiği sayesinde burundaki eğrilik kamufle edilmekte ya da büyük oranda hafifletilmektedir.
 • Ameliyatsız burun estetiği ile dilenen şekilde burun ucu kaldırma işlemi yapılabilir.
 • Eğer hasta daha önce bir estetik ameliyat olmuş ise ancak bu ameliyatın sonucunda minik bir takım kusurlar ortaya çıkmış ise bu kusurlar ameliyatsız bir şekilde düzeltilir. Dolayısıyla hastanın yeniden bir ameliyat stresi yaşamasına gerek yoktur.

Источник: https://evdesifa.com/ameliyatsiz-burun-estetigi/

Ameliyatsız Estetik Mucizesi

Sönük Kalçalara Ameliyatsız Estetik

Yüz germe operasyonlarında geleneksel yöntemlere göre ip ile yüz germe tedavileri daha avantajlıdır. Çünkü ip ile yapılan işlemler daha kısa sürmekle beraber günlük hayata dönme süresi de kısadır. Bunların yanı sıra ameliyatla yapılan yüz estetiklerine göre maliyeti daha düşüktür.

Bu yöntem ile beraber birçok bayan cildini daha kısa sürede ve düşük maliyetler ile gençleştirebiliyor. Yapılan işlemler lokal anestezi altında hastanın bilinci açık bir şekilde yapılmaktadır. Ameliyat sonrası yüzünüzde minik noktalar kalır ve bunlarda birkaç gün içerisinde geçmektedir.

Ameliyatsız estetik hangi bölgelere uygulanır?

Örümcek ağı estetiği cerrahi operasyon olmadan ve genel anestezi uygulanmadan hastaya yapılır. Bu tedavi vücudun birçok yerine uygulanabilmektedir.

Bunlar; yüz, alın bölgesi, burun ve çevresi, yanak ve boyun olarak 6 bölgeye uygulanır. Örümcek ağı estetiği göbek ve kol bölgesindeki sarkmalara da uygulanabiliyor.

Yağ yakmada çok etkili bir tedavi olduğu için özellikle göbek çevresindeki yağları yakmakta çok başarılır bir uygulamadır.

Ameliyatsız estetik çeşitleri

Bazı estetik tedavilerinde cerrahi operasyonlara gerek olmuyor. Ameliyatsız estetik çeşitlerini madde madde inceleyelim.

 • Dolgu Tedavileri : Bu tedavi yöntemleri vücudun hemen hemen her bölgesine uygulanabilmektedir. Dudak dolgusu, göz çevresi şekillendirme, bacak dolgusu, popo dolgusu gibi çeşitleri bulunmaktadır.
 • Mezoterapi : Göz çevrenizde bulunan şişlik ve kırışıklıklar için kullanılan tedavi yöntemidir.
 • VShape: Cildin gerginleştirilmesi yöntemidir. Cilt üzerinde bulunan liflerin ısısı arttırılarak tedavi uygulanır.
 • Örümcek Ağı Estetiği : İplik kullanılarak yapılan tedavi yöntemidir.

Ameliyatsız estetik nasıl yapılır?

Ameliyatsız estetik yüz çevresinde ip ile yapılan örümcek ağı estetiği denilen yöntem ile yapılır. Ağrısız ve hızlı bir yöntemdir. Ameliyatsız yapılan burun estetikleri de bulunmaktadır. Bunlar da burun içerisine enjekte edilen dolgu yardımı ile buruna şekil verilir.

Estetik konularında bilginiz yok ise iyi araştırmalı ve seçiminizi iyi yapmalısınız. Estetik yaptırmak istediğiniz bölgeye hangi estetik çeşidini uygulayacağınız oldukça önemlidir.

Daha sonra belirlediğiniz estetik çeşidini hangi hekim ile yürütmeniz gerektiğine karar vermeniz gerekiyor. Tedaviniz sürecinde psikolojik yardım da almanız tedavi sürecini kolay atlatmanızı sağlayacaktır. http://www.biestetik.

com/kategori/estetik adresinden plastik estetik cerrahı ve editörleri ile her türlü estetik sorularınız için sizlere yardımcı olacaktır.

Estetik Dolgu Uygulamaları

Vücudumuz yer çekimine ve güneş ışınlarına yenik düşerek yaşlanır. Bu gibi yaşlanmaları düzeltmek ve gençleşmek için dolgu tedavileri uygulanmaktadır. Deri altında şırınga ile enjekte edilen maddeler ile vücuda şekil verilir. Günümüz teknolojisi ile son derece basit ve rahat bir tedavi yöntemidir. Vücudunuzdaki kırışıkları gidermek için kullanabileceğiniz tedavi çeşididir.

Dolgu uygulamaları hangi bölgelere yapılmaktadır ?

Estetik sektöründe dolgu yöntemi bulunduktan sonra birçok insan estetik tedaviler görmeye başladı. Çünkü hem zahmetsiz hem de kısa süreli tedavilerdi. Dolgu uygulamaları vücudun birçok bölümüne yapılabilir. Yüz, yanak, göğüs, popo, dudak ve bacak bölgelerine dolgu şeklinde estetik yaptırabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Sonrası Yapılması Gerekenler

Daha önce de bahsettiğimiz gibi dolgu işlemleri zor değildir. Tedavinizi olduktan sonra 2 gün süre ile güneş ışınlarına direk maruz kalmamanız gerekir. Yüzünüzü çok sıcak su ile temas ettirmemeniz yeterlidir.

Dolgu yöntemleri hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz http://www.biestetik.com/kategori/guzellik/dudak-dolgusu adresini inceleyebilirsiniz. Tüm estetik dolgu yöntemleri hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyonu bazen kadınların bazen de erkeklerin gereksinim duyduğu tedavidir. Vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmak için en etkili yöntemdir. İstenmeyen tüylerden kökten kurtulmak için en popüler bir yöntemdir. Işınlar ile güvenli bir şekilde tüy kökleri yok edilir. Tedavi bazen birkaç seanstan oluşabilmektedir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Tüylerden kurtulmaktan için seçtiğiniz lazer epilasyonun farklı yöntemleri vardır. Çeşit çeşit olan bu yöntemlerden en popüler olanı alexandrite yöntemidir. En tehsiz ve en etkili yöntemdir.

Beyaz tenliler için önerilmektedir.

Bütün lazer epilasyon çeşitlerini sıralayacak olursak; alexandrite yöntemi, iğneli epilasyon, ütüleme epilasyonu, diode lazer epilasyonu, nd yöntemi, ruby lazer epilasyon ve ipl lazer yöntemleridir.

Lazer epilasyon hakkında detaylı bilgi almak için http://www.biestetik.com/kategori/estetik/lazer-epilasyon adresinden yararlanabilirsiniz.

Biestetik.com sitesinde estetik konuları bulunduğu gibi kadınlar için diğer bilgilerde bulunmaktadır. Genel olarak estetik üzerine bilgiler vermekte olan biestetik makyaj konularında da bilinmedik noktalara değinerek ziyaretçilerini bilgilendirmektedir.

Tüp bebek hakkında detaylı bilgi edinebileceğiniz kategorisi de bulunmaktadır. Özellikle “tüp bebek rehberi” adlı yazılarını okumanızı tavsiye ediyorum. Bu rehber Dr. Erdem Taha Özbek tarafından oluşturulmuş olup tüp bebek hakkında aklınıza takılan her türlü soruya cevap oluşturacaktır.
BURADA YORUMUN DEĞERLİ
Binlerce HızlıAdam Takipçisi Yorumunu Merak Ediyor

Источник: https://www.hizliadam.com/ameliyatsiz-estetik-mucizesi.html

Ameliyatsız Kalça Estetiği ile Hayalinizdeki Fiziğe Kavuşun

Sönük Kalçalara Ameliyatsız Estetik

Popo kaldırma, kalça dikleştirme, brezilya poposu ya da zenci poposu gibi çeşitli isimlerle anılan ameliyatsız kalça estetiği uygulamaları ile mucizeler yaratmak mümkün. Peki bu uygulamaların klasik kalça estetiği ameliyatından farkı nedir? Ameliyatsız estetik uygulamaları güvenilir midir?

Yassı, yanlara doğru genişleyen, sarkık ya da çok küçük popolar kadınların en sevmediği kalça şekilleridir.

Squat hareketlerinin düzenli olarak yapılması ile şekilleneceği düşünülen kalçalar çok zor toparlanan ve şekillenen bölgelerdir.

Estetik ameliyatlar ile yapılan şekillendirmeler dışında şimdilerde moda  olan ameliyatsız kalça estetiği uygulamaları hayat kurtarıcı nitelikte sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir.

Ameliyatsız kalça büyütme nasıl yapılır?

Ameliyatsız kalça büyütme işlemi yağ enjeksiyonu veya dolgu uygulamaları ile yapılır. Kalçaya, vücudun çeşitli yerlerinden alınan yağlar enjekte edilir. Kimi doktorlar tarafından önerilen kimileri tarafından önerilmeyen bu yöntemin artı ve eksileri vardır.

Ameliyatsız kalça büyütme, kaldırma veya yuvarlaştırma işleminde hastaya dolgu maddesi enjekte edilir. Bu dolgu maddesi poponun kalkmasını sağlar. Dilediğiniz şekli verebildiğiniz kalça aynı zamanda toparlanır ve dikleşir.

Kalça dolgusu yaptıranların iyileşme süreci nedir?

Kalça dolgusu ya da kalça büyütme uygulaması, kesik olan bir ameliyat olmadığı için iyileşme sürecine de gerek yoktur. İnce şırıngalar ile dolgu enjekte edilen kalça biraz uyuşur bir iki saa içerisinde de bu uyuşukluk geçer, o kadar.

Kalça dolgunlaştırma işlemi sonucu ne zaman ortaya çıkar?

Tüm dolgu işlemlerinin yerleşmesi, vücuda kabul edilmesi ile tam şeklini alması bir iki hafta sürebilir. İlk şişlik ortadan kalktıktan sonra yapılan işlemin tam sonucu görülür.

Ameliyatsız popo kaldırma işlemi nasıl yapılır?

Popoya nasıl bir şekil verileceği, kalçanın son durumda ne kadar büyümüş ve çıkkın olacağına hasta ile beraber karar verilir. Bu işlem için dolgu miktarları belirlenir. Uygulamaya başlamadan önce hastanın dolgu yapılacak bölgesi uyuşturulur. Böylece hasta uygulama sürecinde neredeyse hiç bir şey hissetmez. 

İğnenin girdiği ve çıktığı yerler sonrasında çok hafif bir şekilde acıyabilir ancak hemen geçecektir.

Ameliyatsız kalça büyütme uygulaması sonrasında,

 • Hastanede yatılmaz,
 • Antibüyotik kullanılmaz,
 • Evde istirahate gerek yoktur, uygulamadan hemen sonra işe ve normal hayata dönülebilir.
 • Ameliyatsız popo kaldırma işlemi sonrası iz kalmaz,
 • Kalça dolgusu yapıldıktan sonra hissizlik vs gibi durumlar oluşmaz.
 • Popo büyütme ya da kaldırmada kullanılan dolgu maddesi vücudun çeşitli yerlerinde kulanılabilen bir dolgu maddesidir.

Ameliyatsız kalça büyütme uygulaması kalıcı mıdır?

Ameliyatsız diğer estetik uygulamalarına göre çok daha uzun bir kalıcılığı olan bu uygulama, 5 ile 7 yıla kadar kalıcıdır. Sonrasında isterseniz yeniden yaptırabilirsiniz

Ameliyatsız kalça estetiğinin diğer popo estetiği ameliyatından farkı nedir?

Klasik kalça estetiği ameliyatlarında amaçlanan sonuca göre çeşitli cerrahi yöntemler uygulanır. Mesela sarkmış bir popoyu kaldırmak için derinin gerginleştirilmesi sağlanır. Yukarı çekilen deri daha gergin ve dik bir hale gelir. Popo büyütmek için kalçaya kesi oluşturularak protez yerleştirilir.

Ameliyatsız popo büyütme veya popo kaldırma uygulamalarında ise dolgu enjeksiyonu yapılır. Bu tarz cerrahi müdahaleler gerekmez.

Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen ameliyatsız estetik uygulamaları, hemen hemen vücudun tüm bölgelerine yapılabilmektedir. Çeşitli dolgu maddeleri ve enjeksiyon maddeleri kullanılarak yapılan bu uygulamalar son derece sağlıklıdır. Büyük bir kısmı bir kaç aydan bir kaç yıla kadar kalıcılık gösterirken ömür boyu kalıcı olan hiç bir ameliyatsız estetik uygulaması yoktur.

Dolgu uygulamalarından aldığınız sonucu hiç bir krem, bitkisel ya da kimyasal yağdan alamazsınız.

Göğüs büyütücü, kalça dolgunlaştırıcı ya da dudak kalınlaştırıcı kremler, yağlar, içecekler yiyecekler, hepsi gerçek dışı ürünlerdir.

Squat hareketlerinin çok yoğun bir şekilde yapılması ile popo bölgesindeki kaslar geliştirilip kalça büyütülebilir. Ancak bu çok düzenli ve ciddi bir çalışma gerektirir.

Sonuç olarak, kalça büyütme ameliyatı yerine ameliyatsız kalça estetiği yaptırmak istiyorsanız ve bunu biraz spor, düzenli ve sağlıklı beslenme ile desteklerseniz kolayca hayalinizdeki kalçaya ve vücuda kavuşabilirsiniz.

Источник: https://www.estetikguide.net/ameliyatsiz-kalca-estetigi-ile-hayalinizdeki-fizige-kavusun/

Kalça Çıkığı Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sönük Kalçalara Ameliyatsız Estetik

Kalça çıkığı ameliyat sonrası hastanın iyileşmesi 45 gün ile 60 gün arasında değişmektedir. Bu süre zarfı içerisinde ve kemikler kaynayıncaya kadar hastanın yürüteç ile destek alarak kademeli bir şekilde yürütülmesi gerekmektedir.

Kalça çıkıklığı ameliyatı yaklaşık olarak 4 ile 6 saat arasında sürmektedir. Ameliyat genel anestezi ya da lokal anestezi altında yapılmaktadır.

Genel olarak hastanın durumuna bakılır ve bir gece yoğun bakımda tutulması söz konusu olabilir. Kalça çıkıklığı ameliyatı olan bir hastanın genel durumunun stabil olması durumunda hasta odasına alınacaktır.

Ameliyatta kaldığı süre içerisinde ameliyata hazırlanması ve uyanıncaya kadar durum dahil olmaktadır.

Kalça Çıkıklığı Ameliyatı Sonrası

Hasta sonuçta 4 ile 6 saat arasında ameliyat olacağı için uyandığında onun ağrılarını dindirmek için ağrı kesici ilaçlar verilecektir. Gerektiği durumlarda ağrının kontrol altında tutulması için ağrı pompası verilecektir.

Hastanın kan pıhtısının olmaması için ayak ve bacak hareketleri yapması çok önemli olmaktadır. Bu yüzden kendine geldikten hemen sonra hastanın egzersizleri yapması çok önemli olacaktır. Hastaya 8 saat sonrasında sıvı gıdalar verilemeye başlanacaktır. Daha sonradan ise katı gıdalara geçebilir.

Hastanın sondası hastanın tuvalet ihtiyacını görünceye kadar takılı kalacaktır. Ameliyat sonrasında konulan drenler 2 gün içerisinde çıkartılır. Hastanın herhangi bir problem ile karşılaşmaması için kan sulandırıcı, ağrı kesiciler ve enfeksiyon kapmaması içinde bir takım antibiyotikler verilecektir.

Antibiyotik tedavisi iki ile üç gün arasında sürecekken kan sulandırıcı ilaçlar 35 ile 40 gün arasında kullanımına devam etmek zorundadır.

Hastanın ameliyat sonrası dikkat edilmesi gereken detaylar doktorları ve sağlık personelleri tarafından söylenecektir. Oturması ve ayakta durmasının nasıl olacağı öğretilecek ve ilk gün içerisinde yürüteç yardımı ile hastanın birkaç adım atması sağlanacaktır. Ameliyatın başarılı olup olmadığını anlamak için röntgen filmi çekilecektir.

Eğer ki hasta kalça çıkıklığı yaşıyorsa ileri ki dönemlerde kireçlenme hastalığı görülecek olduğundan mutlaka ameliyat edilmesi söz konusu olmalıdır. Ameliyat sonrasında hastanın ağrısız yürümesi ve topallamaması hedeflenmektedir. Hasta ilk birinci ayında, üçüncü ayında ve altıncı aylarında kontrol edilmesi gerekmektedir.

Ağrı ya da şişlik olması durumlarında ise hastanın kontrolleri beklemeden doktorunun yanına gitmesi önemlidir. 

Vücudunuzun ameliyat sonrasında her türlü mikrap kapmaya elverişli olacağını unutmamalısınız. Bu nedenle de ayak ve tırnak bakımınız başta olmak üzere diş eti sağlığınıza çok önem vermeniz gerekmektedir. 

Kalça Çıkıklığı Ameliyatı Sonrası İyileşme Süresi

Hastanın genel durumuna bakılarak ortalama beş gün boyunca hastanede tutulur. Bu süre zarfı içerisinde yürüteç ile yürütülmesi ve fizik tedaviye hastane içerisinde başlanacaktır. Hastaların genel olarak yatarak dinlenmesi ve kalça kemiğini zorlayıp implanta ya da proteze zarar vermemesi çok önemli olacaktır.

45 gün ile 60 gün arasında hastaların yürüteç ile doktor tarafından ön görüldüğü kadar yürütülmesi gerekmektedir. İyi bir iyileşmeyi hasta istiyorsa doktor tarafından verilen egzersizlere uyması gerekmektedir. Kişinin fizik tedavi egzersizlerine uyması son derece önemli olmaktadır. İlk ay içerisinde röntgen filmi tekrardan çekilecektir.

Bu süre zarfı içerisinde hastanın ne kadar iyileştiği anlaşılacaktır. Hastanın kemik takviyesi yapılması durumunda kemik kaynayıncaya kadar kullanmakta olduğu yürüteç ile yürümesi çok önemli olmaktadır. Kalça ameliyat sonrasında bazı kişilerde ikinci kalça ameliyatı yapılması gerekmektedir.

Bu ise 45 gün ortalama süre içerisinde yapılması tercih edilmektedir. 

Ameliyat Sonrası Alçı

Hastanın eğer ki alçı yapıldığı zamanlarda bu alçı değişimi olana kadar çok dikkat etmeli ve ıslatmaması gerekmektedir. Alçı değişimi sırasında estetik dikişler atılmayıp normal dikişler atıldıysa alınacaktır.

Hastanın ilaçlarını kesinlikle zamanında laması gerekmektedir. Hastanın alçıları çıkıp röntgen filmi çekildiği zaman kişilere 2. aydan sonra iş durumunun ayakta olmaması ve yorucu olmaması durumunda işine dönmesine izin verilmektedir.

 Kalça protezi olan hastalar için merdiven inip çıkma çok zor olacaktır. Bu nedenle de merdiven çıkarken ilk olarak sağlam ayağınızı daha sonra ameliyatlı olan ayağınızı atmalısınız. Merdiven inerken ise tam tersini kullanmalısınız.

Ameliyat sonrasında 2 ay boyunca alaturka tuvaletlere oturmanız sakıncalı olacağı için alafranga tuvaletler önerilmektedir. 

Kaynaklar

(Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading…

Источник: https://eklemhastasi.com/kalca-cikigi-ameliyati-sonrasi.html

Kalça Dolgusu Nedir ; Kalça Büyütme Estetiği , Ameliyatsız Kalça Büyütme

Sönük Kalçalara Ameliyatsız Estetik

Kadınlar için hazırladığımız kalça dolgusu yazımızda sizlere kalçalarınızı nasıl yukarı kaldıracağınızı ve güzel bir kalçaya nasıl sahip olacağınızı  aktaracağız. Aslında kadınların çoğu ameliyat ile kalça büyütme nasıl yapılır bilmektedir. Merak ettikleri daha çok ameliyatsız kalça büyütmedir. Biz kalça dolgusu başlığı altında ikisine de yer vereceğiz. İyi okumalar.

Kalça Büyütme Estetiği

Kalçalarının çok dar olduğunu hisseden bir kadın iseniz, takip ettiğiniz görünüme ulaşmanıza yardımcı olabilecek bir kozmetik prosedür vardır. Kalça dolgusu estetiği, kadınların istedikleri kum saati figürünü yaratmak için kalçalarını geliştirmeleri ve genişletmeleri için bir yoldur.

Kalça büyütme, iki yoldan biriyle yapılabilecek bir kozmetik prosedürdür. Bir hasta ya kalça implantlarını ya da yağ transferini tercih edebilir .

Kalça implantları silikondan yapılır. Silikon kalça implantı, meme büyütme işleminde kullanılan silikondan daha sağlamdır. Çeşitli şekil ve boyutlarda olmaktadırlar. Kullanılan silikon tipi, insan vücuduna sokmak için tamamen güvenlidir. Kalça implant prosedürü sırasında, önce herhangi bir acıyı önlemek için hastaya genel anestezi verilir.

Kalça bölgesi yakınındaki cerrah tarafından bir kesi yapılır. İmplant daha sonra vücuda yerleştirilir.  İmplant aynı yerde kalmasını sağlamak için kasın altına yerleştirilir. Aynı şey, kalçaların simetrik görünmesini sağlamak için kalça dolgusu işleminde yapılmaktadır. Ameliyat tamamlandığında, sonuçlar hemen fark edilebilir.

İyileşme 4 ila 6 hafta sürer.

Kalça Dolgusu Riskleri Var mıdır ? 

Yabancı bir madde vücuda yerleştirildiğinde, riskler söz konusudur. Nadir olsa da, implant göçü oluşabilir. İmplantın orjinal konumundan kaydığı yer burasıdır. İmplantın etrafında doğal olarak oluşan skar dokusu, genellikle kasın yanı sıra yerinde kalmasına rağmen, bu her zaman garanti edilmez. Bu olursa hemen doktora başvurmalısınız.

Kalça Dolgusu ; Yağ Transferi

Kalça dolgusu, yağ transferi için ikinci seçenek riskler daha azdır. Yağ transferi, vücudunuzun başka bir kısmından yağ alındığında ve sorun bölgesine enjekte edilerek yapılmaktadır.  Yağ, hastanın kendi vücudundan geldiği için, yağ transferi çok az vücut yağına sahip hastalar için ideal değildir.

Bu tür kalça dolgusunun olumsuz tarafı, transfer edilen yağ hücrelerinin canlı kalması için sağlıklı bir kan alması gerektiğidir. Bu işlem aynı zamanda daha uzun sürer, çünkü yağ vücudun başka bir bölgesinden toplanmalıdır. Bu bir şırınga ve kanül ile yapılır. İyileşme birkaç hafta içinde tamamlanmaktadır.

Her iki prosedür de çok güvenli ve cerrahlar tarafından yıllardır yürütülmektedir. Bununla birlikte, komplikasyonları önlemek için güvenilir yerlerde bu işlemi yapmak gerekmektedir.

Ameliyatsız Kalça Büyütme 

Kalçalar, çoğu kültür ve etnik grup tarafından kabul edilen güzellik anlayışında temel bir yeri işgal eden cinsel çekiciliğin önemli bir unsurudur.

  Kalçalar, kadın vücudunun posterior şeklindeki, ön konturdaki memelerin rolüne benzer şekilde önemli bir rol oynar. Kalça projeksiyonu, bel ve kalça tarafından oluşturulan kıvrımlı eğriye akar ve dişi şeklinin tanımlanmasına yardımcı olur.

Tam ve iyi şekilli bir kalça, çoğu kültürde arzu edilen bir estetik olarak kabul edilir.

Vücut şekillendirme ameliyatına ilgi dünya çapında artmaktadır ve odak kalçalara kaymıştır.

Bu yüzden yağ greftleri veya gluteal implantlar kullanarak kalça büyütme teknikleri dünyanın farklı bölgelerinde çok popüler olmuştur ve cerrahlar artan tüketici talebini karşılamak için bu prosedürü sunmaya isteklidir.  Son zamanlarda bu işlem yukarıda anlattığımız gibi  kalça dolgusu işlemleri ile de yapılmaktadır.

Aquafilling Nedir ? 

Aquafilling , sodyum klorit (% 98) ve sentetik poliamid (% 2) fizyolojik solüsyonundan oluşan yeni, enjekte edilebilir uzun ömürlü yumuşak doku dolgu maddesidir. Biyolojik olarak uyumlu bir hidrojeldir ve protez veya yağ grefti gibi, hacim  ekler.

Aquafilling ‘in avantajları, dolgudaki% 98’lik fizyolojik solüsyon içeriğine bağlı olarak yüksek fizyolojik adaptasyon kabiliyetindedir; Mekansal yapıdan dolayı belirgin bir esnekliğe sahiptir.

Ve uzun süreli iyi klinik sonuçların ve en düşük lokal advers reaksiyonların tutulması ile karakterizedir.

Aquafilling Nasıl Yapılır ? 

Kalça büyütme işleminden önce  enjeksiyon bölgesinde lokal anestezi yapılmaktadır. Estetik şekillendirme prosedürünün ana noktası, kabul edilen anatomik yapılara göre Aquafilling  jelin özel kalça bölgelerine girmesini içerir.

Kalça dolgusu  yapmak için Aquafilling , subfasyal düzlemde ve kısmen majör gluteus kasına, her iki kalçanın superolateral ve mediolateral bölgelerine, yağ greftleme için kullanılana benzer bir çok tünel açma tekniği kullanılarak enjekte edilir.

Hacim verici dolgu simetrik alanları en 100-250 ml miktarında bir kör ucu olan ince kanülden enjekte edilir.

Aquafilling Avantajları Nelerdir ? 

Hidrofilik jel ile yapılan kalça güçlendirmesi, diğer kalça büyütme şekillerine göre çeşitli avantajlar sunar. Aquafilling  kalça dolgusu süresi, cerrahi kalça protezi ile karşılaştırıldığında iki kat daha uzundur.

Başka hiçbir yöntem, kalça biçiminde böylesine dramatik bir değişime yol açmaz, bu nedenle basit ve hızlı bir şekilde ve çok az rahatsızlık ile daha dolgun kalçalara sahip olabilirsiniz.  Enjeksiyon tedavisi genellikle implant yerleştirme ameliyatından daha az karmaşık bir prosedürdür.

Hidrofilik jel zamanla bozunmakla birlikte, hastaların  tedaviden sonraki 2-3 yıl boyunca sonuçların memnuniyetini ifade ederler.

Aquafilling yeniden şekillendirme mini invaziv prosedürü aslında ağrısız olsa da, hafif rahatsızlık 7 gün içinde çözülür.

Hastalara, ilk tedaviden sonra 2 -3 haftalık bir süre boyunca, tedavi edilen alanda sabit basınç dahil, yorucu aktiviteden kaçınmaları önerilir.

Enjekte edilen bölgede sabit basınçtan kaçınmak için, deneklerin dik otururken ve enjekte edilen bölgelere baskı yapmamak için dikkatli olmaları önerilir.

Kalça dolgusu için en iyi bilgiyi doktordan almanız gerekir çünkü her kadının kendine has kalça yapısı ve durumları vardır. Sizlerde kalça dolgusu yaptırmak isterseniz en azından yazımız size yararlı olacak ve yol gösterecektir. Sağlıklı günler dileriz.

Источник: https://www.sanaldoctor.com/kalca-dolgusu-nedir-ve-nasil-yaptirilir/

Popo (Kalça) Estetiği | Doç. Dr. Hayati Akbaş

Sönük Kalçalara Ameliyatsız Estetik

Gözden Geçirildi

Günümüzde bu bölge, vücut algısındaki değişimden dolayı oldukça ön plana çıkarılmıştır. Kadın ve erkeğin iskelet yapıları farklıdır.

İskelet yapıya tutunan kasların gelişmişliği ile bazı etkiler altındaki yumuşak ve yağ dokuları popo formunun oluşmasını sağlar.

Kadın ve erkek fark etmez, her iki cinste de yaş ilerledikçe, bu bölgede sarkma, kaslarda erime buna bağlı olarak da düzleşme meydana gelir.

Güzel bir görünüme sahip olmak için başvurulan popo estetiği, büyütme veya dikleştirme amaçları ile yapılmaktadır. Popo estetik ameliyatına ihtiyaç çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir. Genetik yapıdan dolayı, görünümden memnun olmayanlar veya yaşın ilerlemesi ile bozulan vücut yapısından memnun olmayanlar, bu estetik ameliyatına başvurabilir.

Genetik faktörlerin yanı sıra yapısal faktörlerinde etkisi ile popo kalça bölgesi sürekli ve en çok yer çekimine maruz kalan vücut bölgesidir. Doğumdan sonraki dönemler, hızlı kilo alıp vermeler, diyet programları yerçekimine olan doku direncini etkilemektedir. 

Kalça Estetiği Öncesi ve Sonrası

Kalçaları küçük olan ya da sarkık olan kadınlarda kendi yağ dokusu yardımıyla ya da popo protezleri yardımı ile kalçanın büyütülmesi ya da dikleşmesine kalça estetiği işlemleri olarak bilinmektedir.

Hasta kalça kemiği estetiği operasyonu uygulanmadan evvel daha önce olan geçirdiği önemli bir hastalık var mı yok mu doktorlar tarafından kontrol edilmektedir. Eğer bu durumlardan herhangi biri söz konusu ise doktora operasyondan önce kesinlikle bildirmesi gerekmektedir.

Operasyon sonrasında doktor tarafından; kişiye uygun olan ödem ve morluk oluşumuna engel olan ilaçlar verilir. Operasyon sonrası kalça dış etkenlerden korunmalı ve sert oturmalardan kaçınılmalıdır.

Popo Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Popo estetiği ameliyatı hastane ortamında yapılmaktadır. Ameliyatta genel anesteziye ihtiyaç duyulmaktadır. Genel olarak ameliyat süresi 1 veya 2 saat sürebilmektedir. Ameliyat sonrasında kişi ilk birkaç gün yüz üstü pozisyonda yatar.

Hasta yan pozisyonda da yatabilir. 3. Günde ise kişi tamamen sırt üstü yatma ve oturma eylemlerini gerçekleştirebilir. İzleyen 10 gün sonra ise tamamen eski sosyal yaşantısına geri dönebilir.

Ameliyat sonrasında 2 veya 3 hafta korse kullanılması oldukça önemlidir.

Popo büyütme işleminde, slikon protez ile büyütme işlemi gerçekleştirilir. Kesi popo üzerindeki katlı bölgeden yapılır. Gluteal implantlar (slikonlar) çeşitli boyutlarda, anatomik şekilli veya yuvarlak olabilmektedir.

Popo dikleştirme için lazer liposuction kullanılır. Lazer liposuction ile bölgedeki fazla yağlar alınır ve lazerin etkisiyle poponun dikleşmesi sağlanır. Bu uygulamada lazerin etkisi ile, selülitler ve görülen düzensizliklerinde ortadan kalkması mümkündür.

Popo Estetiğinde Neler Yapılıyor?

Popo büyütme işlemi yapılmaktadır. Bu işlem yağ transferi ile ve silikon popo protezleri ile yapılmaktadır. Popo germe işlemi. Popo ya yeni form verilmesi için popo dizaynı. Askı yöntemleri ile popo dikleştirmesi bunlar belli başlılarıdır. Bunlardan hariç çok farklı uygulamalar ile popo estetiği sağlanmaktadır.

Popo silikonu: Yapı itibariyle meme büyütmede kullanılan silikon protezler gibidir. Farkları bu protezler kullanılacakları alanın özelliğine göre hazırlandığı için daha yoğun ve özel tasarımlıdırlar.

Popu silikon uygulaması yağ transferinin yanı sıra dünya genelinde en çok yapılan estetik ameliyatlardır. Uygulandığı yer kas altı olduğu için hissedilmez. Kişinin normal hayatını etkilemez.

 Mecbur yapılacak olan oturma yatma gibi vücut hareketlerinden etkilenmez.

Kalça Estetiği Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmeli?

Kalça estetiği yaptırdıktan sonra dikkat etmeniz gereken bir takım şeyler vardır. Örneğin popo büyütme sonrasında kalçadan iğne yapılmamanız uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Ameliyattan sonraki 1-2 hafta tuvalette otururken taharet musluğuna dikkat etmeniz ve ona göre hareket etmeniz tavsiye edilmektedir.

Ayrıca dikiş hattı iyileşene kadar dikkatli davranmanız yine uzmanların tavsiyeleri arasında bulunmaktadır.

Ameliyatsız Kalça Büyütme

Tıp alanındaki en büyük gelişmelerden biri de, ameliyatsız estetik uygulamalarının yapılabilmesidir. Ameliyatsız yapılabilen estetiklerden biri de kalça büyütme estetiğidir. Bu işlem sonrası bayanlar istedikleri görüntüye sahip olabilirler.

Popo (Kalça) Estetiği Süreci

Tam İyileşme

15-30 Gün

Operasyon Süresi

1-2 Saat

İşe Dönme

6-8 Gün

Hassasiyet Süresi

1-6 Gün

“Belirtilen ameliyat süreçleri ortalama bilgilerdir. Hastanın genel durumuna, ameliyatın türüne ve uygulanacak operasyonun sayısına göre değişiklik gösterebilir.”

Источник: https://www.fbm.com.tr/estetik-cerrahi/popo-kalca-estetigi

Ameliyatsız Vücut Estetiği Yöntemleri

Sönük Kalçalara Ameliyatsız Estetik

Haber güncelleme tarihi 28.02.2019 11:02

Kusursuz bir vücuda sahip olmak her kadının hayalidir.

Birçok kadınvücudunda beğenmediği ve kusurlu bulduğu bölgeleri çeşitli estetik yöntemleri ile düzeltmek ister.

Bu nedenle her geçen yıl estetik cerrahlarına yapılan başvuruların artış gösterdiği görülmektedir. Artan talep nedeniyle uzmanlar çeşitli estetik yöntemleri geliştirmeye devam etmiş ve ameliyatsız estetik yöntemlerine ağırlık vermişlerdir.

Ameliyattan korkan ve silikon kullanılarak yapılan estetik işlemlerine sıcak bakmayan kişiler için ameliyatsız estetik yöntemleri geliştirilmiştir.

Ameliyat gerektirmeyen bu estetik yöntemlerinin başında macrolane ve aquafilling yöntemleri gelmiştir.

Uygulama açısından benzerlik gösteren bu iki yöntemi birbirinden ayıran unsur kullanılan jellerdir.

Oldukça kısa süren bu uygulamada kişi kısa sürede günlük aktivitelerine geri dönebilir.

Ameliyatsız vücut estetiği vücudunda herhangi bir bölgeyi protez kullanmadan dolgunlaştırmak isteyen kişiler için oldukça ideal bir yöntemdir.

Gerek maliyet açısından gerekse doğallık açısından bakıldığında son zamanlarda en çok tercih edilen estetik yöntemlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Macrolane Yöntemi Nedir? 

Kırışıklık ve ciltteki diğer pürüzler için enjekte edilen Nasha jelinden türetilen macrolane, insan vücudunda doğal olarak bulunan hyalüronik asitten oluşmaktadır. Nasha jelinden geliştirilen Restylan isimli madde, 1996 yılından beri Avrupa’da kırışıklık tedavisinde kullanılmaktadır.

Şekerden oluşan hyalüronik asitin vücutla hiçbir uyumsuzluğu bulunmamaktadır.

Vücutta doğal olarak bulunan hyalüronik asitin alerji oluşturma riskinin oldukça düşük olduğu belirtilmektedir.

geçerlilik süresi vücutta uygulananbölgeye ve ürün hacime göre değişkenlik gösterse de ortalama bir süre vermek gerekirse 12-18 ay kadar olduğunu söyleyebiliriz.

Macrolane tekniği göğüslerini büyütmek isteyenlerin yanı sıra emzirme sonrası deformasyona uğramış göğüslerin yeniden dolgunlaştırılması için de kullanılmaktadır. Göğüs büyütmenin haricinde vücudun çeşitli bölgelerinin dolgunlaştırılması işleminde de kullanılığı belirtilmektedir.

Çok büyük değişikliklere yol açmayan ve slikona kıyasla daha doğal bir görünüm sağlayan macrolanetekniği kadınların yanı sıra erkeklerinde tercihi. Baldır ve kalça kaslarının şekillendirmek isteyen erkekler de macrolane yöntemini tercih etmektedirler.

Hyalüronik Asit Nedir?

Genellikleyüzdekikırışıklıklar ve dudakların şekillendirilmesinde kullanılan hyalüronik asit geliştirilerek kalça ve göğüslere de uygulanmaya başlanmıştır. Şekerden oluşan hyalüronik asit bir başka deyişle şeker molekülü olarak adlandırılmaktadır. Hyalüronik asit doğal olarak gözlerde ve diz kısımlarında bulunan bir maddedir.

Hyalüronik asit maddesi enzimlerle kendi kendine eriyen ve kaybolan bir maddedir. Vücut tepki vermemekle birlikte zamanla onu eritmektedir. Bu nedenle belli bir süre sonra hyalüronik asitin etkisini yitirmesiyle birlikte göğüs veya kalça eski haline geri dönmektedir.

Macrolane Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Macrolaneyönteminde genel anesteziye ihtiyaç duyulmadan lokal anestezi ile uygulama yapılır. Kanül yardımıyla deriye enjekte edilen jel, slikonun aksine daha doğal bir görünüm sağlar. Yaklaşık olarak 40-45 dk süren işlem, herhangi bir bıçak izine neden olmaz.

Ortalama olarak 15 ay kalıcılığını sürdüren macrolane 2-4 yıl sonunda tamamen emilerek vücut eski haline döner. Bu nedenle uygulamanın kalıcılığını devam ettirebilmesi adına yılda bir kez tekrarlanması önerilir.

Aquafilling Yöntemi Nedir?

Hidrofilik jel olarak nitelendirilen aquafilling dolgu maddesi, sentetik lineer poliamitden oluşmakla birlikte üç boyutlu moleküler yapıya sahiptir. Matriks içine yerleştirilmiş ve bildiğimiz serumlu tuzlu su benzeri bir jeldir. Jelin büyük çoğunluğu sudan oluşmaktadır. 

Macrolane yöntemine kıyasla daha uzun süre ömre sahip olan aquafilling dolgu maddesi aynı zamanda daha düşük maliyetli bir uygulamadır. Ortalama olarak 5-6 yıl kalıcılık sağlayan aquafillik, zamanla vücuttan yavaş yavaş atılır.

Aquafilling Kimlere Uygulanabilir? 

Aquafillinghamile ve emziren annelere uygulanmamaktadır.

 • Alerjik hastalığı bulunmayanlara
 • Herhangi bir hastalık nedeniyle ilaç tedavisi görmeyenlere
 • Göğüsleri küçük olanlara
 • Meme şeklinin değişmesinden ziyade göğüslerinin dolgunluk ve hacim kazanmasını isteyenlere
 • Sağlık ve hormonal durumu elverişli olan kişilere uygulanmaktadır.

Önerilen İçerik; Çene Estetiği Nasıl Yapılır?

UYARI !
İçeriğimizde yer alan yazılı ve görsel içerikler farklı kaynaklardan derlenerek oluşturulmuş, öneri ve bilgilendirme yazısıdır. Kesin teşhis ve tedavi niteliği taşımamaktadır. Herhangi bir sağlık sorunu karşısında mutlaka doktorunuza başvurunuz.

 Unutmayın sağlık sorunlarında uygulanan tedavi yöntemleri bireylerin biyolojisi, kalıtsal özellikleri, yaş, boy, kilo farklılıkları, alerjik yönleri ve bunlar gibi onlarca farklı duruma göre değişiklik gösterebilir.

Sağlık sorunlarınızın tedavisinde size ancak ve ancak doktorunuz yardımcı olabilir.

Neoldu.com 

Источник: https://www.neoldu.com/ameliyatsiz-vucut-estetigi-yontemleri-12215h.htm

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.