Tıp Bayramı’nda Anlamlı Proje: Teşekkürler Doktorum

Tıp Bayramı Mesajları , Tıp İle İlgili Komik Sözler , Doktor İle İlgili Güzel Sözler

Tıp Bayramı’nda Anlamlı Proje: Teşekkürler Doktorum

Doktora Tıp Bayramı Mesajları

En güzel Tıp Bayramı mesajlarını bu yıl da kalptensozler.com  ailesi olarak bu başlık altında okuyucularımız için derledik.

Bu alanda tanıdıklarınız varsa haberimizde bulunan Tıp Bayramı mesajlarından bir tanesini siz de yakınlarınıza göndererek bugünün coşkusunu onunla beraber yaşabilirsiniz.

Tıp Bayramı mesajlarını sayfamız da kolaylıkla alarak  Whatsapp veya SMS ile paylaşabilirsiniz. İşte en güzel 14 Mart Tıp Bayramı kutlama mesajları…

Tıp Bayramı Mesajları yazımızda ; Tıp Sözleri, Tıp İle İlgili Kapak Sözler, Tıp Bayrami Mesaj Örneklerini sevdiklerinizi sunabilirsiniz. Ayrıca Doktor İle İlgili Güzel Sözler, Tıpsizlik İle İlgili Sözler, Tıp İle İlgili Komik Sözler, Tıp Bayramı Mesajları Resimli, Tıp İle İlgili Sözler, bulmanız mümkün.

Tıp Bayramı Mesajları

Tıp Bayramı’nın ortaya çıkışı, 14 Mart 1827’de İkinci Mahmut döneminde Hekimbaşı Mustafa Behçet’in önermesiyle kurulan ilk cerrahhane olan Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire’nin kurulmasıyla oluşmuştur.

Cerrahhanenin kurulmasıyla Türkiye modern tıp eğitimine başlamıştır ve okulun kuruluş günü olan 14 Mart tarihi de “Tıp Bayramı” olarak kabul edilmiştir.

Tıp Bayramı’nın ilk kutlaması 14 Mart 1919’da işgal altındaki İstanbul’da yapılmıştır. Tıbbiye 3. sınıf öğrencisi Hikmet Boran önderliğindeki tıp okulu öğrencileri, işgali protesto için toplanmış ve dönemin ünlü doktorları da destek vermiştir.

Böylece ilk Tıp Bayramı, tıp sektöründe hizmet edenlerin yurt savunma hareketi olarak başlamıştır.

Günümüzde 1976’dan beri sadece 14 Mart günü değil, 14 Mart’ı içine alan hafta boyunca kutlama yapılmakta ve bu hafta Tıp Haftası olarak kabul edilmektedir. 

İlk kutlama, 14 Mart 1919’da işgal altındaki İstanbul’da yapıldı. O gün tıp okulu öğrencileri, Hikmet Boran’ın önderliğinde işgali protesto etti. O dönemin ünlü doktorlarının da destek verdiği protesto, tıp bayramında, tıp mesleği mensuplarının yurt savunma hareketi olarak tarihe geçti. 

Tıp Bayramı Mesajları

Doktorlarımızın,Hemşirelerimizin ve Sağlık Çalışanlarımızın Kutlu Olsun

Hekim, Hemşire, Teknisyen dahil bütün sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım

  • Bu kutsal mesleği layığıyla yapan tüm sağlık çalışanlarından Allah razı olsun.

Tüm zorluklara rağmen özveriyle çalışan,emektar tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım

Sağlıkçılara Tıp Bayramı Mesajları

“Önce insan” diyerek fedakarca çalışan tüm doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım

Hayatlarını insanlığa adamış, sağlıklı bir toplum için özveriyle çalışan tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım

Fedakârlığa genç yaşta başlayan tüm tıp öğrencilerinin ve canımızı emanet ettiğimiz saygıdeğer sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım

Sağlığımız için arı gibi çalışan tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı kutlu olsun!

Karşılaştığınız türlü güçlüklere rağmen, kutsal mesleğinizin icrasında yurttaşlarımızın sağlık sorunlarının çözümüne yönelik insanüstü gayretiniz bizler için iftihar kaynağıdır. Bu vesileyle size minnet ve şükran duygularımı ifade etmeyi bir görev sayar, 14 Mart Tıp Bayramınızı içten duygularımla kutlarım.

Sağlık, vücutları sağlam olanların başına konmuş bir taçtır. (Hz. Muhammed s.a.v) tüm sağlık birimlerinin 14 Mart tıp bayramını kutlarım.

Gece-gündüz, kar-çamur, bayram-tatil demeden büyük bir özveriyle insanların sağlıklı ve daha sağlıklı yaşaması için ellerinden gelen her türlü çabayı esirgemeyen, sunan verilen görevleri zamanında ve tam yapan tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramlarını kutlarım

Sayfalarımız >>> 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları

Sağlıklı toplum olabilme yolunda ve vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden tam manasıyla yararlanabilmeleri adına var gücüyle çalışan, doktorlarımız başta olmak üzere, tüm sağlık personelimizin 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım.

Tüm acil sağlık çalışanlarının ve sağlık personelinin 14 mart Tıp Bayramını içtenlikle kutlar, başarılı çalışmalarının devamını dilerim. 

Bir nefeslik sıhhatin bile değerinin ölçülemeyeceğinin bilincinde olarak; sağlık sektörü çalışanlarına sevgi ve şükranlarımı sunar, Tıp Bayramlarını kutlar, tüm insanlık için sağlık ve huzur dolu bir yaşam temenni ederim.

Tıp mensuplarının Tıp Bayramını en içten duygularımla kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.

Karşılaştığınız türlü güçlüklere rağmen, kutsal mesleğinizin icrasında yurttaşlarımızın sağlık sorunlarının çözümüne yönelik insanüstü gayretiniz bizler için iftihar kaynağıdır.Bu vesileyle size minnet ve şükran duygularımı ifade etmeyi bir görev sayar, 14 Mart Tıp Bayramınızı içten duygularımla kutlarım.

Bir nefeslik sıhhatin bile değerinin ölçülemeyeceğinin bilincinde olarak; sağlık sektörü çalışanlarına sevgi ve şükranlarımı sunar, Tıp Bayramlarını kutlar, tüm insanlık için sağlık ve huzur dolu bir yaşam temenni ederim.

  • Sağlık hizmetlerinin ülkemizde en üst seviyeye çıkarılması için fedakarca çalışan ve sağlık alanında değerli katkılarda bulunan doktorlarımızın ve tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı kutlarım.

Tüm acil sağlık çalışanlarının ve sağlık personelinin 14 mart Tıp Bayramını içtenlikle kutlar, başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

Doktora Tıp Bayramı Mesajları

İnsanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha nitelikli bir yaşam sunmayı amaç edinen, bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük özveriyle yerine getiren tıp çalışanlarımızın insan yaşamına saygıyı ifade eden 14 Mart Tıp bayramını kutluyor başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum.

  • Tıp bayramlarını kutlar, tüm insanlık için sağlık ve huzur dolu bir yaşam temenni ederim.

14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun. Toplumun ruh ve beden sağlığının tam olduğu güzel bir Türkiye özlemiyle.

Anlamlı Tıp Bayramı Mesajları

Belli önceliklerini yitirmemiş olan toplumla özdeş olmayı seçen alacağı maaştan ya da döner sermayesinden tutacağı nöbet sayısından başka soysal endişeleri de olan tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutlu olsun.

Tıp biliminin gelişmesinde rolü olan tüm bilim insanlarını saygıyla anıyor, her koşulda büyük bir özveri ile görev yapan tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyoruz.https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/14-mart-tip-bayrami-mesajlari.html

Tüm sağlık çalışanlarının Eline emeğine sabrına Merhametine vicdanına sağlık İyi ki varsınız.. 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun

Tüm hekim arkadaşlarımın ve fedakar sağlık çalışanlarının tıp bayramını kutluyorum. Sağlıkta sorunlara çözüm bulunacağı, çalışanın mutluluk ve refahının sağlanacağı günler açısından bir milât olmasını diliyorum. 14 Mart kutlu olsun

‘Önce Sağlık’ anlayışıyla insan hayatının önceliğinden taviz vermeden sabır ve gayretle çalışan bütün sağlık mensuplarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum.

Şikayeti dinlemeyen , muayene etmeye tenezzül etmeyen , lafı ağzına tıkayan ve işini severek yapmayanların değil… Hipokrat yeminine bağlı , halden anlayan insan gibi insanların bayramı kutlu olsun.

Sayfalarımız >>> Polis Haftası Mesajları

Bugün bayram erken kalkın tıpçılar,giyelim en güzel önlükleri.Elimizde hasta tahlilleri,üzmeyelim bugün hekimleri

“ 1 , 2 , 3 tıp… ” şakası yapan embesillere bile tahammül edip tedavi eden doktorların 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

İnsanla uğraşıp, insanı yaşatmayı, acısını azaltmayı, derdine derman olmayı, mesleği olarak seçen Tüm Sağlık çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramı” kutlu olsun.

İnsanlığı önde tutan, amaç ve gayesi sadece insan olan, İnsanlığı öne atarak vatan hainliği yapmayan Tüm sağlık çalışanlarının günü kutlu olsun..

Meslek ve ahlak etiğine sahip mesleğini ahlakı ile yapan egolarından sıyrılmış, halk sağlığını her şeyin önünde tutan hekimlerin ve sağlık çalışanlarının 14 Mart tıp bayramı kutlu olsun.

Tüm hekimlerin ve hekim adaylarının bayramı kutlu olsun Bu kutsal görevi layıkıyla yerine getirebilmek, karşılıklı anlayış göstermek ve şiddetle hiç karşılaşmamak dileğiyle

Değersizleştirilmeye çalışılan, her gün sözel, fiziksel şiddete maruz kalan ve tüm bunlara karşın insan sevgisini ve insanlara yardım etme gayretini yitirmeyen tüm meslektaşlarımın bayramını kutlarım.

Bir nefeslik sıhhatın bile değerinin ölçülmeyeceğinin bilincinde olarak kutsal mesleğinin icrasında tüm güçlüklere rağmen ; İnsanı yaşatmak, Acıları azaltmak amacıyla büyük bir özveriyle insanlığa hizmet eden hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

Kimi zaman geldi yüz güldürdük.Beraber güldük -Kimi zaman dua aldık.Çok şükür dedik -Kimi zaman umut dolu gözlerle karşılaştık. Inşallah iyileşecek dedik -Kimi zaman dayak yedik,hakarete ugradık Ama pes etmedik hep insana insanlıga hizmet ettik 14 mart tıpbayramı nız kutlu olsun..

  • Tüm meslek büyüklerimizi ve “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” diyerek onlara hak ettikleri değeri verenleri rahmet ve saygıyla anarken bize ait ve bizden olan 14 Mart Tıp Bayramında tüm Türk hekimlerinin bayramını kutluyorum.

Yıpranma payı? Döner sermaye adaletsizliği? Sağlıkta şiddet? Döner sermayenin emekliliğe yansıtılması? Çalışan hakları? Personel yetersizliği ve iş yükü? Düşük emekli maaşları? Bunlar çözülmeden bayram olsa ne olur olmasa ne olur? 1,2,3, TIP…

Tıp Bayramı

Öncelikle insanı yaşatmayı
İnsanın acısını azaltmayı
Sağlık kalitesini artırmayı
Hedefleyendir tıp çalışanı

Hayat kurtarandır tıpçı
Hayata müdahale edici
Yaşama ve sağlığa saygılı
İnsana saygılıdır tıp çalışanı

Meslek ahlâkı üzerine yemin eder
Vicdanı ve bilgisiyle hareket eder
Nitelikli ve alanının uzmanı
İnsanlığın hizmetindedir tıp çalışanı

Hastanede, acilde, klinikte
Sağlık ocağında, poliklinikte
Doktoru, hemşiresi, çalışanı
24 saat görevdedir tıp çalışanı

Özverili ve zor meslektir
Kutsal ve onurlu meslektir
Bugün 14 Mart ‘ Tıp Bayramı ’
Bayramın kutlu olsun tıp çalışanı (Vedat Sadioğlu)

Özel Günler kategorisinde en güzel Tıp Bayramı Mesajlarınıhazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitemizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

Diğer Sayfalarımız; 14 Mart Tıp Bayramı Mesajları , 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü Mesajları

Источник: https://www.sozlervadisi.com/ozel-gunler/tip-bayrami-mesajlari.html

Tıp Bayramı Mesajları

Tıp Bayramı’nda Anlamlı Proje: Teşekkürler Doktorum

“Beni Türk hekimlerine emanet edin.” M. Kemal ATATÜRK

Gönlü yücelerden yüce olan tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

İstanbul Üniversitesi Tıbbiye bölümü 1921’de hiç mezun vermez! Çünkü 1915 Tıbbiyelileri gönüllü katıldıkları 19 Mayıs Taarruzunda şehit olmuşlardır. Başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

Bizim Direniş Destanımız İşte O Gün Başlamıştır. 14 Mart 1919. Başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

Elden gitmeden değerini anlayamadığımız iki şey vardır: Bir sağlık, diğeri gençliktir. (Hz. Ali)

Tüm acil sağlık çalışanlarının ve sağlık personelinin 14 Mart Tıp Bayramını içtenlikle kutlar,başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi. Tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı kutlu olsun.

Sağlık hizmetlerinin ülkemizde en üst seviyeye çıkarılması için fedakarca çalışan ve sağlık alanında değerli katkılarda bulunan doktorlarımızın ve tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı kutlarım.

Yüce gönüllü tüm doktorlarımızın, sağlık çalışanlarımızın, personelimizin ellerinden öperim. Gününüz kutlu olsun.

Gece-gündüz, kar-çamur, bayram-tatil demeden büyük bir özveriyle insanların sağlıklı ve daha sağlıklı yaşaması için ellerinden gelen her türlü çabayı esirgemeyen, verilen görevleri zamanında ve tam yapan tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramlarını kutlarım

Büyük bir fedakârlıkla çalışan başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.  İyi ki varsınız.

Bir nefeslik sıhhatin bile değerinin ölçülemeyeceğinin bilincinde olarak; sağlık sektörü çalışanlarına sevgi ve şükranlarımı sunar, Tıp Bayramlarını kutlar, tüm insanlık için sağlık ve huzur dolu bir yaşam temenni ederim.

Ülkemizin her köşesinde, İnsan hayatının kutsallığından ödün vermeden, sonsuz sabır ve üstün gayret ile çalışan Tüm Sağlık çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramı” kutlu olsun.

Meşakkatli mesleğimizi insan onuruna yakışır şekilde yerine getirmeye çalışan tüm fedakâr sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

Tıp mensuplarının Tıp Bayramını en içten duygularımla kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.

Benim ömrümde ırmaklar vardır. Sularında hayallerimi yüzdürdüğüm. Benim ömrümde sevdiklerim vardır. Hayatımın kurtulmasına vesile olan doktorlarım gibi… Tüm sağlık çalışanlarının bayramı kutlu olsun.

İnsanla uğraşıp, insanı yaşatmayı, acısını azaltmayı, derdine derman olmayı, mesleği olarak seçen Tüm Sağlık çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramı” kutlu olsun.

Yalnızca doktorlar, bir hastalığı tedavi etmenin, hayatlarımıza sağlık getirmenin ve bütün umudumuzu kaybettiğimizde yanımızda olmanın sihirli güçleriyle donatılmışlardır. Tıp Bayramınız kutlu olsun.

Bir doktordan daha fazlası olduğunuz için size teşekkür ederim. Bir doktor, bir danışman ve bir rehber… Size o kadar şey borçluyum ki… Tıp Bayramınız kutlu olsun.

Hayatıma bir umut olarak girdiniz. Daha sağlıklı bir gelecek için bir umut… Ve eminim sizin tedavinizle, bir gün ben de sağlıklı bir insan olacağım. Bana ayırdığınız vakit için çok teşekkür ederim. Tıp Bayramınız kutlu olsun.

Sağlıklı toplum olabilme yolunda ve vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden tam manasıyla yararlanabilmeleri adına var gücüyle çalışan, doktorlarımız başta olmak üzere tüm sağlık personelimizin 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım.

İnsanlığa nitelikli yaşam sunmayı ilke edinen, bizlerin daha sağlıklı ve daha mutlu hayat sürmesi için en güç koşullarda bile sağlık hizmetlerinin her alanında fedakarca çalışan tüm sağlık personelinin 14 Mart Tıp Bayramını kutlar, bu kutsal mesleğe verdikleri emeklerden dolayı teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Sağlıklı toplum olabilme yolunda var gücüyle çalışan, insanlığa nitelikli yaşam sunmayı amaç edinen, “ÖNCE İNSAN” ilkesi ile gece gündüz özveri ile çalışan tüm hekim arkadaşlarımızın, sağlık hizmetlerinin her alanında fedakarca çalışan tüm sağlık personelinin bayramını kutlar, mutluluklar dilerim.

BUGÜNE ÖZEL SAĞLIK BAKANLIĞI KUTLAMA VİDEOSU

Tıp Bayramı Hakkında Kısaca

Her Mart ayının 14’ünde kutlanan Tıp Bayramı, ülkemizde sağlık alanında çalışanların hizmet sorunlarının konuşulduğu, bu konuda katkı yapanların ödüllendirildiği bir anma ve kutlama günüdür.

14 Mart 1827’de, II. Mahmut döneminde Hekimbaşı Mustafa Behçet’in önerisiyle ilk cerrahhanenin kurulması, Türkiye’de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilir ve okulun kuruluş günü olan 14 Mart, Tıp Bayramı olarak kutlanmaya başlanır.

İlk kutlama, 1919 yılının 14 Mart’ında işgal altındaki İstanbul’da gerçekleşir. O gün, tıbbiye 3. Sınıf öğrencisi Hikmet BORAN’ın önderliğinde tıp okulu öğrencileri işgali protesto için toplanırlar ve onla devrin ünlü doktorları da destek verir. Böylece Tıp Bayramı, tıp mesleği mensuplarının yurt savunma hareketi olarak başlar.

1976’dan beri sadece 14 Mart günü değil, 14 Mart’ı içine alan hafta boyunca kutlama yapılmakta ve bu hafta Tıp Haftası olarak kabul edilmektedir.

ŞİİRLER

TIP BAYRAMI ŞİİRİ

Öncelikle insanı yaşatmayı

İnsanın acısını azaltmayı

Sağlık kalitesini artırmayı

Hedefleyendir tıp çalışanı

Hayat kurtarandır tıpçı

Hayata müdahale edici

Yaşama ve sağlığa saygılı

İnsana saygılıdır tıp çalışanı

Meslek ahlâkı üzerine yemin eder

Vicdanı ve bilgisiyle hareket eder

Nitelikli ve alanının uzmanı

İnsanlığın hizmetindedir tıp çalışanı

Hastanede, acilde, klinikte

Sağlık ocağında, poliklinikte

Doktoru, hemşiresi, çalışanı

24 saat görevdedir tıp çalışanı

Özverili ve zor meslektir

Kutsal ve onurlu meslektir

Bugün 14 Mart ‘ Tıp Bayramı ’

Bayramın kutlu olsun tıp çalışanı

 Vedat Sadioğlu

Şifa dağıtır gülücükleri

Sarar diker pamuk elleri

Düşünerek yazar reçeteleri

Yılları uzatır öpülesi elleri

Gece gündüz hasta başında

Alın teri vardır ekmeğinde aşında

Ameliyat görür yatağındaki düşünde

Simit ekmektir her gün aşında

Herkes dua eder doktoruna

Sıra bekleyenler şaşar kalır sabrına

Ölenler gider kendi kabrına

Çocuklarının katlanmalı sabrına.

Hastalar ellerinde şifa bulsun

Anaların duası başında olsun

Önlüklerimiz hep beyaz kalsın

Tıp bayramı doktorlara kutlu olsun.

———–

Yaşam sağlık demekse, koruması temelden

Sevgi sıcaklığında, hemşiresi doktoru

Mesleğine adalı canla başla gönülden

Hepsi şifa perisi, özveri emektarı

Tıbbın üstünlüğüyle, sağlığın anahtarı.

Her gün onca hastaya, aranır şifa derman

Bu ulvi görev için, farklı dallarda uzman

Tam bir ekip olarak, sanki birer kahraman

Hepsi şifa perisi, özveri emektarı

Tıbbın üstünlüğüyle, sağlığın anahtarı.

Şartlar yetersiz olsa, gücüyle bulur imkân

Hep sağlığa yönelik gayret çaba onlardan

En acil durumlarda iş başında her zaman

Hepsi şifa perisi, özveri emektarı.

Tıbbın üstünlüğüyle, sağlığın anahtarı.

Tanrı’nın lütfü bize, sağlık en büyük servet

Lâkin hastalandık mı, herkes tıbba emanet

İşçi arılar gibi personelde pür hizmet

Hepsi şifa perisi, özveri emektarı

Tıbbın üstünlüğüyle, sağlığın anahtarı.

Modern tıp her alanda, çağa uygun olmalı

Organ nakli bağışı; yaygın hale gelmeli

Duyarlı desteklerle, hasta şifa bulmalı

Hepsi şifa perisi, özveri emektarı

Tıbbın üstünlüğüyle, sağlığın anahtarı.

 Gülşen Şenderin

Tıp bayramı bugünler

On dört martta kutlanır

Doktora gitmeyenler

Hastalığa katlanır

İnsan kıymetli varlık

Onun dengi bulunmaz

Çaresiz ihtiyarlık

Onun çaresi olmaz

Kıymetli her uzvumuz

Her biri büyük servet

Her zaman tek arzumuz

Olmasın hiç eziyet.

Tıp ilmi geliştikçe

Aşılar bulunuyor

Her hastalık gittikçe

Tedavi olunuyor

Sağlık en önce gelir

Kıymetini bilmeli

Bazen ihmal edilir

Tedavi edilmeli

Güvenip doktorlara

Sözlerini tutmalı

Düşmeden yataklara

Hastalığı atmalı.

Kasım Kaplan

Источник: https://muhtesemsozler.com/tip-bayrami-mesajlari/

Tıp Bayramı Sözleri, 14 Mart Tıp Bayramı Mesajları Resimli

Tıp Bayramı’nda Anlamlı Proje: Teşekkürler Doktorum

Tıp Bayramı Sözleri

Mart ayının 14’ü bildiğiniz gibi Tıp Bayramı olarak kutlanır. Tıp Bayramının nasıl ortaya çıktığını 14 Mart Tıp Bayramı Nasıl Kutlanmaya Başladı? yazımızda yayınlamıştık. Bu yazımızda ise Tıp Bayramı Sözleri başlığı ile  tıp bayramı ile ilgili sözleri  ve mesajları resimli olarak bir araya gerdik.

İşte hiçbir yerde bulamayacağınız en güzel Tıp Bayramı Sözleri ve 14 Mart Tıp Bayramı Mesajları

14 Mart Tıp Bayramı Mesajları

Gönlü yücelerden yüce olan tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

Hekimlik onurunun yerle yeksan edilmesine aldırmadan çalışan, algı yönetimi ile aldıkları zamlara rağmen gözleri doymayan canavarlar olarak gösterilmelerine aldırmayan tüm sağlık pesonelinin Tıp Bayramını tebrik ederim.

Tıp Bayramı Sözleri

Belli önceliklerini yitirmemiş olan, “Bana dokunmayan bin yaşasın.” anlayışıyla hayatını idame ettirmeyi şiar edinmiş bir toplumla özdeş olmayı seçmeyen, alacağı maaştan ya da döner sermayesinden, tutacağı nöbet sayısından başka soysal endişeleri de olan tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutlu olsun.

Tıp Bayramı Mesajları

Başkalarının dertleri ile dertlenen, kişisel işlerini mesleki ve toplumsal sorunların hep bir adım gerisinde tutan, 14 Mart’ta bu vatan için mezun veremeyip canlarını veren tıbbiyelileri de unutmayan tüm sağlıkçılarımızın 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

14 Mart Tıp Bayramı Mesajları Kutlama Sözleri

Sağlıklı toplum olabilme yolunda var gücüyle çalışan, insanlığa nitelikli yaşam sunmayı amaç edinen, “ÖNCE İNSAN” ilkesi ile gece gündüz özveri ile çalışan tüm hekim arkadaşlarımızın, sağlık hizmetlerinin her alanında fedakarca çalışan tüm sağlık personelinin bayramını kutlar, mutluluklar dilerim.

Tıp Bayramı Mesajlar

Bizim Direniş Destanımız İşte O Gün Başlamıştır. 14 Mart 1919. Başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

İstanbul Üniversitesi Tıbbiye bölümü 1921’de hiç mezun vermez! Çünkü 1915 Tıbbiyelileri gönüllü katıldıkları 19 Mayıs Taarruzunda şehit olmuşlardır. Başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

14 Mart Tıp Bayramı Tebrikleri Kutlama Sözleri

14 Mart Şahadetlerin İşgale direnişin tıbbiyelinin gerçek bayramıdır. Başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun

Benim ömrümde ırmaklar vardır. Sularında hayallerimi yüzdürdüğüm. Benim ömrümde sevdiklerim vardır. Hayatımın kurtulmasına vesile olan doktorlarım gibi… Tüm sağlık çalışanlarının bayramı kutlu olsun.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının yaşanmadığı günlerin tez zamanda gelmesi dileğiyle… 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi. (Kanuni Sultan Süleyman) Tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı kutlu olsun.

Tıp, bir belirsizlik bilimi ve bir olasılık sanatıdır. William Osler

Tıp sadece bir bilim değildir; aynı zamanda bir sanattır.

14 Mart Tıp Bayramı Sözleri

Büyük bir fedakârlıkla çalışan başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.  İyi ki varsınız.

14 Mart Tıp Bayramı Kutlama Mesajı

Ülkemizin her köşesinde, İnsan hayatının kutsallığından ödün vermeden, sonsuz sabır ve üstün gayret ile çalışan Tüm Sağlık çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramı” kutlu olsun.

İnsanla uğraşıp, insanı yaşatmayı, acısını azaltmayı, derdine derman olmayı, mesleği olarak seçen Tüm Sağlık çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramı” kutlu olsun.

“Beni Türk hekimlerine emanet edin.” M. Kemal ATATÜRK

Hayatımızın her alanında yanımızda olan çalışan başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.  İyi ki varsınız.

Tıp Bayramı Kutlama Mesajları

Yalnızca doktorlar, bir hastalığı tedavi etmenin, hayatlarımıza sağlık getirmenin ve bütün umudumuzu kaybettiğimizde yanımızda olmanın sihirli güçleriyle donatılmışlardır. Tıp Bayramınız kutlu olsun.

Bir doktor gören bir göz ve hastalıkları tedavi etme yetisiyle donatılmıştır. Kötü anlarımızda bize umut veren odur. Tıp Bayramınız en samimi duygularımla tebrik ederim.

Bütün günlerinizin benim bütün günlerimi yaptığınız gibi harika olmasını dilerim. Tıp Bayramınız kutlu olsun.

Tıp Bayramı’nda her zaman yanımızda olduğunuz, sıkıntılarımızı çözdüğünüz ve bize mutluluk verdiğiniz için size minnettarlığımı ifade ediyorum. Gününüz kutlu olsun.

Herkes doktorlarına teşekkür etme fırsatı yakalayamayabilir. Bugün beni sizinle karşılaştıran Rabbime şükrediyorum. Benim için yaptığınız her şey için teşekkür ederim. Tıp Bayramınız kutlu olsun.

Sizin ellerinizdeyken o kadar kendimden emin ve güvende hissediyorum ki… Siz benim için her zaman bir kurtarıcı oldunuz. Bu özel gününüzü tüm kalbimle tebrik ederim.

Bir doktordan daha fazlası olduğunuz için size teşekkür ederim. Bir doktor, bir danışman ve bir rehber… Size o kadar şey borçluyum ki… Tıp Bayramınız kutlu olsun.

Hayatıma bir umut olarak girdiniz. Daha sağlıklı bir gelecek için bir umut… Ve eminim sizin tedavinizle, bir gün ben de sağlıklı bir insan olacağım. Bana ayırdığınız vakit için çok teşekkür ederim. Tıp Bayramınız kutlu olsun.

Benzer Sözler :   5 Ağustos Dünya Bekarlar Günü – Bekarlık Sultanlık Sözleri

14 Mart Tıp Bayramı Kutlama Sözleri, Mesajları

Yüce gönüllü tüm doktorlarımızın, sağlık çalışanlarımızın, personelimizin ellerinden öperim. Gününüz kutlu olsun.

Meşakkatli mesleğimizi insan onuruna yakışır şekilde yerine getirmeye çalışan tüm fedakâr sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

“Eskiden din güçlü, bilim zayıf olduğunda, insanlar tıbbı yanıltıyordu; Şimdi bilim güçlü, din zayıf olduğunda tıp insanları yanıltıyor.” Thomas Szasz

“İnsanlar dertleri için doktorlara para ödüyor; İyilikleri için hala borçlarını koruyorlar.” Seneca

“Hastalıkların tedavisinde en büyük hatanın nedeni, vücut için doktor, doktor için ruh olmasıdır. Ancak ikisi ayrılmaz.” Plato

“Vücut ve ruh tedavi için ayrılmazlar, çünkü bunlar tektir ve bölünemezdir. Hasta vücutlarının yanı sıra hata zihinleri de iyileştirilmelidir.” Jeff Miller

“…ideal doktor, hayat ve ruh hakkında derin bilgiye sahip, acı çeken ya da her türlü düzensizliği sezgisel bir biçimde cesaretlendiren ve varlığı ile barışı yeniden kuran bir insan olacaktır.” Henri Frederick Amiel

En Güzel 14 Mart Tıp Bayramı Mesajları

Şiddete uğrayan, şehir hastanelerinde yalnızlaştırılan, adaletsiz performans uygulamalarıyla köşeye sıkıştırılmaya çalışılan, beyin göçüne zorlanan; tüm bunlara rağmen yılmadan, usanmadan insanımıza hizmet etmeye devam eden sağlık emekçilerimizin 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun!

Kutsi başta olmak üzere Strange, House, Ferhat Göçer, Nowzaradan, B. ve sayamadığımız diğer doktorlarımızın bayramını kutlarız.

Tıbbiyeli Hikmet ve arkadaşları başta olmak üzere bütün sağlık emekçilerinin tıp bayramını kutlarım.

Hastaya şifa, vatana feda, ecdada vefa… 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

Bilim, özgürlük, aydınlanma yolunda büyük bir özveriyle emek veren sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum. İşgale direnen Tıbbiyelileri, manda kabul edilemez diyen Tıbbiyeli Hikmet’i ve görevleri başında şehit edilen sağlık çalışanlarımızı rahmetle anıyorum.

Ayrım yapmaksızın: Yaşatmak uğruna yaşayan Şartları zorlayarak çalışan Ömrü hastanede geçen Gecesi gündüzü olmayan Pazara kadar değil mezara kadar okuyan tüm sağlık emekçilerimizin 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

“Tıbhane-i Amire” tıp okulunun açılış tarihi olan 14 Mart 1827, ülkemizde modern tıp eğitiminin başlangıcı olarak kabul edilmekte ve tıp bayramı olarak kutlanmaktadır. İnsana hizmet aşkıyla çalışan, kıymetli sağlık çalışanlarımıza saygı ve sevgiyle…

Mesleklerin en zoru insanla içiçe olan mesleklerdir. Onuruyla, özveriyle gecesini gündüzünü bize adayan doktorlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor, önlerinde saygıyla eğiliyorum.

İnsanlığa verilebilecek en değerli hizmeti sunan sağlık çalışanlarımız; Sizlere minnettarız, iyi ki varsınız…

“Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi” (Kanuni Sultan Süleyman) İnsanla uğraşmayı, insanı yaşatmayı, acısını azaltmayı, derdine derman olmayı meslek edinen doktor ve sağlık çalışanı kardeşlerimin 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

Şifa dağıtan ellerin değer bulduğu, Çalışma ortamında iş barışının sağlandığı, Performansa dayalı mahkûmiyetin son bulduğu, Gece gündüz demeden çalışan ve her türlü şiddete karşı korunması gereken Sağlık Çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik ederim.

Tıp Bayramı, Gerçek Doktorlara Kutlu Olsun

Tıp Bayramı’nda Anlamlı Proje: Teşekkürler Doktorum

Bugün 14 Mart Tıp Bayramı (Doğrusu “tıb” olduğu halde, yanlışı iyice yaygınlaştığı ve doğrusunu kullanan artık neredeyse kalmadığı için, bundan sonra biz de sitemizde “tıp” demeye karar verdik).

Evet, bugün Tıp Bayramı olduğu halde, neden sadece “gerçek doktorların” bayramını kutluyoruz?

Çünkü tıp, ASLINDA insanları iyileştirmeyi amaçlar; bu amaca uygun davranmayanların, bu mesleğin yüzkarası olduğunu düşünüyor ve onları kutlamıyoruz.

Tıp Bayramı var da, Tıp nerede?

Tıp bilimi günümüzde öyle bir sektör haline geldi ki, vicdan taşıyan bazı doktorlar da artık buna isyan ediyor. Parmağı “uf olan” küçük çocuğa bile öyle bir ağrı kesici ilâç yazıyorlar ki, yan etkileri çok iyi hesaplanmıştır; o çocuk artık ömrü boyunca bu “sektör”ün para kazanmasına hizmet eder. Tabii “müşteri sadakati” için ayarlanan ölümcül yan etkilerden biri onu öldürmezse…

İlâcın “yan etkileri” gibi “masum” bir sebeple, sapasağlam insan kan kusar, kalp krizi yaşar, kansere eğilimli olur. Onlarca hastalık ve rahatsızlık ile, artık “sektör”ün para kaynaklarından biri haline gelir. Burada ilâç ismi vermek istemiyoruz, liste çok uzun, bilenler biliyor.

Aslında bilim olarak tıp, çok ilerledi. İstenirse birçok hastalık tamamen yok edilebilecekken; tam tersi bir durum yaşanıyor. Genç yaşta aniden kalp krizi geçirip ölenler, kanser hastalığıyla boğuşanlar, yüzlerce kat çoğaldı.

Hastasına “müşteri” gözüyle bakan bir kesim, bütün diğer “sektör”ler gibi MÜŞTERİLERİNİ ÇOĞALTMAK için çalışıyor. Hastayı iyileştirmek yerine, hastalığın “belirtilerini” geçici olarak ortadan kaldırıp, (semptomatik tedavi) o hastalıktan para kazanmaya devam ediyor.

“Hormonlu ve GDO’lu Gıda” sektörü ile işbirliği içinde, insanların sağlığı kasıtlı olarak bozulup, iyi para kazandıran “sadık” müşterilere dönüştürülüyor.

Bu vicdansızlığa isyan eden gerçek doktorlar da, “sağlık” adı altında yapılan büyük kıyımlar karşısında çaresiz. Yine de seslerini duyurmak için çalışıyorlar.

İşte küçük bir örnek; neden söz ettiğimizi anlamak için mutlaka izleyiniz. Anafikir, videonun son cümlelerinde:
.

.

Tıp Bayramı için, tıp mağdurları ne düşünür?

Madalyonun diğer yüzünde ise hastalar ve hasta yakınları var. Son zamanlarda hasta yakınlarının doktorlara saldırması çokça gündeme geliyor. Bu insanlar sanki ze için şiddete başvuruyormuş gibi bir görüntü var. Protestolar yükseliyor, olaylar kınanıyor vb…

Eğri oturup, doğru konuşalım: Canından çok sevdiği evlâdının veya anne -babasının, “sigortası yok” gibi nedenlerle hastaneye alınmayıp, bile bile ölüme terkedilmesi durumunda, hangi insan tepkisiz kalabilir ki?

Şiddetin hiçbir türünü, asla onaylamıyoruz; insanları şiddete zorlayan bu vicdansız uygulamalar daha büyük şiddettir, onları da onaylamıyoruz.

Bazı taksicilerin, “kazançlı değil” diye kısa mesafe yolcularını almak istemeyişi gibi; bazı hastalar da aynı anlayışın kurbanı oluyor, ölüp gidiyor. Asıl “şiddet” bu değil mi?.. “Asabî” denilen o hasta yakınlarının yerinde olmayı isteyenler parmak kaldırsın.

“Küçük insanlar kişilerle, sıradan insanlar olaylarla, büyük insanlar sistemlerle ilgilenir” denir… İnsan yerine konulmama acısından ne yapacağını bilemeyen o “kişileri” bırakın da, bu tür “olaylara” neden olan “sistemi” düzeltin.

————-

Bu küçük “önce iğneyi kendine, sonra çuvaldızı başkasına” sohbetinden sonra, şimdi gelelim Tıp Bayramı konumuza…

Tıp Bayramı nasıl ortaya çıktı?

Tıp Bayramı neden 14 Mart’ta kutlanıyor? 14 Mart, Türkiye’ye özgü bir tıp bayramı günüdür. Başka ülkelerde de aynı anlamda kutlanan başka tarihler vardır.

Örneğin Hindistan’da, ülkenin ünlü doktorlarından Bidhan Chandra Roy’un doğum (ve aynı zamanda ölüm) yıldönümü olan 1 Temmuz tarihi, “Doktorlar Günü” olarak her yıl kutlanmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nde ise ameliyatlarda genel anestezi uygulamasının ilk kez kullanıldığı tarihin (30 Mart 1842) yıldönümü her yıl kutlanır.

Türkiye’de Tıp Bayramı ve Tıp Haftası:

II. Mahmut döneminde, ülkenin ilk cerrahhanesi, (Hekimbaşı Mustafa Behçet’in teklifiyle) “Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire” adıyla kuruldu.

Şehzadebaşı’ndaki Tulumbacıbaşı Konağı’nda çalışmaya başlayan “cerrahhane”nin kurulduğu tarih (14 Mart 1827), Türkiye’de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilir.

Bundan dolayı her yıl 14 Mart günü, “Tıp Bayramı” olarak kutlanmaktadır.

Emperyalizme karşı Tıp Bayramı

Türkiye’de tıp bayramı kutlaması, emperyalizme karşı bir hareket olarak; kahraman tıp mensuplarının işgalcilere karşı yurt savunma hareketi olarak başladı.

Tıp Bayramı’nın ilk kutlanışı, 14 Mart 1919’da, işgal altında bulunan İstanbul’da gerçekleşmiştir. Tıbbiye 3. sınıf öğrencisi olan Hikmet Boran’ın önderliğinde, o gün tıp okulu öğrencileri işgali protesto amacıyla toplandılar. Dönemin ünlü doktorları da onları destekledi.

Tıp Bayramı kutlama tarihi, bir ara değişti. 1929 – 1937 yılları arasında Tıp Bayramı olarak 12 Mayıs günü kutlandı. Bu tarih, Bursa’daki Yıldırım Darüşşifası’nda ilk Türkçe tıp derslerinin başladığı tarihti. Ancak daha sonra bu uygulamadan vazgeçildi ve Tıp Bayramı yeniden 14 Mart oldu.

Daha sonra, Tıp Bayramı etkinlikleri sadece bir güne değil, bir haftaya yayıldı. 1976 yılından beri 14 Mart’ı içine alan hafta boyunca etkinlikler yapılmakta ve bu hafta “Tıp Haftası” olarak kutlanmaktadır.

Hadi biraz da konuya gülmece yönünden bakıp; Cem Yılmaz’ın şovundan “Tıp Bayramı” konulu bölümü izleyelim:

.

.
.
Gerçek tıp insanlarının ve gerçek doktorların Tıp Bayramı kutlu olsun.

Tıp Bayramı nedir, tıp haftası nedir, tıp bayramı neden 14 martta kutlanır, 14 Mart tıp bayramı sadece türkiyede mi, tıp insanları gerçekten iyileştiriyor mu, tıp ilerledi hastalıklar neden çoğaldı, hastasını müşteri olarak gören doktorlar, müşterisini arttırmaya çalışan doktorlara ceza var mı, doktorlara şiddet olayları neden birden çoğaldı, tıp bayramı ne zamandan beri kutlanıyor

Источник: https://ailecesaglik.com/saglik-haberleri/tip-bayrami-gercek-doktorlara-kutlu-olsun/

Tıp Bayramı Mesajları , Dünya Tıp Bayramı Sözleri , Sms Sağlık Sözleri , Hemşire Sözleri

Tıp Bayramı’nda Anlamlı Proje: Teşekkürler Doktorum

Sağlıkçılara Tıp Bayramı Mesajları

Her yıl 14 Mart tarihinde kutlanan Tıp Bayramı, bugünde coşku ile kutlanmaya başladı. Tıp alanında tanıdıkları olan vatandaşlar ise Tıp Bayramı mesajları göndererek sevdiklerini mutlu etmek istiyor. Bugün vesilesi ile Tıp Bayramı mesajlarını sizler için bu başlık altında derledik.

Tıp Bayramı Mesajları sayfamı da;  tıp bayramı mesajları komik, tıp bayramı mesajları sms, tip bayrami mesaj örnekleri, güzel tıp bayramı mesajları, dünya tıp bayramı mesajları, tıp bayramı hazır mesajlarını bulabilirsiniz.

Tıp Bayramı’nın ortaya çıkışı, 14 Mart 1827’de İkinci Mahmut döneminde Hekimbaşı Mustafa Behçet’in önermesiyle kurulan ilk cerrahhane olan Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire’nin kurulmasıyla oluşmuştur. Cerrahhanenin kurulmasıyla Türkiye modern tıp eğitimine başlamıştır ve okulun kuruluş günü olan 14 Mart tarihi de “Tıp Bayramı” olarak kabul edilmiştir.

Tıp Bayramı Mesajları

Tıp Bayramı’nın ilk kutlaması 14 Mart 1919’da işgal altındaki İstanbul’da yapılmıştır. Tıbbiye 3. sınıf öğrencisi Hikmet Boran önderliğindeki tıp okulu öğrencileri, işgali protesto için toplanmış ve dönemin ünlü doktorları da destek vermiştir.

Böylece ilk Tıp Bayramı, tıp sektöründe hizmet edenlerin yurt savunma hareketi olarak başlamıştır. Günümüzde 1976’dan beri sadece 14 Mart günü değil, 14 Mart’ı içine alan hafta boyunca kutlama yapılmakta ve bu hafta Tıp Haftası olarak kabul edilmektedir.

14 Mart’ın Önemi

Tıp Bayramı, ilk kez, 1. Dünya savaşı sonunda, İstanbul’un işgal edildiği günlerde, yabancı işgal kuvvetlerine karşı tıp öğrencilerinin bir tepkisi olarak 1919 yılında kutlandı. Günümüze kadar gelen bu 14 Mart kutlamaları, artık içinde bulunduğu haftayı da kapsayacak şekilde, “Sağlık Haftası” olarak kutlanıyor.

Sağlık İle İlgili Özlü Sözler

İki şeyin elden gitmeden değerini takdir etmek zordur; sağlık ve gençlik.  / Hz. Ali (r.a)

Sağlıklı mümin, hastalıklı müminden daha iyi, daha üstün ve Allah’a daha sevimlidir. / Hz. Muhammed (s.a.v)

Beni Türk doktorlarına emanet ediniz. /  Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. / Eflatun

Sağlık, vücutları sağlam olanların başına konmuş bir taçtır / Hz. Muhammed (s.a.v)

Tıp, bir belirsizlik bilimi ve bir olasılık sanatıdır. / William Osler

Anlamlı Tıp Bayramı Mesajları

Sevgili Sağlık Çalışanı Arkadaşlarım TIP Bayramınız Kutlu Olsun. Her türlü Zorluklara Rağmen Hayat Kurtarmaya Devam Edin. Sizleri Seviyoruz

  • 14 MART TIP BAYRAMI KUTLU OLSUN!..Tıbbiye, İstanbul’da 14 Mart 1827’de kurulmuştur.İlk TIP BAYRAMI kutlaması (Sivas Kongresinde “Mandacılara” karşı çıkarak M.Kemal Paşa’nın takdirlerini kazanacak olan) Hikmet Bey önderliğinde, 14 Mart 1919 günü İstanbul’da gerçekleştirilmiştir.

”14 MART TIP BAYRAMI KUTLU OLSUN” Büyük bir fedakarlıkla yürüttükleri sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlu olsun

Anlamlı Tıp Bayramı Mesajları

Sağlığımızı Emanet Ettiğimiz,Tüm Sağlık Çalışanlarının 14 MART TIP BAYRAMI kutlu olsun.

İnsanların ve tüm insanlığın sağlığı, mutluluğu için özveriyle çalışan sağlık ordusunun 14mart-tıp bayramı kutlu olsun…onlara minnettarız.

Doğumdan ölüme sağlığımızı emanet ettiğimiz tüm doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarının 14 MART TIP BAYRAMI kutlu olsun

Meşakkatli mesleğimizi insan onuruna yakışır şekilde yerine getirmeye çalışan tüm fedakâr sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

Sağlıklı toplum olabilme yolunda var gücüyle çalışan, insanlığa nitelikli yaşam sunmayı amaç edinen, “ÖNCE İNSAN” ilkesi ile gece gündüz özveri ile çalışan tüm hekim arkadaşlarımızın, sağlık hizmetlerinin her alanında fedakarca çalışan tüm sağlık personelinin bayramını kutlar, mutluluklar dilerim.

Yalnızca doktorlar, bir hastalığı tedavi etmenin, hayatlarımıza sağlık getirmenin ve bütün umudumuzu kaybettiğimizde yanımızda olmanın sihirli güçleriyle donatılmışlardır. Tıp Bayramınız kutlu olsun.

Sayfalarımız >>> Dünya Kadınlar Günü İle İlgili Özlü Sözler

Başkalarının dertleri ile dertlenen, kişisel işlerini mesleki ve toplumsal sorunların hep bir adım gerisinde tutan, 14 Mart’ta bu vatan için mezun kalptensozler.com veremeyip canlarını veren tıbbiyelileri de unutmayan tüm sağlıkçılarımızın 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

Ülkemizin her köşesinde, İnsan hayatının kutsallığından ödün vermeden, sonsuz sabır ve üstün gayret ile çalışan Tüm Sağlık çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramı” kutlu olsun.

Belli önceliklerini yitirmemiş olan, “Bana dokunmayan bin yaşasın.” anlayışıyla hayatını idame ettirmeyi şiar edinmiş bir toplumla özdeş olmayı seçmeyen, alacağı maaştan ya da döner sermayesinden, tutacağı nöbet sayısından başka soysal endişeleri de olan tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutlu olsun.

Sizin ellerinizdeyken o kadar kendimden emin ve güvende hissediyorum ki… Siz benim için her zaman bir kurtarıcı oldunuz. Bu özel gününüzü tüm kalbimle tebrik ederim.

14 Mart Şahadetlerin İşgale direnişin tıbbiyelinin gerçek bayramıdır. Başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

Tıp Bayramı’nda her zaman yanımızda olduğunuz, sıkıntılarımızı çözdüğünüz ve bize mutluluk verdiğiniz için size minnettarlığımı ifade ediyorum. Gününüz kutlu olsun.

  • Bizim Direniş Destanımız İşte O Gün Başlamıştır. 14 Mart 1919. Başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

Hayatımızın her alanında yanımızda olan çalışan başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.  İyi ki varsınız.

Özel Günler kategorisinde  en güzel Tıp Bayramı Mesajlarını hazırlamaya çalıştık. Sizlerinde sayfamıza katkı sağlamak isterseniz yorum kutusuna güzel sözlerinizi bekliyoruz. Sitelerimizi Sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

İlgili Sayfalarımız; Hemşireler Günü Sözleri , Hemşireler Günü Mesajları

Bizim Sosyal Hesaplarımız;          Instagram        Pinterest

Источник: https://www.kalptensozler.com/tip-bayrami-mesajlari.html

Поделиться:
Нет комментариев

    Bir cevap yazın

    Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.